Új privát üzeneted érkezett!

Lányok, akit érdekel, van egy jó kis pályázat:
http://www.babafalva.hu/hp/szoptatas-ir ... opalyazat/

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok Kismamik!

Ismét "zavarlak" benneteket. :D
Elkészültek az új mei tai-ok, amiket megnézhettek a teszveszen. (Teszvesz/keresés/felhasználó keresése: gremese).

Ha valamelyik megtetszik, írjatok privit, és elkészítjük babanetes áron! (Sima, galléros: 4700 Ft, alvócsuklyás: 5300 Ft).

Folyamatosan lesznek mei tai-ok, a legegyszerűbb az, ha a teszveszen követitek nyomon. (Már akit érdekel). :)

További kellemes babázást és szép napot!

gremese

Kép
Kép
Kép
gremese
 
 


Na, visszavagyok!!!! :)

Timi: apósom azért csinálta, mert "mi lesz, ha" engem meg a férjemet baleset ér, akkor ki fogja fizetni a hitelt??? Egy 20M értékű telekre szerettünk volna 8M forintot ráterhelni... ez van.

Marek: én még mindig min. 2x szoptatok éjszaka, van hogy többször is. Nem tudom igazán, miért nem alszik Marci, pedig bevetettünk mindent: vacsira fürdés előtt nagy adag gabonapelyhes tejpépet adok neki. Nagyon szereti, de ugyanúgy felébred tőle éjszaka.
Marcim az ébredéssel is pont úgy van, mint Borid. F6-6 körül kel (kelt minket is), aztán 9kor már alszik is vissza... Nem tudom, minek kel fel olyan korán??

Zsuzsu: Ábel fiad nagy kópé ám!!!! :D

Macianyu: nem gondolom én, hogy gonoszságból tette apósom, amit tett. De azt tudta, hogy akarunk hitelt felvenni, és tudta, hogy máshogy nem tudjuk fedeztetni. Ha előre szól, hogy nem fogja engedni a dolgot, akkor nem fizettünk volna ki 200e Ft-ot az építésznek, meg 50e Ft-ot illetékekre az engedélyeztetéshez. Nem beszélve arról, hogy majdnem 2 hónapnyi munkánk, utánajárásunk veszett kárba.
Hogy bírod a pocakot ilyen rekkenő hőségben? Hogy bírja a pocak az első számú babát? Irigyellek ám nagyon!!!

Ildi: Jó nyaralást Nektek!!!!

Mtücsök: jaj nagyon irigyellek a tengerparti nyaralásért ám!!!! Nagyon jók lettek a képek!! (szegény rák) Marciról is néha leesik a borostyánlánc, magától kicsavarodik a zár... azt hittem, hogy ez mindenkiével előfordul....

Szöszke: kaszálás :D :D engem is tanított mindig nagyapám kaszálni, jó móka volt. Persze nem ilyen nagy területen.

Csajok, akik még nagyban szoptattok, hogy haladtok a HT-val? Nálunk elég siralomvölgy a helyzet. A zöldségeket szinte egyáltalán nem eszi, a húst is alig, ugyanakkor mindenből kér, amit mi eszünk. Aggódom, mert októberben 5 napos tanfolyamra megyek és nem fogom tudni szoptatni csak reggel, meg este. Mit csináljak vele? Induljunk megint a kályhától?

linhbaba
 
 

 
 

Kaptunk kölcsön utazó ágyat, nagyon szép, már szoktatom Norbikát!
Remélem nyaralás alatt fog benne aludni. :wink:
Kép

És egy kép amint itthon fürdünk! :lol:
Kép

Ja, és köszönöm lányok, Apu kicsit jobban van! :D :D :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


zsuzsu: még abban adhatnál tippet, hogy hol lehet finomat és olcsón enni. ha tudsz ilyen éttermet.

marek: nálunk is pont ugyanez van. csak vizet adok a gyereknek és már 100ml-t is megiszik :wink: . csak csürös pohárból, de néha már felnött pohárból is kap vizet. az én barátnöm is furán nézett rám, amikor azt mondtam neki, hogy az én fiam még nem eszikfelvágottat meg virslit és egy darabig nem is fog.

linhbaba: ez nem volt szép húzás apósodtól :evil: . nálunk is akadozik a HT, de nem is eröltetem.a husit imádja, leveseket is, gyümölcsök /föleg üveges/ mikor milyen kedve van, zöldségek úgyszintén.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


LKata
Nagyon örülök, hogy jobban van apukád!!!!

Linh
Nálunk nagyon jól megy a szopi, és nagyon rosszul a hozzátápi. Zöldségeket szinte egyáltalán nem eszi meg Bori, a gyümölcsöt néha, de akkor is csak boltit, rendes gyümit nem... :cry: Tegnap zokogott, mert meg akartam etetni nagyon finom szilva-őszi pürével. Amikor meglátta a Frutapurát, rögtön abbahagyta a bőgést, és meg is evett egy egészet.
Egyébként a Sinlacot próbáltad? Borinak azzal keverek szinte mindent, azóta kicsit többet eszik. Ha abba rakom, akkor valamennyi főzelék is lemegy, mondjuk csak akkor, ha inkább a Sinlac ízét érzi... A gyümiket is azzal keverem, de azokat néha megeszi Sinlac nélkül is.
Borit nem lehetne itthagyni anyatej nélkül egész napra, mert semmiből nem eszik meg annyit, hogy jól is lakjon tőle. Lefejt tejet nem tudsz otthagyni Marcinak arra az időre, amíg távol vagy?

marek
 
 


HT...szegények, olvasom itt mit szenvedtek a gyerekekkel HT ügyben! :(
Se gyümölcs, se zöldség :? Nehéz dió!
El sem tudom képzelni mit csinálnék....Norbi mindent megeszik.Úgyhogy olyan szinten el vagyok kényeztetve... :oops: :lol:
Csak nehogy a tesó majd tök finnyás és rosszalvó legyen :roll:

Most szoktatás van az utazóágyhoz, de Norbi csak ül benne, nem akar aludni, nem érti miért nem az ágyába tettem le. :roll:
Pedig beleterítettem egy plédet(ami az ő szaga) meg ott a NYUNYIJA is, kistakarója....
mit tegyek? Feélhet benne? :?

