Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

Benszi: nekem Szathmáry főorvos csinálta a gen. uh-t, abban állítólag nagyon profi. Kedves volt, csak szótlan, hiába próbáltam kezdeményezni. :) A dokim dr. Pálmai. Nagyon meg vagyok vele elégedve, meg amúgy a Jánossal is, bár sokan szidják.
Kaja: én az 5. hónaptól nem tudtam enni, vagyis csak a gyümit, folyadékot kívántam. Most mintha megint lenne étvágyam, már kezdek is félni :)

Tontica: az én uram is mond néha ilyeneket, azt hiszi, hogy vicces :)
Az IKEÁ-ban mi az elmúlt hónapban legalább 10-szer voltunk :)

Jó éjt nektek!!!

L.
léda77
 
 


Zsanett!
Jobbulást a lánykádnak!
Léda!
Én is megvagyok elégedve a dokimmal a kórházról a csecsemősökről semmi jót nem halottam!Úgy kell szólni,hogy segítsenek,nem húzzák át az ágyneműt alólad stb!De leszarom,mert a dokimban nagyon bízok!

Csajok!
ma megyek az Istenhegyire Senilla és Némo nézőbe!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Azt a..., mennyit írtatok! Alig győztem olvasni!

Először is üdv. az újaknak! Remélem jól fogjátok érezni magatokat közöttünk, jó kis csapat ez! :)

Lányok!
Köszi a pocakdícséreteket! :)

Andi!
A Te pocakod is nagyon formás mégha lila csíkos is! :wink:
A lábdagadásra tényleg jó a lábkörzés. Próbáld ki! Ja és Dóri javasolta a sárgadinnyét. Bár azt Te a diéta miatt lehet, hogy nem eheted.. :?
De jó, hogy írtad az Elefánit. Akkor oda ellátogatunk. És a fizetéskor kell mondani, hogy ikrek lesznek és akkor adják a kedvezményt? Be kell mutatni esetleg a gondozási kiskönyvet, vagy bemondóra elhiszik, hogy ikreket várunk?

Maminti!
Megvagyunk ám, aranyos vagy, hogy hiányoltál! :) Azért nem jöttem, mert elkezdtük a gyerekszobának kinevezett félszobánkat kipakolni. Annyi minden volt benne, hogy még most is van néhány lom benne. Ez volt Apa dolgozószobája. Így az ő cuccai átkerkültek a "nagy" szobába, ami most úgy néz ki, mint egy bútorraktár. Alig lehet benne közlekedni. MOst azon gondolkodunk, mit tudunk majd még szelektálni, mert így nagyon gáz. Szóval pakolás volt az elmúlt néhány nap alatt.
Aztán jön az anyukám és segít a nagytakarításban. Jövő héten talán túlleszünk mindezen, jöhet a kiságyösszeállítás, matracvásárlás stb.

Zsani!
Sajnálom, hogy a kislányod beteg lett. És pont az utolsó napon szedte össze. Hányós-hasmenős problémája van lázzal? VAgy inkább "csak" láz? Remélem minél hamarabb rendbe jön!

Benszi!
Kiváncsian várjuk az uh. eredményét!
Egyébként én úgy érzékelem, hogy a csecsemősnővérek szinte sehol sem segítőkészek. Úgy tűnik, hogy csak akkor csinálnak, vagy mondanak bármit neked, ha kérdezed őket. Akkor viszont állítólag elég készségesek, de maguktól nemnagyon. :? Hát, majd meglátjuk, ha túlleszünk a dolgon... Azt a pár napot meg majdcsak kibírjuk valahogy! :wink:

Tontica!
De szép a keresztszemes képed! Úgy irigyellek, hogy ilyen ügyes vagy! És a pocakod is nagyon formás!
Nem próbálsz meg valami könnyű tornát a hátfájásodra? Otthon, dvd-n? A kisfiad nem nagyon hagyna, ugye?

Numa!
Pihenj sokat! És ne aggódj, majd megmutatja magát a kis titokzatos lurkó! Tudod, nálunk sem kapkodta el, hogy felfedje a kis titkát. :)
Csini a pocid!

Na, még próbálok visszaolvasni!
Puszi
Gica

Kép
gica1
 
 

 
 

Zsani!

Visszaolvastam, és látom, hogy a hányós vírust kapta be a kislányod. :( Remélem hamar túllesz rajta!
Gratula az uh-hoz! Nagyon szépen fejlődnek a bébik, csak így tovább!

Bogyló!
Tök jó, hogy nálatok is minden oké volt az uh-n!

Gica

Kép
gica1
 
 


Sziasztok!

Ez a gáz,2 napig nem járok felétek és fél nap mire visszaolvasok! :lol:
Tontica,
a hátam nekem is fáj,de szerintem nem vagyunk ezzel egyedül,merthiszen ekég negy súlyt cipelünk a pocakban!:-))
Dehogy milyen szép a híymzés... :lol:
Az uradnak mondd meg,ha Ő hordana két babát a hasában(ki sem bírnák,amennyivel erősebbek a nők!!!),akkora lenne mint egy bálna,mert tuti nagyon sajnálná magát a "teher" miatt!! :lol: Lsd.megfázás,stb. :lol:

Juci,
én kb. 16 kilót "híztam"az eredeti súlyomhoz képest,ami tényleg nem zsír ezt a doki is beismerte.:-)
Ami azt illeti a vizesedést érzem,mert a végtgjaim igen gyakran bedagadnak és gyakran érzem magam lufinak és nem embernek... :lol:
Amit a doki a folyadékvisszaszorításra mondott,én elhiszem neki,mert eddig 5-6 litert megittam egy nap és nem hogy kiment volna,megtartottam a vizet.
A vese,ha sok folyadékot kell feldolgoznia,lelassul és nem tudja ellátni a feladatát,azért van az,hogy nem bírja az egyéb anyagokat(pl.fehérje!!) bontani ami feldolgozatlanul bekerül a véráramba,stb.stb....
A mérgezés tünetei:
-magas vérnyomás
-vizeletben magas fehérjeszint
-vizesedés.

Utánaolvastam,nem hagyom ám magam csak úgy rászedni!! :lol:
Kérdezd meg a dokid,lehet Te nem vizesedsz(bár a képeken nekem nem tünsz zsírgombolyagnak,sőt!!:-))).Az a biztos,legalábbis én álltalában elhiszem amit a doki mondd,öreg,tapasztalt és ismerős is.

Gica és mindenki aki gratulált a Bogyókhoz,köszönöm!!! :lol: :lol:

Benszi,
Te beszéltél már a dokival,hogy hány ágyas szobában leszel,meg ilyesmi?
Én nagyon rezelek a jánostól,annyi rémsztorit hallottam... :?
Voltál bent?Megnézitek majd a kórházat?Ha igen számolj be,mert azt inkább elhinném... :lol:


Andi,
kened a csíkjaidat?? :lol: :lol: Amúgy nagyon szép vagy!!!

De itt mindenki nagyon szép kismama én úgy látom!!! :lol:
Most épp nincs itthon az uram,nem tud segíteni képet felrakni,de már mondtam neki,hogy tök ciki,hogy rólam nincs fent nagypocakos! :lol:
Annyira azért nem hatódott meg,de majd még rágom a fülét!! :lol:


Mindenkinek szép Napocskát kívánok!

Kép
bogyótanya
 
 


Bogyótanya!

Szar lehet ez a vizesedés, én még hála az égnek nem érzem.
Most visszavettem a kajálásból, az előbb épp egy karalábét rágcsáltam el. A gyümölcsjoghurt helyett natúrt vettem és inkább én keverem gyümivel, amiből sajnos nincs túl nagy választék, még a piacon sem :cry: Ananászt ( zsírégető) és sárgadinnyét ( vízhajtó ) választottam most a Tescoban :lol: :lol: :lol: , majd turmixolok.
Reggeli kakaós csiga helyett csak egy kefír ( :cry: )
Most múlt hét csütörtök óta 60 dkg jött fel, ma mértem. A neten azt olvastam, hogy a hatodik hónap után heti fél kg az ideális, tehát majdnem jó vagyok, ha ezt tudom tartani, akkor benne maradok az előírt 16-18 kg maxban ( mivel eddig 10-et híztam)
Ma vacsira saláta lesz :wink:

Remélem nem fogok vizesedni, mert ha még az is elkezdődik, akkor lehet, hogy 30 kg lesz a vége :oops:

Ma megyek vizitornára is, már alig várom :D :D

Benszi, mi volt a dokinál?

Puszi Mindenkinek!

Judit

jucicuki
 
 


Juci: mar pedig egesz biztosan "vizesedni" fogsz a vizibaletten ma! :lol: Nehogy mar fogyozzal, a babaknak kell a taplalek, egy joghurt nagyon keves reggelire!
En ugy tudom hogy 1 gyereknel az utolso harom honapban havi 2 kilo a megengedett, tehat amit Te mondasz, a heti fel kilo ket babaval nem igazan megoldhato szerintem, es ha belegondolsz hogy hetente 200 g-or hiznak fejenkent az mar majdnem fel kilo szoval ne aggodjal mar ezen!

Bogyo: olyan jo fej ez az A bogyo meg B bogyo megnevezes! :D Igen, tuti nem birnak a ferfiak, az enyem is ha egy kicsit megfazik mar a halalan van es egyfolytaban nyoszorog. :lol: Megfigyeltem hogy akkor faj a hatam ha sokat allok tehat a megoldas, fekudni (eppen most aludtam egy nagyot) :D .
Hat igen, fotot azt kerunk arc nelkuli Bogyokank! :lol:

Gica: Te mar mindjart 32 hetes vagy, hat a fene megesz engem irgysegemben! :lol: Milyen sokat szamit 3 het ilyenkor. A kisfiam tornaztat eleget erre-arra, szerintem eppen ettol faj a hatam, jo lenne egy kis sgeitseg de sajna nincs. :roll:
Latom Ti is csak most kezdtek pakolaszni, hi-hi, Ti sem lesztek kesz semmivel :roll: :lol: bocsika, szoval igyekezzetek mert nemsokara megszuletnek a bebik! De azert ovatosan am a munkaval, sot, hagyd az Uradra, hadd dolgozzom O!!!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk a genetikairól!Fantasztikus élmény volt!Kb. egy hete olyan fura érzéseim vannak belül,mintha kiakarnák szakítani a méhem vagy mintha összerándulna egy csomóvá!Hát megvannak a kis bűnösök!Ők ficánkolnak annyit,hogy a doki alig tudta lemérni őket!Egyébként mindenük megvan és édesek, makk egészségesek!A fiú 325gr,a lány 300 gr.Minimális eltérések vannak,de teljesen jó,sőt 20+1 napsnak felelnbek meg a 19+5 helyett,de ez lófütty!
Szóval a doki befogta az a rcát UH-val és elfordult,hogy bejelölje,addigra a fiú a fenekét dugta oda!Azt mondta ha ezt nem látja,akkor el sem hiszi,olyan ramazuri van benn és nagyon sajnál amiért még ilyen sook van hátra és ennyi ficergéssel!Szóval csajok annyit mozognak,hogy egy percig sem álltak meg a fél óra alatt!De egyik sem!Mi lesz ha kibújnak?Akkora ficergés van,hogy iszonyatosan keményedik miattuk a pocakom!Ja,hát arról nem is beszélek,ők hogyan gyepálják egymást,pedig van közöttük egy burok!!!!
De gyönyörűek és az enyémek!!!!!!

