Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Vasalás helyett! :oops: :

különalvás - probléma mentes (kopp-kopp)! Korábban sem volt vele gond! Szerintem megszokta, hogy mikor hol alszik! Napközben nagyágy, kiságy, babakocsi, este velünk vagy nem velünk! :roll: Ez így igen rendszertelennek hangzik, de ha alszik, akkor alszik! :lol:

fütyi - köszi a tanácsokat, tegnap minden peluscserénél kamilláztam, már nyoma sincs! :lol: Zsu! Nem a szokásos pirosság volt! :lol:

víz - jana baba víz

fluor tabletta - én a fogorvosomat kérdeztem (nekem nagyon rosszak a fogaim) neki meg most van egy pár hónappal idősebb kislánya

anyák napja - nekem még hihetetlen! :shock: :lol:

szavak - szerintem sokkal többet is megértenek! Máté pl.:

öltöztetésnél - Dugd a kezed!!! és már öltözik is - vetkőzésnél a húzd a kezed nem megy, mert akkor is dugja!

játéknál - Hol a maci? megkeresi a falon és vigyorog

apjával - Hol van anya? engem is megkeres

nevére egyértelműen - egyszer kipróbáltuk, hogy más neveken szóltunk neki, de csak a Mátéra reagált

jó reggelt - minden reggel így köszönök neki, illetve ébredések után és már volt, hogy engem nem látott, én őt igen és egyből vigyorgott, mikor meghallotta

Kép
bettike
Eger
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu!Én vagy felforralt lehütött vízet vagy teát adok Zsombornak!Ki mondja,hogy keveset hízik Konsti?Szerintem ez annyira baba függö mert pl Zsófi is kisebb volt ennyi idősen.

Ildi!egyetértek nekem is gusztustalan a 8éves gyerek a cicin!De nekem már a 2-3éves is az :roll: Próbáld meg a répát mondjuk almával ami édesebb vagy meggyel.

Marek!Nekünk kellett 1hét mire beált az álometetésre Zsombor probálkoz hát ha neki is idő kell.Tök igazad van ha most nem szokik hozzá,hogy néha külön van késöbb még nehezebb lesz!

Évi!Nagyon édes Áron!Nagy fiad,hogy van?

Nyugtonmalac!Igen ez csak törcsél fagyit még azért nem eszik a gyerek :lol:

Együt alvás:Én ellenzem nálunk egyik sem alszik/aludt velünk.Mindenki a saját kis ágyában!Sok olyan ismerősunk van akik 3-4én alszanak egy ágyban mert nem lehet kirobantani a gyerek.

Fütyi:én heti egyszer húzogatom és kitisztitom.Beszéltem olyan anyukával akinek azt mondták nem kell húzni és mentek a dokihoz ez miatt.

pelenkázás:Egy szumó birkozás kis miska hozzá képest!De mindig én győzők :lol:

Tegnap végre sikerült fiús sapit találni és fogas képet csinálni: Kép

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nagyon lemaradtam! :oops:
Volt egy pár rossz éjszakánk, nappali nem alvások stb..
De kibújt a második fogacska is! :shock: :lol:
Két pici csík van még csak, de olyan éles :D

Kérdésem: Már több ször kimarad az esti alvás a 7-fél 9 -ig. Úgy látszik már nincs rá szüksége.
Ezért picit hamarabb fél 9 kor fürdetünik és fél 10 kor etetek mert már nagyon álmos. Régebben fél11 kor evett.
Lehet ezért nem alszik nekem a Norbi csak 6 óráig? Vagy rakja le aludni,és ébresszem meg 10 órakkor hogy megetessem???? :roll: Mit tegyek?

Ildi...nem válaszoltam még, bocsi! A képen a kislány Mira csak 10 nappal fiatalabb Norbikánál,
csak ő nem olyan aktív baba, gyógytornára is játnak meg oxigénhiányos volt. :(

Emmalena...írtam pü-t.

Bettyna...nagyon édes Szabi :lol: Az a sapis kép csúcs! :lol:
egyre szebbek ezek a babák! Öröm nézni a képeket!

Bettike....Kuki...örülök hogy megygógyult a fütykös. :wink:
De szerintem ne húzd fel neki!
Nem tudom szabad -e 2 éves koráig bántani. Vagy tévedek? :roll:
Vagy csak a pirosság miatt húztad le a bőrt?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

 
 

Kata...Zsombi nagyon helyes! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Kata - de édes ez a kép Zsombiról, édes kis fogas :lol: A sapi is nagyon szuper!!!
Köszi a répa tippet, ma még megpróbálom simán anyatejjel, de ez már a 4. nap és semmi baja tőle, úgyhogy holnap már jön a banán.
Én sem szeretném 2-3 éves korában is szoptatni Lottit!!!

Zsuzsu - én forralt csapvízzel próbálkozok, de nem issza meg :roll: Néha van Jana babavíz, de azt se :? Egyszerűen nem szereti a vizet, hiába próbálom, úgyhogy nem erőszakoskodok.

Vettem teát tegnap a DM-ben, nem bírtam megállni, vettem Milupa őszibarackízűt C-vitaminnal és HIPP málna-csipkebogyót, mindkettőt 4 hós kortól írják, persze van bennük cukor :roll: De ezt megissza a kis haramia :lol:
Vettem még egy filteres baba gyógynövény teát, nem tudom, ismeri-e valaki, Alnatura a neve, ez is 4 hós kortól adható.
Csőrös pohárban adom és úgy issza valamennyire, a múltkor pl. egy húzásra lement 70 ml :shock: De jó lenne azért, ha inná a vizet is!!!

Pelenkázás - á, tiszta őrület, forgolódik, állandóan hasra akar fordulni, nem bírok vele olyankor :roll:

LKata - miért, nappal hányszor alszik Norbika???
Mert nálunk alszik a reggeli szopi után egy nagyobbat, ált. 1-1,5 óra, majd délelőtt a babakocsiban lent kb. 40-50 percet és aztán még egyszer délután egy max. 30-40 percet és aztán már nem alszik, csak a füri utáni szopi után.
Ha 6-ig alszik Norbika, az teljesen jó! Lotti is 6-7 között kel és este 21-kor eszik, mi fél 9-kor fürdetünk.

Bettyna - szerintem az íze tetszett neki, csak valahogy túl darabos lett a répa :shock: De botmixerrel csináltam amúgy! Csak most sütőben sült és szerintem nem túl jól, úgyhogy most megfőztem és jó sokáig, hogy nagyon puha legyen, aztán jön megint a botmixer anyatejjel a répa, majd meglátjuk.

BANÁN! Aki már adott a babójának, hogy adta? Sült banán vagy simán... holnap banánozunk már! A kis csita :lol:

Na mennem kell, lassan ébredés van!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!
Hétvégén a Kopaszi gáton voltunk: mindenkinek ajánlom!!! Örzött parkoló, sok férőhellyel- ingyenesen. Gyönyörű park "Fűre lépni szabad" felirattal, sétálóút, rengeteg pad. Még hétvégén is szép volt, pedig rengetegen voltunk. Főleg kisgyerekesek, de igazából minden korosztály. És van egy kicsi játszótér is. Hétköznap lehet igazán jó!
Fülpiszka: mi még sosem használtunk. Én is inkább a körmöm hegyével kiszedem azt, ami kilóg. :shock:
Szavak: a "figyelj csak"-ra nálunk már tényleg keresni kezdi, mire figyeljen. És a "jól van, mindjárt jövökre" is megnyugszik egy kis időre.
Víz: forralok neki mikróban, és visszahűtöm. Ha máshol vagyunk, viszek jana vizet.
Pelusozás: én még nem tudom neki elmagyarázni neki, hogy ne forgolódjon közben. :) Így inkább próbálom felkelteni a figyelmét valamivel, hogy rám nézzen.
Éjszakai kelés nálunk még mindig van, 2-3szor eszik is, de legtöbbször cumikiesés. És ha nagyon pisis, akkor is muszáj cserélni, mert fészkelődik.
Anyák napja: én azt hiszem, férjecskémnek is készülünk valamivel. Hiszen ő is segített anyává válnom. :P
Mindenkinek szép napot,
M.
Kép Piknik a mózesben

Kép Családi shar pei arcok

Kép Apával a jövőbe nézünk

macianyu
 
 


Jó reggelt!

ha szernétek szépet hallani:


http://www.youtube.com/watch?v=N9_FAQu5j64
emmalena
 
 


emmalena: nem irigylem a múlt hetedet, örülök, hogy elkerült titeket a virus :lol:

marek: sajnállom a kutyusodat. jobban van már?

zsuzsu: gratula a fogacskához

bettike: köszi :wink: . úgy néz ki, hogy nem megfázás, mert már szerencsére nem köhög :lol:

éva: fiúknak jobbulást.a hintázós képen nagayon édi a fiad :wink: . meg akartam nézni a videótokat, de nekem nem nyitja meg. a gépem valalmi hibát ir ki :evil:

sz.bettyna: a sörös és a biciglis fotó nagyon jó :wink: és az a duma :lol: :lol:

ildi: megnéztem a videót a 8 éves cicizös lányról, hát ez tényleg nagyon undoritó :? :?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


zsuzsu: palackos baba vizet /de nem nagyon issza, kiköpi/

bettike: a jó reggelt - nálunk is megvan és mindig mosolyog ránk :lol:

kata84: nagyon aranyos ez a kép :wink: én is ilyen sapit szeretnék venni,de még sehol nem találtam :evil:

l.kata: gratula a 2.foghoz :wink: nálunk az esti szopi nem függ össze a reggeli ébredéssel, mert volt már olyan is,hogy 19szopi,elaudt és csak 7,30kor ébredt. de volt már olyan is, hogy 22-kor szopi és 6,30kor ébredt.

macianyu: aranyossak a képek :wink:

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Magunkkal kezdem- bocsi.
Tegnap reggelre Dorkát feltöltötték infóval az UFO-k. :lol:
Megfordult hátról hasra (azóta csak kétszer) és elkezdett szövegelni - dádádá-mámá-dájdájdáj. A dumát napközben 4-5-ször 20 percig nyomta. Még a kádban is. Megzabálom olyankor! (még Szabi szintjén nem vagyunk :wink: )

LKata! Szerintem nem kell kelteni enni, hátha alszik reggelig Norbi.
2. foghoz gratula.

Emma! Jó, hogy megúsztátok! Szörnyű lehetett! Mi sem adattuk be a rotát... :roll:

Marek! Kutyus?

Bettyna! Látom a sör csúszik nálatok is. :lol:

Macianyu! Ti aztán kirándultok sokszor! Klassz lehet! És a kajálásokat hogyan oldod meg? Ami nem szopizás?

Na megyek, lányom megeszi a kezem, talán szomjas... :shock: aztán nekilátok az ablakoknak és edzeni is el kéne kezdeni....akkora a hasam, mint tavaly ilyenkor. :(

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Peva!

Igen-igen az edzés...Én is épp ezen agyalok már napok óta.Ugye anyukám miatt nem volt kedvem semmihez, de most kezdek észhez térni szép lassan.El is határoztam egy héten 3szor megyek erobikra, mint a terhességem előtt.Ma este kezdem.-)Mikor Emmát leteszem, utána a 8as tornára odaérek.Szerencsém van, mert 3 percre van tőlünk gyalog a fitnesz centrum.bit meg a férjem egyedül teszi ilyenkor le.
emmalena
 
 


ti hogy öltöztitek a babát? mármint bent?

kint ugye meleg van, de bent hiába van 20fok, hüvös van /családi ház/.
én is ha kimegyek melegem van, bejövök, fázok. forditva öltöztessem? +ruha bentre?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Timirosicka,
pont ezen gondolkodtam én is :)
Egyelőre az volt, hogy kintre vettem le róla egy réteget... de lehet, hogy úgy kéne, ahogy mondod...

Ma a dokinénink azt mondta, hogy mivel Pálmi tápszeres volt elejétől fogva, már úgy kellene ennünk, hogy csak reggelire-vacsira tápszer, tízóraira és uzsonnára reszelt gyümi, ebédre főzelék és mehet hozzá mostmár a husi is...

Hát mi ettől még igencsak le vagyunk maradva, még mindig végig tápszert eszik, csak délelőtt 1-szer mást, főleg reszelt gyümit, de azt is inkább 2 étkezés között, nem étkezés helyett...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sz.veronika 2009.04.21 15:04-kor.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ja és egy kérdés, mert a dokinénitől elfelejtettem megkérdezni... a tejciből úgy kellett enni, hogy testsúly X 120-150 ml / nap.

Ha most mást is eszik, akkor van még valami módszer, hgoy mennyit kellene egyen? Gondolom a rendes kaja nem egy az egyben váltható át a tejcire, vagy igen? Ugyanannyi ml-t egyen abból is? (Én úgy látom abból kevesebbet eszik)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/t ... glqvHkdFEn

Nekem is sikerült megörökítenem valamit :lol: Már nem csak feltérdel :wink:

Timi - jaj, nem egyszerű, nálunk hála nagyon meleg van (vagy épp nem jó, de ez van), kb. 25-26 fok bent, úgyhogy én majdnem ugyanabba viszem le, mint amiben itthon van, csak egy pulcsi és egy satyi a fejére és viszek egy takarót, hogy esetleg árnyékban ne fázzon. Nálatok ha ilyen hűvös van, szerintem csináld úgy, hogy otthon legyen rajta pulóver és amikor kimentek, vedd le róla és vigyél vékony takarót. Sapit adnék rá akkor is, ha meleg van, mert a szél is megfújhatja a fejét vagy a nap megsütheti.

Macianyu
- én is kérdeztem múltkor, hogy hogyan eteted ilyenkor Zengőt, visztek tápszert vagy hogy? Mert én szoptatok, de még így is nehézkes elindulni akárhová is.
Amúgy szupik a képek!!!

Emmalena - én hasizmozok itthon, mert nekem a hasam a legrosszabb, a karom nagyon megvastagodott, de az izom, hogy mindig sokat cipelem a kiscsaj sejhaját, comb-fenék alakul vissza, de a has, az valami :P És még mindig van csomó narancsbőröm :shock: Tényleg, te használod még azt a vákumos narancsbőreltüntető csodamasinát? Emlékszem, hogy anno írtad, amikor még javában hasasok voltunk, hogy rendeltél, bevált végül?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Veronika - szerintem azért az mégiscsak túlzás, hogy csak reggel-este kapjon tápit Pálmi, hiszen elviekben még csak most kellene kezdenetek a hozzátápit is!!!
Én még nem váltanám ki a tápot szilárdra!!!
Szerintem akkor szabad, ha már tényleg megeszik akkora adagokat, hogy az fedezze a szükségleteit.
A Suttogóban ez van, leírom hátha segít:

" A szilárd étel milliliterben:

1 jégkocka = 30 milliliter
3 kiskanál = 1 evőkanál = 15 milliliter
2 evőkanál = 30 milliliter"

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Peva,, Ildi: általában 250ml-vel indulunk neki délelőtt 10 körül, és este 6-7 re érünk haza. Nap közben nem eszik sokat Zengő-bár ha belegondolok, éjjel sem. Bepa Ha start aktívot keverek be neki indulás előtt, eddig még soha nem romlott meg. Ezen felül viszek neki Jana vizet szomjoltásra, és viszem a tápszeres zacsit arra az esetre, ha mégis elfogyna a kész kaja. Ilyenkor nem kap nap közben hozzátápit, de este sem igazán. Egyébként a legtöbb helyen akr szoptathatnék is, hiszenbármely kirándulóhelyen található egy-egy eldugott pad, ahol egy pelus alatt lehet szoptatni. Próbáljátok ki, ha tehetitek!
Ildi: bocsánat, ha már kérdezted, és nem reagáltam. Egyébként a lakás eladással vigyázzatok, mert szerintem a te gyedes fizud nem mutat jól majd az új lakásitel-kérelmi lapon :-( És szerintem most lassabb is a hitelelbírlás. (hogy a kedvezőtlen kamatról ne is beszéljünk). Bár lehet, hogy neked van ismerősöd, és az könnyen átfuittatja, de a hitelbírálók/kockások sosem a gyorsaságukról híresek... De azért sok drukk nektek, remélem csak én látom sötéten a jelent.
Zsuzsi: Konsti nagyon komolyan néz. Édes nagyon. :)
Kata: szuper a fiúsapkás-fogacskás kép. És milyen szépen ül Zsombi a kocsiban! Enyim gyerek még nem igazán ül, úgyhogy ha nem félig fektetem, akkor felpöndörödik, mint a sülő szalonnabőr, majd nyüszög, hogy ez neki nem jó :D
M.

macianyu
 
 


Macianyu...Zengő nagyon édes, szép kisbaba! :lol:
Olyan vagányok ezek a kantáros szerkók! Nem?

Banán: mi már 2 hete eszünk banánt, frissen, de csak a jó érett, barna pöttyöset,
és max csak negyedet valami más gyümivel kevereve ami lazit(pl.barack, sütőtök, megy) :D

Ivóvíz...Jana babavíz van itthon, de volt már hogy csapvizet forraltam és hűtöttem le! :oops:

Ildi...Norbika jó alvó alszik délelött 9-10 ig, aztán 12 körül fél órát aztán 3-4-5-ig és régebben aludt este is
fürdés előtt! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Tápszer kiváltása szilárd ételre:
Norbi 2x kap pépeset délelött gyümit, délután főzeléket, vagy tejpépet!Ilyenkor nem kér tápszert.
Már ő egész adag főzeléket megeszik, és iszik mellé vizet mint a nagyok! :D
Reggel, délben, este kap tápszert 200-210 ml-t :wink:
A védőnő nekem azt mondta hogy lassan kiválthatom a déli tápszert is, ha szereti a főzeléket.
Mivel már 4 hónapos korától eszik pépeset, ezért érett rá.
Szerinte elég a napi 500ml tej.
De ezt mindenki máshogy látja, én még várok egy-két hetet és utánna megpróbáljuk az ebéd kiváltását is.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Víz - Nálunk Humana babavíz van 2 napig simán, utána forralva, visszahűtve.

Zsuzsu - Próbálom mérni, hogy pontos legyek. :wink: Nem úgy néz ki Konsti, mint aki éhezik. :lol: Szerintem is többet megértenek, mint gondolnánk. Meg persze van amikor szelektív a hallásuk. PL. a "mindjárt jövök" nem mindig érthető. :lol:

Kata - Zsombi annyira cukorfalat!

Kata - Gratula a 2. fogacskháoz! Én sem kelteném fel.

Ildi - Annyira kis ügyes Lottika! Hatalmas pusszancs neki.

Veronika- Egyetértek Ildivel. Csak szép fokozatosan. Ki nem sz....ja le, mit ír a nagy könyv. :wink:

Macianyu - Cukik a képek nagyon!

Peva - Hűűű...éljenek az UFÓ-k!!!!! Gratula! Még jó, hogy Kornél csak péntken fogja látni. :wink: :lol:

Torna - hmmmm :oops: Hát igen, elég gáz. Én ma kaptam meg Béres A. Változz vissza c. cd-jét. Holnap, ha hagyja SZabi belevágok. :roll: Kifogás sajnos mindig van.

Banán - Én is óvatosan bánnék majd vele, mert fog. De még várok. Most elég a körte. Én minden gyümit eddig nyersen adtam, csak a krumpli és a paszternák volt párolva.

Útközben evés - Én bárhol bármikor szoptatok, ha kell. Az elős ilyen eset még a télen volt a Ligetben a Vidámparkkal szembeni étterem terszán ültem le, mert Szabira séta közben tört rá az éhség rémség. A pincér étlapot is hozott, mert nem látta mit csinálok. Mondtam, hgoy köszi én nem vagyok éhes, csak a gyerek. Azóta szopizott már autóban, Dunaparton, torna alatt és után az öltözőben...stb. Amióta eszik gyülmit is, azóta, ha úgy van viszek magammal szupi kis dobozkában kaját + kanalat + előkét.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Ja, még azt akartam elmesélni, hogy ugye próbálom mérni Szabi kajáját. Reggelente szopizik 120-130at, utána 3,5-4 óránként eszik 80-90eket. 2-szer kap gyümit utána, abból max 50-et eszik meg. Van, hogy du. becsúszik 1-1 nyugicici, de az szerintem elég jelentéktelen mennyiség. Este 9 körül eszik utoljára, de van hogy előbb. Éjjel ébred 1-2 óra között, pár szívás után alszik is, aztán reggel 5-6 között eszik rendesen. Jó esetben visszaalszik. Ha összeszámolom, ez 5 normális étkezés + 1 éjszakai. Csak tudnám, hogy mitől nő enyire ez a gyerek?

Marek merre vagy? Kutyus????

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Kata,
Jót röhögtem az elég a napi 500 ml tej-en, Pálmi, ha csak tejet eszik egész nap, semmi mást, akkor eszik meg egy nap 600 ml-t :lol:

Mondjuk tudom, hogy ritka rossz evő, én is az voltam, úgy látszik örökölte :) Meg még csak 6,3 kg, bár ha ezt nézzük is meg kellene egyen egy nap minimum 6,3 X 120= 756 ml-t

Betty,
igen, én is erre jutottam, hogy nem foglalkozom a dokinénivel - már sokadjára, csak mindig újra és újra felidegesít mikor találkozunk :) - és szép fokozatosan haladok tovább...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Macianyu,
nekem azt mondta a doki, hogy nem azért kell frissen keverni, mert megromlik, hanem hogyha már beleivott, akkor a bacik szaporodnak benne... mondjuk nem világos, hogy a szájában lévő baciból ha visszakap az miért lenne rossz neki, hisz ott van a szájában amúgy is... ?

Víz... ha adok ritkán, akkor sima csapvizet adok neki forraltan, lehűtötten. Issza, semmi baja vele :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ildi,
köszi a kiskanál - milliliter átváltást, akkor kb. jól gondoltam, hogy 30-40 ml-t szokott enni a kajákból.

Ma én is rizspépet kajáltam, mert ma telt le a 3 hét amin belül el kell fogyasztani, ha felbontod, és jobb, mintha kidobtam volna :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Fürdés - ti ilyen késő fürdettek? Mi 19-kor legkésőbb! :roll: Aztán 1 órán belül alvás van! :roll: Néha meg álometetés később!

Ildi! Aztaaaa Lotti milyen ügyes! Megmutattam Máténak, hogy na látod így kell ezt! :wink:
Ezt én örökítettem meg! :lol:

Támasztás nélkül ül!
Kép

Nehéz a buksi!
Kép

Banán - valamivel keverve, Máténak is max felet adok! És másnap szilvát, hogy ne fogjon!

öltöztetés - panelban lakunk így bent mindig melegebb van, mint kint így passzolom a kérdést :roll:

körte - kipróbáltuk 3 kiskanállal, és így is volt délutánra egy kis pocakfájás :roll: :twisted:

Veronika - én gyakran megeszem a maradékot! :oops:

szoptatás - parkolóban, kocsiban, vendégségben :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


pelenkázás - most hogy elolvastam már nem is küzdök Mátéval :lol:

Lkata - ne ébreszd szerintem sem, én is csak akkor álometetek, ha mocorog egyébként is! Én is sok félét kipróbáltam és mindig 6-kor kelés lett a vége így is úgy is! Most pedig már nem is alszik csa kb. fél órát délelőtt!


Alvás átrendezéshez!
-

http://www.kismamablog.hu/baba-alvas/nappali-elalvas

Kép
bettike
Eger
 
 


Még ezek jutottak eszembe, hogy mit ért meg:
- Fogd meg! :lol:
- Cumi! :lol: :lol: :lol: :lol:
- Gyere, gyere!

Nymalac! Köszi még 1x! Ma mikor elvettem valamit a kezéből és szépen mondtam, hogy el fogom venni, mert ..., de ezt oda adom mert ... nem volt gond! (Igazán nem gondoltam volna, hogy ilyen kis eszes!) :oops:

Kép
bettike
Eger
 
 


Sziasztok!!

Kata84!
hízás: 4 hét alatt 180g..... 7 hónap alatt 3200g gyarapodás....Jövő szerdán doktornéni, majd látom mit mond.

Zsombor nagyon huncut!!!

Én a neten rendeltem sapikat a fiúknak egy varrónőtől. Elvileg a héten elkészül. Egyforma sapi, poló, rövidnadrág a fiúknak....kíváncsi leszek ....

Együttalvást én is ellenzem. Kell az intimitás, az együttlét a szülőknek. Karnyújtásnyira van a kiságy. Nálunk Konsti nem cumizik, így amiatt nem is ébred.

L.Kata!

Konsti alvásai:
5 körül ébred
8-9 között 20-60 perc alvás
13-15 között alvás
20-05 ig alvás

ennyi, ez az átlagos. Ma kibabráltam vele, mert folyamatosan "KOMMANDÓZNA" , aludni snassz.... sehogy nem sikerült elaltatnom, így betettem a babakocsiba... 5 perc után aludt....

Ildi!
Nekünk nem jött be a csörös, így cumisüveg.....

banán: nyersen, sima sajtreszelőn reszelve-átnyomva. Van amikor csak villával pépesítem, nincs gond vele. magában én sem adom, körtével, vagy szilvával keverem.

Ma pld. 4 szem szilva+1 kisebb banánt pürésítettem, gondoltam megvan a tízórai és az uzsi, de tévedtem. megette délelőtt az egészet, így uzsira őszibari+alma mixet kapott. :lol: :lol:

Szuper a videó, pózol a kamerának Lottika :lol: :lol:
KONSTI IS ilyeneket csinál, bár tegnap már az egyik lábával talpra állt, fenék a magasba, félnégykézlábra... :D :D

Timi!
Én bent sem adok több ruhát, mert folyamatosan mozog. Ha elalszik betakarom...

macianyú!
apa biztosan örülni fog a meglepinek!
Gratulálok, szépc családod van!!
Én is szoptatok bárhol, persze diszkréten.


Köszönöm a vizes hozzászólásokat. Nekünk szentkirályi babavíz van itthon, ha elfogy körülnézek mit lehet kapni a közelünkben.

Még egy megjegyzés a logopédusunktól: sokan mondják, h valakinek az ismerőse 3 évesen kezdett beszélni, de akkor mondatokban. Én is hallottam ilyen történetet, de a saját fülemmel nem hallottam ilyen gyermeket, sőt a logopédus sem....
Megfogadtam, ha Konsti 1,5 évesen nem mondana szótagokat (30-50db-t), akkor irány a logopédia, a fejlesztő....

Ábelnél látom, h próbálkozik. Lassan én is logopédus leszek, azt veszem észre, h teljesen úgy beszélek. :lol: :lol: :lol:

Ábel parafadugóval nyomdázik a bölcsiben:
Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


[quote="bettike"]M írta:bettikeég ezek jutottak eszembe, hogy mit ért meg:
- Fogd meg! :lol:
- Cumi! :lol: :lol: :lol: :lol:
- Gyere, gyere!

Nymalac! Köszi még 1x! Ma mikor elvettem valamit a kezéből és szépen mondtam, hogy el fogom venni, mert ..., de ezt oda adom mert ... nem volt gond! (Igazán nem gondoltam volna, hogy ilyen kis eszes!) :oops:


De jó ezt olvasni! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


De édes Szabi, ahogy be nem áll a csőre :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: nekem nem jön be a nagy gyerekek szopiztatása... Már attól kivagyok, ha Lili találja ki nekem, hogy most ő is szeretne... Nevetek rajta, és elterelem a figyelmét... De olyan fura... Szerencsére, ő csak Bori miatt találta ki, kb. 2x, és hamar le tudtam szerelni... de ekkora nagy gyereket szoptatni!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nagyon ügyesek a babók! Lotti is hogy nyomja a hintázást :) Bori is ezt csinálja... Illetve, már kiteszi néha a lábát oldalra, néha meg a fenekét, és húzza a lábát közben... Ülni nem tud, mert felborul, pedig simán felülne már... Lili is így ült fel ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Most nem írom teli a fórumot, mert leragad a szemem...

De Mareknak üzenem, hogy holnap várja a postást :D Mert tegnap lesz ;)

És mindenkinek, hogy Borinak van kint egy tüske a fogából :)

És hogy tegnap este varrtam két nyuszit a lányoknak, és nagy volt a sikere, és hogy ma varrtam két teszt pelust... de nem lettek igazán jók... Tanuló pelusok. Holnap megpróbálok egy olyan használható fajtát is... ;)

No megyek, leragad...


Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Meghalt a kutyám. :cry:

Ma megpróbálok visszaolvasni... Majd jövök.

marek
 
 


Marek! Mélyen együtt érzek. :cry:
Néha eszembe jut milyen lesz, ha Démon elmegy...remélem Dorka még lovagol a hátán 3-4 évesen.
Pontosan mi volt Olgával?

ennyi voltam, könnyezek

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Jó reggelt!

Hát én elég fáradt vagyok már most. Norbika ma fél 5 -kor kellt fel, nem tudtam visszaaltatni,
nem sírt csak sikongatott és énekelt :wink: , így hajnal óta semmit nem aludtunk. :roll:
Ha nem kelteném fel enni este 9-kor akkor a fél 6 -os uzsi lenne az utolsó kaja, és az csak napi 4
evés!
:( Szerintem akkor már hajnali 3-kor fennt lenne. :roll:
Nem tudom mi van most vele, lehet ez ilyen átállás nála.
Bettike...olvastam a linket az alvásról, hát Norbi 3X-4X alszik egy nap. Na jó ha este nem alszik akkor 3x, de semmikép nem 2x ahogy a cikkben írják és ahogy itt páron mesélik. :shock:

Kicsit tanácstalan vagyok, hogy tudnám az 5 kaját úgy ütemezni hogy az ő alvás igényét is kielégítsem. :?
Eddig minden tök simán ment, csak most hogy este7körül nem alszik, most nem bírja megvárni a vacsit mert
8-kor fürdetnem kell és le kell fektetnem hamarabb mert nyűgös. :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Marek....nagyon sajnálom :cry: Én 2002-ben vesztettem el legjobb barátomat, Benjit, vele nőttem fel :(
Én is együttérzek veled.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Marek!

Nagyon nagyon sajnálom, tudom milyen egy kutyushoz kötődni!:-(
emmalena
 
 


Tök jók a kép aláírások :lol: Puszi érte :lol:

Hoztam a tegnapelötti paradicsomos krumpli evésről :lol:

Norbika első találkozása a paradicsomos krumplival
Kép
Fini volt! :lol:
Kép
Azért egy kis tejcsi is lecsúszott utánna :wink:
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Bettike...el is felejtettem :oops: ...milyen édes Máté, olyan szép szeme van! :D Nagyon ügyin ül!
mióta ül így stabilan?
ti gondolom már ültök a babakocsiban is, nem?

Zsuzsu...Ezek az angyali fürtök! :D Oda vagyok érte! :oops: :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Marek - Nagyon sajnálom. :cry:

Képek cukik!

Kata - Képaláírások - Nincs mit. :wink:

Ny.malac - Gratula a fogkezdeményhez! :wink:

Képzeljétek Szabi ma nem ébredt éjjel! :shock: Nem akarok elkiabálni semmit.....

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Gyorsan rólunk pár sort, utána meg visszaolvasok, mert hihetetlen sokat írtatok megint :shock:
Tehát hétvégén voltunk lagziban. Balázs nagyon jól viselkedett. Délután a polgári ceremónia után a gratulációnál volt egy kis sírás, mert szegénykém addigra elfáradt teljesen, de abban a zűrzavarban persze aludni nem tudott. De este mielőtt aludni vittem volna, még elmentünk vele egy fél órácskára a lagzihelyre, mert megígérte nekem, hogy táncol velem :lol: . Addigra egyébként már kerek volt megint a világ, mert aludt egy fél órácskát végülis és kapott utána egy krumpli répa mixet, nyam-nyam. A buli helyén már játszott a zenekar, de senki nem táncolt, így miután nem tudtam nemet mondani Balázs felkérésenek, táncoltunk egyet. Na, több sem kellett a fotósnak és videósnak, egyből ott teremtek és megörökítettek bennünket tánc közben :D .8-kor már vittem is szopizni és fél 9-kor már aludt is. A haveri társaságból egyik barátnőm anyukája is ott volt velünk a szálláson (mert vidéken voltunk), ő felügyelte barátnőm kislányának és Balázsnak az álmát, amikor mi már bulizni voltunk. Annyira féltem, hogy Balázs fel fog sírni pukik miatt, mint ahogy itthon ez lenni szokás, de nem :shock: . 11-re visszamentem álometetni, addig csak 1x kellett visszatenni a cumit a szájába, majd amikor éjjel 2-kor már én is aludni mentem, akkor nyüszörgött megint kicsit, de akkor is elég volt a cumi. Szokásosan hajnali 5kor ébredt enni, majd aludt tovább reggel 8-ig. Jobban aludt ott, mint itthon :shock:
Tegnap pedig voltunk babaúszáson a Rubin Hotelben. Felemás érzésekkel jöttem el. Maga az úszás nagyon jó volt, Balázs sem ijedt meg a víztől és a társaságtól, nagyon élvezte. Én egy kicsit többet vártam volna ennyi pénzért, meg a hely mínősége és az ár sem egyenes arányban van. Kicsit sokallom oda az alkalmankénti 4000 Ft-ot :roll: Ebből a pénzből ami bejön már elkellett volna oda egy kis renoválás. Nem vagyok ígényes egyáltalán, de azért lehet látni, hogy nincs fénykorában a hely. Még gondolkodom rajta, hogy járjak e oda rendszeresen. Most úgy is jön a jó idő, lassan itt a strandszezon, akkor inkább oda költöm el ezt a pénzt. Nem kell ahhoz oktató, hogy tudjam hogyan pancsoltassam a gyereket. :roll: . A Campona mellett is van egy uszi, ahol van babaúszás, megnézem majd valamikor azt is, hátha onnan más érzésekkel jövök el.

Gyors egy kérdés: mikortól lehet előrefelé hordani a babákat a kenguruban?

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Ma pocsék éjszakánk volt. Lottika mindig szépen alszik, néha felriad és cumi szájba és alszik tovább... de ma nem! :evil: Hajnali 3-kor kelt, mocorgott össze-vissza, cumit többször be kellett tenni a szájába... aztán csend van, odanézek a sötétben, erre hason van oldalt az ágyban cumival a szájában és néz a kis sárkánygyík :roll: Totál kész voltam, visszafektettem, de ezt megcsinálta vagy 4-5X, a végén már hintázott is... utána meg nem akart aludni, negyed 6-kor kivittem enni :? Pedig rég nem csináltunk ilyet :shock: Úgyhogy olyan vagyok, mint egy zombi :mrgreen:
Szerintem az új mozgásfajta felfedezése miatt volt, olvastam, hogy ettől is lehet nemalvás éjjel :? Öröm az ürömben :roll:

Jaaaaaaaaj, Marek, nagyon-nagyon sajnálom a kutyuskádat :cry: Átérzem, én is kutyás vagyok. Mi történt?

LKata - Norbika nagyon édes, ezek szerint ízlett neki a paradicsom, legalábbis a képen ez látszik :lol:
A babakocsiban most már Lottika is szokott ülni, átfordítottuk, ha meg nagyon elfáradt, majdnem vizszintesbe dönthető, de amúgy szeret nézelődni, már unja, ha csak hanyatt fekszik.
Na, akkor nektek is kemény hajnalotok volt :roll:

Nyugtonmalac
- Borinak gratula a kis tüskéhez! :wink:

Zsuzsu - Ábel még mindig tünemény, igazi kisherceg a kis fürtjeivel, imádom!!! Nagyon elmélyülten alkot a képen :lol:
Köszi a banán infót! Az a baj, hogy se körtém, se szilvám és azt még nem is kóstoltunk, úgyhogy marad a banán magában, egyelőre úgyis csak max. 2 kiskanállal kap a köv. kajcsi után, aztán meglátjuk, ebédre meg úgyis kap már főzeléket, már ha a krumpli-alma kotyvasztásomat annak lehet nevezni. Bár amit tegnap meghagyott, én megettem és finom volt :lol: Az almát is megfőzöm, mert amikor a nyers almát raktam belel a főtt krumpliba, az nem jött be neki annyira. Teszem hozzá, nekem se.

Hízás - mi sem hízunk!!! :roll: Kb. a 4 hét alatt hízott 200 grammot :shock: Persze mozog, mint egy sajtkukac, a kaják száma meg lecsökkent 6-ról 5-re. Remélem a dokinyanya nem találja ki,hogy nem elég jó a tejem vagy ilyesmi, mert akkor lenyakazom :twisted: :roll:

Bettike - Máté ilyen gyönyörűen ül??? De nem magától ült fel, ugye? Milyen nagy fiú lett egyem meg, nézegettem a régi képeinket és ott néztem Mátét, milyen iciripiciri volt, mint Lottika, két kis madárfióka és most milyen szépen összeszedték magukat :lol: Pedig nem volt egyszerű 2,5 kilóról hízni, szóval ahhoz képest a 6750 gramm elég jó nekünk.


Na bocsi, ennyi jött belőlem, annyira fáradt vagyok, hogy alig állok a lábamon, megyek is pihenni, elaludt közben a kis haramia is :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Egy kis segítség, sajnos másképp nem tudtam ide betenni, csak bemásolni, szerintem nagyon jó, akit érdekel.

Ha anyatejet eszik: A Magyar Csecsemő- és Gyermekgyógyászati Szakmai Kollégium útmutatója 6 hónapos korig a kizárólagos anyatejes táplálást javasolja. Az anyatej mennyiségi és minőségi összetételében is a csecsemő legjobb tápláléka, egyes összetevőinek koncentrációja alkalmazkodik a növekvő csecsemő igényeihez. Kalóriatartalmában is biztosítja az optimális fejlődést, és a benne lévő immunanyagok segítenek a betegségek megelőzésében, könnyebb legyőzésében.

Ha tápszert kap: az említett útmutató ebben az esetben is a szilárd ételek bevezetését 6 hónapos kor táján javasolja, mivel a tápszeres baba bélrendszere sem érettebb a szopizó babáénál. 4 hónapos kornál korábban semmiképpen sem javasolt megkezdeni a szilárd táplálék adását.

Honnan tudom, hogy a babám készen áll-e?
A csecsemők többsége féléves korára válik éretté az anyatejen kívüli táplálék befogadására. Ennek különböző jeleit figyelhetjük meg hat hónapos kor környékén:
• tud ülni,
• az ételt megfogja, a szájába teszi,
• az ételt a nyelvével nem tolja ki, hanem lenyeli (azaz eltűnik a kilökő-reflex),
• képes rágni, van már foga (ez nem minden babára igaz, van akinek csak későn jönnek a fogai),
• váratlanul gyakrabban szeretne szopizni, és ez nem rendeződik gyakoribb szoptatással pár nap alatt, mint egy növekedési ugrásnál.
Tisztában kell lennünk azzal, hogy ezek a jelzések nem kötődnek szorosan a naphoz, amikor a baba betölti a hat hónapot. Fontos, hogy a hozzátáplálás kezdetét az ő szükségleteihez igazítsuk. Előfordulhat, hogy már 1 héttel korábban gyakrabban kezd szopni, láthatóan éhes, éjszaka rosszabbul alszik a szokásosnál stb., és ez nem rendeződik 3-4 nap alatt. Ilyenkor már elkezdhetjük a szilárd étel adását. Ugyanígy, ha nem fogadja el a szilárd ételt hat hónapos kora elmúltával sem, ne erőltessük. Kínálgassuk, de ne essünk kétségbe, ha akár 1-2 hónap is eltelik, mire értékelhető mennyiséget is megeszik.

Mivel kezdjem?

Az első ételek általában gyümölcspépek. Ezeket a baba szívesebben fogadja édes ízük miatt (hiszen az anyatej is édes), mint a főzelékféléket. Finom és könnyen emészthető kezdő étel lehet az alma, az őszibarack vagy a sütőtök.
Vannak egészségügyi szakemberek, akik inkább a főzelékféléket ajánlják kezdésnek, mivel tartanak attól, hogy az édes gyümölcsök után a baba nehezebben fogja elfogadni az ízetlenebb főzelékféléket. Ezt a problémát azzal is áthidalhatjuk, ha második lépésben gyümölcsökkel keverjük össze a főzelékféléket, pl. krumplit vagy sárgarépát almával vagy sütőtökkel. Utána napról napra fokozatosan csökkentsük a gyümölcsök arányát, míg el nem fogadja magában a főzeléket a baba.
Az új ételek bevezetésének a sorrendje nem szigorúan kötött, mindig függ az idénygyümölcsöktől, -zöldségektől is, támpontot azonban adhat letölthető táblázatunk: Szilárd ételek bevezetése.
A vashiány megelőzésére a szilárd táplálék bevezetésének megkezdése után 1,5-2 hónappal bevezethetjük a húst is. Elsősorban zsírtalanított baromfi, majd sertéshúst adjunk. A baromfi mellehúsa elég száraz, és pépesítve szálas lesz, a baromficomb finomabb, és könnyebben ehető. Húskészítményt, felvágottat ne használjunk. Májat – mivel méregtelenítő szerv – legfeljebb hetente egyszer adjunk, és csak fiatal állatét. A hal túlérzékenységet okozhat, ezért ezzel is óvatosan bánjunk. Mivel a fagyasztott halfilék tartalmazhatnak szálkát, inkább bébiételben adjuk.
Tojást allergizáló tulajdonsága miatt 8 hónapos kor alatt egyáltalán ne adjunk. 8 hónapos kortól adhatunk főtt sárgáját, majd 1 éves kor után a tojás fehérjét is. Tehéntejet szintén ne adjunk 12 hónapos kor alatt, de a tejtermékek bevezetését már megkezdhetjük 7-9 hónapos korban, ha a családban senki sem volt allergiás rájuk.

Hogyan kezdjem?
Szilárd ételt kezdetben mindig szoptatás után adjuk, kb. 15-30 perccel. Közvetlenül szoptatás után megterhelő lehet a baba gyomrának a mennyiség, különösen, ha szívesen és sokat eszik. Jó módszer, ha megszoptatjuk a babát, majd után készítjük el az ételét – mivel ez 10-15 percet igénybe vesz, ez biztosít egy kis szünetet az étkezések között.
Igyekezzünk minden nap körülbelül ugyanabban az időpontban adni a szilárd ételt. Válasszunk ki egy szoptatást, ami kb. ugyanabban az időpontban szokott lenni (+/- fél óra még bőven belefér), és amikor általában otthon vagyunk. Az elején még nincs jelentősége, hogy pontosan ebédidőben legyen ez az időpont, de ne válasszunk nagyon későit, hogy az estét, éjszakát már ne zavarják meg az esetleges hasfájás, vagy egyéb panaszok.
Egyszerre csak egy új ételt vezessünk be. Kis mennyiséget, csak néhány kiskanálnyit adjunk belőle a babának, és fokozatosan emeljük az adagját. Figyeljük, hogy nem észlelünk-e allergiás reakciót: kiütéseket – elsősorban a száj körül, vagy a baba hasán, hátán -, hasfájást, szélgörcsöket. Ha minden rendben, 3-5 nappal később kipróbálhatunk egy újabb ételt. (Az első hetekben inkább 5, mint 3 naponként vezessünk be új ételeket.) Az új ételfélét kaphatja önmagában vagy a korábban bevezetettekkel keverve. A lényeg, hogy ne kapjon egyszerre több új ételt, mert abban az esetben nem szűrhető ki, melyik okozta a problémát.

Hogyan tovább?
A WHO és a Magyar Csecsemő- és Gyermekgyógyászati Szakmai Kollégium ajánlása alapján egyaránt egy éves korig még az anyatej legyen a fő táplálék. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy kb. egy éves korig napi kettő, maximum három szilárd étkezést vezessünk be a baba étrendjébe. Fontos tudni, hogy minél gyorsabb ütemben vezetjük be az egyre újabb szilárd étkezéseket, annál gyorsabban fog elválasztódni a baba. Ezt kihasználhatjuk akkor is, ha sokáig szeretnénk szoptatni, ill. akkor is, ha siettetni akarjuk az elválasztást.
Második étkezésként általában az esti étkezést szokás bevezetni. Ezt olyan 2-3 hónappal a hozzátáplálás megkezdése után érdemes megtenni. Ebben az esetben is hagyatkozhatunk a baba jelzéseire, ha nyugtalanabbul alszik, éhesnek tűnik, eljött a vacsorák ideje is. Az éjszakai nyugalom érdekében ne adjunk új ételeket vacsorára, csak olyat, amit már kipróbáltunk, és nem okozott panaszokat.
Ha naponta kétszer kap enni a baba, délben adjunk főzelékféléket hússal és/vagy rizzsel, estére pedig kaphat gyümölcsöket gabonával dúsítva.
A harmadik étkezést, a reggelit, egy éves kor táján vezessük be. Ha látjuk, hogy már szívesen bekapcsolódna a reggelizésbe is a baba, először adjunk neki rágcsálnivalókat, pl. kölesgolyót, bulátát, és később, az étvágyától függően, térjünk át a komolyabb reggelikre.

És mi lesz a szoptatással?
Miközben a szilárd étkezések időpontjait nagyjából rögzítjük, továbbra is szoptathatjuk igény szerint a babát. Kezdetben még kötődik az étkezés a szoptatáshoz, hiszen mindig szoptatás után kap enni a baba. Később azonban ez fokozatosan, szinte észrevétlenül el fog válni egymástól, ahogy egyre nagyobb mennyiségeket eszik, anélkül, hogy tudatosan törekednénk az egyes szoptatások kiváltására.
Tervezett elválasztás esetén, azaz amikor nem várjuk meg, amíg a baba magától hagyja abba a szopást, hanem mi irányítjuk az elválasztás folyamatát, szükséges az egyes szoptatások kiváltása. Ebben az esetben ne szoptatás után, hanem előtte adjuk az ételt a babának, egyre növekvő mennyiségeket. Így 1-3 hét alatt lehet egy-egy szoptatást kiváltani. Utoljára a reggeli ill. az esti szoptatást hagyjuk, attól függően, melyik a fontosabb a kettő közül a babának.

Hogyan készítsem el az ételt?
Idénygyümölcsöket és zöldségeket használjunk alapanyagokként. A primőröket kerüljük, mivel több vegyszert és kevesebb hasznos tápanyagot tartalmaznak. Fagyasztott alapanyagokat használhatunk, de tartósítószereket, ízfokozókat, színezékeket, mesterséges édesítőszert tartalmazó élelmiszereket nem. Főzelékfélékhez a biotermesztésű zöldség lenne ideális, de ha azt nem tudunk beszerezni, akkor törekedjünk arra, hogy ellenőrzött beszerzési helyről vásároljunk. Ha az alapanyag magas nitráttartalma nem zárható ki – pl. a sárgarépánál, mivel a talaj magas nitráttartalmát felveszi – vásároljunk inkább üveges bébiételt.
Az ételek állagát tekintve a folyékonytól haladunk a rágcsálnivalókig. Kezdhetjük frissen préselt gyümölcslevek adásával, de ezt a lépést ki is hagyhatjuk. Ha kivárjuk, amíg a baba megérik a szilárd étel elfogadására, egyből el fogja tudni fogyasztani a pépes ételeket. A gyümölcsöket adhatjuk nyersen vagy főve, minden esetben hámozva, és pépesítve. A főzelékféléket pedig főzve, és szintén pépesítve. Pépesítéshez használhatunk almareszelőt, és turmixgépet is. Mivel az adagok általában kicsik, a kéziturmix elegendő. Ha nagyobb adagot készítünk el egyszerre, kis dobozokba elosztva, le is fagyaszthatjuk. A húst főzés és pépesítés után jégkockatartóba adagolva fagyasszuk le, mivel egy jégkockányi mennyiség egy adagnak felel meg.
8-10 hónapos kortól áttérhetünk a pépesítésről a villával összetörésre. Hagyhatunk puhára főtt, nagyobb darabokat is majd az ételben, amit a baba az ínyével összenyomhat. Ha már a szájába tudja venni a baba az ételeket, felügyelet mellett kaphat puha rágcsálnivalókat: puha zöldségdarabot, banánt, sárgadinnyét, kiflivéget, kölesgolyót vagy bulátát. A rágnivaló, darabos ételeket azonban csak akkor vezessük be, ha már kint vannak a csecsemő zápfogai is, amivel meg tudja az ételt őrölni.
Sűrítésre használjunk burgonyát, hígításra anyatejet, a főzelékek főzővizét vagy – 6-7 hónapos kortól növényi olajat (1 dl-hez 1 kávéskanálnyit). Kezdetben a főzelék mézsűrűségű legyen, később a baba ízléséhez igazodjon. A baba ételeit ne sózzuk, és ne cukrozzuk. Fűszerezésre nagyobb csecsemőknél használhatunk zöldfűszereket, sómentes vegetát.
A saját készítésű ételek mellett a bolti bébiételeket is adhatunk a babának. Különösen utazáskor, vagy ha kevés az időnk, tehetnek jó szolgálatot. Vegyük azonban figyelembe, hogy meglehetősen egysíkú az ízviláguk. Jó ha a baba idejekorán megszokja, megszereti a „családi ízeket”, hiszen a darabos táplálékra való áttéréskor már nem fogunk tudni bébiételt adni neki.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Clau
Kifele nem jó hordozni!
http://www.mamami.hu/kifelene/

Bettyna
Bori is végigaludta az éjszakát. Gondolom ez egy kivételes dolog, nem bízom el magam.

LKata
Norbika mindent megeszik? De jó!
Bori utálta a krumplit. Le is álltam vele, nem kínzom tovább. Az a baj, hogy már látszik, hogy jobban tetszenek neki az üveges cuccok. Pedig muszáj néha üvegeset adni, mert sárgarépát és céklát nem tudok biot venni, de abból (ahogy Ildi által belinkelt cikk is írta) nem jó a nem bio. Úgyhogy marad az üveges. Őszibarackot se találtam fagyasztottat, ha tudtok valahol, légyszik szóljatok.
Ja, és tegnap akartam szilvát venni (üvegeset), de még a Hippben is cukor van.... :shock: Miért kell ennyire nyomatni ezt a cukor dolgot? :?
Így Bori most rizskrémet kap anyatejjel. Ez sem az igazi, de legalább nem küldi mindet az arcomba, ahogy a krumplit.

marek
 
 


Estét! :wink:

Tegnap este nekünk is alakított Máté! :lol: Fél 2-kor felkelt, hasra fordult és úgy döntött játszik! :twisted: Én meg visszafeküdtem aludni és olyan fáradt lehettem, hogy sikerült is elaludni, mire párom rémülten ébreszt, hogy mi van a gyerekkel, milyen hangokat ad ki? :roll: Mire közöltem, hogy ja csak játszik! :lol: De oda kellett ülnöm a kiságyhoz, bedugtam a kezem a hasára ő megfogta és visszaaludt! Én meg majdnem a székben! :shock:

Ülés - tegnap csinálta először, persze nem magától! :lol: Kapaszkodva, támasztva már régen! Tegnap leültettem, kezébe adtam a szatyrot gondolom megyek valami megtámasztóért, őt meg annyira lekötötte a szatyor, hogy ülve maradt! :lol: Aztán meg már megtetszett neki a dolog! :lol:

Babakocsiban - igen már ülve van, vagy csak kissé fektetve, mert már szinte nem is alszik a séta alatt, szeret nézelődni, magyarázni! :lol:

Ildi! Pont ma néztük meg apjukkal az első képet, meg a tegnapit! Mintha nem is ugyan az a csöppség lenne! És tényleg ahonnan indultak mindketten nagyon nagyra nőttek már most! :lol:

LKata! Még mi is 6-szor eszünk legtöbbször:
7-kor reggeli (cicizés)
10-kor tízórai (gyümölcs)
13-kor ebéd (főzelék)
17-kor uzsi (gyümölcs)
18-kor ráadás (cicizés)
21-kor álometetés (cicizés)

És még nem kis eltérések is szoktak lenni az időpontokban. Akár 1 óra ide vagy oda alvástól függően! :roll:
Vagy ma pl. fél 10-kor tízórai, ebéd meg 2-kor! :roll:

Összeszámoltam az alvást is! :roll: 2 variációban van nálunk

Alvás 8-kor fél óra + 9-kor alvás fél óra+12-kor fél óra+du. valamikor fél óra = 4 alvás (esetleg fürdés előtt, vagy séta legelején) - akár 6 alvás, de ezek max fél órák!

VAGY

Alvás fél 9-kor, tízórai után, ebéd után = ez 3 alvás, de min. 1 órásak, inkább több.

És ez mindig a reggeli ébredésnél eldől!
:lol:

Üveges kaja - lehet megköveztek, de kipróbáltam a paradicsomos krumplit hallal nevű készítményt! Ha láttatok még gyereket falni! :lol: Pedig tényleg nem rossz evő! :wink:

Kép
bettike
Eger
 
 


Fluoridos fogkrém: ismét a lázadó szól belőlem, mivel néhány helyen (weboldalak, testkontroll könyv, stb) találkoztam a káros hatásaival, részemről más anyaggal oldom majd meg a fogmosást… ha végre lesz mit. :)
Aki nem hiszi, nézze meg:
http://www.freeweb.hu/newaysangel/veszelyes.html
Vagy írja be a google-be, hogy „fluorid káros”, és kiad pár oldalt.

Lkata, próbáld ki, hogy ha Norbit lerakod később, akkor mi van? Ezt csak te fogod tudni eldönteni!

Kata84,
szuper a sapi...meg a fog! :)

Ildi, banán, én nyersen adom, csakis érett (pöttyös) állapotban, és 30 ml-nél nem többet legfeljebb 3-4 naponta, mert mi még csak kóstolgatunk. Lotti milyen kameraérzékeny. :)

Timi, pontosan! plussz ruha bentre. :wink:

Zsuzsu, hogy bírod az 5 órai kelést? Nem is alszik vissza utána?

Bettike, Máté nagyon ügyesen ül. Még akkor is, ha nem magától. :)

Clau, jó, hogy írtad a babaúszás infót a Rubin hotelről, mert mi most kértünk igazolást, hogy járhatunk, és az a helyszín is benne volt a pakliban, de így nem megyünk oda. próbáltam írnia a www.aquakids.hu -ra, de nem válaszoltak.

Nymalac, légyszi vidd be a táblázatba, ha van időd és kedved a 6 hós adatainkat:
7330gr
68,5 cm
köszönöm!

Kép
szöszke
 
 


Marek, Olga kutya :cry: :cry: :cry:

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Éva!
Jaj, ti szegények, h mindig van vm! :( Jobbulást nektek! Nagyon édes falat Áron! :)
Köszi a köszöntést!

8éves kiscsaj: szerintem is undorító!

Bettyna!
Neked is köszi!
Nagyon nagyon édes Szabi, az 1. éss 3. képtől kész vagyok! :) A bicajos is nagyon vagány! :)
Valamiért nem hallom a videot. :(
Milyen mérlegetek van, amivel még mindig meg tudod mérni Szabit? Én kerestem oylat, amire ráfér még Lilla, de nincs.
Számolj be légyszi a dvd-ről, én is pont most akarom megvenni a héten. :)

Zsuzsu!
Későn értem ide, de én is forralt csapvizet adok most. Viszont már megiszik 100ml vizet naponta, így már érdemes felbontani egy kisüveg Jana-t, úh amint eljutok a dm-be, áttérünk. Eddig azért nem azt adtam, mert feleslegesnek tartottam, ha úgyis fel kell forralni 24 óra múlva. De így megissza már majd 2 nap alatt, úh mehet.
Ábi rendes ásványviet iszik? Csak azért, mert én úgy tudom, h gyerekeknek nem szabad olyat inni.
Nagyon édi ez a Konsti kép, és Ábiis nagyon aranyosan alkot! :)

Bettike!
Nagyon kis okos Máté, h ezeket már mind vágja…ari, h akkor is dugja a húzni kell. :D
De ügyes Máté, ahogy ül! Mi még nagyon messze vagyunk ettől. Édesek a képek!
Kata!
Nagyon édi Zsombi fogacskákkal! :)

LKata!
Gratula a másik fogacskához is! :)
Szerintem próbálgasd az esti rutint így-úgy, és meglátod, h mi válik be nektek. Nálunk is most alakul a változás, ma pl ő sem aludt este, uyganabban az időben, mint Norbi, hanem hamarabb fürcsiztünk, és hamarabb feküdt le…meglátjuk mi történik. Azért alakítottam így, mert egyre később kel (ma pl 11kor), és inkább keljünk hamrabb, és feküdjünk hamarabb, mint fordítva.
Norbinak nagyon ízlett a paradicsomos cucc! :)

Macianyu!
Édesek a képek, nagyon jó lehetett a progi!

Peva!
Gratula Dorkának, látod csak beindul! :)

Ildi!
Hihetetlen ari a video! Asszem nálatok is megérett az ágylejjebbállítás! :)

Alvás:
6-7 körül ébred egy 10perces szopira, belealszik, leteszem és 9-10ig alszunk
12-1 körül megint leteszem 30-90perc alvás
3.30-4 körül 30-90p alvás
7 körül 30-90perc alvás
10kor alvás (6-7ig)

Mivel egyre gyakrabban alszik 10-11ig, úgy döntöttem, h kicsit átalakítom a rendszert, nem lesz 3. alvás, max 9kor már le akarom tenni, és csökkenteni 8-8.30-ra …meglátjuk.

Nymalac!
Gratula Bori tüskéjéhez! És ügyi vagy a nyuszikkal, én már láttam is őket… :)

Marek!
Nagyon-nagyon sajnálom! Mi baja volt?

Clau!
Tökjó, h jól sikerült a lagzi! Az uszit sajnálom, nézzetek szét még máshol is, ennyi pénzért tényleg jobbat érdemel az ember!
Kenguru…elvileg 6hó. DE! Én ugye most belevetettem magam az MT témába, és olvastam a hordozásról cikkeket. Döbbenten olvastam, h a kenguru nem is egészséges, mert természetellenesen túl mereven tartja a hátát, a gerincnek pedig a láb lógása sem tesz jót. A kifelé hordozás pedig egyenesen nagyon gáz a babának, mert a hátát ebben a helyzetben abszolút nem jól tartja. Na ezután lett nekünk is Mt-nk, ami azért jó, mert nem annyira merev, így a természetes görbületében tartja a gerincet, a lába pedig békában van, nem lóg, ami így a gerincet sem terheli, és a csípőnek pedig kifejezetten jót tesz. Egyébként én is kengurut vettem még nyáron, de szerencsére kinőtte, mire nagyon belejöttünk volna a hordozásba, és ekkor olvastam a cikkeket, és egyből le is tettük. Bocsi, nem okoskodni akartam, csak eszembe jutott a kérdésedről az egyik cikk címe, és leírtam (Kifele NE, a babakocsiban SE).

Na most látom, Marek belinkelte, mind1, mostmár nem törlöm ki. :)

Ildi!
Ilyenkor Lottika nyüszög vagy sír is? Mert nálunk is előfordul ritkán, h amikor a kora reggeli szopi után teszem le, felébred, és elkezd játszani (általában ahogy leteszem, csukja a szemét, de néha nem), ilyenkor nem dőlök be, visszafekszem, néha van kis nyüszi, de arra sem veszem ki, max fél óra múlva alszik…tudom, h ilyenkor álmos még. Igaz egyébként, h az új dolgok miatt van ilyen, de ha nem sír, akkor lehet hagyni kellene kifárasztani magát.

Lilla elkezdte felhúzogatni a lábijait, úh gondolom ebből nemsokára kúszás lesz. Oda is kukacozott a rágókamacijáért a habtapin, mert nagyon kellett neki. :D Azóta a főzelékrepertoárunkat is fejlesztettük, kapott már univeres zöldborsót, sütőtököt, és hippes finomfőzeléket. Az áfonyás alma is nagyon ízlett neki (hipp). Nem panaszkodhatom, eddig még nem volt olyan, amit nem evett volna meg. És főzelékből is mostmár egy teljes üveg símán lemegy.
Szokjuk az Mt-s hordozást, egy idő után azért nyüszi van, de haladunk. Kölcsön kaptuk Nymalactól a Beco-ját, és eddig ez a sláger, nagyon élvezte ma a sétát a hátamon, el is aludt 20percre, de felébresztették, tovább is aludt volna. Asszem lesz nekünk is egy Beco-nk, csak most rövid a pénztárcám, úh majd nyáron. A kötözős Mt-ben sajna még nem merem a hátamra dobni.
Megvastagodott egy kicsit Lillus ínye, úh sztem nálunk is hamarosan fog lesz, kiváncsi vagyok…nem nyűgösebb, az biztos.

Na megint nem jutott időm arra, h leírjam, milyen volt a szülinapom…de holnap mostmár bepótolom! :) Csak már hulla vagyok….

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sensi
Pedig szeretnénk ám tudni, hogy mi volt a szülinapodon! Meg nem láttuk még Lillát az MT-ben. Az enyém ma érkezik, úgyhogy nagyon várom a postást.

Bori megint kelt éjszaka. Illetve hajnalban, szóval ezzel már kiegyeznék... :lol:

Nálunk kettő, vagy három alvás van napközben. Valahogy így:
6 és 8 között kelés.
Utána cici, majd ha nincs tanítvány, akkor hancúrozás az ágyban, utána alvás 9 10 körül. Fél-másfél óra.
11-kor kaja: cici+ht
Utána kaja anyának mamáéknál... Hazafele szundi a babakocsiban, ha álmos (de ez ritka)
2-kor kaja:cici
4 körül alvás 1,5-2,5 óra
5 körül kaja:cici
8 előtt fürdés, utána cici. Alvás 9-kor.
12 körül kaja: cici (ez most kétszer elmaradt)
5 körül kaja: (cici)

Ha már több lesz a Ht, akkor az 5 órai kaját akarom kiegészíteni gabonapéppel+gyümivel, hátha jobb lenne az éccakánk... :roll:

Ja, ha nem tanítok, akkor két órás séta délután...

Megszáradtak a mosható pelusok, úgyhogy mától mi is belébtünk a mosható pelusozók klubjába... Alig várom, hogy Bori ébredjen és ráadhassam... :lol:
Aztán meg megyünk fodrászhoz Borival. Ápolom a lelkem... :roll: Meg apa pénztárcáját... :lol:

marek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?