Új privát üzeneted érkezett!

Ez tényleg jó ötlet. Nem gondoltam rá, de talán még jól jöhet esetleg az unokahúgomnak is néhány feljegyzett tapasztalat. :) Köszönöm a felajánlást, lehet, hogy élek a segítségkéréssel a krémek terén. Tényleg, mit gondolsz, mikor érdemes elkezdeni a striák elleni krémet használni? Kellene az elejétől? Erről semmit nem tudok, a védőnőtől meg elfelejtettem megkérdezni...

Heni

Kép
szheni
 
 


Szerintem ha kenni akarod, akkor kezd el már most, de sokan írják, hogy ez inkább alkat kérdése. Van aki keni, mégis előjön, van aki nem és nincs neki. De sokaknak segít a krém, úgyhogy én is tervezem, hogy kenem majd (amikor már kezdenek szorítani a gatyák :lol: ) Hogy milyen krémet... Ez jó kérdés, mert ebben a kérdésben is mindenkinek más vált be. Van a Vichynek egy direkt erre való kréme, azt sokan dícsérik, még olyat is írtak róla, hogy a már meglévő csíkokat is halványította. Viszont úgy tudom elég drága. Majd ha már hazautazunk (szombaton), megnézem neked milyen krémeket ajánlottak még, de emlékezetem szerint dm-es termékeket. Az olaj ugyebár jobban hidratál, de kényelmetlenebb, hozzátapad a ruha. Van aki csak sima testápolóval kenegette. Én még nem döntöttem el melyiket használom majd, talán a dmes krémet. Viszont fontos, hogy ne csak a hasadra kend, hanem a melledre (mellbimbót kihagyva, mert az nem jó, ha felpuhul, később a szoptatás lehet nehezebb), meg a csípődre is, mert ott is kialakulhatnak a csíkok.
Amúgy nekem már alapban van a combom belső felén, meg a csípőmön, pici a mellemen is. De azt nem szeretném, ha nagyon erősek kijönnének még.

Kép
Kép
tabati
 
 


Az a helyzet, hogy a fogyás után bizony rajtam is van néhány csíkocska : a combomon. Máshol nem lett hála Istennek, de azért nem is szeretném, hogy legyen... Közben eszembe jutott, hogy a barátnőm a Rossmann Babydream termékeit ajánlgatja,neki az jött be. Nem is drága, most azt hiszem, 500 Ft de olaj. Hát... mindegy, kipróbálni biztosan jó lesz, ártani meg nem hiszem, hogy ártok... :)
Ma sem volt különösebb gond éjjel, azon kívül, hogy ömlött az eső, és felébresztett. De hála Istennek, most 7 ágra süt a nap, így el tudok menni anyukámmal a temetőbe. És fél 9-től tanítok megint, de még nem ért ide a kisfiú... Ma le kell mennem a körzeti orvoshoz a táppénzes papíromért is, remélem, nem lesz tele beteg náthás emberekkel a váró...
Remélem, ma is jól vagy.
Puszi!

Heni

Kép
szheni
 
 

 
 

Szia!

No, éjjel végre nem fájt a hasam, remélem most már ez így marad! :wink: Én is felébredtem az esőre, de csak a szokásos pisi, aztán visszaalvás. :lol:

A Rossmannos krém is biztos jó, szerintem ugyanaz lehet, mint a dm.

Te milyen vizsgálatokon voltál már? Vérvétel ilyesmi? Csak tájékozódom, hogy mi vár rám. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Még semmilyenen. Holnap megyek az elsőre a nőgyógyászhoz, gondolom, akkor elmondja, hogy hova kell mennem, aztán mennem kell a védőnőhöz a beutalókért, (mert azokat ő írja meg), és meglátjuk. A Kaáliban semmit nem mondtak, hogy mi a kötelező, csak a 12. hetes kombinált tesztet, amin a Down-szűrést csinálják.

Holnap már erről is többet tudok majd, mert rákérdezek erre az ingyenesre a Szent Istvánban, remélem, van még...

Alig várom már a holnapot... sztem egész nap erre fogok készülni. :lol: :lol: :lol: Miki meg egész nap ezért fog röhögni rajtam. :lol: :lol:

Ma még tanítok délután, aztán este elmegyünk egy kicsit egy baráti társasággal kajálni, megünnepeljük, hogy mégsem lett náluk válóper :), aztán azt hiszem, hamar megyek aludni.

Elmentünk ma a temetőbe anyukámmal. Legalább ezen is túlvagyunk. Gondolom, nem vagyok egyedül az érzéssel, hogy hiába fekszik ott édesapám, a nagyszüleim, keresztapám, akiket imádtam, mégsem megyek szívesen... azért sokat gondolok rájuk...

Na, most megyek, majd később jövök még.

Megnéztem a kismamaövet... nem is drága, azt hiszem, holnap veszek egyet, mert már tényleg kell... viszont képzeld, a bugyik is kezdenek szorítani hasban. :lol: :lol: :lol:

Heni

Kép
szheni
 
 


Ajánlom a csípőbugyikat! :wink: Én már egy jó ideje ilyeneket hordok, még divatosak is. (nem mintha ez a férjemnek számítana, más meg úgysem látja... :lol: )

Drukkolok, meg gondolok rád holnap! :D Azt hittem, hogy amikor először voltál, akkor már elmondták nektek, hogy mik lesznek, meg el is küldtek már. De akkor ezek szerint nem.

Ez a 12 hetes kombinált teszt nekem is kötelező, vagy csak lombikosoknak?

Válóper?? :shock: Az durva. Egyik tanítványomnak is (13 éves még kamasz is pluszban ugyebár) volt egy időszaka, amikor a nagypapája haldoklott, ráadásul a szüleire is akkor jött rá a válhatnék. Nagyon rossz passzban volt szegény, mindig nekem sírta ki magát. Aztán szerencsére minden megoldódott (hát szegény papája meghalt, de ez várható volt ) viszont a szülei mégsem váltak el. Egy nagyon okos, értelmes kislány, nagyon sajnáltam volna ha erre rámegy.

Jó vacsorát, ha addig már nem jönnél! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Köszönöm, túl vagyunk rajta és egész jól sikerült. :) Örülök, hogy kibékültek, mert itt is két gyerek van, két fiú, és imádják apát... apa viszont begőzölt, hogy nem bírja anyát, mert anya nem szereti, ha megmondják neki mit tehet és mit nem... szóval nem lehet egyszerű nekik együtt élni, de remélem, nem döntöttek rosszul.

Szerintem a 12 hetes vizsgálat mindenkinek kötelező. Vagy legalábbis erősen ajánlott. De mintha kötelező vizsgálatként hallottam volna. Ez után a 18 hetes kötelező még. Igazából a 12. hét után a vetélés esélye már csak 3%-ra csökken,és addigra mindene megvan a babának, csak a fejlődését kell ellenőrizni, úgyhogy sztem a 12. hét után már nekem is csak 4 hetente kell mennem majd dokihoz. Aranyos vagy, hogy drukkolsz holnap. Délutánra megyek, negyed4-re,és vonatozunk, úgyhogy elvileg azzal a vonattal, ami fél 7-kor ér hozzánk, tudunk jönni, de ahogy hazaérek, írok majd Neked. Mindent megkérdezek, mert semmit nem tudok :? pl hogy meddig kell a gyógyszereket szednem, mikor milyen vizsgálat van meg ilyenek, de mindenről beszámolok majd, jó?
Remélem, jól fogsz aludni ma is. Vigyázz Magadra, jó éjt!
Puszi!

Heni

Kép
szheni
 
 


:lol: :lol: :lol: Sziasztok! :lol: :lol: :lol:

Bocsi, hogy csak így beírok, de hátha van közöttetek olyan akit érdekel a dolog.

Egyéni kismama relaxot csinálok, aminek az a lényege, hogy a pocakon keresztül felvegyük a pocaklakóval a kapcsolatot.
Segíti a baba és a mama közötti kapcsolat szorosabbá tételét.
Ez egy vezetett relaxáció.

Ha érdekel a dolog, akkor írjatok priviben és bővebbet is írok.

A relax ideje 1-1,5 óra, már az első hónapoktól kezdve az utolsó napokig-hetekig lehet alkalmazni.

Mivel pocakkal azért nem olyan egyszerű lavírozni, így házhoz tudok menni, egyébként a 13.ker-ben lakom.


Írjatok, ha érdekel, vagy szeretnétek kipróbálni, vagy bővebbet megtudni róla. :lol: :lol: :lol:
csnicol
 
 


Nicol, köszönöm az ajánlatot, de nem fogok élni vele...

Heni

Kép
szheni
 
 


Hát érdekes is lenne, ha Esztergomba házhoz menne! :lol:

Igazság szerint én bízom benne, hogy magam is megoldom majd a kapcsolatfelvételt a magzatommal... :roll:

Heni!

Már rég elindulhattatok, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a dokinál! :wink: Remélem felírtad papírra a kérdéseidet, nehogy elfelejtsd! :lol: Én lehet, hogy ezt fogom tenni! :lol:

Amúgy megnéztem azt az oldalt, amit a júniusi topicba írtál, azon a kalkulátoron kiszámoltam a terhességi koromat és ott a szülést 2ára tette. Ki érti ezt... Majd a doki megmondja! :)

Ha kötelező ez a 12. heti vizsgálat, akkor miért kell érte fizetni? Vagy az más és összekeverek valamit? :shock:

Kép
Kép
tabati
 
 


Szió!

Hát megjöttem! :lol: :lol: :lol:
24 mm nagyok vagyunk már, igazi babaformánk van, és csak úgy lubickolt...:) Miki vette észre, hogy mennyire úszkál... Mindenét láttuk, láttuk a szívecskéjét, az apró kezeit... huhhh, nagyon nagy élmény volt!

Az orvostól majdnem mindent megkérdeztem, de annyira el voltam varázsolva, hogy az anyagiakra nem tértünk ki. Szerdán megyünk vissza a kórházba a laborvizsgálatokra, úgyhogy gondolom, minden rendben lesz ott is. A 12 hetes kombinált szűrés erősen ajánlott, bár a legtöbb orvos kötelezőnek mondja, mert pont a 13-14. hét vízválasztó időszak, amikor a placenta veszi át a szikhólyag szerepét. Addig ugyanis a szikhólyagból táplálkozik a baba, ez után meg a placenta táplálja. Szóval a 12. héten meg tudják nézni, hogy a baba elég erős-e ahhoz, hogy kibírja ezt a váltást vagy sem. De ha a méretei rendesek, akkor nem lesz semmi baj. Ugyanis azt is megtudtam, hogy a 12. hétig minden baba egyforma méretű a terhesség ugyanabban a szakában. Ha eltérés van, akkor vissza, vagy előre minősítik a terhesség korát. Tehát a 12. hétig meg tudják mondani pontosan, hogy hányadik hétben jársz. Ha tartósan kicsi marad a baba, akkor tudják, hogy valami fejlődési rendellenesség van, ezért ha addig nem indul el kifelé, akkor meg kell szakítani a terhességet.

Visszatérve a kombinált tesztre, ez azért kombinált, mert nem csak ezt nézik, hanem azt is, hogy milyen valószínűséggel lesz Down-kóros a csemete. Ezt persze lehet tudni mindenféle netes oldalakról, de a végén csak egy papírt kapsz- amennyire felfogtam-, hogy Nálad mekkora ennek a valószínűsége. Mondjuk erre rákérdezek majd, mert én azt hittem, hogy konkrétan meg tudják mondani vérből, vagy tarkóredő mérésből vagy nem tudom, hogy a Te gyermeked Down-kóros-e vagy sem. Engem érdekel, mert már 33 vagyok, mire a kis pocakmaci megszületik, addigra meg 34 leszek, úgyhogy ha érdekel, szerdán ezt is meg tudom mondani. Nem tudom, miért kell fizetni érte, de az biztos, hogy ha bármi baj lenne, nem bocsájtanám meg magamnak, hogy kihagytuk a vizsgálatot.

Hát, röviden ennyi, ha esetleg eszedbe jut valami, mert lehet, hogy kihagytam, kérdezz nyugodtan. Ja, a vitaminokra azt mondta, hogy semmi szükség rá. A folsav bőven elég.

Pussz!

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Gratulálok!!! Érezni az írásodból, hogy tényleg lubickolsz te is a boldogságtól! :lol:

Köszi, mindent leírtál ami érdekelt. A Down kórról azt hallottam, hogy ezekkel a szűrésekkel sem lehet 100%-ra kijelenteni. Egy két százalék tuti marad ami bizonytalan. Azt hiszem a várandósság későbbi szakaszában lesz valami olyan szűrés, ami ha nem túl jó, akkor el lehet menni olyan vizsgálatra, hogy a magzatvízből vesznek mintát, vagy a méhlepényből. Asszem így tutira kiderül, hogy minden rendben van e. Na, ez a vizsgálat nem kötelező, sőt mondják is, hogy csak az menjen el, aki tuti elvetetné, ha kiderül, hogy Down kóros. Ha megtartaná így is, akkor felesleges, mert 1% esélye van, hogy a vizsgálattól elvetél a kismama. Egy másik oldalon meg egy doki nyilatkozott úgy, hogy ugyan 1% a vetélés esélye, de az ő praxisában még senkivel nem fordult elő ilyen. De azért alá kell írni egy ilyen papírt, amitől a kismamák megrémülnek, de nem kell félni igazából.

Hú, de sok lett, ráadásul ez még a jövő zenéje! :wink:

Mégegyszer gratulálok! Én hétvégén nem nagyon leszek, mert mi most fogjuk járni a temetőket, úgyhogy inkább majd hétközben jutok majd géphez, bár akkor meg már megyek dolgozni, de azért igyekszem itt is megjelenni! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Köszönöm, aranyos vagy, és tényleg nagyon boldog vagyok.:):):)

Igen, 4 vizsgálatot mondott különböző időkben, de már nem tudom... sztem ha aktuális lesz, úgyis kiderül.:) És ha megtudok valamit, úgyis rögtön szólok.

A temetőt nem lehet kihagyni... én legalábbis egy évben sem tudnám. És idén nem tudok arra nem gondolni, hogy édesapám milyen boldog lenne, ha tudná, hogy unokája lesz... vagy a keresztapám... bár lehet, hogy ők vigyáztak ránk odaföntről, és akkor tudják. Szóval biztosan kibújnának a bőrükből örömükben...
És sajnos tudom, hogy jövő héten már suli van... Vigyázz Magadra nagyon, nehogy elkapj a gyerekektől valami bacit... meg nehogy Neked szaladjon bármelyik gyerek... és nagyon sokszor moss kezet, mert ki tudja, mi van a kilincseken... (ne haragudj, ha úgy érzed, túlzottan aggódom, de nem szeretném, hogy valami bajod legyen. Mondjuk biztosan tudsz vigyázni Magadra) :)
Hiányozni fogsz, úgyhogy ha tudsz, gyere! :lol: :lol:

Jó éjt, aludj jól, és azért kellemes hétvégét! Pihenj még egy kicsit így az utolsó napokban a szünet végén.

Heni

Kép
szheni
 
 


Hát azért fogok jönni, eddig is mindig jöttem, csak főleg reggel, meg talán este egy picit. Majd megpróbálok vigyázni magamra, köszi, hogy aggódsz! :)

Sajnos én is mindig csak ilyenkor jutok el a temetőbe, mert messze van tőlünk, de abban biztos lehetsz, hogy látnak minket fentről, és talán vigyáznak is ránk.

Kép
Kép
tabati
 
 


Igen, szerintem is...:) Ok, azért ne dolgozd agyon Magad a suliban...Mit tanítasz?

Heni

Kép
szheni
 
 


Írtam privátban, nehogy lebukjak idő előtt, ki tudja ki jár erre! :wink: De amúgy ezt már én is akartam kérdezni tőled! :wink:

Azt hiszem a hormonok nekem is beindultak, nem vagyok a legjobb kedvemben ma... Lehet, hogy közrejátszik az, hogy eddig kettesben voltunk férjemmel, most hazajöttünk anyósékhoz, ami nem gáz, de azért tudod ketten a legjobb. Meg talán az is, hogy holnap már mehetek tanítani, de ezzel nem tudom mi bajom van, hisz szeretem csinálni. Ráadásul reggel csak elmegyek ahhoz a körzeti dokihoz ha már visszarendelt, párommal így döntöttünk. Lehet, hogy félelem is van bennem, hogy ne találjon semmi bajt. Utána megyek be a városba férjemnek ajándékot venni, mert holnap van a szülinapja. Már tudom kb. mit szeretnék, de azért még járkálnom kell érte, amit szívesen megteszek máskor, de mostanában ugyebár fáradtabb vagyok, és utána még este 7ig tanítok. SZóval jól jött volna még az a délelőtti lusti, viszont itt ahol lakunk nem tudom beszerezni az ajándékot. A kedd meg alapból rázós napom, úgyhogy biztos érzem, hogy ezt a két napot túl kell valahogy éljem ezért is vagyok nyügi. Ja! Meg tegnap este mintha enyhe hányingerem lett volna, meg most is érzem, nem erős, de kellemetlen.
Párom meg elment nélkülem táncolni, amit szintén megértek, mert megbeszéltük, hogy én most nem mehetek, de mondtam neki, hogy ő azért menjen. Tudom, hogy kell neki a hétköznapok után ez a kis szórakozás, de főleg testedzés, hogy a napi stresszt kimozogja. Mégis jó lenne ha itt lenne velem. Na jó, kicsit lelkifurim van, mert most úgy sajnálom, hogy nem mehetek, de valamit valamiért, és annyira szeretem ezt a babát, csak hozzá kell szoknom, hogy mostantól teljesen megváltozik az életünk. Rendben leszek, csak most rámtört ezer érzés, de azt hiszem ez természetes. :roll:

Láttam, hogy másik topicban feltettél egy linket a hüvelyi folyásról. Akkor megint kérdeznék, hátha tudsz válaszolni nekem. Amikor múlt héten voltam a dokinál, azt mondta, hogy van egy kis folyásom, gombás fertőzés, úgyhogy vegyek pevaryl kúpot. Erre én mondtam neki, hogy nem viszketek, semmi renelleneset nem érzek. Ő meg mondta, hogy csak akkor használjam a kúpot, ha van tünetem (viszketés, csípés, büdös folyás stb.) Csak azt nem értem, hogy én is hallottam, meg te is azt írtad, hogy bővebb folyás normális a terhesség alatt. Akkor miért hiszi azt az orvos rögtön, hogy gombás fertőzés? Szerinted ő rögtön meg tudja állapítani a folyás minőségéből? Csak mert láttam a papíromon, hogy erre is kért laborvizsgálatot, hogy kiderüljön mi ez. De akkor miért vágta rá rögtön, hogy fertőzés? Bevallom én nem is vettem meg a kúpot, mert azóta sincs semmi tünetem. Meg fogom venni, mert azt is mondta, hogy várandósság alatt gyakran előfordul gombás fertőzés, úgyhogy nem árt ha van otthon. Csak fura volt, hogy meg tudja rögötn mondani, pedig még csak akkor vette le a kenetet és küldte el bevizsgálni... :roll:

Még jövök este, ha írsz, de ha nem akkor holnap reggel kérlek drukkolj nekem, csak nem akarok rossz hírt kapni. (de nem fogok!!! :D ) Amúgy a melleim is egyre jobban feszülnek.

Kép
Kép
tabati
 
 


Ma halottak napja van, és szép ez a vers:

Reményik Sándor: Egy lélek állt...

Egy lélek állt az Isten közelébe'
S az örök napsugárban reszketett
És fázva félt,
Mert érezte, hogy vonzza már a föld,
És keserűn kelt ajkán a "miért",
Mikor az Isten intett neki: "Készülj!
Valaki ott lenn meg akar születni,
Neked szőtték e színes porhüvelyt:
Pici kezeket, pici lábakat;
És most hiába, le kell szállanod,
Öröktől fogva te vagy kiszemelve,
Hogy e testet betöltsd,
Mint bor a kelyhet, ampolnát a láng.
Menj és ne kérdezz, ennek meg kell lenni!"
S szólt a lélek: "Én nem akarok menni!
Én boldog vagyok Veled, Istenem;
Mit vétettem, hogy egedből kivetsz?
Mit vétettem, hogy le kell szállanom,
S elhagynom búsan és reménytelen
Az angyalokat, testvéreimet?
Mit vétettem, hogy le kell szállanom,
S felöltenem a gyötrő Nessus-inget,
A meghasonlás örök köntösét,
A nekem szabott hitvány rongy-ruhát?
Ki bor vagyok: a Végtelennek vére,
S láng, mely üveg alól is égig ér:
Mit vétettem, hogy bezársz engemet
Kehelybe, amely megrozsdásodik,
S ampolnába, mely romlandó cserép?!"
És szólt az Isten szigorún: "Elég!
A törvény ellen nincsen lázadás!
Ha milliók mentek panasztalan,
Talán te légy kivétel?
Mint a fiókát az atyamadár:
Kivetlek. Tanulj meg jobban repülni,
S jobban becsülni meg az örök fészket!"
S az Ige alatt meggörnyedt a lélek.
Szomorún indult a kapu felé,
De onnan visszafordult: "Ó Uram,
Egy vágyam, egy utolsó volna még;
Egy angyalt, testvér-lelket hagytam itt,
Szerettük egymást véghetetlenül,
Tisztán, ahogy csak a mennyben lehet,
Szeretném viszontlátni odalenn,
Ha csak egy percre, ha csak mint egy álmot."
S felelt az Úr:
"Menj és keresd! Lehet, hogy megtalálod."

Kép
Kép
tabati
 
 


Ne aggódj, a több folyás teljesen normális. Addig, amíg színtelen és szagtalan. Viszont ha enyhén sárgás esetleg rózsaszínes- mondjuk az ne legyen-, és szaga is van, akkor biztosan szükség van a krémre. Ha nem viszketsz és nincs színe és szaga, akkor nem kell. Amikor nekem az első vizsgálatot csinálta a doktornő Esztergomban, azt mondta a kenet eredménye után, hogy "Hűha, itt van minden!" Persze, hogy beparáztam, mert semmit nem éreztem. Ennek ellenére elkezdtem szedni azokat a gyógyszereket, amiket felírt, de nagyon rosszul voltam tőlük, Amikor felhívtam és kérdeztem tőle, hogy ez normális-e , azt mondta, ne nyafogjak, szenvedjek meg a babáért, ha már akarom... Amikor ezek után felmentem Pestre, és elmondtam ezt az orvosomnak, azt mondta, ha egy nőnek gombás fertőzése van, azt éreznie kell. Ha nem érzi, az azt jelenti, hogy nincs semmi baj. Viszont egy női hüvely egyébként is tele van gombákkal, ami teljesen normális, ilyen a hüvelyflóra. Lehet, hogy erre értette az orvosod, nem? Úgyhogy én csak akkor fogok ilyen krémeket használni, ha érzem, hogy valami gond van.

Szegénykém, sajnálom, hogy rosszul voltál... remélem, reggel már jobb lesz. Az is lehet, amit írtál, hogy csak lelkileg viselt meg a nap... belegondoltál a feladataidba, közben tudod, hogy vigyáznod kell a babádra. Azért ezt nem könnyű feldolgozni az agyadnak. Lehet, hogy így reagál a szervezeted erre a kettősségre.

Én is írtam priviben, de akkor még nem olvastam itt az üzidet... ne haragudj. Viszont akkor írom itt, hogy én mit tanítok. Én hivatalosan német nemzetiségi tanítónéni vagyok, így a fősuli után rögtön némettel kezdtem felsőben, és kb az első év félévétől oviztam is a némettel. Izgalmas volt, legalább 5 évig ezt csináltam... aztán pár évig napköziztem, majd kaptam egy alsós osztályt, mert akkor oda kellettem. Akkor voltak harmadikosok, aztán 4.-ben vittem még őket, most 5.-esek. Ez az év a 11. évem lenne egyhuzamban ugyanabban a suliban, és mivel tudtuk, hogy mikor lesz a lombik, ezért erre az évre napközit kaptam megint, mert azt könnyebb helyettesíteni. Viszont azzal, hogy én eljöttem babázni, megmentettem egy álláshelyet, így mindenki nagyon szurkolt nekünk...

Nyugi, ne aggódj az orvos miatt. Minden rendben lesz, én is mindig doki előtt esek kétségbe, hogy valami baj lesz... de nem. Nálad sem lesz semmi baj, mert vigyázol Magadra, pihensz eleget, normálisan eszel, nem idegeskedsz, ok, a mai napot kivéve, de ennyi stressz sztem belefér. Meglátod, hogy csupa jó hírrel jössz holnap. Vigyázz Magadra és akkor nem lesz semmi baj. ÉS csak pozitívan állj a dolgokhoz, az nagyon fontos.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na, tényleg búcsúzom, Hamilton világbajnok, a férjem meg majd' föl robban, mert ő Massa és Ferrari Fan... Na, mindegy, ma én győztem, így nem győzi hordani nekem a savanyú káposztát... ez a nyereményem. :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jó éjt és vigyázz Magadra!

Heni

Kép
szheni
 
 


Ja, szép a vers... köszönöm, nem ismertem még és meghatott... :oops: :oops:

Heni

Kép
szheni
 
 


Engem amúgy nem zavar, hogy itt irogatunk, csak ennyire konkrétumokat még nem akartam írni. Amúgy a privát üzi bonyolultabb, meg nem annyira átlátható! De ha valami munkával kapcsolatos mondandóm lesz, akkor azt majd priviben írom meg! :D Tulajdonképpen ezzel a titkolózással csak magamat védem megint, mert félek, hogy ha valami baj történik (ugyebár ez 12. hét előtt gyakrabban előfordul), akkor nehéz lesz bemenni úgy dolgozni. De ha nem tudják, akkor semmi probléma, megoldom. Amikor volt a méhenkívülim, azt sem tudták, valami mást mondtam nekik. De amúgy rendesek nálunk is, és ahogy visszajövök a téli szünetről első dolgom lesz, hogy elmondom nekik.

Én is németül tanultam világéletemben, és annyira tudom irigyelni azokat, akik nem felejtik el a nyelvet... :oops: Nekem az írásbelim elsőre sikerült, de a szóbelimet meg kellett ismételni, az a típus vagyok, akit ha megszólít egy külföldi az utcán, rögötn leblokkolok. :oops: Amikor jártam magántanárhoz a szóbelim előtt, na, akkor az annyira jó érzés volt, akkor voltam a csúcson nyelvtudásügyileg, szinte csak németül szerettem volna mindenkivel kommunikálni, annyira királynak éreztem magam. :lol: Hozzá kell tennem, hogy olyan jó tanárom még sosem volt, mint akkor. Aztán nyelvizsga után a szokásos "nem használom a nyelvet" évek jöttek, és ez már régóta így megy. Néha ráveszem magam, hogy elővegyem az egynyelvű szótáramat és próbáljak német könyveket olvasgatni (sajnos már szótár nélkül nem megy), de ritkán van kedvem, mert ez egy ördögi kör, egyre rosszabbul megy, mert felejtek, ezért egyre inkább nincs hozzá kedvem.
Tavaly viszont elkezdtem páromat tanítgatni és az jót tett, legalábbis a nyelvtant átismételtem. De félek már őt is tanítani, mindig mondom neki, hogy helyettem inkább normális tanárt keressen meg (neki komolyan kellene a német), de ő inkább autodidakta módon próbálkozik most (mondjuk neki nagyon megy ez a nyelvtanulás dolog) mondtam, ha valamit nem ért, akkor szóljon. Cserébe meg angolul tanít, mert ő meg azt tudja (bár ő tényleg használja és tudja, nem úgy, mint én a németet). Most ezzel is leálltunk picit, de nem adom fel. Bár nagyobb kedvem lenne az olaszhoz, de mindenki azzal nyúz, hogy angolul meg kell tanulni. meg így kényelmesebb is, hogy a férjem tud tanítani.
Egy szó, mint száz, ha itthon leszek a babával, akkor azt hiszem a nyelvekkel fogok kicsit többet foglalkozni! :lol:

Tervezed, hogy már az elejétől fogva németre is tanítod a babádat? Neked, mint szaktanárnak mi a véleményed erről a korai nyelvtanulásról? Most nagy divat, de hallottam már hideget, meg meleget is róla.

No, holnap igyekszem pozitívan nekiindulni a dokinak! :D :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Szép jó reggelt!
Nem tudok már aludni... Miki elment dolgozni, segítettem neki lefoglalni a kutyákat, amíg kiállt az udvarból az autóval nekem, mert egyedül később nem tudtam volna. Két ilyen kiskutyával, mint a mieink... Ráadásul már elkezdtük nevelni őket, de annyira játékosak, hogy lazán kiszaladnának a kapun, ha nem figyelünk. Szóval felébredtem egy kicsit, és már nem tudtam visszaaludni.

Én a gimiben kezdtem németet tanulni, aztán a fősulira is német szakra mentem.Itthon egyáltalán nem voltak jó némettanáraim, nem is Magyarországon tanultam ám meg...:)Szerencsére volt egy csoportvezetőnk, aki mindig pályázatokkal gyapált minket, és ezeknek köszönhetően a főiskola 4 évéből kettő és felet Németországban végeztünk. (Passauban, Bambergben, Rotenburgban, Murnauban, Stuttgartban...)

Nekem szerencsém van a nyelvhasználattal kapcsolatban, mert nagyon sok rokonom él Németországban, a kapcsolatot tartjuk, ők viszont nem beszélnek magyarul, mert már nem itt születtek. A nagymamám tesói kerültek ki a háború után, az ő gyerekeik, unokáik azok, akikkel beszélnünk kell. Ráadásul Miki nővére is német nyelvterületre ment férjhez, az ő férje sem beszél magyarul, csak németül...

Kérdezted, hogy mit gondolok a korai nyelvtanulásról. Az a helyzet, hogy én kipróbáltam az óvodában, és nekem nagyon jó tapasztalataim vannak róla. Mondjuk nagyon hosszan lehetne erről a témáról beszélni kezdve a beszédhibával egészen a magyar nyelv problémájáig, én mégis azt mondom, hogy azok a gyerekek, akik mostanában születnek, nem fognak tudni nyelvtudás nélkül semmit sem kezdeni. Amikor oviztam, csak úgy vállaltam el a németet, ha a suliban taníthatom őket tovább, így mire a 4. osztályban előkerült az idegen nyelv, a gyerekeim már 6 éve tanultak németül. Szinte mindegyik tudott 6. osztályban alapfokú nyelvvizsgát tenni, ami nagymértékben növelte az esélyeit a középsuliban. De sajnos irigykedés nélkül nálunk sem megy a dolog, így a kollégák kitalálták, hogy ne tanuljanak a gyerekek elsőtől németül, mert nagyon sok gyerek nem tudta alkalmazni a magyar helyesírás szabályait. A szöveg az volt, hogy először tanuljon meg a gyerek magyarul, aztán németül... Pedig szerintem egyedül az volt a baj, hogy nagyon rossz magyar tanáraink voltak. De persze az is gond volt, hogy így nagyon sok gyerekem elment 6 osztályos gimibe, nálunk már nem maradtak annyian, akik meg maradtak, eléggé nem voltak topon-ha érted, mire gondolok. A sulinak nem igazán volt ez jó, a gyerekek viszont fejlődtek, és helytálltak...
Szóval leszavaztak, így viszont nem volt értelme az ovis tanulásnak sem. Képzeld el, ha 3évig tanul nyelvet egy óvodás, aztán bekerül a suliba, és ott csak 4.-ben kezdi megint... szóval így már nem ment.
De egy gyereket 9éves koráig mindenre megtaníthatsz... nekem muszáj lesz tanítanom őt, mert az unokatestvérei se nagyon beszélnek magyarul... és hát a rokonok miatt is. Ártani nem fogok neki ezzel, erőltetnem meg nem hiszem, hogy kell.
Jó Neked, oyg a párod beszél angolul... az én Mikim németül sem akar... a sógorával nagyon jó elvannak, ő mondja magyarul, a sógor németül, de csodák csodájára értik egymást. :lol: :lol: :lol:

Na,megyek, mert orvoshoz kell mennem- de csak a körzetihez... Vigyázz Magadra és nagyon szurkolok Neked. Egyébként nem lesz semmi baj. Minden rendben lesz, ma talán már szívhangot is fogsz hallani...Írj majd, hogy milyen volt!!
Sok-sok puszi!

Heni

Kép
szheni
 
 


Szia!
Én hazaértem már, voltam a suliban is... édesek voltak a kollégák, különösen a főnököm. Azt mondta, hogy ez a gyerek már tagadhatatlan, mert látszik is... :lol: :lol: Meghogy vigyázzak magamra, de ha bármikor vissza akarok menni, a helyem mindig meglesz... szóval majdnem meghatódtam tőle, de persze ezt nem szabad látnia... így csak annyit mondtam neki, hogy reméltem is, hogy bízhatok benne...:):):):):)

Mesélj, mi volt az orvosnál?

Heni

Kép
szheni
 
 


11mm-es petezsákot látott, úgyhogy nőtt! :D Legközelebb már csak nov. 20án megyek a kórházba! Remélem akkor már babát is láthatunk. Amúgy én láttam már valamit a petezsákban, egy fekete foltot, az lenne a baba? Fekete méhben fehér petezsák, abban fekete pötty a baba? Neked kb. ezek voltak a színek? :oops: :lol:

Azt mondták a munkahelyeden, hogy már látszik a pocid? :shock: Húha, akkor lehet, hogy majd nekem is idő előtt rájönnke, vagy el kell majd áruljam, ha ilyen ütemben növekszik a babu! :lol:

Egy szó mint száz, akkor ajánlod a korai nyelvtanulást, csak folyamatos legyen, mert ha nem akkor ugyanúgy elfelejti, mint én! :lol: Jó, akkor szerintem angolul fog tanulni pici korától, mert párom jobban tudja majd arra tanítani, mint én németre. :oops:

Most lassan mennem kell tanítani, még ebédelek, aztán irány! Szép napot neked! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


De jó, hogy minden rendben... :D :D :D
Igen, igen, az a fekete pöttyöcske már a babátok. Hihetetlen, hogy mi lesz egy ilyen kis pöttyből 4 hét alatt... mert mire 9-10 hetes leszel, már teljesen babaformája van. Tudod, a miénknek milyen kis pocakja volt? :D Egyébként a10. héttől naponta egy millimétert nőnek(kíváncsi leszek, szerdán mekkora lesz már...), de alkat kérdése, hogy mennyire látszik majd meg. Akik testesebbek, náluk nem igazán látszik a 6. hónap előtt... nem tudom, Te milyen alkat vagy, ha vékony, akkor fog igazán látszani, bár egy barátnőm elég vékony, 4,5 hónapos terhes, de még nem lehet szinte semmit látni rajta. Lehet, hogy nálam is csak odaképzelték... :) Viszont arra készülj fel, hogy mindenképp észreveszik majd Rajtad sztem idő előtt, mert egész más leszel külsőre. Nem tudom, milyen a bőröd, vagy a hajad, de az biztos, hogy sokkal szebb leszel. És aki tapasztaltabb, az meg fogja látni... És amilyenek az emberek, nem Neked mondják majd, hanem Mögötted irigykednek.:) Mint nálunk.:)
De nem baj, ha jobb dolguk nincs, irigykedhetnek... :D :D :D

A korai nyelvtanulással semmiképp nem árthatsz egy gyereknek... ha meg nem vevő rá, azt úgyis észreveszed, de ha kellőképpen motiválod, nem lesz semmi baj.

További szép napot

Heni

Kép
szheni
 
 


Szió, már egy ideje megjöttem a munkából, csak most jutottam hozzá a géphez.

Azt hiszem, hogy maradok inkább az sztks dokinál, mert rendes volt, semmi bajom vele, és ez legalább közel van. Nem biztos, hogy bírnám munka mellett állandóan a kórházba járkálni. A rendelő meg 10 percre van. Úgyhogy most gondolkodunk párommal, hogy lehet, nem lesz fogadott dokink, viszont szülésznőt is lehet fogadni, majd utánajárok, hogy működik ez. Nekem úgyis csak az a lényeg, hogy a kórházban ne legyek teljesen "idegen", legalább egy szülésznő legyen, aki ismer engem, meg a kórházi dolgokat, így tőle tudok kérdezni, hogy mi hogy van náluk. Még ez sem biztos, két hét alatt eldöntjük, mi legyen. Nagy dilemma... :roll:

Ja! Ez a mai napom után fogalmazódott meg bennem, hogy itt voltam dokinál, még így is jobban elfáradtam nap végére, mint máskor szoktam hétfőként.

Nekem teljesen normál testalkatom van, nem vagyok vékony, de kövér sem, inkább sportos. Kicsi pocim már most is van, de az zsírpárna. Nadrágban nem látszik, csak fürdőruhában. :lol: Amúgy én olyasmiről is hallottam, hogy akinek hosszú a felsőteste (így a szeméremdomb és a köldök között is sok hely van) annak jobban elfér a baba, így kevésbé látszik a poci. Nekem viszont rövid a felsőtestem, mindig is csípőcuccokat kellett hordanom (ezzel optikailag megnyújtani a felsőtestem), hogy ne úgy nézzek ki, mint egy jóllakott napközis, aki a hónaljáig húzza a gatyáját. :lol: Szóval ha ez igaz, akkor nekem is nagy pocim lesz. De lehet, hogy ez is csak valamiféle mendemonda.

Kép
Kép
tabati
 
 


Hajjaj! Nekem sincs hosszú felsőtestem...:):):)

Az orvosválasztás tényleg nagy dilemma. Én is úgy tudom, hogy lehet szülésznőt is választani, bár én még nem néztem ennek utána. Én az orvosommal februárban találkoztam először,és annyira aranyos volt a vizsgálatok alkalmával... látta, hogy tele a nacim a HSG előtt, rosszul is voltam a lufitól nagyon, ezért elintézte a papírjaimat, tényleg segített mindenben, egy percet sem kellett várnom rá soha... Szóval maximálisan megbízom benne. Mindenképp olyan orvost válassz, akivel mindent meg tudsz beszélni...

Ma megint rosszalkodtak a kutyák éjjel, így sokszor fent voltunk, szegény Miki meg tök morci, mert nem aludta ki magát. Úgyhogy most megyek, csinálok neki palacsintát ebédre, hátha legalább ennek fog örülni...

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Régen jártam itt, gondoltam bekukkantok hozzátok.

Tabati, gratulálok neked, nem is gondoltam volna, hogy ilyen hamar összejön. Vigyázzatok magatokra!

Csak ahogy így átfutottam, miket írtatok és ami eszembe jut: nekem végülis nem lettek terhességi csíkjaim, pedig csak normál testápolóval kentem magam néha. Hogy ennek most mi lehet az oka? Alkati dolog-e? Persze lett volna még egy hónap a terhességből, ez biztosan közrejátszik, sokaknak az utolsó hetekben jön csak ki, állítólag. Nem híztam sokat, 6-7 kg-ot összesen (ki tudja, mennyit híztam volna még 1 hónap alatt :roll: ) . Az orvosom mondta hajdan még a terhesség elején a súly kérdésre úgy általában, hogy próbáljak meg a 9 hónap alatt 8-9 kg-nál többet nem hízni, mert ami ez fölött van, az felesleg. Olvastam is valahol, hogy 10 kg fölötti hízásnál már sokkal nagyobb eséllyel jönnek elő a csíkok is. Hát, én erről ennyit tudok.

Ha bármi tapasztalattal tudok segíteni, írjatok nyugodtan. Azt hiszem, néha benézek hozzátok majd, csak hogy drukkoljak egy kicsit nektek. Ugyan mi a következővel még egy jó évet is várunk.
Vendég
 


De jó Virág, hogy benéztél! :D Köszi a gratulációt, de rosszué emlékszem :wink: :lol: , i már egy éve próbálkozunk, úgyhogy nem is olyan hamar jött össze. De hogy ebbe a topicba elkezdtem irogatni, az mindenképpen jót tett úgy látszik! :lol:

Heni!

Megértem teljesen az éjjeli kutyaproblémát, nekünk nyár végén volt egy elég hosszú időszak, amikor végigugatták az éjszakát és alig tudtunk valamit aludni. Főleg az volt a probléma, hogy egy süncsalád lakik a kertünkben, éjjel előbújnak, a kutyák meg mivel mást nem tudnak csinálni velük, ugatják kitartóan. Sokszor kitettem a sünöket az árokba lapáttal, de azért az éjszaka kellős közepén nem szívesen vadászunk rájuk, úgyhogy maradtak az egyéb praktikák, de nem voltak túl hatásosak. Most szerencsére nyugi van. Viszont éjjel én sem tudtam aludni. Görcsölt a gyomrom, és még reggel is két piritós után rohannom kellett a wcre. Szerintem a hasmenés is lehet terhességi tünet? :shock: Csak mert semmi olyat nem ettem amit nem szoktam. Egyedül a szőlőre gyanakszom, de azt is ettem eddig is és eddig semmi bajom nem lett tőle. Bár most azt a nagyon nagy szemüt ettem, de nem hiszem, hogy lenne különbség...vagy nem tudom...

Kép
Kép
tabati
 
 


Ó, jaj, össze-vissza irogattam, bocsánat. Szóval Virágnak üzenem, hogy rosszul emlékszik (nem én emlékszem rosszul :lol: )

És Heni! Természetesen a kérdeés úgy hangzik helyesen, hogy szerinted (és nem szerintem :oops: ) a hasmenés is lehet terhességi tünet?

Bocsánat, de tényleg forgolódtam egész éjjel. És most indulok tanítani... Mi lesz itt ma!!! :lol: Először is jussak oda tiszta gatyával! :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Virág, örülök, hogy ellátsz minket jó tanácsokkal. Olyan tapasztalatlanok vagyunk mindenben még... vagy legalábbis én.:) Jó, hogy "figyelsz ránk", és igazgatod az utunkat, ha valami bődületes marhaságot írnánk egymásnak...:)

Tabati :D lehet, hogy elírtad, de értettem a kérdést...:) Előfordult velem is, hogy összevissza írtam a ragokat, bár nálam azzal van inkább baj, hogy túl gyorsan írok ahhoz, hogy minden billentyűt lenyomjak rendesen (szakmai ártalom :?:), különösen a SPACE billentyűre igaz, így aztán egy csomó szót egybeírok, aztán javítgathatok. :) Szóval nem gond, hogy elírtad.
Nekem is megy néha a hasam mindenféle ok nélkül... bár nem hiszem, hogy ez a "klasszikus" tünetek közé tartozna, az orvosom azt mondta, ne aggódjak, jobb, mintha szorulásom lenne. (Mondjuk ebben igaza van...) De aztán el is múlik. Nem egész nap tart.
Gondolom, most dolgozol... én nemrég fejeztem be egy fordítást, nem volt sok, de ez is hoz valamit a konyhára. És ezt még élveztem is... legutóbb egy 20 oldalas anyagot fordítottam, ami rettentő unalmas szöveg volt... előtte meg egy filmet csináltunk németül Dorog testvérvárosának ajándékba a Megbékélés-napi ünnepség sorozatról, na, az nagyon izgalmas volt.

Mit szólsz hozzá, hogy holnap megint hétfordulónk lesz? És holnap megint látom Minikémet...:) Remélem, találunk egy épkézláb Uh masinát, és ott már működni fog a nyomtató... mert ha nem, biztos, hogy lerajzoltatom a doktorbácsival. :lol: :lol: :lol:

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Ha nem műkszik a nyomtató, arra az esetre mindenképpen vigyél magaddal egy fényképezőgépet és fotózd le a monitort. :wink:

Örülök a hét fordulónak és legszívesebben már a 12. hétnél tartanék. Ma kaptam egy rossz hírt, a kolléganőm, aki májusban szült volna a 12. hét előtt elvetélt. Annyira rossz volt hallani, amúgy is sajnáltam, de most még meg is ijedtem, hogy én is eléggé kiszolgáltatott helyzetben vagyok még... vagyis a babám... Szóval influenzás lett és megállt a baba a növekedésben, majd magától elment. Úgyhogy nyomatni kell a c vitamint minden formában, meg jól felöltözni stb. Remélem átvészeljük...

Kép
Kép
tabati
 
 


Ó, ez tényleg rossz hír... amikor kérdeztem az orvosomat, hogy dolgozhatok-e, egyértelműen azt mondta, hogy nem, mert bármi bacit elkaphatok, amitől baj lehet. Úgyhogy ezért nem engedett. Elmondta az elején, hogy ha bármi nyűgöm van, fáj a torkom, náthás vagyok vagy bármi, rögtön menjek orvoshoz, mert a homeopátiás cuccok segítenek, de semmiképp ne vegyek be magamtól semmit, mert ki tudja... (az orvos). Eddig még nem sikerült semmit összeszednem, és két hetem van még a 12. hétig, most már nem nagyon kellene semminek jönnie... meg Nálad sem. Vigyázz Magadra amennyire csak tudsz, moss naponta 7-8-szor is kezet, én is azt csinálom, és akkor nem lehet semmi baj. A suliban még a kilincsről is összeszedhetsz mindenféle nyavalyát...Kerüld a tömeget, pláne a zsúfolt buszokat...

Egyébként szerintem mindketten tudjuk, hogy mennyit "szenvedtünk" azért, hogy összejöjjön ez a babácska, úgyhogy nagyon fogunk vigyázni rá. Ugye?
Vigyázz Magadra, aludj jól, és holnap reggel szoríts nekem! :):):):):)

Puszi!

Heni

Kép
szheni
 
 


Oké, szorítok! :wink: Amúgy tőlem is megkérdezte a doki, hogy mivel foglalkozom, de nem mondta, hogy rögötn irassam ki magam... Persze te biztos védettebb vagy így, mert én sok gyerekkel, meg más emberekkel is nap, mint nap találkozom, de szerintem ha itthon maradtam volna, akkor először is megőrültem volna (nem bírom sokáig egy helyben), meg hát úgy meg tuti párom hozna haza valamit, vagy anyósom, apósom...Úgyhogy próbálok inkább vigyázni magamra, sok vitamint enni, inni, remélem megúszom.

Kép
Kép
tabati
 
 


Szia Drága!
Megjöttem...:):):) November 18-án genetikai Uh, ami az orvos szerint a kombinált szűrés, vérvétellel van egybekötve. Ma megvolt a labor, mire megyek december 5-én az orvoshoz addigra már meglesz ennek is az eredménye. Úgyhogy addig most szünet van. Nyugi.:):) Képzeld, nagy harcok árán csinált csak ultrahangot, de mondtam neki, hogy ha most sem csinál, rajzolnia kell. Erre megijedt és persze, hogy csinált.... 2,84 cm már, és irtó aranyos...:)
Most mennem kell Vili bácsihoz, később írok még. Remélem, jól vagy és minden rendben Veled is.

Ja, megvettem a kismamiövet... tudod, milyen kényelmes? És képzeld, már annyira látszik, hogy kismama vagyok, hogy átadták a helyet a metrón... :lol: :lol: :lol: Igazi úriember volt... :lol: :lol: :lol: Egy 13 éves kisfiú. Azt hittem, megzabálom.
Puszi későbbig!

Heni

Kép
szheni
 
 


Na, itt vagyok megint. Próbálok képet feltenni, de vagy túl béna vagyok hozzá, vagy rosszul csinálok vmit. Te nem tudod véletlenül, hogyan kell?

Heni

Kép
szheni
 
 


Hello!
Remélem, minden rendben van Veled... felettébb csöndben vagy...

Heni

Kép
szheni
 
 


Szió!

Sajnos én sem nagyon tudom, hogy kell képet feltenni, de majd párom megkérdezem ő tudja. Nagyon kíváncsi vagyok hogy mutat a babás! :lol: :wink:

Sajnos velem semmi jó hír... :( Már 3 napja nem alszom, mert egész éjjel megy a hasam. Pedig ilyeneket eszem, hogy sóban vízben főtt krumpli, meg keksz, vizet iszom, és sajnos már hányingerem is van, e azt nem tudom, lehet, hogy ezektől az íztelen kajáktól, vagy attól, hogy néha már inkább nem is eszem, mert rögtön kijön. Nagyon durva, egy szem krumlit lenyomok a torkomon és rohanok a wcre. Ráadásul (bocsánat :oops: ), de olyan furi a színe, meg büdi de mitől, mikor alig eszem valamit... :oops: Ja és nyálkás, ami nem tudom mit jelent... Ma du. elmegyek a háziorvosomhoz, hogy ha valami vírus, akkor kikezeljük, bár lázam nincs, meg gyengének sem érzem magam, csak a gyomrom iszonyú rossz. És főleg éjszaka, amit nem is értek, hogy miért pont akkor...

Annyira jó neked, hogy már igazi kismami vagy!! :D Én aggódom nagyon, hogy szegény babám éhen hal a pocimban, azért is döntöttem úgy, hogy munka lemondva, irány a doki. Aztán ha azt javasolja, hogy maradjak itthon, akkor nincs mese, megfogadom. Most a saját babám a legfontosabb.

Megyek, egy kicsit ledőlök, hátha most egy picit nyugi van és el tudok aludni.

Kép
Kép
tabati
 
 


Szegénykém... Tényleg pihenned kell nagyon sokat, és mielőbb menj el ezzel orvoshoz, nehogy tényleg valami baj legyen! Ha meg azt mondja, maradj otthon, akkor fogadd meg, mert, ahogy írtad is, az kell, hogy a legfontosabb legyen, hogy a babáddal ne legyen baj.

Én meg teljesen magam alatt vagyok most már 3 napja... nem tudom, igazából, miért, sosem gondoltam, hogy depis lehetek, bár sztem most sem vagyok az, csak talán túl sok időm van "meditálni" dolgokon. Sokat vagyok mostanában egyedül, de semmi kedvem nincs esetleg anyukámhoz átmenni, vagy sétálgatni egyedül... Miki ma már éjszakára megy dolgozni, de délelőtt kondizni volt, most meg az orvoshoz kellett leugrania, hogy elhozza a tegnapi igazolását... délután én dolgozom, 1-től 5-ig tanítok, aztán egy volt tanítványom jelentkezett be látogatóba, Ausztráliából most hazajött pár napra és látni szeretne...:) Tök aranyos. Szóval ő 6 körül jön, szerintem 8 körülig tuti itt lesz, Miki meg 9-kor megy dolgozni... szóval csak abban reménykedhetek, hogy holnaptól jobb lesz... és nem vagyok hozzászokva, hogy ne foglalkozzunk egymással...
Na, nem nyafogok tovább Neked, remélem, hamar rendbe jössz... vigyázz Magadra, és menj el orvoshoz feltétlenül. Írj majd, hogy mi volt, remélem, nem valami vírus.
Puszi!

Heni

Kép
szheni
 
 


Hát azért (is) van ez a fórum, hogy nyafogjunk egymásnak, én is mindig azt teszem! :lol: Most aludtam eddig, aztán 4kor rendel a doki. Jobban vagyok (de napközben mindig), csak az éjszaka, meg a reggelek a gázosak. Viszont a mai termésem csak egy csomag jó reggelt keksz. :roll: Talán lenyomok még egy kis piriítóst...

Én is voltam depis tudod, de szerencsére csak egy napig tartott, úgyhogy ne aggódj, állítólag a hormonok is teszik. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Hűha! Azért nem vitted túlzásba az evést... tudom, hogy nem nyugtat meg Téged, de én meg eszek Helyetted is... :):) Írj majd, hogy mit mondott a doktorbácsi...

Heni

Kép
szheni
 
 


Képzeld, elnéztem az időpontot... 28-án megyek a genetikai uh-ra... az még messzebb van. Csakhogy az már nem a 12. héten van, hanem 13+2-n. Aggódtam miatta, de aztán rájöttem, hogy az orvos csak tudja, mit csinál, és én megbízom benne teljesen. Gondoltam, hogy elmegyek korábban egy fizetősre vhová, de nem akarom a picikét macerálni ezzel a sok vizsgálattal. Így kivárom. Egyébként bárhol néztem, a 12-14. hetet írták... szóval nem vagyok elkésve, bár sztem ez is orvosfüggő.

Remélem, jobban vagy már, és az orvos is adott valami csodaszert amitől hamar rendbe jössz.
Próbálj meg jól aludni és szépeket álmodni...
Apropó álom: azt álmodtam, hogy egy édes mosolygós kisfiúnk született, aki rögtön az első alkalommal, amikor apa tette tisztába, lepisilte apát...:) Persze jót nevetett rajta mindenki... :) Állítólag hangosan nevettem álmomban, és felébresztettem apát... :lol: :lol: Jó, mi?
Szóval jó éjt és szép álmokat!

Heni

Kép
szheni
 
 


Szió!

Voltam házidokinál, lehetséges, hogy egy enyhe vírus, mert piros a torkom, de megkérdeztem, nem lehet ettől baja a babának. Csak attól, ha nem eszem rendesen, úgyhogy felírt hidratáló port ami olyan mintha infúziót kapnék, csak szájon át. Azért hogy felszívódjanak a nyomelemek. (ezt csecsemőknek is szokták adni, úgyhogy teljesen ártalmatlan, viszont borzasztó íze van. )Meg egy hasfogó port. Mondta, hogy egyek könnyű húslevest kis zöldséggel, meg ehetek még probiotikus joghurtot, meg sajtot is, csak tejet ne igyak. Jelentem, azóta már ettem két kis tányér levest, meg egy joghurtot és egy fél banánt. Plusz megittam egyet mindkét porból. Eddig még jó, majd az éjszaka kiderül, hogy volt e már ennek is hatása. Ja! És ha hétfőre nem javul, akkor nem mehetek dolgozni, meg most is pár napot itthon kell lennem, de az csak a péntek, mert szerencsére hétvége jön.
Sajnálom, mert férjemnek holnap van egy szabadnapja és elmentünk volna valamerre, de így nem mehetünk. :( De mindegy, hátha jobban leszek, az a lényeg!

És végül kiderült már, hogy ez a genetikai uh protokoll, vagy választható? Csak azért kérdem, mert ha nem kötelező, akkor már megkérdezném a dokimat, hogy hátha itt is ingyenes, ha meg nem akkor kérnék én is időpontot jó előre (persze ha már nagyjából kiderül, hogy pontosabban hány hetes a babám), hogy ne maradjak le róla. Hogy volt neked ez az Istvánban? Oda bárki mehet? Vagy beutaló kell? Amúgy én is azt olvastam valahol, hogy 12-14. hétig lehet menni, úgyhogy ne aggódj!

Szép álom! :D És láttad a baba vonásait? Érdekes lehetett! Én mostanság csak össze-vissza dolgokat álmodtam, elkellene már egy nyugis éjszaka és nekem is egy ilyen szép álom! Hát remélem... :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Persze, teljesen tisztán látszott a babánk arca... de valahogy egyikőnkre sem hasonlított. :lol: :lol: :lol:
A 12 hetes vizsgálat kötelező... a sejtbank honlapján fent van, hogy melyik kórházakban végzik ingyenesen ezt a vizsgálatot. De ha akarsz az Istvánba menni, mehetsz oda is, csak időpontot kell kérned. Holnap fel kell hívnom az orvosomat az inzulinrezisztenciás gyógyszer miatt... elfelejtettem tegnap rákérdezni. Ő sem mondta, így most el kell viselnie, hogy hívom...:):)
Na, megyek, megpróbálok szunyálni egy kicsit, mert nem vagyok vhogy álmos... pedig a kutyák sem ugatnak.:)
Örülök, hogy jobban vagy... vigyázz ám nekem Magadra! :wink:

Heni

Kép
szheni
 
 


Jó reggelt! :D

Képzeld, átaludtam az éjszakát!!! :D :D Úgyhogy használnak a porok, csak rossz ízük van, de majd csak valahogy kibírom, jobb egy kis hányinger, mint ami eddig volt.

Akkor elvileg a dokim úgyis el fog küldeni valahova ha kötelező nem? Mondjuk nem mindegy, hogy ingyenesre vagy fizetősre, úgyhogy majd megnézem a lehetőségeket. Köszi!

Kép
Kép
tabati
 
 


Szia!
Na, örülök, hogy jobban vagy!:) Igen, az orvos fogja mondani, hogy mikor és hova kell menned. De feltétlenül nézz utána, hogy hol ingyenes, mert ugyanakkora biztonsággal tudják megállapítani a rendellenességeket, mint a fizetősökön. (90%) És lehet, hogy az orvosod nem tud róla. Jól van, pihenj sokat, ne csinálj ma semmit. Szerintem én is pihizni fogok, ma semmi magántanítvány nincs, de este színházba megyünk. (Juhééj!) Igaz, hogy ez most csak az egyik suli színitanodájának előadása lesz, de nagyon klassz darab, úgyhogy remélem, jó lesz. Bár ha ketten megyünk, (vagyis most már hárman), az csak jó lehet.

Nézlek majd később.
Addig is sok puszi!

Heni

Kép
szheni
 
 


Megnéztem a sejtbank oldalán a tudni valókat és jelentem már mindent értek. :lol:

Pihenek, meg szerencsére férjem (ugyan csak bement egy picit dolgozni, így, hogy nem tudtunk sehova menni :evil: ), korán itthon lesz, és ez szupi!! Majd elmegyünk sétálni. Irigyellek a színház miatt, biztos jó lesz! Érezzétek jól magatokat.

Kép
Kép
tabati
 
 


Helyes! Ügyes vagy!
Örülök, hogy pihensz, és talán nem is baj, hogy a férjed dolgozni ment, majd bepótoljátok máskor a csavargást. De a délutáni séta biztosan jól fog esni. Olyan klassz idő van kint... az én kedvesem most épp postaládát gyárt az új kapunkra.:) Délelőtt elmentünk és rendeltünk rá névtáblát... szerintem szép lesz. Úgy csináltattuk, hogy legyen hely még egy keresztnévnek, ha megszületik a kis Drágánk, akkor az ő nevét is rá lehessen majd gravírozni. Én meg gondoltam, sütök neki csokis muffint.:)Az az egyik kedvence, hamar kész is lesz, és észre sem veszi, hogy készülődök neki meglepivel...:) Aztán majd este, ha hazajöttünk a színházból, és hullafáradtan megy fürdeni-ilyenkor szeret egy jó félórát feküdni a kádban-, a kádon lévő polcra felpakolom neki a muffinokat tejszínhabbal. Biztosan fog örülni neki. :) És holnap már nem dolgozik... most 4 napos szünet lesz.:) Merthogy 6+4-ben dolgozik... 2 nap de, 2 nap du 2 nap éjjel, és aztán 4 nap pihi. Alig várom már... tényleg nagyon hiányzik, hogy együtt dvd-zzünk vagy csak egymáshoz bújjunk...
Beszéltem az orvossal, azt mondta, tök jók lettek a laboreredmények, a májfunkcióval is minden rendben, így nem kell abbahagynom az Adimetet sem... De azt mondta, ezzel semmiképp nem ártanék a babánknak. Úgyhogy most minden happy...

Vigyázz Magadra!
Puszi!

Heni

Kép
szheni
 
 


Éééééééééés....elkészült. Mármint a muffin.:) És az én kedvenc férjem most szólt be, hogy "Drágám, ha megkérlek, engednél nekem fürdővizet? " :lol: :lol: :lol: Naja... persze... úgyhogy jön majd a meglepi. De jó, hogy megcsináltam!

Heni

Kép
szheni
 
 



Heni

Kép
szheni
 
 


Hát... így tudtam Neked képet küldeni a babánkról...:):):) Remélem, meg tudod nézni. :)
Egyébként elírtam: kíváncsi vagyok... :lol: :lol:

Heni

Kép
szheni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: