Új privát üzeneted érkezett!

Jaj, Lucababám, annnyira szép a fotón a kisbabád. Én is akarok megint ilyet!
Aki hirdeti a szopi párnát az megkötőset csinál. Én is fekve szoptattam majdnem mindig. Ilyenkor tudtam olvasni. Azóta se nagyon van rá időm.
Andee ANNYIRA sajna nem ment el szaglásom. Az illatokat nem érzem. De a szagokat... Most egy mosdatlan embertől hányni tudnék. Ez nem szerencsés, mivel buszal utazok reggel este 30-40 percet ebben a hőségben. Na, ott nincs rózsaillat. De hétfőtől szabin leszek. Hurrá!
pammut
 
 


Lucababám nagyon édes a kislányod.
Úgy szeretnék én is megint egy kislányt!
csipike09
 
 


Szedek Femibion 800-at már április óta. Akkor voltam utoljára rákszűrésen és akkor mondta a doki, hogy kezdjem el.

Megpróbáltam csinálni én is ilyen vonalzót mint ami nektek van, remélem sikerül is beszúrni :D

Kép
bellerreni
Eger
 
 

 
 

Köszi!
Nagyon lányos-anyás lelkületű vagyok. Még én is csajszira vágyom. De majd ugye a 3. meg a 4.!!!

Pammut!
A tönkölyös azért lehet jobb, mert a hungarocell golyóktól izzadsz nagyon. Én otthon tönköly párnán alszom és nagyon szeretem. Szóval sztem csak jó lehet!!!!
Vendég
 


Reni, neked,h sikerült beszúrnod a vonalzót?
csipike09
 
 


miután megcsináltam a vonalzót kiírta azt a BBC code-t vagy micsodát és azt kijelöltem ctrl c majd ide a végére beillesztettem ctrl v. ennyi
bellerreni
Eger
 
 


jah persze :D de azt mint látod én sem tudom, hogy kell, hogy ott is maradjon :) segít valaki nekem is? hogy kell, hogy ott is maradjon és ne kelljen állandóan bemásolgatni?
bellerreni
Eger
 
 


Köszi. Akkor én jól elbénáztam ,mert a regisztrációnál az aláíráshoz akartam csatolni :roll:
csipike09
 
 


lehet, hogy neked van igazad :oops:
bellerreni
Eger
 
 


Remélem most sikerült beillesztenem...


Kép
csipike09
 
 


lehet most találtam megoldást, kiderül mindjárt sikerült-e[/url]
bellerreni
Eger
 
 


most megint beírtam a regisztrációs részbe... kérdés, h megjelenik-e a vonalzó

Kép
csipike09
 
 


Akkor sikerült a regisztrációs lapodnál az aláíráshoz másold be...

Kép
csipike09
 
 


mégsem :cry: nem tudom, hogy hogyan kell úgy megcsinálni, hogy ott is maradjon :cry: valaki biztos okosabb lesz és segít majd nekünk Kép
bellerreni
Eger
 
 


de hol találom a regisztrációs lapot? lehet, hogy én vagyok nagyon béna, de nem látom sehol :(
bellerreni
Eger
 
 


Itt a fórum fölött van egy sáv,kéken Társalgó...és van a segédletek, itt lehajtod a fülecskét, profil erre katt és itt megjelenik a reglapod a vége felé van aláírás stb oda másold be

Kép
csipike09
 
 


remélem most már sikerült. köszönöm :D

bellerreni
Eger
 
 


a szopipárnához, csak annyit, hogy a barátnőm is nemrég szült, és neki nem tönkölyös, nem is hungaroceles, hanem házikészítésú szivacsos van, imádja, nem túl puha, nem túl kemény pont jó... szerintem ez az egyik legolcsóbb... jóformán bárki elkészíthet otthon sk.

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 


Barbi De én nem vagyok valami ügyes varrónő :( :( . Ezért keresek készen. Barátnőd maga csinálta? Milyen szivacs van benne? Darabok vagy darálék vagy...? Szabásmintája van?
pammut
 
 


Húúú gyerekek egyre rosszabb ez a hányinger... Lassan ebédelni kellene, de nem fog menni :cry: mit csináljak? nincs valakinek valami jó ötlete?

bellerreni
Eger
 
 


Reni!

Hideg kefir ropogós kiflivel? 8)
Vendég
 


sziasztok!!!

Én a rosszúllétre egy dolgot tudok: enni. Nagyon nem kivánok semmit/csak a Mc-is kaját/ de mindig magamba erőltetek valamit és akkor kicsit mindig jobb!!! Most pl.limonádét iszok, hátha kevésbé égne a gyomrom a citromtól... most kevésbé ég, csak nem tudom, hogy attól-e!
Reggel vagy 3babapiskótát nyomtam be, aztán meg kiflit ettem vajjal. És úgy vagyok rosszúl, hogy reggel a magnex B6-tal kezdem!!! Bár majdnem minden reggel vissza is akarna jönni az egész.. olyan nagy, alig bírom lenyelni..jó küzdős dolog!
Én ma mondtam páromnak, hogy az elejét végig csinálhatná helyettem, mert én úgy utálok rosszúl lenni..mondta, hogy oké, ugyhogy este mondom majd a dokinak, hogy 1-2hónapra pakolja át a babánkat! :lol: :lol: Nem bánnám tényleg ha lassan elmúlna a rosszúllét,/de gyorsan is elmúlhat/ ..
Lucababám!! Nagyon szép a kis Luca!!!!!

Kép
Kép
ronci
 
 


Reni!

'En a tejfölre esküszöm :D
Ja, és kipróbáltam a citromos vizet (bocsi, már nem tudom ki javasolta), de nagyon köszi az is segit.
Andi

KépKép
andee73
 
 


Pammut,
szabásminta nincs, egy kb 1,5m-es henger alakú izé, aminek a két végén van egy-egy megkötő, ketté van hajtva, és úgy van megkötve. Olyan szivacs van benne, amit kispárnákba szoktak rakni, zsákosan lehetett venni, eredetileg díszpárnákat csinált belőle, aztán ezt is megcsinálta, méterárúboltba lehet kapni angin anyagot (remélem jól írtam), ebbe van belevarrva fixre, és van hozzá 2-3 mosható huzat is (ezen van a megkötő). Nem vészes elkészíteni... és olyan keményre csinálod, ami neked kényelmes. Terehesség alatt a hasa alá tette, úgy aludt, aztán a gyereket azon szopiztatta, és most meg ő alszik rajta.

Amúgy az édes dolgok nem nagyon csúsznak nekem... ettem gyümilevest, de majdnem visszajött az egész, majd kb egy órával később ettem lecsót, és most tök jól vagyok...

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 


Gyerekek! A tejföl az kiváló ötlet volt! Köszönöm.ok sok pusza

bellerreni
Eger
 
 


Én is vettem szopi párnát a második terhességnél, egyik munkatársamtól. A terhesség vége felé azon aludtam, vagyis lábam közé fogtam, nekem nagyon bejött. Aztán a délutáni alváshoz a fiam használta. Mikor megszületett Réka, azon szoptattam, fotelben, sokkal jobb volt, mint nélküle.
Nóri! Nagyon szép kisbaba Luca.
Én is mégegyszer kislányban gondolkodom. :D

Tegnap este én is tojásos lecsót csináltam. Olyan finom volt, de 2 óra múlva a wc-én kötött ki. Ja meg a reggelim is.
Ma egy kicsit jobban vagyok, kopp, kopp, kopp.

Ananácska! Jót röhögtem rajtad. :D Bocs. Remélem már megkaptad a kocsit. Biztos már ki is próbáltad.
Emlékszem, mikor mi is megvettük a babakocsit, vettem egy rugdalozót is, s bele tettem a kocsiba, s úgy tologattam. Mintha csak most lett volna... Pedig már 5 éve.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Monyó!
Én azt mindig furcsállom, ha a doki a baba méretei alapján módositja az időpontot. Az utolsó mensi alapján számolják ki.
Én ilyenkor azt szoktam mondani, hogy egy 155 centis nőnek, nem lehet akkora gyereke, mint mondjuk egy 180 centisnek. S főleg, ha az apa is magas, vagy alacsony, akkor persze más a gyerek mérete is. Azt hiszem most kicsit kacifántosan írtam. Persze előfordul, hogy 2 héttel előbb, vagy 2 héttel később születik, ez természetes. Jöhetnek frontok, amik megindíthatják a szülést. Remélem nem bántottalak meg. :D

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari!

12hétig általában egyformán fejlődnek a babák. Ezért is lehet pl nyaki redőt mérni, ha nem lennének egyformák, bajos lenne bármit is leszűrni belőle.
Az utolsó mensi meg azért nem pontos, mert nekem nem rendszeres. De lehetett peteérés a ciklus végén is. Nekem UM alapján januárban kellene szülni, ehhez képest február 10-re vagyok kiírva a baba mérete alapján. Persze később nincs nagy jelentősége az apró eltéréseknek méretben, de most még igenis van!
Nekem már az elején fura volt, hogy monyonál olyan hamar volt szívhang. :wink:
Vendég
 


Irgum-burgum! Kérek adatokat! Különben fekete lista lesz!!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


nmarya: Nyugi, a dokik nem hasrautes szeruen modositjak uh alapjan a varhato szuletesi datumot. VAn ennek tudomanyos alapja.
Megpedig az, hogy a 12. hetig minden egyes embrio ugyan olyan tempoban no/fejlodik. Ekkor is no mar ugye a merete, de az elso trimeszterben inkabb minosegi valtozasok vannak: kialakulnak a szervkezdemenyek, szervek, idegrendszer, stb. Tehat ekkor meg minden baba ugyan akkora mondjuk a 7. het 3. napjan, nem utkozik ki a genetika miatti meret kulonbseg.
A 12. het utan kezdenek el onalloan novekedni es kulonbozni egymastol.
Ezert van az, hogy nehany orszagban a 11-12. heten csinalt uh alapjan modositjak a baba korat a meretebol kiindulva. Ehhez egy nagyon pontos meres szukseges es remekul lehet neki hinni. Itt Angliaban peldaul a 12. heti uh neve dating scan, ket fo funkcioja van csupan: az egyik, hogy megallapitjak hogy a baba el es jo helyen van, a masik, hogy megmerik es meghatarozzak a varhato szuletesi datumot. Ezutan mar nem is kerdezgetik az utolso mensi datumat, mert innentol kezdve mar a meresre alapoznak.

Jah es babakocsim meg mindig NINCS! :twisted:
Vendég
 


ananácska!!! sajnálom a babakocsit!!! Biztos olyan kemény voltál tegnap, hogy inkább hagyatkoztak rád, hogy inkább érte mennél!!! :lol: :lol:
Amúgy lehet, hogy már írtad, nem emlékszem, de Ti mit csináltok kint angliában???Tudom ott éltek! :lol: De hogy dolgozni mentetek ki?
Már csak 2,5óra és a doktorbácsi kezei közé fekszek.. :lol: :lol:

Kép
Kép
ronci
 
 


Sziasztok!
Most jöttem a dokitól és egy kicsit nekikeseredtem, mert ugyan van szép nagy petezsákunk, meg benne szép szikhólyagunk, de babát egyenlőre nem láttunk. Azt mondta a doki, hogy valószínűleg ciklus végén fogant és kisebb, mint amire gondoltunk, de azért úgy örültem volna, ha már látunk konkrétumokat, halljuk a kis szívét.
Annyi baromságot összeolvastam sajnos, hogy állandó aggódásban vagyok... :(

üdv,
Judit
szevasz
 
 


Sziasztok megint! :D

Lucababa valami gyönyörűség! Igazán gratulálok! Olyan jókat mosolygok magamban, jól vettem észre ,hogy a jelenlévő pocisok döntő többségben nunisra vágyik? :P Pedig sajna tapasztalatomszerint olyan kevés kicsilány születik :( A múltkor viszont teljesen belelkesültem, annyira jó napom volt! Jártamban keltemben, láttam egy anyukát aki ikerkocsit tolt, és mellette is sétált 2 gyermek. A nagyokat hátulról is felismertem,hogy lányok,de elhaladva mellettük majdnem felsikítottam örömömben mert az ikrek is lánykák voltak! :P azért vannak kivételek....

Ananácska , szegényem szépen felidegeltek...Ezek szerint nem csak itthon játszanak az ember idegeivel a szolgáltatók....kitartás, annál nagyobb lesz az öröm!

Ronci, igazán irigykedem a doki miatt :oops: :)

Monyo,Pammut igazán köszönöm az együtt érzést! cupp :oops: :D

Jaj és végül jelen állás szerint döntöttem...elmegyek az sztk-ba szerintem holnap, legalább megnyugszom egy picit, talán láthatom - hallhatom is a csöppem, aztán még gondolkozom kihez menjek....A vizsgálat dömpinget is újra kell kezdeni...Vajon nem elég nekik a másfél éves lelet?? :P :D :roll: :wink:
Vendég
 


Judit!

Ne aggódj, ha szikhólyag van, az már élő terhesség. Kb 5 hetes lehet! Nekem sem volt egyebem legutóbb, csak +2mm-es foetus.
Mikor mész legközelebb?
Vendég
 


Lucababa!
Köszi!
azt mondta a doki, hogy két hét múlva menjek vissza. azon gondolkodtam, hogy tulajdonképpen pont 3 hete csináltam meg az első tesztet és az pozitív volt. Lehet, hogy a kimutatható első napon pont csináltam tesztet, annyira irreális...
A két nagylányomnál is hamar tudtam, hogy terhes vagyok, no de nem ennyire...

üdv,
Judit
szevasz
 
 


Sziasztok,
Most jöttem a dokitól, lelet: egy jól mozgó embryo látható, CRL26mm , jó szívműködés figyelhető meg :lol:
A pöttyeim szerinte csípések. Pihenést írt fel, mert reggelre barna foltom volt...
Következő vizsgálat 15-én.

Kép
csipike09
 
 


Sziasztok!!! Megjöttem a doki bácsitól én is, van szép kis szívverésünk, meg szép nagyok vagyunk: 5mm./CRL/ Nekem nem csinált semmi mást csak 1 hüvelyi ultrahangot, mondta, hogy Ő nem zaklat jobban, minden rendben van. Elmondtam mit szedek, azt mondta, hogy tökéletes, kérdezte van-e kérdésem, mondtam, hogy nincs, ha baj van jövök, egyébként meg a 12.héten jövök megint.. Ő csinálja a nyakiredő mérést, UH-ból van PhD-je.
Hát ennyi, mindjárt rakok fel egy képet is róla! /csak szokás szerint tölteni kell az aksikat./

Kép
Kép
ronci
 
 


Sziasztok Lányok! Ti aztán termeltetek bőven, alig tudtam visszaolvasni.
Csipike, gratula az eredményhez! Pihenj akkor ha azt mondta a doki.
Kakti, a citrom tényleg a legjobb lúgosító, bármilyen furi is. :-)
Nmarya, azt a pogireceptet el lehetne kérni?
Lucababám, milyen adatokat kell küldeni? És hová pontosan?
Pammut, én is tervezek szopipárnát venni, de a tönkölyöset. Az állítólag segít a babának ha hasfájós is lenne.

Ciciméret. Nekem eddig sem volt okom panaszra, de lassan már kényelmetlenné válik.

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Nekem is kezd állandósulni a hányingerem. Ma a nap bármely szakaszában képes lettem volna rá. Remélem nem ez lesz az alap. Éjszaka ki kellett mennem pisilni és alig tudtam már visszaaludni. Holnap megyek vérvételre a teljes vérképhez és éhgyomori cukor-vizsgálatra és a háziorvoshoz ekg-ra. Nem bánnám, ha nem lenne semmi gond. Jövő héten kedden talán tudok menni dokihoz (mert elfogy a gyógyszerem), de még nem foglaltam le az időpontot.

Terhes tünetek: Nálam olyan furcs tünet jött elő. Az erek mindenhol átlátszanak. Kezdte a hasamon és a cicimen és már a lábamon is kezdenek átütni a bőrömön. Van valamelyikőtöknek ilyen.

Cici: Nekem 95D-s, de nem érzem, hogy nőne. Nem is bánom, elég nagyok így is. :D

Hüvelyi UH: Nálam azért nagyobb volt az uh-fej mint egy filctoll, de ha valaki sexelt már (remélem másnak nem katéterből jött az anyag, mint nálunk), annak nem okoz majd gondot. A zselézett gumi az stimmel. :)

Szopipárn: Nekem valahol van szabásmintám, ha valakinek kell, akkor megnézem, de azt hiszem hogy valahol a neten találtam.

monyo: Nálunk a margit kórházban ingyen csinálják a kombinált tesztet, amiben benne van egy 12.heti vérvétel. Ebből állítólag kiderül a down-kór kromoszóma-rendellenessége. Azért megcsinálják a 16.heti AFP-t is, így a kettő már biztosabb. Lehet hogy nálatok is ez lesz. Ez ugyanaz, amit pammut is írt.

bellerreni: Ilyen pici korban még hüvelyi van, ha jól tudom a 12. heti is még az. Ne félj tőle, csak nézd a képernyőt, ha lehet. A baba mindenért kárpótolni fog.

csipike09: Én úgy tudom, hogy a pénz folyósításához min. 4 védőnői látogatás kell. Nem vagyok benne biztos. Én most voltam a 8. héten és 1 hónap múlva hívott vissza.

lucababám: Gyönyörű ez a baba. És persze a párna is jó. :) Én is február 10-re vagyok kiírva.

ananácska: Hogy hogy még mindig nincs meg a babakocsi?! Én megfenyegetném őket a fogyasztóvédőkkel.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Vicky!

Nem 4 védőnői, hanem összesen 4 pecsét kell a kiskönyvbe! Orvostól, vagy védőnőtől. Persze valakinek bizti nehezen jön össze ennyi is. :?
Bár ha a családi pótlékot is pecsét után adnák, nem sok pénzt kapnék. Jó ha a védőnő egyszer egy évben látja a gyereket. :lol: :lol:
Vendég
 


Hát íme az ÉN babucim:
Kép

Kép
Kép
ronci
 
 


Ronci, Te hol is szülsz?
Vendég
 


Vicky, Lucababám,
köszi az infót. A doki adott papírt a védőnőhöz, így a jövőhéten oda is megyek...
A védőnő ( ketten, mert váltás volt a másodiknál) nálam is csak 1 szer jelent meg mind két gyereknél. De ennyi elég is volt belőle. Mivel mindkettő a csecsemő halálozással és egyéb finomsággal kezdte, úgy döntöttem nincs erre szükségem és onnantól kezdve a doktornéni járt /jár hozzánk aki egy tündér.

Uh-val kapcsolatban: nekem ma már rendes hasi UH-m volt hála az égnek, mert nem igazán kedvelem a hüvelyit (mindig pecsételtem utána)

Kép
csipike09
 
 


Nem hiszem el lanyok! Itteni ido szerint fel kilenckor MEGERKEZETT a babakocsi. Mar ossze is raktam (nem sok munka volt vele) es nagyon szuper, legalabbis nekem nagyon tetszik, konnyu tolni es meg ilyen egimeszelonek, mint en vagyok is kenyelmes magassagban van a fogantyuja. Legszivesebben mar most kiprobalnam, de tekintettel vagyok Kristofra, aki mar alszik, no meg magamra, akinek egy orajaba telt a harminc fokos lakasban elaltatni a ma almos, de a meleg miatt elaludni keptelen babat. Ugyhogy marad a holnap reggeli csavargas. Holnap ugy sem fozok, ezt mar most kijelentem, mert kb masfel hete minden nap a sajat foztomet eszem es idonkent en megunom. Nem a fozest, hanem azt, hogy nem rakjak elem a kajat, valaki mas kajajat, amit nekem kell megizlelnem, kritizalnom.

Mint mar irtam nekem nagyon csunya lett Kristof utan a cicim, meretre akkora, mint elotte volt, de a formaja siralmas. En most mar nagyon nem bannam, ha nem none ez alatt a terhesseg alatt, mert ha Kristoffal nem nott volna olyan sokat, akkor nem esett volna ossze egybol szules utan es akkor nem csunyult volna el. Ugyhogy most remenykedek: ne nojon es akkor talan nem lesz meg rondabb.
En amugy is elegedett voltam regen a formas 75B-mel, nagyon maximum egy 80C-t tudnek elkepzelni magamon, attol tobbet nem, mert egyebkent meg vekony a karom, keskeny a hatam, a csipom sem valami szeles es ugy erzem, hogy ha erre az alkatra rakerulne egy D-s cici, akkor aranytalan lennek. Ugy neznek ki, mint egy golyalabon jaro cicipar.

Lanyok! Latom, hogy kozuletek nehanyan nagyon sokat jartok orvoshoz. Miert? Valami baj van? A forum elso par oldalan nem voltam itt, ugyhogy ezt nem tudom, vissza olvasni meg mar nem volt idom. Vagy Magyarorszagon mar olyan rendszer van, hogy ket hetente kell menni terhesgondozasra?
Az eleg kellemetlen lehet. Legalabbis nekem az lenne, mert engem meg havonta is igas loval kellett vontatni neha. :roll:
Vendég
 


lucababám: debrecen, klinika: DEOEC

Kép
Kép
ronci
 
 


Bea!

Sztem nem, mert én 15-én voltam, utána meg 13-án megyek. Az egy hónap. De! Van, akinek a 0. uh-on csak petezsák, csak szikhólyag...stb látszott. Akkor van, aki csinál kb 2hét múlva még egyet. Van, akinek gyógyszert kell felírni. De amúgy itt jobban tutujgatják a kismamákat, mint nálatok.
Én 5 napot voltam kórházban egy tök egészséges, normál súlyú gyerekkel, aki 100ml-t szopizott már a kórházban. Én szülés után 5 órával melegítőben ültem az ágyon törökülésben a gátseb ellenére. Soha nem kellett semmiben segíteni, vagy elmagyarázni. Ott ültem egész nap és néztem a tv-t. Hál' Isten már "csak" 3 napot kell bent lenni, de az ambuláns szüléstől még nagyon messze vagyunk! :roll:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Egy hét szabi, meg három őrült munkanap után végre ismét nyomon követhetem, kivel mi történt az elmúlt időszakban:-) Üdv az újaknak!

Ma voltam dokinnál, 8 hetesek és 2 naposak vagyunk. A doki számítása, meg az én emlékeim egybeesnek :D Várható születés: február 9.

Ma is csinált egy hüvelyi ultrahangot, azt mondta 1,9 cm a gyerkőc. Láttam a fejét, a gerincét, na meg a kis kéz és lábkezdeményeket. Hihetetlen. Két hete még negyedekkora volt, jó gyors a tempója. A 12. héten kell megint menni, és akkor az UH mellett lesz még vérvizsgálat is, Down szűrés. Remélem minden ok lesz vele, mert én már 32 leszek idén, első baba, de az aminocentézist, azt nagyon nem szeretném.

Érdekes - lekopogom - nincs hányingerem, csak émelygés, az is inkább este, illetve kaja után. Azt vettem észre, hogy nem bírom az éhséget, ha leesik a vércukorszintem percek alatt szabályosan rosszul leszek. Nekem is az evés csillapítja az émelygést legjobban. Kicsit félek, mert túl jó az étvágyam...

Annácska: Hogy miért járunk sokat dokihoz? Jó kérdés. Engem mára azzal rendeltek vissza magánrendelésre, hogy megbeszéljük a vérvételek időpontját. Ehhez képest volt ultrahang is. Örültem nagyon, hogy láttam a picurt, de nem igazán értettem miért kell, mikor az UH-os megmondta, hogy ráér majd a 12. héten....
juci-77
 
 


Nem birtam magammal es az ejszaka kozepen babakocsi ismerkedesbe kezdtem. Itt van rola kep, majd holnap csinalok olyat, hogy a jelenleg edesen alvo kisgazdaja is benne ul.
Kép
Kép
Kép

Ez pedig edes Krisfiam mai furdozesekor keszult:
Kép
Vendég
 


Jah, a jarolapot pedig ne nezzetek, takarjatok ki. Ugyanis meg csak mostanaban lett lerakva a jarolap es a fugazasra meg nem volt ido.
Vendég
 


Sziasztok pocisok :P Roncikám gyönyörű a babácskád! Örülök,hogy minden ok volt a doki bácsinál , Vickynek is Csipikének is! :P :D

Ananácska , nagyon jól néz ki ez a babakocsi!!!!!! Kristóf , továbbra is tündérke , és kit tisztelhetek a durcás 4 lábú személyében????? :D :wink: :P Csak nem egy Parson Russell Terriert?????Mert akkor menten elájulok :D :shock: :P
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?