Új privát üzeneted érkezett!

Viki
Laevolac=Duphalac... szerintem már többször írtam, hogy kismamiknak, kisbabiknak a legjobb szer szorulásra...

Dudu
Gyerek vagy nő, vagy hízik... én néhány napot várnék a pótlással... inkább gyakrabban tenném cicire a bébit... pótlás inkább csökkentőleg hat a tejtermlésre...

Mikegirl
Ilyen kicsi babáknál természetes, hogy a gyomorszáj nem zár tökéletesen...
Vendég
 


sziasztok!
kÖSZI CSAJOK! én is úgy gondolom,hogy várok még vele mert egyenlőre hízik,csak kevesebbet mint eddig.és úgy gondolom,hogy amíg kiegyensúlyozott jókedvű és nem áll le a gyarapodása addig nem fogok neki adni semmit.
Sabine. biztos igazad van,mert hosszra most nagyon megugrott.1 hónap alatt nőtt 3,5 cm-t.
tegnapi éjszakánk nagyon rossz volt.éjjel 2-ig küzdöttünk.valószínű a szuri miatt.mértem a lázát is,de csak hőemelkedése volt és sajnos megint a dokira halgattam és nem adtam neki kúpot,pedig lehet hogy az volt a baj.remélem ma már visszatér minden a régi kerékvágásba és megint átalussza az éjszakát.
köszi mégegyszer mindenkinek!
PUSZI

KépKép
dudu_84
 
 


Mona,
nálunk is nagy üvöltés volt tegnap este, és csak fél 12-kor sikerült elaludnunk. Soha azelőtt nem volt még ilyen. Lehet, hogy valami van a levegőben? Cserébe legalább aludtunk reggel 6-ig, de azért fene tudja, ilyen áron nem szeretném... :(
„Megint annyi mindent szerettem volna, de mire leülök, elfelejtem Úristen, ez nagy gáz, ugye?” Ha ez így van, akkor szerintem itt a legtöbben gázosak vagyunk. :D

Mérlegpánik: egyre hálásabb vagyok a védőnőmnek, amiért megakadályozta, hogy mérleget vegyek vagy kölcsönözzek. Így nem parázom: kéthetente megmérik, rendesen fejlődik, és kész. Sőt, legközelebb már csak december közepén megyünk.

Mandala,
az a védőnő jobb is, ha már nincs ott. Remélem, pályát változtatott.
:twisted:

italoman
 
 

 
 

Na, kirohangáltam magam :) Mondanom sem kell, hogy a kondim a béka segge alatt :lol:

Képzeljétek, az előbb Ati bezabált. Már jó ideje alig evett: 80-90-110-120. Most meg 240!!!! :lol: És alig volt tejcibajszi :lol: (Tejcibajszi = bukás, amikor egész pofi meg minden csupa - csupa tej :lol: )

Ati köhög :cry: :cry: Száraz köhögése van. Tudtok valami praktikát? (Éjszaka 20 fokban alszunk.) Talán száraz lehet a levegő?

Mandala
Köszi a receptet!!!! Két nagy tököcske figyel a kamrában :lol: De azok még várhatnak. Holnap rétes lesz: túrós és meggyes :)

mikegirl
 
 


Rakok fel pár képet ha nem baj! Kép Anyával Kép Apával Kép Na mit szóltok mekkora hajam van? :) Kép De érdekes Kép De szeretek hintázni anya!

KépKép
dudu_84
 
 


Már nem tudom, kitől indultak az új vonalzók, de én is megirigyeltem. :)

Dudu,
édes kis hajas baba a pici! :)

italoman
 
 


dudu! nagyon jók a képek, szépek vagytok!

tényleg jók az új vonalzók!

itt annyi hó van, tök durva, felétek mi a helyzet? szerintem 10 centi körül van és folyamatosan esik!

a baba, nem akarom elkiabálni, de egy hete végigalussza az éjszakát! este 11kor eszik sokat és utána reggel 8kor :shock: na jó néha 4-5 körül van egy szpi de igy már én kelek előbb :wink:

remélem Karácsonyra is marad valami a hóból!

puszika Kép
nora80
 
 


én vettem mérleget anno, minden este fürdés előtt lemérem, de nem parázom a súlya miatt, mivel már bőven 7 kg felett van :D

Mikegirl: lehet hogy baromi fincsi lett a tejed a nagy futkározás után azért nyugodott meg Ati?


Este kiszúrtam a lányommal, mert 2kor kelt hogy éhes én meg adtam neki egy kis teát, meg a cumit és aludt is tovább 6ig. este fél 10től reggel 6ig. Szóval most fitt vagyok, de azért a szakdogám még mindig várat magára.

Dudu84: gyönyörű szép a lányod, hatalmas szemei vannak

Kép
sziszike77
 
 


Hello!

Nora: Itt egy szem hó sincs!:( De remélem, hogy karácsonyra itt is lesz! Jó lenne már egy nagyot szánkózni!

Dudu: Persze, hogy tehetsz fel képeket! Én imádok babaképeket nézegetni.:) Aranyosak vagytok, és nagyon klassz a kockátok is!:)


Kedves ismerősök!
Készült egy film, ami alkotóinak reménye szerint több ezer emberhez eljuthat így és talán sokak segítő kezet is nyújtanak majd!
Szavakkal leírni nem lehet, nézzétek meg a filmet.
http://www.lapi.hu/help
Ha csak továbbítod az üzenetet, már akkor is nagyon sokat tettél.
Köszönik a készítők!"


Ezt az iwiwen találtam az üzenőfalon!

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Dani aludt este 10-től reggel 5-ig :lol: Hűű de jó volt.
Itt szakad hó, már nagyon sok van, a kocsimon pedig még nincs téligumi :?
Az utcánk az cefet, ugyanis itt soha nem tisztitsák, mert csak 4 lakóház van, a többi nyaraló :roll: Talán azt gondolja a polgármester, hogy mi meg maradjunk a fenekünkön itthon :x
Na mindegy, azért remélem karácsonykor is lesz hó.
Dudú gyönyörű a kiscsaj, és micsoda haj :shock: :lol:

Kép
mona76
 
 


http://tundi30.blogol.hu/

Csajok, olvastátok?
Hát igazán hálát adok az istennek. Őket rettenetesen sajnálom, annyira sírtam, apa pedig bosszankodott, hogy ne olvassak ilyeneket.

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Itt semmi hó :( Általában nem szeretem ha esik a hó, mert a városban az csak lucsok lesz, és nehéz közlekedni. De most hogy Fanni miatt úgysem megyek kocsival sehova egyedül, így jó lenne egy kis hó...

Tegnap nálunk is végig aludta Fanni az éjszakát, 7-kor kelt fel. Már rég volt ilyen éjszakánk.

Annyit írtok a mérlegelésről, hogy már kicsit félve várom a holnapi napot, amikor kiderül Fanni mennyit hizott egy hónap alatt. Mert én olyan kis "vékonykának" látom most. Régebben sokkal husibb volt... Na majd holnap meglátjuk. A 2 hós oltáson volt 5070 gramm.

Tundi30 blogját én is elolvastam, szintén végig bőgtem, apa nálunk is jól leszúrt, hogy ne olvassak ilyeneket. És megtiltotta, hogy továbbra is olvassam. Nagyon nagyon sajnálom őket, és el sem tudom képzelni, hogy én mit tettem volna, és hogy viselném.

(Kaki gond nem oldodott meg. Amit eddig próbáltunk: torna, hasmasszirozás, kamillatea, őszibaracklé, Laevolac szirup - muszáj volt megpróbálni :( Holnap kúpozás lesz, ha ma sincs semmi. Még Sziszike Hipp-es teája van hátra...)

horvviki
 
 


Rövid körkép:

Hó itt sincs.
Ki vagyok tömve rétessel :lol:
Gardrób - bútort szerelünk.
Ati szunyál.
A szomorú történeteket nem bírom, depis leszek, bőgök, és halálra aggódom magam Atiért ezek nélkül is. Bármi ilyesmit látok-hallok, már vélem is látni a tüneteket....
Szép vasárnapot!!!

mikegirl
 
 


Én meg most azon aggódom, hogy olvastam ugye, hogy a Gesztesiék gyerek nem tudta oldalra fordítani a fejét hason...hát Sebi sem tudta most...na majd figyelem! Jobb félni mint megijedni!

Mona: Ebből én nem igazán tudtam kivenni, hogy mi is történt pontosan...De tényleg szörnyű ilyenket olvasni!

Igazából azért léptem be mert olvastam egy jó viccet és be akartam másolni, de azt hiszem majd kicsit később...

képeket apa még nem vitte be...:(

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Nem azért, hogy übereljek titeket... de Enikő tegnap (ma) fél 3-ig ordított, hacsak nem ráztam a seggét. Azt hiszem, a pocakja fájt. Úgyhogy KO. vagyok. Délelőtt az egész család kivonult a hóban ficánkolni (nálunk van 10-15 centis), aztán rendeltünk kaját (pedig akartam sütni palacsintát). Sajnos Beni nem akart elaludni, így nem tudom, nekem sikerült volna-e délután aludni...

Szomorú sztorikat én sem olvasok inkább. Mindig eszembe jut, hogy Enikőnek sem múlt sokon a dolog, pedig ő még koraszülött sem volt. És azt hiszem, így is túl sokat gondolok erre.

Súly: Enikő 20 dekát hízott 2 hét alatt. Ez majdnem kevés, de igazából nem izgulok emiatt, mert szerintem minden oké. (az ezelötti mérés többnapi nem kakilás után történt, sokat szopizik, sokat pisil, nem éhes...)

Szép délutánt, estét!

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok!

Tünde blogját... hogyis mondjam... szóval belelestem, mert azért kíváncsi az vagyok ám... de végül nem olvastam el. Gondolom egy bébi haláltusája és mennybemenetele a téma. Jesszus, én már direkt kerülöm az ilyen témákat, mert csak bőgnék folyton. Isten őrizzen! Épp elég volt átélnem a poklot 2002 nyarán!
Mamiblue, a filmet épp ezért már meg sem nyitottam.... :cry: , ne haragudj meg érte, kérlek!

Franciska: über-über... nálunk ez megy már egy hete! Pocakfájás és hasmenés.... :( Szerdán kéne oltásra vinnem, de sztem ebből semmi nem lesz. Na, majd orvos orvosovics megmondja a frankót!

Hasmenés: anno Encsinél mi a Nutrilon Low Lactose tászert kaptuk, Encsinek ízlett. Na, mondom ha ez ennyire ízlik a csajnak, maradunk ennél... szegény gyerek... de rájöttem, hogy miért nem kaksizik már egy hete.... :oops: Na, és akkor úgy döntöttem, hogy mégsem adom neki többet... hacsak nincs hasmenése.... :oops: És láss csodát.... jött is a kaksi ezerrel....

Ezt csak azért írtam, mert szó volt arról melyik tápi jó a hasmenésre. :D

Dudu: Lilike gyönyörű! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Dudu: nagyon aranyos Lilike, és micsoda hajzuhatag!

Lenne egy kérdésem, hátha valaki volt már ilyen szituációban, esetleg Szabina is tud információt adni. A sógornőm kisfiának (18 hónapos) a két felső középső foga lyukas, jövő héten viszi fogorvoshoz. Kérdés: mit tudnak vele kezdeni (mármint a fogakkal), hogy tudják rábírni, hogy nyitva tartsa a száját? Bárki bármilyen információval tud szolgálni annak nagyon örülnék és előre is köszönöm!

Nálunk egész nap az eső esett!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Hello!

Mandala: Ez most éppen így jött össze! 2 ilyen téma került fel! Megmondom őszintén én sem szivesen olvasok és nézek ilyeneket. Csak az emberben azért ott motoszkál, hogyha ő lenne ilyen helyzetben vajon a többi ember hogy reagálna...

Márkanyuka: Nekem Tildus egyik fogát már betömték, de jóval nagyobb volt már...nem is volt olyan régen , tehát 5 éves volt...fáj neki??? Mert az is lehet, hogy nem csinálnak vele semmit. Esetleg belefújnak és akkor nem érzi, talán könnyebben nyitva tartja a száját...de egyébként nem tudom. :roll:

Eső: Detto, egész nap esett....fúj!!!!

mamiblue
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a dícsérő szavakat,a lányom egészen pelepirult! :oops: :D

KépKép
dudu_84
 
 


Mamiblue: megnéztem az első két másodpercet és a nagy beteg de gyönyörű kisleányt láttam... nekem is van két gyönyörűséges leánykám... szóval nem bírtam tovább nézni. Valahogy az én kis Emesém fut elém ha ilyen képeket látok. Vessetek meg, tekintsetek érzéketlennek a téma iránt, de egyszerűen nem bírom végignézni! Így is épp elég nehéz volt, és így is azt a gyönyörű pici lányt látom magam előtt.... huh! Ennyi!

Márkanyuka: nem tudom... nálunk ha az orvos csak meg szeretné nézni Gergő torkát (ő most kb. akkora, mint a sógornőd kisfia), már az önmagában egy harc. Nem tiltakozik, (már kézzel-lábbal értem) csupán úgy összeszorítja a száját, hogy önmagában a behatolás, mint olyan is lehetetlenség!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok lányok

Dudu gyönyörű a kiscsajod :lol: :lol:

Bálint babónak vettem etetőszéket a hétvégén.Igazán jó vétel volt ,8000 ft.
És már élvezzük is: Kép
és mikulást is várjuk: Kép

Kép

Kép
jucu
 
 


Én ilyeneket nem szeretek olvasni...csak sírtam most is .... :? nagyon szomorú...............

Kép

Kép
jucu
 
 


Egyébként súlyra visszatérve most mi sem híztunk 2 hét alatt csak 10dkg.Pedig eszik a drágám,csak biztosan leszaladja a napi maratonnal. :lol: most vagyunk 6990gr....

Kép

Kép
jucu
 
 


Dudu, Jucu!

Nagyon szépek a kölykök. De hát ez nem is kérdés :) Itt mindenkinek olyan szép babócája van...

Azt hiszem tévedtem. Inkább fogfájásunk lesz, mert ma is van. Enikő gyakorlatilag az ébren töltött idejének 85%-át az ölünkben töltötte (és mászkálni kell vele folyamatosan), de még így is bírt nyekeregni...
Fél órája kapott 2 ml Nurofent (nem akarom rendszeresíteni persze...) + Dentinoxot a foginyére, utána kicsit megnyugodott és elaludt. Ma én is szeretnék aludni.

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Mandala,
dehogy vetünk meg, én sem bírom sem látni, sem olvasni a szörnyűségeket, pláne ha babákról van szó. :( Ez biztos struccpolitika, de ez van. Időnként így is pánikrohamok törnek rám, nehogy bármi baja essen ennek a drága picikének. Lehet, hogy túl sokáig kellett várnom rá, így parázós lettem. Rakjatok fel inkább minél több képet az édes és legfőképp egészséges kis porontyokról, azt szívesen elnézegetem. Gondolom, nem vagyok vele egyedül. :)

italoman
 
 


Persze megint elszóltam magam...
Még mindig ordibál, de már nem vagyok hajlandó cipelni. Az a baj, hogy rettentően kitartó a kisasszony. Lehet, hogy gonosz vagyok, de betettem a pihiszékében a kisszobába ordítozni. Remélem... áh, már remélni sem merek semmit...

Ildi!
Egy "szépruhás" kép: Kép

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Bocsi, ha valakinek rossz perceket okoztam. igérem nem teszek fel többet semmi ilyen linket!
Mandala: Igen ennél már sokkal szörnyűbb dolgokat láttam én is...szerintem ez a kislány meg fog gyógyulni...és ez tök szuper!

Jucu: Nagyon dögös ez a mikulás ruci! És csuda ügyesen ül a Bálint!

Franciska: :( Nekünk ordításra még a tükör szokott bejönni, megállunk elötte és rögtön elkezd dumálni "magának".

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Dudu kérdezte a szoptatás+mellétápi dolgot. Esztink 1 hónapos kora óta kap hozzátápit, de egyáltalán nem csappant a mellből-szopi kedve. Vettem Haberman etetőt, azt is szívni kell, mint a cicit.

Szépek a babók!

Hasmenésre mi smecta port + Normaflore cseppet kaptunk. 3-4 nap után már nem kellett.

Köhögés: Eszter is köhög néha, 2-3-szor egy nap. Én eddig nem törődtem vele, szerintem ez nem gond.

Mi ma délelőtt megyünk Dévény-tornára. Majd mesélek. Remélem, meg tudom tanulni 1-2 alkalom közben és itthon is tudjuk csinálni.

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Sziasztok Csajok!!

Látom nincs nagy forgalom :lol: :lol: :lol:
Randa szürke nap a mai.... :cry:

mikegirl
 
 


agnes, mi is habermannt használunk!! bejött! de sajna pár napja a kiscsaj csak elkezdett leszokni a cicimről. legalábbis ezt vettem észre...de csak a jobb cicimről....hiába próbálom kicselezni. de a habermanból is kiszívja seperc alatt. szóval, lehet eddig tartott a habi varázsa.... :) mindegy, még pár hétig úgyis lesz tejem, örülök,hogy eddig is tudtam szoptatni. :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk az oltásról. Fanni egy hang nélkül türte, sőt végig vigyorgott bent :D Én meg halálra izgultam magam előtte. Kár volt.
5620 gramm, és 62 cm. 600 grammot hizott egy hónap alatt.

Szóltam az orvosnak, hogy még mindig kinlódunk a kakival. Semmi nem hat. Megnézte, nem kemény Fanni hasa, és egy lázmérővel felnyúlt neki (bocsika) és megnézte, hogy van-e kaki. És nincs. Azt mondta, hiába kúpozom, lázmérőzöm, nem gyült össze neki még annyi, úgyhogy itt nem is lesz. De hogy nem baj, nincs semmi baja tőle, ne aggódjak. Minden szopi előtt pár korty cukros kamilla tea. Mással ne próbálkozzak. És ne adjak neki kúpot. Ne erőltessem a kakit. Ha hétvégéig se lenne, akkor telefonáljak azért neki, és megint megnézi. Nem erőltetném én ezt a témát, de hát ez már a 8. nap, hogy nincs semmi... Ja, és ha majd rendesen fog enni, akkor ez helyre áll neki. Az anyatejben nincs semmi rost, ezért nincs neki.

Mondtam neki azt is, hogy Fanni kb. 2 hete rendszeresen felébred éjjel, pedig előtte végig aludta az éjszakát. Azt mondta, valószinüleg csak szomjas. Párásítsunk neki a szobájában. Eddig is párásítottunk, de úgy hogy lefekvés előtt este kb. 2-3 órára bekapcsoltam, aztán mikor elaludt Fanni, kikapcsoltam. De akkor ma megpróbáljuk azt, hogy egész éjszaka megy. Hátha segít. Bár annyira nem zavar a felkelése, mert tényleg csak 10 percre kel fel. Kis szopi, aztán már alvás is vissza. Legtöbbször szopi alatt visszaalszik.

Most Fanni alszik, addig én kitakarítok. Remélem nem lázasodik be, a multkoritól sem volt lázas.

horvviki
 
 


Még rakok fel pár új képet a 3 hónapos Fanniról :D :D :D
Kép Anyja lánya Kép Kép

horvviki
 
 


Franciska

Kis édibébi fordosbodros kiscsajszika.Megértem a végső tetted:)én sem cipelném a véglatekig...


Fanni meg igaz fórumfüggő lesz.És mennyire hasonlít a fejformája Bálintéhoz :)
Az ő rucija is szupijupi:)
Neked már szeret hason lenni?

Judit

Köszi a dícséretet , de leghátsó lpozícióba volt döntve az etetőszék.Egyébként állandóan ülni akar ,csak nem engedem sokat.
Viszont a Halász Judit:vannak még rossz gyerekek dalát baromira szereti,ma elaludt amikor énekeltem :lol:

Dimet

[quote]agnes, mi is habermannt használunk!! bejött! de sajna pár napja a kiscsaj csak elkezdett leszokni a cicimről. legalábbis ezt vettem észre...de csak a jobb cicimről....hiába próbálom kicselezni. de a habermanból is kiszívja seperc alatt. szóval, lehet eddig tartott a habi varázsa.... mindegy, még pár hétig úgyis lesz tejem, örülök,hogy eddig is tudtam szoptatni.
--------------------------------------------------------------------------------
igazad van teljesen.

gyorsan iszom egy kávét

Kép

Kép
jucu
 
 


Viki!
Aranyos Fanni baba :)

Judit!
Köszi a tükrös ötletet, de sokáig nem jött volna be... ugyanis tegnap (ma) is hajnali 1-ig bírta nyomni a szirénázást a pici lány. Végül átcuccoltam az ágynemümet a kisszobába és lefeküdtem mellé, hátha elalszunk, de még így is sírdogált 1 órát. Sajnálom szegényt, de magamat is :) Most bezzeg már vagy fél órája nézelődik a tesó ágyában...

Kösz Jucu a megértést...

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Szebbnél szebb babák!!! :)

Viki
Pont ma mondtam apának, hogy szerintem Ati szomjas éjszaka. Én is állandóan iszom. Állítólag jó a páratartalom a szobában, de én nem hiszek annak a mérőnek...... 48% körül mutatja, és mellette egy röhögő fej. Szerintem sz@r.

Képzeljétek, időnként megjelenik egy kis púp a járókában. Ati popija a mennyekben :lol: :lol: De forogni még nem tud a kis drága.

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Még élek, de csak alig.
Nagyon le vagyok maradva, úgyhogy megpróbálok visszaolvasni.

Csók

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Megvolt a torna, végigmasszírozták a kiscsajt. Tűrte ám, aztán amikor forgolódtunk hasról hátra és vissza, az már nem volt olyan fincsi. 1 hét múlva megint megyünk.

itt egy kép is:
Kép

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Na, itt vagyok.

Röviden, alvóka nálunk is elromlott. Hajnal 4-től állandóan bántják a pukik és csak a cici nyugtatja meg. (egyébként most is üvölt, de már totál kész vagyok, eddig órákig elvolt magába, most meg 10 percet se bír ki).
Múlt héten már vettem egy sportkocsit, mert csak babakocsiban hajlandó elaludni, nem jó a játszószőnyeg, a pihiszék semmi.
A nagyobbik mindent csinál, csak azt nem amit mondok neki. Délután 1-kor elküldöm aludni, hogy még a kicsivel le tudjunk menni sétálni, de amikor még 1/2 3-kor se alszik már üvöltök vele. Ha meg nem alszik ilyenkor, tiszta hülye este.

Na, megjöttem aztán leoffolom a topikot :(

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Márkanyuka
Ha másként nem megy, akkor felületes altatásban el kell látni azokat a lukas fogacskákat! Nagyon nagy baj lehet belőle!

Bébibabik gyönyörűek :lol:
Vendég
 


Kép

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


Hello!

Jucu: Sebinek a sombere, sombere somvesző a kedvence...:)

Sabine: Mi baj lehet a lyukas fogakból? Én olyan sok gyereknek látom, hogy elöl fekete a foga és nem csinálnak vele semmit!Mondjuk én rögtön betömettem Tildusnak, hogy nehogy tovább lyukadjon...

Ági: Lehet, hogy már írtad, csak én maradtam le róla, hogy miért kell tornára járnotok!?

Ma ilyen kiváncsi vagyok!:)

Babák édesek!

Én megyek most az enyimhez!:)

mamiblue
 
 


Robcsi!
Teljesen átérzem a helyzetedet! Mi is így vagyunk valahogy... annyi különbséggel, hogy a nagy le sem fekszik egyáltalán délután. Meg pl. szopizáskor odajön mellénk és ugrál az ágyon v. a fotel karfáján v. sikitozik... rengeteg dolgot ki tud találni, amiről tudja, hogy éppen pont azt nem kéne :shock:
Pár hónap v. év és tökjól ellesznek együtt állítólag...

Sabine
Olyan nagyfiúsak már a srácok! Hihetetlen. Nagyon szépek :)

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Mamiblue


A fog eredetű gyulladások egyfajta folyamatot alkotnak, ha a gyulladás súlyosbodik, a gyulladásos folyamatok így haladnak előre:

1. A fogbél gyulladását a fogszuvasodás mélyre terjedése váltja ki. (a fogbél gyulladása fájdalmas.) A gyulladás a fogbél elhalását idézheti elő. (Az elhalt fogbelű fog nem fájdalmas, mivel abban az idegszál már „nem él”.)
2. A gyulladás a fog gyökércsúcsán keresztül a gyulladás (tulajdonképpen a baktériumok) a gyökércsúcs körüli szövetekre terjed. Ilyenkor a fog nyomásra és kopogtatásra érzékeny.
3. A gyulladás a csontban kétféleképpen viselkedhet: kitör a csontfelszín felé, és ekkor csonthártyagyulladás jön létre; a csontvelőben marad, és csontvelőgyulladást generál. A csonthártyagyulladás képe ijesztő lehet a nagymértékű feldagadás miatt. Azt, amikor ez a feldagadás tályoggá változik, vagyis belsejét genny tölti ki, beolvadásnak nevezzük. Utóbbi bár nem gusztusos, de mégis igen kedvező folyamat, a gyógyulás fontos jele (a szervezet legyőzi a gyulladásos jelenséget és elhatárolja azt). A beolvadást meleg borogatással lehet elősegíteni (figyelem, nem hűtéssel!). A beolvadás után a tályogot meg kell nyitni, hogy a benne levő gennyet le lehessen „ereszteni”. A csontvelőgyulladás akkor jön létre, ha a gyulladásos folyamat nem tör át a csontfelszín felé, hanem ellenkezőleg, a csontban marad. Kezelése nehezebb, és következménye is messzebb hatóak, mint a csonthártyagyulladásé.
4. A gyulladás a lágyszövetekben halad tovább. Tályog vagy a nyaki szövetközi réseken keresztül terjedő súlyos gyulladásos folyamat indul el.


Akár életveszélyes állapot is kialakulhat!!!!!!!!!
Vendég
 


Igen, igen, sok szép babakép, ezt már csípem! Csodálatosak a kis jól öltözött csöppségek! :D

Viki,
látom, nálatok is már tévé- és számítógépfüggő a gyerek... :lol:

Franciska,
nem irigyellek, én már biztos roncs lennék testileg-lelkileg az éjszakába nyúló sírásoktól. Szegény picike, drukkolok, hogy hamar elmúljon ez az időszaka. :(

Robcsi,
téged sem irigyellek a kettős műszakért. :roll:

Sabine,
nagyon édesek a fiúk, csak tudnám, melyik közülük Felipe, és melyik Valentin! :lol:

italoman
 
 


Jó reggelt! Akkor megnyitom a napot :)

Dévényre azért járunk, mert Esztinek enyhe nyaki hypotoniája van. Heti 1× megyünk csak, meg itthon is bohóckodunk a dologgal. Tegnap este is már csináltuk a hátról-hasra-hátra fordulást, könyökölést, meg azt mondták, hogy hintáztassuk minél többet.

Szegény éjszakázó Anyucik. Akkor én nagyon meghúzom magam, hogy lefekvés után 1-2-szer még be kell menni cumit visszaadni :oops:

Szabina, boldog hófordulót! Nagyon édesek a fiúk. Van még szabad préda közülük Esztinek? :)

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


teszek már fel én is egy képet. igaz ez 2 hete készült.
én tegnap 45 percet altattam a csajszit. annyira nyűgös volt. de végül negyed 10kor elaludt, fél 7ig.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1195541235.6799.jpg[/img] szempillakirálylány [/img]

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Jó reggelt!!!

Persze a reggel 1/2 6-kor kezdődött, csak most jutottam el idáig.
Ati már alszik, én meg gyors írok pár sort, aztán szaladok mosni.
A mai nap át kell szegénykét programozni :( Sajna az uszi pont szopi időben van.....úgyhogy ma elsőként módosítjuk a szopi időpontokat. Izgulok a holnap miatt. Jól jön-e ki a szopi időpont, tetszeni fog-e neki ez az egész, jól szuperál-e az uszópelus......olyan szinten parázok, hogy csak na.....

Sziszike
Milyen uszópelust vettél? Nekünk Huggies van. Nincs nagyon szezonja, szóval nem nagyon lehetett válogatni......
A Mc Donalds után hányadik lámpánál kell balra fordulni?

Rossz fogak - szájápolás
Sabine, a köztudatban él az is - jól vagy rosszul nem tudom, hogy ha rossz a tejfogacska, és nincs betömve, akkor az az igazi fogra is hatással lesz...
Van az az ujjra húzható fogkefe piciknek. Érdemes azt már a fozgáskor elkezdeni használni? Ínymasszírozás céljából.....talán segít...... :?:

Talán emlékeztek, hogy egy időben én (is) jöttem azzal, hogy nincs kaki. Hát most kaki - szaporulat van :lol: (Remélem nem betegség!!!!) Tegnap 2x, plusz hajnalban még egy kakis pelus.. :shock: Ati eddig egy héten kétszer kakilt. Egy nagyot, és egy kicsit. Ha az intenzitás ma is marad, akkor elugrunk a dokihoz, déltől van rendelés.

Infacolt már abbahagytuk, és úgy látom megy a rotyogás, kaki, büfi nélküle is. Hasfájást eddig nem tapasztaltam, remélem nem is fogok - kopp,kopp,kopp.

mikegirl
 
 


Sziasztok!

A ti babóitok napközben mennyit alszanak? Az enyém délelőtt gyakorlatilag semmit, délután meg változó, ha tudunk sétálni a babakocsiban sokat alszik (tegnap pl. 2,5 órát) meg mondjuk még 1 fél órát aztán annyi.
Mi a fürdésnek 7-1/4 8 körül állunk neki és attól függ, hogy mennyire fáradt 1/2 8 3/4 8-ra végzünk, utána kaja és legkésőbb 1/2 9-kor alszik.

Tegnap úgy csináltam, mint Micimackó, mondtam, hogy gondolj, gondolj. És eszembe jutott, hogy abban a topikban ahová Rékával írtam, ott is 3 hónapos korban kezdődtek nagyon sok babánál az alvásgondok. Mivel ezek a problémák általában mindegyiknél a 3 hós oltás után jöttek ki, mi akkor arra fogtuk. De mi még csak ma fogjuk megkapni. Tehát én nem foghatom erre. Valószínűleg ez valami életkori sajátosság ami ugye majd előbb-utóbb el fog múlni.

Fogzás: a múltor olvastam egy másik topikban egy gyógynövényekből álló fogzáskönnyítőről, ha jól emlékszem Gengigel a neve, akkor megnéztem a neten azt hiszem 1700 Ft körül van, ez állítólag anyatej ízű. Én Rékánál a Dentinox-ot használtam, de azt csak 2*-3* lehet egy nap a lidokaintartalma miatt. Én inkább csak éjszaka használtam és amint be lett kenve az ínye már csönd is lett és aludt tovább.
(egyszer fájt sógorom foga, pont abban az időszakban amikor nálunk is nagy fogzás volt. bekentük az ínyét dentinoxal és totál leérzéstelenítette neki. utána elment és vett magának a patikában :) )

Szabina, boldog hófordulót. Milyen fura, hogy nemrég még azt vártuk, hogy kibújjanak a pocakból, most meg már 4 hónaposak.
Nagyon helyes fiaid vannak :)

Dimet, a te lánykád is nagyon édes.

Franciska, őszinte elismerésem az idegeidért. Én nem tudnám tutujgatni hajnalokig a kis seggét az biztos. Mivel az enyém kiscsaj is csak babakocsiban hajlandó aludni, vettem egy sportkocsit és napközben most abban legalább elalszik. Ezt még nem próbáltad, hogy babakocsiban elaltatni este?
Réka mindig azt mondja, hogy nem álmos. Akkor jönnek a kifogások, hogy éhes, szomjas, pisilni kell, kakilni kell stb. Aztán ha végre elalszik lenyom sokszor 2-2,5 órát is. Na persze, ő nem álmos és fáradt azért alszik ennyit.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


mikegirl:
én is annyira izgulok az úszás miatt, mintha engem tanitanának :D A párom is mondta tegnap este hogy mennyire rávan izgulva és mi lesz, meg hogy mennyire várja.
Mi babylove-os pelust vettünk a csajokkal a DM-ben, mert ott meg csak az volt :D

A meki után még messzi van az úszás, inkább ott talizunk megint a mekinél mondjuk 13.20 kor oxi?

De persze addig még telon dumcsi

most elmegyünk sétálni az úszótársaimmal :D mert király idő van.

Kép
sziszike77
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?