Nah, már sír is....megyek vigasztalni :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Tercsimamáról és Emmalenáról tud valaki valamit????? :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Őket már én is hiányoltam... :cry: Nagyon eltűntek, remélem csak nagyon elfoglaltak... :roll:

marek
 
 


Marek, Linh, szerintem lelkileg igényelnek a babák titeket éjjel (Gergő is engem). Fizikailag elvileg már 4,5 kg felett nem igénylik az éjjeli etetést. :wink:
Zöldségeket próbáltam, de nagy undorral fogadta Gergő, úgyhogy azóta nem erőltetem. A sütőtökpüré tetszett, a borsófőzelék íztelen volt, a paradicsomos burgonyát kicsit fel kellett javítanom fruktózzal. :shock: A gyümölcsökkel -különösen ami édes- nagyon jól állunk, mostanában a sárgadinnye-banán püré a menő, de a görögdinnye-kajszi is bejött. Gyümölcscentrifugán legurítom, és kész. :)

Parizert mi sem eszünk, Gergő sem fog kapni.
Szarvasmarhabarátok, parizer-pártiak NE nézzék meg ezt a cikket a parizerről:
http://magyarasztal.blog.hu/2009/04/14/ ... _a_parizsi

Holnap megyünk Tihanyba. :):):)
2 éjszakára. Remélem, Gergő jól fogja bírni.

Lkata, jól csinálod, hogy próbálgatod az utazóágyban altatni Norbit. Biztosan kell idő, hogy megszokja. Pl. nálunk az is gondot okozott, hogy a vendég utazóágyban sokkal puhább volt a matrac, mint amihez Gergő szokott. Ráadásul ő hason alvós volt akkor, és besüppedt a kis pofikája...

Kép
szöszke
 
 


Linh, szerintem is fejj októberig 5-6 adag tejet, azzal ellesz az első nap Marci, aztán az aznapit kell másnapra eltenni. A napközbeni fejést meg tudod oldani? :roll: Tudja valaki hurcolni a tejet?
Vagy esetleg Marcit odavinni szopizni?
2 hónap alatt pedig még sok dolog történhet. Még rá is kaphat a gyümölcsre. :)

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönjük a névnapi köszöntéseket és a videó dicsiket.

Megjöttünk nyaralásból, próbálok visszaolvasni.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Ildi - Szegény kis Pöttyös Panni!

Zsuzsu - Pisilnek utána! :lol: Ez jó!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Kata - Nem tudok okosat mondani, csak szorítok nektek meg Marekéknak is!!!! Gratula a fogakhoz!

Mit vigyél nyaralásra? Szerintem csak azokat a létfontosságú dolgokat, amiket ott nem tudsz megvenni. Fölösleges cipleni. Habtapi pl. nem kell. Úgyis lemászik róla! Kevenc játékok, olyasmi, amihez ragaszkodik, szereti stb, hogy legyen biztos pont az új helyen is.

Linh - De jó, hogy vagy újra! Marci milyen nagyfiú lett!

Adri - Én is májusban menstrulátam egyszer, azóta semmi. klasszak a vitorlázós tengeres képek!!!

Marek - Nekünk már van bicós ülésünk. 2szer cangáztunk is már, amikor még nem volt ilyen kuka meleg. Gartula az új tudományokhoz! Nem semmi ez a Bori csaj! Figyu, emlészel én is ezen paráztam, hogy Szabi nem fog mászni meg ilyenek. Na, most látnod kéne. Nincs a lakásnak olyan pontaj, ahol ne teremne ott 2 perc alatt. Szóval ne aggódj. Agyra gyúr a leányzó most, utána jöhet a mászás. :lol:

Zsuzsu - Ábi a kis trükkös!!!! Nem semmi!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Nyaralásunk szuper volt. Szabi egy igazi hős volt! Képek vannak a vonalzóm alatti linken. Nem tudnék választani, nézzétek meg inkább ott, aki szeretné. köszi. :wink:

Tudományaink: mászás villám tempóban, bárhol felállás, átkapaszkodással lépegetés, labdát beteszi a vödörbe, berreg, 1 ujjal játsza a száján azt a bebű-bebű-s játékot, (nem tudom hogy írjam), nem beszél, de utánoz és mindent megmutogat, megtalálja a macit, zümit, kisfiút a könyvben, ráteszi a karikát a rúdra, csak az elengedéssel van gond :lol: , enni bármit megeszik, amit a kezébe adunk, sőt kanállal is próbálkozik, a nagyon híg gyümipürét meg kiissza az üvegből-elképesztő. Ja, és fképzeljétek fél a homoktól és a fűtől. Nem mert lemászni a plédről. :shock:
10 hónapos adataink: 1026 g, 76 cm

ébredés van

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Bettyna...nagyon jók a balatoni képek, főleg az édes ahol ketten vagytok a vízben :D
szép kis méretei vannak szabinak :shock: :D Nem is látszik rajta.
Nagyon ügyes hogy ennyi mindent csinál! :lol:
Nálunk is megy a villám-mászás, felállás, lépegetés kapaszkodva, a brümmögés..... :lol:
Ő a fiókot pakolja ki mindíg :roll: pá-pá-t inteni nem akar és a tapsit is rosszul csinálja...ez van. :lol:
Senki nem tökéletes. :wink:

szöszke
...képzeld egész éjjel Norbi az utazóágyban aludt. :D Csak nappal nem megy.

Mi holnap után megyünk nyaralni 5 napra Mezőkövesdre :D
Sajnos nem mond túl jó időt, eső is lesz az előrejelzés szerint
De azért remélem tudunk majd fürödni is. :roll:

Ma már pakolok, mosok vasalok, holnap még kitakarítom a lakást meg kell egy tortát sütni az ismerősömnek...
úgyhogy szerintem már nem tudok jönni. :(

Ja, és Norbi éhen ne maradjon, bepakolok mindent, biztos ami biztos :wink:
Kép

Apu lassan de javul, már 5 hete beteg. Nagyon legyengült, kicsit fáj is a szívem, aggódok hogy így kell itthagynunk.
Ma anyunak bevásároltam sok mindent, hogy a boltra ne legyen gondja....nem szívesen megyek így nyaralni. :(
mindenkinek puszi, vigyázzatok magatokra.
Üdv:Kata, Norbika :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


sziasztok.
csak bekoszonni jottem.
holnap reggel 8-kor indulunk a Balatonra.
szombaton jovok és olvasok

/bocsi,ezen a gépen nincsenek ékezetek/

sziasztok

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Jó nyaralást Timi :D

Bettikék...nektek meg előre is Boldog Névnapot!! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


hello csajok!
délelőtt már voltam,csak megnyomtam valamit az egéren és elszállt az egész...

ezt mindenképpen nézzétek meg:
http://www.youtube.com/watch?v=IWAd6Ip_-Wc

nekem nagyon tetszik :),tuti következő szülésemnél ezt dúdolom :D

Kép

Kép
borkaby
 
 


Kata, Timi!
jó nyaralást!!!

Kata!
Próbálj majd azért lazítani,hogy kipihenhessétek magatokat!
Remélem jó időtök lesz!
Sajna és sem Emmalenaról,sem Tercsimamáról nem tudok. :(
Remélem jól vannak.

testkép:
én sem tanítom Tominak,csak ha előkerül valamilyen mondókában,akkor mutatom neki. 6 évesen az iskolaérettségi vizsgálaton mérik egyedül,addigra tuti megtanuljuk :D
a testrészek tudása is életkorhoz kötődik, folyamatosan fejlődik,a mostani feladat az,hogy megtanulja a bébi a határait,sokat essen,hogy majd később keveset essen :) és játsszon,megfogdosson - nyalogasson mindent,ami lehetséges.
Még most alakul az a tudása is,hogy különálló lény (szeparációs szorongás oka),nemhogy tisztában legyen hol a lába-keze :D
Én legalábbis így gondolkodom erről a témáról :)



Bettyna!

Én is megnézegettem a Balcsis képeket és nagyon aranyosak vagytok! Több családdal nyaraltatok együtt?
Szabi már lépeget? nagyon ügyes!

Szöszke!

én nem néztem meg a cikket :)
már előre elképzeltem a horrort,ami benne van,úgyhogy inamba szállt a bátorságom.

virsli,parizer:

én eszem a drágább fajtákat, férjem nem eszi és Tomi sem akarom,hogy egye legalább 2 éves koráig.
de ha így jobban belegondolok nem csak ez tiltólistás:
szénsavas üdítők
bolti gyümi levek
bolti gyümölcs és egyéb joghurtok (szerintem sokkal fincsibb amit én csinálok natúr joghurtból és gyümölcsből)
édességek,csokik,cukrok
fagyasztott készételek
ételízesítők
erős fűszerek
bolti szörp


most ennyi jutott eszembe,biztos lehetne még írni sok mindent.

ht:
viszont tegnap megtört nálam a jég. eddig sem sót,sem cukrot nem használtam,1-2 esetet leszámítva,viszont hétfőn úgy döntöttem,hogy elkezdem.
nézegettem a babaszobás recepteket és sok 8 hós kajába tesznek tönkölybúzalisztet,úgyhogy vettem és csináltam Tominak egy majdnem igazi zöldborsófőzeléket. Tettem bele picike sót és cukrot is,mellé pedig pörköltet csináltam párolva,sok répával,brokkolival és kevéske csirkemellel. Volt benne pici hagyma és pirospaprika is,szintén párolva,olajat is cseppentettem bele.
A zöldborsófőzeléket is pároltam,a lisztel pedig csak megszórtam,besűrítésnek hívják ezt azt hiszem.
és láss csodát! 3 tányérral megevett belőle Tomika... :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:

ma a maradék pörkölthöz pedig durumtésztát vettem és ennek is sikere volt,bár "csak" 1,5 tányér volt az adag.

Azért volt fontos bátrabbnak lennem,mert már nem evett meg szinte semmit ízesítés nélkül,már a banán is kevés volt és nem hízik már 3 hete szinte semmit. Próbáltam a tápszert,hátha a tejem kevés a hormonzavar miatt,de úgy tűnik,hogy nem,mert nem kell Tominak a pótlás. A bébiételeket pedig megunta.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Linh!
a pizzás elérhetőségeit nem tudom,csak odatalálok :wink:
de utána járok,tényleg jó hely :)
én se mernék még repülőre ülni Tomival,de én még külföldre sem merek menni vele

Kép

Kép
borkaby
 
 


voltunk ma megint tornán,rengeteget ügyesedik Tomi,egyre többet áll négykézlábra,ő is kezd átmászni mindenen,bár még mindig a kúszás a menő.
Marek!
Mi is féloldalasan kúszunk,úgy,hogy a bal keze behajlítva van,a bal lába pedig nyújtva/kicsit hajlítva. Bal kézzel húzza magát és jobb lábbal tolja. nem annyira szembetűnő,de én látom. a dévényes szerint a kötött nyaka miatt van, ha felemeli a fejét behajlítódik a keze és kinyúlik a lába.
Szerintem,ha a neurológus mindent rendben talált,akkor az biztosan úgy is van. :wink:
Tomi még pl. nem tolja ki magát ülésbe,mint Bori,most például inkább az állással próbálkozna. Karral szeretné magát felhúzni,néha sikerül is neki,de van,mikor megizzad,annyira próbálkozik és erőlködik :)
én még azért örülnék,ha mászna előbb és erősítgetné a kis izmait.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Bori is az állással próbálkozik, és én is örülnék, ha inkább mászna. Egyébként tudna ő mászni, ha akarna, mert sokszor elindul, megtesz néhány lépést, aztán leengedi a hasát, mert az úgy sokkal könnyebb neki. Viszont már bármikor felül, ami nagyon megnehezíti az altatást, mert még akkor is felül, amikor már szinte félálomban van... :lol: Nagy öröm ez nekem, mert így az alatatási ceremónia szinte végtelen. Amikor azt gondolom, hogy végre alszik, berakhatom a kiságyba, akkor felnéz, vigyorog, elindul, felül, lemegy az ágyról (matrac), és kezdhetek mindent előről... :roll: Tegnap este gyakorlatilag útközben aludt el. Épp mászott fel a szoptatós párnára, lerakta a fejét, hogy megpihenjen, és elaludt... :shock:
Ma meg elaludt a papa mögött a bicajon... :shock: Egyszercsak csönd lett, papa hátranyúlt, érezte, hogy a gyerek bebólintott... :lol: Utána az egyik kezével tartotta a dedet, mert különben elég viccesen nézett ki, úgy lógott a feje... :lol:

Borkaby
Pont ezek a dolgok, amiket én se akarok adni Borinak. Mondjuk mi sem esszük őket. Illetve ez nem igaz...erős fűszerek..hááát én imádom a fűszereket, úgyhogy ahhoz már a pocakomban hozzászokott. Persze nem fogom curryvel etetni még egy ideig. Ételízesítő...valahogy nekem elég nehéz nélküle élni. De most vettem a DM-ben Allnatura bio leveskockát, és bevált, úgyhogy azt fogom használni. Van ételízesítő is, legközelebb azt fogom venni.

Szöszke
Én elolvastam a párizsis linket... már régebben is olvastam, akkor is hányingerem lett, most is.

marek
 
 


altatás? :D az nálunk is sokszor körülményes.
Tomi fészkelődni imád alvás előtt,összevissza tekeredik, forog és persze körbe kússza az ágyat is.

hű,nagyon bátor apukád van! engem biztos a szívbaj kerülgetne,ha elaludna mögöttem Tomi a bringán. Mondjuk a gyerekülés biztosan jól tart.

mi múltkor Balcsin egy igazi bátor anyukát láttunk: alvó gyerek babaerszényszerűségben anya hátán, anya versenycangával a főúton,apa másik gyerekkel előttük egy bicikliutánfutós biciklivel,amiben a nagyobb tesó ült. :shock: :D

nem is tudtam,hogy a dm-ben kapni bio ételízesítőket. Mondjuk mi jól megvagyunk nélküle már évek óta szerencsére.

Rajtunk kívül van még valaki aki nem nyaral?
Sensie, Éva, Ny.Malac, Zsuzsu, Kata, Biceboca és többiek! hol vagytok? Jól vagytok?

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a nyaralásból, jó volt, Pálmi volt a Balcsiban végül többször is, semmi baja nem lett, és nagyon élvezte! :)

Még indulás előtt pár nappal kezdődött, hogy nem fogadja el a cumisüveget, így most már kb. 10 napja egyszerűen nem cumizik :shock: Napi kb. 80-100 ml vizet iszik csőrös pohárból és most gyakorolgatjuk a sima poharat is.

Nálunk a kajálás hál istennek jól megy - olvastam, hogy többen is írtátok, hogy nem eszik gyümit-zöldséget... Pálmi megeszi bármelyik üveges bébiételt, friss gyümölcsöket, sőőőt... a nyaraláson bűnöztünk is :) A sajtos-tejfölös lángosomból követelt magának, majd az első falat után úgy nyelte mint kacsa a nokedlit :lol: Én nem is tudtam enni, mert olyan gyorsan követelte az újabb és újabb falatkákat a szájába :lol: Ugyanez megismétlődött a tepsis burgonyával, ami olajos és fűszeres volt...

Viszont az utazóágy leszerepelt :( Kb. a harmadik napon valahogy nem kapcsoltam be a bébifon nála lévő egységét és sokáig sírt felébredés után mire meghallottuk :( Teljesen ki volt készülve úgy találtam rá :( Vagy negyed órán át kellett nyugtatgatni és amikor le akartam tenni újabb heves sírásban tört ki :( Onnantól kezdve ha csak az utazóágy felé vittem elkezdett sírni, így a maradék 4 napban a földön aludt két takarót terítettünk alá... remélem ha most pár hónapig nem látja az utazóágyat, akkor elfelejti ezt az incidenst...

mindjárt folyt. köv.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kata,
örülök, hogy apukád jobban van!!!

Ja, amíg el nem felejtem! Eladó a házunk! :) XIII. ker. Reitter-Rokolya saroknál, sorházban, 2 szintes, 4 szobás. Kert, autóbeálló.
Kinéztünk egy nagyobbat, mert kicsinek bizonyult így, hogy a párom és én is itthon dolgozunk és ugye tervben ráadásul a második gyerkőc... :) Csak azt sajnálom, hogy itt egy sarokra volt egy jó kis ovi és suli is, az új helyen meg majd busszal kell vinni... Dehát valamit valamiért :)

Szöszke,
a virslis parizereset ugyan nem olvastam el, de épp elég, hogy anno a középiskolával voltunk közértben gyakorlaton, na én akkor utáltam meg... :roll:

Lányok, lehet hogy Pálmi ül? Pár napja kezdte, de nem tudom ez ülés-e? Térdelésből teszi le a fenekét. Íme, szakértsétek meg :)



Kép

Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szia Veronika!
Képeket is szeretnénk ám a pancsoló kislányról... :lol:

Én pont tegnap éjjel jártam így. Nem tudom, hogy nem kapcsoltam be a bébiőrt, vagy miért nem működött, de arra ébredtem, hogy zuhog az eső, aztán rájöttem, hogy nemcsak az eső zuhog, de Bori is üvölt valahol a távolban. Nem tudom, mióta sírhatott, de nagyon rosszul éreztem magam miatta.. :roll: Úgy sajnáltam szegényt!!!!

marek
 
 


Borkaby
Nemtom hol lehetnek a többiek. Gondolom nem nyaral mindenki, de ha nem tartja itt valaki a frontot, akkor lassan tényleg szétszéled a társaság... :cry:

marek
 
 


Veronika
Ez nem egészen ülés, viszont nagyon ügyes, mert ez nehezebb ám, mint az ülés. Bori most kezdte csak csinálni, ülni meg már viszonylag régóta ül.

marek
 
 


Linh,
de jó, hogy újra jöttél! :) Sajnálom a hitelfelvétel körüli kalamajkát, nagyon mérgesítő lehetett, hogy a sok beleölt pénz és energia elveszett :(

Kata,
én kaját, pelust, törlőkendőt csak 1 napra valót vittem, ott rögtön mentünk bevásárolni mikor megérkeztünk.. És még így is egy sor felesleges cuccot vittem :) Jó utat nektek! Most épp zuhog, remélem azért lesz szép időtök!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Marek,
na akkor szegénykém te is tudod milyen rossz. Én is annyira sajnáltam Pálmit és nagyon haragudtam magamra :( Remélem azért nem hagy benne mély nyomot :(

Király, akkor mi rögtön a nehezített üléssel kezdjük :lol:

Pancsolós kép nincs, mert a szabadstrandra én nem mertem kivinni... Van viszont egyéb rengeteg kép, épp most válogatom. Ha lesz valami extra cuki, felteszem :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szia Veronika!
Örülök,hogy jó volt a nyaralás és még szerencsére szuper időtök volt.
:)

A többiek nem jártak sajnos ilyen jól,holnapra azért csak jobb idő lesz.

És Pálmi nagyon-nagyon ügyes,szerintem is több ez,mint ülés! ;) :)

Én is bevittem Tomit a Balcsiba és imádta. Szerintem ha nem iszik bele nem veszélyesebb,mint az,mikor lenyalogatja amit a kezébe kaparint.

Marek!
Ideje lenne bedobnod egy jó kis témát ;) :D

Nálunk most szakad az eső,mintha dézsából öntenék. És annak ellenére,hogy nincs bajom az esővel,most azért drukkolok,hogy visszafogja magát,mert átmennénk du. az egyik barátnőmékhez,de ilyen nagy esőben nem tudunk menni,mert nem jó kocsim ablaktörlője :roll:

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon rég voltam itt!A Tanyán fent vagyok és oda sürübben írok(ott van a kecskeméti csapat is)két helyre néha nehéz olvasni,írni!

Minden baba nagyon szép és ügyes Kép

Nyaraloknak jó nyaralást és pihenést! Kép

Veronika!Ez már ülés :wink: Melyik kerületbe költöztök?Kistesó már próbálkoztók?

Marek!Aranyas lehetek ahogy apukád fogta és úgy bicikliztek. :lol: Te mered vinni?Én nem nálunk a férjem a bicikliztető :oops: Gratulálok az állás próbálkozáshoz :lol:

Kata!Apukádnak jobbulást!

Adri!Olyan édes Julcsi.Örülj neki,hogy jó étvágya van.Nálunk is Zsombor már kiköveteli ha mi olyat eszünk,hogy neki is az kell 8) A fogyás miatt kicsit irigy vagyok én mindent megteszek de alig kar lecsuszni bármenyi is :cry: Nyaraláson,hogy oldottad meg a mosható pelusozást?

Rólunk:Zsebi áll és lépked ha tud kapaszkodni és most már próbálkozik,hogy 10mp elegedi a kezével amibe kapaszkodott aztán zsupsz a föld :lol: Tejen,gombán és tojás fehérjén kivül minent eszik.Rájött,hogy ha Zsófi undok vele nem kell hagynia magát tegnap egy marék hajat tépet ki Zsófiból :shock: Ma meg belecsipet próbálom Őket tanitani arra,hogy elöször egyik utána a másik játszik az éppen kiszemelt játékkal ez több kevesebb sikerel alakul :?

Felvágot:mi is csak minőségit eszünk és veszünk.Ha mindent tudnánk,hogy készül vlószínü semmit nem ennénk :roll: Valahogy úgy vagyok vele ha drágább csak több hús van benne :roll: (kis naiv)

altatás:nálunk nincs hála isten még Zsófinál megmutatta a doki,hogy csináljam és mind a kettő elalszik magától néha van duma de nem kell ringatni semmi csak csönd lesz.

hozátápi:sajnálom akinek ezel gondja van tuti nagyon nehéz lehet :cry: Nálunk az elején volt,hogy télen inkább bébikaját adtam mert nem volt úgy zöldség,gyümölcs és akkor nem volt mindegy melyik fajata.Most már mindegy de legjobb az anyafősztje :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Zsófival voltunk allergia viszgálaton.Apjuk aszmás és meg akartam tudni van-e hajlama meg esténként köhög ha lerakjuk
Iszonyat nagyott csalodtam az egészben.Egy lekezelő,bunkó doktor nő volt :evil: Úgy csinált mint ha én azért vittem volna el,hogy támogatásokat kapjak és otthon maradhasak még gyesen :evil: :evil: Elküldtek vérvételre,röngenre és majd vissza a pulmonologiára ezt 8-11:30-ig.A doktornő azzal kezdte,hogy lecseszet amiért nem vittem kor történetet(mert ezt nekem kell tudni?) :evil: Majd,hogy mi a fenének vittem el azért mert 2x köhintet a hétenNa itt kezdett fel menni a pumpa,mondtam neki,hogy már elmondtam,hogy minimum fél éve köhög este ha lerakjuk aludni az nem 2nap.Úgye??? :evil: :evil: Itt visszább kapocsolt a Csaj majd elém vágott egy Ab-t,hogy ezt szedje 4napig.
-Miért beteg a lányom?
-Nem!
-Akkor miért szedje az ab-t?
-Csak
Írt fel aszmás gyógyszereket meg pipát
-Asztmás?
-Nem.
-Akkor miért írja fel ezeket
-Ezért jött nem?
-Nem én azt jöttem,hogy megtudjam miért köhög a gyerek este és van-e hajlama asztmára mivel az apja asztmás.
-Hajlam mindenkibe van azért írtam fel a gyógyszereket ha kell legyen.
-És én honnan tudjam mikor kell mikor fullad..stb
Elém vágott egy papirt amin le vannak írva a tünetek és kész.
Na itt elszakadt a cérna bologattam és eljöttem de többet nem emgyünk oda az tuti.Ha meg lesz a vérvétel eredménye megmutatom a saját dokiknak és ha Ő úgy látja tovább megyünk de magánba.Mindenki aki kijött ab-vel távozott mert a kórháznak van feleslegbe ami ebben a hónapban jó.Ja akkor szedje boldog boldogtalan mert nem dobják ki :evil: :evil:Tud valaki jó szakembert aki allergiát viszgál?Komolyan kiaksztó ha nem megyek magánba adnak minden szart csak fogjam be a számat :evil:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Borkaby,
Cumit adtam a szájába mikor a Balcsiba vittem, mert különben ivott volna belőle :)
Tök jó, hogy Tominak is tetszett, én attól féltem hideg lesz neki a víz, de nem! :)

Nálunk most elállt az eső, drukkolok, hogy tudjatok menni délután! Meg persze nekünk se ártana majd sétálni :)

Kata,
nem messze költözünk, mert szeretem a környéket, most a XIII. ker Újpest felőli végében vagyunk, az új hely pedig Újpest XIII. ker felé eső végében van :) Igazából csak 4 buszmegállónyira van. Persze még nem dőlt el 100%-ra, mert úgy vagyunk vele, mint Ildiék, hogy csak akkor tudunk menni, ha ezt a mostanit el tudjuk adni még mielőtt ők eladnák azt a házat...
Tesónak még nem kezdtünk neki, majd októberben, Pálmi egy éves szülinapján :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kata,
durva ami az allergológián történt... :shock:
Ráadásul még csak arra sem figyelt, amit mondtál... én is jártam így a gyerekdokinkkal, a költözés egyik pozitívuma lenne az is, hogy új gyerekdokink lenne... Egyik havi ellenőrzéskor vagy 3-szor megkérdezte ugyanazt... jó, hogy figyel...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sz.veronika 2009.08.05 14:12-kor.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szárazföldi hajóskapitány :lol:

Kép


Hű, ez nagyon fincsi! :D

Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Hű,nem mondom jól lehűlt a levegő!Eddig a meleg miatt haladtunk nehezen,most meg az eső miatt!Miért nem tud kicsit a kettő között maradni az időjárás? :roll:

Aki most indul/indult nyaralni,annak nagyon jó pihenést és mindenki vigyázzon magára!!! :wink:

A képek egytől -egyik nagyon édesek!!!:D

Köszi a mensis válaszokat!Megnyugodtam! :roll: Már kezdtem azt hinni,h valami nme oké velem! :lol:

Zsuzsu,Ábi nagyon édes lehetett,...a kis ravasz! :lol:

Tücsök,nagyon jók a képek!Ti merre voltatok?

Macianyu,mindig olyan jó nézni a vonalzóid! :D Annyira jó lehet belegondolni,h ti hamarosan megint egyel többen lesztek!:D
És még mindig kislánynak mondják?

LKata, örülök,h apukád jobban van!
És nem semmi kaja-pakk! Norbika tuti nem fog éhezni! :lol:
Nagyon jó a hajad a képen!Tök szép a színe is! :wink:

Bettyna, nagyon jók a képek!:D És tök ügyes már Szabi!Julcsika még nem ismer fel semmit,hiába mutogatom!...Vagy nagyon titkolja! :lol:
Félt lemászni a plédről?:D Legakább nem szökött!:D

Borkaby, gratula a szép evéshez!Nem csodálom,h megunta a bébikaját,jobb is amit anya főz! :wink:

Veronika,nagyon édesek a képek!Szegény Pálmi,nem csodálom,h megutálta az utazóágyat!A lángost Julcsi is nagyon szereti!Csak tudják ezek a gyerekek,h mi a jó!:D

Amúgy attól julcsi is nagyon ki tud borulni,ha felébred és nem lát minket!Bár ilyen nem nagyon szokott lenni,mert ugye velünk alszik,meg a mi ágyunk egy nagy vastag szivacs a földön és,ha ő késöbb kel fel,mint mi,akkor szépen megindul és megkeres minket a lakásban!:D Meg most a hajón is nehéz lett volna külön aludni,mert ott meg van egy kis kabinunk és annyi!Ami az egész egy ágy,így ott is velünk aludt! :lol:

Kata, ez a dokis dolog nagyon felháborító! :evil: Én ezeket a dolgokat ne nagyon tudom megérteni! Én sajnos nem tudok dokit,de sztem a neten nézz utána!
A pelust egész könnyen megoldottam!Mielött kimentünk kimostam az összeset(21db) 1et ráadtam az útra és ott ia,amit levettem róla azt este kimostam csapnál és kiterítettem a hajó oldalára az meg menet közben meg is száradt!De amúgy sem használtunk túl sokat,mert szinte egész nap fürdőbugyiban volt!:D

Rólunk,...
Képzeljéte ma vettem egy csomag rumos kókuszos golyót(tudjátok az a papagájos csomagolásos) és mikor hazaértünk letettem Julcsit a szobába és hordtuk be a cuccokat a kocsiból,persze ő 2pillanat alatt ott volt az előszobában,ahova pakoltunk és észre sem vettem,h ellopta a golyókat!Egyszer csak megyek be a szobába és látom,h tele a szája,folyik ki belőle a csokis nyál és annyira huncutul vigyorgott!Olyan aranyos volt!Megevett 1-et 2-t,meg kicsit szétkente a szőnyegen is! :lol:
Meg a másik,ami aranyos volt!Apukámék hoztak nekünk egy vödör szilvát a hétvégén én meg letettem a konyhába úgy vödröstül!Egyik reggel gépezek és látom,h Julcsi megy ki a szobából...Mondom jól van úgy is hallom,ha olyat csinál!De aztán gyanúsan csöndben volt,kimegyek a konyhába,erre látom,h tömi be a szilvát!Egy csomóba beleharapdált!Ellenőrizte,h jók e! :lol: :D

Amúgy mostmár egyre durvább dolgokat csinál!Annyira jó látni,h egyre ügyesebb okosabb!Folyton megy, rámol!Egy pillanatra sem áll meg!És már simán feláll minden segítség nélkül!De ezt már variálja azzal,h ha áll elkezdi riszálni a fenekét!Meg rugóztatja a térdét!Haláli!:D
Na jól van befejezem,mert nagyon beindultam,és rengeteget tudnék mesélni,de tényleg annyira jó látni,h egyre aktívabb!:D

Ja,amúgy az evésről még annyit,h lehet,h én hülyén csinálom,de nálunk tényleg az van,h ugyan azt eszi mint mi!Reggelire pl ilyenek,h virsli,sonka,vajaskenyér,paprika,pari...
Ma ebédre meg rántott cukkini volt és azt pl nagyon szereti!Meg most nagy sláger a főttkukorica!Majd teszek fel képet,h hohy nyomja befele!:D

Na jól van tényleg eldugulok... :lol:

Jóéjt Mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!!

Köszi a hiányolást!!
Engem nagyon taccsra tett a meleg. Konsti is alig aludt, nem eszik, órákat sír. Napközben nagyon gáz, amikor meg apa itthon van akkor próbálom utolérni magam.
ma reggel vettük érszre, h végre kibújt Konsti 3. foga. Felül , még nem tört át a hegye, csak a felülete....Lehet, h emiatt kínlódtunk.....

érdemben irok majd hamarosan, bocsi!!

Kép Gatyamatyi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Adri
Légyszi tegyél fel képet!!!! Bori még csak a biokölesnél tart... :lol: Az almával labdázni akar, a többi kajához meg hozzányúl, aztán fintorog... bezzeg amit a földön talál, azt megeszi... :roll:

Én is annyira bírom, hogy egyre önállóbbak. Ma is otthagytam a szobájában, mert elvolt, kimentem a konyhába pakolni, amikor visszamentem már nem volt a szobájában, hanem a nappaliban játszott... Tök jó, hogy már nem nekünk kell kitalálni, hogy hol szeretne lenni, és mit akar csinálni, hanem megcsinálja, és kész. És Bori is feláll már, ma sikeresen lepakolt a pelenkázó polcáról. Szerencse észrevettem, mielőtt eljutott volna a kosárig, amiben az ollót, meg az ilyen finomságokat tartom... :roll:

marek
 
 


Zsuzsu
Mi az ötödik-hatodik foggal kínlódunk jelenleg. Mondjuk nem annyira gáz, csak sokat piszkálja a szegény.

marek
 
 


Kata
Még neked akartam írni, hogy én tuti elküldtem volna a dokit a ..csába. Hogy képzeli? Biztos hobbiból viszed a gyereked orvoshoz. Az antibigyón meg végképp kiakadtam. ÁÁÁÁÁ Az ilyenek miért nem keresnek másik állást?

marek
 
 


Inez,
hű, Julcsi nagyon nyomja a kajálást! A szilváson jót nevettem! :)

Marek,
jó neked, hogy Bori egyre önállóbb... régen Pálmi nagyon jól elmatatott a kis játékaival, mostanában viszont állandóan nyivákol... néha az agyamra megy... de csak úgy, nem szenvedős arccal és akkor sem hagyja abba ha felveszem, meg olyankor is elkezdi ha ott vagyok mellette, ergo nem azért, mert nem figyelek rá, vagy baja lenne... vagy lehet, hogy van valami baja, de nem jövök rá mi lehet... de mostanában szinte minden délután órákon át megy a nyöszi :( Egyfolytában meg nem szórakoztathatom, amúgy se lenne jó, ha hozzászokna. Csak addig hallgat el, amíg dögönyözöm vagy ilyesmi, aztán nyöszizik tovább.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!!

BOLDOG NÉVNAPOT BETTI, BETTINA, KRISZTINA!!

kopp-kopp nyugodt éjszakánk volt. Itt is lehűllt kissé a levegő, jobban is aludtunk. Lehet, h tényleg a fog a ludas Konstinál, de szörnyű, h szenved és nem tudunk segíteni. Dobálta magát, sírt...összességében Ő jó alvó, de az elmúlt pár nap nagyon gáz volt.

Tücsök!
Az "ana" nálunk is megy már és konkrétan nekem szól. Az apa már régóta megy, Bence nagy örömére. Most a sláger az "imi, mimi" szavak, bár e jelentését még nem tudom :lol:

Egyetértek Veled én is azonnak visszaadom, ha valamelyik kitépi a másik kezéből a játékot, de nagyon zavar, h egész nap ez megy. "ne vedd el, ne emeld fel, ne harapd meg (Konsti harap, ha valami kínja van! :o ). Nagyon várom már az ovit!! Legalább Ábel a kortársaival lehet.

L.Kata!
Jó utat!!!!!

testrészek: én sem tanítom még, ráérünk. Ábel is mondózkázva tanulta meg, igaz Ő csak mutatja egyenlőre.

Viszont mesélte egy anyuka, h Ők 5 évesen kezdték az ovit és előtte vinni kellett a fiát felmérésre, h érett -e (a vicc, h 5 évesen kötelező az ovi, mégis "vizsgáztatták a kicsit"!!) Szóval ő mesélte, h 5 évesen már részletesen kéne tudni a testrészeket, pld. orrnyereg, fülcimpa, térdhajlat, tarkó.........stb.

Szöszke!
Milyen vot Tihanyban????????

Bettyna!
Én is megnéztem a képeket, még mindig vagány és nagyon életrevaló a fiad!!
A 10 hós méret jóóóóó, a 76cm különösen, de a 1026 az az irányítószámotok??? :wink: :wink: :wink: :wink: :lol:

Borkaby!
Köszi a főzelékes tanácsot! Nálunk egyáltalán nem csúszik most a főzelék, de én nem is használtam semmilyen ízesítőt eddig. Ici-pici sót a melegben a kiszáradás elkerülésére, de semmi egyéb. Ki fogom próbálni az tanácsod!!!!!!
Óvatosan, de elkezdek fűszerezni, hiszen lassan rendelhetjük már a tortát :wink: :lol:

Veronika!
Nagyon aranyos Pálmi. Az utazóágyat sajnálom,de majd idővel.....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Lassan csak visszaérek!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Szia Tercsi!

Már többen hiányoltunk!

marek
 
 


Sziasztok!

Tercsi!!!!! De jó újra hallani rólatok, látni benneteket!!!!!

Zsuzsu - Jaaa, igen az irányítószámunk! :wink:

Kata - Hát ez tuti hülye ez a doki!!!! Szerintem én is beolvastam volna ,neki, mint Marek.

Adri - Kókuszgolyó, szilva! :lol: Édes! A kukorica nálunk is megy nagyon!

Ezt nézzétek meg! Mielőtt mentünk volna nyaralni otthon, kivette a kezemből a kanalat.
Kép Kép

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


WOW.... Nálunk a tányér már rég a földön lenne... :roll: Ezt hogy lehet elérni...? :? :roll:

marek
 
 


Sziasztok!

akit érdekel: működik az anyatanyás topic.

Tercsi!
nagyon örülök Neketek, várom a beszámolód!!

Bettyna!
aztaaaaaaaaaaaa :lol: :lol: :lol: kipróbáljuk mi is!!!

Ti már váltottatok hordozóról gyerekülésre???????

Nálunk aktuális lesz, Konsti ugyanis feláll a hordozóban..... :evil: :evil: :evil:

Nemrég értünk haza a sétából, elkapottaz eső, de szerencsére a szomszédasszony hazahozott kocsival. Bepréseltük a bicajt, babakocsit a z autóba és még mi is befértünk a fia mellé a srácokkal.... :lol: :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szóval:
akit érdekel, működik az anyatanyás topic. így akartam.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?