Új privát üzeneted érkezett!

Timikém!

ne izgulj!!!! olyan időjárás-változások, frontok vannak mostanában, hogy ezt még a babák is megsínylik! telihold is volt a héten, az is hatással lehetett rátok. nálam is nagy a mocorgás, néha aludni sem hagy. ilyenkor iszom citromfű teát, az rá is és rád is jó hatással van, megnyugszotok, jól alszotok. muszáj most pihenned, mert később nem lesz rá alkalmad! :wink: a nagy fiam mind a mai napig rosszul reagál ezekre a dolgokra, pedig már 15 éves lesz az idén. NYUGI!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


timi!

Nekem is folyton mozog, ő az első babám, aki ennyire aktív. Szinte nincs is olyan, hogy alszik.
Éjjel is csak percekre pihen. Emiatt én is.

Szerintem el kell fogadnunk, hogy egy örökmozgó bébit hordunk!! :D

Ami engem ebben az egészben aggaszt, hogy általában az utolsó harmadban megfigyelt viselkedés lesz a mérvadó majd idekint is jó darabig.

Akkor viszont felköthetem a gatyám. :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Nos az én babám nem ilyen aktív, sőt néha megrémiszt. Nálunk ez általában úgy van, hogy kb egy hétig folyton mozog, aztán a következő nap meg feszíti a hasam (gondolom fordul), és a következő nap meg alig árzem, hogy mozog. De mozog, csak olyan kis finomakat, meg inkább csak feszíti a hasam. Persze ilyenkor meg én parázok, és számolok, mennyit mozog. Általában meg is van a 10 apró kis mozgás 2 óra alatt, csak akkor is nyugtalanító néha....
A következő nap meg már úgy kelünk, hogy diszkó van odabent, folyamatosan mozog, rugkapál...

A védőnő/szülésznő persze azt mondja az egyik mondatában, hogy ez nem gond, ha mozog, hiszen a mozgás mennyisége a lényeg, nem a minősége és erőssége..a következő mondata meg, hogyha nagyon aggódom menjek be a kórházba, és akkor meghallgatják a szívecskéjét 1 órán keresztül...
Szóval kb olyan, mintha azt mondhatná, te tudod, te babád, én mosom kezeimet... :)
De ezek a rutinvizsgálatok mindig jó eredményűek, úgyhogy próbálok nem idegeskedni...

Furán nekem is mozog néha a baba. Én nem tudom, hogy csuklik-e, vagy mi van, de olyan mintha idegrángás lenne... na jó, remélem nem az, csak olyan ütemre mozgatja a kezét, lábát....

Szerencsére én még tudok tőle aludni, de nekem is volt már egy pár éjszaka, amikor ő mondta meg, hova is kell fordulnom. :)

Timi, biztos nem lehet könnyű! Én legalább is napközben is le tudnék aludni egy-két órácskára, de ha este nem megy az alvás, nappal hulla vagyok...
Nem tudom mit kellene kipróbálnod..talán tényleg a tea, vagy meleg cukros tej elalvás előtt?
Kitartás!

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 

 
 

Köszönöm lányok a gyors választ...a frontra már én is gondoltam..a teát utálom,de szerintem kipróbálom,mert most is tombol a drága hajnali 3óra 18-perctől kezdve.... :wink:
Anyu is azzal vigasztal,hogy lehet ilyen lesz itt kint is.... :)
Háááát ez nagyon megnyugtató..... :wink:
timea35
Budaörs
 
 


Timikém!

nem olyan gáz a tea...sima fű íze van! Dobd fel egy kis mézzel meg citrommal....ízleni fog!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Haaaaat, a mi babank nagyon kis lusti. Mar a kezdetektol. Szinte egesz nap alszik, este "aktivkodik" kicsit. Napkozben alig lehet erezni. Eleinte aggodtam, hogy en miert nem erzek rugasokat stb... de mar nem parazok emiatt. O ilyen. Mondjuk en es a ferjem is nagyon nyugodt tipusok vagyunk.
Timi furcsa, hogy ennyit erzed. Minden konyv azt irja, hogy a nap 90%-at atalusszak. Bar lehet, hogy alvas kozben is mocorognak :roll: Szerintem ne aggaszd magad. De ha ugy erzed, hogy nagyon maskepp mozog mint egyebkent, menj el UH-ra az legalabb megnyugtat. Szerintem meger annyit, hogy ne aggodj feleslegesen.
Tegnap voltunk szulesfelkesziton. Jo volt, csak kicsit hosszu. Este 7:30-9:45-ig. Foleg a fajdalomcsillapitasi modszerekrol volt szo, meg mikor induljunk korhazba , mit csinaljunk ha otthon indulna be stb... jovo heten a babagondozasrol lesz szo.
Csekom te melyik korhazban szulsz?
Sziproka, kepeket en is varom. Majd dobok en is.

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


remélem jó lesz! :lol:


Kép[/img]

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!
Timi!
Nyugi,mivel az én babám is ennyire aktív,tegnap direkt rákérdeztem,és a doki szerint teljesen normális,hogy még így pörög,majd inkább csak a 37.héttől lassul le! ;) És amúgy pont ezen gondolkodtam én is,hogy mit írjak a kiskönyvembe?? Egy nap 100-150 alkalommal érzem mozogni??? Vagy inkább csak 1-szer,de akkor reggeltől-estig folyamatosan?:shock:

[quote]A írta:mi engem ebben az egészben aggaszt, hogy általában az utolsó harmadban megfigyelt viselkedés lesz a mérvadó majd idekint is jó darabig.

Akkor viszont felköthetem a gatyám.


Ott a pont! :?

Csekom!
Tuti csuklik,nem idegrángás! :D De majd meglátod idekint,amikor nagy hirtelen megrázkódik a bébid,csepp kis végtagjaival hirtelen kalimpál egy nagyot,na az tényleg olyan mint egy idegrángás,de az is természetes,normál "viselkedés"!

Oolong!
Nem semmi ami mögöttetek van,költözés,egyebek,stramm kismami vagy,és jó nagy bébi lapul odabent!! :D

Nekem meg ez az állandó parám! Tegnapi súlybecslés szerint 2070 g. Oké,h még hátravan 5 hét,meg a doki szerint nem is jó ennek a gépnek a súlybecslő programja,2 hét múlva NST-n megnézi uh-on is, a szülészeten,de szerintem akkor is kicsike... :(
Mondtam a dokinak azt is,h szerintem 2 hónapja nem nőtt a pocakom se,azt mondta szerinte se,meg is mérte,megtapogatta,azt mondta az egész hasam csak egy baba (mint neked Timi) és hogy milyen ideális terhesség,meg így a szuper,és hogy amúgy magzatvíz mennyisége,lepény,minden rendben! :roll: szóval no para!
És találkoztam a szülésznővel is végre,tök kedves,jópofa csaj,sok mindent elmondott! Itt szintén csak ablakon mutogatás van, a kórterembe SENKI nem mehet be,hacsak nem VIP-szobába mész!A szülészet vadi új,kád,labda,szivacs,bordásfal,magnó van minden. Ő meg fel van készülve masszázsolajokkal,meg ilyenekkel. Málnalevél tea szigorúan 36. hetes kortól! Már meg is vettem!
Amit nem kérdeztem meg az a fájdalomcsillapítás,meg a házassági a. kivonat...nemhiába kismamaagy! :lol:

Na nem fárasztalak titeket tovább! Így is elég hosszú lettem! :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Ja,még méretek:

Cg: 3100 külső méhszáj nyitva
HC: 303
BPD: 89
AC: 268
FL: 69

ennyi...

