Új privát üzeneted érkezett!

Bama! azért csodálkozom, hogy az olaszok ilyen lazán veszik a dolgot, de egyébként meg lehet, hogy nekik van igazuk...itt meg szidjuk mindig az eü-t és lám, milyen alaposak :lol: igaz, a vizsgálatok felével halálra rémítik a kismamákat :evil:
Lafaed! de jó neked! élvezd a második trimesztert, a harmadik már kissé nyűgös lesz :) nekem sem fáj semmi, de éjjel egyáltalán nem tudok aludni :? pedig nagyon jó alvó voltam eddig...éjjel 1-2 körül felébredek és csak kóválygok ágyról-ágyra, melyik a kényelmesebb, de egyik sem az...bezzeg nappal :lol: akkor akár egy híd alatt is édesdeden tudnék aludni :lol:
Konkri! miért félsz az UH-tól? láthatod a picikédet :) de jó neked! hamarosan mi is babázunk :lol:

Ma voltam vérvételen, remélem minden rendben, a vérképemmel is, bevallom nem minden nap jut eszembe bevenni az Elevitet, de mindig is rossz gyógyszerszedő voltam :oops:
Szép napot mindenkinek!

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Szia Lányok!

Én sem vagyok ma a top-on. Kitaláltam,hogy keveset reggelizem, hátha úgy jobban viselem a reggelt. Na, meg is ettem keményen egy gyömülcs joghurtot, utána magneB6. Na, nem telt bele 1 óra éhes is lettem, meg rosszul is. Apa hozott reggelire túróstáskát, de kidobtam a felét, inkább ettem vajas kenyeret, tejet. Már biztos, hogy nem csípi a gyerek a tejet.

Aszem Konkri írta , hogy nem akar nagy babát. Hát, ne is. Mondjuk a Vini koraszülöttként volt 2,5 kg. Mentem a gyógyszertárba, és ott egy idős néni meg is jegyezte, hogy kis súllyal született a baba, tuti. Mondtam,hogy igen, erre ő elmondta,hogy a kis súllyal született babáknak a belső szervei jobban ki vannak fejlődve, a nagy babák sokkal sérülékenyebbek. Egy kicsit ellentmondásosnak találtam.
Az ismerősök között volt olyanok akiknek nagy súlyú babáik születtek. Valóban baj volt velük, az egyiknál a vese nagyobbodás, a mai napig bepisil a kislány, a másiknak meg allergia. HOgy van-e összefüggés nem tudom, de én inkább maradok a 3 kg környéki babánál, könnyebb megszülni is, kinnt meg majd csak megnő

Tegnap a DOKIM mondta, hogy nem szokta javasolni terhesség ideje alatt a magzatvédő vitaminokat, inkább a fogamzás előtt 1 hónappal.Szóval szerintem sem nagy baj, ha kimarad 1-2 nap az Elevit.
Vendég
 


Blogyinka!

látom nálad is megváltozott a reggelizés szokása :lol:
sokat jártam anno gyerekosztályra röntgenezni, és való igaz, hogy a nagy súllyal született babáknál sok gond előfordul...én is 3 kg körül szeretnék szülni...
én szívem szerint nem szednék magzatvédőt, de mikor olvasom, hogy milyen fontos a sok vitamin, meg a folsav, meg a magnézium, nem vagyok biztos abban, hogy minden nap megeszem a kellő mennyiséget táplálék formájában...örülök, ha valamit meg bírok enni...
pedig nagyszüleink se szedtek semmit, meg nem jártak vérvételre, meg UH-ra...mondjuk akkor benne volt a pakliban a természetes szelekció elfogadása...sok gyereket szültek...mára minden felborult...néha nem vagyok biztos benne, hogy ez jó... :?

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 

 
 

Hááát, nem tudom. Igazi hisztis p....csa lettem :oops: ha eszem az a baj, ha nem eszem akkor meg az.
De a családom egy tündér, mert amire feltátom a számat megfőzik. Hozzáteszem,hogy engem ki lehet üldözni a világból a főzéssel. Nem tehetek róla, fáj ha főznöm kell. Persze, hogy szoktam főzni, de mostanában úgy állok a dologhoz, hogy más is hozzáférjen. :lol: :oops: A férjem eredetileg szakács...szóval gond nélkül odaáll, és főz.
Úgy vagyok a kjával, hogy megkívánok dolgokat és mire elkészül már alig csípegetek belőle. Kivétel a tegnap,akkor 2x szedtem ebédre :oops: Persze utána beájultam, meg nem is jó a gyomrom, szóval többet nem csinálok ilyet, itt is érvényesül,hogy a kevesebb az több.

Vörösbegy+Lafi: a genetikai UHU benne van az árban az Istenhegyin? vagy azért külön kell fizenti?
Vendég
 


Blongyinka, a genetikai uhu 14 ezer!!!!!!!!!!!!!Én bónusz kérek még hepatitisz szűrést is mert azt a dokim kifelejtette az afp levételekor :shock: és így együtt 15,500 Ft. Hajdú Krisztinához megyek, ezer helyen őt ajánlották!!!!!!!mert ő genetikus és nőgyógyi is!
Vendég
 


Lafi! Ő is az Istenhegyin van? Azért kérdezem, mert mintha nekem is az ő számát adták volna meg (a fene tudja, hogy hova írtam fel) és azt mondták,hogy a Szabolcs utcában van.
Vendég
 


na, a számát megtaláltam.. :lol:
Vendég
 


Lafaed már megadta a választ, de én nem is tudtam volna, mert én nem voltam az Istenhegyiben...egy dolgot viszont nem értek...ezt nektek nem csinálják meg a helyi kórházban? nekem ma vették le az afp, teljes vérkép, hepatitis, lues-re a vért és 18. héten mennem kell genetikai UH-ra...persze ha kell fizetek extra dolgokért, de ezek ingyen járnak! :lol: vagy nem?

Blogyinka! mit nem adnék egy szakács férjért! :lol: de jó neked, én mire megfőzök valamit, már nem is kí vánom... :oops:

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Szabolcs utcában is van, meg egy csomó helyen, de istenheyin is rendel csütörtökönként!
Vendég
 


Vörösbegy, megcsinálják, van is beutalóm, de ahogy írtam tegnap, abba a kórházba én genetikai dolgok miatt többet nem megyek!Pedig engem kétszer is műtöttek a Schöfiben és nagyon meg voltam elégedve velük, de ez amit az afpm miatt csináltak meg hogy rögötn szúrni akarnak, holott én csak genetikai uhut akartam, elég volt!!!!!!!!Nem megyek oda!!!!!!!!!Ezért inkább oda, akikben megbízom, mégha 14 ezer is lesz!De klegalább jó kezekbben leszek és megkapom azt, amiért fizetek!
Vendég
 


Sziasztok!

Egyik lábam itt, másik ott, rohanok állatokat takarítani, meg takarítani meg mosni meg stb. mert ma utazunk el Szlovákiába hétfőig, és puccba kell vágnom a lakást... Meg az állatokat! :D Ja és össze is kell pakolnom. Naszóval van mit csinálnom.

Én is megyek nagy genetikai UH-ra az Istenhegyire! :D Úgy vagyok vele, hogy a kórházban mért 2,2 tarkóredő (1 héttel később Istenhegyin 1,5 volt) nem győzött meg arról, hogy hiper szuper gép lenne a kórházban. + Hajdú Krisztináról és is csak jót hallottam/olvastam, úgyhogy MINDENKÉPP megyek, mert ez az egyik legfontosabb UH! És amúgy is kérek DVD-t!!!!!!!!!!!! :D Ja de még előtte visszamegyek 4es tesztre... Rábeszéltük magunkat, biztosra megyünk... Legalább ez az AFP megvan 2 nap alatt...

Tegnap vettem egy tök jó kis könyvet: Pocakosnapló a címe. Fotokat, UH-kat lehet beragasztani, minden adatok be lehet írni, nagyon jó az elosztása, ajánlom mindenkinek! Tegnap este ezzel szórakoztam! Nagyon jó lesz pár év múlva a gyerekkel visszaolvasni, neki és nekünk is örök emlék!

Na befogom, mert mennem kell!!!

Jó hétvégét Mindenkinek!!!! Puszi!!!!!!!! Sziasztok!!!!!!!!!!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Na, az az igazság, hogyha nem muszály, akkor nem megyek vissza 14.ezerért az Istenhegyire. Most olyan furán veszem a dolgokat,mert miután az Istenhegyin végeztem, a Söfiben is megUHU-ztak, persze egy kicsit eltértek az eredmények.
Pont 16 hetes leszek amikor befekszem a biopsziára, remélem,hogy hamar meglesz az eredmény, ha lehet, akkor genetikai UHU-ra megyek a dokimhoz. Majd megbeszélem a dokimmal.
Nekem az Istenhegyivel vannak vegyes érzelmeim, az UHU-s doki sem volt szimpi, alig tudtam valami kihúzni belőle.
De lehet,hogy genetikára a Söfibe kell mennem, nem tudom.
Vendég
 


Lafaed! értem, olvastalak tegnap, csak nem tudtam, hogy ez lenne a "sima" helyed...szúrni akartak...nem lehet egy kismamát se kötelezni a szúrásra, legalább 6 féle beleegyező nyilatkozatot alá kellett írnom nekem is...de a Te eseted más, megértem már...én a 35 évemmel az istenhegyin is azt a javaslatot kaptam volna, hogy kell a szúrás :lol:

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


azért kezdek nagyon hálás lenni a sorsnak, hogy itt Kecskeméten én az orvossal is, a gépekkel is, a eü-vel is meg vagyok elégedve :lol: harmadszor is...

Sleepin! kellemes pihenést! vigyázz magatokra :lol:

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


No, a Kedves most jelentette be, hogy szívesen főz a mai napon is. :D Talán így akarnak kárpótolni ....ugyanis én voltam is meg nem is Gyesen a Vini-vel. Szülés után 2 hétig, max 1 hónapig nem dolgoztam. Utána gyerek mellett nyomtam a melót, persze az Anyum sokat segített. Sajna nem tehetem meg,hogy kimaradok a melóból, mert ha elküldöd az ügyfelet, utána nehéz az újabb ügyfélkört felépíteni, annyira meg nem állunk jól.
Irígykedve néztem a játszón az anyukákat, egész délelőtt kinnt voltak, kinnt ettek, aludtak, stb. Volt akinek kajafutár hozta a kaját.
Teljes nyugiban töltötték ezt az időszakot.
Én meg kivoltam mint a liba, éjjel-nappal másfél óránként etettem, nappal elláttam a háztartást, és dolgoztam. 2 év után tiszta ideg voltam , de tudtam, hogy csak átmeneti, ezért mindig nyugtattam magam. Persze a Kedves meg rágta a fülemet a második gyerekért. Skacok nem volt olyan nap, hogy ne mondta volna el 1000x, azt hittem benyomok neki egyet. :lol:
Vendég
 


Mindenki szed tehesvitamint? Én nem szedtem egyik gyerekemmel sem, és most sem szedek. Szerencséra teljesen egészséges mindengyik. A vitaminok nem befolyásolják a ababa súlyát? A 3 kg. körüli súly az tök jó. Nekem a nagyobbik 3650 volt, a kicsi 3750. Meg is szenvedtem velük. Van egy barátnőm, aki 35 évesen szült egy babát, 5 kilóval, és 60 centivel. Szerencsétlen majd beleszakadt. Azért kérdeztem ezt a vitamin dolgot, mert ő is elevitet szedett.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Szia Csibe!
Amikor a Vinivel voltam terhes megkérdeztem a dokit, hogy milyen vitamint szedjek. Akkor már ismert volt a Materna, új volt az Elevit. Akkor azt mondta a dokim, hogy ne a Maternát szedjem , mert attól nagy babák születnek, a 2 ismerősöm is azt szedte.
Én Eleviteztem, a Vini 1 hónappal korábban jött 2,5 kilósan, szerintem 1 kilót szedett volna még magára. De biztos, hogy azóta a dokik is felismerték ezt a problémát, mert ahánnyal beszéltem egyik sem javasolja a mindennapi szedését. De gondolom,hogy ez függ az anyai vérvizsgálat eredményétől is. Biztosan kell annak szednie, akinek bizonyos vitaminok szükségese még.
Egy másik ismerősöm 3 terhessége alatt nem szedett semmit, egészséges, szép gyermekei lettek így is.
Az az igazság, hogy szerintem a legtöbben azért szedjük,hogy nehogy valami fejlődési rendellenesség legyen.
Vendég
 


Én is csak normális multivitamint szedek, mint mindig. A doki azt mondta, hogy az elején kellett volna folsavat szedni (amikor még csak tervbe volt véve a baba), de ha nem szedtem, az is mindegy.

Kép
Kép
bama
 
 


Nektek mikor kezdett el nőni a hasatok? Én a ruháimba már csak kényelmetlenül férek bele, de inkább tűnik hájnak, mint babának, pedig csak 1 kilót híztam... :(

Kép
Kép
bama
 
 


Szia Bama!

Huhh, amikor még nemtudtam, hogy terhes vagyok,akkor a puffadásé volt a főszerep. Aztán durván a 8-9.héttől már kezdtem gömbölyödni, azóta folyamatosan. 3 hónaposan is úgy néztem ki,mint aki félidős. Most is mőtt a hasam, de most, hogy 4 hónapot betöltöm lassan, nem tűnik annyira vészesnek.
Vendég
 


Sziasztok!

Ami a vitaminokat illeti: én még mielőtt terhes lettem elkezdtem szedni a gravidát, hogy feltöltődjön a szervezetem vitaminokkal, de most, hogy nyár van és ezerféle gyümölcs, zöldség kaphtó én pezsgőtablettákon kívül mást nem szedek. Kalcium sandost és multit iszom vegyítve, koktélként :D
Nekem is azt mondták, hogy ezeketől a magzatvédővitaminoktól nagy babák születnek és, hogy az ember is felpuffad és hízik tőle.

Blongyinka,

igazán irigyellek a férjed miatt! Mit nem adnék egy szakács férjért:) Bár lehet, hogy akkor 2x ekkora lennék és így se vagyok az a csontkollekció :D

Bama,

üdv közöttünk! :) Érdekes az olasz eü és a végén tényleg az fog kiderülni, hogy itthon milyen alaposak :)

bingii
 
 


Ruhák: tegnap előtt felvettem egy tavaly vásárol blézert és nem tudtam már begombolni. A lapszoknyáim nem érnek körbe és pedig én is csak 1-2kilót híztam eddig.

bingii
 
 


Vitamin:
én is szedek gravidát, de rendszertelenül. A védőnő szerint is jobb, ha nem szokik hozzá a szervezet. De én is észrevettem, hogy ha rendszeresen szedem és nem veszem be pár napig, akkor utána olyan vagyok mint a mosott sz@r.

Sztem én se híztam nagyon, de a gatyók seggben nem jönnek rám.
De a tükörben oldalról nézve magam... hát az úszógumijaim mintha átalakultak volna, és már nem úszógumik lennének, és egy csík fut az oldalamon a karom alatt ami elég fönt van, fentebb, mint deréktájék... szerintem ez a csík már az átalakulás jele.
konkri
 
 


Konkri,

a hasam kétoldalán nekem is van felfelé menő vonal, szerintem közé fészkelte be magát a babus:)


Nekem ma azt mondták melóhelyemen, hogy úgy mindenem átalakult, még az arcom is. :) És, hogy nem az, hogy híztam volna,mert az látszik, hogy nem, de mégis más vagyok :D

bingii
 
 


Blongyika és Lefead

Én is Hajdú Krisztinánál voltam, nekem sajnos ingyen volt a vizsgálat :( Ha javasolhatom a Szabolcs utcába ne menjetek hozzá, amennyiben máshol is rendel inkább azt a helyet válasszátok, mert ez egy hányadék hely. Egyébként a dokinéni nagyon kedves és alapos!!! volt velem, bár igaz nálunk baj is volt.

Konkri
Mi újság telefon ügyben? szerinetm mondd meg őszintén, hogy Te nem szeretted volna ezt a telefont. Van egy ún zsiráf kommunikáció, ami azt javaolsja, hogy úgy lehet konfliktus menetesen kommunikálni, ha nem a másik hibáiról beszélsz, hanem arról, ami neked személy szerint nem jó. Tehát: Szívem tudom, hogy szerettél volna örömet szerezni, de én inkább másra költöttem volna ezt a pénzt. Kérlek, legközelebb beszéld meg velem az XY értékű döntéseket. és köszönd is meg avégén, ezzel kimondatlanul nyugtázod, hogy szerinted képes volt arra, hogy felfogja amit mondani akartál :D Ja és pasi, sose várd, hogy kitalálja mi a jó neked :shock:

Főzés
Hát én is elég sz@rul állok, mi több a barátnőmnek jövő héten lesz a lánybúcsúja, és a jó fej tesója kitalálta, hogy írjunk neki kézzel szalácskönyvet. Hát ez nagyon édi, de én mi a sz@rt írjak bele? Végy egy pénztárcát, meg egy kocsikulcsot, és menj le a legközelebbi sparba, és végy gyümölcsöt, kenyeret, stb... Ha meleg kaját akarsz enni, akkor meg állj be a Kentakifrájdcsikkenbe???? Na szóval majd beleírok egy madártej receptet, tiszta égő lesz :shock: vagy a rántott hús jobb lenne? bundás kenyér? na jó elég a viccből.

Tegnap voltam a dokinál, ma reggel vettek vért. Most egyik szemem sír, a másik meg nevet. A vérerdményem szuper: 700 ezerről 2.500 ra csökkent a hormon, ami várakozásokon felül jó (a doki 10 ezer körüli értékben reménykedett) szóval ez a jó hír, a rossz pedig az, hogy ennek a genya betegségnek van lappangási ideje, ami azt jelenti, hogy fél éven belül, bármikor kiújulhat, így csak fél év tiszta leletek után lehet újra babát gyártani. Ez optimális esetben is február, amire Ti már rég szoptatni fogtok :?
Amúgy édi volt a doki (ez most a dokim apja volt, aki főorvos), ,ert közölte, hogy amikor szexelhetünk majd, csak DUPPLA GUMIBAN LEHET :D addig meg nézzünk szexfilmet :D Majdnem besz@rtunk a röhögéstől (és ez a pasi van vagy 60 éves!) Szóval ritka jó fej az egész family, jó hogy nem ortopédusnak mentek, kárba menne a humoruk :D

Blongyika
A jó orvos választás nagyon fontos, ezt főleg a műtét óta tudom. Azóta valami nagyon furcsa és erős kötelék fűz az orvosomhoz. Nagyon nagy a bizalmam benne, és olyan mintha családtag lenne. Végülis turkál a nunimban :D az unokatesóimmal maximum kétszer ebédelek együtt egy évben, és megfutjuk a kötelező udvariassági köröket, oszt slussz. Akkor egy olyan ember, aki jobban ismer belülről, mit apjuk, vagy akár én magam az mi lenne, ha nem rokony :D
Szóval gratulálok a dokihoz, és nagyon örülök, így döntöttél.

Üdv a cspataban Bama
A nőgyógyászaton kívül nagyon irigyellek, hogy ott élhetsz. Mi olaszoba szeretünk a leginkább nyaralni menni, mert imádjuk azt a kultúrát. Ha végre meggyógyulok, irány Nápoly :D Szeptemberben ugye jó meleg még a levegő és a tenger????


Lányok klassz, hogy nő a pocakotok. Mielőbbi gatyarepedést mindenkinek :D
boo
 
 


Helloka!

Boo, nagyon örülök, hogy ennyire gyorsan megy a tisztulás. Mégiscsak jó volt a nagytakarítás :lol:
Figyu! A február már mindjárt itt van, szalad ám az idő. Mindjárt vége a nyárnak, jön az édes-bús Karácsony, és hipp-hopp itt a febuár.
Nem tudom,hogy hiszel-e ebben, de igyál kaqun vízet. Ez egy oxigenizált víz www.kaqunwater.hu Itt tudsz többet olvasni róla. Béky Laci bácsi műsorában hallottam róla, azóta többször is. Összehasonlították a piacon kapható más oxigéndús vízekkel, adásban mérték egy alany vérképét a víz elfogyasztása után. Eléggé meggyőző volt, én is iszom. Már ha megrendelem, mert rendelni kell, 1 hét alatt házhoz viszik.
Vendég
 


Boo

Gratula az eredményhez! Csak így tovább!

Nyaralni szerintem itt a szeptember a legideálisabb. Júliusban még nem olyan meleg a tenger, augusztusban az összes cég bezár, mert minden olasz akkor nyaral, szeptemberben már nincs akkora nyüzsi. Mi is mindig akkor nyaralunk, bár idén valószínű, hogy csak otthoni családlátogatás lesz... Vagy esetleg Balaton???

Kép
Kép
bama
 
 


Jó reggelt Csajok!

Én dolgozok :( pedig úgy aludnék még.

Boo, megbeszéltük az urammal a dolgokat, perszeaz először "olaszosan", aztán szépen :) Amúgy igyekszem azt a taktikát követni, hogy sose feküdjünk le haraggal... bevállt.
Ami miatt sokat veszekszünk- na jó inkább mérgelődök vele, hogy ő most 35 éves, eddig a gondtalan pasik életét élte, ami fontos volt az a kocsi, buli, csajok, haveraok, esetleg játékgép... persze elmondása szerint már vágyott a családra, de mikor már ez a vágy meg volt benne, nem talált magánaok "olyan" lányt. Tulajdonkép én 7-8 év után jöttem az életébe. Eddig a szüleivel élt, nem kellett gondoskodnia magáról, hát még más/okról. Én az ellenéte voltam. Már húsz évesen férjhez akartam menni... A szüleim arra neveltek, hogy első a teendő, utána a bármi. Ezért ilyeneken kaptunk össze, hogy elromlott a mosógép benne ruhákkal - ő ekkor elment kávézni a haverokkal, mert meg volt beszélve, én meg otthon aggódtam a mosás miatt. Persze igaz az is, hogy megvárt volna a rossz mosógép, de én nem így álltam hozzá. Próbálom most már finoman egyengetni, de sajnos még mindig csak úgy csinálja a dolgokat, hogy én mondom, hogy nyírd le a füvet és megteszi, de olyan jó volna, ha egyszer haza mennék és meglepiből megcsinálná a kerítést... vagy bármi. (a múltkor csurik költöztek a tető alá, ami nagyon zavaró volt és már elegem volt, hogy ha kiléptem az ajtón a madárszarkupacon estem át-hát ezért is szólnom kellett, de persze megcsinálta,mert már őt is zavarta) Megtanultam, hogy szépen kell megkérnem bármire, hisz így is úgy is az a cél, de mégis jobb, ha szép szóval érem el, nem mártírkodással, vagy dühvel. De MA, MA nagy napom van, egy "régi" álmom teljesül, most készítik apuval az ablakpárkányokat :) wow, tudok majd kitenni virág ládát :) végre! és csinálja is. (aki nem tudja, még nincs kész a házunk - eredetileg az én házam - még csak 97%-os, de egyre szebb)
Olyan boldog vagyok! :)
Ez egy szép nap!

Szép napot nektek is!

Szóval az én uram nem tud főzni, de boldog vagyok vele így is, mert ha körülnézek a világban, akkor elmondhatom, hogy veszekedés nélkül, kiegyensúlyozottan élünk, tökéletes szexuális élettel, nem csal meg, nem csavarog, nem szórja pénzt haszontalanul, úgy élünk, hogy mindenünk közös, közösek a céljaink, számíthatunk egymásra bármiben. Ő a minden az életemben, a szerelem, a barát, a társ... És hát nem vagyok az a dícsérős fajta és nem mondhatom rá, hogy egy Adonisz, de én még is nagyon sokszor mondom neki, hogy szép (persze ez őt zavarja és furcsa is, hogy egy nő mondja ezt a pasinak), de nekem ő a legszebb! A legtökéletesebb! Még soha sem voltam ilyen boldog és ehhez nem kellett hogy a baba is hozzájáruljon. Egy dolog van, amitől félek, a hullámvölgy, mert ugye nem lehet minden mindig konstans, de hát ki tudja, még az is lehet, hogy ez a boldogság megmarad!
konkri
 
 


Konkri, ha vigyázol a kapcsolatotokra, akkor soha nem lesz gond. Persze mindíg mondjuk, hogy a férfiaknak is kell tennie valamit, de tegyük a szívünkra a kezünket, ősidők óta az asszonyok dolga, hogy melegen tartsák a családi fészket, most sincs ez másképp, ebben az emancipált világban.

Tegnap este nekem is elkezdett kutyorogni a hasam...

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Sziasztok!

Még új vagyok, de tetszik a topic. 16 hetes vagyok az első babával, így mi is 2008. január elejére vagyunk előjegyezve.
Én Elevitet szedtem az elejétől, de aztán a védőnő és a doki is azt tanácsolta, ha nem muszály ne szedjem. Inkább figyeljek arra, hogy mit eszek. A vitamintól állítólag nagyon nagyra is megnőhet a baba és hát ez nem könnyíti meg a szülést.

Hát igen, így a negyedik hónapban nekem is alakul már a pocak, de inkább tűnök hájasnak, mint terhesnek.

Az AFP megvolt, he magjött az eredmény mehetek genetikai UH-ra. Lakóhely szerint Kistarcsára kell mennem, van valakinek esetleg infója róluk?

Jó babavárást! :)

Shee
sheela
 
 


próbálok feltenni egy ari képet a név mellé, ti hogy csináltátok???
azt írja nem lehet nagyobb 6Kbytenál! de hát annál egy hangya sz@r is nagyobb :?
boo
 
 


Nem az jó méret, 160x120-as, jó lesz úgy a kép ide, meglátod, tedd csak fel.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Boo,

csak úgy fog menni ha lekicsinyíted a képet. Név mellé elég a kicsi kép, olyan mint a személyiben:)
Annyira szuper, hogy ilyen jók már az ereményeid! Biztos minden rendben lesz majd és nem lappang ott semmi! :lol:

bingii
 
 


Bingii

remélem igazad van, a szívem mélyén én is bízom benne, hogy csak számít valamit a 11 évnyi versenysport, és az egészséges test! Én úgy érzem, hogy minden rendben lesz, és azt érzem, hogy az orvos azt fogja mondani, hogy hamarabb gyógyultam, mint ahogy várta. És ezt tényleg érzem, nemcsak hinni akarok benne!!!

A képet az istennek se tudom be illeszteni! Hogy a franca kell? elolvastam a segítséget úgy csinálom, de nem megy (pedig csak egy ari rajzfilmfigurát szeretnék betenni)
boo
 
 


Boo,

ha így érzed, így is lesz! Nagyon sokat számít a pozitív hozzállás!:)

A képet lekicsinyítetted?

bingii
 
 


Az ég szerelmére, én ezt nem bírom megcsinálni!!!
Olyan béna vagyok! Ha lekicsinyítem, akkor olyan kicsi lesz a kép, hogy láthatatlan (0.21x0.23 cm) :x :x
Bingi, Te milyen progival kicsinyíted le???? (én Adobe Photoshoppal)
Nem tudnám neked valhogy átküldeni a képet, hogy lekicsinyítsd??

Ilyenkor utálom a számítógépet, mert nem tudok dűlőre jutni vele :evil: :evil: :evil:
boo
 
 


Kép
Ezt a képet szeretném betenni, de nem megy :(

vagy ezt Kép
boo
 
 


Szia Boo!
Próbáltam megcsinálni...de nekem sem sikerült :( De nem adom fel :wink:
Vendég
 


Szia Boo!
Próbáltam megcsinálni...de nekem sem sikerült :( De nem adom fel :wink:
Vendég
 


Boo, ezt mentsd le és próbáld feltenni. SAjnos az átméretezés miatt kicsit eltolódtak az arányok.
Kép boo [/img]

bingii
 
 


Boo, ha a fenti sem lenne jó akkor ez tuti lesz,mert kipróbáltam és működik. :lol:

Kép

bingii
 
 


Itt van jó arányokkal is :)

Kép

bingii
 
 


Bingii, szupppppppppper vagy!!!

Sikerült, de Te hogy csináltad? Milyen programmal?
én ilyen tehetségtelen vagyok???? brühühühüh :cry: nekem olyan miniatűr képet vágott belőle, hogy csak nagyítóval lehetett beazonosítani :?

de most már tudjátok miért BOO :D
és apa meg Tita, nagy és szőrös és kedves és meleg szívű és egyszerűen csak tita (szörny rt rajongók előnyben! :D )

hálás köszönet, jupppppppppiiiiiiiiiiiiiii
boo
 
 


Sziasztok!

Pöttye: úgy tűnik nálunk visszakozik a család kutyaügyben. Feltettem még 2 másik fórumra a linket ahol a kutyusokat meg lehet nézni, remélem hamar gazdira találnak! :roll:
Vendég
 


Sziasztok, szép napot mindenkinek! :)

Kép
Kép
bama
 
 


Szép napot Csajok!

Munka: hát ez az oldala nekem mindig rázós, már alig várom, hogy ne kelljen többet jönnöm. :( nagyon stresszes.

Amúgy ma tiszta cidri vagyok, ma megyünk uhra :) vagy :( ... de azért bizakodom. Persze jó dolog ez a nagy randi a gyerökkel, de ilyenkor úgy félek mindig, hogy azt modják esetleg, hogy Krisztina nagy baj van... :( De ugye minden rendben lesz. Én úgy látom magam előtt mindig, hogy egy kis tökös szőke krapek.

A másik gáz, ami viszont tiszta vicc :), hogy magánrendelésre sietünk. Én fél 5ig dolgozok Pesten, a doki Tatabányán van 6ig így tépünk majd az urammal ezerrel, de most megyük ide először, ezért elvisszük navigátornak a nagymamám, mert ő volt már többször itt a dokinál (hogy a nagy rohanásban ne tévedjünk el is) - na anyukámmal beszétem tegnap és ő szólt, hogy készüljek, hogy a mama be akar jönni velünk a doki bácsihoz, hogy beszéljen vele az ügyemről :oops: vállaljon el, meg miegymás... :oops: hát lehet, hogy nincs vele tisztában, hogy már 30 fele közeledek??? :)
De nem akartam ezek után lerázni, mert most épült fel egy ciszta műtétből, családi gondok is vannak és tudom, hogy az első dédunokája most nagy erőt ad neki... nem akarom összetörni szegényt :) majd valahogy megoldom. Remélem nem fog hülyének nézni a dokibácsi...

Ja csajok szülinapomra kaptam egy tök jó könyvet (a hugom anyósa védőnő és ő ajánlotta) Tina Otte - Várandóság és szülés...
konkri
 
 


Boo,

nem is tudom... egy képnézegetőben (talán xnview) nyitottam meg és ott méreteztem át. Örülök, hogy sikerült feltenned :)

Konkri,

nem szabad aggódni, tutira biztosan minden rendben lesz! :)

Én szerdán megyek megint terhesgondozásra, aztán jövő héten betöltöm a 16.hetet, úgyhogy gondolom majd nekem is mindenféle kivizsgálásra kell majd elmennem.

bingii
 
 


Ezt most kaptam emailen. Magáért beszél!

Ugye milyen igaz?
Miért imádom az Anyákat..

Anya és Apa Tv-t néznek mikor Anyu mondja : későre jár fáradt vagyok megyek, lefekszem.
Bement a konyhába megcsinálta a szendvicseket másnapra, elöblítette a pop cornos tálat, húst vett ki a fagyasztóból a másnapi ebédhez, leellenőrizte a müzlis dobozokat, feltöltötte a cukortartót, tényért, kanalat tett az asztalra, bekészítette a kávéskannát másnap reggelre.
Néhány nedves ruhát betett a szárítóba egy adag ruhát tett a mosógépbe, kivasalt egy polót. Felvarrta a lelogó gombot. Felvett néhány ottfelejtett játékdarabot az asztalról, visszatette a telefont a rtöltőre, a telefonkönyvet pedig a fiókba. Megöntözte a növényeket, kiürítette a szemetest és felakasztotta a törülközőt száradni. Ásítózva és nyújtózva egyenesen bement a hálóba. Megállt az asztalnál írt néhány sort a tanárnak, kiszámolt egy kis pénzt a túrára előhúzta a
Szék alá rejtett munkafüzetet.. Aláírta, megcímezte és felbélyegezte barátainak a születésnapi képeslapot és írt egy rövid listát a fűszeresnek. Mindkettőt a táskája mellé tette. Aztán Anyu megmosta az arcát 3:1 lemosóvalmajd éjszakai krémet tett rá, megmosta a fogát, lereszelte a körmeit. Apa kikiált: Azt hittem, hogy lefekszel! Már megyek- feleli. Vizet öntött a kutya táljába kiengedte a macskát, majd meggyőzödött róla hogy az ajtók zárva vannak és az udvari lámpa ég.
Mindegyik gyerekénél lekapcsolta az ágy melletti éjeli lámpát és a Tv-t , felakasztott egy inget, bedobott néhány koszos zoknit a szennyestartóba majd volt egy rövid beszélgetése a még fönnt lévővel, aki még mindig a háziját csinálta. A szobájában beállította az ébresztőt, kitette a másnapi ruháit, sámfát tett a cipőjébe. Még 3 dolgot adott a 6 legfontosabb megteendő dolog listájához.
Elmondta az imáját és elképzelte a befejezését a jövőbéli terveinek. Ezalatt az idő alatt Apa lekapcsolta a Tv-t kihírdette hogy nincs semmi különös tennivaló. Megyek aludni. És ment.. minden egyéb gondolat nélkül. Van itt bármi különleges? Tudod már a nők miért élnek tovább...?
MERT MI HOSSZABB HASZNÁLATRA LETTÜNK CSINÁLVA..... és az egyetlen ok, amiért nem halunk meg hamarabb az az, hogy túl sok tennivalónk van!!!

NO COMMENT

Konkri, ne rohanjatok nagyon! Egyben (szó szerint) érjetek oda!
boo
 
 


Boo, persze :) de remélem háromnegyed óra alatt sikerül odaérnünk (nem merek elkéreckedni még 10 percet se, de hátha elmegy a főnök előbb). Most beszéltem az urammal, ő is izgul :)
konkri
 
 


Blongyika, semmi gond..azért köszönöm.
Éppen tegnap voltam kutyázni, mind az öt egyszerre "támadt" meg...olyan édes kutyaszaguk van..és már próbálnak ugatni, igazi kis húsgombócok....
Majd meg haltam a nevetéstől úgy csiklandoztak a fülemnél... :)
Reméljük találunk gzadikat, mert félek, hogy mi lesz a menhelyen a sorsuk... :(
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?