Új privát üzeneted érkezett!

alma-krumpli kilőve. öklendezett annyira rühellte.
egyszer levideózom már, mit művel, ha nem ízlik vmi, haláli. :lol: :oops: ezer ránc a homlokán, rázza a hideg, köpköd, undorodik... :)

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, olyan jó volt végre három nap itthon együtt a férjemmel. Igaz, szó van róla, hogy még novemberben eljön egy hétre szabira, jaj annyira jó lenne.

Asszem Orsi kérdezte, Bori 5 és fél hós, és még mindig csak nagyon óvatosan kezeli a kanálon érkező kaját. Ez azt jelenti, hogy azért eszeget belőle, de én csak max 40-50 ml-t adok neki akkor is, ha ízlik neki, elég ez szerintem, nem akarok még szopit kiváltani vele, és szerencsére ő sem érzi úgy, hogy ezt kéne tennie, nagyon jókedvűen szopik továbbra is.
Sinlacot a fiam is kapott, mert ő meg alig hízott, na állítólag a Sinlac 100 grammjában 100 kalória van, míg a tápszerekben 50, az anyatejben 40. Ő is nyakalta, nagyon szerette, szerintem úgy 1 éves koráig ette esténként. Én azt mondom inkább ez, mint a tejpépek, mert azok cukrosak javarészt.

Hibernia, ez a nestlé-s hozzátápi ajánlás nekem úgy tűnik inkább a nestlének jó mint a babának, ha ilyen intenzitással etetnénk mással a gyerekeket, azok tuti egy-két hónap alatt leszoknának a szopiról.

Barba, annyira sajnálom a hasfájást, én sem tapasztaltam még, hogy az alma árthatna, most már Bori is próbálta, na de nekem nem hasfájósak a gyerekek.

Ja, és én olyan 11 körül szoktam adni a pépet, ekkor már túl vagyunk két szopin (8-kor és 1/2 11-körül), és a következő szopi olyan dél, 1/2 1-körül van.

Charlott, sajnálom a veszekedést, mi is intenzívebb hónapokat élünk a férjemmel, de sajnos ehhez hozzá kell szokni, mert minden gyerek egy újfajta élethelyzetet hoz. Amit meg kell tanulni kezelni. Az meg, hogy a házasságok fele szétmegy, tény, de az is, hogy minél több gyerek van, annál inkább nő a házasságok megmaradásának esélye, szóval gyerekre fel! :D
monde
 
 


köszi a megértést, néha kiborul a bili... :roll: ,
de már jobban vagyok és a lényeg: Krisz is mosolyog, nevet! :lol:

Reggel tornáztam egyet és rendbe tettem a lakást. Aztán sétáltunk, játszótereztünk és Krisz első tanító nénijével (zenebölcsi foglalkozás vezetője) találkoztam és traccsoltam, ahogy az kell, gyesen lévő anyukáknak! :D

Hibernia: sikerült a lakást eladni? ez a Mo-on lévő?
Én is azt veszem észre, hogy alig van fiúk cuccos, mintha csak csajok születnének! :?

Zsu: amit Gabesz művel, az már a kúszás első mozdulatai! :wink: Krisz is olyan erőbedobással végzik ezt, hogy esziszem el is indul. :)

Barbazso: mi is adtunk már almát Krisznek. Eleinte nézett nagyokat, hogy ez most mi? Aztán annyira belejött és ízlett neki a reszelt alma, hogy még a párdetliről is lenyalogatta. :oops: :)

KépKép
charlott
 
 

 
 

hali

monde, hát ezt a nestle-set nem szó szerint követem ám, hanem azt szeretném, ha a 6. hónap végére (az még kb 1,5 hónap) elérnénk oda, ami a táblázatban van, hogy napi 800 tej / táp + 80 mg gyümi + 80 mg zöldség + 60 mg gabona. nem szeretném lezárni a szopit csak a tápszerről szeretnék áttérni a gy + z + g kombóra... szóval érted. :D most van 600-700 tejem / nap, azt szeretném, ha ez maradna és a kiegészítő tápszer helyett már gyümit, zöldséget adhatnék.
a tejpéptől én is ezért tartok, mert cukros lehet + ugye tej alapú... :roll: nehéz ügy...

charlott tök jó, hogy jobb a napotok! :) sajna itt ömlik az eső vasárnap óta, ki se mozdultunk ma sem. vhgy nincs kedvem sárban tapicskolni. :( a babakocsira esővédőt tennék, szóval még a friss levegő se lenne meg...
úgy tűnik, eladtuk a lakást. :) :) bonyolult ügy volt, még nyáron megírtuk a szerződést, de most realizálódott hogy a frank lejjebb ment. mindenesetre örülünk, legalább nem haza küldjük a részleteket, hanem itt félrerakjuk. ha oda szerettünk volna visszaköltözni, megtartottuk volna, de miután HA hazaköltözünk egyszer, akkor sem oda mennénk vissza, abba a lakásba, jobbnak láttuk eladni, nincs vele gond.

no iszom kv-t, tök álmosító ez az idő. :(

hibernia
 
 
 


Szívás ez a hozzátápi... persze abból részemről jó, hogy ki lehet váltani a szopit, én a reggel esti szopit szeretném olyan 1 éves korig megtartani, viszont napközben jó lenne ha zömében tavasszal már normál kaját enne.... akkor kicsit mobilisabbak lennénk.
Ma reszeltem neki répát, hogy kifacsarom a levét..nem jött belőle lé :roll: Jó minőség :twisted:

Na majd holnap vezsek a zöldségesnél.

Charlott tök jó, hogy jobban vagy és hát ja ilyen van és lesz így de jól kezeled ahogy látom :D

Monde: ámen, gyerekre fel :lol: :wink:

Amúgy a szomszédban, ahol a másfél éves gyerek van/volt elköltözött az anyuka a gyerekkel :( Szomorú, remélem rendeződik a helyzetük és csak egy kis idő kell..na de nem az én dolgom, csak szomorú.

Barba..almalétől is kikészült szegény? És mennyit ivott.....? Én csak kanalazok per pill....

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


El akartam menni 4kor sétálni, kapott tejcit, hogy ne séta alatt jusson eszébe..elaludt :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok csajok!

Mi jól vagyunk,Balu egész nap nyűgi,folyton ölben lenne,de sokszor még így is nyöszög.Nem tudom mi lehet.Apa sokat dolgozik,anyuval változatlan a helyzet,de már leszarom.Remélem itt mindenkivel redben van minden,nem tudok visszaolvasni,csak ezt az oldalt.

Hibernia:mi nem voltunk temetőben,nem tudtunk menni bizonyos okok miatt.De mondjuk én alapból nem szeretem.Balu csak fanyarún néz rám kb hogy anya ez mi ez nézése van :D

Hozzátápi:hát mi már csak reggel és este tápizunk,napközben rendesen eszik.Én a tápiról teljesen le akarok állni,így az elválasztásos módszert alkalmazom,tehát mielőtt éhes lenne adom neki a kaját,és hálistennek ritkán kell tápit adnom helyette.Aki nem akar elválasztást,csak hozzátápit annak javasolják két étkezés között a kajcsilást.

Barba:almától hasfájás?Én is úgy tudtam hogy z egyik legártalmatlanabb gyümi,azért ajánlják azzal ahozzátápit kezdeni.


Zsu:naa,Gabi nagyon ügyes,lehet ő lesz az első aki másni fog?Balu még mindgi csak hátrafele halad de úgy mint a villám :D Előre is próbálkozik,de nagyon nem megy még neki.Új felfedezése hogy milyen jó a nyálával játszani,és folyton köpköd,brrr-zik,meg gargalizál :D Halál édes :D

Na most hirtelen ennyi,kukacos alszik :) Megyek teszek-veszek.Pussz

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Charlott,
sajnalom az osszezorrenést... mi sokat vitatkozunk, de ki nem?

Zsu,
a szigoru napirend a rendes kajakkal magatol beallt. a gyerekeknek mintha ora lenne a hasukban és mivel a kajak fix idoben vannak és kiszamithatoak, a tobbi program (alvas, séta, ..) is helyre kerul. kell azért hagyni egy kis valtozatossagot is, mert kulonben a legkisebb dolog kizokkenti oket a rendes kerékvagasbol.

Monde,
mit értesz azon, h keveset hizott a fiad? és mikortol kapta ezt a sinlacot? itt ilyenrol szo sincs.

Hibernia,
igen, nagyon komolyan veszem a hozzatapit és egyaltalan nem akartam siettetni. Mivel valszinu nem lesz tobb pici babam, én minden percet élvezek Elisaval és nehezemre esik "elfogadni", h o is meg fog noni... olyan gyorsan elmulik ez a kor és én sajnalom. tudom most vagytok egy paran, akik hulyének néztek, mert éppen nem konnyu a babakkal, de komolyan mondom én igy latom.

Voltam ma a védononél és haaat Elisa nem hizott, sot 40 gr-mal kevesebb, mint egy hete. Volt ott éppen egy doki is és azt mondta semmi gond, a mult héten beteg volt, tuti fogyott 100-200 grammot és még nem hizta vissza. szerinte nincs Elisa alultaplalva és ugy gondolja az a gond, h én ennyire filozok ezen az egészen. mondta, h adjak neki nyugodtan répat, ha akarok... most mar megvarom a hétvégét, h apa is itthon legyen legalabb... paradox: ma este nagyon jollakottan fekudt le Elisa, napkozben 2 oranként szoptattam, ilyenre mar régen nem volt példa.
s.orsi
 
 


Ja még azt akartam, h nem csak attol oklendezhet Peti, mert nem izlik az ize, hanem esetleg az allaatol is. Nem? Mondjuk, ha nem teljesen darabmentes...

Barba, az almat nyersen adtad? és milyen almat? tényleg gaz, h hasfajasa lett tole..

Zsu,
a hozzatapit az elso alkalmakkor, amikor még életében nem latott kanalat a gyerek, érdemes nem farkaséhesen kezdeni. én ugy fogom kiprobalni, h amikor éhes par percig szoptatom és utana jon a kanal és utana szopival fejezzuk be.
a két szopi kozt szerintem nehéz kostoltatni, mert olyankor egyszeruen nem éhes. és ha nem éhes, akkor esetleg még azt sem fogadja el, ami izlik. vagy te nem igy latod?

Hibernia,
és én talan kicsit genya vagyok, de példaul a vizivasra nem kinaltam alternativat. viz volt és kész. a gyumolcslés viz mar izesitett viz, ha egyszer hozzaszokik...
s.orsi
 
 


Sziasztok!
Kristóf még mindig náthás... :(
Tegnap voltunkdokinál, kapott másik orrcseppet hátha ez már használ!

Megmérték 7,5 kg, hosszát nem tudom de nagyon megnyúlt, semmi fölösleg nincs rajta! :lol:

Védőnő nálunk azt mondta lassan adhatok neki csirkemellett meg k-betűsöket amik kicsit puffassztóak lehetnek! :shock:

Egyébként most hogy náthás nem nagyon akar hozzátáplálódni!

Én úgy látom hogy ez a hozzátáplálás dolog kicsit túl van misztifikálva pont erről beszélgettünk az egyik barátnőmmel! Vannak akik (és most nem rátok gondolok :wink: ) presztizskérdést csinálnak a dologból mert ők ezen a téren is "maximalisták" és ha éhen veszik a gyerek akkor is kizárólagosan szoptatni fognak hat hónapig ha van elég teje ha nincs és ez már rég nem a gyerekről szól mert nem hiszem hogy jó a gyereknek hogy állandóan éhes, mellette meg panaszkodni hogy sír a gyerek holott csak szerencsétlen éhes és mindenki boldog lenne ha kapna valami akár tápszert akár mást!
Én 1 éves koráig mindenképpen szoptatni akarok az immunanyagok miatt de az napi pár száz milliliterben is bennevan!

A Babák cimű filmet le lehet már tölteni szerintetek?

Annyira rossz ez az óraátállítás olyan szörnyű hogy ilyen korán sötét van! :twisted:

Hibernia szerintem is elöbb jógázni menj csak utána dolgozni :lol:

Én ezért kezdtem el suliba járni (környezetgazdálkodási agrármérnök leszek ha valaha sikerül levizsgáznom matekból ami még hiányzik :oops: ) hogy ne "csak" itthon legyek mikor megszületett a nagyfiam!
Egyébként meg sokan kérdezték hogy nem unatkoztam itthon majdnem 5 évig? Én meg néztem hülyén hogy mikor??? Sosem volt (van) jobb korszaka az életemnek nem kell mindennap bejárnom valahová, a legnagyobb szabadság, bár szervezés kérdése! Mikor tudtam munka mellett állandóan mászkálni, vagy barátokkal lenni, vagy ha gondolok egyet beülünk az autóba és meglátogatjuk anyuékat...stb. szóval akkor és azt csinálhatjuk amit akarunk úgyhogy ezt a felét is nézzetek, minden csak attól függ hogy honnan nézzük! :wink: :P

Na eldugulok, szófosásom van a nemalvástól, elnézést :oops:

kriszta0612
 
 


Hali,

Kriszta, pont a továbbtanulással akartam kezdeni a hsz-t! :wink:

Azt szerettem volna megkérdezni mindenkitől, hogy tervez-e tanulni a babázás alatt? :?: Én is gondolkodtam, de akit kérdeztem, azt mondták, hogy nagyon sok időt venne igényeb és akkor Kriszre nem sok jutna. :roll: Pedig valami humános dolgot szívesen elsajátítanék: csecsemőgondozás, pszichológusi asszisztens......

Hibernia: én is csak ajánlani tudom, hogy első körben próbáld meg kicsit kényesztetni magad: torna, csajos napok, mozi, tanulás.....és ha már így is unod ezt az életformát, akkor menj dologzni. :wink: De ez persze a szerény véleményem. Én imádok itthon lenni, egyik testrészem sem kíván visszamenni melózni. :oops: :)

Zsu: csak remélni tudom, hogy amit csinálok az jó. Majd évek múlva kiderül! :wink:

Orsi: örülök, hogy Elisa végül este jól megtömte pocakját, finom anyatejjel. :)

Tegnap este 5-kor a szokásos sétánkat próbáltam megtenni Krisszel, de szegény félt a sötétben. Hiába volt sok ember az utcán, vígasztalhatatlannak tűnt és sírt. :cry: Így kénytelen voltam karomba tenni és így sétálni. :? Hát, jól begörcsölt a karom, de azért egy órát lent tudtunk lenni a friss levegőn. :D

KépKép
charlott
 
 


Orsi, azt jelentette, hogy 3 hétig stagnált a súlya, aztán a negyedik héten minimálisat fogyott is. Akkor beparáztam, mert első gyerek volt, és adták a Sinlacot, amitől nagyon minimálisan elkezdett hízni. Most már tudom, hogy paráznom egyáltalán nem kellett volna, mert Ábel totál az apja alkata, nagyon vékony, és magas. Ez most, hogy majdnem 3 éves látszik rajta, de akkor, alig fél évesen még nem tudhattam. Szóval ugye Bori is három hete stagnál súlyban, de ő teljesen jókedvű, mozog aranyosan, alszik éjjel, szóval biztos nem azért nem gyarapszik, mert nincs elég ennivalója, hanem azért, mert letornássza.

Én úgy gondolom, hogy odafigyelni a helyes hozzátáplálásra egy gyereknél kortól függetlenül nagyon fontos, nem túlparázás. Mindent megtenni a szoptatásért pedig nagyon becsülendő, és valóban egyfajta maximalizmus, dehát az nem baj. :)

Mellesleg pedig egy csecsemő alultápláltságának számtalan jele van, melyet egy orvos azonnyomban kiszúrna.

Ja, és Bori ha egyszer elkezd szopni, akkor nem lehet leakasztani a ciciről addig, amíg jól nem lakik, különben üvölt, szóval nála nem jönne be a kicsi szopi utáni hozzátápi. :)


Hibernia, grat a lakáseladáshoz, bárcsak mi is... Minden reggel úgy kelek fel, hogy hátha ma jön valaki, aki megveszi. :) Reménykedek...

Na megyek valami gyors ebédet összedobni.
monde
 
 


Sziasztok!

Orsi köszi, ezt örömmel hallom, hogy a normál kaja azért kialakít egy rendszert..persze nem akarom vasakarattal azt betartatni mert kell a rugalmasság de ami most van az sem állapot hosszú távon

Kriszta, tök igazad ebben a jövök megyek amikor akarok -ha tudok- én itt vagyok ürömön, autó az sajna még nincs talán jövőre, a faluban meghalni lehet az unalomtól, barátaim napközben dolgoznak, így nem tudok velük talizni csak este mikor fürdi van.... stb. PErsze ettől függetlenül megvan a jó oldala is az otthon létnek, és ha az embernek vannak olyan barátai akik pl anyukák akkor azokkal össze lehet járni, na meg mi max 2 órát bírjuk tejci nélkül..így menjen az ember valahova.... szóval én ezért is várom, hogy normál kajázzunk, hogy legyen egy rendszer amire lehet tervezni..persze lehet én vagyok besz@ri, hogy nem merek nyilvánosan szoptatni, vagy félek hogy a buszon jön rá a gyerekre a nyughatatlan sírás de ez van.... szóval a lényeg, hogy meg tudom érteni Hiberniát :D
Én szerettem dolgozni, szeretem ezt is csak ez magányos nagyon

Orsi, igazad lehet ebben a 2 kaja közötti etetés kapcsán, amit leírtál tök jó...bár nem tudom Gabi hogyan reagál arra ha elveszem a cicit :D De majd kitapasztaljuk :D
Elisát sajnálom, akkor megy a répa hétvégén? Megértelek, hogy hiányozni ez a kor...de majd lesz rengeteg unokád :lol:

Csöpplány, Balu hogy alakul, normalizálódik? Remélem azért javul a kedved, és köszi a dícséretet :) Azért azt nem hiszem, hoyg mi fogunk először mászni..messze vagyunk tőle, de jól haladunk...és születése óta mehetnéke van Gabinak, aki élőben látta (pl Barba) tanusíthatja :D Ha kézben van is jár keze lába és dől előre ahova "menni" szeretne :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Ja, Charlott biztos, hogy a sötéttől félt? Már ilyen korban félhetnek a sötéttől?
Jajj amúgy itt falun ez a sötétség...nagyon félős dolog csak a ház előtt merek fel alá sétálni, mert itt normális a közvilágítás...sehol senki szóval hiába van negyed 6 olyan mintha éjfélkor sétálnék egy szellemvárosban...utálom!!!
Ja és ma is5kor kezdtük a napot :?

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


De jól elbeszélgetek magamban :D

Amúgy voltunk ma gyerekdokinál sajna mi is ekcémásak lettünk, de nem vészes, szóval csak popsikenőccsel kell kenegetni + teljesen ki kell iktatnom a tehéntejet :shock: Ez érdekes lesz..marad a szója mert imádom a krémleveseket és zömében azt szoktam alkotni....

NA de a lényeg, hogy Gabi rendben legyen :)

Ma kóstoltunk végre répalét...nézett rám megint mi a fenét tömök a szájába de a 2. kanálhoz már nyitotta a száját...bár lehet csak megint a kanállal akart játszani :lol:
Szóval holnap baracklé, pénteken lehet pihi és szombaton adok neki 1 kanál almapürét.... na nagyon kíváncsi leszek :D

És beborult :(

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


halli

húúúú tegnap szörnyű esténk volt, evett 9kor szokás szerint és fél 10kor elkezdtem ringatni. máskor 10kor szunyál most 1,5 óra után is csak ficergett. letettem, felvettem, ringattam, cumit adtam, gripe-t adtam, bekentem a fogát, semmi. egész nap aludt 2,5 órát, szóval nem aludta túl magát, mégsem bírt lefeküdni... :(
végül 11kor egyszer csak bealudt és ma reggel fél10kor mentem be hozzá... :shock: már fenn volt, nézegetett.
nem értem, miért nem alszik el, ha hulla fáradt. :(

3/4 10kor reggelizett!!! aztán délben tízóraizni kezdett, de bealudt, most letettem a kiságyba. "kicsit" el vagyunk csúszva. komolyan, mintha legalábbis előre állítottuk volna az órát, nagyon furi. :shock:

csak gyorsan, aztán ebédelek... :D

köszi a megértést, rájöttem, az zavar, hogy 16 éves korom óta kerestem valamennyit, most meg 0-t. mindig meg tudtam venni magamnak minden apróságot a saját pénzemből most meg egy nyomorék kávét nem tudnék kifizetni, mert nem keresek semmit. tudom, családban élünk stb stb de ez nem vigasztal. az akkor sem az én pénzem, nem én keresem meg. utálom ezt a kiszolgáltatottságot, sosem tapasztaltam még meg.

hú képzeljétek egy közeli rokonunk most válik: a férj elment egy másik nővel, két kisgyerekkel maradt az anyuka... :( jó, mi? a pasiknak a vérét tudnám venni, komolyan. "nem kapjuk meg otthon, ami kéne", "nem éltem eleget", "mindig olyan ideges az asszony" - hát komolyan, mióta megtudtam, csak anyázok. egy nőnek 100%-ban átalakul az élete a baba után, egy pasinak meg úgy tűnik egyáltalán nem. de most nem? egy férfi ugyanúgy dolgozik, ugyanúgy megtartja a hobbijait... mintha egy nő nem ezt szeretné időnként? (jó, biztos vannak, akik nem ezt szeretnék, de azért tuti vagyunk páran, akiknek néha hiányzik a régi élet) szóval tök nem fair az élet.
az normális ha egy férfi ugyanúgy él gyerekkel, mint gyerek nélkül, de ha egy nő szeretné ezt, azt már lerosszanyázzák. eh...

bocsi, este reagálok majd, most fel vagyok húzva csak tovább offolnék. :D

hibernia
 
 
 


Halihó!

Ma voltunk védőnői státuszvizgálaton.Baluval minden rendben,teljes mértékben utolérte a korosztályát,sőt :) 6660gramm é 68 cm :) Kis vékony nyurga legény :D Védőnő mondta hogy lehetne husosabb.Szerintem meg így jó ahogy van :)

Ma annyit alszik,hogy furcsálom.Védőnő felé menet 20 perc.Ott felébresztettem.Hazafelé jövet elaludt kb 10kor,és 12kor kelt.Evett és most megint alszik,már 13:15 ótaTehát már több mint 2 és fél órát aludt ma.

Zsu:hát nagyjából normalizálódott.Még mindig nyűgöske kicsit,de azért egyre töbet elvan megint magában,hálisten.De ha nem akkor csak kézben.Remélem csak front vagy a foga fájt.Ma aludt este 8tól reggel fél 7ig.Aztán még hétig elvolt a hasán a kiságyban.Aztán végigsírta a kajcsit,nem tudom mi lehetett,de gyanakszom a fogára,mert bekentem dentinoxal és akkor jobban evett,bár akor is felsírt néha :(
Ma alma-narancs-babapiskótát ebédelt.Aztán ebédre ha minden igaz a sült csirkecombból fog kapni egy kis krumplival.
Jajj és képzeljétek azt mondta a védőnő hogy tegyek kakaót a tápszerébe reggel,hogy néha az is változatos legyen.Vagy ne tápszert adjak neki hanem macikávét :) Na még ezt azért körbejárom :D Én elvileg már 2 hós korom után reggelire azt kaptam,meg feles tejből kakaót.Még rágódom.

Huu,csajok most ennyi jutot eszembe,csöng a tűzhely hogy megsütött,főzött :D Megyek ebédelek,míg alszik a pöcsös :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Az almát nyersen adtam lereszelve, kipréselve a levét, és csak néhány kanállal. Nem gondoltam, hogy ez lesz belőle. De azóta semmi gond. Tegnap adtam neki párolt répából és forralt vízből készült répapürét, mert azt készítettem a saját termésű répából, mielőtt megromlana. Lefagyasztottam jégkockatartókba, és maradt valamennyi, hát úgy döntöttem, teszek egy próbát. Betömött egy presszós pohárnyit, és ettől semmi baja nem lett. Viszont ma végre :) nem kakil óránként. :D :D :D Azért alkotott, de nem annyit.
Tegnap este óta nagyon fogdossa a füleit. Eddig is csinálta, ha fáradt volt, de nem ennyire. Szerintetek fájhat neki? Mindig adok rá sapkát, esetleg fürdés után fázhatott neki? Vagy nagyon nagy hülyeségeket kérdezek?!

Tök fura, én mindig ezt a részét vártam az életemnek, és el sem tudom képzelni, hogy visszavágynék dolgozni vagy bulizni. Gyerekkorom óta ez az álmom, és tök boldog vagyok, hogy végre itt tartok.

Jaj, ma olvastam a Kismamában egy levelet, és elbőgtem magam rajta. Annyira szomorú volt! (Egy nő elmesélte, hogy már a terhesség alatt kiderült, hogy beteg a baba, de nem akarta elvetetni, és 3 hónaposan halt meg szegény, addig mindennap minden percét kiélvezte vele az anyuka a kórházban, mert nem engedték haza a kisfiút.) Jaj, úgy elszégyelltem magam, hogy néha türelmetlen vagyok, ha Samunak rosszabb napja van! Ráadásul ő tényleg egy hihetetlenül nyugodt gyerek, nagy ajándék... :) Sejtem, hogy lesz még nehezebb első 6 hónapom is a későbbiekben. :D Amikor olvastam, Samu épp a hátamon aludt a hordozóban (ma épp nehéz napja van), ahogy felébredt, úgy megölelgettem, puszilgattam. Megőrülnék, ha történne vele valami. :( Ilyenre nem is szabad gondolni. :)

Lehet, hogy írtam hülyeségeket, nincs időm visszaolvasni. :? Bocsi! :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barb:valahogyy én is így vagyok vele,hogy nem vágyom vissza a régi életemet.Persze néha strapás meló az anyaság,megnem úgy sikerült a nap ahogy tervezem,én speciel nehezebben mozdulok Baluval ki,de ezt leszámítva imádom,és nem vágyom vissza a munkába.Ezért is szeretnék rögtön Balu után még egy tesót,hogy minél többet lehessek itthon.Nekem már kiskoromban is az volt az álmom hogy egy szép szerető családom legyen,és hogy csak a gyerekeimnek éljek.Mondjuk ez csak 3 gyereknél lehetséges teljesen,majd megfűzöm apát :D
Fülhuzogatás attól is lehet hogy jön a foga.Ezt olvastam valahol,meg anyatanyán is írta valaki.Ami fogzásra utalhat,az a kipirosodó pofi,vagy kipaatogzó popsi,vagy hőemelkedés,vagy nyálkás kaki,vagy fültépkedés,nyűgősség,vigasztalhatatlan sírás.Lehet hogy tényleg csak a fogzás miatt van.de ha aggódsz akkor nézesd meg dokival.Vagy nincs neki benne túl sok fülzsír és esetleg zavarja?
Répa nálunk is befutó :) Ami nyerő még nekünk az a körte,alma,na ezt enné kétpofára :D na meg a sütőtököt :D
Balu ma aludt egyszer 20 percet,aztán 2:15 percet,aztán 1 órát és most megint egy órát :shock: 3/4 7kor kelt.Elvileg 3/4 10kor fog elaludni.Persze ezt csak én gondolom :D

Többiek merre?Eltűntjeink???Anita,Mucus,Csigaby,Kovmarti??Ercsikati??bocsánat de nekem kifejezetten rosszul esik,hogy ide nem ír.Mert látom hogy a babaszépségversenyes oldalon irogat,meg iwiw-en is,és ide meg annyit se hogy jól vannak :? Na inkább mégse írom tovább amit akartam,nem akarok feszültséget.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jajj emg küldtem képet gmailre :D Mi így Halloween-eztünk :D Meg egy videót is küldtem,sikerült felvennem hogy Balu hogy gargalizál :D Na meg persze közben a szájába veszi a lábujját is :D

Na megyek,engedem a vizet Kicsi Gi-nek (ez az új beceneve mert folyton ezt mondja hogy gi,különböző hangmélységben és különböző nyálmennyiséggel :D :lol: )

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csajok én is mindíg arra vágtyam hogy gyerekeim legyenek, meg férjem stb, de rohadtuk nem mindegy milyen a gyereked!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Imádom Gabit és nem cserélném el semmiért, és nem is azt mondom, hogy hiányzik a régi életem...néha belegondolok abba a kötetlenségbe de akkor meg ezt kívántam.... én amúgy sem vagyok egy otthonülő típus így ez nekem itt falun kínszenvedés de ha nagyobbak lesznek a gyerekek imádni fogom a sok kirándulást mi egyebet.... na de a lényeg, hogy ha egy kiegyensúlyozott gyerekem lenne én is az lennék...ha egy nyughatalan gyermeke van az embernek akinél nem a nehéz napok ritkák hanem a simák akkor szerintem érthető, hogy besokal és elábrándozik milyen lenne ha kicsit máshol lenne vagy máshogy... de én akkor sem cserélnék semmi pénzért...csak k*rva nehéz nem néha..napról napra mikor a gyerek hulla fáradt kifeszíti magát a kezedből hajnali 5kor de nem akar elaludni még vagy 2 órát az idegeid meg kivannak hazajön apa ő az isten és nem érti mi bajod, de vacsi az legyen stb.

Na bocsi nem ennyire gáz a gyereknevlés imádom, de nem minden gyerek egyforma így más-más érzelmeket váltanak ki az emberből.... és azért mert vagyunk olyanok, akik nem ritkán besokalnak azok ettől függetlenül ugyanúgy szeretik a gyerekt, vágytak erre és vágynak is rá stb..csak emberek és ezáltal elfáradnak, idegesek stb...

Na a lényeg,most kifakadtam, de nem ellenetek csak megint a férjem hozta ki ezt belőlem, senki munkáját/gyerekeét nem akarom ezzel márni!!!!

Puszi

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


hát igen, tuti a hozzáállásban is lehetnek különbségek... :) már írtam asszem, hogy én vhogy sosem voltam az a babázós típus, gyerekként sem babáztam sokat... :oops: persze akartam mindig babát, csak - hogy írjam, hogy ne értsétek félre - nem ez volt életem leghőbb vágya. :roll: persze, nagyon szeretem ezt a rosszcsontot, de nem az volt, hogy évekig gondolkoztunk róla, vártuk... lehet ez is számít... én mondjuk menyasszony sem akartam lenni soha... :D
no most tuti jól hülyének néztek, nem tudom, hogy fogalmazzam meg jobban, nem vágyom a Peti nélküli életre abszolút, ez biztos, csak néha jó lenne egy kis nyugi... ez ezzel jár, látom én, csak nehezemre esik elfogadni. :D

hú barba ne olvass ilyen cikkeket / leveleket... amúgy én is rettegek, hogy valami történik velünk, Petivel, de ilyenkor mindig elhessegetem a gondolatot, nehogy "bevonzzam". nem hiszek benne, de mi van, ha mégis van benne vmi? :) szóval negatív gondolatok viszlát.

ma amúgy tök jó napja volt, még mindig ömlik az eső :evil: de sétáltunk fél órát (térdig ázott fel a farmerom kb) meg rájöttem egy új nevettetésre: leteszem az ágyra és odagurulok hozzá. hát ettől teljesen odáig van, le is videóztam, kacag vagy 5 percig, tök vicces.

ja képzeljétek cuppog folyton. ez mi lehet? :shock: nem éhség az tutter, mert egész nap csinálja. mintha szívná a fogát elég fura... meg kapirgálja az alsókat, mintha ki akarná szedni... :shock:

apa ma 9kor jön, ez elég gáz, mert nagyon taknyos vagyok, folyik az orrom, mint állat + torkom is fáj és utálom így fogdosni szegény gyereket. :? remélem nem kapja el...

tök jó, hogy bejött a répa Samunak! zsu, te ilyen sűrűn adsz újat? úgy értem holnap már újat kóstoltok?

no felébredt, elaludt szopi közben, most jön a 2. adag asszem... :)

hibernia
 
 
 


Zsu:maximálisan megértem amit érzel.tényleg nekem egy rossz szavam nem lehet.Most mióta felébredt megnéztük közösen a tegnapi bari köztöt,mert lemaradtunk róla.Szépen ült végig az ölembe és nézte ő is,meg közben kajált :D Azóta meg a földön játszik,most épp a pancsi előtti puccoskodás megy.Szóval immáron másfél órája tök jól elvan :roll: De tényleg igazatok van,amikor Balu kezelhetetlen én is gondolok zöldeket.És akkor nekem csak néha csinálja.

Hibernia:Balu is cuppog :D Csináltam arról is videót,elküldöm gmailre.Neked is ilyet csinál?majd írd meg :) Cuppogás lehet a foga miatt is,nem?ogy fura neki hogy van,és felfedezi.
Jobbulást neked.Én meg most attól parázok,hogy kezd kifele jönni a herpesz az orromon :? És félek nehogy Balu is elkapja.Tiszta para vagyok :?

Valaki kérdezte ha jól emlékszem a hozzátápi mértékeit.Én úgy tudom hogy első nap csak 1-2 kanálkával kell adni.Másnap ugyanabból 5-6 kanálkányit.Harmadnap már 8-10 kanálkányit és negyedik nap lehet "sokat" adni.Tehát amenyit meg akar enni.Aztán amikor egy gyümi már megy,és nincs gond,akkor jöhet a kövi gyümi.

Na megyek fürdetni

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


visszaaludt. :lol:

hallo zsu, igen, ezt kihagytam, hogy ráadásul vannak könnyebb-nehezebb gyerkőcök... :)

mit művelt a férjed? :) mesélj!

engem most csak az készít ki, hogy nappal zérót alszik kb... felkelt ugye 9kor az oké aztán dél körül cicin elaludt fél órát, 3kor elmentünk sétálni, aludt 20 percet és most negyed 7kor megint elaludt ugyan cicin, de ha most egy órát alszik is, az összesen nincs 2 óra...

csöpplány, úúú, balu lassan azt eszi mint ti! :) jól haladtok!

no felébredt tényleg, sírás :?

hibernia
 
 
 


csak megijedt. :D
szóval akkor 1 óra 20 percnél tartunk nappali alvással. :? 1 évesen mi lesz? :lol: egész nap itt fog tombolni? nem tudom, kire ütött én imádok aludni. :)

no folytatjuk a kaját...

hibernia
 
 
 


hát az tényleg nem sok.Nekünk azért a napi 3 óra meg szokott lenni.Egyszer volt egy 3* 30 perces alvása nappal.hát volt is nyűgi estére rendesen.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Na elküldtem a cuppogós videót is.Hibernia majd írd meg,hogy így csinál-e Peti is :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hibernia, Zsu: köszi a facebookos tetszést! :lol:

Zsu: én szerintem a sötéttől fél Krisz. Ma is megpróbáltuk a sétát 5-kor, de megint a karomba kéreckedett. Eleinte elvolt, néztük a kirakatokat, de pár perc múlva megunta és hangosan sírni kezdett. Akkor hallgatott el mikor a hazaértünk. :roll:
Sajnos egyre sötétebb lesz...ki kellene valamit találni erre....

Hibernia: Krisz sem nagy alvó. Nappal alig alszik 1-2 órát. De ehhez már hozzászoktam és nem is altatom napközben.
Cuppogás normális dolog, biztos sok nyál van a szájában, aztán játszadozik. :wink:

Hát, nem sokan nyilatkoztatok a tanulásról, akkor ezek szerint nem aktuális ez a téma. :oops:

Ma is voltunk játszón és vicces jelent részese lehettem: egy anyuka mellém ült a 7 hós babájával. Krisz az ülemben ficánkolt éppen, élvezte, hogy minden mozog körültötte. :)
A másik baba csak feküdt a babakocsiban és így nézelődött csendben. Mikor éppen a hitetlen anyukát próbáltam meggyőzni, hogy Krisz még csak 5 hós, akkor babócám a nő felé fordult és el kezdett dumálni hozzá (babanyelven). :D Az anyuka erre még jobban meglepődött! :shock: :) Hát, igen a babák nem egyszerre fejlődnek.

KépKép
charlott
 
 


Charlott:bocsika,én úgy látszik nem olvastam ezt a kérdést,de akkor most válaszolok :)
Én tervezem a tanulást,kb mikor Balu betöltötte az egy évet utána.Én egy üzletvezetői tanfolyamot tervezek elvégezni.De még nem 100 %.Az tuti hogy szeretnék tanulni valamit,mert a régi munkahelyemre bnem biztos hogy vissza tudok menni,mert az 12 órás,és nem hiszem hogy emgoldható lenne egy 8 órás.Mivel párom 24 órába dolgozik,ezért még neccesebb a 12 óra.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány: :lol:
hát ez az nálam is rezeg a léc a melóhelyen. :roll: De olyan szakmát kellene választanom, aminek van kereslete, azaz rögtön találnék munkát is. Az általad választott üzletvezetői tanfolyam pont ilyen. :wink: És azt már tudod, hogy mennyi időt vesz majd el? Ki fog addig vigyázni Balura?

KépKép
charlott
 
 


Charlott, szerintem nem fél, hanem unatkozik. Nincs mit nézni a sötétben.
monde
 
 


hú csajok belehúztatok.

alig várom, hogy reagáljak, gondolom ti is... :D :D

Peti eleinte sírt mikor sötétben tettük be a kocsiba (mínusz 3.-on van a parkoló), most már megszokta, ha benn várom, nem zendít rá... szóval talán lehet, hogy már most félnek a sötéttől... elvégre tényleg félelmetes. :lol:

tanulás: én már a németet kezdeném el végre, csak még nem vettem jó könyvet hozzá. :( továbbtanuláson én is filózom, online-okat keresek most otthon meg itt is... illetve szeretném "honosítani" az otthoni diplomáimat itt. hogy ezalatt Petivel ki lesz - no ezt még nem dolgoztam ki... :? talán anyukámat kihívjuk, pedagógus, nyáron szabad...

alvás: én azt nem csípem, hogy álmos, de nem alszik. ha nem nyűgösködne a fáradtságtól akkor oké, legyen fenn... de így, hogy nyüszizik, mert hullafáradt, ez nem tetszik. :(

cuppogás: hasonló, hasonló, de nálunk az öklét is szopizza közben, vagy szívogatja vagy nem tudom. :D

no fürdetés lassan, este még próbálok jönni.

hibernia
 
 
 


aztaaaa hogy beindultatok!

szerintem teljesen normalis, hogy a nagytobbség most 5-6 honap utan el van faradva. Régebben irtam mar, az ANYA az 24 oras allas, az APA viszont nem. Olyan ez a gyereknevelés, mint egy hullamvolgy. egyszer fent és egyszer lent. Mi is csak emberbol vagyunk. én tulajdonképpen a tarsadalomra haragszom az oriasi nyomas miatt, mert elvaras, hogy egy no legyen szuper anya, szuper feleség, csinos, és érdekes és dolgozzon és stb stb.

éppen ezért viragzik ez a babanet és hasonlo oldalak. mindenki egy teljesen virtualis vilagba kényszerul, nincs ido semmire, sokan maganyosak, tanacstalanok stb. régen mikor tobb generacio élt egyutt, nem volt ilyen gond, h nincs kihez szolni, stb. bar én ezt sosem ismertem.
és ugy gondolom, akkor valik felnotté egy ember, mikor gyereke szuletik, mert oriasi felelosség és emiatt minden megvaltozik... és baromi nehéz, de szerintem soha senki nem fog olyan feltétlen szeretettel szeretni, mint a sajat gyerekeink. és ezért megéri. lesz idonk majd pihenni nyugijas korunkban... (Zsu, ez eddig eszembe sem jutott, h hany unokam lesz??? :) )

Charlott
én is jatszadozom a gondolattal, h tanuljak vmit, de aztan mindig elnapolom a kérdést. kb 5 éve mar...

Elisa is cuppog, néha szopja a nyelvét is és o is kapargatja a fogat...

Napkozbeni alvas altalaban 2 ora, 2 részletben. éjjel viszont tarjuk a 12 orat, két szopival kozben. mar kezdem elveszteni a reményt, h egyszer majd ujra atalussza az éjszakat, mint régen...

Zsu, és 5kor hogy hogy nem alszik vissza? tok sotét van olyankor még. én mindent teljesen sotétben csinalok éjjel vele, nem kapcsolok lampat, a mobilommal szoktam vilagitani, ha tisztaba kell esetleg tenni, és hagyom szopni, mig el nem alszik rajta, aztan vissateszem a helyére. na errol majd le kell szoktatnom magam, mert ez gatolja a gyereket abban, h egyedul aludjon...
s.orsi
 
 


szerintem nem félnek a sotéttol. foleg, ha anya a kozelben van.
s.orsi
 
 


Charlott, engem is érdekelne valami hasonló, mint amit először írtál. Csecsemőgondozás, ilyesmi... Vagy én mozgásterápiára gondoltam, de nem hiszem, hogy lesz kedvem a tanuláshoz. Főleg, ha addigra pocakban lesz a kistesó, és egész nap csak aludnék, mint annak idején Samuval. :)

Csöpplány, köszi! Megnyugtattál. Amiket felsoroltál a fogzással kapcsolatban, több is előfordult a napokban, bár a szájában ennek semmi jele nincsen. Lehet, hogy csak tavasszal lesz foga? :shock: :lol:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Monde: gondolod? Eddig mikor Krisz unatkozott, akkor egykedvűen nézett maga elé és nyüszögött. Ez az ordíbálás új tőle, remélem egyszer csak megszokja a sötétet. :wink:

Barbazso: hát ez az, vajon lenne elég idő a tanulásra és hogy közben gyereket is nevelünk ?

KépKép
charlott
 
 


Charlott
és ha délutan sétalnal? este igy osszel mar olyan nyomott a levego, fust van meg minden
s.orsi
 
 


ja még azt akartam, hogy elfelejti az ember mi is volt olyan nehéz. én csak arra emlékszem, hogy a 2. gyerekemmel a falat vakartam volna legszivesebben, de azt mar nem tudom konkrétan felidézni, miért. csak a nagy altalanossagkat, nem aludt, nem evett, stb..

mentem aludni. nyugis éjszakat mindenkinek!

ki az aki itt stabilan minden éjjel alszik? csak kivancsi lennnék..
s.orsi
 
 


Tényleg, nyelvtanulás... Én angolul akarok, és hát a németet sem ártana felfrissíteni, bár nem használom. :)

Fura, hogy a babanet még nem állította át az órát. Néztem, hogy jesszus, fél 11-kor fürdet Hibernia?! Aztán rájöttem, hogy nem Magyarország... De még úgy is elég késő, és akkor látom, hogy még itthon sincs annyi idő. :)

Zsu, én tökre tisztellek téged, meg a többieket, akiknek állandóan azon jár a fejük, hogyan szórakoztassák a gyereküket. Ráadásul neked még ott vannak a hétfők is, amit senki nem kíván magának ilyen formában... :D
Szóval nem fényezni akartam magam azzal, hogy én élvezem az anyaságot, csak leírtam, hogy hogy vagyok vele. Én mondjuk a terhesség alatt sem unatkoztam egy percig sem, pedig akkor költöztünk vidékre, senkit nem ismertem, és nem jártam dolgozni. Nem vagyunk egyformák, nekem társaságból és programból elég volt annyi, hogy néha vendégeket hívtunk. :oops: :)
Sajnálom, hogy kiakadtál (nagy) Gabira! Ma én is nagyon kifakadtam. Bementem Samuval a központba személyit intézni neki (útlevelet akartam, de kiderült, hogy elég a személyi is), erre nem fogadták el az anyakönyvi kivonat másolatát, hogy csak eredeti jó. Barnus akar mindenképpen Erdélybe menni bemutatni Samut a rokonoknak, de én intézzem a hivatalos ügyeket, én szerezzek baby sittert az állatainkhoz,... Annyit kértem tőle, hogy interneten nézze meg, mi kell az útlevélintézéshez. Hát elfelejtette... Én meg bebumliztam Samuval a központba, ami 20 perc gyalog, sorban álltam, és jöhettem haza. Erre a hazafele utat végigbömbölte Samu. Totál kiakasztott. :) A végén már kivettem a kocsiból, és ölben vittem, persze rögtön semmi baja nem volt. Fú, remélem, csak a front miatt volt hülye napja! Egész nap ezt játszotta. :)
Na, de amin végül totál felhúztam magam, hogy felhívtam Barnust, hogy elmondjam, hogyan jártunk, erre közölte, hogy majd visszahív később. Tök kis semmiség, de úgy kiakasztott! :lol:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Orsi, én nem. :D Szinte egy teljesen átaludt éjszakánk sem volt, csak ha az éjféli elalvástól reggel 6-ig alvást annak vesszük, de olyan is csak egy-két alkalommal volt. :)

Charlott, hát igen... Sokan meg tudják oldani, mert meg lehet, de kérdés, hogy akarjuk-e annyira a tanulást, hogy érdemes legyen megoldani. :) Olyan rövid ez a pár év! Amúgy mindig tervezgettem, hogy majd ha itthon leszek a babával, tanulok, de most nem fűlik a fogam hozzá. :D Talán később. Én is folyton halogatom. A diploma óta egy tanfolyamot végeztem (amúgy nulla hasznát vettem), azt is azért, mert a barátnőm rávett, hogy menjünk együtt. Könnyebb, ha valaki tartja benned a lelket, tudjátok cserélgetni a tételeket,.... Most egy családi napközin töröm a fejem, mert nem szeretnék visszamenni Pestre. Még nem tudom, kell-e valami plusz végzettség hozzá a tanítói diploma mellé. Mondjuk hely is kéne, de az már mellékes. :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


családi napej? az tök jó! :) csak hát annak is utánanézni... áááá...

orsi, néha azért nekünk is eszünkbe jut, hogy óóó hát most ilyen pici meg nyűgös, de majd ha nagyobb lesz, hogy vissza fogjuk sírni ezt a szép időszakot... elég nosztalgikus vagyok, szeretek a múltba vágyódni, még ha a múltban nem is voltam 100% elégedett... :) amúgy igazad volt, az állaga nem jött be a krumplinak...
ja és ma vízzel csináltam rizst - imádta. :)
a vizet próbálom én is tartani de nem issza abszolút és félek, beszorul... :oops: ezért adtam ízesítettet, hogy legalább vmit igyon...

kriszta sajnálom a náthát. :( szívózzátok az orrát? tök jó, hogy vmennyit tudsz tanulni 3 gyerkőc mellett!

monde, hát mákunk volt a lakással - a szomszédunk úgy döntött összenyitja a 2 lakást... :lol: miért is akartok költözni?

zsu, hát elhiszem, hogy félsz a sötétben... :? nálunk pont az ellenkezője van: sétálunk és mindig millióan jönnek, éjjel-nappal is... :? ez sem jó. mindig hangzavar van, parkokban, eldugott utcácskákban is. ekcémát sajnálom. :?

csöpplány, ezt az alma-narancs bigyut te csináltad? én asszem lassan belenézek a szakácskönyvekbe, mert rátérünk a 6 hósan adható cuccokra (sárgadinnye, tök stb)... furi ez a kakaó ötlet... :roll: meg a tej... :shock: azt olvastam, ők nem igénylik úgy a változatosságot, mint mi...
a fotók tündériek!! mi is láttunk ilyen csontos rugit, de maradtunk a tökös bodynál... :D

barba a fülfogdosás jelentHET fülfájást... meg hogy rájött, hogy van füle. :)
holnap bemegyek a kp-ba vennem kell alvórugit Petinek, de lehet rózsaszín lesz, mert kékből már minden mintás van... :lol:
mikor mentek Erdélybe? gáz lehetett az ügyintézés... :?

jaj jut eszembe, nálunk a fog lehetett a baj, ugyanis ma este (!!) hasmenése volt szegénynek. no ilyen csak egy hónapja volt, mikor kijöttek az alsók... kicsit nyálkás is volt. bocs, too much information... :lol:

cuppogáshoz még, megfigyeltem jobban: úgy csinál, mintha majszolna vmit... :lol: levideózom holnap.

nálunk sincs egész éjjel alvás, 2-3x ébred minden éjjel olyan 10-30 percre.

no jó éjt szépen reagáltam :vállvereget: :lol:

ja mayday beköltöztetek?

hibernia
 
 
 


csak mosolygok magamban...

amikor Maté megszuletett szerettem volna szulészno lenni, utana csecsemoapolo, mikor ovis lett, majdnem nyitottam egy csaladias francia ovodat Pragaban (akkor ott laktunk és semmilyen végzettség nem kellett hozza...), mar a hely is megvolt... aztan mikor kezdett a gyermeknevelés egy igazi rejtélyé valni, szivesen tanultam volna gyermek-pszihologiat. és itt megallt. Miota iskolasak, nem vagyom arra, h tanitono legyek....
s.orsi
 
 


Hali,

Orsi: Krisz este 9-től hajnali 3-ig alszik általában. :lol: Ezt végig alvásnak tartom, mert ezidő alatt tudom kipihenni magam én is. :wink:

Hibernia: vállveregetés küldve. :wink:

Barbazso: családi napközi! :) igen, de jó is lenne! nem rossz ötlet. Kár, hogy messze lakunk egymástól, mert biza csatlakoznék. Rá is kerestem a neten, erre tanfolyam is indul!
És itt a családi napközi működésének követelményei:
www.szmm.gov.hu/download.php

Jaj, Krisz éppen most akar kiesni a hintájából! :shock:

KépKép
charlott
 
 


ezt megúsztuk.... :oops:

Orsi: különben ez nekem is megfordult a fejemben, hogy csak azért szeretnék gyerekekkel foglalkozni, mert éppen ez köti le az életemet. De ki tudja, hogy pár év múlva mi fog érdekelni? :D

ah, mennem kell, Krisz nem bír magával! viszem a friss levegőre, süt a nap! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára charlott 2010.11.04 09:23-kor.

KépKép
charlott
 
 


orsi ez tök jó. :) :)
amúgy míg nem volt Peti, én is filóztam a gyerekpszichológián, bár már ott éreztem, hogy nem teljes erőbedobással akarom csinálni, de hát a társadalmi elvárások... :lol: aztán mióta megvan, biztosan tudom, hogy felnőttekkel szeretnék inkább foglalkozni... :) a legaranyosabbak a gyerekek persze, de nem tudnám tökéletesen csinálni, most úgy érzem...

charlott milyen hintája van Krisznek?

húúú én bazi rosszul aludtam, fejem, torkom, hasam fáj(t) meg tök be van dugulva az orrom. :cry:
csak éljük túl ezt a napot. :?

hibernia
 
 
 


HAli...hát bocsi a tegnapi kirohanásért..el sem mertem olvasni :oops: Eleve gyorsan írtam mert a férjem épp fürdetett de nem lettem kész mire ők hát nem túl kedvesen hívott :(
Amúgy nem volt semmi gáz csak feszült vol ő is meg én is Gabi pedig egész délután nyűglődött de ez van...vannak ilyen napok is.Amúgy gyerek mellett én sem mennék vissza dolgozni, és Charlott sajna én tanulok, angolt de szerintem szívás. Persze ez gyerekfüggő.... Gabi is olyan 2-3 órát alszik napközben (8-9 órát este 2 megszakítással) szóval nem nagy alvó így én sem tudom magam kipihenni, a napi 30 perces alvások alatt mire eljutok oda, hogy na jó tanulok addigra Gabi felébred..ált úgy szoktam tanulni, hogy Gabi játszik én meg olvasom neki de ez is max 10-15 perc mert nem bír meglenni, 15 perc alatt meg szerintem nem lehet tanulni, leteszem a hátsóm és akkor tanulok 1-2 órát ... és ha belegondolok hogy valami mást kellene tanulnom..szóval Gabi mellett nekem a nyelvek maradnak, a legtöbb anyuka azt tanulja és nagy haszna is van. De nehéz, ha tehetném nem csinálnék semmit csak agyerekkel fogalalkoznék. Én új dolgot már nem akarok tanulni, van informatikai végzettségem majd 7 év banki tapasztalatom és talán lesz egy nk-i kapcsolatok diplomám... ezzel már csak el tudok helyezkedni ha a Bank nem felel meg a gyerekek után.

Hajnali kelés: Orsi minden tök sötét!!!! Ha mázlim van 1 óra alatt vissza tudom altatni egy 30 percre de ált 7kor van a köv alvás (30,40 perc). Nekem egész este megy az angel care-s éjjeli fény így nincs fényváltozás mikor csinálunk valamit, de ha pl altatom és kijövünk a lakásba, akkor a tv piros pontja, vagy a digit óra fénye leköti..szóval ennyi felébred, kipattan a szeme és kész

Ezzel a nem alvással nekem is azért vannak problémáim, mert a gyerek fáradt mégsem alszik annyit amennyivel kipihenné magát, így viszont nem játszik napközben hanem szenved... ördögi kör.

Milyen jól beindultatok amúgy este :D

Amúgy a gyerek természete eszembe jutott Barba, őt ismerem személyesen, hoyg Ti is a férjeddel nyugodtságott és szeretet sugároztok, nem csoda, hogy Samu is ilyen, mi viszont férjemmel impulzív emeberek vagyunk -főleg a férjem- sokat jövünk megyünk, mindíg csinálunk valamit, sok program stb...szóval nem csodálom, hogy a gyerekem sem épp a nyugodt típus..persze hozzá teszem szerintem én még nyugis vagyok de a férjem... dettó mint a fia szülei sokat mesélnek erről, hogy milyen nehéz volt vele és "hiperaktív" volt (bár utálom ezt mondani bárkire is) szóvala gyerek azthiszem ezt örökölte :?

Amúgy amin még felidegeltem magam mostanság, anyósom annó állandóan azon lovagolt, hogy élete legszebb 5 éve volt, amit otthon töltött és milyen fantasztikus meg hasonlók, megszülöm a gyerekem.... kapok egy tarkónvágást milyen nehéz is erre közli, hogy igen, minden este sírva feküdtem le Gabi mellett olyan nehéz volt...
Na az ilyen emberektől vagyok ki, bemeséli milyen szupi közben nem is.... had legyünk őszinték anélkül, hogy megbélyegeznének és had mondhassuk hogy cseszett nehéz nőnek lenni, mert amit Orsi írt az sajna tényleg úgy van és talán ez a sokminden az ami az anyasággal tetőzik

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


-húú de hosszú lettem :oops:

Hibernia jobbulást! Mézes citromos tea!!! :D Meg kitartás! :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Zsu,
a hajnali ébredésnél ha ugy érzem Elisa nem alszik stabilan vissza, inkabb ott hagyom az agyban mellettem. ma pl fél7kor ébredt, nem hiszem, h éhes volt, de ez olyan szar idopont, mert késziteni kell fél8korul a tobbi gyereket iskolaba. Igy megszoptattam és én szépen felkeltem, o meg ott maradt az agy kozepén. fél 9kor ébredt, nagyon jo kedvuen. és ha nem kell felkelnem, mert mondjuk hétvége van, akkor egyutt alszunk tovabb. vannak hetek, amikor ez gyakori, vannak, amikor egyaltalan nem fordul elo. szoval nem szokott oda.
s.orsi
 
 


zsu, köszi. :) már ittam két bögre teát, de még mindig zúg a fejem. :?

az idő mindent megszépít - közhely, de igaz... :)
amúgy anyukám mondta, hogy Peti egy aranycsillag hozzám képest, aki másfél óránként kelt 3 éves koráig... :oops: szóval nálunk megvan, kitől jöttek az aktív gének. :D a férjem jobb volt gyerekként...

ja - és ezzel nem kicsinyíteni akarom pl Barba érdemeit de - azért más nagycsaládban felnőni meg kvázi egyedül... nekem se kisebb tesóm, se rokon gyerek, semmi... néha tök hiányzik egy "modell" mit hogy kell csinálni... :? és nem mentegetem magam, félre ne értsetek, csak egy (viszonylag) nehéz természetű gyerekkel, külföld miatt nulla segítséggel, zéró családi előképzettséggel elég hátrányos helyzetben érzem magam néha. :D

no de belejövünk még jobban, az tuti... :) :) és ma kisütött a nap!!!! vasárnap óta először, el sem hiszem!!! :) :) :) fúj a szél még mindig, de most már nem érdekel, kimegyünk sétálni...

hibernia
 
 
 


Barba:
fülhúzogatás nálunk is van, szerintem a fogzás miatt. Bár nálunk sokszor olyankor csinálja, mikor „tiszta ideg” (pl nem jön elég gyorsan a tápi a cumisüvegből, stb). ;-)

Hibernia:
a cuppogás Ádinál is nagy favorit. Sokat látott nőkollégáim szerint akkor csinálnak ilyet, mikor jön a foguk… és ha még a kaksi is hasonlókra utal, akkor lehet, hogy hamarosan felül is növesztetek… :-)

Charlott:
tanulást én is terveztem, persze folyamatosan csak halogatom. De terv, hogy felfrissítem az angolomat és a franciámat, és tök szívesen megtanulnék olaszul v. spanyolul. Na meg be szeretném fejezni a családterapeuta képzésemet, de azt még nem tudom, hogy oldom meg, hogy teljes napra magára hagyjam Ádót…
Usziba minden pénteken voltunk eddig (bár még csak 3alkalommal), és most is szeretnék menni. Csak azt nem tudom, hogy sikerül a dolog, mivel az óraátállítás előtt pont tök jól jött ki, hogy alvásidő előtt volt az úszás, most viszont pont akkor lesz tiszta nyűg, vagy már alszik is… Szóval, kérdés, hogy tudom jól alakítani a dolgokat. Ti tervezitek, hogy jöttök holnap? Meg most néztem még egy helyet: Diósdon. Én nagyon megszerettem a csajt, aki tartja Érden az uszit, úgyhogy remélem a péntek megoldható lesz valahogy itt. De a diósdi helyen kedden is van, és agyalok azon, hogy heti kétszer menjünk, hátha segít egy kicsit Ádónak a mozgás, mert nagyon mozogna ő, csak hát nem épp kicsi a súlya, amit mozgatnia kéne. :-)

Orsi:
teljesen egyetértek. A társadalmi nyomás tényleg frusztráló, és abszolút nem fair, hogy ennyi szerepet vár el egy nőtől, és persze mindben nyújtson 100%-ot, ezzel szemben a férfi csak legyen férfi, esetleg még családfő. De az élete nagyjából változatlan marad, elmehet a haverokkal, amikor csak akar, éjszaka sem ő kel, a napjai változatosak, szemben az anyáéval, és persze a hobbiait sem kell feladnia. Hozzáteszem: én imádok anya lenni, és ez volt a legnagyobb vágyam, és remélem még lesz 1-2 kistesó is, de tény, hogy eléggé önbizalomlohasztó, ha az ember a 100 elvárt szerepe közül csak 1-ben is alulteljesít a maximumhoz képest, akkor nem azt kapja meg, hogy „viszont tök jó anya vagy” vagy „de csinos vagy”, hanem „már megint nincs elpakolva” vagy „mikor eszünk már? (mikor egyik kezeddel gyereket ringatsz, másikkal pedig próbálod befejezni a kaját…)
Húúú, asszem én is kicsit kiadtam a feszültséget, bocsi! ;-)

KépKép
seidelm
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?