Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Fel kéne dobni valami jó témát, hogy az elveszettek is visszatérjenek egy jó kis vitára... :lol: Különben lassan kihalunk... :roll:

LKata
Jujj! Az fáj!!!! Agyonféltjük a gyerekeinket, közben meg nekünk vannak ilyen hülye baleseteink. Jó lenne, ha valaki ránk is vigyázna... :lol:

Szöszke
Én napi két gyenge kávét szoktam inni rizstejjel. Bori nem pörög tőle, mondjuk ő nem is egy pörgős baba... :lol: :lol: :lol: Ennyit nyugodtan ihatsz, nem lesz Gergőnek semmi baja.

Ildi
Szerintem próbálgasd azt a hordozót! Az természetes, hogy először nyöszörög benne, hiszen furcsa neki, de nagyon gyorsan meg fogja szeretni. Menjetek ki az utcára egy rövid sétára, mert ott tud nézelődni. A lakásban Bori se mindig szereti, mert az uncsi. Egy idő után imádni fogja Lotti, meg te is. Főleg, ha ennyire anyás, mert így, ha a hátadra rakod, bármit tudsz vele csinálni. Mi tegnap együtt takarítottunk, és Borinak nagyon tetszett. A bevásárlás is sokkal könnyebb lesz így.
Rakj fel egy képet légyszi!!! Legalább meg tudjuk szakérteni, hogy jól kötötted e meg. Nekem egyébként a borás csaj szólt, hogy rosszul van megkötve, elmagyarázta, hogy mit csináljak, azóta nekem is sokkal kényelmesebb, mert Bori stabilan van, meg jó magasan, és így a hátam se fáj. Előtte tényleg nagyon bénán kötöttem meg. Az a lényeg, hogy amikor már a hátadon keresztezted, akkor még ne kösd meg, hanem rázd bele Lottit. Konkrétan rázni kell, ami elég brutálnak hangzik, viszont a gyerkőcök szeretik. :lol: Akkor jó, ha a fenekénél teljesen rásimul az MT.

marek
 
 


Köszi csajok az együttérző szavakat! :D
Már jobb kicsit a lábam, nem is duzzadt és tudok menni kissé sántítva.
eléggé érzem még de már túlélem :roll:

Nagyon rossz idő lett, éjjel borzalmas vihar volt felénk és eső! :? Most lehült a levegő. Ma jön a rég nem látott barátnőm,
remélem nem fog esni egész nap.
Grillezni szeretnénk. :roll:

Marek...milyen profi,szakértő tanácsot adtál az Mt-ről :lol: :lol: :lol:
Nektek ez olyan jól megy, és tök szépek ezek a hordozók. :D
Norbika most nőtte ki a kengurut :( Pedig tök jó volt! Bár én is csak akkor vettem fel őt így mikor autóval mentem boltba, és nem volt babakocsi nálunk.
Rájöttem hogy én mindenhová babakocsival megyek. :wink:

Norbikának már látszódik a 6. foga is! :shock: :D

Na, mennem kell, legyetek jók, szép napot! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Veronika - Nagyon ügyi Pálmi!

Ildi - Szerintem se add fel a MT-t, mert sok helyre képtelenség beférni babakocsival. Lehet, hogy Lotti nehezebben fogja megszokni, mert ugye már nagylány és ismeri az önálló mozgás élményét is.

Kata - Lábujj-jujjj!!!!Medence - :twisted: Én még nem adok semmilyen tejterméket, a véres kakis dolgaink miatt. Figyu, arra gondoltam, ha van kedvetek bandázni, míg itt vagyunk Tatán összeereszthetjük a kis Lókötőket.

Marek - Klassz az új vonlazód! Mikorra tervezed a talit?

Velünk semmi exra. Megyek háziasszonykodni.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 

 
 

Marek - Loptam, bocsi :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!
Régebben írta valaki, hogy valahol vett rengeteg pici labdát, és a gyerkőc azt dobálja ki a medencéből. Hol lehet ilyen labdákat kapni??? Én is próbára akarom tenni az idegeimet!!!

Egyébként merre van mindenki? Ennyire azért nem jó az idő... :roll:

Bori tiszta pötty a vállán, és a karján (csak a hajlatokban). Ez szerintetek melegkiütés? Kajától ugye nem lehet.
Ma csináltam neki gyümilét hátha azt megissza, de köszönte szépen, ő mégis inkább a cicit kívánta... :roll:

Képzeljétek, mostanában nem tudok éjjel aludni. Az éjjeli szoptatást elég jól viseltem, de most már tényleg zombi vagyok, mert az éjszaka nagy részében csak forgolódok. Nemtom mi lehet ez, de ez már valahogy nem fér bele... :roll:

marek
 
 


Sziasztok lányok :)

Eltűntem, mert sok najunk volt :S

Voltunk kórházban Borival, hazajöttünk, gyógyulunk, most lázas, és nem eszik, de ha minden igaz, ez most már javúlni fog...

Anyás lett a kiscicám :)

és van egy nagy projekt, amin dolgozok... És mindenki segítségét kérem ebben :)

Készítettem egy saját fórumot nekünk, szeretném, ha segítenétek tesztelni, életre kelteni... Még van mit dolgozni rajta, mert szeretném, ha a képfeltöltéseinket jól kezelné, de most nem akar még működni... meg ilyesmi

Azt szeretném, ha lenne egy szupi fórumunk, amit nem olyan nehézkes megtalálni a többi között...

Segítetek nekem?

Itt lehet belépni, és nekünk VIP szobánk van :) természetesen ;)
http://riztejbeg.extra.hu/forum/index.php

Miénk a 2008. októberi babák topik :) és most nagyon nagyon hello kittis a témája, de ezt meg fogom változtatni... Majd szavazunk, hogy melyik téma legyen a befutó, jó?

A VIP szoba még pasword-ös, ez a pw: bababik

Segítetek nekem a kialakításban? Hátha lesz egy szupi fórumunk...

Köszi :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szia Nyugtonmalac!!!!
Jobbulást Boridnak! A láz mitól van? Valami jó kis nátha?

Regisztráltam! De ezt is csak a saját szórakoztatásodra csinálod? Vagy miért? Honnan van ennyi időd??? :roll:

A békákról és virágokról még semmi hír.

marek
 
 


Marek :) köszi :)

A láz egy geynapos nem evéses torokfájós, hasfájós dolog lehetett... Lilinke is ez volt pénteken. Szombatra kuty baja... Most látom Borin, hogy ő is jobban van :)

Egy nap sírás, anyázás, koplalás, jajj a családnak... aztán kész ;)

Békákat várom majd ;)

Neked meg mindened itt van már ;)

És miért csináltam, mert bízom benne, hogy majd később megkönnyíti a kataboltjás rendeléseimet :) És ha már lúd, legyen kövér is :)

Nekünk is lesz saját VIP fórumunk, persze csak ha ti is szeretnétek :)

Ja, és a hello kittit leszedtem, és a pw-öt is :) A helló kitti nagyon rózsaszín volt, a pw, meg csak később lesz, ha szeretnétek ;)

:D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Hellooo!
Itt vagyok én is. Nagyüzemben megy a lakásfelújítás,úgyhogy egész nap csavargunk Tomival, népliget, Városliget, Margitsziget, játszótér, barátnők...
Ma nem mentünk,mert ma egyedül csak a burkoló van itt és vigyázni kell rá 8) :D
Az egész napos túráinknak köszönhetően Tomi felül egyedül a babakocsiban és a karfába kapaszkodva nézelődik és nagy focidrukker lett belőle: imádja nézni a játszó focipályáját. Mikor fociznak a fiúk hangosan nevet,rikkantgat,kiabál,pápázik,"baba"-zik és szinte mászna ki a kocsiból :lol: :lol: :lol:

Én viszont azt vártam,hogy majd egy csomót fogyok,hála az egész napos sétáknak és kevés evésnek,de b...ssz...s egy kiló sem mozdult meg rajtam,viszont nagylány lettem :? :evil:
Arra gyanakszom,hogy a fog. gátló miatt nem mennek lefelé a kilók,az első,leggyakoribb mellékhatása a súlygyarapodás. :roll:
Nem tudom mi lesz így velem,már nagyon unom,hogy nem tudom hordani a régi ruháimat...

Megyek,visszaolvasgatok,már nem is tudom mikor voltam utoljára.

Ja,és voltunk állatkertben is,szupi volt,teszek fel képet:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép
borkaby
 
 


Ny.Malac!
Én egy csomó emberről tudok,akinek ez a baja,biztos valami járványszerűség van :roll:
Most már beforrt Bori fejecskéje?
Én is megnézem majd az új fórumot :)

Erről jut eszembe,még júniusban beleolvastam a 2008. júniusi topicba és nem hittem a szememnek. Ha van időtök kukkancsatok be,én ilyen balhét még nem láttam topic-os mamik között,de máshol sem szerintem.

Marek!

Labdák:
http://www.sanyibea.eoldal.hu/fotoalbum ... kis-labdak

De az auchanban is lehet most kapni

nekem is megtetszett a vonalzód,úgyhogy én is-én is :oops:
:lol: :lol:

Kata!
Jól van már a lábad?
6. fog?
hűű,nekünk kettő van eddig,de ennyi is elég egyenlőre :D

Kép

Kép
borkaby
 
 


kukkantsatok be...

:oops: :oops: :oops:

Kép

Kép
borkaby
 
 


Marek - Nem alvás :cry: Bezzeg én tudnék bármikor

Borkaby - Klassz lehetett az állatkert, kár, hgoy kicsit kicsik a képek

Ny.malac - jobbulást neketek! én is regisztráltam! :wink: ügyi vagy!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Ancsa!
Köszönöm,hogy szóltál, de akkor ne várj ránk,mert mi csak jövőhónap körül fogunk új ülést nézni,mert Tomi még nem ül magabiztosan. Szerintem augusztusban,aug. végén ráér majd vennünk.
Most dönthető háttámlás esernyőkocsi projekt van

Veronika!
Pálmi nagyon ügyes :D

Kép

Kép
borkaby
 
 


Bettyna!
Sajnos túlkicsinyítettem :(

Kép

Kép
borkaby
 
 


tejtermékek:
a dokink nem ír fel több sinlacot :cry:
azt mondta kezdjem el adni tominak a natúr joghurtot,túrót,kemény sajtokat. Nagyon meglepődtem ezen,mert ő volt az,aki nagy hangoztatója volt annak,hogy szoptatás alatt nulla tejterméket fogyasszak és semennyi tojást.
Végül vettem natúr,laktázmentes joghurtot és már majdnem megkínáltam vele Tomit,aztán mégsem,megettem én :lol: :lol:

most vettem hipp-es joghurtos bébikonzervet,lehet,hogy azt megkóstoljuk holnap.

Kép

Kép
borkaby
 
 


A kis labdákat én a TESCO-ban vettem, azért praktikus, mert egy zippzározható hálóban vannak, így lehet őket tárolni, mikor nem kell, meg összeszedni valamibe és hozni-vinni. Ráadásul az 100 db-os. De az árára már nem emlékszem :oops:

A második videón apa fetreng a háttérben, igen :)

Amúgy rohanásban vagyok, nem is értem miért néztem be, úgy látszik függő lettem :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


http://darabka.blogspot.com/

Innen van a vonalzóm. A barátnőm csinálta őket. A blogom hátterét is ő csinálta. Ha szeretnétek vonalzót, de nem boldogultok, akkor nyugodtan írjatok neki, biztos segít, az enyémre is ő rakta a szöveget, meg a képet.

Köszi a labdás válaszokat. Nem is gondoltam, hogy ilyen olcsók ezek a labdák. Remélem én is találok a Tescoban 100 darabosat.

Borkaby
Miért nem ír ki több Sinlacot? Én akkor meg lennék lőve, mert Bori azt legalább megeszi.
Ez is vicces, hogy diétázz szoptatás alatt, most meg add neki a joghurtot. Haha... Jófej!

Mi jövő héten megyünk nyaralni Siófokra. Tervben van egy pesti kirándulás is. Nem mintha olyan közel lenne, de akkor legalább lesz időnk. . El akarunk menni a Ludwig Múzeumba a Robert Capa kiállításra, utána (v előtte) egy indiai étterembe, és ha Bori még mindig bírja, akkor esetleg neki is kedvezünk, és elmegyünk az állatkertbe is. :lol: Remélem bírni fogja a kiállítást. Igyekszünk alvásidőben menni, hogy aludjon egy nagyot a hasamon... :lol:

marek
 
 


Köszi a segítséget lányok :)

Borim jobban van :)

Ma már evett - ez olyan jó érzés :)

De ki sem látszom a melóból...

Mi is voltunk tegnap állatkertben... :) csak mi itt pesten...

Jaj, sír, megyek is

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac, nagyon jó lett a teszt verzió!

Borkaby, tényleg nem semmi veszekedés. ha jól értem, valaki feltörhette egy-egy lány jelszavát, és a nevükben mocskolta a többieket. :shock:
(voltál már az arckezelésen?)
Nagyon jók lettek a képek!

Akik Rubint Réka rajongók, és Pesten laknak
http://www.norbi.hu/index.php?action=fu ... &id=485493
Én lehet, hogy elmegyek rá pénteken, bár nem vagyok akkora RR rajongó. Kellene masszázsbérlet is...

Lkata, szoptatsz még? A spinning miatt kérdezem...hogy mennyire kemény...

Kép
szöszke
 
 


na most gyorsan magunkról, mert soha nincs idöm.

vasárnap a komáékkal elmentünk fürödni. én nem nagyon akartam, mert nem volt az a hú de jó idö, de belementem. a pasik leültek sörözni, mi bementünk a vizbe. az elsö pár perc tetszett a fiamnak a vizben, de utánna gondol egyett és rájött, hogy ö ámos és éhes. kimentünk, megszoptattam,elaludt, amikor felébredt elmentünk kajálni és akkor "megnyilt" az ég, jött a nagy zivatar,lehült a levegö. megvártuk mig eláll és haza jöttünk.
ennyit a nagy fürdésröl. és az egészben az volt a leg idegesitöbb, hogy fél jegyet kellett vennem a 8hós fiamra, ami 600ft-ba került :evil:
és mindjárt dobok pár képet is
nyugtonmalac: borinak jobbulást, fejecskével mi van?minden rendben?

borkaby: jók a fotók és irigy vagyok az egész napos csavargás miatt

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Marek!
Képzeld,azt mondta a doki,amiatt nem ír fel több sinlac-ot,mert azt szigorúan ellenőrzik és szakorvosi vélemény kellene arról,h Tomi tejérzékeny. Mondtam,hogy általánosra írja ki,de arra sem akarja,szerinte felesleges,ott van a rizs meg a krumpli helyette. Csak az a rossz,hogy sok főzit nem eszik meg sinlac nélkül. most van még 1 dobozunk,majd megpróbálom leszoktatni róla úgy,h egyre kevesebb sinlac-ot teszek a főzelékbe.
vagy megveszem vény nélkül :roll:

köszi a vonalzókat :D

Nem alvás-nál már próbáltad azt,hogy feladod és nem is akarsz elaludni? Merthogy szerintem az egyik legrosszabb dolog,mikor az ember forgolódik és hiába,úgysem alszik el. Ilyenkor ne is akarj elaludni,kelj ki az ágyból és csinálj meg valami házimunkát vagy valamit,amire nappal nem volt időd. Vagy olvass. Csak ne forgolódj.

Mi is jövőhéten leszünk a Balcsin,(ha minden jól megy),nem is messze tőletek: B. Szárszón :D

Ny.malac!
örülök,hogy Bori jobban van,majd én is megyek a fórumra,csak még nem volt időm.

Szöszke!
augusztusban maradtunk a lánnyal,viszont szóltam még másik 3 barátnőmnek,közülük egy jövőhéten megy.
Nagyon köszi mégegyszer,hogy szóltál. 40 perc arcmasszázs ingyen - alig várom :D
jó lenne menni a konditerembe is,de az nem hiszem,hogy menni fog. meg biztos tumultus lesz,én meg nem harcolok a gépekért ...
:lol:

Timi!
Tényleg jó volt csavarogni,sajnálom,hogy nektek nem jött össze a fürdőzés.
Hol olyan nagyképűek,hogy a csecsemőkre is kérnek belépőt? Nehogy véletlenül oda tévedjünk.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Borkaby
Összefuthatnánk egy közös pancsira, ha van kedvetek?

A Sinlacot eddig mennyiért kaptátok? Mert nekünk van szakorvosivéleményünk arról, hogy Bori tejallergiás. Akkor lehet, hogy nekünk olcsóbb lenne?

Ha gondolod holnap úgyis megyek a dokihoz Sinlacot íratni, kérek kettőt, nem kell nekik tudni, hogy nekünk csak egy dobozzal kell. De akkor mindenképpen kell találkoznunk a Balatonon, hogy oda tudjam adni. De ahhoz tudnom kell, hogy kérjek e nektek, mert alapból csak egyet íratnék, mert elég drága, és nekünk nagyon sokáig kitart egy csomag. Viszont arra nem emlékszem, hogy mennyibe került, de mintha valami ezerpárszáz forint lett volna. Ti is ennyiért kaptátok?

Ez a barátnőm vonalzója?

marek
 
 


Marek!
A barátnőd vonalzója :D

nem 100% még a Balcsi,de nagyon örülnék,ha számot cserélnénk,mert akkor hívnálak a közös pancsi ügyében,ha leértünk. Emiatt ne is írass fel nekünk Sinlacot,még van egyenlőre egy doboz,aztán majd meglátjuk mi lesz. (itt a közelben egy barátnőm kisfia még nincs 6 hós, nekik simán felírják és ők nem eszik egyenlőre)
Szakorvosi véleménnyel 2 doboz ötszáz valahány forint,úgyhogy érdemes rászólnod a dokidra. Sima vénnyel ezer valamennyi,amúgy pedig a 2 doboz 3000 Ft körül van.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Borkaby
Küldöm a számom.
Az a baj, hogy a szakorvosi véleményen szerepelnie kellene a Sinlacnak , de nekünk csak a Neocate tápszer van rajta, amit remélhetőleg nem kell mostanában kiváltanunk. Azt egyébként 7e forint helyett csak 5százér kapnánk. De hogy miért kerül egy tápszer ilyen sokba... :roll: :roll:

marek
 
 


Sziasztok!

Látom itt járt NyMalac!
NyMalac..örülök hogy jobban van Bori, sajnálom hogy ilyen betegek vagytok :(
A saját topic jó ötlet, bár még nem néztem meg, majd én is regisztrálok!Oda átköltözünk???
De hogy szólunk mindenkinek?Van aki csak havonta néz be ide :roll:
Sőőőt, Tercsimama, Emmalena, Inez máe ezer éve nem volt :(

Olvasom többen mennek nyaralni, de jóóó! :D
Mi majd csak 3 napra megyünk.
Ilyenkor utazóágyat visztek?Hol alszik a kicsi?

Húúúú, ezek a pici labdák nekem is tetszenek! :lol:

borkaby...hogy hogy nem ír fel több sinlacot? Legalább egy éves korig illene felírnia, nem? :evil:
Nem semmi milyen drága! :shock: :(
Én sem nagyon fogyok! :? Az a baj hogy én eszek! :oops: Bár én nem is akarok tablettát szedni.

Bettyna...találkozni?Mikor gondolod? :D Jó ötlet, csak elég ritkán jutok autóhoz sajna. :(

Szöszke...a spining -nek 2 féle változata van, a spin Racing (erre járok jobban) ott kargyakorlatok is vannak, ez jobban
zsírégető itt nagyon kell figyelni a pulzust is ne menjen fel(mindenki kap ilyen pulzusmérőt)
A sima spinning az csak tekerés, sok benne a sprint és elég hajtós :roll: az nehezebb és uncsibb is.
Attól függ ki tartja, az én edzőm figyel ránk, mindenki a sajnát teherbírásának megfelelően sportol :D
Olyan 500-550 kalóriát égetünk el egy óra alatt és 30-35km-t tekerünk le. :wink:
Sajnos Norbika csak 5 hós koráig szopizott! :(

Rólunk:A lábam már jól van, még kicsit érzem! Norbi nagyon jó kisfiú, most jól alszik! :D
Volt itt a barátnőm tegnap, nagyon jó volt találkozni újra, Norbika is eljátszott vele. Grilleztünk...
szerencsére nem is esett! :D
Viszont ma picit fáj a torkom :? lehet hideget ittam.
Apukám végre javulgat! :D Száradnak le a hólyagok és a közérzete is jobb! :D
Mennem kell, a kisfőnök hív! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, és vettem olyan BIOPONT kukoricapelyhet Norbinak.
Szöszke talán te írtad ezt. Majd belemixelem a gyümi közé.
Vagy te hogy adod?

Veronika...vettem Norbinak a Tescoban rugit :D Bár inkább ilyen pizsama fazon, de úgyis kellett az is,
mert nyár végére kinövi az összeset.
Multkor mondtam hogy én nem veszek cipőt még norbinak amég nem megy és amúgy sem telik rá.... :oops:
Volt a Tescoban leértékelve textil kiscipő 750ft-ért :lol: hááát, azt sem tudtam otthagyni :oops: , képzeljétek majdnem
jó is, csak egy picivel hosszabb pedig 12-18hós :shock: :D
Ma nálunk elég hüvös van, ilyenkor jó is jön, nem kell vastag zoknit ráadnom ha sétálni megyünk.
Ildi...neked írom mert te sem költenél cipőre(ezt régebben írtad) de ha mégis, a Tescoban aranyos lila,
rózsaszín vászoncipők vannak leárazva! :D 750ft :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Jaj csajok, én egyszerűen nem tudok jönni :?
Most is épp altatom Lottit, de közben mosok, pakolok, tegnap kivételesen főztem, francia hagymalevest. Sosem csináltam még, de olyan finom lett, hogy Zoli azt mondta, hogy jobb, mint az étteremben :lol: De marha nehéz, ha főzőcskézek, akkor azt Lotti alvásidejében teszem, de akkor semmi időm nincs magamra, mondjuk enni-inni-pihenni...

Gyors reagálás, amennyire emlékszem!

Nymalac, örülök, hogy túlvagytok a betegségen!!!
A tesztoldalra rámentem, de nincs időm regisztrálni :? Majd megpróbálom egyik este!!!


Borkaby
, de jó, hogy pihentetek, irigy vagyok, mi most már 1 hete keresünk kiadó házat a Balcsin, de már mindegyik foglalt vagy marha drága :cry:
Egy gyors bekukkra átnéztem a júniusiba,borzalom, hogy azok hogy beszélnek egymással, hát komolyan mondom, nem értem, hogy fajulhatott el idáig :roll: Hülye tyúkok...

LKata, utazóágy, mi vettünk anno egy szuper ABC Design márkájút, hát Lotti nem alszik benne, szóval nálunk ha lesz nyaralás, akkor kettőnk között fog aludni, itthon is volt már rá példa, nem vészes.
Örülök, hogy jobban van a lábad!
Ma megpróbálom megcsinálni a sütidet, aminek a receptjét a múltkor feltetted :lol:
Szerintem a bukásnak nincs köze a natúr joghurthoz.
Sajtot szerintem ma adok neki majd először, trapistát reszelve a főzelékbe. Te adtál már?

Szöszke, köszi a linket, de én nagyon nem vagyok RR fun, sőőőőt, mondhatni, nem bírom elviselni, ha meglátom akár a tévében is :P És a dvd-je se tetszik, tudod, én Béres Alexandra fun vagyok, azaz voltam anno, amikor még volt időm csinálni a
tornáit. :?

Veronika, nem semmi Pálmi fekvőtámasza :lol:
A kutyus csak megszagolta Lotti lábát, de párom utólag amikor meglátta a képet, hát nem örült, nagyon félti Lottit, persze én is, de ez a kutyus nagyon jámbor, szóval én nem tartottam tőle.

Marek, köszi a hordozó tippeket, majd próbálgatom itthon még!
Teszek majd fel képet is, csak ahhoz kell Zoli is, hogy lefotózzon.
Pöttyök elmúltak már Boriról?
Alvással hogy állsz? Pocsék lehet, hogy nem megy :?

Rólunk egy gyorsan, megvagyunk, Lotti most jól alszik éjjel, szerintem eddig a fogzás miatt volt sok ébredés, ma fél 8-kor kelt :shock: Amúgy még mindig mindenhol áll, nem bírok vele, mászik, ha én is mászok vele, de amúgy ha leülök a földre mondjuk mellé enni, akkor is mászik bele mindenbe.
Tegnap itt volt a védőnő. Már adhatok tojássárgáját, heti egyszer, először egy felet a főzelékbe reszelve, aztán köv. héten mehet az egész.
Mehet a natúr joghurt is, tegnap kapott is őszibarackkal, nagyon bejött neki, a Danone joghurtját vettem. Jöhet a túró is (tehén), azt is megvettük tegnap (nagybevásároltunk a CORA-ban és képzeljétek, Lotti már a nagy bevásárolókocsiban ül :lol: nagyon cuki, nézelődik, kapaszkodik 8) )
Mehet már a csirkemáj is, heti egyszer. Na most, tegnap vettünk, itthon kibontottam, úrééééééééééég, mellette szív meg minden trutyi,hívtam anyukámat, a végén az lett, hogy lefagyasztottam úgy ahogy volt és majd elviszem anyunak, hogy segítsen szétszedni :roll: Szakácskodásban nulla vagyok, húsokhoz nem értek :shock: Valaki adott már csirkemájat??? Le lehet simán fagyasztani? Hogy kell azt egyáltalán adni? :roll:
A védőnő azt mondta, hogy 4 zöldség kivételével (gomba, lencse, bab és az ucsóra nem emlékszem már) minden mehet, pl. karalábé és káposzta is, ezeket én még nem is adtam.
Kérdeztem, hogy mennyire ehet már babakekszet vagy kenyérhéját (mert cseszegetett a fodrászom, hogy ő ilyenkor már javában adott ilyeneket a gyerekének, bár ő már állítólag 3 hónapos gyereknek adta a kakaót is :roll: ), mert ugye félek, nehogy a torkán akadjon, azt mondta, hogy pici darabokkal próbálkozzunk, ne egy egész babakekszet adjak, hanem törjek le darabokat vagy kenyérből piciket, hát a kenyér nem kellett neki, viszont a banánt kis darabocskákban megette,sőt a túrórudim külső csokiját is :lol: :oops:
Szóval így vagyunk, bocsi, hogy hosszú lett, de már tök rég nem jöttem és nem tudom, mikor jövök újra :roll:
Nem egyszerű most már az élet, persze tündér, hogy így megy meg ügyes, meg a védőnő is nagyon megdícsért minket, hogy mennyire mozgékony (meg se állt 1 órán át Lotti, még a csajra is felmászott :lol: ), csak hát nehéz egész nap figyelni rá és ennek ellenére többször eldől szegény.
Ja, megvolt a nagykádban fürdés tegnapelőtt és tegnap, de tegnap megcsúszott és eldőlt és üvöltött, nagyon megijedt, úgyhogy fene se tudja, hogy ma bele tudjuk-e rakni :shock:

Mennem kell tovább, teregetek, aztán megcsinálom a sütit, szép napot mindenkinek!!!!!!!!!!!!!


Jaaaaaaaa, Szöszke, te kérdezted a szédülésemet (amúgy hogy vagy, szédülés elmúlt???), nekem elmúlt. Iszok minden nap egy vas pezsgőtablettát, a vérnyomásom továbbra is alacsony és párszor szoktam szédülni, de nem vészes. Anyukám azt mondta, hogy lehet, hogy azért voltam rosszul, mert rá 1 hónapra megjött a mensi, de fene se tudja.
Kávét muszáj innom, mert különben a fejem is fáj, de nem pörgeti be Lottit szerintem, ugyanolyan akkor is, ha iszok, szóval szerintem ihatsz nyugodtan. Én Nescafe 3 in 1-et is szoktam du. és reggel normál kávét sok-sok tejjel és mézzel, muszáj, mert különben egész nap szédelegnék :?

Na mentem tényleg, remélem tudok azért jönni hamarosan!!! :roll:

Kép így eszik

Kép füri a nagykádban

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Hali-hóóóóó! Hol vagytok???? :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
ne is mondd, én mostanában rengeteget eszem... pont tegnap gondolkodtam el rajta, hogy sokszor feleslegesen teszem, és hogy mostantól olyankor nem fogok... pl. párom kivesz a hűtőből egy túró rudit, akkor tutira nekem is kell, még ha amúgy eszembe se jutott... :oops: , vagy pl. amit meghagy a gyerek mindig megeszem... ezt se kellene... :oops: A terhesség alatt csont és bőrre fogytam, erre most utána hízok el... vicces :)

Timirosicka,
hú, szegény, jól megjártátok. Gondolj a pozitív oldalára, hogy azért csak pancsiztatok egyet... :roll:

Lányok,
majd írjátok meg milyen volt a Balcsi, mert mi is oda megyünk júli végétől és már izgulok! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ildi...na pont most írtam neked. :lol:
Nagyon édesek a képek :D
Ahogy nézem a többi babához képest az én Norbim lehet kissé duci? :oops:
Hűűű, de sokat kérdeztél Ildi! :D
Leírom ahogy mi állunk ezekkel:
Tejtermék...Lehet hogy én is megkísérlen a sajtot, először csak egy teáskanálnyit reszelek a
főzelékbe...aztán majd meglátjuk :wink:
Natur joghurtot azt már próbálgatjuk. Túróval még várok 1 hónapot.

Kakaó/Csoki...szerintem felesleges és nagyobb mennyiségben káros is! :( Persze egy-két falat ne árthat.
De az biztos hogy a kakao és a csoki élénkítő hatása miatt sem jó a piciknek...főleg akik rosszul alszanak. :roll:

Csirkemáj...én már adtam, először 6 és fél hónaposan kóstoltattam,a húslevesből szedtem ki egy picike darabot,
nem ízlett! :?
Most 1 hete evett megint és már megeszi. a vasárnapi húslevesből adom egy kis leveslével. a krumplit,
répát külön párolom hogy bennemaradjon a vitamin. :wink:

Kenyér/kiflicsücsök/keksz...Norbika nagyon mohó és rájött hogy tud harapni ezért nagyon
óvatosan adom ezeket. :roll:

Karalábét egy 2-3 cm-es darabot adtam a többi zöldséggel, nem volt gond :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Bocsi az íráshibáért, siettem! :oops: Norbi már hív, megyünk tízóraizni! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
én most szereztem be utazóágyat, Siófokon fogjuk először használni, remélem jó lesz.

Örülök, hogy találtál rugit és cipőt :) Én is mindig onnan szerzem be :)

Ildi,
Lotti nem alszik az utazóágyban? :shock: Akkor lehet, hogy gyorsan kipróbálom itthon utazás előtt! Lehet, hogy mostantól délutánonként abban fogom altatni, hogy szokja!

Pálmi nagyon majszolgatja a kiflit, kekszet, stb., én nagyobb darabokat adok neki és tök jól elvan vele, fogja és nyammogja, de a gyomrába nem sok kerül :) Persze Lottinak már van foga, azt nem tudom, hogy akkor mi lenne...

Cuki lehet, ahogy ül a bevásárlókocsiban! :) Én is, én is, én is! :) Csak Pálmi még nem ül :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ja, és még valami, amit elfelejtettem, CORA-ban nyári leárazás van, 50%, mindenre!
Lottinak vettünk 2 úszóbugyit, nagyon-nagyon édesek, 400 forint volt csak, úgyhogy érdemes benézni!!!

Közben sikerült kiteregetnem is, még alszik, a sütinek neki se fogtam, úgyhogy tényleg megyek :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi
Én glutánt még nem adok, úgyhogy nálam keksz, kifli kilőve. Viszont próbálkozunk a biokölessel. Lerakom elé az etetőszékben, ő meg elnyammogja. Rágja is, meg közben el is olvad a szájában. Persze figyelni kell rá közben, egyszer elkezdett baromira köhögni, kikaptam az etetőszékből, de csak szórakozott. Akkor ment le az első falat, és meglepődött. Azóta nem csinál ilyet, nem akar tőle megfulladni... :lol:

Egyébként mi is sokáig kerestünk szállást a Balatonon. Végül nem találtunk házat olcsón, csak egy apartmant, de ez is két szoba, meg különálló kert. Remélem jó lesz. Ha az, akkor megadom a számát, ha érdekel...

Amikor Hajdúszoboszlón voltunk, akkor Bori az utazóágyban aludt, aztán hajnalban már mellettünk. Ezt itthon is így csináljuk, úgyhogy nem gáz. Mi egyébként azért visszük az utazóágyat, mert ő előbb elalszik, mint mi, és akkor nem akarom a nagyágyba rakni, nehogy leessen.
Veronika
Az jó ötlet, hogy otthon kipróbáljátok. Mi úgy vittük el, hogy még kinyitni se tudtuk. Ott szerencsétlenkedtünk vele egy óráig.

Borinak kijött a harmadik foga, de nagyon sír egész nap, úgyhogy gondolom készülődik egy negyedik is. Nagyon rossz amikor ennyire szenved, és nem tudok vele mit csinálni. Úgy volt, hogy ma eljönnek a barátnőmég egész napra, de mondtam, hogy inkább ne jöjjenek, mert szerintem egész nap rajtam fog lógni a gyerek, és nem leszünk valami jó társaság.

marek
 
 


Sziasztok!

Én is gyors leszek.

Utazóágy - Szabi a kolpingban abban aludt, előtte nem próbáltuk itthon, pedig van. Nem volt vele semmi gond.

Máj - Szabi már kapott levesből kivéve, összetörve, zöldségekkel keverve. Csúszott minden gond nélkül.

Kifli, kenyér - Imádja. Amikor már nagyon szottyos, cserélünk. A babakekszet is ügyesen elmajszolgatja, ha túl nagy darab törik le, azt kiköpi.

tejtermék - még nem merem adni

zöldégek - háát, a hüvelyesekn kívül szerintem már mindent megkóstolt. Na jó mondjuk spárgát meg sárgaborsót nem, mert azt én se szeretem, nem is szoktunk csinálni.

Szabi pápázik!!!!

mennem kell, ébred

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Tegnap olvastam, hogy lehet hagyni mostmár próbálkozni egyedül enni, ezért tegnap kapott főtt répadarabokat babatányérba, hogy megpróbálhassa a szájába tenni (kézzel egyelőre, nem kanállal).

De ezeket még nem tudta megfogni, csak túrkálta... a legkisebb amit még meg tud fogni és a szájához venni a háztartási keksz... úgyhogy végül a répadarabkák anya segítségével vándoroltak Pálmi szájába :) Pedig csak negyedeltem a répakarikákat, de nem volt képes megfogni.

Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!
Sajna ritkán jövök , de akkor olyan jó olvasni Titeket! A júniusi topikba én is benéztem- meg is bántam, mert tök elszomorodtam azon, hogy így osztják egymást. :shock:
Ildi: nem semmi mennyi házimunkát végzel!!! Bevallom őszintén, nálunk már a takarítást is a férjecském végzi hétvégén. (főzés helyett rendelünk, eltekintve a kivételes esetektől) :oops: Ennek ellenére netezni nekem sem marad időm-ha mégis elindítom, amikor iZéke ébren van, akkor egyből a klaviatúrámat tappancsolja (pedig apa adott neki egyet direkt játékra).
LKata: sajnos a spinning az én ismereteim szerint sem fogyaszt- legalábbis amikor még megtehettem, és én is spinningeltem, én sem fogytam. Kivéve, ha kaja helyett tekertem. :lol: Egyébként úgy tudom, hogy a spinracing nem egészséges, mert a gerincednek nem tesz jót a karmozgásokhoz szükséges testtartás. De lehet hogy rosszul tudom. :shock:
Darabos kaják: csak olyat adok, amit fogak híján el tud szopogatni, vagy szét tud lapítani a nyelvével. Illetve ahogy Veronika répadarabjait nézem, lehet, hogy az is fontos nálunk, hogy akkora darabokra aprítok, amit akár egyben is le tud nyelni (Veronika répadarabkáinak kb.negyedére). Nálunk most a korpovit keksz a legfurcsább sztár, meg a göridinnye- de előbbit a fuzárium miatt most nem is tudom, adjam -e, vagy sem :shock:
folyt......

macianyu
 
 


Ildi, Marek Köszönöm a szédülés infót, és a kávé tippeket, már nem szédülök, szerencsére. Nem tudom, mi lehetett...a kávéivással az a bajom, hogy életemben eddig kb. 5 kávét ittam, mert nem szeretem a keserű ízt. Inkább capuccino -párti vagyok, azt kicsivel többször ittam már, mint kávét. :)

Ildi, Balatoni szállások például itt:
http://www.balatonlelle.net/Balaton_sza ... laton.html

Lkata, azért kérdeztem a spinninget, mert szórakoztató mozgásformát keresek, lehetőleg olyat, ami nem apasztja a tejet. Van a közelben több edzőterem, de terhesség előtt jártam, és tudom, hogy az nagyon durva lenne. Ezzel a súlytöbblettel képtelen lennék végigcsinálni egy aerobik órát. :( Rendes biciklim van, és a férjem görkorizik, terhesség előtt gyakran jártunk úgy, hogy én biciklivel, a férjem görkorival, de Gergő még nem tud ülni, és veszélyes lenne valamelyikünk hátára kötni a sportoláshoz...
Még gondolkozom, mit lehetne sportolni. :roll: De kell valami, mert egyre ügyetlenebb vagyok, tegnap pl levertem egy üvegkancsót és letört a füle. Tegnapelőtt egy bolt előtt kiálló betonlépcsőbe rúgtam bele térddel, és fel is duzzadt, meg véraláfutásos lett. Szóval megvitattuk itthon, hogy a mozgáskoordinációm valószínűleg a sportolás hiánya miatt romlott...

Kép
szöszke
 
 


Lkata, ja, a kukoricapelyhet adtam összeturmixolva is, meg egészben is. Hagyni kell időt, hogy átázzon.

Kép
szöszke
 
 


....folyt
és ezeket a kis darabokat már néha iZéke kézel is eszi, de általában megunja (mindig megunja az evést, nagyon keveseket eszik :cry: ) Viszont nálunk meg pont azzal van a baj, ha túl nagy darabot kap (Pl.kiflivég), akkor hajlamos egyben a szájába tömni, és paramami akkor nagyon megijed!!! :lol: :shock:
Nálunk is megy már a pápázás (már ő is kezdeményezi, olyan kis drága :) ), és mióta hétvégén vendégségben megláta egy 2 éves nagylánytól, azóta a labdát is elgurítja magától (nagyszülői túlzással mondható csak visszagurításnak).
A nemalvóknak, akik terveznek még gyereket, feltétlenül javaslom, hogy akkor most vállalják a következőt- garantáltan nem lesz alvás problémájuk. Már a várandósság alatt olyan álmosság fogja gyötörni őket, hogy visszakívánják a régi szép éjszakákat! :lol: :lol: :lol:
Magunkról még: már egy hete csak egy tiszta medencéről álmodom! Most, hogy megint nő a pocim és a cicim(szerencsére még a súlyom nem nőtt), egyre nagyobb kényszert éreznék egy kis alakformálásra. El is határoztam, hogy amint meglesz babó, és lehet menni, veszek egy uszodabérletet. Elmegyek kora délután úszni, és addig sem eszem (az émelygésem múlóban, HELP!!!!!).
A rossz idő nálunk is korlátozta a szabad mozgást- iZéke mozgásigényét tehát rajtam, mint élő mászófalon élte ki. Nem tudom egyébként mit éreznék a várandósság miatt, de így minden este tökre összetörtnek érzem az érzékenyebb szerveket (cici, poci)

macianyu
 
 


Nodemostmárelegetírtambocsánatakineknemírtamszemélyesenis!
Próbálok jönni gyakrabban.
Jó nyaralást mindenkinek!
M.

macianyu
 
 


a megláta az valójában meglátta, de állítólag úgyis csak a magnhangzók fontosak a szövegben :lol:

macianyu
 
 


a magnhanzók pedig magánhangzók... ebbe mindenképp belebuktam :lol:

macianyu
 
 


Macianyu
:lol: :lol: :lol: :lol: Azért értettük... :lol:
Rajta vagyunk a babaprojekten, hogy újra tudjak aludni. Még nincs eredménye, illetve nem érzem magam terhesnek, viszont mindenki örömmel kérdezi, hogy kismama vagyok e, mert akkora a hasam. Lehet, hogy kéne vennem egy tesztet? :roll: :lol:

Egyébként Zengő emelgetésével hogy állsz? Nem esik nehezedre? Nem fáj a derekad, vagy ilyesmi?

marek
 
 


Macianyu...háát, elkeserít amit a spiningről írtál :( akkor lehet nem kéne csinálnom??? :roll:

Szöszke....szerintem mindenképp gerinctornával vagy jogás tornával kezdj, ez segít a jó testtartás
visszanyerésében és erősíti a hát és csípő izmokat...majd csak késöbb ugra-bugrálj! :wink: :D
Köszi a pehely infót! :lol:

Húúúú, ez a júniusi topic durvaaa! :( Ugye mi soha nem írunk ilyeneket egymásnak! :wink: :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Jelentem, Norbi salátafőzeléket evett reszelt sajttal!
Ízlett neki! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Macianyu,
:lol: :lol: :lol:
A répadarabkák egészen omlósra voltak főzve, ami szétomlik a szájában. Simán ette ha én a szájába tettem... a te lánykád ügyes, ha meg tudja fogni az apró darabokat!

Marek,
mi nem vagyunk még rajta - majd csak októbertől-, de a 49-ik napon vagyok és még semmi... :shock: Úgy tűnik egyre nyúlik a periódusom, előző hónapban 38 napra jött meg, előtte 31-re... nem tudom mitől lehet? :roll:

Szöszke,
gondolod, hogy a tornával van összefüggésben? Én mostanság azt veszem észre magamon, hogy figyelmetlenebb vagyok... volt hogy elfelejtettem dolgokat, ilyen ezelőtt sohasem fordult velem elő! Pl. elfelejtettem gyógytornára vinni a gyereket... Nem lehet, hogy a baba miatt lépnek fel ilyen koncentrálási gondok, akár agyilag mint nálam, akár testileg mint nálad?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Megpróbálok nagyon gyors lenni és mindenről írni! (hi-hi) :lol: :wink:
Látom ám, hogy lassul egy kicsit a topic egyre több időt igényelnek a picik, na meg a nyár! :wink: :lol:
Annyira mindig volt időm, hogy rátok nézzek és meglessem milyen szépek a babák és hogyan fejlődik mindenki!

Hátha valakit megnyugtat:
- még mindig nincs foga Máténak
- 1 hete kezdett el kúszni, inkább ha fogjuk a kezét megy

Talán ennyiből is látszik, hogy mennyire más minden baba, tehát tényleg nem kell aggódni, hogy ki mikor mit csinál! Írom én, aki már 7 hónapos kora óta izgult, hogy nem fog a gyerek kúszni,mászni! Dehogy nem! :wink:

Időm mellette alig van! Biztos rossz az időbeosztásom!

Kaja (már bevállalok mindent, hogy le is merje írni miket adok):
- minden nap kap husit ebédre
- minden nap van vagy túrórudiból túró csokija nélkül vagy kinder tejszelet vagy bébi desszert (amit itthon találok)
- nasizni adtam már 1-1 kukit (jobban bevált, mint a babakeksz)
- vegyesen adom az üvegeset, illetve saját kaját, mikor mire van idő
- kifli, zsömle, kenyér belseje darabolva (van, hogy egy kis pörkölt szafttal ízesítve, vagy tejpépbe adagolva, vagy gyümölccsel)

Ennyit eszik Máté:
5-kor és 7-kor cicizés
8-kor reggeli (kifli+tejpép hígan+üveges szilva) a mennyiség ízlés szerint
10-kor tízórai (banán+túróruditúró+amaránt dúsításnak)
13-kor ebéd (üveges vagy saját+desszertnek a puding, vagy gyümölcs, ehhez adtam már babapiskótát is)
fél 4- körül egy kis nasi (kuki 1-2) vagy ha marad valami ebédről és kéri
17-kor uzsi (mostanában főzelék)
19-kor tejpép (kissé hígabban)
21-kor cicizés

Éjszaka viszont szigorúan csak víz! Ebben a nagy melegben kellett is a sok folyadék!
Gondolhatjátok, mire az egyiket megeszi, már csinálhatom is a következőt, főleg, hogy én is elkezdtem a darabosat együk már kézzel és tanuljuk meg műsort!
Ehhez még jönne a házimunka (kevés sikerrel) és csavargás, kirándulás! Ez megy könnyebben addig sem látom az otthoni tennivalókat! :lol:
Hétvégén elmentünk a nyíregyházi állatparkba! Egy élmény volt és már Máté is élvezte, hogy látta az állatokat és tudta is őket követni!

Ja még kaja:
- sajtot ma kapott először
- karalábét még nem
- ha csirkemájat csinálok, akkor lehet, hogy 2 napig is azt kapja és lehet, hogy egy héten nem csak 1-szer (bár ezt tanácsolják)
- próbáltam már gyümölcsöt hússal (pl. almba, banán, csirkehusi)
Érdekes, hogy a nekünk bizarnak tűnő dolgok jól bejönnek a babáknak! :lol:

Na ezt most gyorsan elküldöm!

Kép
bettike
Eger
 
 


És tudtam!
Ébredés! :arrow:

Kép
bettike
Eger
 
 


Bettike,
jó sok mindent eszik Máté! Az édességekre biztos, hogy rá kell szoktatni? Bár te fiús anyuka vagy, én a lánykámat féltem, hogy ne szokjon rá és ne hízzon majd el az édességektől és nasiktól! :)

Hihi, nálatok sincs még fog :) Nálunk sincs :)

Gratula a kúszáshoz! Azt Pálmi is csinálta, hogy ha fogtuk a kezét odahúzta magát! :)

Ha bejött Máténak az állatkert, lehet, hogy majd Pálmival is újra próbáljuk, mikor vittem még nem érdekelte, de mostanában már nézegette a cicákat, kutyusokat az utcán!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?