Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!Mindenkinek nagyon köszönöm a köszöntőt!Freyja:tényleg nagyon szépek voltatok a keresztelőn!A felől szeretnék érdeklődni még hogy a legutolsó ultrahangon mikor voltam az orvos azt mondta hogy a csajom nagyon hátra tartja a fejét!Ezt ő is furcsálta ,én pedig rögtön beparáztam!Valamelyikőtöknek volt ehhez hasonló története?Mert nagyon érdekelne hogy ez megváltozik-e!vagy mi?Én is kicsit összeroppantam tegnap!De gondolom ez normális hogy ilyen ingerek érnek!Kedvestől kaptam egy nagyon finom parfümöt(amiről már régóta álmodtam)és tegnap ripityára törtem az egész 100ml-t!Alig fújtam belőle 3 fújást!És most az egész lakás parfümbe úszik nekem meg csak a szappan illat jut! :? Ja és tegnap négykézláb próbáltam egyengetni a szőnyeget a szobába és megroppant a derekam!Egy csoda!Ilyet nem csinálok már azt hiszem többet!Szóval?Egy csoda volt a tegnap!Már most rettegek a mától!Sziasztok
vivmany21
 
 


hmeme:Köszi az infó! SIKER!!! 8)
Vendég
 


Ja és tegnap életemben először füvet nyírtam és nagyon élveztem!Viszont apósom annál kevésbé miután át toltam a virágoskertjén a fűnyírót!Sajna!Ez a fránya lendület....:)
vivmany21
 
 

 
 

merre lax vivmany????

Mercy



"Grammban és centiben mérik, mégis az életben Ő a legnagyobb dolog"
mercedes79
Győr
 
 


Maccs: Igazán nincs mit! :) Örülök, hogy sikerült! :)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Mercy: Grat a 28.héthez! :)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Sziasztok!

Sajnálom a rossz éjszakákat. :( Aki tud, pihizzen egy nagyot délután is.

A betegeskedőknek és derékfájósoknak pedig jobbulást és sok-sok gyógypuszit.

Már Bibarka látom válaszolt, hogy igen-igen, úgy néz ki, mi is tudunk menni abba az oviba és méghozzá a kollégababával, azaz Olivérrel egy csoportba :) El sem hiszitek, mennyire örülök, hiszen tavaly óta nagy dilemma volt ez nálunk. Ráadásul az ovi és az óvónénik is teljesen olyanok, amilyenre vágytam. Sőőőőt, mellette van közvetlenül a bölcsi is, általános iskola, két tannyelvű gimnázium :) Persze először is a bölcsi miatt örültem, mert hátha így meg lenne oldva, hogy nem kell majd 2 helyre menni a lányokért. Hála a 2 év, lerövidített gyed/gyesnek. Nagyon kemény dió ez az ovi/bölcsi téma már jó ideje és egyszerűen nem is tudom, hogy mi lesz, ha 2 év múlva próbálkozunk majd beadni a csemetéket. Mindenki szeretne visszamenni dolgozni vagy munkát keresni és a gyereket meg nem tudjuk beadni az önkormányzati oviba. Közben meg egyre több magán bölcsi és ovi nyílik horror áron..... Áh, na mindegy. Majd lesz valahogy. Nem is mérgelődöm ezen, mert most az első lépést sikerült megtennünk Bibar segítségével és az esténk nagyon meghatóan telt. Néztük a mi kis "csibénket", aki oviba megy, kilép a "nagy betűs" életbe. Nagyon hamar elszalad az idő.

