Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Domi! Most még a kakilást sugdossa a fülébe, aztán jön az alvás megbeszélése. :wink:

Judy, sajnálom. Nálunk is később jött apa tegnap és ma is csak 6 körül. Persze tudom, ez össze sem hasonlítható azzal, hogy nálatok még mindig nincs otthon... :(
csillag25
 
 


Jó estét!

Több mint 2 oldal a mai termés :shock:
Holnap reggel jövök, addig visszaolvasok, és reagálok :D
Mindenkinek nyugodalmas éjszakát!
Én manóm már alszik :) fárasztó napja volt :)

Gabi
Vendég
 


Sziasztok! Enyém gyerkem is szundizik egy jó nagy fürcsis-hiszti után. Nem voltam pár napig és lemaradtam 5 oldallal... :shock:

Oltás: Iszonyatos volt! Tudtam, hogy meg fog viselni, de nem gondoltam, hogy ennyire. Elsők voltunk kedden fél 2-kor. Már a méricskélésnél elfogyott a türelme, mert valami főiskolás csajszi gyakorlaton volt a dokinőnél és ő csinálnta, igen nehézkesen. A méreteink 65 cm és 6100 gramm. Majd következett a két szuri a kötelező 2 hónapos és a prevenar. mindkettő combiba. Annyira sírt szegénykém és le kellet fogni a kezét, jözben láttam a fájdalmat a kisarcocskáján... Sohasem láttam még ezt az arckifejezést és ilyen fájdalmas ordítást sem. Alig bírtam utána megnyugtatni. Amikor kimentem a pelenkázó helységbe úgy bőgtem mint a záporeső, anyum és apum vittek minket, mert férjem nem tudott elvinni, és természetesen anyum is bőgött, de még apumnak is benedvesedett a szeme, látva a kisunokáját így sírni!!! :cry: Utána kedd-szerda csak a kezemben volt nyugodt, szóval egész nap babusgattam. Mára nyugodott meg nagyjából. Most még jobban rám van kattanva a kisdrágám.. :oops:

Nem tudtam még visszaolvasni, csak gyors helyzetjelentést adtam magunkról. Most neki esek az oldalaknak. :wink: Jó éjt mindenkinek!
Vendég
 

 
 

Judy kitartás!
Jó éjt mindenkinek!!!

KépKép[/url]
domi06
 
 


Sziasztok! Csak a mt-os kérdésekre van időm reagálni.

Gio: nem nehéz megkötni. Bár mindig olyan, mintha ferdén lenne benne Zéti, vagyis nem középen. pedig ott van, de mindig szeret eldőlni, akárhogy meghúzom. Ölben is lógva szeret lenni.

Csillag: a képen még úgy kötöttem meg a mt-t, hogy az alsó részén hajtottam egyet. Ezért nem tartja a buksiját. Így nem zavarta a pánt, sőt imádta rágcsálni. Ha nem hajtom fel az alját egyszer, valóban zavarja a pánt, elbújik mögé. A szemét nem bántja, de bánthatná, ha nem szeretne mögé bújni.

Nyugis éjszakát mindenkinek. Csillag, nektek kakisat is kívánok.
Vendég
 


Csajok, nagyon szépek a babák. Imádom nézni a képeiket. Gio, nektek már ennyi tavaszi sapitok van?
Vendég
 


Próbálok a fényképek végére érni iwiw-en, de nem megy!!! :)
Vendég
 


O'hara
Hugom kislányától örököltük meg, ő már 2 éves, így azt hiszem folyamatosan el leszünk látva rucikkal és őt a nagyszülők is rendesen ruházták.

Judy
Dóri is csuklik minden nap 1x-2x . ez baj? érdekes hogy pocakban sosem csuklott, most meg milyen sokat

Nálunk is fürdés előtt aludt be totál mélyen, de 9 körül azért felpuszilgattuk, nem volt boldog, de éhes igen, ennek ellenére megint volt sírás a cicin..Úgy sajnálom mert ilyenkor olyan elkeseredett arcot vág. Lehet vmi puki szaladgál benne ilyenkor.

Anna
édes Anna, ez szörnyű lehetett...:-( Hozzánk most febr. végén kijön majd a dokinő oltani, legalább itthoni környezetben fogunk sírni.
Utána amúgy ha neadjIsten belázasodik mit lehet neki adni?

CSillag
én is kívánok kakis estét! :wink: és egy nagy alvást is!
Vendég
 


Köszi Gio, bár ez már nem lesz egyszerű látom. :roll: Még mindig nincs kaki és nem is akar elaludni, itt nyüglődünk pedig a szemem már úgy kell kitámasztani pálcikával. Ráadásul már etetni is alig merem, mert mióta fel van benne szaporodva a kaki, sokat bukik. Szinte minden etetés után jön ki, hiába büfiztetem. Épp most öltöztettem át, mert megint eláztatta a ruháját, pedig már van 2 órája is hogy evett. Lehet már megint enne, de nem akarom, hogy kizúduljon belőle. :( Úgy szeretném ha megoldódnának a problémáink! Már nagyon únom az állandó laevolac-ozást, azt hogy minden ragad tőle ha egy csepp is kijön a szájából, azt hogy mindig félrenyeli mert a híg tejcsihez van szokva ez meg ragadós szirup és főleg azt, hogy mindennek semmi értelme. :cry:

Neked sem lehet könnyű ez a cicin sírás történet. Remélem javulni fog a helyzet.
csillag25
 
 


Csak egy pillanatra néztem be, Ivánom már alszik. Tízkor felkeltettem enni...
Anna, tudom milyen érzés, én nem tértem magamhoz órákig az oltás után.
Gio: én este beadtam neki egy lázcsillapító kúpot, biztos, ami biztos alapon. Megelőzés...jobb, mintha éjjel arra ébrednénk, hogy totál lázas a gyerek. Mi a gyerekorvostól még a "kezdő csomagban" kaptunk lázcsillapító kúpot. Ebben ugye fájdalomcsillapító is van, így az oltás után viszonylag nyugis esténk volt.
Egyébként lehet adni Panadolt vagy Nurofent.
Na jó éjszakát!
Pussz
tedorka
 
 


Szép reggelt!

Csillag: milyen volt az éjszaka? Többiek hogy aludtak?

Anna: tudom mit éreztél :( Én már annyiszor láttam ezt a fájdalmas, segélykérő arckifejezést :cry: Az ember szíve akar megszakadni közben. De nekem mindig eszembe jut, hogy ez a legtöbb, amit tehetek most, hogy jó szorosan ölelem, és simogatom, nyugtatgatom. Hány olyan gyerek van, aki ezt nem kapja meg :( A fájdalomtól úgysem kímélhetjük meg őket, de vigasztalónak mindig itt leszünk :)

Édes Emim ma jól aludt. Pedig este megint kiságyban sikítós elalvás volt :? Nem is értem, mi lehet ez. Leteszem, miután büfi közben beájult, és fél pillanat múlva szó szerint elkezd sikítani. Szerencsére meg lehet nyugtatni, de akkor is rémes hallgatni. Viszont megkértem, hogy egy előtt ne keljen, és fél kettőkor kelt! :D Három és fél órát aludtam 8) Utána meg fél hatkor. Ilyen is rég volt. Úgy érzem magam, mint aki 12 órát aludt :lol: Ja, és most vissza tudtam fektetni, pedig pukizós sírás volt kaja közben :shock:

Póki: amit írtál levlistán, nekünk is sokszor hasonló. ráadásul az altatással is gondom volt tegnap már délután. Hiába ásítozott, nem aludt el rendesen, és sokszor sír a karomban is :( Még kendőbe kötözéssel sem mindig sikerül megnyugtatni. (napok óta nem tudok levelet küldeni :? )

briell
 
 


Briell, olyan szépen megfogalmaztad az oltással kapcsolatos gondolataidat. :)
Éjszaka: kaki sehol, viszont éjfélkor szépen elaludt a kiságyban és én fél 5-kor arra ébredtem, hogy már hanyatt fekve is fáj a cicim. :shock: Muszáj volt fejni egy kicsit, mert reggelre szétdurrant volna. :oops: Babó jelét sem mutatta, hogy ébredni akar, végül fél 7-kor kelt. :D Alig vártam, hogy leszippantson! :lol:
Ugyhogy Domi küldöm apát, bár félek ha kipakol, újra 3 óránként jelez majd a pocija...

Szóval jó volt az éjszaka (én is csak halkan merem mondani) viszont az előbb már négykézláb padlószőnyeget sikáltam. :twisted: Gyanakodhattam volna mikor levettem a pelust, hogy nem volt nehéz a pisitől, de mire ezt felmértem és elnyúltam betenni a pelustárolóba, a fiam már ívben lepisilte a szőnyeget, a kiságyat, a szélén lévő kikészített kisruháját és persze maga alá is becsurgott, így a rajta levő ruha is ment a levesbe. Azt hiszem ezután MINDIG rá fogok dobni egy textilpelust, még ha csak egy tizedmásodpercre fordulok is el.
csillag25
 
 


Briell, nálunk is szokott ilyen lenni, pl.most is. Beájulás után leteszem és van amikor még csukott szemmel elkezd visítani, de gyorsan bedugom a cumit a szájába és minden oké. :)
csillag25
 
 


örülök, hogy jól aludtatok :) nálunk most beájulás van. nem tudom, hogy lesz ebből játék. két oldalt dőlt ki a tej a szájából, amikor végzett :lol: kicsit jóllakott azt hiszem

nálunk ma is a macis forgó hozta meg a kakit 8) már a szélcsövet készítettem, úgy nyivákolt, nem használt a tornáztatás sem. Aztán inkább felhangosítottam a macikat. akkor végre észrevette, és elhallgatott. Aztán a nagy rugdalózásban teli is pakolta a csomagot. :D fél óránál is tovább elnézegeti őket, nagy rúgkapálás, kurjongatás közepette :D olyan édes!

briell
 
 


Briell,
van amikor nálunk is van ilyen annak ellenére hogy Dóri alvóbaba.
Most vagy már maipulálnak ha a fenekük a kiságyat éri, vagy vmi fáj vízszintesben. Emi is bukós, nem? Refluxra nézettétek? Volt hasi uhu?
Mi hétfőn megyünk, kíváncsi vagyok mit mondanak, mert ha jól zár az izma akkor sűrűbben fogom etetni, azéris! Na nem mintha kívánná...Tök rászokott a 4 óránkénti evésre, nekem meg már így nem durran be a cicim, félek el fog apadni - no de majdnem minden szoptatós anyuka ettől fél..

Mi is jól aludtunk f1től. Kiscsajunk már napok óta eddig ébren bír lenni és beszélget, mosolyog, mintha fényes nappal lenne. Vicces, csak ne kellene azért 15 percenként cumit tologatni :)
Vendég
 


ez a rúgkapálás annyira édes dolog, ahogy jár kezük lábuk! :D MI most azt csináljuk, hogy beleteszem a pihiszékbe, felhangosítom a zenét, táncolok előtte, ő néz egy ideig mereven - gondolom nem hiszi el hogy az anyja ilyen idióta:-) - majd el kezd mozogni, rúgkapálni és közben néz és röhög.
Úgy szeretném tudni vajon mit gondolnak ilyenkor vagy bármikor. Vagy amikor körberakom játékokkal és ő mégis az üres falat nézi és annak magyaráz. Vajon mit láthat amit mi felnőttek már nem?
Mindig eszembejut a Nicsak ki beszél ? film:-))
Vendég
 


Emi nem bukós, de refluxos :? sajnos úgy is lehet, hogy csak a nyelőcsőig jön vissza, és ott is okozhat gondot. Azt mondták nutriton addig kell, amíg meg nem kezdjük a hozzátáplálást. Emiatt most én is gondolkodom a korábbi kezdésen. Négy és fél, öt hónaposan talán...
Nekem sem durran be, de utána mégis tök sokat tudok fejni belőle :shock: :)

briell
 
 


Nagyon szuper éjszakánk volt. este 8-tól hajnali 4-ig durmolt kismackó, aztán gyors kajcsi és még 6:48-ig pihiztünk... :lol: nagyon jól esett! azóta meg most fáradt el és jeleleg a karomban szendereg.. :oops: elég nehéz így írni! :lol: 7után folyamatosan magyarázott és gurigázott, ide-oda fordult és kétszer olyan lendületett vett, hogy megint hasra fordult. azt hittem megabálom, olyan cuki volt. :P

Köszönöm, az oltásos együttérző szavakat és Briell tényleg nagyon széépen kifejezted az anyai teendőket ilyen fájdalmas esetekben! ilyenko mindig az jut eszembe, hogy szegénykénet agyon szúrkálták a kórházban és arra nem vették a fáradságot, hogy áthívjanak az osztályra, hogy megnyugtassam szurkálás után. Bezzeg hajnali 5-kor rám rúgta (szó szerint)az ajtót az egyik paraszt nővér, ezzel a kiáltással: mér nem jön eteni a gyerekét kedves anyuka! :evil: mert véletlenül 5 percet késtem... :cry: Na mindegy is.

Gio, nekünk germicid c kúpt kellett beadni egy felet aznap este, majd másnap reggl és este. nem is volt gond plussz borogattam másfél napig a szurik helyét. Ahogy Dorka is írta a kúp fájdalomcsillapítót is tartalmaz, így szinte aludt tőle folyamatosan nappal és éjszaka is.

Csillag, én ilyen esetek miatt vettem gyógyászati segédeszköz boltban vagy gyógyszertárban kapható betegalátétet Tena 60x90-es méret. Nálunk pelenkázásközben mindig alatta van és így szárazak maradunk: :wink: Na persze nem én hanem a férjem volt ilyen kreatív. Régen a 3 yorkink,akik most anyuméknál vendégeskednek, pisilt ilyenre, mert csak reggel este vittük sétálni őket, viszont abszolút garantált volt a lakás tisztasága, mert megtanulták erre végezni a dolgukat. :D Szóval strapabíró, tuti nem ázik át! :wink:
Vendég
 


Igen, ezt nekem is mondta a dokinő, hogy van amikor csak a nyelőcsőig jön fel és be is gyulladhat nekik, ezért kellett ritkítanom a kajálást, hogyha az lenne akkor ezzel nem ingereljem sűrűn. A nutritont nekem is mondta hogyha nem enyhül. Egyelőre nem szedjük. Egyébként az is okozhat pocakfájást úgy tudom hisz megköti bent vmelyest az anyagot. Igaz Te írtad múltkor hogy van kaki 8 alkalommal is naponta
Hogy derült ki nálatok a reflux, ultrahangon?
Vendég
 


Meg van a DMben ez az eldobható pelenkaalátét , én azt teszek a pelenkázóra, az is beszívja vmennyire a pisit, ha baleset van - márpedig elég sűrűn előfordul:-)
Annám
gratulálok az éjszakához és az ügyes kis vasgyúróhoz!!
Ő azt hiszem az első topicbaba aki fordul már ha jól sejtem. Lehet ezt is regisztrálni kéne
Vendég
 


A Heim Pálban küldtek uh-ra. Ott szopi után kb. minden jött vissza neki. Durva látvány volt.

Mi is használunk négybe vágva eldobható pelenkázó alátétet. Bár én már rászoktam, hogy mielőtt leveszem a használt pelust, egyből betolom alá a tisztát. De mivel az én lányom majdnem akkora ívben pisil, mint egy fiú, ha eszébe jut ott pisilni, az öltözést ritkán ússzuk meg :lol: De a pelenkázó legalább tiszta marad.

briell
 
 


Köszi a tippet lányok! Bár legkevésbé a pelenkázóra folyt pisi érdekelt -igaz annak sem örültem-, de a szőnyeg... :twisted: Azt hiszem a pelenkázó előtti részre majd teszünk valamit a szőnyegre. :idea: A lányokat ilyen szempontból jobb pelusozni, már ha nem olyan magasan pisilnek mint a fiúk. :lol:
csillag25
 
 


Basszus, három hete nem tudok időpontot kérni a szemészetre :x Pedig már rég mennünk kellett volna. Most meg ráadásul még betegállományban is van az a doki. Még jó, hogy a Heim Pálban is megnézték a szemét, és mondták, hogy javult sokat, így remélem, már nincs is semmi, de azért mégis gáz ez így :? (bevérzések voltak a szemfenéken, a vákum miatt)

briell
 
 


Anna,
jól megijesztettél az oltás ilyen szemléletes leírásával... Mi ma megyünk (11 hetesen, hehe), én iszonyat parázok, szerintem apa fog asszisztálni mert én tuti szétbőgőm magam... :?

Gio,
én is nagyon kíváncsi lennék, mit gondolnak a gyerekeink. Van egy olyan sejtésem, hogy sokkal többet tudnak, mint mi feltételeznénk.. :)

Csillag,
a lányok valóban nem pisilnek olyan magasan, viszont mennyiségben verhetetlenek! :lol: Pelenkázórapisilésnél úszik az egész szoba! 8) 8)

Képzeljéte, éjszaka 2szer kellett felkelnem etetni! :shock: Erre már egy hónapja nem volt példa, eléggé el vagyok már kényelmesedve a 0-1 etetésemmel... Szerintem a cicinbőgés miatt nem tud eleget enni napközben... Gio, mit csináljunk ezzel a jelenséggel??? Kezd kiborítani. Majd ma megkérdezem a dokinénit is, és referálok. Este 19.15-re megyünk.

Kép
apkata
 
 


Lányok nektek a babák a fejükkel mindkét oldalán alszanak? Noel nálunk csak az egyik oldalán hajlandó! Kicsit már el is feküdte a fejét, de még nem vészes. Már kipróbáltam hogy kitámasztom pelussal, de azt eltúrja a fejével, elalvás után is mindig átfordítom, de visszafordítja. Hason nem sokat alszik, de akkor is visszafordítja. Nem tudom mit csináljak
Vendég
 


Gio,
én mindig kifejezem az együttérzésemet Rékának, hogy ilyen anyja van! :lol: Azzal vigasztalom, hogy ez van, ilyet dobott a gép.. :P Egy őrült dagi anyut. :lol: :lol: A hasam ugyanis nem épp a régi, őrültnek meg mindig is őrült voltam...! :D Hej, ha küldenék fénykoromból barátnős-bulizós-nemismondom milyen képeket.... 8)

Kép
apkata
 
 


Jó reggelt Mamik!

Csillag!
Sika-mika? :lol: Azt én is szoktam, pedig lányom van!!! :D

Hát a mi éjszakánk most nem volt a legfényesebb. Olyan volt az este, mintha hisztizett volna :shock: . Szokásos időben fürcsi, letettük aludni 9-kor, és sírdogált meg nyüsszögött 10-ig, aztán berágott és olyan ordítást rendezett (kb 20mp volt, míg be nem értünk a szobába) mintha ölték volna éppen. :shock: Rohantunk befelé. Hozzáteszem előtte 10perc csönd volt. Kivettem az ágyból, átnéztem mindenét, hogy valami fájhat-e. Semmi. Úgy csinált mint aki éhes. Rársktsm cicire. ÉÉÉÉÉSS nem kellett neki, HAAANEM vigyorgott az arcomba, és azt mondta: egö. Na????!!! Ilyenkor mi van? Úgy berágtam, hogy azonnal visszatettem hasra a kiságyba, és kivonultam. Na onnantól alvás volt, viszont azzal büntetett, hogy fél5-kor már kelt. Aztán persze visszaaludt, de csak fél8-ig. Persze utána is(kaja) 20 perc múlva aludt, és még most is húzza. Na jól elkényeztetett itt a fél6-fél7-el, és most tessék: "nesze anyu!" Na jó, még így sem panaszkodhatok, de totál meglepődtem!!! :shock: Azt hiszem kezdi feszegetni a határait. Kísérletezik lassan hogy meddig mehet el. És ebben már totál biztos vagyok, mert látom a szemén, hogy huncut, és sokszor "szúr" hogy épp mi a helyzet. Főleg pelenkázás közben. Szabályosan mustrál. És az arcomat. Bele van írva a szemébe hogy: na most mire gondolhatsz anyu? Rosszalkodhatok? Úgyhogy szépen vagyunk.
Vendég
 


Csillag! Nálunk Noel simán megiszik 120 kamillateát egyszerre. Én kérdeztem a védőnőtől mennyit adhatok. Azt mondta amennyi jólesik neki, csak ne tápszer helyett, vagyis kajaidő elött közvetelen. Nálunk 1 -1.5 óra múlva van utána kaki.
Vendég
 


Csillag én 2 törölközőt kineveztem gyerekalátétnek, és azt használom felváltva állandóan a pelenkázón. Ezt tudva akár rózsaszín pelenkázólapot is vehettünk volna, úgysem látszik mintája :shock:

Gabi
Vendég
 


Még mindig nem tudtam visszaolvasni :(

Belegondoltatok már lányok, hogy micsoda erő van ezekben a csöppségekben? Enyém gyerek, és biztos mindenkié, háton fekve állandóan egekben a lába :shock: micsoda hasizom kell ehhez :D
Nem bánnám, ha nemcsak a gyereknek, hanem anyának is ilyen hasizma lenne, hogy ennyi ideig tudnám a levegőben tartani lábaimat :o

Kata olvastam levlistán kérésedet... hétvégén teljesítem, előveszem fotóapparátot, mivel 8 napja már nem készült friss kép.

Oltással kapcsolatban... Zalán is kapott fél kúpot este, megelőzvén a nagyobb gondot... de én magamtól csináltam, nem mertem eddig írni, mert vmelyik fórumban olvastam.
Mindezek mellett magam mellett altattam, ami nem szokott már lenni, de én így nyugodtabb voltam, hogy hamarabb érzékelem ha baj van, mintha a kiságyban alszik.

Melinda igen, de csak hason. HÁton csak szigorúan egyfele szeret nézni is, de szigorú anyja rászokott, hogy másik oldalról kapja a cumisüveget.

Kriszta nem volt még a postás?

Gabi
Vendég
 


Sziasztok!
Na, nálunk a szokásos volt a menetrend. Hajnal kettőkor felkelt, hogy éhes. Tíz perc alatt bepuszilt 150-et, így gyorsan letettem és én is visszafeküdtem. Erre a férjem: "Nem tudsz aludni, Drágám???" :shock: :shock: :shock: de mondom, csak már megetettem a fiadat (persze, ilyenkor az ő fia) :lol:
Mindenki ügyesen visszaaludt. Aztán megint arra ébredtem, hogy nyüszög -Iván nem szokott sírni, csak "nyávog", ha éhes akkor is. Kipattantam az ágyból, hogy akkor most megint kaja van...ránéztem az órára :shock: négyóra...anyám...mondtam Ivánnak, hogy márpedig most nem vagy éhes. Szerintem csak valami puki baja lehetett, mert félóránként jelzett. Megkapta a cumiját és aludt tovább. Aztán hatkor már a szokásos kajára felkeltünk.

Melinda, nekem mondjuk ezzel az ágyhoz tolható kisággyal szerencsém van, mert mi havonta áttesszük az ágy másik oldalára, és Iván arra néz automatikusan, amerre az események vannak.

Néha mi is azon agyalunk, hogy vajon mire gondolhat. Néha úgy néz rám Iván, hogy látszik a tekintetén, hogy "anya Te tutira nem vagy százas". Ha elmondhatnák...
tedorka
 
 


Gabi!
Még nem jött. Pedig nagyon várom!!! :D
Vendég
 


Kriszti nálunk akkor megy át "nyúznak" sírásba, mikor nem reagálunk rögtön a kis nyüszire. Mivel legtöbbször akkor kezd sírni, amikor kimegyünk kajálni, így nem ugrunk rögtön ha csak kicsit nyafog. Egy ideig "szépen" sír, aztán átmegy olyan ordításba mint ha nyúznák őt, vörös fej, levegőt is elfelejt venni. :evil: Hiába, nagy az életben maradási ösztön náluk és ha kis sírással nem tudják fölkelteni a figyelmet, akkor rákezdenek. Csak azt nem értem, jóllakottan, tiszta pelussal miért érzi úgy, hogy küzdeni kell az életben maradásért? :shock: :lol:

Melinda, ez a gyerek bebetonozta a popsiját. :shock: 2 órán belül odaadtam neki a másik 60-at tegnap és azóta sincs kaki. Viszont ma még amiatt nem ordított, nem is látom rajta hogy zavarja, így nem tudom mi legyen. :?: Meddig maradhat így, hogy vasárnap kakilt? Tudom általánosságban azt mondják, ha nem bántja akkor oké, de este úgy tűnt az a baj, kegyetlenül erőlködött, most meg semmi. Nem értem én ezt a gyereket!

Gabi, be fogom vetni a törcsit, amíg nem megyek dm-be, bár apa szerintem ma is kiküld. :)
A fél kúpot hosszában vágjátok, megmelegítitek, lekerekítitek hogy ne sértse a popsiját? Vagy hogy kell ezt kivitelezni?

El is felejtettem írni: tegnap babó a nagy mosolygások közepette kétszer is mondott olyat, hogy "apúúú" amit persze apa és én is egyértelműen apu-nak tituláltunk. :D Azóta apja el van olvadva tőle. 8)
csillag25
 
 


Nagyon jó olvasgatni amit írtok :D Jókat vidulok, mert úgy tűnik vannak standard dolgok amiket minden babó csinál és ez nagyon vicces. Dóri is lámpafetisiszta, imádja:-) És pelenkázás közben is mindig nézi az arcomat olyan huncut szemekkel, hogy mindig meggyőződésem hogy megvárja míg kibontom és szembekakil.
Jah, a lányok is tudnak felfelé pisilni! :D Nem értem hogy, de sikerül:-)

Kata(Ap)
Neked is sírdogál cicin Réka?
Ma is ezt művelte Dóri és már fogalmam sincs micsináljak. Éjjel nem csinálta, hajnalban sem, de reggel elvesztettük a fonalat így azóta másfélóránként cicire teszem hátha összeeszi az adagját.
Óh, igen...boldog ifjúság . Fórumra én sem raknám ki a csajos-bulis képek mindegyikét 8) :oops:
Vendég
 


Gio, nekem is Panadol szirup van itthon és Nurofen kúp, abból állítólag felet szabad, de még nem használtam egyiket sem.
Ez a cicinsírás nálunk akkor van, ha fáj a poci, puki jönne, vagy mikor leürült a cici, de ez nálatok rendben van. Lehet, ahogy bemegy a friss tej, elkezdi kitolni a szervezete a másikat, és beindulnak a folyamatok. de lehet, hülyeség

Anna, sajnálom, hogy ilyen rosszul éltétek meg az oltást. És minden hónapban lesz, és később rosszabb lesz, mikor már tudja majd. Sok erőre lesz szükségünk.

Csillag, mindennap gondolok PB.-re, hogy szabaduljon már meg szegény a sok feleslegtől!!!

Áron végül éjfélkor aludt el, mert 9-kor felébredt.5 kor ébredt, evett és utána "játék" címszó alatt sikongatott, örült, és csak 7 után aludt újra. Viszont még alig evett ma rendesen, és most is szunyál.
Nem tudom, hogyan vegyem rá hajnalban a játék nélküli visszaalvásra :?:
Vendég
 


Bulis képek, igen, hja... nem is tudom, leszenek-e még?

Milyen érdekes, h. minden nap már úgy indul itt, h. beszámolunk az éjszakáról, legalábbis sokan.
Jó lenne már mindenkinél csak pozitív dolgokat olvasni. :roll:

Én tegnap véletlenül megkarmoltam Áront, illetve ő hajtotta bele a fejét. Hát úgy visított, hetvenszer kértem tőle bocsánatot, és sírtam is.Pedid alig látszott valami, ma már nyoma sincs :oops:
És a körmöm sem nagy :shock:

Fmelinda, nekünk is volt ilyen gondunk, de mostanában mintha javulna. Domi írt a levlistára tornát-masszázst ezzel kapcsolatban.
Tényleg
Domi, a nyakerősítést hányszor szabad ismételni egy alkalommal?
És naponta többször kell?
Vendég
 


Judy
én is volt már hogy megkarmoltam véletlenül Dóri fejét, ilyenkor én is pityergek.

Sztem majd Gombiék pubjában tolunk egy csajos-pörgős-unicumoskimitszeret partyt, miközben apáink itthon tutujgatják szeretett gyermekeinket. Mikor lesz ez? 10 év múlva? :D
Vendég
 


cicinsírásnál én is gondoltam pukira, mert ha felemelem függőleges büfipózba rendszerint megnyugszik
Vendég
 


Nemár Gio! 10 év? :roll: :roll: olyan hamar?
:lol: :lol: :lol:
Szerintem már előbb is lehet olyan party-t csapni. Nem azt mondom, hogy holnap, de remélem nem kell annyit várni.
A gyerekorvos nekem azt mondta, hogy a lázcsillapító kúpot 5 kiló alatt kell elfelezni. 5 kiló felett mehet az egész.

Lányok! Főleg, akik a suttogót olvastátok. Ír valamit arra az esetre, ha fenn van a gyerek, de csak nézelődik? Mert Iván egy csomószor felébred, de nem szól semmit, csak néz ki a fejéből. Nekem mindig az jut eszembe, hogy tuti halálra unja magát. Érdekel, hogy szerintetek ilyenkor szórakoztatni kell, vagy hagyni? Még nem tudom én se eldönteni. Van, hogy fel se tűnik, hogy nem alszik...aztán persze visszaalszik egy idő után magától.
tedorka
 
 


:) Nálunk is így van és én is kötelességemnek érzem hogy ott legyek látómezejében ilyenkor a kicsinek. Hogy ne unatkozzon:)
Vendég
 


Gio!
10 év múla????? Na addig azért ne várjunk!!! :lol: :lol:
Akkor lassan a gyermekeink is csatlakoznának unicumozni!!! (csak viccelek) :lol: :lol:
Én úúúúgy csinálnék egy görbe estét! De nyá végén szerintem meg is fogom már tenni 1x. Addig meg kibírom.
Vendég
 


Dorka: tuti nem unatkozik, ne aggódj! Nekem is eszembe jut néha, amikor csak nézem a békésen "gondolkodó" lányomat, hogy nekem most beszélnem, szórakoztatnom kéne. De igazából nem, mert ő akkor valami nagyon fontosat csinál. Fejlődik, dolgozza fel az aznap tanultakat, vagy csak pihen. Ha rám van szüksége, úgyis szól, attól nem tartok. ;)

Nekem Suttogós kérdésem az az, hogy mi a teendő, ha a bébi öt perccel kaja után ásítozik, hiába szórakoztatom, elalszik, de ha beviszem az ágyába, felébred. Mondjuk most azt csináltam, hogy kihoztam, pukizott párat, öt perc múlva megint ásítozott. Leraktam aludni, és egy újra bemenés, hassimizés után elaludt. Csak nem szívesen pakolom ki-be az ágyából. Öt perc "játék" is elég vajon? Bár az előbb is végigaludta a két kaja közti időt :shock: Igaz azt a pihiszékében, mert előbb aludt el, minthogy észrevettem volna, hogy álmos :lol:

briell
 
 


Állítólag nekik is szükségük van egy kis magánszférára. Amíg nem jelzi, hogy igényel társaságot, addig lehet hagyni.

Gio, ha már nem szoptatunk, azért oldjuk már meg előbb :lol: :lol:
Vendég
 


Csillag fél kúp hosszában elvágva, és én egy kis popsikrémet még kentem rá, biztos - ami biztos alapon. Utána sokáig összeszorítani fenekét, hogy bent is maradjon. Nekünk germicid nevezetű van itthon, én úgy tudom, a nurofen csak 3 hótól adható.

Lámpafetisizmus: akinek fia van, legalább mondhatja, hogy villanyszerelő lesz a gyerekből :) főleg nálunk, ahol apukának is az a végzettsége :)

Judy kár, hogy nem lakunk közelebb... a két hajnalban játszó gyereket össze lehetne rakni, legalább egymást szórakoztatnák, nem az anyjukat :D

Dorka ha magában elnézelődik, akkor hagyni kell, akkor nem vágyik társaságra. Úgy írja a suttogó, hogy addig kell vele játszani, amíg rád figyel. Ha már másfelé néz, kerüli tekintetet, akkor magányra vágyik.

Nnna, akkor a mai történet... kellett nekem tanácsot adni a pelenkázóra tegyünk törcsit címmel. Gyerekemet tettem tisztába, pisis pelus ki, tiszta pelus alá, amikor is pisilt :? maga alá... a tiszta pelusból gyönyörűen kifolyt hátul, rá a törcsire, majd még a zoknis lábával bele is lépett, amikor vettem volna ki pelust alól. Mikor én mindezt szóvá tettem neki, hogy ismét lehet tokától - bokáig átöltözni, akkor csak vigyorgott a képembe :D
Hát lehet rá haragudni..?

Gabi
Vendég
 


Szerintem amikor egy baba elvan magától a kiságyban, akkor nem kell szórakoztatni. Akkor szerintem ismerkedik a saját testével stb (ha kinyújtom eddig ér a kezem, meg hogy egyáltalán ez az én kezem, ilyesmik) Én olyankor nem zavarom. Úgyis szól amikor társaságra vágyik, amikor már unatkozik egyedül. Már csak azért sem zavarom, mert lehet hogy simán visszaalszik magától, én meg teljesen kizökkenteném a ritmusából. Szóval én úgy vagyok vele, hogy amikor szól, akkor repülök, de addig hagyom. Ezt nem a suttogóból vettem (nem tudom hogy ott mi a helyzet ilyenkor) viszont van egy barátnőm, akinek az 5.gyereke is már elmúlt fél éves, mindegyik jólnevelt, kiegyensúlyozott, ráadásul apuka (a barátnőm apukája) gyerekorvos. Szóval eléggé jól vágja a dolgokat, és ezt Ő mondta, hogy ne zaklassam ilyenkor.
Vendég
 


Judy úgyis előbb találkozunk :!:
Kata felajánlotta, hogy amikor jó idő lesz, hozzájuk mehetünk :!:

Ugye Kata még nem gondoltad meg magad :?:

Gabi
Vendég
 


Sőt, előtte is lehet, egy nem ivós lightos party, nem? Bár én még 1 óránál többet nem hagytam itt Áront, de első nélkül nincs második.

Enyém még mindig alszik. :shock:
Vendég
 


Énnemtom Csajok de találkozhatnánk mááár!
Vendég
 


Kriszti
egy tuti elhajlós buli nekem is játszik Almádiban a csajaimmal augusztus végén. Akkor gondolatom szerint már nem fogok szoptatni sem sztem. bár ki tudja. mindenesetre a fő táplálék nem az anyatej lesz.
Hú nyáron már kész kihölgyek és kisúrfik lesznek a gyermekeink!!

Judy
így van, első nélkül nincs második:-) Ez tetszik!
Ha kitavaszodik egy pesti csúcsot összehozhatnánk. Igazság szerint meg most is találkozhatnánk, hisz egymást biztos nem zavarnánk a gyerekek sírásával
:D
Vendég
 


Judy!
Hadd aludjon. Az enyém is azt teszi. :D
De aztán kelés és egy jóó hangos séta következik. 8)

Na erre ébred.... :wink:

Vagy mégsem? Lehet hogy csak 1 nyüsszögés volt! :D
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: