Új privát üzeneted érkezett!

Kikocska látom már téged is idegesít az anyósom.
Nem is fogom engedni hogy bárki közénk alljon.

és még volt pofája megkérdezni a páromtól hogy mennyi volt ez az egész, aztán a párom, hogy ittas volt mondta neki na ehhez végképp nincsen semmi közöd.

Kép
lili&ana
 
 


Az mit jelent hogy lelassul, kevesebbet fog kérni enni? vagy maga a súly nem fog ugy nőni. Nem tudom miből van a tejem de mikor a min. ette mostanában akkor is nagyon nőtt a súlya ezekszerint jó minőségű a tej. Nem?
Nem sok viz van az elején.
Én is azért rakom sürün a cicire hogy gyarapítsa magának ahogy akarja a cicit. nem fejtem már nem tudom mióta, de azért jó lenne megnézni mi a helyzet. Legfeljebb este megiszok egy jó alkoholmentes sört.
Na puszi megyek valami vacsit csinálni, nyársas húst csinálok parázs krumpliva. Van nyársunk a sütönkben tök jó.

Kép
lili&ana
 
 


Kikocska ugy emeli már Sára a fejét a kis h us gombocom.
Már néha Ő is nevet szerintem magán.

Fürdetésséel pedig továbbra is a kis kádba fürdik. Majd ha már fog tudni ülni majd akkor bele rakom a nagy kádba.

Tünemény örülök hogy van géped.

Kocska Sárá igen 7,14 kg, jól láttad a múltkor.
Milyen az a citromsárga pampers én még olyat nem láttam. Én a Huggiest fogom kiprobálni, nekem a libero nem jön be nagyon vasta és durva, a pampersből pedig néha kijön.

Sára most 2 napja nagyonnehezen kakil, látom küzködik, a pihenő székben t.v.nézés közben pedig minden kijön belőle, 2x biztos kakil, pukizások közben is kiszokott jönni, szerintetek így elég??
Lehet hogy adok neki egy kis kamilla teát hogy meghajtsa Őt vagy egyek narancsot az igy meg hajtja ŐT???? Szerintetek?

Kép
lili&ana
 
 

 
 

Érdekes napunk volt...

Az egész tegnap este kezdődött, amikor zuhanyozáskor észrevettem magamon, hogy tiszta pötty vagyok, mint ha bárányhimlős lennék.
Rögtön eszembe jutott, hogy anyám, aki óvódában dolgozik, mondta, hogy skarlát járvány van náluk. Felhívtam, de megerősített, hogy én ezen gyerekkoromban túlestem.
Beugrott, hogy tavaly tavasszal is volt rajtam hasonló, de nem ennyi. Akkor az ügyeletes háziorvos azt mondta, hogy bárányhimlő. Hiába mondtam neki, hogy nekem az már volt. Két nap múlva halványodtak a pöttyök, és nem is viszketett.
Szóval, ma délelőtt nem mertem Luca közelébe menni, csak tápit kapott, a tejet meg lefejtem. 11-kor elsőként kezdtem a háziorvosnál, aki megnyugtatott, hogy ez nem hímlő, ha nem allergia. Valami olyat ettem, amitől kiütéseim lettek.
Akkor végre fellélegeztem. Borzasztó éjszakám volt, semmit nem aludtam az idegességtől.

Délre mentünk oltást beadatni. Szegény Lucám édesen mosolygott az úton, nem tudta, mi vár rá. Jó, hogy apa velünk volt, mert én persze elbőgtem magam, amikor megszúrták a kis combjait.
A Rotát szépen lenyelte, nem volt vele gond.

Most azonban nagyon nyugtalan, sokat sír. Az evés sem volt az igazi. Ez mindhárom oltás mellékhatása lehet. Szerencsére, láza nincs.

Eda!
Honnan tudtad, hogy a 8. napi kakival távozott a Rota? Mi volt benne?

Kikocska!
Nagyon megijesztettél ezzel a 3. havi fejlődési ugrással. :( Mi lesz velünk akkor? Nekem már most sincs elég tejem, hogy tudom ezt növelni??? :shock:

Kép
gesztenye74
 
 


gesztenye, nem mindenkinek apad meg a teje. És pont azért kérik a kölkek, hgoy gyakrabban szopizhassanak, mert szaporítanak. 3-4 hónapos kortól nagyobb az adag, amit esznek többnyire (anyatejnél van, hogy csak az összetétel változik, gyereke válogatja)
és azért írtam, hogy fel lehessen készülni rá, nem kell kétségbe esni, mert pár nap az egész. Lesz még ilyen több is :)
szegény, ezzel az allergiával :( jól megijedhettél. De már nagyok, nem olyan veszélyes rájuk a bárányhimlő. Minden betegség, amit mi elkapunk, az anyatejjel való táplálással védettséget ad nekik. Nándinál volt az, hogy szedtem homeós bogyót a taknyomra, és ő is javult tőle, és mikor abbahagytam a bogyókat, ő visszaesett. ez látványos volt.

Liliana, már múltkor is írtam, hogy anyósod nem jó fej... panaszkodd csak ki magad, ha segít.
kamillát cukorral adj, akkor hajt csak. és reggel egy jó 50ml-t éhgyomorra, utána fél óráig még ne egyen. abba mehet egy jó kiskanál cukor. narancsot nem ennék, azért hajt, mert allergizál...
és dehogynem akard, hogy megnőjön, most jön még csak a java :D az igazi örömök olyan 9 hósan kezdődnek szerintem, akkor a legaranyosabbak, már egyértelműen kommunikálnak, mutogatnak, mozognak, igazi kis emberpalánták. Most még csak magoncok :) bár én is nagoyn szeretem a kis öntudatlanságát Misinek, csak nagyon sajnálom, mert úgy gondolom, hogy zavarja a tehetetlensége...

kikocska
 
 


Biztos rossza anya vagyok, de én nem mérek, nem számolgatok és fogalmam sincs róla, mennyit "kell" gyarapodnia adott idő alatt. Ezáltal nem is aggódom ilyeneken. Ha éhes, szól, kieszi a cicit, ha kér még, kap pótlást, élénk, vigyorgós (nagyobb részt), 2-3 naponta kakil egy nagyot és ennyi. Táplálkozás-szoftver letudva. Nem dagi, nem sovány, klassz kis nudli.

icamica
 
 


Sziasztok!

Tasin!
Köszike a listát. Érden is van :-) Asszem holnap beszélek vele.... Legalább nézék meg benust max nem kell járni mégegyszer köszi :-)

Ja a nagyoknak gratula a jó bizonyítványokhoz :-)

Eda!
Mi minden cumit végig skáláztunk, mert semmit nem szeretett beni. végül az aventos vált be....

Gesztenye!
Huh gondolom hogy meilyedhettél.... De a lényeg, hogy nem fertőző.....

Lili!
A lényeg szerintem, hogy megható volt a keresztelő. Hüle anyost küld el a busba.....

Kikocs!
Na jó akkor maradok a 2 fejénél azt a ketött muszály tartanom, mert reggel fuldoklik ha nem fejek előre este meg nem tudnék aludni.....

Ja ma megmértem benit. 6150 őp már bőven duplázott, de még mindig heti 200-250 grammot hízik.... :shock:
Nagyon izgulok holnap megyünk a kardiologiára. remélem nem találnak semmit. nálunk a keresztelő agusztus2-án lesz :-) Már megvettem a rucit. valami gyönyörű lesz :-)

na megyek. túl éltem a napot most alszok kitudja mi lesz éjjel.
puszi

Kép

Kép
sziszike22
 
 


Szerintetek normális, hogy a 12. héten akar begyulladni a mellem? :shock: :evil:
Estére lett a jobb oldalon két akkora csomó... :shock:

Most bevettem a homeós bogyókat, az múltkor is rendbetette 2 nap alatt.
Marci persze nem akart enni semmit este. Én nem tudom mi lesz így vele.

De már alszik. Majd éjszaka megetetem.
Vendég
 


Ica!

Igazi anya vagy!
Én is így csináltam Benivel. Akkoriban még nem hatott rám az internetes "para-mami láz".
Vendég
 


Cat!
Csatlakozom az internet-para lázhoz... :lol: :lol: :lol: :oops:

A két elsőnél mindent ösztönösen csináltam, még könyvem se nagyon volt és teljesen jól és maximálisamn működött az "anyasági rész".....

most meg ha hallok vagy olvasok valamit egyből beütöm a keresőbe...aztán meg jól megrémülök meg kiakadok....
Tisztára mint ha nem csináltam volna már végig kétszer... :shock: :shock:
Tök hülye vagyok... :roll: :roll: :roll: :wink:


Tünemény!
Örülök a számítógépnek!!!végre!

Sziszike!
remélem minden oké lesz!!Drukkolok!!!

Kép


Kép
tasin
 
 


Ezt az egérelkobozást én szó szerint tettem meg. Mert ugyanis nálunk a párom szekrénysora felkerült a hálóból, hogy a baba cuccok beférjenek. Az emeleten viszont ott a nagyszámítógép, ebből kifolyólag minden öltözködés órákba telik és cirkuszba mire lerángatom…
Fogtam, kihúztam a falból mérgemben, mikor lejöttem eszméltem rá,h.így nekem sincs lent a laptopon net…..igy felmentem és lehoztam az ő egerét és eldugtam. Na kitaláljátok mi történt???
Elvitte az enyémet. Azóta az ő nyikorgós egerét használom. Nagyon megérte…

A kukacán csak gombás foltnak néz ki, de nemtom mi lehet, de holnap ménk védőnőhöz, remélem ott lesz doki is.
Bogi a 17.eiek romlottak el! Oli is 2-3 napja hajnalban is felkel…
Ja, és szerintem egyáltalán nem gond,h.egyszer a mama eteti meg pohárból. Én is úgy hagytam itthon, mikor fogdokihoz mentem, erre megvárt.

Az agyam eldobom a v3-on úgy reklámozzák a doktorok műsort,h.minden órában v.percben meghal egy nő szülés közben. Hát még jó, hogy nem ápr. előtt nyúztak ezzel. De jó lehet annak, megnyugtató, aki még előtte áll.

Tényleg, mindig elfelejtem kérdezni. Fiús anyukák:
Mi van ha áll a csecsemő kukaca?Eddig azt hittem,h.pisil, de nem akkor lóg lefelé. Szerintetek ez gáz, vagy tök normál dolog csak én nem láttam még ilyet……Na meg nagyobb méretben sem az idén ……
De tényleg az egész családban csak kiscsajok voltak nálunk.

Kikocs milyen redők?Valamiről lemaradtam.

Gyertek a bajai halfőző fesztiválra! Itt is lesznek koncertek! Na nem olyan, hanem asszem Bikini, Grouvehause,KGB,Nicefaces,Garden,Váradi Roma c,Neoton,Republik stb
Sőt az idén EFOTT is itt, lesz ,amire tavaly azt terveztem, majd az idén elmék, mert a húgom mesélte mekkora buli. Hát most más bulim van. Ez nem bántja a májam.

Ez komoly, h.jöhet már a foguk???Mert Oli 1 hete nyáladzik, és nyeli a kezét, meg harapgálja az én kezem is.

Csajok én ez miatt mindig worldbe írom a levelet és ha kész,akkor másolom be. Egyébként sem tudom, hogy lehet úgy írni a válaszokat, mindent megjegyeztek,amit írni akartok, vagy folyton görgetitek föl-le?

Gabka szopipárnát akkor használtam megint, mikor begyulladt a mellem és fordítva is raktam Olit cicire. Amúgy mindig útban van csak.

Valaki gondolkodott már a babaúszáson?

Kikocs, ez nem állja, mi fej fej mellett szoktunk haladni….és én még mindig 91kg vok váááááááááá

Mi már a mózest nem is használjuk, mert nagyon meleg van benne.

Tasin ilyet már nekem is csinált, és csak nappal, mintha rossz izű lenne a cicim. Sőt 2szer volt,h.fejnem is kellett és csak úgy ette meg, szerencsére azóta nem.

Tünemény én akarnám, csak apa nem….mintha neki varrták volna a likát…..
Olcsóbb lett volna berúgni az ajtót, jesszus, volt ám bőr a pofáján ennyi lóvéért.
De hiányoztál, örülök, hogy most már lassan napi vendég leszel megint.
Na és mi ez a sok pénz? Számitógép, babahinta, forgó, pihiszék….tán a messszimama? Vagy a párod megtáltosodott?

Na kisfiamat épp puki keltette, erre most megetettem így hajnali 1kor, erre jól be fofott…

kocska
 
 


Sziasztok!

Cat! Mi lett a csomókkal kiette Marci? Ha nem múlik szerintem fejhetnél egy kicsit.. hátha kijön. mielőtt nem lobban be jobban. szerintem lehet mellgyuszi bármikor mikor a csemete nem eszik annyit amennyit szokott és benne marad a tejcsi pang egál becsomósodik. Nálam is a 9. héten volt

Kocska! Egér dolog na akkor jól jártál.... és gondolom a probléma megmaradt, mert így is gépezik??!! Nálunk is van kukac állítás Kolinál már megszoktam. És Beni is intenzíven csinálja. ez nem jelent gondot....

Én világ életemben para voltam. így az első terhességnél, a másodiknál is. De most mióta megszületett Beni. vannak alap dolgok amik nem idegesítenek és sokkal egyszerűbben mennek. De ez meg csak a rutin miatt van....

Én már kész vagyok vasalással és már főzöm a milánóit.... Este 9:30kor feküdtem és Benus csak 4kor kelt... Én 3:40kor már felkeltem arra, hogy szétdurranok. nagyon kicsit fejtem mert üvöltés lett volna. 4kor megkajolt és azóta alszik. Én meg már ideges is vagyok, meg ha vissza feküdtem volna még az ebédet se tudtam volna indulás előtt megcsinálni.... Így meg nyugiba megyek el, mert ha haza érünk csak bedobom a sütőbe és 20 perc alatt kész.... még rendbe kell magam szednem. aztán össze kell készítenem kolit (sógornőmnél lesz) meg benit meg szoptatás... atya ég mennyi minden pedig azt hittem milyen faszán haladok.... na lépek majd du-tán jövök mi volt.

puszi mindenkinek

Kép

Kép
sziszike22
 
 


Janka sem eszik rendesen mostanában...kb 100-110-et alkalmanként. Egy 6 kilós babának kb. mennyi tejet kell elfogyasztania egy nap?
Sokszor cuppant kettőt, aztán rámnéz, vigyorog, magyaráz, majd megint két szívás és ismét duma. Haláli, csak félek, hogy nem eszik eleget :roll: :roll:

Ja, és felfedezte a kezét, olyan édes :D

Na, mindjárt letelik a kengyel nélküli óra, felteszem rá, elaltatom és jövök visszaolvasni.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Lili&ana: jó nektek, hogy túl vagytok már a keresztelőn. MI a nyáron szerettük volna, de most már várunk, míg lekerül róla a kengyel.
Rajtunk kívül kereszteli még valaki a babáját reformátusnak?

Gabka: Én szeretem a szopipárnát, mindig azon szoptatok. Van szoptatós fotelem is, de azt max. sziesztázásra használom, mert Janka nem fér el benne kényelmesen keresztben.

Tünemény: jaj de jó, hogy van már gépetek! Mindig örülök, ha írsz!

Eda: engem is érdekelne, hogy távozik a rota? Jaj, én még mindig nem tudom mi legyen :roll:

Kép

Kép
sildi83
 
 


Jó reggelt!

Apa szombat esti megérkezését, és az újbóli találkozást Lénával majd megírom - újból, mert ugye ez szállt el tegnap. Csak most nincs időm. Bővült a Család... :lol: :lol: !

Gizu! Sajna, most rád marad a vasalás, mert én is most állok neki. Úgy nagyjából egy 6 hetes adagnak :? . De legalább van már kire újból mosnom-vasalnom. Úgysem csinálhatom sokáig :cry: .

Dharma! A mensit szombaton este beelőztük :oops: :lol: :lol: ! De vasárnap már nem váratott magára. Kegyes volt hozzánk :D .
És Apa már csak a jövő héten lesz itthon. Aztán 6-án megy Nápolyba...

Naaaa, Lányok, ha valaki még nem tudná, ez a hosszú házasság titka :roll: :lol: !

Most robogok vasalni, mert a Leányzó mélyen durmol a 7 órási reggeli után, Apa elment dolgozni és ügyetintézni, délben meg megyünk Dévény-tornára, illetve egy kis direkt izomstimulálásra.

Tegnap voltunk ugyanis DévényAnnadoktornőnél. Azt mondta, hogy nincs komolyabb gond, de egy két kezelést ajánl, mert jól érzékeltem, hogy a bal oldalát jobban szereti, arra kezd kiflizni :lol:
No ma meglátjuk, hogy milyen a kezelés...

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
tisa
 
 



icamica
 
 


akkor úgy tűnik én nem vagyok jó anya...

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Beo: badarság :D :D :D

dharma
 
 


Sziasztok!

Remélem ma nem lesz esős-borús az idő végig. Tegnap már délután kisütött a napocska, bár most még bújdokol. :(

Tasin!
Gyönyörűek a lányaid, mind a három! :)

Sildi!
Ez az új fajta kengyel valóban humánusabbnak tűnik. Mi is reformátusok vagyunk, így Zorka is az lesz, de a keresztelőt csak jövőre tervezzük. Talán majd húsvét, vagy pünkösd táján lesz.

Az én kicsi lányom is kb három napja kevesebbet eszik, sőt tegnapelőtt este, meg tegnap reggel szó szerint üvöltött 5 perc szopizás után, akármit csináltam vele. Aztán rájöttem, hogy ezt csak a bal cicinél csinálja, és közben folyton fel akar ülni. (Én eddig fekve szoptattam, mert nagyon kényelmes nekem is és eddig Zorka is imádta ezt a testhelyzetet). No, úgy tűnik, hogy már annyira nyílik a kis értelme, hogy szopizás közben a szemembe akar nézni, mert mikor kipróbáltam az ülve szoptatást, nagyon tetszett neki. Közben végig engem bűvölt és beszélgetett. :lol: De ma hajnalban pl fekve akart szopizni, szóval még váltogatjuk a pózokat.

Cat!
Sajnos a mellgyulladás bármikor jöhet. Nővéremnél akkor jött elő, amikor a kisfia 3 hónapos volt. Jól be is lázasodott tőle, remélem Neked ezt sikerül elkerülnöd.

Örülök, hogy Tünemény újra itt van, már nagyon hiányzott! Nagyon szép Luca baba, főleg az a kalapos nyáriruhás kép, az valami tündére! :D

Ettike!
Ez az egérelkobzás nagyon tetszett, bár gondolom a férjuradnak nem annyira. De ha csak így tudod elérni, hogy foglalkozzon Patrikkal, akkor hajrá! :)

Én eddig minden etetésnél mértem Zorkát, eléggé mérlegfüggő lettem. Ezért úgy döntöttünk a férjemmel, hogy visszavisszük a mérleget. Havonta úgyis megmérik a súlyát a dokinál, és úgysem eszik többet a gyerek, ha folyton mérem.

Kép

Kép
kisszilva
 
 


Kikocska! Növekedési ugrásnál, az lehet, hogy többet alszik a gyerek? Vagy csak ez a francos idő teszi?

Kép
Kép
tisa
 
 


Beo: miért vagy rossza anya? Nálam tuti nem rosszabb :D :D :D

Kaposújlaki képek feltöltve!

icamica
 
 


hát mert, Te mint Ősanya ösztönösen csinálsz mindent addig én egészen szombatig minden evés előtt és után mértem. most már nem, ezért volt fontos, h jól fejlődik-e. én már csak egy ilyen 23 éves parázós anyuka vagyok :)

mi szombaton megyünk Kaposvárra. :)

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Sziasztok!
Utálom ezt az időt!napsütést akarok!!!!

Tasin nagyon szépek a lányaid,de tényleg!

Sildi sokkal "szebb" ez a kengyel!

Beo szerintem Balázsnak -akármit csinálsz-Te vagy a legjobb anya!

Ettike!tetszik azegér elkobzás.... azóta is müködik?

Pelenkából mi a Liberó 3-ast használjuk.Éjszakla viszont nem cserélem mert csak ébredés után szokott kaksizni

Kocska! Dani kukaca is szokott állni de nálunk olyankor vagy sietni kell a pelenkával vagy fedezékbe vonulni mert biztos hogy pisilni fog :)

A keresztelő nálunk július 26án lesz

Koncertről én is lemaradok :( .Persze nem a Depech Mode-ról :)
Volt Fesztiválra készültem... lesz Manson... de jobb helye is van a 9000 res napijegynek főleg hogy egyszerre 2 kellene

Dani felfedezte hogyha üti a csörgöt a babakocsin akkor az hangot ad ki...Olyan édes ahogy püföli :lol:
És ő nem a kezét hanem a lábait kezdte el vizsgálni...

Mikor lehet megkostoltatni vele az almát?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Apa azt mondja hogy ő nem látja jobbosnak a gyereket. Szerinte én vagyok para. Ő pont azt nézte hogy mindig a bal keze van a szájába és forog mindkét irányba. Na most komoly megfigyelés alá vetem a gyereket. :lol:

Bogyó:
tündéri a képeken Balász bébi!
„A 2. hónapban a baba átlag napi 30 g-ot hízik, de van hogy egy nap semmit, másnap 6-at.” Ezt olvastam egy prosiban. Ha a 30-at beszorozzuk 7-el, az 210 szerintem tuti jók vagytok!!!!!!!!!

Gabka:
köszi az infót.

Gesztenye: akkor ez nem a gólyacsípéses folt, mert én arra gondoltam. Kendének az van és lassan 3 éves és még mindig megvan neki.
A skarlátot többször el lehet kapni. Én is voltam kis koromba és most terhesség alatt elkaptam Kendétől. Mondjuk az allergia 1 fokkal jobb, mint a himlő.

Ildi:
szuper, hogy kifogtatok egy rendes dokit :) És azért ez a kengyel sokkal emberibb! És nagyon jó, hogy csak 2 hónapig kell viselnie!
Voltunk maszek alapon ortopéd dokinál a múlt héten, és ő azt mondta minden okés a gyerekkel. Egy pici ránc-asszimetriánk az van, de azt mondta hogy az nem csípő eredetű. Nekünk a nyakára nem mondták a kórházba hogy kötött lenne. És most figyeltem ő leteszi a buksiját szépen vízszintesbe.
Akkor lehet nincs is baj velünk.

Dharma
: a piciknek a szeme fél éves korukra már nagyjából végleges színű, de van akinek még ez után is változhat. Az egyik ismerősömnek óvodás korában lett végleges színű.
Az én Csaninak barna szeme van, és ez már születéstől ilyen és nem hiszem hogy ez változni fog neki.

Cat: köszi a kaksis választ. Lehet hogy telezabálta magát Csani. Mindig sokat eszik. :)
Simán begyulladhat a melled bármikor. Sajnos. Nekem 6 hós volt a Kende mikor begyulladt, bár akkor már kevesebbet szopizott tuti attól volt nekem.

Eda:
nálunk is csak akkor van cumi, mikor hason van, mert azt akkor be tudom támasztani neki a kezével :) Ha háton fekszik akkor röpül a cumi kifelé :) Mi a mam-osat használjuk ami a babacsomiba volt.
Örülök, hogy már jobbnak látod a szemét. Én is egy picit jobbnak látom Csaninak. Bár én nem masszírozom, mert nagyon rángatja a fejét. Te hogy csinálod, hogy ne rángassa? És adsz neki egyébként szemcseppet is?
Nekem is van hogy napközbe ha fent van óránként eszik. Éjszaka is illetve hajnalba (5-től) is óránként kelek hozzá.
Grat Marci bizijéhez.

Kocska: ugye hogy jó a 2-es pampers. Mondtuk mi :)Semmi baj, ha feláll a pömpi. Normális nekik ez. :) Én két gyerekkel tuti nem megyek babaúszásra. Nincs autóm se :(

Zsu: mi is buggyantak vagyunk, hogy nem tudunk kimenni. Már 3. napja folyamatosan esik :(
Barninak még mindig meg van a köldökcsonk?? Vagy már levették neki?
Értettem ahogy írtad a nyelves dolgot. Csaninak akkor nincs lenőve :) A náthával úgy állunk, hogy azt hiszem visszajött. :( Tegnap már megint hapcizott sokat, meg újra csurog az orra :(
Érdekes hogy neked kell szedned a cebiont. De gondolom te másfajta c vitamint szedsz (nagyobb dózisú), nem ezt a gyereknek valót. Vagy igen?

Ettike:
akkor tuti a foga kínozza Alexet. :( Viburcol a kúp neve. Nekünk annó nem használt. :(

Bogi: én se mindig tudom eldönteni, hogy épp a hasa vagy a foga miatt sír. Tán akkor sír a foga miatt amikor túrja az öklével a száját, és akkor a hasa miatt, mikor kifeszíti a lábait. Esetleg ezt figyeld meg.
Dörzsölheted az ínyét! Vannak rágókák és azzal masszírozhatod neki.
Irigykedek a koncert miatt. Tuti jó lesz!!!

Tisa: grat a karcsúsodáshoz. :)

Tasin:
ugyanez van nálunk is. Kis szopi, sírás, felveszem megnyugszik, utána szopi, sírás…. Én se tudom mitől van. Van hogy a büfi kínozza, van, hogy a kaka, de van hogy nem ezek a bajok. Szerintem néha belehasít az ínyébe a fájdalom és azért hagyja abba a szopit.
Köszi a Dévényes listát! Grat Korinnai bizijéhez.

Kikocska:
köszi a telcsiszámot. És grat a forgáshoz.

Tünemény
: hurrá, hogy van gépetek! Jajj a kulcsos dolog nem semmi :(

Liliana: szép lehetett a keresztelő. Gratulálok! Azt hogy érted, hogy nincs keresztszülő???
Nem semmi az anyósod, de a férjed se :(

Tecaaa
: Kendével kb. 13-14 hetesen kezdtük az alma levét. Imádta :)

Kaja:
én se nézem mennyit evet és mikor. Nem érdekel, ha éhes eszik, ha csak nassolni van kedve akkor csak nassol. Ha belegondoltok mi felnőttek se eszünk mindig egyformán. Nem eszünk meg egy ebédnyi reggelit és a vacsira se tömjük meg magunkat. És ha napközbe megkívánunk egy kekszet, vagy csokit akkor megesszük. Szerintem így van ez a babánál is. Nem kell minden alkalommal megenni a 100-akat, és nem kell feltétlenül 3-4 órát kibírni kaja után. Nekem egyébként sokszor csak 2 órát bír ki, de van hogy 4-5-öt is. Én nem parázok ezen. És mérlegem sincs már 1 hónapja. Majd 2 hét múlva leméri a dokinéni. De szerintem fejlődik rendesen, mert már majdnem átfordul, csak a keze van útban, és napközbe jókedvű, ha épp nem fáj valamije.

Hízás: 6 hós korra (de van olyan baba aki 3 hós korra) megduplázza a születési súlyát a baba, 1 éves korára tripláz. Általában az első 3 hónapban havi 1 kg-t hízik a baba, utána már egyre kevesebbet.
Látom Kikocska is írta már ezt. :)

Éjjeli peluscsere:
nekem muszáj, mert rendszerint úgy kel fel, hogy van benne termés, ha meg nincs akkor szopi közbe jó nagyokat rottyant. :) Nekünk napjában 4-5ször van híg kaki. Ez ugye normális?

Fogzást könnyítő szerek:
- hűtött rágókák (van a dm-be babylove márkájú fogkefe tanuló szett, amibe 3 féle dolog van. 1 buzogányszerű rágóka, 1 gumisfogkefe, 1 rendes fogkefe. Nekünk a buzogányos rágóka nagyon bejött, mert tök jól lehetett vele hátul is dörzsizni az ínyét.
http://kep.index.hu/1/0/285_2f2b265625d ... eaf_wm.jpg itt a linkje )
- Dentinox N gél - Ez lidokain alapú, így nem lehet sűrűn kenni vele.
- Dologel fogzáskönnyítő gél - ez gyógynövényes és annyiszor kened ahányszor akarod. Imádják a kölykök, nagyon finom
- Panadol baby, vagy Nurofen (3 hós kortól)
- Viburcol kúp – homeopátiás kúp. Kicsit megnyugtatja a kölyköt.
Megjegyzem Kendének a fentiek közül nem igen jöttek be ezek a cuccok.

Jó sok lettem. :)
Puszika...

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Ja még annyit, hogy tegnap kíváncsiságból többször is lemértem, hogy hány percet szopizik.
4-5 perc intenzív szopi, kb 3 perc lassú szopi és utána már csak "cumizik" rajta. És utána aludt 3 órát. Szóval nem feltétlen kell 20-30 percet intenzíven ennie, hogy tele legyen a pocija.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Icamica: jó ez a cikk!!!!!!!!!! Szerintem tök igaz ez így mind!!!!!!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


csak helyzetjelentés!
Aztán majd jövök!
ELŐSZÖR IS MINDENT SZERETNÉK VISSZAVONNI! CSANÁD NEM ROMLOTT EL SŐŐŐŐT BEBIZONYÍTOTTA HOGY Ő ANGYAL TÉNYLEG!
Csanád este 8-ig volt velem aztán indulnunk kellett. 3/4 9-kor aludt el anya beszámolója szerint és reggel 3/4 7-kor kelt :shock: még most sem értem! nem kelt fel.... hagyott engem is aludni. Mégiscsak angyal.... ja és 8-kor visszaaludt és kb 10 órakor keltünk....

Szerintem a koncert nagyon jó volt, én szerintem megveszem a januárira is a jegyet! (Csak Csanival ezt még meg kell beszélnem...ezt is még bőven pocakban megbeszéltük és milyen ügyesen viselkedett a kis drága!) Az legalább fedett lesz! :)
Ugyanis az első szám végére már elkezdett csöpögni az eső először csak lightosan aztán nagyon durván! Úgy képzeljétek el mintha hajmosás után jönnétek ki a zuhany alól! Nekem melltartóm bugyim is el volt ázva! remélem meg nem fáztam!
De csudajóóó volt!
Főleg hogy Csani is nyugiba volt! :)

később jövök... olvasok

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Végre jobb lett az idő. Most kinn vagyok anyáméknál a kertben, miközben Luca az öcsém szobájában durmol.

Szegénykémet, megviselte az oltás. Lázas ugyan nem lett, de nem túl jó az étvágya és sokat sír. Ráadásul, valahogy más a sírása, mint eddig. Olyan nagyon fájdalmas... :(

Evés közben is többször felsír, és kínlódik a böfizéssel. Az éjszakát szerencsére így is végigaludta, de reggel alig evett valamit. :(

Remélem, hogy hamar "megjavul"!

Szopipárna: korábban már írtam, hogy szopizáshoz nem használjuk, csak cumisüvegezéshez.

Sziszike!
Mi volt a kardiológián?
Kérünk képet a keresztelőre szánt ruháról!

Kép
gesztenye74
 
 


Balázsnak visszajött ama "Jó" szokása, h vagy karban van vagy ordít, de mint akit nyúznak. 2 óránként eszik, egy órát járkálni kell vele, mert letenni lehetetlen, aztán altatom egy fél órát, mert látom fáradt, és alszik fél órát, és aztán éhes. Ezt csináljuk reggel óta :D

ja és ez hmmm kb 3 napja így megy, nagyon nehezen alszik el, és nagyon könnyen felébred. Este is 8kor evett 11ig altattam. Bár reggel 6ig aludt :) na de napközben akkor is KELL aludni... nem csak fél-1 órákat!

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors most, mert apával vagyok, Luca meg most ébredezik mellettem. :D

Ma már határozottan a hüvelykujját szopizza! Olyan kis ügyesek!

Cumi: van nekünk chicco, meg nuk, de azok kiestek a szájából, és ami most nagyon bevált, az a gyógyszertári 'hagyományos' cumi! Aminek olyan nagy gömb a vége, nagyon szereti!

Liliana nem irigyellek anyós miatt! Elhiszem hogy ki vagy akadva, de az a jó, hogy most ezt letudtad, és nincs a nyakadon mindig! (És jó, hogy nem hagyod magad!)

Apa elment dolgozni, de ahogy kilépett az ajtón, 5percre rá hivták, hogy ne menjen, mert nincs mégse munka. Igy hazajött, és Luca épp hason volt, mondtam neki, tegye kicsit arrébb, rá a játszószőnyegre, és egyszer csak, átfordult :shock: utána jól megdicsértük, megkönnyeztem, és újra hasra forditottuk, és megcsinálta megint, hogy lássuk, nem véletlen volt! :D :D olyan hihetetlen, hogy már igy mocorognak! És még szinte tegnap születtek!

Ja, a lóvé meg onnan van, hogy végre megküldték a tgyást, meg a táppénzt! Szóval legalább kezdünk kicsit kimászni az adósságokból! És inkább lemondtam az új cipőről, de mondtam, én Lucának megveszem a zenélő forgókát meg a pihiszéket! (apa persze kiakadt, hogy 4-4 góliát elem kell beléjük :lol: )

most megyünk tovább, mert este apa focit akar nézni este!

sziasztok!

Kép
tünemény
 
 


Sziasztok!

Milyen csönd volt ma itt.... :shock:

Nos megjöttünk a kardiologiáról. Heim Pál korház minden ediginél rosszabb volt :-( Rengetegen levegőtlen helyen nincs elég hely és persze nincs szoptatásra lehetőség :-( De a lényeg Benuskám szíve egézséges. ketten vizsgálták meg :-)az ey prof volt :-) nagyon alaposan meghallgatták, pulzust számoltak és ekg-t csináltak. Azt mondták ez az idegrendszeri érettlenség miatt lehet.... :shock: Amit arra vezettek vissza, hogy majdnem 4 héttel elöbb született... Azt mondták ha elkezd mozogni akkor el kell múlnia. ha egy éves korában még meg van akkor kell vissza menni. szóval ezen is túl vagyunk :-)

Gesztenye!
Hogy van Luca?

Tünemény!
Jó hogy vagy:-) És nagy gratula Lucának a forgáshoz nagyon ügyes lány :-) A cipőről lemondok dolog ismerős... de meg lehet ezt is szokni,


Bogyo!
Nagyon aranyos volt Balázy, hogy még pihenni is hagyott...
:-)

JA szopizás nálunk drámai.... szopik2perc üvölt3perc és ez így megy. most már minden evlsnél. Én nem tudom mi van , de kezdem feladni....

DÉvényestornával meg várom dokinénit. kedden megyünk. multkor már pecegette és ajánlani akar valakit.

na mennek aludni,
puszi

Kép

Kép
sziszike22
 
 


JA elfeljtettem , hogy tiszta ideg vagyok. Ügye levettük a mozest a kocsiról,, mert már igen kicsi. és hát nem túl jó a sportrész..... :-( nem viszntig dönthető. bár erre találtam megoldást.... a kupol tetőtt nem tudom trendesn kinyitni, mert felhuzza a háttámlát az meg nem jó :-( Egy irányból tolható nemláttom a babát és borzasztóan idegesít.... áhhhh grrrr. egy hüle p vagyok hogy hagytam apa rábeszéljen. gyöszköd, hogy jó lesz, de szerintem eladom és veszek egy másikat .....

na tényleg lépek

Kép

Kép
sziszike22
 
 


Mellgyulladás kiküszöbölve... :)
Csomó alig érezhető, és már nem fáj. :)
Használnak a homeos bogyók.

Marci egész nap alig evett. :( Ha mégis, akkor 2-3 szívás után kiköpte a cicit, vagy jó erősen beleharapott.
Egyre jobban gyanakszom a fogára.

Bár így, hogy napok szinte semmit nem eszik, az én tejem is csökken. Most ettem dinnyét, és vettem Urtica Urens-t is.

A hasi és koponya UH-on mindent rendben találtak Marcinál. :D
Vendég
 


Vagyok én is csak mostanra tudtam elolvasni a tegnapit meg a mi dolgokat mivel Andris nem hajlandó aludni ma talán egy órát aludt napközben és amikor elvolt akkor meg csináltam a dolgomat!

:shock: :shock: :D :D

Sziszike: nekem jó nagy a mózes hál égnek de a sport rész nem teljes vízszint és én sem látom majd. :roll: :( :( Lehet, hogy majd én is eladom és veszek egy másikat! :roll: :roll: :roll:
Tényleg ezen még nem is gondolkodtam! :D :D

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Sziasztok

Ma nagyon rosszul keltem, ugy szédültem, hogy a gyereket sem mertem fel venni, egyedül voltam ugye mert a férjem ment dolgozni, anyámhoz át mentem, hog y ne legyek egyedül ha bármi lenne. Ki aludtam magamat és már jobban vagyok.
Gondolom ideg kimerültség.

Sára éjjel fel kelt 3kor és csak fél 5 kor aludt vissza, ilyet még soha nem csinált.

Valami biztos van a levegőben, vagy front van és Ő is ezt érzi.

Ő eszik, de Ő sem annyit mint kéne szerintem bár nem mérem, csak most este mértem meg mennyit evett és még a min. sem ette meg bár ma 6x evett eddig még az éjjeli van meg a reggel és így lesz 8x, tehát az esti volt 130.

Pszich. Erikának akartam irni, de mivel a multkor sem válaszolt mikor priviben irtam igy Almási Kittinek írtam ( illetve az Ő honlapján van egy másik pszich) nagyon kiváncsi vagyok mit fognak válaszolni, majd megírom.
NAgyon rosszul érzem magamt, ráadásul ma megkérdezte anyosom a férjemtől mikor megyünk le, már. Erre a párom nemsokára azt modnta, mondtam a férjemnek hogy majd a tesoja szülinapjakor erre azt mondta hogy az 1 hónap múlva lesz. Mondtam mi pedig 5 évenkeresztül mindenhéten jártunk le, most válság van.
De már most stuffolom magamt, így rávettem magamt hogy irja a pszichonak és hátha mondanak illetve ajánlanak valakit hogy kihez forduljak.

Csajok nagyon szar, lehet hogy nem fogok többet szülni, ha ezen tul leszek, vagy inkább elválok, ha aférjem nem változtat, mert Ő semmit nem csinál az ügy érdekében.

Kép
lili&ana
 
 


Evvel csak a férjemtőlfogok eltávolodni, amitőlnem szeretnék, mert nagyon rendes amúgy. És lehet hogy azért sem akarok vele sexelni. De amugy ezt már modntam neki.
Csajok engemnem nagyon érdekel hogy fáj neki amiket mondok, mivel inkább meg mondom minthogy kételkedjen bennem, illetve jobb ha tudja hátha észhez kap és változtat a helyzeten, minthigy én egyszer beadjam a váló papírokat.
Én 18 évesen nagyon meg tanultam a szerelemben való csalodást, pofonoktól kezdve a megcsalásig és én azt modntam, hogy inkább egyedül minthogy rossz társsal együtt élni, szeretem Őt de azért nem mindenáron kapaszkodok belé.

Nem vagyok goromba az anyjával, nem vagyok neveletlen, nem
neki mondom meg a bajaimat, hanem a férjemnek azért hogy Ő tudja hogy hogy kel kezelni őt és Ő oldja meg a dolgokat.
Már mondtam a férjemnek hogy mi lenne ha kiköltöznénk a nővéremhez,mire Ő menyjünk, tehét Ő sem ragaszkodik az itt éléshez, csak az baj hogy nem tudja a nyelvet és nem tud majd mit dolgozni.

A barátnőm erre a szituációra azt modnta, hogy mit szólnék én ha a férjem nem szeretné anyukámat hogy Ő a nagyanyja a gyermekünknek.

Aztán mondtam neki, hogy az ény anyám nem olyan mint az Ő anyja eleve, nem szól bele a dolgokba, tehát nem olyam orimitiv mint az ővé.

Na megyek csajok, pihenni, nemakarok holnap megint rosszul kelni.

Holnap probálom elvinni Sárát kilövetni a fülecsékéjét, hogy legyen fülbe valója, de előbb megnézem milyen a kozmetikus, mivel az én kozmim nem lő ki fület.
Puszi jó éjt

Kép
lili&ana
 
 


Segítsetek, mit tegyek, ha Janka egyszerűen nem akarja elfogadnia cumisüveget a pohártól meg fulldoklik? Sajnos igencsak megcsappant a tejem (nem túl rózsás a helyzet mostanában Apa és köztem, kisebb fajta válságban vergődünk éppen és sajnos úgy vettem észre, hogy a lelki dolgok nagyon befolyásolják nálam a tejtermelést. Pedig igyekszek felülkerekedni rajta!)
Tegnap este próbáltam neki a szopi után még lefejt tejet adni, de nem szívja a cumisüveget...

Kép

Kép
sildi83
 
 


sziasztok.

jelentősen javult a helyzet apa és köztem mióta nem gépezhet.és a kincsem kezd rájönni hogy jobb velünk lenni mint a gép előtt görnyedni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

az utóbbi pár napban Patrik kukult meg.olyan hisztiket csináll amit eddig soha.visít mintha nyúznák,csapkod-vagdal :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: és egyszerűen nem halgat senkire.apa ilyenkor rácsapna a fenekére,de miutánn nem engeden "ütni" a gyerek,nem meri.(na jó néha kap a fenekére,de csak akkor ha íírtóóó rosszat csinált)és ha hiszti közben elveri attól nem hagyja abba.....
na szóval ezt nem tudom miért van.most jöhet ki rajt a féltékenység????
Alexal még midig nagyon aranyos,össze vissza puszilgatja.

szex:

hát nálunk megint lecsitultak a vágyak.......de sajna csak apa részéről :cry: :cry: :cry: e van.amúgy nem fájt előszőr sem,de gondolom azért mert engem ott senki nem bántott :roll:

na megyek mert Patrik felfedezte hogy Alexnak folyik a nyála......

Kép
Kép
ettike
 
 


édesem,megakarja etetni az öccsét :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Alex meg kineveti :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
ettike
 
 


Sildi!

Lelki okok miatt csökkenő tejtermelés szerei
Ha lelki okok állnak a háttérben, magasabb, CH 30, C30 vagy D30-as hígításban adjuk az alábbi hatóanyagokból készült szereket.

IGNATIA
Ha a tej mennyisége gyász miatt csökken. Általános gyengeség, ásítozás, a torokban gombócérzés kísérheti a tüneteket.

HYOSCYAMUS
Akkor lehet rá szükség, ha féltékenység áll a háttérben. A beléndek a középkori boszorkánykenőcsök egyik alapanyaga volt, mert alkaloidái heves érzelmi reakciókat váltottak ki.

CHAMOMILLA
Legismertebb gyógynövényünkből készült homeopátiás szer. Már az egyiptomiak is a Napisten virágaként tisztelték. Homeopátiás hígításban felerősödik nyugtató, fájdalomcsillapító hatása. Akkor adható, amikor a tejproblémát hirtelen düh okozza.


Ha nem fogadja el a pohárból a tejet, akkor marad a kiskanál.
Vendég
 


Ildi! Szerintem is próbáld meg a kiskanalat, ahogy Cat javasolja. Hátha... A lelki gondok zavarnak be ennyire, vagy a kengyel is?
Mi a baj Apával?

Kép
Kép
tisa
 
 


A kengyellel már kezdek megbarátkozni, sokkal baba-barátibb ez, mint a Pavlik volt. Azt megkapja a kutyánk, frankó szájkosarat lehet belőle szabni neki :lol:

A lelki gondokra gyanakszom, mert mindig akkor csappan meg ennyire, ha valami nincs rendben. Meg persze így aludni sem tudok rendesen, ma éjjel is órák hosszat forgolódtam.

Apa elég csúnya dolgot csinált, ráadásul nem egyszeri alkalommal, ami szerintem nem fér bele egy házasságba, legalábbis engem nagyon zavar és bánt. Tudom, hogy vannak nők, akik könnyebben veszik az ilyesmit, de nekem nem megy.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Cat: Köszönöm szépen a bogyóneveket! Remélem vissza tudom állítani a rendes mennyiséget.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Sildi!

Remélem segít!
A Hadnagy úti gyógyszertárban szerintem lehet is kapni.

És remélem, hogy Apával azért rendeződnek a dolgaitok.
Jankának is jobb lenne egy teljes, szerető családban felnőnie. És Neked is könnyebb, ha áll melletted valali, akire számíthatsz. Persze ha tényleg számíthatsz rá.
Vendég
 


Ildi! :( , hogy nincs minden rendben Nálatok. Reméljük megoldjátok a gondjaitokat. Apát megkérdezted, hogy miért csinálja ezeket?

Kép
Kép
tisa
 
 


Mióta szóvá tettem nem szól hozzám :shock: :shock: Belátta, hogy igazam van, de semmi ne haragudj, vagy magyarázat. Lehet nem mer hozzám szólni, nem tudom.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Sildi!

Mit is csinált Apa? Most már érdekelne :( .

Tegnap vendégeink voltak, csináltam túrós buktát, update módon este 11-kor még faltuk, azért akkor, mert előtte nem fért be a sok resztelt májtól :D . Nem is zavart, hogy én nem ihattam.

icamica
 
 


Én sem aludtam 1.18től mivel Sára fel ébredt és én is egész éjjel forgolodtam és gondolkodtam, hogy lehet hogy a férjem miatt vagyok ilyen állapotban nem is anyosom miatt, mivel akit szeretek nincs mellettem mikor neki kéne ezt az egészet megoldania aval hogy rászol az anyjára ha valami nem tetszik.

Amugy Ő sem aludt egszé éjszaka, megint felhozta a sexet aztán mondtam neki, hogy most nem megy. Kérdezte miért mondtam csak.
Na megyek.
Majd jelentkezek.

Kép
lili&ana
 
 


Icamica: írtam privit, túl sokan olvassák ezt a fórumot rajtunk kívül, inkább nem részletezem a nagy nyilvánosság előtt.

Lili&ana: sajnálom, Neked sem lehet könnyű, sőt! Én is bediliznék hasonló helyzetben.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Ildi! Engem is érdekelt volna mit csinált Apa.

Kép
Kép
tisa
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: