Új privát üzeneted érkezett!

Barbamami, megint gyönyörűt alkottál! Kiállításra kellene járnod, olyan szép! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Köszönöm szépen.. :oops: :oops: :oops:
Kiállításra biztos nem vinném,mert nem lett tökéletes (nem mindenhol teljesen pontosak a sarok-illesztések..) :roll:
De ez van..,nem vagyok verrónő,csak kontárkodom :D :D
Készen lett 2 díszpárna,majd varrok még többet,és azokkal el lehet takarni :D :D :D :D :D

Kép Kép


ALZIZAAAAA?? Hogy vagy??????

Mandala:
Hát nem valószínű,hogy nagyon vigasztal :roll: ,de Gyurcsány bácsi szerint se csinálsz..(unk...) semmi hasznosat itthon. Akkor meg ugye minek kapunk olyan égbekiálltó összeget..,és persze minek olyan sokáig??

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami, nagyon guszták a párnák is! És na akkor mi van, ha nem passzol mindenhol? :wink: Én tudok varrni, az egyik szakmám, de nekem sem sikerül mindig, akkor szoktam a szekrény aljára vágni! :twisted:

Én is csak néztem nagyot, amikor hallottam, hogy a gyest is csak két évre akarják leszűkíteni, de több pénzt adnának hozzá. És mi van azokkal, akik esetleg maradnának három évig ugyanaezzel a pénzzel? Miért nem döntheti el mindenki maga? És hova menjen két év múlva az anyuka, ugyancsak munkanélkülire, mert vissza nem biztos hogy mehet! Remélem nem nagyon zavaros..... :roll:

Mandala, lekiállapotod?????? :shock:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

 
 

Sziasztok

Barbamami
Nagggyyyon szép!
Nem vállalsz ilyet pénzért?
Komolyan!
Nekem kellene!
Nem most rögtön,de nyár végére kész lesznek a gyerekszobák és Zinának ez nagyon bejönne!

Én megvagyok.A bőröm hámlik mint állat!
:shock: :evil: Jól néz ki!

Mandala?
Mi újság ?Változás?

Mi ez a gyese dolog?Én levagyok maradva! :oops: :roll:
Vendég
 


gyese=gyeses
Vendég
 


Barbamami!
Gyönyörű a takaró!

Ildi!
Én sem hallottam a GYES változásáról. Mit akarnak vele???


Sajnos Andris is elkapta a kórt. Rettenetesen köhögött. De talán már javul a helyzet. Ezért sem jöttem pár napig. :(

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Csajok, majd elmesélem a gyes-es dolgot, csak holnap ovinézőbe megyünk, ma meg nyársaltunk....lehet utoljára a kertünkben. :cry: :P

Na de majd bővebben...valamikor a héten. Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Boeske:
Remélem,hamar túllesztek a kóron... :( Péntektől jön a melegedés :D :D :D

Alziza:
Takarót nem tudok varrni,legalábbis mostanában bztos nem. Az a legnagyobb gondom,hogy itt Érden nincs anyag-választék.
Ezt a takarót a maradék konyhafüggöny-anyagból,és a baldachin-ból..,meg némi maradékból varrtam. És olyan ritkán jutok szép anyaghoz.. :cry:
Díszpárnákat tudok varrni,annyi anyagom még van..
És amit a legszívesebben csinálok (bár azzal van a legtöbb munka..), az a "doboz"..
Már gondolkodtunk a párommal,hogy csinálok egy veboldalt,és vállalok ilyenek készítését.. Na,akkor biztos levédetem a dobozt,mert ez az én találmányom :D :D :D
Teljesen egyedi.. Hát,tekintve,hogy kb. 10 óra egy ilyen elkészítése összesen..,nem lenne nagyon olcsó. De nem csinálok két ugyanolyat :D :D
Kép Kép

(Alziza,az IKEÁban lehet kapni ilyen..hát nem is tudom,talán "mályva" színű ágytakarót. (Ami a párnás-dobozos képen látszik). Pont olyan árnyalatú,hogy megy ezekhez az anyagokhoz :D )

MANDALAAAAAAAAAAAA??????? :( :( :( Hol vagy???

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Barbamami

2 hete voltam az IKEÁban de nem is figyeltem. :roll:

Hát ha csak az anyag lenne a baj akkor azt küldök,ha megmondod mennyi kell!De nem kell mostanában.Hanem ha egyszer ráérsz!
Beszéljünk róla.Jó?

És tényleg érdemes lenne ezzel foglalkozni.
Mi annyiszor kerestünk már a barátnőmmel ilyesmit és nincs sehol!
De tényleg!
Biztosan bejönne az üzlet! :lol:
Vendég
 


Alziza:
Megnéztem az IKEA honlapján.. "Indira" a neve,2 méretben van. "Világos rózsaszín"-nek írják a színt,1890Ft az egyszemélyes ágyra való.
Én nagyon szeretem!! Régebben világoskék volt,csak szó szerint elnyűttük.. :roll: Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Egy link... gyönyörűűű gyerekszobákkal..

http://www.glennajean.com/pages/thumbnails.html

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Barbamami

Na jó.de ez az Ikeás nem ugyanaz!

Gyerekszobák:
megnéztem!Naggyyon jóóók!!!!!!
Na erről beszélek!Nálunk hol van ilyen?
Tényleg bele kellene fognod!
Szerintem nagy sikere lenne!Ez tuti!! :lol:
Vendég
 


Lányok, az Kép nem jár pontosan! :wink:

Barbamami, tényleg csinálnod kellene valami honlapot, ahol árulhatnád ezeket a csodaszép dolgokat. Szerintem is lenne rá kereslet!

Imke reggel sírt, hogy nem akar oviba menni, pedig már nagyon várta. Leglább húsz percembe került, mire elmagyaráztam, hogy neki nem kell bejönni, ha nem akar, de nekem muszály bemenni, a naplómért. Na ebből az lett, hogy alig bírtam hazahozni. Nagyon gyorsan aklimatizálódott, az udvara menő gyerekek között rögtön talált magának párt, és beállt a sorba. :shock:
5-ös lett a hospitálós naplóm. :lol:

Gyes: az a terv, hogy csak két év lenne a gyes, mindenkinek, emelt összeggel.

Alziza, bőrileg hogy állsz?

Mandala?

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Alziza!
A takaróhoz szívesen megcsinálom a hímzést (keresztszemes). Csak küldjétek a mintát, méretet, meg hogy hány darab kell.

Kerestem én is képeket a "műveimről":
takaró:
Kép

falvédő:
Kép

keresztszemes hímzés fényképről:
Kép

Ildi!
Gratulálok az 5-öshöz!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske, nagyon szépek a munkáid! :P
Ami nekem a legjobban tetszik, az a fényképről készült keresztszemes!!!!!!
Hogy lehet ilyet csinálni????

Én is nagyon örülök az 5-nek. Amikor Imikével bementünk az oviba, éppen tesifoglalkozás volt. A gyerekek, ahogy megismertek, elkezdtek nyüzsögni, hogy szia Ildikónéni..., mire az óvónéni, azt mondta nekik, hogy akkor most mindenki köszöntse Ildikó nénit, és utánna figyeljetek! :lol: :lol: Imádom őket! Berkó Tomika azt mondta: Ildikónéni, ha lesz kedved, nyáron elviszlek a strandra! :oops: :P Alex / roma kisfiú / Ildikónéni, leszel a párom? :oops: :P Imike, amikor Alex megérkezett a csoportba, úgy köszöntötte, mintha régen nem látták volna egymást, simogatta az arcát, szeretgette. Alex meg látszott rajta, hogy nem tud mit kezdeni ezzel a nagy érdeklődéssel, de aztán szívesen gardírozta!

Ani holnap megy Nagykanizsára, az ugrókötél országos diákolimpiára. Sajna nem megyünk vele az idén, mert sokba kerülne az utiköltség, és nem is lehetne vele egy szobában aludni, sőt még abban a kollégiumban sem. :roll: :cry:

Csajok, írtam már, hogy megkapzunk az első komolynak tűnő árajánlatunkat a házra? csak az a baj, hogy 2 milkával kevesebb, mint amennyire meghírdettük. Enyiért nem adjuk, de most éppen a puhítás időszaka van, mert azt mondta a srác, hogy neki ennyit ér meg, de maradjunk kapcsolatban. Nem is tudom, én már nagyon költöznék, főleg azért, mert Imikének nemsokára ovis beiratkozás, és nem sok esélyünk van arra, hogy felvegyék a most éppen nem körzetes óvodába. A másik, amiért hajlandóak vagyunk egy kicsit többet engedni, kb. 1 milkát, hogy a szocpolból csal kb. 400.000.-
-t kell visszafizetni, itt nyernénk kb. 800.000.- Ft-ot. Na a sok kb. után a lényeg, hogy nagyjából annyi pénzünk maradna, amire számítottunk. Abból kényelmesen fel lehetne újítani a lakást, és vennénk egy kocsit is. / szerintem használtan /

Na most ennyi, majd jövövk még, megyünk a boltba, tegnap itt esett egész nap. Holnap suliban leszek, de szombaton már nem kell mennem. Még van 2 nap a suliból, és utánna már vizsgaidőszak! :twisted:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok

Ildi

Gratulálok! :lol:

Boeske
Ez a fényképes nagggyyyon jó!!!!
Ez komoly munka! :shock:

Bőrileg épp úgy állok,h cafatokban jön le!
Állati jól néz ki!
Még jó,h nincs olyan meleg,h pólóban kell járni!Tiszta ciki! :roll:

Mandala??
Vendég
 


Sziasztok!

Vannak számítógépes programok, amelyek digitális képről megcsinálják a leszámolható minta rajzát. Hát, tényleg sokáig tartott, amíg elkészült, de megérte.

Alziza!
:(

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske, megadnád az elérhetőségét ezeknek a progiknak, vagy oldalaknak?
Szerintem is megérte!

Alziza, te szegény!

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Boeske:
Nagyon jók a képek!! :D :D Az a keresztszemes kép naggyon egyedi!! Tök jó!
A falvédő is jó sok munka volt........... :roll: De megérte! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ildi!

Pl. itt egy hely:

http://anton.extra.hu/xszemes/kirako.php

Ez ingyenes, bár én nem ezzel csináltam anno. Az nem volt jogtiszta. :oops:

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske, megnéztem, nagyon köszi!
Csak még arra kell rájönnöm, hogy hogyan kicsinyítsem le a képet, mert nem tudom egyben kinyomtatni. Talán először elmentem World-ben, aztán lekicsinyítem. Azthiszem.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Üdvözlök mindenkit
(én követtem el az említet programot)

A képet mentsd el a gépedre. Ezután már akár a Paintben is át tudod méretezni, vagy olyan képnézegetőt érdemes használni (pl Irfan View), ami a neked tetsző méretben képes nyomtatni. Túlzottan nem érdemes lekicsinyíteni a leszámolhatót, ugyanis könnyen olvashatatlan lehet.

A program hiányossága, hogy sok színt használ. Ezt úgy tudod elkerülni, hogy a képen (még mielőtt feltöltenéd) csökkented a színek számát, és bejelölöd a nagy kép kirakása menüpontot. Így nem méretezi át (átméretezéskor ismét sok színből állna), és a megadott mennyiségű, vagy egy kicsit kevesebb színt fog használni a program.

Kellemes öltögetést, használjátok egészséggel.
antlasz
 
 


Köszi antlasz, megpróbálom!

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Előkutattam..,hátha valaki hasznát veszi:

http://xszem.puha.hu/m_frameset.php

Ez egy keresztszemes mintaoldal (egyszerű minták),és van rajta "mintagyár",itt is lehet bármilyen kép alapján keresztszemes hímzésmintát gyártani. :D :D :D

Alziza:
Remélem már jobb a helyzet a bőröddel :( Jön a meleg :lol: :lol:

MANDALAA??? :?: :?: :?:

Gyártottam kosárbélést is :D :D ,most csinálom a lámpabúra-huzatot :D :D Tisztára meg vagyok huzatva :lol: :lol: :lol:

Iloly?? :D

Na és a többiek.. Bebi,Gerika,Tulipán............................ :?:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Jaj,egy kérdés..
Vav valakinek valami finom tejszínes tortakrém-receptje??
Vettem csokis tortalapot..,Boginak holnapután lesz az 1. szülinapja..Szóval kéne valami nagyon finom krémet kreálni bele :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami, a mindmegettét nézted már?

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi:
Néztem.. :( :( :(

A képek... :D :D
Kép Kép
Kép Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Hát sziasztok!

Barbamami!
A legegyszerűbb tejszínes tortakrém, ha a felvert tejszínbe tejszínszilárdító port teszel, amitől megkeményedik egy kicsit, de ugyanolyan finom marad. Igaz ez egy "fríz karácsonyi tortába" (ld: dr. Oetker) való krém és ott más a tészta, de nagyon szeretik a gyerekek. Alá szilvalekvárt kell a lapra tenni. Nem kimondottan fogyókúrás, na de 1x élünk... És Bogi már tényleg ilyen öreg! :D

Elmegyek aludni, majd egyszer mesélek :roll:

i
iloly
 
 


Iloly, ez gyors volt! :wink:

Barbamami, alias: Andrea!
Utólag is nagyon sok boldog névnapot kívánok! Kép
Már majdnem elfelejtettem. :oops:

Andi, szóhoz sem jutok! Annyira szépek, én is ilyen romanticse vagyok, imádok ilyen dolgokat csinálni, de sajna mostanában tényleg nincsen időm rá. Na de majd kerítek, mert már nagyon hiányzik az alkotás öröme. :P

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 



Sziasztok

Barbamami

Ezek a lámpák és kosarak csoda szépek!
Imádom ezt a fajta rózsás anyagot! :lol:

Krémet sajna nem tudok! :(

Utólag is boldog névnapot kívánok! Kép


Harivera!
Előkerültél?
Azt hittük már felénk sem nézel! :(
Gratulálok!
Kép

Mandala???
És a többiek akiket már Barbamami felsorolt?
Vendég
 


Vera, ez nagyon jó hír, látom, most már a biztosra mentél, és nem mondtál inkább semmit!
Mikorra vagy kiírva? Voltál már tanácsadáson?

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok! :D

Iloly:
Köszi :D

Ildi:
Köszi :P

Vera:
GRATULÁÁÁÁLOK!!! :D :D :D
Mi az,hogy nem tartozol ideeeeeeee :?: :?: :?: Ilyen alapon én sem..,nem várom a 4. babámat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mamik,ma hoztuk haza Napsugarat a kórházból. Kiderült,hogy nagyon komolyan refluxos..
Holnap megyünk vissza,megpróbálok beszélni a doktornővel,hogy meg lehet-e műteni.. :(
Ha nem..,egész életében gyógyszeres lesz,és egy csomó ételt,gyümölcsöt... nem ehet.................

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Szegény Bogim 1. szülinapját meg se tudtuk ünnepelni.. :cry: :cry: :cry: :cry:
Majd a Petivel.. :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Bogika, boldog születésnapot! Kép

Úgy látszik, hogy a szemem csak dísznek van a fejemen! :oops:
Bocsi, Andi.
Gondolom, most elég nagy zűrzavar van nálatok, hogy kórházban volt Napsugár! Nem is tudtam, vagy csak az agyam is csak dísznek van, hogy kitöltse a koponyámat. :oops: 8) Mi az, hogy refluxos? :shock: :?

Vera, csatlakozok Andihoz, akkor én sem vagyok idevaló, hiszen én sem várom a negyedik babámat. :cry: Puhítás folyamatban. :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Kép
Kép
Kép

Tegnap és ma csináltam ezeket a képeket. Apukámtól kölcsönkaptam a gépet, mert beadandót kell csinálnom, ki is használtam! :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Szia lányok!

Nem vesztem el, csak nagyon sok dolog van a nyakamon. Most vagyunk a bankváltás legintenzívebb időszakában és rohangálok, mint pók a falon... nyakamban a gyerekekkel...

Most is rohanok, a változatosság kedvéért most aludni! :)
Majd jövök és beszámolok, de mos futok.

Csak annyit:
Bogikának sok cupp, meg minden ünneplőnek és ünnepeltnek is!
Napsugárnak sok pozitív energiát küldök, Andinak meg kitartást! Tudod, ha kell egy széles váll.... nos, itt vagyok /vagyunk!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok

Bogi!!!
Utólag is:
Kép
Vendég
 


Ildi
jók a képek

Barbamami
Napsugár :(
Végül most mi lett???


Mandala
Hajrá!!!


Képzeljétek Zalán 1 hete egyedül alszik el!Olyan ügyi! :lol: :lol: :lol:

Nekem meg kijött az allergiám!
:cry:
Plussz még meg is fáztam!Király :?
Vendég
 


Alziza, azt hittem, hogy a fogad jött ki! :lol: :oops:
Az allergia jó sz@r.

Zalán nagyon ügyi, nálunk Imike egy szobában alszik velünk, de az ágyában. Hajnalban meg indul a népvándorlás és befekszik közénk. :P

Mandala, majd jössz és mesélsz!

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a gratulákat :D :D :D
A doktornő közölte,hogy ezt nem szokták műteni.Úgyhogy marad a gyógyszer.De megvigasztaltak,hogy ezt nem szokták kinőni. A gyümölcsök nagy részét nem eheti,se fűszereset,se zsírosat,se paradicsomosat,se csokoládét.............
Magyarázzam meg neki.........................
Szerdán már ott tartottam,hogy elsírom magam,olyan ideges voltam.
Eleve hétfőn,mikor be kellett mennünk a vizsgálatra,a nővér (nem ám valami orvos...)bevezette a csövet az orrán át a gyomrához,megröntgenezték,és közölték,hogy akkor most haza is vihetem a gyereket.
Így. Csővel a nyelőcsövében,szerkentyűvel a hasán....... Persze a saját felelősségemre,mert hivatalosan kórházban van a gyerek.
És én voltam a ROSSZ ANYA..,mert "nem ragadtam meg az alkalmat",hogy a gyereket hazavigyem.
Emberek.. És mit csinálok vele,ha bármi történik????
Kedd reggel hazavittük.Zárót nem kaptunk,majd jöjjünk vissza szerda reggel 9-re. Jó...
Szerdán bejelentkeztem a gasztro-ra,és vártunk... A két kicsi apával a kocsiban.......
2 óra múlva,mikor már a jóval utánunk jötteket is hívták,bekopogtam. Közölték,hogy nem is vagyunk benne a gépben,mert hivatalosan még mindig a sebészeten fekszik a gyerek. Állati...........
Tudjátok,én tényleg nem sajnálom a pénzt a kórháztól,amit így kapnak a gyerek után. DE.Hát legalább annyit közölhetett volna az a .............. kartonozós (egyébként egy elképesztően flegma,misszp..csa nő volt..),hogy nem tud bejelenteni a gasztro-ra ezért és ezért..
Szóval vártunk 3 órát,és foglalkoztak a gyerekkel kb. 8 percet...
Ja. És közölték,hogy aznap ne vigyük a gyereket orvoshoz,mert még a kórházba lesz bejelentve hivatalosan. Jó mi?....
Hát komolyan,az agyam eldobom..

Ildi:
Aranyosak a képek!!!!!!!!!!!!!! :D :D

Kis szülinaposok: :D
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Ildi
Zalán eddig is az ágyában aludt!
Most csak annyi a különbség,h nem kell ottlennem amíg elalszik!

Barbamami
Hát ez felháborító!!! :evil:
Ez melyik kórház?

Anno mikor Alex kawasakis volt velünk a Madarászban játszották ezt!
Csak aztán szerencsére ajánlottak egy dokit és azonnal odavittük!
Kikértem a zárót stb és kész.nem tetszett nekik és próbálkoztak,h ezt nem lehet meg így-meg úgy..
Kérdeztem és h akadályoz meg ebben?
Na azt már nem tudták.

És ez már tuti biztos diagnózis?

Amúgy tudom,h nehéz neked ,h nem ehet mindent.De hidd el hamar megtanulják.
Nekem van ismerősöm ahol tejfehérje allergiás a kisfiú.szegény semmi tejeset nem ehet.Viszont van 2 testvére aki igen!
De ő meglepően jól vette az akadályokat!

Remélem így lesz nálatok is!

Sziasztok
Vendég
 


Na háj mindenkinek!

Alziza, mit jelent az, hogy kawasakis volt Alex? :oops:

Andi, a reflux betegség, az egy emésztőszervi valami? :oops:

helyzetjelentés: Ancsi ma már ment iskolába, bár még mindig taknyos, de luxus lenne két hetet kihagyni az iskolából. Bár ő bizti örülne neki.
Petikémnek kötőhártya gyulladása lett, és folyik az orra. Szombat délután, nagyon szép idő volt, kimentünk az udvarra, kivittük az utazóágyat, Petit bele, sapi, felöltöztetve, de úgy látszik, mégis megfázítottuk. Egy kicsit fújdogált a szél.

Én szombaton vizsgáztam informatikából, még nem tudom az eredményt, ott kellett helyben prezentálni egy World dokumentumot, mindenféle marhasággal. A csúcs az volt, amikor a táblázat felső sorát 10%-os szürkével kellett kitölteni. :shock: Szerencsére össze lehetett dolgozni, volt egy csaj, akinek összehoztuk az ötösét. Azt szokták mondani, hogy bolondnak bolond szerencséje van. Itt is bebizonyosodott. Állandóan sipákol, hogy milyen nehéz, de milyen érdekes, neki mindig 4-es, 5-ös jegyei vannak. Szegény. :evil:
A beadandóm 5-ös lett, örülök neki, mert a netről ollóztam össze a vebkameról valamit, de nem szaroztam, kijelöltem, jobb gomb másol, új dokumentum, katt, jobb gomb beilleszt. Kicsit megformáztam, betűtipus, sorköz,kép beszúrása stb. és kész is volt. Nem is arra volt kíváncsi, hogy tudok-e gépelni, gondolom. 8)
A másik fincsi Power Point volt, még soha nem használtam, de sikerült összehozni azt is. Akkor csináltam ezeket a képeket is, amiket felraktam ide.

Na bedugultam, már túlvagyok a takarításon, Imike az ablaktisztítót a szemébe fújta, volt nagy ordítás, és alapos szemmosás, de szerencsére nem fáj neki. Na csá mindenkinek! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ez egy nagyon ritka betegség.
Igazából nem tudják,h mitől alakul ki valószínűleg egy előző komolyabb fertőzésből maradhat vissza amikor gyenge az immunrendszer.
Nálunk ez valszeg a skarlát volt.(ezt mondták)

A nyirok mirigyek gyulladnak be előszőr,és vörös kiütések jelennek meg,nagyon magas lázzal.
Sajnos akkor nagyon nehezen diagnosztizálták.Gyakorlatilag 1 hétig azt sem tudták mivel kezelik a gyereket!
De utána ajánlottak másik dokit aki rögtön tudta mit kell tennie.
De addigra Alex már nagyon ramatyul volt.

A nyirokcsomói olyan szinten voltak begyulladva és megduzzadva,h a nyaka 2× akkora volt,mint eredetileg és ezáltal mozgatni sem tudta.
Így csak egy oldalon aludt,ill. mi forgattuk.Az egyik oldalon így tiszta seb volt a füle mögöt.
Aztán megduzzadtak a végtagjai és iszonyúan hámlott a bőre!

Mivel a gyulladás az érendszert is érinti veszélyes, mert ritkán a szív koszorúereit is megtámadhatja, és akár szívinfarktus is kialakulhat.
E miatt mi 1 évig havonta jártunk szív Uh-ra,és vérvételre és 1 évig szedett aspirint,minden nap,mert olyan szintű gyulladás volt a szervezetében!

A vizsga miatt ne aggódj!Mindíg ügyi vagy! :lol: :wink:
Vendég
 


De bunkó vagyok.

a köszönés meg lemaradt az elejéről és a végéről is :oops:

SZIASZTOK
Vendég
 


Aha, mostmár értem.

Na a skarláttól kiráz a hideg. Tavaly Ancsi oszálytársa volt skerlátos, szerencsére nem hozta haza, Peti kb. 2 hetes volt. Most meg a tesóm lánya és Ancsi kishuga. :roll:

Már én is azt hittem, hogy Peti is skarlátos lesz, mert szombat este úgy üvöltött, mint a fába szorult féreg. Az volt a furcsa, hogy ki sem nyitotta a szemét. Mostmár tudom miért. Szegény annyira fájt a szeme a kötőhártyától, hogy ki sem tudta nyitni. Már a hasára gyanakodtam, de nem evett semmi szokatlant, és ismeretlen eredetűt. Reggelre meg olyan csipásan ébredt, hogy azért nem tudta kinyitni. :roll: :x

Sokszor az a baj, hogy az orvosok is tanácstalanok.

Na lépek, jön egy ház néző. Még jó, hogy nem háztűznéző! :oops:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Szia lányok!

Barbamami: Jesszus! Csak kapkodom a fejem mik mennek ebben az országban! Bár a lelkem mélyére nézve... hogy is fogalmazzam... így, szokás szerint: miért is nem lepődöm meg ezen???!!!
Már ami az egészségügyet illeti.
DE: ezen azért még én is, sokat látott kollégátok is felháborodom!!!! Andi, Te szégyentelen, hát hogyhogy nem viszed haza azt a gyereket csővel az gyomrában???!!! JÉZUSOM!!! Mondd, hogy csak valami hülye tréfa volt, mondd, hogy nem komolyan kérdezték, és mondd, hogy ez az egész nem is így történt ahogy leírtad!!!!!!!! Mondd, kérlek mondd, mert különben kórház környékére nem merem vinni a gyerekeimet ha szükséges!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja, ezen külön kiakadtam: "Ja. És közölték,hogy aznap ne vigyük a gyereket orvoshoz,mert még a kórházba lesz bejelentve hivatalosan." :?: :?: :shock: :shock: :shock:


Alziza: hát, az sem semmi, amit Ti végigcsináltatok! Elképzelni sem tudom mit éreztél amikor így láttad azt a csepp emberkét, így szenvedni, ilyen félelmetesen átalakult testtel! Mi játszódott le a fejedben? Szerintem a poklok poklát élhetted át, mire azt tapasztaltad, hogy javul a kicsi. És milyen rémisztő érzés lehet rettegni a fertőzésektől!
Az allergia király dolog! Nekem is volt... parlagfű... élmény! Én elkezdtem szedni a nutrilite vitaminok közül a napontát, meg a kalcium-magnéziumot és már két éve elkerül az allergia. Remélem idén is (merthogy már több, mint fél éve nem szedem a vitaminokat :oops: ).

Ildi: ügyi vagy!!!!
Szembespricc... az kafa! Nálunk az történt, hogy 1 liter (!!!!) habfürdőt öntött Gergő a kádba és úgy mosakodott, nyalta... és hát persze, hogy a szemébe ment... és mit csinált... na mit? Hát persze, hogy a kezével próbálta meg kitörölgetni a habot a szeméből... úgy csíp mint a rosssssebbbbbbbb.... emmeg belekeni a szemébe!!!! NÁlunk is volt nagy ordítás...

Megyek mert vár az oviscsapat... mesi meg üvölt!
Még jövök, mert panaszom van, és még mesélek is a bankos túrámról... csak hogy örüljetek, hogy telepofázom az oldalt! :)
No, pá!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Alziza:
Huh....... :shock: Hát az se semmi,amit ti végigcsináltatatok! :roll:

Ildi:
Na,tetszett a ház a vevőjelöltnek?? :D

Mandala:
De,komolyan mondták.. :?
Jó ég,most néztem,Mesi már 8 és fél hónapos???? Aztaaa!!
Annyira nem tűnik fel,hogy megy az idő..

Mamik,ma megcsináltam a Peti tortáját holnapra. Vettem egy Thomas-os ostyalapot a közepére.Az volt ráírva,hogy rakjunk rá zselét.Na,hát a zselétől megolvadt az ételfesték,és szépen elmosódott a minta. Azt hittem,felrobbanok.. :evil:

Páromat évek óta nyaggatom..,hogy legyen egyházi esküvőnk is,mert anno csak polgári volt. A nyáron nyugdíjba megy a pap,akinél szeretné(n)k esküdni,így beadta a derekát :lol: :lol: .
Május 31-én lesz az egyházi esküvőnk :D :D .
Persze nem lesz nagy buli,csak a tanúk,anyu és mi leszünk..
De azért feldíszítem a konyhát.... :oops: meg lesz esküvői torta... :oops:
Kihasználom még ezt az utolsó alkalmat :D :D

Tegnap elővettem az esküvői ruhám (el kell vinni a tisztítóba ürügyön :lol: :lol: ),és jó rám!! :D :D :D :D Hát oolyan boldog voltam :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Mandala, véééégre!

A háznézőről: látásból ismerem, régen ők is a lakótelepen laktak. Persze ő nem ismert meg......férfi.
Hát nem is tudom, nézegette, kérdezgetett......de szerintem csak nézelődött. Árulják a lakásukat, tetőtéri.....célzott rá, hogy eljönnének a feleségével az ünnep alatt, itthon leszünk-e?
Anyósomék meghívtak minket a kertbe, lehet jobb lenne egy kis kikapcsolódás.

Na de aztán bejelentkezett estére még egy család, és hááát, ha választanom lehetne és kellene őket választanám. Mármint, hogy nekik adom el a házat. :P Úgy mentek el, hogy ez nagyon tetszik, ú, de tetszik, milyen szépek a tetőtéri szobák, stb...szóval nagyon felvoltak dobódva, annak ellenére, hogy azért az alsó szintet fel kell újítanai. A pasi mondta, hogy átbeszélik otthon, csak el ne vigyék előlük! :lol: Kérdezte, hogy van-e komoly vevő? Mondtam neki, hogy elég komolyan megkérték a házat, egy komolytalan összeggel. 17 Milkáért, de ennyiért nem adjuk. Így legalább tudják, hogy ennél többet kell adniuk. Ja és kérdezte, hogy lehet-e alkudni? Én mondtam nekik, hogy sőt, ez a lényeg a piacon is jobban szeretek vásárolni, ha lehet alkudni! :lol: Azt viszont nem kérdeztem, hogy ők árulják-e a lakásukat, vagy esetleg van ennyi zsetonuk. :?

Petikém nagyon sz@rul aludt, tele volt a nózija, 1/2 2kor porszívóznunk kellett neki. Szegény már ha meglátja a porszívót üvölt.
Na csurgok, megyünk a boltba.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ma is volt két háznéző, itt a tavasz, jönnek mint a darazsak! :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?