Új privát üzeneted érkezett!

Nyuszuli, még ne izgulj a kisebb méretek miatt, tudod, egy kis arrébb húzása az egérnek és máris más az érték. Na meg, ha a doki sem aggódott....
Örülök, hogy van új lakás, reméljük innen nem tessékelnek ki Benneteket.... :(

Lányok, köldökzsinórvér?! Mi most a KRIO-t néztük ki, lassan szerződnék. Ti?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Újra itthon, újra munkában :(
Már nincs kedvem az egész "munkábajárás" dologhoz, de muszáj.
Most 3 napig az apja van otthon az Esztivel, remélem ügyesen megoldják..... Ezek igen ritka pillanatok, ennyi ideig még talán sosem voltak együtt egyfolytában. Remélem türelmes lesz vele az apja, mert annak híján van :?

Sajnálom Nyuszuli, hogy ilyen rossz időszakon vagy túl, de most már koncentrálj a PIHIRE!!!!!!! Ha azt mondták, hogy Zorka rendben van, akkor biztosan úgy is van! Feküdj, ne stresszelj, próbálj meg aludni. A szervezeted biztosan nem véletlenül jelez neked! Figyelj rá!

Zsuzskó, hogy vagytok? Ujj helyzet?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Nyuszuli Te milyen magas vagy? Úgy rémlik, mintha nem lennél túl nagydarab :). Vagyis, ha a lánykád se lesz óriásbébi, az is természetes :wink:. Ilyenkor már kezdenek látszódni a különbségek gyerek és gyerek között, vagyis egy pici baba meg egy nagy baba méretbeli eltérése az uh-n úgy jelenik meg, hogy korához képest idősebb/fiatalabb. Van is valami olyan uh szöveg téraránybeli eltérés vagy mi, amikor kis termetű anyának átlagos vagy nagy a babája, az pl. lehet császárra is ok. Mikor szültem, volt egy ázsiai csaj, lehetett vagy 140 centis meg 30 kg és a fia 4,5 kg-val született :shock: :shock: :shock:. Na az dúrva szerintem!!! Tehát ne aggódj, ha kisebbnek látszik, ha a doki se aggódott! Amúgy szeptember elején lesz legközelebb a Gasztonyi, meg aszem aug 13-án 1 nap, de akkorra már tuti nincs időpontja.
Nincs vashiányod? Vérképed mikor volt? Egyél céklát :).
Költözést sajnálom, normafánál viszont bizti jobb a levegő, mint a belvárosban :). És a doki is közel van :D

Nyuszika altatás rendeződni látszik (kop-kop-kop), de a hűvösebb is segített. Mondom Szaffinak, lehűlt a levegő erre ő CSÜCCS :lol:. Ezt már a múltkor is eljátszottuk úgy 4 hete, de berögzült neki ezek szerint :lol:.
Doki nem is csinál mindig uh-t? :shock: csak megtapogat és annyi? :shock: Így mondjuk megértem, hogy néz méhszájat, hogy legalább valamit tudjon :roll:.

Gittus Bocsi, hogy folyton ezzel zaklatlak :oops:. Ha átsorolás miatt szabin leszek, számít, hogy mennyi ideig? Vagy elég az az 1 nap is elméletben, amikor átsorolnak? Csak, mert akkor nem pazarolom a szabit, kiveszek 1 nap szabit aztán indítom a tgyást október vége felé :wink:.

Zsabó hétfőn volt osztálytalálkozóm (15 éves) a fél osztály terhes éppen (mármint a lányok :D). egyik csajjal egy napra vagyunk kiírva, na kétszer akkora a hasa, mint nekem, úgyhogy megnyugodtam :D. Érdekesség, hogy mindenki lányt vár :roll:. Mért csak október közepéig akarod kibírni? Nincs is jobb, mint 2 héttel túlhordani egy gyereket :lol:

köldökzsinór-vér
Ismerősöm őssejt-biológus, ebből védte az akadémiai nagydoktoriját pár éve. Szaffi születése előtt megkérdeztük, szerinte van-e értelme a köldökzsinór vérvételnek. Elmagyarázta, hogy bármely felnőtt szervezetéből lehet előállítani őssejteket lényegében korlátlan mennyiségben. Van is nővéremnek egy barátnője, akinek a rákját tavaly így kezelték, a saját őssejtjeivel. Vagyis, amit a köldökzsinórvéres őssejt meggyógyít, azt lehet máshogy is, tb finanszírozásra is. Ráadásul ez utóbbi módszert többen kutatják, mivel többeket menthet meg, mint a köldökzsinórvéres módszer. Minket ő meggyőzött, most se fogunk levenni vért. Egy szülésznő meg azt mondta, ha van köldökzsinórvér tárolás, akkor még addig levágják a zsinórt, amíg pulzál, vagyis a benne levő vért nem a baba kapja, ami nem jó neki. Szaffi szülés után még vagy 5 percig össze volt kötve a lepénnyel, aztán, mint egy rongyból, kicsavarta a szülésznő a vért Szaffiba és csak utána vágta el. Viccesen nézett ki :D. De persze, lehet, hogy nem vágják le rögtön, csak nekünk mondták, nemtom, nem láttam még olyat :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

 
 

Rekuja, ezt tök jó, hogy leírtad, mert akkora dilemma a köldökzsinórvér nálunk. Eszternél is vacilláltunk, hogy mi legyen, aztán a nőgyógyászom azt mondta, hogy nem éri meg. Aztán azóta folyamatos lelkiismeret furdalásom van, és most ugyanez. Ha levetetem megnyugszik a lelkem, de elköltök egy csomó pénzt, ha nem vetetem le akkor meg, ott van a mi van ha.......
Nem egyszerű.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Mi sem vetettünk le Dórinál, most meg azért vetetünk le, mert ha mégsem lesz 3. gyermekünk, legalább, ha ne adja Isten kellene, akkor ezt is fel tudjuk használni. És a lelkiismeretem is ezt súgja, hogy persze, nem akarom bevonzani a bajt, de legyen tartalék...
Köszi Rekuja amúgy, hogy így leírtad :)

A dokim nem szokott sokat UH-zni, meghallgatta a szívét doplerral, majd méhszáj. Legközelebb elvileg lesz UH, de akkor meg sok UH lesz, mert megyek a 28. héten a dokihoz, azon a héten 4D és a 30. héten 30. heti UH. Szóval akkor sok kukucs lesz :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Zsuzsko, Rekuja: Köszönöm a megnyugtató szavakat. El sem hiszitek milyen sokat jelentettek. Réka ma bebizonyította, hogy ugyanolyan erős kiscsaj, mint a testvérkéje. :lol:

Zsuzsko: Te jó ég! Remélem most már minden rendben Gyurkával. Te megnyugodtál már? Hogy van a pici fiú ujjacskája?

Nyuszika: Mi a Cord Blood-nál szerződtünk, mert ott nagyon kedvező az ár és hihetetlenül jó, az ikres kedvezményük. Ráadásul a babamamatudakozó rendezvényén szerződtünk és így kaptunk -10% kedvezményt is.

Rekuja: Nekünk is sokan mondták (még orvosok is), hogy nincs értelme levetetni, de engem riaszt az, hogy vagy most leveszik, vagy utána már nem lehet hiába is szeretnénk. Ráadásul ki tuja mi lesz 10-20 év múlva.

Nekem hétfőn meg volt a 2. cukorterhelés. Az éhgyomri 5,4-ről 4,6 lett, a reggeli utáni 1 órás pedig 6,3. A dietetikus hölgy szerint ez jó érték. 2 hetente kell ismételnem és ha 7 fölé megy jeleznem.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zsuzsko: Azt mondta, azért kell ismételni, nert ezt jobb már nem lesz, de szinten lehet valamennyire tartani. Nekem a dokim már az elején adott prospektusokat a köldökzsinor vér levételről. Bár utólag belegondolva, akkor még ő is úgy tudta, hogy csak 1 baba lesz. :lol: Az én dokimnál, csak az a mákos UH van, így a nagy UH-kat, mint a 28. heti lesz a Rózsakert centerben csináltatom. Ott minimun 1 órán át vizsgálják őket.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zafír Örülök, hogy megnyugtattunk :). Ma egyébként Mesó se volt túl aktív, este rá is tettem a távirányítót a hasamra, hogy mutasson már valamit. Lelökte :lol:. De persze amint elővettem a telefonom, hogy levideózzam, abbahagyta :evil:.
Köldökzsinór-vérvétel úgyis úgy jó, ahogy ti nyugodtak vagytok :wink:. Nekünk ez is egy ilyen fontos közös lépés volt apával. Lombik után kellett, hogy megtanuljunk bízni, most már minden okés lesz, nem kellenek „felesleges” biztonsági hálók. Én nem tudnék úgy gyereket nevelni, hogy azon szorongok, mit nem tettem meg érte, ezért mi az elején rákényszerítettük magunkat néhány dologra (pl. nem volt légzésfigyelőnk). Persze, volt emiatt egy-két rossz éjjelünk, de nekem ez kellett, hogy bízzak Szaffi létezésében. Lehet, hogy hülyeség, én ilyen idétlen vagyok :roll: :D. Meg nekünk a kórházban mondták, hogy pl. szólnak, ha a baba indokolja a légzésfigyelő szükségességét.
A cukrod annyi, mint mire nekem azt mondták, hogy tök jó, nem is foglalkozunk vele többet :roll:. Ahány orvos, annyi szokás :wink:.

Zsuzsko Köldökzsinór-vért nálunk anyámék felajánlották, hogy kifizetik Szaffinál, aztán mégis abban maradtunk, hogy nem kell. A mi lelkünk meg így nyugodtabb :D

Nyuszika sok uh jó dolog, én is szeretem mozizni, ahogy a csajszi nem láttatja magát :D

Zsabó Nincs is jobb vásárló egy lelkiismeret-furdalásos anyánál. Legyen szó akár köldökzsinór-vérről, akár autós ülésről, akár egy egyszerű gyerekgyógyszerről. Én személy szerint utálom, hogy baromi nehéz kihámozni a sok marketing mögül, hogy hol van érték, hol csak a lelki nyugalmamat veszem meg. Ha meg már fizettem, kiválóan elhitetem magammal, hogy ez kellett, mert persze ez jobb a lelkemnek :D.

Szaffi ma egész nap olimpiásat játszott. Reggel sorba ültette a babáit a tv előtt, és szólt, hogy kapcsoljam be. Aztán labdázott a kézilabda meccs alatt, futott este az atlétika miatt fel-alá, végül valami furcsa masírozós-pofára esős játékkal zárta távolugrás címen :lol:. Közben egy gyűszűnyi játékcicát dobált el, amit aztán teljes pánikban kerestem, mert azt hittem, lenyelte :evil:. Úgyhogy ő mozgásban, én négykézláb kutatva töltöttem a napot :roll:.
Kezdek totál kimerült nyuszi lenni, duracelt akarok!!! De tényleg, reggel feltöltődve kelek, kb. 3 óra múlva már alig vonszolom magam, este meg lesem az órát, mikor lesz már negyed7 hogy apa leváltson :roll:. Napi 5x2 magnerollnál tartok… így is görcsöl a vádlim, alig bírok aludni tőle :(. Anyám kifejtette, hogy ő a nővéremmel még szülés előtt 1 héttel is dolgozott. Ja kérem, csak fiatalabb volt nálam 10 évvel! :? Hiába, megöregedtem (és ennek semmi köze ahhoz, hogy a múlt héten volt a szülinapom, áááá dehogy :lol:).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja: Egyáltalán nem vagy idétlen. Irigyellek, hogy ennyire nyugodtan tudod élni az életet. :D Én mindig is túl aggódalmaskodó voltam, minden területen. :lol: Hamarabb is fogok megöregedni vagy inkább beleöregedni az életbe. :D
Szaffi nagyon édes lehetett az olimpiai játékával. :lol:
5x2????? Te jó ég! Ennek ellenére még görcsöl a lábad? Szedsz B6-ot a megnézium mellé? Nekem inkább el szokott nehezedni a lábam. Ha már nagyon fáj, akkor hideg vízzel szokatam zuhanyoztatni. Utána nagyon kellemes érzés. Úgy tudom, hogy ez jó görcs ellen is. Megpróbáltam neked utánanézni a neten, de a nagy gép még mindig romokban és ez a régi laptop, hihetetlenül lassú, így kénytelen voltam feladni. :?

Zsuzsko: Örülök, hogy minden rendben van Gyurkával. :D

Nyuszika: A gép még mindig romokban, de nem felejtettem el az árlistát.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zsuzsko: Szerencsére nem kell már cukros löttyöt innom, csak reggeliznem kell és utána 1 órával megint vért vetetni. Az ÁNTSZ laborban, már a nevemet sem kell mondani, ismernek mint a rossz pénzt. :lol:
Érdekes, hogy mennyire felerősödnek a régi "sérülések". Nekem 10 éve egy ideg becsípődött a gerincemnél, a hátam közepén. Néhány hete mindig ott fáj. Voltam hátmasszázson -szerencsére a csaj tudja a kismamamasszázst- az segített, de csak néhány napig volt jó. :? Neked is olyan fáradságod van, mint az első trimeszterben? Én kezdem ugyanúgy érezni magam, kivéve, hogy nem hányok. Bár lehet hogy nekem most a Sziget fesztivál is rátesz egy lapáttal. Annyira hangos, hogy nem lehet tőle pihenni. :cry:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zafír Elsőre azt hittem, kimentél szigetre, de aztán rájöttem, hogy csak a közelben lakhatsz :D. De jól hangzott :lol:.
B6-ot nem szedek, mert a gyógyszerész azt mondta, a magnerolban szerves formában van eleve a magnézium, így b6 nélkül is könnyen felszívódik. Meg, hogy a pezsgőtablettában is így van, az összes többi – megfizethetőbb – formájú magnéziumhoz viszont kell a B6 is, ami ugye veszettül bevonzza a kilókat :?. Már +10 kg-nál tartok, pedig eredeti tervem szerint maximum 12-t hízhatok összesen :?. Szaffinál 16 kg-t híztam és 1 éves korára még rajtam volt 3-4 ebből. Ha most is ennyi fennmarad… háááát nem lenne szerencsés.
Nekem visszajött a hányinger, megjelent a gyomorégés is :(. Szaffival ilyentájt hánytam először és utoljára, most szeretném elkerülni ezt.
Hideg-meleg zuhanyt a lábamra alkalmazom a viszerek miatt is :wink:.

Zsuzsko Nekem a nyakamnál szokott becsípődni :lol:. Úgy látszik, mind egy kicsit lestrapáltak vagyunk már :lol:. Nekem bejött a gyógytorna, ha minden nap csinálom (kb. 2x5 perc) a váll-hát-nyak gyakorlatokat, akkor nem kerül olyan állapotba. Lekopogom, de már bő 2 éve csak fáj, de nem ugrik be az ideg :roll:. Persze reggel, amint felülök az ágyban, megy a karkörzéssel induló sor, meg egyszer este vagy délután, amikor érzem, hogy merevedek.
Én is eléggé látványosan szenvedek :oops: :lol:.
Én még mindig optimistán a november 10-et (40 hét 3 nap) szugerálom Mesónak. Aztán lehet, hogy október közepén közlöm vele, hogy 37 hét megvan, gyere már ki, mert anya nem bírja tovább :lol: :lol: :lol:. Bár épp most írta le egy barátnőm a szülés-történetét (a fia Szaffival egyidős, a lánya meg az olimpia megnyitója alatt született), és hát apa nem ért be a kórházba, olyan gyorsan jött ki a csajszi :roll:. A fiával vagy 2 napot szenvedett :roll:. Háááát, nemtom, mi lesz, ha nekem is ilyen gyorsan megy, anyám is így szült engem, hogy 2 éven belül vagyunk és nővéremmel kb. 1 nap (mint nekem Szaffi), velem meg kb. 3 óra volt a vajúdás. Nem is ért be rendesen a mentő a kórházba :lol:.
Nyúl vérvétele megvolt?

Voltam ma is plázacicázni, hogy legyenek melegebb ruháim is, ha jönne a hideg. Hosszú gatya, melegítő stb. Szülinapomra nagymamis adott egy csomó pénzt (nem bírtam lebeszélni róla), akkor legalább magamra költöm 8). Na szóval, csajom ugye egyedül hátul a kocsiban, araszolunk a Petőfi hídon a dugóban, hallom, hogy köhög, öklendezik, majd magára hány :shock: :shock:. Elég horror volt, félre se tudtam állni, elakadás jelző mellett letöröltem, aztán az első járdára fel, hogy mi a baj. Figyeltem egész nap, semmi egyéb jel. Aztán rájöttem: tuti jön a hátsó rágója, mert folyton benyomja a mutatóujját hátra. Szerintem véletlenül meghánytatta magát :oops: :oops:. Remélem, nem betegszik le :(.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok lányok,
újra jelentkezem! Ahogy tudlak, olvaslak titeket, de írni már nem nagyon van időm....
Zsuzsko - örülök, hogy jobban van a kisfiad, tényleg baromi ijesztő lehetett az egész...

Rekuja - tök jó, hogy te is megeresősítetted, amit hallottam más forrásból a köldölkzsinór vérrel kapcsolatban. Azt hiszem, ez volt az utolsó lökés afelé, hogy elálljunk tőle. Amúgy, amiket írtál a bizalomról, azzal is teljesen egyetértek. Én is gondolkoztam a légzésfigyelőn, meg bébiőrön, meg a köldökzsinór véren, de azt hiszem, egyik sem kell. Bízni kell abban, hogy minden rendben lesz, mert különben ennek sosincs vége és a végén beleőrül az anyuka... És hát erre komoly iparágak épülnek...

Van hozzátok egy kérdésem is, mint komoly szakértőkhöz :)
Belgiumban valahogy minden vizsgálat pár héttel később esedékes, mint itthon. Így a terheléses vércukor vizsgálatot most kellett elvégeznem, így mivel egész augusztusban Pesten vagyunk, elmentem a héten egy laborba. Ma jöttek meg az eredmények, aminek az értelmezésével kicsit bajban vagyok...
Az éhgyomri cukor picit alacsonyabb mint a referencia tartomány alsó értéke, viszont a 120 perces cukor túl magas lett (9,3). Szerintetek emiatt aggódjak, keressek fel azonnal egy dietetikust, vagy ez még nem vészes?
A gond az, hogy itt nincs jelenleg orvosom, bár holnap délelőtt telefonon fogok beszélni egy háziorvossal és akkor talán okosabb leszek.
Ti mit gondoltok?
köszi előre is


Megnevezés Érték M.e. Megjegyzés Eltérés Referencia értékek
Glukóz 3,7 mmol/L - 3,8 6,0
60 perces glucose 10,5 mmol/L --- ---
120 perces glucose 9,3 mmol/L + 3,8 7,1
Inzulin 4,7 mIU/L 3,0 25,0
Inzulin 60 perc 70,1 mIU/L --- ---
Inzulin 120 perc 77,1 mIU/L --- ---
Inzulin rezisztencia (HOMA index) 0,8 Normális:<2

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
mimilee
 
 


Rekuja - durva ez az autóban hányós sztori. gondolom, nagyon megijedtél, meg Szaffi is. De logikusnak tűnik, hogy csak addig piszkálta a fogát, amíg megtörtént a baleset...

még csak annyi a cukorterheléses értékekhez, hogy a második-harmadik érték a referencia tartomány, de ahol csak vonalak vannak, ott nem adták meg.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
mimilee
 
 


Rekuja: :lol: Eszemben sincsen kimenni a Szigetre, a hálószobából is tökéletesen hallom. :lol: Nekem azt mondta a doki, hogy kell hozzá a B6 is, hogy felszívódjon. Úgy tűnik itt is áll, az ahány ház annyi szokás. :D
A hideg-meleg zuhany nem használ a lábadra? Én most jöttem a védőnénitől. Egyenlőre 4 kiló plusz van rajtam. :roll: Nem értem hogyan, pedig diéta ide vagy oda, tegnap pizzát vacsoráztam. Viszont nem ettem többet belőle, mint amennyit a terhesség előtt ettem. 2 gyerkőc mellett, hamar le fogod mozogni a felesleget. :D
Húúúúúú! Ez nem hangzik túl jól. :cry: Szegény Szaffi!

Mimilee: Nekem a 120 perces 7,9 lett. A dokim azonnal dietetikushoz küldött és most diétáznom kell. A 9,3 nagyon magas. :cry: Szerintem ha tudsz, keress fel egy dietetikust.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zafír - nagyon köszönöm a választ... utálok orvoshoz járni, mindig kiderítenek valamit, pedig olyan jól érzem magam és a babával is eddig minden rendben volt...

részvétem a hangzavar miatt, viszont legalább ingyen élvezheted a koncerteket :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
mimilee
 
 


Mimilee: Nem is lesz semmi baj sem a babával, sem veled. A diéta nem olyan vészes, mint amennyire elsőre hangzik. Nekem a tej az ami nagyon hiányzik az étrendemből, mert a lányok nagyon szeretik vagy csak szeretnék odabent. :D Én mondjuk soha nem voltam édes szájú, így nem esett nehezemre "leszokni" az édességről. :lol:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Sziasztok!
Vicces ez az energia kérdés, én egész héten rohanok, megyünk Dórival átíratni a közműveket.... Délutánra elfáradok, na meg a másik, hogy azt hiszem picit le kell lassulnom, mert éjjel Dórikám másfél órás hiszti műsort vágott le, én eluntam az elején, kipattantam az ágyból, ennek örömére jól be is feszült a hasam... :roll: Lassítani kell, na.... Nem kapkodva felállni..., hanem mindent csak nyugiban.....

A 9,3 cukor biztosan magas, szerintem mihamarabb keress fel egy diabetológust és segítenek!!!

Zafír, ok, várok, elvileg jövő hét második felében már kéne, akkortól tervezek lakberendezni és rendelni. :)

Én küzdök a kilókkal, elég sokszor jön rám a zabálhatnék, a kilók meg vészesen rohannak felfelé. Én minden héten mérem magam, így egy merő stressz vagyok emiatt.... Zafír, amíg ilyen szépen nem hízol, örülj neki :) Mondjuk, ha én is úgy ennék, ahogy Te, nem lennék husibb a kelleténél, tuti. :) Még nem szídott meg a dokim (kerekítve felfelé, de 7 kg-nál járok), viszont mondta, nem hízhatok többet az előző terhességnél. Nem is célom... Eleve nagyobb súlyról indultam most, szépen lassan már most azt a számot látom a mérlegen, mint ahogy Dórival mentünk a kórházba ....

Nálunk most jön majd a költözés, muszáj lesz segítséget kérni, nem szeretnék véletlen koraszülni a megerőltetés miatt.... :( Itt vannak a nagyszülők, segítenek, férjem is, de régen járt hozzánk egy takarító hölgyemény, fiatal, alapos, szerintem benevezünk....

Dóri ma elég nyüszi, Macika meg nem mocorog szinte semmit....

Zsuzsko, tényleg durva kimondani a minimum heteket, amit egyben töltünk... Végül is én is azt mondom, 11 hét egyben.... Jesszus.... Eddig még csak ennyi idős terhesek voltunk... Én a 36. héttől már nem izgulok mikor jön a baba, de persze a cél, hogy neki a legjobb legyen. De azt is durva kimondani, ha végig bent marad, akkor 15 hét.... És ha már Rekuja a november 10-et szugerálja, én szeretnék elvileg Nyilas gyereket, így a kiírt időpontot szugerálom..... :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika: A diéta előtt sem híztem sokat. A 20-as éveim elején bármit ehettem, ha mozogtam picit, akkor nem látszódott meg. 63 kiló voltam 180 magassággal. A 20-as éveim végén, már nem mozogtam eleget, akkor kezdtem el hízni, de amikor mégis rászántam magam mentek lefelé a kilók. Gondolom, a lányok elszívnak minden felesleget, amit beviszek. Ők most a testmozgás. Ne is mond az étkezést. Hétfő óta falási rohamaim vannak. Hiába eszek, csak egy időre segít az éhségemen. Már a diétát is feladtam néhány napja, mégis olyan mindha éheznék. Az hogy nem hízom sokat én inkább bajnak tartom, de a doki és a védőnő szerint ez nem baj. :(
Azért azt már negyon remélem, hogy a hétvégén a férjem összerakja nekem a gépet, mert ez a vénséges laptop az agyamra megy. :D
Nekem jó esetben is már csak 12 hetem van hátra. :shock: A védőnő azt mondta ma, hogy örüljek, ha a 34. hétig kibírom. :shock: Nem akarok 34 hetesen szülni!!!!! Az nagyon korai szerintem. :cry:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


nagyon köszi lányok! most beszéltem a védőnőmmel is, elmondta, hogy mit lehet, mit nem lehet enni. a konkluzió kb. az, hogy mostantól csirkemellet ehetek zöldség körettel... szuper!

amúgy az sem vígasztal, hogy így majd nem hízok el, mert még mindig csak plusz 3-4 kg-nál tartok (még csak 55kg vagyok). az édességet sosem szerettem, úgyhogy ez nem nagy lemondás, ami hiányozni fog leginkább azok a köretek: rízs, krumpli, tészta - főleg a rízs, azt hetente legalább 4-szer ettem. meg a kenyér....

keresek most valami leírást a neten azért, hogy legyen valami fogalmam erről a diétáról, de Zsuzskó, ha van valami linked ehhez a 180 grammos szénhidrát diétához, azt megköszönném, ha elküldenéd.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
mimilee
 
 


Ahogy nézem tartom a hízási rekordot. Hurrá, majd felállok egy székre, nyakamba akasztom a smukkokat és eléneklem a himnuszt magamnak, mint győztesnek :lol: :lol: :lol:.

mimilee Nekem fogalmam sincs a cukros értékekről :roll:. Az viszont bizti, hogy a terhes cukrosság nem jelent semmit a babákra nézve, ha koordinálod a dolgot. Csirkemell zöldség diétától én spec öngyilkos lennék :oops: Inkább eszek mindenből keveset, de legalább választhassak! Bár megjegyzem, hogy jelenleg mindentől rosszul vagyok, amit szeretek :? Hétvégén fél órát ültem egy étlapon, pedig volt választék :roll:.

Zafír Bocsi, de rühellem a védőnőd hozzáállását :evil:. Elég sok 38-40 hetes ikerterhességről hallottam, a kórházban, mikor szültem 3 ikerpár is volt, mind3ban 3 kg feletti babákkal, az egyik 41 héttel, szülésindítással. Szóval oké, hogy ikrek gyakran korábban jönnek, de hogy már most ezt szuggerálja beléd :evil: :evil: :evil:. Persze, értem én, hogy lelkileg fel akar készíteni, de szerintem azon is sok múlik, hogy te hogy állsz hozzá. Ha tényleg elhiszed, hogy tuti esélytelen a 36 hét elérése mondjuk, akkor valóban az lesz. Persze, ettől még lehet, hogy hamarabb úgy döntenek a csajok, hogy elég volt már a légkörből, és kell nekik a szabadság :roll: :D
Öreg laptopokat én is rühellem, kb. fél évig szenvedtem egy batár nehézzel, amin még egér se volt :shock:. Aztán apa megszánt és vett nekem egy kis netbookot 3 éve :D.

Zsuzsko Meg is ilyedtem, még jó hogy nem autópályán volt, hanem álló helyzetben dugóban, így legalább a kormányt nem rántottam félre :oops:.

Nyuszika Létezik költöztető szolgálat, akik be is pakolják a lakást! Egyik rokon így költözött, a nagy 2 éves volt, a kicsi 3 hónapos, ők lementek a nagyiékhoz, a férje meg ezekkel a népekkel 1 nap alatt összepakolt, másnap át minden, harmadnap kipakoltak és ő a „kész” lakásba ment haza. Persze mint tudjuk, költözés után akkor van kész a lakás, mikor már megszoktad, mi hol van, vagyis minimum fél év :wink:.
Energiádra irigykedek!

Technikai kérdés: van valakinek viszere? Kb. 3 napja fáj egy helyen a lábam (térdhajlat, oldalt), most tapogattam ki, hogy egy ér meg van dagadva. Védőnőm azt mondta, ha kidudorodnak, csinálni kell vmit, de nemtom mit, dokim, házidokim szabin még szeptemberig, szóval jó lenne orvos nélkül megúszni. Eddigi egyetlen ötletem, hogy nem állok le jövő héten az aszpirin protectel, mert a viszérkrémekben is az van, hígabb vér nem tömít el ereket elv miatt.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zafír, most kerestem neked neten, nemtom, átmegy-e a link, úgyhogy kiemelem a lényeget is
http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=& ... W2xEs9X2RA

"Az ikrek átlagosan a 35-36. héten születnek meg, legtöbbjük a 37-38. héten. ... A legtöbb kutató szerint az ikrek magzati-tüdő érettsége nagyobb, mint az azonos korú szinguláris magzatoké."

Ha beírod google-ba, hogy Mikor hozzuk világra az ikreket? kiadja az egész cikket pdf-ben!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Szerintem is baromság ez az ikres dolog... Zafír, ne erre építs... Készítsétek elő a szobát, kórházi pakkot, és kívánom, sokáig porosodjon!!!! Emlékezz vissza, sok sok közös ismerős mikor szült... Borika, Csuti.... Szóval ne a 34. szugeráld, hanem a 36. minimum! :)

Rekuja, titokzatos vagy, mennyi eddig a + kg? Én most látom, hogy a meleg miatt is, gondolom, de vizesedek. Vannak napok, hogy gyűrű nuku, este a lábujjaim meg kövérkék.... És ha megnyomom a lábfejem, látszik. Nekem visszér bajom nincs, de az egyik ismerősömnek volt, figyelni kell nagyon, neki kellett speckó harisnya is nappal.... Ja, szintén novemberi a fia, így nyáron is masszívan hordta. Remélem Neked nem kell.

Jó ez a költöztető, de szerintem hamarabb megszülök mellettük, mint egymagam.... Biztos nem úgy pakolják be, mint kéne nekem, és csak idegeskednék :)

Zafír, akkor azért szerencsés alkat is vagy. De hidd el, nem számít semmit a 4 kg plusz. Az van, amit mondasz, kettő babó szívja el a kaját, mindent, az Ő súlyuk, és a pluszok (víz, lepény) a 4 kg. Rajtad egy deka felesleg sincs, sőt, lehet - al végzed. A lányok jól vannak, nőnek, addig meg ne izgulj!!!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Rekuja

Az lehet, hogy anyukád a nővéreddel még a szülés előtt 1 héttel is dolgozott, de szerintem ma már sokkkal stresszesebbek a munkahelyek, mint régen. Legalábbis szerintem.
Mivel gyeden voltál előző évben, a szerződés szerinti béred lesz a gyed alapja, vagyis ami az átsorolásban fog szerepelni, de max a minimálbér kétszerese. Ehhez viszont nem kell egy nap szabit se kivenned. Én csak azért veszem ki a szabimat, mert Livike aug. 18.-án lesz két éves, és én meg november 20.-ra vagyok kiírva. Ezért , hogy a köztes időre ne azt a kevés gyest kapjam, kiveszem a szabijaimat, és így arra az időre a rendes fizumat fogom megkapni.
Most azt nézem, hogy azért vennél ki szabit, hogy mindenképpen átsoroljanak? Csak azért kérdem, mert attól, hogy az anyuka tgys-en, gyeden, vagy gyesen van, meg kell csinálniuk az átsorolást.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Zsuzsko
Örülök, hogy jól van már Gyurka! :)))))
Egyébként tényleg gyorsan telik az idő!! Nemsoká azt veszük észre, hogy ott fekszünk a szülőágyon!! :)))))))))))))))))))))))

Zafír
Nekem az egyik ismerősöm már a 41. hétben szülte meg az ikerlányait. Tényleg ne a 34. hétre koncentrálj. Livikéémet a 34. héten szültem, és jó lett volna, ha még kibír legalább 2-3 hetet.

Jajj, csajok, úgy megfáztam. Taknyom nyálam egyben van. Most is iszom a teát. Remélem, hogy nem tart sokáig. Nem szeretném gyógyszerezni magam. De én is pont nyáron tudok megfázni.....

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Gittus Basszus, át kellett volna sorolniuk?! :evil: :evil: :evil:. Király, akkor 1,5 évet késnek vele és b@tak rá szólni :evil: :evil:. Abban a hónapban kellett volna, mikor Szaffi született, de akkor ugye pont január volt, bejött a családi adókedvezmény stb. szóval túl volt terhelve a gazdaságink és nem értek rá ezzel foglalkozni (nekem pl. nem akarták megcsinálni a családit meg az alkalmazotti adókedvezményt, mert hát úgyis betegszabin vagyok, mit pattogok :shock: :shock: :evil:. Mindez egy közgazdasági szakközépben, azért ez jellemző :evil:).
Hát, ez a két hónap szabi + tgyás tényleg viccesen jön ki nálad :).
Jobbulást! Megkívántam a teát, ahogy írtad, de ilyen későn már nem állok neki főzni. Majd holnap iszom egyet, úgyis kaptam anyámtól szilvásgombóc ízű teafüvet :roll: :lol:. Inkább tűnik mókásnak, mint bizalom gerjesztőnek :lol: :lol:.

nyuszika fentebb írtam tegnap, +10 kg-val tartom a csúcsot :D. De én Szaffival is sokat híztam, ugye :oops:. Amúgy alig eszek, de én ilyen alkat vagyok, 10 dkg kajától is hízok 1 kg-t, mindent 100%-ban feldolgozok :D. Háború esetén jó túlélő lennék :lol:.
Harisnyát nagyon szeretném megúszni :( de tartok tőle, hogy idővel megnyerem :(. Valahogy attól már nagyon öregnek érezném magam, pedig a 3 évvel fiatalabb uncsitesómon is volt a szülés körül :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja, bocsi, nem láttam... :oops:
Légzésfigyelő jó dolog. Én Dórival is használtam, most raktam el úgy 12,5 hónapos korában. Mert már fél éve meg sem szólalt, csak ha az elem merült. De jó volt, mert eleve stresszes az ember lánya (baba, szopi....) és akkor, ha végre nyugalom volt, tudtam aludni, nem kell fosnom, hogy tuti él-e... :) Ok, amikor kezdte átaludni az éjszakát és a rendszerint hajnali 2-es ébresztőjét kihagyta, majd 1/4 5-kor ébredtem magamtól, hogy túl pihent vagyok, akkor a férjemet átküldtem megnézni, minden rendben van-e.... Holott dolgozott a gép alatta :)

Na, felkelt a manóm, mentem, kezdődik a nap :) Én meg még pizsiben nyomom :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Rekuja
Engem is átsoroltak márciustól attól, hogy gyeden vagyok. A családi kedvezménnyel meg akkor is kellett volna foglalkozniuk, ha betegszabin voltál, mert az arra az időre kapott pénzből is adó van vonva.

Zsuzskó
Nálunk is lesz légzésfigelő. Livinél is volt, és azért megnyugtató volt, hogy jelez, ha bármi baj van. Bár mivel koraszülött volt, úgy meg főleg kellett.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Rekuja: Megnyugtató, hogy nem csak én gondoltam bunkóságnak azt, amit a védőnő mondott. Azért sem értem, mert kissé ugyan hihetetlen, de ikerterhesség ellenére semmi extra nagy bajom nem volt eddig még. A dokim 37. hetet mondott, de őt megértem, hiszen ő látja is a babákat odabent és a fejlődésük alapján mondja ezt. Én a 38. hetet céloztam meg, csak hogy ne legyen igazuk. :lol: Itthon is van egy ebook, de az nekem elég pici. Szemüveges vagyok, távolra nem látok rendesen, így nekem az nagyon pici. Párom is mondta, hogy vegyünk egyet, de nem tartom értelmét, hogy külön laptopom legyen, hiszen hamarosan úgysem lesz sok időm használni. Majd veszünk, ha a lányok nagyobbak lesznek. Addig itt ez a vacak, a mobil és a tablet PC. Én anyai ágon hajlamos vagyok a viszérre, így már az elejétől fogva a férjem maszírozza a térdhajlatomat (nekem is ott jelentek meg először az erecskék) a pocakolajjal. Szerencsére nem lett egyenlőre belőle viszér.
A link átjött, köszönöm. Nagyon érdekes a cikk, bár vannak benne számomra értelmetlen szavak. :lol: Nem is tudtam, hogy az ikreknél hamarabb érik a tüdő és már a 31-32. héten érett. Ez nagyon megnyugtató.

Zsuzsko: Köszönöm! Az egyik kolléganőm a 34. hétre szülte meg az ikreit, 2 hónapja. Neki mindig is mondták az UH-kon, hogy nagyon kicsik a babák. Egyenlőre semmi bajuk nincsen szerencsére, de sokáig bent voltak a kórházban, mert 1400 és 1700 gramm körüliek voltak. :cry: Szerintem az nagyon kicsi a 34. héten, nem?
Gratulálok a 28. héthez. :D Mi is voltunk ilyen tanfolyamon, szerintem nagyon hasznos volt. Én kupont vettem rá, de nem tudom, hogy most van-e. Én sem tudtam volna, mit is kell csinálni, ráadásul amikor a babán kellett gyakorolni, már nem is volt olyan könnyű mint ahogy mutatták.

Mimilee: Tésztát is lehet enni, csak durum legyen. Ha jól emlékszem rizst is szabad, csak barna legyen és hántolatlan. Rozskenyeret is lehet és diabetikus sütit, amit ha jó helyen veszel isteni ízű. Na és ne felejtsük el a citromfagyit málnával! :D Tejet és joghurtot nem szabad, a narancs és a grapefruit is tiltott. Ezeket olvastam is és a dietetikus is mondta, mivel ezek gyorsan emelik meg a vércukor szintet.
Nekem nagyon bejöttek Zsuzsko tanácsai, az étkezési időpontokkal kapcsolatosan. Azokban az időpontokban eszem, amiket ő írt és egyáltalán ne vagyok éhes. :D Mindenképpen érdemes megfogadni, amit ő ír. Bár az abonettel nem értek egyet, mert én úgy olvastam, az nem a legjobb.

Nyuszika: Köszönöm! Igen, ők nagy példaképeim. Főleg Csuti a 3 gyerekkel. Nem érzem úgy, hogy előbb szeretnének jönni. A depressziómnak viszont nem tett jót. Te ismersz már régóta, tudod, hogy nem vagyok az a nyavalygós hisztis típus, de már 4 napja depis vagyok és még azt sem tudom mitől. Így még rosszabbul esett, amit a védőnő mondott. Tegnap este már sikerült elbőgnöm magam. :cry:

Gittus: Jobbulást! A hársfatea mézzel, sokat tud segíteni.

A hízás alkat kérdése is. Én úgy vettem észre, hogy az életkor is belejátszik, hiszen én ahogy öregszem, egyre jobban megmaradnak a kilók. Ahogy olvasgattam, a +10 kiló nem vészes.

Rekuja: Most már nagyon érdekel, hogy mennyi azaz életkor, amire azt írod, hogy már öreg vagy. :D

Légzésfigyelő: Fiúknál 80%-kal magasabb a csecsemőhalál aránya. Ezt a baba életmentő tanfolyamon is mondták. Ikreknél is nagy az esély, így mi már vettünk is a vaterán egyet, féláron. :D A téves riasztás sem biztos hogy téves, csak mire felveszed a kicsit, addigra megébred és újra vesz levegőt.

Bocsánat, ha kicsit sok voltam. :shock:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zsuzskó és Zafir - köszi a tájékoztatást, igyekszem figyelni majd mindenre. jövő csütörtökön meg megyek egy terhességi diabetikus szakemberhez.
ma meg megyünk babamoziba, utoljára másfél hónapja láttam a kisfiunkat, és legközelebb csak szeptember közepén lenne esedékes a következő ultrahang, úgyhogy végül is nem bírtam a kíváncsiságommal. remélem, mindent rendben találnak majd.

A légzésfigyelőn meg még gondolkodom :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
mimilee
 
 


Sziasztok Lányok!
Hű mennyit írtatok megint! El vagyok havazva melóval, úgyhogy csak gyorsan a teljesség igénye nélkül reagálok.

Zafír, én is csak a többiek által már leírtakat tudom mondani, ne törődj a védőnővel! A Csajok rendben vannak odabent, szépen fejlődnek, és hidd el imádják odabent. Nem a legrosszabbra kell készülni hanem a jobbra és a még jobbra. Csak optimistán!

Zsuzskó, örülök, hogy Gyurci keze rendben van!

Mimilee, sajnálom a magas cukrot, de nekem is volt a környezetemben olyan akinek vigyázni kellett, és teljesen jól megoldható!

Rekuja, ne aggódj a kilók miatt. A barátnőm 20 kg felett vett fel az első babánál, utána még szült kettőt, és teljesen jó súlyánál van. Majd ha Mesi is elkezdi a pörgést, ne félj, két kicsi után majd győzz futni, és számolni a kilókkal lefelé.....

Légzésfigyelő téma. Nálunk volt Eszternél és Veronikánál is használni fogjuk. Nálunk eleinte sokszor beriasztott, aztán a férjem rájött, hogy elég az egyik tappancsot betenni a matrac alá és akkor nincs téves riasztás. Eszti kb 1 hónapos korától hason aludt, így jobban éreztem magam, Őt pedig biztonságban.

Legyen szép, kellemesen hűvöskés hétvégétek. Mi holnap megyünk lagziba, vasárnap pedig Eszti 3. szülinapját ünnepeljük. Hétfőn lesz igazából, de előre hoztuk egy nappal a tortázást:) Szerencsére anyám átvállalta a tortasütést, és nagyon béna vagyok ebben. A két éves szülinapi tortáját is az URam javította fel! Képzelhetitek milyen jól sikerülhetett! :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Sziasztok!

Jó sokat termeltetek. :wink:

Megjöttünk Alsópáhokról, a nyaralásból. Jó volt, gyerekek nagyon jól megvoltak. Mi meg néztük az olimpiát. :D
Közben 2 barátnőm is szült egy-egy fiúcskát majdnem 1 kg különbséggel.

Én hétfőn megyek uh-ra, mert nyaralás előtt az elmaradt. Már nagyon kiváncsi vagyok. Nekem úgy tűnik, a hasam mérete jóideje stagnál, de én minden nap látom, úgyhogy ez nem mérvadó. :D

Látom, sominden történt veletek, majd megpróbálok visszarázódni a témákba.

Viszont babakocsiban döntöttünk a Römer-britax mellett. Nincs valakinek ilyen kocsija? Én bízom a német precizitásban. :)

Már csak 2 napot dolgozom, ha minden jól megy, aztán gyerekek vissza a suliba, oviba, én meg majd ráérek a babával foglalkozni egy kicsit, meg vásárolgatni. :D

Mára ennyit, lassan folytatódik az öttusa. :D

Üdv: Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Volt ám itt termés :). Mármint még pénteken, a hétvégén ahogy nézem, mindenkinek volt mit csinálnia :). Tiszta jó ez a hűvös, lábdagadás, viszérprobléma egyből megoldódott :D. Balcsin vagyok Szaffival meg anyámékkal, Szaffi rátapadt a 10 éves uncsitesójára, még a babakocsit is csak Hanna tolhatja :D.

Légzésfigyelő: igen, fiú vagy koraszülött esetén egész más a helyzet, ott én is megnézném a statisztikát. De Szaffinál minden okés volt, most Mesónál is, és ha ez a csak se szeret majd a hasán aludni, akkor megint csak indokolatlannak érzem. Amúgy statisztikai szempontból érdekes hogy a légzésfigyelők elterjedése nem okozott akkora visszaesést a csecsemőhalandóságban :(.
Nővérem még a 10 éves lányához is néha bemegy éjjel, hogy lélegzik-e még :roll:. Szerintem, ezt sose nőjük ki.

Zsabó 33 vagyok, csak fizikailag érzem most nagyon lerobbanva magamat – mármint erőnlétem kezd csökkenni, ami érthető, de bosszantó :roll:.
Én is szemüveges vagyok, távolra nem látok, de a netbook úgyis kartávolságra van. Meg szeretem, hogy pici helyet foglal.
Tüdő korai érését én se tudtam, tiszta érdekes, hogy a természet hogy védi az ikreket!

Visszajött apám a partról a csajokkal, most ennyi!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja: Gondolom az utolsó bejegyzéset vége nekem szól, nem Zsabónak. :D
Én 1 évvel vagyok idősebb nálad, és én is nagyon hamar elfáradok, kimerülök. Szeritnem ebben a lombiknak is lehet hatása, mert a sok hormonninjekció amit kaptunk, nem igazán normális. :cry: Férjem is érdekesnek tartotta, hogy "megkülönbözteti" a természet, hogy több baba van odabent és ezért gyorsabban érik a tüdő. :shock: Jó pihenést nektek a Balcsin. A hosszú hétvégét is ott töltitek?

Zsabo: Nagyon boldog születésnapot Eszternek!

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Sziasztok Lányok, hová tűnt mindenki!
Zafír, köszönöm Eszti nevében. Olyan szépen sikerült becsomagolnom az ajándékait, hogy magam is csodálkozom....

Rekuja, kellemes pihenést nektek a Balcsin!

Hétvégén az esküvő és a lagzi is nagyon jól sikerült. Eszter mindenkit elvarázsolt, nagyon ügyesen viselkedett, szép és okos volt. Kicsit sem vagyok elfogult :P

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Sziasztok!

Megvolt az ultrahang. Minden rendben, már 845 grammnak mérték. Kértem 3D-s képet, de a kis komisz direkt mindkét kezét odatette az arca elé. Azért így is látszik, hogy cuki. :D

Zsabo, Isten éltesse a kislányodat! Jó ünneplést nektek! Mit vettél neki?

Rekuja, jó Balcsizást! Mi is megyünk majd még augusztus vége felé.

Nagyon gyorsan eltelt ez a nyár.

Légzésfigyelő témához: mi sem vettünk végül. Fiamnál, amikor kicsit elaludtam, mindig arra riadtam fel, hogy jaj, él még? Aztán hallottam egy olyan történetet, hogy az indiánoknál állítólag az első 3-6 hónapban nem is tekintik magukénak a babát az asszonyok, mert akkor még bármikor visszavehetik az istenek. Hát, ha nem is emiatt, de én úgy gondolom, ha az Isten el akarja venni, akkor bármit csinálhatok, akkor is úgy lesz. Így végül megnyugodtam.
Szerintem pedig azért sem javít a statisztikán a sok légzésfigyelő, mert elsősorban olyan babáknál fordul elő bölcsőhalál, akik rossz szociális körülmények között élnek és nem törődnek velük sokat. Azok a családok meg pont nem vesznek légzésfigyelőt.

Szép hetet mindenkinek!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Bobek, köszönjük. Aranyos vagy. Babát vettem neki, azt szeretett volna. Mostanában az a sláger, babázik. Öltözeti őket, de leginkább vetkőzteti, pelenkázza, bölcsibe hozza őket. Kapott még könyvet, kirakót, de persze az nem is érdekelte....

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Zsabó
Utólag is Boldog Születésnapot kívánok Eszternek!!! :) :) :)

Mi meg majd most hétvégén szülinapozunk!! :))))

Már csak a torkom fáj, tegnap még hangom se nagyon volt. A párom is szépen beleesett, meg Livikém is. Hétfőn el is vittem az orvoshoz. Ugyanis szombat este 39 fokos láza volt, és kétszer hányt is. Ilyenkor olyan ideges vagyok. De szerencsére azóta nem volt lázas. Végüli a doktornő azt mondta, hogy torokgyulladása van.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Zsuzskó, nekem nagyon tetszenek a bútorok. Ügyes vagy, szerintem jól fognak kinézni.

Köszi a köszöntést mindenkinek.

Van valakinek a gyermekével kapcsolatosan székletvisszatartási tapasztalata? Nálunk Eszti 5 napja keményet kakilt, fájt neki, aztán 3 nappal később sírás közepette jött ki neki ismét a kaki, habár az azt mondta már nem fájt, csak benne volt a félsz. Azóta viszont nem kakil, és már a pisilést is visszatartja mert fél, hogy akkor együtt jön a kaki is. Ma már a hasát is fájlalj, mert persze, ha nem kakil fáj a pocija. Aggódom. Olvastam erről számtalan oldalt, mind nyugalomra és türelemre int.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Sziasztok!

Zsabo, én nem vagyok gyerekorvos, de szerintem nem jó hagyni ennyi napig, hogy ne kakiljon, mert tényleg egyre nehezebb lesz, és természetes, hogy már fél előre, hogy fájni fog. Szerintem, ha 2 napig nincs semmi, adj neki Laevolac szirupot, persze nem állandóan, csak néha. És érdemes napi rendszerességgel pl. szilvalekvárt, vagy más ilyen természetes hashajtót adni neki, hogy megelőzzétek az újabb székrekedést. Ha meg éppen kemény a kakija, be kell kenni kakilás előtt a popsiját (lyukba is) pl. Bepanthennel.

Zsuzskó, tök jó a szekrény ötleted. Mi is hetek óta szenvedünk a nagyfiam bútorával, mert az övét a kicsi kapja, de egyszerűen nem jutunk dűlőre. Van ami jó lenne, de drága, és hasonló problémák. Pedig lassan be kéne valamit szerezni.

Többiek, akik úgy eltűntetek, merre vagytok? Pl. Gemini, Nyuszuli...

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Csajok, még Balatonon, de hétvégén megyünk haza már, tragikus a zajszint, idióta önkormányzat tett egy színpadot a kert sarkába, a szobától 10 méterre lépett fel tegnap egy jazz-zenekar, gondolhatjátok, milyen zaj volt éjfélig :evil:. És még örüljünk, mert csak hetente 1x van itt, és még 3 nap lent a parton, ami kb. 150 méter a háztól. 179 éven át a mi házunk volt a legjobb helyen a faluban (állomás, móló, strand közel), de hát mért is kéne tekintettel lenni ugye az őslakosokra?! :evil:. Tegnap fél1kor átmentem hálóingben a szemközti kocsmába, hogy vagy halkítsák le a zenét, vagy áthozom a 1,5 évest és altassák el ők. Elég őrült benyomást kelthettem, mert lehalkították.

Kaki-témában én vagyok olyan, mint Eszter lányod (akinek boldog szülinapot utólag). Nekem semmi se használ :(. Talán a must. Kakilás után popsitörlőkendőzés nem segít fájós kakilás esetén? Én még magamon is használom időnként :roll:.

Viszereimmel voltam itt a háziorvosnál, adott krémeket, meg mondta, hogy semmi sem segít, csak ha sokat van felrakva a lábam. Na, erre nagy esélyem van. Bár ma először anyám elvitte Szaffit közértbe, van talán egy óra szabim :wink:. Apa otthon több segítség, mint itt anyámék együtt, pedig apa csak este 6-tól van otthon :roll:.

Szekrények matricákkal tök jók! Én a kínaiban vettem 600 Ft-ért egy A1-es lapnyi falmatricát, kb. a fele aranyos. Nálunk a ronda wc-ajtón kötöttek ki, hogy Szaffi azt nézegesse, ne anya bugyiját amíg anya pisil :oops:.

Idő meleg, de a Balcsi csak a tocsogónál, úgyhogy én nem nagyon úszkálok benne. Amúgy is annyit kéne begyalogolni, mert alig van víz a tóban, ami itt az északi parton nagyon szokatlan.

Netem elég gyenge (kettővel odébbi vendégló wi-fije), úgyhogy most ennyi. Apa holnap reggel jön, 4 nap alatt ledolgoz most 5 napnyi munkaórát pesten szegénykém. Még valami! Páotok is kapott polgári szolgálatos nyilvántartó lapot? Igazán az érdekelne, hogy akik voltak sorkatonák, azok is kapnak-e? Nálunk apa lehúzott 1 évet a csendőrségnél (katonai rendészet, romániában), van is vmi tiszti rangja, mert a diploma után sorozták be, így nekem kicsit idétlen, hogy most úgy kezelik, mint aki nem is volt katona :roll:. Arról nem is beszélve, hogy tanított itthon a Zrínyin is, az nem számít elég katonai szolgálatnak? :lol:. fél év múlva 40 lesz, mit piszkálják itt az "öregeket"?! :evil:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszi Bobek a tanácsokat, úgy látszik megoldódik az ügy magától. Nem szeretném elkiabálni, de javult a helyzet sokat. Szerdán anyámnál nem volt kaki, láttam, hogy szenved szegénykém, fogja a popsiját, mondja, hogy kakilni kell, ráül a bilire aztán egy-két másodperc és már kel is fel, hogy mégsem kell. Annyira sajnáltam szegényt, de erőltetni nem akartam, nehogy elriasszam. MOndta, hogy fél, hogy fájni fog. Majd megszakadt a szívem, de próbáltam nyugodt maradni. Fogtam, levittem a játszótérre mozogni kicsit, hátha a mozgás kihajtja belőle. Így is lett, a csúszda tetején egyszer csak láttam rajta, hogy van valami, elkezdett hangosan sírni, hogy bekakilt, és, hogy azonnal menjek fel érte, mert Ő nem ül rá, nem csúszik le, bent van a bugyiban. Nagy hassal fogtam magam, felmentem a gyerekért a csúszda tetejére, lehoztam, hazacipeltem. Közben folyamatosan mondogattam neki, hogy semmi baj nincs, minden a legnagyobb oké, és, hogy milyen klassz, hogy kijött a kaki. A drágám, azt szégyellte, hogy a bugyiba kakilt be, ilyen nála sosem fordult elő, és biztosan nagyon furcsa érzés volt neki. Otthon aztán még kakilt a bilibe, habár fájlalta a popsiját. Tegnap otthon maradtam vele, reggel kakilt nagyon keményet, aztán még egy jó nagy adag kijött belőle, ami már normál állagú volt. Aztán volt kaki este és ma reggel is, gond nélkül.

Azt hiszem, jobban oda kell figyelnünk a táplálkozására. Vissza kell térnünk a több főzelékhez, kevesebb húshoz. Mióta tudja mit szeret, azóta többször kap husis kajcsit, rizzsel, pörit tarhonyával, krumplit husival, és kevesebb főzeléket. Ezen változtatnunk kell.

Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen gyorsan megoldódni látszódik az a dolog, mert utánaolvastam a neten és nagyon sok fórumot találtam, ahol fél évig sőt egy évig is küszködtek kisgyerekek és anyukák, apukák egy rosszul sikerült kaki utáni emlék miatt.
Csak azért írtam le ilyen részletesen nektek, hogy esetleg ha - ne adj Isten - ilyen helyzetbe keveredtek, esetleg segítsen.
Itt egy link, ami szerintem hasznos lehet.

http://kiscsillagom.hu/szekletvisszatar ... rmekkorban

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Sziasztok!

Zsabo, örülök, hogy kijött a sok kaki. :D Krémezést nem próbáltad? Az sokat segít. Meg ha nagyon gáz a helyzet, akkor meleg kád vízbe is lehet néha próbálkozni. Kicsit undi, de hasznos. :D

Rekuja, részvétem a zenészek miatt. Nekünk Horvátországban volt ilyen, a szomszéd kocsmában hajnalig üvöltették a tüc-tüc-öt. Sógornőm szintén átment, de azok csak átmenetileg halkítottak. Pedig nem is volt vendég. :?

Polgári szolgálatos marhaság nekem is jött, merthogy orvos vagyok. Ez nem azt jelenti, hogy most akkor besorozzák, hanem csak felmérik, hogy esetleges katasztrófahelyzet, háború esetén hány főt tudnak bevetni. Legalábbis szerintem. Mondjuk én megúsztam, mert a terhesség, meg majd a 3 gyerek mentességet jelent. Szerintem ez független attól, hogy volt-e valaki katona vagy sem.

Gyerekek, nekem ma úgy fáj a hátam fent a vesémnél, hogy megőrülök. Azon gondolkoztam, állhatnék nyugodtan a mozgássérült parkolóba a nyomorék mozgásom miatt. Fáj mostmár mindkét csípőm is. Én nem is tudom, ti hogy cipelitek a nagyobbik gyereket, pláne a 3 éveset... Mi lesz velem, ha már 3 kg lesz ez a kis 1 kg körüli baba?! :shock:

bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Bobek, nem próbáltunk kenőcsöt, a meleg vízből pedig kikéredzkedett (hú, vajon így kell e írni? :? ). Ma nagyon izgulok milyen napja volt a Mamával. Remélem minden jó úton halad.

Rekuja, tényleg nagyon rossz a bulit hallgatni a szomszédban. Mi egy U alakú lakótelepen lakunk, hatalmas játszótérrel a közepén. Tavasztól őszig rendszeresen megszállják a fiatalok (akik nem játszani mennek) a játszóteret és hangosan beszélgetnek, nevetgélnek, söröznek..... A házak állása pedig felerősíti a beszédet és mintha csak az ablakunk alatt lennének. Nagyon dühítő, és alvászavaró tényező......

Nagyon eltűnt most mindenki, mi utazunk holnap Szhelyre, férjem családjához, Veronka születéséig ez lesz az utolsó utunk. Ez után és a szülés után egy jó ideig nem megyünk sehová, előreláthatólag.
Biztos kevesebbet írok majd, de próbállak követni benneteket. Habár ha ilyen "sokat" írtok nem lesz nehéz
:D

Kellemes hosszú hétvégéét mindenkinek, vigyázzatok a családjaitokra!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Zsuzsko Köszi a linket!!! Ezek szerint lehet, hogy nem minden polgármester küldi ki most. Végigolvasva, elég sokba kerülne a kerületnek behívni Lórántot, hiszen a saját fizetését kéne neki adni érte, úgyhogy nem aggódok :D.

Zsabó Éljen a megoldódott kakiprobléma :). Azért ez a csúszdás tényleg nagyon szomorúan hangzik, szegény kicsi manó-lányka :(. Fél év, és megint főzelék-gyárrá alakul a konyhád úgyis, nem lesz itt gond :wink:.

Bobek De neked is csak addig lesz mentességed, amíg mind a 3 gyerek 14 éves kor alatt van :roll:. Mondjuk nálunk csak a férfiakat mérték fel, mert a nők nem kaptak, ezért gondoltam, hogy a katonasággal függ össze :roll:.

Mondtam, hogy elmentem a visszereimmel orvoshoz? Mármint itt Györökön a körzetihez. Nagyon szimpi volt, esküszöm, ha nem 200 km-re lenne, átjelenkeznék hozzá :). Mondta, hogy nyugodtan hagyjam abba az aszpirin protecktet, mert nem befolyásoló, nyugodtan kenegessem azokkal a Lioton meg Venoruton krémekkel, amire rá van írva, hogy terhesen csak az orvos engedélyével lehet használni, meg egyek sok szőlőt, mert az összes ilyen krémben szőlőmagkivonat van. Itt meg a faluban ugye vannak becsületkasszások, az egyiknek marha fincsi apró szemű édes szőlője van, napi fél kilót nyomok be belőle 8)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zsuzskó
Nagyon szép lesz a szekrény a matricákkal!!! Tényleg olyan jól fel lehet dobni velük!! :D :D

Zsabó
Örülök, hogy megoldódott a kaki probléma. :D Én úgy szoktam, hogy ha keményebb a kaikja, akkor adok neki gyümölcslevet. Az be szokott válni. Livikémmel is a a baj, hogy kevés levest, meg főzeléket eszik. Inkább a szilárd ételeket eszegeti, és én is félek, hogy nehogy fájon a pocikája, hogy nem tud kakilni.

Rekuja
Olyan jót nevettem a hálóinges sztorin!! :D :D Elképzeltem, ahogy beállítottál, az emberek meg csak néztek Rád!! Bár azért Neked gondolom nem lehetett olyan vicces. Amúgy nekünk nem kell kocsma, elég a szomszéd hozzá. Néha rájön a bolondóra, azátn nyitott ablaknál elkezd szintetizátorozni, meg énekelni. Még ha valami jó zenét nyomatna. De nagyon brutális. Zenélni, meg énekelni se tud. :cry: :cry: Szörnyű!!!!!!! De legalább este 10 után abbahagyja.

Visszereim Nekem is vannak. Van is itthon Lioton gélem. Majd meg is kérdezem az orvosomat, hogy hazsnálhatom-e. A szülővel az a bajom, hogy sajnos nem szeretem. :( :(

Bobek
Én is tartok ettől a cipekedés dologtól. A két éves kicsilányom 13,5 kg. Ha egyedül vagyok vele otthon, néha vannak olyan helyzetek ,hogy fel kell emeljem, és ugye nincs otthon senki, aki helyettem felemelje.
Hál'istennek annyiban könnyebb, hogy boltba se nagyon kell menjek, mert a párom élelmiszerboltban dolgozik, és ő miniden nap hozza, ami kell. Így nincs az se, hogy boltba kell mennem, és cipelgetnem kéne a csajszikámat.

Csajok! Valaki megy 20.-án valahova?

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Sziasztok!

Mi napközben megyünk a belvárosba csavarogni, a magyar ízek utcájába. Remélem jól írtam és ez a neve :) Majd délután, Dóri alvása után.

Nálunk ezerrel megy a ház alakítás, bútor rendelés, ma megrendeltük a nappali bútort, pénteken megrendeltem a másik gyerekszoba bútort, végül úgy lett, hogy Macika kapja meg Dóri ágyát és pelusozóját, kap hozzá majd még szekrényt, ezt ma vagy holnap rendelem meg neten. Ez fenyő. A falszíne halvány sárga lesz. Dóri kapja az új bútort, Faktum mókus fehér minden kivéve az ágyat, ami Mia fehér, zsiráf motívummal. Jó így, mert Dóri mostani ágya, amit Tesó örököl egy hatalmas Macit rejt, így Macinak a Maci jóóóó lesz :) Na és Dóri szobája barack. A falakat láttuk, nagyon tutik :) Minden bútor szeptember közepén megjön, pont jó, akkor kezdenénk költözni. Lehet így majd bútort szerelni és egyben feltölteni :)

A meleget viselem és a legjobb, pénteken megyünk 4D-re :) Nagyon izgiiii.

Emelés kapcsán vannak muszáj emelések, Dóri is 10,5 kg, emelem, de nem cipelem, ha kellek, leguggolok hozzá. Ez be szokott jönni. De hiszek abban, hogyha az ember teste megszokta ezt a súlyt, nem zavarja. Az lenne rossz, ha valaki egyik napról a másikra emelné ezt a + kilót.

Nekem tegnap a farokcsont körüli izom akart kiszakadni, holott nem aludtam el. De mára elmúlt. Na meg a pocakom teteje fáj, megint nő a has. Látom is, mert a köldököm eltűnt, megint csak tükörből látom.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Voltam tegnap fent a Mesterségek ünnepén, de csak a lányommal. Most már a fiam is akar menni. Nagyon szuper az a vásár, csak iszonyat sokat kell gyalogolni, ami engem már fáraszt. Vettem a kislányomnak egy gyönyörű kékfestő szoknyát. Ma felvette, olyan cuki benne, hogy meg kell zabálni.

Nekem az az erős hátfájás szerencsére másnapra elmúlt. Ennek nagyon örültem. Nem hiányzott volna valami vesebaj.
Nekem is szokott a hasam teteje fájni. Az sem jó érzés.

Nyuszika, tök jó, amikor már a bútorokat kell rendelni. Bár nagy hassal szerelgetni nem olyan kényelmes. Én annak idején 9 hónaposan lépésálló szigetelést vagdostam be Apával. Kemény volt.
Mi is várjuk már a fiam bútorát. Végülis már egy komolyabb mellett döntöttünk, mert a gyerekes, az pár év múlva úgyis ciki lesz. Ezt meg Indiananak hívják, ami meggyőző érv volt, tekintve, hogy a fiúnk nagy tisztelője Indiana Jones-nak. :D

Üdv: Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Nem tűntem ám el, olvasgattalak benneteket mobilról. A gép előtt kevés időt töltök egyszerre, mert mire végzek a házi munkákkal, húz az ágy.
De zajlottak is nálunk az események. Aug. 7-én hozták az új erkélyfalat a gyerekszobába. Ebben a panelben pont abba a szobába tettek azbesztlapot, amit miután megtudtam 2 éve, azóta szabadulni akartam tőle. Most került rá sor, és most jött össze rá a pénz. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a szoba szélessége 240 cm, az erkélyfal is pont ekkora. Ablak, alatta szigetelő anyagból (hungarocell műanyagbevonattal) tábla, a szoba felől itt a radiátor. Mellette pedig az erkélyajtó. Ez után az erkély lett rendbetéve: festés, redőnytakarítás, burkolás. Úgyhogy az legalább kész. Már csak a gyerekszoba van hátra. A festék, parketta, függönykarnis megvan, készítettem egy összeállítás a választott bútorral, amit majd szeptemberben fogunk megrendelni.
A másik, megvettük a babakocsit: http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 20871.html
Elvileg a héten érkezik. Eredetileg 25-ért kínálta, de sikerült 5 ezret lealkudnom belőle.
Történt szomorú dolog is: pár napja a mostohaapámnak amputálták a jobb lábát. Nem cicóztak az orvosok, hogy csak a lábfej, vagy csak térdig. Áááá. A combjából maradt 10 cm. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy sajnos ezt magának köszönheti, ugyanis évtizedek óta az alkohol és a cigaretta rabja. Nagyon hirtelen történt, 2 nap leforgása alatt. Anyu csak utólag mesélte el, ami persze feszültséget okozott bennem, amit a baba is megérzett.

Zsuzsko: nagyon édes Gyurka az állatkertes képen. Én sosem tudom, mikor mijét nyomja ki a kislegény; néha csendesebb, de általában sokat mocorog. Egyik nap mintha a fejét meg a fenekét nyomta volna előre, de a végtagjait nem tudom megkülönböztetni. Szegény Gyurka, én halálra rémültem volna a nyusziharapástól, meg úgy általában bármitől, nem tudom, mi lesz velem később, ha beteg lesz a gyerekem… A légzésfigyelőt illetően osztom a véleményed: ne kelljen, de legyen ott. Nagyon szépek a szekrények a vidám matricákkal!
Rekuja: csak hüledeztem a lepény kicsavarásán. Én azon gondolkoztam, ha engem tényleg császároznak - mint ahogy már beharangozta a dokim pár hónapja -, és elöl van a lepény, akkor hogy vágnak fel? Remélem, nem hosszában, mint régen. 5×2 mg és vannak görcseid? Én 3×2-t szedek, plusz Halidort. Ez izomlazító, de csak 2×felet kell bevennem. Ezzel a keményedések csak akkor jelentkeznek, ha sétálgatok (bevásárlás, stb.), de a múltkor olyat görcsölt a vádlim, hogy a férjemnek kellett kimasszíroznia. Nem is tudom, mi lett volna, ha nincs otthon. Majd pár nap múlva a másik vádlim. Pár napig meg olyan izomlázszerű fájdalmat éreztem benne. Azóta szerencsére nem fordult elő, mindenesetre elgondolkodtatóak ezek az izomgörcsök ekkora mg adagok mellett.
Zafir: nálatok duplán veszik le a köldökzsinórvért? Ikreknél így logikus, de az majdnem dupla pénz (tudom, van kedvezmény). Neked is érdekes védőnőd van, elég pesszimista dolog tőle, hogy a 34. héttel riogatott. Szerintem meg tudod beszélni a lányokkal, hogy minél tovább maradjanak bent.
Gittus: Lívikének sok boldog szülinapot! Remélem, kilábaltál a náthából. Tiszta röhejnek tartom amúgy ezt a nyári náthát; pár hete pedig én is átestem rajta. Mi lett volna, ha télen vagyunk várandósak? De ez azért mégis jobb, mármint nyáron terhesnek lenni, legalább az influenzaszezont megúsztuk.
Zsabo: Sok boldog szülinapot Eszternek is! Érdekes, hogy a Lillipie-d hogy megállt Eszter 3 événél, a Gittusé meg tovább számol. Örülök, hogy megoldódott a leányzó kaki-gondja. Én a vas miatt szenvedek hetek óta, de most pár napja elfogyott, tolom a gyümölcsöt, a vízzel csínján kell bánnom a vizesedés miatt, a tejtől meg el vagyok tiltva, és hát így nehéz. Az aszalt szilva/barack szokott megoldás lenni, de a nyári bélgyuszi miatt még mindig nem kockáztatom a túlságosan puffasztó gyümölcsöket. Nem tudom, kapok-e még vasat egyébként, szombaton megyek dokihoz. Mondtam neki a múltkor, hogy el fog fogyni, de nem írta fel az utánpótlást. Van még pár szem Gravidám, amit csak az első hetekben szedtem (meg előtte), most azt beszedem, abban van némi vas.
Nyuszika: nekünk Faktum makaó zsiráfos lesz. A vaterán találtam hozzá szafaris ágyneműt, de még nem rendeltem meg. Érdekes, hogy egyben moshatóak az ágyneműk újabban. Múlt hétvégén kaptam a rokonságból gyerek ágyneműt, de az csak takaró+külön két huzat, meg járókabetét, toll pólya. A pólyahuzat valahol a padláson van megbújva anyum szerint. De úgy vagyok vele, hogy mivel otthonra is kell egy garnitúra, ha hazamegyünk anyuékhoz, ezért ittenre kap új ágyneműket.

Köldökzsinórvér: elég horror ára van a mi pénztárcánkhoz, ugyanakkor kicsit lelkiismeret furdalásom is van, ha nem vetetjük le. Viszont amit Rekuja írt, valamelyest megnyugtatott. Sógornőmék a másodiknál vetették le. Reméljük, nem lesz rá szükség.

Gyerekszoba tervek eddig:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!

Senki nem akar írni? Megint meleg van, igaz?
Mi pénteken megyünk Balatonra, még ovi, suli előtt egy kis lazítás.

Azt írta a babanet várandós naptára, hogy belépek a harmadik trimeszterbe. :D Olyan hihetetlennek hangzik. Nemrég még az 5. Hétnek örültem, most meg tessék. Mindjárt szülünk. :D Van tippetek, ki lesz közülünk az első, és ki az utolsó?

Jól emlékszem, Gittus a gyes, táppénz és hasonlók szakértője?
Meg tudod mondani, hogy mi kell a szülési szabadság igényléshez?

Ti mikor vásároljátok meg a kórházba való holmikat?
Én azt hiszem, szeptemberben megkezdem.

Makkmarci, szép lesz a babaszoba!

Rekuja, még mindig Balatonon?

Többiek?

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Otthon, édes otthon 8) Felüdülés, ez a csepeli csend a Balaton zajához képest :?. 10 éjjelből 8-on koncert szólt, ezzel az erővel a Szigeten is sátorozhattunk volna. Remek egy olyan nyaraló, ahonnan 1 hét után menekülsz haza, pedig még maradhattunk volna 2 hetet :? Próbáljuk rávenni anyámékat, hogy adják el, és vegyünk egyet jópár utcával feljebb, ahol csak a kabócák zavarnának az alvásban :roll:. Hiába, nekünk semmi sem jó :D
És persze még 1 hétig kánikula lesz… :evil:.

Gittus „érdekes” lakos itt is van, ez mulatós zenét szokott üvöltetni, ha bekattan nyitott erkélyajtónál :shock:. Mikor először hallottam, kérdeztem a földszinti bácsit, hogy ez máskor is ment már? Persze, 30 éve folyamatosan :shock: :lol:. De szerencsére havonta 1-2 alkalommal jön csak rá a dili :roll:.
Mi mentünk 20-án valahová. Mármint jöttünk. Haza :wink:.
Boldog szülinapot Livinek!

Nyuszika Tisztelet a belvárosi csavargásért! Szombaton bementünk Keszthelyre állatsimogatóba meg vasútmodell kiállításra, a végén már úgy vonszoltam magam, mint egy bálna a parton – mondjuk, úgy is éreztem magamat…
Nagyon jól hangzik a gyerekszoba-terv :wink:. Egy kicsit irigykedek is, mert nálunk most nem lesz átalakítás Mesó kedvéért, eleve kétgyerekesre alakítottuk ki a szobát, de jól esne egy kicsit molyolni :roll:.
Hát igen, néha muszáj nekem is Szaffival a kézben sétálnom, bár ő még nincs 10,5 kg :wink:. Kis soványka a drága :). Na nem tőlem örökölte, az tuti :D. Én is nyugtatom magam, hogy amit megszoktam, az nem árt. Amúgy nyakban kevésbé megterhelő cipelni, mint kézben!
Köldököm nekem is egész aprócska lett.

Bobek Feléd is tisztelet, hogy ilyen melegben tömegbe is mész! Én nagyon írtózom most a tömegtől :roll:.

Zsuzsko Csík :lol:. Kocsihoy drukkolok, h’tha nem 3 ajtósba kell majd pakolni a gyerekeket :wink:.

Makkmarci Nem semmi a falcsere :shock:. Gondolom, takaríthattál utána ezerrel :(. Mostohaapukád miatt részvét :(. Bár hátha „jól sül el” a dolog, ismerős apukájának cukor miatt vágtak a lábából, azóta iszonyatosan betartja a diétát és minden nap hatalmasakat sétál, hogy ne veszítse el a másik lábát is. Kire-hogy hat egy ilyen tragédia :roll:.
Nem a lepényt csavarták ki, csak a köldökzsinórt. A lepény még bent van,mikor a „vezetéket” elvágják. Nálam nagy lepény volt, azt is meg kellett szülni tolófájással-lábfelhúzással stb. de elvileg az könnyen kicsusszan, miután már levált.
Zsiráf tök jó, nekem a kedvenc állatom, ritka buta jószágok. Pl. csak úgy tudja megállapítani egy idegen zsiráfról, hogy milyen nemű, hogy megissza a pisijét :shock: :lol:.

3 hét múlva keresztelő, most megyünk majd szerdán beszélni a lelkésznővel :roll:. Háááát érdekes lesz, nagyon nem vagyunk templomba járós, közösségi hívős fajták, de a keresztszülők lányát is most keresztelik, és kitaláltuk, hogy legyen együtt a kettő, mert így a család „egyben letudja” az egészet. Na átküldött a lelkész néhány gondolatot, amiről majd elbeszélgetünk… Még van egy napom, hogy meggyőzzem apát, csak csendben mosolyogjon :lol:. Ráadásul idegen a lelkész nekünk, mert ugye oda megyünk, ahol Rozit keresztelni akarják, mert nekünk meg tök mindegy. Persze anyósék már amióta megtudták, gyártják a kifogásokat, hogy mért is nem fognak tudni eljönni, pedig ők mennyire szeretnének :lol:. Anyós kérdezte skypon anyámtól, hogy mért tartunk mi (apa meg én) vajon olyan nagy távolságot tőlük. Ugye ők azok, akik még egyszer sem jöttek el megnézni az unokájukat 1,5 év alatt (mi 2x voltunk ott, utoljára tavaly december közepén, amikoris bennük nem merült fel, hogy adjanak valamit karácsonyra Szaffinak :shock:).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: