Új privát üzeneted érkezett!

halihó

megjöttek anyukámék, most nincs túl sok időm netezni. :) délután olyan jót aludtam... :oops: elmentek sétálni, én meg 1,5 órát ledőltem, huhúúúúú.
csütörtökön mennek :?, utána reagálok, de addig is olvasgatok ám.
Peti elég aranyos, nem sírt, hogy a nagyszülők nyigázzák, pedig 2 hónapja találkoztak. :)
no megyek, csak beköszöntem.

hibernia
 
 
 


Azt hiszem Elisat holnap el kell vinnem a dokihoz. Kohécsel és nagyon nagyon horog, tuti van most mar vmi a horgokkel. Nem tudom most mar ez az asztma-e vagy vmi virus...
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Orsi, sajnálom a betegséget, bízom benne, hogy nem asztma! Az én fiam is köhög, asszem ez vár ránk egész télen, úúúúúgy utálom. Bori még tartja magát. Viszont ő is eléggé belassult hízás téren, jó, tudom, hogy most már többet mozog is, de azért csak kellene egy kicsit gyarapodni, szóval azt hiszem lassan mi is elkezdünk valami főzeléket megkóstolni. Végülis azon a két héten már nem múlik semmi, arról nem beszélve, hogy ha úgy fogja elfogadni az új ízeket, mint anno a fiam, akkor bizony két hétig még egy falatot nem fog enni...

Nadi, annyira sajnálom a sok rossz fogat, elkeserítő lehet. Én nagyon mázlista vagyok, nekem eddig életemben egy rossz fogam volt összesen, most viszont láttam, hogy van mégegy lukas, amivel el kéne mennem a fogorvoshoz, de időt találni nehéz. Nem beszélve a kedvről.

Ja a Polgár-lányokról: hát én totálisan meg lennék elégedve, ha az én gyerekeim nem lennének zsenik, cserébe viszont boldogok, kiegyensúlyozottak lennének, és azzal foglalkozhatnának, amit szeretnek. Persze tudom, hogy pl Polgár Judit a felnőttkori interjúiban nem tűnik boldogtalannak, de gyerekkorában megnéztem volna...

Tegnap elkezdtem nézni a Babies-t, nagyon aranyos, bár egy-két dolog engem nagyon meglepett, de nem akarok spoilerelni, majd ma folytatom.

Én a légzésfigyelőt a fiamnál egy éves korig használtam, szerintem ez nem jelenti azt, hogy extrán paráznék, hanem megteszem azt, ami szerencsére ma már elérhető. Igazából semmi nehézséget nem jelent a használata, akkor meg miért ne?

Na megyek reggeliz(tet)ni.
monde
 
 

 
 

Sziasztok!

Nadi sajnálom a fogakat .. extra szar ez az állapot...sajna nekem sem túl jók a fogaim de még nem vettem rá magam, hoyg elmenjek a fogdokihoz :oops:
Anyukádról no comment... nagyon elkeserítő, hogy valaki így áll hozzá az unokájához.
Ez Csöpplányéknál is igaz..nagypapák is bedobhatják magukat ha igény van rá... más hogy örülne ezeknek a lehetőségeknek...

MAyday ez aranyos, már most vásároltok :D Fő az optimizmus, nemde? :D

Orsi, sajnálom Elisát remélem semmi komoly!!!

Polgárék... hát nekik egészségükre de én is azt szeretném ha a gyermekem boldog és kiegyensúlyozott lenne... na meg persze okos is de szerintem ezt azzal érheted el ha fenntartod az érdeklődését, megmutatsz neki sok mindent és nem fojtod el a kíváncsiságát....akkor ezek megmaradnak felnőtt korára és egy érdeklődő, információ habzsoló ember lesz aki tájékozódott stb....
Na meg ez is, hogy egy dolgora koncentrálj...szerintem az elején hagyni kell a gyereket kipróbálni ezt-azt és aztán ami NEKI tetszik azt folytatni de azt már kitartóan....

Csöpplány, még nem kezdtem el a hozzátápit, csak bratyóm hozott saját maga termesztette répát és azt megcsináltam és fagyasztottam gyorsan, mielőtt tönkre menne... még nem tudom mikor kezdjük a hozzátápit... tlán olyan 2 hét múlva..persze csak kóstolgatással.

ÉS akkor a gyümiket is pároljátok? Nem szál el belőle a vitaminanyag? az a akevés ami ezekben van?

Nálunk: megvagyunk éljük életünket és utálom ezt a sötétséget!!!!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Ja és a légzésfigyelő...én is használom és ez szerintem se túl parázás.... amúgy tényleg a mi babáinknak semmi baja nem lehet :D De ha módunkban áll amit tudunk tegyünk meg az elkerülésre....
Amúgy az tény, hogy eddig csak este használtam, de most ettől a sztoritól már napközben is bekapcsolom...eddig úgy tudtam csak éjszaka van ilyen de úgy látszik nem volt jó az információm... na mindegy a lényeg hogy velünk ilyen nem lesz és kész :wink:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Nekünk megint jó esténk volt.Balu elaludt pontban 10kor és az első cumiért srás csak fél 7kor volt :) Utána meg fél 9kor :) Akkor már felkeltem hozzá,kimentünk a konyhába a járókába játszott még kicsit,aztán kajcsizott.Most a szobába játszószőnyegezik :)
Itt olyan sötét van,mintha hajnal lenne.Charlott szavaival élve,próbálom elhitetni Baluval hogy nappal van :lol:

Barba:de jó neked.Nem tudom írtam-e de összeismerkedtem 2 csajjal akiknek hasonló korú babája van.Velük "akartam" bandázni.Megbeszéltük hogy megcsörgetnek ha mennek sétálni.Na most azóta is folyton csörgetnek.Hiába írok sms-t vagy hívom hogy mikor mennek,fel se veszik.De ha összefutok velük akkor meg hogy jöjjek,mennyünk együtt.Nem értem őket :? Közvetlen alattunk meg lakik egy 8 hós baba,most költöztek ide,talán majd velük jobban sikerül összejönni :) Pedig a másik kettő kicsit szimpatikusabb,meg mondjuk megbeszéltük hogy ha nagyon hidegek lesznek és nem lehet annyit babakocsizni akkor mindig felmegyünk valamelyikünkhöz és összeeresszük a gyerkőcöket :) Na majd lesz valami.Na mindegy,remélem neked azért jobban alakul a társaság :D Szerintem is keverd bele valamibe,anyatej,tea,víz.Én meg most azon parázok hogy Balu még mindig nem tud hasról hátra fordulni.De nem is próbálkozik :? Olyan jólo elvan a hasán,na meg mióta tud kutsázni azóta nem hajlandó fél percre se a hátán lenni.Megfordítom,még földet se ér már fordul :lol: Szerintetek nem gáz hogy nem tud hasról hátra fordulni?Fordítva vérprofin megy neki.Barba azóta jelzett be tévesen a figyelő?Nekem volt az elején de mióta végigolvastam a használati útmutatóját,és eszközöltem a hibákat azóta nem volt téves jelzés.Nem lehet hogy nálad is csak ezért jelzett.pl azért is jelezhet ha nem sík felszínen van,tehát ha az ágyrácsra teszed.Én ezért tettem oda egy vékony bútorlapot,arra a légzésfigyelő,és úgy a matrac.Vagy ha valami rezgést kibocsátó tárgy is van a közelben az is okozhat téves jelzést.Meg állítólag az érzékelő lapoktól legalább 38 cm-re kell elhelyezni az angyalkát.Amióta ezeket megcsináltam azóta nem volt jelzésünk :) Köszönjük a dicséretet :) Azóta tovább fejlesztette a dolgot :D Ezalatt az egy hét alatt annyit fejlődött hogy nem győzöm kapkodni a fejem.Lehet hogy ezért voltak nyűgösebb napjaink :D

Charlott:megmondjam a trükköt? :) Én úgy csinálom hogy csináltam egy szöveges dokumentumot(Jobb klikk a monitoron->új->szöveges dokumentum) és ide jegyzetelek olvasás közben,aztán mentem és amikor összegyűlt akkor elküldöm :D De van hogy apa bevállalja Balut 1-2 órára és akkor biza visszaolvasok és úgy reagálok,de akkor is ezzel a módszerrel. :wink: Tegnap Balu kb 450 grammot evett egész álló nap.Hát azért ez marha kevés.Ma már rendesen reggelizett,remélem a többi kaját is rendesen fogja enni.Hát párom apukája tudod mi van vele,meg a másik hogy alapból nem foglalkozott a babával.Mindig meg akarta simogatni de nem hagytam,mondtam menjen mosson előtte kezet(ugye ő 3 naponta hajlandó fürdeni,wc után se mos soha kezet,sőt semmi után,szóval azt hiszem reális kérés tőle),amire inkűább felhúzta a vállát és bement a szobájába.Na akkor ilyenkor mit tudok csinálni? :D A másik nagypapa meg úgy van vele,hogy van,játszik vele 5 percet aztán ennyi,megy is tovább.A légzépsfigyelővel én úgy vagyok hogy inkább használom és ne jelezzen,minthogy nincs és baj történjen.Én személy szerint jobban alszom így hogy tudom "valaki" figyeli ilyenkor is.Huuu,nem csodálom hogy megijedtél.Rám is a frász jött volna :? Nálunk is önálló játszás van.Csak akkor veszem fel ha rendesen sír.Ha csak nyöszörög akor csak odamegyek,megnyugtatom,de nem veszem fel.Csak tudatom vele hogy itt vagyok,nyugi van :D Hát lehet hogy most fogékonyabbak de szerintem ez a kor az amikor játszaniük kell,felfedezni a világot.Én azt szeretném hogy élje ki ezt a kort ahogy szeretné.Szerintem egy szép nyugodt boldog gyerekkor alapozza meg a klésőbbi lelkivilágát,személyiségét is egyben a gyereknek.

Kriszta:gratu a forgásokhoz :) Osztoma véleményedet gyereküléssel kapcsolatban.Hűűű,kapunk képet majd az új frizkójáról? :D

Nadi:jajj,ennyi rossz fog? :? Nekem is el kellene mennem de nincs lelkierőm :? Én azt hallottam hogy a szoptatás is von ki kálciumot a szervezetből és ilyenkor is hajlamosak a fogak romlani.Nem tudom van-e alapja.Hát nem irigyellek,kitartást a fogdokihoz :? Ja és bátor vagy :D Én fosok a fogdokitól :D Anyós meg no komment.Nekem anyám játszott el ily3et. :?

Hibernia:jó anyukázást :) :wink: Azért majd gyere helyzetjelenteni :D

Orsi:remélem semmi komoly baja nincs Elisának.Lehet hogy mégiscsak kell majd az a gyógyszer? :?

Monde:én is kb addig gondoltam használni,de lehet hogy utána is fogom,ártani nem árt. :) Nem csinálsz vonalzót?Akkor látnánk hogy hol tartotok,mármint hogy hány hós a pici leányzó :)

Zsu:boldog 5 hót Tökibogyónak! :D Elméletileg párolással megy ki a legkevesebb cucc a dolgokból.Én úgy szoktam hogy hagyom hogy elfőjje a vizet,csak kevés maradjon alatt,így abban koncetrálódik a cucc,és a kevés megmaradt főzőlével együtt turmixolom.De természetesen nyersen az igazi de van amit úgy nem nagyon tudsz adni.Maximum azt tudom elképzelni,hogy mondjuk a répát nyersen lereszeled,kifacsarod a levét és azt adod a többi cucchoz.

Ha már hozzátápi,akkor mikortól lehet darabosabban adni a dolgokat a babának?Én mindent halál pürének csinálok,mint az üveges.Egyx ismerős anyuka mondta akinek 3 nappal idősebb a kislánya mint Balu,hogy már most darabosat kell adni a babának,hogy a rágási technikát kialakítsa,hogy a rágóizmok fejlődjenek.Ő már csak villával tör össze mindent.Tapasztalt anyukák?

Na lépek most már :) Pusszanat :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jutottam a fórumhoz (már vagy egy hónapja...). Úgyhogy most nem csak a reagálás esélytelen, de még a visszaolvasás is... :-( Szégyen-szégyen :oops:

De azért gyorsan lejelentkezünk, hogy jól vagyunk. Ádi szépen növekszik, fejlődget, átfordulások mennek, de csak nagyritkán hajlandó Őurasága ilyesmire vetemedni. Fogak macerálják, de még nem látom az ínyén a változást.

Tegnap betöltöttük a fél évet, úgyhogy hihetetlen nagyfiúvá vált Döbrögi. :D Már túlhaladtuk a 10kg-t, de mivel már visszaadtuk a kölcsönmérleget, nem tudom a pontos állást - majd csütörtökön kiderül a dokinéninél. Sok zöldséget-gyümölcsöt próbálok neki adni, hogy kiváltsam a tápit. Egész jól megy már. :-)

Ja, és voltunk baba-mama jógán, ami szerintem nem volt egy nagy durranás, viszont a babaúszás tök jó!! :-) Nagyon édi a kis fürdőgatyójában. Na meg ahogy a többi babával kommunikálnak! Szóval, szerintem aki teheti, próbálja ki! :-)

Már kel is, rohanok vissza. És próbálok majd estefelé visszaolvasni.

Ja, miért nem tudok képet küldeni vajon a gmailre?
No, szép napot mindenkinek! És jobb kedvet, mint amilyen idő van odakint... :-)

KépKép
seidelm
 
 


Hali,

ezt az esős, szeles időt! :? De azért elszántan mentünk ma is a bölcsifoglalkozásra. Kicsit nehézkesen indult, mert nagyon befűtöttek nekünk: már nem tudtam mi levenni magunkról. :roll: Aztán Krisz nagyott bukott. :( Utána megy egy 2 éves kislány akart vele játszani, úgy hogy jól fejbe verte szegénykémet. :evil: Krisznél itt szakadt el a cérna. De én próbáltam felvidítani egy kicsit izzadva, de lelkesen. :wink:

Babócák hogyan alusznak mostanság? Krisz megint éjfélkor is kér enni! :shock: Nem tudom, hogy most miért? Fejlődik, növekszik vagy csak nincs eléggé kifárasztva ?? :?:

Fürdőzések hogy zajlanak nálatok? Most hogy Krisz nagyon élvezi a pancsolást, gondoltam pár perccel hosszabítahtnánk a foglalkozást, nemde? :?:

KépKép
charlott
 
 


siedelem: babaúszás jó volt?!!! hova jártok? én is mennék (hova nem? :roll: ), de a védőnő óvaintett, hogy sok betegséget össze lehet szedni a foglalkozás alatt.

Csöpplány: köszi a trükk leírását! :wink:
A múltkorinál akartam írni, hogy Balu a videon, mikor a járókájában tornázik,azaz négykézlábra áll: nagyon jó! :D Milyen lazán csinálja a mozdulatsort és szépen tartja magát! Ő lesz az első baba aki ülni fog! :wink:
Sikerült a napocskát Balu gondolataiba becsempészni? :lol:

Kriszta,Zsu,Monde: köszönöm a hsz-ket, ezt a polgár-dolgot, azért kérdeztem, mert tudni akartam, hogy én gondolom félre a gyermeknevelést vagy ő?? :) Örülök, hogy ugyanúgy vélekedünk: minél több élményre van szüksége a gyereknek és döntse el ő, hogy mivel szeretne foglalkozni.
Mindez a fejlesztés azért érdekel ennyire, mert a saját gyerekkorom jut eszembe, mikor szüleim inkább a munkájukkal voltak elfoglalva és a tesómmal. Én meg csak nőttem, mint egy gaz. Ezért ragaszkodom görcsösen a foglalkozásokhoz. Nem akarom az én gyerekkoromat fiamnak adni. :( :)

Nadina: 12 lyukas fog??? hogy lehet ennyi? terhesség alatt nem vették észre a kötelező vizsgálatok alatt? :shock:

KépKép
charlott
 
 


helyzetjelentés:
éjjel nem aludtunk, oranként kétoranként felébredt Elisa. ma a doki azt mondta, ez egy szimpla virus, de nala az asztma miatt sokkal latvanyosabb... beutalot adott a varos leghiresebb gyerek pnemonologusahoz, tobb hét - honap a varakozasi ido... és minden nap kell kinezologushoz jarnunk, aki majd kimaszirozza a slajmot a horgoibol... pedig az orra nem folyik, naponta kohog kb 15x, de nagyon nehezen veszi alevegot, a ventolin ellenére is... a sulya stagnal, a doki szerint az utobbi egy-két napban fogyhatott le, a betegség miatt...
s.orsi
 
 


óóó szegény Elisa... :? és addig mi lesz vele, míg látja az orvos? sajnálom. szar éjszakátok lehetett, pedig most van a sok munka, mi? :( na ez így szép... :(

charlott megértelek, mindenki a legjobbat akarja a gyerkőcének. ;) sajna engem sem vittek sehová, de nem a szüleim hibája volt ez, nem haragszom ezért rájuk... ez egy hosszú sztori, teli szomorú fordulópontokkal, a lényeg, hogy én szeretnék aktívabb életet élni, mint annak idején a szüleim velünk. amúgy ez a legyen egy dologban jó a gyerek akkor jó szerintem, ha mit tudom én, hiperaktív a gyerkőc, nem tud semmire hosszan odafigyelni, de megtalálják azt az egyet, amire igen és abból baromi jó lesz. olvastam ilyen sztorikról. persze ehhez is több mindent kell megkóstoltatni velük, hogy rájöjjünk, mi az ami tetszik + amihez van tehetsége is.

úgy tűnik, a nagyszülőkkel mindenhol baj van. :) hol túlbuzognak, hol meg ignorálják a csöppöt, lásd Nadi... :? szomorú.

nálunk most okés a helyzet, apukám + anyukám is elvan Petivel, tök aranyosak, dalolgatnak, sétálnak, elvannak. szegények szar lehet nekik is, hogy van is unoka meg nincs is. :( remélem a tesómék is belehúznak és akkor otthon is lesz babáznivaló anyag. :lol: most kaptunk tőlük egy nagy síoverállt tök vicces, óriási még rá, de mire hideg lesz, belenő. :)

a 4-es pelus már fix nálunk... 8 kg az úr stabilan. moncsi, Ádi 10? hát senki se éri utol ezt a fiút súlyban! :) pedig mi igyekszünk... :roll:

Balu ilyen keveset evett? hát mi lelte? foga bánthatja? Peti már nem eszik 1000 alatt / nap kb 2-3 hete... nem kóstolt semmit mostanság, most nézem, hogy 7 hóig el kell kezdeni a gluténos cuccokat, még filózom, mivel kezdünk...

nadi, fogakat sajnálom. :( :( ha hazamegyünk, én is benézek a fogdokihoz, bár terhesség alatt mindent restauráltunk, de gondolom 5 hónap alatt romlott ez-az. :? :? és akkor kezdődik a tömögetés? :( mit kezdesz addig Grétivel?

babuszit irigylem, én mennék. ;)

charlott mennyi ideig fürdettek? nálunk olyan 5 perc a vízben töltött idő csak, lehet bírna többet is de kivesszük. :oops:

ami a kelést illeti, nálunk a 8-9-es kelés 6-ra váltott. :( a fekvés ugyanúgy 10kor van, de hamarabb ébred. és napközben is kevesebbet alszik, így napi 11-12 órára jön ki max a 24-ből alvással töltött idő... (eddig 12-13 volt) de Peti nem éhes, csak felköhögi / felcsukolja magát. :( aztán próbáljuk altatni, de semmi. kezdődik a nap.

jujj képzeljétek, a táblázat, amit követek ht ügyben, azt írja, hogy 2 évesen adjunk nyers répát. :shock: két évesen. tök durva. én mindent párolok, de azt hittem, már nem sokáig. :?

csöpplány, ami a darabosat illeti, van, aki csak darabosat ad pici kortól kezdve. én fosnék, hogy félrenyel. amúgy már lehet adni darabkásat, az tuti, ez egyéni választás kérdése. ez is egy megközelítési mód. már hogy csak darabosat adsz rögtön tej, táp után.

monde, gyerkőcöknek jobbulást. :?

mayday, már vásárolgattok? :lol: mikor nézitek meg a lakást? mikor derül ki, megveszitek-e? és meg is veszitek? tök jó! azt hittem, albi lesz. :)

köszi a lakás dicséreteket mindenkinek. :) tök jó itt lenni, örülök, hogy itt élünk. :) :)

Samunak is jobbulást. :? és igen, nem bírnám Zafírt, ez tutker. :oops: de csak mert ha egyszer ébred Peti, akkor ébred. nem alszik vissza. :? ezért már lassan utálok kimenni vele, mert kinn még kevesebbet alszik. :? vmi mindig felriasztja.

tegnap voltunk a tengerparton + a botanikus kertben, olyan szép volt. isteni idő van itt, napsütés, nó szél, remélem otthon is javul, bár pont most olvastam, hogy fagyok jönnek. :shock: részvét.

no bocsi, most csak ennyi voltam, ennyire emlékeztem, majd próbálok rendszeres lenni, csütörtökön már mennek is a szüleim. :( :cry: :(

hibernia
 
 
 


Hú, de beindultatok, totál elvesztettem a fonalat!

Azta, 10kg, 8 kg..., mekkorák ezek a fiúk! Én meg azt hittem, Samu nagy baba a 7 kilójával. :shock: Mondjuk már 6 hónaposak a méretei pár hete.
Bevallom őszintén, én irigykedve olvasom, hogy néhányan csak egyszer-kétszer keltek éjjel, ugyanis Samu amióta beteg, 1-2 óránként kel. :( Kezdek zombulni, mint az első hónapokban. :D
Ma kíváncsiságból megkínáltam répalével, mert szombaton kiástam az összes biorépánkat. :D Nagyon tetszett neki. Fura, de egyáltalán nem lepte meg, hogy narancssárga cuccot adok neki, ráadásul kanállal. :) És ezzel a cebiont is elfogadta. Amúgy anyatejjel adtam neki előtte, amikor kiköpködte.

Nadi, sajnálom a lyukakat meg a piros foltokat is. :(
Fura anyukád hozzáállása. Biztos rossz napja volt, vagy félt, hogy Gréti sírni fog, és nem tudja megvigasztalni.

Charlott, szerintem hagyhatjátok, hogy Krisz pancsoljon kicsit. Mi szoktunk betenni neki színes játékokat is a vízbe. De túlzásba sem szabad vinni az ekcéma miatt. Szerintem 5-10 perc pancsolás még belefér.
A légzésfigyelőt már nem használtuk, de most megijesztett ez a történet, azért tettük vissza. Így nyugodtabban alszom (aludnék, ha hagyna Samu... :D ), mint eddig, amikor állandóan a mellkasát figyeltem.
Hú, az a hátra bukfenc nagyon ijesztő lehetett. Még jó, hogy Krisz poénra vette. :D A kislányra legalább rászólt az anyja, hogy ne verje a babát?

Csöpplány, már nem riaszt be a gép fölöslegesen. Szerintem még nagyon kis apró lélegzetvételei voltak Samunak az elején, és azt nem érzékelte.
Fura a két kismama. Remélem, az új lakóval jobb lesz majd!
Aranyosak az új képek. Samu tegnap fürdött pont először az apukájával! Persze én is fényképeztem. :) És az új videó... Nagyon durván tornázik már Balu!

Moncsi, Kriszta, jó, hogy bejelentkeztetek! Kristóf előtte-utána képre én is kíváncsi vagyok! :) Nagyon édes az új Döbrögi-s vonalzó! Boldog féléves szülinapot! :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, Nadi! Az "orrszívás nagy szívás" a napom fénypontja volt! :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Samu meg Elisa még a betegséget is osszehangoljak! Nekem uj ez az orankénti kelés, még ujszulottként sem csinalt ilyet soha.

Voltunk a kinezelogusnal, haaat szegénykém... majd ha lesz erom leirom. de mintha ma este jobb lenne... Pedig a doki mondta, h szerinte még ma éjjel sem fog yudni rendesen aludni... most alszik, megyek én is gyorsan. bocs, reag nem megy, de olvaslak titeket!!
s.orsi
 
 


Lányok!
Képzeljétek kibújt a 2. fogacska! :lol: Szépen, lassan, észrevétlenül! :D

Barbazso: 8 percesre sikeredett a pancsolás ma. :) Játékok az jó ötlet! De mit és hogyan tud játszani ezekkel? Amíg nem tud ülni, addig csak lökdösni tudja nem? :oops:
Foglalkozáson a kislányra többször is rá kellett szólni: nem bírt magával. :? És jár oda egy vele egykorú fiú is és az is olyan hisztis, kezelhetetlen. :evil: Remélem Krisz ennyi idősen nem lesz ilyen!

Hibernia: ti is fárasszátok ki Petyát jobban! pl:a fürdés legyen intenzívebb! :wink: Szerintem ez az őszi sötétség és hideg visszafogottabbá teszi a babákat.
Örülök, hogy a szüleid meglátogattak Titeket és így tudsz pihizni és kikapcsolódni. :D

Orsi: nagyon sajnálom, hogy elkapott egy vírust Elisa :( , jobbulást és Neked kitartást, erőt kívánok! :)

KépKép
charlott
 
 


Halihó!
Kristóf nem alszik így van időm netezni :roll:
Nem tudom mi van vele már nagyon régen kelt fel éjszaka, ráadásul azt hiszi már reggel van :cry: 3-óta nyomja , beraktam már magam mellé, de ott dumál most egy órája tologatom félkézzel a babakocsiban, így elvan de kapirgálja a belsejét,tehát nem alszik, nagyon remélem hogy ez egyszeri eset!!! :evil:

Nálunk kb 5 perc a fürdés, ő még bírná tovább is, de nekem leszakad a derekam! Én szoktam a kádban ilyen félig ülő helyzetben fürdetni és nagyon szereti csapkodja a vizet!

Fogakat sajnálom, nekem 2 lyukas van azzal járok már jó ideje, mindig tesz bele gyógyszeres tömést aztán legközelebb 1 hónap múlva kell menni, nem tudom meddig tudja még elhúzni, régen nem volt ilyen, betömték aztán kész!

betegeknek jobbulást! Kineziológus az aki kimasszírozza a dolgokat? Vagy rosszul tudom, mit csinál?

Én rendeltem a sóslevegő csináló gépünkbe betétet, remélem megjön a héten, és megelőzzük a taknyoskodást!

nektek van bababónusz kuponotok? Képzeljétek én kettőt is kaptam, nem tudom miért kettőt postáztak, de azért nem szóltam 8)
Jövő héten akarom elhasználni a c&a-s 50%-os kuponokat!

Darabos kajákat én nem adok mert ha véletlenül pici darab is marad a gyümölcsből amit nem turmixoltam rendesen össze már tolja is kifelé a nyelvével!
Banánt adtatok már? Valahol az van hogy lehet már valahol meg hogy csak 1,5 évesen (ami szerintem azért túlzás :shock: )

Döbrögi 10kg :o az igen jó izmos karod lesz!
ma én is viszem mérni kiváncsi leszek!Már múlt héten is vittem de a védőnő épp csinált valamit azt mondta 5 perc, na még fél óra múlva is ott álltam a 3 gyerekkel, így összecsomagoltam őket és eljöttünk! :twisted: Úgy utálom!!
Na megpróbálom a képet ide tenni:


Kép

Szóval elvileg úgy akartam hogy a fölső sorba hosszú hajas képek alsóba rövid sportos friza, de most látom hogy nem így sikerült, na mindegy a lényeg látszik :lol:

kriszta0612
 
 


halihóóó! (leesett az első hó a magasokban! :shock: )

Krisztával egyetemben, mi sem aludtunk! :( A növekedő fogacska éhes gyomorral találkozott, így egész éjjel evett Krisz :roll: és hajnalban meg sírás tört ki belőle. :cry: Most már jobban van, de én mint egy kifacsart...úthengeres.... :? nyomatom a kávékat és teákat. :wink:

Kriszta: Kritófnak milyen egyedi, férfias a sérója!! mint egy bohém színész, művészember! :lol:
Tudtatok valamelyest aludni?

KépKép
charlott
 
 


Charlott
Ja, tudtaunk aludni 6-7-ig :cry: utána kelni kellett az oviba indulás miatt!
Gondoltam hogy pihenünk délelött de most hogy hazajöttünk látom hogy nem lesz idő...romokban a lakás :oops:

Mondtam Kristófnak még egy ilyen éjszaka és a kutyával alszik :P ezen jót nevetett :lol: Persze mert ő mindjárt megy aludni egy jót!
Én meg....marad a kávé :evil:

kriszta0612
 
 


Ma éjjel kibujt az elso fogacska! szegénynek minden osszejon, de mar sokkal jobban van! a masszirozas jot tett, nagyon, mar ma is voltunk....
s.orsi
 
 


Sziasztok!!!

Csak gyorsban jövök, mert Gréti alszik, addig meg próbálok kikeveredni a romokból és lakást varázsolni a romhalmazból :D

A lényeg: Akkor nem kéri senki a mei tai-t??? Mert, ha nem, akkor holnap reggel postázom vissza gremesének.
Nekünk amúgy bejött, bár nem sokkal jobb, mint a kengurunk. Gréti még túl kicsi és elveszett a nagy mei taiban :lol: Lehet, hogy később beruházunk egybe, mert védőnő szerint is jobb, mint a kenguru. Anyagi helyzetünktől függ (ami nem túl fényes manapság)

Orsi, gratula az első fogacskához!!!! Ez a masszázs pontosan milyen? Mindent masszíroz? Tök jó, hogy bejött neki :D

Kriszta, nagyon édi a pici fiad!!! És az a haj :D
Sajnálom szegény babócákat, hogy a fog ilyen nemalvásos, és nyűglődéses kínok közt jön.

Volt tegnap a védőnőnk, hozzátápit lehet jövő héttől elkezdhetjük!!! Hurráááááá!!!! Holnap kaptunk a gyerekdokihoz időpontot, ő mondja majd ki a végszót, de úgy néz ki mehet majd. 3 szempont miatt: a rengeteg lukas fogam, Gréti hófehér (valószínű vashiányos) és a mellem bajai.
Ja a fogászattal én úgy voltam terhesen, hogy nem mentem. Tudom, hogy akkor már kellett volna, de egy ismerősöm elment terhesen és a lidokain bekerült a vérébe, onnan a magzat vérébe, akinek felment a vérnyomása és majdnem nagy baj lett..... ezt lehet már írtam akkor nektek. Szóval ez persze ritka, de ha úgy adják be a szurit, hogy véletlenül érbe megy bele, akkor ez van, aki nem terhes annak fel se tűnik, itt is csak fél napra rá derült ki....amúgy magándokinál volt, szóval semmi se garancia.

Barba, örülök, hogy jó kedved lett a "szívástól" :lol: :lol: Amúgy jobban van már Samu?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Charlott, nektek meg a 2. foghoz gratula! Jól belehúztatok :D :D :D Én is iszom ma a kávét, mert elég nyomi vagyok. Sajnálom a nemalvást... és ez a két fog alul középen van?

Hibernia, de jó neked, hogy ott van anyukád! Bár gondolom nem gyakran tudnak menni meglátogatni. Karácsonykor Ti jöttök haza?

Csöpplány, hol vagy? Köszi a linket a járókáról, ha a neten máshol nem találok én is olyat veszek. Te azt a védőt is onnan vetted? Mármint a szélére azt az anyagból körbe micsodát :D

NA megyek takarítani, ki tudja meddig alszik a teraszon...

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Nadina,
csak a mellkasat maszirozza, vagyis erosen préseli a két kezével. Kozben ordit Elisa. A doki megprobalja felkohogtetni vele utana a cuccot. igazi kinzas. kb 15 perc. de a hatasa jo... nekem borzaszto végignézni, foleg mert Elisa olyan kézo szemmel néz ram, h anya vegyél mar fel, nagyon rossz.

igérem jovok majd reagalni... egyszer
s.orsi
 
 


Reggelt!

Jelentem egy duracell nyuszi költözött Kriszbe! :roll: :lol: Egésznap mozgolódik, rugkapál, forgólódik, négykézlábra próbál állni, ütöget, játékat kezeibe veszi, dumál is egyfogytában. Mindez tök normális, de éjjelre sem áll le. Egy kis alvás, nagy zabálás és ő friss és üde.... pedig próbáltam kifárasztani tegnap! :roll:
Arra ébreszt mostanában, hogy a lábával a kiságyát rugkapálja, így jelzi, hogy fent van. :? :) Így még mindig nem tudtam magam kipihenni. :( No, nem baj, legalább süt a nap! :D

Orsi: gratula Elisa első fogacskájához! :lol: Lehet, hogy emiatt is lett beteg, ilyenkor érzékenyebbek ezek a kismanók. Tényleg, jobban van már? :?:

Nadina: köszi! :wink: Igen, alul középen próbálnak egyre magasabbra tőrni a kis fogacskák. :)

Remélem Ti frissebbek és kipihentebbek vagytok! :)

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!

Tegnap 3 kanál répakrumplit, ma ugyanennyi almát próbáltam Boriba tukmálni, mindet kiköpte. :) Ugyanazt csinálja, mint a fiam. Szegénynek annyira nem jön be, hogy néha még a hideg is kirázza :)

Amúgy beteg még nem lett, a fiam viszont még mindig köhög, a doki szerint eltart vagy két hétig ez a fajta vírus. Szóval szerintem Bori sem fogja megúszni. :(

Orsi, szörnyű lehet Elisa szemeibe nézni ilyenkor, én a fiammal voltam kemény 3 Dévény kezelésen, mert azt mondták, hogy a lábaiban le vannak tapadva az izmok, hát üvöltött mint a sakál, én meg olyan szarnak éreztem magam. Persze semmi baja nem volt, csak kicsit lassabban fejlődött a mozgása.

Kriszta, Kristóf olyan nagynak tűnik a képeken, és tök édes a haja. Milyen sok van neki!

Megyek rendetrakni...
monde
 
 


Sziasztok!

Köszi a főzőcskézős tippeket :D

Nadi jövő héten már hozzátápi? Remélem segít a gondokban…. Azért lenne vashiányos, mert fehér a bőre? Gabi tejfehér de mégsem merült fel a gyanú…. persze ezt is gondolom orvosa válogatja.
Örülök, hogy a mai tai bejött…nekem is nagyon tetszett de Gabinak kevésbé :(

Húú Döbrögi fél éves? ÉS 10 kiló??? Á én ezt be sem akarom hozni… :) elég nekem az a 8 amit összesen Gabi nyomhat most.

Charlott fürdi nálunk is kb 5 perc..a bőre miatt nem nagyon szabad kiáztatni…. de magát a rituálét meg lehet hosszabbítani..hagyni lehet meztelenkedni/lehet masszírozni/vagy csak játszani….

Babaúszáson én is nagyon filózgatok de csak olyan van ahova autó is kell + kikerültünk a korból…. azt hiszem ezt előbb kell elkezdeni, hogy a búvárreflex még meglegyen…

Nevelés kapcsán megértelek sajna velem sem sokat foglalkoztak, bár én profi szinten táncoltam 15 éves koromig az sok időmet elvette de azért arra tök emlékszem, hogy volt egy társasjátékom és egyedül kellett vele játszanom mert senki nem akart velem a családból játszani :cry: :? Ez az emlék jellemzi az egész gyerek koromoat, szóval én is szeretném ha a fiam aktív családi életet élne velük..kirándulások, közös társasozás..persze emellett sport stb…. remélem sikerül mindezt megvalósítani. Ki tudja milyen lesz munka mellett kicsi embereket terelgetni a mai feltételek mellett….

Orsi, sajnálom Elisát! A foghoz gratula! Hogyan alakultok? Ez a probléma akkor vírus vagy valami állandóbb?

Barba, sajnálom a sok kelést, ilyen nálunk is volt… és hogy örültem, mikor először aludhattam 3 órát egyhuzamban… 1 éve nem gondoltam volna, hogy ennek fogok örülni :roll:

Hibernia, nagyon állat a kecó… tök jó, hogy a konyha nappali étkező így egyben van, mert akkor sok mindent tudsz csinálni, és lát Petya is.

Mayday ma nézitek a kecót nem? Majd számolj be mi volt!! Remélem összejön! Amúgy mizu veletek? Bálint elindult már :lol:

Csöpplány nagyon ügyes Balázs..és még attól féltél le van maradva :D aranyos….sok mindenben Balázs az első, szóval nyugi :wink:

Kriszta nagyon tuti az új séró! És édesek a fotók

Velünk: Gabi kitartóan próbál négykézlábra állni…. fel is vettem videóra majd egyszer letöltöm és küldöm :oops:
Sajna viszont a bőre kiütött, lehet mi is ekcémásak leszünk  Egyelőre csökkentettem a tejbevitelemet de lehet teljesen le kell állnom vele majd meglássuk. Ekcémások ti mivel kezeltétek???
Gabi felfedezte a kukiját..minden pelusozásnál szinte letépi….rossz nézni
Amúgy állati édes és egyre nagyobb a szerelem…egyre jobban magára tudom hagyni játék közben..de inkább csak de. Délutánra komoly nyűgik lesznek :?

Apa megcsinálta az itthoni hozzáférést a céghez, hogy időben haza tudjon jönni…eredmény az lett, hoyg 8-ra jön haza és itthon még hajnali 1ig dolgozik… no comment

Most ennyi jutott eszembe. pusszanat, írjatok!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Seidelm:boldog fél évet nektek!!!!Holnap mi is betöltjük :P Huuuu,10 kiló!!!! :D Az igen :D Hogy álltok hozzátápiban?Én ma diskuráltam a védőnénivel.Találtam egy táblázatot,ami elég jónak tűik,kiegészítem a védőnő tanácsaival és azt fogom követni.Gmail passz.

Charlott: Balu jól alszik,mióta új cumija van,alig kel :) Szerintem fejlődtök :) Nálunk Balu már apával fürdik a nagy kádban.Nagyon élvezi,nagyokat locs-pocsolnak :D Imádja :) Tegnap 20 percet pancsoltak :) Néha előtte puccoskodik vagy 20 percet.Szóval az egész pancsolási rituálé az nálunk közel 1 óra :D Köszi a dicsit :) Balu már szépen ül,persze nem magától ül fel.Néha még elborul,de nem szeretem elengedni,szóval úgy ül hogy fogom :D Hát nehezen de rájött Balu hogy most már nappal van :lol: Gratu a második fogacskához!!! :) Lehet emiatt a sok mozgás miatt kell Krisznek az éjjeli energia adag :D

Orsi:szegény Elisa,jobbulást neki! :( Gratu a fogacskához!!! :) Naaa,lassan már mindenki fogas lesz it csak mi nem ? :lol:

Hibernia:nem tudom miért evett Balu keveset.Tegnap már rendesen evett,ma megint hülyéskedik :? Nekem azt mondta a védőnő hogy gluténnal várjunk még legalább 8 hóig.Sajnálom a kevesebb alvást :? Naaa,pedig hogy odavoltál hogy ott kellett hagyni az eddigi megszokottat. :) Azért most már nem bánod? :D

Kilók,Balu még mindig nincs 6,5 kg :D Hát ez van :D CSöpplánynak CsöppBaluja :D

Barba:igen,nagyon belejött,le se lehet lőni,és már próbált előrelépni is :shock: Persze pofára esés volt a vége.Már 3szor ütötte meg magát.Kétszer a tornája miatt arcra esett,mert kicsúszott a kis keze,egyszer meg az ölembe volt az íróasztalnál és hátravágta magát és megfejelte az íróasztalt :?

Kriszta:nagyon édes Döbrögi új sérója :D Banánra nekem azt mondták lehet,csak figyeljem a székletét,mert fog.Sajnálom az éjszakát :? Mai jobb volt?

Nadi:éjjen a hozzátápi,remélem megoldja a gondjaidat :) Rácsvédő a neve és turkáltam :D Egyébként az ikeába lehet venni.Itt a linkje : http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/90129904

Zsu:vicces,de még mindig parázok :D :lol: pl Balu nem tud hasról hátra fordulni abszolút,amit ugye már 4 hósan tudnia kellene.Bár doki azt mondta nem gáz,főleg ha szeret hason lenni.Na hát ezel nincs gond.Ébrenléteinek 95 %-át hason tölti.Szóval nálunk nincs ilyen probléma hogy nem akar hason lenni.Videót várjuk :P Nem az elsőségre utazok,csak a koraszülöttsége meg az oxigénhiánya miatt aggódom hogy nincs-e lemaradva.Figyelem hogy szüksége van-e fejlesztésre.Na érted,ugye? :D Nálunk még nincs kukifelfedezés,de egyszer úgy összekakilta magát,hogy ihhaj,és pelusozásnál Balu odakapott,tiszta kakis lett a keze,aztán a hajába kente :shock: :lol: Szóval kész voltam :D Na alakul nálatok is az egyedül játszás :)

Nekünk jó éjszakáink vannak,viszont nappal nagyon nyűgi Balu manapság,azért se tudok nagyon jönni.Most is lépek,mert óbégat hogy éhes :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hoppa a sziasztok lemaradt az elején :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Elküldtem a mi tornamutatványunkat is g-mailre.

Csöpplány, Balu nagyon ügyes, és megnyugtató volt látni, mert én eddig aggódtam nem gond-e, hogy gabi a fenekét tolja az ágnek miközben a feje+ lába lenne van..de úgy látszik ez is a folyamat része :D
Amúgy megértelek... így is parázni szoktam, nem hogy ha komplikált lett volna a szülés...
Amúgy Gabi sem az a nagy átfordulgatós, 3x vagy 4x fordult eddig hátról hasra és 2x hasról hátra..de a lényeg, hogy tudja...csak nem ez érdekli :D Bizti Balunál is csak ennyi van mert amúgy nagy tornász bajnok a srác :D

Pepke nagyon cukkeráj még mindíg és micsoda feje van..komoly husi a gyerek..na persze a szó jó értelmében :lol:
Na meg Gabi is az :lol:

Charlott Krisz fogacska fotó is nagyon jó...legalább így tudom mire kell majd számítani..Csöpplány amúgy nálunk sincs még fog....

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok lányok !


Lenne egy olyan kérdésem, hogy titeket is szokott cseszegetni a szüleitek ?
Mert engem anyukám azóta cseszegett, amióta megszületett a Szinti baba. Azóta állandóan veszekszünk. Már 2 napja hozzám sem szól, pedig egy háztartásban vagyunk. Olyanokat mond rám, hogy azt jobb ha nem írom le inkább, de eléggé sértőek, mikor én meg mindent megteszek így is mind a gyereknevelésben, mind a háztartásban. Rendszeresen foglalkozom a gyerekkel, minden ap ki van takarítva, főzve, mosva. ügyeket intézek.....stb.
Mit vár el még tőllem ?
Ha lefekszem aludni egy kicsit, akkor direkt felébreszt, hogy ő már évek óta nem alszik, akkor én sem aludjak, hanem figyeljek a gyerek minden neszére. Mert így fogom egyszer ő szerinte megölni.
Na szóval eléggé durva szavakat használt.
éjjel is nagyon sokszor fent vagyok a gyereknél. van , hogy néha annyira fáradt vagyok már, hogy mélyen bealszom ugyan. De szerintem kell a pihenés nekem is, hiszen az nem lesz jó a gyereknek leginkább ha egyszer összeesem. na akkor végképp nem fogok tudni törődni a gyerekkel ugye bár.
Már azt is kitaláltam, hogy minden nap hajnal 5kor kelek, megfőzőm a picuri ebédjét, összeturmikszolom, elkezdek mosogatni, mosni. reggel 7-8 ra már kész szoktam lenni. Aztán takarítok d.e. napközben 12 körül lemegyünk sétálni is. d.u hazajövünk gyakoroljuk a hasonfekvést . játszunk, mesét mondok.
este fürdés és fekvés evés után.
egész napom elmegy. estére hulla vagyok.
Tőllem ennyi tellik, és ezt sajna az anyám nem érti meg. Eléggé bosszúálló lett a saját gyerekével szemben, ami nekem nagyon fáj.
Ti ezt hogy oldjátok meg ?
cyntia2009
 
 


Megpróbáltam párat visszaolvasni.

Szinti baba okt. 24-én volt 5 hónapos. most kezd igazán csak ráérezni a hason fekvésre. Hason fekve nyúl a tárgyakért, meg is ragadja. hátára is fordul illetve hátról hasra. kinyomni nem annyira nyomja ki magát, mint gondolnám, a lábacskáit is kezdi maga alá húzni és a kis popsiját emelgetni.
Egyik kezéből a másikba teszi a tárgyakat.
Mindent a szájába vesz. Nagyon oda kell figyelni.
Nagyon érdeklődik a dolgok iránt és nagyon figyel. A múltkor msn-tem az apjával, egyszer csak azt vettem észre, hogy kódolt üzenetett küldött az apjának. Mert az ölemben ült.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Szerencsére mindent megeszik. Kivéve a cukkinit.
A céklásat is imádja. Most már próbálom legalább ebédnél kanálall adni neki, persze ilyenkor a fülébe orrába is jut az ebédből.
Csupa maszat olyan vicces szegénykém olyankor. De élvezi! :D :D :D :D :D
cyntia2009
 
 


Csajok,

koszi a gratukat a fogacskahoz. szépen novoget. azota visszaallt a nyugi. a bronchitis is szépen javul, mar csak holnap kell menni kinzasra. Ma éjjel 13 orat aludt, eg 10 perces szopit kozbeiktatva!!! b@sszus 20 tejfog van, ha mind ilyen gyotrelmesen fognak kijonni, h 3 hét nem alvas + betegség, haaat nem tudom tuléljuk-e...

Barba, ti meggyogyultatok?????

Cyntia,
szerintem anyukadnak szakember segitségére van szuksége! nagyon durva, h felkelt téged... és 5kor kelsz, fozni?

Hozzatapi,
én még kb 2,5 hétig varok, akkor megyek a dokihoz ujra vele. Elisa vasarnap lesz 5 honapos.
A gluténnal én ugy tudom 1 éves korig érdemes varni. Hiszen olyen konnyen ki lehet valtani massal.
A tehéntejjel is minimum 1 éves korig, de van aki azt mondja 2 éves korig kell varni...

Monde,
én is répa-krumplival akarom kezdeni. imatkozom, h elfogadja! Borinal a varackot probaltad? vagy a sutotokot? ezek édesek... altalaban izlik.

Csopplany,
nem kotelezo 4 hosan a hasrol hatra forgas!!! ki hallott még ilyet? akkor igen sok baba lenne "lemaradva".

Elisa tovabbra sem forog. Most a betegség miatt szinte allandoan kézben volt. Még jo, h itthon volt az apja 3 napot! olyan sokat segitett. a héten mar 2x fozott huslevest!!! hogy legyen elég tejem.

Zsu,
a vashianyt én ugy tudom ugy nézik, ha a szeme alatt lehuzod a bort és nem élénkpiros, hanem csak halvany rozsaszin, akkor vashianyos. a fehér bor dolgot még nem hallottam.
Igen az itthonrol dlgozas hatranya az, h sosincs vége. én i =s éppen ebben szenvedem, mint a férjed.

Hibernia,
kipihented magad a koltozés utan? elpakoltatok? biztos jo volt, h jottek a szuleid!

Nadi,
kivancsi vagyok a hozzatapira Grétinél!!! Drukkolok, h zokkenomentes legyen!

Charlott,
duracellnyuszi :) :) éjjel akkor keresd meg rajta a kikapcs gombot.

na rohanok, pusszantas
s.orsi
 
 


hali

hát elmentek anyukámék, volt pityergés, tök szomorú ez, no de mi vállaltuk. :cry: ilyenkor azért elég szar. :(

cyntia: anyukádat nem értem, minden szülő elvileg a legjobbat akarja a gyerekének, miért zavarja anyukádat, ha te pihenni próbálsz? :? ne törődj vele, ez a te életed, ha mindent megteszel (és mindent megteszel, baba + háztartás nem kevés), akkor mondhat bárki, amit akar. persze ezt könnyű mondani, de próbáld meg becsukni a füled vagy beszélj vele, hogy mi a problémája... direkt felkelt? hát én le is harapnám anyukám fejét, ha felkeltene! :evil: (mondjuk neki eszébe sem jutna ez, az is igaz...)
húúú ti már ennyi mindent esztek?? nem semmi!

a popsiemelgetés nálunk is stabilan megy, haláli. :D :D nem lehet semmi azt a nagy kuffert tologatni. :lol: most kezdi a térdét is behúzni már a hasa alá, ez még fejlődésre szorul, de iszonyúan igyekszik. a karja izmosabb, mint a lába... :roll:

zsu, köszi a dicséretet, hát igen, elég duci... :D mondjuk ha vki dagi volt babakorában, az én voltam, de szépen ledolgoztam hálistennek. :roll: remélem ebben rám üt... :)
sajnálom a több munkát. :( :( szegény...
videót még nem láttam, majd csekkolom. :)
profi táncoltál? az tök jó lehetett.
a búvárreflex ha jól tudom 7 hóig van, még mehetne az úszás. ;)

monde, Bori akkor még nem kér csak tejcit. :) aranyos. :) jobbulást Ábelnak!

charlott, mit evett Krisz? :D próbálj pihenni... :) nem lehet, hogy túlingerelted? akkor is bepörögnek ugye. :)
gratula a 2. fogacskához!! ezek szerint tényleg gyakori, hogy az első két fog kb egyszerre jön ki. nálunk már utól érte a 2. az elsőt. :)

csöpplány, hosszra mekkora Balu? én örülnék, ha nem 8 kg-t kéne ciperészni egyelőre, de hát evvan. :) beütötte a kobakját? óóóó szegényke... :( mi lesz még később?? :cry: én ettől tök parázom... :oops:
a fürdés nálunk is nagy muri mostanság, össze-vissza csalapál a lábával, szétröhögöm magam rajta. és alig fér el a kiskádban. :shock: pedig ez "nagy" kiskád, nem bébi vagy hogy mondják...
hát igen, örülök, hogy itt lakunk, tök szeretem. olyan sok helyünk van... :roll: van tér.

orsi, nem irigyellek titeket. :( de hátha segít a "kínzás". a fogacskához gratula!!! az első fogas kislány. ;)

nadi, nem megyünk haza karácsonyra. :? nem akarunk megint repülni... max. tavasszal megyünk. :( szegény nagyszülők... :?
boldog szülinapot itt is!!!
mivel kezded a ht-t? hány kg most Gréti?

kriszta hihetetlen micsoda haja van Kristófnak!! :shock: ezt így hogy?? :D hogy lehet ilyen sűrű?? már vágtátok is, atyaég!!
a banán tök furi: van, aki azzal kezdi, máshol meg azt olvasom, hogy min. egy évet kell várni... :shock: én asszem tavasz környékén adok csak majd, mert szorulást is okoz(hat)...
sóslevegő csináló gép??? ilyen van? :lol:
tudtatok azóta jót aludni?

barba, hogy vn Samu? ízlett a répalé? naaa ügyes fiú! tudom, hogy bandázol, de gyere sűrűbben! :)

na talán behoztam magam. :)

csigaby, kovmarti többiek kezdünk aggódni! :shock: mizu veletek?

hibernia
 
 
 


orsi, bocs, béna poén, de a varackon jót röhögtem. :lol:
a gluténről most azt mondják hogy 4 hó után, de 7 hó előtt kell bevezetni, mert akkor csökken a lisztérzékenység esélye... :roll: mindig mást mondanak, tök gáz. én szerintem majd 7 hósan adok neki először, mondjuk mikulásra. :D

örülök, hogy jól alszik Elisa végre! :) tök rendes a férjed, hogy főzött. :) :)

jaj az kimaradt az előbb, hogy mikor izgul Peti (:lol:) szóval így baromira elvan, koncentrál, nagyon kapkodja a levegőt és tök hangosan. ez gáz szerintetek? így liheg. :oops: anyukám asztmás, kérdezte is, hogy mindig ilyen ez a gyerek? ilyen, születése óta... remélem nem gáz... :roll:

hibernia
 
 
 


ja és most már lelövöm magam, de én mostanság répa-almát adok Petinek csak, az van itthon :oops: de holnap megint bepróbálkozom a krumplival... kicsit megsózom vagy nem tudom, mert múltkor kiköpte amikor csak úgy adtam, minden nélkül...

hibernia
 
 
 


nem tudom megnyitni zsu videóját. :( aszongya privát.

hibernia
 
 
 


javítom és küldöm kb fél óra, óra

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


küldtem :wink:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Hibernia,
néha nagyon vad dolgokat irok, mert nem olvasom vissza, mielott elkuldom. de Bori akkor is lehet, h szeretné a barackot!

a "hangosan veszi a levegot" hogy érted? Beszivaskor vagy kifujaskor? Az a rossz, ha a kifujaskor "sipol"! Elisa sajnos igen.

Nagyon jol esik a férjemtol, h probal karpotolni a sok sok egyedul toltott nap utan. Rengeteget segit. Vagy pl a multkor Svajcbol hozott nekem egy egész zsak csokit... Most a betegség ellenére tokre feltoltodtem, tudjatok a mult héten irtam, h ki vagyok égve..;De vhogy nem tudom neki megmondani, mennyire jol esik. én nem vagyok a szavak embere.
de sajnos most o kapott be vmi virust. Folyik az orra, stb.. csak felul ne fertozze a picit!!! és vasarnap ujra elutazik 6 napra.
s.orsi
 
 


Orsi, hát ugye kemény két napja próbálgatom etetni B-t, eddig a répa-krumplit és az almát próbáltam csak, mindkettőt kiköpte, én úgy vagyok vele, hogy nem siettetem, nem akarok egy nap több félét adni neki, ha nem jön be a dolog, akkor nem stresszelem azért ezzel, holnap megint répa-krumplival próbálkozom, aztán terveim szerint megint alma, aztán talán sütőtök.

A banánt én 8 hósan adtam a fiamnak, de tény, hogy nagyon megfogta, ezért mindig narancslével kevertem, az higít ugye. Azért szerintem egy éves korig nem kell várni vele.

Glutént 10 hósan adtam neki asszem először, tejet meg másfél évesen, de natúr joghurtot kapott már előbb, meg sajtot is, csak a sima tej a gázosabb eset.

Hibernia, mármint krumplit magában próbálod? Szerintem az nem nagy élmény. Én a krumplit sűrítésnek mindenbe tettem, illetve ugye tartalmasabbá is teszi a kaját, de az elsődleges zöldség az mindig valami más volt mellette. Pl répa, cékla (nagy kedvenc volt), sütőtök a kezdetekben.

Cyntia, kemény ügy anyukád. Ez pl az egyik ok, hogy én miért nem akarok se anyámhoz, se anyósomhoz túl közel élni. Mert mindenki azt hiszi, hogy tanácsokat kell adnia. Persze így is jönnek néha a beszólások, meg a "hülyevagykislányom", de lényegesen könnyebb kizárni.

Ja Csöpplány, szerintem sem kell tudni 4 hósan forogni. Megjegyzem, Bori sem tud még hasról hátra, annyira szeret hason lenni, hogy nem is akarja. Mostanában a hátról hasra forgást is hanyagolja, csak éppen akkor fordul meg, ha játszani akar. Én amúgy sem szeretem ezt a teljesítménykényszert. Ja, és szerintem azon baromira ne parázz, hogy lemaradása van az oxigénhiány miatt vagy a koraszülöttség miatt, mert akkor még egyáltalán nem állt volna négykézlábra, hiszen vagy a kezei, vagy a lábai gyengébbek lennének! Hidd el, én tudom, végigcsináltam ezt a hisztit már... Csak az én fiam tényleg lassabb volt, de szerencsére csak a lustaság miatt. Most meg... Na hagyjuk. Néha a plafonon vagyok.

Hát Zsu ez a popsiemelgetés szerintem sokkal jobb, mintha forogna Gabi! :) Bori baromira nem akar ilyenekkel foglalkozni. Legjobb szórakozása, hogy betömi az egyik rágókáját a szájába, és nézi a fiamat játék közben. Tátott szájjal kábé. Igy érthetően zéró motivációja van :D Na de majd ő is beindul.

Én kipihentnek kipihent vagyok, vagyis ma éjjel fel kellett kelni orrotszívni Ábinak, de asszem ezalatt a közel 3 év alatt már immunis lettem arra, hogy fel kell kelnem, nem zavar már. Viszont nap végére én is totálkár leszek.

Holnap megyünk anyukámhoz, leadom a gyereksereget, és kisebb beszerzőkörútra megyek, van jópár dolog a listámon, de nem is bánom, mert legalább kikapcsol végre valami.
[/quote]
monde
 
 


persze a barack nálunk is nyerő volt. ;)

ha izgul, be- és kifelé is liheg. már próbáltam felvenni, de nem hallatszik jól. :? még igyekszem. nem tudom jól leírni...

jobbulást a férjednek, reméljük Elisa nem kapja el. :? és örülök, hogy segít.

bocsi, rohanok, fürdetés...

hibernia
 
 
 


Monde,
igazad van, én sem eroltetném... Bori pontosan mennyi idos??
nekem egyébként uj ez a fajta hozzatapi, amit itt szinte mindenki alkalmaz. nalunk az elso honapban minden nap répa krumplival volt és kész... ha most elfogadja majd Elisa, vele is igy tervezem. ezek annyira semleges zoldségek, allergiaveszély a nullaval egyenlo. én pl céklat soha nem adtam. nem is tudtam, h lehet... vagy akkoriban nem volt divat. mi tudom én.

Egyébként Elisa is foleg néz ki a fejébol, figyeli a tobbieket... viszont csupaszon rogton fordulna. Kar, h tél jon.. a furdokadban mindig négykézlabra "all" hason, persze a kezemre tamaszkodva.

Hibernia,
Te ilyen késon furdetsz? na akkor nalatok nem lesz gond az ora atallitasa. Nalunk az lesz. mert 7kor lefektetni, az nagyon koran van..
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok.Én úgy tudtam hogy 4 hzónapos korára elvileg tud hasról hátra fordulni.De akkor ezek szerint nincs min aggódnom :)
Viszont Zsu,én még mindig nem tudom megnyitni a videót.Most azt írja ki hogy ez már egy feltöltött videó másolata. :? Pedig baromi kiváncsi vagyok :D A többit sikerült megnézni,nagyon édesen kacag Gabi :D Zabálnivaló :)

Hibernia:ez a hörgés nem hangzik jól :? Remélem azért semmi gázos.Néha Balu is furán veszi a levegőt de a doki azt mondta kinövi.

Ma beszéltem a védőnővel hozzátápiról,hát egy-két dologban csak még jobban összezavart.Ő azt mondta hogy glutánt csak 8 hós kora után adjak.De én is olvastam hogy egy új ajánlás szerint 4-7 hó között már meg kell ismertetni velük a szervezetüket.Na most akkor mi van? :?

Balu most aludt el egy 10 perce,nem sikerült mindent végigolvasni,csak átfutottam.Most megyek fürdeni,meg vacsizni.

Jajj,szülők.Én is mindig kapok anyumtól tanácsot,aztán persze jön hogy miért nem fogadom meg,mert ő két gyereket már felnevelt meg társai.Egyébként ma nagyon csúnyán összevesztünk megint.Tököm kivan már...

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Bocsi,hogy igy eltűntem,de nincs időm gép előtt ülni.
Olvasgattalak benneteket,de mire irtam volna addigra Márk már hivott.

Mi jól vagyunk.
Voltunk múlt héten dokinál,mert Márk elkezdett köhögni éjjel,és felhivtam a doktornőt,azt mondta,hogy vegyek neki mell kenőcsöt és stadal szirupot,ha pedig nem múlik el akkor vigyem vissza.Pénteken vissza vittem mert semmi hatást nem láttam nála,nagyon izgultam,hogy mit fog mondani,de szerencsére semmi baja nincs valószinű a száraz levegőtől van.

fogacska nálunk még nincs,csak a nyála folyik ezerrel,meg egész nap turkál a szájába.

Tegnap ettünk egy kis őszibarackot.Nagyon bejött neki.
Bár a doktornő azt mondta,hogy még ne adjak neki,ha ilyen szépen fejlődik az anyatejtől DE hajtott a kiváncsiság,hogy izlik-e neki vagy sem,és szerintem bejött neki a bari.

Védőnőnél voltunk múlt héten akkor volt 67,5 cm és 7270 gr azért nagyon örülök,hogy igy fejlődik. :lol:
Majd most kedden megyek tanácsadásra.Kiváncsi vagyok,hogy mennyit hizott a dagika. :D
Nagyon sokat nevet,hangosan röhög,már sokan meg kérdezték,hogy ezt a gyereket röhögve csináltuk,mert annyit nevet,egész nap kiabál,sikitozik.
Multkor,mikor voltunk a dokinál elmeséltem neki,hogy nem akar forogni Márk,de még az oldalára sem nagyon megvoltam rémülve,hogy a baj vele,de azt mondta a doki,hogy váltakozva fejlődik a mozgás illetve a beszéd fejlődésük és nem kell megijedni,ha az egyik épp "szünetel".
Aztán ahogy ezt elmeséltem mindenkinek,hogy az én fiam nem hajlandó mozogni másnap már oldalra is fordult.Azóta már csinálja,de ennyi.Most ami nagy szám nála az a lába,egész nap a levegőbe van és próbálja bekapni nem nagy sikerrel. :D ,de ez majd változni fog.

Szerintetek elég ez a mozgás neki,már úgy gondolom,hogy még nem forog.
A hasáról néha átfordul a hátára,de szerintem nem tudatosan csinálja.

Voltam g-mailon megnéztem a képeket,videókat,a bébyk nagyon aranyosak és már mindenki nagyot nőtt.

Mindenkinek boldog hófordulót kivánok.

Most megyek mert már hulla vagyok,két napja 2-3 óránként fent vagyunk éjjel,nagyon sokszor felsir,biztos a fogacska jön,mert nappal is nagyon nyügi mostanság.

Na tényleg megyek
Jó éjszakát mindenkinek!!

Kép

KépKép
torpilla
 
 


hali

monde, hogy magában nem szokás krumplit adni? ezt nem tudtam, de akkor nem is erőltetem. marad a krumpli-répa, vagy krumpli-alma. :lol: jó vásárlást holnapra! :)
anyukámék vettek itt őszit, most dobtam ki az egészet, fekete volt a közepe. :cry: iszonyat ronda volt és így megfonnyadt fél nap alatt. tegnap még kemény volt, ma fonyi. remek. :(

orsi, hát nálunk egy órával korábban van, mint amit itt kiír. szóval fél 9kor fürdetünk, 9kor vacsi, 10kor alvás. az óraátállítást előre utálom, tetszik ez a rdsz, nem szeretném, ha megzavarodna. :?
aranyos lehet Elisa ahogy így néz. :) :)

csöpplány, én úgy tudom 5 hó végére ill. 6 hó végére "kell" fordulniuk. az egyik a hasról hátra a másik fordítva. szóval tényleg no para, Balu tuti okés...
anyukád... sajnálom. :(

a lihegés tényleg para... :oops: de nem tudjuk "produkáltatni", ha "beizgul" akkor csinálja. ha két kézzel fog, ha nagyon figyel. :roll: a kórházi záróján az van, hogy géppel lélegeztették mikor született van ilyen másnál? ez mit jelenthetett??? remélem nincs összefüggés. :?

törpi, helloooo. :) örülök, hogy minden oké. :) gyere gyakrabban. :) mindjárt Márk is 5 hós! nem csinálsz videót a kacajról? hogy lássuk, ;)

én sem tudom megnyitnííííííííííííí zsu videóját. :(

jó éjt

hibernia
 
 
 


Köszönöm lányok a vigasztalásokat.

De sajna ez nekem azért is fáj jobban talán mint másoknak. mert anyukám egyedül nevelt fel, a legjobb barátnőm is volt egyben.
Soha nem bántottam, sőt inkább mindenben segítettem ahol csak tudtam. Erre elátkoz, hogy csak veszítsem el a fejem felül a lakást a hitel miatt, ne legyen ennivalóm. Hozzám sem szól 2 napja, még köszönés formájában sem. Én egyedül a lakást nem tudom fenntartani vagyis fenn tudnám tartani, de akkor kajára tényleg nem tellene. A lakás az én tulajdonom, de anyu a haszonélvező.
Röhej, hogy ennyire ártani akar nekem. De arra nem gondol, ha nekem árt, akkor az unokájának is árt, És az a kis csöppség mit tehet róla????!!!!!!
Soha az évek alatt nem szóltam vissza anyámnak. Csak hallgattam és nyeltem. Bár tudom, hogy mindig jót akart. De amióta megszületett Szinti baba, azóta visszaszólók neki, mert olyan durván tud ő is szólni és direkt minden apróság miatt csesztetni. Ha éppen nem takarítottam eleinte, akkor mért nincs kitakarítva, mert ő mindig hajnalban kelt és már meg volt főzve és kitakarítva, mikor kicsi voltam. Ha férjnél volnék, akkor megverne ezért a párom, ha nincs megfőzve és kitakarítva...stb. Szóval nagyon csúnya dolgokat mondott. Még a spórolt pénzemet is elvette pár százezer forintott. Szerintem betette a saját bankszámlájára. Ha lenne elég pénzem nem számítana semmi sem, Vennék egy lakást és elköltöznék. Sok pénzből fent tudnám tartani. sajna a párom is olyan, hogy hol van munkája hol nincs. Lakása neki sincs, anyjánál lakik. De pár millióból, nem is kap lakást. ha kapna is, akkor is miből tartaná fent ?? !!! Úgy hogy meg vagyok lőve teljesen. Remélem jól fog alakulni az életem.

Tgyás, gyed: olyan kérdésem még lenne, hogy a tgyás ugye csak 6 hónapig jár, és utána a gyed a gyerek 2 éves koráig ???? a tgyás lejárta előtt külön kellett igényelni a gyedet ? vagy ez automatika történik ?
cyntia2009
 
 


No 3x is elküldtem, remélem ez már összejött :oops:

Majd jövök bővebben, csáó

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Jó reggelt!

Köszi a szülinapi köszöntést. Jó volt tegnap, mert végre először el tudtunk menni a férjemmel kettesben, egy közeli étteremben voltunk egy gyors kajára a szülinapom alkalmából. Anyós tök jó fej volt és vigyázott addig Grétire! Bár kicsit beárnyékolta az ünneplést, hogy pont kaja közben felhívtak a nagyszüleim, akik közölték, hogy egy bunkó vagyok, mert nem látogattuk meg őket mostanság....vidéken laknak, jó messze tőlünk, férjem szinte minden hétvégén dolgozik, ráadásul nem nagyon volt kedvem menni hozzájuk, mert olyan okoskodók, és össze vissza nyalogatják Grétit, na meg nem egy rend/és takarítás mániások.... úgyhogy sajnálom, de jól elküldtem őket a francba :evil:

Hozzátápit nem kezdjük mégsem :? Bár már nem tudom mi lenne jobb. Dokinő tegnap közölte, hogy még nem lehet. 1 hét múlva lesz Gréti 5 hónapos, szóval korainak tartja nagyon. Kapott Sinlac-ot, ez tejpüré, mármint tej nélkül, olyan, mint a tápszer de mégsem az, kanállal kéne adni neki. Tegnap kipróbáltuk, hááááát nem jött be. Úgy sajnáltam szegényt. Most láttam, hogy mennyire szeret szopizni. Mikor rájött, hogy kanállal tuszkolom bele a pürét köpte kifelé, minden pürés volt. És mellé üvöltött. Gáz, mert legalább akkorra kéne, mikor a fogászatra megyek, hogy utána ne a lidokainos tejjel etessem.... nem tudom mi lesz.
2 hét múlva megint berendelt a gyerekdoki, hogy akkor megint átbeszéljük mikor mehetne már a hozzátápi.....
Amúgy nekünk almával kell majd kezdeni, aztán őszi, répa, krumpli, cékla, sütőtök.
Tegnapi méretei: 61 cm, 5660g. (290grammot hízott 1 hó alatt....szerintem kevés, és azért is, mert már hónapok óta ennyit hízik csak)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nadina01 2010.10.29 08:09-kor.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Orsi, sajnálom Elizát a masszázs miatt, de akkor már csak 1 alkalom! És, ha segít, akkor tök jó. Bár én azt hittem, hogy ez valami kellemes dolog...szegényke, neked meg szintén iszonyat lehet nézni :? De tarts ki!!! Férjed milyen rendes, hogy főz is!

Cyntia, én úgy tudom, hogy a gyes után a gyed automatikusan jön majd. Anyukáddal való viszonyra nem is tudok mit írni....nagyon sajnálom. Biztos valami komoly lelki probléma állhat nála a háttérben. Lehet úgy érzi, hogy mivel téged egyedül nevelt fel és talán azt hiszi, hogy nem tudott megadni neked mindent, amit szeretett volna, és lehet ezen aggódik, hogy az unokájának a legeslegjobbat akarja. Nem is tudom mit lehet ilyen esetben kezdeni, de az biztos, hogy segítség kellene neki, mert így nem lehetne beszélni, amiket mond....sajnállak. Azért próbálj meg nem törődni vele, mert amit írtál, hogy mindent megcsinálsz otthon....én még felét se csinálom néha, de mégsem érzem magamat szarnak.

Hibernia, ne aggódj a lihegésen, nálunk is van. Nekem azt mondta rá védőnő, hogy normális. Úgy csinálja, mint a csaholós kiskutya :lol: nagyon vicces. Akkor, mikor erősen koncentrál valamire, vagy ha látja, hogy készülök felvenni a kezembe. Ki-be liheg, nyitott szájjal. Hangja nincs, nem sípol.
Anyukádéktól biztos rossz volt búcsúzkodni, de akkor most jól kiunokázták magukat :D legalább.

Törpi, jó, hogy jöttél! szép méretei vannak Márknak! Nevetés édi lehet, Gréti csak ritkán csinálja.

Nyüglődés van, még jövök.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Sziasztok!

Ha egy fórum belelendül! :lol:

Először is Nadina boldog születésnapot! :D

Hibernia: túlpörgetés?! :shock: Igen, tegnap este gondoltam erre, mert megint Krisz nem akart elaludni, és én nem találtam meg rajta a kikapcsoló gombót (Orsi :wink: ). Nagyon éber volt megint, pedig vittem játszókra, tornáztattam, mondókáztunk és még a babamasszást is bevetettem. :roll:
Hisztiszerű lihegés Krisznél akkor volt, mikor egyszer a szám.gép monitorjához közel tettem (ölembenült), akkor valami miatt bekattant és magán kívül csapkodott, lihegett :roll: .... ekkor megijedtem nagyon...

Próbálom az önálló játszást kialakítani, mikor csak leteszem a járókájába a játékaihoz. 5 percig el van, aztán 5 perc nyöszögés és után ordítás! Ti ilyenkor mit csináltok? :?:
Vagy ami a legszívszaggató látvány, mikor maga elé néz és unatkozik szomorúan! :(

Hozzátáplálás - elkezdtük mi is, bár védőnő azóta sem jött felvilágosítani minket erről, pedig ígérte. Almát adtunk neki tegnap és ma reggel szinte ki is jött a pelusba mind. :shock: Ilynekor mi van?? Túl sok volt, korai vagy ez szokásos?

KépKép
charlott
 
 


Zsu: olvastam amit a fiatal korodról írtál. Sajnálom.:( Egyedül társasoztál? Pedig a játék lényege a közösség, örömködés!
15 évig táncoltál? Ez már magában is sok lemondással jár, a gyerekkor kimaradásáról szokta beszélni ekkor. Mi lett a tánccal?
Ekcéma – az nálunk is van és a tejfogyasztás kellett lecsökkentenem, sőt elfelejtenem a tejtermékeket. És tényleg jobb lett Krisz bőre!

Csöpplány: boldog 6 hót! :lol:
Írtad régebben, hogy babamasszást szoktál Balun végezni. Mennyire jött be neki? Élvezi? Krisz nem igazán érti, hogy miért taperolom! :shock: :)

A fejlődéssel kapcsoaltban én ezt az oldalt szoktam nézni! :wink:
http://www.freeweb.hu/mama-baba/5honap.html

KépKép
charlott
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?