Mindjárt visszaolvasok!!!!!
Vendég
 


Juci!
Te egy hős vagy ,hogy így betartod a diétát!
Bogyó!
Még nem voltam benn és nerm beszéltem a dokival az ágyakról,de szándékomban áll!Mondjuk nekem a doki fontos és azt a pár napot féllábon is kibírom!
Gica!
Én is azt gondolom,hogy ha megkérem őket akkor majd segítenek a csecsemősök!


ma megjöttek a kiságyak!!!!!!!!
Vendég
 


Benszi, ha összeraktátok, kérünk képet :lol:

Judit

jucicuki
 
 


Juci!
Hát az eltart majd egy ideig,mert még nincs kifestve a szoba és az vendég,illetve kupiszoba volt!Benne egy nagy franciaággyal,úgy hogy egy darabig dobozban lesznek sajna!Viszont vett a férjem tőlük pelenkázó feltétet is!Tök helyes!
Vendég
 


sziasztok!

Benszi! Gratulálok az uh eredményhez, szép nagyok ezek a bébik!
A vége felé már nem lesz ennyi helyük rugdosni :)
Melyik doki csinálta az uh-t?

A bútorral egyébként meg vagytok elégedve? Lapra szerelten hozták ki, gondolom?

Bogyó! Szia, ha nem haragszol, én is válaszolok a Jánosban szüléssel kapcs., én is ott fogok. Nem egy Hilton, de teljesen rendben van, ne hidd el a rémsztorikat. Én 2 hetente bejárok, orvossal, szülésznővel találkozni, ők iszonyú kedvesek, megbízom bennük, márcsak emiatt megéri, és szerintem ott minden orvos jó! A csecsemősök télleg lesz..nak, ha csak nem kéred őket háromszor, ezt a most szült ismerősöm mondta, de a többi dolog teljesen rendben van! Lepedőt vigyél majd, mert azt nem cserélik!
Lehet kérni fizetős szobát, 1 vagy kétágyas, melyben van zuhanyzó, tv, 7000 forint/nap, a bejelentkezéskor (amikor szülni mész) a recepción kell szólni, hogy ilyet kérsz, vagy ha fogadsz szülésznőt, akkor vele megbeszélni, hogy kérjen mire beérsz. Ugyanez a külön szülőszobára úgy vonatkozik, ha üres, egyből oda tesznek, vagy a szülésznőd intézi, hogy átmehess, ha éppen vajúdásod közben megüresedik. Ez sajnos véletlenszerű, nem lehet, "foglalni" előre.
Ezeket a szülésznőm mesélte a héten, onnan tudom a menetét.

Kellemes hétvégét mindenkinek!!!
léda77
 
 


Juci: a diétát tényleg ne vidd túlzásba, és ilyenkor már a lányok is nőnek ezerrel, te tényleg nem vagy nagydarab, nemrég láttam a képed visszaolvasás közben.

Én is vizesedek, szörnyű, a lábam semmi cipőbe nem fér bele, a férjem szerint elefántlábam lett :) (tényleg az, így csak félig vicces :) )Nekem mondjuk sok folyadékot tanácsoltak, főleg hogy ki ne száradjak ebben a melegben, és a sok gyümitől jobb, mert akkor kipisilem a nagyja vizet. Gyümölcsnapot tartok hetente, karfiollal, akkor egész nap a vécére járok, de megéri.
léda77
 
 


Nem viszem túlzásba, de nem szeretnék elbálnásodni sem, meg félek, hogy a gyerekeknek sem jó, ha túl sok jön fel.
Azért nem koplalok, ha éhes vagyok eszek, csak inkább zöldséget, gyümit.

Nekem is mindig azt mondják, hogy igyak sokat.

Judit

jucicuki
 
 


sziasztok!
na, mi is itthon végre. ez az autóvásárlás már nem nekem való. csak ülünk a kölcsönkocsiban, és járkálunk mindenfelé, és egyikünk sem ért hozzá... mindegy, a héten talán lezáródik végre! 8) 8) 8)
szereztem még kölcsönbe cuccokat: kisruhákat: sok sok téli kb 62-68as cuccot (majd belenőnek), kiskádat tartóval haveroktól (ittam is náluk 3 fröccsöt izomlazítónak, de annyira, Jutta, nekem nem jött be.. és érdekes módon, az a bartánőm azt mondta, h ő a magneB6ot csak a 30ik hétig szedhette :roll: újabb kérdés).. és a nagymamámtól kértem hatalmas köntöst és két óriási és régimódi, de tökéletes dizájnú hálóinget :lol: irtó viccesek, de nem hinném, h akkor ez zavarna majd...

Benszi, gratula!!!!! :D :D :D lehet, h mi is lemegyünk még egy 4Dsre. Apuka nagyon szeretné... meglátjuk...képek nincsenek vagy ilyenkor még nem érdemes?

Gica, elefániban mi bemondtuk csak, h ikresek vagyunk és elhitték, mert 2 matracot vettünk, de inkább rakd be a kiskönyvedet. annyira azért nem nagy! ;)

Zsani, az unokatestvérem immunerősítőnek és megelőzésre a forever living aloe zselé adja a kisfiának, aki nagyon beteges. eddig, azt mondta, bejött... talán megéri kipróbálni. bár gyógyhatása ugye nincs...

súly: nálam eddig +14... és elkezdett valóban karfiolosodni a combom. a múltkori (kb 10 hete) az semmi nem volt a mostanihoz képest. a barátnőm szerint örüljek, h télen lesz rajtam a súlyfelesleg, mert neki most van ugye kis lenge nyári rucikban, és totál látszik, és mindenki tapintatlanul megjegyzi...
tehát: hajrá Csajok! persze ésszel! sztem Judit, pl. irigylésreméltóan hízik...+10 a 27. héten... ;) ez jóóóó
nekem sztem a bokáimban van kb 1-1 kiló.. de nem érdekel. majd lemegy. a lényeg, h toxémia és fájdalom ne legyen...

na, megyek, csinálok szénhidrátszegény vacsorát...
még lehet, h jövök, de nem tuti
:arrow:

Kép
an°°di
 
 


bocs, Jutta nem is tudom, h került ide..kissé szétszórt vagyok :oops: :?

vizesedés: Léda, hát, elég erotikátlan a bokám. ez aztán kivillanhatna a szoknyából, senki nemírna róla verset :?

csíkok: kenem én, Bogyó, de vannak. lehet,h még több lenne, ha nem, de azt meg ki tudja.. sztem sz*r a bőröm. anyukámé is repedezett. ez van, nem érdekel. és nem fáj. ez sem ;)

Tontica, a férjed tényleg nem semmi! :twisted: :evil: :twisted: dehát, nemsokára "visszakapja" a feleségét. :wink: ja, meg még két gyerkőcöt! hehehe

Kép
an°°di
 
 


andi!
Nekem is a doki mondta hogy legközeleb a 28.héten menjünk 4D-re!Képet sajna nem tudott csak oldalról csinálni,mert mindkettő befúrta az arcát és magát a méhlepénybe!Na meg nem lehetett őket befogni,mert annyit mocorogtak,hogy semmi nem látszik belőlük.Viszont egy ismerősöm a dvd-ből kiválaszt valahogy képeket és azokat előhívatjuk,majd azt felteszem!A 14.hetiről már van egy kis albumnyi! Kép
Kép
Kép

A második képen a lányok szíve látható az én kis tökösömnek!
Vendég
 


Léda!
Lapra szerelten kaptuk,de még nem állítottuk összeBátorfi dokinál voltunk és nagyon lelkiismereted faszi!Hozzá megyünk legközelebb is!Sajnálom ezt a vizesedést!
Vendég
 


Sziasztok!

Benszi: az utolso kep nagyon jo! :D

MI most megyunk uh-ra, remelem minden ok lesz! Majd jovok!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tontica, szorítunk :wink:

Judit

jucicuki
 
 


sziasztok!
Tontica, ++++++++ azonnali beszámolót, amint tudsz! :D

én ma vérvételen voltam. kíváncsi vagyok a cukromra.... :? jó, igazság szerint nem vagyok rá kíváncsi, de közben majd' meghalok, h tudjam.

hogy telt a hétvége csajok??
nincs kedvem dolgozni, így inkább frissítek egyet a táblán.

Kép
an°°di
 
 


Kép
Benszi, az istenhegyin van vmi kedvezmény, ha többször mész? ha lenne, mennénk... :?

Léda, te miért nem vagy a táblázatban? mert nem adtad meg az adataidat, vagy én vagyok hülye??? :? :roll: 8) :shock:

olvasom a suttogó titkait. aszongya a nő, h már a harmadik hónapban el kellett volna kezdeni készülődni, de legkésőbb a kiírt időpont előtt 3 hónappal a legjobb, ha minden készen áll (pl. popsitörlő kibotva, stb.). mondjuk Times esetét nézve, asszem, van benne valami...
holnap be is szerzem a maradék apróságokat (haskötő, eldobhatós bugyi, tena betét, ilyesmik) és nekiállok kisruhákat mosni és vasalni...
jobb félni...

Kép
an°°di
 
 


Andi én is pont ezen gondolkodtam :lol: . Vasárnap jön unokahugom festeni a falat, szerdáig lesz nálunk, aztán csütörtöktől vasárnapig lelépünk "nyaralni" és utána beszerzem a csecsemőmosószert és nekiállok kisruhát mosni :wink:
Mert ha tényleg befektet szeptemberben, nem sok időm marad.

Nálunk jó volt a hétvége, tegnap takarítgattam, Ati megvette az ajtót a gyerekszobára, szóval most már az is fent van :D , este kerti party :wink:
Kaptam szép fehér rácsvédőt, gyapjútakarót ( hamár a kókuszmatrac antiallergén, legyen a takaró is :roll: ), lepedőt.
Szombaton itt volt a Dóri, meghozta a téli cuccot :lol:
Holnap megyek anyóssal anyagot nézni a baldachinhoz.
De még mindig annyi minden kell és még magamnak nem vettem semmit, ami a kórházban ill. szülés után kell.

Ti hány textilpelust vesztek gyerkőcönként?

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Andi!
Nincs kedvezmény asszem,de nem tom!Én nagyon megvagyok velük elégedve!Pláne a Bátorfival!Nagyon alapos!Ajánlom nektek!Ő csak péntekenként van!
Juci!
Kiváncsi vagyok a festésre!Honnan veszel babamosószert?Ariel nem jó?Nem lehet elodázni a befekvésed,ha jól vagy?Textilpelus!Abból sohanem elég!Egy kell a kádba a kis teste alá!Egy kell a feje alá alvásnál,mert a párnát azt nem ejánlják!Egy kell a bukásnál,minimum és akkor még rongyiról nem is beszéltünk!No meg kiváló a takarításhoz is!

igazatok van,hogy elkezditek a készülődést,mert itt már bármi lehet!Úgyis kevés az idő mindenre,mert mindig lesz valami ami jön hozzá pluszban!
Vendég
 


én nem veszek csecsemőmosószert. vettem folyékony cuccot, h biztosan kimosódjon a ruhákból, és sensitive öblítőt. tudom, h az öblítőt nem tanácsolják, mert allergén anyagokat tartalmazhat, stb. de annyira nem szeretem, ha nincs illata a ruháknak...
a Gabinak amúgy láttam folyékony mosószerét: kimondottan csecsemőknek ajánlják.. a dm-ben kapható az biztos.
textilpelusból mi vettünk vagy 60 darabot. inkább legyen több, de rohangálni nincs kedvem ezután.
ja, és azt akartam még az Elefánival kapcsolatban, h van vmi kedvezmény a mérleg- és légzésfigyelő-kölcsönzéskor (a kártyára az van írva legalábbis... ha kölcsönzöl, egy hónapot ingyen kapsz).
Judit, honnan kaptál rácsvédőt? ugye nem az ikeából? a barátnőm szerint az szöszösödik...

Kép
an°°di
 
 


Sziasztok!

Judit!

Jó volt talizni, csak Ági nem a türelem szobra...
A hétvégén lemegyünk anyuékhoz több napra a csajokkal, ha gondolod akkor majd felétek sétálunk és bemutatom a csajokat is személyesen. :lol:
Tegnap este vágtam le a hajukat akkora volt :shock:
Szorítok a jóidőhöz estére.

Amúgy nagyon jól nézel ki, édes a pocakod. :wink:

A babaszoba is szupi. Jóformán csak a bentlakók hiányoznak, de ők még nőjenek nagyra és csak utána költözzenek mondjuk októberben. Nem is figyeltem,mindkét kiságy végén van pelekázó vagy csak az egyiknél?


Benszi!

Jók az UH-s képek, olyan jó, hogy a nagy felbontással már az ujjukat is meg lehet számolni :wink: meg aprólékosan megvizslatni őket.
A kórházi genetikai UH-tókl én sem voltam elájulva, főleg első gyerkőcnél rákészültem, hogy akkor most majd töviről hegyire átnézik, aztán pár perc alatt végeztem :? Mi is elmentünk magánrendelésre 8) ott alaposan megnézték.
Én halottam jókat is a János kórházról, ismerőseink egy éve szültek ott, és nagyon meg voltak elégedve a személyzettel. Szóval ki kell fogni.

Az épület meg olyan amilyen, de úgysem szándékozol oda költözni, az a pár nap meg hamar elszáll.

Én is úgy voltam vele, hogy a dokiban bíztam az a fontos, nem pedig külsőségek (ezért is nem szültem a Szent Imrében).

Maminti!

Segítséged van/lesz?


Tontica!

Drukkolok, az Uh-hoz, hogy minden rendben legyen.
Kint milyen gyakran kell terhesgondozársra járni? Van fogadott orvosod, vagy arrafelé nem így megy?


Léda!

Miért jársz kéthetente terhesgondozásra?
Jó, hogy van fogadott szülésznőd, aki ellát infóval. Hogyan fekszenek a bébik? Gondolom a szülésznőfogadásból ítélve természetes szülésre készülsz.

Bogyó!

5-6 liter egy nap, hát nem volt semmi, elhiszem, ha a dokid korlátozta ezt a mennyiséget.
Nekem amúgy eléggé tönkrementek a veséim az ikerterhességben, szóval fogadj te is szót. Abból baj nem lehet. Igaz én követtem a doki tanácsát, és mégis, dehát ez van, alkati kérdés. :?
Köldökzsinórvért levetetni, ha van rávaló, akkor érdemes, ha nincs akkor sem maradsz le túl sok mindenről.

Kérdezted a Telki Kórházat.
Én voltam ott és hát nagyon drága, szép, meg minden, de a lábamat kétszer műtötték és egyszer sem sikerült megoldani a problémát, viszont egy hatszámjegyű összeggel szegényebb vagyok :? ( hozzá kell tennem, hogy 4 dokinál voltam összesen és végül nem orvos volt, aki kezelte )
Azt azért sajnálom, hogy az átlag kórház olyan messze van a Telki kórháztól(a kinézetet tekintve), mint Makó Jeruzsálemtől :? :shock:
A legfőbb érv ellene, hogy nincs PICII és mire a koraszülöttmentő onnan beér a kcsikkel a Klinikákra, az azért min. 30-40 perc.
Persze nem lebeszélni szeretnélek róla, nem értsd félre. :oops:
Nagy pozitívuma, hogy nem a borítékos rednszerben működik, hanem kapsz számlát, előre tudod ,mibe fog kerülni stb...


a hétvégén készült a csajokról:
Kép
Kép

Dóri
Vendég
 


Dóri, hát rajtad sem látszik, h huszonegynéhány kilót híztál a terhesség alatt :wink: :wink: (ugye jól emlékszem?)ha hétvégén leléptek, akkor lehet, h megpróbálom meggyőzni Apukát, h ugorjunk el meglesni a ruhákat...hátha találunk vmit... 8)
szóval, csinik vagytok mind a négyen!!!!

Kép
an°°di
 
 


Hű, Dóri, klassz lenne, szívesen megnézném élőben a csajokat.
Nem egész hétvégén leszünk itthon, lesz egy kis mászkálás, de szerintem tudunk majd egyeztetni :lol:

Benszi!

Én is nagyon várom már, hogy készen legyen a fal. Majd teszek fel képet, mielőtt elmegyünk nyaralni.
Én a Gabi-t néztem, abból van folyékony mosószer és öblítő is babáknak, de majd ha megjön a védőnőm a szabiról, azért majd rákérdezek, hogy mit ajánl. Meg még a szülésfelkészítőn is lesz előadás a csecsemőgondozásról, biztos ott is meg lehet tudni ilyeneket.
Hát, remélem, ha teljesen zárt leszek és nem lesz semmi gáz, akkor nem fog ragaszkodni a kórházhoz ( én nem fogok :lol: )

Andi, itt vették anyuék a Baba Mama OÁÁÁÁÁÁÁ-ZIS ban Fehérváron, remélem nem fog szöszösödni, ránézésre elég jó anyagból van, majd meglátjuk.
Én is kb ennyi pelusban gondolkodom :roll:

Puszi Nektek!

Mindjárt dobok fel pocak képet, hogy legyen min szörnyülködnötök :wink:
Attól félek, hogy v. a piercing-em helyén v. a lapar helyén fogok repedni...
Már nagyon feszül a bőröm.

Judit

Kép pocak

Kép pocak2

Az albumba dobtam egy-két képet a szobáról :D

jucicuki
 
 


Jucik!
Tényleg nagyot nőtt a pocid a múltkorihoz képest!
Reméljük nem olyan kőszívű a dokid,ha minden ok veled,akkor nem fektet be!És ez a mosószer a gyümölcsfoltokat is kihozza?Akkor Vanish szappanozni sem szabad?
Andi!
60pelus?Aztaqrva!Ennyire nem gondoltam,de lehet nektek van igazatok!
Dóri!
Gyönyörűek ezek a lányok és hogy te milyen vékonyka vagy!Szépek vagytok!Az UH 06.22-én készült még,de majd rakok fel frisseket is,csak ahhoz szakember ismerős kell,mert ő tud DVD-ről képeket leszedni,utána meg előhívatom majd a Camponában!
Vendég
 


Sziasztok!

Most csak annyit hogy ne aggodjatok, minden a legnagyobb rendben csak nem tudok jonni mert itt van az asztalos es parkettaz meg eddig foztem az ebedet, na meg Ratico, szoval nincs idom de majd este jovok!

Uh.: Alex: 1340 g. Anna: 1218 g. Szoval szepen novekednek a bebik es mar csak 1 hetnyi kulonbseg van de az lofutty! Oriasbebik nem lesznek de sebaj! Alex csucsul, Anna keresztben van es mondta a doki valoszinu ebbol csaszar lesz de ez nem erdekel csak jol legyenek!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!

Aztaaa,JUCI,mekkora a pocid!!!Nagyon szép! :lol:
Mostmár énsem tudom kinek higgyek az ivást tekintve,de inkább szót fogadok a dokinak,ez tűnik a legokosabbnak. :? :lol: Nem is az ivás ami annyira hiányzik,hanem a gyümi.Az nagyoooon. :cry: :wink:

DÓRI,én a telkiről már lemondtam,több okból is,szóval nem beszélsz le róla,csak megerősítesz a döntésünkben!Köszönöm nagyon hogy leírtad!És szót fogadok,mimást tehetnék? :lol:
A veséknek még a gyerekek rugdosódását is ki kell bírni!! :lol: Nekem amúgy az 5-6 liter tök természetesen lecsúszott... :lol:
Nagyon szépek vagytok Ti hárman,bizti nagyon büszke Rátok a férjed!Én is szeretnék ilyen normálisan kinézni szülés után!!
Amúgy tök alattomos a víz,annyira nem látszik,csak mondjuk a jeggyűrüt már rég nem tudom hordani,sőt tegnap poróbálgattam régieket amik tök nagyok voltak rám és folyton lecsúsztak,most nem tudom az ujjamra húzni!! :cry: :lol: :cry:
De tényleg,el sem tudom rajtad képzelni azt a 24-et... :wink:
Nagylányod is csúcsszuper,szóval,irigy-irigy-irigy :wink: :lol: :lol:

ANDI,tényleg Ti is kocsivásárlásban?Nekem már totál elegem van,de szerintem az uramnak is,én kb.az 50%-át néztem meg annak amit Ő személyesen.Hétvégén pl.tatán voltunk nézni.Kb.20-25 kombi,diesel mondeonál tartunk.Ebből 2-őt lefoglalóztunk,elvittük műhelybe állapotfelmérésre és kiderült,hogy szar.Pedig az Férjem nagy autó és motorbolond,ért is hozzá,de rengeteg szar kotvány van!És milyen sok pénzért!Tavaly volt egy új kombi corollánk,azt eladtuk 3.3-ért mert építkeztünk és még nem voltak a bogyók...Most jól jönne,de max.2.5 van rá.Mellesleg ami jó lenne csomagtérben meg más szempontból is,abba nem fér be a férjem(még mindig 2m :lol: )Ma megy munka után győrbe kombi golfot nézni...Még van ereje! :shock: :)
Hja,a csíkjaid,CSAK VICCELTEM!Acsíkos polódra gondoltam.. :lol:


TONTICA,a Bogyó kifejezést az Uram találta ki,szerintem is tök jó,pláne,hogy titkos a nemük,lehetővé teszi a megkülönböztetett becézést!

BENSZI,sokat gondoltam Rátok tegnap éjjel(mármint,itt mindenkire),mert olyan kemény volt a hasam mint a kő,amikor írtátok nem igazán tudtam milyen,tegnap éjjel megkaptam!! :lol:
Leköltöztek a hasam alsó felére,egészen deforma lett a pocakom,fönt és bal oldalon lapos,jobb oldalon egy hatalmas kemény gömb,ami nagyon fááájt! :? :) Nektek is fájt?

LÉDA,köszönöm a segítséget,így azért könnyebb tervezni! :lol: Ez furi,hogy nem lehet előre foglalani...Amúgy egy építész ismerősöm mondta,hogy neki 2 ismerőse,az egyik a folyosón vajúdott,a másik az udvaron szült meg,már nem értek fel,mert ugráltatták őket innen-oda.Az orvos a fa alatt látta el a gyerkőcöt és a mamáját...
Persze ez valszeg a véglet,de azért nem vet rá jó fényt...
De inkább nem fosok,mert ha úgy alakul,nekem is ott kell majd feküdnöm... :roll:

Amúgy van valami lista ami szerint összekészítitek a kórházos cuccot?
Én is sokat gondolkodom mostanában,hogy legyen egy kis bőrönd,hogyha akármi van (még sokáig ne legyen... :) )amibe minden benne van ami majd kell nekünk és azután már ne kelljen kujtorogni..
Szóval mik kellenek és miből hány darab?
Ha tudtok,help me,nagy segítség lenne!!

Megyek csinálok lasagnét,az uram azt kért,mire hazaér meglegyen!

Puszi mindenkinek!!

További szépet és jót!

Kép
bogyótanya
 
 


ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ,most látom,lemaradtam a 100 napról,de így már csak 99,hurrrrrráááá!!! :lol:

Kép
bogyótanya
 
 


Bogyótanya!

Brendon katalógus elején van lista, elvileg a védőnődtől is kellene kapnod és nekünk a kórház a felkészítőn külön összeállít egyet, mert nagyon kicsik a szekrények és tényleg csak azt kell bevinni amire szükség lesz, mert nem fér el :shock: :shock: :? :oops:

Judit

jucicuki
 
 


Köszönöm JUCI!

Kép
bogyótanya
 
 


Sziasztok!

Dóri!
Most keresünk gőzerővel segítséget, de még mindig nem találtunk :( Pedig már itt lenne az ideje! Főleg, mert már fél nap alatt kikészít a nagylány...És emelgetni sem a legjobb, de nem tehetek mást. Szerencsére aug első 2 hete meg van oldva, de utána...

Benszi, Andi!
Nagyon-nagyon nem ajánlják az öblítőt!!! Legalább az első évben!!! Próbáljátok ki, szerintem öblítő nélkül is illatosak a ruhák. Én a Persil babás mosóport használtam/fogom használni.

Pelenka: nagylánynál 40-et szereztünk be, és nem volt sok...Most még mondjuk kéne 20, akkor én is elégedett lennék :)

Tontica!
Szupik az adatok, nem is baj, ha nem óriásbébik, mi lenne akkor veled a végén...

Juci!
Szép nagy poci!

Nektek nem viszket a hasatok? Én állandóan kenem , de egyszerűen megőrülök, úgy viszket! Tegnap sajna véresre vakartam a csíkjaimat :(

Kép
Kép
maminti81
 
 


Sziasztok Lányok!
Képzeljétek, tegnap Apa összerakta a kiságyakat! Most már alakul a gyerekszoba! Tök jó! :) Még persze venni kell egy csomó mindent (így a matracokat, ágyneműt stb.). De haladunk!

Andi!
Köszi az Elefánis infót. Ez ugye a Fehérvári uti babadiszkontjára vonatkozik? Hát mi a Suttogóhoz és a többi ikres könyvhöz képest, jól el vagyunk maradva... :oops: De a héten szeretnénk nagyrészt befejezni. Aztán persze lehet, hogy jövő hétre csúszik a dolog, de már legalább van ágy!

Mikor tudod meg a cukoreredményed? A héten valamikor? Remélem, minden rendben vele!

CSajok!
Én a meglévő pár darab rucit a Persil Sensitive foly mosószerével mostam ki és Silan sensitivvel öblítettem. De már mindenfélét hallottam. Olyat is, hogy az illető nem vacakolt különösebben, hanem a saját holmijukkal együtt mosta a saját cuccaik mosószerével (ez a második gyereknél volt, az elsőnél óvatosabb volt).

Dóri!
Nagyon édesek a lányok, és Te is jól nézel ki közöttük! :)

Tontica!
Szuper hírek! Nagyon szépen fejlődnek a bébik! Gratula hozzájuk. Látod, hogy megijesztett néhány hete a kislány, aztán milyen szépen fejlődik! Nagyon-nagyon örülök! :)

Maminti!
Nekem nem viszket a pocak, csak azért, mert a hétvégén megcsípte egy gonosz szúnyog... :twisted:

Juci!
Hát a Te pocakod is szépen alakul! Nem baj, csak növögessen, az a dolga... :)

Puszi Mindenkinek
Gica

Kép
gica1
 
 


Sziasztok!

Na, meg mindig baromira faj a derekam igy kisregenyre ne szamitsatok! :roll: :cry:

Tenyleg jobb elkezdeni elobb a keszulodest mert ilyenkor mar nagyon nem lehet dolgozni, en mar bevasarolni se nagyon tudok elmenni. :cry: Szoval Lanyok keszuljetek!!!

Dori: nagyon jok a kepek, olyan szepek vagytok! Nagyon egyformak a lanyok!

Jucicuki: de nagy a Te pocid is mar!!!

Gica: kepeket kerunk am a gyerekszobarol!

Maminti: mondtad ezt a viszketest a nogyogyaszodnak? Feltetlen beszeld meg Vele minnel elobb, lehet semmiseg de azert jobb biztosra menni!

Bogyo: Ti nem akarjatok tudni a babak nemet? Gratula a 100 naphoz!!!

Benszi: Neked pedig gratula a 20. hethez!!! :D

KépKép
KépKép
tontica
 
 


na, hazaértünk, és be kellett pótolnom az uzsonnát, h nehogy kevesebb legyen a szénhidrát. ettől jól beálmosodtam. merthogy képzeljétek, fáradékonyabb vagyok. ma főleg. van jogsim ideiglenes papíron, nem sokára igazi is, de az autó egyelőre még várat magára. sikerült felvennem egy tornacipőt, de zokni nélkül nyomta a lábam, meg pisilnem is kellett, és fáztam is...mindez autónézegetés közben: annyira jófej társaság voltam: nyűgös, éhes, hisztis...kis Vuk, ááá, ő kiegyensúlyozott hozzám képest.
de haladunk. van olyan autó, amit meg tudnánk/szeretnénk venni, de még lesz egy utolsó ellenőrző kör, mert első kocsi, meg sokba is kerül, meg a pénzt is meg kell szerezni, stb.
közben ikeába is beugrottunk: vettünk még 2 db kislepedőt, külön szennyestartó-szerűt a gyerekeknek, meg egy nyűhető ágytakarót magunknak.

pocakviszketés: na AZ nincs! szerencsére. nem szeretném az összes kellemetlen tünetet produkálni, amit a könyvek felsorolnak ;) részvétem, Maminti, és köszi az öblítős infót.

Gica, baromi ügyesek vagytok! hajrá, csak így tovább. én még nem mertem megnézni Judit képeit... nálunk még benn vagy az ágykeretünk (a matrcaon már túladtunk), amit még szét kell szerelni. nem tudom, h fog ez menni, mikor Apuka olyan korán elálmosodik mostanában, mintha ő lenne terhes :lol:

kelengyelista: nekem van egy zsírprofi. minden rajta van, még az is, amit nem szeretnék. de az nem gond, mert nem kell róla minden, csak rajta van. kell? idecsatolom, aztán, akinek gusztusa támad rá, letöltheti. 1185819896.6.doc

Kép
an°°di
 
 


Tontica, gratula eddig! jól nyomjátok mind a hárman. :D és tessék vigyázni a helyes testtartásra! nem told annyira előre a csípődet, hha úgy megy...hátha attól jobb lesz... (?) :roll:

Gica, igen, arra a babadiszkontra vonatkozik, de vannak üzleteik a kálvin téren is, meg még egy helyen, de az nem jut eszembe...

Bogyó, a kocsikeresésről nem akarok lassan beszélni sem! én mindenhová megyek, a következő úticél Jászberény csütörtökön, asszem, és remélem, tovább nem is kell mennünk. láttunk ott egész jó paraméterekkel rendelkező opel astrát (mi ebben a márkában gondolkozunk)... meglátjuk..
tényleg, Zsaniék is kerestek autót...

Zsani, mizújs?

Judit! hajrá pocak, a repedés várhat! hátha elfelejt jönni egészen ;)

na, én mára ennyi voltam... korai lefekvést tervezünk. ma én is. először a terhességem alatt 8) hehe, és mi lesz itt még!
holnap jövök.
jó éjt mindenkinek!

Kép
an°°di
 
 


Ja, en hasznaltam oblitot a fiam ruhaival (nem is tudtam hogy nem lehet :shock: ) es semmi baja nem lett, szerintem nem kell mindent olyan komolyan venni.

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Bogyó!
A tegnapi napom nekem is elég mókás volt!Egésznap pihi és punnyadás!Nagyon keményedtem!
Tontica!
De jó,hogy minden ok volt a skacokkal!Egy hét az nudli,no meg kislány és annak kisebbnek is kell lenni!Nem Brünhilda az!
Maminti!
Köszi a tippet!Olivaolajjal kenegesd a pocid!
Andi!
Külön szennyes a kölköknek!Erre nem is gondoltam,de nagyon jó ötlet!
Köszi a listát!Most jött el a pihi ideje a III.trimeszter!
Vendég
 


jó reggelt!
hát én nem aludtam vmi fényesen. nőnek a gyerekek, feszül a hasam, és ezerszer ébredtem fel, h nem jól úgy feküdni ahogy épp... reggel n6kor meguntam, főztem egy teát, olvasgattam a suttogót, és olyan jól visszaaludtam f7től f8ig, hogy csak na! :D

Benszi, tegnap én nem mókás, hanem kómás napot éltem túl ;)

a székrekedésem viszont teljesen megszűnt :shock: lehet, h nem hüjeség ez a 6szor egyél egy nap, de keveset... ???

lassan itt kell lennie a védőnőnek... még van 1 perce...
még leszek ma! 8)

Kép
an°°di
 
 


Sziasztok!

Maminti,nekem is mindig viszket a hasam, de megvakarom, és elmúlik.Babylove masszázsolajjal szoktam kenegetni, nem hiszem, hogy sokat ér, de ez van,Szerintem ez természetes tünet, sajnos a bőr feszül,és így jelez...

Tontica, örülök, hogy minden okés, ilyen súllyal már kezdenék megnyugodni, de egyelőre még a mocorgásukat is alig-alig érzem, úgyhogy még biztosan irinyók,pirinyók :wink:

Juci, nagyon szép már a pocid, és tényleg egyre hatalmasabb :wink: hát hiába, na,nőnek a csajszik :lol: :wink:

Andi, drukkolok a kocsivásárlshoz, hát ne egyszerű választani meg minden, az biztos...Mi most estünk át egy autócserén, úgyhogy még frissek az élmények.A táblázatba majd írd be légyszi, hogy aug.27-én kell menjek legközelebb dokihoz, addig megkaptam a szőlőcukrot, hogy elmenjek és megcsináltassam a vércukorvizsgálatot.
Neked ígértem a légzésfigyelőp márkát?Ne haragudj, nem emlékszem már, de megnéztem,és no name, csak annyi van rajta, hogy babysitter :lol:


Benszi, én hajlanban keltem arra, hogy tök kemény a hasam, ez biztos normál az időjárásváltozástól, nem? :roll:

puszi

Kép
numato
 
 


Andi!
A mókás az nekem olyan mint a kómás!Semmilyen,pöcs kivan nap!Fáradt,punnyadt voltam egésznap!Nekem sincs már székrekedésem,de csak azért,mert 4naponta iszoma HIPP NATALT!
Vendég
 


Numa!
Ez tuti az időjárásváltozás,mert nekem csak akkor keményedik nagyon!
Vendég
 


Sziasztok!

Én is megvagyok, megvettük anyóssal az anyagot a baldachinhoz. Egyszínű rózsaszín és fehér csipke lesz a szélén, mivel az ágynemű rózsaszín mintás, nem akartam már mintásat.

Ti kilövetitek a csajok ( már akinek lesz ) fülét a kórházban? Anyós kérdezte, mert fülbevalót akar nekik venni, mikor megszületnek.
Hallottam olyat, hogy már a kórházban megcsinálják, de olyat is, hogy csak fél éves korban ajánlják.

Nekem is viszket, pedig már napi kétszer kenem, de most két napja nagyon érzem, hogy nő és nyúlik.

Nekem másik szennyestartóm már van, még pelus-szemetest kell vennem.

De, hogy hova fogom ezt mind tenni????

:shock:

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Hali lányok!

Képzeljétek múlt héten begörcsöltem és kórházba kerültem, de már minden OK!
rnecsi
 
 


Szia!

Lényeg, hogy minden ok. Tudtak valamit csinálni, v. csak fektettek?

Pihenj sokat!

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Csilla, mi volt a baj??? ugye semmi komoly? :?

jó lett a cukroooom!!!!! 5.6, hurááááááááááá :D :D :D :D

Judit, a fülbevalót még nem döntöttem el... de asszem, nem lövetünk. majd ha akar Petra, csináltat...

Kép
an°°di
 
 


Andi!

Tök jó, hogy jó a cukrod :lol: :lol: :lol:

Judit

jucicuki
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?