Barbuss: Sajnálom, hogy Emma rád hozta a frászt és még meg is húztad magad :( úgy látszik, hogy ezt egyszer minden gyermek kipróbálja, még a legjobb magatartásúak is.
Nálunk is kb. 1-1,5 hónapja történt meg először. Sosem volt még ilyen, mindig szépen megállt Nóri, ahogy a sarokhoz értünk, sőt jóval a sarok előtt, de a legtöbbször szépen jön mellettem. Azon a bizonyos napon én is gyomorgörcsöt kaptam. Ment-ment motorral és nem akart megállni, jött a sarok, előtte zebra és a zebrán keresztül száguldozó autók.... Borzalmas még leírni is mi zajlott le bennem. Én is kiabáltam, de nem állt meg, alig tudtam utolérni és megragadni Őt. És ahogy írtam SOSEM csinált még ilyet. Majd egy-két napra rá újra megpróbálta, bünti lett a vége, nem tudtam már mást kitalálni, haragudtam rá egész nap és a szobájába küldtem. Azt hiszem felfogta, mert többször bocsánatot kért és megígérte, hogy nem fog többet ilyet csinálni. Azóta szerencsére (le is kopogom) nem volt több ilyen alkalom. Feszegetik a húrt, próbálgatják magukat, kezdenek önállósulni.
Meg tudom érteni teljesen, amin keresztül mentél. Remélem, megtanulták!!
Látom nálatok is totál ugyanaz a helyzet a bölcsivel, ovival kapcsolatosan. Ha van tesó, délben el kell hozni - ha egyáltalán felveszik.... Meg munkáltatói igazolás is sokat számít... Kész csőd az egész. Sokan járnak ide hozzánk Dunakesziről, akkor biztos ezért annyira egységes a rendszer errefelé. És a körzethatárok meg kriminálisak!
Nagyon drukkolok, hogy minden rendben menjen nálatok is a bölcsi terén!
Nem én ajánlottam üdülési csekkes helyet, én az egészségpénztári elszámolást népszerűsítettem :) Viszont a 4dultrahang.com - on olvastam korábban erről és tegnap rá is kerestem, hogy valóban elfogadnak ÜCS-et, de ott is csak akkor, ha nem névreszóló. :( Így sajna nekem sincs efféle jó ötletem.


Emi: nagyon szuper a szűkítő és tök jó, hogy van fogantyúja is. A miénken nincs és bizony kell, hogy tudjon valamibe kapaszkodni. Emiatt nem érzi Nóri biztonságban magát rajta és nem is nagyon használjuk. Bevallom, már nem is nagyon hiányzik, megszoktuk így. A lényeg, hogy nagyon praktikus és szupi áron vettétek!

Gabi: nagyon szépek voltatok!!! És a rucid is fantasztikus!! Sok-sok szeretettel gratulálok és nagyon sok boldogságot Nektek!

Zsani: sajnálom, hogy még mindig nem vagy annyira jó, de a párod legalább elkísér!
A bővebb folyás előfordulhat. A magzatvíz nem kevés. Ha pedig szivárog, akkor nem csak fekve szivárogna. Én anno pont ezen gondolkodtam, hogy mi van, ha elfolyik, észre fogom-e venni, hogy az az?! És mi van akkor, ha épp pisilés közben?! Így is lett. Kora reggel egy hatalmas pukkanást éreztem, kimentem pisilni és folyt elfolyt a magzatvizem. Megkülönböztetni a pisit és a magzatvizet úgy lehet, hogy nem tudod visszatartani, csak folyik, míg a pisilést meg tudod szakítani.
A bővebb folyás is lehet olyan, mintha bepisiltél volna. Nórival a vége felé mindig így jártam. Akkor mondtam is a dokimnak, azt mondta, hogy természetes.

Freyja: Látszik a képeken, hogy kismami vagy!! Ne butáskodj! Csini vagy!

Bébike: örülök, hogy minden okés! 6 hét fekvés még, hamar el fog szaladni, meglátod. A tanuláshoz pedig kitartás!!!

Velünk egyébként minden okés, nagyon aktív Fló bébi. És amennyire örültem a múltkori vizsgálaton, hogy már nem farfekvésű, úgy azzal a lendülettel el is röppent az öröm. Ugyanis forgolódik a drágám. Nem tudom, hogy ez mennyire normális, hogy ennyiszer megfordul, de szabályosan érzem, hogy mikor bukfencezik át. Így hol lent rugdos, hol fent. Valamelyik nap még a para is rámtört, hogy nehogy rátekeredjen a köldökzsinór, ha ennyit forgolódik, de aztán megnyugtattam magam sok-sok olvasás után, hogy ez biza gyakori és mivel nem lélegeznek a pociban, így nem okoz gondot. ÉS NEM IS FOG! Szülésnél pedig úgyis figyelnek erre. A rosszul végződő tekeredés pedig ritka, ha az arányokat nézzük. És ugye ez kívánság topic, itt mindenkivel minden a legnagyobb rendben lesz!!!!!!!!!!!!
Tegnap pedig olyan édes volt Flóra, mert ezerrel rúgdosta a pocim, éppenséggel felül. Mikor szóltam Apának, hogy nézze meg, akkor mintha lelassította volna a rúgdosást, szépen kinyomta a tappancsát, egy pillanatig ott volt a dudor, majd szépen lassan visszahúzta. Mintha tényleg meg akarta volna magát mutatni Apának :) Produkció a javából, ja és Apa lekenyerezése már most beindult ezzel :D

Manorka

Kép

Kép
Flóra/Zoé Baba érkezik

doki: ápr.12.
4D UH: ápr. 30. - uhhhh, de soká
manorka
 
 


Most telefonált apácska, hogy mégsem jön haza, emrt jobban van... Hát azért nyugodtabb lennék, ha itthon lenne...

Csajok! Valakinek van pelenka kukája? Tomee Tippee-s. Az az egyenkét csiomagolós? Vélemény? Nekem nagy vágyam, mert óránként lerohangálni a 2.-ról, és egyedül hagyni addig a Nócit...valahogy nem fűlik rá a fogam... Azért gondoltam, hogy ilyen kéne nekünk, mert ez állítólag nem engedi ki a szagot. Van ezzel kapcsolatban tapasztalat???

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Reggel visszafeküdtem fél 9-ig...de megint el tudnék aludni...lehet le is dőlök egy órácskára. Csak előtte eszek...megint. Ma már harmadszor...Nem lesz jó vége... :(

Aztán takarítok még egy picit, és ki kéne találnom, hogy mit főzzek, mire apácska hazaér este??..Ötlet?? :)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Meme
nekem volt,egyszer sem használtam,most adtam el a teszveszen 1000-ért :lol: :lol: drága bele az utántöltő zacsi,kis pénzűeknek inkább a szaladgálás,Nócit nem kell egyedül hagyni,megvár a dolog,,odaraksz egy zacsit,beledobod aztán ha mész le leviszed,nem büdös az ha jól becsomizod :wink: :wink:

Zsani
csak most olvastam,pedig vevő lettem volna egyre :oops: :oops: :oops:

bocsi most altatok,aztán még olvasok vissza :wink: :wink:

bibar
 
 


Hahó :D

Dolgozom Emma falvédőjén, már egész jól haladok :)

Meme, nekünk Angelcare-es pelenka kukánk van, anno ajándék volt a bébiőrhöz. Az is tartja a szagot ha a belevaló zacsit veszed :wink: Mondjuk nem olcsó :?
Miért kéne óránként lerohangálni??? :roll: pláne ha becsomagolja :roll:

Manorka, hát ez az, Emma se csinált ilyet SOSE!! Tudja, hogy ez nem játék, magától megáll és nyújtja a kezét :) Nem mondom, hogy nem küzdöttünk meg párszor, hogy márpedig kell a kezét is fogni, de mostmár tudja! Ezért is ért váratlanul a tegnap :?
Fú de jó, hogy van helyetek! Neked is el kell majd hozni Nórit délben? Priviben megírod, hogy melyik ovi?
Én pont ezen gondolkoztam tegnap, hogy annyit ficánkol Zazi, hogy tuti hogy már be van csavarva mint a múmia :? De azért csak nem... :roll:

Bébike! Jajj még 6 hét fekvés :? Hú de nem irigyellek :( Kitartás!!!!!! :)

Átküldtem a babakelengye listát a közösre. Én ezt ollóztam össze anno Emmánál, úgyhogy pl a rucik azok tavaszi babára vannak :) ja és a kommentek anno a barátnőmnek készültek :)

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Kép
vivmany21
 
 


Ja hogy akkor rohangálnál ha nem lenne :oops: Ahogy Bibar is írta, ha jól becsomizod, akkor a sima zacsi is megteszi :wink: Bazi drága mindegyik ilyenbe az utántöltő :? Én egyenlőre nem adtam el a miénket, de még nem bizti hogy most használni fogjuk :roll:

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Pinnyéden ténykedem!
vivmany21
 
 


Annamari, örülök, hogy meggyógyultál! És ahogy azt Fókának is írtam: csak óvatosan az ablakpucolással :wink: !

Vivmany, akkor mostmár nálad is csak jó következhet :wink: ! Vigyázz magadra!!!

Manorka, jó, hogy írtad te is ezt a magzatvíz tapasztalatot! Ugyanis én is hetek óta ezen rágódom, hogy az erős folyásom alatt hogyan is venném észre, ha szívárogna ne adj' isten a magzatvíz :roll: ? Mert az ugye más, amikor hirtelen egyben távozik. De lehet olyan is, hogy csak szivárog...
És nekem sajna reggel de napközben is többször jó adagnyi folyás távozik egyszerre, és hát híg :oops: . (Bocsánat a gusztustalankodásért :oops: !) Szerinted így is észreveheti az ember a különbséget a folyás és a magzatvíz között?
Pont emiatt is gondolkodom egy UH-n, mert a dokis UH csak 05.11-én lesz legközelebb, és 4 hete voltunk a másikon, így soknak érzem a 8-9 hét bizonytalanságot :( .

Köszi mindenkinek az üdülési csekkes hozzászólást :) ! Még folytatom majd a keresést, nem adom fel (vidéken már találtam, de emiatt nem hiszem, hogy elutaznánk 60 km-re :) ).

Bébike, sajnálom, hogy továbbra is feküdnöd kell :oops: ! Kitartáááás! És drukk a vizsgára! Holnap mész, jól emlékszem???

Anikó

Kép
mamaki73
 
 


Bibar, Barbuss: Köszi a kuka infot! Na, pont ezért kérdeztem, hogy ne vegyem meg feleslegesen. :) De akkor asszem nem lesz peluskuka.. :) Végülis..lehet jobban járok, ha veszek 100 db-os uzsiszacsit, és abba beleteszem a pelust, csomót neki, aztán be a rendes szemetesbe. Este meg ha apa hazaér...leküldöm vele :) :twisted: :d

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Bibar: Bibar=Bibarka? Mert ha igen, akkor asszem valamit elhappoltam előled. :( Bocsika! Későn vettem észre, hogy te lehetsz az :( Ne hari!!!!! :oops: :roll:

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Meme
én voltam :oops: :oops: nem számit :wink:

küldjetek egy közös maill cimet jelszóval légyszi,most már elmentem valahova :wink: :wink:

Barbus
megkukkantom a kelengye listádat :wink:
Manorkának nem kell délbe hazavinnie mert protekciós :lol: :lol: :lol: :lol: nem semmi amit csinált Emma, :roll: :roll: ja és nekünk is angelcare volt :wink: :wink:

bibar
 
 


Köszi lányok a bíztatást... ezt már tényleg fél lábbal is kibírom. 8)
Nem idegeskedek én, csak nem tecc, hogy max evés közben tudok kicsit idelopózni, mert amúgy ég a ház... :roll:

Nade most ölni tudnék egy kis csokiért....

Vivmany! Fűnyírózás... :lol: :lol: :lol:

Dóri
Kép
Kép
Kép
d76
 
 


Meme: nekünk is Aventes van, mi is a bébiőrhöz kaptuk ajándékba. Én nagyon szerettem, de talán egyszer vettünk hozzá utántöltőt, mert baromi drága valóban. Viszont tettünk bele nagy szemetes zacsit és nem jött ki a szag belőle. Persze gyakran ürítettük. De ha nem lett volna, akkor is tökéletesen elég egy zacskó, ahogy a lányok is írták.

Barbuss: majd megmutizod, ha kész a falvédő? Ügyi vagy, hogy ilyen jól haladsz vele. Én is tervezek valamit, de még nem tudom, hogy milyen legyen. Nórinak van, de a kiságyhoz kell valamit tennem mindenképp.
Ovi nem itt van a kerületben, hanem egy másikban. Nem kell elhozni ebéd után. Maradhat reggeltől délutánig. Én is rákérdeztem óvónéninél és szegény Bibarnál is jó párszor erre :) Mert itt körülöttünk ez a kitétel, hogy felvegyék, sőt péntekenként elvárják, hogy ne is vigyék be a gyerkőcöt és ezzel a feltétellel beadni lehetetlen, mert csomó időm elmenne az utazással reggel is, délben is. Így meg kocsiba pattanok, még ha másik kerületbe is kell menni, így kistesó sem sínyli meg. Sőt még kevesebb idő az út kocsival, mintha a körzetes oviba mennénk gyalog+villamossal. Már ha felvettek volna. Mert hogy munkáltatóit meg nem tudok most produkálni. Patt helyzet nagyon. Ennek tetejében még azt is mondták, hogy a gyereket jelenleg nem is kötelesek felvenni, csak 5 éves kortól (de ez 2011.januártól megváltozik).
Tekeredés: UH-on meg tudják állapítani, viszont rá kell kérdezni, mert a dokik nagy többsége nem is tulajdonít ennek nagy dolgot, mivel gyakori. Én úgy vagyok vele, hogy azért tudni szeretném, mert hogy ennyit forog. Lehet, hogy a dokim ezért kezdte el nálam a flowmetriát is nézni, nem tudom... Talán Edi kérdezte, hogy miért nézi már most. De most állt össze a kép bennem, hogy talán ezért. Azt tudom, hogy már két alkalommal is megkérdezte, hogy ennyire aktív?! Mire mondtam, hogy igen. És azóta nézi az áramlást. :roll:
Neked is csak aktív vagy érzed, hogy megfordul? Nálam hol faros, hol fejvégű fekvésben van. :?

Maki: ha elfolyik a magzatvíz, azt biztosan megismered, mert tényleg nagyobb mennyiség, ha szivárog akkor pedig folyamatosan elázna mindened. Nekem az elfolyással vannak tapasztalataim, de mivel volt bő folyásom és mintha bepisiltem volna állandó jelleggel, így tudom, milyen kellemetlen tud lenni. Doki szerint a szivárgás is jóval több és folyamatos lenne. Ha pedig elfolyik a magzatvíz az egy nagyobb pisi mennyiségénél is több, szintelen, szagtalan víz. (erre jó próba, amit írtam, hogy ha vissza tudod tartani, akkor az nem a magzatvíz). A magzatvíz elfolyást egy hatalmas pukkanás előzte meg nálam, mikor megrepedt a burok. De ez a 39.héten volt :) És iszonyat nagy pocim volt.
Szerintem ne izgulj ezen, ha reggel van, meg napközben, az csupán tisztulás. Persze azért meséld majd el a dokinak, esetleg kérdezz rá védőnőnél, de ne aggódj emiatt.
Na, nyugi! Nincs szivárgás és kész :)

Manorka

Kép

Kép
Flóra/Zoé Baba érkezik

doki: ápr.12.
4D UH: ápr. 30. - uhhhh, de soká
manorka
 
 


Meme! Én is pénzkidobásnak tartom ezt a pelenkakuka dolgot. Ahogy mondod: kiszacsi, nagycsomó és el van intézve! 8)

Freyja! Babakocsi ügyben... Hányadikon laktok, van lift? Kocsiba be akarod majd tuszkolni? Ezeket gondold alaposan át, hogy tutira praktikus legyen (egy kézzel összecsukható, könnyű, etc.)

Valaki küldjön csokit, léééééééééécccccci!
Kapcsford... nyitom az ablakot!

Dóri
Kép
Kép
Kép
d76
 
 


Dórinak :)
Kép

Kép
freyja
 
 


Freyja! Köszike :oops:

Bibar! Eddig bírtam.... Tegnap este mazsoláztam nálad.... Most meg küldtem neked "vásárlós" privit! :oops:

Dóri
Kép
Kép
Kép
d76
 
 


Én épp félig fekvő félig ülő pozícióban nyomom a kanapén....nagyon szédültem...már egy fokkal jobb. de remélem nem a vérnyomim lesz magas...mert reggel az orrom is vérzett.

d.dodó
 
 


Zsofka, és még akit esetleg érdekel a kismama (és akár majd a kisbaba-) fotózás:

Itt, ha jól látom, anyák napi akció van :wink: ! :
http://ribizlifoto.blogspot.com/

és itt egy másik lehetőség, akitől már láttam fotót, ismerősnél is:
http://www.nagyhajni.com

Árakat sajnos egyik esetben sem tudok :oops: .
Én is kacérkodom a gondolattal egyébként, hogy jó lenne megörökíteni egy két profi képen is ezt a csodás állapotot :D :wink: !
Ki tudja, lesz-e még ilyen az életemben...

Anikó

Kép
mamaki73
 
 


Dodó! Jobbulást! Pihizz, ha teheted, abból baj nem lehet!

Én találtam egy ősrégi narancsos étcsokidarabkát a fiókomban... Hát megkóstoltam :shock: Jelentem elment a kedvem a csokitól! :?

(Viszont nekem is jól megfájdult a hátam.)

Dóri
Kép
Kép
Kép
d76
 
 


meme:Valamelyik kukához már árulnak után gyártott zacsikat, sokkal olcsóbban....

mamaki:szerencsére 180cm magasságommal létra nélkül is tudok abalakot takarítani, ami marad az a páromé!!! :lol: hihi

A hétvégén láttam egy olyan kistraktoros fűnyírót, ami botkormányos, úgy működik mint a TANK!!!
(kihívást éreztem, hogy leszaggassam a pasit az ülésről) upsz!!! :shock:
Vendég
 


Manorka, köszi :wink: ! Talán egy picit nyugodtabb vagyok...

Dodó, szegénykém, pihizz! Az alacsony vérnyomástól is szédülhetsz! Ittál ma eleget? Ja, és lehet, hogy nektek sem ártana egy vérnyomimérő!

Maccs, látom a magasságunk egyhúron pendül :wink: ! Én is 180 :D !
De ha még nem is kell létráznod, akkor is csak óvatosan (hajlongás stb.)! Na meg a fűnyírózással is :D !

Zsofka, nem tudom, most még olvasol-e, vagy már elindultál a tornára, de végül is mi is megyünk a tornára is és az előadásra is :D ! Akkor ott találkozunk!

Megyek is, készülődök...
Este még talán bekukkantok.

Anikó

Kép
mamaki73
 
 


Grrrrr... folyton ledob ez a xar, ha priviznék....
Bibar! Azt még láttam, amit írtál, de azóta eltűnt valahova és válaszolni sem tudok :evil:
Nagyon köszönöm! Majd este otthonról.....

Dóri
Kép
Kép
Kép
d76
 
 


Dóri
még azt irtam hogy postaköltséget spórolsz ha személyesen veszed át,majd megbeszéljük a variációkat :wink: :wink: van egy pár :wink: :wink: este irok!!!

Maccs
még egy magas csaj a csapatban,én is 180 :lol: :lol:

lányok KÉREK MÁÁÁÁR EGY KÖZÖS MAIL CIMET JELSZÓVAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!senki nem küld nekem???? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

bibar
 
 


Bibar! Sikerült privit írnom, megírtam a közösmélt is!

Dóri
Kép
Kép
Kép
d76
 
 


Hehe... bármelyikőtök a hóna alá csaphat (163cm) :lol: :lol: :lol:

Dóri
Kép
Kép
Kép
d76
 
 



Bibar: én is átküldtem :lol:
Bocsi, későn láttam meg, hogy Dóri már átküldte.

Manorka

Kép

Kép
Flóra/Zoé Baba érkezik

doki: ápr.12.
4D UH: ápr. 30. - uhhhh, de soká
manorka
 
 


Maki: én is ezt a két fotóst "ismerem", azaz csak áhítoztam, hogy egyszer elmegyek. De tudomásom szerint sajnos nem egy olcsó dolog, 30 ezer Ft körüli összeget hallottam, hogy valaki annyiért csináltatott Hajninál képet. :shock: :roll: Mindamellett, hogy költsáéges, vérprofi a lány és gyönyörű képeket láttam. Ha jól emlékszem, akkor Lilu is nála volt a babájával :) De "ribizli" is gyönyörű képeket készít.

Dóri: én kemény 1 cm-rel nőttem magasabbra Nálad :lol:

Manorka

Kép

Kép
Flóra/Zoé Baba érkezik

doki: ápr.12.
4D UH: ápr. 30. - uhhhh, de soká
manorka
 
 


Na, hát az egy óra alvás, kicsit több lett...na de sebaj. Viszont a lábam úgy begörcsölt...azt hittem az ágyban fog elérni a szapora...:) Most betoltam egy magnéziumot, meg kálciumot, meg C.vitamint. Válogassa ki a szervezetem, hogy melyik vajákomra mi kell neki :D

Köszi a kukás hsz-eket! Már le is tettem róla hogy kell olyan :) Apácska hogy fog örülni!! :)

csajok! Ti is ilyen aluszékonyak, fáradékonyak vagytok?? Ma eddig kb 5 órával aludtam többet, mint szoktam, de nem esne nehezemre még egy kis szundi...:( Pedig még a vérnyomim sem volt ma alacsony. 118/60.

Nóci is alig alig moccan, sztem ő is durmol egész nap. Legalábbis remélem hogy nincs semmi baja!

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


barbuss, edi: Sztem igen is kell néha a seggreverés a gyereknek. Nem kell agyon ütni, de ha megérdemli, akkor én is rá fogok verni a seggére. Vagy a kezére, ha olyat tesz. Az ő érdeke, hogy elmenjen az ilyen dolgoktól a kedve, és nem azért csapsz oda, mert nem szereted!
Sógornőm, soha semmiért nem sózott oda a gyereknek, amikor olyat csinált. Egyszer rászólt, aztán ha tovább csinálta, akkor inkább ráhagyta. A kiscsaj egy akkora hisztigép, földhöz veri magát az utcán és ordít. Olyanokat szól be, hogy hirtelen szikrát nem kap az ember. Na velem ezt nem meri megcsinálni! :) Én rácsaptam a szájára! Nem is szól hozzám úgy ahogy nem kéne! Az anyját úgy lek.rvázza, mint a huzat!nekem egyszer mondta... :)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Úgy olvasom nagy sikert aratott a dzsungeles-szűkítő! :D

Bibar: Igen-igen a Rossmann-ban vettük. Pontosan 899 Ft-ért. :)
Tudtam én, hogy megéri! :) Illetve a férjem súgott kicsit...
Sorry...én is küldtem neked közös email-címet, jelszót! :oops:

Pocak: Sajnálom, hogy te is rosszul aludtál! Biztos volt valami a levegőben! :roll:
:lol: :lol: :lol:
Milyen ari vagy! Jót mosolygok ezen..."a Manocskad hamarosan nagylany lesz, es hasznalni fogja". Nagyon aranyos vagy! :)

Zsofka: Szerintem a szervezet jó előre felkészít minket a nehéz éjszakákra...így már most nem enged minket aludni.
Biztos van benne valami! :)

Barbuss: Sajnálom, hogy "lebénultál". :(
A férjem sokszor nevet rajtam, amikor csak óvatosan mozgok, mint egy 70 éves...de épp ezért! Egy rossz mozdulat, és...szenvedhetünk. :(
Na meg az egészségügyis story!!! Nem semmi, hogy küldözgették össze-vissza a leleteidet! Hihetetlen, de igaz!!! Sajnos...
Kíváncsian várom a fejvédő képeket!!!

Edi: Én a 11-dik kerületi Bartók Béla úti Rossmannban vettem az UC Bank mellett...de ez az 1 db volt.
Szívesen megkértem volna a kolléganőmet, hogy szaladjon át, és vegyen neked egyet, de nem volt több. :(

Zsani: Nálam is volt már bővebb, vizesebb folyás-féleség...nem hiszem, hogy magzatvíz, na meg azt sem, hogy bepisiltünk volna! :)
Szerintem a hormonoktól néha más-más állagú...vagy tényleg beléptünk az ott izzadók táborába! :D Ez vicces! :lol: :lol: :lol:

Freyja: Szupinak tűnik a babakocsi, a színe is szép, bár én vigyáznék a sárgával...tudod a bogárkák miatt!!! A sárga, ugyanis vonzza a bogarakat. :?

Bébike: Örülök, hogy azért minden rendben volt a dokinál. :)
Drukk-drukk holnapra!!! Szorítunk!!! +++++++++
Az IR kapcsán én nem szedek gyógyszert...csak a 16-dik hétig szedtem Meforalt.
Te még most is szedsz valamit?
Én úgy terveztem, hogy szoptatás alatt nem szedek semmit...majd jövő január körül elmegyek terheléses cukor- és inzulinvizsgálatra, és az eredmények függvénye, hogy szedek-e gyógyszert vagy sem.
De szerintem szoptatás alatt nem is lehet szedni, vagy mégis?
Egyébként meg a Meforalt a terhességem elejétől szedtem...azt is ki kellett könyörögnöm egy endokrinológus nőgyógyásznál, mert még különféle vizsgálatokat kért a nem-babásodás, vetélések miatt.
A normál nőgyógyászom meg nem ért az IR-hez, a háziorvosomhoz irányítgat, aki a múltkor megkérdezte, hogy a nőgyógyászom mit szól az IR-hez??? VICC!!!
Egyébként nekem nem cisztás a petefészkem, nincs PCOS-om, ciklusaim rendben voltak, peteérés is volt mindig...

vivmany: Nem vagy semmi a parfüm-töréssel, na meg a virágágyás fűnyírózásával! :) Gondolom apósod irtó boldog lehett! :D

Manorka: Engem is foglalkoztat mostanában ez a köldökzsinór-tekeredéses probléma. Pont ezen gondolkoztam a minap...mi van, ha úgy indul a szülőcsatornába???
Erre a sógornőm azt mondta, hogy a CTG-n (ha így hívják) meg tudják állapítani...lassul a szívverés, stb.
Ti hallottatok erről?

Minden hétfordulós kismamának gratula!!!

Emi

Emi



email4
Budapest
 
 


Barbuss: Megkukkantottam a kelengye-listád! Meg mindjárt le is nyúltam magamnak egy példányt:) Nagyon klassz!Már amennyire én értek hozzá, de sztem elég ami benne van!

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Friss szerzeményeim...

Fejpánt, a kendőcskéken túl...

Kép

...egy napozó

Kép

....egy farmer rövidnaci

Kép

...cipőcske (már a jövő nyárra gondolva...)

Kép

:)

Emi

Emi



email4
Budapest
 
 


Csajok! Most olvasom barbuss listáján, hogy etetőcumi...hmm...van olyan ami nem etető? Az elején csak tejcsit/tápot kap, nem? Akkor most kell külön venni etető cumit? Azon nagyobb a lyuk? Amit a cumisüveghez adtak, az nem jó??
Meg másik kérdés: Tényleg csak tejet/tápszert lehet adni, vagy inni ihat forralt/baba vizet?? Mert akkor kell külön itókás meg hamis cuclisüveg, nem?? Húúú..én ebbe azt hiszem bele fogok csavarodni :)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Emi: Nagyon édik a szerzemények!! :) Pláne a cipőcske! :)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


meme!
Etetőcumi tényleg később kell csak...akinek a gyereke nem hajlandó kanállal enni, vagy utazás alkalmával jól jöhet az etető cumi...főzelék vagy gyümölcs higítva.
És igen, ajánlatos a tej/tápszer és víznek külön cumisüveg.... víznek/teának elég kisebb. Van amelyik baba még nagy melegben sem fogadja el a vizet.

d.dodó
 
 


Dodó: Köszi, akkor most értem! Mi vettünk egy 125-ös, és egy 260-as üveget. Elég 1-1 vagy vegyek még egy garnitúrát?

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Emi: semmi gond nincs, ha rá van csavarodva a köldökzsinór. Még akkor sem, ha a kis nyakára. Ez állítólag elég gyakori (minden 4-5 szülésnél) és a szülésznők ebben már rutinosak. Ahogy megérkezik a baba, erre nagyon odafigyelnek és egyből kitekerik. Sokszor az ujjukat is alá szokták tenni a köldökzsinórnak, hogy mégtöbb levegőhöz jutassa ezáltal a Babát. Mivel nem lélegzik a Bébi a pociban így nem tud mit elszorítani. Akkor van gond, ha megtörik a köldökzsinór és emiatt a tápanyagszükséglet és az oxigénellátás nem megfelelő. DE EZ NEM GYAKORI ESET! 2500-3000 esetből 1. Emiatt senki se kezdjen aggódni!!
A köldökzsinór hossza a végére elég lesz ahhoz, hogy a baba biztonságban kijusson. Az UH-on is észrevenni, bár a dokik nem szokták pont azért különösebben kommentálni, mert gyakori. És flowmetrián is nézni fogják majd a vége felé, hogy mi történik, megfelelő-e az áramlás. Illetőleg még ott van a szívhang figyelő. Tehát ne tessék senkinek sem parázni, jó? Én már túl vagyok egy ilyen parán, gyorsan mindent átolvastam ebben az ügyben. Minden rendben lesz mindenkivel, ezt Edi topic parancsnokunk is kiadta már, igaz?
De nálam is csak a sok fordulgatás miatt jött a kisördög. Mert 2-3 naponta hol farfekvésű, hol fejfekvésű a Manó.
Úgy látom csini csajszid lesz :) Édes cuccokat szereztél be! Kedvencem a napozó lett :)

Meme: baba függő és tejci függő az itatás. De azt gondolom, hogy a nyári babákat azért nem árt ha itatjuk majd a nagy melegben. Így amiből babateát, vizet tud inni, olyanra szükség lesz. És nem célszerű egyből cumisüvegből adni a tejet/tápszert és vizet/teát.
Van olyan baba, aki már kezdetektől csak tejcit fog igényelni, hiszen a nekik az evés és ivás, de tényleg ezt így előre nem lehet megmondani. Az én véleményem szerint nem árt, ha van etetős és itatós is külön-külön. Ha más nem is, de később tuti kelleni fog.

Manorka

Kép

Kép
Flóra/Zoé Baba érkezik

doki: ápr.12.
4D UH: ápr. 30. - uhhhh, de soká
manorka
 
 


apácska mindjárt indul haza!! :) Dejóóó!:)

Szegényem, most rengeteg a munkájuk, úgyhogy holnaptól egész héten délutános lesz (1-10-ig), és még szombaton is kell megint mennie egész nap :( Remélem mire megszületik Nóci, kcsit kevesebbet kell majd dolgoznia. Bár pedzegeti a főnök, hogy bevezeti a 12 órázást...
Na, de legalább van munkahelye! Ne legyünk finnyásak... :)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 



Manorka, ha nem célszerű cumisüvegből adni, akkor miből adjam? Oké, ha szopizik, akkor ciciből, de a vizet pl? Na, most tök hülyének érzem magam, de azért van a topik, nem? :D

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


meme!
Ha lehet külön is venni, akkor én "garniturát" nem vennék már, csak külön még egy 260-ast. Vízből eleinte elég a 125-ösbe vinni magaddal. A 260-asba tejből meg annyit csinálsz amennyit akarsz...bár eleinte abból se isznak meg sokat egyhuzamra. De nagyon babafüggő az egész. Én azért sem "spajzolok" be ilyenekből, mert Lizy egyáltalán nem fogadta el a cumisüveget. Szóval ráértem volna venni később....nem lehet minden babára ráerőltetni...és a sima cuclit se. Lizy 2 hónapot cumizott, majd be nem lehetett adni neki a szájába.
Amikor meg ujra cumisüveg kellett neki (már cicről leszokás után tejeskávénak), akkor meg AVENT 330ml-st vettünk.

d.dodó
 
 


meme!
Nyilván ha mentek valahova, akkor praktikus a cumi...amugy meg van itatópohár...gyönyörűen tudnak már a csecsemők is kihajló szélű műanyag pohárból inni....de Lizy meg csak kiskanálról fogadta el...bár az macerás.

d.dodó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: