Új privát üzeneted érkezett!

Borkaby: a HT-vel kapcsolatban - én HIPP párti vagyok, mert sok babakaja nem jött be Lilinél. Gusztustalan volt, vagy folyós, vagy ilyesmi... A Hippet kiválasztottam, szerettük, és kész. De a barátnőm pl az univert szerette a lányának adni, meg a kecskemétit... És még sok féle jó minőségü van...

És a legjobb az, ha te magad főzöl a babának.

DE, minden baba más! Lilinek főzhettem én! Utálta, csak a hippet ette meg. Pedig még babaétel készítő gépet is vettem neki :( Minek :'(

Bori most az univer alma-barack témát nyeli kétpofira :) Sőt Lili nem bírja kivárni, hogy mikor kapja meg a maradékot (tudtam, hogy jót tesz az étvágyának egy kistesó) :)

Ugyhogy a legjobb amit tehetsz, hogy kipróbálod a dolgokat abban a sorrendben ahogy a legjobban szeretnéd, hogy működjön, és ha nem szeretem választ kapsz, akkor mást találsz ki... És majd megtanulod, hogy Tomi mit szeret enni a legjobban.

Egy dolgot azonban megtanultam: A HT az bizony türelem kérdése, és minden babánál más a tempó, és a módszer is! Ne akarjatok megfelelni senkinek, csak a picinek! És akkor könnyebb lesz :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Adri: igen a célom annyi volt az issmertetővel, hogy gondolkozzon rajta, aki szeretne :)

Apropó, én a babakötvénnyel még nem is foglalkoztam... az is egy fekete lyuk a számomra :shock:

Hordozós fülhallgatós csajok lennénk :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Borkaby: én is elsősorban inkább a saját magam elkészített kajcsit szeretném adni Balázsnak, de biztos lesz alkalom, amikor üveges kaját fog kapni.

Szöszke: ja hól tudom az e.pénztárnál mindenki megkapja ezt a 30%-os visszatérítést, tehát itt nincs az, hogy ha egy bizonyos összegnél több az éves fizud, akkor ne kapnád meg ezt a pénzt.

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 

 
 

Vas: vérszegénység, vérképzés, fáradékonyság ellen, stb... A dokik ránézésre ajánlgatják... Én eddig sosem adtam, csak ha vérvétel igazolta! De a cékla rengeteg vasat tartalmaz! Anya igyon sok cékla lét, és hátha átmegy a babába, vagy esetleg lehet nekik is adni...

Holnap veszek is céklát, és csavarok... (nekem eléggé mumus az íze :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


clau: ezt mondta az ügyintéző nő nekem is... csak hihetetlen... de a másik kérdés is jó! A van-e már másik visszaigénylés dolog...

Na húzok aludni, kocsányokon lóg a szemem... :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


és itt van pár kép Balázsról:

4 hónaposan:

Kép

pelenkázás közben:

Kép

fogom a lábam:

Kép

hintában:

Kép

húúú, mi az ott?!:

Kép

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Clau, Éééédes baba! Látom, van kézi orrszívód. Használtad már? Én is vettem, de semmit nem ér. :?

Kép
szöszke
 
 


Ja, az lehet, hogy orrhőmérő? :?

Kép
szöszke
 
 


Jó reggelt!

Clau..látom hoztál képeket!Nagyon szép nagy baba már Balázs!
Ügyin tapizza már a lábacskáit! :lol:

Borkaby....szerintem ha van időd, és kedved jobb ha te készíted a bébi ételt. Abban nincs semmi adalék
anyag és mindíg friss. :D
Persze jó ha van otthon néhány üveg bébi kaja, ha netán kifogysz valami alapanyagból vagy valahová
utaztok, vagy más vigyáz a kicsire.... :wink:
Nem?
A Kecskeméti nem tudom milyen, magyar termék úgyhogy az már jó pont. :D A Hippes az tuti jó és a legtöbb
termék bio!

Valaki ismeri a BO-GI pelenkákat? milyen?
Francia pelus, légáteresztős.
Itt a közelben nyilt egy bolt, ott van ilyen, jó árban.
33-35ft /db körül vannak!
:D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Éva...akartam már írni hogy Áron netezős képe csúcs! :lol:
Nagyon vicces!Milyen sokat fognak érni
majd ezek a képek!

Ma megyünk gyógytornára délre, utánna sietünk haza, ha megérkezett a Prevenár oltóanyag
azt is megkapjuk! :?
Más városban sincs oltóanyag? :roll: Már 3. hete várjuk.
Kicsit lusta újabban norbi nem akar hasalni csak 5 percig. :? Remélem nem kapunk ki a gyógytornán emiatt :roll:

Ja, és képzeljétek már Norbi is elérte a 7kg-ot! :shock:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!
A mi éjszakánk nem változik. Kaja fél egykor, egykor újra nyüszi, mert nem tud aludni. Jó hosszú hátsimi, duruzsolás, cumitömködés. Ezt megismételjük néhányszor mire elalszik. Fél hatkor ismét kaja. De legalább tuti megeszi a 800g-ot egy nap. :roll:

Clau
Szerintem elég az a kaja amit Balázs megeszik. Meg a képeken se úgy néz ki, mintha éhezne... :lol:

HT-én szeretném ha Bori elsősorban az én kajáimat enné. Persze ezt majd eldönti ő. De biztos, hogy eszik majd üveges kajákat is, szerintem azok is biztonságosak. Sőt amit én csinálok az se biztos, hogy biztonságos, mert minden tele van vegyszerrel mostanában... :roll: Lehet, hogy mégis jobb a Bio bébikaja ha az tényleg bio.
Egyébként mostanában nézegettem a bébikajákat. Nem semmi, hogy mennyi sz*rt el akarnak nekünk adni. Paradicsomos krumpli négy hós kortól... :shock: marhahúsos kaja nyolc hósnak... :shock: Hát én ennél azért óvatosabban gondoltam bevezetni a dolgokat.

marek
 
 


Marek....mi is rosszul aludtunk, bár tudom ez nem vigasztal. :?
Norbi nem kért enni, de hajnali 3-tól fél óránként
csukott szemmel felsírt! :roll:
Nem tudom mi lehetett? Rossz álom? De szerencsére egy kis simi, és cumi visszadugással elaludt!

HT...hát igen minden vegyszeres, de én megpróbálok rokonoktól, ismerősöktöl venni, néha adnak ajándékba almát, burgonyát... :)
Majd szeretnék ültetni is répát, salátát,paradicsomot... :)
Néztem én is hogy még borsó is van a 4 hónapos baba kajában! :shock:
Én ilyet tuti nem adok fél éves koráig.
Addig az alma, répa, sütőtök, cékla,burgonya variációkat adom neki!

Jaj, Macianyu...te írtad a Tescos badyt?Lehet adni annak a méretezésére?
Mert ha a 74-es valóban 74-es akkor el merném küldeni a férjemet is vásárolni. :roll:
Norbi most 65-66 cm, biztos hogy a 74-es kell már. Mert mostanában baby's wear-es bady van
rajta meg leo-poldis és abból már kicsi a 68-as!

Norbi a mamával
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lovaszkata 2009.02.26 09:11-kor.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lányok!Kicsit lemardatam mik az az Mt????Lilipoti vagy milyen honlapot belinkelnétek?

HT:Én ezzel úgy vagyok,hogy nagyon klassz ha biot vehet a gyereknek az ember de szerintem ehetettlen+ha bölcsis,óvis lesz senki nem fog foglalkozni azzal,hogy a gyerekem csak biot és minden mentes kajákat eszik.Amúgy az én drága kisfiam csak a bébikaját eszi meg amit én csinálok NEM :cry:

Kata!Mi októbert ota várjuk a Prevendát!Mondjuk nem agódóm mert nem vagyok nagy oltás párti de a doki mondta,hogy rendeljükm meg ha megjön majd eldöntöm be akarom adatni.Gratulálok a 7kg-hoz :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Kimarad 2 nap, és megint tele több oldal is, nem semmik vagytok!
Gyönyörűek a babák!

Nem alvós babák: esetleg próbáljátok meg a homeós chamomilla vulgaris 15 CH-t (sima kamillakivonat), én adok Dorkának ha nagyon nyűgös este, és alszik 9-10 órát.
De lehet, hogy a borostyán nyaklánc segít! :lol:
Vegyetek bátran!

Hasmenéssel küzd megint valaki? Dorka szegény szinte vízszerűt kakil (fehér darabok azért vannak). Napi 1-2-szer, a súlyunk azért nőtt 11 dekát egy hét alatt, szóval nem aggódom, de a Normaflore sem akar segíteni.... :cry: Védőnő szeritn fogzás miatt lehet, de szegény annyit erölködik, tuti csikar is a pocak (szerencsére aludni tud). Fogunk még nincs.

HT: én magam szeretnék kotyvasztani, de majd meglátom. Imádok szoptatni, szóval várom is a HT, meg nem is....valahol legbelül hülye elszakadás érzés....(mi cumisüvegből sem ettünk sohasem, csak ciciből). Hülye vagyok?

Kata! MT- Mai Tai- hordozóféle. Nekem nincs, de ránézésre a kendőre hajaz kissé, csak egyszerűbb.

Nyugtonmalac! Köszi a KandH infót. Adójóváírás: van egy max. összeghatár ám....

Kolping: akartam is írni, hogy a honlapon per fő per éj árak vannak! Szerintem picit nagyobb babákkal több családnak házbérlés megérheti. (Szabiapu ügyesen kinézett egyszer már egy akciót :lol: )
DM-es prosin Hotel Lővért hirdették 17000,-Ft/éj áron előszezonban. De ha google-ba beírod (sorry, nem tudom ki kérdezte) bababarát szálloda Magyarország, tuti találsz valamit. Húsvétig általában előszezon van (persze a babák pont kicsik még).
Én nyáron Horvátországba szeretnék menni, de olyan helyre, ahol homokos a part (1-2 szakaszon van az is). Lassan utána is kell néznem, ha augusztusban mennénk.

Nálunk volt Prevenar, nem kellett várni. Ez jól szervezettnek tűnt. Védőnő szerint a kötelezőkből és az ingyenes választhatóból mindig van. Mi 2 hét múlva beadatjuk a meningococcust, annak 2 hónap múlva lesz ismétlője (tudom, 1 éves kor felett egy oltás is elég lenne, de az úszás miatt javasolta a doki- állítólag nagyon ritka baci, de szereti az uszodát)

Sensie! Nem vagy szadianyu. Én néha nappal hagyom sírni, amikor nem akar egyedül játszani, még ha én a látótérben vagyok, akkor sem - nem lehet állandóan az ölemben. Úgy én sem tudok semmit se csinálni, és ő sem fog megtanulni forogni, mászni.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Köszönöm a sok Ht - tapasztalatot :). Megfogadom őket,elkezdem majd én saját magam párolgatni,remélem ízleni fog Tominak. Csak valami biopiacra megyek szerintem,hogy az első kajái legalább vegyszermentesek legyenek,ha már később úgysem tudom megoldani.

Clau!
Édi Balázs :)
Én úgy tudom,hogy a babák az első 6 hónapjukban a magzati korukban felhalmozott vasat használják fel,ha anyatejesek. A tejcsiben nagyon kevés a vas,és az is csak akkor szívódik fel anyában-babában egyaránt,ha anya sok C vitaminban dús ételt eszik. Ha a baba súlya stagnál vagy fogy,akkor az első,amire gyanakodni szoktak,az a vas-hiány,pláne,ha anya menstruált is már,mert a tápanyagok felszívódásához mindenképpen szükséges a vas. a vas hiány jelei lehetnek pl. az aluszékonyság, sápadtság, szemek alatt kissé lila a bőre... biztos van még ok sok jele,én csak ezeket tudom. Utána néztem,mikor Tomi hízása lelassult (mi 3170 -el születtünk,most 5850,igaz,hosszra sokat nő), bár remélem,hogy féléves korára megduplázza a súlyát.
a mi doki néninknek eszébe sem jutott eddig vasat adni,pedig nekem a 6 hós kontrollra már megjött :oops: ,igény szerinti szopi mellett és utána a fogi gátló is bekavart,jó 3 hétig menstruáltam... Azóta meg egyszer sem.

Kata!
én nem ismerem ezt a pelust.
Jók megint a fotók :)

Peva!

Mi is Horvátországba szeretnénk menni vagy ausztriába. Nem tudom,h ismered-e, de mi Omis-fun-ok vagyunk,gyönyörű szép hely és homokos a tengerpart és kevésbé sós a víz,mert egy édesvizi folyó torkollik a tengerbe. hú,teszek is fel egy képet:

Kép Kép Kép

sajna csak ezeket találtam,a régebbiek biztos ki vannak már írva.

Kép

Kép
borkaby
 
 


és még néhány 4 hónapos Tomimról:

Kép Kép Kép

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Mi még mindig kissé náthásan, már keveset kell szívni a nózit, de még mindig van ez a sleim hang a torkán, egyelőre még várok, de ha nem múlik, felhívom azért a dokit, hogy ilyenkor mi a teendő.

Nyugtonmalac
- nekünk van, azaz páromnak a Dimenziónál EP. számlája, mi úgy fizettük végig a terhesgondozásomat pl., vagy most a magánfogászaton is kérek számlát és párom visszakapja, persze neki a mh. fizeti havonta.
Amúgy vicces, mert én a K&H-nál dolgozom/tam :lol: Csak én fiókban, de a Medicina tudom hol van, Böszörményi úton, a régi fiókvezetőm volt ott a vezető anno :lol: Nagyon keresztezzük egymás útjait, most már tényleg össze kéne futnunk :wink:

Babakötvény
- én már megnyitottam decemberben Lottinak a számlát, szintén K&H-nál, már megjött a Kincstártól a negyvenakárhány ezer forint is és mi is minden hónapban utalunk át neki. Annyit érdemes tudni, hogy nem kell utána kamatadót fizetni, egy évben max. 120 e forintot fizethetsz be, erre van adókedvezmény (max. 6 e ft) és a gyerek nyúlhat majd csak hozzá, ha betölti a 18-at, és a KH-nál 6,66% a kamat rá.

Clau - Balázs baba tündéri, látszik, hogy nem szenved hiányt ételben, úgyhogy ne aggódj :lol:
A vasat nem értem!!! Én úgy tudom, hogy csak indokolt esetben szabad adni plusszban vasat, amit ugye a vérvétel támaszt alá, mint nekünk is!!! A túlzott vas teret enged a fertőzéseknek is, szóval kérdezz rá azért a dokidnál, mert ha "csak" sápadt a gyerek, ne tömje már vassal!!! Mi a Maltofert szedjük napi 5 cseppet!
Ugyanilyen a hintánk, mint a tiétek :lol: Balázs baba is szereti, ugye? És a rugi, a macis, na ugyanilyenünk volt, Cherokee, ugye? :lol: Csak már kinőttük.

Peva - dehogy vagy hülye, mi is csak cicizünk és néha marha fárasztó, de amikor pl. szó volt róla, hogy 2 napig adjunk tápszert, hogy kiderüljön, hogy anyatejes sárgasága van-e Lottinak, ott bőgtem, hogy nem akarom nem szoptatni, nagyon-nagyon rossz volt, szóval én is így vagyok, mint te, várom a HT és nem is, persze amikor megindulunk a hozzátápival, még javában szopizni fog, hisz hónapokba is telhet, hogy kiváltunk majd egy-egy etetést, szóval nyugi :lol:
Hasmenéssel kapcsolatban nem tudok semmit írni, mert nekünk még sosem volt.

LKata - gratula Norbikának a 7 kilóhoz, még mindig egy cukorfalat baba. Nálunk is vannak napok, amikor Lottika lustus a hasaláshoz, szóval emiatt ne aggódj!
BO-GI pelenkát nem ismerem.

Macianyu - Zengő édes, látom, neki is minden a szájában landol :lol:

Andi - de jó, hogy jöttél! SzívUH :cry: :cry: Képet várjuk!

Sensi - sajnálom a tortúrát az altatással kapcsolatban :cry: Én nem hagyom sírni sosem Lottit. Nálunk szépen alszik az ágyában nappal is, de nem mindig sikerül elaltatni, valamikor vagy 20 percig is sír, na olyankor néha kijövök és otthagyom, de ez max. 1-2 perc, nem bírom tovább hagyni sírni. Nem vagy szadianyu, mert hagyod sírni, mindenki másképp csinálja. Bár én azt olvasom mindenhol, hogy nem jó sírni hagyni a babát, mert elveszíti a bizalmat, de hát mindenki mást mond, úgy csináld, ahogy nektek jó.

Marek - kitartást a főzéshez!!! Én nem szoktam, mert párom mire hazajön, szendvics van vagy néha pizzát rendelünk, toastot csinálunk vagy ilyesmi, én nappal elvagyok akármivel :lol:

Na folyt. köv., mennem kell, mert Lottika nyüszög.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Kata: MT az Mei Tai a liliputi oldala: http://www.liliputi.hu/index.php?m=main&a=showProductCat&page=hordozok

Ha szeretnél erről az oldalról rendelni, rajtunk keresztül most 10% kedvezmény van minden termékre, ill. a kiscipők árából 500Ft.
És 2-a után emelni fognak... :( a valuta árfolyam miatt :(

Ezért a rendelést vasárnap adjuk le. Ha szeretnél valamit, akkor jelezd nekem vasárnapig PÜ-ben :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Jajj, jajj csajszik, most kaptam a hírt, hogy szeretnék a Liliputis rendelést pénteken kiküldeni, hogy tuti ide érjen a klub időpontjáig... Rengeteg ember rendel most!

Tehát aki kér valamit, az péntekig rágja meg, és küldje el PÜ-ben nekem! OK?

:)


Eddig csak Bettynáék kiscipője és az én brutál rendelésem van a listán :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Na, elaltattam, úgyhogy folyt. köv.

Kincs - jó pihit Sopronban!!! Alsópáhok tényleg durván drága :?

Timi - kérdezted a piercinget, én visszatettem ugye és nincs semmi baja, ugyanolyan, mint volt, azaz nem teljesen, mert már nem olyan szép feszes a hasam és a lyuknál is megnyúlt a bőr kicsit :? Még mindig levedzik (bocsi) neked?

Adri - remélem tényleg így lesz a torkán ragadt sleimmel, nagyon zavar és tuti őt is, szegénykém, csak nyeli vissza mindig :?
Hová mentek nyáron nyaralni? Én is gondolkoztam rajta, hogy jó lenne valahová külföldre, csak nem tudom, el mernék-e indulni Mo-on kívülre a babával :shock:
Irigy-irigy a séta miatt, mi a nátha miatt nem mentünk :?

Éva - de jó ez a kép, ahogy Áron baba netezik :lol: Nagyon édi! Lottikát is minden érdekli, ami világít, pl. tévé, mobil, sz. gép :lol:

Szöszke - ügyin altatsz!
Nálunk is van egyfajta rituálé, amit a Suttogóban is olvastam, ami felkészíti a babát (a fáradt, tényleg álmos babát) az alvásra: átviszem a hálóba (mi 2szobásban vagyunk, nappal itt van velem a másikban), felhúzom a zenélő játékát, cumi szájba, betakarás, egy takarót felteszek az ágyra, hogy ne legyen túl erős a fény, fogom a kezét és csicsicsicsicsi, ált.hamar bealszik :lol: Persze nem mindig, tegnap este pl. üvöltött, nagyon idegesítő volt már, kijöttem, de 1 percig bírtam hagyni sírni, szerintem nem volt fáradt, mert ált. 22-kor alszik és most 21-kor tettem ágyba.

Na megébredt, bocsi ha valakire nem reagáltam, de mennem kell![/quote]

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Tegnap még akartam jönni, de jól összekaptunk apuval... és kibékülés helyett elment edzésre... nekem meg akkora volt a fejem mnt egy lufi. Na mindegy.

Szóval MT ügyben is ma este lesz döntés, hogy milyen színű legyen.

Éva: tündéri Áron a gép előtt :) :) Ti is korán kezditek :D

LKata: gratula a 7 kg-hoz!!!

Clau: Balázs tündéri!! Nekem a kedvencem az utolsó kép, eszméletlen jóképű azon a kisfiad :)

Peva: néztem bababarát szállásokat, de kb. mindegyik ennyire drága, amiket találtam... legalábbis azok, amikbe ha elmegyünk, akkor nem csak a szobába ülnénk egész nap... sóhaj

Borkaby, Peva: Horvátországgal mi is szemezünk a nyárra :)
A másik opció, hogy hazamegyünk Vietnámba a családhoz, hogy a nagymamám lássa Marcit, de nagyon félek a repülőúttól... először egy 2 órás, utána meg egy 12 órás etap van és én nagyon nem bírom a repülést.

Teszek fel képet Marciról a háti hordozóban:
Kép hordozó-evés

...és egy videót hasonló témában (ezért külön köszönet Nymalacnak):
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/marci-baba-ehes-buli-csalad-gyerek-Go4JZVkJoPkmXZL5

linhbaba
 
 


Ó, még egy rosszhír: Lili belázasodott, jön haza most apával :( 38,8, kapott kúpot :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Lakata: Tesco méretezésre NEM lehet adni sajnos :cry: mi példul most 9-12hónaposra való rucikat hordunk. Férjuradnak mutasd meg egy mostani bodyját, és annál vegyen nagyobbat...
Linh: tök édes a kis Marci a hordozóban! A nagyid biztos totál oda lesz az unokájától, gondolom a szürke szem ritkaságszámba megy Vietnamban. :P
Nymalac: a nyári hordóban (amit kinéztem és belinkeltem) valóban fogni kell a gyerek hátát, de azt hiszem, ez mindkettőnk számára (gyerek és anya) kellemeseb, mintha egy vastag vászonnal magamra tapasztanám...képzelem ezt most, februárban... aztán lehet, hogy júliusban meg utálni fogom az izzadt tenyeremmel tapperolni a kis peluslakót... :D
Ildi: jó olvasni, hogy van rajtam kívül is olyan, aki nem főz. Gyakorlatilag dettó aza helyzetmint nálad, azzal a különbséggel, hogy az esti választékot néha kínai kaja rendeléssel gazdagítjuk :D Remlem javul ez a slejm dolog, elég durván hangzik. :shock:
Altatás: ez látjátok tök érdekes téma, mert enyim gyerek példul magától állt be az esti 7-órás lefekvésre (eleinte éjfélkor feküdt, aztán 10kor, majd 8kor, majd végre 7), és a plusz napi 4*1órás szunyókálásokra. Az alvásidőt példul úgy tudom belőni, hogy már egy játék sem jó neki... Ilenkor megetetem cumiból, ebbe aztán bele is alszik, és mikor már pilleg a szeme, beteszem a szájába a játékcumit, és kész. Néha nem is kell a játszócumi sem. Éjjel dettó ugyanez, természetesen akkor nincs játék az alvások között, max pelust cserélek, ha nagyon nyüszkölődik.
Koszmó: nekünk úgy tűnik, fogyóban. Este fürdés előtt 1-2 órával babaolajjal (amit anno felírt dokinéni) bekenem a fejét, egy sapival dunsztolom, mjad fürdés előtt rá a fürdetőkrém (dokinénis), és az egész lemosva fürdésközben. És galád módon én másnap, szárazon kezdem el kapargatni... Mindig csak egy kis területet, amíg Zengőke nem kezd el fészkelődni. Lassan haladok, de azt hiszem, ez segít.
Mindenkinek szép napot,
M.

macianyu
 
 


Sziasztok!

Nyugtonmalac, számomra is titok volt a babakötvény,de már kiderítettem,h milyen papírokat kéne bevinni,h megnyithassam!
Már csak azt kellene eldönteni,h melyik banknál!De azt minél hamarabb,mert telik az idő és én meg utalnám rá a pénzt!Már 8ezerrel tartozunk Julcsinak! :lol: Ugyan is kitaláltuk,h minden hónapban utalunk majd rá neki 2ezer ft-ot és így majd lesz egy kis pénze!
Ezzel a nagy piros liliputis üzivel megint nagyon elcsábítottál meg is néztem a honlapot újra és kitaláltam,h egy ilyen kiscipő lenne a jó,de még nagyon gondolkodok!
http://www.liliputi.hu/index.php?m=prod ... l&catId=24

Vagy ilyet még hülyeség neki venni?


Clau, Balázs olyan édes!Gyönyörű szép kisbaba!Főleg a hintázós képen!Ahogy ott néz... :D

LKata, gratula a 7kilohoz! Nem semmi,h milyen hiány van felétek az oltóanyagból!Nálunk ezzel nem volt probléma!
A bo-gi-t nem ismerem én se!
A tesco-s body nekünk most 3-6ig-os méretezésű van,de az már nagyon feszül Julcsin(ő 70cm), alig birom begombolni!
Norbika nagyon édes a mamával!Ő a te anyukád?

Peva, egyáltalán nem vagy hülye!Én is imádom szoptatni Julcsit!Mi sem etettük semmi másból, csak a cicit kapja!És én is vegyes érzelmekkel közelítek a ht-hoz!Várom már,de én megfogadtam,h nem kötöm időhöz és ameddig úgy látom,h elég neki a tej addig csak szoptatom!Ez neki is annál jobb sztem!
Sajnálom a hasmenést,szegény Dorka!De ha a védőnő szerint ez normális,akkor legalább nem kell aggódni!

Borkaby,Tomi is nagyon-nagyon édes!:D

Ildi,engem is nagyon idegesített,mikor Julcsinak volt ilyen, ráadásul 2hétig és voltak olyan napok,h ki sem tudtam szívni az orrát(amikor pl Miskolcon aludtunk a koliban) és nem lett baja! :roll:
Amúgy meg Lottika erős baba,hamar meggyógyul és nemsokára ti is mehettek sétálni! :wink:

A nyáron mi is szeretnénk menni Horvátországba ,Loparra,mert ott nagyon jó sekély a víz és homokos a part!
Meg most tervezzük,h Londonba is kimennénk,ha vmi nagyon jó árú repjegyet tudnánk szerezni,mert ott vannak barátaink és így a szállásért nem kellene fizetnünk!

Linh,annyira zabálnivaló Marci!:D Nagyon jó ez a kép!

Nyugtonmalac, most olvastam.....szegény Lili!:(
Vendég
 


Linh, most néztem meg a videot!Haláli édes Marci!Azokkal a hatalmas husi pofikákkal!:D

És újabb hülye kérdés: Szerintetek ez az MT nem túl meleg nyáron? :roll:
Vendég
 


először is köszönöm a dicsiket Balázsról :oops:

Szöszke: az a kék az kézi orrszívó, de tényleg nem ér semmit. Meg volt, hogy véletlenűl akkor nyomtam össze, amikor már az orrához tettem a végét, így szépen nem kiszívtam, hanem befújtam a megszáradt fufut (én így nevezem :lol: )

LK: nem ismerem a BO-GI pelust

Borkaby: köszi az infót a vassal kapcs. Hát én még nem mestruáltam amióta szültem. Nem tudom, hogy tényleg a vashiány okolható-e amiatt, hogy nem hízik túl sokat. Balázs általában alszik az evések közt hol 30, hol 60 percet, hol másfél órát. De a köztes időben nem lehet rajta látni, hogy aluszékony lenne még, vagy az ilyet hogyan lehet érszrevenni? Nem tudom, hogy ennek a vascsepegtetésnek lesz e eredménye, mert ma is miután beadtam neki, utána kb 15 percet csücsült a hintájában és nyügi lett. Kivettem és egy akkorát bukott ki a nyakamra :shock: .Éreztem ahogy folyik végig a mellkasomon a póló alatt. Pedig direkt nem is mozgattam meg, a hinta sem hintázott amikor benne ült. De jól csinálta, mert csak nekem kellett átöltöznöm, rá semmi nem ment :roll: , de így a vas sem maradt neki bennt az biztos....

Nusildi: minket nem küldött vérvételre a vas miatt :? . most már kezdek aggódni :( . Nekünk is a Maltofert írta fel.
Igen a hintát Tőled lestem el :oops: 8) még karácsony előtt. Nekem is nagyon megtetszett, így anyukámtól ezt kértük neki karácsonyra. A rugi cherokee igen :D

Linh: nagggyon jó ez a "hordozóevésés" videó Marciról :lol:

Nyugtonmalac: gyógypuszik Lilinek

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


A babkötvényt kihagytam: szerintem jól fontoljátok meg, kikéritek -e az államkincstártól... Ugyanis ha egyszer kikéritek egy bankszámlára akkor
-ha csődba megy abnak, ti is bukjátok
-nincs visszalépés az államkincstárba
-ha jól tudom, igazolni kell majd, mire használja fel
-ez a pénz (még ha havonta tesztek is hozzá) vajmi keveset fog érni 18 év múlva.
Részemről inkább javasolnék mostanában egy olyan befektetést, ami nem ilyen hosszútávú, pláne a mostani gazdasági helyzetben. Havi x ezreta saját folyószámlátokra (vagy akár nyithattok egy újat is) is be tudtok fizetni, de szükség esetén onnan ki is tudtok venni. Vagy ha élet- vagy egészségbiztosítást köttök, annak is van járulékos haszna a kamaokon felül is.
Nymalac: jobbulást Lilinek. Úgy látszik ez a vírus a rendszeres vitaminozókat sem kíméli :cry:
M.

macianyu
 
 


Babakötvényhez még: most ugyan ingyen kezelnék a bankok a számlát, de anno a bankkártyát is ingyen használhattad...
M.

macianyu
 
 


én sem főzök nap közben, én az Interfood-tól rendelem az ebédemet. Hétvégenként is főként párom főz jelenleg, én meg csak asszisztálok.

Macianyu: koszmó:nálunk úgy néz ki kopp-kopp, hogy eltűnt. Védőnőm tanácsára (amit először nem hittem el) nem mostam a fejét jónéhány napig, nem is kentem semmivel (a babaolajtól is csúnyán piros lett a kobakja), majd amikor kezdett szépen leszáradni, akkor én is kapargattam a fejéről óvatosan. Utána megint kijött picit, de akkor bekentem 2 krém keverékével amit a doki írt fel. Elocom + egy gyógyszertári keveréses 1:4 arányban. Már néhány órára rá látni lehetett a változást, másnapra már semmi nem látszódott a koszmóból :shock: . Most megint folytatom azt, hogy max hetente 1x mosom át a fejét sima fürdetőkenőcsös vízzel. És ez a gyógyszertári kencefice a száraz arcára is nagyon jó.

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Csak gyors bekukk...

sírós gyerekek, meg ilyesmi :(

MT: a nyári nem meleg! Ugyanis csak 2 vastag anyagból áll a bodyja :) (ez a rész van a baba hátán) Persze vannak SK MT-k is (saját készítésűek) ezekbe télre varrnak bélést, párnácskákat, ilyesmiket is az anyukák :)

És az a pediped cipő amit belinkeltél az nagyon szép! 6 hós kortól ajánlják :) Én is nagyon gondolkodom rajta, hogy vegyek Borinak egyet. Ugyanis fel fog menni az ára, de most még nem tudják hordani, a mérettáblában látszik hogy 11,6 cm.es lábra való, lehet 1 centivel nagyobb a cipő...
Bori lába 8-9-10 cm most :) Nem tudom jól megmérni, mert a lábujjait behúzza ;)

De akkor lesz rá igazán szükség, amikor a szép időben kitesszük őket a fűre a szabadba játszani, és használni kezdik a talpijukat is :)

Csak most akciós, és még emelni is fogják az árát...


___________

Ezt már egy órája írtam, azóta hűtőfürödtünk, lázcsillapítunk ezerrel, de csak nem megy le :(

Ezért bocsi, ha nem válaszolgatok mindenkinek...

Csak ez a Liliputis dolog ez most van, később meg nem lesz... :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Elveszett baranyka jelentkezik :D
Mindig olvaslak Titeket, de mikor irni kellene, vagy felebred Buci, vagy mar nem is emlekszem mire szerettem volna reagalni. :oops:
Irulok-pirulok,hogy ilyen ritkan jelentkezem :oops: :oops:

Eloszor is a babak gyogyoruek es igazan ugyesek!

Az MT nekem is nagyon tetszik, de nem merem bevallalni,mert Balint a kengurutol is kikeszul.Eddig 2szer probalkoztam (a nagy havazasok idejen alig birtam hazatolni a babakocsit),de mindket kiserletnek 1 percen belul uvoltes lett a vege.

HozzataplalasEn is ugy gondolom,pepecselek majd Balintnak.Ez a tema az egyik olyan, amit teljesen maskepp szeretnek csinalni,mint Akosnal....

Bababkotvennyel meg mi sem foglalkoztunk.

Fozes
Majd' minden nap fozok, es mostansag azert nem elvezem,mert kozben vmelyik fiu tuti engem akar es kapkodas az egesz.
Ellenben estenkent mikor Balint elalszik szoktam sutogetni, azt nagyon elvezem

Clau :)
Szerintem tok jo husban van Balazs!

Alvas
Balint 2szer alszik napkozben,de kb 1 orat, du meg 1,5-2-t. De a kivetel erositi a szabalyt, mert ma negyed1kor aludt el es azota is alszik...

Koszmo
Nekunk is van,de csak a feje tetejen es ugy jarunk el,mint Macianyu.

Most csak az utolso oldalra reagalok,probalok intenzivebben bekapcsolodni ujra.

Rolunk
Akosom megint beteg.Az ovikezdes nagyon betett nekunk, a bolcsiben nem volt ennyiszer beteg :( Ugy kohogott szegeny napokig, hogy mindent kihanyt.Raadasul most attol is tarthatok,hogy baranyhimlos lesz,mert az oviban jarvany van,meg nem telt le a 2 het lappangasi ido.
Volt farsang,majd teszek fel kepet :D

Balint
4 hos adatokat jovo heten irok, akkor megyunk ujra oltasra(csuszunk 2 hetet a multkori betegsege miatt).
Hatrol-hasra mar ment a forgas, de tegnap atfordult hasrol-hatra is :D
Sok-sok torna es kemeny munka eredmenyekent mar tok jol elvan hason es szepen ki is nyomja magat.Kb 3 hettel ezelottig csak orditott hason es meg a fejet attenni jobbrol-balra sem akarta.
Feherlik mar az also 2foga,de meg nem tort at.Szeret jatszani,foleg Akossal,es allandoan mosolyog.No meg erdekes hangokat hallat :D
Kicsit aggodok,mert Balint sokkal kevesebbet eszik,mint mondjuk 1 honappal ezelott(es szerintem a tejcsi is kevesebb...pedig mar napi 6lfolyadknal tartok ugy,hogy utalok inni).Eddig a legkevesebb heti gyarapodasa 90gramm volt, de a mult heten 140et hizott.Szoval bizom benne,nagy baj nincs,csak olyan furcsa. :?



Megyek,Akos nem akar aludni.

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Nyugtonmalac,köszönöm,h írtál és nagyon-nagyon drukkolok,h Lilinek minél elöbb lemenjen a láza!Borzasztó lehet!Szegénykém!...:(

Julcsi lábát én sem tudom rendesen megmérni,de én is kb ennyit mértem!És akkor te is a legkisebbet vennéd igaz?


Macianyu,kicsit megingattál a babakötvénnyel kapcsolatban!
Igaz nem kevés az a 18 év és pl nekem is az ingyenes sms szolgáltatásért mára már keményen vonogatják a 36Ft-okat!Amit persze minden sz@rságért küldenek még az 1Ft-os kamat jóváírás miatt is! :evil:

Kriszta,jó hogy jöttél!Gratula a közeledő fogacskákhoz és a forgáshoz meg hasaláshoz! :wink:

Ákosnak meg jobbulást!!!
Vendég
 


Most pedig bombázlak benneteket egy pár képpel :D

Így sétáltunk ma(kicsit esett)! És lehet szidni,tudom,h így nem egészen "szabályos" a babát szállítani,de Julcsi imád így közlekedni,ha magam felé fordítom akkor csak kínlódik és sír! :roll:
De egyébként ezt is abból a kis füzetből néztem,amit a kendőhöz küldtek!
Kép
Ez a tegnapi sétánkon készült,akkor még olyan szépen sütött a nap!
Kép

Hugom ölében
Kép

kantárosgatyós lány
Kép

Kicsit elgondolkodva
Kép

hasalás
Kép

És végül egy játszós
Kép


Ne haragudjatok kicsit sok lett,de nem tudtam választani! :oops:
Vendég
 



Sziasztok!


Megvolt a gyógytorna, nagyon megdícsérte a gyógytornász Norbikát! :lol:
Már csak kicsit kell fordítani a lábát és magátol átfordul, azt mondták picit még merev a kar és kéz mozgása.
Mutattak megint egy-két torna gyakorlatot házifeladatnak! :wink:
Persze úgy elfáradt hogy mire hazajöttünk (fél óra kocsival)bealudt és mikor meg kivettem megébredt. :?
Ez olyan rosszul érintette hogy utánna másfél óráig bömbölt szegényke. :(
Megszegve minden "suttogós szabályt" :oops: már sétálgattam vele, ringattam, énekeltem de nem aludt el.
Nem is tudom már hogy sikerült lenyugtatni, de most egy órája alszik! :D
A Prevenár még mindíg nem jött meg! :evil:
Kata...nem semmi hogy ti már október óta várjátok! :shock: :(
Nekünk meg azét ciki mert már 2 adag be van adva és már csak a 3. kell hogy meglegyen a védettség. :roll:

Inez...Igen ő az én anyukám!Duci mint én. :oops: :D Mi?
Velük (anyuval, apuval)lakunk a férjemmel, csak mi a padlástértben,90nm ami szép nagy+még van egy
konyhám egy szinttel lejjebb, és ott van külön bejáratunk.
A konyha még nincs kész, most készül a bútorom, amit apukám csinál :D Ő asztalos!
Sokat segít, ő is csempézett, nagyon ügyes. Sokat megspórolunk így.

NyMalac....Szegény Lili, most mit lehet ilyenkor tenni ha se a kúp se a hűtőfürdő nem használ? :(
Én nem is tudom mi tennék ha belázasodna a gyermekem és nem menne le a láza, bepánikolnék. :oops: :roll:
Pedig ezek a dolgok elkerülhetetlenek.
Mi lehet?Csak nem influenza?

Kriszta...jó hogy jöttél!Gratulálok a forduláshoz! :D
Norbi is 2 hete nagyon keveset evett egy hétig, nem is hízott csak 10dkg-ot 2hét alatt. Aggódtam is.
Aztán most úgy belehúzott hogy már nem 120-130at eszik hanem 160-170-et :shock: és hízott 2 hét alatt
45dkg-ot és nőtt 1 cm-t! :D
Szóval szerintem ne aggódj, vannak ilyen növekedési hullámok! :D
Ákosnak jobbulást!

MT...nagyon tetszenek nekem is! Valami hordozó, vagy kenguru jó lenne tavaszra. Csak olyan drágák,
Most per pillanat annyi kiadásunk van. :( Lehet nézek valami használtat a biziben.

Tescos bady....hát nem bírtam ki beugrottam a Tescoba hazafelé jövet, anyu kinnt maradt az alvó kicsivel.
Úgyhogy csak végigrohantam, megvettem azt az akciós badyt, 3db van 1 csomagban 850ft(azt hiszem) :D
Nagyon megérte, tényleg jó anyagú! Már vettem Noirbinak régen a 3-6hóst, de azt már 1 hete kinőttük.
Most 6-9 hóst vettem! :shock: Nagyon kicsivel nagyobb csak mint az itthoni 74-es bady.
Tényleg nem lehet adni a méretezésre! :? Olyan sok mindent tudtam volna venni, nagyon sok jó dolog volt most.
Majd fizu után visszanézek :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Inez...nagyon jók a képek, nagyon édes Julcsi, ő olyan kis angyali tekintetű baba! :D
Jó ez a hordozótok, irigy-irigy! :D

Koszmó...ha eddig nem jött ki akkor már nem is fog?
Mert Norbinak nem volt!...lekopogom kop-kop-kop :D

Szopisztrájk...neketek minden oké szopi ügyben? Mert Norbi 2 napja nagyon linkeskedik :?
Tele van a mellem és szinte csöpög a szájába és nem cicizik! :(
Össze-vissza nézelődik, tekergeti az ujjamat, a polómat cibálja, gőgicsél...de nem szopik :evil:
Mit tegyek? Nem fejhetek folyton, mert már fáj a cicim, és már így is totál megnyúlt szegény :?
Nem menstruálok, nem is volt még, nem is érzem hogy közeledne.
Mi ez most? Üvegből megissza, ugyhogy biztos jó izű.

Na...ennyit az alvásról...sír a Norbi..megyek!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Adri
Tök jók ezek a képek!! Nagyon szép Julcsika!

BKriszta
Jó, hogy jöttél! Te este még sütiket sütsz? :shock: Én akkor inkább aludni szeretek/nék, mert mostanában alvás helyett fejéssel töltöm a szabadidőmet.

LKata
Jó, hogy mondod ezeket a Tescos cuccokat. Holnap lehet, hogy én is megnézem, hogy mi az akciós, mert lassan mi is méretet váltunk. Egyébként utálom, hogy mindenhol másképp méreteznek, mert így mindenféle méretet hordunk. De az tény, hogy a Tescos cuccok nagyon kicsik.

Szopisztrájk. ÁÁÁÁ dehogy. Szopi az lenne, csak jelenleg tej nincs. Ma reggelre kiürült az egyik büfé, ráadásul az amelyik eddig jobban működött. Nemtom mi lesz. Holnap megyek kiíratom a gyógytápszert, de remélem, hogy ez csak átmeneti állapot és holnapra visszaáll a rend.
Egyébként ez mitől lehet? Tegnap este még kijött belőle 200g, utána még fejtem a kettőből 90-et. Éjjel kétszer szoptattam, erre reggel 60-at sikerült Borinak ennie belőle és nem lustizott, mert utána én se tudtam egy cseppet se kifejni belőle... :roll:

marek
 
 


Sziasztok!

Koszonom,hogy ilyen aranyosan fogadtok ennyi kimaradas utan,igazan jol esik! :P

Nyugtonmalac!
Hogy van Lili?Lement a laza?JOBBULAST!!

Adri!
Csudajooooook a kepek!A kantaros gatyos a kedvencem :D Olyan nagynak tunik Julcsi!

Lovaszkata!
Ugyes Norbika!
Prevenart mi jovo heten kapjuk az elsot.Remelem lesz.Nem semmi,mekkorat nott Norbika! :roll:
Buci van,hogy csak70et eszik...Mi a 3-6 hos tesco-s bodykat hordjuk :shock: :shock:

Szopisztrajk:
Nekunk mar volt es en sem ertettem miert.Balint mult kedden 3 oran at azt csinalta,hogy ha mar csak kozelitettem fele a cicivel,mar orditott.Ha tan a szajaba akartam tuszkolni,eljott a vilag vege. Igy orditani meg nem lattam....akkor epp nem volt lefejt tej(nekem epp annyi van,amennyi kell,pontosabban ejjel fel szoktam kelni fejni es azt este meg szopi elott megkapja uvegbol,-igy eleg),igy en beprobalkoztam a tapszerrel,amit meg szules utan konyorogtem ki a dokitol, hogy legyen itthon.40et ivott meg belole.
Aztan egyszercsak elmult. Azota a heten meg 1szer megkinaltam, mert du-ra valahogy nem nagyon volt a ciciben(keveset ittam),akkor megivott 100at.azota nem kellett adjak.

Marek :)
Igen,mert este nyugi van :D
Mikor fejsz ejjel?En 2:30kor szoktam kelni,max 40kor itt szoktam lenni es fejek.
Remelem,holnapra visszajon a tejcsi!Ur isten, bennem egyszerre 200gr tej meg soha nem volt :shock: :roll: Es meg fejtel is,-nem semmi.

Obegat,kuldok mindjart kepeket!

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Kis mehecskem:

Kép

Kek szemum:
Kép

Alakul :)
Kép

Varom a vacsit,-csak komolyan :)
Kép

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Gyors helyzet jelentés: Lili láza estére 40,1 fokra szökött fel, beültem vele a kádba, és letornásztuk valamennyire. Ilyenkor az a lényeg, hogy ha 40 fölé menne, akkor minden áron az alá kell vinni. Ilyenkor a 39 fok is eredmény!!!!
Egyszer majd elmesélem miért... de most nincs erőm rá... :(

Fürdő, plusz panadol után most alszik, és 38,1 fokos Ennek örülünk. Lehetne jobb is, de ez van. Iszik, ez fontos is, és jó is. Megigérte, hogy holnapra nem lesz beteg, és hoz nekem vizet a boltból... A kis lázasom, betegen is nekem szeretne vásárolni, hogy ne legyek szomorú (Nem e miatt voltam ám szomorú, hanem miatta, hogy szenved)

Köszönöm az együttérzéseket! Drukkokat!

Marek: írtam neked PÜ-t, nézd meg, ha erre jársz!

Bocs, de most megyek!

Pusz mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kisgyerekesek! Az állatkertben van egy kis akció: http://www.allatkertialapitvany.hu/zoo. ... &cikkID=99
szép estét,
M.

macianyu
 
 


Nyugtonmalac,Lilinek nagyon sok gyógypuszit küldünk és remélem gyorsan átmegy rajta ez a vacak!Olyan kis drága,h ilyeneket mond!
És örülök,h sikerült kicsit lejjebb vinni a lázat!!!
Mindjárt írok neked PÜ-t,mert közben sikerült átrágnom magam a kiscipőkön!

Kata, nem nem azért kérdeztem rá!!!Hanem sztem tökre hasonlítasz rá!Ugyan olyan kedves arcúak vagytok!És teljesen ezt látom Norbikán is!Bár még az apukáját nem láttam,így lehet,h nem jól látom,de sztem teljesen rád hasonlít!Ugyan olyan mosolygós és olyan kis kedves arca van mint neked!:D

Sztrájk nálunk nem nagyon van,de olyan szokott lenni,h minden mást csinál közben!Nézelődik,mosolyog,"szövegel",húzogatja a pólóm stb...Olyankor elrakom a cicit és még fárasztom egy kicsit Julcsikát és kb fél óra múlva eszik mint a kisangyal!:D

Marek,én sajna nem értek ezekhez a ciciügyekhez,de sztem is az lehet,h este nyugi van!Szégyen,de én még fejni sem szoktam!
Itt mindenki olyan szorgos...én meg tök lusta vagyok! :oops:

Kriszta, nagyon édes a méhecskéd!:D
és a kis Bálint is ennivaló!Milyen szép kék szemei vannak!Nagyon komoly az utolsó kép!Haláli!:D
Vendég
 


Jó reggelt!
Egyszer keltünk éjszaka! Egy hónapja nem gondoltam, hogy egyszer ennek örülni fogok... :roll: Mondjuk így se pihentem ki magam, mert vérvételre megyek, így fel kellett kelnem. Most fejek. A rossz cici jól működik, mondjuk este a jó cici se volt rossz cici... :lol: Asszem az történt nálunk, hogy a kereslet-kínálat túl jól működött - mivel Bori nappal lusta volt enni, ezért csak este termelődik tej. Így járnak a lusti gyerekek... :roll: Meg az anyjuk is, mert most szenvedhetek, h visszahozzam a tejet... :roll:

Nyugtonmalac
Lili hogy van?

Adri
Nem lusta vagy, hanem szerencsés... :lol:

marek
 
 


Még tegnap szerettem volna Sensie szadiságára reagálni, de persze már nem volt rá időm.
Ne érezz lelkifurit, nem vagy szadianya. Meg kell tanulnia Lillusnak magától elaludni. Ez bizony nekünk a legnehezebb, mert megvisel, ha halljuk, hogy sír.
Én is azt csinálom, mint Nymalac. Gyereklány üvölt, puszi, simi, takaró, ajtó becsuk, és nekiállok pl. porszívózni. Ez azért is klassz, mert egyrészt nem hallom az obégatást, másrészt, Dóri rendszerint a porszívó hangjára el is anadoldik (vagy nem ordít, míg csinálom, mert pontosan tudja, h úgysem hallom, felesleges strapálnia magát mindenféle üvöltözéssel), így mire végetér a takarítás, már szundizik is. Persze ezt este nem játszhatjuk el, ezek a nappali problémás elalvásokra vonatkoznak. Este jól kifárasztom a fürdetésnél, előtte a maszival, aztán cici és némi kis társaági élet után mehet be az ágyba. Zenélő felhúz, kedvenc boci a kézbe és általában addig dumálgat a bocinak, míg elalszik.
De van, hogy üvölt, na olyankor a fenti lép életbe porszívó kivételével. Jól felhangosítom idekint a tévét, h ne halljam. 5 perc után abba szokta hagyni. Ha mégsem, akkor hajlok a hisztire és cicivel altatom be. Persze ilyenkor 2 korty után már szundizik.

Marek, a rossz cici az mi pontosan? Nem jön belőle annyi tej, amennyi Borinak egy evésre kell?

Nymalac, jobbulást Lilinek!!! Gyógyuljon meg hamar!
Én össze is sz@rnám magam, ha ilyen lázas lenne a lányom, pánikbaesnék. Persze józan ésszel tudom, h azzal segítek rajta a legkevésbé. Úgyhogy ha ilyen előfordul, megpróbálok higgadt lenni és cselekedni. Megpróbálok...

Adri, egyszer én is próbáltam Dórit így tenni magamra, de ő nyűgös lett tőle. Viszont látom, hogy Julcsinak is lelóg jól a lába, Téged nem akadályoz menés közben? Én azt vettem észre (pont tegnap volt), hogy úgy nyúlik a gyerek, már alig bírok lépni. Gondoltam, feljebb rakom, de akkor meg nem látok a fejétől. :D
Jaj, csak jönne már a jóidő, akkor végre én is babakocsizhatok!
Sajnos olyanok itt a terepviszonyok télen, hogy még gyalog is kész túlélőtúra, nemhogy egy babakocsival...

Kép
anhel
 
 


NyMalac...jaj szegénykék! 40 fok az nagyon sok :( . Hogy tudod ilyen ügyesen higgadtan ellátni?
Le a kalappal elötted. szegény kis Lili még ilyenkor is téged vígasztal? De drága!
Nagyon remélem mihamarabb rendbejön!

Inez...köszi, zavarba hozol :oops: Tényleg hasonlítok anyura, de akkor még apukámat nem láttad :wink:
Idenézz...mint két tojás! :lol: Csak elég kicsi a kép.Látod azért?
Kép

Fecó(férjem) kicsinek
Kép

Én
Kép

Norbika is keverék gyermek, mert nekem volt ilyen forma fejem,és mosolyom, de a szeme, orra az apjáé :lol:
mutatom: Ő a férjem és gyermekem apja :wink:
Kép
Ez már régebbi kép.
NyMalac...ezeket ne tedd fel(gondolom nem is illik ide) csak Ineznek mutattam meg!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lovaszkata 2009.02.27 09:27-kor.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Anhel
A rossz cici az amelyikben mindig kevesebb volt a tej. Az is elég volt általában egy evésre, csak Bori a másikat jobban szereti. Viszont tegnapra a jó cici ürült ki. 40-et evett belőle Bori és én se tudtam utána fejni. Na ez már gáz. Egyébként nem semmi baja nem volt utána, tehát lehet, hogy már hetek óta ennyit eszik belőle, csak nem mértem. Eddig megnyugodtam, hogyha este képes 300g-ot találni, akkor nappal nem lehet gond. Hát ez nem így van, úgyhogy most nappal kell nekiállnom fejni. Hurráhurrá! CSak erre van időm mostanában. Lehet, hogy tanítás közben fogok fejni... :lol: :lol: :lol:

Engem a Mei Tai a kilátásban zavart, ugyanis nem láttam, hogy hova lépek. Olyan volt, mint a terhesség végén. Kis nosztalgia... :roll:

A porszívó nálunk is játszik, amikor már nagy a baj. Tiszta haszon, mert tisztaság lesz és még a gyerek is elalszik... :lol:

marek
 
 


Sziasztok!

Mi még mindig náthásan :cry: Orrát már kevésbé kell szívni, viszont a turha nagyon ott van még a torkánál, hallani, úgyhogy hívom ma is a dokit, mert tegnap 3X hívtam a rendelőt és senki se vette fel :evil: Talán ajánl valami köptetőt vagy nem tudom, mert nem szeretném bevinni a beteg gyerekek közé, főleg ilyen időben, szakad az eső, fúj a szél...

Nyugtonmalac
- nagyon sajnálom Lilikét, remélem hamar túllesztek rajta és lemegy a láza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Majd adj hírt!!!!!!!

Adri
- de jól sétáltatok, ügyik vagytok, Julcsika jól elvolt a kenguruban, látszik :lol: Nekem is a kantáros kép a favorit, tündéri!

Lihn - nagyon édes a videóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!! :lol:

Kriszta - nagyon cukikák a gyerekek, a kis méhecske is, Bálintról már nem is beszélve! Ügyesen tartja magát a kis vasgyúró :lol:

Szopisztrájk - nálunk még sose volt, Lotti úgy kap a cicire, mint a vad a zsákmányra, hammm, és olyan agresszív feje van olyankor, hogy kész, mindig röhögök rajta, szegény :lol:

Tesco cuccok nagyon jók, már írtam, hogy mi is bevásároltunk belőle, rugi, body, nagyon jók, akárhányszor mosom, mindig szuperül néznek ki!!!

Na mentem, ébredés van.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Csak egy napot hagyok ki és már utol se érlek benneteket! Szószártyár egy banda! :D
Dórinak és Borinak bolfog hófordulót!!!!
Képek nagyon aranyosak mindenkiről!Ügyes, okos, szép babáink vannak! :wink:

Csak amire emlékszem:

Lili - Szegényke! A múltkor is volt ilyen! Jobbulást nektek! Remélem szerdáig meggyógyul és tudsz jönni a talira. Pénz ment.

Sírni hagyás - Az én fiam csak sikítva tud sírni. Na, ezt hallgatni valami rettenetes. Peva volt már tanúja a dolognak. :oops: Szóval én igyekszem elkerülni, hogy idáig jusson, de van, hogy nem sikerült. Manapság pl. naponta 3-szor adja elő: belevörösödik, szakad róla a víz és sikít, mint akit ölnek. Aztán egyszer csak megnyugszik, odabújuk a nyakamba, ujjacska a szájba egy kis nyöszörgés és elalszik. Ha ilyenkor cicre teszem 5-6 szívás után vigyorog és magyaráz. :? Nagyon remélem, hogy a foga miatt van és lesz legalább pár hét nyugi, míg elindunak a felsők is. JA, MERT HOGY REGGELRE KIBÚJT A 2. IS! Hurrá, most aztán már tényleg tud harapni. :wink:

Tejci - Én is azon agyalok, hogy esetleg nem elég. De csak éjszakára. Hétvége óta 2-szer kelnük. Egyszer 1 óra körül egyszer meg 5-kor. Szóval 4 óránként eszik, mint napközben. Nagy élmény! Próbálom ma elérni a doki néninket, hátha van kaki minta eredményünk is meg ez ügyben is mond valami okosat.

Hasmenés - Nálunk is megvan még. Pedig már a Protexint is eszi egy hete. Én ezt is a fogára fognám. Főleg, amíg nincs kaki eredmény.

Hétvégi képek:
Kép 2 kéz 2 láb
Kép Megszem!!!!
Kép Próbálom, próbálom....
Kép Sikerült! Levettem a zoknimat!
Kép Hómalac :D

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

4 hónaposak lettünk :D

4 hós adatok: súly: 9100g, hossz:70 cm

4 hónapos képek:

Kép Kép

A hóforduló örömére délután megyünk oltásra, csak hogy örüljön a lurkó! :)

Babakötvény: még mi sem kértük ki a kincstártól.

Bettyna: Gratula a második foghoz!!! :D

linhbaba
 
 


Linh - Köszi! Nektek meg boldog hófordulót! Bocs, hogy az előbb kihagytalak! :oops: Nem semmi kis vasgyúró Marci! :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bettyna: semmi gond :wink: Jó a hómalacotok!

Köszi a videós dicsiket! Bár az érdem a szereplőn kívül az operatőré, mert a legdúrvább rész az, amikor alulról van véve Marci szája és látszik, ahogy csócsálja a hordozót :lol: :lol:

Nymalac: köszi a liliputis intézkedést, már nagyon várom hogy megérkezzen a cucc!!!
Lili jobban van már?

Marek: nálunk is van rossz cici meg jó cici :D a rosszabbikban nekem is mindig kevesebb tej van és az nehezebben is ürül.

linhbaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?