Új privát üzeneted érkezett!

Uhh, sziasztok!

Alig emlékszem, hogy miket irogattatok, tök, jó, hogy megint írtok rendesen!

Na amire emlékszem.

Hibernia, azért költöznénk, mert nagyobb kertet akarunk, illetve nagyobb szobákat is, a mostaniak csak félszobák, mire felnőnek a kölkök, addigra csak lapjára fektetve férnek majd be az íróasztal az ágy és a szekrény közé.

Orsi, mi alszunk. Rohadt mázlista vagyok tudom, de Bori kéthósan ugye elkezdte szopni az ujját, és így egyáltalán nincs olyan helyzet, hogy ne tudná lenyugtatni magát, ha felébred, akkor beteszi az ujjait, és kész. Ráadásul nagyon jó alvókája van, ez valószínűleg családi örökség, le sem írom mennyit alszik egy nap. Persze ennek az "árnyoldala" az, hogy mozgásban nem fejlődik olyan gyorsan. Na de pont ez volt a fiam is...

Aztán, Charlott, szerintem csak az zavarja, hogy nincs mit nézni, én nem gondolom, hogy az ilyen kisbabák ismernék a félelmet, főleg a sötéttől.

Tanulni én is akarok, asszem anglisztikát, ez lenne az, amihez a legkevesebb erőbefeccolás kéne, csak ezt nem nagyon tanítják levelezőn/távon, de majd jobban körülnézek, ha meghirdetik végre a karokat 2011-re.

Én ezt a nehéz a gyereknevelés dolgot nem élem meg nagyon nehéznek, azt hiszem azért, mert az eszemmel tudom, hogy ezen semmi pénzért nem változtatnék (mármint, hogy itthon legyek), másrészt meg a gyerekeim a mindenem. És ha csak depiztetem magam a saját helyzetemen, akkor sem lesz jobb, sőt, még a gyerekeim is belezizzennek. Persze rohadt jó lenne, ha a férjem többet lenne itthon, de ez is ennek a helyzetnek a része.

Na másra most nem is emlékszem...
monde
 
 


Sziasztok!
Egy hét után úgylátszik kezdünk kilábalni, este 9-től 5-ig aludt egybe és utána sem kellett kiszívni az orrát, éljen!!!! :P

Ma még kurálódunk mert holnap megyünk anyuékhoz! :D

Hibernia anyukádat akkor nem irigylem,hogy 3 évig keltél 1,5 óránként lehet ezért nem volt kistesód :lol: (csak viccelek :wink: )

Most írhatnék mert alszanak de semmi nem jut eszembe, pedig valamit akartam...
Tanulnom kéne de nem fog az agyam :roll:

kriszta0612
 
 


Hibernia, én nem találok babarizst. :-( Hol lehet olyat kapni? Vagy normál rizzsel próbálkozzak (valami minőségibb fajtával)?

KépKép
seidelm
 
 

 
 

Ma kicsit elszomordtam, visszatért a kifulladt lihegés, pedig 6 napig egyaltalan nem volt. Most mire feltornztam a tejmennyiséget, megint nem szopik rendesen. Lehet, h tényleg a szusz fogy ki nala..;

Mas: elmentem bevasarolni Elisanak, uveges bébiételt. Hat képzeljétek alig talaltam meg a sima répat, meg almat. alltam vagy 10 percig. aztan itthon elolvasgattam tuzetesen mi van benne és eldontottem, h elmegyek egy masik helyre, ott lattam Hipp-et és veszek azt, abba nincs semmi csak répa meg viz.

babarizs = rizspehely babaknak. bioboltokban kaphato. mas rizst nem ismerek.
egyébként a gabonapelyheket is megnéztem ma, na azokban mennyi minden van. nekem is kell keresnem majd egy bioboltot itt, és ott venni a 100% gabonapelyheket, mindenfajta lofranc nélkul.
s.orsi
 
 


én is a bioboltokat mondtam volna, ott tuti van sima "bébirizs".
itt tényleg van baby rice, én ilyet vettem pl: http://www.organix.com/Our-Foods/organi ... -baby-rice de többféléből lehet választani. ha már gyümi tekintetében rosszul állunk, ez a típusú kaja kárpótol. :)

ó orsi sajnálom. szegény kislány. :( kifullad? amúgy én még egy üveges kaját sem láttam, ami egy komponensű, tök idegesítő. :evil: ma talán benézek egy lengyel boltba... ja és olyan kaja sincs amiben szilva / őszibarack / sárgabarack lennem legalább vmi mellett... :evil: ugye nekünk az kéne a szorulás miatt nem a banános izék... :?

kriszta éljen. végre újra egészségesek vagytok! (irigykedem a zsepihalmok mögül)

monde hát akkor szurkolok a lakáseladáshoz! :)

seidelm, családterápiás képzés óóó de irigyellek én el sem kezdtem ezeket még, de sztem nem is fogom már... otthon tuti nem, itt meg drága, megfizethetetlen... :roll: hány féléved van még? ez a szakképzés?

no megye nyüszizik

hibernia
 
 
 


ja és ezt akartam még mutatni, jó receptek vannak itt:
http://www.wholesomebabyfood.com/cereals.htm

hibernia
 
 
 


Sziasztok!!!

Balu ma fél 8ig aludt,aztán evett és mellettem aludt még fél 11ig :D Aztán evett (körte-narancs-babakeksz) és játszott,aztán készültünk,mert 1re volt időpontunk uh-ra.Itt nagyon jó idő volt ma is,olyan igazi langyos őszi idő :)
Szóvalma voltunk uh-n Baluval.Hálisten a jobb oldali veseszűkülete elmúlt,viszont a bal oldalon még mindig van :( Azzal majd vissza kell még mennünk 1 éves korában.Megnézték a buksiját is,minden rendben van,bár a kutacsa szinte teljesen benőtt :D
Aztán voltunk párom nővéréjéknél,Balu evett aztán a babakocsiban aludt több mint 2 és fél órát.Most uzyizott.Répát kapott cukkinivel meg almával.Kétpofára zabálta :D Holnap is ez lesz neki a menü :)

Hibernia:nem alma-narancsot kapott hanem körte narancsot :) Én csinálom általában neki,próbálom a "hazai" ízekhez szoktatni.Ha minden jól megy,akkor úgyis a mi kajánkat fogja enni,szóval nem akarom a "bolti" ízekhez szoktatni :)
Általában ha valami újat kóstoltatok vele,mint mondjuk ma a cukkinit,akkor valami olyannal adom amit szeret és amitől tudom hogy nem volt baja.Nálunk ez az alma,körte,répa.Szóval az elején mindig ezekkel kutyulom az új ízt,aztán próbálkozom mással :)
Most irogatom a recepteket,amit eddig kutyfultam neki és ízlett :D

Visszaolvasni nagy vonalakban sikerült.Apa nincs itthon,iratkozik be jogsira,töki játszik,de félek nem sokáig :D Szóval majd megpróbálom ha sikerül a visszaolvasást :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Rizspépről jut eszembe, kölespép is nagyon jó állítólag, én azt akarom most kipróbálini, nem tápszeres alapú, nem cukros.
monde
 
 


Én Milupás babakekszes teberizspépet adok Baklunak,szereti.Rizset sima rizst főzök neki.Ilyen gabonákat,meg pelyheket még nem próbáltam neki.A 6 hótól való babakekszet szoktam még a kajcsijába tenni sűrítésképpen.

Nem tejet mondott a védőnő kakaónak,hanem a tápit.Szóval hogy a tápszerbe tegyem a kakót.Mintha a tápi lenne tej :) Meg Malátakávét,vagy macikávét is kótoltathatok Baluval.Hát ezekre nem vettem még rá magamat.De lehet hogy majd 2 hét múlva rátérek hogy esetleg a reggeli tápi helyett ilyen macikávét,vagy kakaós tápit kapna.

Fogacska nálink is birokra kelt :D Már szépen dudorodik jobb alul az ínye,de még nem tört át.És nyálkás kakink is van.Ráadásul az elmúlt pár napban 4-5 kaki van/nap.Ez nálunk furcsaság,nem tudom lehet-e fogra fogni ezt.Napi max 1 kakit szoktot termelni Balu.Néha kipirosodik a pofija is.Hőemelkedése nincs.Na meg néha nyűgi.

Most még a földön játszik,vagy jó fél órája.Próbálkozik előre haladni,de nem jön rá hogy a kezével is kéne haladnia nem csak a lábait előre pakolni,így mindig arcra esik szegényem :roll:

Na megyek,mert ha jól látom a szekrény alól kajabál :D :lol: :lol: :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Monde,
én anno kolest, rizst és torkolybuzat adtam a fiuknak. mindegyik 100% volt, adalék és izesitoanyagok nélkul. Nagyon szerették. Gyumolccsel izesitettem nekik. de csak akkor vezettem be, amikor mar a 2. étkezést akartam kivaltani vele. az elso étkezés nalunk zoldség volt krumplival (majd hussal) délben.

Csopplany
érdekes, h Balu mar ennyi mindent eszik. nekem kicsit gyorsnak tunik az iram, de te tudod. kakaora semmiképpen nincs szuksége. altalaban akkor szoktak ezt a cselt bedobni, ha nem akarja a megfelelo tejmennyiséget meginni... de Baluval tudtommal nincs ilyen gond. neki igy is nagyon valtozatos az étrendje szerintem.
Egyébként én sem akarom a bébiételekhez szoktatni a kicsit, de nekem ez egyszerubb, amig csak probalkozunk egy-két kanallal. aztan, ha majd eszik rendesen, akkor persze fozok neki majd nagyon szivesen. csak most ugye tél jon, nehéz lesz jo mioségu alapanyagokat beszerezni...

Hibernia,jobban vagy?

Nadina, mizujs Grétivel hozzatapi terén?
s.orsi
 
 


Orsi: Balu 3 hónapos kora óta kóstolgat.Szóval 3 hónapja.Szeerintem nem gyors,szépen sorjában kapja a dolgokat,és eddig mindenre negatív lett a reakció,mármint nem lett baja :) Balu se mindig eszi a tápit,de van hogy a kaja nem kell neki.Válogatós :D
Én egyeztettem a gyerekdokival,koraszülöttes főorvossal,védőnővel,és ezek szerint haladok. :)

Balu aludt 8-9ig,most itt ül az ölembe :? mikor lesz ebből alvás????

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jó reggelt! :)

Tegnap szinte egésznap kint voltunk a szabadban! Ki is fáradtunk estére rendesen. :wink:
De ma valamelyik front itten lehet, mert olyan bágyadtak, álmosak vagyunk mind a hárman, hogy egésznap aludni tudnák. :roll: De apa dolgozik (hurrá péntek!), én mint egy pár hetes kismama (mindjárt elalszom) és Krisz is nyugis, néz ki a fejéből. :)

Akkor szép sorban:
Hibernia: jobbulást kívánok! és kényesztesd magad egy kicsit! :wink: A hinta, az a szerkentyű, amit óceános bölcsőhintának neveznek és Krisz 2 hós korától használja, de mára már kezdi kinőni. Rohan az idő! :roll:

Zsu: őszinteség - hát ez egy nagyon ritka tulajdonság: aranyat ér! :wink:
Angolozásod miatt becsüllek és kitartás hozzá! Bele is gondoltam, hogy ha tanulni szeretnék (pl:főiskola), akkor Krisszel való együtt töltött értékes órákat adnám át másnak. És ezt nem akarom!

Seidelem: mit tanulsz? családterapeuta - az meg mi a manó?! :) Érdekesnek hangzik.
Jaj, mennék én szívesen babaúszásra! de nem tudok vezetni és így lemaradunk az ilyen jó és hasznos programokról. :( Itt a közelünkben is van egy ilyen, de 10 és 16 órakor kezdődik. Gyalogosan messze lenne és fárasztó odáig elmenni és férjem 16 óra után ér csak haza. :roll:

Csöpplány: tényleg jól belehúztatok a hozzátápiba! és milyen szakértője lettél a dolognak! majd tőled kérek tanácsot későbbiekben! :D
A fogácskáknak hajrá, bújjanak ki minél előbb! :wink:
Balu kúszási gyakorlata ismerős. Krisz is így próbálkozik előre jutni, de hát valami miatt így nem megy! :lol:

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltunk sógoréknél, így este fél10kor aludtunk csak el.. így 6kor keltünk :D Apró örömök :D

Orsi, az a gond, hogy apa alszik és nem akarom felkelteni azzal, hogy a gyerkkel bemegyünk...ő is napi 4-5 órát tud aludni a munkája miatt ha még hajnalban egy órával előbb kelteném szerintem rövid időn belül özvegy lennék :( Na de remélem belejön ebbe a cégvezetésbe és normalizálódik a helyzet..amúgy lehet a gyerek szimplán rohadtul érzi a feszültséget ami itthon van, és bár felé mindíg szerettel és türelemmel szólunk kétlem,hogy nem érzi, hogy most nagy dolgok és feszült pillanatok vannak a család életében.

Hibernia, hogy vagy???

Monde: lakáseladás... beállok a sorba de letettem róla, nekem van egy 1 szobs lakásom pesten hitellel persze de inkább majd egyszer kiadom mert nem tudom eladni az áráért + a hitelem is több mint amennyit felvettem szóval szívás :evil:

Orsi, Elisa hogy van? Nem lehet, hogy csak átmeneti ez a visszatérő fulladás vagy mi? Vagy egyre valószínűbb, hogy asztmás lesz?

Csöpplány, tök jó kotyvalékokat találsz ki :D Mi gyors és mi nem...ez is gyerekfüggő valaki igényli valaki nem, ha gyors lenne jelezné, nem? Vagy én vagyok túl naív?
Én most hétvégén kezdem el a pürét almával aztán szeretném ha tavaszra -kb 4-5 hónap - már csak a reggeli és esti szopi maradna meg -szerintem ez reális- de majd meglássuk Gabi mit szól ehhez...

Orsi, ja nagy kincs az őszinteség csak baromira nem értékelik mert sajna rohadtul képmutató lett a világ és inkább belehazudunk a tükörbe, csak hogy olyat mondjuk ami társadalmilag is elvárt..na de erről ennyit is mert nem ide tartozik :oops:

Na és akkor ezek szerint Krisz bírta az esti sétát? Lehet csak tényleg hozzá kellett szoknia??

Kriszta, örülök a gyógyulásnak..az mindíg jó hír :D

Babaúszás, én az ekcéma miatt passzolom, bár már majdnem mentünk, de szétizélné a bőrét az tuti.... marad az utcabéli gyerekekkel való bandázás.

Ja meséltem, hogy a szomszédból elköltözött az anyuka meg a agyerek...visszajöttek :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Zsu: (Orsi lettem itten?! :lol: no, nem baj, akkor legyek Orsi II. )
Nem mertem sötétben levinni Kriszt, inkább megmentettem a karomat és amikor világos volt, akkor mentünk a szabadba. :wink:
Az ekcémás bőr Gabinak nem javul? Tejtermékeket még fogyasztasz? Nálunk bevált és szép lett Krisz bőre. Sajnos, csak gondolataimban iszom: tejet és tejbegríz is a múlté lett. :( De megéri. :wink:

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!
Csak ezt az oldalt sikerült végigolvasnom, de próbálok visszakapcsolódni ismét. Néha kicsúszik a lábam alól a talaj és akkor 1-2-3 napig tornyosulnak a teendők, akkor már ide a babanetre nem jutok el :? De igyekszem!!!

Míg el nem felejtem:
Nem megyünk sajna most az úszásra, mert Apa elvitte a kocsit. De jövő pénteken mindenképp megpróbáljuk!!! Ugye jöttök akkor is?

Hozzátápival mi nem állunk sehogy :? Igaz még csak ma 5 hónapos. Tényleg ma már 5 hónapos :shock: :shock: :shock: Öregszik... :lol:
Szóval én akartam ezt a hozzátáplálást a legjobban talán és mi kezdjük a legkésőbb.....ilyen az én formám :oops: Próbáltam amúgy ezt a Sinlac pürét, de minek....mert most mintha javulna a mellem (persze már semmit se használok, úgyhogy magától jön helyre, besz@rás...) talán tej is van elég, így most mi várakozó álláspontban vagyunk tápi terén. Persze továbbra is 2-3 óránként eszik és 1 óra hosszat, de már kezdem megszokni, hogy ez van. Így van egy nap kb 6 órám, hogy csak a gyereket figyeljem testközelből :lol: Már minden hajszálát ismerem, hogy hol van és merre áll :lol:
Jövök még és reagálok, csak hív.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Zsu,
akkor te meg vagy aldva egy "jol alvo" férjjel is. sajnalom.
nalunk is érzik a gyerekek a stresszt.... sajnos ilyen rohano életben élunk.

Ma reggel a nagyobbik fiam sirva ébredt, hogy faradt, mert 2x felébredt éjjel Elisa miatt, pedig nem is sirt. Most volt eloszor ilyen, miota megszuletett..
Ja, de egyszer sirt 2 percet, peluscsere miatt. éjjel nem csipi a peluscserét, de ha mar 3x szopik, akkor muszaj... még mindig alszik...

Nadina,
1 oras szoptatasok? hat Gréti jol elrendezgeti a dolgokat, h ne lazuljon fel a kotelék koztetek. (és sok haja van? :) )
s.orsi
 
 


Annyira jó, hogy kb. egykorúak a babák, mert mire ide jövök, hogy megkérdezzek tőletek valamit, addigra már válasz is jön rá :-). Pl. most a fülfogdosás. Gréti is csinálja, rángatja, tépi...sőt tegnap bele is karmolt. Foga még mindig nem látszik, lehet attól van, vagy rájött, hogy van 2 füle :-) (és mégsem szatyor) :-) Na nem poénkodom így kora reggel többet :-)

Orsi, teljesen egyet értek veled ezen az "ANYA az 24 órás állás" dolgon. Na meg a másik, hogy "akkor válik felnőtté egy ember, mikor gyereke születik". Én 30 évesen szültem, és azóta jöttem rá, hogy eddig úgy éltünk, mint a tinédzserek... mármint azt csináltunk, amit akartunk és akkor, amikor csak eszünkbe jutott. Persze tök jó volt, de ez a mostani állapot is tök jó, csak totál más. Nem tudtam eddig elképzelni milyen, mikor anyukák panaszkodnak. Most már tudom. És nekem még csak 1 gyerekem van....
Elisa hogy van? De ez a légzés baj nem asztma nála, ugye?
Igen, Grétinek egész jól kezd besűrűsödni a haja :lol: És a színe is sötétedik. Tényleg akartam már kérdezni, hogy mindenkinek olyan maradt a szeme színe, mint születéskor? Grétié kék és még mindig kék. Remélem most már nem is változik meg, már úgy megszoktam ilyennek :D

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Nadina,
Elisanak allitolag ujszulottkori asztmaja van, ami majd elmulik. igen az o szeme is nagyon szép kék maradt eddig.
Ja, igy leirva kozhelynek tunnek amit irtam, de ez az igazsag.
s.orsi
 
 


Hali!!!

Eltűntem,de mentségemre szolgáljon,hogy elég kaotikus napokon vagyunk túl.
Múlt hétvégén teljesen egyedül becuccoltam szinte mindent,kedden mentünk intézkedni,erre kiderült,hogy csak 2-3 hét múlva tudunk költözni,mert a tulaj lány itt tanul és még nem kapott helyet a koleszban.Szóval királyság,de már a f@szom az,aki kipakol,most dobozokból,zsákokból élünk. :roll:
Amúgy nagyon király a kéró,magas földszint (aminek nagyon örülök,mert így simán le tudom vinni a kutyát,ha Bubu alszik,mert belátok rá),hatalmas előtér,hatalmas nappali és egy szoba(az lesz Bubué),két fürdő,de csak zuhanytálca van,szóval kádat kell venni,meg nincs konyhaszekrény,de már azt is megrendeltük.
Lakásról ennyi.

Bubu igen aktív még mindig,fogacskánk még csak dudorodó állapotban,viszont hátról hasra még mindig nem forog,ami kissé aggaszt. :( Alig 2 hét múlva lesz a fél éves vizsgálat és ugye arra már produkálnia kéne...Remélem addigra összeszedi magát.
Másnál van ilyen?

Grétinek Boldog 5 hót!!! :D

Próbálok visszakapcsolódni,meg persze reagálni. :oops:

Kép

KépKép
mayday
 
 


hali hú reggeli műszak... :D

OFF reggel megnéztem a születettet, húúúúú, csajok akik nézik, kiderült ki öli halomra a csajokat a városban. :) :) nagyon durva! :D

ON köszi mindenkinek, javulok, bár még mindig eléggé folyik az orrom, tegnap csöpögtettem, mert nem bírtam ki... remélem nem adtam át a cseppnek, eléggé tüsszög most, bár azt mindig szokott... :(
ezt akartam már kérdezni, nálatok is mindig jár vmije?? most figyeltem meg, bármit csinál, állandóan jár a keze és / vagy a lába.

no nyüszi de folyt köv.

hibernia
 
 
 


Sziasztok!!

Balu tegnap 11kor(!) aludt el,mert beiktatott estére még egy 8-9ig történő alvást,ami nem volt nyerő.Ma meg kelt szokásos 7:20kor,de megetetem és mellettem még visszaaludt 9:40ig :D Szóval friss és üde vagyok :) Mindjárt tízóraizik Balu,alma-narancs-babakekszre gondoltam.Ebédje az lesz mint tegnap(répa-cukkini-alma) vacsi meg nem tmudom.Mi sörhúst fogunk eni,köretet majd kitalálom hozzá :D Meg gondolkozom valami zöldséglevesen,amiből Balunak is tudnék adni.

Orsi:Balu nekem végigalussza az éjszakát elég régóta.Maximum cumi miatt kel,de az is egyre ritkább.Pl az elmúlt 3-4 napban egyszer sem ket :roll: Szóval nálam 11-7ig alvás van szerencsére :roll:

Nadi:te poéngyáros :D Jókat nevettem itt reggel :D Nem küldessz képet Grétiről??Olyan rég láttuk :) Boldog 5 hót :) (olyan fura hogy Balu megmár 6 hós és egy hetes :shock: )

Szem:Balunak is kék maradt,hálistennek :)

Orsi:Elisának jobbulást,kell adni neki valami bigyót erre az asztmára?Vagy magától elmúlik?Elisát is régen láttuk :)

Mayday:örülök hogy alakulgattok :) Majd dobsz képet a kecóról?Bubu mászik már,vagy még mindig kutyázik?Őt is rég láttuk,jöhetne kép róla :P

Charlott:Naigen,Balu se sok sikerrel halad,de remélem hamarosan rájön hogy a kezeit is pakolja és akkor elindul végre :D Hozátápival kapcsolatban meg csak saját tapasztalat va.Szóval az nem biztos hogy nálatok is jó lesz ami nálunk igen.Nálunk egy fix.Új ízt olyannal keverem amit szeret és nincs tőle baja :D Aztán ha nem lesz baja,akkor kóstoltatom magában,hogy úgy hogy ízlik magában,és ha ízlik akkor az is megy a favoritok közé,és akkor a kövi új ízt már azza is kutyulhatom :D

Zsu:nekem azt monmdta a gyerekdoki,hogy nagy valószínűséggel akkor se lenne a babáknak semmi baja ha már túrórudit etetnénk velük,csak mivel a tej rizikófaktor,és orvosi tanácsadásra míveljük a hozzátápit így nem kockáztatja meg az orvos,hogy azt mondja hogy mindent ehet,mert mi van ha pont a Balu mondjuk érzékeny a tejtermékekre.Vágod? :D Szóval ezét sem veszem anynira véresen komolyn a dolgot,de betartom az orvosi utasítást :) Ez így nem találom túl gyorsnak sem,de túl lassúnak sem :)

Na megyek,készülődöm,meg megcsinálom Balu kotyvalékát :D
Puszi

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hibernia:jobbulást!Ismerős a para,most nekem az orromon van herpesz,tök parában vagyok nehogy elkapja Balu. :?
Balunak a keze ját,folyton csapkod vele :? Lábait nem használja annyira,gondolom a spiccelés miatt kialakult feszesség miatt.Nem tudom ezt mivel oldhatnánk :?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


nálunk ilyen indiai táncosnőként járatja a kezét mostanság, fekszik, és könyöktől lefelé vagy csak a csuklóját... érthető így? :oops: szóval a felső karja lenn van. :lol: viccesen néz ki.
a lába meg csak ráadás, steppel, lépeget stb stb, de MINDIG.
mindig van miért parázni. :)

húúú herpeszre vigyázz... :? ne puszilgasd sokat, bár gondolom ezt betartod. :( rossz lehet... :( miket főzöl te jó ég!!! nálatok van ellátás... én tegnap kértem a férjem, hogy ma délben ugorjon már haza egy kis ebéddel... :lol: tudok élni.. :D remélem nem felejti el...

tegnap tök keveset evett szegény amúgy... kb 800 mg tej + 40 mg rizs... ja és haláli, már alig bírom lemérni, mert vmije folyton lelóg és torzítja az eredményt, hogy a lábával támaszkodik pl. :D

hozzátápit illetően mi parásak vagyunk, még csak alma, őszi, szilva, krumpli, répa, édeskrumpli meg babarizs volt. meg zacskós kajában fehérrépa, körte, sütőtök és áfonya, adalékként. itt tartunk. se hozzáadott cukros se sós se semmilyen. most kipróbáljuk a 7végén a céklát. egy hét és 6 hós lesz, akkor bevetem a sárgadinnyét, körtét meg pár zöldséget. persze fokozatosan. :)

no sír megint, átfordítom, de jövök... :D

hibernia
 
 
 


nadi, egy órán át eszik Gréti? akkor inkább a közelséged kell, nem? nálunk pont fordítva van: 2-3 perc után feladja és sír... ekkor felveszem a kesztyűt, bekapcsolom a hajszárítót és úgy 6-7 percig bírja / cici... egyébként kifordul, sír, méltatlankodik. van, hogy 5-5 percig bírjuk és kész. ha belegondolok, hogy fél éve ez megy... :evil: hát sosem fogom megszeretni a szoptatást...
a haj poénon én is jót röhögtem. :lol:
ja és nálunk is maradt a kék / zöld. inkább zöld. :)

mayday, óóó ez szívás... :? és mikor lesz a lakás végleges? és akkor ti a nappaliban alszotok? vagy félreértettem? :oops: szerintem ne aggódj a forgás miatt, bubu olyan ügyi, tuti nem baj, ha történetesen hátról hasra nem fordul... nálunk is bazi ritka, kb 2 naponta egyszer. hasról hátra szimpibb neki.

zsu, jól kifáradhattatok... :) reméljük belejöttök az új életbe és csökken a feszkó... biztos Gabi is érzi, tényleg... :?
amúgy nekünk is hiteles volt a lakás és 5 éve kevesebbet vettünk fel, mint amennyivel most tartoztunk, úgy hogy 5 éve fizettük a részleteket! :evil: miután nem akartunk oda visszamenni, ez elég őrültség volt, úgyhogy mondtuk, hogy ennyit erről, azonnal kiszállunk.

charlott, merre jártatok? és így hogy esztek? mindig hazamentek tankolni? vagy hogy? a hintát köszi, így értem. :D

csöpplány, a kutacsbenövés mit jelent? nem is érzed, ha tapogatod? örülök a jó uh-nak, reméljük 1 éves korában már mind2 vese jó lesz!
narancsot hogy adtad? tök megpucolva, a belső hártyától is? húúú én arra még nem vállalkoznék... :)

basszus az előbb majdnem leharapta az ujjam! :shock: rendesen látszik a nyom!!!

hibernia
 
 
 


jaj, de belelendült a csapat! :)

Hibernia: no, nem egésznap voltunk kint a szabadban, kicsit túloztam. :oops: Hanem úgy, hogy 10-től 12-ig és 15-17 óráig. Két órát bír kaja nélkül Krisz (no meg az anyja), csak vizet viszek magunkkal. :wink: Általában hosszú séta után a máltai játszón kötünk ki, ahol karomon ülve viszem Kriszt körbe-körbe. Rém élvezi az egészet, mamának meg a karja szakad le :roll: , de ne bánom, jó nézni Krisz boldogságát! Ami most a "szélkakas" és a piros csúzda. :)
Petya nagyon vicces lehet, amikor indiaitáncosnát alakít. Vedd fel videóra! :wink: Ja, és nagyon tetszik Peti komolysága az új vonalzódon, igazi nagyfiú már! :)

Csöpplány: feszességet nem is láttam Balunál, a legutóbbi videon nagyszerűen mozgott, ügyes volt. Szerintem minden rendben van nála. Az hogy csapkod a kezével, az jót jelent, így edz a nagybedobásokra. :wink:

Mayday: nem lehet most könnyű, dobozokból élni. De ahogy írtad mindjárt beköltözhettek az új kéróba, ami álmaid lakása. Érdemes kitartani. :wink:

Nadina: Gértinek boldog hófordulót. :lol: Igen, én is azt szeretem a fórumon, hogy ami reggel foglalkoztat probléma, azzal nem vagyok egyedül, sőt választ is találok rá.
Úszira menjetek, közel laktok Seidelhez?

KépKép
charlott
 
 


charlott ahá, így tiszta a séta... :) mi vasárnap óta 2x sétáltunk kb fél-fél órát, mert ömlik az eső + fúj a szél... :evil:
esténként autózni mentünk egy-egy órát, erre most lezárják az útvonalainkat, mert hurrikán közeleg és a dagállyal együtt elöntheti a víz a kedvenc útjainkat. :shock: jó, mi? tiszta Óz...
köszi a vonalzós dicséretet, ritka pillanatok egyike: komoly az úr. :D

tényleg, kimaradt, boldog hófordulót Grétinek! :) :)

hibernia
 
 
 


Mayday,
Lakas alakul, ha lassan is. :) A forgas be fog indulni, ne aggodj.

Hibernia,
OFF, itt is pont itt jar a SZF, pont kedden néztem. ezt az egy sorozatot nézem, ha el nem felejtem.

ON
Nalunk is mindig jar vmije. Néha elképzelem, h én ennyi has és combizomgyakorlatot nem birnék egy nap alatt megcsinalni...
“felveszed a kesztyut???” + hajszarito? Szoptatashoz? :)

Csopplany,
Elisa tovabbra is kapja azokat a spray-ket, amirol egy honapja irtam.. de nem igazan latom a hatasat. Az ami hatasos volt, az a kineziologus kinzasa. 15én megyek a dokihoz, ott ujra konzultalunk.
Képet majd kuldok ma.

Sajnos Elisanak is folyik az orra meg kohog is picit. Ma félrenyelt szopi kozben és igy véletlenul maha jol kifujta az orrat. az orrszivovel egyedul nem birok.

Ma a nanny elszurta a délelotti alvast. Reggel 9tol most aludt el eloszor Elisa. Ha nem alszik egy nagyot, az egész nap el lesz szurva... mert utana mar "nincs ido" még egyet aludni...
én ragaszkodom ugyanis az esti 8 koruli lefekvéshez (addigra én is hulla vagyok), és az akkor megy gyorsan, ha 4, de legkésobb 5 utan mar nem alszik.
s.orsi
 
 


kohog almaban, nem lesz ebbol nagy alvas..
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Szerettek túrázni?
Ismeritek a Kirándulababát?

Ha ki szeretnétek használni a szép őszi napokat, de nem tudjátok, hova lehet babával, babakocsival eljutni, itt biztos találtok kedvetekre való ötleteket! Sok sok túra, térképpel, fontos információkkal a honlapon!

http://www.kirandulababa.hu

Ha tetszik, like-oljátok is! Így mindig értesültök majd az új útvonalakról.

Üdv.
Anna

sushy
 
 


voltunk sétálni, eleredt az eső persze, visszajöttem a parkból, de azért kinn maradtam és találtam egy szökőkutas placcot padokkal kb 100 méterre a lakásunktól. :) mire odaértem már csak szemerkélt, szépen leültem és ott voltunk egy órát. :shock: tök jó, aludt is 45 percet, csend is volt, vízhangok... :roll: asszem megvan az új célpontunk...

húúú orsi, itt naponta van Született, reggel 6kor!, akkor felveszem és nézem később. a mai rész egy ilyen "emlékezős" rész volt és hallod a végére elsírtam magam, annyira szar volt, szegény gyilkos. :? :? és csomó ilyen lehet a való életben. :cry :cry: no mindegy, nem offolok, csak tök megrázó volt...
meddig aludt végül Elisa?
várjuk a képet!

a hajszárítótól kicsit lenyugszik és türelmet nyer, akkor még 10-20 milit kiszivattyúz. :D nélküle túl ideges enni.

hibernia
 
 
 


jaj felment ma háromszögbe!!! :D olyan ügyi... :oops: ez ilyen kutyázás csak nyújtott karral + lábbal... :D

hibernia
 
 
 


Hibernia:vedd már fel ezt az indiántáncot,kiváncsivá tettél :D Finom lett a sörhús :) Most zabbantjuk,zöldséges rizs hozzá a köret :P Párod hazaért az ebéddel? :D Jóóó,de ti később kezdtétek a hozzátápit.Nem a kor számít leginkább.Szóval ha valaki 6 hósan kezdi,akkor annak a 4 hótól való kajákat szokták javasolni kezdésnek és nem a 6 hótól valót!Szóval érted azért mi miért tartunk előrébb,hiába egyidősek a babáink :wink: Nálunk most a sajt,túró,tojás sárgája lesz nemsokára bevetve.Ma is iszonyat zabbantota az ebédet.1 répa,fél alma 3/4 cukkini,és benyakalta,párom nem győzte kanalazni neki :D Most meg beborult a drágám az ágyba és már negyed 6 óta durmizik :) Érdekes lehet nálatok egy szoptatás akkor Hibernia :lol: Bocsi hogy így megmosolyogtam,csak magam elé képzeltem :) Remélem nem bánt hogy megmosolyogtam.Érzem a kutacsot,csak már sokkal keményebb mint idáig volt.Már nem olyan puha benyomható.Csak a mélyedést érezni.Narancsot nem fosztom meg a gerezdeket is a héjától,azt mondták az maradhat,csak a kölső héjától,meg a belső fehér rétegtől fosztom meg.Mert az ugye keserű.Általában úgy csinálom hogy negyedbe vágom a narancsot és egyszerűen késsel kikanyarítom az értékes részt :D Jaaa,és csecse az új vonalzó!!!Az avatar kép az az ajtótok? :D Huuu,szökőkutat én is csipázom,olyan jó becsukni a szemem és csak a csobogást hallgatni :)Hmmmmm......Irigy hegyek :D Na ezt a háromszögezést( :lol: ) Csinálja Balu már egy hete :D Ebből szokott átborulni a hátára.Na meg ebből a pózból esik pofára amit mászásnak szeretne :D

Charlott:feszesség úgy látszik Balun hogy sokszor van lefeszítve a lábfeje.Meg bármi hozzáéér azonnal feszíti,na meg pl amikor a cipőjét próbálom ráadni akkor is feszít.Mindig ellentart mikor próbálom helyes tartásba tenni a lábát.De azt mondták hogy ha fog tudni ülni,felállni akkor ez el fog múlni,jelenleg nincs szüksége kezelésre emiatt.Mert nem vészes a dolog.Nagyon enyhe fokú.(mondjuk nem mintha ettől megnyugodtam volna :D )

Orsi:nagyon édes Elisa :) Jól látom hogy a tűzfolt az szinte teljesen elhalványodott?Jobbulást a pici lánynak :) Hogy szúrta el az alvást a dadus?

Rólunk:voltunk vásárolni,Balu végigaludta az egészet,déltől 2ig aludt.Aztán evett( alma,répa-cukkini) és most megint alszik negyed 6 óta :) Apa süti a husikát :) Anya meg lazul :D Ma takarítottunk is,olyan szép idő volt.Tárt ablaknál se ment le 21 fok alá a hőmérséklet.Szóval sepregettünk,felmostunk,mostunk,teregettünk.Volt anyós is egy órára,aztán nekiálltunk főzni :D
Na megyek is,pussz :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hú lányok én erről a részről fogok álmodni, egész nap ezen filóztam. :cry:

délelőtt volt egy 35 perces alvás, aztán a séta alatt 45 perc és azóta semmi... :shock: 8kor kelt, most 7 óra lesz... hihetetlen... :)

orsi, tök aranyos Elisa a képeken! kis vidám! :)

csöpplány, hát igen vicces a szopi, bár én ritkán röhögök. :D asszem mi legelőször az utcsó előtti szopit fogjuk elhagyni, akkor van a legkevesebb... :? férjem hozott isteni ebédet, 12kor nyitotta az ajtót, rám jött a frász, ki az... :D de megérte... le sem írom, miket hozott... :D
neeem, nekünk nem ilyen ajtónk van... az ilyen lakások baromi huzatosak sajna. :? mi "új építésűben" lakunk.
most hogy írod, Pepke is folyton spiccel. :? ha "felállítom", lábujjhegyen áll, meg ha hozzányúlok, akkor is... :( remélem kinövik... :?

ilyen meleg van otthon? ááááááá :) tök jó!!

mi asszem lépünk autózni, hátha alszik egy fél órát... :)

hibernia
 
 
 


Hibernia:ne aggódj :) Állítólag ha hozzányúlnak a talpához egy babánk akkor ez egy természetes reflex,ezt hívják ölelő,vagy karoló reflexnek.Akkor "kell" aggódni ha "állítod" és több másodpercig a lábujjhegyén áll.A legtöbb baba 1-2 másdoperc után rögtön leteszi a talpát,vagy rögtön.Balu ennél hosszabb ideig áll lábujjhegyen.Na meg a gyógytornász mondta hogy nagyon feszíti a lábát.Hiába akarta visszanyomni a lábfejét,nagyon erősen tartotta,meg mondta hogy érzi hogy feszes nagyon.
Szóval szerintem ne parázz :wink:
Nem féltek,hogy hozzászokik az autózáshoz?És nem fog tudni másképp elaludni?Sokszor láttam ilyet már a tv-ben abban a segítség szülő vagyokban.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


majd jovok, csak gyorsban. hihetetlen. ma osszvisz 1,5 orat aludt délutan. reggel kilenctol még most sem alszik. az esti szopit is végigbicikliste meg dumalta. talan nem is volt még ilyen,h csak 1x aludjon napkozben. és kozben nem sirt, 4 oranként evett...

tiszta kiutés az arca tegnaptol. nem tudom, mi a franc... amig nem mulik varok a kanalllal...

b@sszus kohog, szerintem ma éjjel nem fogunk aludni. drukkoljatok!
s.orsi
 
 


az elobb, amikor irtam, mar aludt. almaban kohog. nagyon szaraz kohogés, csak nehogy krupp legyen belole éjjel. mar forralom a vizet betenni parologtatni a feje mellé...

Hibernia,
sajna mindenhol élnek beteg, sérlult emberek, ne ezen filozz. van mar igy is elég mas gondod...
Haromszog :) naggggyon ugyes! hat hiaba, erosek ezek a fiuk, ha Balu is.

Lehet, hogy mar unjatok a filozasomat a hozzatapirol, de én nagyon beszari vagyok ilyen téren. Még 7 hosan is 4 hos kajakkal etettem a gyerekeket (persze mennyiségben meg kaloriaban megfeleloen). én nagyon félek attol, h allergias lesz a gyerek vmitol. Mindenki mast mond. Mindenesetre nekem eddig ez bejott. a két fiam MINDENT megeszik és szeret ujat kostolni, nem kell eroltetni az evést és semmire nem allergiasak.

koszonjuk a dicséreteket! a tuzfolt akkor latszik, ha mérges vagy melege van... de sokat halvanyodott.

a dadus ugy szurta el az alvast, h tul koran akarta lefektetni, igy maratoniva valt az altatas, végul meg el kezdett orditani Elisa és nem tudott vele mit kezdeni. kozben pont mennie kellett mar, hazajottek a gyerekek ebédelni, az ebéd nem volt kész, én végul megszoptattam Elisat, azt hittem igy aludni fog, el is aludt 2 percre, de amint felemeltem, kipattant a szeme és jott velunk ebédelni...

délutan voltunk személyit csinaltatni és itt ehhez kell ujjlenyomat. szegény Elisa vagy 10-dszerre sikerult.

Utana piacon voltunk, azt nagyon élvezte. aztan hazakjott apa, atjott a szomszéd, szoval elment az ido... azt hittem rogton el fog aludni furdés utan, de nem.
s.orsi
 
 


Halihó!!!

Na Balu végül 3/4 11kor aludt be!!!Nem hiszem el ezt a gyereket.Napközben ha 3 órát fent van már nyöszög,most 18:20 kelt és 22:40kor aludt el!!!!Hogy bír ennyit fent lenni?????Na de mindegy,mert végülis reggel 9ig aludt.Szóval azért kkárpótolt :D Nemrég evett,most meg síkítozva játszik a földön :) Éjszaka 3szor kelt cumi miatt.De nem zavar,ugyis kellett wc-re mennem :D

Orsi:kiütések?Mitől lehetnek?Alvás :? Hogy bírt ennyit fent lenni?????Én akkor be is fogom a számat :D
Én meg a másik tábor híve vagyok,aki annyira nem óvatos,de megfontolt :D Szóval én meg abban hiszek,hogy minél hamarabb megismeri a szervezete a dolgokat,annál jobban reagál rájuk,nem fogja taszítani,nem fog allergiás reakciót kiváltani,nem fogja idegenként kezelni a szervezete.Annó engem 2 hós koromtól kezdve etettek,7-8 hósan már töltött káposztát zabáltam :D És soha semmilyen bajom nem volt.Mindent szeretek,nem vagyok semmire se allergiás.Szóval nehéz kiigazodni hogy mivel is teszel jót a gyereknek.Szerintem a legjobb amit ilyenkor leht tenni,hogy a megérzéseidre hallgatsz és nem foglalkozol más véleményével.Én ezt teszem :)
És most mi lesz a dadussal?Mert már régebben is írtad hogy nem vagy vele megelégedve.
Remélem éjszakátok azért jó volt!Majd gyere mesélj!
Édes lehet a személyi :D

Na megyek,tlok valami reggelit

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hali,

Egy hétvégi off-os dolog jár az agyamban :roll:

Ma lettünk volna hivatalosak tesómékhoz, akiknek 2 gyerekük is van, és a kisebbik szülinapját ültük volna meg nagyszülőkkel együtt.
Erre telefonáltak tegnap este, hogy sajnos két napja láza van a kisebbiknek, így mi ne menjünk, Krisz nehogy lekapja. Ez eddig rendben is lenne, de kicsit furcsállom, hogy a többiket miért fogadja? :? Ha Krisz lázas beteg lenne, nemhogy nem tudnék vendégeket fogadni, de a párommal sem tudnék foglalkozni, csak Krisz mellett lennék. Erre sógornőm mindenkit fogad, csak minket nem!?
Én vagyok rosszindulatú, vagy tényleg helyesen van ez így?! :roll:

Szép idő van egyébként itt Bp-en. Marad a séta és játszóterezés! :wink:

Jajajaj, lányok! Beindult a karácsonyi őrület a hipermarketekben, vigyázat jobbnál-jobb játékokat adnak méreg drágán. :evil: :) Én megint nézegettem párat, melyik lenne még is jó Krisznek. Mutogattam neki és csak értetlenül nézett, hogy mit akarok ezekkel a zajongó gépekkel?? :roll: :oops: :D

KépKép
charlott
 
 


Csöpplány: Krisz csak éjszaka alszik egyhúzamban többet órát (5-6), de napközben max fél órát és a többiben aktív nagyon. :)
Igen, én is helyeselek veled, hogy el kell kezdeni a hozzátapit korán. De nem feltétlenül, mert nincs elég tej, hanem, mert az emésztés helyes működésének kialakulásához kellenek ezek az anyagok, ennivalók. :wink:

KépKép
charlott
 
 


Charlott:hát lehet nekem is rosszul esne,de szerintem csak Kriszt féltették.Igazándiból én is csak a gyerekes rokonokat mondanám vissza,mert azért a felnőttek nehezebben kapnak el bármit.De tényleg kicsit bántónak érezném.Egyébként jóban vagytok tesódékkal?Mert akkor tuti csak ennyiről van szó :)
Azt mondják hogy 6 hósan mindenképp el kell kezdeni a kóstoltatást,mert addigra kiürülnek a baba vasraktárai és a tejcsi már nem elég neki.Én is merek olyat aki 10 hósan kezdte a hozzátápit,mert addig elég volt a teje,és utána valmiért már nem fogadta el a baba.És szépen hízott is a 10 hónapig,szóval elég mégis a tej nekik.
Tényleg gyönyörű időnk van,most metnem le az alattunk lakóhoz,hogy délután menjünk sétálni :D Balu most délben lesz kb álmos.Most szellőztetek ezerrel,minden ablak nyitva van.Balura adtam egy pulóvert meg egyí nadrágot.Hőfok most 22 és fél a szobába :D Remélem így még jobban fog aludni :)
Balunak általában egy hosszú alvása van egy nap,ami másfél és 2 és fél óra között van.És ezen kivül alszik még 2-3 alkalommal 30 percet.De inkább már csak 1-2 30 perceset.Átlagosan 3 órát bír fent lenni 2 alvás között.Az ébrenlétben meg eszik és játszik,általában magábann :D Reggel óta még csak annyit volt kézben,míg lementünk az alsó szomszédhoz, a többit a földön töltötte.Már 3szor körbekúsztaa szobát :D Jelenleg az erkélyajtónál van és bámul kifele :lol:

Még ha csak a karácsony indult volna be!Valahol már buékos táblát láttam,és hogy annyi százalék kedvezményt adnak ahány nap hátravan az évből.Azért ez már kicsit nonszensz.Szerintem.Én is nézegetem a játékokat,majd mondom a rokonságnak mire van szükségünk :)
Én megmondom a frankót,magunknak mindenkitől pénzt kértünk :roll: A felújítás úgy elvitte a pénzt,hogy most jól jönne.Elég ciki,de ez van.Mondjuk a rokonok még mondták is,hogy ez így még jobb is,mert akor nem vesznek hülyeséget,haenm majd arra költjük amire akarjuk,amit szeretnénk :D Jófejek :D
Van még egy két dolog amit nagyon szeretnénk még megvenni a lakásba,majd meglátjuk mire futja majd.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hali,

Csopplany,
Elisa végul aludt, ahogy szokott, de reggelre mar eléggé be volt az orra dugulva. délelott elvittem a dokihoz, azt mondta semmi komoly, egyszerre 3 foga jon, ez okozhatja megint a nathat, stb. a kiutések pedig ekcéma, el fog mulni...
Ma délelott aludt 1 orat, most meg mar 2,5 oraja alszik. ebbol mar nem lesz este 8kor alvas....

Charlott,
én inkabb azon szoktam bosszankodni, ha vki nem szol, h beteg és mi meg oda megyunk...

Hozzatapi
utolso gondolat és utana befogom a szam: az emésztorendszeruk naprol napra érettebb. minél késobb talalkoznak bizonyos dolgokkal, annal kisebb problémat okoz annak a megemésztése és feldolgozasa. de mindenki sajat belatasa szerint csinalja.

Mar alig varom, h felkeljen Elisa. elokerestunk egy csomo uj jatékot. kivancsi vagyok mit fog szolni. persze nem adom neki az egészet egyszerre oda... igy minden nap karacsony lesz. :) :)
s.orsi
 
 


hali

hát én visszaestem, szamárköhögés szerű hangokat adok ki, elég gáz. :? még jó, hogy 7vége van...
most elmentek a fiúk sétálni, én meg csináltam céklapürét... :) lesz meglepi, mire hazajönnek...

viszont képzeljétek, tegnap este tök hasmenése volt kb ilyen vízszerű, ma meg olyan kis bogyós... ezt így hogy?? ugyanazt ettem mind2 napon és ő is... tej, tápszer + krumpli-répa 60-60 mg. egyik nap hasmenés - másik nap szorulás... :cry: mit lehet ez ellen tenni? :cry: úgy sírt itt délután, alig lehetett megvigasztalni, kézben is feszített, sikított... :( :(

orsi, milyen játékokat kap elisa? én most ilyen csipogós, zörgős könyvet szeretnék neki, hogy minden lapja más-más anyagú, más kunsztot tud, mert van neki egy vizezős bébikönyve, de az csak csipog... azt is imádja, azért gondoltam egy fejlesztett változatra. :)

az autózástól nem félünk, napi 1x belefér... ;) meg ha nagyon akarom, nem megyünk, de így kényelmesebb... szóval el tud aludni úgy is, ha csak sétálunk vagy rángatom a fenekét karban. magától nem, oké, de majdcsak ráérez arra is.

charlott hát szerintem csak jót akartak... :) nem hiszem, hogy titeket szerettek volna kizárni. :) Krisz még pici, félnek nehogy elkapjon vmit, egy felnőttnél ez nagyon más azért. :) ne izgulj. :) :)

hozzátápi: én azt olvastam, hogy a mi korunkban azért etettek már pár hósan mindenfélével, mert még fejletlen volt a tudás arról, mi a jó, mi nem... aztán ráadásul mióta mi felnőttünk, sokkal rosszabbak a környezeti viszonyok is, több a légszennyezés, a mesterséges anyag stb stb és nem tudni ezek mit hoznak ki a babákból. szóval pl 3 generációval ezelőtt nem foglalkoztak gondolom azzal, mikor mit kap a baba, mert örültek, ha jutott vmi, de akkor meg még a környezet nem volt ilyen szennyezett...

a mi korosztályunkban rengeteg allergiás van (én pl méz, propoliszfélék ugye) és lehet, ha később kezdték volna a szüleink is a hozzátápit, nem lenne ennyi gond. persze ki tudja.
mindenesetre tényleg mindenki akkor kezdi, mikor akarja, főleg azért, mert ma sem egységes a vélemény, mikor kéne mit adnunk... :? nehéz a hosszútávú hatásokat mérni, mert ráadásul mindenki más alapról indul genetikailag.

no, lépek, iszom még egy teát. :( :(

szép estét!

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Hozzátápival kapcsolatban tudjátok a véleményemet, gyakorlatilag Orsi és Hibernia sorait osztom. Ők már mindent leírtak, nem ismétlem... De azt azért kiemelem, hogy a babák emésztéséhez nem kellenek korán az ételek, nem ettől szokja meg az emésztést a szervezet. Sőt! Ha túl korán kap valamit, amire még nem érett, akkor olyan hasfájás, hasmenés, bélhurut stb lehet, hogy megnézem azt az anyukát, aki ezt úgy értékelné, hogy "hja, hát éppen érik az emésztőrendszere...".

Az a helyzet, hogy Bori rájött, hogy nem rossz dolgokat adok neki kanálon, szóval már tátogva várja a következő kanalat, eddig almát, őszit és krumpli-répát evett, nagyon édesen ette, csak sajna a répa-krumplitól ő is bogyózott. Itt látszik, hogy az anyatejes kori 4-5 napi kakilás a hozzátápinál visszaüt. Persze inkább a fogós cuccoknál.

Charlott, szerintem örülj, hogy szóltak! Amúgy egy kisgyereknél a betegség nem egyenlő azzal, hogy anyuka el sem mozdulhat mellőle, azért olyan nagyon levertség és komoly baj csak szökőévente van, szóval az én fiam még egy lázzal is vígan játszik és járkál, nem kell "csak vele lenni". Én mindig nagyon figyelek, hogy ne menjünk senkihez betegen, persze van, hogy ki sem derül, hogy bújkál benne valami, aztán már késő bánat, de épp ezért én sem szeretem, ha valaki nem figyel erre.

Hibernia, én is köhögök basszus. És szerintem egész télen meg is marad, általában így szoktam járni. Rohadtul utálom. Te szedsz valamit rá?

Hasmenés kontra bogyózás nem tudom mitől lehet, fura nagyon. Lehet, csak pillanatnyi zavar.

Jaj és Bori is próbál ügyködni a lábaival, elkezdett hason a tengelye körül forogni, illetve húzkodja fel a lábait maga alá, de még elég kezdetleges, illetve valamennyit ezzel előre is halad, szerintem nem tudatosan.

Jaj Orsi, azt akartam még mondani, hogy a kruppos gyerkőcöknek én úgy tudom, hogy a hidegpárásítás a legjobb, tudod, azok a boltban kapható gépek.

Ja, és a hajszárítós szopitrükk nem semmi, jót nevettem.
monde
 
 


na még egy utcsó ht :)
szóval lehet, ha nálunk nem lenne ennyi has-probléma: hasfájás, szorulás + ha csak tápis lenne Peti én is merészebb lennék... Balu nem volt túl hasfájós és nekem logikusnak tűnik, hogy jobb a zöldség gyümi, mint a tápszer... szóval ezzel nem azt akartam mondani, hogy húúú csöpplány túl előre sietsz csak hogy mindannyiunknál más a háttér... :)

monde sajnálom a köhögést. :( én nem szedek semmit, csak c vitamint, de halottnak a csók.
a krumpli-répa okozhat bogyózást? akkor lehet az a ludas... :? :? holnap céklát adok most már tuti az talán lazítja...

levideóztam az indiai táncot, próbálom küldeni. :D

hibernia
 
 
 


Hát igen,ez a hozzátápi is egy olyan téma,amin jókat lehet vitázni,eszemcserélni :)
Én abból indultam ki hogy én meg hugom korán kezdtük a hozzátápit(mármint anyum velünk) és egyikünknek se volt soha semmi baja.Ott van uncsitesómék (pont két-két évvel fiatalabbak vagyunk náluk),őket nagyon féltették mindentől1 évesen ettek először húst,szóval mindenben halál óvatosak voltak,éss mindkét gyerek szinte mindenre allergiás.Lehet hogy szervezetfüggő is.
Másik hogy eddig azt mondták hogy glutént nem lehet 8 hónapos kor előtt adni.Jelen kutatások szerint 4-7 hó között be kell vezetni mert akkor kisebb az allergia veszély.Akkor most mi van????Eddig az vlt a baj ha klorábban adtuk,most meg minél előbb kezdjük el???
Minél jobban hakladunk a korral,annál több allergiás van,és nem hinném hogy a korai hozzátápi miatt lenne.Régebben még ennyire se figyeltek oda a permetszerekre,növényvédőkre.Persze nem volt ennyi tartósítószer sem,de szerintem nem voltak régebben annyival ártalmatlanabbak a kaják.Nem azt mondom hogy fél évesen már pacalpörköltöt egyen a gyerek,mert akkor arra nem lesz allergiás :D Balu csakis korának megfelelő dolgokat kap.A legtöbb hozzátáplálási táblázat anyatejes babáknak készül.Tápis babáknál minusz 2 hónapot kell nézni.Szóval ami egyes táblázatokban 8 hótól van,az tápis babának,aki elkezdte a kajcsizást 4 hósan,az 6 hósan már eheti.Meg tán nem hülye a koraszülöttes főorvosom,védőnőm,meg a gyerekorvosom sem.
Jajj,hogy mindig felidegel ez a téma :D Na befejeztem :D

Balu fél 5től fent volt fél 9ig,most elaludt.Drukkoljatok hogy ne kelljen már fel :? Mert akkor fent lesz éjfélig :?

Nálunk is volt bogyózás,de nem jöttem rá mitől.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Na felkelt,most már ne drukkoljatok...vagyis de,csak azért hogy mihamarabb elaludjon :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Monde,
igen tudom a kruppnal hideg levego. de nekem semmilyen parasitom nincs. a szobaban hideg van, ahol alszunk. és olyan szaraz, irritalo kohogés volt (a krupphoz hasonlo, de nem az), szoval jot tett neki a para. azota nem kohog.
Te egész télen kohogni szoktal???

Hibernia,
a répa az nagyon megfogja a hasukat. meg a rizs is. meg késobb majd a banan. gondoltam ma rad, itt van oyan bébéikaja, h talan alma sargabarackkal...
JOBBULAST!

Elisa ma este ugy bekajalt, mint mar régen nem. Bekentem a fogat is. az orra nem folyik. nem kohog. 9kor szopi utan betettem az agyba és rogton elaludt. Hatha megkonyorul rajtam és nem ébred fel 1 korul. Ollllyan jo lenne!

A férjem leszavazta a holnapi répat. Jon a foga a kisasszonynak + piros a feneke, pici ekcéma az arcan.... mivel most megint "sok" a tej, azt mondta, szerinte varjunk még par napot. Egyébként ma a doki 150 gr-mal tobbet mért, mint a védono kedden. Na ez sem lehet...

Csopplany,
nem tudsz rajonni mitol ébred fel még ilyenkor Balu? a furdés mar megvolt 8 elott?
s.orsi
 
 


Orsi, háááát ez olyan barokkos túlzás, de ha egyszer elkezdek köhögni, akkor tényleg rohadt nehezen múlik el. Főleg, hogy most már 4 éve folyamatosan vagy terhes vagyok, vagy szoptatok, és így nem lehet beszedni gyógyszert sem. Drukkolok egy jó éjszakáért!
monde
 
 


Orsi:Balunak semmilyen rendszer nincs kialakítva.Pancsi szigorúan 7-8 között van.Viszont alvás össze-vissza.De leginkább az óraállítás óta ilyen kaotikus.Addig fél 10-10 között aludt,most 10-11 között.Előző kicsit jobb volt :? Napközben sem alszik annyit amennyit szokott óraállítás előtt.Addig egy nagy alvása volt 1,5-2-5 között és 2-3 30 perces.Most ez két hosszabbra változott.És néha bedob egy-egy ilyen fél órás alvást.Nem tudom mit tudnék vele kezdeni.Mert ha felébresztem akor hiszti van.Ha nem akar aludni akkor semmilyen módszerrel nem lehet elaltatni.Na jó,lehet hogy kocsikázás,vagy babakocsikázás közben elaludna,de nem akarnám ehhez szoktatni,na meg iylenkor megy a ... kocsikázni.De azért szívesen várom az ötleteket :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hat Csopplany probald ugy igazitani, h a délutani és az esti (furdés utanià kaja kozott mar ne aludjon. Még, ha kicsit nehéz is eleinte. én tudom, h Elisanak minimum 3-4 ora ébrenlét kell, h este lefekudjon. Probald Te is kitapasztalni Balu hatarértékét.

Hibernia,
még a jatékokrol akartam: eloszedtuk a bébikonyveket, tudod olyanok, ami harmonikaszeruen nyithatok és oldalanként csak egy kép van. aztan a bébilegot, ezek henger alaku duplok. amit egy legohernyora lehet rarakni. sok zenélos jatékot. egymasba akaszthato cuccokat. én anno szinte mindent eltettem...
Eloszedtem az elokéket, csoros poharakat, kiskanalakat is és megtalaltam a Baby Bjornos kényszerzubbonyt is, amirol beszéltem neked. raadasul piros. :)

Monde,
tengerpart és hegyi levego... sobarlangba nem jarsz? a gyerekeknek is jot tesz a pesti levegonél. (de van olyan gyogyszer, amit terhesen és szoptatva is lehet. én is gyogyszerellenes vagyok, de tavaly télen muszaj volt...)
s.orsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?