Új privát üzeneted érkezett!

Magdi!

:lol: Nekem meg mindig az van,. hogy ha idegenek jönnek, akkor nyugodt baba. Mindenki irigyel, milyen könnyű lehet nekem vele. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Manó,
tényleg sokat alszik, arra nincs panasz, de mi a francért ébred 1.5-2 óránként?

Noémi,
ezt meg tudod nézni?

http://www.szilas-metal.hu/data/images/k%F6zltabla2.jpg

Itt a 40-es övezet táblára gondoltam, csak 30-asban, de arról nem találtam képet.

Kép
benta
 
 


mondom én, hogy gáz van.
fürcsi után éreztem, hogy a nagy semmit szívja.
képes voltam 20 perc alatt mellszívóval 10 milit teljesíteni.
ilyenkor mi a teendő?

Kép
kissmanó
 
 

 
 

Helló!

Köszi Benta, ez nagyon jó ötlet!

Az egyik ismerősöm tud ilyet alkotni, holnap megkérem csináljon nekem egyet!
Ez jó és frappáns!

Magdii, a "világ legjobb apukája" is tetszik, de azt meghagyom Áronnak. Szerintem Viktor is jobban fog örülni, ha majd egyszer tőle kap egy ilyet! :)
Ma ez volt Áronon: I want attencion! :)

Manó! Hajrá tejcsi!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Fagyasztó...

nekem jobb ötletem nincs...

:(:(:(

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

En is itt vagyok, bar eleg ramatyul, mert a nagyok ramragasztottak valami dogrovast. Oket rogton kikuraltam, rajtam bezzeg ittmaradt.
:( Raadasul csutortokon koncertem van, addig valamit kell kezdeni. :evil:

Megyek is asszem az agyikoba, csak tartozom nehany fotoval, mar reg mutattam Lorkat.
:D
Benta!
Mutatom a hordozot, talan igy eleg jol latszik a mei tai.

Mano!
A suti neve Olasz retes volt. :D



Kép

Kép

Kép

puszi,
Agi

KépKép
lys
 
 


Mano!

Holnap jobb lesz, tudod te is, hogy ha nem jon a szivoval, attol meg van tejcsi.
Kis turelem! Lehet, hogy Gezu tobbszor kel ma ejjel, de holnapra szerintem rendezodik. :wink:
Nalunk sincs ma a topon a tej. Szerintem az a baj, hogy Lorka tegnap csak 5szor evett, a cicik azt hittek, hogy ja, eleg kevesebb is, de nem...

KépKép
lys
 
 


Manó, tudod, elvileg a sok pihenés... gondolom, erre van a legkevesebb időd! De tuti vissza fog jönni, eddig is tök ügyesen csináltad, most is sikerülni fog! Szurkolok!

Noémi, Dávidon pedig ez a felirat díszelgett ma délután: Én vagyok az a szép, aranyos kisbaba, aki miatt senki nem alszik éjszaka :D őőőőő még jó, hogy a mondat második fele nem igaz :)
Tudod, mire gondoltam? Hogy ha legközelebb jön Tibi fotós haverja, ráadom Dávidra az I love Daddy feliratú pólóját, Tibire pedig a legjobb apukásat, és így csinálna róluk képet a srác :)

Hja, és nem is meséltem a műtermi fotózásról, ami sajnos nem lett valami fényes: Dávid úgy döntött, hogy inkább alszik... majd felébredt, és tök nyűgös volt :( Lettek jó képek, de nem az igazi. Talán legközelebb...
magdii
 
 


Benta!

Pont ez volt nekem is Emmaval. Hulla voltam, mert 2 orankent szoptattam ejszaka. Sajnos nalunk ez nem alakult magatol, es 7 honapos koraban bevetettem az "Aludj jol gyermekem" c konyvet. Ezzel 3 nap alatt eljutottunk oda, hogy 11 orat aludt egyben.
Persze nalatok megoldodhat magatol is, lehet, hogy csak egy periodus, amit at kell veszelni.
Sir is ejszaka, vagy csak nyoszorog? Nem aludna vissza magatol, ha nem mesz rogton? Eszik rendesen 1,5 orankent, vagy csak cumizgat rajtad?
Remelem, ma mar jobb lesz.
Agi :roll:

KépKép
lys
 
 


megkérdeztem ám a rendőrt, és nem gond, mert kint van több helyen a kutya harap tábla, be van oltva, meg ugye magánterület... innentől kezdve már a betörő dolga... egyébként nemrég változott. előtte tényleg büntethettek...

Tabati: nem tudom, de szerencsére az elején észrevettem, h pirosodik, meg nagyon fáj,és így egész hamar megúsztam a mellgyuszit.

Éjszakákért nem irigyellek titeket,velünk olyan jó Borcsa már régóta, hogy alukál éjjel!

Manó: nekem többször volt mostanában, h este utolsó fejésnél 2 cickóból össz 10 ml. Be is ijedtem, azóta még 1 fejést beiktatok napközben (így össz 3), ez segített. De ezért is akarok gyümizni, m félek, h fogy a tej.., Tuti, h a súlyállás is amiatt volt, h kevesebb volt a tejcsi pár napig.

Csajok, rámjön az egy éve vett farmerom, ami a szülés után még tök esélytelen volt!!! :lol:
:lol:

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


-nem is írtam, hogy Lorka milyen édes! A tesókkal a legjobb, mert azon a képen a tesókat is meg lehet csodálni!!!

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Tabati: kár, hogy még nem indult nálatok a babamasszázs! Jó lesz nekünk is egy kicsit kimozdulna- na meg mozogni! :)
Kíváncsi vagyok Adél hogy fogja bírni. Szerencsére a kétórai evés- alvás után van, úgyhogy talán ok lesz.

Benta: nekem egyelőre nincs okom panaszra, de úgy gondolom, hogy ilyen gázos terhesség után ez már kijár. :)
Viszont tudod, hogy ennek úgyis vége lesz egyszer- mint a két nagyobb gyerkőcnél. :)
Lehet, hogy hiányol téged, azért ébred fel mindig. Vagy ellenőrizni akarja, hogy megvagy- e még. (tipp- barátnőméknél most ez a szitu)

Noémi: hallottam az elítélt c. házaspárról… No comment.

Manó: sajnálom a tejcsi csökkenést. :( Lehet, hogy párat elhasználsz a fagyóból és megint beindul a dolog! Próbálj meg többet pihenni. (gondolom nagy a hajtás suli- ovi időszakban)
Tényleg, milyen sportra íratjátok be végül Edinát?
És mit csináltatok a rendőrségen?

Magdi: adj neki pár évet, és hidd el, díjazni fogja Dávid a sok nőt maga körül. :P

Ági: jajj, gyorsan gyógyulj meg! Babód nem kapta el tőletek?
Gyönyörű gyerekeid vannak, olyan szépek így hárman! És Lorka hason mennyire tartja magát, még vigyorog is közben! Adél is emeli a buksiját, de még koncentrálnia kell. :)

Csillag: és még Te mondod, hogy van rajtad fölös, hogy feljött rád egy régi farmer?? :)
tökmag79
 
 


Sziasztok!

Bocsi,kicsit elvesztem, de sajna beteg voltam! Hányás,hasmenés,láz.... Nem kívánom senkinek (na jó,esetleg Csillagék almarablóinak :lol: )
Niki szerencsére jól van! Tejecske kicsit kevesebb lett,az én súlyom is :D (60 kg voltam,mikor terhes lettem,tegnap reggel 57 kg-t mérlegeltem...)

Csillag: Borcsa nagyon édes a keresztelős képeken!Én is a kutyusotokat féltem nagyon!!!!! Ezek bármire képesek sajnos!

Manó: Emlékszel? Nálam is bezavart az iskolakezdés!!!!!
Kitartás, Nyúlj a fagyitejhez,bár Niki attól méginkább üvöltött tegnap és inkább szívta az üres cicit, mint egyen a "régi" tejből!

Éjszaka is rengetegszer felkelt (Benta! Panaszkodok!!! :wink: )2x szopott is, de lehet,hogy beindult a fogacska is és az is zavarta esetleg! De mára már felkészültem,vettem a patikában gélt, úgyhogy lehet,éjjel bevetem! Bár inkább aludna reggelig!!!!!

Lys: Lorka hatalmas baba!!!!!

Na megyek,mert kinyúlok már!

Jó éjt mindenkinek!

Banyoszka
banyoszka
 
 


Manó: sajnálom a tejet, de drukkolok, hogy megint csak átmeneti legyen a válság.

Banyoszka: nagyon nagyon nagyon irigy vagyok a fogyásért (persze, nem ilyen áron). Rólam csak nem akar lemenni, a régi ruháimra ránézni se merek, nemhogy felpróbálni :?

Nálunk Petra 2napja extra nyűgős. Mondjuk összeteszem a kezem, mert se most se máskor nem sír sokat (kivéve az elején egyszer 2hetet, bár az se volt vészes, így utólag, csak nem voltunk hozzászokva). A kezemben mindig megnyugszik egy pillanat alatt.

Benta: jövő héten megyünk. Sajnálom az éjszakai nem alvást.
Egy kis panasz: én még mindig allergiás vagyok. Mikor lesz már vége????? :evil:

Lsy: nagyon helyesek a skacok!

Tabati: régen nálunk is akkor volt szuper jó gyerek Petra ha jött valaki, de 2hete fél az idegenektől. :? Sőt a nagyiktól is.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Tabati!Megkeresem a linket,ha gondolod.3000 ft,de örök emlék marad.Az a helyzet,hogy mivel most kezdte a suli,így sok barátja még nincs.Úgy gondoltam,hogy egy kis buli jó alkalom lenne arra,hogy jobban összeismerkedjen a többiekkel.Eddig még nem telefonált anyuka,szerintem már nem is fog.

