Új privát üzeneted érkezett!

Kismanó, csodállak a kitartásodért! Én is ezen a héten próbálkozom: minden etetésnél mellre fogom tenni Áront, de utána adok neki tápot. Lehet az lenne az igazi, ha nem kapna, akkor még többet szopizna, de valahogy azt nem akarom. :(

Tabati, én nem kapkodom fel, de nem is hagyom sírni. Szerintem az a lényeg, hogy rájöjj miért sír, és segíts neki. Ha Áron úgy sír, hogy valami baja van: éhes, fáj a pocakja, akkor segítek neki, nem hagyom. Ha csak nyöszörög, akkor hagyom egy kicsit (1-2 percet) és ő általában magától megnyugszik. Ha nem akkor megsimizem, cumit rakok a szájába, de csak a legvégső esetben veszem fel.

Sírni nem jó hagyni, hiszen ő így kommunikál. Pláne hasfájás esetén, mikor ő azt jelzi, hogy valami baja van.
De ha pl. lefekvésnél nyöszörög, akkor tényleg nem kell felkapkodni, hiszen valószínű, hogy ő is csak nyugtatgatja magát.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Tabati, én is Kissmanó ötletét javasolnám, érdemes lenne megkérdezned egy szoptatási tanácsadót, biztosan tud segíteni! http://www.lll.hu/telefon

Kép
Kép
evicuska
 
 


Noémi: Grétinél én is fejtem ezerrel mint ahogy Tabati akarja. Lánykám nem volt partner a szopiban. Neki vagy jött, vagy nyalakodással nem érte be. Kisfiam még (kopp-kopp-kopp) partner abban, hogy sűrű cicizést elfogadja. Tehát gyerekfüggő is ez a sűrű szopis dolog.
S nekem azért ezt elhitetitek, hisz amennyit megtettem a lányom minél további anyatejezéséért, nem sok anyának lett volna türelme hozzá. Most is úgy vagyok vele, hogy ameddig megy, addig csinálom.
Cumisüveget eddig 3x kapott, hát fél decit ha kitett a 3 alkalom összesen. Lehet még ezért küzdünk, ha nem, akkor nem bíztos kivitelezhető lenne.
S egy 2 éves mellett, meg még 2 másik nagytesó, ha indul a tanév, nem tudom mire megyünk. Mert annyit fejni nem fogok tudni. Az képtelenség lesz a kis örökmozgómmal.

Kép
kissmanó
 
 

 
 

Igen, Kismanó - Áron is így van. Ha nem jön semmi, begurul. Szóval ő sem az a szopizunk, akkor is ha semmi nem jön fajta. Néha van türelme, de ritkán.

Most azért gondoltam, hogy 3 óránként mellre teszem, hátha ezáltal több lesz. De csak a jobb ciciről beszélek, a balban már semmi sincs. (ha ráteszem a fejőgépet 5-10 ml. jön, de pl Áron már be sem kapja nagyon)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Köszi lányok a tanácsokat, és egyáltalán nem veszem tolakodásnak, hisz ezért írtam le ide, hátha valakinek van még valami jó ötlete. Meghallgatom és kipróbálom amit úgy látom sikerülhet.

Kissmanó!

Sajnos a szopi egyelőre tényleg nem megy, mert nagyon félek attól a sebtől. De a fejést nem adom fel, még a gépi fejőtől sem zárkózom el, csak előbb gyógyuljon ez a sebesedés előtti állapot. A fejéstől is ugyanúgy termelődik a tej nem? Vagy a szopitól jobban? (persze ha tudnám, hogy Noé rendesen kiszívja, de ez sem bizti, így szerintem most tényleg a fejés a jobb, mert azt én tudom, hogy csontra kifejem)

Noémi!

És a "jó" melledből mennyit szokott enni Áron?

Evicuska!

Már én is gondolkodtam ezen a szoptatási tanácsadón, csak nehezen veszem rá magam, mert nem nagyon tudom elképzelni, hogy telefonba érdemi tanácsot tudnak adni. Elmenni meg egyelőre nem nagyon tudunk...de talán mégis ráveszem magam, hátha lesz valaki elszánt és kijön hozzánk...nem is tudom hogy működik ez...

A másik témában is köszi a tanácsokat. Én is így gondolom, de mivel itt is kapom sorra a jótanácsokat, elbizonytalanodtam... :oops: Ismerősöm mondta, hogy hagyni kell sírni, mert ők is így rontották el, a kisebbik gyerekük sokkal önállóbb lett, mert ott már "jól" csinálták. Állítólag anyuci ott ült a kiságy mellett és sírt a babával, de nem vette fel, nehogy elrontsa... :roll: Másik ismerősöm meg pont a Suttogóra hivatkozott, hogy nézni kell az órát, és hihetetlen, mert azt hiszed már fél órája sír, pedig csak 5 perce, ami nem gáz. Hát én addig is nehezen bírom.
Kissmanó!
Azt én is szoktam csinálni, amit írtál, nem nagyon válik be, de én is mindig így kezdem. Már csak azért is, mert fejek és azt muszáj, gyerekkel a kezemben meg nem megy. :lol: Néha anyósomnak adom, de ha pl. főz, vagy ilyesmi, nem zavarom. Akkor jön a "játék" . :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati: nyugodtan hívj fel egyet, én is ezt tettem amikor begyulladt és most is amikor azt hittem hogy fogy aztán mégse...tökjól telefonban elmondják mia szitu vagy van valaki a közeledben...

Kép
Kép
mniki84
 
 


http://alexandrabig.spaces.live.com/Blo ... 5352.entry

ezt olvastátok, nem semmi...pff el sem tudom képzelni...

Kép
Kép
mniki84
 
 


Én Zalánnál nem telefonáltam, és igaz, hogy tudtam szoptatni, de csak bimbóvédővel. Biztos hogy tudtak volna nekem is segíteni, de én is besz.ri voltam. Én úgy tudom, hogy van olyan tanácsadó aki házhoz is megy, azt hiszem a májusi topikban valaki ajánlotta valakinek :) na ezt szépen leírtam :lol:

Nekem a sírni hagyás nem nagyon megy. Zalánnal próbálkoztunk egyszer, hagytuk fél órán át üvölteni, de nem hagyta abba. Mondjuk akkor már 7-8 hónapos volt.

Kép
Kép
evicuska
 
 


Hü, Niki, elég bizarr ez a cikk :shock:

Siràs: hàt tényleg probàra teszi az Anyukàt a babasiràs: vagy azért, mert annyira idegesitöen-lihegve hisztizik, vegyem fel, vagy mert a szivem szakad meg, lecsücsöritett szàjàval, olyan édes. Persze hasfàjàskor azonnal felveszem és hurcolàszom magammal. Ilyenkor jo lenne egy hordozokendo, bàr h abban is sir, elég nehéz lenne kihalàszni...
Apropo, màr kérdeztem, de hàtha nem vettétek észre: van ötletetek olyan bababoltra, ahol hordozokendoket lehet venni, föleg Bp-en?
preta
 
 


http://hordozo.hu
itt lehet kölcsönözni...ki tudja lehet oda is lehet menni kipróbálni...

meg a Liliputi babaolt talán

Kép
Kép
mniki84
 
 



Kép
Kép
mniki84
 
 


Evicuska!

Nekem bimbóvédővel is sebesre szívta... :roll:

Preta!

Mindenképp kendőt szeretnél? Mert itt hirdette egy lány, hogy mei tait készít, az kötős kenguru és arról is sok jót hallottam. Vele is felveheted a kapcsolatot, biztos ő is megengedi, hogy kipróbáld.

Egyik fejésnél már 30at is sikerült. :D Bár most megint csak 20at... :roll: Ja! Felhívok egy tanácsadót, s mire elmesélem a kálváriám, lemegy a nap. :lol: Lehet, előtte le kéne írnom, hogy ne bonyolítsam túl a dolgokat. :lol:

Képzeljétek már mi is kinőttünk 2 rucit, és ma váltottunk az újszülött pelenkáról 2-esre. Bár a Huggies meg a babylove-osból még jó az 1es, csak nálunk Rossmann van közel, a rossmanosból meg már pici az újszülött. A huggies nagyon bevált, a babyloveban meg többször volt baleset... :roll:

Cosmo!

Köszi a cumisüveg tippet, ma már tomeeból szívta. tetszik az üveg, bár nekem nem ilyen a mellbimbóm :lol: , de talán nem dől annyira belőle a tej, mint az előzőből. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


látod tabati nem szabad feladni...menni fog...
én most a fejés abbahagyását tervezem...unom, ideges vagyok miatta, túl sok a tejcsi, eltenni nagyon nem akarok, tesóm Julcsija meg lassan hozzátáplálódik...azokat a fél órákat meg el tudnám tölteni mással...pl dumálással a gyerökkel.

mi már Pampers Active baby 3ast használunk...bár ezt is úgy tele tudja rakni hogy ihajjj

és tegnap 5,88 kg volt, és 66 centi... :shock:

Kép
Kép
mniki84
 
 


Sziasztok!

Kicsi lányom durmol, a nagyot meg útnak indítottam a keresztanyukájával és az unokatesójával Pestre.
Én ma megyek 6 hetes kontrollra, Bogi pedig az egy hós szűrésen (amivel igazából egy hetet csúsztunk) 5520 gramm és 58 cm volt.
Az mitől függ, h csinálnak-e a 6 hetes babáknál hasi UH-t? Nekünk csak csípőszűrés van, de már annyian kérdezték, h hogyhogy nem kell mennünk UH-kontrollra.
Ma végre kicsit lehűlt a levegő, felüdülés az elmúlt napok őrült kánikulái után. Szegény Bogicám is úgy tud izzadni, csupa víz a ruhája meg verejtékezik a homloka.

Kép
Kép
mimmi
 
 


Hűűűűű Niki, 66 cm??????? Az nem gyenge!!!!!!!

Kép
Kép
mimmi
 
 


Sziasztok!

Nálunk egyáltalán nincs uh szűrés. Se csípő, se hasi, se koponya. Csak akkor küld el a gyerekorvos, ha úgy látja, hogy valami baj van.

Preta: esetleg érdemes elmenni a mamamik klubjába, most szombaton lesz a következő, meg lehet fogdosni, ki lehet próbálni többféle hordozóeszközt, nem csak kendőket. És ott lehet venni is. Használtan is, újonnan is. De lesz majd szeptember 20. és 27. között babahordozó hét, minden nap lesznek tanácsadók, meg lehet nézni, ki lehet próbálni majd ott is a hordozókat.

Tabati: a mei tai inkább már 3-4 hónapos kortól van, a legeslegjobb a kendő a piciknél.

Kép
Kép
evicuska
 
 


Ez a lótuszos izé nem vmi kacsa?? Azért ez már sok(k)...

Tabati
,szegény, kitartás! Igazi hős vagy, hogy ezt mind kibírod!

Manó, te jobban vagy már?

Én már annyi helyről hallottam, hogy nem szabad a babákat sírni hagyni, hogy nem is hagyom. A kisbabát vszínű még nem lehet elrontani, hiszen, amint Noémi is írta, így kommunikál. És állítólag később sokkal bátrabb lesz, és hamarabb önállósodik, mint akit hagynak bömbölni. Remélem, így lesz! Amúgy tegnap katasztrófa volt, Borcsa 11től 20ig folyamatosan bömbölt kb 2 fél órás alvást és az evést beiktatva. Nagyon nyügi volt, más baja nem. Nem igazán tudtam mit kezdeni vele, a hasamon közbe elaluldt, a végén meg bekötöttem a kendőbe, és úgy vasaltam. Anuk, nem veszel te is egy hordozót, mert abban meg van a testi közelség, amit Emma igényel, és te is szabadabban tudsz mozogni.

Borcsa már többedszer aludt 10 órát éjszaka, egész hihetetlen, hogy végig tudom aludni az éjszakát. Reggelre meg elönt a tejcsi, most már melltartóban alszom.
Na megyek, mert sír és éhes, majd benézek még vmikor.

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Sziasztok!

Tabati, szerintem az hülyeség, hogy hagyja valaki sírni a gyereket, és ott ül mellette, és szintén bömböl. Ezzel pont azt az üzenetet közvetíti a gyerek felé, hogy hiába jelez, süket fülekre talál.
A másik ami a Suttogó módszert illetti - ugye én nagy fun vagyok. Egyáltalán nem azt írja, hogy hagyjuk 5 percig sírni a gyereket!! Van az úgynevezett STOP módszer: Megállok, fülelek, figyelek, értékelek.
Ez azt jelenti, hogy mikor meghallod a baba sírását, nem berohansz és azonnal felveszed, utána meg beletömöd a melled a szájába (ahogy ezt sokan teszik, mondván, ha sír, akkor éhes).
Hanem megállsz, meghallgatod hogyan sír, figyelembe veszed a külső tényezőket is (hőmérséklet, zaj, szagok, napirend) és ez alapján értékeled, hogy mi a baj forrása. Ezután cselekszel!! Ez valóban maximum 5 perc, de egy kis gyakorlás után szinte azonnal megy.
A napirend azért is fontos, mert ha jól teletömte a pocakját (Áronnál ez olyan 120-150 között van), akkor utána tudod, hogy biztosan nem azért sír, mert éhes.
Ráadásul minden problémánál tök másképp sír.

Én 1 esetben hagytam, ez pedig az esti lefekvés volt, de akkor inkább nyöszörgött - nyugtatta magát. Ekkor valóban hagytam 2-3 percig (tovább én sem bírtam) majd bementem és megnyugtattam.
Azért is csináltam így, mert sokszor van, hogy a baba félálomban még nyöszörög, gőgicsél, és ha berohantam volna, felkeltettem volna.

Erről még sokat tudnék írni, de az mind a suttogóból van. Nekünk bejött!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi: egyetértek, bár én nem olvastam a suttogót. egész jól rá lehet jönni, mi a baba baja. Többnyire,persze. Esték nálunk úgy voltak, h iszonyat hasfájós bömbölés, majd közös kimerült alvás. Mostanában pedig rögtön bealszik kajcsi után.

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Igazából a Suttogó sem csodakönyv, bevált módszereket ír le, olyanokat, hogy ha az ember figyel magától is rá tud jönni! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Na ez az, nekem sosem alszik be kaja után, ami nem is baj, hizs már egyre többet kell fenn is lennie. Az van, hogy ha nem alszik vagy nem eszik, akkor csak kézben van csöndben. Pár percig elvan az ágyon (nappal sosincs a kiságyában), aztán sikít. Ha csak nyűglődik, akkor én is hagyom, mert volt már olyan, hogy abba belealudt, de általában nagy sírás lesz a vége. Persze ha fáj a hasa akkor érthető, de van hogy nem fáj neki, mert elalszik mondjuk a kezemben, de ha lerakom sír. Néha muszáj sírni hagynom, mert wcre is kell mennem, meg ennem is kell fejnem is. HA meg sikerült elaludnia, akkor mást is tudok csinálni, de az nem sok, hisz órák mire elaltatom (ha sikerül), aztán meg már azért sír, mert eljött a következő etetés ideje, éhes. Sokan írjátok, hogy beszéltek hozzá, játszotok vele...hát nálunk ez csak úgy lehet, hogy kézben van, és már ott is csak bizonyos pózokat szeret. Próbáltam furulyázni neki, mesét olvasni, hát nem sok sikerrel, mert sírt tovább. De azért haladunk, mert már pelenkázáskor nem mindig sír, és fürdetéskor sem. :lol: Ja! És az éjszakák mindig nyugisak, úgyhogy e miatt nem panaszkodhatom, eszik, lerakom, alszik. Gondoltam a sötét miatt meg tudja különböztetni az éjszakát a nappaltól, és valahogy sötétben alszik, nem sír. De azt meg nem akarom, hogy nappalra is elsötétítek neki, mert most az egész napját sötétségben töltse? JA! Ha kimozdulunk, akkor természetesen a babakocsiban alszik, de ahogy hazaérünk, kiveszem és felébred. Ilyen melegben meg nem lehet egész nap sétálni...

Kép
Kép
tabati
 
 


No, visszajöttem. Ezzel csak azt akarom írni, hogy szinte egész nap kézben van ha nem is az én kezemben, de vagyunk rá elegen. Igazából attól félek, hogy ha egyedül maradok vele (anyósom szívbeteg, és pl. kórházba is kell majd befeküdnie, meg egyébként is nem lehet mindig rá számítani, neki is van élete) akkor nem lehet, hogy állandóan kézben van, egyszerűen fizikailag lehetetlenség. Esetleg a hátamra köthetem, és úgy fejni is tudok. :lol: De ez már elég komikusnak hangzik... :roll: :lol: Meg félek, hogy ez a későbbiekben is hatással lesz rá (bár nem értek hozzá), hogy nem akar majd egyedül játszani, mindig vele kell lenni valakinek. Mi meg szeretnénk majd kistesót ugyebár, meg épül a házunk is, ahol egyedül kell helytállnom stb. Gondolom megoldom majd, csak sokat filózom rajta, hogy mi a jó, mit hogy kéne csinálni.

Kép
Kép
tabati
 
 


TAbati, nagyon jól látod a dolgokat. Az nem megoldás, ha egész nap kézben van.
Pont most olvastam a Suttogó mindent megold-ban: azok a babák akik egész nap kézben vannak, azt hiszik csak így vannak biztonságban. Amit a szülő meg is erősít, ha állandóan felveszi. Ez a későbbiekben lesz baj, mert 1.) tényleg az egész napod azzal fog eltelni, hogy őt fogod, még WC-re sem tudsz menni. 2.) neki is nyűg

A könyv erre azt ajánla, hogy tedd le, de bújj oda mellé, nyugtasd meg. Ne sajnáld, mert azt megérzi...ezt úgy értem, hogy ha azt mondod pl. jaj szegény kicsikém anya most nem tud felvenni, akkor szintén azt közvetíted, hogy csak a kezedben jó. Inkább: Anya most ebédel, Te pedig nézegesd a játékaid.
Nem mondom, biztosan sírni fog egy ideig. De ezeknek a módszereknek pont az a lényege, hogy szép lassan haladtok előre.

Egyébként egyenlőre sokat ne is várj, hiszen Noé még csak 5 hetes. Ilyenkor neki még kb. 3 óránként kéne ennie, az eltart mondjuk akár 30 percig is. Még tisztába is kell tenni, és ébren is kell lenni, ez mondjuk másik 30 perc - maximum. Szóval 1,5 - 2 órát alszik. Az elalvás egyébként elég hosszadalmas. Áronnak is kb. 20 percébe telik, de van hogy többe is. Ez nem gond, ha elvan egyedül, a baj az, ha neked kell ringatnod, hiszen ezáltal később sem fog egyedül tudni elaludni.
Szerintem próbáld meg azt, hogy 1.) napirend 2.) "játék" alatt tedd le (ágyra, pihenőszékbe) 3.) elalvásnál tedd le az ágyába, de ha sír folyamatosan menj be hozzá és nyugtasd meg. De ne vedd ki az ágyból csak ha nagyon muszáj.

Szerintem ha következetes vagy 1-2 hét alatt meglesz a gyümölcse! Nekünk ennyi idő kellett az esti elalváshoz.
Egyébként nálunk is úgy kezdődött, hogy fürdés alatt nem sírt.

Ja és szerintem se sötétíts be! Az tök jó, ha tudja hogy éjszaka van. Nehogy megkeverd szegényt.

Ja, amit Kismanó ír, rám is igaz, szólj ha túl sok!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi, tök jo tippeket irsz, nehogy visszafodg magad :wink: Ha tul soknak tartja vki, majd ugrik egyet :wink:
Ez a suttogo modszer mind? Leirnàd esetleg, pontosan mi a könyv szerzöje, cime, ha megyek haza, megveszem, baj nem lehet belöle...

Tabati, àtérzem, anyosekkal nem könnyü következetesnek lenni, vki mindig felkapja a gyereket, ha te nem is akarod. Ez néha jo, héha nem. Nekem azok a napok a legnyugisabbak, ha napközben senki sincs itthon - nem jön vendég stb. - ez elég ritka :?
Nekünk szept. végéig kell kibirni, mélg 2 hétig anyosek nyaralnak, aztàn 2 hétig mi, utàn meg màr csak egy pàr hét.

Akik màr voltatok nyaralni babàval: mit tanàcsoltok, mit vigyen az ember 2-3 hétre. Anyukàméknàl leszünk, nem szàllodàban, de mégis. Vajon kiesik a megszokott ritmusàbol a baba a környezetvàltozàs miatt? Remélem aztàn hamar hozzàszokik ujra itthon, bàr rà egy honapra meg Költözünk
:o de onnantol màr nyugi van

A hordozos tippeket, linkeket köszönöm, a tanfolyam idopontok pont nem esnek bele a nyaralàsba, de veszek egyet, mindenképp. (nyerészkedhetnék is vele, ha eladom, itt sokkal dràgàbb :wink: )
A mei tai nekem is tetszik, jo lenne azért egynél megàllapodni - egy kenguruba befektettünk màr, de még ki se làt belöle, ordit benne.
Csillag, ha magadra kötöd Borcsàt, mert nyügös, a kendöben mindig elhallgat? és ha sirni kezd, mit csinàlsz?

Kisfiam tegnap ota egyfolytàban küzd a barna szörnyeteggel (=kaki), ez màr napi szinten probléma, mig ki nem jön...pedig naponta 2x kakil és legtöbbször elég folyékony is, akkor mi a baj???
preta
 
 


Noémi!

Írtam már, hogy senki nem sok, te is első babás vagy, tudod, hogy minden tanácsot meg kell hallgatni. Hátha épp attól oldódik meg egy probléma. :wink:

Nekünk napközben nem a kiságyban alszik a szobájában, hanem egy kisebb szobában a kanapén, ami a nappailra nyílik, szóval nem suttogunk meg nem járunk lábujjhegyen, de azért ha elaludt, akkor odafigyelünk nem zajongunk. Ez azért alakult ki így, mert amikor anyukáméknál voltunk, az a szoba, ahol a kiságya volt nagyon messze volt a nappalitól, több ajtóval arrébb. Még ha ki is nyitottunk minden ajtót sem hallottuk meg mindig, hogy sír, csak akkor amikor már nagyon keserves volt a sírása, ki tudja mióta sírhatott már. Bébiőrünk meg nincs, mert itthonra nem kell. Bevittük hát a nappaliba, és a tv előtt, úgy, hogy ment közben, nagyon nagyokat tudott aludni. Szóval bevált, hogy zajlik körülötte az élet. (most persze épp a szobában van, a mi ágyunkon, de az ajtó csukva, de csak azért, mert az a szoba hűvösebb)

Amúgy azt én is szoktam csinálni, hogy nem veszem fel, hanem hozzá bújok, csak olyan kis okos, azt hiszem már elaludt, óvatosan el akarok jönni mellőle, megérzi és felsír... :roll: :lol:

Szóval próbálkozom, és tényleg némely dologban látszik már a javulás, úgyhogy remélem szépen lassan rávezetem mindenre.

Érdekes, ez az éjszakai alvása is milyen jól alakult. (ebből is látszik, hogy el kellett nekünk költözni 2 hétre, mert sok mindent a szükség oldott meg)
Itthon úgy indultunk neki az éjszakai alvásoknak, hogy ha éjjel felkelt enni, rögtön kirohantam vele a kisszobába, hogy párom tudjon tovább aludni, ne zavarják a hangok, a fény. Anyósom is felébredt, ő is jött, persze hogy Noé is felélénkült, alig tudtuk visszaaltatni. hiába volt csak halvány fény. Még lefektetésnél is az volt, hogy elaludt, és férjemmel szinte lábujjhegyen kászálódtunk be az ágyba, Noé minden rezdülésénél megálltunk a mozdulatban :lol: Aztán lekapcsoltuk a lámpát és Noé elkezdett sírni.
Anyuéknál meg csak egy kis szoba volt, nem volt lehetőség elvonulni éjszaka, így szépen hozzászokott a csendes ingerek nélküli felkeléshez és mára már észrevétlenül eszünk, majd alszunk. Még felkeléskor sincs sírás, csak nyöszörgés. Párom ma meg is kérdezi néha, hogy átaludtuk e már az éjszakát, annyira nem ébred fel ránk. Pedig tápit is csinálok ugyebár és az is egy kis idővel meg zajjal jár. Lefekvéskor sincs gond, már csak a nappalokra kéne egy bevált módszer, de igyekszem. :wink:

Ja! És én is bocs, ha sok voltam, nem problémázni, vagy panaszkodni akartam, csak megosztani veletek a napjainkat, meg érdekel, hogy ezt más hogy éli meg otthon. Szerintem sokat lehet tanulni mások problémáiból, tapasztalataiból. :wink: :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Preta!

Nem olyan gáz anyósom van szerencsére, apósommal voltak gondjaink, de teljesen másfajta, ő a gyerekdolgokba egyáltalán nem szól bele, néha megkérdezi mi van, meg ránéz, de ennyi. :lol: Anyósom meg mindig mindent megkérdez mielőtt csinál, hogy felveheti e, meg benézhet e a szobába, ha sír Noé. És mindig megkérdezi, hogy miben segíthet. Én meg azért próbálom az ő kezébe is adni Noét, nehogy azt higgye, hogy kisajátitom, vagy nem akarom, hogy ő is foglalkozzon vele. Inkább néha az fárasztó, hogy arra is kell figyelni, hogy ne sértsem meg azzal, hogy túl keveset van nála. nem biztos, hogy megsérteném,de értitek a szitut remélem. :wink: Ja! És próbálom akkor a kezébe adni, amikor épp nem sír, hogy amikor sír, akkor én tudjam következetesen megnyugtatni. Szóval ügyeskedem, na. :lol: De ha nála is nagyon sír, ő feladja, és jön hozzám, mondván, hogy anyucinál majd jobban megnyugszik. :lol:

Szerintem fiacskádnak nem a kakival vannak gondjai, hanem egyszerűen csak hasfájós, nem? Mert ha folyékony a kaki, akkor nem azzal szenved, hanem a szelekkel, hogy az nem jön ki. Szerintem... nekünk volt bogyós kaki állítólag a tápitól, amikor csak azt kapta, akkor laevolac szirupot is kapott, attól valamennyire jó lett. Most hogy anyatejet is kap, megint okés a széklete. :D

Nyaralás... Mi ugyebár nem nyaraltunk, de annak fogjuk fel így utólag. És tulajdonképen mindent vittünk ami istthon is kell a babának. Még kiságyat is, mert még anyuéknál nincs utazóágy. Akkor még nem tudtuk meddig maradunk, de tulajdonképp 2 hét alatt minden kellett amit elvittünk. Babakocsi, kenguru is. Bár azt ti tudjátok, hogy nektek kel e ennyi hordozó. Pelenkát, meg ha valami ilyesmit otthon hagytok, akkor azt nyilván meg lehet venni, az nem gáz.

Nekem is olyan kengurum van, amiben lehet fektetni, és féltem is tőle, hogy viseli, de simán elaludt benne, mint ahogy a babkocsiban szokott. :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Na jól van lányok! Akkor kitárgyaltuk a "túlsokvagyok" témát! Igazad van Petra, akit nem érdekel, majd továbbmegy.

Hát 2-3 hétre elég sok minden kell. Szerintem 1-2 nap írd össze miket használtál otthon, és azokat rakd be!
Én holnaptól megyek az ikres barátnőmhöz 3 napra - péntek este jövünk - elég cuccunk van így is, hogy ott baba is van, és minden egyéb kellék: én viszem a gyerek ágyneműjét (lepedő, pelus a feje alá, takaró), légzésfigyelő, cumisüvegmelegítő (3 babára kell a kettő :)) pihenőszék (a kocsiban elfér, és Áron sokat ül benne), orrszívó - sterimar, és persze a szokásos: ruhák, pelus, popsikrém, kaja, 1-2 játék

A Suttogó:

http://www.libri.hu/hu/talalati_lista/? ... 3&x=35&y=7


A felső 3 könyv az. Nekem most az I. és a mindent megold van meg. A II. a kisgyermek korról szól - az majd később aktuális.


TAbati én is így vagyok: napközben vagy a nappaliban a babakocsiban alszik (az ablak előtt) vagy a szobájában, de akkor nincs csukva az ajtó. Én is figyelek, hogy ne akkor csörömpöljek, de nem járok lábújjhegyen, telefonálok, stb.

Petra, nálunk is volt pár napig ilyen kaka mizéria. Nálunk az Espumisan L csepp vált be.
Ha tápszeres, esetleg válts tápszert...nekünk a 4. jött be!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi, Tabati, jo hogy irtatok, ezek szerint minden kell nyaralàskor, de ugyis kocsival megyunk...jo otlet, irok egy listàt, mig itthon vagyunk, aztàn még ugyis kihuzok belole 1-2-t.

Tabati, nàlunk is pont ez a helyzet az anyosommal, rengeteget segit, de ugyelni kell, nehohgy tul keveset legyen nala a béb, még megsértodnek...persze nem mondjàk, neha meg nehez kitalalni...szoval jobb hàrmasban, de lehetne rosszabb is, màsok esetét elnézve :)

Csajok, rengeteg cukkini van a kertben, mit lehet vele kezdeni? Van jo receptretek? foleg husival, a paromnak csak ugy kaja...màr ràntottunk, grilleztük, mire jo meg? beraktam egy pàr tasakkal a fagyoba, de nem hinném, hogy bevàlna...eselteg megpàrolva...mindjàrt visszakeresem, màr Benta meg Kissmano kiprobalta.
preta
 
 


http://mindmegette.hu/index.php?apps=re ... ehet=Mehet

Petra, mindmegette.hu - Receptkereső. Írd be, hogy cukkini, kidob vagy kismilliót!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Ma nálunk nagy nyűgösködés van...nem tudom mi lehet a baj: semmi sem jó neki. Tudom, hogy nem éhes, nem fáj a pocak, kaki is volt ma. Látom rajta, hogy álmos, de nem tud elaludni...pedig már nincs is meleg, és összebújni is próbáltunk...

Ez van, vannak ilyen napok is.

Heni, Amadea - úgy eltűntetek!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


szép jó estét mindenkinek!

kisfiamat is utólérte a gonosz. anyájától elnyalta a kórságot, iszonyat pelusfogyasztás volt ma.
reggel arra ébredtem, hogy dobálja a kezecskéit, emeli a fenekét, amit ha visszaejt a matracra, döng az ágy. s óriásiakat pukizott. de nem sírt. kis hős a drágám. igaz, napközben is volt nyűgi, de semmi komoly ordítás. stramm módon tűrte a szenvedést.
én már 99%-ban helyrejöttem, most ismét az lesz a toppon, hogy miként csalogassuk vissza a tejcsit. de kezdünk profik lenni a tejvadászatban.

ma felmérgelődtem, eszembe jutott, hogy két komám is úgy tett, hogy ígéret szép szó, de mi van, ha nem tartják be. egyik a Smartom bíztosítását nem intézte el nekem, a másik pedig egy hónap alatt volt képes a lányom fiókos szekrényét megjavítani. aztán apa fejét ugattam le egy 2 hónapja húzódó dolog miatt, s kilátásba helyeztem, hogy ha nem intézkedik, hónap végén nem engedem el a nagybányai versenyre. hát az ebéd amivel vártam már vacsi státust kapott, de lépett az ügy érdekében :D
én meg szépen kitaláltam, hogy csütörtökön indul a kolozsvári kupára, megyünk mi is Gézussal, s mert már nincs üres házikó a kempingben, íy nem maradunk Kolozsváron, elmegyünk Nagyváradra rokonlátogatóba. Vasárnap pedig vissza Kolozsvárra összeszedni apácskát. a lányok meg Mamáznak jövő 7 végéig tegnap estétől.

Preta: ma tökfőzi volt a menü, de cukkini is jöhet csőpostán. nem nagyon készítettem ilyensmit, de ihletet tuti a mindmegettéről merítenék.

Noémi: igazad van, de nem csak az általad említett anyucik tűntek el.
Ébresztő lányok: aktivizáljátok picit magatokat....plíííííz

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Noémi, jó ez a Suttogó módszer, de Áron hogy alszik neked napközben? Akkor sem kell altatni, ugyan az a menet, mint este?

Tabati, muszáj kivenned Noét a babakocsiból? Nekem mostanában Zalán napközben abban alszik, mert így ki tudom tenni a levegőre,és ott sokkal hamarabb is elalszik, és tovább is, mintha a fülledt szobában lenne.Ma például olyan vihar volt nálunk…, én már féltem a nagy zengésbe, a gyerkőc meg nyugodtan aludt az erkélyen.

Nálunk a kakin a kamilla tea segít. A védőnő ajánlotta, hogy ha 1-2 napig nincs kaki, akkor adhatok neki. Igaz minden nap van még, de szegénykém annyit szenved,hogy gondoltam kipróbálom. Pár kanállal kapott csak, de úgy tűnik segít. Most kétnaponta adok neki pár kortyot.

Preta, én ketté vágtam a cukkinit, és darált húsos töltelékkel megsütöttem. A húshoz mindig azt teszek, ami épp a kezem ügyébe akad. (tojás, sajt, tejföl, bármilyen fűszer) A tetejére pedig sajtot pirítok.

Na megyek ébresztem a fiam, fürdeni kellene. Próbálom tartani az esti menetrendet.

Jó éjszakát mindenkinek.

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Akkor előre is jó hétvégét nektek Kismanó!
Csodállak a tejvadászatért! Én most 2. napja minden etetés előtt cicire teszem Áront. Végül is eszik, de hogy mennyit nem tudom. Utána adok neki tápot is, de elég sokáig hagyom cicizni. HAjnalban pl. egyáltalán nem evett belőle, de napközben volt, hogy 120-at is betolt utána.
Holnap megyek az ikres barátnőhöz, majd mérem nála, hogy mennyiket sikerül cicizni.

El is köszönök, nem tudom, hogy be tudok-e nézni, írjatok sokat! Eltűnt anyucik, jelentkezzetek!

Puszi!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


gyors leszek, mi is suttogózunk , van ami bejön van ami nem

napközben alvás: nappaliban kanapén, pihiszékben, utazóágyban

mei tai: most rugalmas kendőnk van de ha a kis hölyg így halad a súllyal, kinövi, szept.ben mindenképp vezsek egyet...valami jó kis csajosat.

pusszantás

jó éjt

Kép
Kép
mniki84
 
 


jó reggelt!

napközbeni alvás: eddig minden lányom imádott a szabad levegőn a bébjárgányban aludni.
kisfiamnak ha épp valamiért nem jön be a hason alvás a babakocsiban, akkor felejtsem el, hogy a hátán elalszik. egyszerűen túl szűk neki a hely. igényes a lelkem. de az utazóágyban óriásiakat bír durmotolni, a tengeren szinte egész nap evett és aludt. ébren alig volt.

na léptem, még csomó mosnivaló van, s gyermekemnek elő kell vadásznom valami nagyobb cuccokat, mert már nincs pizsije amiben aludni tudna (ma éjjel hatalmas eső, dörgés-villámlás volt, még szerencse egy vékony rugi rá volt adva s nem bodyban nyomult a nyitott ablakkal a legény.....viharra nem, de éhes gyerek nyöszörgésre - nem sírásra - felébredtem)

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Borcsának szörnyű napjai vannak, alig tudok vmit csinálni. Nem tudom, mitől ilyen nyügi szegénykém: hétfőn egész nap ordít, tegnap szinte egész nap ordít, ma reggel is rákezdte, totál kiakatam, beraktam a kendőbe, azóta kuss van- bár nemssokára kajaidő. Lehet, hogy szegénykém most intenzív anyatestmelegre vágyik. Vagy csak érezte a frontot: két nap dögmeleg után szakad az eső, és hideg van. Mindent nem tudok kendőben csinálni, de azért elég sokat: vasalni, mosógépet berakni pl. igen, és ha muszáj lesz- nem szeretném- a lángostésztát is meg tudom majd gyúrni tőle, azt hiszem. EGyszerűen olykor nem tudom, miért bömbizik. Nálunk vhogy nem megy a feküdj mellette sokéig, mert csak ritkán nyugszik meg tőle. Mondjuk riktán sír is úgy, hogy nem lehet kajával-peluscserével-vízzel megnyugtatni. Persze a mostani hét katasztrófa.

Tabati, Noé még kicsike, ne aggódj, nálunk is nagyon sokáig az volt, hogy a k9v. kaja előtt kb fél órával aludt el és addig bömbizett. Majd belerázódik ő i, ne aggódj! Szerintem is jó, hogy nappal van körülötte élet.

Preta:
ez az intimtornás sztori elég gáz, olyan megalázónak tűnik. Amikor én jártam a tanfolyamra, le se kellett vetkőzni,az oktató elmonndta, mit hogyan csináljunk, meg mit kell érezni, és azt csináltuk. Meg votl egy kérdőív, amit otthon ki kellett tölteni, és magad letesztelted az állapotodat. Legalább tanítottak is már vmit, vagy csak állapotfelmérés volt?
Nyaralással kapcsolatban nekem az jutott eszembe, hogy biztonság kedvéért minden gyógyszert meg higiéniai cuccot vigyél magaddal. Meg mosószert, mert az nálunk is kellett, hiszen ha hagytam volna 5 napig beleszáradni a kakit a ruhájába, tuti nem jött volna ki... Borcsa nagyon jól bírta a környezetváltozást, valószínűleg ilyen kis korban még nem zavarja őket. Barátaink lánykája most kezd el járni, na, vele már nem lehet utazni, mert a 2 órás utat a Balcsira végigbömbölte, ugyanis egy helyben kell ülni hozzá...

Megyek, megetetem Borcsát, du meg megyünk babamasszázsra. Az egy hét alatt egyszer sem tudtam megmasszírozni, mert vagy nem voltun kitthon egész nap, vagy bömbizett, ugye, úgy meg nem szabad. Remélem, a tanfolyam alatt legalább nem fog sírni.

Benta: a védőnő volt tegnap, és gyógytornát javasolt nekünk. Az már nekem is feltűnt, hogy Borcsa hason nem nagyon nyomja ki magát, meg nem emlegeti a fejét, lévén utál hason lenni, és rögötn üvölt. Viszont kellene neki, ugye. Erre mondta, hogy járjunk gyógytornára. Szerinted van értelme? Van vmi, amit itthon is tudok vele csinálni? A másik pedig, hogy többnyire egy oldalra hajtja a fejét ,amikor alszik, meg nézegetni is arra nézeget. A másik oldalon produkálok neki vmit, akkor odanéz, de hosszú ideig nem marad úgy. A nőci szerint ez is gond....

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Csillag: Gézu szeret hason lenni. Namármost szeret, de a buksit nem emelgeti, szépen leteszi s készül az aluka. Gréti volt úgy a hasrapakolással mint Borcsa: egyszerűen visított, ha hasra tettem. Próbálgattam a hasra pakolást, de nem erőltettem.
Nem mondom, hogy nem esete válogatja, de azért ez a kötelező hasonfekvés kinyomással együtt kicsit túl van spanolva.
A másik: merre fordítja a gyerek a fejét. Ha a hangra elfordítja a buksit, az jó. De muszáj hosszú ideig úgy tartani? Szerintem nem. Bár nem vagyok szaki a témában. De ez nálam olyan, mint pl. nálam az oldalt alvás: nagyvonalakban csak a bal oldalamon jön be. Ez is baj? Tuti a nagyok is így tettek, Grétire még határozottan emlékszem is. És Gézu is előszeretettel egy irányba fordítja a kobakot.

Na, most lehet jön Benta, Amadea meg a többi szaki, s jól ellentmondanak nekem. Lehet van rá alapjuk, én csak a saját gyerekeim tapasztalatai alapján beszélek.

Kép
kissmanó
 
 


Na, babamasszázs sztorno :( Mikor elindultunk kendőstül, épp hogy csepegett. 4 perc múlva már szakadt az eső, és oldalra hordta a szél. Visszafordultam, persze most már megint nem esik. Sajnos kocsi sincs itthon, úgyhogy nem tudtunk elmenni. Most megy a nyügi, pedig de. olyan jó volt, sőt indulás előtt aludta be épp, de ugye felkeltettem, aztán a kendőben is aludt, de itthon megint felkeltettem, most meg nem marad meg. Megint sír, próbálom vhogy foglalkoztatni.

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


No, zenélő állatok talán újfent pár percre bejönnek, bár az előbb már megunta.
Manó: hang felé fordul, de sokáéig nem marad a másik oldalon. Azért gáz a nőci szerint, mert el fog deformálódni a koponyája (mármint sajnos nem a nőnek, hanem Borcsának). Vmi lehet benne, mert a csecsemőknek ugye még képlékenyebbek a csontjaik, na de hogy ennyire! Hétvégén talákozom antropológus nagybátyámmal, majd megkérdzem, hogy hogy is van ez.

Forgó nem jött be :(

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Csillag: egyik lányom buksija sem deformált. s van belőlük 3, ugyi :wink:

amúgy mikor tengerre indulás előtt vásárolni voltunk, egy nagyon "okos" nőci megfogja a bevásárló kosaram, amiben Gézu volt hordozóstól, hogy vigyázzak a gyerek fejére, mert ha nem tartja mindig egyenesen (szóval gondolom ne nézzen semerre, se jobbra, se balra ne tartsa), akkor ronda lesz nagyobb korában. én meg kis híjján visszakérdeztem, hogy talán kértem tőle tanácsot avagy nem fogja a lányát a fiamhoz adni feleségül?

Kép
kissmanó
 
 


Hüha, Kissmano, nem semmi tanàcsadora akadtàl :lol:

Csillag, magadtol nem probalod lekötni Borcsàt babamasszàzzsal? Azt hiszem, Puszedli küldött egyszer emailben egy könyvet (lehet nem ö volt, bocs :oops: ) és én alkalmazok màr belöle 1-2 fogàst. Pl. mikor este kajàig ki kellene huzni vhogy egy féloràt nyafogàs nélkül, akkor iràny a pelenkàzo és masszirozok - jàtszok vele. Egészen élvezi.
Szo, ami szo, màr mi is vàrjuk a 3 honapos kort, àllitolag akkortol megszünik a pocifàjosdi.
Vajon Magdiéknàl mi a helyzet etéren?

Ma voltunk az itteni "vàrosligetben" magunkat fényképezni, egy szép albumot szeretnénk csinàltatni a nagyszülöknek, de mindig olyan hàttérrel készültek eddig a fotoink, mint pl. bevetetlen àgy, vagy odagyürt szennyes. De 2 oràn àt tologattuk, mire kinyitotta a szemeit a kis herceg:shock: Pedig màr profi fényképésznél is voltunk, kellett az utlevélbe, ott igazi modellként pozolt 8)

Na, megyek fektetni aztàn megbontom a hegyet, amit vasalnivalobol épitettem :oops:
preta
 
 


Csillag!

Mi szeptembertől megyünk babamasszázsra, már alig várom. :) De mi van akkor, ha ott kezd el sírni? :shock:

Zsu!

Abban az esetben nem muszáj kivennem a babakocsiból, amennyiben valaki segít felvinni a teraszlépcsőn, meg utána ülhetek mellette a teraszon (ami nem gáz, mert tudok gépezni, meg olvasgatni stb.) de kinnhagyni egyedül nem lehet, mert ott a kutya. Ja, el lehetne zárni mondjuk, de akkor is félnék, nehogy valami szomszéd kutya keratés résén átjöjjön, mert nagy vándorlók ám ezek. Majd a második gyerkőcömnél, amikor már beköltöztünk a mi házunkba. Ott el lesz kerítve a terasz, oda nem jöhet fel a kutya.

Valakinek van valami tapasztalata a szoptanít készülékről? Használta már valaki, vagy esetleg valakinek ismerőse? Mert olvastam, hogy ezzel is vissza lehet hozni a tejcsit. Szülésznőmet felhívtam és szerinte is rossz lehet Noé szopási technikája, pedig én úgy csinálom, ahogy mutatta. arra gondoltam, hogy nincs benne tej, de ő szívja ezerrel, nem zavarja. Na most ezzel a szoptaníttal meg szívná a tápszert, ami jönne, így talán nem kéne annyira nagyon szívnia és így a mellem sem sebesedne ki, viszont stimulálná, amitől meg jönne a tej... persze csak hangosan gondolkodom... :lol:

Tényleg Magdi is jól eltűnt, vajon mi lehet velük? :?:

Henit még mindig nem hívtam fel, pedig tényleg tervezem... :oops:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: jelentem, én próbáltam a szoptanítot. Háááát.....nem vagyok benne bíztos, hogy ha nem jó a Noé technikája, akkor ez megoldás lenne. Valószínűnek tartom, hogy ha a technkika a hibás, akkor ez nem lenne nyerő.
nem tudom, ilyen készüléket esetleg lehet-e kölcsönözni? s megvenni hozzá a kis csövecskét? úgy talán jó lenne kipróbálnotok.

bocs, most rohanok, de erre még visszatérünk, max hétfőn. oké?
csak juttasd eszembe.

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!
Bocsi, de csak az utolsó oldalt tudtam most elolvasni (Zéti elaludt a cicin, így tudok egy picit netezni :o)) )

Én nem ismerem a Suttogó módszereit, de ahogy olvasom Noémit, szerencsére ösztönösen hasonlóakat csinálok Zé-vel.

Nagy sírásból még nem jutott ki. Csak akkor van hangja, ha éhes vagy ha fáj a hasa. Ezeket már meg tudom különböztetni. Egyik nap volt olyan bújós hangulata, hogy csak rajtam vagy a karomba tudott elaludni. Egyébként ritkán van ilyen, nagyon jól el van a kiságyába. Imádja a szobanövényeket és a függönyt. Ezeket sokáig elnézegeti. Pár napja a Lencsilányt szoktam énekelni neki kicsit átköltve Lencsifiúra.

Tegnap volt itt az új védőnő. Ő azt mondja, hogy a mai gyerekek sokkal korábban csinálnak mindent, mint régen. Előbb emelik a fejüket, tartják magukat stb.

Nekem az utóbbi napokban a szoptatással voltak gondjaim. Eddig is ritkán volt olyan, hogy ne kellett volna - akár csak pár milit - utánapótolnom. De tegnap egyszerűen bele kellett imádkoznom a cicit a szájába. Már azon agyaltunk, hogy a tej íze változott meg, de cumisüvegből elfogadta. Nem használok új tusfürdőt se testápolót. Büdös se voltam :D Szóval nagy rábeszélésekkel sikerült, de nem volt egyszerű. Ma meg mintha mi sem történt volna tegnap, úgy szívja a cicit.
Nem tudom megtenni vele azt, amit múltkor mondott a védőnő (hogy egyáltalán ne adjak neki tápszert és hogy túl sokat eszik). Adok neki annyit, amennyi jólesik. Úgyis szól, ha már nem kell neki. De amikor egyik alkalommal szopizik 180-220-at, máskor meg 30-at, nyílván hozzá kell táplálnom. Mi a Nestlé Beba Start HA-t esszük a kezdetektől. Bevállt. Már kb. 62 cm és nettó 5510gr volt este fürdetés és vacsi előtt.

Na, ébredezik. Megyek, folytatom a szoptatást :D

Puszi mindenkinek!

KépKép
süni76
 
 


Süni!

Noé is a függönyt imádja! :lol: Meg a képeket a falon. Mondtam is neki, hogy tuti festő, vagy fényképész lesz ha megnő. :lol:

Nekem anyósom mondja azt, hogy hihetetlen, hogy a mai babák sokkal korábban csinálnak mindent. :)

Amúgy meg érdekes a védőnőd, mert szerintem általában épp ők szokták mondani, hogy menjen még a tápszer, nehogy csökkenjen a súlya. :shock:

Mi is ezt a tápszert adjuk és nekünk is bevált. Kis hasfájás van, de szerintem az más tápitól is lenne. Úgy vettem észre, hogy általában ezt a tápit ajánlják a dokik.

Kissmanó!

Igen, csak abban az esetben gondoltam, hogy jó lenne a szoptanít, ha nem a szopási technikával van baj. Gondoltam hátha csak nem jön a tej, mert olyan kevés, de Noé szívja türelmesen és rendületlenül (na jó, néha behisztizik, de ahhoz képest türelmesen, hogy alig jön valami :lol: ) és egyre erősebben, reménykedve, hátha jön majd egyszercsak... Na, ebben az esetben talán jó lenne, mert ha a tápi jönne, akkor nem is szívná talán olyan erővel.
Nade! Egyre inkább azt gondolom én is, hogy a technikája a ludas... felül jól bekapja, nem csak a bimbót, a teljes bimbóudvart, az orra is ott van a mellemen, az egész testét magam felé fordítom, nem csak a fejét. Talán alul lehet a gond...azt nem látom, lehet ott nem kapja be eléggé... :roll:

De nagyon aranyos mindenki, ismeretlenek is próbálnak segíteni más topicokból, ez nagyon jólesik, pont most kaptam egy listát, egy csomó tanácsadó elérhetőségével, és ott tuti találok valakit, aki hozzánk is kijönne. :D

Kép
Kép
tabati
 
 


De igen, kapott itthon masszázst, de amikor sír, akkor nem szabd, mert akkor összeköti a masszázst a sírással, és nem fogja majd szeretni. Ha a tanfolyamon kezd el sírni, akkor meg kell vigasztalni, mi múltkor csak 3an voltunk ,és megvártutk azzt a babát, aki sírt. Nyilván, ha sokan vannak, akkor nem biztos, de max, figyeled, mit kellene csinálni.
Preta: az oktató azt mondta, h ne olyankor csináljuk, amikor fürdésre vagy kajára vár, mert akkor nyugtalan lehet, és az megint nem jó a fent említettek miatt. Mert feszülten nem szabd se masszírozni, se masszírozódni.

Ma voltunk Miskolcon hordozókendővel, az agyam szétment, mert minden járókelő azt akarta megtudni, hogy nem fullad-e meg a gyerek. Amikor meg a DM-ben Borcsa elkezdett sírni, mert jött a kajaidő, kb olyna pillantást kaptam, h itt van aa gyerekgyilkos, aki megfojta a babáját...

Heni nem most unokaöccsözik? Szegény, gondolom nagyon elfoglalt, azért nem jön...

Nagyon elfáradtam a miskolci útban, Borcsát is cipelni, meg amiket vettem. De megvannak az előhívatott képek, be is pakolom albumba, azután meg megint pakolhatok, mert megyünk szüleimhez. Olyan zsúfolt programunk lesz a hétvégén, mert mindenki látni akarja a bébit! :lol: (pont múltkor gondolkodtam azon, h ugye Amcsiban meg nyugaton van ez a babköszöntő-váró party, amire hoznak egy csomó ajándékot. Nem tudom, nálatok hogy van, de mi enélkül is annyi mindent kapunk, mert minden látogató hoz valamit.)

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Csillag!

Hát nagyon remélem, hogy Noé is élvezni fogja a masszázst. És hogy nem pont akkor jön rá a sírás, mert vajon meg tudom e nyugtatni úgy, hogy tudom rám vár mindenki, hogy sikerüljön... :roll:

Te meg szerintem ne foglalkozz azzal, mit gondolnak más idegen emberek. Tudom nehéz, én is ilyen vagyok, sőt nekem néha üldözési mániám is van, mert lehet, mégsem azt gondolják, csak mondjuk sajnálnak, hogy pont az üzletben kezd el sírni, te meg ott nem tudod megetetni. Nem lehet, hogy nálad is ez volt?
A hordozókendővel kapcsolatban meg csodálkozom, mert én meg a kenguruval érzem azt, hogy megbámulnak (pedig fektetve viszem Noét), hogy egy ilyen kicsi babát hogy merek kenguruban vinni.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Már jó ideje nem írtam,de azért olvastam mindennap,de mire végére értem az olvasásnak írni nem maradt idöm!
Eléggé rövidek a nappalok mindennel elvégezni,legalábbis nekünk!

Az összes bébikénk gyönyörű a képeken!

Rólunk:
Benedek 1 hónaposan 4330gramm és 53cm volt!
Nagyon jó kisbaba éjjel 1X ébred általában 2-3 óra között,és utánna már csak reggel kel!
A hasfájásunk múlóban egyre ritkábban fáj és egyre kevesebbet! :lol:
Igaz jobbára esténként!
Tejci van bőven úgyhogy szopizunk ezerrel!
Napközben már többször van fennt és nézeget is,a pihiszéket most kezdjük használni amin a tükrös macika a kedvence!
Pár napja pedig rendszerint kapjuk a mosolyokat ha beszégetünk vele!
Benedek napközben és éjjel is szépen alszik a kiságyában csak délután rakom a babakocsiba hogy ne kelljen felvennem ha kimegyünk!
Már voltunk a városban is és egyszer a strandon nagyon szuperul bírta!
Sajnos a kiütései egyre erösebbek lettek az egész arca és a feje tele volt hólyagokkal,az orvosunk szerint túl érzékeny a fehérjére!
Tehát semmiféle tejterméket tojást és szójás dolgokat nem ehetek,nehogy késöbb egy olyan erös allergia alakuljon ki nála ami miatt speciális táplálkozásra lesz szüksége! Ha kicsit most odafigyelek akkor hamar rendbejön,ja és a lényeg hogy minnél késöbb kezdjük majd el a hozzátáplálást!
Úgyhogy úgy néz ki hogy nem sok minden van amit ehetek,de nézzük a dolog jó oldalát,lemegy a maradék pár kiló is rólam! :oops:

Mi is szeptemberben kezdjük a babamasszázst,én már nagyon várom,mert minden este tornázunk és Benedek nagyon élvezi,és szerintem a masszázst is nagyon fogja szeretni!

Hoztam képet is itt 1 hónapos!


Kép
20140328174041
 
 


csillag itt is ez van...a környékünkön (Győr.Sziget) nem néznek,megszoktak, bár itt elég sok a kisebbség és ők ezt nem furcsálják...

de a minap besétáltunk a belvárosba...konkrétan összesúgtak a hátam mögött, hogy héé láttad, jajj szegény baba, még milyen pibduri, jajj megfullad, elgörbül...ja ja pinduri 6 kiló alig bírom :P én ilyenkor büszkén kihúzom magam és szembemosolygom őket sőt néha köszönök is...ha nagyon bámulnak...ilyenkor rájönnek hogy nem kéne...a kisgyerekek a legaranyosabbak...ők azt hiszik hogy még nem született meg és meg kell mutatni hogy de csak ide van kötözve... :lol:

Kép
Kép
mniki84
 
 


Sziasztok!

Sajnos nincs időm visszaolvasni, csak jelentem vagyok. Kiderült a hátfájásom oka:elindultak az epeköveim. 3 napig a belgyógyászaton dekkoltam ételen-szomjan...a beszorult követ endoszkóppal kellett kivenni...
Sajnos az epehólyagom is sebész kezére fog kerülni....

KépKép
amadea
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?