KépKép
Kép
patricia83
 
 


kisssziporka,te kis göndör tini mami.... :)

Jól van akkor megnyugodtam,hogy másnak is van jó sok bugi....tényleg fárasztó...meg annyira fura így enni..én még ezt nem szoktam meg.... :lol: A teáért leküldtem a gyereket..majd kipróbálom...itt az előbb sötét volt,és szakadt a hó...5 percre rá,süt a nap,és esik az eső.... :roll: igen érdekesen alakul a tél...figyeljétek meg csajok,mire megszülünk megérkezik az igazi tél.... :cry:


patricia,tényleg nem lesz egy óriási baba,de pont jó lesz mire ki kell bújnia a súlya szerintem.nem vagy túl magas..nem baj ha nem 4kg lesz.mi szerintem most tarthatunk 2700g körül...jaj,ha 40.hétre jön... :wink: a hízás nem gyötör továbbra sem... :wink: de tény,hogy mindenhol őt érezni..és jó erős lába van...


oolong,igen az írás szerint..tényleg többet kéne aludnia..azért is érdeklődtem nálatok...kíváncsi vagyok,hogy amikor meg majd az nst nem kellene aludnia,mit csinál.... :roll:
A védőnénink is alig találta meg a szívhangot,mert ha megfogod a hasam valahol,akkor odacsap és tovább áll....az érintésre azonnal reagál...tegnap az apukája ezt játszotta vele...jól megrugdosta...na akkor már ő sem mosolygott a szenvedésemen... :P Kép
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok, eljott az ideje, hogy en is beszamoljak nehany kellemetlensegrol. Mar elegge lenn van a pocim es mindent nyom lennt a pici...ilyen fajdalmaim meg soha eletembe nem voltak.Az aranyerem sosem latott mereteket olt es iszonyatosan faj...nem is huzodik vissza...teljesen el vagyok keseredve. Nem is a szulestol felek, hanem attol, hogy nehogy eldurranjon ez a cucc kozben.Mit lehet csinalni vele?Valakinek vmi otlet?
Timi,
A mocorgas miatt ne aggodj szerintem, nalunk is nagy bulik vannak meg, igay nem fajdalmas, de nekem ayt mondtak, hogy csak akkor lesz nagyobb nyugi, ha startra kesz a pici.
Iszonyat merges vagyok magamra, mert megint nathas vagyok...szegeny picim allandoan felebred a tulkolesemre...
kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!
Jó sokat írtatok ma :)

Timi szerintem ne aggódj, csak ha eddig nyugodt volt a babád, és most hirtelen lett ilyen kis mocorgi akkor inkább menj el egy UH-ra, vagy a védőnőhöz szívhangvizsgálatra.

Patrícia szerintem nyugi, azt olvastam, hogy az utolsó időkben akár 200-250 grammot is gyarapodnak hetente, akár még 3 kiló feletti is lehet, mire megszületik :)

Kissziporka kép alapján nem mondanám, hogy 40 felé jársz, de talán még a 30-at sem !

Az én babám általában házimunka közben sokat mozog :) Főzni nagyon szeret :lol: sokszor előfordul, hogy abban a félórában, mikor számolnom kéne, akkor pihenget, de előtte, meg utána nagyon aktív (a védőnő azt mondta, hogy minden nap 3x ugyanabban az időben fél órán keresztül figyeljem, tehát pl. 8-8.30, 12.30-13, 17.30-18, és hogy ahogy elkezdtem, attól ne térjek el.)

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Tegnap Noel egy picit többet aludt nappal.... :) tudtam egy kicsit pihenni...biztos a front az oka mindennek...
De sikerült jól kicsesznem magammal,mert rosszul keltem fel az ágyról,és meghúztam magam... :cry: azt hittem egész nap,hogy szétszakadok....még a köhintés is fájt...kicsit pánikoltam... :cry:
ma már egy picit jobb,de éjjel nagy harc volt az oldalt fekvésért ...



kristin,nagyon kellemetlen lehet az aranyér... :cry: nekem még nem volt,de csodálkozom is,mert nekem mindig problémát okozott,hogy nem iszom eleget,nincs sok rost...stb.én végig segítetettem magamnak ebben,guttalaxal..meg lekvárral.de így sem volt mindig sikeres.. :cry: én úgy tudom erre kenőcs van,meg ecsetelés,nem?
nem használ semmi?nekem meg azt mondták,hogy ha lejjebb kerül a poci,akkor egy kicsit könnyebb lesz,mert nem nyom fent..akkor nyom lent? :) sehogyan sem jó a végére....
timea35
Budaörs
 
 


Patrícia!
A fiamnál egy héttel szülés előtt mondta az ultrahangos, hogy maradjon még bent ez a baba, mert nagyon picike. Szüléskor az orvosom azt mondta2600g körüli lesz. Mikor megszületett és lemérték, ő sem akarta elhinni, hogy 3400g. Azóta nekem súlyra mondhatnak akármit, egyik fülemen be, a másikon meg ki.

Tímea!
Bennem éjjel-nappal nyüzsgés van mostanában, ha végre van egy fél óra csend, akkor meg rákezd csuklani. A fiamnál is így volt, szüléskor a fájások között is mocorgott még. Nem lett hiperaktív, sőt egy határozottan kiegyensúlyozott nyugodt gyerek.
ducimami
 
 


Halihó....Boldog viharnapot mindenkinek! :lol:

Hogy ez a Micimackó mennyi mindennek tudott örülni! :) Engem kissé meggyötör ez az állandó szél, a fejem 2 napja fáj, de a családom nagy része is ezzel küzd! Borzasztó!

Timikém! Gergő sem bírja a frontokat, hajnal óta megy a bugi! Meg szoktam dicsérni, hogy milyen erős, meg ügyes, simogatom folyamatosan, mást úgysem tehetünk...este jöhet a citromfű tea! :)

Kristin!
Asszem már írtam, de próbáld meg a Sperti kenőcsöt és kúpot, az nagyon jó, esetleg, ha meg tudod oldani, akkor a kamillás ülőfürdő tud még segíteni, persze csak langyos állapotában. Jógán nálunk mindig van intim torna, ott ezt a rész is erősítjük! Keress rá a neten, tuti van valami leírás.

Tegnap voltunk dokinál, volt UH, meg miegymás. Minden a legnagyobb rendben, 2200 g körüli a töpörtyű, a doki szerint 3500 g lesz mire megszületik! A súlyom mit sem változott, hiába eszem többet. A méhszáj zárt és ami a legjobb hír, hogy a lepény sem tapad már a méhszájhoz közel, úgyhogy jöhet a sima szülés! :lol:
Ennek örültem nagyon, mert így Apa tuti bent lehet velünk!
Találkoztunk a szülésszel is, egy igazán fiatal doki, de náluk mindenki szülész volt a családban visszamenőleg, úgyhogy az anyatejjel szívta már magába a tudást! :) Nagyon szimpatikus, vidám embernek tűnik! Szerintem a szülésznőnkkel együtt remek csapatot alkotnak!

Tegnap egyéb téren is belecsaptunk a lecsóba, elindult a ház felújítás, a Pici szobájával kezdtek a fiúk, hőszigetelés, gipszkartonozás, festés, parkettázás... holnapra már készen is lesz, már csak a bútorok vannak hátra! Még jó, hogy pörög a kezük alatt a munka.

Amúgy köszi mindenkinek a kedves szavakért, a fotó valamikor október végén készült, nem túl régi! Néha magam is meglepődöm a 42 évemen,....főleg így leírva néz ki szarul...a tortámon a barátnőm megfordította a gyertyákat, úgy sokkal kellemesebb volt a látvány! :lol:

Kitartás mindenkinek! :P

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Timi!

Eddig nekem sem volt ilyen jellegű problémám...az anyagcserém nekem sem volt tökéletes, de ha odafigyeltem rá, hogy mit eszek és jó sokat ittam általában meg tudtam oldani a dolgokat és nem lett aranyerem, max csak 1-2napos kellemetlen érzés odalent.
Sajnos igen, nekem ez a tapasztalatom, hogy most hogy lejjebb került a baba durvult el a helyzet, érzem ahogy feszegeti a lenti rész elől-hátul!

Kissziporka!

A spertit használom, de sajna nem segít abban, hogy rendeződjön a helyzet, úgy érzem, hogy nem is fog már elmúlni, csak szülés után. A kamillás ülőfürdő nem lenne rossz, de mivel már nyitva van a méhszáj sztem nem szerencsés ülőfürdőzni, nehogy valami baci beszaladjon a picihez.
A jegelésen gondolkodtam még, de nem tudom, hogy az mennyire lehet hatékony????!!!

Nekem is kevesebbet mocorgott a picike a napokban, már kezdetem is aggódni miatta, hogy esetleg be kell menni a kórházba, de este mindig behozta a lemaradást.Tegnap előtt hajnalban is 1,5 órán keresztül dolgozott..el sem tudtam aludni tőle:))

Kimostam az utolsó adag kisrucit is,már csak ki kell vasalnom azokat is, a kórházi csomagok is szinte teljesen készen állnak...de azért remélem, hogy még 1 hétig bennt várakozik a babuci. Nem akarom, hogy koraszülöttként kezeljék!!!
kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!!

kissziporka!!

Így ránézésre én is húszas évek vége, max. harmincas elejére tippelnék!! (irigy szmájli)

Ez a micimackós beszolás tuti volt!! :wink:
Nálunk most amúgy is ez a favorit, napjában többször meg kell nézni, néha a könyökömön jön ki, de alapjában imádom. :lol:

ducimami!

Teljesen igazad van, eddig még nálam sem találták el egyik gyerek súlyát sem. De még a közelítő értéket sem.
Én ezért sem veszem figyelembe, mit mond a doki, hogy mekkora.
Úgysem akkora lesz. Tapasztalat. :wink:

kristin!

A dokinak azért említsd meg az aranyér dolgot, mert szülés közben okozhat galibát.
A normál szülés amúgy is nagyon megviseli a "lenti berendezéseket" a sógornőmnek szülés közben lett aranyere és sajnos azóta is kínlódik vele, pedig ennek már 18 éve....

Nekem sajnos az éjszakáim kibírhatatlanok. Mostanában elég erős méhösszehúzódásaim vannak, leginkább éjjel. (eddig mindegyik gyerekemnél éjjel indult meg a vajúdás)
Na, meg alig találok pozíciót, amiben tudnék nyugodtan aludni. Sehogy nem jó, mindenhol fáj, szóval már nagyon kínlódom.

De azért még ne jöjjön a kiscsaj, töltse ki szépen az idejét. :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Azért már érezni mindenkitől,hogy fogy a türelem.... :lol:
mindenkinek fáj valami,vagy már kevésbé elviselhető....
Kristin,neked az aranyér nagyon rossz lehet...tényleg szóljál a dokinak,vagy nem szólsz a szülésznőnek róla?hátha tudna valamit ő is...bár elégé leszűkül a kör a krémre... :cry:

Nekem a combom belső részén van egy ér,és az fáj már több hete,ha többet vagyok fent...de néha csak úgy...
tegnap anyu is érezte végre mi tombol belül...azt mondta nem semmi erő van az unokájába... :wink:
Egy órával ezelőtt meg az apja kapott egy csodás tombolást...befejeztem az evést..és ennek örömére... :wink:
Azért jó volt látni a fejüket... :lol:

Yusz,az alvást átérzem veled...a 26.hét óta harcolok vele,egy jó alvásért...tényleg bízom benne,hogy nem a 40.hétre vagy utána bújik ki...neked bent maradtak végig a lurkók?

kissziporka,neked hanyadik baba lesz a kis Gergő?
nem semmi mekkora melóba vagytok....mi nekünk Noel születése egy szobacserével,és annak az én ízlésemnek az átalakítására volt szükség,de az is elég volt.most nem lenne erőm máshoz.elég a mindennapi teendők...így sem fekszek le napközben..mindig találok valamit...miért van ez... :)
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Hát csajok...új alvási módszert fejlesztettem ki, melynek következtében 2 napja úgy alszom, mint a tejbetök! :) Oldalt fekvő helyzetben félig felmászom a falra. A szoptatós párnát a két lábam közé veszem és alszom boldogan! :) A magasabb fej és törzshelyzetnek köszönhetően nem nyomom sem a babát, sem a szívemet, ráadásul még az éjszakai toalett látogatás is elkerült, ami külön öröm számomra, mert utána marha nehezen szoktam visszaaludni. 8 órát aludtam...hihetetlen! :)

Kristin!
Ha nyitva van a méhszáj, akkor valóban kerüld el az ülőfürdőt! Beszélj a dokiddal, vagy a védőnővel...tuti van valami ötletük! Emlékeim szerint a vadgesztenye kivonatos kenőcsök jók lehetnek, de inkább kérdezd meg!

Yusz!
A védőnőm azt tanácsolta még a terhességem elején, hogy napi 3x2 Magne B6-ot szedjek be. Hát...ha annyit nem is, de napi 2x2 általában lemegy, így elkerülnek az erősebb méhösszehúzódások.

Timi!
Gergő a második kisfiam, de miután a nagyobbik -Balázs- idén lesz 15 éves tisztára, olyan, mintha az elsőt várnám. Persze egy csomó mindenre emlékszem, meg a tapasztalat azért sokat segít, de annyi minden változott az elmúlt években, hogy néha csak kapkodom a fejem.
A házunk felújítása amúgy is esedékes volt, teszem hozzá jobb lett volna az ősszel, de így alakult. Azért nem aggódom annyira, mert tényleg a saját embereink csinálják, és nem lacafacáznak sokat. Max. 1 hét szerintem és készen lesznek mindennel.
Gergő szobája szerintem gyönyörű lett. Nem nagyon szeretem a pasztell színeket, ezért egy erősebb szín, a hibiszkusz mellett döntöttünk. A bútor világosabb, európai juhar...együtt nagyon szép lesz...legalábbis nekem. Miután a szoba tetőtéri ezért nagyon világos és mikor besüt a nap szinte ragyog és iszonyúan vidám.

További szép hétfőt napot Nektek...ja és mosolyogjatok sokat, zavarjátok össze a világot így hétfőn! :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok,

Huuu, Sziporka, nagyon jol nezel ki. Gyonyoru a borod! Mi a titok?
Nem is tudom mi a rosszabb a haz felujitas vagy a koltozes... Biztos nagyon szep lett a babaszoba, majd rakj fel kepet rola. A magneziumot lassan el kell hagynod nem? Azt hiszem 36. hetig lehet szedni. Utana nem javallott. Alvasi modszered vicces :lol:

Kirsten, sajnalom ezt az aranyer dolgot. Borzaszto lehet. Kitartas, mar nincs sok hatra. Otletem nincs gyogyirt illetoen. Sok pihenes talan, ne allj sokat, hogy a suly ne nehezedjen ra.

Patricia, szerintem nem pici a babad. Hetente 200-250g-ot hiznak a vegen az meg legalabb 1 kg. 3 kilo felett lesz az a kis Medea baba :wink:

Zsofi, en nem szoktam szamolni a mozgasat mivel annyira ossze-vissza.
Igazabol olyan erzes mintha csak nyujtozkodna. Nincs rugkapa meg boxolas. Csuklani viszont csuklik egyre tobbet :lol:

Ducimami, nem semmi az a majd' 1 kilo tevdes :lol:

Ma reggel voltam haziorvosnal. Beregisztralt az uj korhazba. Igy a Lister Hospitalban fogok szulni Stevenege-ben. Kb fel oranyira van autoval.
7-ere vagyok kiirva, anyukam jon 3-an es velunk lesz egy honapig segiteni az elejen. Ennek ugy orulok. Olyan jo,hogy sikerult kivennie egy honap szabit.
Tovabbara is jol vagyok, zero panasz 9 kg plusz.
Kepekkel kesobb jovok, le kell oket kicsinyitenem.

I.
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!


Kisssziporka,biztos szép lett a kicsi szobája..én is szeretem azokat a színeket amiket írtál... :) sokat költöztem az elmúlt 10évben,de ennél a lakásnál már teljesen ki tudtam élni magam,így lett minden helyiség más színű..és más világú...jó nagy a másik fiad.. :)
biztosan várja már ő is a kicsit...az én gyerekeim is várják,bár láthatóan izgulnak is...mikor teregettem a kicsi ruháit,a ma 22éves Dánielem folyton leszedte,hogy milyen aranyos ez a ruha is..meg ez is...az ő hasonlatával élve:,,biztos olyan lesz mintha lenne még egy
kiskutyánk..aki kicsi ,sokat sír,fel kell kelni hozzá,vigyázni kell rá...
mondtam neki nevetve,hogy érdekes hasonlat..de tőle ez megszokott. :wink: nagyon gyerek még,viszont imádja a gyerekeket..és nagyon házias.


oolong,a magnéziumot nekem is mondta a dokim és a szülésznőm is,hogy el kell hagyni a 36.hét után...mindjárt itt van..
jó neked,hogy nincs ekkora harc és boksz benned..biztos nyugodtabb mint a miénk,vagy nincs olyan front most nálatok.. :lol: az is tök jó,hogy nincs panaszod és jól bírod így a végén is...
én is annyit híztam,mint te.. :D az én anyukám már nyugdíjas,25 év óvoda után,és a szembe lévő házban lakik...nekem is lesz segítségem...már rajtra kész.. :wink:
timea35
Budaörs
 
 


Hali!

oolong!
Köszi...a bőröm "gyárilag" ilyen, de azért küzdök vele, nagyon világos, és a nap hamar lekap, de ennyi idő alatt már megtanultam bánni vele, igaz volt gyerekkoromban egy-két álmatlan éjszakám! :) Mostanában viszont "divatba jöttem"...már nem annyira ciki hófehérnek lenni a legnagyobb nyárban! :D Amúgy sem az én műfajom pörögni a napon, mint a grill csirke! :) Akkor már inkább bicajozom, vagy röpizünk!

Tényleg! A csíkokkal hogy álltok? Nálam a shea vaj abszolút bevált...nyoma sincs a csíkoknak!

Timi!
Balázs is nagyon várja a tesót, mostanság leginkább attól tart, hogy fogja tartani. Már előre töri a buksiját, hogy fognak engem közösen "szívatni"! :) Persze csak poénkodik, de már most rengeteget segít, főleg a cipelésben! Imádom!

Azért a hét még tartogat nekünk 1 kellemes napot...szombaton van a középiskolás központi felvételi! Szerintetek? Lassan zabszem se fér a fenekembe, pedig nem nekem kell megírni! :(
Ahogy Hajdú Steve barátom angol felesége mondaná a "rettegés fok"-át, retek és fóka van nálam!: :P

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok már én is, jó sokat írtatok megint. Főleg, hogy még péntek este elhatároztam, írni fogok, de a fáradtság erősebb úr volt.

Most próbálom bepótolni.
Mi is voltunk szülésfelkészítőn, egész jó volt, kicsit talán kevésbé félek már a szüléstől, nem mert azt mondták egyáltalán nem fáj, hanem mert itt azért beszéltek róla... :)

Alvás, hát az nekem is katasztrófa, s még rosszabb, hogy amikor éjszaka arra ébredek, hogy a jobb oldalamon fekszem, vagy éppen háton, hát akkor már a lelkiismeretfurdalás is elfog, mert ugye csak a baloldal ajánlott. De ha azon fekszem, már mindenem fáj, meg nyomodik, húzodik, viszket...stb. Most annyit változtattam, hogy csináltam egy nagy párnát, így betámasztom a hátamhoz, s ha mégis hátamra fordulok, nem teljesen laposan a hátamon vagyok, hanem kicsit féloldalasan..talán ez nem olyan gáz. Így akezem sem zsibbad annyira.

Csíkok? Nekem még nincsenek, remélem már nem is lesznek. Viszont már nagyon húzodik a bőröm. Gondolom babóca dugja ide-oda a lábacskáját, de olyan érzés mintha kiszakadna a bőröm.
Egyébként nálunk sincs ilyen nagy mozgás. Oolong, örülök hogy írtad, nálatok is csendesebb a helyzet, kicsit megnyugtat. Főleg mert itt csak annyit mondanak vizsgálat során, hogy ez lehet így természetes ennél a babánál, de ha aggódom, hívjam fel a kórházat. Kb mint nyugi, nincs semmi gond, bár lehet, hogy mégis, te tudod mit csinálsz, bemehetsz a kórházba..én mosom kezeimet.

Oolong, én az Ipswich-i kórházban szülök, azt mondják jó, majd meglátjuk. Nálunk sajnos nincs kórházi látogatás...csak egy pár perces videót láttunk a kórházról. Itt már másnap haza engednek ha minden rendben lesz..vki azt mondja, hogy nem is baj, otthon jobban lehet pihenni. :)

Én magnéziumot nem igazán szedtem eddig sem, eléggé rossz gyógyszerszedő vagyok, a vitaminokat is szinte az orrom elé kell tenni, egyébként elfelejtem bevenni őket. Eddig nem is voltak olyan nagy összehúzodásaim.

Remélhetőleg amikor majd kell, akkor lesznek. Néha már azon is izgulok, hogy mi van, ha fájásaim lesznek, de tágulni nem tágulok?

Nálunk még sehogy sem áll a babaszoba. Igazából már szinte minden megvan, de előtte csak egy raktárnak használtuk, most már félig ki vanpakolva, de még szeretnénk kifesteni, meg bepakolni...stb. Néha tartok tőle, hogy nem leszünk meg időben. Komolyan úgy néz ki most a lakás, mintha most költöztünk volna be...katasztrófa. :)

Lánynevekkel még mindig hadilábon állunk, a fiú név már meg van...úgy néz ki.
Kissziporka, annak kicsit örülök, hogy náltaok Gergő lesz, mert én is szerettem volna ezt a nevet, de végül nem ez győzött. De te is akkora vagy kiírva mint én, így olyan egy kicsit, mintha mégis ez a név is lenne..:)

Ti miben viszitek haza a babákat? Mennyire kell beöltöztetni őket? Mondjuk jelenleg felénk ilyen +10 fokok vannak, szóval nem hiszem, hogy nagyon hideg lenne február végén....

Hát röviden ennyi!

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Timi, az elmult 2 nap nekem is a picur ruhainak mosasaval vasalasaval telt :wink: Anyukad rajtra kesz :lol: ez nagyon edes. Az enyem is, varja mar ezerrel.

Kissziporka, nekem nincsenek csikjaim, remelem nem is lesznek. Mondjuk en mar az elejetol kenem a hasam, mellem, fenekem olajjal. Szoval nem tudom, hogy ez miatt vagy egyebkent se lenne. Sok szerencset a felvetelin. Hova jelentkezik a nagyfiad?

Csekom, a jo brit levego latod milyen jo hatassal van a babykre :lol: A babaszoba nalunk sincs meg berendezve :oops: sot meg babaulese es babakocsija sincs :shock: A heten meg kene rendelni mar ezeket is. Nalatok meglepetes lesz a neme? Korhazbol hazavinni en bodyt, rugit, kissapkat meg egy overallt adok ra. De nem azt a vastag belelet hanem azt a vekonyat ami itt pramsuit neven fut. Kép 6 honapos Kép 7 honapos Kép 8 honapos Kép december elejen

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!

Látom nem csak nálunk téma a lakásfelújítás. Mi szeptember óta csináljuk, úgy azért elég nehéz, hogy sok mindent magunknak csinálunk, délután, hétvégén, vagy szabadnapot kell kivenni. Meg közben itt lakunk, ezért hát elég lassan megy. De kopp-kopp-kopp azt hiszem mostmár vége lassan, tényleg csak apróságok vannak, meg egy nagy feladat, a takarítás. De azt is apránként lehet, mert gyorsan kifáradok.

A gyerekszoba már kész van, most már csak függönyt kell bele, meg a bútorokat elrendezni.

Magnéziumot én eddig napi 2-t szedtem, most felemelték az adagomat 3-ra. De lassan tényleg el kell hagyni. Nem tudom mi lesz velem akkor, tegnap éjjel is begörcsölt mindkét lábam, egyszerre :roll: Egyébként én is elég rossz vitamin szedő vagyok, van a hűtőben egy üveg vaskészítményem, kb. 2 hónapja ott áll, 2 hétre elegendő mennyiség volt benne eredetileg, még félig tele van :D

Hazahozatalhoz én már összekészítettem a cuccokat, úgy voltam vele, hogy inkább rétegesen legyen, több legyen, minthogy ha hideg van megfázzon. Ha túl meleg lenne február végén legfeljebb valamit nem adok rá. Bekészítettem egy pelust (tutira legyen tiszta :lol: ) 2 body-t (1 kisebb és egy nagyobb-nem tudom mekkora lesz, mikor megszületik), 1 kis harisnya és 1 pár kiszokni (még nem tudom melyiket adom majd rá) 2 rugi (kisebb, nagyobb) 1 kis kardigán, 2 sapka (cérna és vastag) 1 nagyobb overall (téli), meg egy polárpléd.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

kissziporka!

Ne is mondd, tiszta ideg vagyok, az én lányom is felvételizik szombaton. Már hetek óta gyakorlunk a netes felvételi feladatokból, remélem sikerül neki.

A görcsökre szedek magnéziumot, de nem a Magne B6-ot, hanem a Juvita Magnéziumát, napi kettőt. Nyújtott felszívódású és egy tabletta 250 mg magnéziumot tartalmaz.

Én is küzdök a fehér bőrömmel, sajnos nyáron tényleg nem a legjobb dolog, az első két napon töltött időszak mindig leégéssel végződik. 50-es napozótejet használok, mint a kisbabák. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Jaj de jó,hogy nálunk már 1hónapja legalább,hogy megvan a helye...mennyire nem lenne erőm,se kedvem most vásárolgatni... :)
amúgy is az a típus vagyok,aki mindig előre jár egy pár lépéssel...de gondoltam arra is ha rossz idő lenne mostanra,meg a párom így a végén tud egy kicsit pihenni a szabadnapján,mert már nem rohangálunk úgy... :)
akik még most készülnek..kitartás..és minden elismerésem... :)

Nekem a 3napra a kórházba,badyt és sapit,meg kesztyűt(amit nem hiszem,hogy rá adok)kell vinni,mert pólyában van.viszek fehér és kék szettet ezekből.meg egy kis plédet...ha jövünk haza,apa hoz be rugit,kardigánt,és vastag plüss téli overált meg lesz egy pléd rajta a hordozóba.vékonysapi és egy vastag a buksiján...és miután ennyi ruha lesz rajta,nem csinálunk 1000c a kocsiban majd....

Csekom,az tök jó,hogy ott nem tombol a tél...rétegesen öltöztetni a legjobb,a többit meg meglátod milyen idő lesz...a szülési fájdalmakkal meg a tágulással én is így vagyok mint te..de megoldjuk,meg lesz segítségünk ne félj...
:wink:


oolong,nagyon csinos kismama vagy...kb ekkora az én hasam is,a magasságomhoz és az alkatomhoz képest... :)
Csíkjaim nincsenek nekem se még...hátha már nem is jön ki...
én próbáltam erre tudatosan készülni 3 dologgal,ami szerintem hatásos lehet.1.nem hízni csak max 10kg.(ez bejött),2.sokat hideg-meleg zuhanyoztatni a bőrt,3.schüssler sót szedek,és olajoztam és kentem a bőrömet...egyébként meg szerintem van aki akármit csinál lesz neki,és van akinek még ezeket sem kell és nem lesz rajta...ez tuti adottság kérdése is.... :wink:
timea35
Budaörs
 
 


oolong!

Jaj de csini vagy te is!!! Nem lenne ott a pocakod rólad sem mondani meg hogy terhes vagy!! :wink:

Nekem is él kint Londonban egy barátnőm, baby sitternek ment ki, aztán elvégezte kint a jogi egyetemet, most ügyvéd. Férjhez ment, gyerekek jöttek, szóval boldog és esze ágában sincs haza jönni.
Speciel megértem.

Nálunk most elég cefet idő van, szállingózik a hó és 0 fok körül mozog a hőmérséklet. Nem tudom milyen idő lesz a szülésemkor, de az tuti, hogy bundazsák megy a kicsire és még pléd is lesz a babahordozóban rajta.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Ahogy látom, ez a csinos kismamák fóruma! Mindenki irtó jól néz ki, gratula!

Hát én nem vállaltam magamra semmi extramunkát, minden marad otthon a régiben, csak épp bejön egy kiságy meg egy plusz komód. (na meg a többi ezer dolog) Sem festés, sem átalakítás, sem semmi... És még így is bénán állok az előkészületekkel. 3 hetem lesz a meló befejezése és a kiírt szülés között, és nagyon remélem, hogy elég lesz mindenre. Ha a bébi meglep és előbb jön, akkor szívás. :shock:
Egylőre nekem sincsenek csíkjaim, de hallottam már olyanról, akinek az utolsó 2 hétben repedt szét a bőre, előtte pedig gyönyörű volt. Szóval még bármi lehet.

Mindenki írja a baba mozgását? Nekem senki nem mondta, hogy írnom kellene. Láttam a kiskönyvben, hogy hátul lehetne ezt vezetni, de én nem foglalkoztam vele.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Oolong!

Tényleg nagyon csini vagy, te sem híztál magadra semmit, csak a pocid kerekedett ki szépen.

Nálunk már szinte teljesen kész a babaszoba, még egy plusz világítás beszerelése van hátra a hétvégén. Egyik barátnőmtől pedig kaptunk egy hegynyi ruhát tegnap végeztem a mosás, vasalással...sztem ha egy hónapig nem mosok is lesz mit ráadni a picire. Mi kezes-lábas, kis overálba+ mózeskosárba hozzuk haza, úgy érzem, hogy biztos hideg lesz, amikor szülni megyünk:DD

Csíkok: eddig nem volt 1 db sem, pár nappal ezelőtt tükörben vettem észre, hogy a hasam alján megjelent pár haloványabb csík, ahogy a babuci lejjebb ment, remélem több nem lesz. Már az eleje óta olajozom a poci-cici-popó határvonalakat, ez alkati dolog, van aki csíkos lesz van, aki nem:(

Ma voltam NST-n, ez volt az első, hát ez a kórházi normál ellátás...brutál...rossz volt a sorszámadó gép, rengetegen a folyosón, semmi levegő, ezer fok...és amikor bejutottam az villant be, hogy olyan, mintha megérkeztem volna egy kísérleti szobába.
Hárman ültünk bennt egyszerre, mindenkinek kinnt volt a pocakja, amihez odafogott egy érzékelőt, és 3 féle babaszívhang tombolt egyszerre. Rendesen koncentrálni kellett, hogy halljam a saját babám szivét+ egy kapcsolót kellett nyomkodni, amikor mozdult a baba. Inkább kellemetlenül éreztem magam, nem volt élményszerű:(
De a lényeg, ami a lényeg, minden rendben a picivel,1 hét múlva újra mennem kell.

Lilly!

Én is ma kaptam meg a táblázatot, hogy számoljam a babamozgásokat, szerintem nem vagy lemaradva semmiről!
kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Kristin,a mi kórházunkban is várni kell sokat erre az NST-re.láttam már egy párszor,mert ott kell kezdenem hátul vérnyomás méréssel,ahol az anyukák ülnek.poci letakarva..olvasnak...és figyelnek:)) mi kedden megyünk először.az nap lesz vérvétel és külön ultrahang,meg vizsgálat is....az egész napot ott töltjük majd...

Olyan napom volt tegnap....szerintem ezt a havazást érezte meg..vagy direkt ilyen... :) délelőtt is mozgott rendesen,de az ebédem után,ami tejbegríz volt...este 11-ig nem állt meg...ha eszek,irtó nagy a tombolás.addig dolgozott délután,hogy estére szerintem másképpen volt a pociban.máshonnan jött a csuklás,és valahogy másképpen éreztem.a köldökömnél folyamatosan kiállt a könyöke..ha megfogtuk,visszahúzta. :roll: ez ment egész este.befeszített..majd enyhült.éjjel úgy éreztem az összes belsőszervemet szétnyomja.és iszonyúan fájt a gyomrom.nem a savamat nyomta,de már hányingerem volt,és próbáltam a kezemmel odébb simogatni onnan.mikor az oldalamról visszafordultam,azt hittem meghalok..úgy fájt minden szervem.nektek is van ilyen?ez normális?azt hittem dagad majd a lábam...nagy lesz a pocim,és nem tudok tőle mozogni,öltözni..stb....de én nem ilyen szó szerinti fájdalmakra számítottam.ezeknek a fájdalmaknak semmi köze a szüléshez.ezeket az ő aktív mozgása és helyezkedése okozza.nagyon fura ez az örökös erős matatás és mozgás bennem.ja,egyébként most is pont ez történik a hasamban... :)
Feladom.nemsokára jön a védőnő,és megkérdezem tőle,hogy ez a rengeteg mozgás,és fájdalom érzés,természetes-e...vagy valami lehet nem jó neki..?!

Hát nekem nem kell számolnom semmit...csoda lenne ha megállna... :wink:
timea35
Budaörs
 
 


Tímea!
Az én babám is másképp viselkedett tegnap, mint szokott. Én is úgy éreztem, hogy a függőleges tengelye körül fordult, mert ott éreztem dolgokat (könyök, térd, sarok?), ahol még soha. Ő pont csöndesebb volt tegnap.

Heti egy-két alkalommal, nálam már beindultak a jósló fájások. Ez nekem új. Éjjel arra ébredek, hogy a keményedések derékba sugárzóan fájnak, 8-10 percenként ismétlődve. Ez már az, ugye?

Csíkok: A fiamat is harminc fölött szültem, vele sem csíkosodtam, most sem. Pár hónappal ezelőttig, erre nagyon büszke is voltam, hogy ilyen "öregen" ilyen jó bőr vagyok. Erre olvastam valahol, hogy minél fiatalabb a kismama, annál valószínűbb a striák kialakulása, mert még feszes a bőrük, a kor előrehaladtával már jobban nyúlik a bőr, minél korosabb a kismama, annál kevésbé csíkosodik. ( Na, azóta nem hangoztatom olyan hangosan, hogy nekem nincsenek. :lol: )

Nálunk (Szolnok) azt ajánlja a védőnő, hogy a benttöltött napokra is vigyek be babaruhákat a kicsinek, mert eléggé lestrapáltak a benti ruhák, ráadásul napi egy jár, ha azt baleset éri, akkor nincs váltás. Mi nem tudjuk a baba nemét, a kisfiam ruhái megvannak, azokat viszem be. Ezek nagyrészt fehérek (őt sem tudtuk), kékek, zöldek. Ha kislányunk születik, ugye nem néznek hülyének, ha nem rózsaszínbe lesz öltöztetve?

Szép napot mindenkinek!
Kati
ducimami
 
 


Sziasztok!
Látom még senki nem szült meg, én sem:(
Pedig a nyavalyák nálam is megvannak, és elegem van ebből az egészből.. Alvatlanság, pisilési inger állandóan, és a nagy pocak!
Persze a bárányhimlő nem múlik az oviban, a kicsik pedig itthon vannak, szóval pihenés nulla!
Talán a hétvégi hidegfront kilakoltatja Dománt!
Dobok pár képet.. Ami a 34. héten készült, ahol a kicsik festettek a pocakomra, és ahol a térkép előtt állok, amit a nagyfiamnak csináltam, és éjfélkor fejeztem be, az pedig a legfrissebb kép.. Én 13 kg-nál tartok, remélem nagyon már nem lesz több..
Kép Kép Kép Kép Kép
humadene
Jánossomorja
 
 


ducimami,amit írtál a csíkokról...tök jó,most az egyszer örülök,hogy ma holnap 36 vagyok... :)

Most ment el a védőnő...azt mondta,hogy annyira nem természetes,hogy ennyit ébren van,és az elmondott fájdalmaim sem...de jövőhéten az NST-n azt mondta több kiderül,mert ott nem csak a szivét nézik,hanem a fájásokat is.elvileg ha nagyon nem jó neki valami,és azért van ez a hepaj,akkor ott kiderül.már várom.úgy számolom,hogy a 35.hét végére lesz 3kg,az eddigi növekedése alapján...hát a hasam az nem lett kisebb... :) megyek hétfőn a kiválasztott gyerekorvoshoz,a felírt receptekért...meg,hogy megismerjem... :) a jóslófájásokat nem ismerem..de nekem nem is fáj a derekam körül..a hátam,de a rossz fekvéstől...
dehogy baj,hogy nem lesz rózsaszínbe...és Noelnek az apjával együtt,narancssárga-szürke babakocsit,hordozót,meg krémszínű kiságyat vettünk.nem kell kékbe legyen.van kék ruhája,de sok más színű is....a fehér pont jó.. :lol:


humadene,jó nagy a pocid...nekem semmi ilyen terhességi bajom nincs...nekem amiket leírtam,azok vannak...pedig valami ilyesmire számítottam,mint neked.... :) nem félsz a bárányhimlőtől?most nem lenne jó,ha elkapnátok...én úgy tudom.vagy kértetek oltást?


Ja,a védőnő is azt mondja amit én...február első hetén nyugodtan jöhet...nincs már mitől tartani.... :lol:
timea35
Budaörs
 
 


Nem kaphatjuk el, mivel itthon vannak kartácsony óta, éppen emiatt, mert nem kaphatjuk el.. Szóval így hogy itthon vannak nem egyszerű.. De van remény hogy lassan vége, mert hasmenésem lett, és az 1 másfél héttel szülés előtt jelentkezett mindegyik fiúnál.. És a derékfájás egyre erősebb, valamint a jóslófájások sem csak keményedéssel járnak, hanem már fájnak is, csak éppen nem rendszeresek..
Ha nem is a hétvégén, de azt érzem,hogy a jövőhéten túl leszünk a szülésen, és kezdődhet egy újabb szakasza az életünknek, ami eddig ismeretlen volt!
Mindenkinek kitartást!Jövök még..
Andi
humadene
Jánossomorja
 
 


Jajj a mozgás, nekem is nagyon sokat mozog, nem emlékszem hogy ennyire aktív lett volna akármelyik is.. Hihetetlen aktív, és reggel elkezdi, és estig abba sem hagyja.. Sőt ha éjjel felébredek akkor ő is felébred, és ugyanúgy mozog mint nappal.. De ha belegondolok nem is voltam sosem ilyen vékony terhesen mint most, és a dokim azt mondja,hogy most sokkal jobban érzem a mozgásokat, mivel közvetlen a baba van a bőr alatt.. Ugyanis eddig 75kilóval kezdtem a terhességekete, és az elsőt 120.-kgval, a másodikat 94kgval, és a harmadikat 86 kilóval fejeztem be, most pedig 72.5kiló vagyok, szóval akármennyire is ennék már nem érem el azt a súlyt amivel indítottam a többit.. A dokim szerint a hasfal vastagsága nagyon sokat felvesz, illetve ad..Szerintem ezen ne aggódj! :?
humadene
Jánossomorja
 
 


Sziasztok,

Na igy 30 felett mar ven csirkeknek szamitunk es nem csikosodunk :lol:
Itt nem tudom mikor lesz NST. Meg nem emlitette a vedono. Penteken megyek hozza majd rakerdezek.

Kristin, kiserleti szoba... :( Furcsa, hogy otthon egyszerre tobb kismamaval foglalkoznak.

Humadene, szepen kidekoraltak a fiaid :) Jo nagy mar a pocakod!

Timi, remelem az NST utan mar megnyugodhatsz. Csak nincs gond. Szerintem csak szimplan mocorog almaban is.

Lilly, jo sokaig dolgozol. Hogy birod? Elso baba?

Az elmult nehany napban nekem is voltak furcsa, kellemetlen erzeseim.
Lent a medencemben eles, szuro fajdalom de csak par masodpercig. Este Tv nezes kozben meg seta kozben jon elo. Nemtom mi lehet. Lehetseges, hogy mar ekelodne befele? De a hasam meg nincs lent. Otlet? Ja a vonalzom kesik, ma vagyok 37+1.
Tegnap vettem egy cumisuveget. Ti vettetek? Hany db-ot? Igazabol szoptatni tervezem, de azert jo ha van nem? Vegyek tobbet? Egy sterilizalot kaptunk ajandekba. Meg cumi,ti vettetek? Jaj annyi minden kell ezeknek a kismanoknak. Bar az is lehet, hogy csak mi bonyolitjuk tul a dolgokat :)

Yusz, sok szerencset nalatok is a felvetelin!

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Halihó!
Úgy beindult a topic a végére,mint a pocaklakóink! :D

Ducimami!
Köszi a nyugtató szavakat is,meg a többieknek is. Miránál szülés előtti napon 30 dkg-mal saccolta kevesebbnek a gép,de azért majd 1 kg eltérés nem semmi! :O

Oolong!
Mi a keresztneved,ha nem titok?
Nagyon csini kismami vagy,meg ahogy olvasom nagyon laza is,így a végefelé kórházváltás egyebek!Ügyes :)

Lilly!
Eddig én sem írtam a babamozgást,szóval szerintem nem vagy lemaradva!Ha meg úgy érzed,h hirtelen megváltozott valami odabent,úgyis tudod hova kell fordulni,nem veszi a fejed senki,hogy nincs rendesen töltve! A 2 nagynál sosem írtam!!!!!!!
A bébi pedig nem jön előbb,megvár mindent,h kész legyen!!! :wink:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Timi!
Olyan már velem is többször előfordult,hogy pl. hirtelen megfordulás,vagy mozdulat után,olyan hirtelen és éles fájdalmam volt,nekem a hasamban,h azt hittem annyi nekem! durva volt!!!

Humadene!
Jó nagy poci! Nálunk is bárányhimlő járvány van az oviban,de a törpök be vannak oltva,én meg már voltam...szóval remélem megússzuk!

Felvételi miatt idegeskedőknek megy a drukk! Ügyesek lesznek a gyerekek! :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Húúúúú csajok! rendesen belehúztatok az írásba, nem győzök olvasni!

Timikém!
Ne aggódj...rendben lesz minden, hacsak arra gondolsz, hogy egy felnőtt embert mennyire megvisel ez a változékony, hülye idő, akkor nincs min csodálkozni. Mikor a Balázs kicsi volt egy nappal előre lehetett tudni, hogy szeles, esős idő lesz! Jobb volt, mint egy béka! :) Szerintem Noel is csak ezt érzi...én nem is emlékszem ilyen hülye télre...nálunk bimbóznak a fák. Reggel döbbenetes mennyiségű hó hullott, délre szinte nyoma sem volt, ragyogott a nap!

Yusz!
Közeleg a szombat!áááááááááááááááááááá!!!!!!! Asszem kicsit túlspilázom a dolgot, de abszolút felháborítónak tartom, hogy csak zseniket várnak mindenhová...Balu nem tanul rosszul...4,2 körüli az átlaga, de hogy rettegni kell, hogy felvegyék valahová az komolyan mondom, nonszensz! Ráadásul heti 4x edzésre jár...abszolút ki van facsarva...úgy szar ez az iskola rendszer ahogy van!

Oolong!
Nagyon csini a pocid. Könnyen ment a kórházváltás?

Nálunk minden okés! Még egy pár nap és vége a festésnek, parkettázásnak!
Nekem senki sem mondta, hogy számolnom kéne a magzatmozgásokat, nem is tudnám, mert elég csak rágondolnom és már jelez is. Főleg, ha Apa, vagy a Balu hangját hallja! Szóval szerintem felesleges lenne!
Amúgy ő is erőteljesebben mozog, simán felismerhető a popsija, könyöke, térde.
Ezenkívül viszont tök jól vagyunk, jól alszunk és a napok is nyugodtan telnek!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!
Csíkok: remélem elkerülnek. Eddig nem vettem észre, hogy a hasam csíkosodna. Pedig hajlamos vagyok rá, a combomon, térdemen van pár (még kamaszkori hirtelennövés következménye). Ami viszont aggasztó, hogy jelentős karfiolfarm nőtt az alfelemre :cry: Tuti sokáig tart majd ledolgozni :cry: :cry:

Ducimami szerintem nem fognak hülyének nézni. Különben is, senkinek semmi köze hozzá :wink: Mi piros babakocsit vettünk, barackszínű a gyerekszoba, sárgás, bézses takarói vannak, és az egyik harisnyája rózsaszín :lol:

Én pénteken megyek CTG-re. Eddig ahogy láttam egyszerre 1 vagy 2 kismamán van a gép, de ők teljesen külön, egy kis fülkében ülnek, egyesével.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Jo reggelt!

Patricia, szerintem pont te kerdezted meg az elejen a nevem. Nem titok:Iza. Tenyleg a kis nagyfiad hogy van? Neki voltak problemak a vesejevel nem? Remelem minden ok.

Sziporka, de jo, mindjart kesz a haz. Ugyesek vagytok. A korhazvaltas viszonylag konnyen ment. Az egyetlen dolog ami lassitotta, hogy csak a haziorvos tud referalni es hetekbe telt mire kaptam hozza idopontot. Ma probalok bekonyvelni egy vizitet a korhazba, ui vasarnap delutanonkent meg lehet nezni a szuleszetet. Jo lenne latni mielott odakerulunk. Tegnap mar probaltam, de csak 3:30-ig lehet hivni oket en meg 3:45-kor telefonaltam :(

A mi kislanyunknak is vannak orokolt kek cuccai :) Mondjuk lanyokon nem olyan veszes a kek mint fiukon a rozsaszin :wink:
En is vettem szines holmikat. Rozsaszin cucca alig van. Legtobb rucija feher egyebkent.

Ma este megint szulesfelkeszitore megyunk. Szoptatas, babagondozas lesz a tema.

Szep napot mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok Csajok!

Esküszöm nektek nem lihegem túl a dolgokat....
értem én,hogy mitől és mennyit mozoghat egy kisbaba bent a pociban...nincs is azzal baj...és aranyosak vagytok,hogy nyugtatgatok... :lol:
Kibírok bármit,mert ha nem mozogna,jobban félnék....
Még mindig azt mondom,így a 35.héten..és tudom,hogy ő még nagy baba is,hogy alapvetően semmi tipikus terhességi kínlódásom nincs.
Ami van,az viszont fáj..és ez biztosan az alkatom miatt van.
Terhesség előtt is voltak gyomor bajaim...tükröztek is.
Mikor váltam 60kg sem mindig voltam,és azért 180cm vagyok...
Mindig mondta a dokim,hogy a szerveim lejjebb csúsztak a fogyástól,és hízni kéne...2 év alatt,hogy megnyugodtam szedtem fel 5-6 kg-ot...38-as így is a méretem..(na nem most) :lol:
Tehát szenvedek...ő nő..én nem.mikor ébredés után elrendeződik bennem a törpe,össze-vissza bugyog a gyomrom,és mozognak a belek...oldalról fordulás után,iszonyú a fájdalom...ez az én bajom,nem ő okozza.csak rém rossz. :cry:
Az viszont tény,hogy rengeteget van ébren...lehet,hogy kint is ilyen lesz.én nem voltam jó baba...folyton ettem volna mohón,és utána visszajött minden belőlem...hetekig más gondozott,és tápszert kaptam..mert anyukám egyedül velem,olyan rosszul volt szülés után,hogy nem tudott magáról sokáig...nagyon beteg volt.
Kitudja milyen baba lesz kint? :lol:
Ezek a problémák most jöttek elő,ahogy ő egyre nagyobb bennem...ha látom,hogy nem szenved ő...megnyugszom..én pedig kibírom...drukkolok,hogy február elején kibújjon...neki is jó lesz már,és nekem is... :wink:


Drukkolok nektek csajok a szombat miatt!
De jó,hogy mi már ezeken túl vagyunk... :wink:
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Timi!

Remélem nem lesz semmi gond a picivel. Én nem gondolnám, hogy a sok mozgás rosszat jelent. Nekem is alig van pihenés a hasamban, ez az első babám, aki ennyit és ilyen intenzíven mozog.
De azért nem árt, ha tényleg ránéznek, főleg, ha megnyugszol utána.
Az anyai megérzésekre mindig hallgatni kell!!

kissziporka!

Melinda is 4,5 de ettől eltekintve elég drukkos és izgulós fajta, fogadok, hogy emiatt fog bagatell dolgokat elrontani.
Abban tényleg igazad van, hogy rossz ez az egész rendszer úgy, ahogy van.
Engem az vágott először mellbe, hogy a nagy fiamat beírattam szakközépbe, mondván, hogy nem fog tovább menni, legyen akkor szakmája és érettségije.
Erre szembesülök, hogy a szakközepek már nem adnak szakmát, csak érettségit, mint a gimik.
Most keresgélek neki egy OKJ-s képzést nappalin, hogy legyen szakmája. De egyenlőre az érettségire készülünk ezerrel.

Melinek ebből kiindulva már szinte csak gimiket kerestem, és pár szakközepet mentsvárnak.
Háááát, majd meglátjuk mi lesz.

lilly!

Az a helyzet, hogy én még eddig egyik gyereknél sem írtam a magzatmozgást. Senki nem is kérte számon. Megkérdezi a doki, hogy minden rendelésen, hogy mozog-e a baba és kész.
Ha gond van, úgyis az első utam a kórház lesz.
Na, meg mint Timinél, inkább azt kéne jegyeznem, mikor van nyugi. :lol:

Lassan én is nekidurálom magam és felhozom a pincéből a kisrucikat mosásra. Meg helyet kell csinálnom valamelyik szekrényben nekik.
Nehogy váratlanul érjen a dolog és már ne legyen időm rá.... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Na, egyesek már nagyon előirányozták maguknak a szülést! Humanede, te mikorra vagy kiírva? Úgy érzed, előbb fog jönni a baba, vagy már tényleg esedékes a szülés 1-1.5 héten belül?

Nekem egyelőre semmi jel nem utal a szülésre. Még nem éreztem semmilyen jóslófájást, csak néha megkeményedik a hasam, de ez nem ugyanaz, ugye?
Gondolom ha fájás lenne, arról tudnék... Mondjuk még van 5 hetem, szóval nem türelmetlenkedem.

Igen, Oolong, első baba lesz. Még jól bírom a munkát, és szerencsére nem is megerőltető. Sokat tudok otthonról dolgozni, csak számítógép kell hozzá, így nem is kell minden nap elmászkálnom otthonról. Elég kényelmes így, szóval jó dolgom van!
A cumisüveg nálam is kérdés. Én is szoptatni szeretnék, amennyit csak tudok, így nem tudom, kell-e cumisüveg. Mondjuk kaptam már 2 kisüveget kölcsön, csak cumit kell vennem hozzá. Persze abból is van ezerféle... :roll:
Én cumi helyett inkább a hordozást tervezem kipróbálni, vagyis sokat akarom magamra kötni a babát, ha nyugtalan lenne. Mi itthon kapunk ilyen reklámcsomagot, abban volt egy cumi, azt azért elteszem vész esetére! Nem vagyok megrögzött cumiellenes, de ha nem muszáj, nem akarom a szájába nyomni.

Kitartás mindenkinek, akinek fájdalmai és kellemetlenségei vannak! Ez már a finish, mindjárt vége! És a neheze csak utána jön... :shock:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Ja, lemaradt egy kérdés: ti mivel mossátok a baba dolgait? Jó a sima mosópor, amit a saját gönceimre is használok? Azt tervezem, hogy majd az öblítőszert kihagyom nála, és beállítok dupla öblítést, hogy jobban kiürüljön a mosószer a babadolgokból. Szerintetek jó így, vagy vegyek külön szenzitív mosóport?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


lilly,ha rám céloztál.. (Na, egyesek már nagyon előirányozták maguknak a szülést!)
én csak azt írtam amit szeretnék,ami reális is lehetne..és a terhesség teljesen megfelelő szakaszában van.a 37.betöltött hét után,főleg ha ráver 1 hetet,azaz 38.hetes a terhesség,miért is ne születhetne meg?az én környezetemben ritkán hallottam arról,hogy a 40.hétre születik tutira a baba...
Egyébként meg..azt hiszem ezt nem én,majd ő dönti el..meg esetleg a biológia,ha nem jó neki valami,már idő előtt..én csak azt írtam le,aminek a jelen helyzetben,én örülnék..
timea35
Budaörs
 
 


Lilly, en sima eco mososzerrel (Ecover) mostam a ruhait 40fokon oblito nelkul es aztan jol atvasaltam. Az oblito allitolag irritalja a bababort.

Megrendeltem a babaulest. Holnap ki is szallitjak :)

Timi, ez durvan hangzik, hogy a fogyastol atrendezodtek a szerveid :shock: Szegeny anyukad, remelem te azert jobban fogod viselni.

Yusz, jo mosast, vasalast! En ma is mostam egy adagot :) Szerintem ezzel vege is. Ha megszuletett kezdhetem elolrol :lol:

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!

De jó nektek, hogy már a mosásnál tartatok! :) Már nagyon várom, hogy nálunk vége legyen ennek a pakolásnak és csak "pihenni kelljen". :)
Mondjuk még én is dolgozom, igaz már csak napi 4-5 órát, de már fárasztó, meg idegesít, ha nem úgy mennek a dolgok ahogy kellene... de gondolom fogy a türelmem is ahogy a fáradtság nő.

A mi babócánk ma nagyon keveset mozog, remélem csak lustálkodik, s azért vannak ezek a nagyon lassú mozgások.
Nálam is megjelentek ezek a gyakori összehúzódások, persze még azért nem olyan gyakoriak, de egyre többször kell leülni és pihenni picit. Na meg a gyenge menstruáció jellegű fájdalom a hasban, azaz csak kellemetlen érzés... közeledik a nagy nap...persze még egy jó hónap van hátra.

Oolong, látod nálunk nincs kórházi vizit, csak egy pár perces filmet mutattak a kórházról...na mindegy, majd ha ott leszek meglátjuk. Bár biztos nem fogok olyan érdeklődve szétnézni. :)
Én nem hiszem, hogy nálunk lenne NST, de sosem lehet tudni. :)

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!
38.hétbe léptem már bele, és 4. gyerek.. Szóval esélyem van arra hogy jöjjön már ki.. Mindegyik kisfiam előbb jött.. És a jelek is arra utalnak hogy 1héten belül talán meglesz.. Illetve kacérkodok a bábakoktéllal is.. Ugyanis nekem mind nagyon nagy babáim voltak, jó lenne ha nem nőne meg Domán 4és fél kilóra!
Szóval minden erőmmel, azon vagyok hogy hamarosan legyünk túl a szülésen!
De az utolsó idő alapból a türelmetlenségről szól, legalábbis nekem arról.. Nem nagyon van a fiúkhoz sem türelmem már..
Éjjel egyig voltak jóslóim, aztán bealudtam, talán ez már tényleg a végét jelenti..
humadene
Jánossomorja
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?