Kép
kata840725
 
 


na, megvagyok. tejet még keressük :roll:
éccaka felköltöttem inkább a fiam enni, mintse fejjek. egyenlőre eredménytelenül. de még kitartok. bár a fiam nem díjazza a kialakult helyzetet, rángat meg hisztizik.
most meg Téta csüng rajtam, s csigázza a fantáziáját a mellszívó.
Pihenés relatív meglenne, mármint az alvás, a baj csak a nagyok hisztijével, konokságával és cirkuszolásaival van, asszem. Próbálom magam immunizálni jobban.

Nem, nem vallásos suliba jár a lány, de minden héten van tanügyminisztérium által kötelezett vallásórájuk, a templom meg a suli mellett, s így szervezik.

rendőrség: átíratni egy autót.

sport: nem tudjuk, meg kéne apa keresse a nőt, s kiderül. tényleg, rá is szólok.

Ági: aranyosak a csemeték. Lorka meg tényleg hatalmas.

Csillag, ha megváltoztak a szabályok, akkor épp ideje volt. jó lenne itt is.

Cosmo: allergiád tényleg elhúzhatna.

Kata: buli jó 5let, de ahhoz a gyerekeknek is akarni kell utána is beilleszkedni a közösségbe.
Anyuka nagy tapló, de hát gondolom nem újdonság.

Borcsára asszem már rá sem ismertem volna, nagylány lett.

na, megyek, nem bírok ide is, meg a karomat rángató Tétára, cicit gyömöszölő mellszívóra is figyelni

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Tökmag: sok nő? Dávid már felelősségteljes vőlegény, kérlek :D :lol:
Én is féltem bevinni a munkahelyre Dávidot, pont ezek miatt a hülye vírusok miatt... nem is engedtem senkinek, hogy simogassa, de aranyosak voltak, megértették, hogy Dávid még pici ehhez. Mondjuk, ha nálunk is lett volna h1n1-es beteg, tuti nem vittem volna!

Ági: Lorka szép, nagy baba! Nagyon édesek a srácok hárman együtt a képen :)

Tabati, igen ez ismerős, Dávid is sokszor nagyon jó gyerek ha itt van valaki :) Bár az utóbbi időben már kezd akkor is hisztis lenni :)

Noémi, írtál múltkor egy cukkinis csirkemell kajáról, ha lesz időd beírnád a receptjét? Van egy csomó cukkinink a kertben, és gondoltam holnap megcsinálnám :) Köszönöm :)
magdii
 
 


Sziasztok!

Benta!

Megérkezett az Osanit! :D Örök hálám!! :D De nem kaptam privit, hogy hova küldjem a manit... :roll: Vagy ajándékba küldted? :lol: :lol: (vagy küldtél privit, csak nem kaptam meg...? Mert lysnek is küldtem, de eltűnt, már nem találom...lehet, hogy csak én bénázok valamit....na küldök megint)

Lys!

Mindjárt megírom újból az üzenetet, mert ugye nem kaptad meg? Gondolom azóta már válaszoltál volna... :roll:

Engem érdekelne, az az altatós könyv... Bonyolult leírni, hogy sikerült pár nap alatt elérni, hogy ilyen sokat aludjon egyhuzamban éjszaka? Ki a szerzője a könyvnek? Lehet még kapni? Vagy esetleg kölcsönkérhetném ha lehet? Sajnos Noé most valami miatt (sejtem miért) már 3 körül elkezd ébredezni. Csak épp nem veszem ki, de éberen hallgatom a kínlódást, és így kibírjuk fél ötig, akkor már fel-felsír, úgyhogy jöhet a szopi. Előtte még tuti nem éhes.

Szóval talán az a gond, hogy már egy hete nincs kakija. Nappal vidám, mosolygós, de este nyügi (szokásos) az éjszakai nyügi viszont nem szokásos. Már adtam neki szirupot, meg lázmérőztem...semmi. Felhívtam a védőnőt, és mondta, hogy még az is lehet, hogy mindent feldolgoz a szervezete, ugyanis a hőmérő sem volt kakis amikor kihúztam. Holnap azért megyek és ha addig sem lesz semmi, akkor valamit kitalálunk...

Manó!

Hihetetlen, hogy hogyan műkszik neked ez a tejtermelés!! :shock: Te sem vagy semmi, hogyha kitartásról van szó!

Kata!

Jó lenne a link, köszi! :) De hova rakod fel a babakocsira? Nálunk nincs rendszámtábla tartó! :lol:

Fiadnak (már a te fiad nem igaz? :wink: ) meg a régi barátai? Vagy olyan messziről utaztak hozzátok? (erről lemaradtam bocsi)

Cosmo!

Érdekes...Nálunk olyan szokott lenni a nagyival, hogy mosolyog rá ezerrel, aztán egyszer csak mintha elvágták volna, konyul a szája és sír. :shock: Hogy mi történik ilyenkor, nem tudni..

Banyoszka!

Nem semmi! Remélem most már tényleg jól vagy! :roll: Én is egyetértek azzal, hogy szeretnék vékonyabb lenni, mint a terhességem előtt, nade nem ilyen áron, az tuti. :?

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: nálunk is nagyon ritkán van kaki, de Petra nem nyűgös, nem sír és nem zavarja. Én amikor kell (inkább engem zavar , hogy nincs :oops: ) akkor a dokinéni tanácsára kamilla teát adok Petrának és maximum 3órán belül tele a pelus... illetve 3 :lol: Olyankor fürdés van mindig.
1dl kamilla tea, 2-3teáskanál cukor és nagyon fontos, hogy 2etetés között éhgyomorra kapja a gyerek. Tudom, tudom cukor... :roll: de más nem segített, ez meg igen. Hetente max. 1x kap és néha utána magától is kakil egyet 2nap múlva. /Azt mondta nekem valaki, hogy ha ezt naponta kapja, akkor kiszáradhat a bőre, arra figyelni kell. De 1héten egyszer nincs ilyen gond./
A múltkor 30percen belül produkált a gyerek és akkor csak a felét itta meg, úgyhogy én már csak a felét fogom adni neki. Eddig 3x alkalmaztuk és mindig olyan jókat alszik utána. Előtte semmi nyűglődik, görcsölés nincs. Sunyiban, csendben teszi tele a pelust 8)

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Tabati!

Privi ment. :D

Szoval a konyv : Nem bonyolult, le tudom irni roviden, de Noe meg kicsi hozza szerintem, en 6 ho elott nem nagyon csinalnam. Akkor mar tudod, hogy tuti nem ehes ejszaka.
Spanyol alvasszakertok irtak, szivesen odaadnam, de valakinel van, akitol 6 eve nem kaptam vissza, es csak remlik, hogy ki lehet az... :cry:

Szerintem, ha rakeresel a neten, biztos meglesz.

modszer : Ha este nem alszik el egyedul, vagy ejszaka sokszor felebred: Odamenni hozza, megnyugtatni, de nem venni ki az agybol.
Persze zokon fogja venni, mert mar hozzaszokott az ellenkezojehez.
Bemesz hozza, fel percig beszelsz hozza, kijosz. Ha sir vissza mesz 1 perc mulva, ugyanugy fel perc beszed, kijosz. Utana noveled az idot. 2 percenkent mesz be, majd 3, 5, 7. Persze ha sir, neked orokkevalosagnak fog tunni. Azt hiheted majd, hogy csak felidegesited ezzel a jarkalassal, pedig ebbol o tudja, hogy nem hagyod el, csak mostantol igy lesz.
Ha nagyon sir, 5-7 percnel nem noveled tovabb az idot.
Sajnos az elso ejszaka altalaban szornyu, nalunk Emmanal 1,5 ora siras volt. Persze nem uvoltes non-stop. 2. nap fel ora, 3. nap 10 perc, 4. naptol 11 ora alvas egyben. (Es ide a semmirol jutottunk el, sosem aludt egyben tobbet 3-4 oranal.)
1 lenyeg van : Nem szabad feladni feluton! Baba erzi, hogy bizonytalan vagy, o sem erzi majd magat biztonsagban. Latnia kell rajtad, hogy pontosan tudod mit akarsz.
Csak akkor szabad belekezdeni, ha relativ kipihent vagy, jokedvu, es a parod is ugy gondolja, hogy ezt veghezviszitek.
Azert jo elolvasni a konyvet, mert nagyon sok jo pelda van benne.
Szerintem elobb szerezd meg, olvasd el, de meg Noe kicsi, siman alakulhat magatol is az alvasa. Aztan kesobb majd meglatod, hogy kiprobalod-e.
Udv,
A :wink:

KépKép
lys
 
 


Aki használ infacolt... a Gyöngy patikáknál most akciós. Én még sose vettem, így nem tudom, hogy ez jó ár e.

Infacol szuszpenzió: 1470,- Ft

A csoporthoz tartozó patikák:
http://www.gyongypatikak.hu/index.php?hivott=gyongypatikak
cosmopolita
 
 


Cosmo!

Igen, védőnő is ezt mondta, a kamillás módszert...én még ódzkodom tőle egyelőre... :roll: majd holnap kiderül kell e. eddig ilyen probléma nem volt... :(

Lys!

Jó, akkor majd megkeresem hátha, de ha úgy gondolod, hogy még kicsi hozzá, akkor ráérek vele. :D Azt hittem ez ilyen picikre is jó, de akkor lehet, hogy tényleg jól alakul majd és nem kell semmi praktika. :wink:
Bejelöltelek iwiwen, van 9 közös ismerősünk. :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: most nézem a vonalzódat, nálunk is kb. 12hetesen kezdődött :shock:
cosmopolita
 
 


Érdekes.... :shock: Vajon mi mi lehet ez? :shock: Még valakinek van ilyen?

Kép
Kép
tabati
 
 


megrendeltem A patikában a ricinus homeósat. meghozzák állítólag. jövő csütörtökre :twisted:
ezen ne múljék....
és ittam ma ismét görögszéna mag teát. pfúúúúújjjj. bár a tejcsiért mindent.

amúgy kisborjam értelme kezd nyíladozni. már reklamál ha látja, hogy távozom a látószögéből.
azért a lányok ezt később követték el.

bocs, de most estére ennyi, legurítottam egy pohár borocskát is bánatomban (itteni borovicska, hasonló a tokaji aszúhoz....nyammmmm), s hív a kispárnám.
ja, előtte még Katának küldöm a kettes képet.

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk Noémivel baba- mama jógán, előtte pedig babamasszázson. Nagyon jó volt! Áron tündéri és stramm pasi! :)

Kép

Nem gondoltam volna, hogy ilyen jól fogja bírni Adél (főleg, hogy a 2órási alvás kimaradt), de csak kicsit pityergett.


Banyoszka: ilyen áron inkább ne fogyj, ok? ;)
Honnan szedted össze, nem tudod?

Cosmo: eddig Adél is elvolt szinte bárki kezében, most már kezdi megválogatni az embereket.

Kata: nagyon jó ötlet a buli, szerintem ezzel biztos megkönnyíted a srác beilleszkedését!

Manó: apa nem tud besegíteni a nagyok fegyelmezésében? Rád pedig a kettő kicsi marad. Vagy férjed előtt nem mernek cirkuszolni (legalábbis így képzelem), mi? :)
Milyen íze van ennek a szénamag- teának?

Magdi: ki jön a levélírásban? :D
Hm… Dávidnak veszélyben a pozíciója. Adélnak nagyon bejött Áron (bár viszont nem, ahogy láttam :))
tökmag79
 
 


Tabati: Nekem a védőnő mondta,hogy 3 hónapos koruktól tudják rendesen megemészteni az anyatejet,úgyhogy akkortól csökken a kakik száma. Azt is mondta,hogy nem aggódjak,ha 4-5 naponta kakil csak,az azt jelenti,hogy teljesen feldolgozza a gyomra a tejet. Aztán,hogy igaz-e ,azt nem tudom, de azt igen,hogy Niki addig napi 8-10 pelust rakott meg, azóta napi 1-2,nagy ritkán van 3 kakis pelusa,de olyan is elő-előfordul,hogy 1-2nap kimarad. Úgyhogy tényleg lecsökkent a gyakorisága.
Amúgy engem is idegesítene, ha 3-4 napig se lenne termés...

Manó: Hogy áll a tejecske, Enyimé hadilábon! :? :evil: :(

Tökmag: Nem tudom,honnan kaphattam el,pont azon gondolkodtam,hogy én vagyok a "legvédettebb" a családból, olyan értelembe,hogy nem járok semmilyen közösségbe, nem tömegközlekedek...Nem értem én sem!
Nagyon édesek a jógás babák!!!!!!!!!!!!!!



Kata:Fotós játékról jutott eszembe! Aik rég jártak erre, Ők nem akarnának vajon játszani? Moncsy,Puszedli, Anuk(Velük most mi van,lehet tudni valamit? Kibékültek?) Mukkancs,Sosi?
Vagy közülük küldött valaki képeket?

Banyoszka
banyoszka
 
 


Banyoszka: ejnyebejnye, ha Nálatok sem áll jól a tej dolga.
Nekem ma reggel a jobb cicim kissé eresztett, pötty jelent meg a pólómon, erre Gézu nem tudott szinte semmit szívni belőle :twisted:

Mondjuk úgy, hogy ha már ez a nyavalya elkapott, akkor jó, hogy legalább ennyi fölös kilótól megszabadított. Bezzeg engem a tengeren meg utána csak a dögróvás kapott el, kg-ok apasztása aránylag felejtős volt.

Sztem Puszedli olvassa az írásokat, csak neki nem jön össze a sűrű jelentkezés. Remélem képet azért küld, s akkor ő is tud szépen tippelgetni.
Sosinak esetleg írhatnék ismét egy sms-t, hátha. Mert most már ovi is van a csajnak elviekben, bulik tömege is le kellett már járjon.
Anukról sajna semmi infóm.
Moncsy, hát neki lökhetek egy mélt, hátha. Mukkancs olyan ritkán jár erre, hogy csak. Niki meg főleg Mimmi is rég jártak erre.
Tüskéshátú társunkról valaki tud frisebbet?

Tényleg, azért azt fogjuk-e tudni, hogy kik küldtek képet, hogy tudjuk kik babáira kell tippelni? Ezt azért el kéne dönteni.l

Tökmag: az a baj, hogy apa hol itthon van (mint pl. tegnap már déli 1 utántól), de akkor telefonokon lóg, meg árajánlatokat kér, készít, vagy csak későn látjuk. Emígyen meg.....
Amúgy a nagyokat nem hatja meg az, hogy apa vagy én fegyelmezek. Ha olyanjuk van, akkor bármire immunensek, mondhat nekik bárki bármit.
Az este legutoljára arra szívtam fel a vizet, hogy Edina stikában berámolt a kamrában levő csokiból egy jó adagot (többet mint az ő adagja, hisz 8 db.-ból 4-et lenyelt, másik 4-et osszam el akkor a két húga közt), mindezt úgy, hogy minden nap adtam nekik máshonnan csokit. Szal.....

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Tökmag, nekem is nagyon bejött a jóga és a babamasszázs! Most reggel már át is masszíroztam Áron lábacskáit. Tetszett neki - mosolygott!
Egyébként eldöntöttem, hogy legközelebb én is kenguruval megyek: 1.) könnyebben mozgok 2.) talán gyorsabban is

Így a tegnapi jóga, nekem 5 órámba telt! :? Estére olyan voltam, mint aki egész nap szenet lapátolt...Viktor is megkérdezte, hogy mi van ennyire fáradt vagyok,,,

Szerintem Áronnak is bejött Adél, mert a masszázson ő nézte nagyon (csak akkor még Adél Igorral volt elfoglalva :))

Egyébként csajok, meg kell mondjam Adél az életben is tündér hajasbaba, igazi csajos hangja van! :)
Meg is fogtam 1x, de ébredés után nem tetszett neki...:( Talán majd legközelebb!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Tökmag: akkor ez is életkori sajátosság. Nálunk Anyóssal kezdte a szelektálást, pedig nem én mondtam neki :oops: :) Anyós arra fogta, hogy Ő más nyelven beszél hozzá, de azóta szinte mindenkivel ilyen. Kedden volt itt egy barátnőm és Ő egész ügyesen elvonta a figyelmét, gagyogott neki, viccelődött és így még a kezében is elvolt egy darabig.
Nagyon jó a közös kép!

Nálunk azt mondta a dokinéni, hogy ha 10napig nincs kaki egy csak anyatejes babánál (de jókedvű, nem sírós, nem hasfájós és pukik is vannak), az is normális. De én nem merek addig várni, azért adok inkább teát kb. 5nap után, mert félek, hogy ha későn adok, akkor már fájni fog a pocak. Bár lehet, hogy ez butaság, de nem merek addig elmenni, amíg Ő jelez. :roll:

Én tegnap egyedül hagytam kicsit apját és lányát... mire visszaértem, már egy zöldhagymával püfölte a gyerek a férjemet :lol: :lol: :lol:

Itt szakad az eső, remélem kicsit lecsökken a pollenek száma.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Benta, merre vagy?
Végre tudsz pihenni?

Aki már csinált pempőket a babáknak...lehet, hogy hülyén hangzik, de írjátok már le hogyan is kell.

pl. almát almareszelőn lereszelem és kész?! Barackot botmixerrel és szintén kész?

A főzelékeket hogyan kell? Megfőzöm vízben és turmixolom? VAgy kell hozzá még valami?

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Adél és Áron cukik!!

Banyoszka, Manó: tejcsi :( én most fejek, és nagyon kevés... :( :cry:

Zsut felhívom vmikor, ő is régen volt. Meg szívesen megkukkantanám élőben is Zalán babát...

Mindjárt jön a nő, ha el nem felejtette, én meg még nem reggeliztem...

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Szép csütörtöki napot minden Kedves Mamának és Babának!
TABATI:Igen,sajnos a régi cimborák majdnem 100 km-re laknak innen,igy nem tudnak találkozni.Már megigértem nekik,hogy az őszi szünetben majd elmegyünk egy-két baráthoz látogatóba.
Nekünk sincs rendszámtábla tartónk.Ha jól tudom,két kis lánccal lehet rögzíteni a babakocsihoz.
BANYOSZKA:Ők eddig nem küldtek képet.Arra gondoltam,hogy írok egy rövidke felhívást,és kétnaponta felrakom ide,hogy aki esetleg nem tud visszaolvasni,azért tudjon a "buliról".

Kép
kata840725
 
 



Kép
kata840725
 
 


Noémi: azért első körben ha almát reszelsz, pár napig szoktasd csak a levéhez. Utána jöhet maga a reszelék is. Hogy miért jobb? Már magát az ízt is el kell fogadnia, meg a pocika is kell szokja az újat. S akkor egyből újat is, meg még rostosat is? Nekem soknak tűnik.
Gréti igaz, hogy kihagyta az almalevet, de ő olyan 5,5 hós korában kinézte az almát a kezemből, s odaadtam neki, ő meg nyalogatta. Ami azért fél óra cuppogás után közelít a levéhez.
Ja, s én nem tudtam egyik gyereknél sem tartani az első nap 1 kanálka, második nap 2, s így tovább. Alapból vagy 5-7 kanállal indított mindenik, második nap meg már vagy 10 is lecsúszott. Utána meg annyi amennyit elfogadott.

Nem tudom kinek van párolója. Nekem tök szimpi, mert nem megy bele a vitamin meg minden fincsiség a főzőlébe, a kajában marad. Nem muszáj most ilyenre beruházni, ha épp nincs keret rá. Vannak azok az inox, összecsukható, kinyitva fazék tetejére tehető kis szitaszerű szűrők, amikkel ugyanúgy lehet párolni, s olcsóbb. Ha nem tévedek, Ikeában is van olyan.
Na, szóval kajákat felkockázni, megpárolni, s utána adj neki botmixerrel (ha nincs, jöhet a szitán áttörés, vagy ha kicsi adagot akarsz első körben, akkor a fokhagymatörőn átereszteni, hogy a pici adag ne kenődjön fel a botmixer oldalára).
Első körben lehet pici adagokat külön is fagyasztani, addig míg megszokják az egyes kajákat, avagy a nem kívánt reakciót be lehessen azonosítani, hogy mi okozza. Utána sokfélét párolni, s vegyesen mixelni, s úgy lefagyasztani. Én szoktam vagy 8 félét is párolni, s kb. 4-5 félét összekeverni. Így még változatosan is lehet eltenni a kajákat. Azt tényleg elég sokáig betartottam, hogy sót nem tettem, különböző zöldfűszerekkel variáltam még plusszba: kapor, tárkony, leostyán, petrezselyemzöld. De jöhet zsálya, citromfű és bármi más, persze kis adagokban, hogy azért a kaják ízét ne verjék el.
Remélem azért írtam hasznosíthatót is.

Tényleg, Benta: hol vagy?
Sosinak írtam sms-t, talán fog jönni megint.

Sosi: ha nem tudsz visszaolvasni, de érdekel a fotomontázsos dolog, akkor kérdezz, leírjuk majd ide újból, vagy akár priviben is.

Kép
kissmanó
 
 


na, tényleg van az Ikeában.

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/90112531


Moncsynak küldtem mélt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kissmanó 2009.09.17 10:33-kor.

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

bocsi, de mindig vmerre...ált. Ágiékkal, jelenleg anyuéknál, anyósoméknál...

ezt a képet ezer éve hozom...bár még csak nemrég siekrült összehozni, mire összeértek a gyerekek :)

Kép
Vendég
 


Na, ma reggelre végre telerakta Noé a pelust. :lol: Mindenki lelke megnyugodott! Együtt szorított neki az egész család! :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


tök jó, hasonló örömben anno Edó részesített.
örülök nektek.

Kép
kissmanó
 
 


Köszi Kismanó, a kajacsinálásról a leírást.
Ilyen párolóm nekem is van, úgyhogy ez kipipálva. (illetve Anyu főzött még benne az öcsémnek, de gondolom megkapom)

Végre nekiálltam a szekrény rendberakásának!
Új "csoport" jött így létre: remélem 1x még beleférek címszóval! :)

Puszedli, édesek a pasik! :) Mindkettőnek igazi fiús pofija van! :)

Elmennék sétálni, de nálunk szinte folyamatosan esik/csepereg...

Jaj! Tudtok valami jó szendvicskrém receptet?
A bulira kellene. Eddig készül a padlizsánkrém illetve kőrözött...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


De édesek vagytok, hogy hiányoltok!

Itt vagyok :lol: , csak itt volt anyukám, és vele voltam. Noémi, a főzésről majd írok, rém egyszerű, Manó nagyjából mindent leírt.

Manó,
tejet sajnálom, kitartás, de bárhogy is alakul, te mindent megteszel. Gézut meg kárpótolja az, hogy van 3 nővére.

Alvás alakul, anyukám mondott egy jót, ha beválik, leírom. Ma már 3 órát is kibírt nélkülem. Mindenkinek köszönöm a tanácsokat.

Unokatesók, 3 hónap különbséggel:

http://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=1bfde68bf2&view=att&th=123c36c6c4fa9c99&attid=0.1&disp=inline&realattid=file0&zw

http://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=1bfde68bf2&view=att&th=123c36c6c4fa9c99&attid=0.3&disp=inline&realattid=file2&zw

Puszi!

Benta

Kép
benta
 
 


Noémi: halikra? halpástétom? nyelvpástétom? tormakrém? gombakrém? sajtkrém? tojáskrém?

más nem játszik csak szendvicskrém?

Kép
kissmanó
 
 


Benta: ténypékeket nem bírom elérni :( :cry:

Kép
kissmanó
 
 


Miért nem? Nekem működik. Többiek látják?

Főzés:

Alma: üvegreszelőn reszelve. Én nem levezek, egyből a cucc.

Többi gyümölcs: botmixer. Alma után őszibarack, meggy. Aztán ezek mixelve. Rizspép, van a Hollénak, csak víz kell hozzá, tejmentes, meg most vettem Humana pépet, ez is tej- és gluténmentes, rizs és kukorica van benne, csak víz kell hozzá, és nagyon finom, laktató. Aztán ezeket keverni a gyümihez, dúsabb lesz a kaja.

http://www.egeszsegbolt.hu/311-laktozmentes/398-holle-rizskrem.html

Aztán krumpli, megfőzve, párolt almával keverve, mert magában szerintem borzalmas. Aztán répa, répa-krumpli, sütőtök. Ezt is lehet krumpliva, párolt almával. A tök szerintem sütve finomabb, vízzel botmixerelve, vagy a krumpli főzőlevével.

Aztán a többi zöldség, gyümölcs. A krumplit mindig frissen főzöm, a zöldségeket bátran lehet fagyasztani. És párolni érdemes, igen. Mindig a krumpli a sűrítő a főzikben. Én hamar teszek bele extraszűz olívaolajat, vagy egyéb hidegen préselt olajat, a zsírban oldódó vitaminok miatt. Hidegen bele a kész főzelékbe. A húst is hamar adom, mert általában vérszegények ilyenkorra a szopis babák.

Hamar fűszerezem a kaját. A dm-es vegamix zöldségkeveréket használom magunknak is vegetaféle helyett, ez sómentes, mehet a babának is. Zöldfűszerek is mehetnek, meg hagyma. Az ízesítetlen cuccok nem sokáig menők.

Most mennem kell, folyt. köv.

Benta

Kép
benta
 
 


Manó a lényeg, hogy olyan krémek kellenek, amit kenyérre lehet kenni.
Elég sokan leszünk, így vacsi nem, csak nasi lesz.
pl. kőrözöttes kenyér, padlizsánkrémes kenyér...

Ilyen ötlet kellene még.

Benta, tök jól leírtad, köszi!

Csinálok egy táblázatot majd, Szilárd étel bevezetése címmel. Az első hónapra. Gondoltam minden napra megcsinálom, segítség képen mindannyiunknak.
De majd kéne egy segítség hozzá...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Húha lányok! Én is köszönöm a hozzátáplálási tanácsokat, mert ugyan még nem tudom nekünk mikor lesz aktuális, de annyi olyat írtatok, ami eszembe sem jutott! :shock:

Amúgy olyat senki nem csinált, hogy anytejet kevert a kajákba? Csak mert nekem azért is ajánlották, hogy fagyasszam le a tejet, hogy később esetleg beletehetem, így legalább egy megszokott íz lesz benne. :roll: (persze ha elfogadja majd úgy, hogy nem friss...de mondjuk ha lesz akkor még tejem friss tejjel is lehet)

Kép
Kép
tabati
 
 


Noémi! :D

Ez nagyon jó ötlet! :D Köszönjük!! Meg a tapaszatalt anyukáknak is a segítséget! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám én is köszönöm a hiányolást!

Manó: köszönöm a mailt!
Olvasgatok mindennap,tehát képben vagyok,csak mire írni szeretnék mindig közbejön valami!

Fotókviz tökjó ötlet,én is csatlakozom küldöm majd a fotókat Katának!

Rólunk röviden:rázodunk bele a suliba,Jázminkámnak nagyon tetszik,tegnaptól napközis amit külön élvez!
Réka meg már ugye hatodikas,vele nincs különösebb gond!
Benedek továbbra is egy kisangyal,és egyre többet van ébren!
Már rengeteget dumál és vannak kedvenc játékai is!
Hétvégén volt a keresztelője nagyon jól viselte,pedig voltunk vagy 20-an!
Hozok majd képeket is!

Képzeljétek vettem a teszveszen egy Maxicosi Cabrio hordozót 8000 ftért! :P
Szinte teljesen új és nagyon szuperül néz ki! :D
Ma jött meg Benedeknek tetszett,teljesen másképp mutat benne mint a régiben! :P
Most veszem csak észre a különbséget ez sokkal szuperebb! :D
És külön tetszik hogy rá tudom rakni a babakocsi vázra!
Apa meg is dícsért hogy ügyi vagyok hogy ilyen jó áron vettem!
Most már csak el kell adnom a másikat!

Mózeskosaras babakocsisok ti hogy álltok a mózessel?
Benedek talán még 2 hétig belefér! :oops: :shock: Tovább nem!
20140328174041
 
 


KEDVES ANYUKÁK!

ÜNNEPÉLYESEN SZERETNÉM BEJELENTENI,HOGY HAMAROSAN

KEZDETÉT VESZI A "MELYIK KIS SZÉPSÉGÜNK VAN A KÉPEN?"

ELNEVEZÉSŰ JÁTÉKUNK.RÉSZVÉTELI FELTÉTELEK:2 DB KÉP A

CSEMETÉRŐL,MELYEK KÖZÜL 1 DB PÁR NAPOSAN,1 DB PEDIG 2-3

HÓNAPOSAN KÉSZÜLT.

A FÉNYKÉPEKET AZ ALÁBBI E-MAIL CÍMRE

VÁROM:anna200529@gmail.com

Kép
kata840725
 
 


Kata!

:lol: :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?