Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon jók az új tickerek! :)

És nagyon édesek a babák :)

Olvasgatok is, de csak felületesen :)

Adrival beszéltem telefonon, jól vannak, sokat dolgoznak, állandóan úton vannak, és szerintem mindenkit puszilnak Julcsival :)

A fórumot még heggesztjük, nemsokára át is kell költöztetni, utána érdemes lenne átköltöznünk, és hagyunk itt üzenetet a ritkán olvasóknak, hogy hol vagyunk :)

Mit szóltok?

Amúgy elsőre tetszik az új fórumunk?

Van kedvetek hozzá?

Tervben van a képek kezelésének kialakítása, most épp nem is működik... de majd fog. Lesz albumunk, és minden egy helyen... :)

________________

Mi most lázasan készülődünk, mert holnap reggel utazunk sárospatakra 2 napra :)

Sportnapozunk. Apa focizik, és nagyon távolra ugrik, mi meg a csajokkal úszunk egy nagyot a strandon :D hahaha :)

Lesz külön házunk, reggeli ebéd és vacsi... :) Biztos jó lesz! Viszek majd fotoaparatot, és hozok majd képeket, jó?

Akik mennek nyaralni: jó nyaralást!
Aki marad: annak kellemes 7végét :) Nekem már kezdődik is :)

Puszi!!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac, van valami oka, hogy el kell erről a fórumról mennünk? :S

Kép
szöszke
 
 


Cytológia eredményem:
"P2, HPV fertőzés enyhe jelei"
tehát nem javult (és nem is romlott) 3,5 hónap alatt...
Megint kell mennem tipizálásra. :shock:

Kép
szöszke
 
 

 
 

Na teszek egy próbát ismét! :lol:

Veronika!
Azt hiszem, hogy most talán a hirtelen sok mozgás miatt lett ilyen falánk, bár eddig sem panaszkodhattam! :lol: Édesség? Hm? Ilyen szempontból nem gondoltam a túróruditúróra, tejszeletre! Inkább úgy vettem, hogy akár még egészséges is lehet, ezzel kezdeni, mert a joghurtot nem ette! Persze ezek finomabbak naná, hogy kell neki! Egyébként meg fiús anyuka révén is gondolhatok ám az alakjára! Gondolok itt a duci fiúk kontra edzett fiúk :lol:
Ja és kézen fogást úgy értettem, hogy akkor jár!
Ha már nézegette a cicákat, kutyusokat, akkor az állatkert is jó móka lesz!
:wink:

Nymalac!
Ma birtokba vettem az új fórumot! Olyasmi mint a mamanet, mivel azt ismerem, ismertem, így könnyűnek tűnik, tetszik!
Jó pihit!

Egyébként lehet írogatni ám ide is oda is, kinek melyik tetszik, mennyi energiája van! (És tud-e gépírni!) :wink: :lol:


Szöszke! :(

Kép
bettike
Eger
 
 


Macianyu! Hogy megy az idő!!!!!!!!!!!!! :!: Most teszteltél, aztán lassan fél idős leszel! :shock:
Nálunk nagyon nincs még tervben a második! Nem érzem magam rá készen! Nagyon fáradt vagyok, és így talán önző is! :roll:

Kép
bettike
Eger
 
 


Nymalac: én kizárt, hogy átmegyek- itt van a kis történelmünk, nincs is időm belemélyedni egy új topik szerkezetébe (megkukkantottam ám a tied is), és itt minden témáról egyszerre írunk -olvasunk. De remélem a többiek azért rugalmasabbak nálam, sok sikert! :wink:

macianyu
 
 


Macianyu, és akkor most ugyanúgy kell védőnőhöz is járnod, mint egy évvel ezelőtt? :? Vagy lehet ritkábban? Most lesz esedékes a tarkóredő mérés, ugye?
Majd gyere a hírekkel!

Kép
szöszke
 
 


A tarkóredő 12. hét, az afp van most. Vagy nem? :roll:

marek
 
 


Sajnálom a citológiát... :cry: Ilyenkor mi van? Nem kell újra műteni, ugye?

marek
 
 


Szöszke: még egy előnye van a gyerekek közti kis korkülönbségnek : a védőnő elsőszülöttem miatt még mindig házhoz jár hozzánk :lol: Így itthon mérek súlyt, vérnyomit, és itthon hasítunk atomot a vizeletemből (vagy ki tudja, mit is néz belőle a csajci :lol: ) Tarkóredő elvileg rendben (köszi a kérdést), az első vérvételem a 20.-i héten lesz (AFP, vércsoport megint de minek?!, stb). Remélem a HPV-t sikerült megállítanotok. :shock:
Bettike: én is fáradt vagyok... sőt, még önzeni is fáradt vagyok... :lol:

macianyu
 
 


Marek, tök igazad van. :? Az AFP van mostanában. :) Íme, a nudli agyam egy újabb bizonyítéka, hogy összekevertem a vizsgálatokat. :D:D:D

A P2 normál körülmények között ép hámnak számít, tehát nem műtik. P3-től fölfelé szokták műteni.
A dokim azt mondta, menjek el megint tipizálásra, hogy megtudjuk, mindkét hpv-t ki tudta-e vágni, vagy nem.
A dolognak három kimenetele lehet:
1. romlik, P3 lesz, akkor újból műtét, amíg van méhnyakam, annyiszor lehet ismételni. :?
2. stagnál - passz, hogy akkor mi van, előbb-utóbb valamelyik irányba elmozdul;
3. a maradék vírust le tudja az immunrendszerem győzni- na, ezt eddig nem sikerült, a terhesség és szoptatás alatt.

A kistesónak sincs semmi akadálya így. Csak épp peteérésem nincs...az viszont elég nagy akadály! :shock: :D De azért optimista vagyok.

Kép
szöszke
 
 


Macianyu, igen, sejtettem, hogy nem kell odajárnod, így azért könnyebb lehet. :) Szoptatsz még? (Lehet, hogy már kérdezte is valaki, meg válaszoltál is neki... :?)

Kép
szöszke
 
 


Hahó, gyors bekukk alvás előtt :)

Sztem a P2 az nem problémás :) a P3 az, vagy nem? (cytológia)

Macianyu :) protekciós védőnőjárat ;) :)

Szöszke: nincs oka, csak gondoltam csinálok egy jobbat, összetettebbet :) Akinek tetszik, irogathat oda is :)

VIP fórum nekünk...

Azért csinálom, mert anyuval dolgozunk egy webáruház dolgon... valami hasonlón, és annak lesz fóruma is... Most teszteljük...

Meg még pár területre kell fórum, ami szintén az ebből eredő tapasztalataimra épül majd :) Ennyi...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


[quote="szöszke"][ írta:szöszkeb]Marek, tök igazad van. :? Az AFP van mostanában. :) Íme, a nudli agyam egy újabb bizonyítéka, hogy összekevertem a vizsgálatokat. :D:D:D

A P2 normál körülmények között ép hámnak számít, tehát nem műtik. P3-től fölfelé szokták műteni.
A dokim azt mondta, menjek el megint tipizálásra, hogy megtudjuk, mindkét hpv-t ki tudta-e vágni, vagy nem.
A dolognak három kimenetele lehet:
1. romlik, P3 lesz, akkor újból műtét, amíg van méhnyakam, annyiszor lehet ismételni. :?
2. stagnál - passz, hogy akkor mi van, előbb-utóbb valamelyik irányba elmozdul;
3. a maradék vírust le tudja az immunrendszerem győzni- na, ezt eddig nem sikerült, a terhesség és szoptatás alatt.

A kistesónak sincs semmi akadálya így. Csak épp peteérésem nincs...az viszont elég nagy akadály! :shock: :D De azért optimista vagyok.


Na igen, erre gondoltam én is :)

Peteérés akadály :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!!

Jó az új fórum, tuti, h sokat dolgozik rajta Nyugtonmalac, de nem látom értelmét oda is irogatni.
Ha zárt lenne, mint pld. az anyatanya, akkor OK, de így nem.

Irigykedem minden pancsizós, nyaralós családra!!!
Mi nem megyünk sehová, sőt Bence szabin sem lesz szerintem. Mindig mondja, h pld. két hétig van munka, aztán amikor letelik újabb hét és ez így megy április óta.... :evil: :evil:
most, h Ábel délelőtt nincs itthon kicsit "nyaralok". Jókat jáátszunk Konstival és jut időm a háztartásra is. Apa is érzi, de a jövő héttől visszaáll a régi rendszer.

L.Kata!
Amikor mi mentünk pihenni, mindig kértem babaágyat. Ábel bárhol alszik, nem zavarta az idegen ágy. Nincs is utazóágyunk. Konstival még nem aludtunk idegen helyen.

Jobbulást a torkodnak!

Ildi!
Csirkemáj: én a piacon vettem, csak máj, szív nélkül és azt főztem meg csirkelevesben. Konsti még csak pár falat májat kapott, de nem okozott gondot.
Amit Te vettél , annál le kell választani a részeket, de majd anyud biztosan tudja. Nálunk Bence csinálja az ilyesmit. 8)

Lottibabalány nagyon aranyos!
Konstit még nem etetem az etetőszékben, ugyanis a fa székünkön a pvc bevonatot Ábel leamortozálta. próbáltam varratni rá párnát, de nem igazán sikerült. Tegnap hajnalban "lőttem" a teszveszen egy belevaló betétet. Remélem a jövő héten ideér és akkor Konsti is velünk ehet.

Nálam a sajtot megelőzi a túró. Natúr joghurt, kefír, gyümölcsjoghurt, túró, reszeltsajt,....

Veronika!
Nagyon édes Pálmi a habtapin!! Jó ötletet adtál, Konsti mindent töm a szájába, így kipróbálom a párolt zöldségdarabkákat!! KÖSZÖNET!!

Szöszke!
A legjobbakat!!

Zengőanyú
!
Én is kérdeztem, miért kell a vércsoport újra, azt mondták, mindenki tévedhet, így biztos, ami biztos megnézik. Érdekes mi??!!! Ráadásul én negatív vagyok, így többször néztek mindkét babámnál.
Sok erőt Neked!!!!!!!

Rólunk:
Konsti mostanában tiltakozott a főzelékevés ellen. Tegnap eszembe jutott, h az üveges bébikajcsikban gyakran keverik a zöldséget a gyümivel, így a házikajcsijával is így tettem. Sárgarépa krumpli mixhez tettem őszibarackot és egy kis tápszert. Láss csodát kétszer 200g-t bepuszilt.... :o :lol:

Ábinak tetszik a tábor, örömmel megy reggel és nem igazán akar hazajönni délben. Négyen vannak, három-négy pedagógussal. Egy órát egyénileg logopédus foglalkozik vele, a többi gyerekkel is egyénileg. Közösen tornáznak, kreatívkodnak.... nem beszél, de mindent értenek ott is....Ma még megy aztán vége....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Jó reggelt!

Bettike....jó hogy jöttél, rég voltál. :D
Gratula a mászáshoz! :D

Timi...Sanyika még nem mászik???

Sensi...eltüntél, :( meg lett az MT-d?????

Köszönöm az utazóággyal kapcsolatos válaszokat, azt hiszem nekem is kell szereznem egy utazóágyat :roll:

Hoztam képet az új kocsiról :D
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Zsuzsu, és a többiek...kefírt még nem adtam, azt hogy adod? Főzelékbe?
És mennyit?Én natur joghurtot még csak heti 2-3 alkalommal adok, egy kávés kanálnyit.
Mikor emelhetem az adagot????


Lehet e úgy adnom joghurtot hogy gyümölccsel turmixolva egy fél pohárral???

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


l.kata: csak tolat,de azt is csak néha.jó a kocsitok

2 napja igértem képeket, de nem volt idöm feldobni:
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


uff, becsatlakozom. nagyjából átfutottam. sűrűbben kell jönni, mert nagyon lemaradok.

Kata - szupi az új kocsitok és a kis kékkockás sapkás Töltelék benne :D

Macianyu - GRATULA a következő babához!! - mondtam már?

