Új privát üzeneted érkezett!

Adri
Kávéból annyit igyál, amennyi jól esik, de komolyan jól esik. :wink: Főleg tejjel idd, akkor nem árt. Egyébként annyit én is megittam, és most is megiszom (bár még nem tudom, van-e babám). Sokszor azért kell, mert különben elájulnék, vagy elaludnék. Fura, eddig 2 elég volt. :shock: :?

Timi
Szerintem összejön!!!! :wink: Igaza van Luisának, 35 napot legalább várjál.
Egyébként Luisa, az aerobic nem árt olyan fiatal terhességi korban.

Figyu, BABA ELŐTT ÁLLÓK!
Találtam valamit nektek. Rem. segít!

Koraterhességi tünetek:
"Az első igazi jel lehet a vérzés elmaradása, késése. Ha ilyenkor a reggeli ébredési hőmérséklet 37 fok felett van, az jó jel.
A terhesség általános tünetei klasszikusak: rosszabb közérzet, mellfeszülés, reggeli hányinger, alhasi teltségérzet (mintha bármelyik pillanatban megjöhetne...) Koraterhességben az alhasi vérbőség okozza ezt a tünetet. De ezek nem specifikusak. A terhesség jele lehet az állandó éhségérzet, de ezt terhességi jelként értelmezni nem szabad!
A terhes méh már a növekedés kezdeti stádiumában nyomja a hólyagalapot, alhasi vérbõség van, tehát való igaz, hogy a vizelési inger az egyik terhességi jel.
A tényszerű a vérzés elmaradását 1-2 héttel követően elvégzett ultrahang vizsgálat. "

Ja, és nézzetek be a http://www.bebilap.hu -ra. Nagyon jó! :)

Benita

Kép
benita
 
 


Luisa, Benita édesek vagytok!!!, bárcsak tényleg összejönne!!
Én csak úgy próbaként méregettem a lázamat...igaz délutánonként, és 36,7 volt mindígez jelent valamit?
Benita klassz az oldal, köszönjük :D
Luisa: szexelni lehet bátran, amíg nem kényelmetlen már neked :D :D .....annak idején ezt mondta a dokim is!

Kép

Kép
timcsusz
 
 


NEKEM MEGMONDTA A DOKI, HOGY PIHENJEK, ÉS HÁZAS ÉLETET SE ÉLHETÜNK
piros adrienn
 
 

 
 

Timcsusz !

A hőmérsékletedet csak reggel, rögtön ébredés után érdemes mérni, akkor ad hiteles adatot, egyébként nem.
Szerintem ne aggódj, s tényleg várj még a teszteléssel.

Luisa !

Nekem az orvosom azt mondta, a szex nem árt a babának, amennyiben a méhszáj teljesen zárt. Ez a normális terhességeknél zárva van. A 7-8 hónapig veszélytelen, utána csak a spermákat nem lehet a hüvelybe engedni, mert van benne valami olyan anyag, ami akkor mr nem jó. Elvileg a 8. hónapig lehet szexelni.

Kép
csilli01
 
 


lehet nekem a múltkori vetélés miatt mondta, egy darabig gondolom nem lehetünk együtt
piros adrienn
 
 


Lányok, én is köszönöm a tanácsokat... :)
Adri,
hogy hogy neked azt mondta adoki, hogy nem legyen házasélet? mivel magyarázta? írd meg, légysz...

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Benit,
te olyan jó honlapcímeket küldesz... :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Nem tudom nem modta, lehet ,hogy még tul pici a baba és ,hogy el ne menjen gondolom. Szerintetek?
piros adrienn
 
 


Adri
Biztos azért mondta. Nyilván az első vetélés után már nagyobb az esélye a köv-re. Bocs, nem úgy értettem, hogy rögtön jön a második, hanem akinek már volt, arra jobban odafigyelnek, jobban vigyáznak a dokik, nehogy újra megtörténjen. Akinek nem volt, annál eszükbe sem jut.
Különben nekem is azt mondta anno, hogy az elején csak vigyázva, de egyébként lehet. :wink:

Luisa + Minden kismami, és leendő!
Nézzétek meg ezt: http://www.pampers.hu 'Terhesség' fülben a "Hűha! Ne mozogj!" rovatot! Irtó édes, meglátjátok! :P :P
Egy kis kedvcsináló! :D Cirk. ajánlotta az oldalt! Köszi neki! :lol:

Benita

Kép
benita
 
 


Adri !

Neked nincs vonalzód, vagy csak nem én nem látom ?!

Kép
csilli01
 
 


MERT NEM TUDOM HÁT ,HOGY HÁNY HETES VAGYOK AZÉRT NINCS VONALZÓM EGYÉBKÉNT MEG NEM TUDOM HOGY HOL KELL KERESNI A VONALZÓT.
piros adrienn
 
 


Adri !

Nekem a vonalzó elkészítésében Benita segített, de a terhességet az utolsó menstruációtól számítják, így elvileg ki lehet számolni.
Az orvos is onnan számítja.
Egyébként vonalzót csinálni nem nehéz, én a www.lilypie.com oldalon csináltam, ott elég egyszerű !

Kép
csilli01
 
 


Nagyon eltűnt mindenki !

Kép
csilli01
 
 


Sziasztok!!!
Túl vagyok a műtéten. Hát eléggé csalódtam, mert én azt hittem, teljesen elaltatnak! És nem! Nem értem az egészet, hogy őszinte legyek... nővérem és a szobatársam is úgy volt, hogy bement a műtőbe, beadták vénába az altatót, és a szobában tért magához. Hát nekem is beadták az altatót, és mégis magamnál voltam végig, és igaz tompán, de éreztem is mindent. És pont ezt nem szerettem volna. Tudtam, mit csinálnak, mikor fejezik be. Akkor elkezdtem sírni, és még a szobában sem tudtam abbahagyni. Nem szerettem volna ébren átélni mindezt...
vio
vio
 
 


Vio,
Nagyon sajnalom, hogy igy tortent. Nem is tudom mit mondjak neked. Pihenj sokat es probald feldolgozni a tortenteket. Kis csaladod is segit majd meglatod. Mondott valamit meg a dokid?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Vio:annyira,de annyira sajnálom,ami történt veled :cry: :cry: :cry:
Én is csak azt tudom mondani, mint Őzi,,,,próbáld meg minél előbb feldolgozni....tudom nem lesz könnyű..... :( ...., de erőt kell venni magadon...!!!!

Ha van lelki erőd..gyere sűrübben közénk, oszd meg minden gondolatod..talán úgy könnyebb lesz......

Kép

Kép
timcsusz
 
 


Köszi lányok, nagyon aranyosak vagytok! Végül nem az én dokim csinálta, mert Ő csak vasárnap lett volna. Nagyon szimpi volt ez a doki is... Az meg még szimpibb volt, hogy Ő nem fél évet mondott, hanem azt mondta, hogy a köv. mensim 3 és 6 hét között bármikor megjöhet (nagyon remélem, hogy 3 hét lesz és nem 6), aztán várjak meg még egyet és utána már próbálkozhatunk. Csajok én eddig nagyon termékeny voltam, mindig elsőre összejött. De most úgy félek, hogy a kaparás miatt nem lesz olyan egyszerű már...
Nem tudjátok, ilyenkor mikor is kell kontrollra menni? Mert elfelejtettem, mit mondott.. annyira nem ott jártam...
Ja és mondta, hogy mikor legközelebb megjön, utána kezdjek folsavat szedni. Szed valaki? Az miért kell? És hány mg-ot kell egy nap szedni?
Meg akarom nézni, hogy a terhesvitaminomban mekkora adag van a folsavból. Ja és mondták, hogy amint pozitív lesz a tesztem, egyből sárgatesthormont kell szedni. És ilyenkor már a vetélés miatt tényleg az 5. héten kell menni uh-ra?
vio
vio
 
 


Vio,
Nem hinnem, hogy gond lenne a mutet miatt, rengeteg embert olvastam anno az "Elvesztettem" topikban, akinek mutet utan is elsore osszejott, olyat is ismerek akik nem is vartak utanna, csak egy ciklust. A folsav egy vizben oldodó vitamin, amit fontos szedni, mert csokkenti pl az idegcso zarodasi rendellenessegek kialakulasat. A magzatvedo vitaminokban pont annyi folsav van egyebknet amennyi naponta ajnalott. En nem szedek kulon folsavat pl, csak magzatvedo vitamint, azt is napi egyet es nem hiztam el tole...

Nagyon fontos, hogy jokor kezd el szedni a progeszteront. Nekem az ovulacio utan ket nappal kellett elkezdenem szedni, mert ha korabban kezdtem volna, akkor akadalyozta volna a teherbeesest ha pedig kesobb, akkor esetleg keson kezdte volna tamogatni es ezzel megtartani a terhesseget. A progeszteron egyebknet nem ved meg a vetelestol es a rendellenessegektol sem, de azt biztos, hogy ha csak a progeszteron elegtelen mennyisege volt az ok, akkor ezutan ezzel mar nem lehet gond. Tehat en mar akkor szedtem amikor meg nem is tudtam, hogy terhes vagyok. Es amikor teszteltem es + lett, akkor dolt el, hogy nem szabad abbahagynom, hanem folytatnom kell. Es igen nekem az 5. heten kellett mennem uh-ra eloszor. De errol majd ugyis beszamol a dokid neked ha megkerdezed.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Vio! Nagyon sajnálom, ami veled történt. :cry: Az viszont, hogy félig ébren voltál, etikátlan dolog. Én úgy tudom, de javítsatok ki,ha tévedek, hogy altalásban KELL csinálni. Leht nem elég dózist adtak.
Folsav: lehet külön kapni, nem muszáj terhesvitamint szedni és olcsóbb is. A dózisról eltérő vélemények vannak. A folsav rengeteg fejlődési hibát kiküszöböl, mint pl a nyitott gerinc.
Sárgatesthormon: ez azért kell, mert ezzel kiküszöbölik, hogy egy egyébként egészséges baba, egy kis hormoningadozás miatt menjen el. Nekem is kellett Gergővel, most is alapból kaptam. Én minden kismaminak adnám (persze nem vagyok orvos), de szinte mnden harmadik terhességet meg lehetne vele menteni. Attól meg nem kell félni, hogy beteg babát is megment, mert nem csodagyogyó, csak egyszerűen a jó hormonszintet tartja. Több formája van: Duphaston, utrogestan ami van szájon át szedhető és hüvelykapszula formában is. Én a helyedben, ha teherbe esnék, a pozitív teszt után azonnal mennék dokihoz, és kérném a pótlást (mint ahogy most is tettem), lehet még nem fogsz látni semmit, sőt...de megteszel ezáltal mindent, hogy megmaradjon a babád.
a kaparás miatt miatt meg nem leszel kevésbé termékeny. Újra épül belül a méhed szövete. Olyan, mintha egy új lakásba költözne majd a babád.

Szex: hát nekünk tilalom volt az első 12 hétben, de asszem egyszer kétszer megszegtünk. Nekünk főképp az utro miatt volt, de a vetélés miatt is nagyobb óvatosságra intettek. A második trimeszter amúgy is jobb, nincs hányinger, fáradtság stb. Aki meg a kilencedikben is tud akrobatikázni, minden elismerésem.

Na most hirtelen ennyi, csak ezt az oldalt tudtam átolvasni.

Én is üdvözlöm az újakat!

Üdv. cic
cicmerák
 
 


Vio!
Én teljesen ki vagyok akadva, hogy nem voltál teljesen elaltatva! Szerintem elszúrták az altató adagolását. Így még rosszabb - már lelkileg - szerintem.

A 3. várakozó ciklusban már én is szedtem (és azóta is szedem) az Elevitet és külön folsavat is. Egyes vélemények szerint nem elég, ami az Elevitben van. Biztos, ami biztos, plusz szedek hozzá. Úgy hallottam, akkor nagyobb a hatása, ha már a teherbeesés előtt is szedi az ember, talán, hogy a szervezetedben már elég mennyiség legyen, nem tudom.

Én csak bíztatni tudlak. Tudod, nekem öt inszemem volt a meghalt babánk előtt. És most a műtét után spontán teherbe estem újra, minden segítség nélkül. A dokim egyébként mondta is, hogy ne rohanjak vissza a meddőségibe, sokaknak összejön egy ilyen baj után spontán is. Úgyhogy valószínű, neked ugyanolyan könnyen fog menni a "babásodás", mint eddig.

Most rohanok, csak holnap tudok jönni, mert a céggel hajókirándulásra megyünk Visegrádra. Remélem, nem leszek tengeribeteg. :D

Üdv az újaknak.

KépKép
nanett
 
 


Jaj, gyerekek... én nem is tudom! Már csak azt tart vissza, hogy parázok, nehogy esetleg amiatt legyen baj, hogy csak egy mensit vártam meg... Mi a férjemmel kettőt gondoltunk, hogy várok, de... lehet, hogy rábeszélem! Egyik barátnőm, akinek ráadásul nőgyógyász a férje, ugyanígy járt, mint én. Minden nap pecsételt, és uh-n fura volt, hogy nem nőtt a baba. De nem vérzett, csak maszatolt. 2 hetente nézték, egyszer ugyanakkora volt, aztán nagyobb lett, aztán meg kisebb... aztán megnézte más orvos is (a férjén kívül), és Ő is azt mondta, elhalt. És akkor kikaparták, és 6 hét múlva terhes lett. Most másfél éves tündérszép a kislánya!!! Beszéltem a férjével is erről, és azt mondta, hogy ha ilyen "kis" terhesség szakad meg, és a kontrollon minden ok, akkor elég csak 1 mensit megvárni... Én annyira szeretném! Igazából, ha egészséges, akkor nem lehet baj, ha én is regenerálódtam. UGYE?!?!?!
Még valami, ilyenkor mikor kell visszamenni kontrollra? Én a saját dokimhoz szeretnék, szerintetek nem baj, ha nem ahhoz megyek, aki műtött?
És ha hamarabb jön a baba, mint amit az én dokim javasolt, szerintetek nem mondhatja, hogy ezért Ő nem vállal el? Mert aki műtött, 2 mensit mondott, az én dokim meg azt mondta, 6 hónap!!!
Bocs a kérdés-özönért, de még mindig van... ezt a sárgatest izét csak a nőgyógyász írhatja fel?
És még mindig kérdezek, akik hasonlóan jártak, mint én, a műtét utáni első mensi hány hétre jött?
Különben tényleg nem fér a fejembe ez az altatósdi... nem is akarok rá gondolni, de az lett volna jó, ha nem is tudnék mire visszagondolni. Egyébként azt észerevették, hogy nem alszom, mert igaz, némán, de elkezdtem rázkódni-a sírástól, viszont nem bírtam megszólalni. Lehet, hogy összenéztek. Az is eszembe jutott, hogy ha pl. azt mondtam, hogy 58 kiló vagyok, és 1-2 kilóval több vagyok valójában, nem lehet, hogy ezért nem hatott eléggé?
vio
 
 


Vio
Megrendüléssel olvasom soraidat. Mit csináltak veled???? Hogy lehetett az, hogy fent voltál és mindent éreztél? :shock: :evil: Nagyon-nagyon sajnállak. Ez már túl sok a rosszból. És különben is: nem elég egy kismamának elviselnie azt, hogy elveszik a babáját, nemhogy még élje is át altatás nélkül!!!!???? Borzasztó!

Látom tele vagy kérdésekkel, ami most természetes. De ne félj, segítünk.
Nekem a műtét után 4 hétre jött meg, és jó 1 hétig el is tartott. De a 6 hét is belefér. Ne izgulj amiatt, hogy a dokid a korábban érkező babát nem fogadja el, és téged nem vállalna el. Biztos nem ilyen beállítottságú, egy baba mindenek felett!!! Pláne egy nőgyőgyásznak! :shock: A KONTROLL egyébként 3 hét volt nekem. De inkább hívd fel a dokidat, ő biztosan megérti a történteket. Bizonyára tudja, hogy mivel jár, ha őt megvárod. Ha emberségből és szakmaiságból "jeles", akkor tuti ezután mindenben segíteni fog. Ő megmondja, mikor menj, mit csinálj, mit szedjél, stb. Egyébként azért nem kell hívnod a műtős dokit, hogy mi lett a szövettani eredménye? Ilyenkor el kell küldeniük a "maradványt"! Ha a doki (aki műtött) azt mondta, hogy 1 vérzést elég megvárni a kontroll után, biztos igaza van, mert tényleg pici magzat volt. Viszont azt te fogod érezni, hogy mikor mehet a dolog.
Az viszont befolyásoló tényező lehet, hogy mi volt a vetélés oka. Mert ha bakteriális, akkor -feltételezem- hogy további vizsgálatokat végeznek rajtad, és "kigyógyítják" belőled, hogy ne legyen ez a következőnél újabb okozó. Nálunk is ilyen baj volt, ezért mindjárt a köv. hónapokban nem szabadott vállalnunk újabb babát. (De ez csak az egyik lehetőség!!!) Ez nem jelenti azt, hogy nálad is ez lesz. Remélem, te hamarosan újra babás vonalzóval jelentkezel.
Az házasélettel kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy nekünk a műtét után a köv. menziig nem lehetett. Utána pedig vigyázva. Azért az első mens-ig, mert addig nyitott a méhszáj (részben). Miután megtörténik a vérzés, bezárul. És azért nem szabad együtt lenni, mert fennáll a sérülékenység (nyilván még nem gyógyult meg), és fertőzésveszélyes lehet. Ja, még azt is mondták nekem, hogy nem szabad az első vérzésig ülőfürdőzni, emelni nehezet. És a legfontosabb: az 1. menzinél tilos volt a tamponhasználat!!! :( Fertőzés miatt. Ezeket is vedd figyelembe! :wink:
A hormonos-folsavas kérdésedre sokat nem tudok írni, nincs tapasztalatom. Én ilyeneket nem szedtem, és nem is kellett. Őzi és Cic biztos tud segíteni, ők tapasztaltabbak.
Az altató adagja valóban a testsúlytól függ. De nem biztos, hogy az befolyásolta az ébrenmaradásodat. Közrejátszhatott a "nem akarás" is, tudom hülyén hangzik, de olvastam ilyet is. És az is lehet, hogy korán megkezték, vagy nem jó helyre ment az altató..... vagy nemtudom. Meg mindenkinek más a szervezete, lehet, hogy neked nagyobb adat kellett volna. (Bocs, ha hülyeségnek tartod ezt.) Igazából ilyet még nem hallottam, nem is értem hogy történhetett. Ez az orvosok részéről is felelőtlenség és embertelenség volt!!!!!!!! :( :( Tudom, ez már nem is segít, mert már túl vagy rajta, de én a helyedben megkérdezném az igazi dokimat is, hogy mi történhetett.

Sok puszi: Benita
benita
 
 


Szia Vio!
Én is elvetéltem 2005. novemberben engem is vénásan altattak, de viszont én elaludtam még álmodtam is. Már mikor kivittek az ágyra csak utánna ébredtem fel. Amúgy nekem 4 hét mulva kellett visszamennem, mejött akkorra a szövettan eredménye is , és csináltak nekem egy vérvételt a toxoplazma és a itomegállóvirus irányában. De az eredményeim jók lettek. És a műtét után pont 1 hónapra jött meg a havim. Mi egyébként 4 hónapot vártunk és most lettem csak terhes. Félek is ,hogy megint úgy járok. Úgyhogy már én a múlt héten voltam uh-án Jüövő héten megint kell menni. Gondolom aki már elvetél jobban figyelnek rá.
piros adrienn
 
 


vio,

én most nem is tudom mit mondjak,ki műtött???????????????tudod,én is szt imre.............
Vendég
 


Sziasztok !

Nagyon rossz dolgokat meséltél Vio !
Nekem ez nagyon meglepő, mert ilyet még senkitől nem hallottam, hogy fent lent volna közben. Szerintem majd kérdezd meg a saját dokidat erről, ha visszamész hozzá !

Én ma voltam ultrahangon, mert a jövő héten a dokim egy kongresszusra megy, így tegnap jelezte, hogy jó lenne, ha be tudnék menni !
Nálam minden rendben van azt mondta, a leletre azt írta, hogy élő magzat látható, jó életjelenségekkel, átlagos magzatvízzel, s az adott hétnek megfelelő mérettel.
Nagyon örölünk neki a férjemmel, gondoltam megosztom veletek, hogy jó hírek is legyenek !

Kép
csilli01
 
 


Csilla
Nagyon örülök, hogy ilyen jó hírrel jössz. :) Végre egy újabb öröm!
11 hetes vagy, ha jól látom. Biztos nagyon boldog lehetsz. :P Nem kaptál uh-képet? Muti meg!!!!

Benita


Kép
benita
 
 


Benita !

Kaptam ultrahang képet, csak nincs itthon scan, amivel feltehetném!
De mindenképpen megoldom a hétvégén, s akkor felteszem.
Nagyon aranyos tőled, hogy így érdeklődsz !

Kép
csilli01
 
 


Még valami !

Mikor tesztelsz ? Nagyon szurkolok !!!
Azonnal írj, ha van valami hír !

Kép
csilli01
 
 


Csilla

Erre az oldalra menj fel. Nagyon izgi! Láthatod a babád fejlődését. http://www.ehd.org/resources_bpd_illustrated.php
Ezt valamelyik fórumtag ajánlotta nekem (nekünk) is.
Ja, és át lehet állítani a nyelvet magyarra. Jó szórakozás! :wink:

Akkor neked most kb. ilyen picurkád lehet, nem? :)

Kép


Benita
benita
 
 


csili! örülök, hogy rendben ment minden.
És ha makro funkcióval fényképezed le? :wink:
cicmerák
 
 


Csilla!

Köszi a drukkot! :wink: Mindenképp megvárom a 30. napot, ami július 1-jén lesz. A vonalzóm azért mutat már csak 3 napot a tesztig, mert 26 napos ciklust adtam meg (mert utoljára ennyi volt). De már nagyon izgulok. Kicsit félek is, mert múltkor negatív lett. Igaz, hogy akkor nem tettem meg "mindent" a babáért, de egy hajszálnyi reményem volt, hogy hátha becsúszik. Természetesen most is mindent megírok majd. Hamarosan közeledik.... :shock: :shock: :)

Benita
benita
 
 


Kép Kép

Lányok !

Íme a kép, remélem sikerült jól csatolnom!

Cicmerák !

Te egy zseni vagy, úgy csináltam, ahogy mondtad !

Kép
csilli01
 
 


Benita !

Köszönöm a linket, tényleg nagyon jó ez az oldal !

Kép
csilli01
 
 


Csilli :)

Húúú , nagyon jó ez kép!

Kedvesem is volt ma UH-n, de nem kapott fotót!! :(

Amúgy minden rendben!!!!
mot
 
 


Szia Mot !

Az a lényeg, hogy minden rendben !!!
Nagyon jó dolog, hogy így lehet látni, s amikor a szívhangot is hallja az ember ... ! Én bevallom elérzékenyültem !
Legközelebb a férjem is elkísér, már ő is szeretné így látni, mert ott mégis más, mint a fotó.
Szerintem te is menj el a kedveseddel ! Nagy élmény !

Kép
csilli01
 
 


Csilla

Nagyon drága a pici! Irtó édes!!! :wink: :):):) Büszke lehetsz rá! :) :) :D :D :P :P :P

Kép


Benita
benita
 
 


Sziasztok!

Gratulálok az egészséges babához Csilla! Már nagyon szeretnék én is ott tartani, ahol Te, ez a babó csak várat magára.

Vio: Nagyon sajnálom, de azért örülök, hogy minden rendben lesz és nem sokéra ti is próbálkozhattok. Nekem pont 4 hétre jött meg a műtét után.Aztán két cikust még vártunk, hogy hogyan áll be a ciklusom és azóta próbálkozunk, sajnos sikrtelenül, de bízom benne, hogy neked hamarabb össze fog jönni.

Mot: örülök, hogy nálatok is minden renben. Hány hetesek is vagytok?
Egy baba lesz? Vagy még nem tudjátok?

Benita: Én már kezdek izgulni, te hogy állsz a kérdéssel. Ma betöltöttem a 28. napot, a hasam bele-bele nyilall, mintha meg akarna jönni. Hát nem tudom, még van hátra pár napom.... Azért kicsit bízom benne, hogy nem kényszerből voltunk együtt, hanem szeretetből pé-kor.

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Ancsa

Nagyon szorítok neked, hogy ne jöjjön meg!! :wink:
Most már nincs időm sokat írni, mennem kell haza, lejárt a melóidő!!!! :) Otthon sajna nincs netem, de mindenkire gondolok a hétvégén!!

Mindenkinek szép hétvégét! :P Sziasztok!
Hétfőn jövök.

Benita
benita
 
 


Nekem is lejár nem sokára a munkaidőm, majd hétfőn jövök újra. Nekünk van otthon net, csak akkor sohasincs időm még bekapcsolni se. Szombat este, pedig megyünk a férjemmel zenélni a szomszéd faluba, ahol sváb-bál lesz, nemzetiségi napok keretében. Vasárnap meg, kereszteljük a fiam, szegénykém egy kicsit már nagy hozzá. De nem ment előbb, de ez hosszú... Így elég mozgalmas hétvégénk lesz. Jó pihenést mindenkinek!!!

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Csilla! Nagyon édes :lol:

Adrienn! Neked akartam még írni, hogy a teljes címed látszik. Szerintem jobb lenne, ha levennéd, ki tudja kik olvassák a fórumot. Szóval csak tanács, nem utasítás, nehogy valaki visszaéljen az adataiddal!

Benita! Nagyon drukkolok én is! :)

Altatásnál biztos elb.sztak valamit, bocs, de erre nem tudok jobb szót. emlészem, mikor nekem csinálták, megkérdezte az altatóorvos,hgy hány kg vagyok, gondolom aszerint szívott fel anyagot, aztán én még beszéltem, meg kérdezgetett, és láttam, hogy még nyomott bele. Lehet nekem is az volt, hogy nem reagáltam kellőképpen annyi adagra. Nekem még azt is furcsállotta a dokim, mikor műtét után bejött, én meg felültem, és kérdezgettem. Kérdezte, hogy tisztán tudok e gondolkodni, mert hogy ilyenkor még aludni szoktak.

Ja, és Vio! A hosszú várakozást azért is szokták ajánlani, hogy lelkileg rendbe gyere. Mert ha van benned egy gát, félelem, akkor bizony nehezebb. A lelki amúgy is tovább tart, mint a testi. Szóval ha kész vagy érzelmileg, akkor várj meg egy mesit, menj el dokihoz kenetvételre, vérvételre, hogy minden ok-e, nincs-e bacid, vagy valamid. És utána én nem várnék.

A progeszteronpótlást csak doki írhatja fel. Nekem van egy teljes dobozom, úgyhogy ha pozitív lenne majd a teszted, és valami közbejönne, hogy nem tudnád kiváltani vagy valami hasonló, akkor átpostázom neked. Nem üzletelni szeretnék vele, csak segíteni ha tényleg kellene. Nekem pl volt olyan, hogy elfogyott, és a hétvégét végigizgultam, hogy nehogy vmi baj legyen, hogy nem használom.

Na most megyek, mert itt ahol a gép van, vagy 33 fok van :(

cic
cicmerák
 
 


Sziasztok!

Csak kapkodom a fejem mennyi új hír van mára...

Vio:
te megjártad a poklok poklát, de már csak jobb jöhet, biztosan hamarosan összejön egy másik kisbaba, nagyon drukkolok!

Csilli:
irigykedem!!! :) nagyon cuki, vigyázz rá!

Cic:
köszi a tanácsot, szerintem, amíg nem megyek orvoshoz, marad nálunk is a visszafogottság... :) mi az az utro, ami miatt nektek 12 hétig nem lehetett?

Tesztelők:

nektek meg kitartást, és két csíkot!!! :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Sziasztok!

En is vagyok de a gepem benyelt egyvirus es ezert bekellett jojjek a varosba netezni! Igy egy kicsit kivagyok esve de probaltam visszaolvasni!

Csilli! Nagyon edes a " nagy" Pocaklakod!

Vio! Haaattt nem id tudom mitirjak! De ez borzaszto! Engem is alatatasban mutottek, es nagyon jot aludtam de amikor felkeltem rogton rendbe akartam tenni magam korul mindent mert utaltam hogy veres, a doki csak nezet! Nekem 5hetre jott meg es kb 4-5 napit tartot aztan megint 31 naprajott meg es a harmadik ciklus az 43 napra nekem 3 honap varas javasoltak! 3 het utan kellett kontrollra visszamenjek, es aki doki mutot es az endokim kozosen neztek meg hogy minden rendben!
Most az a fontos hogy pihenj!!!!
Folsavrol annyit hogy en minden nap egyet szedek es 2 naponta elevit!

Remelem mindenki jol van! En reszemrol egyfolytaban alszom!
Most lepek esBOCSI HOGY NEM TUDOK MINDIG IRNI!!!!
U.i: Lusia: mi a szexet hanyagoltuk!!!!! Ki lehet birni!!!

PUSZI MINDENKINEK!!!

Kép

Kép
cirkuszka
 
 


Lányok, köszi mindent! Ez már titok marad, miért nem aludtam el...
Úgy érzem, az lenne az igazi vígasz, ha minél előbb jönne a másik.
Gigi, megírom priviben, ki műtött.
Vio
vio
 
 


Csilla,
Nagyon edes a kis babod! Lehet, hogy irtad mar, de en nem talalom, mekkora is o most?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Szép napot!

Lányok még mindíg nem jött meg, de nem is fáj semmim..4. nap!!
Ma még belesek, de akikkel már nem találkoznék:teszteljetek pozitívat és nőjjenek azok a pocaklakók!!! :D
Bencének még midíg megy a hasa :( ...igaz nem 5 percenként, de ha kakíl sajnos telefolyik a pelus...adom a smecta-t, ropit, folyadékot ezerrel....reménykedem, hogy holnap estig elmúlik neki!!!!
Én meg 1 hét múlva tesztelek remélhetőleg :roll: :D

Kép

Kép
timcsusz
 
 


Sziasztok! Írtam egy topicba, egy orvos válaszolt az esetemre az altatással kapcsolatba, hogy nem aludtam el teljesen:

"Eszrevenni csak ugy lehet ha vagy szolsz, vagy mozogsz. Semmi nem méri az altatas mélységét (nem letezik egy olyan muszer).
Nyilvanvaloan nem intubaltak, hiszen akkor arrol tudnal ha felig ebren voltal. Tehat emiatt feluletesebb az altatas, teljesen ertheto biztonsagi okok miatt. Neha, ha valaki kevesbe erzekeny ezekre a gyogyszerekre, a standard adag nem elegseges olyan mely altatasra ahol ez nem tortenik meg. Ha a paciens ilyenkor szol, vagy mozog, akkor az orvos realizalja hogy nem volt eleg a standard dozis, es adnak még egy picit hozza. De csak igy lehet megtudni."
Hát igen. Ez volt a gond... nem bírtam megszólalni...
Na de inkább előre próbálok nézni, mint hátra!
Jó hétvégét mindenkinek!
Vio
vio
 
 


Sziasztok !

Először is nagyon köszönöm mindenkinek a kedves hozzászólásokat a picivel kapcsolatban !

Benita !

Az elefánt borzasztóan aranyos, el is mentettem.

Ancsa !

Nekem is összejön meglátod, talán hamarabb is, mint hinnéd !

Cic !

Mégegyszer köszi az ötletet, nélküled nem lenne fent a kép !

Luisa !

Nincs miért irigykedned, a tiéd is ilyen édes lesz pár hét múlva !
Kérünk róla képet, amikor lesz !

Cirkuszka !

Valóban " nagyon nagy " a pocaklakóm, most kicsit türelmetlen lettem, jó lenne, ha már nagyobb lenne, s jobban lehetne látni !

Őzi !

Egy hét különbség van köztünk majdnem, még Benita is írta az elején ! A te picidről van fent kép ? Szívesen megnézném ! Lehet, hogy akkor még nem fórumoztam, amikor feltetted !

Timcsusz !

Jobbulást Bencének, várjuk a teszted eredményét !

Vio !

Mindenképpen előre kell inkább nézned, bár ez nem ilyen könnyű !
Hamarabb regenerálódsz testileg is, ha a lelkedet rendbehozod !

Lassan befejezem :

Csilla

Kép
csilli01
 
 


Sziasztok!

Most 1 hétre elbúcsúzom!...Bencuska 'hál istennek meggyógyúlt...tegnap csak ropit, almát és teát adtunk neki..estére már keménybb székletet produkált, mára meg már teljesen normálisat :D ...jaa és teszteltem :roll: ...negatív lett :( ..mensinek meg még előjele sincs.....több teszt nincs ígérem..csak mikor hazajöttünk :lol:

Csilli: nagyon édes a pocaklakód!..amikor csak tudsz tegyél fel képeket ..jó?!!
Minden babát váró kismamának is szól ám!! :D

Cirkuszka, Benita, Anita...remélem együtt örülhetünk annak a két csíknak 1 hét múlva!!!! :D

Vio:mileőbbi "felépülést" és babásodást kívánok!!!

Puszi mindenkinek!!!

Kép

Kép
timcsusz
 
 


Csilla,
Igen, azt latom, hogy mennyi a kulonbseg kozottunk de en nem a terhesseged korat kerdeztem, hanem hogy mekkora a pindurkad ulomagassaga :) ... Ja es van fent kepunk, igen.

Timcsusz,
Kellemes pihenest! Erezzetek nagyon jol magatokat!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Timcsusz!
Én is nagyon jó nyaralást kívánok nektek. Aztán pedig kétcsíkos tesztet. Valószínű még mindig korán teszteltél.

Vio!
Sokat gondolok rád, remélem, valamennyivel már jobban vagy.

Mindenkinek remélem jól telik a hétvégéje.

KépKép
nanett
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?