Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok:

Gyors leszek, a 40 dobozbol "mar" sikerult 4-et bepakolni oszt' penteken reggel koltozunk....



Eszti:
Nem volt sok valasztasunk a koltozessel kapcsolatban. Mar egyszer kikapcsoltak a gazt, (amikor meg hoooot hideg volt) 2 napra mert oriasi tartozasa volt a tulajnak. Utana egy honappal a vizzel jartunk igy. Az rendezve lett nagy nehezen. Most kiderult hogy 3 eve nem fizettek villanyszamlat, persze nem az o nevukon van ezert nem tudtak elerni oket eddig. Parom bement az ELMU-be, mondta a no hogy mi, mint berlok semmit sem tudunk csinalni, de hat ugy is egyben kene kifizetni a 640 ezer forintot. UMM !!!!
Az ELMU-s ugyintezo azt ajanlotta hogy azonnal nezzunk uj alberletet. Rendes volt, tett egy uzenetet a szamitogepbe az aktankhoz hogy november 15.-ig ne kapcsoljak ki az aramot.
Azon kivul mar be is tortek, bar "csak" a kapunyito motort vittek el
Meg a fel kaput....Betelt a pohar vegleg, elegem lett!
De szerencsere egy egesz jo kornyekre megyunk, normalis hazba. Tarsashaz, rendes szerzodessel, egyedi meroorakkal, minden legalis. :)
Hat Patrik biztosan nem lesz elragadtatva a kupitol, uj kornyezettol, de hat majd csak megszokjuk.


jovana:
Hehe, energiam nincs a koltozeshez, de szerencsere en nem leszek ott, baratnom "tarol el" minket aznapra Patrikkal. Meg kapok tole egy jo masszazst is raadasnak, fincsi ebeddel. :D Nekem van a legjobb dolgom. Addig meg a koltoztetos fiuk mindent a helyere tesznek. :D


bebinyuszi;
Ne aggodj, adj a babanak annyit, amennyire szuksege van! Ilyen korban csak akkor allnak meg a kajalassal ha meg vannak tomve rendesen. Az enyem is 80-90 - eket evett 3 hetesen. :)
A tejmennyiseged szerintem tokeletes! Lesz tobb is, majd azt sem tudod hova rakd a sok tejet a hutoben. :D
Ja es most van nala egy ugy nevezett "novesbeli ugras", amikor 2-3 napig sokkal tobbet enne. :)



bocsanat, itt most felbeszakadok, Patrik nyugos, mennem kell.
Utana pakolok tovabb! .... Folytatom ha lesz egy kis idom :)

puszka mindenkinek!!!

sünciboglya
 
 


eszti,

jóóó utat ebben a trágya időben.
Én ma tuti ki nem mozdulok.
Majd délután kiszellőztetem a gyereket nyitott ablaknál :?

Kép
screen
 
 


Screen, pihenőszék tényleg jó ötlet! A baba mennyi idős koráig lehet használni papírforma szerint?
MÁK: A Váci úti ügyfélszolgálatra kell menni? Mennyit kell várni? Elfogadják az internetről letölthető adatlapot is?
H1N1: Hívd fel a gyerekorvost! Nálunk a hat hónaposnál fiatalabb babák egész családját (szülőket, testvéreket) a gyerekorvos oltja. Egy kérdést megér, így sokal egyszerűbb.

Kép Kép Kép
datolya
 
 

 
 

:evil: :evil: :evil: :evil: Most telefonáltam a Budai gyerekkórházba időpontért, amikor csípőszűrésre mehetünk, miután múlt héten ők mondták, hogy szerdán telefonáljak. Mikor végre sikerült egyáltalán vonalat kapnom és elmondanom mit is szeretnék, azt mondta a vonal túlsó végén ülő (egyébként nagyon udvarias) hölgy, hogy telefonáljak jövő szerdán. Mondtam, hogy már a múlt héten is ugyanezt mondták. Erre jött a válasz, hogy sajnos túltelítettség van és valakinek jövő szerdán reggel nyolcra be kellene menni a gyerek adataival, hogy tudjanak időpontot adni. Csak két dolgot nem értek: Telefonon keresztül miért nem lehet? Ezt miért nem mondták a múlt héten (Mert akkor esetleg már ma bement volna valaki tovább fokozva a túltelítettséget?)? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép Kép Kép
datolya
 
 


na, ma nyugisabbra tervezem a napot, mint az előző kettő volt... Szonja rámkötve alszik (az előbb kivit ettem és egy szelet ráesett a fejére szegénynek, amin én hülyére röhögtem magam, tök szenya vagyok...)

Tündér
Sajnálom, hogy a párod neked is be tud f@szulni... Én ezeket a köröket még az előző házasságomban megfutottam... hála az égnek most már nem kell...
Szívlapát megy! Esetleg még valakinek küldjek??? :evil: :lol:

Datolya
Nálunk is a autósülés a tuti, na meg a zsivaj – ha elviszem valahova, nemigen kel fel. Én is pont erre gondoltam, hogy szegény biztos az alvásba menekül... Úgyhogy nem is megyek gyakran inkább. Persze lehet hogy ez baromság, de nem szeretném, hogy egy idegroncs legyen...

Sziszkó
Én nem viszem ki minden nap. Pláne ilyen időben... Nem tudom mi lesz télen a mínuszokban...

Char
Én is elolvastam a szüléssztoridat... Basszus de durva! Időben pont úgy voltál, mint én, csak nappali verzióban (nekem este fél 11-kor kezdett el szivárogni a wasser és 4.23-ra lett meg Szonja). Mondjuk nekem is necces volt – mi kettő körül mentünk be, sztem ha várok egy fél órácskát, simán térdelhettem volna én is az autóban és a doki puszin kívül mást nem tudott volna küldeni...

Eszti
majd számolj be, mi volt a vizsgálaton, ha már hazaeveztetek... Mi hétfőn megyünk (hátha addigra beköszönt a nyár...)

Kép
szilveeaa
 
 


Datolya

nekem is a tesóm ment el személyesen időpontért, mert amúgy lehetetlen lett volna szerezni... ja, mondták, hogy minimum másfél óra akkor is, úgyhogy én inkább a Budai Gerincközpontot választottam, ahol 5 ropiért megcsinálnak mindent és nem kell várakozni. Amúgy nekem még megvan az az időpont, valamikor december eleje körül, szívesen átadom, ha gondolod.

Kép
szilveeaa
 
 


Datolya,

pihenőszék: kb. 6 hónapos korig, de max. 9 kilóig lehet használni, írja az írás.

MÁK: a Váci úton voltam. 9-kor érkeztem netről letöltött és kitöltött adatlapokkal felszerelkezve, sorszámot kaptam, előttem 28-an várakoztak (ebből kb. 25 kisebbségi :oops: ), de 10.15-re készen voltunk.

H1N1: a gyerekorvosnál tegnap voltunk, szót sem szólt. Mikor kérdeztem, h javasolja-e, h beoltassam magam, mondta, h igen. Na köszi.

Csípőszűrés
: továbbra is javaslom a Budai Gerinckp-ot ötezerért, ha megengedhetitek. Pár ősz hajszáltól mindenképp megment... Csúcs ez a magyar egészségügy...

szilveeaa
, kivi rulez :lol:
nekünk eddig a kenguru nem jött be, ha vonyít, akkor abban is vonyít 8)

tegnap elmentünk Teoval az Arena plazmába, h vegyünk Gripe watert és koszmó elleni sampont. Nahát, kettőből nulla, semmi nem volt a patikában. Bánatomban elvertem egy kisebb vagyont a Promodban, tök jó 'ápol és eltakar' típusú felsőkkel van tele. :oops: :oops:
viszont: foggggalmam sincs, h fogok karácsonyi ajándékokat beszerezni. A gyereket nem óhajtom a taknyos tömegben tologatni, nélküle meg egy bazio nagy rohanás az egész.. :shock: :roll: :roll: :roll:

Kép
screen
 
 


Screen, Aréna plazma jó ötlet! Ott tutira nincs senki napközben, nem? Én ott gondoltam kariajikat :lol: venni... Lassan el is lehetne kezdeni, hogy megússzuk a tömeget...

Kép
szilveeaa
 
 


Screen, Szilveeaa, kösz az infókat.
Szilveeaa, rendes vagy, hogy felajánlottad az időpontot, köszönöm, de szerencsére találtam más megoldást. Koponya- és hasi UH-ra már kaptam időpontot a Budaiba a múlt héten, csípőszűrésre pedig elviszem a helyi rendelőintézetbe az ortopédiára. Itt nagyon előzékenyek a kismamákkal és csecsemőkkel, elmondták mikor rendel az a két orvos, aki ilyen vizsgálatot csinál, időpontot nem kell kérni, babákat előreveszik.
Zaj, nyüzsi:Szonja sem lesz idegbeteg a zajtól és a nyüzsitől, majd ha már érzékenyebb lesz a zajokra nyűgösködni fog, akkortól érdemes odafigyelni, hogy nyugis legyen a környezet, ha fáradt.
Kariaji: majd rendelek a neten 8) .

Screen: majd lemérik a gyermeket egy hónaposan, aztán ha nem hízott extrém sokat, akkor kap egy pihenőszéket.
H1N1: Ha már a gyerekorvos ennyire nem ajánlkozik, akkor a háziorvossal beszéld meg. Mi is vele beszéltünk először, Ő is beadta volna, de így nekünk egyszerűbb, mert az egész család együtt kapja, nem kell kétfelé menni az oltásért.

Sünci: jó pakolászást! Valószínűleg idegbajt kapnék, ha most kéne költöznünk.

Hajnalocska: én azért ezt az éjszakát is tudom irigyelni. A nyílászárós mizériát viszont nem irigylem, a közös képviselőtöknek tényleg le kellene ordítani a fejét.

Bébinyuszi: nem tragédia, ha nem tudsz szoptatni, bár a fejés nagyon fárasztó tud lenni. Próbáltad már a Szoptanít készüléket?
http://www.minimano.hu/termekeink/babaetetes_szoptatas/eteteshez_egyeb/medela_szoptanit_sns.html

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Basszus tegnap írtam egy jó hosszút és elszállt a francba :(

Screen
Én is érdeklődtem a Budai Gkpontban, valóban 5 eFt, de tudod ugyi hogy az "csak" UH? A csípőszűrésre azért javasolt, hogy egy ortopéd orvos fizikálisan is megvizsgálja a kicsit. A hasi és kopony UH elég, ha nincs gond, azt látja a radiológus is. Egyébként a MÁV kórházban ingyen nézik, ha oda írja a beutalót a gyerekorvos, és a védőnőm szerint nagyon jó a doktornő. Akit érdekel, annak megadom a nevet esetleg.
Pihenőszék klassz lehet, mennyiért osztogatják?
Ja, egyébként H1N1 az EÜ és az ÁNTSZ honlapján is rajta van, hogy kinek jár ingyér..

Paris
Szerintem is oltassatok, ahogy apukád javasolja... ártani szerintem nem árt, nekünk semmi bajunk nem lett tőle.. mikor találkoztok az ikrekkel?

Szilveeaa
Nem aggódsz hogy a hormospirál hormonja átmegy az anyatejbe? Én tulajdonképpen ezért nem akarnék bogyót sem... hallottam valami akció utáni hüvelykúpról, ami helyileg hat csak...bár vannak néhányan akik a mellett is teherbe estek..

Char
Nem semmi szüléssztori :D

Betty
Hamarosan jobb lesz, kialakul a napirendetek hidd el! Apuddal beszéltél azóta? Ott mi újság H1N1 ügyben?

Mia
Így könnyű költözni :lol: Biztos jobb lesz az új lakásban! Akkor is ha valamivel kisebb!

Jovana
Fodrász miatt irígy 8) Azért jó, ha újra nőnek érzi magát az ember, akit még a pasik is megbámulnak 8)

Bébinyuszi
Én beszélnék a helyedben egy lll tanácsadóval, mert hiszen van tejed, ami elég is, ne neked keljen már kipréselni, hanem szívja ki a babó 8) Bizots tudnak jó tippeket adni!!

Anyabébi
Mit mondott a gyerekorvos? Pelusozás jó ötlet a keltegetéshez szerintem is!!

Pattogó
Utólag is BOLDOG SZÜLINAPOT!! Férjeddel tudtátok tisztázni a dolgokat?
Bébi szép méretes. Én Petim is már az 5 kg-ot verdesi :D

Moncsi
4 hós adatok: 4690 kg, 58 cm (mi is összementünk :lol: )

Kicsike
Még jó, hogy tegnap sétáltatok, ma nemigen lehet :cry:

Kütés
Rájöttem talán az öblítőtől van... most csak mosódiót használok. Meglátom javul e a helyzet..

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy olyan voltam múltkor, de néha nagyon bekattanok. :oops: Alex eszméletlenül foglalkozás igényes, gyakorlatilag amikor fönt van, mellette kell ülni, és mostanában rászokott arra, hogy csak kézbe alszik. :evil: :roll: Szóval a derekam az oda van meg vissza egy kicsit.

Mindjárt reagálok, csak először meg akarok veletek osztani egy történetet, ami tegnap történt velem, és ez már nem is az első eset volt. :evil: :evil: (ha ezt most leírom ne gondoljátok, hogy én egy miss picsa vagyok légyszi :lol: )

Szóval:
Tudni kell rólam, hogy eszméletlenül imádok vásárolni, imádom költeni a pénzt, és imádom a ruhákat. :P 26 évesen, csak azért mert 2 gyerekes anya vagyok, nem gondolom, hogy el kéne hanyagolnom magam, csak azért mert anya vagyok.
Én sose voltam külsőleg az a tipikus anya, imádom a converse tornacipőket, a csőgatyákat, szóval úgy öltözködök gyakorlatilag, mint egy tini. :oops: :lol:

Namost...mentem tegnap Charlotteért az oviba, és az óvónő mondta, hogy beszélni szeretne velem. Hát mondom jó, gondoltam lányom megint dirigált a népnek, vagy ilyesmi. :lol: Erre mit vágott a képembe?? :shock: :evil: Hogy azt gondolja, hogy én nem adom meg a megfelelő figyelmet a gyerekeim számára, előbbre tartom a magam kinézetét a gyerekeimnél. :shock: :shock: Nahát én mikor ezt meghallottam, kinyílt a bicska a zsebemben, és nagyon türtőztetve magam, elmagyaráztam a kedves óvónőnek, hogy:

1. mióta Alex megszületett gyakorlatilag, nappalom, éjszakám csak körülötte forog. Gyakorlatilag minden probléma rám szakad, mert a párom estig dolgozik. Nekem ezzel nincs problémám, hiszen valakinek pénzt is kell keresni. A fürdetéshez még így is ragaszkodik mind2 gyereknél...viszont van amikor nem ér haza fürdetésre, akkor nekem kell azt is megoldanom, miközben a kicsit fürdetem, vigasztalnom kell a bőgő nagyot, hogy "ugyan kicsim semmi baj, apa dolgozik", természetesen nem nyugszik meg, mert nagyon apás, így tovább hisztizik.

2. mikor Charlotte megszületett ugyanaz volt a helyzet, annyi könnyedséggel, hogy akkor nem volt még egy nagy, és azzal a nehézséggel, hogy előtte 1 hónappal költöztünk az országba, és azt se tudtam, hogy fiú vagyok vagy lány.

3. kiutaztak Anyukámék, Anyósomék, Anyósom lerokkant, persze Nekem kellett vele is foglalkozni, mikor így is volt elég problémám.

4.a hírre, hogy Anyukája majdnem meghalt, Párom teljesen kikészült, vele is nekem kellett foglalkozni.

5. mindeközben Anyukám (imádom) ellátta a gyerekeket, és ha netán volt 1 nap 1 órám, akkor elmentem fodrászhoz, vagy körmöshöz, vagy urambocsáss a barátnőimmel. De miközben kicsit kikapcsolódnom kellett volna, végig az órát lestem, és azon agyaltam, hogy jajj Alexnek most kéne enni, jajj Charért most kell menni az oviba, és hogy minden rendben van-e, és 3/4 óra után elköszöntem a barátnőimtől, és mentem haza.

És panaszkodtam én egy szóval is akárkinek????
Nem.
Ide se jöttem inkább panaszkodni nektek. De ez most nagyon kijött. Nem szoktam sírni, de tegnap egész este sírtam, és mikor a lányom megkérdezte, hogy Anya mért sírsz? nem mondhattam neki el ezeket mind, és inkább csak annyit mondtam, hogy fáj a pocim.

Szóval ennyi. Lehet, hogy converse tornacipőbe és csőgatyába járok, és próbálok odafigyelni magamra, de könyörgök ennyi jár nekem!

Ne haragudjatok :oops:
Vendég
 


Char a szüléssztoridon röhögtem és közben potyogtak a könnyeim. És nagyon jó volt a párod szemszögéből is elolvasni. :)

Hát ezek a porontyok nem semmik. Milán az előbb evett egy csomót, majd elégedetten hátradől, hogy neki ennyi elég. Betettem a pihiszékbe én pedig mentem a mellszívóért, hogy az esti kajarohamához legyen tartalék. Sikeredtem még 20 ml tejcit kifacsarnom, majd gondoltam én is eszek egy kicsit. De Milán észbekapott, hogy mégsem volt elég a kaja, kéne még!
Hááááááááááát... Visszatettem arra a cicire, amiből elméletileg már mindent kifacsartunk. De babácska (párom szavaival élve) túrt még magának tejcit. Sőt, most is azon lóg. Remélem most már bealszik.

A bölcsit megpróbáltam, de nem jutottunk el odáig. Feladtam amikor már az esőt is szemből kaptam. :evil: De Milán jót szunyált... 8)

H1N1, nálunk a háziorvos oltott be. Csak egy papírt kellett aláírnom. Bementem, mondtam mit szeretnék, öt perc volt az egész.

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Csajok
most mi legyen? várjunk még Melcsiékre, vagy megcsináljam a babatablót meg a statisztikát? :roll: Mert az tuti, hogy már megszült!!
Vendég
 


Hajnalocska, ahol én tavaly májusig laktam, arról volt szó, hogy 2008-ban megcsinálják az ablakcserét, házburkolást, radiátorcserét. Ha jól láttam, még el sem kezdték... (nem tudom, hogy az új lakók, most engem, vagy a közös képviselőt utálják-e jobban)

Sünci, durva hogy ilyen albérletben laktatok eddig! :shock: És gratula a szép új lakáshoz! :D

Szilveeaa, mivel Milán este folyamatosan a cicin akar lógni, a vacsit gyakran csak úgy tudjuk megoldani, hogy ő a szopipárna segítségével az ölemben szopik, én pedig fölötte kajálok. Szerinted hányszor ettem már le? :lol: :lol: :lol:

Őzike, mi a rezgős pihiszéket a Teszveszen vettük 4000ért. Érdemes körülnézni. Újonnan 10-15ezer.

Monica, tökre igazad van, sőt! Mindenkinek jobb, ha magadra is van egy pici szabadidőd! Isteni érzés volt, amikor végre sikerült szőrtelenítenem magam és imádom, hogy Milán olyan szépen kivárja a műkörmöst. És nekem is nagyon fárasztó, hogy amikor a párom hazajön, csak lerogy mellém, de külön kérni kell hogy mit segítsen. Mivel egész nap babázok, már az is könnyebbség, ha ő fogja meg, én meg a vacsit csinálom.l
Az óvónő egy hülye pics, igazad van, hogy kiosztottad. Azért mert a többi anyuka hozzád képest tök igénytelen, te még lehetsz két poronttyal is csinos.

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Lili
nagyon rendes vagy, majd már csak a 3 hós adatok kellenek! :wink: :lol:

Szex: esélytelen... :roll:

védekezés: nekem ír föl a dokim csökkentett hormontartalmú fogamzásgátlót.

Kicsike
nem gáz, sokszor van, hogy elmérik! :wink: de, hogy ennyire, az mondjuk érdekes. :roll:

Sziszkó
nem gáz, persze kicserélem, csak mondjuk jobb lett volna, ha az újszülött képe lesz benne, de ha így akarod! :wink:

Eszti
gyönyörű lyány ez a Sophie! :wink:

Kinga
korántsem szakítok rátok annyi időt, amennyit szeretnék. :oops: :roll: hiányoztok ám nagyon!

Anyabebi
testvíírreeem! :mrgreen:
na hallod neked aztán jó dolgod van 2 ilyen csávóval! :lol:
én is néztem már, hogy Kenéz és Alex hasonló kaliberű jó csávók! :lol:

cumi: nem, nem és nem! kizárólag csak altatásnál és ha nagyon vigasztalhatatlan! Anyu dugta mindig a szájába, aztán mondtam neki, hogy ezt felejtse el! :lol:

Jovana
próbálok jönni sűrűbben! :wink: és köszi :oops:

súly: 62-vel kezdtem a terhességet és most 60 vagyok :oops: :lol:

Mia
Patrik baba is eszméletlen édes! :lol:

Tilli
szeretnétek 3. babát? :D

Betty
jaj ne viccelj már, ha valakitől hát tőled biztosan nem várom el, hogy visszaolvass 8 oldalt (senkitől se várom el) teljesen egy cipőben járunk te meg én szóval tudom, hogy neked is milyen nehéz! :roll:

fürdés előtt 1x megmérjük Alexet, így tudom, hogy 1 nap mennyit evet! azt, hogy egyszer mennyit szopik, azt nem tudom, nem akarok a mérleg rabja lenni.

h1n1: nem oltatunk, itt nem is nagyon van vírus, viszont otthoniak oltatják magukat!

Bébinyuszi
de jó, hogy jelentkeztél!! :lol:
küldök jelszót!

Rbetti
gyere és mesélj magatokról!

Pattogó
párodd :evil: :evil: :evil: kéretik sodrófával elnáspángolni :evil:

Anyabébi
relaxxx! :lol: van már képem a Makidról, már csak Melcsire várunk, és föl is teszem a végleges tablót! :wink:

Szilveeaa
nem hiszem, hogy az már a mensid volt. nekem még nem jött meg, remélem egy darabig nem is fog. :roll:

Sziszkó
ha nem is mindennap, de minden 2. nap megyünk sétálni! :wink: de a délutáni alvás, az mindig teraszon van! :wink:

Hajni
sajnálom az éjszakát! :(

bocsi lányok, ennyi tellett, majd még jövök

puszi
Vendég
 


Moncsi, neked is küldök virtuális szívlapátot, hogy azzal üsd agyon az ovónőt... Sztem csak irigy, mert baromi jól nézel ki és van két tündéri gyereked. Ez neki valszeg nem sikerült...
Emiatt aztán ne készülj ki, totál nem éri meg!!!! Szuper anyuka vagy, ne hagyd, hogy mások kételyeket ébresszenek benned pusztán azért, mert rosszindulatúak vagy felszínesen, külső alapján ítélnek!

Kép
szilveeaa
 
 


monica,
tök igazad van, óvónéni húzzon a picsába.
Rám tegnap a védőnő elkerekedett szemekkel nézett, amikor kérdésére válaszolva mondtam, h kocsival jöttem, egyedül. (mármint a babával)
hol élnek ezek?

26 évesen miben kéne járnod? fűzős kismama cipőben? :twisted:

Kép
screen
 
 


Screen Barninak is koszmós a feje.......
én éjjelre beolajozom...sapit rá ....másnap reggel babafésüvel kefélgetem...így apránként de távozik a cucc......

Pattogó az én párom is dettó ugyan ilyen volt csak a terhességem alatt.......azt hiszik nekünk jó hogy nincs pizsiparti......csak magukra tudnak gondolni!!!!!
azért ölelés neked!!!!!!

Monica jó nagy köcsög az óvonő!!!!!!!!!!!!!tuti megismerte vona az öklömet..mi a lófasz köze van neki hogy te it és hogya csinlsz?????!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hello Csajok!

Megvolt a vizsgálat! Minden rendben van, nincs csípőficam.
Hát a váró meg egy igazi találkahely volt, tök örültem; ott volt Eszti (Sztercsi) Lizával, ott volt Alíz, a szobatársam a kórházból a Petijével, meg ott volt még két anyuka a babájával, az egyikkel egy napon szültem, a másik pedig utánam egy nappal. Jó volt beszélgetni egy picit másokkal is!
Sophia az odautat végigaludta, a rendelőben felébredt picit, de a karomban újra elaludt, csak akkor ébredt, amikor már vetkőztettem. Nagy bizalommal nézte a doktornőt, ahogy Fölé hajolt, aztán amikor elkezdte tekergetni a lábait, olyan ordításba kezdett, hogy én is majdnem bőgtem.
Tutira fáj ez a kurva vizsgálat!
De aztán ahogy megpuszilgattam miután végzett a doktornő, abba is hagyta a drágám és nézelődött, imádja az idegen helyeket, ahol van látnivaló! És ez a doktornő is (a gyerekorvos meg a védőnő is mondta már) megjegyezte, hogy úgy néz a gyerekem, mintha tényleg látna! Szóval hogy úgy tűnik, távolabbra lát el, mint a Vele egykorú gyerekek, de ezt már én is észrevettem... mondtam is neki, hogy a játékait is elővettük már és nézegeti őket meg gügyög hozzájuk :D teljesen le volt döbbenve. Erre a lányom, aki közben végig figyelgette a doktornőt, elkezdett "beszélgetni" vele, majdnem megzabáltam (meg a dokinő is az asszisztensekkel együtt :D )!
Mire végeztünk, nem csak a szél fújt, hanem az eső is esett :shock: :roll: a szélvihar meg fújta a pofámba a hideg esőt, kurva élvezetes volt, úgy toltam hazáig a babakocsit, mintha üldöznének :lol: Én így is szarrá áztam...
Itthon aztán Toffee evett egy jót, azóta alszik. Gyorsan mostam egy adagot, kiteregettem, megfőztem a tésztát a bolognaihoz, most meg mindjárt elmosogatok és megcsinálom a husit is meg az öntetet. Esküszöm, ha nem idebent punnyadok egész nap, sokkal energikusabb vagyok! Mondjuk estére tuti leeresztek, mint a lufi...

Moncsi, jó, hogy jöttél és hogy kiírtad Magadból, ami bántott. Óvónő bassza meg, mi köze van hozzá, hogy ki miben jár?! Meg egyáltalán...hogy lehet ilyet mondani egy kétgyermekes anyukának??? Hülye idióta...!
Hogy Melcsivel mi lehet...nem tudom :shock: :shock: :shock: mi a fenéért nem ad legalább valami életjelt Magukról??? Szerintem menjen a tabló, aki bújt, aki nem...azt szerettem volna kérni, hogy ha odafér a képünkhöz (akár kisebb betűtípussal), odaírnád az Elenát is a Sophia után? Ha nem megy, nem baj...

Screen, köszi - megvolt (a jó út, főleg hazafelé)!!!

Őzike, szombaton lesz a Nagy Találkozás :D már nagyon várom!!!

Sünci, nem semmi az előző főbérlőtök :shock: mi is albiban vagyunk, de szerencsére rendezettek a viszonyok és nagyon rendes a tulaj (egy fiatal srác), még Rolandot fel is hívta múltkor, hogy megvan-e a baba :D tök jó fej volt!

Kariaji: amit tudok, én netről rendelek, ez van!

Én is most keresek bébihintát vagy pihiszéket Toffeenak, hogy Karácsonyra együtt tudjunk majd a konyhában sütni-főzni :D Elektromos bébihintából basszus Fischer Price-ok olyan horror árakon vannak, beszarok tőlük, 40 meg 50 ezer Ft!!! Mondjuk gyönyörűek az biztos!!!
Vendég
 


Anyabébi: de publikus Fédra,csak most egy régebbi laptopom van és arról nemtom feltölteni a képeket,mert vmi program hiányzik hozzá.

Szisz: én is viszem minden nap sétálni,ha süt a nap.Ha nem,akkor kiteszem a folyósóra,az szélvédett. Bár ezt a megoldást annyira nem szereti,nem ring a feneke :wink: ,így csak 30-60percet alszik.

K....rvára fáj a fejem tnap este óta,ma nem csináltam semmit,csak kaját magamnak. most keltem ki az ágyból,egész nap bent henteregtünk Fédrával... :roll:
Felmosok,meg csinálok vmi kaját Apának,meg előveszem a vasalódeszkát,úgy teszek,mint aki egész nap tett-vett :P

Kép
jovana
 
 


Szilveeea, virtuális szívlapát nagyon jó :lol: :lol: :lol:

Jovana, vasalódeszkát én is előveszem, mire apa hazajön, babaruhák két napja hányódnak itt-ott a szobában vasalatlanul :roll: Maúúúnika Só alatt megpróbálok vasalni ha addig fel nem ébred a bébike
Én holnapra tervezek semmit nem csinálni :D :D :D
Vendég
 


Monica az óvónő menjen a francba,gyerek mellett is lehet egy nő igazán nő és csinos is.sőt szerintem most még fontosabb mert ettől Én is jobban érzem magam.szegénykém emiatt ne készülj ki.lehet,hogy irigységből mondta mindezt.

Őzike kedves vagy Te is ,hogy mindenkihez van néhány szavad.

Kari ajándék:idén nagyon minimális lesz amit ajándékozunk,úgyhogy azt könnyen megoldjuk.

Rbetti szia,bocsi de még nem is üdvözöltelek.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Ciao :P

tudtátok, hogy a felicitasnak babacsomagja is van? Regisztrálni kék, és már küldik is a kupont :D
http://www.felicitas.hu/hu/index.php?pa ... ba_csomag/

megpróbálok visszaolvasni...

tillidian
 
 


Csajok
örülök, hogy egyet értetek velem, és nem gondoljátok, hogy egy hisztis miss piccs vagyok. :oops: :lol:
Még jó, hogy anyanyelvi szinten beszélem az angolt, különben nem tudtam volna, jól kiosztani. :twisted: :lol:

Szilvi a szívlapátot köszi. :lol: igazából nem akartam elküldeni oda, ahova szerettem volna, mert az ovival teljesen meg vagyok elégedve és nem szeretném elhozni onnan.

Screen, az volt a baja, hogy egyedül mentél vele kocsival? :shock: :shock: Akkor üljön be a gyerek mellé, ha nagyon zavarja. :evil: vagy béreljen neked valakit aki kísérget mindenhová. :evil: :evil:

Eszti: örülök, hogy nincs csípőficam. :D énis úgy sajnálom szegénykéimet minden vizsgálatnál. :( :?

AKKOR NEKIÁLLOK A BABATABLÓNAK MEG A STATISZTIKÁNAK NEM VÁRUNK TOVÁBB!

jah és kariajándék: hát nálunk szerintem csak a 2 gyerek kap ajándékot! bár mindig mondjuk, hogy egymásnak nem veszünk és a végén mindig veszünk. :roll: :lol:
Úú annyira örülök, hogy idén nem kell nekem sütni-főzni, hanem kinyalják majd a kispicsánkat. :lol: :lol: 8)
Vendég
 


Cosmic Pepéjéről és Judy Dominikjáról nincs kép. :roll:
Vendég
 


jah és még1 :lol:

akkor csak KisTündér,Lencsi,Chardonnay kislánya és KisPocok nem nyilvános ugye?
Vendég
 


Monica köszönöm szépen,hogy beírtad az 1hós adatainkat.Lusta disznó vagyok,hogy csak most mentem a Gmailre pedig már 2-napja tudom az adatokat.Bocsika és puszi Kép

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Anyabébi,
beezony, minden szopin bealszunk :roll: , kb 5 percre...Ti is? :roll:
Grace-t megkérdem ese Apától, hátha megvan :P

Szilveeaa,
télleg mi állunk a tápláléklánc végén :shock: :lol:

Vcsibe,
bölcsiztek?

Sziszkó,
dehogy visem levegőzni, ilyen cudar idöben - bár lehet, kéne :roll:
Hogy vannak a lábinkók?

H1N1,
mi továbbra sem oltatunk...

Monica,
ovónő kösse magát a füstre :twisted: carjál rá magasról!!!! :evil:
/igen, nagyon szeretnénk egy 3. babát - illetve szerettünk volna...Apa nem akar már lombikot, így a csodában bízhatunk egyedül :roll: /

tillidian
 
 


Moncsi, Judy nem is jelentkezett egyszer sem...iwiwre sem lépett be szeptember óta :shock:

Kész a kaja, Roland holnapi szendvicsei is kész vannak, vasalás holnapra marad azt hiszem :roll: már megint

Tilli, mi a kórházban asszem ezt megkaptuk...legalábbis 2 féle csomagot kaptunk. De azért regisztráltam, majd kiderül, ha már megkaptuk :oops: ha nem, akkor meg kapunk még egyet :D
Vendég
 


Tegnap beüzemeltük a légzésfigyut, és Lencsilány beköltözött a kiságyába :D ennek örömére hajnali 1től délelőtt fél 10ig aludt, közben 3x evett -egy böfi és alvás :D azannya is aludt :D mennyei érzés, para nélkül :D

tillidian
 
 


Tilli, mondtam, hogy CSODÁK MÁRPEDIG VANNAK!!! :wink: Amúgy miért nem akar apa lombikot?

Jaaaj, a bal mellem olyan szinten tele van, majd' szétdurran, kiscsaj meg békésen alszik még mindig...de nem baj, inkább szenvedek, aludjon csak!
Vendég
 


Eszti,
így van, max lesz még egy! :lol:

Gmelcsiről semmi hír,,? :roll:

na léptem, vár a műszak :D

tillidian
 
 


Eszti,
próféta szóljon belőled :wink:
/Apa azér' nem akar lombikot, mert félt engem, összesen 8x voltam stimulálva brutál hormonokkal :roll: - pedig még lenne 2 TBs lehetőségünk :roll: /

nem fejsz ilyenkor? :roll:

tillidian
 
 


Tilli, most már nem akarok fejni, mert nemsokára kel és akkor hadd igya úgy, ahogy van (hogy először szomjoltó, aztán tápláló tejcsi jön), addig már kibírom.
Én csak szopi után szoktam fejni, ha érzem, hogy még maradt bőven. Védőnő meg a csecsemős nővér is így mondta...

Apát megértem. Tesómék is lombikoztak.
Vendég
 


Till! Az elveszett bárány!!! :lol:

Eszti, a kis Sophia tényleg nagyon ügyi hogy már ennyi idősen érdeklődik a környezete iránt... Szonja pont lesz@rta még pár hete is...

Kariaji: milyen site-okról rendeltek??? Én eddig csak könyveket vettem a bookline-ról, de mást még nem...

Kép
szilveeaa
 
 


Hello lányok!

Klasszisokkal jobb a kedvem attól, hogy visszaolvastalak benneteket, persze csak az elmúlt két napot :? És persze szopi ügyben is hatalmas haladásaink vannak, ami nagyon-nagyon boldoggá tesz :D :D :D Este még adtam tápszert babcinak, 11ig picit nyűgösködött a teli pocaktól, aztán 5-ig aludt. A nagyágyban szopiztunk, majd aludtunk még együtt - sajna apa nélkül, de azért nagyon boldogító érzés volt. 7kor a másik ciciből is kért, majd békésen aludt tovább. Ma kellett menjek varratszedésre + anyakönyvi hivatal, egy barátunk vitt el, anyukám vigyázott Kristófra. Pont jól értünk haza, előtte 15 perccel ébredt és békésen nézegetett anyu karjaiban, cumival a szájában, amikor beléptem.
Persze egész út alatt iszonyatosan hiányzott babóka :cry:

Szilveeaa, mi is vakvilágba szopizunk, amióta tejci kicsit több, nem is vagyok hajlandó se mérni, se számolni, csak az időpontokat írogatom fel magamnak.

Anyabébi -H1N1 oltást megvettem mindkettőnknek, holnap beadatjuk, nincs kecmec. Ezen kívül a legtöbb, amit tehetünk, hogy gyakori kézmosás fertőtlenítővel, sós vízzel való szájöblögetés (ezt ma kaptam egy körlevélben).

Moncsi - óvónő :evil: :evil: :evil: Tényleg szívlapátot neki! Én pont ma gondoltam rá, hogy két gyerekkel, segítség nélkül tutira megőszülnék...plusz még amik történtek veletek, anyósod, párod istápolása...le a kalappal előtted!

Pattogó
- pasik :evil: :evil: :evil: Néha tényleg úgy viselkednek, mintha a Marsról jöttek volna...menjenek vissza az ilyenek! És jöjjenek vissza, ha kicsit elgondolkodtak!

Sünci - költözés...úr isten...no, már csak az hiányozna! Előtted is kalapemelés!

Eszti - már most csípőszűrés? Nálunk 6 hetes kor környékét emlegették...Elhiszem, hogy rossz volt nézni, amikor csinálták szegénykének a vizsgálatot...én már a reflex vizsgálatoktól is rosszul voltam...

Kicsike - mi is szoktuk csak úgy nézni babcit apával...és bőgünk...ő is, pedig egy macho 8)

Bobó - nagyon szépen fejlődik babócid!

Char- köszi a megerősítést neked is, pont ezekre a sorokra volt szükségem tegnap!

Screen - 5,5 kg??? :shock: :shock: :shock: Édes macika!

Ginuska - Avent kézi mellszívó (nem is olcsó...) nekem se csinál szart se...először azt hittem, hogy valami alkatrésze hiányzik...de én feladtam a fejést, majd babcira bízom! Ha pedig annyira beindulna, akkor nézek inkább elektromosat...

Szisz - urtica-t szedem én is + fitolac tea, ettől (is) szaporodik a tejcim tutira, és az More Milk-et már megrendeltük, pénteken fogom megkapni, állítólag jó...nem olcsó (6,000 Ft), de állítólag csak egy dobozzal kell beszedni és nagyon eredményes. És mellette 3-4 liter folyadék...bár én nem tudok ennyit meginni...

Gmelcsiről semmi hír továbbra sem? A másik topicba sem írt? Szerintem már ők is bőven otthon vannak...

Kép
kkia
 
 


Chardonay most olvastam a szüléstörténetedet.Először nevettem aztán amit Apa írt a végén már sírtam,olyan vicces és megható.Filmbe illő az egész.Ügyesek voltatok nagyon.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Sziasztok!

Gyors kukk. Apával minden oké. Azt mondta, hogy mivel nem vett nekem semmit, és fel sem köszöntött, ezért vegyek magamnak valamit amit szeretnék.. Muhaha. :twisted: :twisted:
Bence úgy döntött pár napja, hogy mégiscsak hasfájós. Bár kaki, puki mindíg van, de akkoris. Ezvan. Mindegy. Viszont tudott újjat mutatni a védőnőnek. Ha fekve szoptatom akkor ahogy szopik az egyik orrjáratából folyik vissza a tej. Nem zavarja. És nem is nyel levegőt. Viszont, ha ülve szoptatom, akkor teleeszi magát levegővel ami sajna nem mindíg jön vissza.
És eldöntöttem, hogy H1N1 ellen nem oltatok, mert egy gyógyszergyáros ismerős közölte, hogy az oltóanyagban található összetevők listáját 20! évre titkosították... Asszem ebből nem kérek.
Na megyek bőgök tovább a nagy házalakításon. :roll: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


ÍME AZ OKTÓBERI CSODABABÁK! :lol: :lol:

Kép
Kép
Vendég
 


-35 CSEMETÉNK SZÜLETETT
-20 FIÚ ÉS 15 LÁNY
-34 SZÜLÉSBŐL MINDÖSSZE 9 CSÁSZÁR LETT CSAK
-2 KORABABA LETT: ANDI IKREI (33+0)
-A LEGKISEBB BABA: ANDI SOPHIÁJA (2210 GR.)
-A LEGNAGYOBB BABA: AISHA ZIVÁJA (4380 GR.)
-A LEGALACSONYABB BABA: ANDI SOPHIÁJA (43 CM.)
-A LEGMAGASABB BABA: ŐZIKE PETIJE ÉS COSMIC PEPÉJE (59 CM.)
-2 AUGUSZTUSI BABA LETT (SOPHIA ÉS LUCAS)
-8 SZEPTEMBERI (BARNUS,GINA,KENDE,KISTÜNDÉR,PATRIK,DOMINIK,SZONJA,MILÁN)
-23 OKTÓBERI
-3 NOVEMBERI (KENÉZ,KRISTÓF,MARCELL)
-A LEGPONTOSABB BABÁK LIZA ÉS FÉDRA VOLTAK (40+0)
-A LEGLUSTIBB PEDIG SOPHIE (41+5)
-6 BABA SZÜLETETT HÉTFŐN, 5 KEDDEN, 7 SZERDÁN, 8 CSÜTÖRTÖKÖN, 1 PÉNTEKEN, 2 SZOMBATON ÉS 6 VASÁRNAP

ÉS KIJELENTEM, HOGY AZ OKTÓBERI BABÁK MIND-MIND EGYTŐL-EGYIG CSODÁLATOSAK ÉS BEARANYOZZÁK SZÜLEIK MINDENNAPJAIT! 8) :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.11.12 13:29-kor.
Vendég
 


Moncsi - a KSH sem csinálhatta volna precízebben :D Drága vagy, köszi!

Egyébként viccen kívül tök érdekes a statisztika!

Kép
kkia
 
 


jajjajjja, miért nem sikerült az új vonalzóm???

Kép
kkia
 
 


de, mégiscsak sikerült...édes csomagocskám nagyi kezében piheg, valószínűleg pocakfájás :?

Kép
kkia
 
 


Bakker mennyit irtatok már megint. Csak nem elpörög újra a topic? :mrgreen:
Szilvee: Akkor kivi vagyok a spirál árára. Azért 50 pénz az brutális :shock:
Én sem adok semmit cicin kívül a babának. Anyukám is kérdezte nem adok e vizet? Dehogyiiiiiiiiiiiiiiis!!!!
Ja és a seggem nekem is nagy (tiszta JLo, de én szeretem :). Egyetlen nadrágomba sem férek bele csak a kismamába meg kettő roggyant melegítőbe. :mrgreen:
Azt meg hogy megjön észreveszed. Nekem a Barninál 1 éves korában jött meg. :lol: . Persze van akinek nagyon korán, hát nekem nem hiányzik.
Kicsike: nekem is este 7-kor evett a picikém, meg 11-kor, meg 2-kor, meg fél 5-kor, meg 7-kor... :shock:
Datolya: hát kicsit túlragoztam ezt a filmnézést, mert a nagyját és is csak bőr alól figyeltem :mrgreen:

Szerintetek mikor vihetem ki a picit? Mondjuk hétvégén ha nem taknyos az idő már lehet? És mennyi időre?

Eszti nektek hogyhogy 3 hetesen kell menni csípőszűrésre? Nekünk 6 hetesen. Dec 21-re kaptunk időpontot csípő UH-ra és 22-re az ortopédiára.
Csibe: este 10-kor fürdetsz? Az nem késő? Bár nem tom de mi anno Barnival 7-re álltunk be, most is akkor fürdetek.

Screen: nem tom hol van hogy ingyé oltanak minket, de tuti így van mert én tegnap oltattam!!! Az orvosnál benne volt a gépben kik a jogosultak és a 6 hó alatti csalágtagjai vagyunk!!!

Sünci: basszus, hogy milyen főbérlők vannak :shock: , de maradtok érden ugye?

Szilvee
: kivi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , lehet egyáltalán kivit enni? Nem allergizál a magok miatt? Én ma kaptam a barinőmtől Eperkoktél üdítőt, imádom de kettő fél kortynál többet nem mertem inni.
Szívlapátot kérek énis tartalékba :mrgreen: :mrgreen:

Őzike: gyerekorvos holnap jön, most már szuperül eszik a fiatalúr. Rájöttem tegnap, hogy nem érdemes 3 óránként keltegetni, mert 4 óránként kel magától is és eszik rendes mennyiséget.
Egyébként az alvás közbeni pelusozás nem zavarja. :mrgreen:

Moncsi
: nem haragszunk, hogy "olyan" voltál :)
Na az ovónő elmehet az annyába, hülye picsa!! Engem is kinéznek amikor a pinkrózsaszín rövid dzsekiben meg csőnaciban libbenek a gyerekkel, de kinyalhatják. Biztos nem fogok otthonkában járni azért mert elmúltam 30 és szültem két gyereket. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (ja és a mamám is megjegyezte tavaly nyáron, hogy nekem már nem illik farmer miniszoknyában járni, néztem egyet aztán kiröhögtem, nanehogymááááááááááááááá)
A tablót meg csináld meg de azért várjunk még Melcsire a héten, nem biztos, hogy könnyű visszakapcsolódni. Esetleg írj neki privit hátha azt hamarabb meglátja.

Screen: "fűzős kismamacipő" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: JAJ DE RANDA!!!

Kariaji
: csak a nagyfiam meg a kisfiam kap meg a párom unokahuga.Meg mi egymásnak apróságot. EEEEEEEEnnnnnyi. Mi évek óta csak a gyerekeknek veszünk. A többiekkel meg jót kajálunk és beszélgetünk, nekünk ez a karácsony :)

Jovana: a vasalódeszkát énis elővettem :mrgreen: , de csak eddig jutottam. MOndjuk ma kitakarítottam a fürdőszobát meg elmentem a bőrgyógyászhoz. Kapacitásom ennyi.

Tillike: mi a szopikon minimum félórára de van hogy kettőre alszunk be :shock:
Mi a kórházban 3 csomagot kaptunk. Bóbita, Felicitas és valami kék papírbőröndöst. A felicitasban lévő babagondozási könyvben van egy kupon és aazal lehet kiváltani a babacsomagot a baba 4 hónapos kora után. A DM-ben is van egy papír amit ha kitöltesz és bemutatod a születési any.kiv-ot akkor kapsz egy csomagot 15%-os kedvezménykuponnal és egy kuponfüzettel és utána a baba 3 éves koráig adnak mindenféle kedvezményeket.
anyabebi
 
 


Moncsi:
Tök jó ez a statisztika :mrgreen:
Furcsa így olvasni az adatokat :)
anyabebi
 
 


Moncsi, nagyon jó a statisztika meg a tábli is!!! Én még ezen is bőgtem :oops: Olyan ügyi vagy!!!
Kép Kép Kép
Vendég
 


Kép Kép
Vendég
 


Most hallottuk a Tv-ben, hogy aki ma nem eszik libát, az szegény lesz, meg aki ma mos és tereget, annak a következő éve szerencsétlen lesz :shock: :shock: :shock: én mostam is meg teregettem is a kurva életbe :roll: Roland először kiakadt, hogy mi a f***ért kell paráztatni a népet, most meg lement a boltba, hogy legalább egy libamáj pástétomot együnk meg a biztonság kedvéért :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Hű vazzeg, még jó hogy nem mostam Kép
Liba helyett tejbeglízs nem jó vajon? :oops:

Összes babák tényleg szépek :), Nemhiába "Októberi" mind :mrgreen: :wink:

Leesett ma a köldökcsonkunk :shock: , nem korai ez?
anyabebi
 
 


Anyabébi,
nem korai, abszolúte időben :wink:

Gmelcsiről hírt a Dévai intézet babás topikjában találtam,
november 5: "MEGSZÜLETETT MARCIKA!!!!!!!4050g és 58 cm, azt írta Melcsike, hogy nehéz volt, de boldogságuk határtalan!!!!"

tillidian
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: