Új privát üzeneted érkezett!

Bubu ma kiakaszt,Istenért nem akar aludni,eddig 2x fél óra jött össze reggel 7 óta. :? Marha jó.Tiszta álmi,majd leragadnak a szemei,de ő csak forgolódik hasról hátra,vissza meg persze nem tud,így sír,hogy fordítsam vissza.Már megint...
Amúgy az elmúlt napokban többször is előfordult,hogy háton aludt el,pl ma is,szerintem háton nem alszik olyan jól,ezért ébred fel fél óra után.Tök jó.

Zsu,szerintem se aggódj,a lényeg,hogy Gabi már megcsinálta magától a forgást,tehát képes rá,csak lehet még nem kapott rá az ízére.

Nadi,jobbulást,kitartást!!! :D
Anyukád :( .Sajnálom.

Charlott,ááá,jövő héten még biztos nem költözünk.Akkor csak megnézzük és ha minden ok,akkor is szerintem 1 hónap bizti.Papírok,átíratás...stb.Aztán festés(ez tuti),talán parketta,járólap,meglássuk milyen egyáltalán. :wink:

Áááá,már megint nyüszizik,pedig azt hittem már elaludt...nem tom mi van vele.Igaz,soha nem erősítette a jól alvók táborát,de ez a mai...

Kép

KépKép
mayday
 
 


Tényleg Orsi,Neked is Boldogot!!! :D Bocsi,szita agy... :oops:

Kép

KépKép
mayday
 
 


koszi mindenkinek! Charlott neked is boldog névnapot!!!

beallok ujra a szenvedok taboraba. éjjelente 2x szopi, nappal sok nyuglodés, szinte folyamatosan kézben szeretne lenni, semmire sincs idom... mindent csak félig csinalok... jaj de utalom magam, mikor ennyire atcsap felettem a hullam!

Mayday, orulok, h van kilatas lakasra!
s.orsi
 
 

 
 

JAjj orsi...most látom hogy hívnak :oops: Boldog névnapot..tiszta gázos vagyok :oops: :D
Na meg kitartást...

A csütörtök eddig anyukámé volt..ő van itt velünk de már tőle is idegbajt kapok estére..ááá tisztára kivagyok! Pedig aztán anya tényleg azt csinálja amit kérek... de most már k*rv*ra kivagyok ettől a nagyis napoktól.... Na bocsi.... :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


No, képzeljétek az após próblémámat "elsírtam" egy híres, hírhedt pszichológusnak itt a neten és válaszolt rá! :lol: Persze röviden, de még is. :) Összefoglalva: bűntudata van az apósnak a saját fia felé, ezt kompenzálja az unokája iránti "szeretetével". :? Hát így állunk, de akkor sem tudom, hogy most mi az én feladatom? Mi közöm nekem az ő konfliktusokhoz??? :shock: :roll:

KépKép
charlott
 
 


Zsu,
én sem viselem el még a sajat anyamat sem hosszutavon, nem még az anyosomat. de allitolag nehéz velem egyutt élni. (szegény gyerekeim!). Viszont azt bevallom, h marha jo lenne, ha csak néha néha el tudna valamelyik jonni egy fél orara, orara. de a tavolsag miatt ez nem megy, ha jon vki, az napokra...

Elisa semerre nem forgolodik mostanaban, csak a pelenkazoasztalon, ha nincs rajta pelus. akkor is csak oldalra. Rgyszeruen nem tudom mi baja, ha elveszit a latokorébol mar nyoszorog és néha nagy mosoly kozepette elkezd sirni. Ma még egyszer szopi utan is olyan volt, csak nézett maga elé, mint aki nagyon szomoru. Végulis mégsem a foga az, mert ha felveszem nem sir. Nagyon faraszto.

Ma elmentunk fényképészhez, mert kell neki egy személyi vagy egy utlevél. Na a fényképész olyan gorbitos képet csinalt rola, mert annyira kiabalt neki, h odafigyeljen, Elisa meg elsirta magat. mondtam neki ezt nem tehetjuk az utlevélbe. :) aztan csinalt egy masikat.

Mara ismét épp, hogy elég a tejem. Pedig kedden majdnem megorultem, annyira fajtak a melleim, ugy tele voltak. Fozhetem az ujabb adag huslevest hétvégére...

Nadi,
neked jobbulast!!! Gréti hogy all a szopival? eszik rendesen?
s.orsi
 
 


Reggelt!

még alszotok?????

mi végre megint jol aludtunk és most is jo a kedve Elisanak. Csak megjavul ez a gyerek!!!
s.orsi
 
 


Szia Orsi! :lol:
Lassan ketten maradunk a fórumon, hol vannak a többiek!? :shock:

Örülök, hogy végre jól és mélyen tudott aludni Elisa. :lol: Itt teli hold volt, így babóca nyüglődött estig, de aztán húzta a lóbőrt a legérdekesebb pozitúrákban. :) De most a párommal nem tudtunk aludni. Világos valakinek mindig fent kell lenni! :roll:

KépKép
charlott
 
 


Kedves Kismamak!

Szeretettel ajanlom uj, magyar webaruhazunkat, melyben nagyon sok szep, praktikus termeket kinalunk a babaknak. Tobbek kozott teli labzsakot, takarot, agynemut.
Kinalatunk folyamatosan bovul uj termekekkel.
Kellemes babazast, sok oromet kivanunk!

www.babymarket.webs.com

littlebabymarket
Budapest
 
 


hali

vagyunk még, bár alig. :shock:

látszik az alagút vége, már csak takarítani kell, felmosni meg a fürdőszobába csak be vannak cseszve a dolgok, mert nincsen szekrény, polc, semmi, törölköző tartó sincsen. :lol: nem tudom, akik eddig itt éltek, hová pakolták a sampont, tusfürdőt, fésűt, türcsit stb... :shock: most ott van a csap alatt három naaagy zacsi tele ilyesmikkel, megyünk ikeába vmikor és szerzünk pakolóhelyet. :? :?

Amúgy kb kész vagyunk, el sem hiszem. jó sokszor össze is vesztünk, hihetetlen volt a stressz, mondtam is, ha innen országon belül akar költözni a férjem, azt nélkülem fogja, viszem haza anyuékhoz Petit a francba. :? :? kivett ugyan két nap szabit, de mintha dolgozott volna, olyan volt, sőt, reggel 8kor elment kb 6ig és utána még éjfélig nyomtuk a rendezést. Ő pakolta a maradékot a régi lakásból + hordta ide, én meg pakoltam itt ki Petivel.... Volt olyan, hogy én is hordtam, na az volt a csúcs: Peti kenguruban a 8,5 kg-jával, húzom magam után a bőröndöt, a másik kezemben meg két táska, a számmal meg tartom a takarót, amit persze a szél folyton lefújt róla... Ne tudjátok meg. Életem egyik legszarabb élménye volt ez az elmúlt 5 nap, esküszöm. Rengeteg cuccunk van, csak tudnám, minek. Szerintem nincs olyan dolog, ami itt ne volna, erősítő, hifi, fúró, könyvek, ezer táska, edények, legalább 3 bontatlan csomag csészekészlet (!), három mérleg, öt gitár, elektromos zongora, toronyóra lánccal, hát el tudjátok képzelni, mikor kijöttünk, 36 db dobozunk volt, ez azóta bővült. Nem tudom, mi lesz, ha egyszer hazaköltözünk. :shock:

Na. Lényeg a lényeg, Peti változatosan tűrte, tegnap este 6.30-8.30-ig nézegetett, hogy pakolunk pl, öt percre vettük fel össz-vissz, de ez a ritkábbik eset volt, általában nem kerülhettem ki a látótávolságból, különben sírt. Aztán volt a legszarabb, mikor akkor is sírt ha látott, csak akkor nem, ha fogtam. No így szép volt pakolni, fél kezemben ő, a másikkal pakolom el a dolgokat. :roll: Ilyenkor kéne egy nyugisabb gyerek, mert az igazat megvallva nem vont le a stresszfaktorból, hogy vele költözünk, aki azért egy elég sírós típus, nem úgy volt, hogy letettem, én meg tehettem a dolgom... Nagyon fel tudja hergelni magát még mindig. :( :(

Helyzete amúgy: kettő db fog stabilan nő, már iszonyat szépen látszik, talán majd lefotózom. Forgolódik, általában hasról hátra, de hátról hasra is, egyszer letettem hasra, kimentem a konyhába, mire visszaértem, bogárként kapálózott a hátán, aztán ott hagytam, megint bejöttem, akkor már újra hason volt és behátrált a pihenője alá és nem tudott kijönni. :lol: Hát ilyenek voltak, takarítás után csinálok képeket, tuti a kéró, már mostam hármat, van fél órás program is éljen és bár van külön szárító, a mosógép is szárít, a frász jött rám, mert nem tudtam, kivettem a ruhákat és megégettem magam velük. :shock:

na véget vetek a monológomnak, reagálok délután, addig még takarítok meg fotózgatok párat, szép napot mindenkinek!!!!!

hibernia
 
 
 


Csak gyorsban...mi még mindíg valami hatása alatt vagyunk... nem tudom mi lelte ezen a héten a Gabit de kiakasztó....

Nem alszik az ágyában!!! Csak kézben!!!!! Tegnap 11 órát aludt össz vissz áá kivagyok majd jövök bővebben ha tudok

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


el sem hiszem. beraktam a kisagyba, gondoltam leulok és irok nektek és 2 perc siras utan elaludt!!!!!!!!!!!!!!!
hozzateszem, h mostanaban olyan sz@rul alszik kint a babakocsiban, sirva ébred, h gondoltam, ma elmegyunk igazibol sétalni az alvas elott és aztan lerakom a kisagyba. és SIKERULT! kivancsi vagyok meddig??

Hibernia,
huuuu de nem irigyellek.
Mi mikor kikoltoztunk legeslegeloszor 20 kobm cuccunk volt (butorral, mindennel) gyerek nélkul. Mikor legutoljara koltoztunk 80 felett. Az egy olyen jo bazi nagy kamionnyi. szoval erre a hatvanyra lehet szamitani.

Zsu,
szerintem Gabi és Elisa vmi irtozatos fejlodési ugrason mennek keresztul. Csak b@sszus, ugorjanak mar. Bar mondom nekem ma ok, remélem a hétvégétek ok lesz.
s.orsi
 
 


no jártam gmailen. :)

csöpplány tök hasonlítasz Balura, a szemetek tök egyforma. :) :) jól látom, hogy cipővel játszik? :lol: a nevetős kép annyira aranyos. :) meg az összesen szép Balu nagyon, olyan kis vidám, tök jó. :)

zsu, mit bioptronoztatok? a gengszteres kép a kedvencem. nagyfiú. :) :) milyen szőke gabi, hihetetlen. :shock: szépséges ő is. :)

én küldtem pár képet a lakásról.
Peti szobájából el akartuk vitetetni a kanapét, de nem lehetett. :? :? még a dekorálás hátra van... :oops: meg még rendet kell tenni mindenhol, ezt vegyétek figyelembe. :D

hibernia
 
 
 


ja és a nappaliban van tetőablak, tök vicces, ott mérem az asztalon Petit és mindig nézi a felhőket / az eget / az esőcseppeket az ablakon. :D

hibernia
 
 
 


naaaaaaaa mi ez a panga? :lol:
mindenki rosszalkodik?
tudom tudom, nekem reagálni kéne... :oops: este... :) most megyünk altatni még fél órát, aztán fürci, vacsi...

jaj probléma: mióta kijött a foga, csúful eszik... :( bedugom a kanalat és ráharap, nem tudom kihúzni, mikor elengedi, jön a kajcsi is ki... :cry: ha próbálom gyorsan etetni, akkor ráfúj és akkor is csupa maszat lesz. help!! :roll:

hibernia
 
 
 


Hibernia,
lehet olyan elokét kapni Baby Björn, ami olyan mint egy ing, hatul megkotos, de lemoshato és mégsem muanyag, még kicsi bemélyedés is van a kajanak. nagyon tuti. én mindig ebben etettem és késobb is ebben ettek, mert hosszuujju, szoval nagyon jol védi a ruhakat.
lelkiekben készulj fel arra, amikor majd egyedul probal enni kanallal, toled majd nem fogadja el és marha ideges lesz, mert farkas éhes, de egyedul még a fele mellé megy. Ugy 11 hos kor korul. na akkor eloszedtem régi lepedoket is és az egsz etetoszék le volt teritve. kulonben tul sok idobe telt a takaritas...

megyek aludni, mert Elisa mar fél8kor lefekudt! délutan egyébként aludt vagy 2 orat és moslyogva ébredt. mintha ezt mondta volna, szoval Anya, kényelmetlen mar a mozes nekem...

a nanny-nek problémaja van a vallaval. jovo héten 3 nap nem jon, pedig most kuldtem a férjem egy masik kiallitatra, helyettem 'szoval most miattam nincs itthon... vasarnapig) és mondta, h kossem fel a gatyam, mert rengeteg lesz a munka a jovo héten. azt mondta kivesz 3 nap szabit, h segitsen. és még az oszi szunet is kezdodik. Istenem, csak lenne mar december!
s.orsi
 
 


orsi, hát ez jó tipp, köszi, de ezek szerint ez még csak a kezdet? :cry: hát elég gáz már most is, MINDENE olyan lett, a szemöldöke is.
sajnálom, hogy nehéz idők jönnek... :( férjed végül bevállalta az új állást?
mikor költöztetek? mostanság?
szar ez a nyűgösség, szegény "szomorúan nézett"-nél úgy sajnáltam Elisát... :( óóóóó látom magam előtt... :roll:
de csak megjavul most már. :)
a fényképes sztori vicces, nekünk is kellett ugye útlevélkép, két hónapos se volt csórikám, de úgy figyel a képen, hogy hihetetlen... meg is dicsérték az okmányirodában. :D
amúgy én is úgy vagyok, mint te, ha heti fél-egy órára valaki átvenné Petit, háááát én úgy örülnék. :)

zsu, gabi ma is bolondgombát evett? :? sajnálom.
nálunk mostanság kimarad az utcsó alvás, ami 7 körül szokott lenni, úgyhogy 3x alszik csak fél órát, remek, mondhatom. :( nem tudom, hogy van ennyi energiája.... főleg hogy éjszaka is ébred...
volt úgy a pakolás alatt hogy reggel 8-tól este 6ig 1,5 órát aludt összesen. :?

charlott melyik pszichológusnak írtál? szerintem beszélj az apósoddal mindenképp ha ez zavar. :?
sajnálom a teliholdat. :(

pilll

hibernia
 
 
 


zsu, gabi már kúszik? hú az tök király. :) lehet az viseli meg...
nálunk rendületlenül megy a hátrafele, azt finomítja, alakítgatja, már halál gyorsan tud mászni - visszafelé... :lol: előre semmi. :oops:
én mindent pároltam eddig, őszit, almát, répát is. ha hígítani kell, a főzővízzel hígítom vagy pl a krumplit egy kis tápszerrel. (néha anyatejjel szokták, de én ugye sosem tudtam fejni meg különben is az úgy olyan undi lehet :oops:)

nadi hogy vagytok? megfázásod hogy áll? szegény, jobbulást minden téren. :(

csöpplány, após szobája ilyen gáz, hogy ide se nézel? :lol: hol vagy? :) hogy ment a takarítás?

mayday, mikor nézitek a lakást? remélem jó lesz!!! bár kösd fel a gatyót, mi jól megszívtuk ezt a pakolást. persze lehet nektek nincs ennyi sz@rotok. :roll: fotókat kérünk majd!!!

no ezt az oldalt kivégeztem. :)

kovmarti, csigaby, kriszták meg az eltűntek mi újság?
nagyon laposkodik itt a topic, tessék jönni!!! :)

hibernia
 
 
 


Hali!!!

Mi ez a behalás? :D

Hibernia,aztaaaa,nagyon állat a kéró!!!
Ti csak ketten pakoltatok,cuccoltatok?Az igen!!!Én már előre jeleztem tesóm "izmos" haverjainak,hogy készüljenek. :D Ők jönnek örömmel,csak indításnak pálinka legyen.Kérem szépen,azon nem múlik.
Amúgy nekünk is rengeteg cuccunk van,már akkor is sok volt,mikor ideköltöztünk,de most...Nem lesz egyszerű. :roll: Bár hűtő,mosógép nem a miénk,azt venni kell,de azt is ugyanúgy oda kell cipelni,szóval nem oszt,nem szoroz.Szerencsére tesóm egyik barátjának van egy Mercedes Vito-ja,abba minden elfér,ide is abban cuccoltunk.

Ha minden igaz,jövő csütön tudjuk megnézni a lakást és ha minden ok,akkor 2 hét múlva már talán ott leszünk...De jó lenne... :roll:

Ébredés,még jövök,remélem lesz itt valaki... 8)

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok!!

Végre van egy kis időm. Nálunk nem tudom, hogy fejlődési ugrás-e, vagy csak szimplán kezd tudatára ébredni Gréti, hogy ha üvölt, akkor felvesszük, de üvölt állandóan :shock: :shock: :shock:
Foga nem látszik még, náthája tök jól elmúlt, úgy tűnik tej is van elég neki, szóval passz.

Még míg el nem felejtem, Orsinak is BOldog névnapot így utólag is, bocsesz :oops: Sajnállak, hogy szar napjaitok voltak, de most már talán jó lesz! És minden elismerésem, akinek egynél több gyerkőce van!!!!! De tényleg! Szégyen, de engem néha még ez az egy is kiakaszt..... Ja és férjem már ketteskét tervezgeti :shock: Pont megkaptuk a levelet a bankból, a lakáshitelünk miatt. Jóváírták Grétire a lóvét :lol: és 2012.10.05-ig van időnk még egy gyerkőcöt összehozni, szóval bele kéne húzni. Ráadásul ugyebár az elsős se jött simán. Kicsit elkezdtem aggódni.

Hibernia, akkor túl vagytok a cuccoláson és a takarításon, gratula, megyek gmailre fotókat nézni máris. Végül is akkor Peti is jól viselte a "magába növést" :lol:

Nálam a mai tei, kipróbáltuk, egész jó. Vannak előnyei, de hátrányai is a kengurunkhoz képest. Viszont 1 kérdés: Ti a hátatokra is kötöztétek a gyereket??? Nekem nem megy, és ha menne is aggódnék, hogy jól van-e ott. Meg nem tudom, hogy akkor hogy kap levegőt, ha szoros, ha meg nem akkor meg nem tartja rendesen a hátát szerintem. Ja és ha elöl van, akkor nyalja a szélét ezerrel :? Szerintem ki is fogom mosni, mielőtt tovább küldöm. Elvileg szerda/csüt. körül küldöm. Ki kéri?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Zsu, megértelek, hogy kivagy a nagyis napoktól. De tarts ki! Végül férjed beszélt anyósoddal? Gabi alszik már valamennyit? Mi lehet velük, hogy néha az istennek se alszanak.....

Mayday, ez tök jó, hogy akár már egy hét múlva ott is lehettek az új lakásban. Meg ez is szuper, hogy lesz segítség a költözésnél.

Többiek???
Csöpplány? Ekkora a kupi apósnál? Gyere és jelentkezz, nem szoktál eltűnni ennyire.
Ercsikati? Barba? Törpi??? Monde? Meg a többiek?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Elírogatok itt magamba :D De azért gyertek!!!
Gmail: Krisz nagyon cuki, ahogy mosolyog! Egész komoly haja lett már elől, ahogy láttam.
Peti fogai nagyon jók! Ezek szerint ő nyert a kettővel :D Habtapiról meg jól lemászott rákban :-) A lakás nagyon tetszik!
Balu is nagyon édes!!! Olyan jó kis mosolygós!!! És a járókája nagyon tuti, pont ilyet néztem most én is a vaterán.
Gabi is cuki!!! Azok az ábrázatok, amiket vág :lol: Tényleg mit lámpáztatok neki? A ruhái meg tök vagányak.

Tök dühítő, már kétszer hessegettem el a szomi macskáját a teraszunkról...Babucit kinn altatom babakocsiban, szemtelen macsesz meg itt lófrál körülötte :? még a végén felkelti...akkor kihajítom macseszt, az tuti. (amúgy szeretem ám az állatokat, de az alvó gyereket jobban)

Szép hétvégét!!!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Sziasztok!

Hát én reggel óta most ültem le, azóta takarítjuk a házat, meg sem álltunk. Szegény fiam meg csak kóválygott a lakásban, nem lehetett neki sem egy nagy élmény. Mindegy, délután majd elmegyünk valamerre kárpótlásként. (Pedig még ott a kert is...) Ja, és a férjemnek be kellett mennie a munkahelyére, mert lezuhant a raktár fagyasztójáról egy hatalmas jégdarab (még jó, hogy nem valakinek a fejére), szóval k...a boldog vagyok, főleg, hogy a héten két napot itthon sem volt, a hét többi napjain meg gondolom próbálta behozni az utazása miatt felgyűlt melót, ezért szintén alig láttuk, komolyan néha azt gondolom, hogy ezt már egyedülálló anyaként is tudnám csinálni, amit most csinálok. Ne haragudjatok, de sajnálom magamat.

Hibernia örülök, hogy a nehezén túl vagytok, majd megyek képeket nézni egyszer... Ja és Orsinak (akinek boldog névnapot) igaza van a kajálásban, lesz ez még így se!

Mayday, szurkolok, hogy összejöjjön a lakásproject (legalább nektek), na meg tök jó, hogy lesz segítség a költözésben!

Nadi szerintem ne aggódj ketteske miatt, 2012-ig rengeteg idő van, addigra Gréti már olyan nagy lesz, hogy megint vágyni fogsz a babázásra.

Na jók legyetek!
monde
 
 


Jelentem, hatarozottan javulnak a napjaink. Megfigyeltem, ha reggel jol indul ergo nem ébred fel mert felkelunk és sikerul rendesen megetetni, akkor altalaban jo a nap. Ha reggel ugy alakul, h vki felébreszti és csak 3 percet hajlando szopni, pedig én mar azt hiszem éhes, akkor szar a nap.

Ma reggel mi is porogtunk, jatékkolcsonzo (itt van olyan, mint a konyvtar, de jatéktar, tok jo!!!), aztan posta, bevasarlas és tankolas. Basszus a 3. benzinkutnak talaltam csak gazolajat és ott is csak félig hagytak tankolni. kész haborus helyzet van itt, nem tudom beszélnek-e arra felé ezekrol a dolgokrol.

Nadi,
sose feleljtsd el, h minden gyerek mas! a Te masodikod biztos egy angyalka lesz, eszik, alszik, ahogy a nagy konyvben meg van irva!
Ha a hatamon van Elisa, a tukorben nézem meg néha, minden ok-e. Még csak itthon probaltuk, de nagyon tetszik neki.

Hibernia,
milyenlelkiismeretesen reagaltal!!!
azt a "szomoruan nézett maga elé"-t én sem fogom elfelejteni...
3. éve lakunk itt, de jovore koltozni akarok. Kicsi a haz 5-unknek, boviteni meg nem akarjuk.
Egyébként igen, a férjem elfogadta az uj allast, kb februartol kezdi.

mégyek, ébredés van... jokedvuen, beszélgetve! na szoval javulunk, javulunk!
s.orsi
 
 


esti hali!

Hibernia: megnéztem az új kérót, nagyon tetszik! :wink: és szépen kitakarítottátok. Csoda, hogy Peti ilyen jól bírta, szerintem egy 5 hóstól többet nem kívánhatunk. De tényleg hogy tudtatok ennyi cuccost összegyűjteni? 5 gitár, zongora! :shock: együttesben játszottok? :lol:
Cs.I.-nek írtam és tök rendes, hogy válaszolt :wink: , de tényleg beszélnem kellene apóssal, de amikor találkozunk sokan vagyunk egy bensőséges beszédhez. :roll:

Nadina: örülök, a jóvírt lóvénak és csak semmi görcs, mert akkor biztos nem jön össze a második! :wink: Már én is tervezem a jövőt és parázok, mert nekünk is sokáig kellett várni az elsőre, ki tudja a második mikor szándékozni megérkezni?! :D
A hisztizést már elkezdték a babák,azaz kíváncsiak hogyan reagálunk a jelzéseikre? Könyvek azt ajánlják, hogy ne kapkodjuk fel mikor nyöszögnek csak nyugtassuk meg felé hajolva, hogy itt vagyunk! :wink:

Monde: sajnálom, hogy a férjednek be kellett menned a melóhelyre :( . azért sikerült délután valahová elmennetek ?

Orsi: hallottam a hírekben, hogy nálatok is vannak tüntetések, szrtájkolások az új törvényeket ellen. Mit érzékeltek ebből? :shock: :? :roll:

Ma jöttek hozzánk szüleim és tesóm népes családja! :lol: Előző napokban takarítottunk, főztem előre, de még is elfáradtam a nap végére. 9-en voltunk összesen és iszonyat fárasztó volt beszélgetni, lesni mindenkit kívánságát, tesóm 2 ördögfióká mozdulatait lesni, tárgyakat megmenteni és még a pici babámmal foglalkozni (szoptatás,játszás), de ennek ellenére nagyon jól éreztem magam. :lol:

KépKép
charlott
 
 


Reggelt!!!

Ezt a pörgést,atya ég,sose fogok tudni visszaolvasni. :lol:

Charlott,örülök,hogy jól sikerült a családi összeröffenés!!! :D
Krisz is jól viselte?
Cuki az új vonalzó-kép.

Orsi,grat a jobb napokhoz!!! :D
Ti miért nem tudtok előbb költözni?Vagy csak nem akartok?

Nadi,ezt a 2012.10.05-öt úgy értik,hogy addigra már meg kell lennie a picurnak,vagy elég ha terhes vagy?
MT,én nem kötöztem hátra Bubut.

Hibernia,azt akartam írni,hogy az a kép amin van a habtapi rajta Pepke és mellette a laptop,na az mintha nálunk készült volna.Ugyanígy festünk mi is. :lol:

Amúgy én tiszta kóma vagyok,Bubu kelt 1kor,3kor,fél 5kor aztán 7kor.Most alszik,de akkor is nem értem mi lehet vele.Jó lenne a fogra fogni,de már lassan 3 hónapja mindent arra fogok és még mindig nincs kinn... :(

Kép

KépKép
mayday
 
 


Csöpplány,Veletek mizu?Após?Igen el vagy tűnve,ami Rád nem jellemző.Tessék életjelet adni,aggódik a csapat!!!Irgumburgum. :D De komolyan.
És persze mindenki más,mi van lányok,hol vagytok?Rendben vagytok?

Kép

KépKép
mayday
 
 


Mayday,
azért bem koltozunk hamarabb, mert
1. nem jo iskolat valtani évkozben a gyerekeknek
2. nem tudjuk, hova menjunk?
3. nincs idonk most ezzel foglalkozni
4. el kell adni a hazat, ami nem lesz egy sétagalopp

Megint olyan rossz kedvem van, egyzeruen ki vagyok égve...
s.orsi
 
 


Orsi: esetleg egy kellemes kávé sok habbal és csokival? :lol: ez lehet, hogy tudna egy kicsit segíteni a hangulatodon.
Tudom, szegényes ötlet, de én legalábbis e képpen cselekedtem, nyomottan ébredtem, semmihez sem volt kedvem :( :oops: , párom sem tudott feldobni, így inkább a kávézást válaszottam. :) és már is túl vagyunk egy fél órás intenzív babázáson, együtt daloltunk apával (nem volt semmi :lol: ) Krisz is csak úgy nézett, hogy mi ez a műsor!? :D

Mayday: úgy vettem észre, hogy a babák mostanában ilyen nyöszös hangulatban vannak. :roll: Próbáld lekötni a figyelmét minél több dologgal, szerintem erre van igényük, na meg persze a fogzás sem utolsó dolog (én masszírozni szoktam a nyuszis kesztyűvel) :wink:
Krisz csodálkozott a tegnap össznépi sokadalmon, de próbálta a ritmust felvenni. Anyukámmal sokat játszott és fél órán keresztül kacagott :shock: vele együtt, ilyen még nem is volt. Aztán mikor tesómék megjöttek a gyerekekkel, na itt volt a mély pont, mert bömbőlt a kisebbik (2 éves) és persze akkor Krisz is együtt érzett vele, így ketten itatták az egereket. :roll: De ez nem tartott sokáig, utána mindenki lefoglalta magát és érdekes volt, hogy a nagyobb gyerekek nem mutattak érdeklődést Krisz felé. Krisznek meg majd kiestek a szemei, úgy nézte őket, hogy mit csinálnak. :)

KépKép
charlott
 
 


hali

gyorsan közlöm, hogy nálunk negatív alvásrekord született: 10,5 óra volt a tegnap napközbeni + ma éjjeli alvás. :( pedig tegnap 3x voltunk autózni, sétálni miegymás.
nem rosszkedvű, csak fel van pörögve... :? remélem lelassul, holnap ünnepnap, van még egy napunk közösen.
égnek a szemeim piszkosul, nem látok semmit, úgy kivagyok. :( tegnap még vettünk egy csomó mindent (kis fellépő lépcső, fürdőszoba szekrény, négy függöny stb) azokat tettük fel, szereltük össze. ja meg átrendeztük a Peti szobát. :lol:
azt hiszem, ennek sosem lesz vége. :cry:
ráadásul tegnap telihold volt, bármikor felébredtem, egy órán át nem aludtam vissza. :( :(
francba már.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hibernia 2010.10.24 10:30-kor.

hibernia
 
 
 


Orsi,mi a baj?Vagy ok nélküli rossz kedv?Sajnálom. :( De Charlottnak igaza van,ez csokis kávé jól hangzik.Vagy ha meginnál egy kis pohár vörösbort.Tudom,hogy szoptatsz,de szerintem az nem árt.

