Új privát üzeneted érkezett!

Na, sütöttem sós, napraforgómagos lepényt. Csak úgy. Gondolom jó lesz holnap valami egyszerű leveshez. Itt a kép. És nagyon egyszerű a recept. A poharasat csináltam át.
Írom:
2 bögre liszt
1 bögre tej
1/3 bögre olaj
2 kiskanál só
1 csomag sütőpor
2 egész tojás

Na ezt mind összekeverni, vajazott,lisztezett tepsibe beleönteni, fakanállal vagy kézzel elnyújtani. A tetejét megkenni olajjal és rászórni a napraforgómagot,amit kicsit bele is nyomkodunk a tésztába. Kb. 20 perc alatt megsül. Kép

Kép
flóra 11
 
 


És már sül a torta is. Majd küldöm ennek is a receptjét és a képet is. :D
Egyáltalán jó tipokban vagyunkmi? Mi most pótcselekvésképp sütünk? Ti,ez biztos valami szindróma, ami azokat a nőket támadja meg,akik teherbe akarnak esni. :shock:

Kép
flóra 11
 
 


Jaj, most látom, megint laptető! De már szaladok,mert a tortának aztán annyi lesz!

Kép
flóra 11
 
 

 
 

Kialudtam! Guszta a lepénykéd!
muzsuzska
 
 


Ma nagyon rövid a délutánom, mert fél 6kor megyek dolgozni reggel 6ig! :evil:
Még tart a tegnap vásárolt jégkrém,nálunk ez a süti ma!
Ha éjszakás vagyok haldoklom, nincs lekierőm semmihez!
muzsuzska
 
 


Flóra és Benó Ti jó sokáig fent voltatok az éjjel!
muzsuzska
 
 


Benó! Amikor itt voltatok akkor mondtam,hogy piri indul erősebben és talán normálissan! De nem lett normális és húsvét óta volt! De tegnap óta NINCS!!!!!!!!!!!! Most szellőztetek, betétundorom van, és utálom a piros színt!!!!!!!!
Irtátok a vattát, kellett vennem mert tampont nem birom, és a betét miatt úgy éreztem hogy szétéget már! Persze nem csoda január 12-óta! Tehát emeletes csomagom volt, betét majd egy marék vatta, de jobb volt mert mintha szellőzőtt volna! :D
És erre mondta a doki, hogy türelmetlen vagyok, mert mondtam hogy elegem van a hónapok óta tartó piri miatt!!!!!!!!Hiába ő férfi!
muzsuzska
 
 


Részlet egy levélből:
"Tisztelt Doktor úr!
Nagyon el vagyok keseredve, mert nem esek teherbe, pedig már fél éve szeretnénk kisbabát. Én 32 éves vagyok, már három szülésen túl. Most nagyon szeretnénk még egy kisbabát, de sajnos nem sikerül teherbe esnem. Mit javasol a doktor úr? Van még esélyem, hogy babázzak vagy inkább mondjak le róla?"

Napjaink sikerorientált gondolkodásában a fél éves sikertelen próbálkozás már végítélet hangulatot kelt. A fenti részlet sajnos tipikus, a Babázó szakértőjeként sok hasonló levelet kapok, amelyek arról számolnak be, hogy a rendszeres próbálkozás ellenére sem jött össze a terhesség a tervezett néhány hónapon belül.

Egy egészséges fiatal pár évente átlagosan egy terhességet "hoz össze"

A termékenység biológiai és nem matematikai kategória, ebben az átlagban mindenki benne van, az is aki terhes lesz "mihelyst a férje az ágya szélére ül", és az is akinek soha sem sikerül. Ezért a nőgyógyászok azt javasolják a fiataloknak, hogy egy évig ne legyenek türelmetlenek, lelkesen próbálkozzanak, és ne gondoljanak közben a "gyártásra", mert ez a görcsös erőlködés (a hozzáértő pszichológusok szerint), kis túlzással, fogamzásgátló hatású.

Ezt az "egyéves" tanácsot igen sokan zokon veszik, követelnek hormon és más, műszeres vizsgálatokat, "orvost váltanak", ha nőgyógyászuk nem teljesíti a követelést, türelemre int.

A türelmetlenségnek sok oka van, a leggyakoribb a múló idő

A most azonnal terhességet kívánók a társadalmi elvárásoknak megfelelve, a család és gyakran a nőgyógyász unszolása ellenére előbb egzisztenciát építenek, a fontossági sorrendben csak ezt követi a gyerekvállalás. Gyakran túl a harmincon, harmincötön is.

A biológia nem ismer megalkuvást, a múló időt jól lehet fedni egészséges életmóddal, sportolással, tornával, kiváló kozmetikumok használatával, igaz ami igaz, a mai harmincasok, sőt negyvenesek úgy néznek ki, mint fiatal korom húszévesei. Ránézésre.

A nő együtt születik az összes (sok millió) petesejtjével, 13 éves kora körül kezdenek megérni, havonta átlag egy. A következő 40 éven keresztül 5-600 esetben történik petekiszabadulás, ennyi lehetőség van teherbe esésre. Az idő múlásával azonban a petesejtek, illetve az ezeket tápláló petefészek sejtjei is öregszenek, harminc felett már egyre több az olyan ciklus, ami látszólag rendben van, mégsincs benne terhességre alkalmas tüsző, kezdődnek az un. anovulatiós (petekiszabadulás nélküli) ciklusok, melyek 40 felett egyre gyakoribbá válnak.

Ezért harminc felett már indokolt a terhességet kívánók kivizsgálása a "babyproject" bejelentése idején is, ők már nem tartoznak a bevezetőben említett "fiatal, egészséges pár" fogalom körébe.

A kivizsgálás menete minden korban ugyanaz

Az első a peteérés - petekiszabadulás vizsgálata. Erre a legegyszerűbb módszer az alaphőmérséklet vizsgálata (lásd: Peteérés és terhesség)

A legfontosabb ebben az esetben az, hogy ne csak egy ciklust mérjünk (ld. fent) hanem legalább három hónapig (addig is múlik az idő, nő a terhesség esélye).

Másik fontos szabály, hogy a ciklus minden napján kell mérni. Az értékelés fő szabálya az, hogy milyen alakú a görbe, a mérések abszolút értékének (37 alatt vagy felett van) nincs jelentősége. Én azt szoktam kérni, hogy 3 havi Excell táblába rajzolt görbével jelentkezzen a páciensem, egyre többen képesek megfelelni ennek a maximalista igénynek, igaz egy egyszerű kockás lapra rajzolt görbe pont olyan jó. Ha a görbén a közepétől emelkedés látható, akkor nagy biztonsággal állapítható meg, hogy abban a ciklusban volt peteérés. A biztonság bizonyossággá fokozható, ha az emelkedés közepe felé (28 napos ciklus esetén a 23. nap körül) vérből egy progeszteron nevű hormont méretünk meg (egy vérvétel), mert ennek megfelelő szintje esetén biztosan volt peteérés, a ciklus alkalmas volt a megtermékenyülésre. Ekkor ebben a témában további tennivaló nincs, illetve felesleges. Ha eltérés van, tovább kell vizsgálódni.

Ugyanazon három hónap alkalmas a "férj" megtermékenyítő képességének mérésére is. Igen sok férfi húzódozik ettől, pedig a meddőség oka min. 20%-ban a férfinél keresendő. A vizsgálatot andrológiai szakrendeléseken (urológiák mellett működnek) vagy meddőségi központokban végzik, bár nem kellemes(?), de nem is fájdalmas vizsgálat. Ha komoly eltérés van, gyakran a mesterséges módszerek következnek.

Ha az előző két teszt nem mutat rendellenességet a továbblépés előtt meg kell állapítani, hogy átjárható-e a petevezető.

Ennek több módszere van, a legegyszerűbb (rtg vizsgálat, un. HSG) a legkevésbé eredményes, és a legjobban fáj. Lehet a vizsgálatot ultrahanggal is végezni, de ehhez drága kontrasztanyag kell, amit a biztosító nem fizet, viszont a vizsgálat nem olyan fájdalmas, és épp annyira megbízható.

Mindkét esetben előfordulhat, hogy a petevezetőt lezártnak találják, de mégsem az (álpozitív eredmény), aminek a következménye vagy az, hogy feleslegesen fogunk mesterséges megtermékenyítési módszert javasolni, vagy a pontosítás érdekében un. hastükrözéses (laparoscopiás) módszert. Ezért választható már elsőben is a laparoscopiás módszer is, de tudni kell, hogy mivel ez lényegében egy hasműtét, szövődményei is veszélyesebbek (mint egy hasmegnyitásnak).

A nagyobb kockázatért cserébe igen sok előnye van: a biztonság, a kimutatott elváltozás biztosan ott van, a lezárt petevezető az esetek egy részében meg is nyitható, ha olyan elváltozást találunk, amely operálható, a módszerrel azonnal el is végezhető a műtét. További lehetőség, hogy egyidejűleg a méhüreg tükrözése is elvégezhető (hysteroscopia), ami nem csak a terméketlenség okát fedezheti fel és oldhatja meg, hanem esetleges későbbi vetélés megelőzését is szolgálhatja.

Ha mindezek a módszerek negatív eredménnyel járnak: azt mondjuk, hogy nincs meghatározható oka a meddőségnek, és bár még vannak finom módszerek a meddőség kivizsgálásában az esetek döntő részében a mesterséges megtermékenyítést ajánljuk mint a leggyorsabb és leghatékonyabb módszert.

És gyakran ugyanide jutunk, ha közben találtunk valamit, de annak megoldása is a "lombik".

Mit ajánlhatunk tehát?

Elsősorban azt, hogy minél fiatalabban korban vállaljuk az első gyereket. A vállalkozáshoz mindig kell egy adag bátorság is, és a gyerek mindig egy kaland! Fiatalon kell kalandozni, mert a sikert is akkor tudjuk igazán élvezni. Még ha áldozatokkal jár is. Az idő múlik és az esélyek nem nőnek, sőt. Fiatalon még lehetünk türelmesek, de az idő haladtával egyre indokoltabb a kivizsgálás.

dr. Csákány M. György

Kép
szilzi
 
 


A talpmasszőrőm is kismama, nagyon édes kis pocija van már! Mesélte, hogy volt bababörzén. Megmutatta miket vásárolt,7ezerért egy rakás ruhácskát! Nagyon szépek és édessek! Szerintem okos dolog az ilyen börze, mert olcsón meglehet kapni a dolgokat és a babák hamar kinővik a gyönyörű holmikat.
muzsuzska
 
 


Muzsuzska, én ezt tuti nem bírnám! Nekem a négy-öt nap is elég kényelmetlen és a tampont én sem nagyon bírom. Igazad van, szerintem a nőgyógyászok nagy többsége azért olyan "nehézkes" mert soha nem élték át ezeket a dolgokat. Én csak egy hónapot kívánok nekik a Te szenvedésedből...

Kép
szilzi
 
 


Flóra a sütid.... Fantasztikusan néz ki! És en nem is olyan bonyolult, ezt én is megcsinálom.
Ez a babavágyós sütögetés biztos létezik, mert én eddig nem nagyon álltam neki semmilyen sütinek, és főleg nem gyakran. De! Tegnap én is megint sütöttem, almás piskótát. Fimon lett :D De ha így megy tovább 100kilósan fogok már teherbeesni is! :D

Kép
szilzi
 
 


sajna én nem tudok hőmérőzni a műszakozás miatt!!!!!!!! Az éjszakás utáni mérés mindig magassab és fals eredményt produkál! De gondoltam rá hogy nekiállok, be kéne szereznem valam jó féle hőmérőt amit nem kell tartogatni sokáig és megbizható!
muzsuzska
 
 


Ez a talpmasszőr dolog jó lehet. Két órán keresztül... Én hiszek ezekben, szerintem sokszor többet használnak ezek a gyógymódok, mint a gyógyszerek! A lombik még mindig úgy van, hogy az első beültetés ingyenes és a többiért már fizetni kell?

Ti vetetnétek le köldökzsinór vért? Én most erről olvasgatok, nem mintha aktuális lenne, de... :oops:

Kép
szilzi
 
 


Muzsuzska én mérem-tem a hőmet, de a lényeg hogy ha napközben alszol annyit amennyit éjjel szoktál, mérd utána, mert a tested a pihenés miatt "hül" le. De én azt is megnéztem, hogy mennyit emelkedik estére és nálam átlagban 0,2 fokot. Én ajánlom a digitális hőmérőt, két perc, sipol ha kész van és azzal nem parázok, hogy vissza alszom és elharapom. :shock: :roll:

Kép
szilzi
 
 


van egy nagyon egyszerű almás krémes receptem! Nagyon fincsi és mindenkit elkápráztatok vele mert a látványa is csodás! Ha érdekell valakit leírom!!!!!!!!
muzsuzska
 
 


Engem érdekel! :D Mire lesz babám, legalább megtanulok sütni! :D

Kép
szilzi
 
 


Hát maga a beültetés ingyenes azt hiszem 5ig, csak a gyógyszerek nagyon drágák.
muzsuzska
 
 


Egyébként ezért az egy mondatért csatoltam be a cikket:

"Ezért harminc felett már indokolt a terhességet kívánók kivizsgálása a "babyproject" bejelentése idején is, ők már nem tartoznak a bevezetőben említett "fiatal, egészséges pár" fogalom körébe. "
Miért kell mégis orvostól orvosig járni, ha szeretnél vizsgálatokat??

Kép
szilzi
 
 


És Te mikor szeretnéd kezdeni a beültetést? Illetve mikor kell előtte elkezdeni a kezelést?

Kép
szilzi
 
 


Na jó, ez elég hülyén hangzott így, bocsánat érte :oops: , de nem tudtam megfogalmazni!

Kép
szilzi
 
 


Almás krémes.
Kivajazni a tepsit, én mindig alufóliát teszek bele! 3-4 almát meghámozni és cikkelyekre vágni, szépen sorban a tepsi aljába rakosgatni őket. 5-6 tojásból piskótát sütni, ráönteni. Kb 30 perc alatt kész. Isteni az illata ahogy öszesül az almával. Ha kész tálcára borítani.

KRÉM: 2csomag vaniliapudingot megfőzni fél liter tejjel, azért kettőt mert néha nem akart megkötni és lefolyt!
Egy fél rámát kikeverni 15dkg porcukorral. Majd ha a puding kihűlt összekeverni.

Piskótára kenni, tetejére csokimázat késziteni!

A csokimázzal sokáig szenvedtem , mert nem jött össze sehogy se!
Tortabenót használok, felteszek egy kislábasba vízet , majd abba mégegy kislábost és beleöntök kb negyed deci étolajat és ha már melegszik beletördelem a csokit. Néha megkeverem. Rákenem a krémre és kész!

Benónak tartozom a piskóta recepttel:

Fogsz egy tálat bele 5 egész tojás és 5 kanál kristálycukor, habbá
vered , majd visszább kapcsolsz legalacsonyabb fordulatra, és bele 5 kanál liszt! Összekevered és kész a piskóta!
Sokáig szenvedtem (én mindig mindennel szenvedek) a piskótával
, előszőr szétszedtem a tojásokat, majd külön vertem fel, aztán jól összeesett minden....................

Ja nem szabad kinyitni a sütőt, nincs kukucskálás!
Amior már majdnem kész -tetejét megtapizod ha rugalmas akkor már jó.
muzsuzska
 
 


Boccs, ha valakinek túl részletes!
muzsuzska
 
 


Mindent a terhességért

Aki azt hiszi, hogy a védekezés abbahagyása után azonnal teherbe esik, téved. Ha sietteted az eseményeket, alighanem meglepetés ér: lehet, hogy még hónapok múlva sem kerülsz másállapotba. Ne add fel, van megoldás!


A termékenységet a környezet, az életmód, a szerelmi szokások egyaránt befolyásolják, a termékeny időszak pedig tovább tart, mint gondolnád.
- Fontos az egészségi állapot, a stresszleküzdő képesség és a megfelelő táplálkozás.
[u]- Ha egészségesen élsz, a korod alig-alig nyom a latban. A nők mintegy négyszázezer petesejttel jönnek világra, mit számít öt-tíz év ide vagy oda? A teherbe eséshez úgyis csak egyetlen egyre van szükség közülük.[/u]- A férfiak termékenységébe vetett hitét nemigen lehet megingatni. Pedig a nemzőképes spermiummennyiség csökken az évek folyamán.
- A nők ezzel szemben nem ennyire öntudatosak, az orvosok szabvány
figyelmeztetései elvehetik a termékenységébe vetett hitüket.
- Bár az életkor előrehaladtával nő a vetélés veszélye a terhesség első
harmadában, a koraszüléssel kapcsolatban nincs ilyen összefüggés.
- Egyetlen veszély: idősebb korban nagyobb az esély a Down-kórra. Ezt a kromoszóma-rendellenességet azonban speciális vizsgálattal a terhesség korai szakaszában meg lehet állapítani.

Rossz az időzítés

A legelterjedtebb tévhit: a peteérés mindig a ciklus közepén következik be. Valójában előtte és utána is megtörténhet. Van, aki az ébredési hőmérsékletét méri minden reggel, és azt figyeli, miként változik, mikor emelkedik. (A fogamzás szempontjából fontos peteérés a hőmérséklet emelkedésekor már megtörtént.) Ha minden rendben van, ciklusonként akkor is csak 8–36 százalék a teherbe esés valószínűsége, s az életkor emelkedésével növekedésével egyre kevesebb. A számok azt jelentik, hogy ciklusonként tízből körülbelül három nő marad terhes. A húszévesek átlagosan öt hónapot, a negyvenévesek tízet várnak - feltéve, hogy rendszeresen élnek nemi életet.


Terméketlenség

Elavultnak minősíthető már a szabály, miszerint egy nő/férfi akkor számít meddőnek, ha a rendszeres szexuális együttlétek dacára egy évig sem következik be a terhesség. Egy európai kutatás értelmében ugyanis minden harmadik pár több mint egy esztendőt várt a gyermekáldásra, és mindössze 2,2 százalékuk maradt egész életében terméketlen.

Póz és fogamzás

A nemi öröm kedvezően befolyásolja a termékenységet, mert endorfin termeléséhez vezet. Ez a hormonhoz hasonló vegyület elősegíti az orgazmust. A csúcsponton, az izomösszehúzódások következtében, a spermiumok egyre mélyebbre hatolhatnak a méhben, s onnan már nincs messze a petesejt. Persze nemcsak az átélés intenzitása, hanem a szeretkezés közbeni testhelyzet is befolyásolja a megtermékenyülést.
- A misszionárius pózban a sperma nagy része az aktus után visszafolyik. Ha a nő felhúzza térdeit, és ezáltal megemeli a medencéjét, valamelyest javul a megtermékenyülés esélye.
- Ha a pár állva szeretkezik, szinte esélytelenek a spermiumok, mert a hüvely majdnem függőleges.
- Ugyanez érvényes a lovaglópózra is (a nő a férfin ül). A spermiumok ugyanis szinte el sem jutnak a méhig.
- Az egyik leghatásosabb testhelyzet, amikor a férfi hátulról hatol a nőbe: a hímvessző egészen közel kerül a méhszájhoz.
Mindegy, hogy ki melyik pozíciót részesíti előnyben a párjával. Csak arra
kell figyelni, hogy a hímivarsejtek számára megfelelő körülményeket biztosítsanak a célba éréshez. Hatásos az is, ha aktus után a nő egy ideig még fekve marad, és párnát helyez a medencéje alá.

A spermiumok útja

Vannak olyan szokások, amelyek bizonyos körülmények között csökkenthetik a megtermékenyülés valószínűségét.
- A női nemi szerv orális kényeztetése változtat a hüvelykörnyezet kémiai jellemzőin, így később a spermiumok nehezebben tudják a petesejtet megtermékenyíteni.
- A szeretkezés előtti zuhanyozás megváltoztathatja a hüvely pH-értékét (normális esetben 4,5 és 5 között van). A szappan vagy a tusfürdő miatt magasabb vagy alacsonyabb lesz, tehát kevesebb hímivarsejt jut el a petesejtig.
- Az aktus utáni zuhanyozás sem ajánlott, mert a spermiumok kimosódhatnak a hüvelyből.
- Gyakori kérdés: a szeretkezések gyakorisága. Tíznapos önmegtartóztatás után van a legtöbb spermium az ejakulátumban. A mennyiség minden egyes nappal tovább csökken. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy tíznapokat kell sokáig várni, mert akkor elszalaszthatják a megfelelő alkalmat (peteérést). Orvosok a heti kétszeri szeretkezést javasolják, ha nemzés az elsődleges cél.

Kép
szilzi
 
 


Muzsuzska, Te ismersz engem! :D Nekem pont ilyen részletesen kell a recept, így talán!!! nem merül fel bennem annyi kérdés mikor csinálom! :D :D

Kép
szilzi
 
 


Így néz ki a saját készítésű gesztenyetortám: Kép
muzsuzska
 
 


Kicsit gonosz voltam most, mert ez az egy sütimről van képem és gondoltam nyálcsorgatónak nem rossz!
de ezután mindig fogok képet készíteni!
muzsuzska
 
 


Én a kelt tészták készítésével szenvedtem sokáig, soha nem volt türelmem megvárni amig keldegél.
muzsuzska
 
 


Megyek ebédelni!
muzsuzska
 
 


Jó étvágyat!

Kép
szilzi
 
 


Ma készen kaptuk az ebédet, párom édesanyja hozta.
Fincsi is volt! Csak 2 óra múlva kell mennem dolgozni, de nem akarok!!
muzsuzska
 
 


Hát ezen nem csodálokozom! Nekem még három és fél órám van hátra, de nem tudom hogy bírom ki. Az éjszakázás meg a legsz..bb! :( Párod mit csinál ilyenkor?

Kérdeztem, hogy Te már szeretnéd e a lombikot!?

Kép
szilzi
 
 


Illetve mit kell a beültetés előtt tenni?

Kép
szilzi
 
 


Ha tudok este benézek, bár nem szeretek munkahelyen netezni meg időm se sok.
muzsuzska
 
 


Párom is velem dolgozik együtt a cégnél. Vagyis én a laborban vagyok, ő az üzemben operátor. (műszakvezető). Bent nem sokat találkozunk.
muzsuzska
 
 


Mivel 39éves vagyok, hormonzavaros, egy méhenkívűli és egy vetélés a múltamban, egy selejt petevezetékem van,peteérésem ki tudja van e. Így én már csak a lombikban bizhatok, vagy a csodában-de az errefelé nem jár!!!!!!!!
muzsuzska
 
 


Én útálatos vagyok, mert az orvosokat nem tekintem isteneknek és merek vitázni velük! Tehát az ideális beteg-páciens nem én vagyok!
Most meg kell várnom amig rendeződik a hormonháztartásom és akkor kezdem a kálváriát.
Hormonszintmérés stb..
Aztán felveszem a kapcsolatot a lombikos dokival és titokban elkezdem.
Azért titokban mert ha megtudnák a munkahelyemen érzékeny búcsút vennének tőlem. Bár most olvastam, hogy van törvény ami a meddőségi vizsgálatokon levőket megvédi, de nálunk a tulajt nem igazán érdekli a törvény!!!!!!!
muzsuzska
 
 


Kéne valamit kezdeni a hajammal,nővesztem és most sehogy se tudok mit kezdeni vele.

Szerintetek ez normális dolog, hogy itt írogatás közben úgy érzem mintha magamban beszélgetnék????????????????
Remélem nem kóros!
muzsuzska
 
 


Királyfim most főz nekem egy fincsi kávét, hogy készülni tudjak és friss legyek! ÉDES!!!!!!!!
muzsuzska
 
 


Dehogy vagy egyedül!!!! :D

Kép
szilzi
 
 


Szilzi mit dolgozol most?
muzsuzska
 
 


Utazási irodában ücsörgök, de tényleg, mert vásárló ma a nullával egyenlő! :(

Kép
szilzi
 
 


Párod hogy bírja, hogy netezel?

Kép
szilzi
 
 


Ha minden igaz megtaláltam Tancsút Benó iwiw oldalán!!!!!!!!!!Micsoda helyes pocid van!!!!!!!!!!!
muzsuzska
 
 


Hát hajban nem tudok tanácsot adni, mert én is kínlódom a sajátommal, bár most egész jól sikerült levágni, de sokat nem szabadott, mert nekem májusban lesz az esküvőm és kell a haj a kontyhoz! :)
Nekem most azzal van leginkább gondom, hogy mióta ugyebár nem szedem a fogamzásgátlót, megint előjöttek a herpeszek. Igaz, hogy gyorsan gyógyulnak, de már utálom, hogy állandóan fáj a szám. + ugye a pattanások... :(

Kép
szilzi
 
 


Na én is megkereslek Benónál...

Kép
szilzi
 
 


Páromnak tetszik, ő hokirajongó és ő ott forumozik!!!!!! Két gépünk van így szabadfoglalkozás van!
muzsuzska
 
 


Téged nem talállak!
muzsuzska
 
 


Én azt hiszem megtaláltalak! :D

Kép
szilzi
 
 


Ez nagyon jó ötlet! Mármint a két gép! :) Otthonra nekünk is kettő kéne, mert a páromat nem nagyon lehet kirobbantani. :(

Kép
szilzi
 
 


Benó iwiwén a 10.oldalon vagyok a szobor mögött!
muzsuzska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?