Új privát üzeneted érkezett!

Kima: A Magnesi Citricit nagyon jó. Én is szedtem, és hatásosabb, mint a Magne-B6. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert Marci lehet, hogy most nem érti meg, ha nem veszed fel, de tudsz másban olyan figyelmet és szeretet adni neki, hogy ne érezze a perifériára szorulást. Azt is tudom, hogy még nem tud menni, de már mindent akar, felveteti magát, mutogat és cipelni kell. Próbáld azt meg, hogy mindig leguggolsz, amikor emeled, és combizomból emelsz - kinyomod a gyereket :D - és nem hasizomból. Az is sokat számít ám! Egyébként is, tanulja meg az a kölök, hogy mire való a két lába :lol: Minden rendben lesz!
Vendég
 


Véletlen ezt te irod? a blogspot.com-on?persze hogy te irod:)tetszik!olvasom:)
kriszti1976
 
 


Igen, én írom :) Van a fiamnak is blogja, csak az zárt, és ott még nem tudják az olvasók, hogy van pocaklakó. No és azt kollégáim is olvasgatják, ezért ott véletlenül sem hoznám szóba a témát. Köszönöm, és örülök, ha tetszik! Szívesen látok ott mindenkit!

A reklám helye... Ha a fiamat is akarja valaki olvasni, akkor nyugodtan írjon privit, és adok jelszót.
Vendég
 

 
 

Ennyire gáz a munkahelyen?Mármint ebből a szempontból?Én még nem mondtam el.MAjd a 12. uh után.A főnököm férfi, felesége 30 felett nemrég szülte az elsőt.Asszem nem lesz gond vele.Bár ki tudja....Egyébként meg magasról tojok rá:)
kriszti1976
 
 


Jol írsz nagyon:-)Átjön:-)
kriszti1976
 
 


Biztos olvastad, hogy én úgy mentem vissza dolgozni, hogy úgymond felajánlottak egy kinevezést. A fiamat bölcsibe adtam egy évesen, és április1-től dolgozom. Július 1-től nevezek ki, aminek egyik feltétele az volt, hogy 18 hónapig nem mehetek el szülni... Na most erre mondtam be a babát. Hát nem volt hullámzás. És vállveregetést sem kaptam. Kirúgni nem tudnak, ki is fognak nevezni, de nagyon kellemetlen a légkör. Valahol érthető, hiszen becsaptam úgymond őket, de azért túlreagálták, hiszen miután visszamegyek, megmaradok nekik húzóerőként és utána már valami hatékonyabb módszerrel védekezve valóban egy ideig nem lesz harmadik baba.
Vendég
 


Egyébként peregjen is le minden! Munkajogilag sokmindent nem tudnak csinálni veled!
Vendég
 


Igen tudom hogy nem tudnak, de asszem nem az a társaság aki nagy ügyet csinálna belőle:-)Sokáig határozott volt a jogviszonyom, ezért arról a helyről el is mentem egy másik helyre cégen belül.Igaz hogy rosszabb pozícióba egy kicsit, de vállaltam és pont azért mert már a gyereken dolgoztunk.Így ha kiesek nem lesz akkora gond mintha a másik pozícióból estem volna ki.Na és persze ez már határozatlan:-)
Munkahely tele van 27-28 éves lányokkal.Tudják nagyon jól hogy bármikor elmehet akármelyik szülni.Rólam nem is beszélve:)32 évesen:-)És ahogy így beszélgettünk egyszer a főnökömmel számol is vele.És tök normálisnak tűnt.
kriszti1976
 
 


Ha ilyen a hozzáállás, akkor semmi okod izgulni :)! Az első gyereknél én sem izgultam, mert akkor szinte várták is, hogy szüljek. Most jött ki nagyon hülyén. Na majd feldolgozza mindenki :D.

Hát csajok én megdőlök, mert fáradt vagyok. Mára elég a hírműsorokból is. Mindenkinek szép álmokat!

puszi
Vendég
 


Jó reggelt!

Látom tegnap este azért még aktívkodtatok kicsit :D én nemsokára megyek be a suliba, van ma két órám, aztán délelőtt nagybevásárlást tartunk (a szüleim ma szabadnaposak), meg sétálgatunk majd egy kicsit, mert úgy tűnik, h kezd sütni a nap...majd jelentkezem utána gyorsan, mert délután meg jön hozzám a kislány németezni, akiről már meséltem :)

Jacuzzi-uborka kérdésen még mindig röhögök :lol: :lol:

Kima - köszi szépen a megnyugtatást, azt hiszem sikerülni fog nem idegeskedni a hasnövekedés-témán :)

Kávé: napi 1, esetleg 2 (ez már nem jellemző, inkább a vizsgaidőszakban volt) nekem is van, kevés kávéval, sok tejjel...

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


heydie! de jó napja lesz valakinek!!
Én nem tudok a szüleimmel bevásárolni menni, mert messze laknak:( Aférjem szülei meg még annál is messzebb....
Szóval mi egyedül vagyunk teljesen.De ha megszületik a kicsi, akkor anyukám ideköltözik vagy 3 hétre!juhéj :D
kriszti1976
 
 


Sziasztok!

Kriszti1976! Ha tavaly szeptemberben voltál rákszűrésen, akkor most nem kell. Ha jól tudom, egy éven belüli eredményt (főleg, ha ilyen jó!) elfogadnak, és nem ismétlik meg újra.

A gyógyszerről jut eszembe. Aki Duphastont szed, ha eljön az ideje, nehogy hirtelen hagyjátok abba, fokozatosan kell leépíteni és úgy befejezni ,nehogy hirtelen hormonmegvonás legyen.

Ollem, én Emivel 5+6-on voltam először, nemhogy szívhang nem látszott, de még a baba sem. Aztán 6+5-ön volt egy 5 mm-es dobogó szívű.
Ja most látom, már nem is olvasod ezt, elmentél a dokihoz :oops:. Drukkolok nagyon!

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Heydie, nekem az összes gyerekem mindig kisebb volt, mint a standard méret (vagyis csak részben, később pl. Emi feje két héttel idősebb kornak felelt meg, mint a teste, a combja meg 3 héttel fiatalabb volt becslés szerint.:mrgreen: :wink:)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Látom megint sokat irtatok hétvégén :D Mi megint vidéken voltunk a hétvégén, mamánál. Olyan jó volt kicsit kiszakadni ebből a pesti légkörből :)
Írtátok a B6 vitamint a görcsökre, hányingerre. Én magnézium pezsgőtablettát iszok, amiben legalább 250mg a magnézium, ezt javasolta a doki és eddig bevált.
A hasam már nekem is kezd látszani, de nem tudom, hogy csak azért mert híztam vagy már a babó miatt :shock:

Kép
Kép
bogaracska
 
 


Tegnap nem tudtam betartani amit igértem, hogy a 12. hétig nem veszek semmit :? Egy olyan csodás kiságyat találtunk potom pénzért, amit nem tudtunk otthagyni.
Remélem ez nem lesz semmi jónak az elrontója :?

Kép
Kép
bogaracska
 
 


kima75- Köszönöm a jó tanácsokat a kutyával kapcsolatban!!! Most kicsit megnyugodtam :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
bogaracska
 
 


UXI! ez tényleg így van? De nekem nincs papirom róla.Mert csak tecsiben mondta el az orvos. Mondjuk neki meg kell lenni a gépben nem? És egyébként ez a citologiai eredmény hivatalosan kell valahova avgy csak a dokinak meg nekem?
kriszti1976
 
 


bogaracska mi ez az integrált teszt? és mikor kell menni rá?és nektek honnan vannak ezek a kis képek ami mutatja hogy háyn hetesek vagytok?
kriszti1976
 
 


Sziasztok!

Kriszti, ilyen vonalzót pl. nagyonbaba.hu, picibaba.hu oldalakon tudsz magadnak kreálni. Ha megvan kapsz ott egy kódot, parancssort amit a profilodba ( lap tetején segédletek-- legordít--profil) az aláíráshoz kell bemásolni. Hajrá :)

Úgy érzem a szellemi képességeimet is kikezdi a terhesség :lol: Ma reggel mentem volna vérvételre, ha nem a regggelim utolsó falatjánál jut eszembe, hogy hát éhgyomorra kéne menni...... :roll:
Na majd holnap újra probálkozom.

Mindenkinek szép napot!

Mariann

Kép
arian78
 
 


köszi:D
kriszti1976
 
 


kriszti- az integrált v kombinált teszt a 12.-16. hét között elvégezhető szabadon válsztható szűrő vizsgálat, vérvétellel, amely a 12. heti Uh-val együtt 98-99%os biztonsággal kiszűri az esetleges fejlődési rendellenességeket, főként a Down-kórt.
Nekem az orvosom javasolta, mivel a nyakiredő szűrésnél biztosabb eredményt tud mutatni. :D
Igaz, hogy önköltséges, de nekem megéri, mivel elég parázós vagyok :?

Kép
Kép
bogaracska
 
 


Tényleg már emléxem, olvastam róla a nőgyógyásznál amíg vártam hogy bekerüljek.És ezt a 12. heti vizsgálat után lehet?Én is meg fogom csináltatni. Még arra is emlékszem már hogy valami 20.000-be kerrül nem?
Ja és gondolom a dokinak kéne szólni hogy szeretném nem?Vagy a kórházban is lehet?
kriszti1976
 
 


MEgjöttem dokitól.

Elvileg minden rendben van!
Kis szabályos petezsákot talált a helyén a doki! Tényleg szép szabályos én is láttam!!! Embriót még nem lát benne, de petezsák méretéből 4-5 hetesnek mondja. 10 nap múlva kontroll.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Sziasztok lányok!
Jó sokat irtatok alig bírom visszaolvasni...
Milyen jó hogy ilyen sokan vagyunk.
Valaki szed külön vas tablettát,az igaz lehet hogy csak később fontos a vas pótlás?
Mert én femibiont szedek és abban nincs vas.Ez gond lehet?
Mindenkinek csodás napot!!!
gyöngyi-30
 
 


Nekem a dokim írta fel a vasat. már nem emlékszem mikortól kell szedni.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Most csak gyors bekukk. Ma voltam dokinál. Minden rendben, tökéletes vérkép, UH csodás! 29 mm-es magzat, a tényleges kiírási dátum január 4-re módosult. Heydie, kijavítod a táblázatban? Köszi :lol:

Júni 25-én megyek genetikai UH-ra, aznap meg lesz még kombinált teszthez vérvétel is. Mázlim van, mert a kórházban ingyen megcsinálják, egyébként 30.000 Ft lenne állítólag. Dokihoz meg júli 6-án kell menni legközelebb

Majd később még jövök

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Én is csak egy gyors vizitre jöttem, h mki rendben van-e, UH-soknak gratula!!! Brigi, persze javítom ;)

Gyöngyi - én is Femibiont szedek, vasat pluszba nem, csak folsavat meg MagneB6-ot. Nem mondta a dokim, h kellene, de most h írod...majd megkérdezem.

Na, most elő kell készülnöm a németórámhoz ;), majd jövök!

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Ha nincs vashiányod nem kell külön vasat szedni.Szerintem.
kriszti1976
 
 


a picibaba.hu-rol akkor sem tudom feltölteni a vonalzot:(
kriszti1976
 
 


Ollem gartula! :D
kriszti1976
 
 


Heydie, köszi! Miattam ne rakd fel külön, majd ha a 30. oldalra úgyis rakod, majd elég akkor :wink: :lol: 1 napot még tudok várni :lol: :lol: :lol:

Kriszti, mi a probléma? Meddig jutsz el? Megcsinálod a vonalzót a picibaba.hu-n, ott kiírja a BBCkódot. Ezt kell kimásolni, és a babaneten a profilodban az aláíráshoz bemásolni. Elmented, és ha frissíted az oldalt, már látható is. Ha részletesebb segítség kell, írj privit, vagy vegyél fel partnernek msn-en és segítek.

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Brigi - még az is lehet, h megalkotjuk ma azt a 30. oldalt :D ha pörgünk annyira, mint tegnap este :shock: :lol:

Kriszti - csak sikerült :D

Én előpakoltam mindent, a kicsilány 3/4re jön, addig itt vagyok :D

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Kriszti, nekem most mondta a dokim. S mivel 2,5 éve voltam utoljára rákszűrésen, meg kellett csinálnia.
Az előző terhességemnél nem volt rákszűrés, mert előtte volt nem sokkal, s akkor én sem láttam az eredményt, csak telefonon megkérdeztem, s mivel közben dokit váltottam, az új dokinak csak megmondtam, nem vittem róla papírt. Ez is elég volt. Én írtam be a kiskönyvbe :oops: .

Ezt a kombinált tesztet nekünk is felajánlotta a doki. Ez szűr olyan rendellenességeket is, amik kezelhetők, ha időben felismerik, vagy csak genetikai eltérést?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára uxi 2009.06.08 15:39-kor.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Na én állandóan ide irkálok :D :D Elnézést is érte :D De csak holnap irkafirkálok még napközben is, utána már nem leszek itthon hihi
kriszti1976
 
 


Hékás, szerintem minden uh-val változtatni fogják a születési dátumot :wink: .

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Heydie, ne is mondd. Nincs is energiám visszaolvasni már a tegnap estét. Eléggé elfáradtam, pedig lejárt a mosásom... De végre elaludt lurkókám, inkább gyűrődjenek még a ruhák, pihizek :lol:

Na, Kriszti, csak sikerült! Ügyi vagy. Utazol valahova? Bocsi, ha írtad, és én figyelmetlen voltam :oops:

Uxi, a Down-szűrésre szolgál a kombinált teszt.

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


[quote="uxi"]H írta:uxiékás, szerintem minden uh-val változtatni fogják a születési dátumot :wink: .


Ebben igazad van, de az első olyan UH a mérvadó, ahol már van embrió. Ehhez képest időzítik a vizsgálatokat. Marcival nekem is folyton más időpontot mondtak, akárhányszor mentem UH-ra :lol: És végül egy olyan napon született meg, ami egyik leleten sem szerepelt :D

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Eszembe jutott, hogy ígértem Nektek képeket. Na szóval a nyaralás képei a blogban, a www-mre kattintva megnézhetőek. Ugye nem baj, ha nem itt nyomom tele képekkel? :lol:

A másik a bónusz-kép :wink:

Kép

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Gyorsra jövök én is, majd este olvasok és reagálok, ha lerakom a gyereket. Nos 8 mm a baba és pulzál a szíve :D

Heydie
, látod nekem is 8 mm 7+4 naposan :lol:

Jövök még!
Vendég
 


Sziasztok!

Én is ma voltam az első UH-omon! :D
A hasin már látszott hogy terhes vagyok, de csinált hüvelyit is hogy hallhassuk a baba szivét (jó erősen vert) és könnyebben lemérhesse.
9,2 mm és kereken 7 hetes! :D (Egy napot fiatalodott :) )

Viszont azt mondta az UH-os doktornő, hogy hátrahajló méhem van. :? Az tudjátok mit jelent? Jó az nekem? Ezért amíg tudok aludjak hason. Ennek nagyon örültem (bár nem értem az összefüggést), mert amúgy is úgy szeretek aludni, csak nem tudtam hogy szabad-e most.

vas: Nekem szednem kell külön vasat kb fél éve. Mondtam az orvosomnak, de a terhesség miatt nem kell változtatnom ezen (se több, se kevesebb nem kell emiatt).

Zsófi

ui.: Megint üdv az újaknak, jó hogy ilyen sokan vagyunk már!!

Kép
sophie007
 
 


Sziasztok!

Heydie:
Na mit sikerült vásárolni? :) Én a legtöbbször kihasználom, ha anyukámmal megyek vásárolni :oops: Mindig csurran-cseppen valami ruci nekem is :wink:

Uxi:Az én fiam is nagyfejű volt bent :D, bár én ma is néha nagyfejűnek hívom kint :lol:

Bogaracska:Milyen jó is otthon lenni! Én most megyek haza a hétvégére és már leadtam a rendelésem :)

Arian:
:lol: :lol: De legalább eszedbe jutott :D

Kriszti:Magadtól is elmehetsz. A Bolgárkertész utcában is lehet integrált tesztet csináltatni pl. Van olyan kórház, ahol ingyen csinálják, de úgy tudom akkor oda kell járnod dokihoz is.

Ollem:
Jaj, nagyon örülök, hogy láttad a petezsákot!! 10 nap múlva pedig a szívdobogást!

Gyöngyi:Én nem szedek vasat. Csak Elevit és Folsav

Brigi:Fúú, 29 mm! Ez már kezd méret lenni! :) Gratulálok! A pocak fotó isteni! Na majd rászánom magam és én is csinálok egyet.

Zsófi:Neked is nagy gratula! A hátrahajló méhben nem tudok segíteni sajnos, de itt van egy topic az Anyaságon belül a Hátrahajló méh. Talán itt találsz választ.

Afra, Szcsm jól vagytok?

Én még holnap itthon vagyok a fiammal, de szerdától ismét munka! Viszont a mai vacsoráját szeretném megosztani veletek :lol:

Kép
Vendég
 


Szép reggelt!

Megint csak egy gyors hozzászólásra van időm, de majd ha elintéztem ma a dolgaimat, akkor délután majd tudok írni rendesen :) szóval lelkiekben készüljetek, mert ha hazajöttem, akkor egy viszonylag hosszú hozzászólással jövök majd :D most csak annyit hogy:

Véletlenke - naa, hát mivel már tapasztaltad paramamiságomat, ezért biztos tudod, h eléggé megnyugtató volt olvasni, h 8 mm a baba :roll: :) gratula hozzá!!! Bogyó meg mennyire tündéri :D

Brigi - dejó kis kép ;)

már rohanok is, puszi!

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Jó reggelt!

Véletlenke, de jóóóóó :D Olyan megnyugtató látni egy dobogó szívet, nem? :D Ez a kép. Fantasztikus!!!! Legalább jól belakott, és végigaludta az éjszakát? :wink: :lol: :lol: :lol:

Zsófi, nekem meg előrehajló van állítólag. Ezt nem az én dokim mondta, hanem egy másik. De nem monda senki, hogy foglalkoznom kellene vele. A neten utánanéztem, ott annyit találtam az enyémről, hogy nehezebben esem teherbe. Hát többet nem igazán akarok, és mindkét terhességem harmadik próbálkozásra összejött :lol:

Most nekem is csak ennyire futotta, felébredt a drága. Ha elalszik megint, majd jövök :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Jo reggelt!

hékás áá nem utazom, de szerdától mehetek dolgozni.:-)
Figyeljetek már!Nekem az első uh-n nem írt méretet.Volt pedig szívhang.Azért is megyek el csütörtökön a kórházba hogy azt is mondják már meg.Ti ilyen gyakran jártok uh-ra?Neekem még egy volt.(ezt szerintem már írtam :D :D szenilis vagyok :D )

10 hetesen érezhetem már? hajnalban valami kis repekedő érzés volt pár másodpercig.RÁfogtam hogy Ő az!!! :D
kriszti1976
 
 


Sziasztok!

Hú, jó sokat „termeltetek”, pedig csak 2 napot hagytam ki!

Ollem: grat a petezsákhoz! Először nekem is csak azt láttak, benne szikhólyagot (kb 5 hetesen)

Szerintem ebben a korban még nem a méret a lényeg, mert tényleg napról napra változik a Pocaklakó mérete, és szerintem napra pontosan nem is tudják belőni UH-al a kort.
Nekem pl 6 hetet mondtak múlt hét szerdán, én 7nek számoltam, de szerintem valahol a 2 között lehet
Az is érdekes, hogy nekem pl csak a bébi méretét tüntették fel (6.5mm), másnak meg egyből a petezsák méretet is felírják, stb.

Én pénteken voltam laborvizsgálatokon, tegnap hívtam a dokit, mondta hogy minden ok, és masd júliusban(!) menjek vissza. Szerencsére én már előre bejelentkeztem hozzá júni 22-re, úgyhogy abban maradtunk, hogy akkor megyek. Remélem, akkor is megkukucskáljuk a Porontyot :-) Illetve hogy akkor már mondanak egy pontos kort, meg belövik a születés várható ip-ját is. Szeretnék ui vonalzót készíteni :-)

Ez is teljesen változó, hogy kit mennyi időnként hívnak vissza uh-ra, ha jól látom.

A tünetekről: nekem egyelőre még mindig csak a hatalmas és érzékeny mellek vannak, hányinger továbbra is elkerül. Hasam már nem az a régi lapos, de nem is látszik még rajta semmi, úgy néz ki, mintha mindig tele lenne. Remélem, hogy a 12. hétig nem lesz sok hízás, mert nem szeretném ha melóhelyen hamarabb kiszúrnák, mint ahogy én azt szeretném.

Üdv: szcsm

Kép
szerencsemák
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Gratulálok az új eredményekhez :D
Elég rossz estém volt, nagyon fájt a hasam :( Kicsit meg is ilyedtem, mert néhány percre felálltam az otthoni tornagépre, és azt gondoltam lehet hogy attól fáj :?
Már jó lenne vmit mozogni, jár már valaki tornázni vagy jógázni? Mikor lehet vajon elkezdeni?

Kép
Kép
bogaracska
 
 


Sziasztok lányok!
Heydie miért szedsz a femibion mellé folsavat?Doki mondta?
Én addig szedtem folsavat amig teherbe nem estem onnantol csak a femibiont szedem.Most akkor nekem is kellene +folsav is?
Veletlenke:az elevit mellé is a doki mondta hogy kell folsav?Gyönyörű a kisfiad!
Mindenkinek szép napot!!!
gyöngyi-30
 
 


Hát Kriszti, azért utazni jobb lett volna, mint melózni menni, nem? :wink: :lol:

Nekem most azért kellett megint UH-ra mennem, mert a múltkor még csak petezsákot lehetett látni. Kb 9-10 hetes kor körül kell egy UH a terhesség tényének igazolása céljából, aztán 12-13 hetes korban van a genetikai UH, utána meg 18 hetesen van megint genetikai.

Amit kaptál papírt, azon nem volt valami hasonló szöveg: "grav. s" és egy szám? Mert az a hetek száma :lol:

De el kell keserítselek, még nem érezheted. Az inkább csak a levegő lehetett. Direkt előszedtem most a könyvemet, és a 16. hétre írják, hogy nem első gyereknél érezni lehet.

A tornát sajna nem tudom. Én kb a 4. hónapban voltam, mikor elkezdtem anno járni. Most nem tervezem, épp elég egy majdnem 12 kilós súly emelgetése szinte egész nap :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Helló Lányok!!!

Ma megyek Dokihoz, szorítsatok oké???
Kicsit ideges vagyok, 3 hete voltam utoljára és megint barnázgatok...
editke28
 
 


Remélem ma már kapok papírt és mehetek védőnőhöz, meg vérvételre, vizsgálatokra.Utoljára 3 hete 6 hetesre saccolta Babót, 2mm volt és pulzált a szíve, de még csak kis halványan.Ezért nem kaptam semmi papírt.Rossz volt ez a 3 hét... :(
Belefutottam egy-két fórumba is ahova nem kellet volna, az is rátett. :(
editke28
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?