Charlott,próbálom én lekötni a figyelmét,de megint olyan napjai vannak,hogy 3 perc alatt mindent megun. :? Így nehéz.A fantáziám is véges...Lehet holnap bemegyünk a városba és veszek neki valami új játékot.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Ja,egy kérdés.Aki már nem szoptat illetve van már nagyobb gyereke!!!Normális az,hogy múlt hónapban megjött először,tartott majdnem 2 hétig és most meg semmi?Már 1 hetet csúszik. :?

Kép

KépKép
mayday
 
 


csajok, koszi az otletet! de ehelyett ablakot pucoltam, mert nem birtam mar nézni, ha rasut a nap! érdekes kikapcsolodas, nem??? kezdek meghulyulni! Elisa 2 oraja alszik, kint van, most mar kezdek izgulni, h fazni fog, mert nem készultem ilyen hosszu alvasra...

Mayday, passz, nem emlékszem, h beallt-e a ciklus rogton... esetleg egy telefon a nodokinak?

Hibernia, negativ alvasrekord??? huuu. részvét! pihenj délutan, ha tudsz!

Charlott, a gyerekek vonzak a gyerekeket! ez a jo abban, ha van nagyteso. Elisa ugy nézi oket, mint az isteneket.

Ja leirom, még a nap pozitivumat! ez elobb odamentem a kisebbik fiamhoz, mondtam neki olyan faradt vagyok, szorosan atolelt és igy alltunk par mp-ig. és akkor arra gondoltam, hogy kapd ossze magad, de gyorsan! olllyan jol esett!
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Mi jól vagyunk,ne aggódjatok :D Elég fos napjaink vannak/voltak.Balu nyűgi volt,éjjel kelt 8-10 alkalommal.Most visszaállt úgy néz ki a rend.Szerintem egy kisebb fejlődési ugrásunk volt.Balu is négykézlábra áll,de még nem hintázik.Csináltam róla videót:
http://www.youtube.com/watch?v=hh9FemMhbNg


Most megyek főzni,aztán megyünk apóst látogatni.
Rendrakás teljesen készen van,kijutottunk az alagútból :D Kisebb dolgok még vannak,de az majd ráér :D
Jajj Balu ma bemászott a szekrény alá :D Ezt is lefotóztam,majd küldöm gmailre :D
Ja és köszönjük a dicsit :) Olvaslak ám benneteket de írni nem marad időm.Majd pótolom most már :)
Na tényleg lépek.Pusszz

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Megint gyorsban :oops:

Megéltük, hogy először meg kellett nevelni Gabit..basszus... mi vár még ránk :)
Szóval péntek: csak karban aludt Gabi, ahogy elkezdtem letenni bőgött, karba vissza rögtön aludt olyan 40 perc szenvedések után adtam fel és hagytam napközben, hoyg rajtam aludjon. Aztán jött az este.... és rászántam magam..először 1 percig hagytam sírni, aztán 2 aztán 3 és aztán 4...a 4. perc végén bealudt.
Persze én is végig bőgtem és szörnyen szarul éreztem magam.
Aztán még aznap este többször kelt, de hajnalra elértünk odáig, hogy elég csak a hátát simogatni...azóta so-so elég jó a helyzet...

Szóval elkezdtük a határainkat kóstolgatni...nem lesz egyszerű ez a gyereknevelés és hú de vissza fogom még sírni az első 3 hónapot akármilyen nehéz is volt....

Na reag bocsi nem nagyon meyg csak annyi, Orsi remélem jobban vagy..azért jó volt olvasni, hogy igaz kimerítő a gyerek de ők adnak erőt is :D

Ja és aki tud tessék ránk szavazni a nagyfejű beelőzött :cry: www.sweetybears.com

Csók

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Zsu,

"a nagyfejű beelőzött."
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ez kész,a mai napom fénypontja,az tuti.Köszike.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Óóóó a nagyfejű elnevezés nem az én kreativitásom, de örülök, hogy tolmácsolhattam és legyünk hálásak annak aki kitalálta :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Kedves Kismamak!

Szeretettel ajanlom ujonnan megnyilo webaruhazunkat, amelyben nagyon sok praktikus es szep termeket talaltok, tobbek kozott teli labzsakot, babakocsi-zsakot, baba-agynemut, valamint a Magyarorszagon eloszor debutalo kisagy-racsvedot.

Kerlek, nezz korul, es ha tetszett, ajanlj minket masoknak is! :D

Kellemes babazast es sok oromet kivanunk!

www.babymarket.webs.com

littlebabymarket
Budapest
 
 


Barba:szép súlyban van Samu! :) Balu is tud nagyon alkalmazkodó lenni,de van hogy nagyon nem,és lépten nyomon megnehezíti a dolgomat :) Remélem most már meggyógyultál te is!Remélem hogy csak átmeneti volt Samu éjszakai sokszor ébredése!Érdekes ez az érzelgősség,csak nem kistesó? :D Szavazásnál december elseje még messze van bármi lehet :) Lehet ha elkezdenénk kampányolni akkor mi is küzdhetnénk,de én nem akarom :) Engem nem enged lányra is szavazni :? Ez az off dolog emg olyan hogy eég jól ismerjük már itt egymást hogy ne csak a babákról beszéljünk hanem egyéb dolgokról is.Szerintem ez így van helyén :9 Aki emg nem akar ilyet olvasni az átugorja :D Én is volt hogy visszaolvastam és most már annyira kézenfekvő egyértelmű dolgokról témáztunk :D Mit össze nem aggódtunk :D De tuti másodiknál is el fogom játszani :D Én azt olvastam vissza amikor kiderült hogy kis pöcsöst várunk :P Akkor mégse jön be ez a mosható pelusozás?Emlékszem még ilyenből is volt vita a topikban :D Most így visszagondolva ez akkora baromság volt :D Édes lehet Samu ahogy csekkol :D

Zsu:hogy ment a dumálás anyóssal??Sikerült megegyezni?Szegénykém,nehéz élehet Gabival :( Ennyire rosszul alszik éjjel mostanság? :? Gratu a forduláshoz!Látod megy ez neki,csak még nem kapott rá az ízére :) Köszi a kérdést,teljesen készen vagyunk,ki van takarítva mindenhol :) Még hiányoznak dolgok,apróságok,dekoráció,de az már ráér,majd meglesz :) Én a répát mindig főzöm.Mindig azzal amivel épp adom.pl krumpli,alma.Ha hígítani kell akkor a főzőlével hígítok,vagy babavízzel.De van aki tápszerrel.Úgy még laktatóbb is :9 Hol tartotok a hozzátápiban?Te is elkezded? :)

Charlott:részvét após miatt :? Nekem meg egyik nagypapa se az igazi.Az egyik ugye már "nem komplett" a másik meg (apukám) olyan fura.Oké,megkérdezi hogy hogy van,ha véletlenül telefonál,de múltkor is mikor hazajött,itt volt nálunk 5 percet aztán rohant haza az új nőjéhez :? Baluval játszott kicsit de ennyi.Aztán meg mikor vittem be szinte ugyanez volt.Aranyos az új vonalzód :) Érdekes ez az após dolog,de mit tudnál tenni?

Autósülés:hát úgy látom ez is megosztja a közvéleményt :D Hát mi most még maradunk,mert ki tudja hol lesz az autó.

Hibernia:jesszuusss,bölcsőhalál?? :( Én úgy tudom hogy 8-10 hónapos korig van a veszélyeztetett kor.Én se merem az ágyon kivül altatni Balut.Főleg hogy neki ugye jelzett már 3szor nem ok nélkül a légzésfigyelő.Persze ha séta alatt elalszik az más,de akkor figyelem folyamatosan.Én is ismertem a személyt?Gratu a babás szomszédhoz :) Hát nem irigyellek a költözés miatt.Ezek mindig így zajlanak.A felújítás meg olyan hogy mindig vonz magával valami újabb melót.Mindkettő olyan hogy sohase megy zkkenőmentesen és mindig adódik valami nem tervezett kiadás,probléma.Szerintem max a szemöldökünk vonala hasonlít :D Küldök egy összehasonlítós képet apáról emg Baluról,hát halod a szemöldökük kivételével mint két tojás.Egyébként igen :D Ezt a kiscipőt kinötte és imádja rágicsálni,így megkapta játéknak :lol: Én nagyon örülök hogy ilyen kis vidám :) Feldobja még a rosszabb napjaimat is :D Evés meg lesz még rosszabb is.Párom nővérének akisfia a fejére vorítja a táynért.Ezzel szórakozik,pedig már 19 hónapos,és már érti,de csakazért is csinálja,hiába rászólnak,szóval a legtöbb etetés fürdéssel végződik :D Tesco-ban is van ilyen ingszerű előke,asszem 1000 ft környékén van.És olyan mintha doki lenne :D Mármint fehér és a nyakába van rajzolva az az izé amivel a tüdőnket hallgatja(ciki,de nem jut eszembe a neve :lol: )

Monde: a vállpánt magassága állítható,az alatt a színes izé alatt van :D Pont nem látszik a képeken.Elméletileg többféleképpen lehet bekötni az autóba,de azt mondjkuk konkrétan nem néztem meg.

Mayday:ajjja,jól felhúzott a párod mamája.Mondjuk megértelek :? Hogy gondolja?Te csak tespedsz otthon egész nap?Néha az ilyenekkel úgy cserélnék egy napot.De mintha ők annó nem végigcasinálták volna ezt,vagy azt már elfelejtették?Mindig felhúzom magam ezen :? Bocsika de jót nevettem ezen az utánna következő beírásodon :D :lol: Bocsánat,lehet neked nem olyan vicces,de olyan jól leírtad hogy nem bírtam ki :roll: Hát most meg anyós,hát meg vagy áldva ezekkel a rokonokkal :? Szorítok a kéró miatt! :wink: Jesszus mi ez a sok kelés Bubunál?Ő végigaludta az éjszakát már,nemde? :? Mikuláshoz nem tudok hozzászólni,mert én az első érkezésénél elkezdtem szedni a gyógyszert és most újra rendszeres,napra pontosan.Csak nem tesó? :shock: Vagy ne idegesítselek? :? Tesztet csinálsz vagy mit fogsz csinálni?

Karácsony:hát nálunk elvileg párom családjával lesz a karácsony.De hogy karácsony melyik napja azt nem tudjuk.De fát szeretnénk együtt állítani Baluval :9 Majd segít a díszeket rátenni :D Apa meg kikötözi a fát,mert tuti meg fogja támadni :D Mi anyóssal szeretnénk karácsonyozni,mint ráége volt,de most sóginőm(akit nem csípek),mindig "elrabolja",mivel velük lakik.És most előre szóltunk hogy szeretnénk régi családos karácsonyt.Szóval ott lesznek párom nővéréjék,anyós,mi meg ha akarnak akkor párom bátyjáék is.Én már megvettem BAlunak a karásconyi ajándékot,egy tanuló kutyust kap.Azért vettem meg,mert most le volt értékelve 7490re :D Mást nem szándékozok neki venni,max valami apróságot.Nem akarom már most mindennel elhalmozni,úőgyis kap a rokonságtól mindenfélét.

Balus is kicsit náthás most,de az orrfolyáson kivül semmi nincs.

Nadina:Ha ennyire fáj a szoptatás akkor szerintem nyugodtan elkezdhetnéd a hozzátápit is,elég nagy már hozzá Gréti.Ha fejsz,az is fáj?Mert akkor a hozzátápi mellett azt adnád neki,meg mondjuk reggel délben este szopi.A többinél meg hozzátápi+ a lefejt tejcsi?Vagy ha esetleg bimbóvédővel szoptatnál?Vagy akkor is fáj? Elég gáz lehet :? Én azt hallottam hogy vannak gyerekek akik sok sírással dolgozzák fel anapi ingereket.Balu is szokott ilyet csinálni,nyugtathatatlan aztán egyik pillanatról a másikra már nevetgél.Alvásnál dettó,ha nem karnak aludni az a sok ingertől lehet.Engem legalábbis a doki ezzel vigasztalt az elmúlt pár napban :D Ezt itt vettem Nadi:http://babaholmiolcson.hu/termek.php?ID=256 Jót nvettem ezen az alvó gyereket még jobban beszóláson :lol: :lol:

Utólagosan is boldog Orsolya napot csajok! :)
És minden babának boldog 5. hót,aki betöltötte :) Nőnek mint a gomba :D

Gmail:szóval,Krisz írtó helyi a képen,és cuki a fogacska is! Még mindig egy van?Nincs híre a másodiknak? :)
Zsu ez a hisztis videó nagyon komoly :lol: Apának is tetszett :D Kis okos,minek hisztizzen ha nem látják :D Édes Gabesz is :) Nekem a második kép a kedvencem :)
Hibernia:nagyon tutker az új kégli :D Na meg Petya is aranyos rajta :D
Küldtem ugye fotót Balázsról,meg a járókáról,meg megint egy fotót,amikor bekóborolt a szekrény alá :D Csináltam még "kutyázós" videót de nem olyan jók,szóval ezeket nem teszem fel.De azóta is rendületlenül áll négykézláb :D Ha kitolja magát fekvőbe akkor 10ből 8szor tuti négykézláb a vége :) Én meg még aggódtam hogy le an maradva :D

Na asszem ennyi volt hirtelen.Most megyek megvacsizom.Balu aludt egy fél órát 3/4 8tól negyed 9ig.Kivi vagyok mikor alszik el,most apával játszanak :) Na pussz :) És a többiek tényleg hol vannak már?????

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


a francba! irtam egy csomot és elszallt!

hulla vagyok, nincs kedvem ujra leirni... jo éjt mindenkinek!
s.orsi
 
 


Na jól van csajok,írok nektek itt egy kisregényt,egész nap mondjátok milyen pangás van,errefel eltűntök?? :lol: :lol:

Nade Jó reggelt/napot! :)

Mi jól aludtunk.Bár Balu fél 12kor aludt el!!!!!Tudtam én hogy ha negyed kilencig aludt egy fél órát,akkor nem lesz ebből korai fekvés.De ennyire nem gondoltam hogy kihúzza.Pedig fárasztottuk rendesen.Na mindegy.Aztán sírva kelt 1kor,vigasztalhatatlan volt.Megitattam aztán tovább sírt,még kézben is.Csináltam kaját is,de nem kellett neki.Aztán egyik percről a másikra abbahagyta és elaludt.Nem volt több kb 3 percnél,nem tudom mi lehetettt.Párom mondta hogy pukizott 2-3 orbitálisat és aztán megnyugodott :D Lehet csak ennyi volt a baja.Aztán aludt 8ig,úgy hogy egyetlen egyszer sem kelt fel :) Megint a nagyobb cumival aludt :) Lehet ezért kelt volna olyan sokszor éjjel?Hogy a kisebb cumi már folyton kiesett,mert nem volt már jó neki?Remélem hogy csak ennyi.Viszont Balu ma nem hajlandó enni.Kapott reggelire tejberizspépet,de csak kb 80-90-et evett meg.Remélem tízóraizni hajlandó lesz.Azért nem tápit adtam neki mert akkor rendszeresen fél 1-fél 2 körül eszik utána következően.Én meg szeretnék tízóraira gyümit adni,de így nem fogadja el.Fél 1-2kor meg már ugye főzit kap.Na majd meglátjuk.Végülis remélem hogy még kibír fél-1 órát :D
Na de nem dumálok itt magammal,majd ha lesz is valaki :D
Tudom már ígértem,de remélem most már tényleg vissza tudok kapcsolódni rendszeresen a beszélgetésbe.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok! Jöttem én is visszakapcsolódni. Amióta együtt sétálunk Pankáékkal, sokszor csak este kapcsolom be a gépet. Vagy 5 embernek akarok már hetek óta e-mailt írni, és mindig elmarad. Tiszta gáz. :(
Közben Samu életében először megfázott. Első nap sokkot kapott az orrszívótól, és lemerevedve, ordítva tűrt, aztán rájött, hogy ki tudja venni az orrából, ha a kezemet eltolja. :) Szóval szegényt már le is kell fogni. De szerencsére gyorsan javul. Próbáltam neki cebion cseppeket (c vitamin) is adni, de rosszul van az ízétől, kiköpi. :) A járókában egyre tovább elvan, forog maga körül, eltolja magát, de a hasról hátra vagy vissza forgás egyáltalán nem megy egyedül. Ha a térdét megtartom, akkor csinálja hátról hasra. Most valami új napirendet igyekszik bevezetni. Korábban ébred (8-fél 9), de a délelőtti, udvari alvása kb kétórás szokott lenni. Persze 5 percenként kirohanok megnézni. :( A légzésfigyelőt is visszaszereltük. Újra utánaolvastam a BH-nak, és azért elég sok rizikófaktora van, szóval már az is oka lehet, ha túl van a baba öltöztetve, vagy van valami légúti betegsége. :shock: A könyv szerint (Baba-elsősegély) a 2-4. hónap után a 7-8. hónapban újra nagyobb a kockázat. Nekem az a fura, hogy mindenhol a háton alvást tartják biztonságosabbnak, de nem tudom elképzelni, hogy a náthás gyerekemnek az tényleg jobb lenne. :? Mindegy, babakocsiban háton altatok, az ágyban pedig van légzésfigyelő. Amúgy meg a mi babáinknak nem lesz baja!!!!

Orsiknak utólag is boldog névnapot, és köszöntöm az összes hónapfordulós babát! :)

A moziba még mindig nem jutottam el. Annyira vártam, most meg... Áááá!

Nadi, szedtél végül szájon át antibiotikumot? Ha nem, basszus, mondd meg a dokidnak, hogy ismerős anyuka ugyanígy járt, és írjon fel 2 doboz augmentint, mert min. 10 napos kezelés kell. Én a helyedben erőszakosabb lennék, mert banyek, a doki nem tudja, milyen fájdalommal jár ez neked! Külső kezeléssel (krém) szerintem nem lehet ezt olyan egyszerűen megoldani. Még a sima 7 napos gyógyszeres kúra sem elég. Egyre durvábbak ezek a szaros bacik, vírusok, a túléléshez erősödniük, mutálódniuk kell, a régi bevált kezelések már semmit nem érnek sajnos. :( Különben nekem is úgy volt, hogy amikor kiderült a baci, mondtam a dokinak, hogy utánaolvastam, és min 10 napos kezelés kell, azért maradtak túlélők az első, 7 napos kúra után, és így kaptam másodszorra két doboz gyógyszert, és azóta egy álom a szoptatás. Eleinte utáltam, most meg félek a naptól, amikor abbahagyjuk. Szerintem lelkileg ki fog készíteni kicsit.
Az alvó gyerekes beszóláson én is jót röhögtem! :D :D :D

Hibernia, nagyon állat a lakás!

Csöpplány, néztem a képeket, nagyon nagyot nőtt Balu! Állandóan vigyorog. :D Tényleg nagyon hasonlít az apukájára. :) A videókat együtt néztük Samuval, totál beindult, elkezdett magyarázni neki. :D Irtó cukin nevet, és milyen ügyesen négykézlábazik!
A mosható pelusozást nehezen kezdtem, mint a szoptatást, de most rájöttem, hogy mégis tök jó. Már belerázódtunk. :)

Charlott, hogy vetted rá Kriszt, hogy tartsa nyitva a száját? Én tuti nem tudnék ilyen jó képet csinálni, mint te meg Hibernia. Jó a kép a vonalzón is, nagyon helyes Krisz!

Zsu, gratulálok az altatáshoz! Meséltem apának, mától ő is ki akarja próbálni. :D Nálunk ő altat, és folyton ringat. Hiába mondtam neki az elején, hogy nem mindig lesz Samu pillesúlyú... Mostanra belátta, hogy igazam volt. :)

Mayday, drukkolok a lakás miatt!

Na, egyelőre ennyi, majd még jövök.

Ja, reggel mondták a tévében, hogy a hét közepétől már nem lesz rossz kedve az embereknek. Állítólag a telihold miatt volt ez is. :wink:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Tényleg nagy a pangás... :)

Zsu, az a videó nagyon kemény!!! :lol: Gabesz pedig olyan kis helyes. Az a kedvencem, amin úgy néz, mintha kérdezné, hogy rosszat csinált-e. :)

Samu tartja magát az új rendhez. Lassan két órája alszik. Közben egyszer vissza kellett tologatni, mert valamire felébredt. Csoda, hogy csak egyszer, mert Zafír őrzi állandóan, de ha valami izgalmasat lát, megfeledkezik a feladatáról, és hangos ugatásba kezd a kerítés felé rohanva. Persze az első vakkantások mindig közvetlenül a babakocsi mellett szólnak még. :) Amúgy Hiberni, te utálnád Zafírt. :D :D :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


hali! :lol:

Csöpplány: olvasom a fórumot és magamban meg is fogalmazódnak a hsz-ek. De mire el kezdeném írni Krisz hív engem. :oops: És szerintem sokan vagyunk így ezzel! :wink: no ez nem kritika csak tényállás és megint meghajtom a fejem, hogy mindenki hsz-ére ilyen tisztességesen reagálsz! :)
Az evésről - gondol a babák is olyanok, mint a felnőttek: hol van étvágy, hol nem. Az a lényeg, hogy egy nap alatt egyen annyit, amennyit a nagykönyv ír, illetve teli legyen a babapocija. :wink:
Nagypapik - akkor neked a másik véglet van, mikor nem nagyon mozgatja meg a fantáziájukat a baba!
Fogzás - nincsen több, de az az egy szépen növekszik. És fürdetés után (a meleg víz hatására) érzékenyebbé válik az ínye és sokat sír, nyüszít, fosik, eszik....bolondgomba lesz estére! :roll: Szóval, igazán kijöhetne az egész sor! :)

Barbazso: hát elárulom, hogy bruti mami voltam és amikor Krisz sírt, mert nem akart hazamenni a játszóról, akkor én nemhogy visszatoltam volna, hanem a mobilomat kaptam elő, mert ekkor látszott jól a foga. :oops: :roll: Többet nem csinálok ilyet!
Samunak jobbulást kívánok! Borzasztó az első betegség, és az orrszívó használata. :(
A légzésfigyelőt visszatettétek, miért? :shock: Csak nem kell ennyire óvni, aggódnunk babánkért?! Illetve most már életünk végéig figyelünk rájuk, de erre ne görcsöljünk rá. Élvezzük az anyaságot! :wink:

Erről jut eszembe Krisz ma az ülemben ült, szembe velem és hirtelen hátra bukfencezett!! :shock: A karja a kezemben maradt, mert visszatartani próbáltam, de ő még is egy teljes kört tudott leírni. Azt hittem itt a vég!!!! Felemeltem és vigyorgott, tejbetökként! :oops: :lol: hu, ezt megúsztam...... :roll:

Mayday: milyen játékokat vettél Bálintnak??? Azt vettem észre a manókon, hogy mindegy milyen játékkal szórakoztatjuk lényeg, hogy foglalkozzunk velük. :roll: Hát, nem vagyok egy duracell nyuszi!!!

Zsu: minél hamarabb kell elkezdeni nevelni, annál könnyebb lesz később. Gondolj a dackorszakra! Nekem is ajánlotta a védőnő, hogy most kell beleszoktatni a járókába, az önálló játék megtanulását elkezdeni......Krisz is eleinte nyöszögött, de mivel látta, hogy senki sem kapja fel, kénytelen volt elkezdeni önállóan játszani. :wink:

KépKép
charlott
 
 


Laptető!?? húha :D

csak még egyet: múlt héten láttam egy interjút Polág Lászlóval, a sakkozó lányok apjával. És érdekes dolgokat mondott a gyerekekről:

minden baba értelemmel születik és a szülőkön múlik, hogy mit hoznak ki ebből
minél hamarabb kell el kezdeni velük foglalkozni (pl:nyelvtanulás, sakk)
és lehetőleg egy dologgal foglalkozzon, tanuljon a gyerek (pl:egy nyelvet hónapokig), mert így hatékony csak!

Szerintetek?

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok,
kicsit bejelentkezünk mi is! :oops:
Jól vagyunk, Kristóf nő mint a gomba, de fogalmama sincs hány kg és cm! :roll: tény hogy már jó nehéz!

Mászni meg négykézlábazni nem nem tud, de forgásba nagyon profi, így halad ide oda! :P

Egyre több mindent eszik pl.répa, krumpli, sütőtök, tejpép stb.
Éjszaka általában alszik!

Röviden ennyi, rólunk..
Reagálni csak pár dologra tudok ami megmaradt bennem!

Szóval:
Gyerekülés:
Mi most egy maxi cosi priorit szeretnénk, mert nagyon szuper és Kristóf utálja a hordozót már, ez meg3-4 évesen is jó! szerintem nincs igazán hátránya a sokáig használható üléseknek, véleményem szerint ez is lehúzás hogy vegyél minden évben másikat!
ha nagy ütközés van akkor azért ott más is számít, hiába teszek be egy tesztgyőztest egy trabantba ha összepréselődik az autó! Jó ez most durva de remélem értitek amit mondani akarok!

Anyós-após
régen úgy láttam a helyzetet mint Zsu, de rájöttem hogy nem szabad hogy megkeserítse az életünket ez a dolog! A gyereked mindig is Téged fog a legjobban szeretni nem lehet "elszeretni"! Én nyíltan megbeszélném anyóssal, hogy mi bánt! Ha meg a nagyszülők ritkán látják a babát szerintem érthető hogy sokat akarnak vele foglalkozni csak persze nem mindegy hogy hogy! Én már sokszor úgy nézem hogy megpróbálom belekéozelni magam a helyzetbe hiszen én is leszek anyós :lol:

Ha meg eddig sem voltatok jóban akkor rosszabb a helyzet mert már eleve feszültség van...
Szóval nehéz, Mayday anyósához nem tudok szólni, én is elküldtem volna a francba!

charlott
hát igen a polgárapuka zseniket nevelt, de vajon jó volt ez a gyerekeknek??? Szerintem és úgy tudom szerintük sem annyira!

Én azt vallom hogy sok mindent meg kell nekik mutatni és látod majd hogy mi érdekli!
Mondjuk én az ovis nyelv illetve egyéb különfoglalkozásoknak sem vagyok a híve, fölösleges leterhelni őket már ilyenkor mert a szomszéd gyerek már ezt meg azt tudja...
Nálunk az úszás meg a foci megy ahhoz van kedvük!

Persze azt nem tudom bizti jó ez, de most jónak látom!

Ja és ma hajvágás lesz..megfosztom a hajkoronájától 8)

kriszta0612
 
 


ja és voltam gmail-en!nagyon ügyesek ezek a babák!És nagyon szépek!
Mindenkinekgratula a fogakhoz, Kristófnak még nyoma sincs csak a több liter nyál! :?

kriszta0612
 
 


SZiasztok!
Gyorsan megosztom veletek a bajom: tegnap voltam végre fogászaton és 12 lukas fogam van :-(, elég gáz. Nem mind komoly, van ami csak épp hogy elkezdett szuvasodni, na de akkor is..... Terhesség alatt keletkezhetett a lukak nagy része, hiába szedtem vitaminokat, stb... hát ez van. Most szinte bérletet válthatok a fogászatra, mert időm egy részét ott kell majd töltenem :cry:
Ráadásul anyámmal jól össze is vesztem, mert Grétit rá hagytuk volna, de ő közölte, hogy nem vigyáz rá :shock: Néha sokkot tudnék kapni a saját anyámtól!!!! Végül anyóst áthoztuk és ő boldogan maradt az unokájával. Örültem.

Barba, sajnálom, hogy Samu beteg, Cebiont én is adok Grétinek mióta taknyos volt. Én úgy adom, hogy kis kanál anyatejbe 4 csepp reggel és este. Esetleg ha Te is kevernéd tejjel, akkor talán jobban beinná. Amúgy gondolom, hogy utálja szegény, mert szar ám az íze :? Orrszívás nagy szívás, tarts ki!
Antibiotikumos krém nekem bevált az egyik bacira(mellen), de most konkrétan más a baj...olyan, mintha ekcéma lenne a mellemen :shock: újra mintát vettek és itt tartok. Rohadtul unom az egész küzdést. Holnap jön a védőnő és megbeszéljük, hogy mikor és hogyan kezdhetem a hozzátáplálást, én ebben bízom már, hogy talán akkor helyre jön a bőröm, ha kevesebbet szoptatok. (aztán az is lehet, hogy a krémtől lett ilyen.....)

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Hali!!!

Csak hamar-gyorsan,egész nap futkoztunk,vettünk mosógépet,tükröt meg apróságokat az új lakásba. (tök jó,vásárolunk,de még az sem fix,hogy megvesszük a kérót...)

Bubu addig apummal volt,persze jó gyerek volt,semmi hiszti. :roll: Úgy tűnik ez csak anyának jár.

Na megyek teregetni,pá

Kép

KépKép
mayday
 
 


Charlott, jáj ezen a hátra bukfencen megijedtem...nálunk is úgí ugrál Gréti, hogy most már komolyan kell szorítani. Még szerencse, hogy Krisznek nem lett baja. Amúgy én is paraanya vagyok ilyen légzésleállásos téren és állandóan a légzésfigyelőn tartom a fél szemem éjszaka :oops: persze túl nem parázom, de akkor is jobb az elővigyázatosság szerintem. Nekem kiskoromban voltak tüdőgondjaim, emiatt is parázom jobban, nehogy Gréti örökölje...de nem lesz baja a mi babáinknak tuti!!!

Sírás van, még jövök.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?