Ildi - jók a fotók Lottiról :) . Kiskádat már egyáltalán nem használjátok?
Fárasztó lehet mindig futkosni Lotti után. Járóka? Babakarám (bár az nagyon drága) -mi vettünk egy 1x1 m-es fajárókát a vaterán, egy ideig elvan benne. Linda is feláll már ! :P
a MT-al hogy boldogulsz? Megérkezett az etetőszék? milyen színű?

keksz - mi Hipp babakekszet adunkés nagyon izgulok miközben eszi, bár nagyon ügyes

sárgarépát is lehet adni? nyersen? az nem akad meg? gondolom inkább főzve, nem?

joghurt- én Humana-t adok - a banános nagyon bejön

Sinlac - mi az?

Zsuzsu -én aventes cumiból adok neki tápszert, 2-es cumiból, annál többlyukút ne, amíg szoptatsz is. Bár mi vettünk mostmár egy nagyobb lyukút is és semmi gond nincs a szopival, de gondolom gyerekfüggő

marek - a júniusi balhéra majd átnézek.
remélem már tudsz aludni - biztos a meleg.
milyen taliról van szó? mi is mennénk - ezúttal remélem nem csak a végére :wink:
Capa kiállítás - jó ízlésed van. mi is megyünk oda mindenképp!

nyugtonmalac - beforrt már Bori feje? Jobbulást neki lázügyben is !
beregisztráltam az új fórumba. én hagyom magam sodorni, oda megyek ahova a többiek, csak ne az legyen h ittis ottis, mert akkor szétszakadunk, az tuti.

borkaby- nekünk sem olyan sürgős még a gyerekülés, csak jeleztem lassan lassan el lehetne gondolkozni milyet. szerintem minimum 2-3 hét, míg pestre ér. mi is csak augusztus első felében rendelnénk. Remélem addig kihúzza Linda a kisülésben, bár már kilóg a lába.

Veronika - Pálmi nagyon szép kis csajszi :) répára visszatérve - főzve adod?

Bettike - tök jó h leírtad a kajanapirendet. amúgy eléggé hasonlít a miénkhez.

Balcsi - be lehet vinni a babát a vízbe? nekem a védőnő nem ajánlotta, de én úgy bevinném.

8)
A.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ancsa123 2009.07.10 10:04-kor.

Kép
ancsa123
 
 


Timi - jók a képek :)

Kép
ancsa123
 
 


Ancsa...köszi! :oops: :D
Nektek meg Boldog 9.hónapot!Hozz ám fotót! :D

Répa szerintem főzve vagy párolva jobban megeszik, de ha csak a fogacskák, íny dörzsölésére adja az ember
akkor a nyers is jó!Abból nem tudnak olyan nagyon leharapni darabot, nem? :roll:

Nekem Norbi nem akar semmi ilyesmit rágni még mindíg.
Bááár, tegnap addig-addig kínálgattam neki az almagerezdet hogy elkezdte nagy fintorral szopogatni,
majd harabdálni is! :D

Timi...nagyon cukik és viccesek a képek :lol: :lol: :lol:
Mászás....nem baj, az a lényeg hogy mozog valamerre :wink:

Kevesen vagyunk :? Valaki válaszolhatna a kérdéseimre :oops: :( , vettem kefírt, de nem tudom hogy adjam.
Tegnap evett egy kis trappista sajtot reszelve a főzelékben, ma adhatom a kefírt? Vagy ma is sajtot?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


NyMalac...regisztráltam én is még tegnap! :D

Tényleg ugye megkaptad postán a cd-t????????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


L.Kata!
Én 150ml friss gyümölcspüréhez fél pohár natúr joghurtot adtam és ezt kapta tízóraira. (picit meglangyosítom, nem hűtőhidegen kapja!!)

Én elég bátor vagyok, nem aprózom el, ha eddig nem volt gond, 2 nap elég az új ételhez. (Nálunk a pöttyök a sárgabarira 12 óra elteltével jöttek ki)

folyt. köv.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, mert sok volt a dolgom. Többek között főztem be mindenféle lekvárt, még az őszi van hátra, de azt majd csak augusztusban.

A tejtermék témához nem tudok hozzá szólni, mert nekem mind a két gyerekem tejallergiás. :cry: :cry: :cry:

A NEM-hez viszont igen, főleg, hogy a nagyobb már négy éves. Igen is rá kell szólni azért amit szeretnéd, hogy ne csináljon. Ez az elején elég fárasztó, meg nagyon sokszor kell mondani a nem-et, de beérik és egy idő után már nem fog minden perc erről szólni. Persze ennek az egésznek csak akkor van értelme, ha következetesen mindig rászólunk ugyan azért, ha ötször szólunk és hatodikra megengedjük akkor semmit nem érünk el, max. annyit, hogy hülyének fog nézni minket a gyerek.
Én már a kicsivel is elég jól állok nem témában, megtanulta, hogy nem áshat a virágcserépben, hogy nem mehet ki az erkélyre és hogy a fürdőkádban felállni tilos. Most már ezekkel nem is próbálkozik. Nagyon cuki, ebből is látszik amit sokan nem hisznek el, hogy igen is egy ilyen pici gyerek is érti amit mondanak neki, csak fáradságos, kemény, következetes munka a gyereknevelés, de megéri.

Mi most elmegyünk két hétre nyaralni és sajna még olvasni sem foglak titeket, de vasárnap estig még benézek.

Sziasztok

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Tücsök
Jó, hogy jöttél!
Hova mentek nyaralni? Jó pihenést nektek!!!

A tejtermékhez én se tudok hozzászólni. Talán majd egyszer... :roll:

Képzeljétek!
Holnap lakodalomba megyünk. Kíváncsi vagyok, Bori meddig bírja, remélem a levest legalább meg tudjuk várni.... :roll: Tovább bírná, ha tudna a földön jönni-menni, de sajnos az lehetetlen, így meg nem tudom, hogy mit kezdek vele annyi ideig.

marek
 
 


Lkata, sokan nem adunk még tehéntej alapú dolgokat, azért nem tudunk hozzászólni. Ahogy Zsuzsu csinálja, ésszerűnek tűnik. :)
Nagyon jó a babakocsitok, látom, Norbikának is tetszik! :)

Marek, nem lesz valami külön szoba, ahol kicsit lehetne hagyni tombolni a leányzót? Más babások nem lesznek? Lehetne velük szövetkezni. :?: Én emlékeimben őrzök padlón csúszó-mászó gyerekeket...mondjuk sátras lakziban nem, de éttermiben igen. Nem tudni, mennyire tiszta a padló. Egy szülőnek meg mindig a nyomában kell járnia...

Timi, édes Sanyika.

Kép
szöszke
 
 


Képzeljétek, elmentem RR szalon nyílt napra. :D Egyedül voltam :shock: :shock: :shock: :shock:
Készségesen elmagyarázták, melyik fogyasztógép mire jó, és azt is megtudtam, hogy szoptatás mellett tilos használni őket. :D
Azért csak kialkudtam egy 10+1 alkalmas "svéd relax" masszázs bérletet 50 ezer helyett 30 ezerért, pedig arra nem szólt az 50 %-os akció. ;-) Ráadásul üdülési csekkel fizettem, amit a nővéremtől kaptam.
Ja, és Gergő is jött velem kenguruban. ;-) BKV-n utaztunk, nagyszerűen viselkedett. Odafelé menet a helyet is átadták a villamoson. Visszafelé nem, de nem zsörtölődtem. Valakit elütöttek a Szent István krt-on, ezért eltörpült az a tény, hogy állnom kell. :shock:
Elvileg 16-19 óráig dedikálja Réka az új dvd-jét, amit nem fogok megvenni, mert tuti nem tudom végigcsinálni. :cry: Majd később valamikor.

Kép
szöszke
 
 


Pálmi sikeresen vette az utazóágy akadályt, tegnap szuper jót szundizott benne :)

Viszont tegnap óta nem iszik :shock: mert elfogyott a vaníliás tápszere és a többiből nem hajlandó inni, úgyhogy ma hazafelé vettem és már alig várom, hogy felébredjen és megitathassam, nehogy kiszáradjon!

Mindjárt visszaolvasok!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


szveronika, nekünk Gergő sztrájkolt az elején, hogy mást nem iszik, csak anyatejet, de szépen leszokott róla.
Ezek a kedvencek cumiból: kamillatea, víz, gyümölcscentrifugával nyert répa-, barack-, almalé, higított normál tea.
Csőrös pohárból is próbáltam, de egyelőre még nem nagyon megy. Túl gyorsan áramlik belőle. Nagy kuckucozás van tőle. :D

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Én azért úgy látom, hogy pörgünk-pörgünk, alig bírlak Benneteket követni.

Marek: szerintem biztos, hogy melegkiütése volt Borinak, főleg, ha nem kapott új kajcsit a napokban. Balázs karja is tiszta pötty volt a hajlatokban és a nyakán amikor voltak ezek a nagy melegek most.
Jó szórakozást a lagziban!!

Ny.malac: jobbulást Borinak. Tényleg, hogy van most a feje? Vettél neki ilyen kutacsvédősisakot? Ha igen, hogy viseli?
Még nem regisztráltam a másik linken amit küldtél. De én tuti nem fogom tudni mindkét fórumot figyelni :? , örülök, ha itt utolérem magam.

Borkaby: de jó lehetett az állatkert :lol: . Látszik, hogy Tomi nagyon élvezte. Most a hétvégére én is tervezem, hogy elmegyünk hármasban itt Pesten, majd meglátjuk, hogy lesz e belőle valami.

Timi: sajnálom, hogy nem jól sült el a fürdés, de tényleg nézd a jó oldalát, legalább 1x bennt voltatok a vízben :lol:

Én még azt sem tudom, hogy eljutunk e idén valahova strandközelbe :roll: .Tervezzük, hogy a Balcsin nézünk valami házat egy hétre, de én képtelen vagyok a neten ilyesmiket keresni. Ezt majd rábízom a férjemre. Ha megyünk mi is utazóágyat viszünk, bár az meg lennt van Mohácson, onnan még fel is kellene hozni :roll:

Szöszke: ja de mennék én is ilyen arcmasszázsra, csak párom elég későn jön haza, így nem tudom, hogy kire hagyjam addig Balázst. Bár de, barátnőm itt lakik a közelben, bár akkor neki 2 gyerekre kéne felügyelni, mert neki másfél éves a kislánya. Hát nem lenne így könnyű, tehát ez is kilőve. Ja meg szerintem nem is tudnám megjárni az utat két szopi között :cry: :cry: :cry: Pedig nagyon jól esne egy kis masszázs :cry:
De jó, hogy írtad a gyümölcscentrifugát. Szerintem nekünk is van egy ilyen valahol a konyhaszekrény legmélyében, elő is veszem. Tele vagyunk ilyen kütyükkel, csak soha nem használom :roll:

Ildi: simán vágd darabjaira a májat és kellékeit, tehát válaszd le a szívet a májról. Én először simán megfőzném vízben a májat. Aztán majd ha már így ismeri és be is jött ,akkor legközelebb szerintem a húslevesben főtt májat lehet már adni. Hogy le lehet e fagyasztani a májat?! :oops: hhhmmm, jó kérdés.
karalábét Balázs a héten kóstolt Ma már pl egy egész karalábét főztem meg neki krumplival. Tegnap is kapott már karalábét vacsira is, szerencsére semmi gond nem volt éjszaka. Káposztát viszont még nem evett.

Bettike:nem semmi hányszor eszik Máté egy nap :shock:

LKata: tejterméket még én sem adtam Balázsnak,tehát nem tudom, hogy milyen arányban kell. Az ekcémája miatt még várok 1 hónapot, amikor 10 hónapos lesz, akkor kezdem a natúr joghurttal.
Tök jó a kocsi!!!

Mtücsök: jó nyaralást!!!

Timi: látom Sanyika rá van kattanva az üvegekre :lol:

Rólunk: Balázs a hét elejétől kezdve szinte egyik pillanatról a másikra megtanulta azt, hogy ránk támaszkodva feltérdel és abból egyből feláll
:shock: . Persze nem teljesen a lábain áll, mert támaszkodik azon akire épp rámászott. De nagyon durva, hogy milyen gyorsan elsajátította. Mászni még nem mászik, csak annyit csinál,hogy felhúzza a lábait és négykézláb áll,néha rúgózik így egy picit,de utána kicsúszik a lába alóla és megint fekszik hsaon.
Tegnap egész nap áramszünet volt. Marha jó volt :roll: . Az OK, hogy nem nézek TV-t, a sz.gép elé sem kerülök sokszor, tehát itt nem hiányzott az áram. Viszont a hűtőben pl délutánra mire visszajött az áram, 19 fok volt, úgy hogy max 4x nyitottam ki addig, akkor is csak egy pillanatra. Múltkor írtam, hogy ha a kajcsiban maradtak darabos dolgok, pl krumpli, azt szépen Balázs kitolja a szájából. Na,én hülye megefeledkezve, hogy nincs áram, feltettem főni a kajcsiját és utána rájöttem, hogy nem tudom turmixolni :? Így kénytelen voltam a krumplinyomóval és villával szétnyomni, de hát így tényleg tele maradt egész darabkákkal. Kicsit hosszasabb lett az evésidő, de hál istennek megette, de azért maradok még egy ideig a pépes kajánál.

Nagykád: Balázs már a nagykádban fürdik, mert vissza kellett adnunk a kiskádat sogórnőméknek, ahol júni végén megszületett a második baba. Hú mintha valaki kérdezte volna, hogy hogy hívják. Levente lett, így most ott két fiú boldogítja a szüleit.

A védőnőtől kapott papíron ahol a HT-ról van szó az áll, hogy ne adjunk nyersen zöldséget a babának az emésztési és járványügyi vonzatai miatt.

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Zsuzsu...köszi a joghurtos tanácsot! :D Kipróbálom holnap!

Szöszke...de furfangos és ügyi vagy :wink:
Azért nem semmi hogy kenguruban cipeli az anyuka a gyereket és nem adnak neki helyet a villamoson :evil:

Veronika...vizet sem iszik Pálmi? :shock: Mert ez nem túl jó ám! :(
A víz fontod ha már nem tud szopni, akkor
kellene hogy sok folyadékot igyon nyáron víz, gyümilé, tea formájában, a tápszer nem elég.
Nem akarok okoskodni, félre ne értsd, csak nekem ezt a védőnő is mondta már. :roll:
Nagy kincs ha a baba megissza a vízet! :D

Tücsök ...tök okosan leírtad a NEM-mel kapcs. dolgot.
Sajnos én már most elrontottam, nem vagyok elég következetes :oops:
Te már 2 gyerekesként biztos ügyi vagy ebben. :)
Sajnos amit korábban nem engedtem, mostanában megengedem :oops: :roll: Tudom ez nagy hiba, csak nem akartam már szegény Kicsinek ennyiszer mondani
hogy minden:-NEM-nem-nem!!!!!
Ráadásul ha erősebben rászólok mert az első NEM-re nem figyel, akkor néha sírni kezd...és olyankor tök
lelkiismeretfurdalásom van! :roll: :oops:
Mit tegyek? :?
Ja és jó nyaralást :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


térdel:

Kép

na, itt látszik, hogy hogy "áll" már. Itt főleg az alma volt neki az ösztönző. Imádja csócsálni az almacsutkát.

Kép

Ja és amióta már támaszkodva feláll, a napközbeni alvásai előtt hisztisorozatot ad le. Eddig mindig szépen eljátszott a nagyágyon, forgolódott össze-vissza, mígnem letette a fejét és miközben kómált, tettem be az ágyába, hogy ott aludjon el. Na most nem áll neki játszani, hanem egyből jön felém és mászik rám és közben elkezd hisztizni :shock: .Nem értem miért csinálja. Remélem csak azért, mert rájött, hogy ő valami újat tanult meg, de hogy ezért miért hisztizik :? :roll: .Az esti elalvásnál eddig hál istennek még nincs baj, bár ott szopi után alszik és olyankor eleve nagyon kómás már.

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Clau, én is este fél 7-re mentem arcmasszázsra, szóval lehet rugalmas időpontot találni, mellesleg neki is van egy 2 éves kislánya. :) Ha megjön a kedved, vagy tudjátok úgy szervezni, akkor nyugodtan írj, priviben átküldöm a lány e-mail címét, és tárgyald meg vele! Nagyon megértő, és biztosan találtok időpontot.

Kép
szöszke
 
 


Lkata, arra gondolj, hogy Norbi érdekében mondod a "NEM"-et, és ez a sok, felesleges csesztetésnek gondolt NEM később kamatostul megtérül, ahogy Tücsök írta. Hát sír-sír, ez most ilyen dolog, mert ő csak azt érzékeli, hogy gátoltad az akaratának gyakorlásában és a cselekvésben. De "kell a gyereknek a korlát, hogy legyen mibe kapaszkodnia", ahogy egyik kedvenc könyvemben van. :)
http://www.libri.hu/konyv/kell-a-gyerek ... orlat.html

Ha biztosítunk IGEN kategóriákat is (habtapi, felügyelt lakás-felderítés, fogdosható, harapható játékok, stb), és az itt fórumozók mindegyike nagyon jól csinálja, akkor nem lehet baj!

Kép
szöszke
 
 


Bettike: közben rájöttem, hogy lehet Balázs is eszik annyiszor mint Máté :oops: . Csak én azt amikor egy evés alkalmával szopizik is és kap kajcsit mellé azt egynek veszem. Napi 5x szopi és 3x kaja (délre, vacsira főzelék, délután gyümi)

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Most csak egy rövid gondolat, de még jövök.

Ezt a könyvet amit Szöszke javasolt egyszerűen imádom, én minden gyereket vállaló szülőnek előírnám kötelező olvasmánynak, a kilenc hónap alatt simán ki tudnák olvasni mind a ketten legalább egyszer.

Kedvencem még szintén ettől a kiadótól:
Csak a baj van velük
Varázslatos évek

És amit még imádok:
Az elég jó szülő (ez egy kicsit nehéz, de nagyon-nagyon jó).

Félre ne értsétek nem tankönyv gyerekeket nevelek, de ezek tényleg jó könyvek és ami még fontos, hogy engem ez a téma nagyon érdekel. Azt gondolom, hogy az, hogy most kicsit többször szólsz rá, tényleg kamatostól megtérül és soha nem fogod azt érezni, hogy megőrülök a saját gyerekemtől. Mert akár ki akár mit is mond a neveletlen gyerek a saját szüleit is idegesíti, de ők ezt soha nem fogják a külvilágnak bevallani, de lehet még maguknak sem.

Következetesség ez nagyon fontos, különben érvényét veszti a szülő és elindul egy végeláthatatlan folyamat amit most még nem lehet érzékelni, de pl. amit Szöszke javasolt könyv abban nagyon jó pl. vannak erre. Amikor 2 éves lesz akkor már tudja, hogy sírok egy kicsit anya ellenáll, de ha még kitartóan sírók, akkor előbb utóbb megsajnál és úgy is az lesz amit én akarok......


Na jó befejezem, bocsi nem akarok én itt okoskodni ez csak az én véleményem, aztán persze mindenki úgy csinálja ahogy azt gondolja neki és a gyereknek jó, és majd csak évek múlva derül ki , hogy mit is rontottunk el.

Teszek be inkább képet:

Tegnap a játszón:

Kép

Kép

JAJ ÉS AZ ÉN KINCSEM TUD EGYEDÜL ÁLLNI, KAPASZKODÁS NÉLKÜL.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Ehhez a bilihez mit szóltok? :D:D:D 10 perce mosolygok rajta. :wink:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =3&whid=25

Kép
szöszke
 
 


Neveletlen gyerek: a szomszédaink, akiket nagyon szeretünk, 3 gyerekkel küzdenek. A nagylány (3,5 éves) szinte egyfolytában visít. Visításra ébred a körfolyosós ház fél 7-kor, amikor mennek a játszótérre, amikor jönnek onnan, visít, és néha a húga is. Olyan balhét rendezett a héten, hogy összeszaladt a ház. Toporzékolt, rohangált, az első udvarban is visított egy kicsit, itt, a hátsóban is, leült a lépcsőre, sírt, lement egy emeletet, aztán feljött, sírt, visítozott. A szülők szótlanul tűrték.

Tegnap együtt sétáltunk velük, és szóba került ez a cirkusz. Az apukája pedig bagatellizálta: "nyűgös voltál egy kicsit, apával akartál lemenni, aztán amikor apa jött, hogy lemenj vele, akkor már anyával akartál lemenni..."stb...
Nem tudom, ők hol rontották el, mindenesetre ez nem normális dolog. Ja, és a kislány hisztijére az egyik szomszéd úgy reagált kínjában, hogy betelefonált a rendőrségnek, hogy a szomszédunk ajtaja előtt ott zokog a kislány és nem tud bemenni, mert nincsenek otthon a szülei.
(A húga 2 éves, az öccse 14 hónapos, ahol tudja, bántja a húgát, pl. úgy ébreszti, hogy megveri, vagy máskor rálép a lábára, ellöki, húzgálja a haját. Nagyon féltékeny rá. A kisfiút még nem bántja, mert az csak most tanult meg járni...A szülők persze folyamatosan kifejezik rosszallásukat, de valahogy nem ér célba.)
Ezzel csak azt akartam, írni, hogy sajnos van hová "fejlődnünk". :shock:

Kép
szöszke
 
 


basz......irtam egy csomot es mind eluszott....
apropo sziasztok...tenyleg sokat irtam..mindjart sirok

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


na hat akkor röviden:
Ildi: átérzek veled...nállam is amiota feláll csak áll, fiokokat rámol, már engedi is el a kezét..ilyenkor én fraszt kapok hogy most zuhan...ő pedi integet hevesen kacag h milyen ügyes :lol: , innen következet hogy nagyon jól érti már h fogozzz

Máj: én már rég óta adom.. csak heti 2xszabad!!vizbe főzöm, 2-3 percet CSAK, mert másképp keserűbb lesz, és könnyebb a hartyáktol, inaktól kikapirgálni a puha belsőt.

Kata: sima joghurt: mehet, én keverni szoktam valami mással...danonino, vagy dzsem higpuliszka...simán nem szerette, édeskéssel keverem, vagy lengyelkolbi...azt ma adtam először azt is imádta...és mehet már.
házilag csianálok neki még edestehénturót...vagy azzal adom

Marek: szeretnétek már a második babocát?

Tücsök: szerintem is igy van a nem-mel kapcs!Ádámmal is bevállt..

majd vaárnap jövök hosszabban...akkor leirom a többit is ami elszállt...most hulla vagyok, és holnap nehéz napom lesz, van itt valami fesztivál...párom főszervező, nem is láttuk a héten...de ez már nektek sem ujdonság, csomo vendég lesz, kell segitsek, anyukám jön delbe, aztán estére anyós...kissé aggodok, hogy lesz a lefekvés mert 1 hete kb, nagyon anyás lett, ahogy elmegyek sirva fakad
nállatok is lett ilyen??
aztán kedden végre elutazunk a hegyekbe, csak 3-4 napra...eldöl, kiváncsi vagyok hogy fogja viselni
na most ilyen villámman...de bánom h elszállt...

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Ó te jó ég, mennyit írtatok :shock: :lol: Ami amúgy tök jó, mert újra felélénkült a topik, csak mire visszaolvastam... és fene se tudja, mire tudok reagálni, de így gyorsba:

Natúr joghurt - ma tízóraira adtam egy joghurtot egy egész banánnal, elég sokat evett belőle Lotti, szerintem a felét, de valahogy úgy éreztem, hogy egész nap tök nyűgös volt. Talán semmi köze a joghurtnak hozzá, de 2 kakija is iszonyatosan büdi, kissé élesztő szagú volt, úgyhogy most egy ideig hanyagolom a joghurtot, majd pár hét múlva visszatérünk rá. A tojássárgája heti egyszer megy, a májat meg majd anyu megcsinálja, én tök béna vagyok sajna :roll:

LKata, babakocsi nagyon szép, tündéri Norbika benne!!!

Dalma, sajnálom, hogy elszállt, amit írtál, sajnos én is jártam már így, amikor már sokat írtál, copyzd, biztos ami biztos!!!

Szöszke, csak te voltál??? :lol: Ez jó, viszont ügyin alkudtál :lol: A helyet nem adták át? Jó nagy parasztság :evil:
A könyvet szülinapomra meg is kérem :lol:
Bili :lol: :lol: 8) Háttámlás, na ne 8)

Clau
, nagyon ügyes Balázs, nálatok sincs akkor már megállás :roll:
Balatoni szállást mi kb. 1 hete keresünk aug. első hetére, de egyelőre semmi, vagy már kiadták vagy iszonyat drága, de lehet, hogy Zoli kollégájának a családja kiadja nekünk Kenesei ikerházát, hát majd meglátjuk, jó lenne menni!!!

Tücsök, jaj, ezek a képek, de tüneményesek Áronról! Nagyon tetszett, amit leírtál a NEM-ről, én amúgy elég következetes vagyok, csak néha már úgy vagyok vele, mint LKata is, hogy túl sokat mondom, mondom és a végén belefáradok :roll:

Anikó, köszi, a MT-t meg tudom kötni, nem is azzal van a baj, Lottival van gond, mert már amikor kötöm be, tiszta ideg, nyűglődik, hisztizik, valahogy nem megy ez így nekünk :? Az etetőszék ez:

Kép

Lottit már csak ebben etetem, jól elvan benne, csapkodja a tálcát, meg trutyis szájjal bekapja, az övet is, már tiszta kosz, pedig tök új még :roll:

Balaton - én simán be fogom vinni a vízbe Lottit, szerintem a gyerekmedencék rosszabbak (vagy nem?). Mondtam a védőnőnek, hogy megyünk Balcsira, nem mondta, hogy ne vigyem be a vízbe Lottit :roll:

Veronika, Pálmi nem iszik mást, csak a tápszert?

Ivás, Lotti a vizet nem, de a babateát (amit elég lájtosra csinálok) nagyon issza, nagy melegben ment kb. 4-5 dl + a cici, ami szerintem van még szintén 5 dl (remélem annyi min. van!).

Marek, jó bulizást holnapra a lakodalomban!!!

Kád - nagyon-nagyon gáz, de a múltkor írtam tudjátok, hogy kicsit megborult a nagykádban a 2. fürdetésénél és nagyon-nagyon megijedt és nagyon sírt... na azóta nem lehet betenni a nagykádba, üvölt, de durván, nagyon és semmivel se lehet megvígasztalni, csak ha kivesszük. Úgyhogy most 2 napja újra kiskád, csak hát pacsáz :roll:
Mit lehet csinálni, hogy ne féljen a nagykádtól???
Tartok tőle, hogy egy nagy trauma ez neki és lehet, hogy sokáig szenvedünk majd azzal, hogy beleszokjon a nagykádba :cry:

Járóka - Anikó te kérdezted, el se férne, az egész lakás habitapi, a védőnő mondta is, mikor feljött, hogy Lotti szépen belakta a lakást... de tényleg, minden az övé :?

Timi, nagyon cukik a képek Sanyikáról! Majd mászni is fog biztosan, ő az a ráérős típus, nem? :wink: Egyébként igaza van, minek kapkodni :lol:

Új fórum
, tök jó, tetszik, csak hát az tényleg nem lenne jó, ha szétszakadnánk, tehát most vagy ide írunk vagy oda, én két helyre biztosan nem tudok majd :?

Nymalac
, hogy van Bori??? Feje? Kutacsvédővel közlekedik már?
Milyen volt a sportnap?

Jaj, bocsi-bocsi mindenkitől, akinek nem válaszoltam vagy nem reagáltam az írására, de az előző oldalt már át sem néztem és ezt se tudom már, mert leragad a szemem, ma itt voltak húgomék, sütöttem vagy 40 palacsintát, csináltam hozzá túrókrémet, aztán háziasszonykodtam, most totál kivagyok.

Szép estét, jó éjt, jó hétvégét!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Jó reggelt!

Én lemaradtam, mi az, hogy ÚJ FÓRUM??????

Horváto-ba megyünk nyaralni.


NUSILDI!

Én biztos inkább a Balatonba vinném mint egy medencébe. AMikor én terhes voltam nekem azt mondta a szülésznő, hogy természetes vízbe nyugodtan fürödhetek, de medencében nem mert az veszélyes.

Lehet mire hazajövök, már nem is írtok ide, remélem azért eláruljátok, hol keresselek titeket.
:lol: :lol: :wink:

Majd még megyek, csak még vásárolnunk kell.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Szöszke,
nálunk is a csőrös pohárból kuckuccal tud csak inni, mert ugyanannyira megszívja, mint a cumisüveget és akkor nagyon gyorsan jön. De én azért kitartóan csőrösből adom a kaja után a vizet :)

Kata,
végül tegnap szereztem a finom tápszeréből és végre ivott... amúgy vizet napi 40ml-t iszik kb.
A tápszerrel együtt így napi 300ml körül iszik, de egyszerűen hiába tudom, hogy többet kéne, teszem a szájába. de nem szívja meg, akkor hogy erőltessem bele?

Szöszke,
a "kell a gyereknek a nem" kapcsán merült fel bennem, hogy én meg szinte sosem mondom :roll: Lehet, hogy akkor ez is helytelen? Igazából nincs semmi veszélyes, max lepakol egy-két dolgot, de megengedem hogy bármit megfogdosson-rángasson hagy próbálgassa a dolgokat ) pl. most a favorit a tv állvány ajtajának ki-be csukogatása, babakocsi rángatása a koszos kerekénél fogva, stb... én ilyenkor csak figyelem, mikor meg eljön a babakocsitól megtörlöm a kezét egy törlőkendővel... ha meg valami tényleg nem, pl. telefonzsinór rángatása ki a falból, akkor egyszerűen arrébbteszem és másra terelem a figyelmét. De ilyen kevés van.
A párom is mondta, hogy jajj, mindjárt arcon csapja magát a tv állvány üvegajtajával, annyira rángatta, de mondtam, hogy nem baj, legalább tanulja, komoly baja nem lehet tőle, egy kicsit megüti csak... De egyébként sokkal ügyesebb, mint az ember gondolná, még semmiből nem lett baj, semmit nem tört el, stb.
A későbbiekben meg azt akarom majd, hogy ha nekem munkát csinálna, pl. lepakolja a könyveket, akkor neki kell majd visszapakolnia, stb. Persze amikor már képes erre...

MTücsök,
Hát lehet, hogy tényleg kell még idejében a NEM, valószínűleg én magamból indulok ki, hogy nagyon jó gyerek voltam, sose kellett anyunak rámszólnia, és ő is elég szabadon kezelt engem. Remélem Pálminál is be fog jönni... :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Hali
Most csak gyors bekukk.
Veronika: és attól nem félsz, hogy a gyereket frusztrálja majd, hogy bizonyos dolgokat mindig félbehagyatsz vele, anélkül, hogy összefüggést mutatnál neki, azzal, hogy azt mondod: "ez most a nem dolgok közé tartozik"? Sajnos az én gyerekem nem könnyen elterelhető, és a memóriája is jó: szerintem nálatok is eljön az a kor, mikor már nem tudod elterelni azzal a figyelmét, hogy máshova rakod. És arra, hogy mennyire ügyesek a babák, még ne alapozzunk, erre sajnos élő példa Ny.malac Borija :shock:
De persze lehet, hogy neked lesz igazad, mert ez valszín csak 3-4 év múlva derül ki- remélem akkor is topikolunk majd :lol:
M.

macianyu
 
 


Macianyu,
igen, lehet, hogy el fog jönni az a kor, mikor már nem tudom a figyelmét elterelni, de egyelőre még saját maga is eltereli a saját figyelmét, ezen hatalmasakat röhögtünk a múltkor.

Elindult egy játékért, de közben meglökte a kezével a tv állvány üvegajtaját, amivel előtte játszott, az ajtó pedig meglökött egy labdát. Na ekkor az eredeti játék helyett már a labdáért akart volna indulni, mikoris újra meglökte véletlen az üvegajtót, így megint azt vette észre és onnantól az érdekelte :) Rövid egymásutánban, másodpercek alatt 3-szor elterelte a saját figyelmét :lol:

Gondolom, ha már nem fogom tudni elterelni, akkor fog jönni a NEM! :) De elég kevés dolog van, hogy ilyesmi kellene, leginkább hagyom mindent kipróbálni, ami nem veszélyes magára vagy az aktuális tárgyra - bár ennek is vannak fokozatai, pl. azt hagytam, hogy egy tányérral, pohárral játsszon, mégha el is törné (azt is meg kell tapasztalni), de mondjuk a telefonzsinór kitépése a falból az már nagyobb kár. És hát természetesen figyelem mikor csinálja a kis dolgait, de csak akkor avatkozom be, ha feltétlen kell.
Persze ha majd az úttestre akar kiszaladni, akkor nincs más teendő, csak a NEM!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


MTücsök,
tavaly én is láttam a Balcsiban óriási hassal kismamát! Már tuti a 8-9-ik hónapban volt, mert tényleg hatalmas hasa volt, pedig ő maga - a teste többi része - nem volt elhízva. Ja és két kisfiúval pancsolt - rohangált utánuk, nem lehetett könnyű :) Én akkor 7 hónapos terhes voltam, de nem mertem bemenni a vízbe...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Megpróbálok gyorsan írni! :wink: :lol:

Joghurt - én is úgy jártam, hogy büdibb lett a kaki, meg valahogy több így hanyagoltam, most vettem babjoghurtot banánosat hátha az jó lesz!

Balcsi - én pocakosan voltam benne augusztus első hetében (mindenki engedélyezte, doki, védőnő, hogy inkább, mint a medence)! Aztán lett baci a vizeletben és szeptemberben lett koraszülött Máté! Van-e összefüggés? Hivatalosan nincs, de nekem még mindig motoszkál a fejemben! :roll:

Ildi - úgy sem jó, hogy a kis kádat a nagy kádba teszitek? Mi még így fürdünk!

Nem - én most úgy csinálom, hogy mondom, hogy "Nem ez az anyáé, nem ez az apáé, vagy éppen kié stb. és adok neki valamit, vagy oda viszem ahhoz, ami az övé és mondom, hogy ez a babáé!" Pár napja ez megy, fárasztó, sokszor kell, és majd szólok, ha bevált! :wink: Egyébként csak 2 dolog érdekli eddig, amit nem szabad - kuka és számítógép zsinór! Mást nálunk is szabad pl. tányért, poharat, kanalat evéskor próbálgatni, csapkodni, ajtót kinyitni, ha beüti a fejét akkor mondom, hogy kopp és nem szokott sírni bár én ezt vele előtte megtanítottam úgy, hogy enyhén összeütöttük a homlokunkat és mindig mondtam kopp-kopp! Egy idő után ő próbálkozott, hogy meddig nem fáj! Ezt most már nem játsszuk, de ha koppan a feje és mondom, akkor nem sír! :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Szöszke!
Ilyen bilit feltétlenül be kell szereznem! :wink: :lol:

Ja még nemhez - próbáltam Nymalac módszeresen, hogy megmagyarázom miért, de én magam felejtettem el sokszor, hogy mondjam miért, az anyáé apáé szövegre viszont rá jár a szám! :lol:

Túrót próbáltam - banánnal kevertem fincsi volt! :wink:

Kép
bettike
Eger
 
 


Kata! Kérdéseidet passzolom, mert nem adom a joghurtot, illetve kefírt, nem tudom hát az adagot, mennyiséget, növelést! :cry:

Sajt vagy kefír másnap is? Én simán váltogatnám, már semmivel nem várom meg a 2-3 napot! A joghurt is kijött még aznap!

Kép
bettike
Eger
 
 


Áron egyedül áll? Csuhé de ügyi! Le is esett az állam! :lol:

Milyen úszó pelust vegyek? Holnap lehet hogy megyünk pancsolni, ha végre jó idő lesz! :roll:

Kép
bettike
Eger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?