Új privát üzeneted érkezett!

én ilyenkor szoktam valamelyik kedvenc sorozatomat bámulni egy kicsit és csak a fontosabb dolgaimat megcsinálni végülis megvár

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Az a baj, hogy annyira fáradtnak érzem magam, hogy még a karom felemelni is nehezemre esik.
A gyerek már úgy szétrámolta a lakást, hogy szó szerint romokban hever. Úgy de úgy aludnék csak egy órácskát, de nem akar elaludni és mindjárt kész a lányom a leckével, azt is át kell néznem, aztán hazajön a férjem, neki is megsütni a halát, aztán mosogatni, fürdetni...valamikor 9 körül kerülök ágyba, már annyira várom.
Nagyon várom már, hogy elmúljon ez a fáradtság, álmosság, egyszerűen megkeseríti a napjaimat. Szegény kis családomnak már hetek óta nem sütöttem sütit sem, addig meg minden nap volt.
Egy szerencsétlen kókuszgolyóra sem tudom rávenni magam.
Ti is ennyire kivagytok? Hogy csináljátok...vagy csinálnátok két gyerekkel? Nem tudom min kellene változtatni. Még jó, hogy a férjem nem szól a kupiért, nagyon toleráns, de engem már bosszant.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica : nálunk a kupi szinte természetessé vált mióta két gyerek va...!Az esti fürdetést/altatást pedig MINDIG a párom intézi.Ezt kiharcoltam magamnak...az elején duzzogott néha de most már teljesen belejött! :lol:
Én amikor Levi lefekszik délután aludni egy picit ledőlök pihenni...utánna energikusabb vagyok!2-3napra megfőzök általában!sütiből pedig a gyorsat és egyszerűt sütöm mindig!Semmi 6lapos meg ilyenek! :lol: Vasárnap például kekszrúdat csináltam! :lol: ...ennnyi
Vendég
 

 
 

...és még így is dög vagyok estére....
Vendég
 


nekem könnyebb mert csak 1 gyerek van bár neked a nagyobb már kisebb dolgokban tud segíteni.sokszor lefekszem arra a kis időre míg alszik vagy csak nézem a tévét ő meg játszik a szobában főzni nem mindennap főzöm mert a nagymamám egy faluba lakik velünk és sokszor ott eszübk főtt kaját mosogatni utálok erre van a mosogatógép persze nálunk is szokott kupi lenni de a párom sem szól érte de én is remélem hogy elmúlik a fáradtság

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Hat a gatmetszes dolgoban nem is a fajdalomtol tartok, csak magatol attol, hogy beavatkoznak, es ha nem muszaj, nem akarom. Az izmofejlesztest elobb a dokim ajanlotta, mikor legeloszor megkertem, hogy mindent modjon el, amit tehetek mar mostantol kezdve. Elotte nem is hallottam rola, aztan jol utana olvastam, es nagyon ajanljak, meg az uszas is jo, aminek orulok, mert heti 4-5-szor megyek. Rugalmasabbak lesznek az izmok, bar nem tudom,hogy ez mennyire eleg, oszinten szolva szerintem szinte semmire. De vegulis egy probat meger.

Pokica!Ne csodalkozz az allapotodon, en azt nem ertem, hogy hogyan vagytok kepesek gyerek/munka mellett vegigcsinalni. Tudom, hogy mindenki vegigcsinalja, ha muszaj, de le a kalappal. En is eleg faradt vagyok, pedig nekem csak a hazimunka van, azon kivul az egyetlen dolgom, hogy allapotos legyek :):) Sosem tudtam elkepzelni, hogy en kepes legyek itthon tolteni a napjaimat, de most nagyon jol esik, es szerintem tutira minden mas igy. Lehet, hogy azert sem vagyok rosszul, mert tenyleg semmire nem kell, hogy gondom legyen, total nyugodt vagyok minden tekintetben. Nem tudom, hogy csinalnam vegig a Te/Ti helyzetetekben, minden elismeresem.

Kép
pumipumi
 
 


A lányom hétvégén már segítség, de így hétköznap hazajön, megebédel és arról szól a délutánunk, hogy próbálom a Kicsit távoltartani Tőle, hogy nyugiban tanulhasson. Ez nagyon nehéz mert a kissrác nagyon csüng Rajta, már alig várja, hogy foglalkozhasson Vele.
Még mindig tanul a" nagy", azután jön a leckenézés, ami persze sosem jó elsőre, se másodikra, utána jön a hosszú magyarázás, szabály, szó kikérdezés, dolgozatra felkészítés, matek gyakorlás, feladat átnézés, így hétköznap délután már ez egy embert igényelne. Segíteni meg kiváltképp nem tud. Sajnos a tanulás a reál tárgyakból nem megy könnyen Neki.
Na, most lett készen. Kezdődik az esti műszak Vele, viszont a Kicsi még nem aludt el... :?
A kisebbik testileg fáraszt le, a nagyobbik pedig agyilag. Szegény apának estére nem marad belőlem semmi. :oops:

A fürdetést jó lenne ha nálunk is apa végezné, de nem akarja, mert Ő nem nyúl a fia kukijához, mert az olyan...intim vagy mit mondd. Ugyanez volt a lányunknál, hogy olyan fura lenne, ha Ő mosná a lánya nuniját. Tehát benne vannak ilyen komplexusok. :oops:
Eddig nem is volt ezzel gond, de most totál hulla vagyok.

Pumipumi! Ebben a gát kérdésben igazad lehet...én nem néztem ennek utána, csak hallomásból hallottam, hogy nem jó ha nagyon megerősödik az izom ott. A fene tudja.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


nálunk a fürdetés álltalában feválltva van ha nagyon fáradt vagyok ő fürdet de ha esetleg ő nagyon fáradt akkor átvállalom.de utána a krémezés meg a pelus osztás az ő feladata minjárt az elejétől.tényleg nincs valami bevállt ötletetek a bilizésre mert sajnos a fiam nem igazán akar pedig már épp itt lenne az ideje.hát igen nehéz lehet 2 gyerkőccel bár én is hámat tervezem de majd kiderül hogy fogom bírni a kettőt

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Á, nincs a kettővel semmi gond ha épp az ember nem várandós a harmadikkal! :lol:

Most almot cserélnek együtt a törpehöri alatt. Épp ideje volt...

Bili...hm...ez nálunk is sarkallatos kérdés. Most ott tartunk, hogy naponta többször miután én is pisiltem, hozza a saját WC fellépős WC ülőkéjét, kinyitja, odatámasztja a klotyóhoz, letolja a gatyáját, pelust, lép egyet fel fel, de mielőtt ráülne kijelenti, hogy én még pici vagyok, nem tudok WC-be pisilni.
Minden nap várom azt az alkalmat, mikor végre túllép az utolsó lépcsőfokon és ráül. Bátorítom, bíztatom, de erőltetni nem lehet. Szerintem majd a nyár lesz a mi időnk és Nektek is. Könnyebb leszokni akkor, a melegben kényelmetlenebb is a pelus. Már vettem szép kis autós, focis alsógatyikat.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


hát én is reménykedem a nyárban mert azért 3 évesen csak nem kéne majd pelus na meg elég lessz a kistesónak megvenni :D

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


na kiporszívóztunk közben André szobájában még csak 2,5 de ő akar porszívózni olyan aranyos :lol:

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Sziasztok!

Hát én is ritkán jövök mostanában, ennek főleg az az oka, hogy én is dögfáradtnak érzem magam, és ha lefekszik a fiam, megyek vele én is. Nálunk sincs rend, illetve amikor igen, azt a párom csinálja. NAgyon rendes, mostanában szinte mindent megcsinál helyettem. REmélem, néhány héten belül visszanyerem én is az életerőmet... :?

Már attól is hulla vagyok estére, hogy a fiammal vagyok napközben, pedig én mindig egy éjjeli bagoly típus voltam, most meg...

Ezért is sokszor csak végigolvasom amit írtatok, aztán már nem marad energia reagálni.

Fürdetés nálunk párom dolga, kukit ő sem mos, se popsit, az úgy van, hogy szól mikor már csak az van hátra, megyek, megmosom, aztán veszem ki a gyereket, és viszem pelenkázni meg öltöztetni meg altatni. Nálunk szopival alszik el, úgyhogy fel sem merül, hogy ne én altassam. Amúgy párom nem pelenkáz, mindent megcsinál, de ezt nem. De engem ez nem is zavar, ez legyen a legnagyobb bajunk.
nóna
 
 


Pumipumi, asszem te kérdezted, nincs-e képem a fiam szülinapjáról. Az igazság az, hogy van, de még én sem láttam őket, párom lementette a gépére, remélem valamikor hozzájutok, akkor küldök. Amúgy jó volt, többfelvonásos, mivel több részletben jöttek a rokonok. Nem is tudtuk neki egyszerre odaadni az ajándékait, csak részletekben, mert úgy elfáradt.

Mostanában egyébként kisfiamnál a két kézzel vezetgetés a sláger, állandóan így akar sétálni, hát nem mondom, hogy nem fáj a derekam utána. Igazából az a nehéz így babával, hogy az ember sose dőlhet le, pihenhet, amikor éppen nagyon igényelné, ebből a szempontból mindegy is, hogy egy gyerek van-e, a lényeg, hogy van, onnantól az ember nem azt csinál, amire szüksége lenne. Nálunk pl. most van az az időszak, amikor négykézlábazik mint a veszedelem, kergetőzik a konyhakövön, mindenhová felkapaszkodik, időnként fejjel megy a falnak stb., szóval elég rá figyelni.... Még az lesz biztos húzós, amikor elkezd majd menni, és szaladhatok egész nap utána. Na de ez nem panasz, csak ezek a tények. Igazából emiatt nehezebb is a 2. terhesség, viszont valamelyest el is tereli az ember figyelmét arról, hogy nincs jól, mert figyelni kell a picurra szinte folyamatosan.
nóna
 
 


POnt most gondoltam rá, hogy nekem a 6 hetes uh-n azt mondta a doki, hogy legközelebb a 12. hetin találkozunk. Az olyan nagyon hosszúnak tűnik, június lesz már... Azért jó lett volna legalább még egyszer ránézni, hogy minden rendben, főleg, hogy a kisfiamat kéthetente nézték annak idején. Mire legközelebb látom majd a picurt, kis apró foltból egy emberformájú kis manó lesz. Hihetetlen.
nóna
 
 


nálunk a fiam már leszokott az altatásról szerencsére elötte volt hogy 1 órát ott kellett melette ülni.most adunk neki puszit betakarjuk és alszik magának nincs szükség se villanyra se arra hogy nyitva hadjam az ajtaját.csak az a fránya pelus ne kéne már egyébként nagyon okos és jó kisfiú

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Igen Nóna, azt hiszem ez a legrosszabb időszak, amiben most a fiad van. Állandóan odafigyelni Rá, mert tényleg ezer felé mászik és mindenhol figyelni kell Rá. Ennyiben valóban jobb Nekem, mert nagyon szépen lefoglalja már magát, nem vesz a szájába semmit, tudja mit lehet, mit nem. Sokszor leül ide a földre mellém és rajzol, vagdos, színez.
Manócskáknak is nehéz lehet, főleg ha éjjel még sűrűn ébred a kismanó.
Nálatok még két gyerekkel is jobb helyzetben vagyok.

Ó, a párom nekem sem pelenkáz. Egyszer kellett Neki átcserélni, mert pont fogászaton voltam és nem tudta hogyan kell ráadni. Nem jól zárta be a tépőzárat, nehogy megnyomja a pocakját, így le is csúszott volna a pelus, ha nincs a body. Persze már az első pisitől átázott a gyerek, kifolyt, így rohant elém mikor hazaértem, hogy SOS van. :wink: Én is úgy vagyok vele, hogy ez legyen a legnagyobb gondunk!

Most már lepihenek, azaz fekve nézem meg a leckét. Már ez is főnyeremény! :lol:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


nálunk pelánkáz tök természtesnek veszi persze minden ember más igazából mi mindenen osztozunk a gyereknél.de viszont ő nem főzne semmi pénzért pedig már mondtam neki hogy egyszerű dolgokat megtanulhatna ha ketten lesznek amíg én kórházban leszek legyen mit enni,de szerencséjük van mert ugye ott a nagyi aki főz majd.

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


na megyek én is lassan jön a párom is majd holnap jövök.mindenkinek jó pihit addig is

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Na, az én párom viszont pl. főz, és nagyon finomakat. Hétvégén mindig ő főz, nekem hétköznap sem kell, mert amit ő eszik a cégnél, abból szokott hozni egy adagot nekem is. Ez tök jó,mert amúgy csak akkor tudnék főzni, amikor a manó alszik, és akkor semmit nem tudnék pihenni. Szóval én jelenleg ilyen nulla vagyok főzés-ügyileg :oops:
nóna
 
 


Részemről pedig elismerés mindenkinek, aki főz is még gyerek mellett!!!
nóna
 
 


Pókica, Te már tapasztalt vagy, mondd meg, szerinted mikor lesz egy picit könnyebb a kisfiammal? Nem mintha ő nehéz eset lenne, csak tudod, amiket írtam, hogy ez a korszak ilyen húzós... szóval mikor számíthatok kis szusszanásra tapasztalataid szerint? Bárki másnak is szól a kérdés, aki már túlvan ezeken.

Amúgy sajna még mi is ébredünk éjjel, most meg fokozottan, mert az én fiamnak 11 hónaposan kezdett nőni az első foga, na azóta 1 hónap alatt 7 db. nőtt ki neki, úgyhogy forglódtunk-gyűrődtünk éjszakánként rendesen. Szerencsére a szopitól ő megnyugszik, ami jó, dehát bizony volt olyan éjjel, h. kb. óránként ciciztünk emiatt... :?
nóna
 
 


Elnézést ha valakinek elfelejtettem valamire reagálni, de gyorsan írtam ami eszembe jutott, majd azért igyekszem mindent fejben tartani, amiket kérdeztetek vagy írtatok nekem. Szóval bocs, ha valaki kimaradt! :oops:

Málna, sajnálom, hogy így alakult, de nagyon jó, ahogy hozzáállsz, biztos, hogy hamarosan jön az a kis babó, akire vágytok!
nóna
 
 


tulipános
Bocsi, hogy csak most válaszolok a kérdésedre.
Én amúgy Pesten laktam és most 2 évvel ezelőtt költöztem el vidékre Zala megyébe.
Dolgoztam a Mammut Matchban, a József krt-on éjjel-nappaliban legutoljára. Kőbányán laktam elég sokáig a Zalkánál.

manocskak
 
 


Nóna! Csak a saját tapasztalataimat tudom tényleg leírni, de mivel minden gyerek más természetű, így nem tudom nálatok mikortól lesz könnyebb.
A lányommal éjjel nem voltak gondok, mert egy évesen már javában végigaludta az éjjeleket, 10 hónaposan indult el egyedül kapaszkodás nélkül át a szobán, így egy évesen már elég biztonságosan mászkált. Másfél éves volt mikor a Balcsinál elkezdtünk építkezni és reggeltől estig nyugodtan ki tudtam tenni a ház mellé a homokkupacba egy napernyő alá, egész nap képes volt egyedül eljátszani, homokozni fél éven át.
A fiam keményebb dió, Ő mindig is sok foglalkozást igényelt, 20 hónaposan még éjjel egyszer szopizott is, így akkortól mondom, hogy már jobb volt. Aztán rohamosan mindig kevesebb törődést igényelt, most akár órákon át eljátszik egyedül is. (ezért vagyok ennyit itt :wink: ) Ő is egy évesen szenvedett a legtöbbet a fogaival, akkor jöttek ki a rágófogai (az alsó kettő már 4 hósan), így éjjel nem egyszer fél óránként szopizott. Kb 3 hónapon át több mint 10x ébredt éjjel, ezért mellette aludtam, félálomban szopizott, szerintem egy csomószor fel sem ébredtem rá. Nappal tudtam aludni, mikor Ő is aludt, így nem emlékszem úgy rá, hogy olyan strapás időszak lett volna. Bármikor újra végigcsinálnám ugyanígy.
De aztán lehet azért mondom ezt, mert 3 hónapos volt, mikor előjött a bőrén az atópiás dermatitisz, sajnos akkor még nem tudtam, hogy se tejet nem ihatok, se tejterméket nem ehetek és a hajlataiban nagyon viszketett a bőre, vörös volt, tele apró hólyagokkal, amik kifakadtak és nem egyszer véreztek. Ahhoz a szenvedéshez képest minden ezerszer jobb volt.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Manocskak : na arrafelé pont nem dolgoztam soha,pedig sokfele voltam!Például a nagymező utcában a Soho palacsintabárban,a Duna Plasaban a Mexikói részen(azóta az már nincs),az Örsön saját vállalkozásban,a Komjádi uszoda büféjében,a Katedra nyelviskola Dob utcai részlegén recepción,dayli szendvicsbárban.....stb.Szóval volt pár melóhelyem.

Amúgy amióta leírtam,hogy nincsenek mostanában terhességi tüneteim azóta vannak! :lol:
Bogyókám most is ott benn karatézik! :lol: na jó ezt csak gondolom,nem érzem.... :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


sziasztok
nekem 9 hónapos volt a fiam amikor elkezdtek jönni a fogai de csak azt vettük észre hogy már ott van és 10 hónaposan indult el egyedül arra pontosan nem emlékszem hogy mikortól volt jobb mert az elejétől nem volt sok gond vele csak amikor nagyon pici volt a hasfájás most meg már egésznap eljátszik a szobájában néha szól hogy figyeljek és ennyi.
kértem időpontot ma már nem felejtettem el de este 8 ra kaptam hétfőn szóval legközelebb előbb kell hívnom jó hogy még kaptam.

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Pókica, nekünk is lettek a kisfiamnál "szép" száraz vörös foltok a bőrén, úgyohogy most 1 éves koráig én sem ittam-ettem tejterméket, mostmár igen, a picur miatt is, mert neki meg kell a fehérje nagyon most a fejlődéséhez. A mi dokinőnk azt mondta, hogy kezdődő dermatitise van, nem lehet tudni mitől, lehet, hogy tejre érzékeny, mostmár e tejen kívül a többi tejterméket eheti, tej helyett meg majd ha aktuális lesz, HA tápszert kell kapnia legaább 2 éves koráig.

Amúgy nálunk is mellettem fekszik a fiam, különben most nem is bírnám... amíg nem voltam várandós, addig semmi gondom nem volt, azóta viselem nehezen a napokat, amióta ennyire fáradt vagyok, émelygek, nagyon ég a gyomrom, és bármit csinálok, nem múlik. Így most nehéz. Előtte én sem éreztem annak. Az én fiam még nem jár, hanem négykézlábazik, illetve mostanában állandóan vezetgetni kell. Na az fárasztó egy idő után. És két napja végig nyöszörgi-üvölti a délelőttöket, na ettől eléggé ki vagyok most merülve... :( Na mindegy. Szegény kisebbiknek asszem nincs olyan jó dolga odabent, mint a bátyjának volt... :?

Képzeljétek, azt álmodtam, hogy elkezdtem nagyon vérezni... na régóta most először esett jól igazán felébredni! :roll:
nóna
 
 


Egyébként ahhoz képest, hogy tényleg 7 foga jött egy hónap alatt, annyiból állt hogy gyakrabban kelt éjjel, forgolódott, szopizott gyakran... ez ahhoz képest amiket a fogzásról hallottam sztorikat, kutya füle, alapból egy szavam sem lehet, ezt tudom... csak az állapotom, állandó fáradtság-álmosság miatt nehéz...
nóna
 
 


Nóna! Ha szopizik még, tejterméket is ehet akkor minek kell a tápszer? Mi 2 évesen csak azért kaptunk egy dobozzal, mert ki kellett iktatni az összes tejalapú terméket és persze a tejet is.
De olyan rossz ezeknek a tápoknak az ízük, hogy a gyerek olyan undorral köpte ki mintha kutyagumit adtam volna. Próbáltam belekeverni turmixba, fele-fele arányban kókusztejporral, kajába keverni, de mindig megérezte és már tolta is el, pfújjolt. Én is megkóstoltam, öklendeztem tőle. Így maradtunk a kálcium kiegészítőnél, most meg már adogatjuk újra a tejtermékeket óvatosan.

Nálunk a fiam nagyon megszenvedte a fogzást, az egyik rágója úgy jött ki, hogy szó szerint egy cafat íny lógott a foga mellett, ahogyan szétszakadt. Többször vérzett is. A lányomnál észre sem vettük a fogzást.

A fáradtságról: Tegnap mondta a férjem, hogy hogyan fogom bírni a 3 gyereket, ha már most ennyire fáradt vagyok. Csak mosolyogtam...most kezdjem el magyarázni, hogy ez majd elmúlik mert az első harmad egyik terhességi tünete a borzasztó fáradtság? Inkább nyomtam az arcára egy puszit és mondtam, hogy majd meglátod! :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!
Kellően szégyellem magam az eltűnésért :oops: , mostanában elég nehézkesen töltődött be ez az oldal, így azt a kevéske időt, amit engedélyezett Hunormester, hogy a gép előtt töltsek, igyekeztem "hasznosan" (értsd blogolással :lol: ) tölteni. :wink:
A rosszulléteim szerencsére végérvényesen megszűntek, helyét átvette az álomkór, és a házsártoskodó "pörölő hormonok" (olyan feszült vagyok, akár egy kilövésre kész íj egész nap :? . Még szerencse, hogy a fiam maximális partner az alvásban, napközben együtt alszunk, este már alig várom a 9 órát. :lol: beláttam, jelen pillanatban képtelen vagyok minden fronton helytállni (itthonról dolgozom, háztartás, főzés, takarítás, kölöknevelés, és gondolkodó feleségnek lenni egyszerre)... ez van. Zuram sokat segít, nem is tudom mi lenne, ha napközben, munkaidejétől függően egyszer nem vinné le Huncost pár órára. :shock:
Mindenkit bepótoltam olvasásilag és szita-kismama agyamban igyekeztem elraktározni az infókat... bízom benne, hogy sikerrel.

A még mindig reggeli rosszullétekkel küszködőknek meg kitartást és minden fölösleges pozitív enerdzsimet küldöm feléjük! :)

cucka
 
 


Nona! Én is ugyanezt álmodtam. Persze én tegnap paráztam egy kicsit mert olyan mensi szerűen fáj pár napja a hasam, és biztos ezért álmodtam ezt. Én is mentem egyből a mellékhelységbe, de hálaisten semmi!! :)
Vendég
 


Hú lányok, én még mindig minden egyes mosdóba járkálás alkalmával izgulok, hogy nincs-e valami "rendellenes" a fehérneműmön.
Várom már a keddet, hogy megnyugodhassak, de főleg a 12. heti uhut.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


pókica én reggelente szoktam így menni az első pisilésre, mert estére általában be szokott görcsölni a pocakom és akármennyire is sulykolom magamba a pozitív dolgokat, azért a csöppnyi kétely bennem marad...
Én is nagyon várom már a 12 heti ultrahangot, az nálunk május 29.-én lesz, a négyes teszttel kombinálva... kicsit odébb van még :?

cucka
 
 


Pumipumi! ha ráérsz leírsz nekünk 1-2 napot? Olyan kiváncsi lennék mit produkál ma a kicsink! Előre is köszi!!!
Vendég
 


nóna : én is ezt álmodtam egyik nap... :cry: ...utánna másnap rossz is volt ha eszembe jutott!
Amúgy azt mondják,hogy minnél tovább mászik a gyerek négykézláb annál jobb az agyi fejlődésük!Ez olyan,hogy mindennek megvan a maga ideje és mondjuk ha kimarad a mászás vagy rövid ideig tart akkor nem lesz elég inger az agynak!
Szóval jó az ha egy éves koráig mászik!
Az első fiam 14hónaposan kezdett járni.A második pedig 11hónaposan.

Fáradtság : háát az van!És este 7-kor már azért unszolom párom,hogy fürdessen már,mert én is menni akarok.....persze este 8-kor van csak fürdetés,de utánna én is egyből megyek és 9-kor lámpaoltás nálunk is!Jah és én is házisárkány lettem... :cry: ...!Csak úgy lobog a hajuk ha kieresztem a hangom mérgemben! :lol:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Csak beköszönök... a fáradtság minden napos vendégem, az idegbetegség is. Most főleg, mert holnap reggel indulunk az ország másik végébe kirándulni. Még semmi sincs elkészítve :cry:
Mindenkinek kellemes hétvégét, remélem senkivel sem történik tragikus, és jövő héten találkozunk!

Én szerdán megyek dokihoz, az már nekem a 11. hét. Addig még a védőnőt is elő kellene kerítenem :oops:

Üdv. Gabi
Vendég
 


Sziasztok!
Örülök, hogy írtátok ezt a házisárkányos dolgot, mert most tudom mutogatni páromnak: hogy látod, a kismamaság miatt (is) vagyok ilyen! :lol: Egyébként tényleg ez lehet az ok, mert alapvetően nyugis típusú vagyok, de most mindenre ugrom.
Az alvás hiánya nekem a "nagy"lányom miatt amúgy is konstans, fel sem tűnik, hogy nem alszom eleget.
És képzeljétek, ma hős voltam, csináltam csirkemellből gulyást! Igaz, 3*futottam neki (első kör: gyerek alszik-húsvagdosás-gyerek felébred, második kör: gyerek zörög a zörgőivel-zöldségpucolás- gyerek anyát akarja, harmadik kör: gyerek alszik- leves összerak- gyerek ébren). Hamm, fincsi vót. Manapság rá vagyok kattanva a zöldséglevesekre...Meg a rizsre, minden mennyiségben. Ti nem lettetek kívánósabbak valamire? Spec a joghurtot meg meguntam...
Persze éjjel meg émelygek...Legalább nem leszek éjszakai zugevő... :D De ez valszín a Femibiontól van.
Ti sportoltok mostanság valamit? Nekem az egyszerű sétánál többre nemigen jut időm, de néha érzem, hogy kéne (leginkább a tükör előtt álldigállva)...
Mndenkinek szép estét,
M.

macianyu
 
 


Én is érzékenyebb vagyok, de ingerültebb nem. Alapból hamar felbosszantom magam.
Viszont az igazságtalanságot, "köpködést", kicsinyességet, rosszindulatúságot most nagyon nem tűröm, a napokban bosszantottam fel magam emiatt, de mióta nem beszélek az illetővel olyan jól érzem magam. :D
Sportolás? Na, azt nem. Tegnap elindultam az utca végi játszótérre a Kicsivel, ott voltunk kb fél órát, de így is 3 órát voltunk távol. Egyébként 10 perc séta lenne a játszó+10 perc vissza. Nekünk 2,5 óránkba telt, mert minden kis pókhálót meg kell nézni, lukba bekukucskálni, kilincset megvizsgálni. :wink: De olyan jól esett nyugisan nézelődni és ilyen lassú tempóban jönni. Nagyon élvezem mikor a fiam felfedezteti velem újra azokat a dolgokat a világban, amik fölött már régóta átsiklok.
Ennyi a napi sportom.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Jó reggelt! :)

Én én is rettentően fáradt tudok lenni. Bár nekem még "szerncsém" van hogy csak magammal kell törödnöm. Nó persze ott a háztartás főzés meg egy kutya. Vele is naponta háromszor sétálnom kell, de legalább megvan a napi mozgásom, mert nagyjából ennyiből áll. Én is sokkal érzékenyebb lettem, sokszor egy reklámon is elsírom magam. Meg már kezdek becsavarodni az itthonléttől. De én már nem dolgozhatom sajna, és egyedül vagyok egész nap. :(
Még jó hogy Ti vagytok!!! :)
Vendég
 


Sziasztok, gyorsan bekukkantok, amíg elvan a fiam. Érdekes ez a "sárkányos" dolog, nálam ez pont nincs ( szerintem nincs erőm hozzá :)). Sok más igen, én inkább csendesen depizem időnként :) "Sárkány" az előző terhességemkor sem voltam, sőt, ilyenkor inkább nyugodtabb vagyok kifelé, mint egyébként. De az érzékenység, érzelmi ingadozás az nálam is megvan.
nóna
 
 


Jó reggelt nektek!

Ma nem vagyok jól!Este a köhögéstől már fulladtam szinte....és most is folytatódik!Mindjárt elmegyek dokihoz hátha ír fel valami szirupot amit szedhetek! :cry:

Remélem ti jól vagytok!
Szép napot mindenkinek!
Vendég
 


Jo reggelt mindenkinek, remelem, minenki jol van...es te is hamar rendbe jossz, Tulipanos :):) Betegek a gyerekeid? ha jol emlekszem, multkor is volt par ilyen megfazasos napod.

Melinda!Bocsi, hogy nem valaszoltam tegnap. nem volt netem, de most haar visszaterek es leirok par napot, mert hetvegen meg nem nagyon leszek itthon.

Sport: en most egy hete a konditerembe be sem lepek, majd a 12. het utan folytatom lazan, de csak bicoval meg nehany konnyu dologgal. most szinte minden nap megyek uszni, 45 percet, de nehogy azt hidd Pokica, hogy a te 2-3 oras kintleted kevesebbet er ennel. Legalabb friss levegon vagy, e picit mozogsz. Sokkal tobbet sajna en sem tudok csinalni, mivel ugye 140 fole nem mehet a pulzus, de most eleve is magasabb a normalisna, igy szinte barmibe belevagok, mar folotte vagyok. 2-3 het mulva ujra csinalom majd a vizitornat, csak lazabban, meg a nyujtas es talan joga orakra is elmegyek. De semmi ugralos, vagy sulyzos dolog. nekem ez igy sajna nagyon keves, mert nagyon hozza voltam szokva, es amint kihagyok 1-2- napot, rogton gyengenek is erzem magam. De hat tobbre most nem vagyok kepes, nna!!! :oops:

Ma reggel mertem magam: 63 kilo, vagyis 1 kg plusz mar van, aminek annyira nem orulok, leven, hogy az elso trimeszterben lenne normalis 1 kg atlag alkattal, nekem meg meg hianyzik 3 het. Mindegy, azert fogyozni nem fogok...nem is tudnek hogyan :):)

En abszolut semmit nem valtoztam, mondjuk elotte is rendesen hazisarkany voltam. Egyszeruen tenyleg SEMMIt nem erzek, masok sem, kiveve, akiket ritkal latok, szinte mind rakerdeznek, mert "latszik". Persze a nok :) En total nyugodt vagyok, valoszinuleg, mert tenyleg semmi massal nem kell torodnom, es ez sokat szamit...meg ugye rosszul sem vagyok.

Kép
pumipumi
 
 


43.nap: Matol kezdve 3 napig formalodnak a terd es boka helyen kis lyukacskak. Mar a kezeken is nagyon jol lathatok az ujak helyei, ahol ugye felszivodik majd a bor. A medenceben nemi mirigyek alakulnak ki, amibol majd a himivarsejtek es petesejtek lesznek. Elkezdenek kialakulni a mellbimbok, es a szemhejak.

44.nap:mostantol a baba erzekeny az erintesre;ha egy targy megerinti a fejenek, arrebb mozdul :):)mar jol lathato az a szovet, ami az agyfeltekeket formalja. A belso fulben elkezdenek kialakulni a felkoros csatornak, amik az egyensulyerzeket szabalyozzak. 3 napon belul lathato lesz a konyok.

45.nap:ma vagy holnap mar lathatok is lesznek a mar jelenlevo mellbimbok. A torsz es a vegtagok elkezdenek spontan mozgasokat vegezni, leven, hogy egyre javul a kapcsolat az agy es koztuk. 13-17 mm hosszu, ha betesszuk egy kis dobozba, mert meg ugye mindig kicsit C alaku.

46.nap:Az orr zsakocskaja korul megjelennek a magat az orrot alkoto sejtecskeke, kozben az arcot alkoto szovet feljebb tolodik, elkezdenek kialakulni az arc vonalai. ma mar biztosan latszik a konyok terulete es teljesse valik a kar erhalozata. Matol megkezdodik a lab ujainak szetvalasa is.

Kép
pumipumi
 
 


Sziasztok!
Hihetetlen ez a fáradtság. Képes vagyok 12 órákat végig aludni, utána felkelni és visszafeküdni. El se hiszem.
Emellett tegnap óta fáj a fejem, valahogy nem akar elmúlni. Szerintetek mit lehet rá bevenni?[/img]
tedorka
 
 


Tedorka! A faradtsag sajnos ilyen, pihenj nyugodtan, amennyit csak tudsz..aludj is, mert a fontos valtozasokat a szervezet csak az alvasi fazisban tudja vegrehajtani, amikor minden mas funkciot kikapcsol, csak egyel, mielott lefekszel, igy azokat a tapanyagokat mar hasznalhatod is. A fejfajas borzalmas, de probalj ne bevenni semmit. Kiveve, ha nagyon faj, mert az ugye jobban art a babanak, ha orakon at szenvedsz, mint valami konnyu szer. En migrenes vagyok, es gyakran segit, ha a homlokom, a szemhejam es a halantekom kenegetem lenedula-menta balzsammal, vagyiszok egy jo eros, jo cukros mentateat. A gyogyszerekhez sajnos nem ertek.

Kép
pumipumi
 
 


Sziasztok!

Rengeteg apró ruhácskát töltöttem fel, gyertek nézzétek meg.
A legtöbbet csak egy gyerkőc hordta! Smile Sőt sokak még az angliai boltok polcán is megtalálhatóak, tehát igazán újszerűek! Smile




Kép
Kép
Kép

KépKépKép
bogyra
 
 


sziasztok
az én párom is felhozta már egy párszor hogy mi lessz kettővel ha most fáradt vagyok,de én elmagyráztam neki hogy mitől és emlékeztettem rá hogy amikor a fiammal voltam terhes akkor is ez volt és akkor még nem volt gyerek.én is várom már a hétfőt hogy mit mond a doki .nálam a 12. hét pont pünkösd hétfő mivel hétfőn járok majd arra is rá kell kérdeznem hogy mikor menjek elötte vagy utána csütörtökön.ti vérvételes dowm-kór szűrésre mentek?az én dokimnál a kombinált teszt elméletileg ingyenes már a múltkor adott egy tájékoztatót hogy olvassam el és majd a mostani vizsgálaton megbeszéljük hogy akarom-e,de hát ha ingyenes akkor persze nyugodtab leszek.

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Én is úgy vagyok vele, hogy gyógyszert nem kellene. Bár úgy tudom, hogy paracetamol tartalmút lehetne bevenni, de tartalékolnám a gyógyszert tényleg végszükség esetére. Inkább iszok egy jó teát aztán lemegyek kicsit sétálni.
Én jövő utáni héten mennék orvoshoz, de mivel orvost váltok, jövő héten megyek, remélem ez jobb lesz, mint az előző. Szerdán csináltattam egy "csak-úgy" vérvételt, hogy megnyugodjak, és minden teljesen rendben van. Még a vasam se alacsony, úgyhogy most már csak pihenek.
tedorka
 
 


Fejfájáskor egy kicsit segít a sötét szobában való pihenés és meleg-hideg vizes homlokborogatás.
Az én "SZTK"-s dokimnál szerintem nincs ingyenes kombinált-teszt. Így kénytelen leszek most is meglenni enélkül, de jobban örültem volna neki, ha van.

Akartam már kérdezni: Van köztetek olyan aki gyes alatt szül, de úgy, hogy a gyerek két éves koráig gyedet kapott? Érdemes most átadni a gyes apának és elmenni táppénzre vagy maradjon a gyes?

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica, én GYED-en vagyok még, de így is el akarok menni helyette táppénzre, mert úgy sokkal jobban járok.

Gyógyszer: nekem a doki azt mondta, fejfájásra algopyrin simán mehet, quarelin is ( ez erősebb, de nekem csak ez hat). És azt is tanácsolták, hogy sokkal inkább ez, mint a fájdalom. Viszont érdekes, h. nekem pedig kifejezetten ellenezték a paracetamol-tartalmúakat, azt mondták azt nem szabad ( több orvos is).

Lányok, mondja már meg nekem valaki, milyen az a kombinált teszt ( fiamnál nem volt), hogyan kell kérni, ilyesmik( itt is ingyenes)!!! Légyszi!

Kép

Kép
nóna
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: