Új privát üzeneted érkezett!

Azért megyek akkor uh-ra, mert akkora volt időpont, de elvileg a 18-20 héten kell megcsinálni a genetikai uh-t, szóval a 19. hét pont benne van :)
Én is jobban örültem volna, ha előbb mehetek, de ez van.

Nekem a szöllőmagolaj vált be, nekem egyáltalán nem repedt ki a a böröm, ami mondjuk lehet adottság is

Kép

Kép
gabka77
 
 


kukli, jól emlékszem, hogy te írtad hogy kaptál vagy vettél hastartópántot? Megírnád nekem hogy pontosan milyen márkájú és hogy kényelmes-e?

Köszi

KépKép
KépKép
KépKép
vica78
 
 


Kedves kismamák elnézést, hogy itt zavarok, de sajnos nincs még saját oldalam és szeretnék egy kedvező lehetőséget a figyelmetekbe ajánlani, a bolti árak feléért készítek kismamaruhákat 34-52-es méretig, akár méretre is.

Nadrágok, felsők (34-46): 3500 Ft-4000 Ft
Tréningruha (nadrág +felső) 7000 Ft - 8000 Ft
Tréning nadrág külön is rendelhető!

Igény szerint a kész darabokon kívül korrekt áron, anyagtól és mérettől függően hasonló árakon más méreteket is elkészítek 34-52 méretig, akár egyedi méreteket is!

Várok minden kedves érdeklődőt! Vidéki megrendelések is vállalok, amit utánvéttel (500 grammig 1300 Ft), és előre utalással ajánlott levélként (500 grammig 650 Ft) tudok teljesíteni!

További információkért fordulj hozzám bizalommal:
sziszilva@freemail.hu

Köszönöm a lehetőséget!
Szilvi


Kép Kép Kép
sziszilva
 
 

 
 

Kuklika,jobbulást Botinak!
A haspánt engem is érdekelne,mert óriási pocakra számítok:)

Kép
heheni
Kecskemét
 
 


Köszönöm a tippeket.

Kukli, jobbulást Botinak.

Gabka, az időpont osztás nálunk is húzós, úgyhogy a védőnő közölte is, hogy meg ne várjam az AFP eredményét, hanem ha már megmondja a doki az időpontot, akkor jelentkezzek a kórházban.

Kép
Kép
tessza76
 
 


Sziasztok! Én is nemsokára megyek UH-ra már alig várom. Oda akkor kell menni amikor betöltöm a 18. hetet vagy a 17 +x napon is mehetek már ?


Kép
moncsi89
 
 


Köszi, Boti olyan jól van, hogy lassan én leszek rosszul tőle. Ma vmi eszméletlen "rossz". Mindent csinál, amiről tudja, nem szabad. Itt volt egy bnőm a kislányával, kicsit túlpörögtek.
http://brendon.hu/ProductSearch/viewer. ... =1&whid=25
Ezt kaptam. Jobb mint a drágább, mert sztem fölösleges (pláne még most) egy bazi nagy pocaktartó. Ez olyan mint egy vastag öv. Még jól is néz ki. Nagyon kényelmes. Bánom, hogy múltkor nem vettem. Van egy ocsóbb leértékelt, de az bikinihez jó, ez tépőzáras, az kötős. Sztem az nem lesz kényelmes később télen a ruha alatt. Egyébként leht találtok vaterán vagy teszveszen olcsóbban. :wink: (nekem aji volt, ezért nem néztem :oops: )
Én most amúgy a rosmann pocikrémkét használom, mert nekem jobban bejön az illata a dm-esnél. De olajban mindenképpen a vége felé azt fogom, mert sokkal praktikusabb. Sztem sem érdemes drágábbat venni. Tul. képpen állítólag bármi jó, de ezek annyiba kerülnek, mint bármi. :lol:
Amúgy mellbimbó krémben is majd ajánlom a dm-est Kép Remélem erre nem sokat kell már várnom. :) akinek elkezd kiszáradni (nekem 22. hét körül már volt előtej, meg kiszáradás), és később szopinál a babát sem zavarja. Kényelmes. Mondjuk én dm fun vagyok. :oops: :oops: :oops:
Na eldugultam, mert Boti nem teszi. :wink:

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


Ezt az ásítás után akartam rakni, de közbeszúrta.
:shock: "Remélem erre nem sokat kell már várnom. "

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Akit megtaláltam iwiw-en bejöltem :)

Örülök én is, hogy Boti jobban van.

Nekem ma Levi előadta magát a bölcsiben. Már Ő volt csak mire odaértem, de nem akart hazajönni, bújócskázi és fogócskázni akart :)

Nekem szoptatáskor a medea-nak a cicikenőcse jött be, bár nem olcsó, de nagyon kiadós és pár óra alatt helyrehozta, amit Levi szétharapdált :)

Kép

Kép
gabka77
 
 


Kukli, Botinak jobbulást!!
Tencsi, Tényleg nagyon édesek a lurkók és énisénis leadnám a tortarendelést :). Vagy inkább elkérném a receptet ill. oldal címét (úgy emléxem neten találtad?!?!).
Tessza, a DM-es krémet már hallottam, hogy jó, de én még nem próbáltam. Anno mikor zsozsóval voltam várandós akkor valami speckó krémet használtam, de már elfelejtettem :( :oops: . A vichy-nek is van ilyen kréme. (mondjuk nekem sajnos kijöttek a csíkok anno :()
Megmutatom Nektek mit vettünk Bálintnak:
Kép 62-es méret, de egyszer biztos jó lesz :) Kép

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Örülök, hogy Boti jól van!!! Édes! Mennyire látszik rajta, hogy fáradt :)!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Moncsi, majd azért meséld el, ha sikerült valamit intézned.
Üdv:
Gabi

Kép

Kép
gabka77
 
 


De jó, hogy ennyi gyakorló anyuka is van már. Lehet, hogy butusnak fog tűnni a kérdés, de a mellbimbó védő krémet szoptatás előtt le kell mosni vagy teljesen beszívódik? Na jó, most lehet a fejhez kapni, vagy kuncogni... :roll:

Wicca, édes ez a ruci.

Tornázik valaki? Tudtok valami jó otthoni dvd-t?

Ma megnéztem a biztonságiöv-terelőről készült riportot. Azt az egyet hiányoltam, hogy a biztonsági övet nem csak sofőrként, hanem utasként is illik használni, így ha egy családban van autó és használják is, akkor hiába nem vezetsz, csak kellene. :? Valakinek van már ilyenje? Tényleg jobban vezet? Én most övterelő nélkül is el tudom vezetni a hasam alatt az övet. Persze tudom messze van még a húúú de pocak állapot.

Kép
Kép
tessza76
 
 


Sziasztok!
Ajaj Wicca ebebn tuti édes lesz Bálint. :):):)
Köszi, hogy írtatok Botinak. Ennek ellenére megint felment a láza hirtelen, és hasmasija is lett. Szval rohantam a dokihoz, ilyen vagyok. Ritkán kell menni,de én inkább pluszban elviszem, mint egyszer nem. Csak fogzik. :shock: De nem is fáj neki? Nem értem, de mindegy. A lényeg, tünetek vannak, betegség nincs.
Tessza nekem bnőm varrt övterelőt. 1200 Ft-ból. Tök jó! Én az anyósülésen is használom. Egy kis fantáziával és varrástudással könnyű leutánozni. :wink:
Mellbimbi krémet van amit le kell mosni, azért írtam, a dm-st pl. nem kell. Azért kényelmes. :) Nekem Botival nem volt egyszer sem semmi bajom a cicmmel szerencsére. De elejétől szorgosan kentem.
A vízben hullámzott a pocim, sztem kárpótlásul az elrontott napért. :) Villő nagyon a toppon volt.
Holnap nem leszek!
Szép napot, jóét, várjuk Bea jéccakát képeslapját! :wink:

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


Tessza, azért vagyunk itt szerintem, hogy segítsünk egymáson :)
Nem kapkodunk a fejünkhöz, hanem megosztjuk a "tudást" :)
Azokat a krémeket, amik kifejezetten bimbókrémek nem kell lemosni. Szopizás után bekened és a melltartóbetét úgyis letörli a nagyját.
A régi elmélet miszerint a mellet szoptatás előtt és után is fertőtleníteni kell, már rég elavult. A legjobb mellápoló igazából maga az anyatej, de az azért nem segít, ha gyerek szétrágja :)
Igazából csak eleinte kellenek ilyesmik, mert utána megedződik a mell és a gyermek és Te is megtanulod a szopizás lényegét.
Arra érdemes majd odafigyelni, hogy ne ázzon fel a bimbó, azaz ne lógjon 20-30 percnél tovább cicin a baba. Az sem árt ha tudod hagyni kicsit szellőzni.

Kép

Kép
gabka77
 
 


Sziasztok!

Nagyon élénk a topik, ez tök jó, ugyanakkor mikor végre eljutok újra ide, akkor két oldalt kell végigolvasnom az előző hsz-em óta :)

Tencsi, tényleg nagyon gyönyörűek a tortáid, és mivel a marcipánt imádom, hú, szóval összefutott a számban a nyál :) Én is kérem, ha megvan még, annak a weboldalnak a címét, ahonnan szerezted a recepteket.
Kérdezted, h Samu mikor kezdte a bölcsit. Én elég korán visszamentem dolgozni, először heti 2 napot amikor Samu 1 éves lett. Ekkor családi napközibe járt ebben a heti 2 napban, és tavaly szeptemberben, amikor másfél éves lett, akkor pedig "igazi" bölcsis lett. Szóval ő már öreg motoros a témában.
Ikreknek hogy tetszik egyébként a bölcsis lét?
Éjszakai ivás: Samu sokáig cumisüvegezett, és vitte magával este is, ekkor elég sokat is ivott esténként. Érdekes módon a sima cumit sosem szerette, nem is volt neki, nála a cumisüveg volt a nyerő. Mióta nincs cumisüveg, nem iszik éjjel.

Wicca, gratulálok a kisfiúhoz! Nagytesó mit szólt? vagy neki nem voltak előzetes várakozásai a nemét illetően?

Tessza, Samuval én is a Milupát használtam. Most a babylove-ost vettem meg, olcsóbb és a babylove termékek nekem is bejönnek. A hasam nem lett csíkos Samuval, de a cicim sajnos igen, bár az csak a tejbelövellés alkalmával adta fel. Szerencsére szépen rendbejött.
Biztonságiöv terelőt én anno nem használtam, és igazából csak az utolsó hónapban volt zavaró nekem a hagyományos biztonsági öv. Én őszintén szólva drágáltam akkor, de aztán kipróbáltam azóta, okos dolog...
És hiába vagyok gyakorló anyuka, de a mellbimbóvédő krém nekem kimaradt. Amikor bibis lett a cicim a szoptatástól, akkor nekem a levegőztetés és a körömvirág jött be. No, azt le kell mosni szoptatás előtt.

Kukli, Botinak jobbulást! Remélem, h tényleg semmi komoly.
Mennem kell, majd még jövök!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


GAbka mindenképpen elmesélem ha intézek valamit. Nekem viszont azt mondták páran , meg néztem azt az oldalt amit már nemtudom hogy ki ajánlott és azt írták hogy a középiskolai tanulmányaim is számítanak és ha egy kis időre elhelyezkedek akkor az lesz az alap.... Hát jó lenne ha így lenne ugyhogy mindenképpen megérdeklődöm!!:)

Kép
moncsi89
 
 


Szép estét, vagy inkább jó éjszakát, mert biztos csak én vagyok ilyen éjjeli bagoly

Látom ismét kiderült egy babanem! :D Wicca gratulálok!! :D

Kukli, aranyos Boti :) akkor kis rosszaság volt ma, lényeg hogy egészséges!

Rátok keresek az IWIW-en: ennyi címet gyűjtöttünk eddig?

wicca Bezzegi-Láng Éva (Székesfehérvár)
Tencsi, én is fent vagyok iwiwen (Tímárné Fábián Renáta
Iwiw-en én is fent vagyok. Egyszerűen Kukli-ként.
vica78
Fent vagyok én is az iwiw-en: dr.Kolcsárné Sárecz Éva

rszg: talán: Révész Szabó Gabriella, jól emlékszem?


enyém: Gadnai Beáta

Kép


Jó éjt

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Ledobott az Iwiw, talán Vicát sikerült ismerősnek jelölnöm, majd talán holnap :?

Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Tessza, én anyukaként nem igazán tudtam a mellbimbó krémhez hozzászólni, mert nem használtam, így egyáltalán nem bánom, hogy feltetetted ezt a kérdést, mert mostmár én is tudom mit kell vele csinálni!!! :wink: :P
erpé, Zozsó nagyon örült, hogy öcsikéje lesz, de sztem így lett volna ha hugica lakik odabenn. Ő már nagy, így nem igazán volt "elvárása", de legalábbis nem mondta el nekünk :). Amikor kiderült, hogy babánk lesz és leültünk beszélgetni, bizony szembesültünk azzal a ténnyel, hogy 12 év a korkülönbség kettejük közt, ami sztem elég sok, bár, így viszont elég sok mindenben tud majd segíteni :):):)!
Bea, bejelöltelek! :D. Azt vettem észre a wiw-en, hogy amíg a képek között mászkálsz addig nem tudsz ismerősnek jelölni, vissza kell lépni az adatlapra.

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Szép jó reggelt!

Atyaég Wicca, te mikor kezded a napot??? :D Csudaédes amit a picurkának vettetek. Múlthéten mi is hoztunk Ausztriából egy háromrészes együttest a kismanónak. Teljesen semleges bézs színű, így bármilyen nemű is lesz jó lesz neki. 56-osat vettem és olyan furcsa volt az a picurka ruhácska. Fura lesz újra, egy kis törékeny kisbabát fogni, pelenkázni stb. de már nagyon várom.

Kérdeztétek a tortákat, régen ezen a honlapon találtam meg mindent, ami azóta felfüggesztett állapotban van (www.mesetorta.hu). De akit érdekel annak nagyon szívesen leírom majd a receptet.

Kukli, remélem Boti már jobban van. Sajnálom, hogy ennyire
megviseli a fogzás. Bár rajta ez szerencsére nem látszik!!!! Tüneményes a kép róla.

Erpé, köszi, hogy leírtad a bölcsis és ivászatos szokásaitokat is! :D Akko Samu már tényleg igazi nagyfiú a bölcsiben. Nincs már semmi sírás?
Nálatok nem fordult elő olyasmi az elején, hogy nyugtalanabbul alutt éjjel? Nálunk mióta bölcsisek, szinte egész éjjel nyöszörgnek, Viki sokszor felsír és beszélnek álmukban. Azelőtt soha nem volt ilyesmi, gyönyörűen átaludták az éjszakákat 8 hetes koruk óta. Annyira nem tudom mi tévő legyek, mert így senki sem tudja igazán kipihenni magát. Ja és újabban nem akarnak enni a bölcsiben. Csak egy két falatot.

Én nem használtam övterelőt, igaz akkor nem is sokat vezettem. Most annál inkább, majd meglátom, hogy beszerzek-e egyet. Egyelőre még én is el tudom vezetni a pocak alatt.

Mellbimbó ápoló krémet én is használtam én a Garmastant, az is nagyon jó volt, pillanatok alatt lehűsítette a cickót. De szerencsére ilyen tényleg csak az elején fordul elő. Valóban az a legjobb ha pici anyatejet kenünk rá, az fertőtleníti is és szabadon hagyjuk szellőzni. Emlékszem a kórházban mindenki félmeztelenül ült az ágyán és úgy pihiztettük és nyugtattuk a ciciket. Ami nekem gond volt, az sajnos a tejláz, 3x is volt részem benne.
Kukli, köszi az ötletet a dm-es krémmel kapcsolatban, mert nekem már most van előtejem és bizony szárad is. Veszek is a hétvégén.

Tessza, én az ikrekkel otthon tornáztam a Rubint Réka féle DVD-re. Én nem igazán csípem magát a csajszit, de jó volt néha megmozgatni magam. Ez most ki fog maradni, de ha gondolod megkeresem és szívesen elküldöm neked.

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Köszi a tudást. Azért bizonytalanodtam el, mert eszembejutott írás közben, hogy valamit én is hallottam a fertőtlenítésről. Csak aztán nem tudtam elképzelni. Sarkítva az jutott eszembe, hogy az ember domestos-os törlőkendővel csutakolja az amúgy is igen ézékeny bimbót, és közben fohászkodik, hogy ja kedves idesanyám, miért is szültél a világra. Egyébként most hogy a felázást említettétek, eszembe jutott sogórnőm egyik jótanácsa, hogy ennek elkerülése végett, nem ám odaadni az egész cicit a gyerkőcnek, csak a bimbi végét, a tejet meg te maszírozod ki belőle, de még jobb, ha lefejed, és cumiztatod. Anyósom meg a bimbó törölközővel való dörzsölgetésére serkentett, mondván edzeni kell azt. Mondjuk erről olvastam, hogy csak kárt okoz, mert felsértheti, és a bacinak kellő táptalaj kínálhatunk ezzel.

Wicca, tényleg elég nagy a korkülönbség, és talán amiatt sem lesz egyszerű, mivel a kamaszkor küszöbén áll. De hát a problémák azért vannak, hogy megoldjuk őket.

Kukli, továbbra is jobbulást Botinak. Én is arra gondoltam, hogy övterelőt varrni kellene inkább. Olyan fantasztikus lehet, hogy Villő így jelentkezik.

Kép
Kép
tessza76
 
 


Tencsi, köszönöm a felajánlást. A Rékás torna nekem is megvan. Tegnap délután próbáltam is csinálni, de mintha elkezdtem volna görcsölni, úgyhogy abbahagytam. Annak is utána néztem, hogy a kórházban van kismama-torna, csak most férjem jár a kocsival, és anélkül megközelíteni igen macerás. Így arra gondoltam hátha van olyan dvd, ami nem csak megmozgat, hanem légzésgyakorlatokat, illetve intimtornát is tartalmaz.

Kép
Kép
tessza76
 
 


Nemlajos Én is szinte minden reggelemet kakaóval kezdem. De csak 4 decit iszom :) ez van! Most már jönnek a kilók! De nem mondok le róla. Mármint a kakaóról :P

Kukli Örülök, hogy Boti jobban van! Akkor tényleg csak az oltás, vagy a kis fogacska lehetett. :lol:

Tessza Nekem kétfajta krémem is van. Még egyiket sem használtam, úgyhogy nem tudok róla nyilatkozni: Hatásos-e? De azért leírom. Az egyik Vichy Action Intégrale Vergetures (terhességi csíkok elleni krém); a másikat pedig Avonból rendeltem. Ez narancsbőr ellen is jó, de terhességi csíkokra ajánlják.

Tencsi Egyetértek veled! Én sem foglalkozom most azzal, mennyit hízok. Ha nem 10-et fogok hízni, hanem 20-at, majd leadom. Az a fontos, hogy Manó növekedjen szépen és egészséges legyen!!! Én amúgy is több felszedett kilóra számítok, mivel az intenzív sportolást hagytam abba, és semmit nem csinálok. Majd szülés után újra kezdem. Persze, ha lesz egy kis időm :roll:

Wicca Nagyon édes kis ruhát vettetek! Nekünk is megvan az első darab, igaz nem mi vettük. Nővérem küldte postán, tegnap délután kaptam meg. Egy fehér kis sapi macikkal. Nagyon édi. És akkora, mint az öklöm. Jó lenne már a pici fejére húzni, mikor jövünk haza a kórházból :roll:

Bea Majdnem jól emlékszel! A Szabó Gabriella stimmel, de a Révész nem. Úgy látszik, szereted a Révész Sanyit :lol: RÉDLING!!! De iwiw-en csak Szabó Gabriella néven keressetek. A Kaposvár is stimmel.

Kép

Kép
rszg
 
 


Sziasztok!

Az én kis Manókám is nagyon aktív volt tegnap délután és este is! Olyan boldog voltam, csakúgy ficánkolt:)

A mellem már nekem is nagyon ki van száradva én neugranormonnal kenegetem vagy sima niveával. Az jó szerintetek?

Vezetéshez még mi sem vettünk övterelőt.

Gratulálok az újabb kisfiúhoz!!! Szép kis ruhát vettél neki!
1 hét múlva nekünk is kederül a neme, persze, ha nem lesz szégyenlős. Úgy terveztem én is veszek neki valamit.

Az érzékenységgel Ti hogy álltok? Én olyan síros vagyok, egyébként is könnyen elérzékenyülök, de most.......

Ja, én is jelölgetek majd, az iwiwen!

Üdv.

Kép
milky
 
 


Tessza ez jó poén volt :lol:
mármint a domesztoszos kendő :lol:
én többek között ezért is váltottam szülészt, mert az első szülésem után, a hazbocsájtás napján kisebb előadást tartott arról, hogy ha hazamegyek a kórházból, tetőtől talpig mossam le magam fertőtelnítővel (nem domestos-ra gondolt :lol: , remélem :shock: ). szoptatás előtt és után is fertőtlenítsem le a cicimet és tekerjek a cicim köré fertőtlenített textilpelenkát. én meg csak néztem rá boci szemekkel, hogy ez nem százas, vagyis inkább majdnem annyi évvel van lemaradva :)
illedelmesen végighallgatam, közben megfogalmazódott bennem, hoyg nem csak a szülés alatt nyújtott teljesítményei miatt, hanem a maximálisan elavult gondolkodásmódja miatt is le lesz cserélve.

akit megtaláltam iwiw-en bejelöltem :)
meglestem mindenki képeit :) :oops:

Kép

Kép
gabka77
 
 


Tessza,én még a 2.hónapban vettem egy biztonsági övelterelőt a vaterán 5000Ft-ért(valami márkás,és majdnem új),és azóta is áldom az eszem,hogy idejében gondoltam rá. Nekem nagyon bejött,bár elég sokat is utazunk,úgyhogy mindenképp hasznos.

Kép
heheni
Kecskemét
 
 


Jó reggelt!
iwiwen engem is megtaláltok a nicknevem alapján, csak kérlek, ne írjátok aztán ide az igazi nevemet, ha nem muszáj!!!:)
Ha bejelöltök, akkor írjatok légyszi két sort, hogy milyen nicknévhez kösselek benneteket, mert belehalok, ha nem tudom, hogy valaki honnan ismerős 8)

Tornázni én is szeretnék, ha minden igaz, jövő héttől már jógázom is, meg itthonra is akarok szerezni valami jó kis tornát (ez a Rubint Rékás most felizgatott :D )

Lányok, nekem még mindig egy sokk, hogy mennyire meg fog változni az életünk, a problémáink... Tejláz, tejbelövés, bimbóvédő, bimbókenőcs, stria(vagymi)krém, sterilizátorok, fejőgépek, büfik és bukások, orrszívók...
Na, orrszívók!!! Valamelyik tapasztalt anyuka most már avasson be engem is a gyerek orrleszívása és a porszívó közötti kapcsolatba!!! :roll:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


nemlajos, a tejbelővelés valóban eléggé kellemetlenül meg tudja feszíteni a cicit, de én spec teljesen megúsztam a tejlázat, pedig még csak nem is voltam az a lelkesen fejem a cicim tipus. az én fiam rendszeresen üresre szivta a cicimet, csak azután kellett és sikerült fejnem, miután tejserkentőket szedtem (4 hó környékén kezdett kevés lenni)
bimbóvédőt én is vettem, de nem tudtuk használni.
azt is be kell vallanom, hogy mi nem sterilizáltunk semmit. ill. első használat előtt kifőztem mindent, de utána mindig csak elmostam alapossan a cuccokat. ill anyós hozott egy fertőtlenítő szert, amibe csak akkor mártogattam a gyerek cuccait, amikor volt egy kis szájpenészünk. az is hozzátartozik, hogy mi nem cumiztunk, nem cumisüvegeztünk és mint mondtam a bimbóvédőt és fejőkét sem nagyon használtuk.

orrszívó: van egy cső, aminek mindkét végén van egy-egy műanyag kütyü, a vastagabbat kell a porszívó csövébe dugni, a másikkal a gyeremek orra tisztitható. szerencsés, ha a porszívó állítható teljesítményü :)
nem direktbe szivja teljes erővel a cuccost, hanem tesz pár kanyart a 2 müanyag kütyün keresztül. szóval nem kell megijedni, nem fogod a gyerek agyát kiszippantani :) (párom elösször ezen rinyált :)

Kép

Kép
gabka77
 
 


rszg, az avonos krémet már használtam narancsbőr ellen, és nagyon jó. Tényleg teljesen sima lett a bőröm.

nemlajos, ugye te említetted, hogy esetleg benevezel a héten 4d-re. Voltál?

tencsi, az iwiw-es kép a picikről, egyszerűen ennivaló.

Milky, az elérzékenyülés velem is gyakran előfordul. Legutóbb mikor babaruhát néztem, eléggé bepárásodott a szemem, alig találtam ki a boltból.

Orrszívó: Nekem csak unokagyerkőceim vannak...szóval veszed a porszívót, ráilleszted a csövére az orrszívó adaptert, minimális fokozatra állítod, majd fogod a gyereket, és a bekapcsolt technikával kiszipolyozod a terméket az orrából. Egyébként mennyi idő kortól lehet használni?

Ha már oktató kurzus folyik: Mi az a tejláz?

Kép
Kép
tessza76
 
 


Javítás: Mennyi idős kortól lehet használni?

Kép
Kép
tessza76
 
 


Porszívótól is függ, hogy elég-e a legalacsonyabb fogkozat, de piciknél azt szokták használni.
születéstől lehet igazából használni, ha szükséges.
egy olyan pici orrból nehezebb kiszedni nélküle a cuccot
Levi születése után szinte azonnal használtuk, de csak akkor amikor láttam, hogy van olyan az orrában, amit el kellene távolítani.
Most már eljutottunk odáig, hogy saját magának szívja ki az orrát, amikor náthás :)

a tejláz úgy tudom attól van, amikor nem ürül ki rendesen a cici és az begyullad. de erről inkább beszéljen az, akinek volt, nem akarok hülyeséget összehordani

Kép

Kép
gabka77
 
 


[quote="tessza76"]a írta:tessza76z ember domestos-os törlőkendővel csutakolja az amúgy is igen ézékeny bimbót, és közben fohászkodik, hogy ja kedves idesanyám, miért is szültél a világra.

Kép
Tencsi, Tényleg! Ti voltatok Ausztriában vásárolgatni! És mást is vetettek? Húúú én még a tecsoban láttam olyan 7 részes babarucit ami nagyon nagyon tetszett, majdnem megvettem ... :)

A porszívó orrszívót mi is használtuk és nagyon tudom ajánlani! Amikor legelőször kipróbáltuk, üvöltött Zsozsó, épp ezért magamon is teszteltem és egyáltalán nem fáj!!! Sztem csak a hangja miatt ijednek meg a gyerekek. (eleinte én is azt hittem, hogy az agyát is kiszippantja szegény kölöknek :oops: )

Tegnap Zsozsó mikor hazaért azt mondta, hogy most minden nő terhes, csak nagy hasú néniket lát az uccán :)! Édi volt!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


wicca, gabka, így tökéletes volt, köszönöm, visszajelöltelek! :wink:

Lányok, ez az orrszívós dolog így még horrorabb, de bevallom, valami ilyesmire gondoltam... :? Én takarításhoz is nehezen veszem elő a gépet, csak mostanában kezdek rákapni, de nem fokozatos, csak ilyen lenyomom és műxik típus. És akkor azon a műanyag szaron a porrszívóba megy a cucc? :shock: Csak azért, mert pl pont most vettük észre, hogy a kutyaszőr meg a kutya fonott kosarának morzsaléka faszán eltömítette a csövét, hát ha még ilyen nyálkás cucc is jön hozzá...
Szaros pelussal semmi gondom, kutya után is szedem, de a fejnedvek kikészítenek (csipa, takony, ezek még szavaknak is olyan rondák, hogy hangosan sokáig nem is mondtam ki őket mások előtt, mert csúnyább, mint egy káromkodás), szóval én már most kivagyok ettől... Nincs más módszer? :?

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Sziasztok!

Hááát, jó sokat írtatok!!!! Már én is részt tudok majd venni teljes erőbedobással, mert vége a vizsgámnak:-) s SIKERÜLT!!!! Majd bejelölök mindenkit én is a wiwen , majd megírom, h ki vagyok, csak annyira ritka nevem van, nekem akarom, h esetleg a dokim elolvassa a hozzászólásaimat;-)

Ma megyünk 4D uh-ra, remélem megmutatja magát a kis lurkó :oops:

Ez a mellbimbókenőcs kell? Mert én vettem ezt a rossmanos testápolót meg olajat, de úgy gondoltam mellbimbóápolónak a sima krém is megtesz, vagy nem????

Ti mennyit híztatok? Én már 3 kilót :roll:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Nyugi nem a porszívóba megy a cucc, hanem abba a pici tartályba, ami a cső végén van, ill max a csőbe szalad bele (mármint az orrszívókütyü csövébe)

A sima tesápoló szerintem nem alkalmas

Kép

Kép
gabka77
 
 


gabka, na, akkor most már végleg nem értem :lol: :lol: :lol:
Mindegy, majd rájövök erre is :wink:

Viszont most akartam megenni a megmaradt halászlevet, jól megmelegítettem, s mikor kivettem a hűtőből, iszonyat bűz csapott meg! :shock: Hát ez bizony megromlott...
Most várom, hogy kihűljön, hogy kiönthessem, addig meg próbálom figyelmen kívül hagyni a szagot :?

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Szép DÉLUTÁNT kismama társak,

Jól el iwiw-eztem ma az időt, mindenkit megnézegettem :D , szegény Keresztanyám ma műtőtték, úgy hogy nem sok időm maradt beleovasni mi minden történt, mert nemsokára rohanok vissza a kórházba, maradék időmet meg az egyik barátnőm babajánák sétáltatásával töltöttem, hogy az milyen édes, 4 hónapos és kislány, barátnőm most pont használja is ezt a orr porszívót, ő is azt mondta, hogy először nem is merte, magán próbálta ki, mert félt hogy szegény gyereket jó megszívja :)

Rszg
, bocsi a név miatt :)

Kukli, lemaradt a tegnap esti jóéjt képeslap, majd ma pótolom :wink:
Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


http://www.orrszivoporszivo.hu/
ezen az oldalon rajta van a kép és a müködése is :)

nem olyan bonyi, mint amilyennek hangzik :)

Kép

Kép
gabka77
 
 


Sziasztok! AKit megtaláltam iwiwen én is bejelöltem:) CSak én nem akartam kiírni ide a nevemet de írtam ott mindenkinek levelet hogy ki vagyok :)

Papillon én is kb 3 kilót híztam :) Nagyon várom már hogy érezzem hogy mozog. Néha érzek valamit de nemtudom eldönteni hogy az mi. :)
TE milyen testápolót vettél?

A mellbimbókrémet csak a szoptatásnál kell majd használni?

Kép
moncsi89
 
 


moncsi, a mozgással én is így vagyok, sejtem, hogy ez már ő lesz, de még türelmesen kivárok :wink:
gabka, köszi a linket, nézem :shock:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Jelenleg a rossmannak a kismama tstápolóját és olaját, ocsó vót, gondoltam kipróbálom:-) nem rossz.

Jah, a mozgás, én is éreztem:-) még csak egyszer, de akkor egymás után kétszer is, aznap, amikor anyu :oops: ugylátszik az egy mozgalmas nap volt. De ami a legfurcsább, hogy olyan volt tegnap, mintha a szívdobogását érezném, gyorsabb volt, mint az enyém és pont az alhasamnál. Nagyon érdekes élmény volt....

Én is bejelölgettelek titeket, kivéve rszg-t, nem tom mi a helyes neve, de majd utánajárokés kuklit nem találtam.

Izgulok, mindjárt indulok uh-ra, papástul :lol:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


De jó neked :) Akkor majd mesélj :)
moncsi89
 
 


GRatula mindenkinek a mocorgáshoz.
nemlajos, így már érthetőbb, amit megpróbáltam én leírni?

képzeljétek, most délután a hasam egészen "kimászott" balra. még a férjem is látta, hogy bal oldalon van dudor, jobb oldalon meg "szinte lapos". és jóval keményebb is. :)
úgy tünik sétálgat a kisasszony, vagy uraság :)

az uh beszámolóra én is kíváncsi vagyok ám :)

Kép

Kép
gabka77
 
 


Sziasztok!
Na egy nehéz éjjel után ma már köszi, Bobó ismét egészséges Turbótarhonya lett. Igaz napközben csak 10 percet aludt, de kapott egy kutyás mamuszt, és imádja. Nem veszi le, tök édes benne. :)
Tencsi van már előtejed? Hova sietsz? :lol: Remélem a skacok hamar feladják a bölcsis kajasztárjkot. Bizti éjjel dolgozzák fel a napot. Talán ha jobban megszokják, kevesebb lesz az inger. Kitartás. Nekem Boti mostanában kezdi átaludni az éjszakát. 8 hetesen átaludták nem semmi. Na majd kérem a trükköt márciusban. :wink:
Ha gondoljátok megpróbálom (bár béna vagyok lerajzolni, milyen is az övterelő. Hátha tud vki varrni. Holnap ha lesz időm megcsinálom. Én elég sokat vezetek. Bár még nem vettem elő.
Villő ma egész nap mocizott. Egyre jobban érzem. Fantasztikus. Bár tudom még sokkal erősebb lesz. Sztem nagyon közel van a hasfalhoz, mert tényleg elég nagy a pocim, pedig ő kicsike.
Milky én vhol a napokban olvastam, hogy ne kenjünk testápolóval a mellbimbót. Sztem vegyél krémet rá. Nem drága, és nagyon kevés kell belőle. Sztem a 4 hó terhesség, és a 8 hó szopi alatt nem fogyott el kettő sem.
Gabka, a te szülészed sosem szoptatott nyílván. Ha neki ezt minden pisilés után meg kéne csinálnia, csak legyintene, Anyuka, nem lesz semmi gond. Este mossa meg, azt kész. :lol: Nekem sajna 1 hónapig kellett fertőtlenítenem szájpenész miatt. :cry: Azt a macerát…… Na utána kezdtem el én is aktívan fertőtleníteni. A chicco folyadék nagyon jó és könnyűűű használni.
Nemlajos, nincs más módszer, de nem lesz ez neked undorító. Hidd el nem lesz az, ha látod mennyit segítesz vele a gyermekednek.
Pappilon várjuk a híreket! :P
Gabka édes lehetett Minibimba, ahogy kitolta magát. Hasonló volt nekem a fürcsinél. Bal oldalt lökdösött, az látszott. Megyek is fürdeni.
:lol:

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


Én miért nem érzek ilyen mocorgásokat, egyszer éreztem vmit fürdés közbe pár hetesen, mintha arrébb úszott volna a hasamba vmi, azóta se, akkor meg azt mondták az biztos nem ő volt, mert még nem érezhetem,

Wicca, megnéztem a picasaweb-est, szép fotók nagyon!! majd töltök fel én is.

Jó éjt
kismamák


Kép[/img]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bea1978 2008.10.02 19:13-kor.

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Kép :-)

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


gabka, most már teljesen értem. :roll:
De még mindig durva, még a kutyám is elszalad a porszívó elől, nemhogy az a pici baba (jó, tudom, ő biztos, hogy nem szalad el...).
Bár, ahogy mostanában a férjem viselkedik, ez a gyerek minden erősebb zajhoz hozzá lesz szokva, csapkodás, üvöltözés... :evil:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Sziasztok!

Tencsi, nyugtalan alvás remélem, hogy hamarosan javulni fog. Biztosan a nagyon új élmények jönnek így elő. Igazából ehhez nem tudok tapasztalatokkal szolgálni és tényleg szerencsés vagy, hogy az ikrek egyébként ennyire jó alvók. Samu sokáig felkelt éjszaka többször is, és nem aludt vissza magától, igazából ő csak a második szülinapja környékétől alussza át az éjszakákat. És kb másfél éves korától csak 1x ébredt fel, és már az is óriási szó volt a korábbiakhoz képest. Volt nálunk egy beetetős korszak, szintén 8 hetes korától kb fél éves koráig nagyon jól aludt éjszaka, aztán egyszercsak elromlott, és volt hogy 3x-4x is keltem hozzá hónapokon keresztül... Nem volt a kedvenc időszakom az éjszakákat illetően...
Ja, és én szeretném a tortarecepteket elkérni, Samunak októberben ünnepeljük a névnapját.

Tejlázam szerencsére nekem sem volt, és a szájpenészt is megúsztuk. Fertőtlenítésre nekünk a mikróba rakható fertőtlenítő szett jött be, csak egy kis vizet kellett beletenni, no meg a fertőtlenítendő dolgokat (nálunk a cumisüvegeket) és a forró gőz mindent elintézett. Tök egyszerű dolog, és működik :)

Orrszívóporszívó feltalálóját azóta áldom, mióta Samu 8 hetesen elég náthás lett és szegény az eldugult nózi miatt szopizni sem tudott, csak sírt elkeseredetten. Ez mentette meg a helyzetet. Egyébként kisbabaként nem nagyon zavarta, nagyobb volt már, amikor elkezdte utálni az orrszívás ezen módját. Aztán, mióta ki tudja fújni egyedül az orrát, nem nagyon kellett használnunk.

Iwiw-en majd én is megkereslek benneteket. Ha nem gond, akkor én sem szeretném "felfedni" a valódi nevemet itt, de pü-ben szívesen elárulom annak, akit érdekel :)
Mennem kell, még van egy csomó munkám...
Jó éjt!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Bea, nyugi, ha ez az első babád, akkor majd csak a 20 hét környékén fogsz rájönni, hogy hettekkel korábban már érezted, de nem is vetted észre, vagy nem tudtad, hogy az az :)
Mi akik már tudják mit kell érezni be tudjuk azonosítani :)
Épp azt mondtam a férjemnek, hogy Levi sosem csinált ilyen pocivándorlást, még nagyobb korában sem :)

Az én fiam sosem félt a porszivótól, sőt amikor igazán pici volt, nyugodtan lehetett mellett porszivni, ő meg békéssen aludt.
Az tény, hogy az orrszíváshoz egy időben ki kellett dolgoznom egy technikát :)
De azt majd szerintem akkor mesélem el, ha aktuális lesz, meg ha érdekel valakit :)

Miért csapkod és üvöltözik a férjed?


Jó éjt mindenkinek

Kép

Kép
gabka77
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?