Új privát üzeneted érkezett!

halihó

no itt vagyunk. :D
milyen otthon az idő? itt ömlik az eső, kopog a tetőablakon. :?

charlott nem tőlem kérdezted, de mi is masszírozunk, a felicitas csomiban volt egy könyvecske, aszerint. ez olyan 10 perc kb, Peti szereti nagyon, tök aranyos. a kedvence az I love you - ezt próbálja a szájával formázni is, megzabálom. a you néha össze is jön. :lol: lassan mondom neki, tagoltam, hogy könnyű legyen persze.
a túlpörgetés alatt azt értettem, hogy olvastam, hogy ha túl felpörgetjük a babát fekvés előtt nyűgi lesz és nem tud elaludni. pl ezért szar, ha hazajön apuci fürdetésre, próbál játszani nagyokat a gyerkőccel, az meg szegény tök felpörög, pedig le kéne lassulni. azt olvastam, lefekvés előtt "tilos" a játék, az utcsó szopi előtt is már le kell lassítani, utána meg végképp - masszás, nyünnyögés max, emelgetni, dobálni pl nem ér. :lol:

amúgy én is beállok az egyedül társasozók körébe, emlékszem én egyedül gazdálkodj okosoztam. :lol: meg tulképp mindent egyedül csináltam, ezért sem tudok talán csapatban dolgozni, inkább egyedül szeretek... :)

ha nyűgös az egyedül játéktól én leülök mellé... ott netezek :oops: vagy mit tudom én, végzem a dolgom, ruhákat hajtogatok stb. azt elnézi. ha nagyon beálmosodik, felveszem és elaltatom...

az almával hogy érted, hogy kijött mind? emésztetlenül? :roll:

nadi, Gréti is liheg? :) megnyugtatsz... nem sípol ő, csak hiperventillál. :) de csak ha izgul. :D

tök jó, hogy elmentetek kajálni, rátok fért már. ;) nagyiékat sajnálom, nekem nincsenek igazán nagyszüleim csak egy papám, de ő 20 éve beteg, szóval petit még nem is látta, nem az ő hibájából persze, szóval a férjem nagyszülei ilyenek, megszületett Peti, fel se hívtak, hogy gratula, de mikor anyósom elment hozzájuk, mondták, hogy meg vannak sértődve, hogy miért nem vittük már megmutatni a babát kb 2 hetesen.... :? ők nem jöttek volna át... :( meg nem is hívtak persze... eh... nem lehet mindig mindenkinek megfelelni...
nem értem, miért nem kezdhetitek még a ht-t... :? sajnálom. ez így gáz eléggé... mi lenne ha titokban próbálkoznál? :) elvégre ha nem ennél a dokinőnél lennél, már mehetne a dolog... :? :? :? nekünk az otthoni + itteni sima orvos is javasolta, már 4 hósan...

folyt köv.

hibernia
 
 
 


cyntia anyukád elég komoly probléma. :?
mi lenne, ha próbálnátok albérletet keresni? tudom, drága + minden, de ez így hosszútávon kikészít téged + a babát is tuti, mert ha az anyukája ideges, ő is megérzi...
ha nem segít, hogy leültök és megbeszélitek anyukáddal, mi a baja, miért zavarja, ha leülsz egy percre, szerintem nincs más hátra, mint hogy állj a sarkadra és próbálj meg elköltözni. ha azt az energiát, hogy megfelelj neki arra fordítod, hogy megtaláld a módját, hogy léphetsz ki a szituból, már nyert ügyed van, biztosan találsz valamit.
gondoljatok a babára, neki borzasztó lehet a folytonos feszültség. :(

hibernia
 
 
 


vagy ha anyósodhoz költöznétek egy időre?
meg mi az, hogy megverne a férjed ezért? :shock:
lehet mégis inkább szakemberhez kéne fordulnotok, bár gondolom ez csak üres tanács. de azért gondold meg.

hibernia
 
 
 

 
 

zsu, tök jó a videó!!! :) :) nagyon ügyes Gabi!
nálunk is ez megy, csak kinyújtott karral, ezért hátrafelé halad a legény, nem előre... :D ugráltatja a csípőjét felfelé, rugózni próbál, de a karjai erősebbek... :roll:
azért karácsonykor már ki kell kötnünk a fát szerintem. :D

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a félévfordulós köszöntéseket! :-) Mi is boldog hófordulókat kívánunk! :-)

Tegnap voltunk doktornéninél, minden rendben. 10,23kg-t mértek. szín izom a gyerkőc. :-) Kajaügyileg ennél jobban már nem tudom fogyókúrára fogni, ugyanis már így is gyakorlatilag csak vacsira meg reggelire kap tápit, a többi zöldség-gyümölcs... De egyébként nem is dagi. Keményhusis, de inkább erős vasgyúró, mintsem hogy kövérnek mondaná bárki, úgyhogy egyáltalán nem aggódom.
Egyre többet forgolódik, kezdi igazán élvezni. Ma megint voltunk uszin, és jelentem: alámerültünk. :D

Charlott,
mi Érden járunk babauszira, de sok helyen van. Ti merre laktok? Egyébként pont most láttam egy műsort erről, és azt mondták, nem a vízben lehet mindenféle fertőzést összeszedni (egyébként is fokozott higiéniai követelmények vannak ilyen helyen), hanem akkor, ha mondjuk nem viszel 2törcsit neki: egyet alá, egyet meg amivel törlöd, hanem mondjuk lerakod a közös pelenkázóra, stb. Szerintem nagyon jó, én ajánlom! legjobban persze annak örülnék, ha errefelé laknátok, mert szívesen járnék oda ismerőssel. :-)

Cyntia,
nagyon sajnálom anyudat, nehéz helyzet. Bár azt gondolom, amikor az ember ilyen szoros közelségben él anyukájával/anyósával, stb, még a legjobb viszony is megromlik legtöbb esetben, mert egyszerűen szükség van a távolságra. De anyukáddal muszáj lenne megbeszélni valahogy ezt a helyzetet. Persze mindenkitől azt kapom, hogy nem tudok kiszakadni a szakmámból (pszichológus), de hiszem, hogy az ilyen helyzeteken külső szakember segítségével, átbeszéléssel lehet javítani. Bár gondolom anyudat ilyesmire is nehéz lenne rávenni. :-(
A TGYÁs, GYED-del kapcsolatban: nekem a munkahelyem a kifizetőm, és a TGYÁS lejárta előtt küldtek nekem egy nyomtatványt, amit ki kellett töltenem a GYED igényléséhez. Szóval, legalábbis nálunk, nem ment automatikusan.

Nekem tegnap a dokinő azt mondta, hogy már nyugodtan adhatok neki gluténtartalmú cuccokat, nem kell várnom. Olyan nehéz kitalálni, vajon mivel tesszük a babáinknak a legjobbat, mindenki mást mond... :?

Köszi a vonalzós dícséretet, Barba. :-)

Ja, és megyek, nyűglődünk kicsit, jön a fogunk! :-( Ti mit használtatok rá??

KépKép
seidelm
 
 


Hi!!!

Gyors bekukk,azt tipli is,csak most volt kis időm,kifogytam a dobozokból,de a remény hal meg utoljára,apum hozza az utánpótlást. :D
Fb-seink már tudják,igen költözünk,ohh,jee,jövő hét szerdán.(eddig úgy van)

Én pakolok rendületlenül,Bubu nem igazán partner sajnos,de lehetne rosszabb is.

CsöppBalunak Boldog Fél Évet!!! :D
És persze minden babának boldog hófordulót!!! :D

Na,lépek,bekapok valamit,apum minnyá itten van.
Pusszanat anyuciknak,babuciknak egyaránt!!!! :D :D :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


jaj nem tudom, ki írta, hogy a babája nem nevet, hadd adjak már pár tippet, ami nálunk tök bejön, mert iszonyú aranyos a babarötyögés... :lol:
szóval nálunk most a nyerő, ha a hasát puszilom, ha kukucsozunk, ha nagy mozdulatokkal ugrálok előtte :oops:, ha suttogok neki bármit meg ha felveszem a szemüvegem és úgy beszélek hozzá...
ezekkel a sírásból is ki tudom hozni, úgy örül nekik... :D

ma kóstolt alma-sütőtök-édeskrumpli-áfonya zacsis kaját, nagyon ette, remélem nem baja tőle... :roll: 4+-os és bio bébikaja...

ja meg azt felejtettem el az előbb, hogy apukám megtanította fityiszt mutatni. :shock: annyira aranyos, egy délelőttön át játszottak és most Peti, ha unatkozik, gyakorolja a fityiszt. :lol: :lol: olyan okos... :roll: :roll:

hibernia
 
 
 


küldtem videót a gmailre a lihegésről. :oops: szerintetek gáz?

hibernia
 
 
 


Hihi, küldök egy képet arról, milyen is az, amikor Ádi úszvagondolkodik :-) Kép

KépKép
seidelm
 
 


Aztaaaaaaaa, Adi 10 kg!

Torpilla,
Szerintem is igaz, h nem lehet minden téren egyszerre fejlodni. Ha sokat „beszélget“, akkor kevesebbet mozog. Majd késobb olyan is lsz, hogy csak hizik és nem no, aztan meg no és nem hizik eg ydekat sem…

Hibernia,
mindent „lehet“, csak haat a krumpli magaban elég iztelen.. de van aki anyatejjel kinalja… szerintem is jobb répaval.
Az ilyen gyumolcsoket, h oszi, meg aminek mar nincs szezonja jobb, ha bébiételbol adod. Az legalabb friss gyumolcsbol készult, ugye ezt igérik.
Fityisz :D

Cyntia,
szerintem anyukad féltékeny a babara! Beszélj vele errol, mindenképp!

Nadi,
Ug yprobaltad, h eloszor kicsi szopi, aztan a kanalas pure? Mert ha farkaséhes, akkor tuti nem akarja…de mastol is hallottam mar, h ez a sinlac nem jo. Én nem tudom mi ez...
Egyébként itt is ugy gondolja a doki, h 6 hos koraig nem kell neki semmi, max tapszer...
Boldog szulinapot utolag!!

Charlott,
Szerintem olyannincs ilyen korban, h unatkozik...ha csak ugy néz ki a fejébol, lehet, h pihen vagy gondolkodik, nem? Azon, ami torténik vele, stb..
Hogy adtad neki az almat? Nyersen?

Itt szuper ido volt egész héten, egy felho nem volt az égen, most romlik el éppen....

Én is sokat jatszottam egyedul, mert a batyam majd 10 évvel idosebb... és anyukam nem szerette,ha vkit odahivok hozzank... csak felnottkoromban tanultam meg nem egoistan gondolkodni és viselkedni.. nehéz.

Ma éjjel Elisa kohogott. Délelott tok piros volt az arca. 2x hanyt. Nem tudom mi jon még. Most halali jo kedve van, 2,5 oras alvas utan. Elisa egyébként azt mondogatja, hogy "ha ha", kulonbozo hangmagassagokban és kulonbozo hosszan.
s.orsi
 
 


Gabi naaaaagyon ugyes!! és az a kacagas :)

Balu a szekrény alatt :) :) :)

Hibernia, haaat szerintem Petinek semmi baja! majd egyszer, ha lesz idom kuldok egy videot arrol, hogy liheg Elisa;

Mostanaban nem alvasi rekordokat allitunk fel. Tegnap délutan 1tol este 8ig nem aludt, ma délutan fél4tol fél9ig...
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Bocsi lányok hogy nem írok,de eléggé magam alatt vagyok.Balu is napok óta nyűgi,plusz ugye nagyon csúnyán öszevesztünk anyummal is.Elég depis vagyok,ráadásul hideg is van.Majd ha összekapom kicsit magam akkor írok bővebben is,meg megpróbálok reagálni is.
REmélem mindenkivel rendben van minden

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!
Ritka pillanatok egyike, hogy este nem zuhanok be egyből az ágyba :D Igazából a vaterán kinézett járókára akarok licitálni, de még várok picit, hátha utána már nem megy feljebb az ára 8)

Szóval először is köszi a szülinapi köszöntéseket! Arik vagytok! Jó öreg vagyok... már így harmincon túl, plusz egy gyerekkel :lol: :lol: Na de egy rossz szavam sincs :lol:

Csöpplány, ne légy magad alatt!!! Mi volt a baj anyukáddal??? Ezek az anyukák elég furák manapság! De legalább mi tudni fogjuk, hogy milyenek NE legyünk majd a gyerekeinkkel! Én legalább is mindig erre gondolok, mikor anyám furán viselkedik....
(ma itt volt és őrizte Grétit, míg én takarítottam, úgyhogy most egy rossz szavam sincs az enyémre)

Orsi, Elisa jobban van? Jaj szegényke, miért hányt? Utolsó masszázs megvolt?
Köszi a tanácsot a péppel kapcsolatban, ma kipróbáltam szopi után adni, hát ette rendesen. Én vagyok a béna, mert tényleg türelmetlen lehetett először és azért üvöltött. De hát honnét tudja az ember lánya ugyebár a praktikákat, ha most etet életében először éhenkórász csecsemőt :oops: :lol:

Seidelm, Ádi nagyon édes az uszis fotón!!! Komolyan gondolkozik. Hová jártok Érden uszodába? Mert hozzánk elég közel van Érd, lehet kipróbálnám én is. Itt a közelünkben van egy uszoda, ahol elvileg van babaúszás, de senkit sem ismerek, talán jobb lenne olyan helyre menni, ahol esetleg már van ismerős :)

Hibernia, zacskós kaja? Az milyen? Mint a macskakaja? :lol: Elég bizarr összeállítás, főleg a végén az áfonya, de a lényeg, hogy Petinek bejött! Mondjuk én sajna finnyás vagyok nagyon ilyen mixes kajákkal....remélem Gréti eszi majd a kevert cuccost. Ez a sinlac, amit most kapna is elég bizarr szagú. Az íze meg....hát édes és lisztes ízű, mellékesen egy kis búza szaggal, meg van még egy kis cukrozott tej utóíze is.... állagra meg híg püré, színre mustár. Csodálom, hogy ma ízlett neki :shock:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Mayday, kitartást a költözéshez!!! Aztán majd küldjél ám fotókat az új lakásról!!! Bubu hogy bírja a strapát? Vagy ő élvezi a legjobban esetleg?

Balunak boldog fél évet!!!! Majdnem elfelejtettem :oops:

Na megyek aludni, a járókára meg még licitálok egyet, de ha drágább lesz még 2-ig, akkor nem kell :x

Jóéjt mindenkinek!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


JA és még valami!
Holnap megyek délután a fogászatra!!!ÁÁÁááá. Lélekben legyetek velem légyszi. Kösssziiii

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Jó reggelt! (az órát ne feletsétek hátrébb állítani! Nyertünk egy órácskát! :lol: )

Krisznek fáj a fogzás! Mikor már azt hittük tegnap este, hogy mehetünk alukálni, rázendített és órákon keresztül zokogott! :cry: Masszíroztam, bekentük géllel, ülve tartottam (háton már nem bírt létezni)...szörnyű volt, sajnáltam szegényt! :( Aztán a fáradtságtól beájult és mellettem alukált. :) Most meg bújós báránykát játszik: el nem enged, csak mellettem nyugis, különben rázendít! :roll:

Hibernia: nálatok nyugisan megy a fogzás? :?:
A felicitás könyvecske alapján masszírozgatom Kriszt n is, de még nem érti, hogy ez miért is jó?! De ha egyszer rájön, állandóan ezt fogja kérni! (minta férjem!) :lol:

Ez az egyedüli társasozás gyermekkorban megdöbbentett, hogy ilyen gyarkori jelenség ez! :shock: Pedig ez egyik leglényegesebb dolog a gyerek életében, fejlődésében a közös játék a szülővel. Akkor lányok hajrá! Ne hagyjuk ez megismétlődjön! :wink:
Én tegnap már sakk órákat vettem apumtól! :lol:

Seidelem: mi a III.kerben lakunk, nem tudom, hogy itt merre fele tartanak babaúszást, de akkor a belevetem magam a kutatásba, a véleményed meggyőzőtt. :wink: Ja, cuki a kép Ádiról! :)

Orsi: hát ha mosolyogni tud a baba magában, akkor gondoltam szomorú is tud lenni. :oops:

Csöpplány: ne búslakodj!!! Gyere, öntsd ki a szíved itt! Ezért is van ez a fórum. :wink:

Nadina: drukk a fogorvoshoz! de vasárnap is rendel? :shock:
Sikerült a járókát megszerezni?

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!
Jobb reggelt :wink:
A mi éjszakáink szörnyűek :roll:
Kristóf vagy 6-szor kelt, amikor nem kelt akkor Ábel kelt sírva hogy fáj a lába...
Kristóf meg a takonytól nem alszik, reggel óta már vagy 5x szívtam az orrát :(
Beindítottam a sógépet az jól elindítja az orrát remélem ez már a gyógyulás jele! ez egy salin nevű gép ami sóionokat juttat a levegőbe és millió jó hatása van állítólag, ha már a fele igaz akkor is megéri :wink:

Köszönjük a hajdicséreteket! :lol:

Cyntya:
lehet anyukád olyan probléma magában tartós, hogy nem mondja meg hogy mi az igazi baja csak piszkálódik, mert ezek amiket felsorolsz szerintem nem ok hogy ilyeneket mondjon...
Lehet hogy mert ilyen nehéz helyzetben vagytok hogy külön kell lakni apától és úgy érzi nem jó ez de nem tud segíteni!?
Szerintem is jó megoldás lenne ha akárhogy is elköltöznétek!

Csöpplány nálatok mi van anyukáddal? Olyan rossz hogy pont ők bántanak mikor akár a legnagyobb segítség is lehetnének...

Nekem is néha olyan rossz hogy nem tudok mindig játszani velük,d e mindig van valami pakolni való, tudom az megvár de ha nincs rend akkor rosszul érzem magam és az jár a fejemben mennyi mindent kellen még csinálni...
De azért igyekszem a játékra is mindig időt szánni!
Néha nehéz és este mikor már kivagyok jön haza a férjem aki beszélgetni akar meg együtt lenni meg miegymás és néha csak az az érzésem hogy mindenki "csak" a saját részét követeli belőlem és én sehol sem vagyok :roll:
Persze ez az anyák élete mindenkinek anya kell,ami tök jó csak néha fárasztó :oops:
Na én is kipanaszkodtam magam, hála a nehéz éjszakáknak előjött belőlem is a borúlátás :lol:

kriszta0612
 
 


Sziasztok!

Ki hogy viseli az óra átállást?
Mi egész jól, bár új idő szerint fél 5kor keltünk..viszont este már 8kor bedobta a szunyát Gabi, nem is fürdettünk így, csak 9kor peluscsere volt meg egy kis üzemanyag feltöltés..így csak fél2kor kelt aztán meg fél5kor de én egész kipihentnek érzem magam hosszú ideje először.

Kriszta sajnálom a szar éjszakát, remélem hamar megszűnik ez az átmeneti időszak és tudsz legalább este pihenni.
Érdekes amit leírtál..ugye 1 gyerek mellett ezt még annyira nem érzi az ember (legalább is én) de ki tudja ha nagyobb lesz na meg többen lesznek..kitartást!!

Cynty anyukád brutális igazából nem tudok okosabbat mondani mint az előttem szólók. És tényleg el kellene költözni!

Charlott, ja hát úgy tűnik nem egyedüli eset az egyedül társasozás, de ne értsd félre azért nem volt borzalmas gyerekkorom csak hát így sikerült :) Inkább nagyimmal voltam sokat na meg hát a tánc..amúgy azt azért hagytam abba mikor kezdtem a középsulit, mert úgy éreztem lemaradok mindenről, amíg mások játszottak/barátkoztak én egy felnőtt társulatban próbáltam/felléptem/utaztam..persze jó volt, sok élmény de örülök hogy abbahagytam az egy életstílus..egy elhivatottság ami bennem 15 évesen már nem volt meg de táncolni mai napig imádok..csak már kötöttségek nélkül :D

Hibernia, egyedül gazdálkodj okosan? Üdv a klubban :D NA de a lényeg, hogy mi is felnőttünk valahogy.

Amúgy Charlott tény, hogy én is ezekből tanulok, és nem akarom ezeket a hibákat elkövetni, de a saját gyerekkorom kompenzációját nem akarom a gyerekre erőltetni. HA ő egyedül akar lenni azt is tiszteletben akarom tartani, nem szeretném, ha túlbuzgó lennék, mert az megint csak egy rossz oldala a dolgoknak és rosszul sülhet el..... (ezt anyósomtól tanultam el mint rossz példa így akár szerencsés is lehetek, hogy megmutatják az érem két oldalát :D )

Csöpplány, fel a fejjel és öntsd ki nekünk szívedet, ha itt nem, írj g-mailre!

Nadi mi lett a járókával?? Drukk a fogorvoshoz!

Mayday majd gyere a beszámolóval :D

Orsi köszi a Gabesz dícséretet... szerintem is oltári ügyes és napról napra fejlődik, csak kapkodom a fejem :D Elisa hogy van? Mitől volt a hányás?

Huh most ennyi jutott, bocsi ha valaki kimaradt!!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Most jutott eszembe, hogy ezer éve kérdeztétek mit boiptronlámpáztunk Gabin... az egy szerptemberi kép, és épp náthásak voltunk, így a nózit lámpáztuk, hogy segítsen :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


halihó

no ki hogy élte meg az óraátállítást?
mi tegnap fél 11kor tettük le Petit (új szerint az csak fél 10), ma reggel 9kor kelt, azaz 8kor az új időszámítás szerint... remélem ennyi volt nála az átállás... :roll: így jól is volnánk: reggel 8kor kel, 10kor fekszik, ahogy eddig. (igaz, ma éjjel 3x kelt 10-10 percekre. :? :? de úgy tűnik ez már csak a szokásos)

a zacsis kaja ilyen nadi: http://www.ellaskitchen.co.uk/stage-1-baby-food/ ezek az első kaják, 4+. tulképp üvegesek, csak zacsiban vannak... :lol:
a furcsa kombó szorulást hozott sajna, semmit sem iszik sajna még mindig lehet ez a baj. ht-sek nálatok ez hogy megy? víz? tea?

folyt köv felébredt 5 perc után :cry:

hibernia
 
 
 


ja, a tegnapi napban volt egy kis nehezítés: felettünk Halloween party volt kb 100 vendéggel 2ig. :( nem igazán tudtunk aludni... :? :? Peti jobban bírta.

csöpplány, mi baj? ha gondolod írd le gmailben. :(

moncsi alámerülés :) tök jó! irigykedem. aranyos a kép, ez a gatyó! :lol:

mayday hogy álltok? az őrület szélén? :lol:

orsi Elisa hogy van? jobb már? várom a videót... :oops: :)

nadi a sinlac így leírás alapján elég undi. :lol: szegény gyerekek... ez a zacsis kaja finom, mindent kóstoltam eddig...
mesélj mi volt a fogászaton!

charlott szegény Krisz. :( mivel kenegeted? én tervezem, hogy veszek ilyen szilikonos bigyut... csak hogy szokja a fogmosást... :lol: egész jól tűri szerintem most Petit a fognövést, már tök kinn van neki, szóval nő meg minden, de nem érzékelhető a kedvén... csináltam fotókat megint, alaposan dokumentáljuk az első 2 fog növekedését. :lol:

kriszta sajnálom a szar éjszakát. el is hiszem, hogy kivagy 3 gyerek + férj mellett... :) nátha hogy áll?

zsu, egy ismerősöm úszott profin és mesélte, hogy szombat 6-ra mentek pl edzésre... :( ott fagyoskodott a buszmegállóban hajnali 5kor... most hagyta abba 20 körül, voltak eb-n is meg minden, borzasztó lehetett. :lol: bennem sosem volt ennyi kitartás... :? az egyedül játékban az volt a legszarabb, hogy anyuék akartak velem játszani, de nem tudtak. :( így még haragudni sem lehet rájuk. :? :? gyakorlatilag kamaszkoromtól élek aktív életet, de főleg 20 éves korom óta, nem emlékszem pl hogy hétvégén kirándulni tudtunk volna 10-18 éves korom között a szüleimmel. :( szomorú. nekik is szar volt, nekem is.

no lépek, főzök vmi ételt. :lol:

hibernia
 
 
 


beallunk a duracellnyuszik soraba! az uj ido szerint fél9kor kelt, aludt 11tol fél1ig és azota nuku.

Elisa jol van most mar, koszi az érdeklodéseket.

Amit Kriszta leirt, én is pont igy érzem. Mindenkinek kell egy rész anyabol és ez tényleg faraszto.

Tegnap egyutt furdott eloszor a 3 gyerek a kadban. Hogy Elisa azt hogy élvezte!!!!

Na megyek, mert sir, nem tud / akar aludni, és faradt. szakad az eso is.
s.orsi
 
 


Elaludt... de most mar remélem 30 percnél nem alszik tobbet, mert kulonben mi lesz este???

Hibernia,
egyébként mar szinte alig liheg Elisa. Lehet, h az "asztmajat" is kimaszirozta ez a pasi. tényleg érdekes. na de még kapja a sprayket reggel este.

Ma vendégeink voltak ebédre, baratok egy 3 éves és egy 3 honapos babaval. A csaj keddtol ujra dolgozik majd, a pici reggel 8tol este 6ig bolcsiben lesz... belegondolni is rossz.

Apa elutazott, péntek este jon.
s.orsi
 
 


nekem az unokahugom volt versenyuso. majdnem bevallasztottak anno a sidney olimpiara a magyar csapatba. de 1 szazaddal lemaradt! szerintem soha nem heverte ki, gyerekkora nem volt. 5 éves kora ota uszott.

én is amondo vagyok, h a gyerek maga valassza ki, mit akar, de nem olyan egyszeru ez. sokszor egy hajszalon mulik, h éppen jot vagy rosszat valaszt... nagyon nehéz nem beleszolni. ezt is tanulni kell. és vannak helyzetek, amikor igenis kényszeriteni kell egy két dolgot, mert csak késobb érti meg a gyerek, h igazunk volt. Ilyen lesz pl a fogszabalyzo tini korban...

na tényleg megyek!
s.orsi
 
 


Hajnalit! (ekkor tudok nyugodtan gépezni: baba+férj gyártja a "zzzz" betűket! :lol: )

Zsu: nem akartam senkit sem megbántani, azzal a társasjáték dologgal - főleg, hogy senkit sem ismerek annyira, hogy megtehetném, hogy ítélkezzek, véleményezzek. Remélem nem haragszol? :oops:

Csak nagyon benne vagyok a szakirodalmakban és ott emelték ki, hogy mennyire fontos az együtt játszás a gyerekkel és hogy komolyan kell venni az ők kis játékukat, mert ekkor nő az önbizalom, önbecsülésük....stb....
Nálunk nagy hagyománya volt a társasnak, ebben nőttem fel és nekem tök természetesnek tűnt, hogy ebéd után leül a család és játszik egyet. Csak most tudtam meg, hogy ez is a nevelés része volt. És így átérékelem az egész gyerekkoromat. :)
Apámmal beszélgettem a gyermeknevelési dologról és kicsit megbántódhatott (gondolom azt hitte számonkérem a hibákat), mert azt mondta erre: Krisz is ugyanezeket fogja mondani neked 30 év múlva! :roll:

És tényleg nehéz megtalálni azt a dolgot, ami gyerek tehetségével és érdeklődési körével megegyezik. Ahogy Orsi is írta. A gyerek még nem tudja, hogy mivel szeretne foglalkozni, a szülő meg nem ismerhet mindent, olyan mélységben, hogy ajánlani tudja. :roll:

Orsi:ezen a 3 hós bölcsődébe adáson én is kiakadtam! Szerintem 3 éves korig az anyja mellett lenne a helye. Miért kell dolgozni egy újdonsült anyukának nálatok (is)?
Képzeld, én már voltam beíratni Kriszt a bölcsibe, biztos ami biztos alapon és azt ajánlotta a vezető, hogy ha lehet, ne menjek vissza dolgozni, mert egy 2 éves gyerek ragaszkodik legjobban anyukájához és ezzel nem tennék jót a babócának! :shock: Meglepődtem ezen rendesen!

Duracellnyuszikká fejlődnek ezek az apróságok? :lol: Krisz ereje tejében, kis vasgyúró lett, verekszik a maga módján.
Remélem az éjszakátok nyugisan telt. :wink: Nálunk visszaállt a régi alvási rend. Tudtam aludni mélyen!!!! :D
Sajnálom, hogy sokszor távol van a munkája miatt a férjed. :(

Hibernia: mi is kipróbáltunk egy vanilíás tejpépet tegnap. Kicsit hígra sikeredett :oops: , de Krisz szépen bekanalazgatta, illetve cumisüvegből megitta.

KépKép
charlott
 
 


Charlott,
van aki azért megy vissza dolgozni, mert pl vezeto pozicioban van és a karrier "nem enged" tobb szunetet, van akinek anyagi oka van és van aki egyszeruen nem ud / akar otthon lenni, mert begolyozik a "csak" babazastol. én mar eljutottam odaig, h nem itélek el emiatt senkit, de akkoris sajnalom a 3 host, akit bolcsibe adnak reggeltol estig... és mégis felnonek azok a gyerekek is.

a mi éjszakanak a két kelést leszamitva jo volt. Elisanak megint megjott az étvagya én meg nem birom tejugyileg kovetni. Holnap elso dolgom lesz, h kihivom a védonot vagy elmegyek, ha nem jon, most mar el kell donteni, h szuksége van-e potlasra vagy nem? tegnap olyan érzésem volt este, h az ures cicit cumizza, de aztan kiprobaltam, még volt benne tej, meg is lepodtem.

itt megint kitavaszodott, fantasztikus jo ido van.
s.orsi
 
 


hát megint negatív alvásrekordot döntöttünk, tegnap reggel 8 és este 8 között 1 óra 20 perc sikerült. :cry: fél óra még délelőtt otthon, utána autózás alatt 20 perc (pedig egy órát autóztunk), aztán meg fél óra séta alatt... :? elég hulladék vagyok, igaz, éjjel legalább aludt, 8kor ébredt reggel, de akkor is.
szerintem lassan feltérdel teljesen, azért ilyen izgatott. tegnap vagy 5 métert csúszott hátrafelé 2 perc alatt. :lol: erős pista.

tejpép? mi még nem vettünk olyat, csak baby rizst, azt adok ma délelőtt, tápszerrel kell felengedni (tejjel, de ugye nem tudok fejni)... kíváncsi leszek... glutén-, tej-, cukor-, sómentes cucc... itt ezt ajánlják a gyümi + zöldség ELŐTT... hát mi most utána próbáljuk... :)

orsi tök jó a jó idő, irigykedem... :) mit mondott a védőnő? majd mesélj!

charlott mi 8-9 éves koromig játszottunk, utána lettem elhagyatva. :lol: addig tök jó volt úgy rémlik, bár meg kellett ennem a répát a húslevesből, pedig utáltam :lol:, de azután nem úgy jött ki a lépés, hogy sok közös játék lett volna. :cry: amúgy tuti hogy a mi gyerekeink is a "fejünkhöz fognak vágni" ezt-azt mire felnőnek... de hát ilyen az élet. :) :) minden gyerek azt hiszi, okosabb, mint az ősei... :lol: én már felkészültem... ez az élet rendje.

otthon ma munkaszünet van, nem? mit csináltok?
itt munka van. :( no lépek, nyüszörög...

hibernia
 
 
 


Köszönjük szépen a dicséreteket! :-)

Nadi, tök jó lenne, ha jönnétek Ti is uszira!!! A Balatoni úton van, Mazsola úszótanoda a neve. Somogyi Krisztina tartja, és ha úgy gondolod, hogy jöttök, őt kell hívni (06-30-921-5209). Péntekenként 10-11ig van. Ez egy pici medence, Egerszegiéké a hely.
Mi volt a fogászaton? Mesélj!

Mi megvagyunk, de Ádit kínozza a fogzás. És még nem bújt át a fog... És a fájdalom miatt is, meg beindult a kötődés-dolog is, szóval most akkor nyugodt csak, ha vele vagyok. Az nem baj, ha épp nem foglalkozom vele, és ő is elvan a játékával, de üljek/feküdjek mellette... különben sír. Pedig eddig mindig tök jól elvolt egyedül. Ilyen Nálatok is van, Lányok?

Hibernia, bébirizs jó? Én is gondoltam rá, hogy veszek. Gyümölccsel adod vagy magában?

KépKép
seidelm
 
 


óóó szegény Ádi... :( hát igen, a nincs el magában ismerős... :?

megcsináltam a rizst, iszonyat íze van. :? nem tudom, eszi-e, ha nem, nem csodálom... magában adom csak, szopi után, van az a Nestle táblázat, ami a felicitas csomagban lévő könyvecskében volt, most kipróbáljuk. ott azt írták a 6 hónapos mintaétrendben, hogy reggelire 150-180 mg tej (ez nálunk ma 230 volt...), tízóraira 50-80 mg tej + ugyanennyi gabonaszerűség, ebédre tej + gyümi, uzsi tej + zöldség ilyesmik...
nem nestle termékekkel, de fokozatosan kipróbáljuk asszem. most kap tejet + rizst, de a többi kajánál csak tejet + tápszert, mint eddig. szerdán mondjuk talán már a tízórai tej + rizs után ebédre kap tej + gyümit... meglátjuk. egyelőre csak 1x adtam neki naponta mást, mint tejet / tápszert, általában tízóraira.

no ébredt. szurkoljatok. :D

hibernia
 
 
 


Seidelm,
igen nalunk is volt ez a kotodés az elmult két hétben és ki is bujt az elso fogacska. most sokkal jobban elvan.
Soot, ami Elisanal ujdonsag, tegnap még nem csinalta, a hasan tok jol elvan, 15 perc eddig a rekord és forog a tengelye korul. lathatoan élvezi.

Tehat vmi fejlodési ugras is volt a foggal egyutt. Amikor ilyeneket latok, akkor arra gondolok, nem lehet kevés a tej, hiszen akkor nem lenne ereje. Bele fogok hulyulni én ebbe. csak hat értsétek meg lanyok, az elso kettot zokkenomentesen szoptattam és nem emlékszem, h ennyire ingadozott a tejmennyiségem. és most mar szabalyosan buntudatom van, h Elisat nem tudom igy. pedig ha vki akar szoptatni, hat én igazan. éjjel masfél liter vizet ittam meg...

Hibernia,
a bébirizst én vizzel készitettem és gyumolcsot adtam neki felesben, uzsonnara. Nagyon szerették a fiuk. szerintem ami nekunk iztelen, az nekik nem biztos. és a rizs az nagyon egészséges ugye tobb szempontbol.

igen itt is munkaszuneti nap, még szerdaig tart az oszi szunet, de apa Torokorszagban van, ott nem munkaszuneti nap... no comment.. de 10 nap mulva lesz egy 4 napos hétvégénk; EGYUTT.
s.orsi
 
 


hol van már megint mindenki? :)

hát 5-6 kiskanál rizs ment le, legközelebb próbálom vízzel én is, úgy egyszerűbb... :) aztán adtam hígított alma-körtelét, mert idegesít, hogy semmit sem iszik soha, ezt tessék-lássék kóstolgatta. fele víz-fele alma-körtelé volt, 4+-os.

nekünk amúgy fos napunk van, nagyon. csak kézben van el, egész nap nyög, már az idegeimre megy. dörzsöli a szemét, tök táskás szemekkel néz, ásítozik, de ringatom 45 percet és nem alszik. kikészít ezzel. ha leteszem, sír. felveszem, ringatom, nyűglődik, de nem alszik. fáj a hátam, most itt ül szemben és nyöszörög. nem fogom megint felvenni. hason / háton, mindenképp nyűglődik. szerintem holnapra megtanul repülni, annyira nyűgös.
ráadásul ömlik az eső, ki se tudunk menni, nem mintha kedvem lenne kimenni, hulla vagyok.

ja és apa megint náthás, elkapott valami fost megint, ergo megint csak nálam lehet Peti. mennyire örülök. nem értem, hogy kaphat el mindent, ennyire hogy lehet ócska az immunrendszere, hogy két havonta benyal valamit?! :evil:

megyek, mert már nagyon sír. :evil: :evil:

hibernia
 
 
 


Hibernia,
ujabb fog? front? stb.

az elobb egy oramba telt mire nagy nehezen elaltattam Elisat. Végul a babakocsiban aluft el. aztan lefekudtem. nagyon orultem, mert az utobbi 3 napban nem birtam délutan lefektetni... erre haromnegyed ora mulva felébresztette a fiam, mert meg akarta nézni alszik-e? teljesen jo szandékbol... k... mérges lettem. azt hittem kitekerem a nyakat!
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Nekünk sincsen ma túl fényes napunk....esküszöm a tegnapi jobb volt, pedig akkor meg a fogorvos volt :? Egész nap egyedül vagyunk, Apa dolgozik reggel 8-tól este 8-ig....Gréti meg nyűgös...bár aludt másfél órát kint délben, de azóta foglalkoztatom. Kicsit nagyon unom már, most is itt nyöszörög mellettem...próbáltam megint cumit adni neki, hátha....ááááá, 1 méterre lövi ki a szájából.
A járókára végül nem licitáltam tovább, mert már 12 ezer fölé ment, annyit nem ért. Most megint találtam egy jót, ezt már szeretném megvenni.

Seidelm, a babaúszást felhívom, jó lenne menni, bár olyan, mintha Gréti megint kicsit meg lenne fázva. Majd jelentkezem, ha tudunk menni, aztán akkor előtte vagy valahogy talizunk. Ti minden pénteken mentek? Ja és köszi, hogy leírtad az elérhetőségüket.
Ez a kötődés dolog nálunk is van, kb. 5 hónapja :-) Szinte sosem volt el jól egyedül, pedig igyekszem ám erre szoktatni.

Hibernia, jó a gmailen a fogacska fotó! Lassan tényleg lehet fenni őket! :-) Szopizás közben nem harap???
Tarts ki, a "fos napnak" is csak vége lesz egyszer!

Orsi, megértelek, hogy dühöngtél a felébresztéstől, főleg, hogy ilyen nehezen alszik el Elisa. Gréti is ilyen, ringatom egy órát, aztán néha-néha elalszik egy fél órácskára.... nincs erre valami praktika? Nem hiszem el, hogy nem álmosak.... de miért nem akarnak akkor aludni??!!
Megyek ringatni, mert már nem marad.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


óóóó orsi ez de szívás... :( :( azóta mi a pálya?

nálunk minden idők legszarabb napja volt (van), legutóbb akkor volt ilyen bolond, mikor másnap kijött az első foga... most is olyan hangot ad, mint aki szívogatja a fogát... :roll: szerintem zavarja a szájában a meglévő 2 vagy jön egy 3.? 5.20kor nagy kínlódások közepette elaludt, 5 órát volt fenn megint egyfolytában... fél óra után persze kelt... most itt ül és néz és csattog a nyelvével... :?

nadi, hát nálatok sem egyszerű... én bevallom, mikor megjött a férjem, mondtam, hogy lehet elkezdek nézni állásokat. megőrjít néha és nem hiszem, hogy azzal jót teszek vele, hogy idegbajosan rángatom. persze nem 8 órásra gondoltam, csak vmi kevesebbre. vagy nem tudom. eljárok jógázni. :lol:
fogorvosnál mi volt?

eddig hálistennek nem harapott... remélem megtartja a jó szokását...

ja és eddig 50 milit ivott a vizezett alma-körtéből. :roll: pedig nem akartam rászoktatni ezekre a műcuccokra... mondjuk ebben konkrétan semmi plusz anyag nincsen, de akkor is rossz kicsit, hogy már ilyen kicsi korban sem szereti a sima vizet...
szóval nem akarok neki adni semmi cukrosat / "mű"ízt... most már nem veszek üveges kajcsit sem, amiben van hozzáadott cukor. nem akarom, hogy ő is ilyen cukorfüggő legyen, mint én... :?

hibernia
 
 
 


Hibernia,
aztan elparolgott a mérgem elég gyorsan és Elisa végulis elég jol elvolt. kozbeiktattunk egy kajalast, 7.15kor furdés, aztan 25 perc (!) szopi és talan jollakottan elaludt utana rogton.

és ha dolgozni fogsz, neked is kell egy nanny. Nem? nem akarlak ijesztgeni, de a félmunkaidos allasok azért nem elégitik ki az embert. persze probald meg! nekem az volt a tapasztalatom, h arra elég, h kimozduljak, de par honap alatt nagyon untam... de akkor mar ovisok voltak a gyerekek. kicsi korukban otthonrol dolgozgattam... mert szukséguk van szerintem az anyjukra. foleg, ha az apjuk reggeltol vakulasig dolgozik. meg aztan pl ha megbetegszik a gyerek, csak a gond, h ki legyen vele, stb... de igy a hsz-aidbol érezni, h bele vagy faradva per pillanat. tehat vmit tenned kell, h jobban érezd magad! kulfoldon marha nehéz. ilyenkor hianyzik a csalad...
s.orsi
 
 


érdekes, h nem fogadja el a vizet Peti! mibol adod neki?
s.orsi
 
 


Nadi,
nekem csak mostansag lett ilyen nagy probléma a délutani alvas. délelott szépen elalszik 5 perc alatt. Most mar 3-4 orat is kibir ébren, igy megprobaltam ma azt, h amikor felkelt fél12kor szopott és fél3kor ujra szoptattam, h aludjon egy hosszut. erre fél4re aludt el és 4.05kor felébresztette a fiam...
nekem az volt a tapasztalatom, h amikor elkezdtuk a hozzataplalast, akkor nagyon kototté valt a napi rend és igy az alvasoknak is meg volt az ideje. Most, amig csak szopnak, az egész olyan képlékeny. Nekunk attol fugg a napirend, h éjjel hanyszor, mennyit és mikor evett... és ez minden éjjel mas... szoval nincs tovabbra sincs igazi napirend.
s.orsi
 
 


még vmi, aztan bedugulok. Elisa sem harap. egyelore. Gréti hogy all a fogakkal??? és hany kg?
s.orsi
 
 


érdekességképpen irom:
kicsit beleolvastam a korhazban kapott konyvecskékbe hozzataplalas terén. Itt a 4 honaptol azt jelenti, hogy 4 betoltott honaptol. Tehat magyarul az 5. honaptol lehet adni barmit a tejen kivul, de legjobb a 6. betoltott honapig varni. vagyas a 7. honap elejétol. most mar akkor értem miért volt a dokim tapszerparti, amikor a hozataplalasrol beszéltunk...

na ezen megint fogok par éjjel ragodni.

fentebb irtatok a gluténrol. itt az all, h a 7. honaptol lehet... ugyanez a hussal, hallal és tojassal. 10 gr/ nap. ami két kavéskanalnyi mennyiségnek felel meg.
és minden kajahoz kell adni egy kiskanal olajat (repceolaj a legjobb, mert az a legsemlegesebb). de ez az egy legalabb 8 éve is igy volt.
s.orsi
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, lehetetlenség most visszaolvasnom! Pénteken elkezdtem, erre Samu lenyomott valamit a billentyűzeten, és ezzel bezárta az ablakot. Én meg fáradt voltam, úgyhogy inkább odébbálltam. :) Amúgy nem is tudtam, hogy a billentyűzettel is lehet ilyet csinálni. Én mindig egérrel szoktam. Hiába, ez a génjeiben van, apukája programozó. :)
Láttam, hogy érdeklődtetek, hiányoltatok, olyan jól esik! Samu csütörtökön meggyógyult. Hirtelen estére kutya baja lett. Hozzá tartozik, hogy délelőtt majdnem 3 órát aludt az udvaron, ebéd után besétáltunk a városba, hazajöttünk enni, aztán mentünk tovább Pankáékkal sétálni. Szóval összesen kb 6 órát volt levegőn aznap. Reggel még le kellett szívni az orrát, este már nem. :shock:
A répalé nagyon bejött neki, de szombaton próbáltam az almát is, és attól olyan hascsikarása lett estére, hogy alig bírtuk hallgatni a sírását. Életében nem ordított így. Tornáztattam, kapott espumisant, melegítettük a hasát, sétáltunk vele, végül apa ölében lebegő ülésben aludt el. Hajnalban pedig szopi után fél órával újrakezdte. Most egy darabig inkább nem adok semmit. Végül is még van 3 hét féléves koráig. :) Amúgy ízre odavolt az almáért is, csak estére fájt a hasa tőle.
Különben szerda óta minden este fájt a hasa, de a szombat volt a csúcs. :( Szerencsére úgy tűnik, elmúlt. Már kezdtem megijedni.
Nekünk nagyon jól jött ez az óraátállítás, mert korábban alszik el Samu, így sokkal egyszerűbb az élet. Csak nem tudom, hogy lesz holnaptól, amikor beindul a munka... Lehet, hogy amikor Barnus hazajön, rögtön fürdetünk, és utána esti szopi, aztán vagy elalszik, vagy nem. Ha nem, végignézi, ahogy vacsizunk, aztán elaltatjuk. :) Kíváncsi vagyok...!

Na, megyek én is aludni. Olyan jó, hogy még csak 10 óra van!!! :D
Jó éjt!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


jaj csak jó éjt meg közlöm, hogy megszakadt a szívem, az egész napi bolondság után vacsi után letettem az ágyába, hogy nézze egy kicsit a forgóját, de kimerült az elem, úgyhogy áttettem arra, hogy csak világítson alul, kimentem vacsizni, hogy majd visszamegyek, ha sír, erre 5 perc múlva benézek és látom, hogy ott fekszik kis gingerbread-ként (http://www.google.com/images?hl=hu&clie ... ingerbread), leszorított kezekkel és szuszog, hogy elaludt... :roll:
szegénykém... :roll: :roll:

hibernia
 
 
 


Halihó!

Fos nap volt nálunk is! :? :( Ahogy olvastam nálatok is a nyűgösség vette át a vezető szerepet! :roll:
Krisz is nyűglődik és most ez szószerint, azaz: semmi sem jó, ami eddig élvezettel fogadott, most holt unalom és a nem jó - arc kifejezés. :? Aztán fokozta azzal, hogy sír mikor nem lát! :shock: Csak a wc-re megyek ki és már zokog, és apa hiába volt mellette. :(
És a csúcspont meg az volt, hogy már kiborultunk és a férjemmel jól összevesztünk, egymást okoltunk mindenért! :evil: De az a baj, hogy a gyerek előtt ordíbáltunk. :evil: Ezt akartam elkerülni eddig! :roll: Hát mit ne mondjak, mindhárman sírtunk a végén. :cry: Szörnyű volt!
Jobb, hogy most a férjem dolgozik már! Nugodt órák következnek. :)

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!

Olvaslak titeket, hogy képben legyek..de nem tudom ennek mi értelme, mert mire írok elfelejtek egy csomó mindent, viszont visszaolvasni meg már nem látom értelmét :oops:

Na de ez mindegy is

A hétvégén nekünk is nyügi volt Gabi, de legalább most végre Apja is láthatta ezt az oldalát, így talán kicsit toleránsabb lesz velem.

Charlott nincs gond, nem azért írtam a korrigáló szavakat tök igazad van a közös játék ügyében, és én szeretném is ha nálunk ez lenne a természetes a család leül együtt társasozni meg elmegy kirándulni stb.

Gabi ma negyed6kor kezdte a napot..én nagyon nem vagyok kibékülve ezzel az óraátállítással..alig bírjuk fél8ig-8ig húzni a fürdit.... de próbálkozunk, hogy a kilenc órás alvásra térjünk át de hát a biológiai órája ellen nem akarok komoly merényletet tenni :)

Hétvégén ettünk 2 kanál almalét...érdekes fejeket vágott tőle, de nem köpte ki :D azonban a kanállal szívesebben játszott mint ette volna a cuccost :) Most még majd megy neki répa lé meg talán bari lé aztán jövőhéten jönnek a pürék..és akkor egyik nap 1 kanál másik nap 2 kanál és így tovább??? És püréből mennyi az adag? Tudom annyit kell neki adni amennyi jól esik de csak van felső határ? És mellett szoptathatok szerintetek ugyanúgy igény szerint? Áááá el kell hívnom a védőnőt annyi kérdésem van.

Nadi tényleg mi von a dokinál?
Mayday kecóproject???????

Hibernia tök jó, hogy eddig csak 1 étkezést váltottál ki.. és akkor most tábla szerint mész? Nekem az kissé ijesztő....mármint nem hiszem, hoigy Gabival be lehetne tartatni.

Barba, jó hoyg jelentkeztél és hoyg meggyógyult Samu!!!! Te rögtön püréztetted?

Ja és Hibernia lehet az elején elég lenne jógával kezdeni :D

Nyügi van majd jövök

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


hali

hát remélem ma mindenkinek jobb napja lesz (incl. mi is :lol:)...

este már nem volt olyan gáz, fél 6kor jött apa, akkor aludt el a kölök, 6kor felkelt és azután már egész okés volt. nyögött, de nem sírt. mikor először kezdte a nyögést (olyan, mint a jógázók tudjátok, azzal a mmmm-mel, csak ő iszonyat idegesítő hangfekvésben nyomja :lol:), mondta a férjem, hogy húúú, de megnyugtató ez a hang egy nehéz nap végén - hát ott úgy elkezdtem röhögni... de tényleg így le lehet kaparni a falat tőle annyira irritáló. :D lehet egyszer felveszem videóra. :D

charlott sajnálom a vitát, olyan hülyék tudnak lenni a férjek néha - én azt utálom, hogy tegnap is megkaptam, hogy én, mint Anya nem mondhatom azt, hogy idegesít a gyerek, mert hát szegény gyereknek ez hogy eshet - oké, ezt alá is írom, gyenge vagyok, de basszus ne mondja már nekem ezt egy pasi, aki még sosem volt 8-10 órát folyamatosan összezárva tök egyedül egy nyűgös gyerekkel... szóval ha anyukám mondja ezt, az más, mert ő ugyanúgy megküzdött velem, de hogyha olyan mondja, aki kvázi nem tudja, miről beszél, az nem fair azért. most nem?

temetőben voltatok? én mikor otthon voltunk, úgy szerettem kimenni ilyenkor. :roll:

zsu, még nem váltottunk ki egy étkezést sem... :oops: egyelőre megkóstolta a zöldségeket, gyümiket, amiket lehet 4 hósan, de még csak kiegészítek... :oops: ha pl tudom, hogy 200 az adagja / kaja, de "csak" 170 tejem volt, akkor adok kb 30 répa-almát. mindig igyekszem 200ra kiegészíteni a tejet, főleg tápszerrel, meg napi 1x gyümivel, zöldséggel. szóval érted. :D
úristen én belehalnék a korai kelésbe... részvétem. :)
nálunk olyan most, mint átállítás előtt... 8kor kel, 10kor fekszik.
tök jó, hogy "ízlett" az almalé... kíváncsi leszek a répára!

Barba jó, hogy jöttél, hiányoztál. :) örülök, hogy Samu jól van... meg hogy répát kóstolt. az alma sztori durva, úgy tudtam, az alma az egyik legártatlanabb gyümi, tuti nem okoz problémát. :( a körtéről hallottam, hogy puffaszt csak + a szilva (a 4 hósok közül)...

orsi, köszi a megértést. :) jó látni amúgy, hogy még a 3. gyereknél is így filózol a ht-n. :) haladsz a korral. :)
a vizet próbáltam kanálból + üvegből is, sehogy sem issza. kanállal max. egy megy be, a többit kifújja és elázik a ruhája, pedig szépen iszik kanálból, a gripe-ot pl egy csepp veszteség nélkül tudja meginni... :roll: nem értem. most megint csináltam 50 ml alma-körtét (20 ml-t felvizeztem 50-re), az lesz a napi adag, remélem így issza.

no lépek, tisztába tétel jön, úgy érzem. :)

hibernia
 
 
 


Na itten..Charlott sajnálom, hoyg Krisz nyügi azt meg végképp, hogy össze vesztetek férjeddel de ez sajna ilyen..mi is sokat szívjuk egymás vérét de azért nagy balhék eddig elkerültek..egyszer küldtem el szó szerint a p*cs*ba a férjem mert nagyon felidegesített de mivel én kb 5 évente egyszer fakadok így ki sejtette, hogy most visszavonulót kell fújni (szerencsére)
Na de a lényeg, hogy ez egy kemény időszak az tuti.... sajna statisztika szerint is minden 2. vagy 3. (?) pár szétmegy a gyerek első 3 éve alatt..szomorú adat és remélem mind a kivételek vagyunk :D

És egy kis adat: Gabi tegnap fél-1 métert tett meg kúszva..olyan mint egy kis hernyó..lenyomja a fejét, közben popsi az égben alá a lábak aztán eltolja magát miközben a fejét emelei...mint egy igazi kukac...zabálni való :lol: De ennyi táv után komolyan elfárad szegény....

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


zsu, gabi előre megy? :D
beépített gps-e van, vagy mi?
Peti csak hátra megy :lol:

hibernia
 
 
 


Hibernia..rólad lemaradtam :oops:

Aha szóval akkor értem, bár ez is szimpi, hogy nem rohantad le Pepkét, de van már egy csomó tapasztalatod mit szeret és mire hogyan reagál....

nekem ez a kaja utáni evés, mármint szopi utáni evés fura, mert elvileg akkor már tele van (persze olyannál akinek van elég teje) szóval felnőtt fejjel az ember azt hinné nem kér többet.. vagy a csecsemők mások? Na mindegy egyelőre én két kaja között kóstoltatom a leveket aztán a pürét majd kipróbálom így is úgy is, mert a szopit azért meg akarom tartani még

Orsi, hozzátápival írtad hogy szigorú napirendetek lett. a gyerekek igényelték, vagy azért kellett mert ott már vigyázni kell akajamennyiséggel? Csak mert ettől tök parázok..elég lesz Gabesznak az 5x étkezés? Mi 8x eszünk egy nap + az esti cicizések..... Bár gondolom közben kap vizet/teát meg ilyenek? Na de a kérdésem lényege tényleg az, hogy te alakítottad ki a napirendet vagy a gyerekek kezdtek jobban telítődni a kajával és beállni egy rendszerre?

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Hibernia :lol: :lol: :lol:

Ha az apjára ütött akkor tuti van benne amúgy GPS is, de azt hittem ez később aktivizálódik..de most hogy mondod :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Nem pürét, csak levet adtam Samunak.
Ó, Hibernia, köszi! Mindjárt elpirulok. :) Jaj, a wiwen néztem a képeiteket, és hangosan felröhögtem a virágos cumin. Nem szenyaságból, szerintem nagyon nagy arcok vagytok Petivel. :D :D :D Barnusnak is megmutattam, és elmeséltem a rózsaszín rucit is. :)
Állítólag az alma savassága okozhat ilyen hascsikarást. Remélem nem lesz mindenre ilyen érzékeny Samu! Már mindenki kezdi a hozzátápit? Akkor nekünk is kéne?! Kissé le vagyunk maradva kajában és mozgásban. Samunak még a forgás is csak talpkitámasztással megy. :? :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


hali

na elaludt és főztem neki krumplit, almával kóstolja ma (+ tettem bele pici olivaolajat)...

barba, örülök, hogy jót mulatsz rajtunk. :lol: akartam írni, fel vagyok háborodva, akartam venni pizsi rugdalózót, plüssöt, erre kb csak rózsaszín volt... nem tudom, mit képzelnek, a kisfiúk tán csak farmerben aludhatnak? :evil: tök kiakadtam. meg kerestem neki füles sapkát, az sem volt csak rózsaszín meg lila. illetve uniszexként piros. :shock: nem tudom, a fiúk fázzanak meg? tök idegesítő... :cry:
a virágokat a KÉK (!) cumin én is épp tegnap szúrtam ki. :D
szerintem nem vagytok lemaradva abszolút, Samu is nagy fiú, hidd el, hamarost ő is elkezd forgolódni magától is.

zsu, igazad van, erre nem is gondoltam, hogy van, akinek sok teje van. :lol: szóval reggel, mikor még van nálam is, én sem adok neki mást utána, csak ha kicsit kevesebb van, de nem nagyon kevesebb, mert akkor meg tápszerrel egészítem ki. szóval én úgy tudom, ha a kóstoltatás a cél, mit szeret mit nem, akkor szopi után érdemes kínálni, ha ki akarunk váltani 1-1 kaját, akkor viszont előtte kell adni. már szopi előtt. először úgy sem nagy mennyiséget eszik szerintem egy gyerkőc sem, szóval kóstolgatni bőven jó szopi után is vagy ahogy te csinálod, két kaja közben.

juj képzeljétek, lehet ma eladjuk a lakásunkat. :roll: úgy izgulok. :) :)

na ébred, megyek. :)

hibernia
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?