Új privát üzeneted érkezett!

pókica ari a babócád :) hasi uh volt?

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


POkica!Teljesen egyetertek, de sajnos egyes korhazakban mashogy csinaljak, mint a szokasos, vagy mint ahogy kene. Ha igy csinaljak, adnak ra magyarazatot...ha ugy csinaljak, adnak ra masfele magyarazatot. SZerintem is jobb mindent elore tudni, foleg, mert jogom van...de ha ezt kerem, akkor nyilvan nem mondanak nemet, csak maguktol nem hivjak fel ra a figyelmet, ami szinten eleg durva, mert az orvos feladatkorebe ez is beletartozik. De sajna igy van, sokszor nagy is a felhaborodas. De sokszor valoban nem lehet ido elott beavatkozni egy-egy faktor javitasaba, de azt azert nem allitanam, hogy nincs ertelme elore tudni. Ami viszont ebben a korhazban jo az az, hogy ha akarom, minden heten mehetnek Uh-ra :):):) Amugy nagyon szep a baba, az enyem isilyen volt, csak pont forditott helyzetben van, a hatan fekszik, marmint az elhelyezkedese vizszintes...egyenlore...meg persze a zsakocskaja ugyanugy. Olyan kis picurkak, de olyan edesek mar most :):)

Kép
pumipumi
 
 


 
 

Sziasztok Mamikák!

Gratula a képekhez, nagyon szép apróságok! Örülök, hogy mindenki jól van, és hogy ilyen szép tempóban haladunk a 12. héthez :lol:

Mi tegnap voltunk uh- on: 4,2 cm a baba, nagyon szépen fejlődik, és már az utrogestant is elhagytam egy hete!

Csillag!

Az utró bogyó nagyon sokat lök a hányingeren, amióta nem szedem csökkent az inger, és egy tudományos filmben is említették, hogy ezért főleg a progeszteron a felelős!
Kitartás már nem kell sokáig adni, és akkor enyhülnek a tünetek.
mustyi
 
 


Pókica jól néztek ki a képen!

A különböző vizsgálatokkal és időpontokkal legalább annyi pozitívum van, hogy szinte minden napra jut valakinek valamilyen belőle.

Mustyi régen jártál erre, de megnyugtató, hogy veletek is minden OK.

Lányok, többi képet mikor láthatunk?

Üdv. Gabi
Vendég
 



manocskak!nagyon helyesek, hogy birsz veluk? Gondolom, azert szeretnel mar kislanyt...bar igy legalabb te vagy a kiralylany :):)
Hogy vagytok ma? Meg mindig rossz az ido? En az egesz heti mericskeles utan ma megallapitottam (vagyis ezt minden nap megallapitom, de csak heti egyszer jegyzem fel), hogy fel kilot vesztettem, sot, tobbet is. Igy az eddigi pluszom csak 30 deka...haaaat, tenyleg sokkal jobban eg a kaloria...ha ezt barmikor maskor megcsinalnam (marmint ilyen keves sport), heti 2 kilot siman hiznek. Viszont a derekbosegem plusz 3 cm, es ezt ott merem, ahol a legvekonyabb, vagyis nem ott, ahol legjobban no a pocak. Ti hogy alltok?

Kép
pumipumi
 
 


pumipumi
Elég jól bírok velük, sokat segítenek nekem itthon, és persze a Joelt is rájuk merem bízni, ha éppen a párommal vásárolni megyünk, vagy olyan helyre ahová őt nem akarjuk cipelni.
Köszönöm kérdésed egész jól vagyunk, bár a Joel szerintem a foga miatt most megint azért nem aludt sokat éjjel 2 óránként kelt föl.
Az idő egyenlőre pocsék, bár hallom a 30-31 fok meleget is.
Én igazából nem méregetem magam. Mert le is hidalnék, hogy mennyi a súlyom elég, ha a dokinál és a védőnőnél méredzkedek. :D :D
Tegnap sütöttem egy nagyon egyszerű fánkot, hát mit ne mondjak, gyorsan kellett ennem belőle, mert az összes fiú rácsapott. :D :D

manocskak
 
 



NNa itt meg pont most lesz rossz ido, ahogy elnezem...legalabbis maskor ilyenkor mar hoseg van, most meg a nap meg sehol. Akartam viragokat ontozni kint, de szerintem varok :):)
Gondolod, hogy sokat hiztal? vagy csak mert meg nem nyerted vissza a sulyod a joel utan...de az azert mas teszta. meg arra sem volt idod, hogy visszafogyj...de legalabb a borod jo edzesben van :):):)

Kép
pumipumi
 
 


Pumipumi én még mindíg 1,5 kg. plussznál tartok, ami szerintem változatlanul a melleim méretnövekedéséből adódik. Centiket majd jövő héten írok, vmikor hetekkel ezelőtt felírtam, most majd hétvégén újra mérem magam, na meg készül a 12 hetes pocakfotó.

Itt csodás napsütés lett, elég erős melegfront van, amire egyébként is érzékeny vagyok, úgy érzem, bármelyik pillanatban el tudnék aludni.

Manócskák gratulálok a fiaidhoz! Próbálna valaki az enyémről mosolygós képet csinálni... szinte lehetetlen :cry:

Üdv. Gabi
Vendég
 


Sziasztok!
Már itt is süt a nap! ma egész jól vagyok, az utóbbi két nap szörnyű volt, de a melegebb idővel a közérzetem is megjavult! :D

Anita! Nem hasi, hüvelyi uh volt. Itt még a 12. héten is az van.

manocskak! De helyes srácaid vannak és nagyon hasonlítanak!

Plussz kilók...hm...nem örülök, mert úgy érzem elindultak a kilók. Bár azt mondják az első trimiben 1-3 kg hízás teljesen normális, utána heti fél kg a második tr. végéig, az utolsó hónapban 3 kiló.
Most fél kilónál voltam pár napja, szerintem már megvan az egy kiló hízás is.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Gabi ezer puszi a cikkért amit felraktál az ingyenes down kór szűrésről!!!!!!! :) :) :) :)
Fel is hívtam Fehérvárat és azt mondták mehetek akkor is ha nem ott lakok!Szóval majd oda fogok menni.!!!Itt nálunk 28e lett volna a szűrés.....,de most csak benzinre kell költenem! :lol: :lol: :lol: Annnyira örülök! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pókica tök jól látszik a babád!Nagyon édes!Már én is várom,hogy legyen egy képem bogyóról!

Manocskak szépek a gyerekek,jó nagy család lesztek/vagytok ti! :)

pumipumi nekem még mérlegem sincs jelenleg,múltkor tönkrement végleg és kidobtam! :)
Vendég
 


Sziasztok! Megérkeztem az orvostól. Nagyon megnyugtatott, csináltak ultrahangot is, kaptam fotót, meg vettek vért.
Majd megpróbálom feltenni a képet. Aranyos kis 37mm-es töpörtyű, és amikor az uh felé ment, akkor persze elbújt. De azért a csaj magyarázta, hogy ott a keze meg a lába, merthogy az látható. Csak nekem még egy kicsit magas ez az uh-kép.
Kép
tedorka
 
 


Hát ez nem semmi!!!!!!

Percekkel a születése után beszélt az újszülött
2009.05.11. 15:30
Kivételesen nem sírással jött a világra egy csecsemő az oroszországi Norilszkben, hanem beszélt, percekkel a születése után. A z újszülött első szava természetesen „mama” és papa volt”, de ha ilyen tempóban fejlődik, egyéves korára már folyékonyan fog beszélni – vélik a szülők, akik meg vannak róla győződve, hogy ez nem csoda és nem a véletlen műve, hanem a tudatos tanításnak köszönhető.
– Nincs ennél csodálatosabb ajándék – Lelkendezett a 17 éves Liza Bazejeva. –Csupán néhány perc telt el a születése után, és a kisfiam Stepan tagoltan és érthetően azt mondta nekem: „mama” Másnap pedig, amikor mondtam neki, hogy apád jön minket meglátogatni, megkérdezte, hogy „Ki? A papa? – mesélte a Yoki.ru-nak a büszke kismama, aki terhessége alatt úgy beszélt gyermekéhez, mintha az már megszületett volna.
A szülészorvos, aki végig jelen volt a vajúdásnál, megerősítette az anyuka állítását.
– Saját fülemmel hallottam, hogy az újszülött beszélt! – mondta Dr. Marina Panova. – Soha nem láttam még ehhez foghatót – mondta a szülésznő, aki 23 éve dolgozik a klinikán. – Az újszülöttek képtelenek kimondani a több szótagú szavakat. A magzat viszont már képes a tanulásra, és ha egy anya beszél hozzá és szórakoztatja, akkor általában rendkívüli képességekkel jön a világra – mondta Panova.
Vendég
 


Gratula Tedorka! Nagyon szep nagy baba....ugye, milyen jo latni? Nekem csk 21 mm volt multkor, de azt is eleg jol lehetett, a kis kezeit, pedig annyira picuri. Nekem mikor a hasamra tette az uh-t, nagyon szep nagy volt, csak ugy lebegett, aztan utana rogton osszehuzodott, bujt nekem is...nna majd nem lesznek ilyen szegyenlosek :):):)

Kép
pumipumi
 
 


sziasztok
hát itt nincs túl meleg nagyon picit néha kisüt a nap de az nem sok:(
pedig jó lenne egy kis éltető napsütés attól a kedvem is jobb.tegnap voltam védőnőnél majd 16 hetesen lessz az 1. vérvétel nálunk ez nem változott.én fogytam pedig egyszer sem hánytam igaz nem sokat kb. 1-1,5kg-ot.most 52,5 vagyok innen számoljuk majd a kilokat.a vérnyomásom alacsony 89/60 elég alacsony de mindig bár az hozzám képest is kevés volt biztos az idő miatt.vizeletet nézett még az rendben volt.megkaptam a csúnya kismama könyvet már arra is sajnálják a pénzt:)

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Tedorka gratulálok a majd 4 cm-es babádhoz! Fantasztikus látni, hogy mikre képesek már a pocakunkban :)

Anita végre! Nem csak nálunk kezdik a 16. hétnél a vizsgálatokat. Megnyugtató, hogy nem egyedi eset az országban.

Üdv. Gabi
Vendég
 


Hát igen, kicsit pipiskedik és már négy centi. Az már komoly magasság. Mindre büszkék vagyunk.
Anita! Gabi! Ha a 16. héten kezdik a vizsgálatokat, akkor mi van a 12. heti genetikai uh-val? Akkor nektek az kimarad? Csak mert szerintem az fontos, akkor szűrnek Dawn-t meg ilyenek.

Kép
tedorka
 
 


Tedorka! Milyen szép nagy már a babád! Kérjük ám azt a fotót!
Olyan kíváncsi vagyok, hogy végül kinek milyen nemű gyermek lakik a pociban! 8)
De még olyan soká lesz, hogy megtudjuk! Engem nagyon izgat.

Ma sétáltunk egy nagyot, jól el is fáradtam, pedig még a túrós csusza kész sincs. Lassan nekiállok, hamar össze lehet dobni, de még a reggeliről sem mostam el a mosatlanokat.
:cry:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


az 12 hetes vizsgálat meg van 3 hét múlva megyek a kombinált tesztre.csak vérvételre nem kell menni meg ekg stb. majd csak 16 hetesen az afpvel együtt nézik a vitamin készletet meg vércsoportot stb.

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


nekem ma nem kell főznöm tegnaoról van borsóleves meg rakottkel.én is kiváncsi vagyok a nemekre én megyek 14 hetesen a 4dsre remélem látni fogják :D

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


A rakott kel az is de finom kaja! Imádom!
A közös életünk folyamán a férjemmel mindig együtt beszéltük meg, hogy mikor ki és mit főz. Általában reggelikor beszéljük meg a következő napi kaját, amihez így be tud vásárolni. Az a jó a terhességeimben, mert ilyenkor kimondok egy kaját mit kellene holnap készíteni és nem vitázik, azonnal írja is a listát, mit kell vennie hozzá. :D
Azelőtt mindig mondta, hogy jaj, azt ne, Ő nem kívánja stb...most ilyen nincs, bármit kérhetek. :D
Nagyon élvezem, mert egyébként nem kényeztet el nagyon a mindennapokban, csak ha terhes vagyok.

Jó Nektek, hogy van ez az ingyenes kombinált teszt, nagyon sajnálom, hogy én nem tudom igénybe venni. Aránypár ide vagy oda, azért csak jó lenne plusz egy vizsgálat.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


háét igen én is azért válsztottam a mostani dokimat mert nála ingyenes de csak ha az ő "beteg" vagy

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Én most nem választok dokit. Ha ugyanazt választanám mint akit a fiamnál is, akkor nekem is ingyenes lenne, de úgy érzem nem érte meg, hogy fogadott dokim volt.
Azt a 150 ezer ft-ot ami a gondozásért és szülésért "járt" Neki, inkább máshova költöm.
A körzeti nődokim nagyon jó fej, nagyon bírom, bár van egy stílusa, de igazán alapos és már most jobban megbízom benne mint a fogadott dokimban a 9 hónap letelte után. Csak sajnos ez a doki nem olyan kórházban vezet szülést, aminek lenne szerződése. A körzeti kórházam pedig a Női I, azzal sincs szerződés. :cry:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


én is gondolkodtam a dokin de így kicsit nyugodtabb vagyok mert jobban oda figyelnek az emberre és több vizsgálaton részt vesz.igen sajnos elkérik az árát de azthiszem a baba és az én egészségem meg ér ennyit.meg van tapasztalt és kevésbé tapasztalt doki és ha pont a kevésbé tapasztalt van ügyeletben?na meg van olyan is aki nagyon ellenszemves olyannál sem szeretnék szülni így viszont én döntön el kinél fogok.de azért a te döntésedet is megértem mivel én sem vagyok miliomos :(

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Állítom, hogy az én körzeti nődokim sokkal alaposabb és többet is foglalkozik velem mint anno a fogadottam, aki csak elrakta a pénzt. Persze, hogy fontos az én és a gyerekem egészsége de nem gondolom, hogy ez a pénzen múlik. Ha nem adsz, akkor kinyuvasztanak, ha adsz, akkor nem. Ez azért nem így működik.
Így harmadik szülésnél pedig tudom mire számíthatok és az sem érdekel ha bunkó vagy morcos lesz az ügyeletes. Nekem ez egyáltalán nem számít, nem kell engem tutujgatni. Viszont szülésznőm egyenlőre úgy gondolom, hogy lesz, úgyis Ő csinál mindent.
Egyenlőre már most több vizsgálaton vagyok túl mint a fogadottammal 3 éve. :wink:

De hát az én véleményemhez meg kellett tapasztalnom a fogadott és a nem fogadott dokis szülést is, mindkettőben volt már részem. Az sem mindegy, milyen a körzeti nődokim, ha bunkó lenne vagy kételkednék benne, én is fogadnék most, nem lenne más választásom sajnos. Úgy gondolom nagy szerencsém van vele.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


hát igen a fogadott is lehet rossz de akor érdemes váltani.persze nem nyúvasztanak ki ha nincs :lol:
de engem ez kicsit megnyugtat.én viszont szülésznőt nem fogadok igaz hogy ott van na de a férjem is és velem ott volt a dokim is egész végig bár az egy másik volt de a mostani is ilyen most szült nála a barátnőm.

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Az a fura, hogy semmi panaszom nincs a fogadott dokimra, aki volt. Szüléskor is 10 perc alatt ott volt a kórházban éjjel 2-kor, máig nem tudom hogy csinálta a tél közepén. :D Végig mellettem állt, egy percre sem hagyott el, mondjuk fél óra alatt meg is volt a baba, így ez nem volt nagy kunszt Tőle. Másnap be is jött hozzám meglátogatni, beszélgetni. Mégis úgy érzem, nem érte meg.
A szülésznőnek is adtunk pénzt, tényleg nagyon rendes volt, pedig akkor láttam életemben először. Ő csinálta az egész szülést...na meg én. :D
Őt azért tartom fontosnak, mert Ő védi a gátat, mondja a tippeket, tanácsokat, hogyan tudok még jobban segíteni a babának. Ő segít kibújni a babának és tartja meg. Erre azért nem képes egy férj sem. :wink: nem azért gondoltam szülésznőt fogadni, hogy majd labdára ültessen és masszírozzon, hanem az előbbiek miatt. Labdázni ott van a férjem. :)

Már csak azt nem tudom, hogy a Szt. Imrében fogadhatok-e szülésznőt doki nélkül, főleg ha nem is körzeti kórházam. A Női I-be nem akarok menni.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


pókica nézd meg te is a cikket amit Gabi írt...én sem a saját lakhelyemen megyek el a tesztre!Hívd fel valamelyik támogatott kórházat és szerintem lehet menni!
Én is túróstésztát ettem ma!! :lol:

Fogadott doki: nekem is szülésznőm lesz!A harmadiknál már tudja az ember,hogy a szülésznő a leghasznosabb! :) :D
Vendég
 


Pókica! Köszi az infókat, sokat segítettél. Bár nekem az még mindig nem tiszta, miért kötelező a tarkóredő, meg az AFP, ha igazából semmire nem elég? Én a Szt. Istvánban fogok szülni, és ott is ingyenes a kombinált teszt. Kedden megyek a 12. hetes uh-ra, kérek is a dokinőtől beutalót. Az mondjuk nem tiszta, hogy a kórház oldalán miért van az, hogy a vizsgálat 9000 Ft. Lehet, hogy beutalóval ingyenes, ha besétálok akkor is olcsóbb, 9000 Ft?
Vendég
 


Nagyon helyesek az uh képek! Nagyon jó őket nézegetni. Gabi a tiednek különösen örülök, többször megnéztem, hogy a jövő héten én is ilyen babácskát fogok látni! :)
Vendég
 


Valoban kotelezok ezek a vizsgalatok o'hara? itt szerencsere nem. nekunk van mar idopontunk a kombi tesztre, azonnal meg is lenne az eredmeny, de ma veglegesen eldontottunk, hogy nem csinaltatunk semmi ilyesmi tesztet, mert nincs semmi ertelme szamunkra. ha down koros a pici, segiteni ugysem tudnak, tudomast kesobb is szerezhetek rola jo kis uh-val, amikor mar szep nagy lesz, meg mindig lenne eleg ido felkeszulnunk ra. Valroztatni ugysem lehet, az elvetetes pedig nalunk szoba sem jon...szerencsere mindketten ugyanugy gondoljuk ezt. ugyhogy nem tartom erdemesnek meg 7 honapig ezen az eredmenyen ragodni, ha pozitiv, majd megtudom idoben. nagyon orulok, hogy eldontottuk igy, nagyon megkonnyebbultunk. persze ha az abortusz tema szoba johetne, akkor megcsinaltatnam, de igy nem.

POkica!nezegetem mindn nap azt a sorozatot, amit a szulseszeti osztalyon forgatnak az egyik korhazban, es sokszor van olyan szules, ahol CSAK a szuleszno van. persze tenyleg csak a sima esetek, amikor akar otthon is lehetne szulni, mert minden alomszeruen alakul. Nem lenne rossz igy. nagyon rendesek mindig, nagyon tamogatonak tunnek, nincs orvos-szaguk :):)
JO ejt mindenkinek, es jo hetveget!!! :):):)

Kép
pumipumi
 
 


Sziasztok!
Rácz Krisztina vagyok. 2009. 12. 18.-ára várom hivatalosan a babánkat. :D
Csatlakozhatok?
Vendég
 


Tulipános! Úgy látszik egyformán gondolkodunk...és a tapasztalat szól belőlünk a szülésznő választást illetőleg. :D

O'hara! A 12 heti tarkóredőt és a 16. heti AFP-t azért tették kötelezővé, mert ha nem is 100%-os, de sok beteg babát kiszűrnek vele. Úgy tudom az AFP ami sok fals eredményt ad és meg is akarják szüntetni, sok országban már rég nincs. Helyette akarják a kombinált tesztet bevezetni mindenkinek.
Szerintem minden vizsgálat hasznos, ami akár 1%-ban is kiszűri a betegségeket.

Pumipumi! Nagyon becsüllek Benneteket, hogy gond nélkül bevállalnátok egy beteg babát, így valóban nincs értelme a különféle teszteknek.
Én nem vállalnám be, főleg egészséges gyerekek mellett nem. Ha bármi pici apró eltérés lesz, a magzatvízvételt is megcsináltatom gondolkodás nélkül.

Najda! Persze, hogy csatlakozhatsz! Üdv köztünk, gratulálok a babához! :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek.
Vagyok én is, csak, ha a párom itthon van akkor a gépet ő foglalja le. :D
Én 26.-án megyek az első vérvételre és 3.-án az első (12 hetes) uh-ra.
Nekem fogadott dokim volt a két nagy fiamnál is, de le a kalappal előtte, nagyon rendes volt, neki a magánrendelőjébe jártam.
A mostani dokimnak is van magánrendelője említette is, csak én mondtam neki, hogy sajna nekem most nincs arra keretem (ennyi gyerkőc mellett), meg is értette így a kórházba járok hozzá végig.
A Joel amikor született a párom végig ott volt mellettem és most is ott akar lenni. :D :D
De ezután a baba után már megbeszéltük a párommal és a dokival is, hogy elköttetem magam, mert több babát nem szeretnénk.
A dokitól kérdeztem, hogy mennyibe kerül ez a műtét, mert azt tudom, hogy a Tb ezt nem támogatja, ő annyit mondott, hogy a kórház most 35000ft- ot kér érte.

manocskak
 
 


Szia Najda örülünk, hogy jöttél! Vizsgálatokkal hogy haladsz?

Lányok, folyamatosan olvasom az orvos kontra szülésznő beírásokat. Én mint teljesen tapasztalatlan, valamint kezdő vagyok, de engem megnyugtat, hogy az orvos, akihez évek óta járok vizsgálatokra, ő ott legyen, hiszen nem tudhatom, mire számíthatok szülés közben. Szülésznőknek még utána kell néznem, azt sem tudom, hogy itt nálunk lehet-e külön fogadni. Amit viszont tudok, hogy van olyan orvos, aki végig bent van a szülés alatt, és többet foglalkozik a kismamával, mint a szülésznő, sajnos volt már a családban rossz tapasztalat, igaz, az a szülésznő már szerencsére nem itt dolgozik.

O'hara remélem jövő héten is kapok képet (kicsit telhetetlen vagyok) legalábbis próbálok majd kérni.

Kellemes hétvégét mindenkinek, nekem most jó a kedvem, aludtam egy hatalmasat az éjszaka.

Üdv. Gabi
Vendég
 


Sziasztok Csajok!
Jó reggelt mindenkinek!
Örülök hogy itt lehetek!
Próbáltam visszaolvasni most pár oldalt, hogy viszonylag képben legyek Veletek kapcsolatban, de most kicsit zúg már a fejem.

Ja! Aki rosszul van, annak jobbulást! (magamnak is) Sajna majdnem minden nap hányok, mint a lakodalmas kutya. :shock: Elég ramatyul érzem magam. Most tartok 1.5 kg fogyásnál, pedig a melleimet alig bírom vinni. Jó lesz, ha már túl leszek ezeken a tüneteken. De ahogy olvasgattam, ezzel egyáltalán nem vagyok egyedül.

Az 1. uh-m nagyon korán volt, akkor még csak a petezsák látszott. Utána a 6 hetesen már 2.2 mm volt, és látszott a szívcsőpulzáció. Elvileg minden rendben, bár én szedek a sok bogyó mellett (magneb6, halolaj, vitamin, folsav) metformint is, mert pcos vagyok, ami mellett elvileg "kicsit" nagyobb a rizikóm a bajra. De ezzel nem akarok foglalkozni, próbálok úgy hozzáállni, hogy minden ok.
Elvileg a 26.-án megyek a dokimhoz köv. uh-ra, és 28.-án pedig a védőnőhöz.
Már nagyon várom hogy betöltsem a 12. hetet, bár inkább a 14.-ben leszek már nyugodtabb.

Úgy irigyellek benneteket, hogy egy csomót beszélgettetk kajáról, mert ez nálam nem nagyon megy mostanában. Semmit nem nagyon tudok megenni. (kiv a gumicukor és a fagyi) Nagyon szeretem egyébként a húst, de most rá sem bírok nézni. Csak este bírok enni valami normálisat. Ráadásul a párom parfümjétől is rohanok meglátogatni a fajanszot. Praktikának eddig a hideg cola vált be (pedig eredetileg nem szeretem) de attól meg lelkiismeretfurdalásom van. Nem is tudom mit kéne tenni már.
Na jó, nem panaszkodok tovább, eleget tettem most. Sorry!

Látom többen is vagyunk, akik 18.-ára vannak kiírva, ennek örülök!!! :D
Vendég
 


Kriszti
A cola nem igazán egészséges, mert tele van koffeinnel.
A joghurtot nem szereted? Mint inkább a gumicukor és a fagyi.
Ha valami kérdésed van nyugodtan tedd föl itt és szerintem mindenki tud valami tanácsot adni neked.
A hányinger is hamar elmúlik, én a középső fiammal még 8 hónapos babásan is hánytam. :wink:
De én ezt nem kívánom neked.

manocskak
 
 


Manocskak! Nagyon jó, hogy írtad ezt az elköttetést, mert én is ezt tervezem. De én úgy tudom, hogy ez csak akkor kerül pénzbe ha nem vagy 40 éves és nincs még 3 gyereked.
Pontosabban:
Két esetben támogatja a Tb: 1. Akár van gyereked, akár nincs, betöltötted a 40 éves kort. 2. Minimum 3 gyermeked van.
Ezt a neten találtam, az orvosom még nem kérdeztem meg róla, de ha a tiéd azt mondta pénzbe kerül, akkor legközelebb én is rákérdezek.
Mondjuk akkor is megér 35 ezer ft-ot, mert egy évben arra a sok hormonbogyira is elkölt az ember több mint fele ennyi pénzt.

Kriszti! Azt mondják aki az édeset kívánja, annak kislánya lesz. :wink: :) Persze ez csak babona, de nálam pont bejött. Ezek szerint ha minden igaz most himnős lesz, mert a sót alapból utálom, most viszont megveszek érte, de egy somlóit is bármikor meg tudnék enni. :lol: Összességében inkább a sós, savanyú ételek jönnek be, a fagyira és a kedvelt csokira rá sem bírok nézni.

De azért érzed már hogy jobban vagy az előző hetekhez képest? Nálam fokozatos volt a javulás, néha még hullámokban visszajön a hányinger, de már biztos vagyok benne, hogy a 12. hétig valóban elmúlik.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


pókica
a védőnőtől azt hallottam tegnap, ha kapok az önkormányzattól gyermekvédelmi támogatást (ezt kapom), akkor elméletileg 27000ft körül van a műtét.
Én direkt megkérdeztem a dokitól ezért tudom, hogy ennyibe kerül.
A kórházban kell kitöltenem majd valamilyen papírt akkor majd azért megkérdezem ott is, de azt lehet, hogy legkésőbb 3.-án amikor uh-ra megyek akkor kérdezem meg és írom alá.
Mi is ezért beszélgettük a párommal az elkötést, mert amit gyógyszerre elköltenénk, nem beszélve arról, hogy az mellett is hallottam már, hogy terhes lett valaki, így ez tűnik a legbiztonságosabbnak.

manocskak
 
 


Szia Kriszti! Üdv közöttünk! Én is hadilábon állok a kajával. Mindig olyan jó étvágyam volt, ennek ellenére a súlyom 48-52 kg között mozog, meghízni sosem tudtam. Imádtam a húsokat, most meg a hús szeletelése közben is elkap a hányinger. Amióta terhes vagyok, egyszer ettem csülköt. Már a halászlét sem bírom, pedig az eleinte nagyon jólesett. Ellenben a szendvicsek, a sültkrumpli jöhet ezerrel. Nem túl egészséges, de örülök, hogy valamit meg bírok enni. Eleinte folyton főzeléken éltem, ami jó volt, legalább egészséges volt, most a levesek a nyerők. És a sóska és a lecsó a szendvicsek mellé. Apósom már aggódik, hogy vegetáriánus lesz a gyerek. :) Ennek ellenére 1,5 kg plusznál tartok, így a 12. héten. Ami tök jó szerintem. Ami nekem bejön hányingerre, az a kefír, citromos víz, citromos joghurt. Szóval alapvetően a savanyú dolgok.
Vendég
 


Pókica! Ha szeretnéd a kombinált tesztet elvégeztetni, szerintem érdemes felhívnod azokat a kórházakat, ahol ingyen végzik. Hátha így is ingyenes, vagy ha fizetni is kell érte, hátha kevesebet, mint egyébként kerülne.

Az AFP-t én is hallottam, hogy a kismamák rémálma, metr sokukra ráhozzák a frászt ok nélkül.
Vendég
 


Pumipumi! Mi még ezen nem is gondolkodtunk, hogy mit tennénk, ha valami kiderülne. Nem festjük az ördögöt a falra. De mindenképpen tudni szeretnénk, mint ahogy azt is alig várjuk, hogy megtudjuk, kislány, vagy kisfiú lesz az első csemeténk.

Érdekes, hogy mennyire eltérő, hogy kit mikor küldenek vérvételre. A védőnőm csütörtökön hiánylta például, hogy a dokim még nem küldött el wasserman vizsgálatra, és a vércoportom sincs még meghatározva. Mondt, hogy ha legközelebb talizok a dokival, feltétlenül kérjem, hogy ezeket a vizsgálatokat is végezzék el.

Gabi, én még egy uh képet sem kaptam. Talán ezért is nézegetem a tiéteket még szívesebben. Jó látni, hogy legutóbb az én babácskám is ilyen volt, vagy azt nézni, hogy mekkora lesz már, ha újra látom. Nagyon remélem, hogy most kapok. Ha nem, kénytelen leszek magánhoz is elmenni. De ez milyen már, hogy más dokihoz kelljen menni egy ici-pici képért, melyért nyilván az sztk-bn is fizetnék, ha kell.
Vendég
 


Gabi, köszi, hogy betettél a táblázatba. A hiányzó adataim: Budapest, 29 év, 1. baba, Szent István kórház
Vendég
 


Manocskak! Hogyhogy már most alá kell írni a papírt? Szüléskor csinálják meg? De mi van ha simán szülsz? Akkor a szülés után altatnak és egyből megcsinálják? Hogy megy ez?
Nekem is jobb lenne egyből szüléskor, mint utána visszamenni ezért.
Én már hallottam olyanról is, hogy valaki elkötés mellett is terhes lett, valamit nem jól csináltak meg.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


O'hara!Ez sajnos nem ordogfestes a falra, hanem egyszeru teny, ami bekovetkezhet. Egyre tobb szulonek van down-os babaja, akiknek a csaladjaban soha nem volt hasonlo eset, es raadasul fiatalok is. En is nagyon bizakodo vagyok, azon a par oran kivul, mikor beszelnunk kellett rola valojaban ra sem gondolunk, de ez sajnos egy viszonylag konnyen bekovetkezo genetikai betegseg, amin a kismama eletmodja, vagy pozitiv gondolkodasa semmit nem segit. Bele kell tehat gondolni idejeben, meg akkor is, ha rossz erzes. Mert ha nem vetetnetek el, egyszeruen nincs ertelme. Szerintem ezek az eredmenyek nem kivancsisag kielegitesere valok, ahhoz tulsagosan sulyosak lehetnek a szamok...es a 7 honapon keresztuli felesleges gyotrodes viszont nagyon befolyasolhatja a baba fejlodeset. Egyetlen ertelme ezeknek a vizsgalatoknak amit Pokica is ir, hogy ha az eredmeny gyanus, akkor az ember belevag a villo- vagy amniocentezisbe, meg akkor is, ha veszelyes, hogy kideritse az igazsagot, es idoben lepni tudjon. Gondolni viszont most kell ra, mert most csinalhato meg a teszt. ha pedig valaki nem vetetne el a beteg babat, akkor sokkal erdemesebb nehany honap mulva par 4D-s UH-t csinaltatni, azokon sokkal jobban megmondhato, ha ugyes az orvos. Engem az UH kep miatt nem kell irigyelned :):) Van 2-szer 3 db, de az elso sorozaton, amit 6 hetesen csinaltak, szinte semmi nem latszik, a masodikon is a ket centis baba kevesebb, mint 1 cm, annyira lekicsinyitve adtak ide. De azert ha most sem kapsz majd, akkor szerintem menj el fizetoshoz, mert azert egy foto (akarmilyen pici is), megiscsak egy foto, te latod, beteszed a zsebedbe, es ott van a picurod, tok jo, en gyakran nezegetem :):):)

Kép
pumipumi
 
 


pókica
Annyit mondott a doki, ha esetleg ne adj isten császározni kellene akkor egyből megcsinálja, de ha simán szülök akkor bármikor nincs kikötve, hogy egy bizonyos időnek el kell telnie szülés után.
A papírt meg állítólag azért kell már most kitölteni ,mert valami olyat magyarázott a dokim, bár ezt nem igazán értettem, hogy 6 hónapos az elbírálás vagy valami ilyesmi. :?:
De azt akkor kell befizetni a pénzt, ha ez miatt befekszel a kórházba.

manocskak
 
 


Jó hogy az elköttetés a téma mert ugye mint írtam az elején ez engem is érdekel.Én is szeretném majd szülés után megcsináltatni!
A dokim nekem is azt mondta,hogy egyből utánna nem lehet!Az árat én még nem is kérdeztem!

Nadja szia !Gratula a baócához!

Én pizzát kívánok mostanában!Most ettem is az elöbb egy tejfölös-csirkést! :P :P :P Nyammmiiiii
...és egy limonádét is már nagyon innék....... :P
Vendég
 


pumipumi
Annak idején nekem a Gergő fiamnál amikor csinálták az AFP vizsgálatot nem volt jó az eredmény az egyik érték magas volt a másik alacsony, akkor a dokim elküldött genetikushoz, hogy kizárja, hogy down kórós legyen a fiam. De hála Istennek minden rendben volt a genetikus szerint.

manocskak
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?