Új privát üzeneted érkezett!

Nem tudom, hogy valójában mit, mennyire vesznek szigorúan és mennyire rugalmasság kérdése az egész, de feltételezem, hogy nálad az volt a döntő, hogy már 3 gyermeked "vártál vele". Mindenesetre szerencsésnek mondhatod magad! :)

Kép
Kép
200907?
 
 


Nem, csak egyet, mert amikor Szigethalomra költöztük akkor már kettő meg volt. Csak Rékával jártam hozzá.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Akkor meg pláne...! :lol:

Kép
Kép
200907?
 
 

 
 

Mini, Anitja és mindenki aki ma volt UH-n nagy Gratuláció!!!!!!

Veletek együtt örülünk!!!

Puszi




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Köszi Breki, drága vagy :D ! Amúgy biztos sok igazság van abba, amit mondasz (ücsörgés), mert én sokat ülök net előtt, mikor egyedül vagyok, és ma is netezés közben jött rám a görcs :oops: :oops: :oops: !
Szóval megyek is pihenni :twisted: !
Ti jól vagytok?

Puszóka

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Dodi!

Köszi, igen...írtam mailt is!!! Bár még mielőtt olvasta volna a Babanetet, ezért nem írtam a problémáról!!!! Tényleg ígérd meg, hogy többet pihizel! Nagyon rossz, tudom nekem is folyton mehetnékem stb. lenne, de tényleg óriási a különbség ha pihizgetsz és csak 10-10 perces etapokban ülsz gép elé!!!! Vigyázz Magatokra!!!!!

Puszika




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Köszönöm Lányok ! Tündériek vagytok!

Boo! Nem tudok méretet sajnos :( SZTK, nőgyógyászat, csak terhesség megállapítás volt, annyit mintha hallottam volna, hogy CRL:25/14 vagy vmi ilyesmi...

Hupikék! Én Nolkát császárral szültem! 1 év 9 hónap lesz közöttük
:lol: és szeretnék hagyományosan szülni majd, ha minden jól megy...

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


hupikék!

Eddig semmit nem kaptam. Írtál? :shock:

Kép
Kép
200907?
 
 


Gabi83 - drukkolok holnapi dokihoz, majd gyere mesélj, kíváncsi vagyok mit mond!

Dodi - görgyeim ugyan nem voltak, de a doki viselkedése felháborító!!! Szerintem is váltani kellene.

Alkoholt nekem is javasolt a dokim, még az előző terhességem alatt. :lol: Pontosabban egy deci vörösbort esténként, mert nagyon vérszegény vagyok. De mivel nem szeretem az alkohol ízét, én kihagytam. :wink:

Norka - ezek igazán jó hírek!!

Védőnő - az enyém a világon semmit nem csinált. Nem is láttam már egy éve, pedig még mindig ki kellene járnia. Se vérnyomás mérés, se súly, se tanácsok, se semmi. A tanácsadást kb 5 perc alatt letudtunk aztán csókolo. Igaz nem is hiányzott. :lol: Most másik védőnőhöz fogok kerülni, kíváncsi leszek...

Lányok egy kérdés, habár kicsit offolja a topicot, előre is bocs érte.
Szóval akinek van már gyereke, attól kérnék tanácsot. "Nagy" lányom velünk alszik egy ágyban. De ugye jön a tesó, szóval valahogy vissza kellene szoktatni a saját ágyába, és nem ártana időben elkezdeni. Nem aludt mindíg velünk, eleinte saját szoba, saját ágy, stb, csak valahogy idővel így alakult. Van valakinek valami ötlete???
Ha valakit zavar, hogy más témáról is szó esik, kérem szóljon, és azonnal eldugulok!!!

Kép

Kép
nansy
 
 


Sziasztok!

Anitja:Szivbol gratulalok Kisbabod elso csodas kis fotojahoz!!!Nagyon orulok hogy rendben vagytok :lol: !!!
(holnap irok,megneztem Nolkat!Annyira nagyfiu mar.)

Es Mindenkinek aki most volt orvosnal ugyancsak gratula!
Remelem megnyugodtatok egy kis idore,hogy rendben zajlanak az esemenyek odabent!
Ma lattam az orvosomat messzirol,az enyem koreai :D (Dr.In)
A baratnommel jartunk nala,o ket honapja szult,o ajanlotta.Nagyon kivancsi vagyok mar a vizsgalatra,mi hogy van itt,bar mar sokat meseltek ismerosok.De lassan docognek a napok...meg ket es fel het.
Eleg rosszul aludtam,hajnalban sokat forgolodok,nehez visszaaludni.Ezert most nem is reagalok nev szerint,inkabb fekve olvasgatok picit meg.

puszi!

Kép
Kép
ancsurti
 
 


Sziasztok!

A mai napunk egy káosz volt. Két és fél óra alatt tettünk meg 20 km-t. :evil: csak egy órát késtünk a dokitól a reggeli dugók miatt.

Lényeg: Megvan a harmadik picúrkánk is csak szegénykém továbbra is nagyon rossz állapotban. Semmit nem nőtt, viszont megjelent a petezsákon belül egy akkora hematóma, mint a baba. Szegényét az ág is húzza, de nagyon élni akar, ver a kis szíve. :( Annyira le van maradva a fejlődésben, hogy a doki azt javasolta, ne avatkozzunk be még, hagyjuk a természetre, talán megoldja. :( A redukciónak is megvan a veszélye a másik két babára nézve, nem is kevés (8-9 % a vetélés kockázata) Emiatt egyenlőre maradok a BMC-ben, két hét múlva kontroll és várunk a 12. hétig, hátha. Ha nem szívódik fel, akkor sajnos nem marad más hátra, csak a beavatkozás, mert ő már egészséges baba nagy valószínűség szerint - ha túléli- sem lesz.

A másik kettő viszont gyönyörű, megint nőttek, úgyhogy már 11 mm-es az ülőmagasságuk. :)

Azért szörnyű kettőség van bennünk. Annyira akar élni, pedig nem sok esélye van. Borzasztó azt kívánni, hogy bárcsak elhalna és felszívódna, miközben ép ésszel felfogtuk, hogy így lenne jó. :cry:

nellike
 
 


Nellike!

Gartulálok a babókhoz :mrgreen: !!!
Ne a dolog rossz oldalát nézzétek (bár el tudom képzelni milyen nehéz lehet)! Két bébi is épp elég mutatvány lesz :twisted: ! Neked is megterhelő lenne a három picurka, és nekik is rosszabb lenne sokkal. Anyukám a Schöpf-Méreiben az intenziven volt csecsemőorvos, sokszor bementem megkukkolni a picurkákat. Nem egyszer találkoztam olyan szülőkkel, akiknek megmaradt a három baba, de magukat ostorozták, hogy miért nem csak kettő lett, mert így most mindhármuk élete veszélyben forog, amúgy meg lenne két egészséges babájuk! Nyilván vannak panaszmentes 3-as ikrek is, de az a ritkább. Nem véletlen, hogy a természet ezt most megoldja, hogy később ne kelljen még nagyobb fájdalmat átélnetek!
Örüljetek annál inkább a két gyönyörű, egészséges apróságnak, mert ez is hatalmas csoda ám :D :mrgreen: !

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


szép jó reggelt mindenkinek!
Norka gratula a picurkádhoz!
Nellike!
nagyon sajnálom.el tudom képzelni,hogy milyen nehéz döntés
előtt álltok és tényleg ezért inkább csak reménykedni lehet,
hogy a természet mindent megold...
Anitja!
megkérdezhetem,hogy melyik sztk-ba voltál és hogy ki az
orvosod,mert valamiért még csak most vettem észre,hogy te is
óbudai vagy és én is :lol: :lol: :oops: :oops:
Kicsidodi!
amikor olvastam a hsz-ed az orvosodról teljesen felháborodtam
én is :twisted: :twisted: :twisted: .szerintem is jobb,ha orvost váltasz.

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok lányok!
Nem volt időm néhány napig benézni, és most alig győztem visszaolvasni, annyit írtatok!
Örülök, hogy nagyjából mindenki rendben van (eltekintve a görcsöktől, rosszullétektől).

Nekem is fájogatott az elmúlt napokban a hasam, de most kellett volna megjönnie, így megpróbálom ennek betudni, és nem gondolkozni túl sokat a dolgon. Amúgy a hányinger mintha kezdene csillapodni, kevesebbet émelygek.
Nagyon nehezen viselem, hogy még 3 és fél hétig kell várnom, hogy mehessek a dokihoz.

Nálunk sem tudja a két Anyun meg a nővéremen kívül senki a terhességemet, de nem tudom, hogy meddig lehet titokban tartani, mert a derekam kezd eltűnni. (Éppen most jött be az irodámba egy kolléganőm, ránézett a hasamra és annyit mondott: jujjj!!! ... én meg mondtam, hogy hát igen, picit meghíztam...)
Szóval kezd kínossá válni a dolog. :D

Kép
katy76
 
 


Nansy!

Hát az én lánykám is sokszor velünk alszik pedig ő már 10 éves :roll: :wink: , sajna tanácsot nem tudok adni, habár a te lánykád még kicsi szerintem az lenne a jó ha a szobájában altatnád el :wink: vagy sokszor felkel éjszaka??

Lányok az új számítás szerint júl 18-ra vagyok kiirva és ugyebár a szülinapom 15-e, lehet hogy szülinapi ajándék lesz? Wink A férjem már fogja a fejét, hogy ilyen nincs 4 szülinap egy napon ezt nem fogja birni anyagilag (én a lányom és az anyukám egy napon: júl. 15-én születtünk) :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Ja bocsi én is gratulálok mindenkinek az uh-hoz és persze hogy mindenkinél minden rendben van, lesz :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Lányok én most mentem takarítani majd jövök ha tudok

Puszi mindenkinek :lol:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Sziasztok!


kicsidodi: a vörösbor (kis mennyiségben) tényleg hasznos ilyenkor! Jó görcsoldó. A dokid meg visszaadhatná a diplomáját! :evil:

norka81: gratulálok a 2,3cm-es babóhoz! :D

anitja
: és milyen feltételek esetén lehet normál módon szülni cs. után? Mindenhol mást mondanak...

200907?: írtam, de ezek szerint elnyelte a rendszer :?
Akkor inkább itt: nem tudom, van-e vmi kikötés arra vonatkozólag, hogy mennyi időnek kell eltelnie a császár után, hogy normál szülés legyen a következő? És egyéb feltételek is érdekelnek (bár nekem még mindig fennáll az ok, amiért cs. volt), mert ugye minden doki mást mond.

nansy: talán úgy kezdd, hogy ha elaludt az ágyatokban, csempésszétek vissza a sajátjába, aztán előbb-utóbb csak megszokja, hogy ott aludjon.
Mi most a kiságyból akarjuk "kiszoktatni", azaz levettük a rácsát, hogy szokja a normál ágyon alvást, de egy éjszaka kivételével mindig legurul, volt már hogy a kiságy alól kellett kiszedni hajnalban :lol:

nellike: tudom szörnyű még erre gondolni is, de valószínűleg sokkal jobb lenne mindenkinek, ha a természet oldaná meg a dolgot. Soksok erőt kívánok nektek a továbbiakhoz.



Velünk semmi különös, tanulok továbbra is, a pocakom keményedik, főleg estére...

Kép
Kép
hupikék
 
 


Már tegnap is elfelejtettem írni és most is hirtelen csak úgy
beugrott,hogy tegnap ajánlotta valaki(ne hari,h nem jut eszembe
a név :oops: :oops: :oops: ),hogy a tábliba lehetne egy
olyan oszlop ahova a gyerek nemét,amit tippeltünk vagy
megéreztünk beírnánk.persze csak akkor,ha más szerint is
jó ötlet és stikének nem okoz több munkát.

Kép
Kép
csibe83
 
 


sziasztok Kismamik!

Köszi a szorításért. Most értem haza a dokitól. Azt modta, hogy a barnázás valaószínűleg azért lehetett, mert jó mélyen ágyazódott be a baba (vagy valami ilyesmit mondott :oops: ). Láttuk a pici drágát. Először hasi uh-val nézett meg és úgy is látszott, és a szívdobogása is :lol: :lol: . Utána megnézett hüvelyivel is, és 21 mm-es a picibabánk, dobogott a szívecskéje és képzeljétek mocorgott is :lol: :lol: Annyira csodálatos volt, ott vigyorogtunk az orvossal együtt, nagyon jófej. Azt mondta nincs semmi gond, teljesen egészséges 8 és fél hetes terhesség. :lol: :lol:
Legközelebb dec.22-én kell mennem vérvételre, meg uh-ra (csak nem tudom elérni a kórházat :twisted: ) :D
Mostmár biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz. :wink:

Ja csak mikor hazaértem, a főnököm megint hívott és megint tök mérges volt. Már nagyon unom, de nem hagyom, hogy elrontsa ezt a gyönyörű napot! :lol:


Tímea83
Én a 7. hétig ittam minden reggel 1 bögrével és nem is volt semmi gond, most, hogy volt ez a barnázás megint elkezdtem, mert azt olvastam több helyen is, hogy az első 3 hónapban ajánlott reggel éhgyomorra egy csészével meginni, mert megerősíti a méhet és jó a vetélés ellen. A cickafarkfüvet ilyenkor viszont állítólag TILOS inni!

Én is gratula az uh-khoz! :lol:

Bocsi, hogy kicsit sokat írtam. :oops: Megyek, megírom, amit a főnök kért. :(

Kép
gabi83
 
 


gabi örülök hogy minden rendben van. Én is december 22-én megyek uh-ra és vérvételre:)

csibe én benne vagyok, hogy odaírjuk, meg szerintem azt is od lehetne hogy ki a dokink, persze csak ha publikus.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Nagy-nagy gratula Gabi83!!!
fú lányok így eléggé nehezen tudom megvárni a jövőhetet.
Gabi írása után szívem szerint azonnal mentem volna orvoshoz,
hogy én is lássam a kicsikémet :oops: :oops:

Kép
Kép
csibe83
 
 


Üdv mindenkinek, csak egy gyors reagálás, mert meló most az első... azaz a második a baba után... :lol: :lol: :lol:

Én is gondolkodtam, ahogy olvastalak Benneteket, hogy megjelöljem a tippeket a nemekre vonatkozóan, és egy kis színezéssel szerintem megoldható. Sárgázom a jelenlegi megérzéseket a lány/fiú oszlopokban. Nem nagyon szeretnék új oszlopot, mert akkor megnő a fájlméret és kicsinyítéskor már nem nagyon olvasható a szöveg. Ezért is maradt le már a megjegyzés oszlop...

Szóval megpróbálok visszamenni, majd este, és a szöveg alapján megnézem ki mit szeretne vagy érzett... de ha priviben elkülditek, az még jobb! :roll:

Nálam minden rendben, és örülök, hogy a többieknél is! Nellike, kitartás, tényleg reméljük a természet megoldja! Gabi, neked gratula a boldog naphoz, ne hagyd magad!!! :)

Nagyon tempos a topic, de ez jó jel !!! :lol: :wink: :shock: :D
stike
 
 


Hupikék!

Ez nagyon aranyos! :lol: :lol: Az ágy alól kiszedni szegényt! :lol: :lol: Elképzeltem ahogy ott kucorog az ágy alatt és édesdeden alszik! :lol: :lol: (amúgy a kiskutyás kép is drága nagyon!)

Katy!

Azért jófej a kolléganőd, hogy így reagálja le, hogy meghíztál. :shock: Ami a szívén az a száján típus? vagy lehet, hogy már sejt valamit?

Nellike!

Akkor ezek szerint annak kell drukkolni, hogy menjen el magától a picike... :roll: Hát elég morbid, de ha ez így jobb mind a négyőtöknek , akkor mennek a drukkok... :(

Ancsurti!

Koreai doki? :shock: nem semmi! :lol: Nekem görög volt, de nem vált be, ő volt az aki a fogantatástól számította a terhességi
kort. :roll:

Breki!

Hogy milyen szakszavakat nem tudsz!! :shock: :lol: Braxton....micsoda? Én örülök ha körül tudom írni, hogy mit is érzek! :lol:

Norka!

Na látod, hogy kár volt aggódni! :wink: Sejtettük mi, hogy valami ilyesmi lehetett, komplikáció a műtőben, vagy egyéb fontos dolga akadt a dokinak. És milyen rendes volt, hogy egyből téged hívott be! :) Gratula a topic legidősebb babócájához! :lol:

Gabi1; 007!

Én holnap megyek a védőnőhöz, aki állítólag rendes és alapos. Apósom jól ismeri az anyját, sőt én is csak nem beszélünk sokat, ő is a gyülekezetünkbe jár. Remélem tényleg jó lesz, mert annyi rosszat hallottam már védőnőkről... Mondjuk az alapos kicsit megijesztett, mert ugyan elkél a segítség elsőbabásként, de előre félek, hogy több oldalról kapom majd az infókat, még a kéretleneket is. Mondjuk én már anyósomnak is megmondtam, aki amúgy egy tündér, hogy elfogadom a segítséget, de ha én valamit másképp gondolok, azt úgy fogom csinálni, mert szeretnék én egyedül megtanulni babázni. (elég fura, de csak így tudtam megfogalmazni.. :oops: :lol: )

Timi!

Gratula a vonalzóhoz! Már látszik! :lol: Palástfű teát miért iszod? :shock: MÉg a fogamzáshoz ajánlották itt a fórumon egy másik teával párosítva, de most miért kell? (mondjuk én akkor sem mertem kipróbálni, mert sokaknak összezavarta a ciklusát :roll: ) Keddhez türelem!! :wink:

Kicsidodi!

Nekem is voltak akkor görcseim amikor az 5. hét környékén jártam, és olyan erősek is, mintha kést forgatnának a méhemben. Olyankor mindig aggódtam, hogy ne jöjjön meg, de látod, semmi. Úgyhogy ezek normálisak szerintem is. A dokidon meg én is ki vagyok akadva, sosem értettem, hogy miért nem tudják kicsit átérezni a helyzetünket. Nem kell egy várandósságba belegondolni magukat, hisz férfiak, csak egy új, váratlan dologba, ahol bizonyára nekik is rengeteg kérdésük lenne. Tudom, hülye példa, de mi most építkezünk, és én ott is állandóan mindent megkérdezek, meg aggódni is szoktam dolgok miatt, és még a melósok sem néznek le, meg beszélnek így velem a tudatlanságom miatt.

007!

Bailey's....hmmmm, azt hiszem szinte az egyetlen szeszes ital, amit nemhogy megiszok, de egyenesen szeretek is. Barátnőm is sokáig szemezett egy üveggel, nekünk nincs itthon, különben rám is ez a sors várna. :lol:

Nansy!

Húha! nagy utazó vagy tényleg! Én még innen Pesttől 9 km-re sem mindig szívesen megyek be Pestre vásárolni...lustaság fél egészség... :lol:

Móni!

Élvezd a szerencsédet, hogy nincsenek tüneteid! És imádkozz, hogy ne is legyenek! :lol: Én két napja szinte tünetmentes vagyok, és naggggyon jóóóó! :D

Anetto!

Köszi, hogy írtál a szülésznő témáról, majd akkor írok privit és kérdezek, ha tényleg nem baj!

Boo!

Hát csodálom az erődet, engem mindig kidobtak a pasik, mert én sosem tudtam kilépni, még egy nagyon gáz kapcsolatból sem. Biztos nehéz lesz a válás... A mostani párod hogy viseli, hogy még mindig ennyire ragaszkodsz a volt férjedhez? Nem féltékeny? Nem esik rosszul neki? megérti?

Anitja!

Gratula a gyönyörű csöppségedhez! Remélem a 12. heti uh-n én is kapok képet, mindenesetre kérek, az tuti. :D

Manó!

Neked is gratulálok! Most legalább kiderült kb. mikor fogant a csöppség! :lol:

Gumilány!

Mi volt a vizsgálaton?

Moncsy!

Irigy, irigy... :lol: Én még sosem voltam Prágában, biztos nagyon szupi lehetett. :D A súlyod miatt is irigykedem, én egy tízessel több vagyok.... :oops: Mondjuk szerintem nem látszik rajtam, aktívan sportolok, remélem csak az izmaim miatt nyomok ennyit... :lol: :lol: Na persze!! :lol: :lol:

Nemek, avagy női megérzés!

Nekem ilyenem sosem volt, ha volt is tévedett! :lol: Úgyhogy abba a rublikába tőlem bármit beírhatunk, de nálam az talán csak az lenne, hogy ha nagyon meg kéne mondani fiú, vagy lány....akkor talán a lány.

Kép
Kép
tabati
 
 


Stike!

Jó ötlet a színezés! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


stike jó ötlet a színezés.máris küldök privit

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!
Gabi 83:Igen,én is így tudtam,de az interneten olvastam,és kicsit elbizonytalanodtam.Tulajdonképpen ezért is kell a 12-ik heti UH előtt mennem még egyszer,gyógyszeresen nem támogatják és nem akartam a véletlenre bízni...na mindegy ezt ne ragozzuk gondolom érted.
Gratulálok a a jó UH-hoz!Biztos nagyon szép pillanat volt!
És persze mindenkinek aki most volt UH-on!Én mire eljutok odáig tuti hisztérikus leszek...

Tabati::Igen,végre sikerült :lol: :lol:
Kérdezted h miért kell a palástfű tea:önmagában naponta 2dl segíti a beágyazódást,erősíti a méhet.A csúnya szó:vetélés ellen.
Én úgy olvastam h tulajdonképpen a hormontermelésre is hat.
Egész elviselhető íze van,persze van h alig tudom lehúzni! :?

KépKépLilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
tímea83
 
 


Ja! Na, így már értem! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Tök ari volt tegnap a doki, azt hiszem nála maradok. Nem vizsgált meg, hiszen a barnázás miatt úgy sem tudott volna normális kenetet venni. Megnézte a múltkori papírjaimat, uh-t, hiszen akkor nem nála voltam, azt mondta, hogy valószínű minden ok lesz. Két hét múlva kell visszamennem hozzá, akkor fogok kiskönyvet kapni, akkor megcsinál minden vizsgálatot, hasi uh-t és ad beutalót hüvelyire. Azt mondta, addig pihengessek minél többet és szedjek MagneB6-ot és Rutascorbint az Elevit mellé.

Kép
gumilany
 
 


Gumilány!

Ezek szuper hírek! :D És főleg jó, hogy a dokid nem idegesít feleslegesen!

Viszont érdekes ez a hasi uh...nekem eddig még mindenki csak hüvelyit csinált, pedig már a 3. dokimat fogyasztom. :lol:

Lányok!

Lassan eldugulok ám, mert megyek melózni, csak kihasználtam,. hogy jól vagyok, nincs hányinger, így tudtam írni "egy keveset" :lol: Meg elkezdtem itthon is rendezkedni, még a héten meglesz a télapós adventi síszítés, ha így haladok! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratula az uhhoz!
Nagyon irigy :roll: vagyok,én is már nagyon szeretném látni a babámat!
Na de mindjárt itt van a jövö hét!

Kismóni!
Írtam Neked privit! Ha valamit még szeretnél tudni a kórházról akkor csak kérdezz nyugodtan,hirtelen csak annyi jutott eszembe!

Stike!

Szerintem is jó ötlet a színezés,majd mindjárt küldöm a privit én is!
Köszi!

El sem hiszem hogy repül az idö,ma már betöltöttem a 9.hetet!
Fantasztikus!

Császár!
A kisebbik lányomat és is császárral szültem ,igaz Ő már 6 éves!
Nem tudom de mindenhonnét más infokat hallok és olvasok!
Én nagyon szeretnék most természetes úton szülni!
Én hihetetlenül megszenvedtem a felépülést,a sima szülésem után sokkal hamarabb összeszedtem magamat!

Én pénteken beszélek a védőnövel és jövö héten már nekem is lesz kiskönyvem! :D

Képzeljétek tegnap tudtam meg hogy a férjem unokatesójánál is lesz kisbaba!
Ők júniusra vannak kiírva!

Jó pihenést és szép napot Mindenkinek!
20140328174041
 
 


Grat minden Maminak, aki már volt szerencsés látni a babóját ! Cukik a képek ! Irigy…irigy…. Na, de ma már megyek én is !

Kicsidodi – Ez a történet tényleg dokiváltást kíván ! Szerintem ilyen görccsel, ha még nem volt, akkor a négy gyerekes anyuka is felhívja a nőgyógyászát. Durva egy pasi. Ne félj, tényleg normális, nem lesz semmi gond.

Nansy – Erdélyi volt a dokim. (és nagyon meg vagyok vele is elégedve, nála fogom szülni a kistesót is J) Az átszoktatásra nem tudok válaszolni, nálunk még kiságy van, sőt még az ágyrács is felül van, még nem kellett lerakni alulra, még nem tud felülni. Én még ott járok, hogy attól rettegek, hogy hogy fogom terhesen kiemelgetni odalentről Mátét.

Tabati – Válaszolok a privire.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Jaj,de izgi anettoo.majd gyere a hírekkel.
hányra mész orvoshoz?

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Dodi,
Sajnálom, hogy így beszélt veled a doki, szerintem azonnal cseréld le!! Az alkoholt nekem is ajánlotta az első terhességemnél a doki, azt mondta a görcs többet árt, mint az a pici alkohol, ami elmulasztja. Görcsökre még tényleg jó a MagneB6 is.

Nansy,
Gergővel is volt pár hetünk, hogy nagyon rosszul aludt és inkább magunk közé vettük, aztán én úgy szoktattam vissza, hogy először átvittem az ágyát a mi szobánkba és ott altattam, aztán pár nap után amikor megszokta, visszavittem az ágyat a saját szobájába és azóta nincs is gond. Néha felsír éjszaka, de van hogy át sem kell mennem, mert magától visszaalszik.

Nellike,
Tudom, hogy ezek most nehéz napok, de szerintem is az lenne a legjobb, ha a természet megoldaná a dolgot. Kitartást és sok erőt kívánok!

Gabi,
Gratulálok a dobogoszívű nagy babóhoz. Örülök, hogy kicsit megnyugodtál.

Moncsy,
Köszönöm a privit.

Gumilány,
Örülök, hogy ilyen rendes dokit találtál.

Stike,
Szerintem is jó ötlet a szinezés.

Hupikék,
Hát én pont emmiatt nem merem még Gergőt áttenni a kiságyból Ő nagyon forgolódósan alszik, úgyhogy szerintem pár perc alatt a földön kötne ki, azt hiszem majd tavasszal szánom rá magam, mert júliusban már a kistesónak kell a kiságy.

Védőnő,
Pesten nagyon jó védőnőm volt. Aztán amikor ideköltöztünk, akkor volt Gergő 6 hónapos, szóltam az itteni védőnőnek, aki kijött felvette az adatainkat, Gergőt meg sem nézte, aztán rá 10 hónapra jelentkezett mégegyszer, de azóta sem. Nem tudom majd most mi lesz. Mondjuk egy elég fiatal csajszi, nemrég végzett, úgyhogy sok tapasztalata nem lehet.

Móni

Kép
Kép
kismóni
 
 


Egy érdekes cikk tegnapról... szerintem jövőre is ez lesz a helyzet a nyári szülésekkel!!! :oops: :roll: :lol:


"Több gyermek született és kevesebben haltak meg az év első kilenc hónapjában, mint tavaly ilyenkor, a népesség becsült lélekszáma március végén 10 millió 35 ezer volt - tájékoztatta a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden az MTI-t.

A közlemény szerint az év első nyolc hónapjában egyenetlenül alakult a születések száma: három hónapban kevesebb, hat hónapban viszont több gyermek született, mint egy évvel korábban. Az előzetes adatok szerint 2008 első kilenc hónapjában 74.657 gyermek született, 2,2 százalékkal - mintegy 1.600-zal - több, mint az előző év azonos időszakában. Az 1.600-ból közel 800-an júniusban és júliusban születtek, akkor az újszülöttek száma 4,4 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit."
stike
 
 


Sziasztok! :)

Most én jövök. :) (Ide hoztam magammal egy Kinder Pinguit és egy natúr Activiát, mondván megeszem, miközben írok. Erre mit csinál a gyerekem? Idejön és kikunyerálja tőlem a felét... Hát, milyen testvér az ilyen!? És mi lesz Hugival???? :evil: :lol: :lol: :lol: :lol: :evil: )



kicsidodi!
Ezt mi sosem fogjuk megérteni. Vagy inkább a dokik minket. :? Gondolom, úgy lehetett veled, hogy kiakadt rád, amiért egy teljesen ártalmatlan dolog miatt zargatod többször is. Ő tudja, hogy ez az, mert tanulta, te meg maradj nyugodtan és ne sápitozz.
A bibi csak ott van, hogy amit ő annak idején megtanult, tud és sok éve alkalmaz az számára egyértelmű, te meg nem tudhatod. Egyrészt mert soha nem tanultál ezekről, másrészt pedig, ha történetesen te magad is nőgyógyász lennél, valószínűleg akkor is megijedtél volna. Mondhatni, ez a "dolgod". Nekem hál' Istennek nincsenek ilyen tapasztalataim, de a többiek a megmondhatói, hogy akkor is baj történhet, amikor semmi probléma nem mutatkozik. Nemhogy akkor, amikor tényleg nagy fájdalommal jár valami. Szép dolog a terhesség meg minden, de a szervezet számára valójában egy hatalmas sokk, és nem csoda, ha esetleg "meghülyül".
Mondjuk azt, hogy "megértem" a dokit. De ezt akkor sem lehet, keress mást! Pláne, hogy azt mondod, már bánod, hogy nem adtál neki pénzt. Ez egy neuralgikus pont, de sz én véleményem szerint megette a fene, ha azért bánik velünk normálisan a doki, mert fizetünk neki. :? (Én egy kanyi vasat sem szoktam adni. Egyrészt mert annyira megalázónak tartom, másrészt pedig mert nem a markát tartja, hanem neki ez a HIVATÁSA. Így, csupa nagybetűvel...)



nansy!
Neked is érdekes egy védőnőd van akkor.:shock: :? Hozzánk sem jár ki, de azért a tanácsadáson rendszeresen találkozunk.

A kiságyba való vissza szoktatásra én is azt javaslom, hogy este miután elaludt, tegyétek át a saját ágyába. Ha megszokja, hogy mindig ott ébred, akkor az is menni fog majd, hogy ott is alszik el. (Mindenesetre nem árt, ha belehúztok, mert aztán -gondolom- át kelle engednie a kistesónak, és egy "idegen" ágya lesz: más alszik majd az övében. Minnál hamarabb átszokik, annál jobb lesz.)
Napközben sem alszik a saját ágyában?



nellike!
Privi!



katy76!
Nyugi, most úgy is jön a tél, vastagabb ruhák, meg minden. Én múltkor decemberben lettem terhes, és pont a 16. hetemet töltöttem be, amikor rákérdeztek, hogy terhes vagyok-e. A súlyom nem változott, csak az alakom lett más. :lol: :lol: :lol: Szóval, van még mivel takargatni a dolgokat.
(Csak a poén kedvéért: én derültem ki utoljára és szültem elsőnek. 2 kolleganőm 1-1 hónappal jött utánam. És 4-en alkottunk egy osztályt... :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: A főnök(nő) arca már meg se rezdült, amikor meghallotta. Ráadásul gyakorlatilag egyszerre mondtuk meg neki mind a hárman. Az egyik pillanatban még volt egy osztálya, fél óra múlva meg már mindenki szülni vonult... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8) [A negyedik csajszi pedig gyorsan melóhelyet váltott, mielőtt még én szültem volna. :lol: Így kell kiszúrni egy rossz főnökkel... :wink: :lol: :lol: :lol: ]



hupikék!
Tényleg nem jött semmi. :?
Őszintén szólva, lövésem sincs róla, hogy mi a "hivatalos álláspont". Azt tudom, hogy ha lehet, akkor szeretném megpróbálni természetes úton. Nem jelentett gondot a császár, gyorsan lábraálltam (másnap már vidáman mászkáltam, csak az ágyba be - ágyból ki manővernél volt egy holtpont, amikor rendszeresen megszámoltam a csillagokat), de őszintén szólva hiányzik a vajúdás élménye. Nem vagyok mazochista, de én egy darab fájást nem éreztem. Több összetevős volt a dolog, és végül azt mondta a doki, hogy na, akkor most szülünk. És már jött is a császár. Ennyi volt.
Azzal együtt úgy tudom, hogy egy császár után még általában nincs akadálya hüvelyi szülésnek, de kettő után már nem szokták javasolni. Bár, hallottam már az ellenkezőjéről is. Szerintem, abszolút doki függő a dolog, illetve, hogy hogyan gyógyult a seb, vagy előfordulhat-e valamilyen előre látható komplikáció. Passz. Ezt mindenképpen a dokiddal közösen kell eldöntenetek.

Nálunk is volt már, hogy alvás közben a nagy jövés-menésben lekúszta magát az ágyról a gyerek. Baja nem lett, de ki szeret úgy ébredni, hogy egyszer csak a földön landol...? :o Kíváncsi leszek, hogy mi lesz, ha tényleg normál ágyban fog aludni, mert most is bekóborolja az egész ágyat, és az sem szokta különösebben zavarni, ha közben jól lefejeli azt... :shock: :) :) :) :?:



tabati!
Lehet, hogy lusta vagy kicsit, de böcsülettél sorra vettél mindenkit! :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
És igen, ezerszámra, kéretlenül fogod majd kapni a jobbnál jobb tanácsokat. :? De nyugi, ezt is ki lehet bírni. Amikor a környezeted látja, hogy minden rendben van, akkor majd alábbhagy a dolog, csak addig kell kihúzni.
Én legalábbis így éreztem a szülés után. Jól voltam, semmi bajom nem volt, de kevés volt a tejem. Ezért egyfolytában azon ment a nyüstölés, hogy egyek ezt, igyak azt, mit csináljak, mennyit evett a gyerek, jajnemelég, és társai... 4 óránként szoptattam, közte alvás, étvágy semmi, totális muszájból evés, és rojtosodó idegek, hogy szálljanak már le a tejemről ( :lol: ), a gyerek egészséges, szépen fejlődik, bár tényleg nem egy díjbirkozó alkat. Aztán szépen lassan megnyugodtak a kedélyek, és abba maradt a sok jótanács.
(Nemsokára 15 hónaposak leszünk. Most 76 centi, de még nincs 9 kiló [56 cm-mel, és 3340 gr-mal született]. Eszik mindent, és még naponta 2x szopik. Manócska, de még egyetlenegyszer sem kellett dokinénihez mennünk, egy darab hapci sem volt! Ettől egészségesebb nem is lehetne. Nyurga, nem hízékony fajta. És hiába magyaráztam a dokinéninek, hogy nézzen már rá, gyönyörűen fejlődik, egészséges, egyfolytában csak a hülye táblázatával volt elfoglalva. :evil: :evil: :evil: A csúcs az volt, amikor kijelentette, hogy "3 rubrikával van elmaradva a súlya a korosztályához képest". Alapvetően toleráns ember vagyok, de akkor azt hittem, hogy felrúgom... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Mára már hál' Istennek letette a táblickuját és a gyereket nézi. De utálom... )



boo!
Ha tabati nem említi meg, akkor én sem vettem volna magamnak a bátorságot, de így, na haragudj, hogy rákérdezek. Közöm semmi hozzá, és nem szeretnék vájkálni a magánéletedben, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy még erősen szerelmes vagy a férjedbe. Biztos vagy benne, hogy jó lesz neked a mostani kapcsolatodban?
Ez teljesen a te magyánügyed úgyhogy ne is válaszolj (vagy csak priviben), ha nem szeretnél. Nem ismerjük egymást, de az jutott az eszembe, hogy legszívesebben együtt élnél mindkettetjükkel. Az egyikükre számíthatnál, a másikukat pedig rajongva szerethetnéd...
Bocs, ha tapír voltam!



Nnnna, egyelőre ennyi, majd még jövök :wink:

Kép
Kép
200907?
 
 


Sziasztok!

Kicsidodi! Én is váltanék! (mármint orvost) Utálom, amikor bunkón szól vissza egy orvos, vagy lekezeli , megalázza a betegét. :evil:

Stike! Van esély rá, hogy jövőre is a júliusi babák viszik a prímet. Már ebben a topicban is sokan vagyunk. Hál'Istennek, mert több szem többet lát :) Ha színezel, én vegyes párosnak becsülöm őket. :)

Szép napot, majd még benézek később.

nellike
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára boo 2011.03.15 12:39-kor.

KépKép

KépKép
boo
 
 


Sziasztok Mamikák!
Tegnap a jó hírrel jöttem...
Nolka fiam sajnos bárányhimlős! Egy kicsit be vagyunk tojva, bár én voltam bárányhimlős, sőt övsömörös is (b.himlő egy durvább fokozata) - remélem szépen kivédem ezt a fránya vírust a Kisbabó elől.
Már bánom, hogy nem oltattuk be b.himlő ellen, Kistesót be fogjuk!!!

Csibe83! Igen óbudai vagyok, és tényleg igazad van, működik a Margit szülészete :D Reményeim szerint ott fogok szülni
Stike! Légyszives javítsd a táblába! Szóval nem János, hanem Margit kórház.
Oda is fogok járni terhesrendelésre, a 12hetes UH dec. 16 lesz :lol:
Egyébként a Vörösvári úti SZTK-ban voltam sima nőgyógyászaton, októberben kaptam nov.25.-re időpontot :shock: Hallod Ancsurti! Én is egy hónapot vártam, de megérte! :wink:
Itt csak terhesség megállapítás történt, és kaptam beutalót védőnőhöz és háziorvoshoz. A védőnénihez jövőhét kedden megyek a kiskönyvért.
Nekem nincs orvosom, és nem is lesz. Nolkával sem volt, mert aki lett volna, annak megszünt a munkahelye (bezárták az újpesti szülőotthont)

Hupikék! én csupán bízom abban, hogy tudok hagyományosan szülni. Majd idővel eldöl, hogy viselkedik a heg, a Baba... Nolkával is készültem a szülésre, de nagyon, aztán nem fordult be a drága, elfolyt a magzatvíz, én nem tágultam. Szó sem lehetett természetes szülésről. Nem estem kétségbe, a lényeg, hogy most itt van velünk Nolka.
:lol: :lol: :lol:

Puszi Lányok! Megyek a kis Pöttyöskéhez.

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


boo!
Én csak annyit mondanék:

SOK BOLDOGSÁGOT!

:wink:

Kép
Kép
200907?
 
 


Sziasztok!

Köszi, az egyetértésetek méginkább megerősített a döntésemben :wink: ! Amúgy az említett orvos nő (!), és 32 éves, babája nincs. A bnőm szerint ez mindent megmagyaráz, mert a nők sokkal türelmetlenebbek a nőkkel, és érzéketlenebbek, hiába várnánk az ellenkezőjét! Az első vizsgálaton vett le kenetet, és olyan hirtelen rakta be a kacsát, hogy elkezdtem vérezni, mert felsértette a hüvelyemet (Ja, és akkor már terhes voltam :x ). Ez biztos pasinál is előfordul, de nekem még soha nem volt fájdalmas, csak kicsit kellemetlen, most meg annyira fájt, hogy majdnem leugrottam a székből, de csak szótlanul gúvasztottam a szemeimet, így: :shock: !! :D
Ez ugyan önmagában még nem jelent semmit, de alátámasztja amit a bnőm állít (neki már két gyerkőce van)...
Most úgy néz ki Dr. Siklós Pál lesz a befutó, anyu kollégája, nála "protekciós" leszek, és talán így hívhatom, ha problémám van :? !

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Sziasztok!

Boo:Én is sok boldogságot kívánok!Szerencsés vagy h ilyen szépen el tudtatok válni egymástól,és h még most is ilyen jó a kapcsolat!Nagyon ritka ez sajnos!Gratula a babához,és az új élethez!

KépKépLilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
tímea83
 
 


Sziasztok Lányok!

Ha megengeditek,csatlakozom én is hozzátok. Eddig a Babaprojekt-es topikon írogattam,de most már itt is jelen leszek.
Rólam annyit,hogy 6 hetes kismama vagyok,sok mindent még nem tudok elmondani,hétfőn megyünk UH-ra,akkor már elvileg lesz szívhang.Nagyon izgulok. Nincs semmi bajom,egy kicsit émelygek,de nem vészes.
ÉN az Istvánban,a Gasztonyi Zoltánnál fogok szülni,nála sikerült teherbe esnem másfél év után,úgyhogy bizalmat szavaztam neki.
Dióhéjban ennyi,menet közben majd még úgyis jönnek a dolgok.

KépKép
KépKép
nyuszi81
 
 


Nellike!

Nagyon sokat gondolok rád.Meséltelek a férjemnek is.Majdnem egyszerre volt a beültteésünk,és hétfőn leszek 8 hetes.Én is három embrikét kaptam vissza.1 baba fejlődik,és mikor megtudtam a hematómát,én is arra gondoltam hogy az egyik nem jól ágyazódott be.de nekem azt mondták,hogy az kizárt,pedig egyre inkább azt gondolom,hogy attól lehet.
neked nem kell feküdni?mert nekem igen,szigorúan.mivel,még mindig nagy a hematóma.
nagyon nehéz lehet most nektek,az biztos.sajnos a lombiknak is megvan a hátulütője.
tiszta szívből kívánom,hogy megoldódjon a problémátok,és szurkolok,hogy a természet megoldja!!!!!!!
boldog várakozást mindenkinek! :lol:
lola29
 
 


Szép jó reggelt Minden Kismamának!

Remélem mindenki jól van, egy élmény olvasni a levelezéseket. :D Sajnos a munkám miatt most kevesebbet vagyok, de igyekszem követni az eseményeket. :lol: :roll:

Addig is itt a táblázat! Ahogy beszéltük, megjelöltem a megérzéseket és a neveket, akikről régen hallottunk... :roll:

Kép
stike
 
 


Miért van az , hogy nekem ilyen széles a bejegyzésem? hmmm... :roll:
stike
 
 


Szép jó reggelt kismamik!
Ki hogy érzi ma magát?
Anitja!
hát ismerős az sztk.én is oda járok,de nekem már amikor hívtam őket október végén nem volt helyük novemberre.múlthéten meg már nem volt hely decemberre sem.

Kép
Kép
csibe83
 
 


Picimami!
hogy vagy?barnázgatsz még?tegnap voltál uhun?
pihenj sokat-sokat és biztos minden rendben lesz...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Stike!

Úgy látom valahogy a táblázatot veszi be ilyen szélesen. :D De jó szerintem, és úgy döntöttem, hogy elárulom a két nevünket, mert magam sem értem, hogy miért titkolóztam eddig. :lol: Noé, Mirjam

007!

Látod, tegnap ilyen jól éreztem magam, hogy mindenkinek irogattam, nehogy valaki is kimaradjon. :lol: Szerencsére még ma sincs semmi bajom, remélem ez már tartós állapot marad! :D

Most anyóséknál lakunk, úgyhogy legalább lesz segítségem, de bevallom én inkább kínlódnék egyedül, de akkor senki nem szólna bele semmibe. És hangsúlyozom, hogy anyósom tündér és nem házisárkány, mégsem fogja kibírni gondolom, hogy néhány dologban ne segítsen, mondjuk olyanban is, amit én is meg tudnék oldani. Mindegy, ha már előre félek ettől, akkor úgy járok, mint nyuszika a fűnyíróval, úgyhogy meglátjuk, majd lesz ahogy lesz.

Nyuszi!

Üdv közöttünk! :D Lombikos vagy?

Dodi!

Nő volt? :shock: jaj, egyszer nekem is volt rossz élményem egy nővel, mondjuk nem volt vészes, csak olyan lenézően beszélt velem. Amikor volt a méhen kívülim, és kérdezte tőlem, hogy mióta vérzek, én meg nem tudtam neki megmondani. Erre undorral a képén kérdezte, hogy mi az, hogy nem tudom megmondani, hát csak láttam, mikor kezdődött. Erre el kellett neki magyarázni, hogy először teljesen véletlenül a wc papíron láttam meg, a bugyimon nem is látszott, és bármennyire is hihetetlen, nem szoktam nézegetni a wc papírt pisilés után. (persze azóta már mindig nézem, de ha valakivel ilyesmi történik, szerintem berögzülnek bizonyos szokások. :oops: :lol: ) Viszont a Flórban van egy nő doki, akiről mindenki ódákat zeng, és egyszer én is hallottam, hogy beszélt egy betegével telefonon, hát nagyon szimpi volt. Kedves, aranyos.

Lola!

Feküdj, csak türelmesen, mennek a drukkok!! :wink:

Anitja!

Én is úgy hallottam, hogy ha már neked volt bárányhimlőd, akkor nincs baj, a pici sem fogja megkapni.

Boo!

Akkor tényleg szerencsés vagy, hogy ilyen a volt férjed, és a jelenlegi párod is így el tudja fogadni a helyzetet. Bár szerintem még mindig neki a legnehezebb. Ahogy így leírod, bízik benned, ami tök jó, de azért néha el is bizonytalanodik. Én tuti nem lennék a helyében azért (ha nem haragszol) annak ellenére, hogy nem vagyok féltékeny típus. :roll:

Anettoo!

Köszi a segítséget priviben! Mi volt a dokinál?

Én mindjárt el is indulok a védőnőhöz aztán ha lesz időm még akkor mesélek, hogy mi volt! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Nyuszi81!
Üdv a fedélzeten! :)



tabati!
Nincsen fűnyírónk. Hogy járt a szerencsétlen állat?

Kép
Kép
200907?
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: