Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok.

voltam dokinál, és szerinte decemberi kismama leszek. Nagyon számolgattunk, meg még ugye változhat, de méret alapján CRL:1,94 mm ő úgy számolja, hogy bőven 8 hetes vagyok már, tehát december közepére várható a gyermek. dobogott a kicsi szíve és már látszódtak a kis kéz-és láb-kezdemények.

Én is borzasztó fáradt vagyok és mint anno lányomnál szinte egész nap hányingerem van. néha jólesne egy nagyot hányni - már bocsi - de nem jön. már én is a júniust várom, hátha vége lesz ennek a rémálomnak. Most, hogy itthon voltam a gyerekkel aludtam vele délutánonként, de jövő héttől meló. Hétfőn ráadásul éjszakás leszek, hát már előre lúdbőrözök.

Kedden én is elmegyek a védőnőhöz, aztán már csak a 12.heti uh-t várom. Utána már én is nyugodtabb leszek és talán több életerőm is lesz. Ma is olyan gyenge voltam, hogy alig bírtam felvinni a lányomat kocsival a villamosra, majdnem visszaestem. Dehát soha senki nem segít, sőt inkább átmennek a másik ajtóhoz.

nekem nem említette az orvos ezt a kombinált tesztet...

No lépek, nemsoká jön a férjem és megyünk bevásárolni. egy hete nincs itthon mosóporom, úgyhogy megvan a hétvégi program.:-)))

Stella
stella2007
 
 


Hmmm...én gyógyszerészt kérdeztem, és azt mondta, az első trimeszterben oaracetamol...Na szép. Most azon agyalok, hogy homeopátiás cuccot veszek, azzal nem árthatok olyan nagyon. Persze, a gyógyszer jobb, mint a fájdalom, csak az a kérdés, hogy melyik, mert akkor tényleg nincs biztos pont. Elmegyek a gyógyszertárba és ki tudja hogy jó-e az, amit mondanak.
tedorka
 
 


A homeossal biztos nem ártasz... kérdés, h. használ-e, nekem sajnos fejfájásra nem jött be, v. csak nem találtam meg a megfelelőt.
nóna
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!
Nóna a fehérvári kórházban ingyenes a kombinált teszt, asszem a Sejtbank támogatásával. Szintén Down kór szűrés speciálisabb módja. A 12.-14. héten történik a vizsgálat, azért kombinált teszt a neve, mert az ultrahang (tarkóredő mérés, orrcsont megléte, pontos terhességi kor megállapítása a picúr ülőmagasságából), mellett, egy vérvizsgálat is történik ilyenkor. A vérből pedig a magzat által termelt 2 markert nézik (béta Hcg és egy fehérje, a PAPP A). Általában azonnal szokott lenni eredmény, azaz 1-2 órán belül, de jelen esetben szerintem pár napot igénybe vehet, mert nem a kórház laborjában vizsgálják a véreket. Aztán a 16. héten AFP, majd a 18. héten ismét genetikai ultrahang. :)

Nagyon durva fejfájásra (előzőleg migrénes voltam), anno engedélyeztem magam egy-egy fél algopyrint, és a sötét szoba, pihenés segített. Most azért parázom, ha lehet kerüljön el a migrén, mert nem tudom egy kicsivel, hogyan élném túl. :?

cucka
 
 


Voltam gyogyszertarban, sebtapaszert, es rakerdeztem a gyoyszerre. csak paracetamol alaput javasolnak, algo nem. aztan az elobb utananeztem netem, itt is tobb helyen ugyanazt olvasom. Persze lehet, ha meg tobbet keresnek, eltero velemenyeket talalnek...mint mindig.

Kép
pumipumi
 
 


Ezt a paracetamolt már én is hallottam, hogy nem lehet, pedig régebben mindenkinek ezt nyomták. Májkárosodása lehet a magzatnak, hiszen ő még nagyon pici az első harmadban, a kevés is megárt. Aztán hogy valóban így van-e....azt passzolom.

Nekem a fél algopyrint mondták, de a legjobb tényleg a semmi. Igyatok nagyon sokat, az megelőzheti a fejfájást. Én is nagyon fejfájós vagyok, napok óta tompán fáj, ma kevesebbet ittam kb 1 literrel és jobban érzem.
Aztán csak túl leszünk már ezen is!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica biztos a meleg-hidegfrontot érzed, nekem is tompán fájdogál napok óta, még nem vészes, de már érzem, hogy van fejem. :D
Igazad van nagyon a sok folyadék fogyasztással, nagyon sokszor már az segít, ha fejfájáskor viszonylag gyors ütemben elkortyolgatunk egy fél liter-liter vizet.

cucka
 
 


Úgy tűnik maguk a gyógyszerészek és orvosok se nagyon jutnak dűlőre fájdalomcsillapítás terén. Egyébként a folyadék tényleg sokat segít, és úgy döntöttem, hogy inkább kivárom amíg elmúlik a fejfájás. Most már csak egy kicsit fáj.
tedorka
 
 



Stella! Most fürdés közben jutott eszembe, hogy nem is gratuláltam a babádhoz! Mekkora nagy már! :D Így mikorra lettél kiírva?

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Cucka, akkor ez úgy van, hogy amikor megyek a 12. heti uh-ra, akkor utána mindjárt elmegyek a laborba is vért vetetni? Vagy hogy? És oda kell előzetesen beutalót kérnem a házidokitól? CSak azért kérdem sos, mert hétfőn megyek a házidokihoz, jó lenne addigra tudni, hogy hogy van ez az egész. De jó, hogy nekem mindent úgy kell kitalálnom, ez a kisfiamnál is így volt, csináltam ahogy gondoltam ( persze rendesen utánanéztem, de azért úgy gondolom, ebben a nagy terhesgondozási procedúrában tán elmondhatnák, mi hogyan működik... ááááááá).
nóna
 
 


Nóna azt gondolom, hogy a szülész-nőgyógyászod utal be a laborvizsgálatra, legalábbis nálunk így lesz, és akkor mész a vérvételre is, amikor az ultrahangra, de a biztonság kedvéért szerintem hétfőn kérdezz rá a házidokidra is. Pl. az enyém házidoki sem az első babónál, sem most semmilyen beutalót nem állított ki nekem.
Amúgy, valóban igazad van: ha azt gondolod, majd mindent elmondanak, ők úgy gondolják, Te mindent tudsz, azért nem kérdezel, ha sokat kérdezel, az agyukra mész és előbb-utóbb úgy néznek Rád, mint egy idiótára. :lol:

cucka
 
 


Jó reggelt! :)

Ki hogy érzi magát ma? Én rájöttem hogy nagyon korán kell reggeliznem és akkor areggeli émelygést egy kicsit elkerülöm, de így is ott a délutáni és az esti. Meg ha jobba lekötöm magam egész nap akkor sem érzem annyira. Biztos nem figyelek annyara rá. Mit csináltok csajok a hétvégén? Nagyon szép idő lesz!! Mi megyünk anyosékhoz házassági évfordulót köszönteni. Este feleé grillpartyval! Remélem tudok én is lakomázni!! :)


Stella! Gratula a babátokhoz! :) Nagyon szép nagy már.
Vendég
 


Mindenkinek ennyire jól telik a hétvége? :lol:
Tegnap nagyszerű napunk volt, elmentünk Sukoróra a kaszinó ellen tüntetni, ez amúgy is családi program volt és utána a horgászhelyünkre pancsizni. Én óvatosságból inkább nem fürödtem, de a gyerekek és a férjem jó nagyot pancsoltak. A lányunk ki sem akart jönni a vízből. Csak fél 8 körül értünk haza.
Olyan jó volt ott ülni, beszélgetni olyan csönd volt és nyugalom, teljesen feltöltődtünk. :D

Tegnap úgy rákattantam a tökfőzelékre, hogy két kiló gyalult tökből csináltam és egyedül megettem az egészet. Szerintem ennek hatására feljött már rám is az első kiló plusz. Nem csodálkoznék rajta. :oops: De majd holnap reggel lemérem magam.

De jó, már két nap és megyek uhura! :D
Holnap aztán gyertek a hírekkel, aki holnap megy! :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 



Szilvás gombóc, nyami. Nagyon szeretem, de olyan sokáig tart megcsinálni, sok munka. Elismerésem, hogy ilyen kicsi lurkó mellett, pocisan belevágsz! :)
Nálunk ma a férjem főz, majd ha hazajön munkából. Reggel nem tudtuk kitalálni mit főzzek és a fejem is fáj egyre jobban, a hányingerem is visszatért, így jobbnak láttuk ha Ő főz.

Gratulálok Joelnek a hónapfordulóhoz! :lol:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 



Sziasztok!
Én a tegnapot alvással töltöttem...mindig megdöbbenek magamon, hogy mennyit tudok mostanában aludni. Aztán délután megfőztem, és elmentünk a Margit-szigetre sétálni. Tök jó idő volt, meg jót tett a séta, utána jót aludtam. Ma meg vendégségben voltunk, úgyhogy rekordot döntöttem, mert reggel óta nem aludtam. :lol:
tedorka
 
 


Sziasztok!

Jó érzés nézni ezt a sok decemberi kismamit! :lol: :lol:
MINDENKINEK GONDTALAN POCAKOSODÁST KIVÁNOK ÉS EGÉSZSÉGES KISBABÁKAT!!!!

Ha valami kérdésetek van és ugyérzitek tudjuk ráa választ nyugodtan gyertek a 2008 decemberi topikba!

PUSZI NEKTEK! :lol:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Sehol senki?
Aki ma uh-ra megy, mindenképp írjatok! :wink:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


sziasztok!

Én most voltam az első vérvételen!...még élek... :lol:
Én sajnos a hétvégét betegeskedéssel töltöttem,de mára már jobban vagyok!A doki pénteken paxirazolt ajánlott amire azt mondták a gyógyszertárban ,hogy terhessek nem szedhetik!!!!Na végül ajánlott helyette egy homeopátiás köptetőt és ez segített! :lol: :lol: :lol:
Én tegnap lecsót csináltam mert ééén azt úúúúgy imádom!Olyan jól esett! :P :P :P :P :P :P :P
csieaci80
 
 


Szióka!

Ki hogy van ma?
Én jól!Hétvégén megfőztem a gyulyáslevest krumplipogácsával.....hát hamar elfogyott! :P
Vendég
 


jah amúgy olvaslak titeket egy ideje!És harmadik baba lesz! :D
csieaci80
 
 


Csieaci! Üdv köztünk! Hirtelen nem tudtalak hova tenni, de így már érthető. Azt hittem már írtál hozzánk és szita az agyam, hogy nem emlékszem. :D
A lecsóval pedig nem is mondtál hülyeséget! :wink:
A baj az, hogy ez az egyik kaja, amit még így 12 év után sem tudtunk közös nevezőre hozni ízlésünk miatt. Így mindig külön főzzük meg magunknak aznap.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica jobbulást neked!csieaci szia köztünk!

A lecsót én is szeretem! :P
Miért pokica ő és te hogy szeretitek a lecsót???
Vendég
 


Én rizzsel és a végén felvert tojással, paradicsom-paprika 2:1 arányban.
A férjem rizs, tojás nélkül, a paradicsom-paprika arány pont fordított.
Én az Övét paprikafőzeléknek hívom, Ő az enyémet ketchupnak. :lol:

Ezt elég nehéz lenne összehangolni. A gyerekeknek mindegy, mindkettőből szívesen esznek. Kíváncsi leszek a lányom majd hogyan készíti ha felnő!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Senki nem volt ma uh-on? :shock: Pedig határozottan emlékszem rá, hogy ma többen is mentetek...vagy nem? :oops:

Milyen egy pangás van ma... :roll:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Fú, csajok, nagyon belémültettétek a lecsó gondolatát...
Pókica nekem a Te verziód a szimpatikusabb, Anyu is így csinálta... és az olyan nyamnyam hazai ízű! :lol: ...bár asszem, most bármelyikből be tudnék vágni egy nagy tányérral... :lol:

cucka
 
 


Jó reggelt, szép Napot Mindenkinek! :)
Mára megvan az ebéd: lecsó lesz, éjjel esküszöm, hogy azzal álmodtam! :lol: :lol: :lol: Alig vártam a reggelt, hogy lemehessek a zöldségeshez hozzávalókért, már rotyog! :lol: :lol: :lol:

cucka
 
 


Sziasztok!

Hol vagytok akik tegnap voltatok orvosnál? Nagyon csendes az utóbbi napokban az oldal.

Mi hétvégén nagyon jót kirándultunk, kellően el is fáradtunk. Ha a szerdán minden rendben lesz az orvosnál, akkor már boldogan fogjuk újságolni mindenkinek a nagy hírt, amit eddig sikerült titokban tartani.

Hogy vagytok ma? A lecsóval jó ötletet adtak a mai vacsihoz :wink:
Vendég
 


Én is úgy ennék lecsót! Nálunk majdnem 700 ft kilója a paradicsomnak, sokallom. Inkább várok még pár hetet, hogy itt legyen a szezonja (addigra talán az enyém is beérik) és majd akkor hajtok rá. :)
De, cucka, be kell valljam, irigyellek, hogy már azt is fogsz enni ma! :D

Én is várom a tegnapi uh-osainkat, nem tudom hol lehetnek...

Én ma fél 2-re megyek.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica, azért a saját paradicsomból készített lecsó a legnagyobb dolog a világon! :) Én már alig várom, hogy végre kiköltözzünk vidékre és legen saját veteményesem. :)

Úgy irigyellek Benneteket az UH-ért, nekem a következő időpont május 29... az meg még olyan messze van. :(
Majd tegyetek fel fotót a pindurokról!

cucka
 
 


sziasztok
én tegnap voltam uh-án 23mm 9 hetes szívműködés rendben. most beszéltem a védőnővel és csütörtökön megyek tanácsadásra

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Szió mindenkinek!

Tegnap este én is főztem lecsót! :P
Pókica nekem a paprikafőzelék és a ketchup változat is bejön! :lol:
...csak zsír és szalonna ne legyen benne...sajnos anyósomék úgy szeretik!Na de majd ha megyek hozzájuk nyáron akkor főzök magamnak egy adagot! :P

Pókica aztán gyere ám a hírekkel a dokitól!
Gabi : már én is ott tartanék szívem szerint,hogy elmondhassuk a hírt a nagyfiamnak!...de nekem még várni kell..
Én jövő héten hétfőn megyek dokihoz!...még messze van...
Vendég
 


a kép elég homályos így mert a kinyomtatot képet próbáltam lefotózni. Kép

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Anitaa kár hogy nem látszik élesen,de így is szép nagy a babátok! :)
Vendég
 


köszi:)
más nem volt uh-án?
esetleg nemtudja valaki hogy gyereknapkor van-e az állatkertbe belépő?

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Mi nem voltunk ennyire elővigyázatosak, az első ultrahang után szétkürtöltük KisTesót a világba. :oops:

Anitaa szép a Pocaklakótok nagyon! :)

cucka
 
 


nem tudom anitaa....szerintem van ,viszont + programok vannak ilyenkor....,hívd fel őket hátha....
Vendég
 


Pumipumi mi van veled?Nem vagy mostanában?!
Vendég
 


mi is elmondtuk az első uh után hogy kistesó lessz

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Anita köszi a képet, hozom majd én is csütörtökön!

Most voltam védőnőnél, megismerkedtünk egymással, és már hivatalosan is kismama vagyok, legalábbis van könyvem róla :)

Visszatérve a lecsóra.... könnyű annak, akinek a kamrapolcán üvegbe eltéve sorakozik tavaly nyárról, mindez az anyukám jóvoltából :) így csak egyénileg ízesíteni kell, mivel nálunk is szinte mindenki máshogyan szereti, talán egyedül a lecsós tészta az, amit mindenki megeszik.
Vendég
 


Gabi milyen tésztával eszitek a lecsót?valahogy nemtom elképzelni!
Vendég
 


Lecsós tészta a neve, az alapja sajtos-tejfölös metélt, amire van rakva a síma lecsó, amiben fokhagyma is van, és az egész átsütve sütőben.

Éhes vaagyook, és soká van még, mire lejár a munkaidőm :cry:

Üdv. Gabi
Vendég
 


Sziasztok! Még én is megvagyok, csak nem múlnak ezek a rosszullétek, meg a fejfájás. :( Tegnap voltam a hivatalos 3 hét letelte után uh-n és 17mm-es babácska, dobog a szíve. :D Ha minden rendben lesz, akkor már csak a 12. heti uh-ra kell majd mennem.
Sajnos visszaolvasni nem kísérlek most meg, remélem minden babával és mamával rendben vannak a dolgok. Üdv. az újaknak.

Megyek is, mert épp az előbb hánytam, bár nem tudom mit, még ma nem is ettem semmit... elég zöld volt. :oops: Bocs! Most már jó lenne valamit enni, mert az előbb még csak a teafőzésig jutottam.

Amikor tudok jövök és próbálom felvenni a ritmust, addig is vigyázzatok magatokra!
csillag25
 
 


hahooo! Szep jonapot mindenkinek:):)
Hogy vagytok ma? Bar latom, hogy mindenki kicsit jobban...mar megint kajarol beszelgettek :):)
Anita! nagyon szuper, hogy ekkora a babad...en holnap reggel megyek UH-ra, akkor a kis csimota is kb ilyen lesz...mar ugy varom!!! Anyospajtas is jonni akar :):)
Nem vagyok nagyon mostanaban, mert a heten lesz egy fotokiallitas, arra dolgozom, de egy masik gepet hasznalok, mert az egyem macintosh, a progi viszont XP-s...de a laptopnak meg nincs modemje. Amugy nalam minden OK, minden a regi, sot, mar a faradtsagnak sincs nyoma.

Kép
pumipumi
 
 


Ja, igen. Képet nem kaptunk, ugyhogy szerintem még elmegyünk a 12. hétig "magánba" kukucskálni, ha csak pénzért jár kép. :roll:
És mehetek a védőnőhöz, kitudtuk melyik körzetbe, kihez tartozok, így csütörtökön valószínű meglátogatom.
csillag25
 
 


Neked is gratula csillag, remelem, hamar jobban leszel...lassan vege kell mar lennie! Gabi! Te meg mar 1 het mulva betoltod a 12-t...bar oszinten szolva mar en is tok mekonnyebbultem...nna nem mintha aggodtam volna igazan :):) vegulis mar minden kifejlodott, ha holnap okes az uh, csak nem toertenik semmi mar :)

Kép
pumipumi
 
 


Pumipumi igen, ma lépek a 12. hétbe, a 11 túl vagyok :)
Most jön szerdán a magán orvoslátogatás, ahol kapok képet, majd jövő szerdán a kórházi vizsgálat vérvétellel, ismételt uh-val. Itt lesz majd kombinált teszt is.
Remélem addig magamhoz térek, mert a fáradékonyságom még mindíg borzasztó, délutánonként alig tudom magam vonszolni.

Mint egyébként ma megtudtam védőnőtől, itt csak a 16. héten lesz vérvétel, majd a 22-en cukorterheléses. A jövő heti vérvétel az orvos általi extra. Ja! Belgyógászatra is majd csak a 16. héten kell mennem, és addig fogorvoshoz.

Csillag kitartás a rosszullétekhez, nagyon remélem, hogy már csak napokig kell szenvednek. Pihenjél minél többet, itt megtalálsz minket, gyere, ha kicsit is jobban vagy!
Vendég
 


örülök hogy jól vagytok.pumipumi biztos rendben lessz minden én már csak a 12 hetes miatt aggódom egy kicsit.

Kép
Kép
anitaaa03
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?