Új privát üzeneted érkezett!

Kicsi off: ha valaki legalább annyira szeret főzni sütni közülletek, mint én, akkor ezen az oldalon vannak a saját és az öröklött receptjeim: http://legfinomabbreceptjeink.blogspot.com/ de még csak ma kezdtem el feltölteni rá a dolgokat, később még nagyon sok receptet teszek fel, és amiről még nincs kép, mikor elkészítem újra, csinálok képet, és felteszem.

ha pedig valaki szereti a kézzel készített tárgyakat, akkor bekukkanthat a kézimunkás oldalamra (babaruhákat is tettem/teszek fel, amiket csináltam/csinálni fogok): http://kreativkezimunka.blogspot.com/

Szép nagy a pocitok!

Kép
marymirella
 
 


Hűű micsoda szép pocakok vannak! E igen :lol:

Kép
domi001
 
 


Calendula!
Azért ne olyan erös nyugtatóra gondolj :) ,nem ártalmas a babára,a kórházban is ilyet adnak a kismamáknak..
Este ha beszedem az még jó is,mert amig nem szedtem (mint pl tegnap este sem vettem be) éjjel fent voltam órákat,és nem tudtam vissza aludni.. Ma is így volt 2:30-óta fent vagyok :( De viszont ha beszedem akkor elalszok este 8-9 körül és alszok reggel 6-7 ig...akkor is azért vagyok kénytelen felkelni mert már pipilnem kell nagyon... :wink:
Hát igen itt nálunk is hanyagolhatnák kicsit ezt a méhszáj nézegetést!!
Vendég
 

 
 

Sziasztok,

kutya, macska (nem is írok neveket, mert úgy látom sokan vagyunk állatbolondok(nálunk 2 macska, 2 kutya 2 papagáj)
Nálunk is velünk élnek mindannyian, bár ahogy írtam, a cicám elkerül mióta megnőtt a pocakom, a másik meg eleve nem barátságos.Tegnap éppen a második kutyusért voltunk országjáró körúton, mert a szilveszter nálunk bizony nagy veszteséggel járt,hirtelen meghalt Jessy a 8 éves leonbergi kutyánk(kb 60 kg-os nagyon gyerekszerető és kiváló házőrző fajta).Nézegettem másfajta kutyákat, de találtam a neten kiskölyköt, és ma már itt ébredt velünk, majd lefotózom nektek...
A kutya macska ellen én eddig a babyőrzőt használtam, ezzel mindig tudtam mi van a picivel ha nem épp velem alszik egy helyiségben nappal.
Kírus, igenis erőltesd a fekvést szerintem, vigyáz nagyon, kérjél segítséget mindenhez!Én a harmadik babucinál eljutottam oda, hogy 2 (kettő!!!) órát bírtam aludni éjszakánként, és én is pipolphent szedtem.Katicának nem lett semmi baja, őt is túlhordtam.Most is túl vagyok egy-két xanaxon, de jobb ha beveszem mint idegeskedem vagy nem alszom.
Crystall, nagyon aranyos a pocid, én már egy babával is majdnem a dupláját híztam mint te!!!Igen, a végén mindannyian bálnák leszünk, de én biztosan a nagy bálnák táborát fogom szaporítani, de hát ez van!!!Igyekszem így 41 évesen vigyázni, de nem mindig megy.
Így amikor ilyen karcsú kismamákat látok, mint a fotókon, hát irigykedem egy kicsit és fogadkozom.....
Babakönyvek, olvastok ti is mindenféle "okosító" könyvet?Karácsonyra én a Suttogót kértem, mert korábban már sok könyvet elolvastam a régiek közül, de ez nagyon tetszik, rájöttem, hogy én eddig is így neveltem a gyerekeimet, csak régen ezt több könyvből kellett összevadászni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.10.06 21:56-kor.
süni69
 
 


Sziasztok!

Kutyi téma: nálunk is kettő van a lakásban, egy Havanese és egy Westi.
Van egy Labradorunk is, de ő anyóséknál van a kertben és várja, hogy felépítsük a házunkat és átjöhessen.
A két szobakutyi kezdettől elkerülte a kicsit. Csak akkortól foglalkoztak vele, amikor elkezdett járni.
A fiamnak van egy vadászgörénye is, az olyan macska féle. A kicsi imádja, fogja a két mellső lábánál és húzza magával közben kiabál neki, hogy cica-cica!

Az összes ismerősőm riogatott, hogy meglátom majd milyen beteg lesz a gyerek, hogy állatok között nő fel.
Ennek ellenére a lányom kétszer volt beteg idáig és mind a kettőt (nátha) a két nagy hozta haza.

A cicákkal kell kicsit vigyázni, és csak azért, hogy ne feküdjenek rá a kisbabára. Mivel a macskák szeretik a puha meleg helyeket.

Más.
Pipolphent én is szedtem a fiammal. Muszály volt, mert már 12 hetesen megrövidült a méhnyak.
Ginusnál is kértem az akkori dokit, hogy írjon valamit fel, mert nem tudok aludni, de nem volt hajlandó.
Azt mondta, igyak lefekvés előtt egy deci vörösbort vagy sört. :roll:
Mivel erre nem voltam hajlandó (rosszul voltam a szaguktól) így sajnos az utolsó három hónapban alig aludtam valamit.
Most megint új orvosom van, kíváncsi vagyok hogy áll a dologhoz.

Én nem merek pocakfotót felrakni, már a negyedik babával nem olyan szép , mint a tiétek. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Megnyugtató olvasni, hogy ilyen sok mindenkinek van állat a közelében-így már nem aggódom annyira. Az biztos, hogy a gyerekszobába nem mehet a kis párducunk, mert tuti a gyerek ágya lenne a cél. Szerencsére van rá megoldás, hogy ne tudjon bemenni...

Crystall, tényleg hatalmas a pocakod!!! Hogy bírsz így mozogni? Nekem már most nehézkes egyik oldalamról a másikra fordulni, pedig hozzád képest mini a pocakom...

Nixi, nagyon csini voltál szilveszterkor!

Én sajnos tegnapra totál letakonyosodtam, a torkom úgy fáj, hogy majd megőrülök...szerencsére lázam nincs, de elég rossz, hogy eddig sem aludtam túl jól, most meg szinte semmit.
Azt hiszem, legközelebb én is rákérdezek a dokinál, hogy milyen megoldást javasol erre az alvás-problémára.

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!
Ti mikor fogjátok kimosni és kivasalni a babaruhákat?
Ezen gondolkozom,hogy mikor kezdjem el!Már kiürítettem a pelenkázószekrényt,majd abban lesznek a kicsi holmijai.
Voltam dokinál és rákérdeztem erre a szeméremcsont fájdalomra.Azt mondta nem normális ilyenkor még,de nem tud vele mit csinálni.Azt mondja azt jelenti,hogy tágulok,de egyenlőre még teljesen zárt vagyok úgyhogy nyugodtan aludhatok.
Szépek a pocakok! :D

KépKép
dudu_84
 
 


Sziasztok!

Kismamaruhák:
köszi a tanácsokat! A Teszveszen és a Vaterán én is néztem ruhákat, volt, amit onnan rendeltem, de soha nem voltam megelégedve az anyag minőségével és a mérettel, úgyhogy nem merek többször próbálkozni. Elmentünk ma a C & A- ba, most vannak 6000 ft- ért nadrágok, ha máshol nem találok jó áron, akkor maradnak ezek.

Babaruhák: anyukám már kimosta a ruhákat, de szerintem szülés előtt még egyszer átmossuk. Biztos, ami biztos.

Fájdalmak:
Hál' Istennek én még aludni is jól tudok, és semmilyen fájdalmaim nincsenek a derékfájáson kívül. Viszont könnyen elfáradok, ma is egy óra vásárlás után hulla voltam. Arról nem is beszélve, hogy átalszom a fél napokat, és még akkor is gyötör az álmosság.:(:(:( Pedig tanulnom is kéne, mert kedden van egy fontos vizsgám. Kérlek, drukkoljatok!!!!:)
napisugi
 
 


Kedves Kismamik!

Elnézést a zavarásért!
Olcsón eladnám a link képén látható csajos pihenőszéket!
http://www.minimano.hu/termekeink/ottho ... 06-25.html
(Nemrég vettük a Minimanóban, alig használtuk, mert közben kaptunk egy másikat is)
Pestiek vagyunk, helyben átadom (vidékre + postaköltség).

Akit érdekel, privit kérnék!

tillidian
 
 


Sziasztok,

eladó kislánynak való ruhacsomag, 0-6 hóig, ehhez már semmi másra nincs szükség, kb. 4 zsáknyi márkás ruha, a legtöbb szinte új,
akit érdekel írjon privit.

Szép napot és babavárást Nektek
.
dr.a
 
 


Sziasztok!

Először is boldog Új Évet Kívánok mindenkinek! Elég régen voltam itt, megpróbálok mindenre reagálni elnézést, ha valaki kimarad! Nálunk is leteltek az ünnepek, szilveszterkor 3-an voltunk, a kislányom negyed 2-ig bírta, mi fent voltunk a férjemmel fél 5-ig és sokat beszélgettünk. Jövő héten kedden megyek az orvoshoz vizsgálatra, most csütörtökön pedig a védőnőhöz.

Süni: üdv köztünk és a lányosok táborában. Derékfájás, csípő fájdalom nálam is elég erősen van és néha szinte elviselhetetlen.

Alicia: szép a pocid, én az első terhességem alkalmával már átestem a toxoplama fertőzésen. Szép a karácsonyfadíszed!

Moncsi: legjobb dolog a zuhanyozás ilyenkor, mert könnyű megmosni a hajat a kádban való fürdést amúgy sem ajánlják ilyenkor, legalábbis nekem az első terhességemnél ezt mondták a fertőzés végett.

Varva: gyönyörű a lánykád!

Napisugi: én hiába kentem a hasam mégis csíkos lett az első terhességem alatt is, majd egy kicsit idővel halványult, most pedig megint elég jól látni. Szép a pocid! Az első terhessége alkalmával én is kívántam az erős paprikát és elég sokat meg is ettem belőle, de nem ártott a babának. Nekem volt fogadott szülésznőm és én nem sokat adtam neki igaz már 4 és fél éve volt és ráadásul ismerősünk. Mivel én nem pesti vagyok, hanem vidéki itt egy kicsit szolidabbak az árak mint nálatok. Szorítok a vizsgádhoz!

Calendula: előfordulhatnak csíkok a combokon is, nekem ott is van, igaz nem sok. Kezdetben egy szobában alszik majd velünk a pici, aztán majd átvisszük a saját szobájába. Egy jó tanács, ha elfogadjátok, ne tegyétek közétek aludni a picit, mert nagyon nehéz lesz onnan kiszoktatni. Az én lánykám 4 és fél éves és megérjük elmagyarázni neki, hogy nem alhat köztünk már. Van külön szobája és nem hajlandó ott aludni, át kellett hozni az ő ágyát a mi szobánkba. De még így is egy kész procedura az esti lefektetés, mert nem a saját ágyába akar menni aludni. Szép a pocid.

Kaisa: ne aggódj én sem áprilisi vagyok már, hanem márciusi, de itt maradtam köztetek.

Atizka: szépek vagytok!


Crystall: nekem is vannak csíkjaim, de nem zavar. Amíg nem volt meg a kislányom addig én is hordtam miniszoknyát, aztán ahogy ő meglett, már nem. Sokkal kényelmesebb lett a nadrág, amikor meg elkezdett menni és sokat kellett utána járkálni nem is lett volna célszerű a szoknya. Teljesen egyetértek veled a csíkokkal kapcsolatban. Szép a lánykád! Ez aztán a pocak!!!

Marymirella: rengeteg pénzt kér az orvosod. Én 4 és fél éves 10000 Ft-ot adtam a dokinak és egy kis falusi csomagot, de nem kevesellette, nagyon rendesen bánt velem és a pénzt csak a szülés után kapta meg. Most nem tudom mennyit fogok adni, másik orvosom van, de ő sem kér mindenki annyit ad amennyije van. Mi most nem tudunk sokat adni, mert a férjem a múlt évben szinte végig munkanélküli volt és csak szeptemberben tudott elhelyezkedni és amíg nem keresett nagyon nehéz volt egy fizetésből élni és most nagyon nehéz utolérni magunkat, mert nagyon el vagyunk maradva mindennel. Ráadásul most én táppénzen vagyok és most is csak 49000 Ft táppénzt kaptam ami nem valami sok.

Kírus: szép a pocid és gratula a kisfiúhoz!

Nixi: szép a pocid!

Ne haragudjatok, hogy ilyen sokat írtam, de már régen voltam itt köztetek!

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Egy pár kép rólunk! Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok lányok!

Már elég régen írtam.
Először is mindenkinek Nagyon Boldog Új Évet Kívánok!

Karácsony előtt a férjemmel voltunk 4D-s ultrahangon. Nagyon nagy élmény volt. A kis picur végigaludta az egészet. Nyakig betakarózott a méhlepénnyel és csak colával tudtuk rávenni, hogy az arcát kidugja onnan. Egy kicsit megdörzsölte a szemét és nagyokat ásítozott, majd visszaaludt. Az apukája teljesen elájult tőle, és már most azt mondja, ha meglát egy kisbabát, hogy milyen aranyos, de a miénk szebb lesz. Nem is tudom, hogy láttam-e már a férjemet ilyen boldognak.
Igazából én is alig tudom elhinni, hogy ez a kis tünemény bennem fejlődik és egyszer tényleg a karjaimban tarthatom.
Ja és kislány a drágám. Ezt rögtön megmutatta. Bianka lesz a neve.

Kép


Még semmit nem vettünk neki. Anyutól Karácsonyra kapott egy kabalakendőt és van néhány termékminta, amit egy bababoltban kaptunk. A szobáját februárban kezdjük csinosítani. Úgy néz ki, hogy kezdettől fogva külön fog tőlünk aludni, bár hagyunk a szobájában egy kinyithatós ágyat arra az esetre, ha mégsem merném egyedül hagyni.

Már türelmetlenül várom a Húsvétot! Addigra valószínűleg megszületik. Remélem esze ágában sem lesz sokkal korábban kibújni.

Az ünnepek nekünk jól teltek. Vége mi is fogadhattunk vendégeket. Még nincs egy éve, hogy saját lakásunk van. Nagyon élveztem a készülődést, bár azt hiszem kicsit túlhajtottam magam és a hasam is elkezdett keményedni. Ünnepek után viszont 2 napig szinte csak feküdtem és aludtam.

moncsi 73: a gyomorsav engem is kínoz, de nem igazán tudok vele mit kezdeni. Renie-t szedek. A büfit én is észrevettem, hogy mintha a szokásosnál többször jönne.

Néha a köldököm körül érzek szúró érzést. Lehet hamarosan ki fog fordulni és azért?

A növekvő pocak engem is kezd zavarni. Vicces, ahogy a zoknit, harisnyát vagy a cipőt felveszem.

Kép
maryanna
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk 4D UH-on. Nagy élmény volt mindkettőnknek. És ami a legjobb, hogy a nemét is tisztán lehetett látni. Kislány :lol: :lol:
Nagy a boldogság! Minden rendben van, de azt mondták egy héttel idősebb a méretek alapján. Ma 25 hetes és 3 napos :lol: Az én orvosom is ezt már többször mondta :lol: Lehet, hogy a névnapomra már a kezembe vehetem :lol: Most nekiállhatunk neveket válogatni és beszerezni a kis dolgait :lol:
Ha a férjem ráér és szed ki felvételt a filmből, akkor teszek fel. Bár az arcocskáját csak nagyon rövid időre mutatta. Igazi akrobata. Kezei lábai állandóan az arcánál voltak. Hol a kezét gyömöszkölte a szájába, hol a térdét próbálta bekapni :lol: Irtó helyes volt :lol:

Kép
domi001
 
 


Jók a képek!
Alakulnak a pocakok!
Szépségesek a nagytesók!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Napisugi
C&A-ban vettem kismami ruhákat :wink:

Marymirella
Tetszenek az oldalaid!

Süni
Babakönyveket én is olvasgatok. Csak az a baj, hogy sokszor egymásnak ellentmondanak. Szegény kezdő kismamik!

Állatok
A kedvenceim nincsenek a lakásban :wink:
Junior alighanem hamar megismeri az istállót :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Dudu
Babaruhamosást februárra tervezem...
alicia
 
 


Hello!

Na túl vagyok 2 vizsgán, szerencsére! Mondjuk még sok van hátra, de a lényeg, hogy ezeket kipipálhatjuk!
Mondjuk a tegnapi nap szörnyű volt, mert biztos hallottátok, hogy behalt a tömegközlekedés Budapesten és konkrétan 2 órás út lett az 50 percesből. Ráadásul nagyon sokat kellett gyalogolni, amit persze sietve, már már loholva tettem meg. Estére haskeményedés, görcsök és a szemérem csontom is egyre jobban fáj, amitől érdekesen járok, kissé terpeszben.

maryanna: Nálunk is végig aludta a 4d-t a kis srác és apukájára nálunk is ilyen nagy hatással volt:)

Ma a kis lurkóm aztán egész nap csak rugdos, és már azt is érzem amikor a kis kezével boxol vagy nyomkod belülről :) Mondjuk kicsit nehezebb, mert nem igazán akar hagyni alszaszni, vagy pihizni, mert ahogy elfekszem egyből püföl, akármelyik oldalamon is vagyok.
Elindult az előtejem is már vagy 3 napja.

beus: ha jól látom, akkor nagyjából egy napra vagyunk kiírva! :) Mondjuk még nem beszéltem a dokimmal meg az eredményeket, hogy ez most előre tolja-e a szülést vagy sem.

Pocak: engem már a koordinációban is megzavar nem egyszer nem kétszer, mert kiszámítom, hogy a pocakom elfér, de a fenekem meg már nem, mert annyira figyelek a pocira. Hajolás, túlzott előre dőlés nekem halva született gondolat, mert fáj is, nem csak kényelmetlen... :roll:

Alexandra
kaisa
 
 


Mi is voltunk 3D-s UH-n :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Míra

Kép
Péter
Vendég
 


Sziasztok!

nagyon ritkán tudok jönni sajni:
- két vizsgám van még vissza, és végre végeztem erre a félévre
- csinálom a forgalmi vezetést, azt mondta az oktatóm, h kb. jan., vége vagy febr. elején mehetek is vizsgázni
- pár hét múlva költözünk, már lassan elkezdtem pakolni, mert nagyon hamar elfáradok

Szóval zajlik nálunk is az élet! :)
De látom mindenkinél: szépek a családi képek és pocak fotók! :) Gratula hozzá!

Nekem is főleg a hajolgatással vannak gondjaim! :oops:

Csütörtökön megyünk dokihoz, akkor lehet csinálnak 4D-t, majd teszek fel képet!

Mindenki vigyázzon magára, főleg, holnapra havat mond!!!

ui.: crystall: ma küldökm át a táblázatot! Nagyon köszi h kisegítesz! :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Na ő lenne a kiscsajszi! :lol: Valószínű Fruzsinának fogják hívni!
csnixi
Tegnap megkérdezte a kolléganőm, hogy ismerem-e az Attilát :lol: Mondom igen. Erre ő: Nekik is lesz babájuk. Mire megleptem, hogy tudom Arnold lesz a neve :lol:
Kép
Kép
Kép Kép

Kép
domi001
 
 


Gyönyörűek a babák :lol: :lol: :lol:

Nixi
Drukkolok a vizsgákhoz!
Azért vigyázz magatokra!
alicia
 
 


Sziasztok!

Igazán gyönyörűek a babák! Azért hihetetlen, hogy az első képek az albumba már ilyenkor bekerülhetnek, hála a technikának.

Crystall: lehet, hogy nagyon hülye kérdés, de honnan tudta a doki pontosan, melyik baba melyik? Nagyon jól sikerült az arcocskájukat "elkapni".

A vizsgázóknak nagy drukk, hogy minden simán menjen!

Nixi: az biztos, hogy jól megtanulsz vezetni ebben az időben, nagyon vigyázz magatokra!

És persze mindenki más is vigyázzon ezeken a csúszós utakon!

Mi pénteken megyünk 4D-re, nagyon várom már. Remélem, nekünk is megmutatja a pofiját ez a virgonc kisfiú.
Talán kezdek kilábalni ebből a szörnyű taknyosságból, mert éjjel végre egész normálisan aludtam, remélem, más nem betegedett le.
És képzeljétek, sikerült megegyeznem a főnökömmel, hogy csak február közepéig dolgozom, remélem, kivételesen betartja a megállapodásunkat, mert már nagyon unom a melót...

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok,

hú, de szép babáitok lesznek!

Mi csak februárban megyünk 4D- re, de nagyon várom már, mert még nem tudjuk biztosan, hogy milyen nemű lesz a baba. 13 hetesen azt mondták, hogy kislány lesz, de a többi ultrahangfelvételeken zárva volt a lába. Holnap megyek a nőgyógyászomhoz, megnézzük újra, hátha megmutatja magát, és végre bátran megvehetem a rózsaszín babaholmikat.:)

Tündércserje! Szedsz valami homeopátiás gyógyszert? Megfázásra az oscillococcinum- ot szedtem, nekem bevált! Pihenj sokat és gyógyulj meg hamar! Hogy bírod a munkát? Én január végéig dolgozom, mert minden nap egy kínszenvedés... Már egy óra munka után hulla fáradt vagyok, akár ültömben el tudnék aludni.

marymirella: korábban nem voltam nagy konyhatündér, de a terhesség ezt is kihozta belőlem...:) Köszi a linket, mindenképpen megnézem a recepteket, és beszámolok majd a tapasztalatokról...

Sok sikert kívánok a vizsgázóknak! Nekem is rengeteget kell tanulnom, a tegnapi vizsgám sikerült, de jövő héten még hétfőn és kedden is szóbeliznem kell...
napisugi
 
 


napisugi: :) a 90%-a saját receptjeim, a maradék 10% öröklött (dédi mama, nagyszülők, anyu) beválltak, kipróbálhatóak. Mindennap főzök, és igyekszek mindenről képet is csinálni. ahol nincs kép (1-2 helyen) később bepótolom.

Kép
marymirella
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem, de egy percig nem unatkoztam. Minden nap olvastalak titeket, de hozzászólni nem volt időm.
Gyorsan elteltek az ünnepek, sajnos.

beus222: Nagyon szép a családod!

Bogi végre már jár oviba, de szerintem már pszichésen van nála a köhögés, mert ahogy elkezdődött már köhögött is. 1,5 hónapig volt itthon velem, igaz nagyon élveztem, mert tündéri és jókat játszottunk, el voltunk, de már láttam rajta, hogy hiányzik neki a gyerektársaság.

Holnap megyek a dokimhoz terhesrendelésre. Remélem minden okés lesz. Semmi kedvem autókázni ilyen időben, lehet vonattal megyek.

Mindenkinek szépen növekszik a pocakja. Kis családomról, majd teszek fel később képet.
Addig is mindenkinek jó pocakosodást és vigyázzatok a csúszós utakon!

Évi

Kép

Kép
varva
 
 


Sok sikert a vizsgázóknak!

Mi jól vagyunk :lol: :lol: :lol: :lol:

Doktor szerint nem kizárt, hogy szülhetek simán :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Ha nem muszáj, nem ragaszkodnék a császárhoz!
Vendég
 


BÚÉK!!!
Babócák, nagygyerekek és pocakok nagyon szépek!!!! Látom beindulnak a 4D-s mozik.

Ma voltunk a dokimnál. Gyermekem 1310grammos. Méhszáj rendben (de nagyon szar volt a vizsgálat) Ma éppen 3 nappal korábbra jött ki a születése. (03.26)
Ja és szerinte a méhlepény igaz hogy közel van a méhszájhoz, de egyáltalán nincs rajta, így ő beenged a természetes szülésbe.
Laboreredményem (vér, vizelet) nagyon jó. A vasam túlzottan is. Elevitet és a vasat csak elvétve kell szednem, de a magnéziumot és a kalciumot többször.
Kiderült, hogy ellenanyag szűrést direkt csináltatta újra, sőt lesz még egy. (Pedig A+ vagyok)
Kaptam újra hepa beutalót – ugyanis senki nem találja a régi eredményét.
Ja és egy papírt, amivel mehetünk az önkormányzathoz, hogy a párom apasági nyilatkozatot tehessen (nem vagyunk házasok) Remélem nevére veszi a gyereket :lol:
Álmatlanságot, légszomjot, büfizést megkérdeztem a dokitól. Azt mondta tök természetes dolgok ezek ilyenkor.
Bár éppen 2 éjszaka már nagyon jól alszom, előtte azért volt több végigkukorékolt éjszakám.

Szilveszter – hát nem úgy alakult, ahogy elterveztük. Barátokkal lettünk volna, de sajna betörtek az egyik rokonhoz este és Páromnak kellett rohannia segíteni. Aztán 11 után ment a barátjához át, én meg itthon maradtam, mert a kutyámat nem lehetett a durrogtatások miatt egyedül hagyni. Ennyire még soha nem idegesítette. Így sok év után külön töltöttük a szilvesztert.

Alicia – szép ez a sötétszínű bababútor. Az a bölcső ring is???
Marymirella – köszi a bababolt ötletet, nekem elég közel van, el is megyünk megnézni.
Napisugi – én már november eleje óta kismamanacikat hordok – előtte bandázst használtam.
Én kölcsönkaptam nacikat, meg kínai piacon is vettünk 5000Ft alatt kismama farmert.
http://www.2in1collection.hu/Nyitó_oldal
Itt most akció van…
Tündércserje – jobbulást!
Szülésznő téma - jan. 2-án a kórházban találkoztam az ajánlott szülésznővel. Hiába van látogatási tilalom, engem, mint kismamát beengedtek (meg volt beszélve a találkozó) Igaz Apa kint maradt. Megismerkedtünk, összetegeződtünk. Nagyon szimpatikus. (30-45eFt között mondta – meglátjuk mennyi lesz rá)
Dokim 8eFt/alkalom mindig. Mindig van UH, külső-belső vizsgálat, beszélgetés, dvd.
4D UH-ja nincs viszont. Szülésre ő sem mondott árat. 10x tervezzük elvileg.
Nálatok azért elég drasztikus lesz az áremelés…
Kírus, Calendula – Vigyázzatok a méhszájatokra! Köszi, a hasznos méreteket ezzel kapcsolatban.
Nixi – csini vagy!
Beus – fürdést tudom, hogy nem ajánlott, de nagyon néha befekszem. Muszáj. Megfagyok zuhanyozáskor  Ezért sem szeretek olyankor hajatmosni.
Amúgy én is márciusi vagyok és már elejétől fogva inkább idejöttem…
Maryanna – ari a babi nálad is! A zokni, bugyi húzás tényleg muris tud lenni. A cipőbekötést meg ha lehet, akkor Apa csinálja. Ill. ha valami kiesik a kezemből, akkor vagy letérdelek, vagy Apáért kiáltok. :)
Crystall, Domi – szépek az utódok.
Akinek vizsgája van/lesz – ügyes legyen. Nagy drukk!!!

Kép
moncsi73
 
 


Kép Milán

Kép
moncsi73
 
 


Lányok!

Nagyon szépen a babás képek, édes kis pofikájuk van!

Holnap végre nekünk is lesz ilyen képünk, már nagyon várom!

Szép estét Mindenkinek!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Gratulálok mindenkinek a gyönyörű kis Pocaklakóhoz! Tényleg nagyon jók ezek a képek!!!

Agyam szita, fáradt is vagyok, ma vidéken voltunk a szüleimnél.
Férjem eddig volt szabadságon, így viszonylag kímélve voltam, de holnaptól megint nagyon fárasztó lesz.

Lányok! Szeretnék kérdezni valamit! Tudja esetleg valaki, hogy a baba anyakönyvezéséhez mi kell a kórházba? Ugyanis éppen reggel jutott eszembe, hogy Emmánál 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat másolatot kértek. Mivel a mi esküvőnk ott volt, ahol anyuék laknak, gondoltam, ma azt is el tudom intézni. Az ottani anyakönyvvezető pedig mondta, hogy nekik rendeletben tiltják, hogy másolatot adjanak ki bármilyen anyakönyvi kivonatról, de azt ő is tudja, hogy a bp-i kórházakban mégis azt kérik, amikor a baba anyakönyvezését kezdik intézni. Valami más igazolást adott ugyan, de nem tudom, hogy akkor most mi kell, és egyáltalán mit fogadnak el.
Valaki tud erről valami hivatalosat???

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Atizka: azt mondták erről a házasságianyakönyvis dologról, hogy már nem kell, hogy 300 napnál ne legyen régebbi, hanem vigyétek az eredetit, azt kell megmutatni.

Napisugi: nem szedek semmit, mert igazából a taknyosságon kívül semmi bajom nincs, nem köhögök, nem voltam lázas, úgyhogy a doki azt mondta, egyelőre semmi gyógyszer nem kell, pihenjek+igyak sok folyadékot.
A munkát pszichésen már egyáltalán nem bírom, olyan jó lenne csak a babavárással foglalkozni, ráadásul annyi gond volt mostanában, hogy rendszeresen felidegesítettek, ami végképp' nem hiányzik. A másik, hogy totál számítógépes munkát végzek, úgyhogy egész nap ülök, és a monitort bámulom, ami megint csak kikészít...
Amióta 13 hetesen azt mondták, hogy kislányotok lesz, nem erősítették meg? Mert akkor még bőven benne van, hogy fiú...bár itt a többségnél úgy volt, hogy a kisfiúk jól beterpesztettek, hogy minden látható legyen, a kislányok meg inkább rejteggeték, amilyük van... :lol:

Moncsi: akkor már majdnem egy napra vagyunk kiírva (03.25.), remélem, holnap ezt erősíti meg a doki, mert nem annyira szeretném, hogy előbb jöjjön a lurkó. Bár ahogy számolgattam annak idején, nagyon reális volt a fogantatás időpontja... :oops:
Jó hogy említetted a szülésznőt, fel kell hívnom, viszont az alapján, amit írtál, nem ugyanaz lesz, mert ő egyértelműen azt mondta, hogy látogatási tilalom alatt nem tudunk találkozni.
Nem szerettétek volna, hogy párod is találkozzon vele? Bár lehet, teljesen felesleges lenne, végülis vele nem sok dolga lesz...

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Atizka!
Nekem a kicsi lányomnál (ápr. 07-én lesz két éves) az eredeti házassági anyakönyvi kivonatot kérték. Kb. két nap múlva kaptam vissza.
Lehet, hogy ez kórház függő?? :shock:

Sajnos én is elkezdtem a haskeményedést. Még elég tűrhető, ált napi 4-5, de olyan is van, hogy kevesebb.
A doki mondta, hogy szedjek magnéziumot. De hogy mennyit, azt nem. Gondolta találjam ki magam, hamár ennyiszer szültem. :shock: Csak ez azért felelőtlenség, mert a pici lányom kora baba lett, és ennek tudatában azért talán jobban kellene odafigyelnie, nem :?: :?:
Az acetont a vizeletben meg sem említette, én kérdeztem rá. Azt mondta, ha nem hányok mellé, akkor nincs jelentőssége.

De megkuksiztuk a kiscsajt, minden oké vele. Rászólt a doki, hogy picit maradjon már nyugton, mert nem tudja megmérni.. :lol:
Meglepődött, hogy nagyon hosszú a köldökzsinór.
Hát igen, Gina lányomnak is a hosszú köldökzsinór mentette meg az életét, mert kétszeresen rá volt tekeredve a nyakára, de szerencsére nem tudott megfeszülni a hossza miatt.

Majd én is teszek fel pocak fotót csak a páromat rá kell bírnom, hogy lefotózzon.

szép napot mindenkienek!
Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Maryanna: üdv a kislányosok táborában.

Ma voltam védőnőnél. Sikerült megint 2 kg-ot felszednem, eddig összesen 5 kg szedtem fel és ez jó, mert az első terhességem alatt közel 16 kg-o híztam. A haskörfogatom is nőtt 2 cm-et most 99 cm. A vércukor eredményem 4,6 lett úgyhogy szerencsére azzal sincs problémám. Jövő héten kedden megyek a dokimhoz és majd valamelyik nap vérvételre.

Mindenki vigyázzon magára ebben a ronda időben, óvatosan közlekedjetek. Puszi mindenkinek.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Tündércserje jobbulást! És köszi nagyon a választ.
Yusz, neked is köszönöm. Igen, nálunk még kérték, de akkor ezek szerint szerencsére változott.
Gina mennyivel előbb született? A haskeményedést sajnálom, ilyenkor már akár természetes is lehet, de akkor te téyleg különösen figyelj rá. Én jóval kevesebbet keményedek, mint Emmával, pedig most sokkal strapásabb. Akkor 3x2 magneB6-ot szedtem a 20. héttől, most 3x1-et, azt is elfelejtem néha :oops: .

Beuss, még nem írtam, de ha kislányunk lett volna megint, nagy eséllyel nálunk is Veronika. De az eddigiek alapján Bencénk lesz :D

Valaki érezte már, hogy csuklik a baba? Nem vagyok benne biztos, de szerintem én azt éreztem már egy párszor. Egyébként kicsi Babónak elég aktív, és szerintem hosszú is, mert már most nagyon terjeszkedik a gyomrom helyére. Így aztán elég keveseket tudok enni, és hányinger is visszajött :(

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Gratula mindenkinek a Babákhoz, nagyon jók a képek!!

Úgy néz ki én is elkezdtem a haskeményedést, mondjuk csak 1x keményedett be. Lehet az volt a gond hogy huzamosabb ideig hanyatt feküdtem, állítólag ilyen idősen már nem lenne szabad.

Munka: február végéig tervezek dolgozni maximum. Bár én már csak heti 3 napot megyek, így azért ki lehet bírni. Szintén egész nap íróasztalnál ülök szám.gép előtt. Nap végére nagyon kényelmetlen tud lenni.

Nekem direkt kérte a szülésznő hogy legyen ott a párom is a szülésfelkészítőn amit tartani fog, mert az ő szülés alatti feladatairól is szó fog esni többek között.

Mi nem vagyunk összeházasodva (nem is tervezzük). Nekünk majd 30 napnál nem régebbi apasági nyilatkozat kell, úgyhogy ezt még ráér intézni.

Sok sikert a vizsgázóknak!

Kép
calendula
 
 


Atizka!

36. hétre született a lánykám 2730 g-mal. A súlya miatt nem lett volna korababa, de mivel nem várta meg a 37.et, így sajna inkubátor lett belőle. Egy hétig tartották bent, engem a 3. napon kilapátoltak, minden nap jártam be hozzá szoptatni 3 óránként. :roll:

Az első két gyerkőcöt meg túlhordtam, az egyiket 41, a másikat a 42. héten szültem. :lol:

Elég sűrűn szoktam érezni, ahogy csuklik a pici. Olyan érdekes érzés, szapora és egyenletes pici rángások belül.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Teszek egy táblázatot. Akinek vlami nem timmel, szóljon!!!
Igyekeztem, figyelmesen olvasni a 20. oldaltól újra, de akkor is elkerülhette bármi a figyelmemet! :oops:


Kép
Vendég
 


crystal köszönjük a táblicskut, nekem 1. baba, és Bajcsy a korház

Kép
marymirella
 
 


Crystall nálunk 1. baba lesz Diána.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én már nagyon unom ezeket a hirdetéseket.... :twisted: Ez nem a vatera vagy a teszvesz....

Kép
calendula
 
 


Sziasztok,
crystall,
köszönet a táblázatért!!!!Én Budapesten a Margit kórházban fogok szülni, és a lánykánkat Hannaliza-nak fogjuk hívni
Anyakönyvi kivonat-ot nálunk is kérnek, 300 napon belülit

Nagyon szépek a babafotók, nekünk a negyedik egyforma gyerekünk fog megszületni, szerencsére később különbözőek lesznek!!

26. heti vérvétel-en én rosszul lettem a cukros löttytől, pedig már csináltak nálam többször ilyen vizsgálatot, de az eredményem szerencsére jó lett!!Én Elevitet szedek és Magne B6-ot 1X2-t , és a haskeményedés ok nélkül még nem kezdődött el, persze ha ideges vagyok vagy fáradt akkor néha igen.

Megpróbálok feltölteni pár képet én is a Baburól és a kutyusról is, és a legkisebb gyermekről, amikor kibontottuk a karácsonyi afros frizuráját.
Vigyázzatok magatokra ebben a csúszkálós időben, nekem ma végig kellett másznom egy 11.000 m2-es építkezést, hát röhejesen nézhettem ki, ahogy oldalazgattam le a domboldalon......
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2013.04.16 06:32-kor.
süni69
 
 


sziasztok :lol:

na végre nekem is van idom irni :roll:

Annyira édesek a képek, olyan édes, aranyos kis babás az arcuk öröm nézni :wink:

mi jól vagyunk, minden rendben, most kezdenek lecsitulni a dolgok kissé :wink:

az ünnepek gyorsan elteltek, kicsit olyan volt mint egy vacsoracsata, hol itt hol ott voltunk és ettünk fincsibbnél fincsibb dolgokat :D

a szilvesztert kb 1O éve előszőr otthon családi körben töltöttük:)

de a legjobb ami történt, hogy karácsony napján sikerült kifognunk egy szuper jó akciót és megvettük a legfontosabb dolgokat, babakocsit és kiságyat, ami azóta is feldob :D megpróbálok képet tölteni fel róluk. csak nézegessük és szerre mondjuk, hogy dejó és szülök leszünk és mostmár igazán ittvan közöttünk, kezdenek gyűlni a dolgai és ez annyira csodás, hogy nemsokára eggyel többen leszünk :D

A kicsi egyre többet izeg, mozog annyira birom, kiül hol egyik, hol másik felől, már kimondhatatlanul várom h magamhoz öleljem:)
viszont a haskeményedés nálam is egyre sürübb, eleinte mikor irogattátok nem tudtam elképzelni milyen lehet, ugye első gyerek, de mostmár észlelem:( és nem kellemes, olyankor kissé visszafogom magam, ledőlök és felhúzom a lábaim és az segit...

Jólett a táblázat, úgylátom a srácok többségben vannak:) Több mint valószínű, hogy Bence lesz a kis pocaklakó, bár még gondolkodunk, hogy Bence vagy Balázs, egyik nap egyik, másik nap másik tetszik jobban:)

És ime a képek:

A babakocsi, amit apu bír a legjobban, folyton nézi mi mire való rajta, szereli, és én látom rajta, hogy végre ő is igazán kezdi beleélni magát :D

Kép

A kiságy, ami mellé majd jön a komód meg miegymás de kezdetnek megteszi:)

Kép

És a pocak :D

Kép

Kép

Kép
csilumilu
 
 


Olvastam valamit ami annyira meghatott, csak úgy potyogtak a könnyeim, bemásolom ide, hátha érdekel valakit :D

"- Már kint vagyok …
- De várjatok, ez fáj – görbítettem lefelé ajkaimat – mi ez a fény, ez a fájó fény, melynek sugarai a szemembe csapódnak. Mára megszerettem, sőt lassan már a szemeimmel is követem játékukat….
- És ez a hideg! Szinte éget, húzom össze magam, ez a hideg, mely felváltotta az addigra már megszokott kellemesen meleg, körülölelő, átfonó, mindent be- és kitöltő magzatvizet. Ebben a pár hónapos , rövid létezésemben, amelyet az anya pocakjában töltöttem el, megszoktam, hozzá szoktam, hogy mindig Vele vagyok. Együtt kelünk, fekszünk, eszünk … És most itt vagyok, tőle – számomra – elérhetetlen távolságban. Nem hallom, ahogy a szíve rendszeresen dobol, nem hallom, ahogy levegőt vesz. Elvették az anyámat, illetve engem vettek el Tőle.
- De most mégis valami hozzám ér, megérint. Csontos, erős kéz. De nem fáj, sőt úgy érzem mintha már éreztem volna, ahogy hozzám ért, ahogy megérintett …
- Megragad, felemel és elvisz. Hé, hé hová visz – görbítem a számat, nyelvem tologatásának közepette de ekkor lefektetnek, illetve valakire, vagy valamire – ekkor még nem tudhattam – rá hasaltatnak.
- Jé! Fejezem ki újfent csodálkozásomat, de ismerős ez a ritmikus dübögés, ez a mélyről feltörő ősi ritmus. És ez az illat, mintha már ezerszer és ezerszer magamba szívtam volna. Jé és ott van valami, ami határozottan irányomba mered, nekem szegődik. Egy tekintet. Már-már a „szerelem” pillantása, mely földöntúli boldogsággal tölt el …
Rám mosolyog … Én félszegen visszapillantok … Először találkoznak pillantásaink.
- Hozzám szól … De hiszen ez az a hang, amelyet odabenn mindig hallottam, amelyet mindig szerettem.
- Szia anya, -grimaszolok, mozgatom arcom megannyi izomzatát-, de jó, hogy most már látlak is és a hangodat is hallom …
- De Ő megértett, mert gyengéden átölelt …"


"Győztél, megnyerted a legnagyobb harcot,
Kifejlődött tested, csudaszép lett arcod.
Kilenc hónap várakozás, mindennek van ára,
Mutasd meg magad, gyere a világra.
Elindulsz egy alagúton, vakító fény hívogat,
Magad körül nem látsz mást, csak hatalmas arcokat.
Mosolyognak, Téged vártak hosszú idő óta,
Sírásod számukra isteni nóta.
Hideg van, megszoktad a burkolt világot,
nem ismerted máig az igazi valóságot.
Megszakad hirtelen az összetartó kötél,
nem visz vissza senki, ide születtél.
Újra vizet érzel, megdörzsöl egy néni,
Furcsán érzed magad, elkezdesz félni.
Lefektetnek valakire, ez most már tabu.
Mi történik velem? Tudom már, ez Anyu!"

Kép
csilumilu
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk mi is 4D-n. eléggé takarta magát a kezével,meg a köldökzsinór és a méhlepény is bennt volt a képbe,de azért el lehetett csípni pár jó képet! Az egyik legjobbat közzéteszem!
Egyébként mindegyik bébi nagyon édes!
Kép Benjamin 27+1 napnál

KépKép
dudu_84
 
 


Sziasztok!

Crystall: nagyon jó a táblázat, köszönjük!
Nálunk még nem dőlt el a név, azért hívom Kisatinak, mert az apukája Attila, nálam a nyerő a Benjamin és a Boldizsár, de apa még nem bólintott rá...

Süni: nagyon szép a kislánykád! A kutyuli meg... :lol: :lol: :lol:
Megkérdezhetem, mivel foglalkozol? Én is az építőiparban húzom az igát, építészmérnök vagyok, de szerencsére amióta nő a pocak, nem kell kijárnom építkezésekre.

Csilumilu: jó kis babacuccokat vetettek:-), én is szívesen nézegetem, ami már megvan, mert ettől tényleg még valóságosabbnak tűnik az egész.
Nagyon helyes a pocakod!

Dudu: a te kisfiad is nagyon aranyos!

Mi ma megyünk 4D-re, nagyon várom már!
Belegondoltam, hogy a számítások szerint már csak 75 nap van hátra, és ez olyan kevésnek tűnik. Minden nap jól lefárasztom magam, mert meló után pakolok és selejtezek, hogy végre ki lehessen festeni a gyerekszobát, és elhozhassuk a babacuccokat a rokonoktól.
Tegnap beszéltem a szülésznővel, jövő héten találkozunk, de apa nem jöhet, mert még mindig látogatási tilalom van, úgyhogy én is úgy mehetek be, hogy vizsgálatra megyek.

Tudom, hogy lezártuk az oltás témát, de lenne egy kérdésem: valakinek van arról infója, hogy elvileg mennyi ideig nyújt védettséget az oltás? Csak mert áprilisra újabb járványt jósolnak...bocsi...

Kép
tündércserje
 
 


sziasztok,

Tündércserje, én építőmérnök vagyok , és a kivitelezésben (beruházás) dolgozom, így ki kell járnom, amíg bírom csinálom, eddig novemberben estem el egyszer... :lol: :lol:
Te pesten vagy???Meddig dolgozol?
Kínlódom ezekkel a beillesztésekkel, nem megy....Kénytelen leszek ma korrepetálást venni a nagyfiamtól.
A kutyus meg tündéri, de tényleg és olyan kedves, hogy azt elmondani nem tudom....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.10.06 22:00-kor.
süni69
 
 


Sziasztok!

Nagyon klasszak a képek, nagyokról, kicsikről egyaránt.
És mint állatimádó, természetesen a kutyus is nagyon tetszik!

Remélem én is hamarosan eljutok 4d-re, nagyon megkuksiznám a picurt.

Csilumilu nagyon megható volt amit bemásoltál. Mondjuk én mostanában elég könnyen elpityeredek bármin. Mindegy, hogy film, vagy egy megható mondat.....Ezek a fránya hormonok! :lol:

Tündércserje: én úgy tudom, hogy az oltás védettsége 1 év. Ugyanúgy mint a szezonális influnak. :wink:

Süni!
Nekem a kutya terápiás beosztásban is van. Egy nehezebb nap után, miután elfáradtan végre beülök tv-t nézni Rudi felfekszik mellém, a combomra hajtja a fejét és olyan hihetetlen nyugalom tud rám telepedni.
Mellesleg folyton a nyomomban van. Annak ellenére, hogy a nagylányom kutyuja, én vagyok a kedvence. Bárhová megyek jön és addig fekszik amíg én is ott vagyok. Még wc-re is elkísér és lefekszik az ajtó elé. :lol:
Az is jellemző, hogy a pici lányom első szava az volt hogy: Dudiiii (Rudi):wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Nagyon klasszak a képek, nagyokról, kicsikről egyaránt.
És mint állatimádó, természetesen a kutyus is nagyon tetszik!

Remélem én is hamarosan eljutok 4d-re, nagyon megkuksiznám a picurt.

Csilumilu nagyon megható volt amit bemásoltál. Mondjuk én mostanában elég könnyen elpityeredek bármin. Mindegy, hogy film, vagy egy megható mondat.....Ezek a fránya hormonok! :lol:

Tündércserje: én úgy tudom, hogy az oltás védettsége 1 év. Ugyanúgy mint a szezonális influnak. :wink:

Süni!
Nekem a kutya terápiás beosztásban is van. Egy nehezebb nap után, miután elfáradtan végre beülök tv-t nézni Rudi felfekszik mellém, a combomra hajtja a fejét és olyan hihetetlen nyugalom tud rám telepedni.
Mellesleg folyton a nyomomban van. Annak ellenére, hogy a nagylányom kutyuja, én vagyok a kedvence. Bárhová megyek jön és addig fekszik amíg én is ott vagyok. Még wc-re is elkísér és lefekszik az ajtó elé. :lol:
Az is jellemző, hogy a pici lányom első szava az volt hogy: Dudiiii (Rudi):wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Bocsi, nem kétszer akartam, de valamiért vacakol a gépem. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk nőgyógyásznál, és megnéztük ultrahangon a Babát. Most már 99%, hogy kislány lesz!:) Arra is rákérdeztünk, hogy mennyibe fog kerülni a szülés, és mit ne mondjak, elég húzós az ára...:( Én eddig 80 ezer ft- ra számítottam, de azt mondta, hogy mindennel együtt kb 100 ezer forintra számítsunk. Így azt már végképp nem tudom, hogy a szülésznőre marad- e pénz.... Kicsit elszomorodtam:(, mert nem állunk túl jól anyagilag, és így is alkalmanként 8 ezer ft- ot fizetünk az orvosnak.

Toxoplazma: A toxoplazma vizsgálat nálam kimaradt az első trimeszterben, úgyhogy kicsit félek, nehogy baj legyen belőle. Korábban volt macskánk, és bár a terhességem alatt nem érintkeztem állatokkal, iszonyúan félek, hogy elkaptam a fertőzést. Ti hol csináltattátok meg a vizsgálatot? A nőgyógyászom az Istenhegyi Géndiagnosztikát ajánlotta, itt 4000 ft a vizsgálat, és két hét múlva van eredmény.

beus222: Az első terhességed alatt mikortól kezdtek el kezelni a toxoplazma fertőzés miatt? Végül nem lett semmi baja a babának? Kérlek nyugtass meg, mert nagyon beparáztam ettől...

crystall: nagyon jó lett a táblázat! Még nem tudjuk a Baba nevét, eddig a Petra és az Emma tetszett, de szólok, ha már végleg eldöntöttük!:) Szép nagy a pocakod is! Még nem is gratuláltam az ikreknek, úgyhogy ezt most bepótolom. GRATULÁLOK!:)

süni69: Nekem semmilyen cukros löttyöt nem kellett innom a vércukorszint vizsgálaton. A vérvétel előtt egy órával kellett ennem... Ez Nálad milyen vizsgálat volt? Nagyon aranyos a kislányod, igazi tündér ezzel a hajjal!:)

csilumilu: Nagyon szép vagy a profilképen! Mikor volt az esküvőtök? Dejó Neked, hogy már mindent beszereztél... Mi még semmit nem vettünk a kicsinek, csak pár öröklött babaruhánk van... Szép a babakocsitok is. A Pierre Cardin babakocsit mi is nézegettük. Ti hol és mennyiért vettétek? Adnak hozzá kocsiülést?
napisugi
 
 


Sziasztok!

Én is rég voltam, csak az utolsó oldalt sikerült visszaolvasnom.

Nagyon szépek a pociképek: Crystall, Csilumilu!
Hát még a babaképek: Maryanna, Crystall, Domi, Moncsi, Dudu!

Állatok: Én is imádom őket, van két berni pásztorunk, de szigorúan kint élnek, mondjuk nem igazán éreznék bent jól magukat a meleg miatt.

Dudu!
Én egyenlőre ott tarok, hogy átnéztem Rózi kinőtt ruháit, mi lesz jó a kisfiúnak, mondanom sem kell a nagy része rózsaszín :) , majd kb márciusban, ha átrendeztük a szobát, akkor mosom és vasalom ki a kisruhákat.

Beus!
Nagyon szép kis család vagytok!

Süni!
Nagyon szép a kislányod!

A vizsgázóknak kitartást, és sok sikert!!!!!

Mi is tervezzük a 4D-s Uh-t, még be kellene jelentkeznem.
Az ünnepek nálunk is jól és hamar elteltek, a szilvesztert itthon töltöttük hármasban, és aludtunk :D
Teszek fek Rózáról néhány képet:

Kép Apával Karácsonykor Kép 2009. Szilveszter

Kép
Kép
petra1980
 
 


Sziasztok!

Most értünk haza a 4D UH-ról, minden rendben a lurkóval, 1360 gramm, és a mért értékek alapján két nappal későbbre soroltak minket, így pontosan az apukája szülinapjára vagyunk kiírva (03.27.)
Viszont a kis drága szinte semmit nem mutatott a pofijából, odahúzta a köldökzsinórt+odatette a kezét, úgyhogy a doki csokit etetett velem, meg elküldött sétálni 20 percre, és utána újra megnézte...persze a helyzet "rosszabb" lett, és a fülén kívül semmi nem látszott másodjára. Így jövő hétre visszahívott, hogy a 4D-t megismételjük...Igazi kis kos ez a gyerek! :lol:

Napisugi: nekem a háziorvosom adott beutalót toxoplazmára, amit a kórházban néztek meg ingyen, és másnapra volt eredmény. Ne aggódj, biztos nem lesz baj, mert az látszana az UH-n, ha valami nincs rendben!
A cukros lötty ivás a terheléses vércukor mérés, bár hallottam, hogy valahol nem ezt csinálják, hanem enni kell valamit, de nekem is szirupos volt.

Petra: Róza nagyon helyes! :D

Kép
tündércserje
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: