Új privát üzeneted érkezett!

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anido 2008.11.24 13:13-kor.

Kép
anido
 
 


Timi: adom neki a Vitacolant. De szerintem nem használ.

Mindenkitől kérdezném, hogy hány óránként, hányszor és mit eszik a gyermeke?

Kép
anido
 
 


ANIDÓ!!!!Könnybe lábadt a szemem. huhhh nem lehetett egyszerű Nektek, de alényeg, hogy Zsombor jól van. Teljesen megértem az aggodalmad, de szerintem ez biztos így is marad még :(
Sajna én nem tudok Neked mit ajánlani, ha tehetném akkor az én manóm étvágyának a felét elküldeném :wink:
És mit mondanak, mostmár akkor minden okés Veletek, csak nőnötök kell, mint a kisgomba?

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 

 
 

csajok, nem lehet titeket megnézni iwiwen?
Nagyon tündéri Hanga a képeken :) :) :)
A követések majd elmaradnak, lesz idő amikor fordítva lesz, hogy Neked kell rohangálni utána:-))) Hiddd el az rosszabbb:-))))
Nekem is néha nyafizik utánam, hajjjajjj, hányszor volt, hogy kajabált utánam amikor este kinnt etettem a kutyikat, és az apja vigyázott rá..... Volt hogy inkább kihozta hozzám csak lásson:-) Mostmár több napot töltött a maminál, Hozzá teszem Ő jobban bírta , mint én:-)

Tim-csi, ezek olyan édi dolgok. Ha nagy lesz már úgysem engedi, hogy odabúj mellé. Én kihasználom az alkamat. Egyik oldalamon az egyik fiú , a másikon a másik fiú. Api másik szoba, mert nem tudja kipihizni magát:-) Amikor végleg kivettem a nagyfiam magunk mellé, kb.10 hósan nem bántam meg. Minden reggel bújt belém, szeretgetett, puszilgatott. KÉpesek voltunk még egy órát is együtt lustizni. Szupi volt. Most Balázska is ragaszkodó, most is a szopipárnán az ölemben alszik:-))) Én nem bánom, egyszer úgyis elmúlik ez az idő, és soha többet nemjön vissza!:-))
Barni is akkor aludt tovább délután ha ott voltam mellette. MOstmár nélkülem is 3-4 ókat alszik .
Tegnap előtt este a két fiú egymás mellett aludt el. Annyira édik voltak!:-))))

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Anido, köszönjük hogy leírtad. Nagyon nehéz lehetett ezt megélni Nektek és szívből örülök, hogy mostmár minden rendben. Ilyenkor azért szégyenlem magam, hogy milyen semmiségeken vagyok fennakadva, minthogy sírva követ vagy üvölt a babakocsiban a gyermekem. Valójában pedig hálát kéne adni a sorsnak, hogy egészséges.
Mielőbbi megerősödést a Pici Zsombinak! :D
Szívesen leírom hogy mit eszünk, DE(!) minket ne vegyél alapul, mert azt már Timcsi és Doo is megjegyezte, Hangi milyen ritka jó étvágyú.
Arra próbálok visszaemlékezni 6-7 hós korában mennyit evett (mert mi azért korelőnyben vagyunk). 3x180ml. tápszer, 2x szilárd, egyik valami gyüm.ös variáció, másik főzelék.
Akkor ma, az előbbiek miatt nem is panaszkodom, hanem inkább leírom a mai nap fénypontját: csörgött az ajtóban a kulcs, (én ilyenkor mindig szoktam mondani hogy nézd, jön apa), Hangi pedig odanézett az ajtóra, rámutatott és azt mondta "pa". Ezek után valószínű nem az anya lesz majd az első szava.

Timcsi, sose bánd hogy nappal Vele kell aludj, legalább rákényszerít egy kis pihenésre. Bár az rossz benne, hogy sok mindent csak akkor tudna csinálni az ember mikor a gyerkőc alszik.
Timcsi, Te is izületes vagy? Egy újabb közös pont nekem úúúgy fáj a kezem.

Era, tudom én hogy nem akkora tragédia ez a követés, csak olyan édesen játszik és tudom ha felállok minden borul, otthagyja a játékát, lehet megint megint ölbe hurcolni míg megvigasztalom. És ez egy nap nem 2x zajlik le. Nálatok ez hogy volt, van Barnival? Légyszi, minden érdekel!
Jaj, olyan édes lehet a két fiú együtt...
Nem vagyok fenn az iwiwen,csak az uram, de nála is megnézhetsz. Ha gondolod priviben leírom, hogy találsz rá.

Ja, iwiw. Timcsi, momdtam már, hogy imádom azt a képet amikor Kevin a válladon alszik fürcsi után?
Vendég
 


Sziasztok!

Anido, Te egy állati erős csaj vagy! És a Zsombi is, ne hülyésgedjetek, ezek után majd 7 kg az nagyon jó! Képzeld nekem is műbillentyűm van és még egy Marcikát is összehoztunk, szóval minden rendben lesz, lehet ilyen foltozott szívekkel szuperul élni. Egyet ígérj meg nekem, ne érezze, hogy beteg. Az én Anyukámnak sikerült, szerintem, ezért maradt önbizalmam. :D

Marcival éppen tegnap kezdtük a fözit, cumisüvegből... Doki néni szerint létezik, hogy nem szereti vki a kanalat :oops: Nem egyszerű a megfelelő hígítást és cumi lyukat megtalálni. És persze, hogy fáj a kicsi poci is :(

Leírom Anidonak, hogy mit eszik: tegnapig némi alma, körte mellette csak tápszert. Általában 800-900 ml között a napi tápi mennyiség. Most 2-2 babakanál répát, krumplit kevertem a tápszerbe. Marci kb 4 óránként eszik. Kicsit több mint 8 kg.

Timi, én néha úgy aludnék a Marcival, csak ő úgy nem tud :cry:

Hajni a Marci olyan majmot kap az angyaloktól, amit feltettél :D

Doo, remélem jobban van Viki is már.

Era, én is szeretnék még egy picit. Voltam a munkahelyemen, és olyan savanyú volt mindenki, hogy nem nagyon van kedvem visszamenni. Nagyon nehéz? A férjem fél még válalni, nem volt egyszerű az eleje és sztem én is befordultam egy kicsi. Most már csak nevettek rajta. Ja, most néztem, hogy a fiad között azért van majdnem két év, nekem nem lenne annyi ha most válalnám.

Sok puszi mindenkinek

Marci egy nap múlva 5hónapos és két hetes :D
kpetro78
 
 


Sziasztok!

Kata, nem vészes:-))) sőt már egy gyerkőccel uncsi is lenne:-) MÁr nyáron júniusban mondogattam, hogy már nem lenne gond ha kinnt lenne a pici, mert már jól elboldogultunk egymással:-)) Amikor terhes lettem már megértette, hogy nem bírom annyit cipelni, dobálni. Nem ugrált a hasamon stb ... Sőtt!!!! soha meg sem rúgta a pocimat, pedig a pelenkázón mindíg a hasamra tettem a lábát:-) Tehát már akkor is volt annyira értelmes volt, és nagyon szerette már a babit odabennt. Állandóan a 4D-s felvételt nézte, és tudta ki az:-))) szóval hihetetlenek ám.
NÁlam is nagy dilemma volt mindkét gyerkőc, és mindkettő akkor jött amikor már meggondoltam magam:-) hála égenek későn:-))
Annak idején úgy voltam vele, hogy elképzelni sem tudok még egyet, mert hogy lesz időm mindenre. Akkor még úgy volt, hogy a könyvelést leadom, és a kutyákhoz is felveszünk egy embert. Hi-hi ezt jól bebuktam, mert mire oda került a sor, már nem tudtuk finanszírozni, így marad minden rám, plusz egy gyerekkel:-))) Amit egyébként egyel is nehéz volt.. Nahh mindegy, nincs gond, jól szervezem a dologokat, csak ne üssön be semmi rendkívüli a napirendbe:-))) Egyébként soha semmire nincs elég időm:-)
Egyébként meg így van jól minden ahogy van, mert akkor kapnék hülyét ha csak a gyerkőcökkel kéne foglalkoznom:_)))
Szóval jó ez így, pont a kis korkülönbség miatt nincs is féltékenység. Pedig sokszor nyűgi a pici, és fognom kell, de nem csinál belőle problémát. Semmiért, nagyon megértő, és türelmes. Nagyon imádnivaló nagyfiú. ÉN csak ajánlani tudom:-))))

Hajni, nálunk is volt necces időszak. Kajabált utánam, csak velem csinált mindent, de ritkultak. Én sokszor hagytam magára egész kiskorától, mivel a kutyákat is nekem kell rendbe tartanom. Ha kimentem akkor mindíg mondtam, hogy mindjárt jövök! ez fontos, hamar megtanulják, és hozzászoknak. Valahova mindíg bevolt "kötve" amíg pici volta hordozóban, és nézte a kutyikat bennt, kinnt a babakocsiban, és elvolt vele, nem volt baj, hogy én mozgok, jövök-megyek. Aztán amikor nagyobb lett, csináltam egy bomba biztos játszósarkot, ülőgarnitúra miegymás elbarikádozással, és leszivacsozva, hogy sehova ne üsse meg magát, és amíg reggel játszott addíg én kinnt voltam a kutyikkal. Bébicsősszel a nyakamban:-)) Annyira megtanulta ezeket a dolgokat, hogy ha valahova mentünk akkor én kitettem a kocsiba autósülésbe, és én utána kezdtem el csak készülődni!!!! Akár 30-45 percet is csendben hiszti nélkül várt rám!!!!! Ha állatorvoshoz mentünk akkor is bekötve a babakocsiba hiszti nélkül 1 ót elcsücsül. Legyen kaja, vagy cumi-pelus. :-))) Igen sokan is kérdezik, hogy mindíg ilyen:-)))
Amikor forgatáson voltunk vele 3órát ült a babkocsiban!!! Persze ott is mindenki megdöbbent, hogy Ők ilyet még nem láttak:-)))
Na szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem a kezdetektől való dolgok segítettek ebben, hogy ilyen legyen. Persze sokáig lelkifurdim volt, hogy nem tudok eleget foglalkozni vele, de később beláttam, hogy egyáltalán nem volt ez így rossz.
Volt idő amikor volt itt valaki, és simán kiment vele az udvarra, de ha meglátott kinnt engem, kajabált utánam, és nem hagyhattam ott. Amikor 4 nap után haza jöttünk a kórházból Balázsal, nagyon féltett, nem engedett el messzire:-) Hála égnek megértette, hogy maradnom kell, és így minden nap bejött hozzám a kórházban. Utólsó nap tudta,h ogy mehetünk, és vigyázott ne hogy ott maradjak:-))
kb. 10 hós volt, amikor külföldre kiállításra mentünk 4 napra. Nem volt gond, az anyósomék vigyáztak rá. Aztán volt olyan idő, amikor mindíg mellette kellett ülni, ha játszott. Mindenhova jött utánam, a legkisebb helyiségbe is együtt jártunk,járunk:-) Már néha sikerül egyedül is mennem:-))))
Szóval mindíg volt valami, de mindíg változnak. Ugyhogy biztos nálatok is így lesz:-) és nem fog kajabálni, ha ott hagyod. Én is mindíg találtam neki valami érdekességet, amivel elvolt. Ami persze nem játék:-)))
na jó most mennem kell, kicsit dógozni is...

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Kép

Így imádják egymást:-))) Nahh hát ezért érdemes élni:-)))

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Era, köszi, hogy ilyen bőven válaszoltál. Már tegnap este elolvastam és azóta is kattog az agyam, hogy lehet én rontottam el, nem jól szoktattam stb. De minél többet agyalok rajta, annál inkább hiszem, hogy nem (csak) rajtam múlt. Szerintem a Te kisfiad alapból nagyon jó partner volt ehhez, mert ha ennyit el tud ülni a kocsiba, babakocsiba az nagyon nyugodt természetre vall. Azt már most megjóslom Nektek, hogy egy év múlva Barni az óvónénik kedvence lesz :D :D . Én 2 hónapos korában elkezdtem a járókához szoktatni. Próbáltuk azt a rendszert tartani, hogy ébredés, evés, járóka. Ilyenkor mindig csináltam a dolgomat fokozatosan nyújtva ezt az időt. Jól is működött mert 4-5 hónapos korában már 1- 1,5 órát is el tudott benne játszani, csak néha meg kellett mutassam magam. Mikor elkezdett mászni 6 hónaposan már nem maradt meg a járókában, és mindenhová követett. Mivel édesen eljátszott mindig a közelemben ez nem zavart, nem is forszíroztam a járókát. Szinte egyik napról a másikra kezdte el ezt a műsort, 8 hónaposan, hogy rögtön sírni kezdett ha kimentem, ami mostanra odáig jutott, hogy ha felállok is zokog, mert tudja hogy akkor el fogok menni. Ami a legfurább benne, hogy ha beteszem az etetőszékébe simán járkálhatok, még a látóköréből is eltűnhetek egy időre. Általában a házimunkát így meg tudom csinálni mellette, de egész napra nem tarthatom benne, a végtelenségig azért abban sem ül. Meg pesze azt is szeretném, ha sokat mozoga, játszana, de olyankor a fél szeme mindig rajtam van.
Az a baj, és sem tudom mi lenne a legjobb, ezért nem is vagyok következetes. Bocs mindenkitől, hogy folyton nyavalygok valamin.

Más... aki kitalálta a bébitaxit annak aranyba foglalom a nevét. A tegnapi nagytakarítást, ennek a segítségével, egy nyafi nélkül csináltam meg, délután pedig a centerben kovályogtunk még a hiányzó ajándékok után és élvezte, egy percig nem kellett cipelni.
Ha lenne pénzem vennék még egyet, hogy ne kelljen mindig kereket mosni, ha kimegyünk vele:D .

Kata, remélem Marci is szeretni fogja azt a majmot, szerintem okos kis játék. Hú, Te már a kistesón gondolkodsz? Akkor Marci tényleg jó kisfiú lett. De én csak azt mondom mindent bele. Én sem nagyon szeretnék visszamenni, mert új munkahelyre kellenne mennem és nem sok kedvem van hozzá. Főleg, mert nem hiszem hogy örülnének, hogy első év állandó táppénz, aztán pedig, esetleg, jön a kistesó és megint viszlát munka. Ha viszont nem akarok visszamenni akkor anyagi okokból még Hangi 2 éves kora előtt meg kellenne szülessen az újabb törpének. Úgyhogy nem sok időm van már eldönteni mit szeretnék :shock: .

Timcsi, Doo?? Remélem jól vagytok!
Vendég
 


Húh..hogy zajlik az élet itt :lol: ezt már szeretem :lol: :lol: !
Megpróbálok reagálni egy pár dologra..

Köszi, hogy megnyugtattatok az együttalvás ügyében, hogy annyira nem én rontom el, csak engem is az az egy szokott bosszantani, hogy annyi-de annyi minden lenne, amit csinálhatnék közben..de mindegy a munka marad, a gyerkőc az első :lol: !

Az iwiw-et már én is kérdeztem a többiektől, Erával mi már megjelöltük egymást, meg Hajni férjével is.. Van egy meghívóm esetleg nem érdekel benneteket? Még pár napig el tudnám küldeni..
Tényleg iwiw... Hajni írtad, hogy tetszett a fürcsis kép.. Pedig tudod mennyit filóztam feltegyem-e..? :roll: Mert hát pizsiben vagyok, és hát nem valami szexi látvány :lol: de úgy voltam vele, szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki abban "flangál" este :lol: így feltettem..persze nem magam, hanem Kevin "beájulása" miatt :lol:

Zsombihoz képest ez semmi...Le a kalappal előttetek Anido...
Minden elismerésem a tiéd!!!!
Bár Kevin kajálásával mai napig "szenvedünk" sokszor, de ez már semmi a kezdetekhez képest...

Ja és az utánunk lévő kiabálások, egyedülhagyás témaköréhez meg annyit tudok hozzászólni, h szerintem nem mindegyik gyerkőc tűri az egyedülhagyást..szerintem nektek szerencsésen jól alakult Era, h egyedül tudtad hagyni..nálunk ez nem működik, hiába hagyom többször magára, sokszor nem hagyja abba az ordítást...sőt még fokozni tudja..úgyhogy ez is gyerkőc-függő..bár remélem kinőhető dologról van szó az ő esetében...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.29 22:06-kor.
Vendég
 


Ezt nem hiszem el, hogy megint "együtt írtunk" Hajnival..
Micsoda véletlenek vannak :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: !
Vendég
 


Timcsi, megint egyszerre írtunk. Sajnálom, akkor nálad tényled komolyabb. Sok sikert a kúrához, tényleg fontos hogy ez rendeződjön, nehogy lemerevedjenek az izületek. Még az egyedülhagyásnál én is akartam írni, hogy Hanga is 2 perc alatt izzadtra tudja üvölteni magát, így nagyon nem trenírozható.
Vendég
 


És megint...
Vendég
 


Sokszor amikor olvaslak benneteket, úgy érzem az én babóm a "legtöbbemberesebb"..Pl. most ahogy olvastam Hajnit, hogy 1-1.5 órát el volt Hangi a járókában, meg Era kisfia 3 órát babakocsiban..hát Kevin ilyenre sosem volt képes, mindig ott kell lenni szinte mellette, nálunk az, hogy kb. 15 percet eljátszik magában már nagy szó!
Ezért is voltam kiakadva, hogy még aludni is együtt kell vele, mert akkor tudnám csak csinálni a dolgaimat, így meg marad a napi 3x fix fél óra, amikor tudok..Bár porszívózni, összesepregetni és hajat szárítani bármikor lehet mellette..ezt a 3 dolgot csodálkozva nézi..sőt a kicsi seprűn képes perceken át kacagni, annyira tetszik neki :lol:
De portalanítani többször megpróbáltam mellette, esélyem nincs rá, sőt sokszor mosogatni sem "enged", mert akkor épp olyan-ja van... :roll: Úgyhogy nem egyszerű vele és tényleg nem tudom mi lenne ha tök egyedül lennék vele...mert így a párommal megosztjuk a melót és úgy-ahogy ellátjuk itthon a teendőket, de hogy nélküle mi lenne :?: :?:
Vendég
 


Még 1 valami, aztán eldugulok..
Hajni nem tudsz feltenni ide egy képet a bébitaxidról+Hangiról..
annyira érdekelne..
Köszi előre is :lol: !

Ja és én sokszor akkor tudok ide is írni, ha áthozom és anyuék lefoglalják, bár volt már rá példa, hogy elvolt mellettem, de ez a ritkább eset... :roll: majdnem azt írtam, hogy este...hú de képben vagyok megint :lol: :lol:
Vendég
 


Timcsi, ezen Te ne stresszeld magad, hogy kié, meddig mennyit játszik és egyáltalán mit csinál. Mindenkinek megvan a maga nehézsége a saját gyerekével, akinek meg nincs semmi, akkor piszok szerencsés és ezt becsülje meg. Az ember a gyereket nem ajándékba kapja hanem feladatnak. Hogy kinek mekkora feladat az változó, de a sok törődés amit Tőled kap, meg fogja hálálni magát. Legalábbis kamaszkoráig :D .
Na, lefényképeztem Hangit, ha hagyja felteszem, ha nem akkor majd ha alszik. Most megmutatta a hátrányát is a taxi míg fényképeztem, mert majdnem felborult vele :shock: , de elkaptam :D . De ez csak azért volt mert nyúlt utánam, kellett volna neki a fényképező.
Vendég
 


Sziasztok!

Igen, tudom, hogy mákom van:-))) apja természetű a drágám. Ez így is van, hogy kellett egy jó alap, hogy összehozzam a dolgokat :lol: :lol: :lol: És azzal is tisztába vagyok, hogy két jó gyerek nem jár egy családba:-))) Mindíg mondtam, hogy a következő babó jóalvó, de égetnivalóan rossz lesz... :lol: :lol: :lol:
Egyébként úgy fest, hogy Ő sem az alvás bajnoka:-))) nekem már csak ilyen babó jut. Nem baj, egyszer úgyis kinövi.
A sírni hagyást Barni sem bírja, ő is túlpörgeti magát. :wink: Egyébként biztos , hogy ez is gyereke válogatja.
Hajni biztos nem rontottál Te el semmit! Majd Ő is változni fog, és nem tart olyan rövid pórázon :lol: Azért hámoztam ki a dolgot, hogy nekem nyugis gyerekem van, de Őneki is voltak ilyen időszakai. De hála égnek múlandó:-)
Tim-csi, nálunk volt időszak , hogy úgy nézett ki a ház, mint ahol robbantottak:-))) Nálam mindíg első a kutyák, az ő házuk legyen rendben, aztán amire futotta... Általában este takarítottam, amikor "aludt" de amikor hulla voltam, nem érdekelt már mi van itthon... Csetelni is a kevés alvás időmből futotta, de jó volt kipanaszkodnimagam, és rájönni, hogy nemcsak az én gyerekem nem alszik:-)))) Most szopik közben csetelek:-)))) Amíg kisebb volt Barni ő sem engedte, hogy ide üljek. után jött, hogy ő akar motoros videót nézni :lol: De most amikor szoptatok akkor mesét néz:-) addig anya kiéli magát:-)
Tim-csi de jó, hogy anyudék közel laknak, én is úúúúúgy örülnék ha valaki itt lenne... de minkenki messze van :cry: Még jó, hogy van egy jó szomszédasszonyom, ha nagy gáz van akkor lehet rá számítani:-)

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok,

Olyan jó volt olvasni, hogy kinek mennyit van el a gyereke egyedül :D Az enyém ma még néhány percen kivül semmit :D De ha dobálom akkor kacag :D Van is már egy kicsi bicepszem, ami a konditeremben soha nem lett :D

Hajni,ahogy nézem a kicsi lányt a képeken, hihetetlen hogy csak pár hónap különbség van közte és Marci között. Nem tudtam elképzelni milyen a babytaxi, de most rájöttem, hogy azt nem tudtam elképzelni, hogy milyen ügyes már Hanga :D

Különben a fiatal úr már megint nem nagyon alszik nálunk sem napközben, gondolom a hozzátáplálás újabb próbálkozása miatt. De csak nem élhet tápszeren és cumisüvegen? Most már tényleg kell valami mást is enni. Bár ma elégettem a zöldséget és csak tápszer volt ebédre, iszonyat mennyiséget megevett és marha nyugodtan. A zöldséges ebédekre ez nem jellemző, pedig én cumisüvegből adom. Nem értem. Várjak még? :roll:

Timcsi, nagyon sajnálom, hogy beteg lettél. Akupunktúrával nem próbálkoztak? A steroid kúra azért elég emberpróbáló, nagyon sok kitartást! Nincs lehetőséged uszodába járni?

Era, köszi a választ. Egyre jobban gondolkodom. Lehet tavasszal bevállaljuk, meg a műbillentyűm miatt jó lenne fiatalon szülni :D

Doo, jól vagytok?

Sok puszi mindenkinek
kpetro78
 
 


Nem próbálkoztunk akupunktúrával, a homeopátiával viszont igen, de nem jött be..olyan "súlyos" volt az állapotom, hogy ezt már csak szteroidos kúrával lehet(ett) helyrehozni..

Kata
Nálunk is a hozzátápival sok minden változott..eleinte előnyére, aztán most van, hogy visszájára fordul..Sokszor jól lakik egy adag főzivel, de általában kevés neki és kér még utána (változó mennyi idővel) tápit..
Nekem emiatt nehéz betartani a kajaidőket, mert nem "rendszeresen" követeli, hanem sokszor össze-vissza..
És bátornak tartalak a második babó vállalása miatt, bár a te Marcid annyira nem is nehéz eset..így érthető..
Én minimum 3 évet akarok a kettő között, bár nagyon félek a kezdeti időszaktól, de az biztos sok mindent másképp fogok csinálni..legalábbis úgy tervezem :roll:
Azt tudom, hogy annyira sok időm nekem sincs halogatni, de talán 32-33 évesen nem leszek még annyira öreg hozzá..
Bár nekem ez mástól is függ..Ezt hosszú lenne most leírni, de nőgyógy. téren sincs nálam minden rendben..és ki tudja még hova alakul ez a "dolog".. Majd látjuk..Az idő sok mindent megold...

Hangit ismét csak dícsérni lehet..Nagyon édi...
De én nem igazán látok sok különbséget a komp és a taxi között..
Vagy az stabilabban tartaná a hátát? Mert a miénk is annak tűnik, mi Chicco Ufo-t vettünk és szerintem nagyon jó..
Meg persze a nagy különbség még az, hogy a taxinak van tolókarja, ami nekünk nincs.. :cry:
Vendég
 


Timcsi, nekünk kompunk nincs, ezért nem tudom abban pontosan hogy ül. Ezzel ő egyelőre nem tolja magát, én hurcolom magammal a lakásba. Ez nekem azért nagy segítség mert a reggelem mindig pakolászással telik -egyik szobából a másikba- és ezzel megússzom az utánam való üvöltést és cipelni sem kell. Kinn pedig a babakocsit pótolja, merthogy az ugye nálunk necces. Vagyis egyelőre csak a bevásárlóközpotokban használjuk, mert levegőzést azért bkocsiban szoktuk, altatva. A kompban Ő tolja magát ülve, de majdnem álló pozícóban, ezért álítólag helytelen járásmechanizmus alakulhat ki+ nem fejlődik vele a járásegyensúly.( Azért szerintem minden gyerek megtanult járni aki kompozott. )

Kata az a pár hónap amivel, Hangi idősebb Marcinál, neki majdnem a fél élete :lol: , rengeteget változnak hónapok alatt. Nálad már teljesen komoly az elhatározás, hogy hamaroan kistesó? Ez tök jó jó, drukkolok.
Vendég
 


Era, csak most vettem észre hogy még a fénykép előtt írtál, először csak odáig pörgettem vissza. Szóval mégegyszer köszi, majdcsak túl leszünk mi is rajta. Balázs mennyit alszik? Az éjjelek vagy a nappalok miatt mondod, hogy ő sem jó alvó?
Nagyon édesek a fiúk a képen, tényleg látszik hogy szeretik egymást.
Vendég
 


sziasztok.
mindig olvasok, csak írni nem mindig tudok. most éppenVikó a karomban, félálomban szopizik, de letenni nem hagyja magát, mert rögtön tátog h kéri a cicit :lol: közben kicsit be is van kakkantva :oops: édes kis pofa.

Hangit nagyon bírom - szép is és hát ő az egyetlen lányka itt rajtunk kívül :D bocs barnusanyus, persze a tieid is nagyon szépek! nagyon különleges ez a fotó így kettesben a két lurkóval :D

uera hova tűntél?

már a 4. oldalnál tartunk, láttátok? :D és tényleg szép a látogatottságunk is!

anido, én tudtam Zsombi betegségéről, de azt nem h ez az evés ennyire összefügg vele :shock: már értem :( rena írta a májusiban h ő szokott vaníliát meg talán kakaót keverni a tápiba, mert az ő fia sem volt egy nagyevő. lehet h ilyen trükköket is meg lehet próbálni. v gyümit keverni a tápijába. bár lehet h ezeket már próbiztad :roll:

mi éppen most tértünk vissza a csak anyatejre, mert most náthás és nem akarom még jobban terhelni a szervezetét mindenféle számára nehezen kezelhető kajcsikkal. úgy veszem észre h szinte nincs olyan, ami ne bántaná :roll: :cry:

na, most sikerült letennem. úgyh megyek is csinálok még vmit, mert eddig nem volt rá időm . du. én is elaludtam vele, mert akkor se tudtam letenni, úgyh ő nyomta két órát, én meg másfelet :oops: ehhez képest most egy órával később megint benyomta a szundit :shock: biztos a kórság miatt :roll: gyógyuljon csak meg gyorsan!!! most lesz a névnapja, meg kari...

csak még annyit: timcsi, sztem enyém legalább annyira többemberes, mint tiéd - pluszban enyém még éjszaka is hatszázszor ébred!! :wink: szal sztem én nyertem a kinek a babája a legembertpróbálóbb-feladat versenyt! :wink: :lol:

kata, anyud hogy csinálta h nem érezted h beteg vagy? nagyon ügyes és dicséretre méltó! ez tényleg fontos. nem is gondoltam h téged is gyerekkorodban műtöttek - azt hittem, már felnőttként. :shock:
én sem szeretném, ha enyém az allergiája miatt azt érezné h agyonféltjük :roll: pedig tuti diétáznia kell majd egy darabig. remélem, olyan lesz azért a dolog h kinövi majd idővel és nem kell élethosszig diétáznia. :roll:
Vendég
 


sziasztok!

olvaslak titeket,van,akit már ismerek,májusban szültem.
Brendus fiam most beteg,kórházban vagyunk,nem csak ő,én is többemberes lettem,csatlakoznék,ha lehet.

Agranulocitózis a jelenlegi kórkép,ami azt jelenti,hogy nincs a vérében granulocita,ami megvédné a betegségtől,remélhetőleg csak virus zabálta fel őket,ha nem,akkor csontvelőátültetés a megoldás,de erre nem gondolnék most,mert minden eddigi virusra utal,szóval bizakodunk...

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


szia gabi!! :D :D :D
jajjj :cry: :cry: :cry: olvastam h koriban vagytok. :roll: :cry: gyors gyógyulást Nektek!! hol vagytok pontosan? hogy szedte össze brendus?
mi is betegek vagyunk, de sztem ez nem vészes. kicsit kötőhártyásnak tűnt a szeme, elkaphatta barátosném lányától, de az anyatejes csepegtetés úgy tűnik kiválóan megoldotta.
Vendég
 


hogy érted h te is többemberes lettél? :shock: párodra számíthatsz?
Vendég
 


Szia Gabi, Brendusnak a legeslegjobbakat, gyógyuljon meg hamar! Mikor derül ki hogy mi a helyzet? Addig is szorítunk!

Doo, Vikit is utolérte a téli őrűlet? Puszilgasd agyon és az egyiknél mondd el neki, hogy ez Hajni küldi, egy másiknál pedig hogy ezt Hangi. Azt miből látod, hogy bántja egy kaja, bőrén vagy puffad? A brendonban találtam egy tej, tojás és gluténmentes kekszgranulátumot. Csak a honlapjukon láttam, én most nem kaptam, Csabán nem volt.

Anido, Zsombi meggyógyult? És Te?
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a szavaitokat!

Szia Gabi, mielőbbi gyógyulást kívánok!

Era, azt mondták az orvosok, hogy az idő eldönti kell-e újabb műtét. Ahogyan befoltozták a lyukat, az átereszt egy picit. Ha erősödik a szíve, magától beforrhat. Ha a billentyűk nem jól dolgoznak, akkor bill.csere. De ha szerencsések vagyunk, akkor nincs szükség további beavatkozásra.
Nagyon helyesek a fiaid!

Hajni, köszi a leírását annak, hogy hogyan evett Hangi. Milyen szép ez a kislány! Huncut a mosolya!
Köszi, már mindketten gyógyulófélen vagyunk!

Kata, mit tett vagy inkább nem tett anyukád? Én azt hiszem ösztönösen nem betegként bánok vele. Csak a gyógyszerek beadásakor gondoltam erre, de ma már csak rutin. Igyekeztem kitörölni az agyamból, különben azt hiszem, belebolondultam volna.

Doo, köszi a tippeket a tápi ízesítésére. Az az igazság, hogy sok mindennel próbálkoztunk már. Szerintem neki nem az étellel, hanem az evéssel van baja. Mivel a szíve túl sok vért pumpált a tüdőbe, az nagyon meg volt terhelve. A kardiológus szerint neki olyan volt enni a műtét előtt, mintha mi befogott orral ennénk-innánk. Ez rögzülhetett benne.
Nektek is jobbulást!

Kép
anido
 
 


Okés Doo átadom az első helyet :lol: :lol: de a 2.-hoz ragaszkodom :lol:
Amúgy egész jól alszik a te babód, ahogy olvastalak, vagy ez a betegséggel függ most össze?
Ő még sokat van ölben? Mert gondolom így értetted, azt, hogy nem lehet letenni, hogy úgy nem sír, ugye?

Ezt a kakaós dolgot már máshol is hallottam..De én eddig nem mertem adni neki..
Lehet szerintetek???

És én is örömmel látom, hogy már a 4. oldalnál tartunk..
Csak így tovább:-)!
Sokszor úgy tűnik, mintha nem is többemberes gyerkőceink lennének, annyit tudunk írkálni, de ez sosem baj, sőt!

Hajni
Nálatok biztos jó nagy hely van a kis lurkónak..Nálunk sajna helyszűke miatt kicsit szenvedés a kompozás, mármint az, hogy egyik helyről a másikba húzgálom..persze kénytelen vagyok én is ezt tenni, de elég nehéz, bár így legalább elvan egy ideig..
Ezt nem is tudtam a kompról(mármint a járással való összefüggést), még jó, hogy ti vagytok így legalább én is okosodok általatok:-) de tényleg :!:

Gabibaba
Üdv. köztünk :lol: !Én is csatlakozom és mielőbbi gyógyulást kívánok nektek :!:
Vendég
 


Anido, mivel nálunk étvágy terén sosem volt gond, nem is nagyon tudok tippeket trükköket, csak kívánni tudom Nektek hogy Zsombi is hamarosan legyen ilyen jó étvágyú.

Timcsi én már adtam a lánykámnak kakaót, 2 mérőkanállal tettem a tápszerébe, szerette, nem volt semmi baja. Csak ne este add, mert élénkít :D :lol: :!:
A fényképek elég csalósak, a nappalink tűrhető méretű, de innen bárhová eljutni, elég szűkös. Ez a járgány sokkal keskenyebb mint a komp, azzal mi sem férnénk el.

Ki hol tölti a Karácsonyt?
Vendég
 


Ha nem baj, megmutatom, mivel foglalatoskodott ma a lánykám. Azt hiszem nagyon zavarta Őt a rend.
Így kezdte:
Kép
És így folytatta, egész addig, míg ki nem űrítette.
Kép
Remélem látszik, hogy a gyerek is benne van.
Vendég
 


sziasztok
köszi a befogadást és a jókivánságokat.

anido!olyan erősek ezek a kis emberek,még szinte ők adnak erőt nekünk.

én azért vagyok több emberes,mert besokalltam a kórháztól,az ottani bánásmódtól,akaratom ellenére görény módon beszélek a párommal,mert szétvet az ideg.persze,számithatok rá,de olyan feleslegesen mutatom a vérképet,nem érti,és felidegesit,hogy hiába magyarázom el,nem jut el az agyáig.

hogy hol szedte össze,arról elképzelésem sincs,akár a boltban,akár buszon...nem tudom.a levegőből.

a brendonban a tej-glutén és tojásmentes kekszporra ne adjatok ki pénzt,1500ft,és kesernyés az ize,pont nem eszi meg a gyerek,én vettem,de minek,irtó rossz.

kakaót szerintem mértékkel lehet adni,mert én már vettem csokis tejpépet,abban is az van.semmi baja nem lett tőle.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


gabi, utána is sokat gondoltam rátok - és persze, nem csodálom h a kórház kikészít :cry:
hogy vetted észre h már több a dolog, mint egy sima megfázás v vmi? :shock:
ja, hát aki nem egészségügyis, az biztosan nehezen érti ezeket az adatokat... :roll:
különben milyen a kedélye, állapota Brendusnak? és Patrik hogy van?

Hangi kivehető a képen h bebújt a dobozba :lol: :lol: jófej csajszi, nagyon bírom :D

timcsi, azért nem lehetett letenni, mert szopizott és a végtelenségig tud cumizni a cicimen féláomban is. szal annyira nem alszik még mélyen h azt ne vegye észre, ha kihúznám a szájából :shock: de nem baj, már ehhez is szokv vagyok. jókat olvasok szopi közben :wink: nem is bántam, amikor eleinte másfél órákat szopizott és akár fél óra múltán kezdte elölről: jó hosszú regényeket kiolvastam közben :lol: :lol:

anido, befogott orral enni-inni?! :shock: hát nem csodálom, ha akkor nem komázza a dolgot :roll: sztem nagyon tényleg nem tudsz akkor mit tenni - ezen is csak az idő segíthet talán... :roll: meggyógyultatok különben? most milyen az éjszaka nálatok? majd ha lesz több időm, én is leírom h nálunk mi van. sajátságos, az biztos.... :roll:
Vendég
 


Először is szeretnék KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET kívánni nektek :wink: !

Hajni, kérdezted, hogy hol töltjük az ünnepeket, mi itthon, mivel anyuéknál lakunk, de persze lemegyünk anyósomékhoz is..ők szintén itt laknak Debiben, úgyhogy "nagy" utazás nekünk nem lesz..
Nagggyon zabálnivaló Hangi :lol: :lol: :lol: :!:
Miket ki tudnak találni! Eszméletlen :roll: !
Akkor én inkább mellőzném a kakaót, Isten őrizz, hogy még jobban felpörgesse..így is mostanában 22 után alig bírom letenni, olyan virgonc, tegnap pl. 23-kor aludt el, igaz tovább is alszik, de sokszor már mi hamarabb kidőlünk/kidőlnénk mint ő..

Doo
Ismerős a cicizés..Annak idején mi is ezt "játszottuk"..De ő sokszor nem is szopcsizott, csak úgy szimplán cici-hiánya volt..Csak engem az bántott, hogy ő nem lakott jól közben, ezért kellett már nagyon hamar pótolni..és volt, hogy szopcsi közben is sírt.. :cry:

Nálatok mit kapnak a babók karácsonyra?
Vendég
 


Sziasztok!

Félek elkiabálni, de mintha lenne egy kis pozitív változás az "elszakadásban". Ma délelőtt Bigyóka egyedül átment a szobájába és jó ideig ott játszott. Csak a fal mögül kukucskáltam mit csinál. Eddig még -ha véletlenül kilépett az egy méteres körzetemből- csak az ajtóig jutott, onnan "futás" vissza.

Van valakinek tippje, arra, hogy a kiságyban ne másszon mindig el a lánykám. Általában ha felébred mindig fel van passzírozva az ágyrácsra, kitekeredett nyakkal, szerintem erre ébred fel.
Gondoltam nagyobb ágyra, de szerintem fél óra különbséget jelentene, mert annak is elérné a végét. Hálózsákban alszik, de abban is ügyesen mozog. Már arra gondoltam tépőzárat varrok a hálózsákra :D , hátha akkor végigaludná újra az ájszakát.

Gabi, jó hogy írtad a kekszport akkor nem veszek. Szerintem meg természetes, hogy az ember azokkal beszél a legrondábban aki a legközelebb áll hozzá és az is érthető, hogy ingerült és feszült vagy. Emiatt ne legyen bűntudatod. a krházból, mi annak idején hazakönyörögtük Hangit, csak 2 éjszakát bírtunk ki. Ezután vagy 3 hétig 7-8x ébredt éjjelente, csak erre tudom fogni.

Most megyek függönyt leszedni, mosni...

Hozzon a Jézuska a beteg babáknak gyors gyógyulást, a nem evőknek jó étvágyat, és minden babának- mamának éjszakai szép álmokat!
Vendég
 


Működik köztünk a telepátia
Vendég
 


Mármint ezt Timcsinek írtam, mert mikor befejezem az írást, addigra Ő is mindig ír.
Vendég
 


Nálunk a taxit kapta Tőlünk, anyuéktól a tanuló kutyát meg egy minden gombján zenélő elefántot. Kap egy digitális lázmérőt tesóméktól, aki a sorból kimaradt azoktól pedig pénzt.
Mi 24-én valszeg itton leszünk, aztán családlátogatás, még nem tudom milyen sorrendbe. (mindenki gyulán lakik, tehát mindegy)
Vendég
 


hajni, te még csinálod a szenzoros integrációt? képzeljétek, enyém mióta mászik, már nem szereti, ha nagyon intenzíven lengetem: befeszíti magát és elkezd ordítani, megijed. azelőtt meg ha meg akartam nyugtatni vmivel, akkor tuti recept volt a repülőzés v ha függőlegesen fölfele hintáztattam. :shock: érdekes h így megváltoznak az igényeik.
Vendég
 


Sziasztok!

Csak beköszönök, mert lehet holap már nem jutok ide, aztán megyünk GYöngyösre, Kunmadarasra karácsonyozni, és már csak jövőre jövünk haza.
Kellemes karácsonyi ünnepeket, nyugodt éjszakát, hiszti mentes nappalokat kívánok Mindenkinek a jövő évre! BUÉK!

PUSZ ERA

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


jó utat, kellemes ünneplést Nektek, Era!
ha vki nem jönne már, akkor a többieknek is békés, meghitt karácsonyt! én még biztos jövök - legalábbis olvasni, mert mi sem utazunk. nagyszülők hozzánk jönnek szenteste, aztán egyik nap enyémeknél ebéd, másik nap a férjem családjánál.
Vendég
 


Doo, nem már régen abbahagytam, a kórház után (3 és fél hónaposan). Először azért hogy betegen ne zaklassam, aztán kezdett normális mennyiségű lenni az ordítás, úgyhogy a továbbiakat rábíztam a spontán érésre.
Csak tippjeim lennének hogy most miért nem szereti a lengetéseket, de szerintem ez nem végleges, biztos fogja még szeretni. A lágyabb ingereket szereti, vagy a forgószékben forgatást? Most mivel tudod megnyugtatni?
Mivel te sokat ringattad, hintáztattad, valószínűleg elég fejlett a veszt. rendszere, elérzékenyedett az egyensúlyi ingerekre és mostmár jobban felméri azt a helyzetet, hogy őt eldobják vagy magasan van és nincs alatta talaj stb. És ha ő egyébként érzékeny lelkű ettől jogosan megijedhet. Később lehet, hogy szeretni fogja az adrenalinlöket miatt, de ezt alkata válogatja.
Felnőttek közt is van aki imádja a hullámvasútat, van aki retteg tőle, én ide tartozom. :lol:

Viktóriának nagyon sok boldog névnapot kívánunk! :lol:
(te hogy becézed, mert még Vikinek nem láttam leírva, asszem.)
Vendég
 


hajni, igen, tényleg nem szoktam Vikizni. nekem a Viktória tetszik a legjobban, de leginkább tündérlánynak, meg babacsinak v babirellának hívom :lol: köszi a névnapi köszöntést!!! :D ja és mostanában bűngyűjtőnek v csak egyszerűen büngyinek :lol: :lol: engem hívott így állítólag a nagypapám pici koromban - de én erre már nem emlékszem, most mesélték anyuék. de nagyon megtetszett.
ja és nem minden lengetéstől sír, csak ezektől és ha nagyon erőteljesen csinálom - ami régen lételeme volt, most meg már fél. nem akartam én ebből semmire következtetni, csak érdekes. de pl ha magasra tartom és egy pillanatra elengedem és zuhan egy picit, azt most is szereti. v ha fejjel lefelé lógatom, azt is.
Vendég
 


lányok, Vikó bekéredzkedett a járókába és már percek óta ott tanyázik! :shock: egy csomó játékot beledobáltunk raktár gyanánt használva az alkalmatosságot, úgy h szinte mozdulni sem tud tőlük és elvan (eddig sem csak egy-két játék volt benne, na de most!). na, ebből azért nem vonok le hosszútávú következtetéseket :lol: állítólag a többemberesek elég rapszodikusak, nehezen kiismerhetőek - na, ez sztem rá is igaz. ami jó volt egyik héten - lekötötte, megnyugtatta, stb. - az nem biztos legközelebb is bejön. v minden baba ilyen?!
Vendég
 


Doo, minden baba ilyen :D , pl. amin ma könnyesre kacagja magát, holnap max. mosolyog, holnapután pedig "hülye vagy, anya?" arccal nézz vissza rám. De azért Vikónak maradjon meg ez a jó szokása. Hanginak most az jön be ha egy csomó ruhát adok oda neki. Azokon lubickol, imádja.
Névnap után rögtön Karácsony, micsoda luxus! :D :D

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog (türelemben gazdag) Új Évet kívánunk a topic minden babájának, mamájának, családjának: Hangi és Hajni

Ui: kell valamit csinálni a bcg oltásssal, ha begennyesedett? Légyszi ha olvassa valaki és tudja válaszoljon, bár nem túl ünnepi a téma.
Vendég
 


hajni, nem tudom h mit, de vmit biztosan! dokival nem tudsz beszélni? gondolom, minimum vhogy fertőtleníteni kell.

BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK! :D
Vendég
 


Kép


Kellemes ünnepeket kínánunk!!!

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

Kép
anido
 
 


Lehalkul a város zaja karácsony estére.
Melengeti lelkünket a kicsiny gyertyák fénye.
Megszületett a szeretet e napon,
hogy az embereknek hitet, reményt adjon.


Évente egyszer egy téli éjjel,
bűvös, titkos álmok suhannak a szélben.
Mindenki házába boldogság költözik,
szívünk örömmel csordultig megtelik.
Boldog Karácsonyt Kívánunk :!: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.29 22:07-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Hangi karácsonyi meglepije, hogy felállt egyedül, kapaszkodó nélkül. Igaz, azóta még nem ismételte meg ezt a mutatványt, de így is örültünk neki. + egész éjjel egyetlen mukk nélkül aludt :lol: .
Ma kezdjük a családjárást, egyetlen porcikám se kívánja, mindenki Hangit abajgatja, versenyeznek azért kihez megy oda, egymás kezéből kapkodják ki, és ha Ő ezt nem veszi jó néven akkor jön az, hogy "jaaaaj, mindig csak Aaaanyaaa". A hangsúlyt nem tudom mellékelni, de gondolhatjátok. Ezen felül kb. ezerszer elhangzik az emberi hangnál egy oktávval magasabban, hogy Haaaaangiiiikaaaa! még észre sem vették, hogy mi sosem Hangikázzuk, de ez már semmiség a sok többihez képest.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: