Új privát üzeneted érkezett!

Gio'ia
Szerintem ne ébreszd fel, majd úgyis felébred, ha éhes.
Bár mi 1X megcsináltuk még régebben a Joelnél, hogy álometetést csináltunk, bár ő akkor már tápszert kapott, mert babás lettem a Joakimmel.
De persze a végén az volt a baja, hogy nagyon anyás lett amikor már a vége felé voltam a terhességnek és amikor én felébredtem Wc-ni akkor persze ő nyűgösen ébredt, amíg bent voltam a kórházban a párom át vitte a fiuk szobájába őt 1 éjszaka sírt csak azóta átalussza az éjszakát ő is.

manocskak
 
 


Jó regg!

Mi most épp beszélgetünk, de azért fél kézzel itt vagyok.
A mi éjszakánk sem volt annyira szar, de a jótól is messze van.

Ténylrg jó a link, én sem emlékszem túl sokmindenre, de szoktam hozzákölteni a dallamokra, persze nem mindig rímel :lol:

Tegnap azt mondta a drnő, adjam a nutrilont legalább éjszakára, mert valszeg .azért rángatja a fejét, mert j ön fel neki a cucc.

Egyébként a Gryllus Vilmos cd-k is nagyon jók, aranyos és egyszerű dalokkal, én letöltöttem őket, nekem is ajánlották.
Vendég
 


Hello!
Nekünk jó éjszakánk volt. Éjjel egyszer ébredt Iván, háromnegyed kettőkor. Megszoptattam, aztán mivel telerakta a pelust, pelenkáztam, és letettem az ágyba. Elszaladtam gyorsan wc-re, hallom, hogy valami van. Mikor kijöttem, hallom, hogy a gyerekem dumál ezerrel. Lefeküdtem, és mondtam, hogy éjszaka nem szoktunk beszélgetni, de csak nem hagyta abba. Akkor már persze az apja is röhögött. Én is annyira, hogy nem tudtam elmondani Ivánnak egy épkézláb mondatat. Annyira, de annyira cuki volt, ahogy hajnal háromkor csak mondta-mondta...
Tényleg akartam kérdezni Domit is, meg Pumit is, hogy ki milyen nyelven beszél a gyerekhez a "vegyes" családokban.
Gio, Te ennyire jó vagy olaszból???
tedorka
 
 

 
 

Sziasztok!

Csillag, szuper a link, el se merem monani miket éneklek jobb híján! :oops: :lol:

Gio, gombi, hát az én gyerekem vagy kapásból három nyelven fog tudni, vagy egyet se normálisan, mert a férjem velem németül beszél, a gyerekkel meg kicsit mindenhogy. :shock:

Labkat, nekem már az ikrek is durva, nemhogy 4... :shock:

Hát mi alvásügyileg kezdünk visszafejlődni asszem.... :shock:
Az utóbbi napokban valahogy többet kell kelni....korábban kidől, mint szokott, este 9- fél 10 körül, persze ébred is így 12-fél1-kor, majd a többi előzőleg megszokott időpontban, asszem valahogy át kell variálni a napirendet, pedig és se vagyok híve az ébresztésnek, de visszafele már ne haladjunk!!! :evil:

Mindjárt mennünk kell az oltások miatt, persze pont akkor kéne ennie, szóval hatalmas cirkuszra számítok.... :?

KépKép[/url]
domi06
 
 


Olasz szakon végeztem fősulin , előtte olaszos kéttannyelvű gimibe jártam és 12 évig olaszokkal dolgoztam, úgyhogy nagyképű leszek: igen:-) Csak most 4 éve elpályáztam már tőlük nyugisabb vizekre, mert elég cigányélet volt, azaz "fiatal"koromban élvezetes, sok utazás, kiállítás, pörgés, de család normál párkapcsolat mellett a hétvégi melók, bulik már nem összeegyeztethetők.
Néha azért hiányzik...bár tudom sokan nem kedvelik az olasz munkatempót, nekem bejött a rendszertelenség 8)
Vendég
 


Dorka, vicces lehetett, ahogy röhögtök az ezerrel dumáló gyerkőc felett.

Azért, mert visszajöttünk ide, ne felejtsünk el új képeket mutogatni.
Rég láttuk pl. Ivánt is, Zétit ,szempilla Rékát,meg hirtelen nem is tudom, mindenkit :lol: de hiányzik a sok babafotó.

Holnap jelenik meg, (mostmár tényleg) a Fradi újság, és benne lesz a drágám. Izgulok, hogy jön be a meglepi Apának.

Majd dobok ide képet.
Vendég
 


De! Beszéltem egy angolos csajjal, aki itt Magyarországon csinálja a Helen Doron féle bébiangolt (2 hónapos kortól ) és azt mondta hogy akkor is nyugodtan karattyolhatok a gyereknek olaszul, angolul, ha nem vagyok benne biztos hogy nyelvtanilag esetleg 100%ig jó, mert amikor a gyerek vhol majd tanulni fogja a nyelvet azonnal korrigál a helyesre.
Úgyhogy ha valaki pötyög bármilyen nyelven, mégha napi 10 percet is, és csak szavakat mondtok neki szenzációsan vissza fog köszönni amikor el kezd beszélni. Én sem hittem, de a legjobb barátnőm gyerekeinél ragyogóan működik, már 2nyelvűek, holott a csaj férje magyar, ő szintén olaszos felsőfokon, de angolul is gagyogott a gyerekeknek, meg rajzfilmet is úgy néztek hogy magyarul soha, csak angolul.
Vendég
 


Sziasztok!

Hát nekünk nagyon rossz esténk volt én szinte semmit nem aludtam, mert fájt a picinek a hasa :cry:

gio mi is akkor tudjuk letenni a kiságyba, ha már mélyen alszik, de az ágyban altatás nem megy :roll: Jó lenne tudni már hogyan csinálja.

judyka a felvesz/letesz módszer én úgy tudom, hogy 4 vagy 6 hónaptól lehet csinálni a könyv szerint, de a szülőnek nagyon fárasztó, de gondolom utána van eredménye is.
Én nem nagyon olvasom a könyvet csak a férjem idő hiányában.

csillag szuper a link, köszi :wink:

Kép
Kép
akella
 
 


sziasztok
gio ha jót akarsz magadnak nem ébreszted éjjel hanem örülsz hogy alszik.André 2 hetes kora óta átaludta az éjszakát és én 1x sem keltetem hanem nyugottan aludtam.a barátnőm keltegette a fiát mert hogy 3 óránként ennie kell hát a gyerek másfél éves elmúlt mire nagy nehezen alszik éjjel,de ez már írtam nektek ha jól emlékszem.Amúgy változó hogy mikortól aludják át az éjszakát.
tedorka Áki is hajnalban szokott beszélgetni meg vigyorogni de szerencsére nem sokáig és hamer bealszik :D
képzeljétek tegnap meg jött a mensi :? bár olvastam az azaliáról írt tapasztalatoknál hogy 2 hét szedés után meg jött hát nálam is bejött napra pontosan,egyenlőre még elég gyenge és szerencsére nem fáj a hasam sem Áki is elfogadja a cicit ugyanúgy.kíváncsi vagyok meddig fog tartani

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Gio, én imádok mindent ami olasz.

(pláne a jóképű focistákat)

Nem tudom, miért, így születtem :lol:

Ennek ellenére, sajnos még nem tan :lol:ultam meg a nyelvet, csak ami a vendéglátásban rámragadt, + volt egy kollégám, aki beszélt.
Messzire azért nem jutnék veel, de nem halnék éhen-szomjan.

Irigyellek, hogy tudsz olaszul, nnna!
Vendég
 


Nálunk változó, h hogyan alszik el, van hogy hiába teszem hasra mikor már fáradt, begurul, van hogy már ő jelzi, h elege van, akkor leteszem, simizem a hátát, cumi és magától álomba szenderül.

KépKép[/url]
domi06
 
 


Én 14 évvel ezelőtt voltam Olaszországban, a volt férjemmel ott voltunk nászúton 2 hétig.
Neki a nővére élt kint (ő hívott meg magához, mert éppen szabin volt így eltudott vinni minket bármerre) akkor már 5 éve, persze ő perfekt olaszul beszél, volt kint neki egy a barátja is.
Abban a 2 hétben amíg kint voltunk nagyjából kezdtem megérteni az olaszokat, de most már nem. :oops:

Viszont van egy unokanővérem aki 5 vagy 6 évig tanult franciául, de olyan nehéz nyelv (mondta), hogy csak olvasni és fordítani tudott, beszélgetésbe nem mert belekezdeni, mert az nem ment volna neki.
Én nagyjából megértem az angolt és a németet, de beszélni nem tudok, viszont a két nagy fiam közül az egyik csak németet a másik angolt és németet tanul.

manocskak
 
 


Gio, akkor vállalhatnál magántanítványt. Konkrétan engem. Már annyiszor előszedtem az olasz cuccomat. A gyerekeket összeeresztenénk, hogy vigyázzanak egymásra, Te meg tanítanál.
:oops:

Megnéztem én is ezt a Helen Doron féle angolt, és elgondolkodtam. HÁrom hónapos kortól lehet vinni a babákat, és itt van nem is olyan messze. Csak az áraikat nem írják, ugyebár.

Én éjszaka hagyom aludni Ivánt. Gio örülj neki, hogy alszik. Nappal viszont felébresztem négyóránként. Ráadásul Ivánt nem lehet felébreszteni este és éjszaka, és nálunk olyan se nagyon van, hogy álometetés. Ha alszik, akkor nem akar enni, ha éhes, akkor meg eszik. Kb. kétszer próbáltam, hogy még kvázi aludt, amikor cicire tettem, de hiába tuszkoltam a szájába a cicimet, kiköpte és aludt tovább, pedig kb. öt órával előtte evett. Így este kb. hattól én ráhagyom a gyerekre, hogy mikor akar felébredni.
tedorka
 
 


Angollal én is elég jól elvagyok, bár nyelvvizsgám nincs. A németet nagyon utálom. Még spanyolul is jó lenne beszélni, hiszen azt is rengeteg helyen beszélik.

Amíg dolgoztam, tudtam szinten tartani és fejleszteni is, hiszen mindennap kellett használni, de most, hogy 7 hónapja itthon vagyok, félek, nehogy kopjon. Ezért is jó lehet a gyerkőcnek beszélni.
Vendég
 


tedorka szerintem igazad van ha éhes akkor úgyis kér

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Nálunk hason az esetek 90%ában elalszik.
Most én voltam fáradt megvárni ezt 1 óra cumibetologatás után úgyhogy azért vettem magunkhoz, de azt hiszem erről le fogok szokni, mert olyan mélyen bealudtam, hogy mikor 4kor felkeltem meglepődtem hogy ott van mellettem a gyerek :shock: ÉS ez elég veszélyes, hisz rá is feküdhettem volna - mondjuk körbe volt barikádozva, de akkor is. Szval erről le kell szoktatnom magamat is.
Lényeg hogy nálunk a hasonfekvés és a cumi jött be, de DÓri egyelőre nem hasfájós, remélem így is marad, tehát könnyebb a dolgunk.

AMikor mégis megtekeri a szél vagy nagyon nehezen jön a kaki, akkor tornáztatni szoktuk és a pociját masszírozni.
Vendég
 


Áron, ahogy ébred, akár éjjel, akát hajnalban, olyan vehemenciával veti magát a cicimre, mint az Apja 10 évvel ezelőtt :lol:
Ehhez az is hozzátartozik, h. sajna napközben, nem eszi degeszre magát.
Vendég
 


hét én 10 évig tanultam németet és elég jó is voltam belőle de mára már szinte mindent elfelejtettem :cry: :oops:

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Judy
éreztem én hogy olasz-párti vagy 8)
sztem beszélj Áronhoz angolul nyugodtan. Igazából most úgysem mondunk még nekik olyan nagy körmondatokat magyarul sem. Legalábbis én nem erőltetem:)

Dorka.
igen, gondolkodtam már ilyen tanításon, régebben voltak tanítványaim, meg anno nagyon akartam is tanítani, csak mikor én végeztem még nem kapkodtak az olasz nyelvtanárok után, max. nyelviskolákban, de én rendes isiben szerettem volna tanítani, de ehelyett inkább még elmentem tanulni és inkább tolmácsoltam. De nagyon szívesen felfrissítem ezirányú tudásomat ha érdekel téged, legalább előjön sokminden passzívból. Most hogy a gyerekhez beszélek is örömmel tapasztaltam hogy sokminden ottvan, sőt minden, csak elő kell csalogatni.

Megkérdezem a Helen DOron árakat a barátnőmtől aki odahordja a gyerekeit. Sztem tuti nem olcsó, de az is lehet hogy megfizethető szint.
Vendég
 


judyka ez tetszik mint az apja 10 éve :lol:
Áki éjjel álltalában ugyan annyit eszek mint nappal de persze nem a gyakoriságra értem hanem a mennyiségre de van hogy nem eszi meg minden mert közbe úgy beájul hogy fel se lehet kellteni így inkább evés közbe is büfiztetjük és olyankor szokott magyarázni meg vigyorogni.nemtudom mért de először is éjjel csinálta lehet mert olyankor kivan pihenve?

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Judy
behalok a dumádon :-)) Jó ez a cicizés
Vendég
 


ANita, Dorka
akkor megnyugodtam, nem fogom felébreszteni Dórit, csak ha ő akar cicizni akkor szoptatom meg. Csak sajna a cicim nem bír ki egy éjszakát, mert tuti reggelre szétdurranna, tehát akkor fejnem kell 1x és akkor meg az lesz bennem, hogy mi van ha pont akkor ébred mikor lefejtem :-) Na jó túlélhető, mert sztem akármiylen jó egy mellszívó,teljesen sosem tudja leszívni. MOst kaptam kölcsön egy elektromos medelát, nekem nagyon nem jött be, akkor már inkább a kézi avent.
Vendég
 


gio
ha esetleg pont utána ébred akkor oda adod neki üvegből és már megis oldódott a probléma.nekem kézi aventesem van annó kaptam kölcsön elektromos medelát de nekem viszont az sokkl jobban tetszett.az aventesel csak akkor tudok kicsit többet felni ha már nem fér a cicimbe és magától ömlik szinte.a medela viszont kiszívta egyébként is mert André nem szopott így fejtem mindig

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Ébresztés???Isten ments :lol: Szerencsére éjjel nagyon jól alszik!!!Most is elaludt fél 9-kor este,aludt 3-ig,aztán reggel fél 8-kor kelt.Ezt azért kibírnám:)

Anita,megjött?????De szopi még van nálatok sok,nem????Azaliat szedek én is,akor erre számítsak???Na ne már,Dénessel 10 hónapos korában jött meg először...

Lemon,írtad,hogy Gergelyed 7-kor már alszik.Akkor ti olyan korán fürdettek???Én erre nagyon figyelek,mert Dénesnél elrontottuk,volt,h már 6,fél 7-kor fürdettünk.De aztán amikor jött a nyár,amikor már egy éves volt,volt,h fél 8-ig voltunk strandon,meg minden este 8-ig a kertben.Így nehezen ugyan,de átállt a későbbi fekvésre.Most tudatosan fél 8,8-nál előbb soha nem fürdetünk,mert tavasszal sokat leszünk távolt itthonról és lesz bőven,h 8-ra érünk csak haza.Akkor ne kelljen szenvedni.Volt mostanában,h olyan álmos volt,h majdnem leragadtak a szemei,de nem aludt el,mert tudta,h nemsokára fürdé jön.És nem utolsó sorban,amikro végre bealhat,akkor meg alszik órákat,mert jól beeszik,el is fárad rendesen.Nálunk bevált ez a napirend.

Gio,olasz,de jó...úgy szerettem a gimiben...

Én nem értek egyet a korai nyelvtanítássl,csak ha az anya,vagy apa beszél a gyerekhez anyanyelvi szinten.Én sem vagyok rossz angolból,de nem beszélek egyikhez sem így.Előbb tanuljon meg rendesen magyarul-szerintem.Dénes 1,5 éves kora óta beszél folyékonyan mondatokban,de pl.még mindig nem ragoz helyesen.Sokszor mondja azt,h D megeszi,csinálja stb.Vagyis még nincs töléletes éntudata.Minek keverjem bele az angolt még ebbe???Szerintem elég lesz suliban.

Kép Kép
meli1118
 
 


meli igen szerintem számíthatsz rá bár azt írták hogy utána visznt míg szedik nem jön meg a legtöbb embernél.majd kiderül.szopi nálunk annyi mint eddig sokkal több a tápi.
mi is fél 7 körül fürdetünk de nálunk alvás csak jóval utána van 9-10 körül André nem volt gond h nyáron később fürdött mert a lefekvés nem volt később.
meli neked is igazad van de gioéknak is mert úgy talán később könyebben tanul

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Csillag köszi a linket! 8)

Én is csatlakozok tedorkához: akarom gio-féle olaszt tanulni. egyszer dolgoztam kinn 3 hónapot, akkor jól nyomtam de már rég volt... semmire nem emlékszek.
cserébe felkínálhatok egy kis angolt. :lol: (szakfordító tolmács is vagyok, de sose dolgoztam, csak a sulit csináltam meg mert unatkoztam a közgáz mellett. :lol: :lol: ) de sajnos abból is sokat felejtettem... :cry:

Kép
apkata
 
 


apkata unatkoztál a közgáz melett? :?: :shock:
úristen itt mindenki zseni csak én nem? :oops:

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Na, lassan kiderül, hogy mindenki nyelvész. Gio, indulhat a tanfolyam. Nekem egy alapfokom van olaszból, de csak írásbeli, mert nem mertem elmenni szóbelizni. Ja, meg korábban érettségiztem.

Gyerekem nyüszögött, de már annyira, hogy muszáj volt felvennem. Felvettem, erre akkorát rotyogtatott, hogy bármelyik felnőtt megirigyelte volna...hát ezért volt. Most meg békésen nézelődik.
tedorka
 
 


o'hara régen volt, nem?

Én most készülök otp-be, a babakötvénymiatt.
Vendég
 


Sziasztok!

Ma voltunk a védőnőnél. Kicsilány nagyon produkálta magát. Semmi sírás. Még hasra is fordítottam, és ott sem sírt, sőt! :shock: Csudaédes volt. :D Aztán meg elmentünk vásárolni. Mármint én, férjem addig kint volt a kocsiban a bébivel. Olyan jó volt kimozdulni, még ha csak egy óra volt is összesen. Engem már ez is fel tud dobni :lol:

Küldtem képeket a levlistára, de lehet, hogy túl nagy volt, mert nem jött még meg nekem.

Éjjel nálunk is vigyorgás és duma volt kettőkor :lol: Aztán meg visítás. Nem aludtam sokat. Ilyenkor úgy szoktam elaltatni, hogy bedugom a kezem a bölcső rácsán, és úgy simogatom, hogy én ott fekszem mellette a mi ágyunkban. Aztán egy óra múlva arra ébredek, hogy alig érzem a karom, úgy elzsibbadt. Ráadásul ilyenkor mindig elfelejtem bekapcsolni a légzésfigyelőt :? :oops:

Most is asszem aludnom kéne. Leányzó kicsit éberen, de itt alszik mellettem a pihiszékben, lehet, hogy én is ledőlök kicsit.

Mi nyolc után fürdetünk. Akkor már apa is tuti itthon van, és utána kaja, és egyből alvás. Azért ébresztjük, mert fél óra múlva úgyis ébredne enni. A fürdéssel viszont nagyon jól működik az esti szertartás. Korábban én is azt gondoltam, nem fürdetjük minden nap, de a megszokás miatt is nagyon jó így.

Lecseréltem a képemet. :lol:

briell
 
 


briell én megkaptam a képeket nagyon cuki,válaszzoltam is :)

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Áron is tegnap az orvosnál, olyan szépen kinyomta magát hason, mintha tudná, h. ott produkálni kell magát.

De továbbra sem a kedvence.

Most épp nem bírom lvenni tőle a cicit, pedig mennék már le.
Vendég
 


Azt hiszem, azért azzal szerencsém van, hogy Emi maximum 20 percet szopizik. De mostanában van, hogy öt perc alatt végez :shock: Bár éjjel még így is soknak tűnik, főleg, hogy egész biztos legalább egyik alkalommal van kakis pelenka is. :?

Én éneklésre még nem vettem rá magam, csak zenével együtt. Egyelőre mindenféle hülyeséget dumálok neki, ha beszélgetünk, meg gügyögök neki ezerrel :oops: Majd tavasszal akarok menni a szomszédos városban lévő Ringatóra.

briell
 
 


Meli, a maki már 4-5-kor úgy bealszik, olyan mélyen, mintha éjszaka lenne. Ezzel nem tudunk mit kezdeni, mert ébren tartani lehetetlenség. Így a fürdetéshez mindenképp kelteni kell. Remélem ha később sötétedik majd a bioritmusa is átáll. Na majd akkor próbálkozunk későbbre tenni a fürdetést is!

A nyelvtanulással én is úgy vagyok, hogy először a magyart, de rendesen, és utána minden mást. Gio, amúgy én is kéttannyelvűbe jártam (spanyol). :lol:

/
lemonsong
 
 


Lemon
wow, spanyol! De imádnám azt is tanulni.
És Kata én az angolban is nagyon benne lennék, mert már annyiszor újrakezdtem és sosincs vége. Bár a nyelvet örökké lehet tanulni.

Nincs összefüggés a magyar nyelv megtanulása és az idegen nyelv megtanulása között: Én is ezt az elvet vallottam, hogy először magyarul, de kiderült hogy a kicsiknek az agya még totál jól tudja a számunkra dömpingnek tűnő dolgokat szelektálni. Sajna ezt mi felnőttkorunkra elfelejtjük. Ugyan nem vettem részt okosbaba tanfolyamon , de annak is az az alapja hogy játékosan nyugodtan lehet úgymond tanítgatni a kicsiket, nem fáradnak le tőle és a nyelvet is lehet , sőt kell is, játékosan tanulni. Akinek az apja vagy az anyja külföldi ők is kétféle nyelven beszélnek a kicsihez és nem zavarodik össze, számtalan ismerősöm van így vegyes házasságban.
Na már megint überokos vagyok:-) mindenki belátása szerint természetesen.

Dóri most megint úgy látom át akarja aludni a nappalt. Nem értem mitől lett ekkora szundibajnok. Megyek, azt hiszem felébresztem. CSak olyan rossz hogy eddig takarítottunk a férjemmel, azaz leginkább ő, én meg ebédet főztem, most ledőlnék szívesen, de akkor éjszakára szivatom meg magam megint

Gratulálok az ügyes csemetékhez a dokiknál!
Vendég
 


Sziasztok!

Tiszta furcsa volt, hogy ma megnyitottam a freemailt, és nem volt csak két levelem :lol: :lol: :lol: Valahogy fellélegeztem!

Na de gondolom a fórum annál inkább pörög.

A srácok alszanak a nagyágy közepén, a férjem pedig a lányokkal küzd. Felajánlottam, hogy én elaltatom őket, de fáj a feje, és ő is szunyálna egyet. Így leültem netezni.

Anyum főzött kaját, aztán apám állítólag cinikusan megjegyezte a férjemnek, hogy T egyél, mert Kata nem fog főzni, ez lesz a vacsora is. :roll: Hát néha furák a szüleim. Nem tudok rajtuk elmenni. Kedveskedve segítenek - ma pl apu és T ringatta a srácokat, hogy ki tudjam gányolni a lakást, mert már elúsztunk a kupiban. Persze azóta megint szétpakoltak a lányok, de legalább nagyjából rend van és tisztaság - aztán néha mintha terhesek lennénk a számukra, de nem mondják meg, csak mintha úgy tűnne. Fura!

Anitaa: van teló szám, de azért annyira még nem aggódok. Ha hétfőn se jön meg a termék, akkor biztos nekiállok, és felkutatom a csajt! De bizonyára megjön, csak a férji szeret paráztatni :roll:
Én sem vagyok valami agytröszt. Elvégeztem a PSZF-et és kész. Szeretem a matekot, a közgázt és a pénzügyeket, de már semmi emlék korábbi tanulmányaimból... Semmit sem érek a diplomámmal és a nyelvvizsgámmal!!!

Dorka: Iván kész főnyeremény. De nem is baj, ha az embernek egy ilyen probléma mentes gyereke van elsőre, legalább szülsz még kisbabát :D

Gio: én egyházi énekeket szoktam énekelni, mivel mást fejből nem nagyon tudok. Azok olyan megnyugtató dallamúak, és nem pörgősek, és még nekem is jót tesz lelkileg. Mintha imádkoznék. Gyerekek szeretik. Van amit már már énekel is Verus :D

Kétnyelvűségről annyit, hogy én hallottam, hogy az pl nem jó, ha egy ember beszél így is és úgy is. Inkább az a jó, ha pl az anya és az apa más nemzetiségű, és az egyik csak így, a másik meg csak úgy beszél a gyerekkel, mert ő személyhez köti az adott nyelvet. Nekünk van is egy lengyel rokonunk, és a gyerekek tudnak lengyelül és magyarul is. Anyukájuk lassan tanult meg magyarul, és jobbára lengyelül nevelte a kicsiket - akik most már nagyok :)
Szóval ha nincs valakinek más nemzetisigű férje, de az jól beszél más nyelven, akkor ő beszéljen úgy a gyerekkel. Így lesz az kétnyelvű. Vagy fogadjon angol bébiszatyort :D De ha anya több nyelven beszél, abba állítólag belezavarodnak!

Gombi: az ici-pici mesét én is szoktam énekelni, de még inkább csak a nagyoknak :D

Csillag: szeretem az Anna és Peti oldalt. Olyan jó dolgok vannak benne. Még mesét is olvasnak fel nekik, ha rákattintanak és én pl nem vagyok épp erre kapható...

Olyan érdekes. Verus lányom nagyon nem tud játszani. De pl számítógépen mindent megcsinál. Szinez, kirakózik, öltöztetőset játszik, útkeresőset csinál meg, fest - bár ezt szeret amúgy is - meg gyöngyöt fűz... Van valakinek ilyen fura gyereke még???

Póki: mit jelenthet az, hogy fel van függesztve valaki??? Mármint a teszveszes csaj. Ahogy nézegettem FP termékeket rengetegen rendeltek tőle. Krimibe illő sztorim a következő. Jól meghirdeti a termékeket, eladja jó áron. Mi hülyén átutaljuk a pénzeket, ő meg két hét szállítást igérve szépen jól lelép, minden nyomot eltüntetve maga után. Mire mi gyanakodni kezdünk, már rég lekövethetetlenné válik... Na mit szólsz??? Én se örülnék, ha nagy nehezen rábeszéltem a férjemet, hogy ez nekünk szükséges, akkor most lelépne a csaj. De max együtt pereskedünk... Mit szólsz???

De jó, hogy így tudjátok követni, ki mikor kel éjszaka. No én erre képtelen vagyok. Egyenlőre örülök, ha megjegyzem, hogy előzőleg kb mikor ettek a srácok, hogy kb betájoljam, mikor lesz a következő evés. Ami biztos, hogy fürdés 6-kor van. Előtte 5-kor és utána 7 kor is esznek. Aztán 9kor, és azt követően kb 11-kor. Akkor még talán fél kettőig is elalszanak, de ha egykor kelnek, akkor kelnek 3 körül is. Ezt követi kb 5kori kelés, de van hogy hatig is kihúzzák - vagy az egyik kihúzza. Aztán 8 körül megint esznek... Szóval összegezve kb két óránként szoptatom őket :roll: Tehát mindkét cicimből etetve, naponta kb 12x szoptatok :shock: Ez szerintem a maximum!

Meli: mi is hatkor fürdetjük a srácokat. Nem tudom másképp megoldani a négy gyereket. De idővel bizonyára le lehet majd erről szoktatni őket. Emléxem Johi mindig pacsirta típus volt - korán fekszik, korán kel - de arról is átállítottam, mert én alapvetően bagoly vagyok :D

Én 10 évig tanultam angolt. Több magántanárom is volt. Angolból érettségiztem, különbözeti vizsgát tettem a fősulin, mert így engedtek egyáltalán másodévfolyamra, aztán nagy nehezen levizsgáztam szakmai angolból, és elsőre levizsgáztam a szóbeli rigó utcai kínzókamrában, és negyedjére sikerült az írásbelim is. De hülye vagyok a nyelvekhez. Egyszerűen görcs áll a gyomromba, ha angolul kell beszélnem. Még ha értem is. Azt hiszem magyarul is eléggé körmondatokban fejezem ki magam, és angolban is így akarom, aminek az a vége, hogy mások nem értenek meg. Én meg nem tudom az agyamat szótár üzemmódba állítani, és pl egyszerű beszélgetéseket megértek, de ha már komolyabb témában folyik a beszélgetés, azt nem. Szóval ez van. Úgy tudom van olyan, hogy valaki a nylev területén diszleksziás. Lehet hogy nekem is ez van! :roll:

Kata
labkat
 
 


Briell: nekem képek nem jöttek át :(

Kata
labkat
 
 


Szegény tündérkém olyan keservesen, fájdalmasan tud sírni álmában. :cry: Úgy megölelgetném, de jobb, ha hagyom, mert így pár másodperc alatt visszaalszik, ha viszont felébred, még jobban sír, úgy fáj neki a pocakja. Úgy sajnálom szegénykémet :( Olyan rossz, hogy nem tudok neki segíteni. Lehet, hogy én is kipróbálom a teát. Mecsek baby van itthon.

briell
 
 


Kata
hidd el nem zavarodik össze a gyerek,ezt csak mi hisszük, mert mi felnőttek valóban összezavarodnánk már sajna.
Konkrét példák vannak a környezetemben, a barátnőimnél.

http://www.helendoron.hu/content/view/184/86/
Vendég
 


Briell
és adsz vmit szépségednek hasfájásra?
Vendég
 


Sziasztok!

Ma nagy nap van,mert Ajsika megajándékozott engem,egy több mint egy percig tartó mosollyal ami a végére már nyitott szájú mosoly lett! :D Én azthittem elolvadok ott helyben!És ezt még utána felülmúlta azzal,hogy "beszélgetett" velem!Többször is kommunikált velem!Olyan ééédes volt!Ma nagyon jó napom van! 8)

Fürdetés nálunk is fél8-8 körül van!Meli ahogy kivettem soxor a soraidból,mi nagyon hasonlóan neveljük csemetéinket! :)
Nyelvtanulás piciknek: szerintem aki teheti nyugodtan beszéljen hozzá más nyelven,mert ők oksak és meg tudják különböztetni a két nyelvet,ahogy Gio is írta!Láttam erről valami filmet is régen,ahol elmondták miért jó őket ilyen fiatalon tanítani!
Vendég
 


Labkat: Anna és Peti nálunk is nyerő!A könyvekből is van vagy4-5db! :lol: És a számítógépen is soxor hallgatják a gyerekek!
Vendég
 


Gio: én ezt valami szakértőtől hallottam a tv-ben. No de nem vitatkozom, mindenki úgy neveli a csemetéjét, ahogy akarja :)

Kata
labkat
 
 


Na, akkor Tudorka Giokoska pártjára áll.
Igazság szerint nem akartam belemenni ebbe a dologba ennyire, de látom, a nyelvtanulás kardinális kérdés. Én kétnyelvű családban nőttem fel úgy. Soha-soha nem kevertem a nyelveket. Aztán később tanultam meg angolul, és olaszul, bár az nem nevezhető tudásnak, amit olaszul tudok.
Én kezdettől oroszul énekelek Ivánnak, és orosz meséket olvasok neki. Nekem ez könnyebb, mert ezeket ismerem. Persze tudok magyar dalokat is, de ugyanúgy elfelejtettem őket, mint Ti. Így én nem a Peti és Pannát, hanem ennek orosz megfelelőjét töltöttem le.
Higyjétek el, semmi baja nem lesz a gyereknek. Az is igaz, hogy reálisan belátom, hogy anyanyelvi szinten nem fogom tudni megtanítani a nyelvet, de legalább adok neki egy olyan alapot, amivel később könnyebben tanul majd. Nemcsak nyelveket. Pici korban még az agyuk olyan mint a szivacs.

Bár megjegyzem, hogy a Helen Doron féle egyéves korára hatszáz szót megtanul-ban kételkedem, mert addigra még magyarul se fog tudni annyi szót. A lényeg szerintem ugyanaz, ami a felnőtt nyelvtanulásnál: ha naponta tíz percet foglakozol vele, de MINDEN NAP, akkor hatásos.

Ennyit akartam okoskodni!

TUDORKA
tedorka
 
 


Na megjöttünk és már ettünk is, sőt voltunk a városban sétálni, az egészet végigaludta Domi.

A doktornéninél nagyon ügyes volt, mikor még nem tudta mi vár rá teli szájjal hangosan vigyorgott mindenkire, olykor hangosan, meg beszélgetett, aztán jött a 2 szuri, na ott azért kieresztette a hangját, de gyorsan megnyugodott! :)

Megmértek minket: 6200 gr és 61 cm! :shock: :shock: :shock:

Annyira szép idő van, h szerintem megint sétálunk egyet....

Este meg viszem Apát randizni, meghálálom, h annyit segít! :D

KépKép[/url]
domi06
 
 


lányok én most ratam össze a pihiszéket :) ha Áki fel kel ki is próbáljuk mert kivételesen alszik igaz a mi ágyunkba.
kata volt ennek az eladónak egyálltalán pozitív ajánlása?amúgy én azt tartottam furinak h nagyon olcsón adja őket :?

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Katanak is igaza van, hiszen o azt mondja, hogy ugyanaz aaz ember ne beszeljen 2 nyelvet a babahoz, es ez igy is van. ha 600 nyelvet beszelnek korulotte, akkor 600-t fog megtanulni. marcsak azert is, mert nem tanulja oket, hanem nemes egyszeruseggel elsajatitja, es mindegyiket teljesen termeszetesen kezeli-hasznalja, kavar nelkul. A nyelvi sajatossagokat, kulonbsegeket viszont egyeb kulonbsegeken keresztul erti meg, sajatitja el. Pl: mas ember vagy mas szituacio. ha ez nincs meg, akkor tenyleg zavar lesz a fejeben. Tehat pl ha en hozza olaszul es magyarul is beszelnek, az kavart okozna...de ha a dajkanyelv a magyar az en reszemrol, a ferjemerol az olasz (tehat hozza kovetkezetesen mindig csak ezen a nyelven beszelunk), es ferjemmel kettonk kozott az angolt hasznaljuk, a filmeket/meseket pedig spanyolul nezzuk, akkor mind a negyet konnyeden veszi. En is beszelhetek tobb nyelven, csak az a lenyeg, hogy a dajkanyelv egy legyen...vagyis hozza csak egyet hasznaljunk...a teve mehet angolul, vagy massal beszelhetunk nemetul...MI is gonsolkodtunk rajta, hogy egymast kozt az angolt hasznaljuk, es kiskoratol tanulna tolunk a spanyolt is, igy mar 4 nyelve lenne, amibol 2 anyanyelvi szintu, az angol kozel, a spanyol pedig tanult nyelv...de oszinten szolva utalnank egymast kozt angolul...nna meg izzadjon o is egy kicsit!!! :):)

Kép
pumipumi
 
 


Anita: az ajánlásokat mindig megnézem. Pozitív értékelést kapott, közép kategóriás volt. Én nem csodálkoztam, mert nem annyira sokkal olcsóbban adta. Kétezer forint pont annyi, amit kínálhat az, aki mondjuk magától a gyártótól, vagy nagykeráron tudja beszerezni a cuccot. Nekünk pl van egy ismerősünk, aki Asso cipőkkel kereskedik épp így! És kb ugyanígy 2ezerrel olcsóbban adja a cipőket a bolti árakhoz képest!

Tedorka: honnan az orosz rokoni szálak? Már ha nem titok. Csak mert épp mostanság említettem, hogy férjem is félig meddig orosz...

Amúgy én sokat nézettem Verussal a BBC prime reggeli mesés adásait, csak sajna idővel levették a listáról. De most hogy újra fent van, hát talán megpróbálom vissza szoktatni. Mindemellett sok angol oldalon is játszik a neten, pl a Szezám utca oldala, vagy Micimackóék és ha valaki ismerén Dora oldalát... Ezek mind kedvencek nála :) Bár nem tudom mennyire lesz segítség. Mindenesetre szerintem nagycsoportban érdemes elkezdeni - esetleg középső - oktatni a nyelvre. El is terveztem, hogy keresek a környéken valami ovis oktatást angolul. Legalább azt tudja jól, hogy ne legyen vele gondja úgy, mint nekem...

Kata
labkat
 
 


A dajkanyelv is lehet vegyes én továbbra is ezt vallom, mert a környezetemben a tapasztalat ezt mutatja.
Két külön dolog ha az anya beszél hozzá 2 nyelven illetve ha az egyik szülő más anyanyelvű - nyilván az a legegyszerűbb, de én megpróbálom, aztán majd egy-két év múlva referálok :-)
Vendég
 


Anita: megnéztem pontosan 213 pozitív értékelést kapott az eladó, akitől rendeltem. De akkor nem értem miért függesztették fel :shock:

Kata
labkat
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?