Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ezennel megalakítom a zombik társaságát. Lehet csatlakozni, de a főzombi én leszek!

Mikegirl, nálunk is így kezdődött és már ott tartunk, hogy kb. 8- 1/2 9-től alszik 1/2 1-ig és utána kezdődik a móka, van hogy fél óránként kell neki a cici. Viszont nálunk tuti nem a páratartalom a ludas, mert nálunk az ellenkezője van. Ma éjszaka meg még hozzátársult egy f@sza kis fülfájás is, úgyhogy amíg babóka aludt én addig is kínlódtam. Most egy kicsit jobb, de nem százas.

Mandala, jobbulást nektek!

Ma nem megyek sehova, megpróbálok pihizni egy kicsit.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!
Egyre jobban úgy látom, hogy nekünk írtó nagy szerencsénk van Eszterkével!
Kb 10hetes kora óta este 10-11től rreggel kb 8-ig alszik egyfolytában. Ja és altatni sem kellett soha. Teljesen egyedül alszik el. Nagyon ritkán sír, van hogy napikig szinte egyáltalán. Teljesen jól elszórakoztatja magát a kiságyában. A nagyban csak akkor van ha játszunk. Soha nem töltötte velünk az ágyban az éjszakát, esetleg hétvégén sziesztázunk együtt.
Egy probláma talán hogy sajnos tejem szinte egyáltalán nem volt így 2 hetes kora óta tápszeres baba. Most pedig már eszik gyümölcsöt illetve zöldségpürét. Imádja!

Kriszti

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Sziasztok!

Kriszti, tényleg mintababátok van :) Hányszor eszik egy nap a kis Eszteretek? Az meg, hogy ritkán sír... no comment.

Párásító nekünk nincs, ahhoz nem tudok hozzászólni.

Mandala, továbbra is csodálom az erődet. Éjjel fél egykor meg még volt erőd babanetezni. Nem vagy semmi!!

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 

 
 

Szia Ági!
Eszterke egy nap 4*,5* eszik. Nem óriási adagokat, de a vdőnő szerint is teljesen normálisan fejlődik.
Most kb 5,4kg és 62-63cm. (2800gr, 51cm volt amikor született).
Mostanánban rászokott arra, hogy az egész öklét megpróbálja a szájába tenni. Ja és állandóan mozog, pörörg mászkál a hátéán a kiságyában. Nem csoda, hogy nem hízik! :P

Kriszti

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Jó reggelt!

Nem is tudom, hogy lemerjem-e írni, de Pocó manónak is csak két esetben van hangja, ha éhes vagy ha álmos.
Ha álmos mindig be kell tenni a kiságyba vagy nyugalomba helyezni és már alszik is. Akár magától is, de én persze simizem meg puszilgatom.
Az első pár hétben velem aludta az ágyba, de aztán ő igényelte, a kiságyát, csal ott aludt el rendesen.
Még nem alulsza végig az éjszakát, általában kel 2-kor és 5-kor, fél hét-hét között meg ébredés. De volt már olyan éjszakánk is amikor csak 4-kor kelt.
Most megalszik megint. Mi még eszünk 3 óránként, de nem sokat 140-160-at, de persze van amikor becsúszika 200, tegnap őedig 260 vol az esti termés :shock: Mégsem vagyunk dagik 5180gr volt tegnap este. Mondjuk napi 2-3 kakis pelusunk van:)

Párásítás, nekünk radiátora akasztható van, de így is kel és valamikor csak tényleg szomjas, mert 50ml iszik aztán szunya, de az éjszakai szörcsögés elmúlt nálunk is.

Csajok én elvagyok keseredve egy picit, edzek alig eszem, a kilók mégsem akarnak tőlem megszabadulni. Ok, rendben hogy ennyire jóban lettünk kilenc hónap alatt, de ideje lenne már távozniuk :oops: :oops: :oops:

Viki: Én fogok járni szentendrére babauszira, csak még nem vagyunk benne a korban:) Ha ven kedved csatlakozzatok?!NA???

Kép
kis pupu
 
 


Sziasztok :)
Reggel csöngettek -futár jött csomagot hozott.Bepillant a nappaliba ahol a lányok éppen a főzőműsort kommentálták...elmosolyodik...: De helyesek! Ikrek? :shock: -Brühühü :lol:
...egyépként pont a leg magic -omat hozta ezzel próbálok megszabadulni a hozzám is nagyon nagyon ragaszkodó feleslegemtől :)

Kép
Kép
panni7
 
 


Szia kis pupu!

Eszterke is igazán csak a saját kiságyában tud aludni!
Eszterke még kevesebbet eszik, mint Máté baba. Átlagban 120-140-et egy alkalommal! Néha ideges vagyok, hogy nem kellene-e többet ennie. Nem tudok, mit tenni bele nem tömhetem.

K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Krisztike neke hányszor eszik egy nap?
Mi:
2-kor ; 5-kor ( de ezek nem nagy mennyiségek 50-140 között); 8-kor; 11-kor 14-kor; 17-kor és végül lefekvéskor.

Kép
kis pupu
 
 


Kispupu: Van kedvünk :D Bár szerintem még szörnyen nézek ki fürdőruhában, de az legyen a legkevesebb :D Írok privit.

horvviki
 
 


Szia Kispupu!

Eszterke általában 5* eszik egy nap, kb. 8,11,14,17,22 van amikor ez elmászik 1/2 - 1 órát is! Ebből a 14 órás általában már zöldségpüré+tápszer a 17órás pedig gyümölcs.
Lehet, hogy nem teljesen "normális", d e mi általában este 1/2 10 10 körül fürdetjük a gyereket (Apa ilyenkor ér haza).

K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Kriszti: neked nem is kell éjszaka? hogy húzzátok ki 17-22-ig?
Mióta adsz neki mást is tápon kivül?Sajna mi is táposak vagyunk....

Viki várjuk a privit

Kép
kis pupu
 
 


Hello!

Hát én a babuszira a kismamfürdőrucimban fogok menni!:) az olyan jól takar! Én fogyás terén adtam magamnak 1 évet! Most -5 kg-nál járok! Apát sikerült rábeszélnem, hogy tegye magát szabaddá szerdán délelöttönként, hogy együtt tudjunk menni babauszira! De majd csak január közepétől...már nagyon várom!

Mikegirl: Sajna párásításban én sem vagyok profi! Csajoknál 59 %-os most a páratartalom. Régebben sokszor keltek éjjel még 2-3 évesen is inni, de most nem szoktak felkelni! Viszont Sebi is az utóbbi 2 hajnalban felkelt! Mondjuk nem volt fent csak 20 percet. Ő is szörcsög, de én úgy láttam, csak akkor ha több mint fél órát vagyunk a hidegben a levegőn....Persze egyáltalán nem biztos, hogy ettől van! Kép

Jajj mennem kell takarítani, félig már kész vagyok, most a seprűm keresem, mert ugye porszívót nem tudok kapcsolni...de nagyon nem találom!!! Érdekes! Hova tehettem? Kép

Mandala: Továbbra is le a kalappal elötted! Kávémennyiségben kezdelek utólérni!!! Napi 3-4-nél járok! De máshogy nem megy! :cry:

mamiblue
 
 


Kispupu!

Eszterke kb 10hetes kora óta átalussza az éjszakát! :D :D Kb. 2-3 nap alatt megszokta. Párszor felébredt úgy hajnali 4körül és csak teát kapott. Valószínűleg rákött, hogy ezért nem érdemes felkelni.
Van amikor felébred 6kötül (apa ekkor megy el otthonról), de a legtöbbször visszaalszik, ha pedig nem akkor is csendben nézelődik, és hagyja anyát pihenni :P
Nem tudom, hogy miért de valahogy így ált be , hogy délután 17-18óra körül eszik és utána simán kíbirja minimum 22óráig. Igaz ebből az időból legalább a felét átalussza.
Napközben meg van, hogy 2,5 órát is alig bír ki.

K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Nem tudtok olyan oldalt ahonnan karácsonyi dalokat lehet letölteni? Réka kinyírta a cd-t amin olyan jó dalok voltak :cry:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Na ide is eljutottam.
Az elmult két hetet esküszöm senkinek sem kívánom.!!!
A papámnak lett egy sikeres aranyere.Hashajtó,majd két napig lakástakarítás utána.3 nap szünet.oltás a picinek,nyűgosség.2 nap szünet papa aranyere eldurran,vér, lakástakarírás,falfestés,persze kórházjárat.2 nap szünet.23 éves fiamrosszúl lett, lakástak.. gondoltuk másnapos. Másnapra a 14 éves is rosszúl lett itt a nagy mennyiségű csoki fondüre gyanakodtunk,mert nem emlékeztem,hogy mondta volna,hogy kocsmába megy.Na lakástakarítás,mert eresztett alul felűl egy napig.3 szori ágynemű,ruhamosás,stb.Közben papa látogatás,aki semmire sem emlékszik,csak arra,hogy ellopták a rádióját,amit be sem vitt. Gyerek meggyógyul1 nap pihi, fellélegzünk,hogy egy kis nyugi.Na estére megkaptuk.A férjem,a 7 éves és én szó szerint egyszerre rohantunk,ki vödörbe,ki csapba ki a vc-re,kinek mi jutott.Egész éjszaka. Közben a picurit szórakoztani,mert őt k--ra nem érdekelte,hogy éppen majd le h...om.
Egyszer kétszer szerencsétlent szinte lehajítottuk az ágyra.DE Ő NEM KAPTA EL !!!!!
Végre meggyógyultunk,megyek bea kórházba,keresem az öreget, üres az ágya.Kérdezem a nővért, ő nem tudja,az osztályon nincs,hívja az orvost majd tájékoztat.itt már arra gondoltam,hogy egyszerűbb lenne meghalni.Senki nem tudja hol van.
Egy óra múlva kiderűlt,hogy a kardiológián,mert beültettek neki egy pacemakert, d ea vastagbéltükrözés az elmaradt.
Most itt tarok.Visszaolvasni nem fogok,bocsi.
tuza edit
 
 


Hú, Edit!
Tényleg durva 2 hét áll mögötted. De remélem, ennek ellensúlyozására, sokkal jobb napok köszöntenek majd rád...

Úgy látszik, Eszernek kellett volna neveznem Enikőt.... Az Eszterek sokkal nyugodtabbak. Az összehasonlítás kedvéért: Enikő ma üvöltve ébredt és kellett 10 perc, hogy megnyugodjon. Aztán a bent töltött másfél órán keresztül csaknem végig nyekergett, hacsak nem vettem az ölembe. (Közben Beninek volt egy 15 perces hisztije, mert nem akart felöltözni, végig torkaszakadtából üvöltött.) 2 órát sétáltunk és játszótereztünk, addig Enikő aludt. Hazatértünkkor azonnal felébredt és sírni kezdett. Szopi, sírás, ölbevétel, szopi folyt., utána 20 perc üvöltés, amíg a nagytesót megetettem (közben nem tudtam felvenni), ölbevétel, 5 perc játék a pihiszékben, sírás, nyüsszögés és most végre kidőlt...
Szóval, én hallom a hangját. Hozzátenném, hogy sokkal jobb és halkabb még így is, mint amilyen a bátyja volt babának... És előfordul, hogy 15-30 percen át elnézegeti a játékait. De ma nem ilyen nap van...

Mamám telefonál reggel: -Hű, melyik sír ennyire? -Mind a kettő... -Na, jó, akkor szia.

Ja, amúgy, nem a terpeszpelus miatt sír... Azt már hetek óta hordjuk. És tényleg nem fáj és nem kellemetlen, max. a mozgásban korlátozza kicsit. De inkább most, mint később. Én 5 hónapos koromtól 11 hónapos koromig Pavlik-hámban voltam, az sokkal durvábbnak hangzik. Persze, nem emlékszem :)

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Edit: Tényleg nem semmi amin keresztül mentettek, remélem mostmár minden ok lesz!

Lehet ma én is megpróbálkozom az éjszakai teázással, de ez valahol olyan kegyetlen......Vagy csak nekem?! :oops:

Ja az úszás, a kilók és a fürdőruha viszonyáról: Rajtam még van bőven plusz, sőt ha ez nem lenne elég tele van a hasam striákkal is. Viszont egy részes fürdőrucit nem veszek fel, kb. 6- 7 évesen volt rajtam utoljára:)

Tényleg valaki küzd még a striákkal? Mit lehet velük tenni?

Kép
kis pupu
 
 


Edit
Szebb napokat kívánok.....

Kis pupu
Nekem a jobban tejelő cickómon van. Állítólag ezek maguktól elhalványodnak.....na meg kenhetsz rá krémet. Nekem még maradt a Vichy-ből, amit a pocómra kentem terhesen. Én hülye arra nem gondoltam, hogy annyi tejem lesz, hogy szó szerint szétdurran az egyik cicim.
Egyrészes - akkor reménykedj, hogy Máté baba nem bikini szaggató :lol: :lol: :lol:

Sziszike
Hétvégén Ati költözik a szobájába. Aztán ha nem jön be, akkor legfeljebb vissza :)

mikegirl
 
 


Pupu!
Az én "anyai ösztöneim" vagy mik is tiltakoznak az éjszakai teázás ellen, inkább adok a kiscsajnak szopit, ahányszor csak akar (2-3), annyira nem vág földhöz az ébredés...

Csíkokkal tele van a hasam :cry: , és fogalmam sincs, lehet-e kezdeni vele valamit...

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Szerintem inkább maradok a tápinál....
Annyira rossz még van tejcsim , igaz nem sok, de nem adhatóm oda Pocónak a gyógyszerk miatt!!! :cry: :cry:

Striák, majd teszek fel képet a hasamról, engem nagyon elkeserít, pedig kentem én mindennel, de hát....... :cry: :oops: Genetika, de szép has helyett van Babóka!!! Hát nem megéri?! Dehogy nem!!!!

Kriszti, azt hittem, hogy az én párom sokat dolgozik és milyen rossz nekem, de láttom a te párod még később ér haza! Akkor én még boldog lehetek!!!

Kép
kis pupu
 
 


Kép
vidámkodunk pedig annyira fogzunk mint a fene

Kép
Kép
panni7
 
 


Edit hát nem irigyellek -hatalmas szerencse hogy a pici nem kapta el.
..én is tervezem hogy éjjel csak teát adok nekik -de aztán ez rendszerint borul és megetetem őket mégis -tudnillik kicsit aggódom hogy ha éhesek lesznek akkor még gyakrabban kelnek és ez a létszám miatt már így is kicsit húzós.
Franciska ismerős amit leírtál- ma csak a fénykép kedvéért mosolyogtak azóta megy a tandem nyüszi -tegnap már úgy voltam hogy kiszaladok én is vonyítani kicsit az erdőszélre.Viszont Bellonak úgy nézem áttört alul a fogacskája.. és még hátra van ebből pontosan 19 :?

Kép
Kép
panni7
 
 


Unoka kérdezi:
- Nagyi, nem láttad a tablettáimat? Az volt ráírva, hogy Extasy.
- Francba a tablettáiddal! Láttad a sárkányt a konyhában??!
*
A székely család fát szállít egy szekéren. Felborul a kocsi és maga alá temet mindenkit a fa. Kis idő múlva kimászik az apa és rágyújt. Egy óra múlva elő mászik a gyerek is és szintén rágyújt. Két óra múlva megszólal a
gyerek:

- Idesapám, anyámat nem szedjük ki a fa alól?

Mire az öreg:

-Minek? Úgyse dohányzik.
tuza edit
 
 


Egy vadász először viszi el a feleségét vadászni. Elmagyarázza mit hogyan kell, hogy töltse meg a fegyvert, hogy célozzon, ha lelő valamit, siessen oda, nehogy valamelyik másik vadász magának akarja a zsákmányt, stb. Különválnak, kis idö múlva lövést hall a felesége irányából. Elindul a hang irányába, majd meglátja a feleségét és egy másik vadászt egy tetem felett hangosan vitatkozni. Amikor közelebb ér, hallja, hogy a vadász ezt kiabálja:
- Oké, asszonyom, oké, megegyeztünk, ez a maga őze. Csak annyit engedjen meg, hogy levegyem róla a nyergemet.
tuza edit
 
 


Éjszaka egy fazon stoppol egy eléggé gyérforgalmú úton. Ráesteledik, az eső is zuhogni kezd, amikor meglát egy lassan felé közeledő fénycsóvát. A kocsi lassan mellé gurul és emberünk meg sem várva, hogy az megálljon, feltépi a jobb oldali ajtót és beugrik...

Megdöbbenve látja, hogy a kocsiban nem ül senki, de az lassan gurul tovább... Első megdöbbenéséből felocsúdva - arra gondolva, hogy itt legalább nem ázik - elnyújtózik az ülésen, és ekkor veszi észre, hogy az úton egy kanyarhoz közelednek. Még mielőtt a kormányhoz tudna nyúlni, megjelenik egy kéz és a kocsit a helyes irányba kormányozza, majd eltűnik.

Az emberünk köpni, nyelni nem tud a megdöbbenéstől, főleg, amikor a jelenet a következő kanyarnál megismétlődik, majd újra és újra, ahogy épp az útirány megkívánja. Végül elérkeznek egy benzinkúthoz, ahol a kocsi begördül a parkolóba...

A stoppos - aki ekkora már eléggé be van rezelve - félelmében meg sem várja, hogy a kocsi megálljon kipattan és berohan a töltőállomásra.

Megpillantja a pult mögött álldogáló kutast és éppen belekezdene az elképesztő rémtörténet elmesélésébe, amikor kinyílik az ajtó és belép két ázott férfi. Az egyik rápillantva odaszól a másiknak:

- Te!... Béla! Itt a csávókám, aki beugrott a kocsinkba és ott tespedt amig mi toltuk...
tuza edit
 
 


stria csik: Ilcsinek van egy jó kötőszövet regi kréme

mikegirl: eddig hol aludt Ati? lehet hogy a mostani fekhelye vmi vizér vagy egyéb parabigyo felett megy

Kép
sziszike77
 
 


Egy csinos szőke nő szállást kér a motelban. Teltház van és csak olyan szobát kap, amelyikben már három férfi lakik, de csak egyetlen ágy van. A három férfi alkut ajánl. - Felteszünk Önnek egy találós kérdést. Ha tud rá válaszolni, ön alszik az ágyban, de ha nem, akkor addig dugjuk magácskát, míg rá nem jön a megfejtésre. Oké? - Halljam a kérdést. - Kicsi, vörös, bozontos farkú erdei állatka. A fákon ugrál, és szereti a mogyorót... Reggel a szobapincér benyit a szobába, s azt látja, hogy két férfi félholtan fekszik az ágy mellett, a harmadik pedig döngeti a csajt veszettül és kétségbeesetten lihegi a fülébe: - MÓKUS B.......G!!! MONDD MÁR KI HOGY MÓKUS!!!!!!!
tuza edit
 
 


[quote="mamiblue"] írta:mamiblueKávémennyiségben kezdelek utólérni!!! Napi 3-4-nél járok! De máshogy nem megy! :cry:


Már nem kávézom... kb. egy hete. Azóta nem fáj a fejem (el ne kiabáljam), nem magas a vérnyomim, viszont kész rémség a reggeli felkelés.... hát, minden nem mehet egyszerre!

Ja, fél kettőkör feküdtem ám le, mert addigra lettem kész a dolgaimmal, főzés, sütés, gyerekek ágybahelyezése, kutyák etetése és igen, adtam időt magamnak arra is, hogy végigolvassalak titeket.

Édik a babucik!!! Gyönyörűek! Alig várom a tavaszt, akkor összefuthatnánk mi topicosok!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Megtörtént esetek:

"Fasza buli volt, anyám ír smst, hogy meghalt a papa, én végigbőgtem az éjszakát, és kiderült, hogy a pápa halt meg, csak anyám nem bír ékezetet írni...."

Réges-régen, a tv hőskorában esténként még a nők olvastak fel esti mese gyanánt. Egy alkalommal, teljesen váratlanul az utolsó pillanatban a bemondónő rosszul lett, és helyette az egyik férfi kollegát kérték fel a mesemondásra.
- Szervusztok, gyerekek! - köszönt illendően az ötvenhárom éves szakállas figura. - Fecske anyó vagyok... - folytatta, és a korabeli felvételen látszik, hogy az operatőr megbillenti a statívot a röhögéstől. A mesélő, nagydarab szakállas figura folytatta:
- ..és épp a tojásaimon ülök... - a korabeli kollegák szerint ekkor a hangosító, valamint az összes díszletes és kellékes halkan kiosont a folyosóra, majd összeesett a röhögéstől. Utolsónak az operatőr maradt, aki a következő mondat után hagyta el a stúdiót:
- ..és a fészekből kilóg a szép villás farkam...

Pécs, Nagy Lajos Gimnázium. Buszos osztálykirándulás keretében viszik a diákokat a kaposvári Csiky Gergely Színház, Dózsa György című színdarabjának előadására. Az út kb. 1.5 óra. Időben el is indulnak, ám a busz defektet kap és a szókimondó buszsofőrnek egy órájába telik kicserélni a kereket. Így már nem érnek oda iőben, csak amikor már javában folyik az el"oadás. Nosza, annyi baj legyen, a jegyek ki vannak fizetve, a helyek fenntartva, mind a negyven ember, élén sofőrünkkel megpróbálja laposkúszásban elfoglalni a székeket.Az előadásnak pont ebben a pillanatában ér a szövegkönyv ahhoz a részhez, amikor a jobbágysereget verbúváló Dózsa így kiált fel:
- Hol késtetek, Parasztok?
Mire hősünk magára véve a felszólítást, így vág vissza:
- Hát b....m az anyád, lerobbant a buszunk, te köcsög!!!

Beálltam egy zsúfolt parkolóba és leengedtem az ablakot, hogy a hátsó ülésen nyújtózkodó kutyusom kapjon elég levegőt. Nem akartam, hogy utánam induljon, megálltam hát a járdán és visszamutatva rá, határozottan azt mondtam:
- Ott maradsz! Érted?? Maradsz!
Egy közeli autó vezetője, látva, hogy szőke vagyok, csodálkozva végigmért, majd megszólalt:
- Csak be kell húznia a kéziféket!

Pesti utca. Rohan egy faszi mint egy őrült, utánna rohan egy rendőr. Előlép a tömegből a nap hőse és iszonyúan elgáncsolja a rohanó fickót. A rendőr erre ügyet sem vetve elrohan mellettük és felugrik az utolsó pillanatban a buszmegállóban épp indulni készülő buszra. A fickó is a buszhoz futott...

Zsúfolt busz. Egy csinos lány keresett valamit a pénztárcájában, mikor a busz éleset kanyarodott és az apró nagy része kiszóródott. A lány hirtelen mozdulattal leguggolt, hogy összeszedje, miközben egy igen-igen hangosat szellentett. Szegény, rákvörös arccal állt fel és nem mert senkire sem nézni.
A busz utasai szintén rákvörösek voltak az elfojtott röhögéstől, de mindenki moderálta magát és rezzenéstelen arccal bámult maga elé vagy ki az ablakon. Nem így egy szakadt hajléktalan, aki megszólal:
- Te kis fingós, ott még van egy forint.

Egyik nap az iskolában egy fényképész csoportképet készített az osztályról. A tanító néni megpróbálja rávenni a gyerekeket, mindenki vegyen a képből.
- Képzeljétek el, milyen jó lesz, ha majd felnőttök, előveszitek a képet és azt mondjátok, itt van Judit,ő orvos. Ez meg Gábor, ő autószerelő. Hátulról egy vékonyka hang:
- És itt a tanárnő, ő meg halott.

Egy fiatalember lázasan tanulja a szóbeli érettségi tételeket. Egy nappal az érettségi vizsga előtt riadtan konstatálja, hogy a történelem tételekre nem maradt ideje. "Mentsük, ami menthető!"- alapon EGY tételt azért megtanul, mégpedig a 13-as számút, ettől rögtön elmúlt a félelme. Másnap, amikor a 8-as számú történelem tételt húzta, egy hirtelen mozdulattal visszadugta a többi közé.
- Na-na fiatalember, mit művel? Hányas tételt húzta?
- A 13-ast, de szörnyen babonás vagyok, ezért ijedtemben visszadobtam.
- Ilyen nincs!!! Tessék, mondja csak el a 13-as tételt!
A fiatalember jelesre vizsgázott.

Egy michigani TV állomás bemondónője, miután mégsem esett az előző nap megjósolt hó, ezzel fordult a meteorológushoz:
- Nos Bob, hol van az a 20 centi, amit tegnap este ígértél?
Nem csak a fickónak, hanem a stáb felének is el kellett hagynia a
forgatás helyszínét, annyira röhögtek, a zavarba jött bemondónő pedig a jövőben kétszer is meggondolja, mielőtt beszél...

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Edit: Sokerőt Neked!

Mesi baba:
Kép

A csapat:
Kép

Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Hello!

Mandala: Nagyon jókat nevettünk apával így kora reggel, Köszi! Akkor nem utolértelek, hanem cseréltünk!
Megyek még ébredezni...

Szép nagy a kádotok, elfér a gyereksereg!:)

mamiblue
 
 


Jó reggelt!

Mandala:
nagyon szép a családod és köszi a reggeli mókaát!

Sziszike:kÖSZIKE, kipróbálom. Amúgy te a fahéj olajat milyen krémbe kevered, mert vettem én is :lol: :lol:

csajok nagyon jó ötlet a tavaszi topik tali :lol: :lol: Nem?

Kár volt tegnap bármit is írni ide, éjszaka keltünk fél 1-kor, 3-kor ( bár hamar vissz aludt) és három negyed 6-kor és utána már nem is nagyon aludt vissza, csak egyszer mellettem 20 percet.
És azóta most aludt vissza....

Tegnap négy után nem akart már aludni, ezért fél hétre már tiszta nyügi volt és nem lehetet vele mit kezdeni, aztán átlendült a ponton és kilenkor aludt el :oops: :oops:

Ja nem is meséltem szombaton kisfiam, ( új beceneve Hangyusz :lol: )úgy döntött nem a saját kádjában fürdik, hanem apával a nagykádban. Elkezdődőtt a pancsi, közben hatalmas kacagások. Én elmentem addig megcsinálni a kajcsit. Egyszer csak azt hallom: " Jaj, be le ne kakiljál a vízben". Majd a következő pillanatban: " Cica gyere, gyorsan....."Na Hangyuszkának sikerült bele kakantania a vízbe. Nem is keveset, mert egész nap nem volt kaki. Kikaptam a vízből, ami nem tetszet neki, mert még csak pár perce volt a vízbe. :lol: :lol: :lol:

Ma megyünk csavarogni, veszünk neki ezt azt :lol: Már úgy várom.

Tanácsot kérek: Milyen járókát érdemes venni?
Érdemes-e még kishintát venni neki?
van egy játszószpnyege de nem az igazi
( ajcisba kaptuk) érdemes még újat venni neki?


Szép napt mindnekinek!!!! :D

Kép
kis pupu
 
 


Sziasztok, lányok!

Robcsi,
örömmel csatlakozom a zombiklubhoz, pláne hogy igencsak nyűgös napokat élünk, nem tudom, miért. :( Az még hagyján, hogy éjszakánként ébredés van, holott már hetekig végigaludtuk, de tegnapelőtt kétszer is műszak volt, ami még sohasem fordult elő. Ma valamivel jobb volt a helyzet, "csak" fél 4-kor keltünk egyet enni, aztán meg 7-ig húztuk. Viszont megint elég ordítósak lettünk, holott már szépen kezdett múlni a pocifájás, és pár napja többször is van kaki, holott beálltunk egy ideje napi egyre. Sőt, tegnap sikerült zöldet is kakilnunk. Sabine, Betsy vagy bárki, akinek infója van. Szerintetek nem lehet a fokozottabb pocifájás meg pukizás + a zöld kaki a rotavírus elleni oltástól? A múlt szerdán kapta a második adagot, és végül is élő vírus van benne, nem?

Egyébként inkább nem szólok semmit, még mindig sokkal jobb a helyzet ordítás és alvás terén is, mint némelyeknél. Szegény Edit, a te esetedben meg aztán nem is tudom, mit szóljak. Mindenesetre szép tiszta lehet már a lakásotok. :lol:

Kis pupu,
a kádas sztorin nagyon jól mulattam - látom magam előtt, hogy nálunk is ugyanez zajlott volna hasonló esetben. :D

Mandala,
bűbájos a kádas kép! :)

A topiktali szupi ötlet, úgyis terveztük már pocakosan is, de végül nem jött össze. De jövőre legalább már a babákkal pótolhatjuk. :)

Megyek, mert letelt a délelőtti fél órás alvás. :)

italoman
 
 


Robcsi,
ha magyar karácsonyi dalokat szeretnél, olyat nem tudok, de van egy jó kis oldal, ahonnan egy csomó angol nyelvű dal letölthető: http://www.ilovewavs.com/
A bal oldali oszlopban egy kicsit lejjebb láthatók betűk szerint a karácsonyi dalok.
Megyek, üvöltünk. :(

italoman
 
 


Sziasztok!
http://egyszervolt.hu/ret/fomenu/index.html
ezt nézzétek meg! Szerintem tök jó!

KépKép
dudu_84
 
 


Sziasztok!

Mandala,köszönöm ezeket a jó kis poénokat.Egyből jó lett a kedvem.Olyan nyűgösen ébredtem,hogy apának is majd'leharaptam a fejét reggel :oops: .Persze ment a bocsi üzi :D .De olyan nem jó éjszakánk volt,rég csinált ilyet Zsófi.2:51-kor kegyetlen üvöltésre ébredtünk,szerintem rosszat álmodott.Mire visszaaludtam volna 3:30-kor enni kért a drágám.Na de utána kaki is volt,úgyhogy szerencsére teljesen felébredt,így 4:30-kor aludt vissza.De akkor is nyögött,mocorgott,úgyhogy a mai napon én is beállok a zombik táborába.

Ja és Mandala,nagyon szépek a gyerekeid :D !!

Kép
Kép
huni
 
 


Sziasztok!

Nekünk is nehéz hetünk van. Azért nem jelenkeztem mert kezdtem én a náthával, és persze átadtam Lilinek meg Apának is.
Szegény Lilit kétóránként porszívóztam, hát volt sírás... Ki volt merülve az egész család. Most már lassan túl vagyunk rajta. Szörcsög még, de már azért nem olyan szörnyű.

A topicos tali ötlet nagyon jó! Remélem meg is valósul! :wink:

Pupu, szerintem még most jön el igazán a hinta és a játszószőnyeg ideje! Mi is karira akarunk venni hintát.
Sziszike, Ti vettetek már ugye? Hol is vettétek és mennyiért?

Kép
nap12
 
 


nap, ajánlom ezt az oldalt, mi itt vettük :lol:
http://www.jatekfutar.hu/fisher_price.html
Én is csatlakozom a zombiklubhoz :? Ha 48 órából állna a nap, akkor sem végeznék :? Késöbb majd jövök :wink:
Panni honnan rendelted a leg magicet, mert egy csomó lehetőséget találtam. Mennyi volt?

Kép
mona76
 
 


Köszi, Mona! És melyiket vettétek?
Szereti Dani?

Kép
nap12
 
 


Sziasztok!

Mára kész vagyok. Szörnyű napom volt eddig :(

Fannit ma levittem a dokihoz reggel, mert egyre ritkábban kakil és semmi nem segit. Már megint több napja nem volt. Ő nem látott semmi gyanúsat, tanácstalan volt, hogy mi lehet a baj. A hasa nem kemény, eszik rendesen, alszik rendesen, nem nyügös. De mondta, hogy most már ne hagyjuk igy hétvégére, mert nem akarja hogy az ügyeleten kössünk ki, ezért menjünk be a Madarász utcai kórházba a sebészetre, és nézessük meg ott is.
Bementünk, hát ott megkakiltatták Fannit... (már bocsika). Valami hosszú eszközzel "felnyult" neki a doki és addig forgatta benne még Fanni végül kakilt. Közben magyarázott nekem , hogy mi lehet a baj. Valami olyasmit mondott, hogy szűkebb Fanni végbele (vagy nyilása???) és ki kell tágitani. Ezt minden nap a kisujjammal végezzem neki.... (tényleg bocsika), és majd egyszercsak fog majd tudni magától kakilni. Közben Fanni végig sirt, én próbáltam lefogni és nyugtatgatni. A végén megkérdeztem a dokit, amikor Fanni végre megnyugodott, hogy akkor mondja már el pontosan mi is a gond, és hogy mit tegyek. Erre fel azt mondta: "csak nem gondolja anyuka, hogy mégegyszer el fogom mondani??? már elmondtam, és ne csinálja ezt velem..." Na itt már elbőgtem magam. Mondtam neki, hogy a felét nem hallottam Fanni sirásától a másik felét meg azért nem mert nem tudtam rendesen oda koncentrálni, miközben szadizák a gyerekemet. Most tudnék figyelni... Na akkor 2 mondatban elmondta újra, és még meg mertem kérdezni, hogy a többi módszer (kamilla tea, édesköménytea, kúpozás...) akkor nem is használ? Erre megint: "már ezt is elmondtam...". Na ekkor már szó szerint bőgtem, és egyáltalán nem emlékszem mikor mondhatta el... Kijöttünk Fannival és nagyon gyorsan kimenekültünk onnan.

Csak sajnos most megint nem vagyok előrébb. hogy fog nekem Fanni megint kakilni? Már tiszta ideg vagyok. És egyvalamit nem értek. Az utobbi 2-3 hétben van ez a probléma, eddig nem volt, Eddig nem volt szűk neki? Ha eddig tudott magától, akkor most hogy hogy nem? De ezt már meg sem mertem kérdezni tőle. Ja, és mikor hazajöttünk, Fanni itthon jól összefo....ta még magát. Tehát akkor mégis megy magától vagy ez annak volt még az utó hatása?

A saját gyerekorvosunk meg szabadságon van, az se tudom kihez forduljak. Keresnem kéne egy gyereksebészt, aki még egyszer megnézni, és pontosan elmondja nekem, hogy mi a baj, és mi a teendő. Hétfői projektem ez lesz.

Bocsi, hogy hosszu voltam. De most kicsit ki vagyok ettől :( :( :(
Egyébként Fanni továbbra is jóevő, nem nyügös, őt egyáltalán nem zavarja.

horvviki
 
 


Sziasztok Csajok!!

Hát akkor én jól meghúzom magam.....ma fél 7-kor volt kelés. Volt ugyan éjjel 2x szopi, de este 9-től már szunya volt. Szóval így nem esik nehezemre :lol: :lol: Úgy látszik a rontás átment hozzátok....pedig én nem küldtem :lol:

A délelőtt hamar eltelt, egy picit segítettem a taki néninek. (Apától "kaptam", mondván, hogy ő hétközbe nem ér rá, hétvégén meg nincs kedve takarítani.) Aztán ahogy elment, szopi, irány a Tesco. Inkább én, mert így apát el tudom zavarni a Bricoba égősorért. Idén fel szeretném díszíteni a házat. (Eddig nem foglalkoztam vele, uccsó pillanatig dolgoztam, szóval örültem, hogy l.k volt a se..emen. :oops: ) Remélem girland is lesz. Mármint a bricoban ... :lol: :lol: :lol:

Viszont most nyeltem le az ebédem utolsó falatkáját. Ma még kell csinálnom Tiramisut, holnap du vendégeink lesznek, és ki kell vasalnom. Holnap csavargás, ebéd valahol máshol. Majd főzök vasárnap.

Édesek a gyerkőcök. Csak jelzem, hogy abban a kádban van még hely... :lol:

Sziszike
Ugyanott van az ágya, nem változott semmit. A hétvégi átközltöztetéstől apa vonakodik.... Egyébként megnézettük a szobákat annó...tényleg, elő is keresem a rajzot. Ez akkor volt, amikor apa beteg lett még annó. Lábra sem bírt állni, kétnaponta hordtam a kórházba, és mindig az volt, hogy egészséges, szervi baj nincs. Hát akkor fordultam ezekhez az emberekhez, mert már nem tudtam mire gondolni. Aztán kutakodtunk a Neten, és gyanítottuk már, hogy mi a baj: pánikbetegség. Egy orvos-természetgyógyász hozta rendbe egy év alatt. Nagyon durva volt, amin akkor keresztül mentem. Nem tud lábra állni, és azt mondják minden rendben, kezüket széttárták, ők nem tudnak mit csinálni....
Zenebölcsi? Milyen volt? Tetszett a csajszikádnak?
Tudod, mi inkább a sportra utazunk. Babaúszásból lesz úszás, apa beiratja majd 4 ávesen teremfocira, megtanítjuk teniszezni....aztán majd ő kiválasztja, hogy mit szeretne. Az is lehet, hogy jön egy x-dik ötlettel. :)

Rota II után nálunk nem volt semmi hasonló tünet. Dec 4-én lesz a harmadik, és a Streptococcus az uszi miatt.

Jut eszembe. Tesco - apának legalább így meg tudtam venni a Mikulás ajándékát. Két 30 centis virgács, egy piros szütyő, benne 1 kg konyakmeggy, és egy pirinyó télapó :lol: És megcsináltam a naptárt neki, az ötlet innen való. Saját maga által készített képekkel, Ikea-s keretben, és összegyűjtöttem az összes családi ünnepet. Szerintem nagyon király lett :oops: :)

mikegirl
 
 


Hello!

Viki: Szerintem nyugodj meg! Próbálkozz a többi módszerrel! Szerintem ennél a sebészetes megoldásnál még a leavolac is jobb, vagy ha otthon adsz neki kúpot!Én 2-szer adtam Sebinek és mind a 2-szer 12 órán belül kakilt tőle, mármint a leavolactól! Ez már a 4-5. napon volt.

Csajok nekünk nagyon bejött ez a homeopátiás kúp, fogzáskönnyítésre , nyugtalanságra! Viburcol a neve!

mamiblue
 
 


Mamiblue: 4 napon keresztül kapta minden este Fanni a Laevolac szirupot és nem volt hatása :( :( :( Tényleg mindent próbáltam már :( De azért köszi. Azért vagyok kétségbeesve, mert semmi nem segit. És ez a kisérletezgetés is megőrjit. Úgy sajnálom szegényt.

horvviki
 
 


Viki
Én is keresnék egy másik dokit, aki nem rest magyarázni.
Azt egyébként én sem értem, hogy eddig működött, nem volt szűk..... :shock: Sabine biztos tud valami okosat.

Topicos tali
ok, tavasszal. Kerti party. Mit szóltok?

mikegirl
 
 


Viki,
én is megkérdeznék más orvosokat is. Egyébként kb. hány naponta van neki kaki, ha nem piszkálják szegénykét? Nem lehet, hogy ő ilyen, és egyszerűen extra jól hasznosítja az anyatejet? Végül is azt mondod, kiegyensúlyozottnak és egészségesnek látszik. Persze lehet, hogy hülyeséget mondok. Szerintem kérdezz meg több dokit is, aztán vond le a végkövetkeztetést. Esetleg a Bethesdában is megpróbálhatnád, ott, azt hiszem, van hétvégi meg éjszakai ügyelet is, ha már nagyon nem bírnád.

italoman
 
 


Hello!

Viki: Ezt nem tudtam! :( Tudom milyen rossz lehet, mert SEbinek is ez volt! Rendbejött , szerintem sokat köszönhetünk a masszázsnak.

mamiblue
 
 


Jó reggelt!

Köszi csajok a tanácsokat.
Úgy döntöttem, nem adom fel a több módszert. Minden pelenkázáskor masszírozni fogom Fanni végbélnyilását, és kapja továbbra is az őszibaracklevet. Bár lehet, azért nem hat, mert Fanni keveset eszik belőle :shock: Aki ad gyümölcslevet már a babócájának, az mennyit ad neki? Egy nap egyszer? Uzsira vagy tízóraira? És mekkora adagot? Fanninak uzsira adom, de keveset eszik belőle. Sokszor kiköpi, kitolja a nyelvével, meg jó nagyokat fintorog tőle, és inkább befordul cicire. Szóval lehet kevés neki, amit kap, ezért nem hat. Ja, és mellette szerintetek adjam még a kamillateát cukorral is? Vagy a kettő együtt már sok?

Italoman: az utolsó 3 hétben van ez a probléma. De már egy hónapos kora óta szenvedünk vele. Egyre ritkább lett a kaki, de eddig ment magától. Kezdtük 3-4 nappal, aztán 4-5, majd 6-7 nap. De utsó 3 alkalommal már nem ment magától. 7 nap után 2esetben kapott kúpott, és az hatott, de most ennél a legutolsónál már a kúp sem jött be. És másfél hétig nem volt kaki, így mentünk le a dokihoz, aki végülis elküldött a gyereksebészetre. Persze másfél hétig nem ültem nyugodtan a seggemen, közben már 2x szóltam a dokinak, hogy nincs kaki, de mindig azt mondta, hogy ilyen jól hasznosítja a tejet, nem baj, nem kemény a hasa, majd lesz és még várjunk.

Topicos tali: nagyon jó ötlet :D :D :D Bár már tavasz lenne, és lehetne kerti partyzni. Már érzem is a számban a grill illatát :D :D :D De sajnos még a tél sem kezdődött el :( :( :(

horvviki
 
 


Na már kora reggel tiszta hülye vagyok. Nem a számban érzem a grill illatát, hanem az orromban :oops: :D Meghülyitett a kaki téma... bocsi csajok.

horvviki
 
 


Viki!
Szerintem is adj még 2 hetet magatoknak. Nem hiszem, hogy sebészi beavatkozást igényelne Fanni. Az egyik barátnőm kisfia dettó ezt csinálja. A legtöbb eddig 12 nap volt, amíg nem kakilt, de látszólag semmi baj nincs. És ténylegesen sincs. Ő is ad Botinak időnként enyhe hashajtót, illetve őszibaracklét, de így is csak heti 1 kaki van. Erre beálltak és így jó mindenkinek, ez van. Aztán majd biztosan ez is változik...

Ha nem akarja a gyümilét meginni, biztosan megvan rá az oka ( a tejcijobb :)) Kamillatea szerintem mehet, főleg, ha azt jobban megissza Fanni. Nem hiszem, hogy sok a kettő együtt...

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Viki
Keress egy orvost!
Lehet, hogy tényleg szűkület... de, hogy hol, milyen mértékű, azt egy alapos vizsgálattal lehet megállapítani!
Szűkület :arrow: kaka nem tud normálisan ürülni :arrow: pangás :arrow: egy idő után, ahogy a bélben a nyomás nő, kinyomódik, ehhez még hozzájön a pangó béltartalom folyóssága...
Sokszor össze lehet keverni az élettani székrekedéssel, ami anyatejes bébiknél elég gyakori...

Fanni hasát fájlalja? (összehúzódik, keservesen, élesen sír?)
Fejlődik rendesen?

És a korrekt vizsgálat után lehet megmondani, hogy mi a teendő...
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?