Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kata!
Több helyen leírják, hogy a menstruáció időpontjában ez gyakori jelenség és nem veszélyezteti a babát.
Most persze egyet sem találok, de tuti 1000% hogy több helyen olvastam!!!!!!!
NYUGI!!!!!! PIHI!!!!!

:D :D :D :D :D :D

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Pandi, de jóóóóóóóó!!!!
Azóta mizújs?

Gordonnal is rosszul voltam, ugyanígy (reggeltől estig) de nem ennyire (ettől megfekszem, Gordonnal végig dolgoztam-egyetemre jártam), 14hetes korára múlott el teljesen.

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Boeske,
Köszi :D jól teszed te csak pihenj majd házhoz jön a kiskönyved :D Sajnálom hogy még van egy kevés vérzés de olyan szépen haladtok a hetekkel!!!

Kata,
Boeske már mindent leírt pihenjél amikor csak tudsz!!! Minden rendben lesz!!!

Pati,
Csak akkor érzem ha a hátamon fekszem. Reggel egyszer még éreztem majd este figyelgetem megint de gondolom nem lesz olyan gyakori még.
Vendég
 

 
 

pandácska: tünetek...borzalom. Egyfolytában hányok ma. Most is émelygek :cry: A kisfiam aranyosan fogadta, mindig simogatja a hasamat, hogy benne a van a kistesó. Szegénykém, biztos féltékeny lesz majd, mert ő az előző férjemtől van, és sokat van nála. (nem azért mert én adom, csak így van a bírósági végzés....)Nem akarom, hogy azt érezze, hogy a pici több szeretet kap tőlem. MAjd megpróbáljuk kihozni a legjobbat belőle.

Kata, szerintem is normális, ne aggódj! Nekem múltkor sex után volt hasonló, így most apának háttal alszom :D
Vendég
 


Jimm,
Kisfiaddal is sokat voltál rosszul? Azért jó hogy az apukájával is együtt lehet persze gondolom neked ilyenkor nagyon rossz nélküle :( de rendes tőled hogy hagyod hogy legyen kapcsolatuk sokan nem hagyják egymás ellen nevelik a gyereket az lehet a legrosszabb.

Szerintetek az igaz hogy aki lányt vár azok sokat és sokáig szoktak hányni?
Vendég
 


Sziasztok!

Kata!
Először is nyugi a vérzés miatt, de ha továbbra is előfordul szerintem is keresd fel a dokid. Nekem tegnap meg ma már nem volt barnázás, és ami érdekes, hogy nekem is most kellett volna amúgy megjönnie.

Pati!
Kitartást a hányingerhez, sajna időnként egyes napokon nekem is előjön még. Ilyenkor összeszorítom a fogam és arra gondolok, hogy de jó lesz ha végre elmúlik.

Eszter!
Remélem semmi komoly nem lesz és rendbe tudnak rakni. Igyál sokat, egyél leveseket és jobbulást kívánok.


Panda!
De jó, hogy már érzed a mocorgást. Azt mondják, hogy tényleg fenomenális érzés amikor az ember először megérzi. Drukkolok a pénteki UH-oz, majd rakj fel képet.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Jimm!
Ha háttal alszol az mire jó, azon kívül, hogy nem hányod telibe apát????? :lol: :wink:

Pandi! Te lány szeretnél :D Lebuktál. Én is hallottam, de százezer példát tudok az ellenkezőjére is. :? Pedig én is erre gyúrok :D :D

Vera, a hányinger már nem is minden nap jön? az tök jóóóóóó!!!! :P

Pandi, Gordont én is ilyentájt éreztem először. Ne röhögjetek ki, olyan volt, mintha a szék helyett autóban ülnék, egy helyen "berregett" a hasam :oops:

Eszter! NYUGI, minden oké lesz, tuti!!!!!

Jimm! ANNYIRA SAJNÁLLAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:
Nekem is így van, ha csak a konyha felé mentem vagy ha kinyitom a hűtőt, végem van, öklendezem. Mostanában, úgy 2 hete szinte nem is hányok csak az egész napos néha őrjítő hányinger meg szutyok napokon a cukrom. De azt ismerem, hogy már a hűtő gondolatára is öklendezés... Homeopátiás szereket nem próbáltál? Párod hogy bírja, hogy kripli lettél? Szex??????? Mi az?????? :roll:

Egyébként a testvér-féltékenység nem tövényszerű!!!
Gordon tök ari volt, a múltkor közölte egy ismerősünkkel: "anyám szarul van a kistestvéremtől" :D :D :D :D :D

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Pandácska.

Ááá ne hidd el ezeket a babonákat. És a has kinézetből se lehet megállapítani mert a hányás az attól függ mekkora az a bizonyos terhességi hormonod vagy mi és a has méret meg függ a tested méretétől. PL nekem 4 fiam volt 4 kül mérettel. Íme:
Kép andrással 36 hetesen[/img]
Kép Csabival 36 hetesen[/img]
Kép Petivel 36 hetesen[/img]
Kép és Balázzsal szülés előtt egy órával[/img][/img]

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Pati,
Nem szeretnék lányt vagy fiút csak mindenki azt mondja hogy nekem tuti lányom lesz mert ennyit hányok én meg nem értem mi köze van a hányásnak a lányhoz vagy a fiúhoz :roll: gondoltam valaki elmagyarázza nekem. Teljesen mindegy a neme első babánál nem is számíthat szerintem :wink: másodiknál mondjuk már más :wink:
Vendég
 


Harivera,
Hűha már 4 fiad van :shock: nem semmi :lol: akkor gondolom ti most lányt szeretnétek :wink: a házidokimnak 5 fia van próbálkoztak hogy legyen egy lány de 5 után feladták :D

Pati,
Tetszik Gordon szövege :lol: a gyerekek mindig őszinték :lol:
Vendég
 



Sziasztok!
Nekiálltam mosni -csipesszel az orromon- nem bírok feküdni már. :roll:

Vera, nagyon helyesek a pocakos képek. :D :wink:

pandi: én Milánnal is rengeteget hánytam és jó nagy kukaca lett :wink: :lol: Szerintem nincs összefüggés. Sőt, imádom a savanyúságokat -nehéz elképzelni, de nyaranta kb 100 kg-ot rakok el hordóban...-na most terhesen meg nem tudtam volna enni, csak édességet tömtem a fejembe. Amúgy gratula a mocorgáshoz, jó neked, hogy már érezhetted :) Igen, Milán sokat van az apjával, de nem bánom, mert imádják egymást. Mondjuk én kevésbé imádom...sőt...Csak nagyon rossz nélküle, úgy hiányzik a fiam. De holnap ismét velem lesz :D csak le kell mennem érte Pécsre, 3 óra vonatozás tök jó lesz. Ma este megyek, holnap jövök.

mpatr: látod, rokonlelkek vagyunk :wink: A sexről meg annyit, hogy amióta babás vagyok, nekem semmi kedvem hozzá. De a férjemnek meg annál inkább...pláne hogy duplájára nőttek a melleim :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Jimm,
Oda kell menned védőnőhöz ahol éppen laksz itt nem számít hova vagy bejelentve!!
Vendég
 


Köszi a megnyugtatást mindenkinek!
Én is olvastam róla, hogy mensi helyett enyhe vérzés féle előfordulhat, csak nekem eddig ilyen nem volt.
Bár ha jól meggondolom egyszer barnáztam mensi idejében.
csak most úgy megrémültem!

Jimm!
A sex-hez csak annyit, hogy nálunk is a párom akarná jobban...:-)) Én nem rajongok érte annyira. Bár volt néhány nap amikor úgy valójában kívántam a dolgot, de ez hamar el is múlt. :(
Amúgy az én lányom is az előző házasságomból való, de nálunk apuka önként távozott az életünkből, kb. 500 km-re, és nem hajlandó se jönni, se telefonálni, se semmi. Most pl. 1,5 év után telefonált, hogy megköszöntse a lányát szülinapján, de még ezt is elhibázta, mert egy hónappal később telefonált.... na erről csak ennyit.
Amúgy a lányom nagyon pici volt, mikor az ex lelépett, és ő az új páromat tekinti apának. Imádják egymást.
Szerettem volna, ha a vérszerinti apjával nem szakad meg a viszonyuk, pedig sokáig gyűlöltem azért amit tett, de ő semmit nem akart az ügy érdekében tenni. Úgyhogy így annyira nem bánom, hogy nem találkoznak. Még le is akart róla mondani. Na de ne is beszéljünk róla.

Amúgy most nem volt semmi vérzés, vagy ilyesmi, csak egy picit fáj a hasam. de lehet, hogy csak beképzelem. Mindenesetre, ha holnap is előfordul, akkor felhívom a dokit. Remélem tényleg csak ez a mensi-dolog játszott közbe.

Pandi!
Én a lányommal semmi tünetet nem éreztem anno, még csak enyhe hányinger sem volt, de pl. a sógornőm a lányával végighányta, émelyegte a terhességét. Szóval erre nem lehet adni.
Most pl. teljesen más ez a terhességem, mint az előző, ezek szerint fiúra kéne számítanom??!! :) Aminek ugyebár semmi realitás alapja nincs. Amúgy meg lesz ami lesz.

Na most mennem kell.

Sziasztok!

Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Hello Lyányok!

itt volnék, habár senki sem hiányolt :( Átmentem kicsit olvasó üzemmódba.,..
Üdvözlet az Újaknak!

Rólam annyit, hogy túl vagyok 2 vérvételen, meg egy uh-on. szerencsére csökkent a terhességi hormon, az uh-on semmi ott maradt szövetecske nem látszódott, tehát végleg megúsztam a műtétet. Tegnaptól tehát hivatalosan is "túl vagyok" a dolgon.
Dokibácsi 3-4 hónap szünetet javasolt, ami pont annyi, mint amennyit én gondoltam.

Tud valaki valamit kromoszóma/genetikai vizsgálatról? Lehet, hogy elmennék (habár áll. csak 3 vetélés után "jár", 2 után fizetni kell).

Jól láttam, hogy csak Pandink rakott fel pocis képet??? Hááááá micsoda dolog ez? Rakjak fel én is? :lol:

Puszi Mindenkinek


UI: a tickeremet nem tudom hogy lehet javítani, de egy hét szigorú diéta után már csak 2 kilótól kell megszabadulnom :D

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 





ADIRE!!!!! :D :D :D SZIAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!! :D :D Juj, de ügyi vagy!!!!!!!!!! Akkor végülis együtt leszünk babásak, csak kicsit időben csúsztatva. Nem baj, majd jól kitapasztaljuk addig a dolgokat, már a készre jössz. :wink:

Pandi, szerintem lányod van, nem tudom, honnan, csak megérzés.

Tényleg! Ha valakinek van még ilyen megérzése a többiekről, küldjétek el!! Legalább múlatjuk vele az időt azután meg vicces lesz majd visszaolvasni, ki talált, ki nem.

Szerencsém van apával, mert nem nyaggat a szex-el. Bááár, észrevettem, hogy ha én kényeztetem őt, akkor arra az időre elmúlik a hányingerem. :oops:

Tök jó híreket kaptam a MODULE (dúlák) vezetőjétől. Nagyon jók a tapasztalataik a választott orvosommal kapcsolatban és javasoltak jó kistarcsi szülésznőket is.

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Pati,
Ok a tippedet eltettem kivi vagyok lehet pénteken már ki is derül :wink: ha igazad lesz akkor tényleg boszi vagy és meg írod nekem a lottó számokat :lol: :lol: Neked az első szülésed milyen volt? Fájdalom, hossza, gátmetszés, f. csillapitás stb?

Más is leírhatja szívesen elvolvasnám hogy első babánál kinek hogyan alakult!

Adire,
Örülök hogy jelentkeztél :D Gratula a 2kg fogyáshoz! Ezt genetikait azt hiszem itt megcsinálják de nem mondom biztosra :roll: http://www.gendiagnosztika.hu/
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Szeretnék hozzátok csatlakozni. Pandát, és Judyt már ismerem egy másik topikból, titeket pedig majd megismerlek! Remélem! :wink:
Olyan sokat írtatok, hogy még nem tudtalak végigolvasni titeket, de igyekszem! Mindenkinek boldog pocakosodást kívánok!

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Pandi, egyébként ráhibáztál, tényleg avatott boszi vagyok (kiskoromban Levente Péteréknek volt egy BAnyatanya c. műsora, ahol az ott ükőket boszorkánnyá avatták :D :D :D :D :D

GORDON SZÜLETÉSE (hosszú leszek!)
Gordon simán született, teljesen problémamentes babavárás után. Az elején egész napos, de ennél elviselhetőbb (vagy csak fiatalabb voltam???? :shock: :shock: ) émelygés, 1-2 hányás, aztán mesébe illő harmónia 9 hónapig. Hárpm nappal a szülés előtt(!!) futottam a hóban a buszhoz (majd vérig voltam sértődve, hogy nem adták át a helyet. :lol: Gondolták, ha futni tud, állni is...)
Jan. elejére voltam kiírva. Azzal ökörködtem a dokival egész terhesség alatt, ha nem lesz velem rendes, karácsonykor szülök... erre bejött.. :shock: pedig rendes volt :D
Szóval dec. 24-én délelőtt kutyaséta közben éreztem enyhe fájádokat a derekamban, de nem volt gázos egyáltalán. Dél körül bementünk, rámtették a ctg-t, mutatta is a fájásokat de mondták hogy egyelőre ez túró. Az ügyeletes doki méhszájat nem nézett. Hazamentünk, ott voltak anyukám meg a nagynéném karácsonyozni, erre anyámmal úgy összevesztem (én voltam a hibás, valószínűleg már egyfajta megváltozott tudatállapot) hogy hazamentek. Arra tisztán emlékszem, hogy töltött káposztát ebédeltünk, mert éjszaka, amikor besűrűsödtek a fájások, azt hánytam ki :? :lol: . Éjjel fél 3-ra kb 5 percesek voltak, én hangos vajúdó voltam, így esett jól.. :oops: Meg úgy, ha jött a fájás, lementem térdkönyökbe. Mindegy, ahol épp voltam. Így alakult, hogy hófehér tollkabátban fetrengettem a latyakban 3 percenként. Vicces lehettem... Igazán tényleg azért mert így esett jól. A szülőszobára érve 3 percesekkel 4 ujjnyi voltam. A borotválást otthon "preventíve" lebonyolítottam, beöntést nem engedtem (hülyeség volt, ahogy nyomtam a fiamat, jött a kaki is ki.... :oops: )
Szóval behívták a dokimat (24 éjjel! Hawaii :roll: ) addig az ügyeletes megvizsgált NA az ultragáz volt!!!!!! A méhszájamat tágította szerintem, de akkor ordítottam, mint egy sakál. Azt soha nem szeretném még egyszer átélni!!! NAgyon fáj!!!!!!!!!!!! Közben ágyon fekve (térdkönyök :wink: ) vajúdgattam, a fájás csak addig szar, amíg van közöttük semmi. Meg szerintem egy durva fogfájás sokkal rosszabb. Dacára, hogy alacsony a fájdalom-küszöböm, nem kértem fájdalom-csillapítást, ma se kérnék. Nem az a fajta fájdalom, amit ne lehetne kibírni. Meg én mindig attól majréztam, hogy görcsölni fog a hasam, de inkább a derekam "húzott". Akinek görcsölt már mensinél nagyon, az tudja miről beszélek. Na annál is messze sokkal jobb volt. 8) A gáz csak az volt, hogy én agresszív lettem szülés közben. Elküldtem mindenki (a párom, a szülésznőt és a dokit is a ....-ba elég élesben és abszolúte nem voltam kooperatív. Ezért is szeretnék most dúlát, így utólag csak ijedt voltam és úgy éreztem mindenki ellenem van. A szülésznőt majdnem megvertem, mert be akart kötni oxitocint. Mondtam neki, hogy Anyádnak... :D :D Na nem is kötötte be. :wink: A tolófájás az tényleg olyan, mintha kakilnod kéne és reflexesen nyomni kezdesz rá. Kész felüdülés az addigi fájdalomhoz képest. :) Nekem sajnos gyengék voltak, végülis a dokim egy tolónál bekönyökölt a rekeszemhez és úgy indult ki a gyerek. Ja. Csakhogy a tolófájás addig tartott, amíg a feje a legszélesebb pontig kibújt. NA ebben az isteni helyzetben vártunk egy fájásszünetet ki. :shock: :shock: :shock: Na ez az egyetlen dolog, amire tisztán emlékszem, itt visítottam, mint az újévi malac, hogy na most már akkor siessünk, de nagyon.. A gátmetszésről nincsenek emlékeim. Volt, de mikor, hogyan az passsz :D . Aztán a kövire kint volt. Rámtették, csak nyávogott meg prüszkölt mint egy cica. A párommal vitték fürdetni. Addig kihúzták belőlem a lepényt :shock: azt sem éreztem és isteniu szerencse a varrást se. A gátam másnapra bedurrant és 4 napig a poklok pokla volt, negyedik nap biciklizni akartam hazatérvén, a családom beszélt le, hogy kicsit gáz 40 centi hóban biciklizni....
Gordon az első naptól anyatejes volt, sose volt gondom a szoptatással.

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Kép

Egyébként dec. 25-én reggel 7.35-kor bújt ki.
További képek:

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=809

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


De picsa vagyok, nem ezt akartam csatolni, hanem:

Kép

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Chris,
Örülök hogy ide találtál :lol: Mikor hívod a dokit? Van itt is tábli majd írjál adatokat és beraklak :D

Pati,
Tök jó valakitől végre azt olvasni hogy ki lehet bírni a fájásokat ha mindenki így beszélne a szülésről szerintem kevesebben félnének tőle :D jó persze van komplikált szülés az más de nagyon pozitívan írsz róla :wink: Akkor berakhattátok a fa alá a babát :lol:
Vendég
 


Sziasztok lányok! Üdvözlöm a frissen csatlakozókat is!

Megjöttem a nyaralásból. Végül nem volt annyira rossz idő. Sőt jobb szinem lett, mint tavaly a horvátoknál. Pedig nem napoztam. csak sokat fürcsiztem a lehetőségekhez képest.

Látom mindenki jól van.

Pandi,

látom nem emlékeztél, hogy éppen nyaralok vagyis telelek. De végül is nyaralás lett belőle. :) Szép a pocid. Én is teszek fel ha letöltöttük a gépről a képeket.

Én is érzek mocorgást. Igaz nagyon finoman és ha nagyon odafigyelek.

Vera,

ez klafa, hogy pont egybe esik a menzi időponttal a vérezgetés, mer ez azt jelenti, hogy nincsen semmi baj. (emlékeztető vérzés)

Katuci,


jó lenne ha most már pihennél!!! :x Bár engem is a párom rángatott meg, hogy ha nem jövök el betegácsiba akkor így meg úgy. Én is szerettem a munkámat. De itt tényleg választani kell.


nektek is mindenki azt mondja, hogy most aludjátok ki magatokat? mert utánna sokáig nem fogsz tudni aludni.

Jim, Mpatr
apropó sex, én mpartal és jimmel vagyok, mert valahogy nekem sincs libidóm. Inkább gyengédségre vágyom. De arra viszont nagyon. :)


Szerintetek meddig lehet hason aludni? Addig amíg kényelmes vagy inkább már mos se?

Mindenkinek gratula aki mostanában volt sikeres uh-n.

Jó éjt bár még lehet, hogy teszek fel képet.

Vikci

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Harivera,

lehet, hogy én is az stvánban fogok szülni. Te melyik dokihoz jársz?

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Pandus!
28 éves vagyok, első baba, mensi alapján április 16-án születik, mit kell még írnom? Bence vagy Klára lesz a neve. 2007. áprilistól próbálkoztunk.

Nem tudom mikor megyek dokihoz. azt hiszem még várok egy hetet. Remélem jó helyen van. :wink:

Most látom milyen szép neve lesz a babátoknak. Nekem is nagyon tetszik a Dóra. A második babának az lesz a neve. :lol:

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Vicki,
Én még a nyaralás alatt is hiányollak :lol: én is szoktam hason aludni vagyis olyan félig hason de szerintem már nem kellene csak éjszaka nem tudom magam irányítani. Gratula a mocorgáshoz :lol:

Szex :oops: az elején nekem se volt kedvem meg nem is mertünk együtt lenni az első 12 hétben egy másik topicban beszéltünk is már erről. Most újra van kedvem és bátorságom rosszalkodni párom legnagyobb örömére :lol: :oops: szerintem az elején a hányinger fáradság meg az egész megváltozott állapot miatt lesz az ember kedvetlen meg persze félti a babát.

Chris,
Hol fogsz szülni? Látom akkor nevekben hasonló az ízlésünk :wink: hogy vagy? Biztos jó helyen van :wink:

Jimm,
Te nem szeretnél a tábliban benne lenni?

Meri,
Drukk a mai AFP-hez!


Kép
Kép

Lehet pár adat nem jó akkor szóljatok mert reggel megőrült a tábla :evil:
Vendég
 


Sziasztok!

Látom szülésről(is) beszélgettek.Ez a fájás dolog nagyon érdekes,mert egy nő tényleg úgy van kitalálva,hogy képes legyen szülni,így aztán elviselni az összes ezzel járó kellemetlenséget is.nekem sajnos az első szülésem egy rémálom volt, de nem a fájdalom miatt.Amikor megtudtam 10 éve,hogy babát várok nagyon féltem a szüléstől,aztán a végére már annyira erős lett bennem a vágy,hogy megismerhessem a kisfiam és átölelhessem,hogy alig bírtam ki ,hogy teljenek a napok.Minden apró jelre azt akartam hinni,hogy indul a szülés és semmi félsz nem maradt bennem.Amikor végre elkezdődtek a fájások fülig érő szájjal mentem a kórházba és amikor már valóban erőssé váltak,akkor állíthatom,hogy igaz,hogy a szülő nő a saját világába kerül.Kikapcsolsz,nem is igazán érzékeled a külvilágot és átadod magad annak,ami történik veled.Mert a baba és a tested tudja a dolgát.Aztán sajnos nálam komplikációk léptek fel,így nem volt sem háborítatlan,sem izgalmaktól mentes a dolog,de igaz,hogy ahogy kint volt annyira boldog vagy.Eufórikus érzés és annyira boldog vagy,hogy hihetetlen.Akkor féltem megint amikor azt mondták,hogy most megszületik,mert ugye mi van,ha beteg,vagy tudom is én.Csodálatos a születés,nem szabad tőle félni,hiszen mindenki aki szembejön az utcán pont így jött a világra.Ha érdekel titeket a szüléssztorim,ami sajnos nem annyira pozitív(de ismélem nem a fájdalom miatt)akkor a szüléstörténet topicban megtaláljátok.Még tavaj írtam.

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Pandácska!
Nagyon örülök, hogy belekerültem a táblába! :lol: Mióta vágytam már ebbe a táblába. :wink: Szekszárdon fogok szülni. Jól vagyok köszi. Most épp nem kívánok semmi kaját. Tegnap sem vacsiztam. Nem vagyok éhes. Viszont fáradt, és álmos annál inkább. Van egy kis hányingerem is. Reggel és este. De nem vészes.

Vikci!
Köszi az üdvözlést!

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Sziasztok. Remélem mihamarabb bekerülök én is ebbe a táblába. :lol: Nem adom fel!
csucsu05
 
 


Pandi,

Nekem is Dóra lesz a lányom, vagy Niki. Ha fiú akkor Dani. Ezek az én verzióm, páromnak persze teljesen más tetszik :D
De hát mi még egy kicsit ráérünk a névválasztással.... :lol:


Megnézem a honlapot, hogy csinálnak -e ott ilyen vizsgálatot....

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Pandi,

Nekem is Dóra lesz a lányom, vagy Niki. Ha fiú akkor Dani. Ezek az én verzióm, páromnak persze teljesen más tetszik :D
De hát mi még egy kicsit ráérünk a névválasztással.... :lol:


Megnézem a honlapot, hogy csinálnak -e ott ilyen vizsgálatot....

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Lányok, addig aludjatok hason, amíg jólesik, nem kell ezen parázni! :wink:
Pandi: aug. 22. uh

meri
 
 


Meri,
Véredet lecsapolták? Beírlak! Hogy vagytok?


Adire,
Nekünk is Dani lett volna a második neve ha fiú de párom nem akarta. Látom a Dóra itt nagyon népszerű :lol:

Christell,
Pedig addig egyél amíg nincs hányinger! Bár lehet nem is lesz és te is mázlista leszel mint Judy :lol:

Eszter,
Megkeresem a történeted...
Vendég
 


Igen, vámpírkodtak rajtam egy keveset... Ilyenkor mindig nem vagyok jól, mert úúúúúúúútálom a dokikhoz meg védőnőhöz való rohangászást, főleg, hogy értelmét sem nagyon látom!!! :evil: Úgy amúgy viszont remekül. :lol:

meri
 
 


Sziasztok!

Meri,

te egy kis hős vagy. ezek szerint te akkor tudod meg körülbelül hogy kisfiú vagy kislány amikor én még csak AFP-re megyek. De így is, hogy repül az idő.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Ez a hányinger kérdés engem is csak felületesen érintett. Éppen ezért eszem is rendesen és hízok is. Ez borzalmas. :cry: Na de majd leadom utánna. A legfontosabb a baba.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Huu na szóóval

Sziasztok.

Pandácska én is bekerülhetek a tábliba vagy majd csak akkor ha már tuti babó lesz a pocimba:)?

Vicki79Én még nem járok senkihez de remélem fogok. És akkor foggalmam sincsen hoyg a régi dokim tud e vállalni vagy másikat kell keressek ottan. Amúgy a régi dokimat Várnai Ferencnek hívják.Más azt mondja pénzes és rossz doki de én 3-at nála szültem plussz én is nála születtem, És semmi gondom nemvolt vele és nem is adtam pénzt neki és ennek ellenére aranyos volt velem.

Szüléstörténetek

Nekem sok van:) és inkább bemásolom a blogomról ha nem gond:)








Üdv. Verus és kis familiája.


Név:

Üzenet:




























Andrisom

20 éves voltam 1995. október 7-én házasodtunk össze a férjemmel.Már itt készülőben volt a baba,és karácsonykor meg is fogant. 96.október 05-re voltamkiírva.95 kg-val kezdtem a terhességet és a 6-ik hónapterhesen már 85 kg-ra fogytam le.( nem fogyóztam) Sajnos toxikózis gyanú miatt be kellett feküdnöm a 37-ik héten a Váci kh-ba. Pont bent feküdt egy barinőm aki ikreket várt.(Sajna neki orvosi felelőtlenség miatt meghalltak a babái)A gyönyörű higiénia miatt el is kaptam egy kis fertőzést. Október 9-én reggel szóltam hogy hasmenésem van és a lábam triplára volt dagadva. Na a hasmenés miatt nem kellett volna szólnom, mert pont másnap jött a köjál és így engem elkülönítettek. Wc-t és zuhanyzót is. A többiek akik kb 30 emberkéről szólt egy zuhin és 2 wc kellett osztozniuk. A dokim csak aznap volt utoljára mert utána ment vadászni. Mondtam neki hogy csináljon valamit hogy ma megszülhessek. Megnézett és mondta hogy már 2 ujjnyira nyitvavagyok és valamit csinállt velem amit később tudtam meg hogy a belső méhszájat birizgálta meg, mert arra felszabadul az a hormon ami megindítja a szülést.Ez 13-kor volt. kb. fél 16-kor elkezdődött egy 5 perces méhkeményedés és 16-kor szóltam a nővérkének hogy akció van. Leborotváltak, beöntés és lementünk a szülszobára ahol feltették a ct-t. Közben annyira megfeledkeztem mindenről hogy a férjem is jött be és nem talált az ágyamba meg ő nem is tudott az elkülönítésről. A lányok mondták meg neki hogy a szül.szobán vagyok. Akkor még kimentem hozzá, Ez 16.30-kor volt. 17-kor burkotrepesztettek és bekötötték az oxitocin infuzíót. Sajna feküdnöm kellett ami nagyon kellemetlen volt, mert rögtön erős fájásaim lettek.A doki odaszólt a szülésznőknek hogy majd kb. 22 körül megnéz.A férjemet is elküldte hogy ebből csak 23 óra körül lesz baba. Na 18 órakor már egybefüggő fájásaim voltak és a nővérke kérdezte hogy ennyire fáj? Én mondtam hogy igen. Megnézett és felkiálltott, mert eltűnt már a méhszáj és hogy szóljanak a dokinak. Idáig csak vigadalom volt ami ez után kezdődött, mert úgy kellett nyomnom ahogy ők mondták és a végén már el is sötédedett minden pár másodpercre. A doki csak úgy vette észre hogy a lábam el kezdett rángatózni. Ez 19.15-kor volt. Itt már velem volt 5 szülésznő és 2 doki. A dokin láttam hogy nagyon ideges. Az utána levő nyomásoknál már bele is könyököltek a hasamba(ami nekem nem fájt).Így lett meg 3200 g-al és 52 cm-mel 19.35-kor. A férjem pont akkor telefonált a szül.szobára mert a barinők fent az osztályon azért tudták értesíteni a férjemet (aki akkor ért haza, én mondtam neki hogy maradjon)mert itt a megszületés előtt csöngetnek fel a csecsemőosztályra és akkor csak én szültem.
A két órás megfigyelés alatt a férjem is megérkezett és lennt várt a sok kismamákkal rám.
21.45-kor felvittek tolószékben az én elkülönített szobámba és azt az élményt amit a többiektől kaptam akkor SOHA nem fogom elfelejteni. Az egész terhes patológia vagyis az összes lány kint várt engemet és tapsoltak nekem. Nagy élmény volt.A férjem meg nem fért oda.

Csabim

Ő vele a szülinapom tájékában lettem terhes vagy is márciusban 1999-ben. Pont az évezred fordulóra vártuk így beneveztem az akkori milleniumi babára. Nem volt problémamentes terhesség,mert a 16-ik héttől keményedéseim voltak. A karácsonyi bulin még dolgoztam kint a mínuszokban. Ezt eddig minden évbe mentem és a főnököm ekkor is engem szeretett volna, de mondtam hogy ha ott jön rám a szülés akkor szervezze meg. De nem doliztam csak 12-éig. Nem mertem vállalni tovább és jó volt a megérzésem, mert aznap este mikor hazaértem és kitakarítottam a wc-t és a fürdőt utána a tv előtt leülve este fél 9-kor elkezdődött 5-10 perces keményedések. Vártam vele fél 11-ig mikor szóltunk az anyukámnak hogy a fiamra vigyázzon,és mentőt hívtunk. Pontban éjfélre beértünk az István kh-ba. Ott az ügyeletes orvos megvizsgállt és mondta hogy még nem repeszti meg a burkot, de már nyitva vagyok 2 ujjnyira. Szépen gyűlni kezdtünk mert jöttek utánam is. Kint zuhogott az eső. Hajnali 4-kor megrepesztették a burkot, mert csak keményedéseim voltak. Míg én dumcsiztam a többiekkel addig a párom aludt a vajjudóágyon. A burokrepesztés után is csak a keményedések voltak A dokim Befutott reggel fél 8-kor és akkor már 8 centire ki voltam tágulva. Még mindig nem voltak fájásaim. Adott egy kis szurit ami meghozta a jó erős fájdalmat és beinvitállt minket az egyik szül.szobába. Én még nem voltam biztos hogy tolófájásaim vannak, de a harmadik ekkor már erős összehúzódásnál szóltam a szülésznőnek és amikor megvizsgált rohant a dokiért, mert már kint volt a feje teteje a gyereknek. És akkor december 13-án reggel 7 óra 55 perckor megszületett 2850 g-mal és 51 centivel Csabi Fiam( amit 10 nap múlva egy fertőzés miatt a heim pálban 49 centit mértek).
Sajnos ő sárga let így kékfényezni kellett.

Petim

Vele 2001-ben lettem terhes egy vetélés után. Ő iker terhesnek indult, de elment az egyik és Petikémről csak később tudtam meg hogy a pocimban van. 2002.április 30-ra voltam kiírva. Zavartalan terhességem volt (ő vele is dolgoztam a mega-toysban ahol 8 hós terhesen kirúgtak). Április 26-án pénteken bementem egy barinőmmel (aki szintén Erzsébeti volt és szintén a dokimnál szült)a kh-ba, mert a doki mondta hogy ha úgy akarom szülhetünk aznap. Ki is voltam vele tágulva már 3 ujnyira. Reggel 8-kor felrakott zselét nekem meg a barinőmnek is de ők hazamentek. Én nem mertem amit jól is tettem, mert 10-körül mestruációs gyenge fájást észleltem. A doki megnézett és felmentük a szül.szobába ahol fél 11-kor megrepesztette a burkot. Telt ház volt ráadásul volt fent egy rubeolás abortuszos is aki a műtétjére várt.(ez majd később lessz érdekes) háromnegyed 11-kor már kezdtem érezni a fájásokat, ami elég sűrün jöttek. Szóltam is negyed 12-kor hogy kérek fájdalomcsillapítót, mert nagyon fáj. (A férjem a motyómért ment de előbb a legkissebb csemeténket helyezte el, mert pont otthon volt.) Szóltak a dokimnak aki szülőszobát keresett, de mind foglalt volt.(kettőben szültek a harmadikban meg egy doki szenvedett, mert becsípődött a dereka és nem tudott felálni)Így a vajjudóágyra visszatérve megnézett és már el volt tűnve a méhszáj. A szülésznők kicuccolkodtak a vajjudóhoz és kiküldték a többi kismamának a párjaikat. Nekem már nyomnom kellett és amikor nyomtam sajna nagyon bekakiltam. Ki is kellett cserélni alattam a lepedőt hogy a gyerek ne abba szülessen. Petikém 2002.04.26-án déli fél 12-kor 3350 g-al és 50 cm-mel született meg az apukája nélkül, mert ő kint rekedt. Akkor ért ide amikor már velem foglalkoztak és nem tudták behívni. De mivel jajgattam így hallotta az akciót, és mikor megszületett szóltam hogy engedjék be és ő látta először. Visszagondolva örülök hogy nem volt bent, mert ez a szülésem fájt a legjobban és nem tudtam visszatartani magamat, meg zavart az is hogy az abortuszra váró lány is végignézte a szülésemet meg sokan mások.
Sajnos ő betegen született. Nem kell nagyon roszra gondolni, csak egy kész kálvária volt amíg kiderítették hogy kórosan bukik amibe szerintem ha én nem megyek vele dokihoz a körzetim közönyössége miatt akkor ő már nem lenne, de szerencsére nem hallgattam rá. Ezt a betegségét műteni kellett. Van még neki egy pyelon tágulata ami nem szűkület miatt van hanem izomelhalás miatt.Eme betegség gyógyítására most várunk. Vagy is műtétre. Vissza van e miatt maradva a beszéd és mozgásfejlődése egy évet.

Bazsim

Jelenleg az utsó fiamat nagyon lánynak vártam. Vele 2003.nyarán lettem terhes. Zavartalan terhességem volt vele is. 2004.03.01-re voltam kiírva és azon imádkoztam ne hogy február 29-én szülessen. Megbeszéltük a dokival hogy mivel nyitva vagyok elsején megindíthatja. Be is mentem, csak rossz helyre és így ezt a dátumi szülést lekéstem. Másnap már a jó helyre mentem és de-őtt 10-kor bementünk a dokival a szülszobára. Megrepesztette a burkot mert 23 ujjnyira nyitvavoltam vele is. Ráraktak ct-gre és mivel megint telt ház volt, (a vajjudóban feküdtek a megszült kismamák a babákkal mert lent nem volt hely)az ikeás szobába kellett mennem ahol egy másik kismama vajjudott. A férjemre és barátnőmre várva beszélgetni kezdtünk. Nagyon jó élményem volt hogy a szülésznő bemutatkozott és mondta hoyg ő lessz aki segít nekem és ha van valami szóljak. Rám is nézett 10 percenként.Elég jól kontrolálható fájásaim voltak, csak mivel a barinőm egy vicces lány így szóltam neki hogy mikor látják hogy tornázom ne szóljanak hozzám, mert nem tudok a fájásra is meg rá is figyelni. Amikor felszabadult egy szülőszoba akkor bementünk,és nagyon jó hangulatot teremtettünk mi hárman. 1 órakor még mosolyogtam a fényképezőgépbe. Fél 2-kor a doki mondta hogy már teljesen eltűnt a méhszájam. kettő előtt nem sokkal a dokim adott egy izomlazítót, mert a babucim nagyon mozgékony volt és mindig elment a feje. szólt hogy rám néz 15 perc múlva de pár percre rá szóltam hogy jön a baba. A szülésznő bejött és látta a fejét a gyereknek. A dokim nagyon eltűnt és ott kiabált orvosért, mert nálam a gyerek fejét kellett fognia. Nyomnom nem szabadott, de így is jött kifele. Na mikor a dokim előkerült egy nyomásra kint is lett,2004.03.02-án du-án 2 óra 2 perckor 3250 g-al és 52 cm-mel de mivel nem sírt fel le kellett szívni a váladékot(itt nem nagyon szokás) és ütögetni egy kicsit. De minden oké volt vele.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 



Pandus!
Csak akkor eszem, ha éhes vagyok. Nem akarok most az elején nagyon enni. Pláne, hogy van rajtam egy kis tartalék (potom 10 kg). Felhívtam a dokimat, úgy terveztem, hogy jövő héten meglátogatom, de sajnos szabin van. 22-én lesz legközelebb, ezért kénytelen vagyok akkor menni. Nem akarok másik dokihoz menni. Ezért próbálok türelmes lenni, de nem nagyon megy. Már annyira szeretném tudni, hogy minden rendben van-e. Na azt hiszem kezdődik a paramami nálam is. :lol:

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Chris,
Persze hogy rendben van minden :wink: mire mész már látni fogtok szívhangot babát stb. :lol: Addig már csak 13-mat kell aludni :wink: nekem ennél is többet kellet várnom az első talákozásra de megérte :lol:

HariVera,
Szerintem azért a táblival várjuk meg a pozitív tesztet :wink: Szép történetek :D

Meri,
Igyál ma sok folyadékot vérvétel után szükség van rá.
Vendég
 


Sziasztok!

Látom gyarapodunk...Ez jó!!!!!!!!!!!! :D
Üdv az újaknak.

Meri!
Eredményt mikor tudnak mondani?


Vikci!
Akkor betegácsiban vagy te is? Én már lassan 3 hete itthon vagyok és lassan sok a jóból. Kicsit hiányzik a munka, úgyhogy ki kéne találni valamit itthonra.
A kexről: nálunk is nagyon lecsökkent. Nekem a dokim mondta, hogy no sex, de igazából párszor nem bírtam magammal, de semmi baj nem volt utána :oops:
Alvás: én alapból háton szeretek aludni, nem tudom mi lesz velem, ha már nem lehet ott....
Hízásról: én eddig a folyamatos hányinger ellenére 2-3 kg-ot szedtem fel, amire azt mondták, hogy jó. Majd leadjuk ha a baba után kell szaladni... :lol:
Amúgy várjuk a képeket.

Kata!
Örülök, hoyg nincs semmi, reméljük tényleg csak az emlékeztető vérzésről volt szó.

Panda!
Drukk a holnapi UH-hoz!
Várjuk a képeket is!!!! :P

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


hello mindenki!

Vikci! Én is szeretnék már pihenni, de sajna még nem lehet. Bár sok pihenésben úgysem lesz részem, mert a lányzónk rettenetes aktív gyerek, így ha délután ledőlök egy kicsit, akkor vagy a fejemen ugrál, vagy hangosan énekel, csak hogy vele foglalkozzak:-) Szerintem kicsit féltékeny a kistesóra, bár azt mondja, hogy nagyon szereti, meg sokat simogatja a hasam. Tegnap is hallotta, hogy arról beszéltünk, hogy reggel véres lett a wc-papír, és teljesen megrémült, hogy akkor most mi lesz a kistesóval.
Szóval nekem táppénz kb. nov. 1-től. Bár a cégnél nem nagyon örülnek, de mivel suliba is járok, és mondjuk nem januárban szeretnék 8 hónaposan vizsgázni, ezért előbbre kell hoznom a vizsgáimat, amire ugye fel is kell készülnöm.
De természetesen, ha mondjuk az orvos úgy látja jónak, hogy előbb el kell jönnöm, akkor nem gondolkozom.

Én is leírom a szülés-sztorimat, közepesen hosszú :-))
Szóval: 2002. június 23-ra voltam kiírva, de már két héttel előtte imádkoztam, hogy csak jöjjön előbb, mert olyan hőség volt, mint most júliusban. Dehát csak nem jött a picurka. Aztán 25-én reggel elkezdtem vérezni, elment a nyákdugó. De fájás sehol. Persze egyből bementem a kórházba, mert a dokim azt mondta, ha vérzést tapasztalok, azonnal menjek.
Megvizsgáltak, tágulás sehol, fájás sehol, az NST sem mutatott semmi érdekeset. Szóval vártunk.
Aztán másnap reggel hüvelyzselével megindították a szülést, fél órán belül lettek is fájásaim, persze még csak 15-20 percesek. A dokim mindig jött, megkérdezte hogy vagyok, mondtam, hogy fájásaim vannak, azt mondta ez még semmi, akkor nem vigyorognék így :D Gondoltam, Úristen mi lesz később??
Aztán szépen fokozatosan sűrűsödtek a fájások, de nem igazán akartam tágulni. A két fájás közötti méhszájvizsgálat az borzalmas, rosszabb mint maga a szülés! Lefolyt a könnyem minden vizsálat alkalmával.
Aztán egész délután le-föl járkáltam, anyukám volt ott velem, az ex-férjem, csak be-be nézett, mert szegény nem bírta a strapát, ő nem bírta, én meg kínlódtam... na mindegy.
Aztán közbe óránként mentem NST-re, nézték, hogy minden okés-e. Majd 6 órakor kellett volna mennem legközelebb, és előtte szóltak, hogy pihenjek már le egy kicsit, ne járkáljak egyfolytában. Le is dőltem, egyszer csak egy olyat éreztem a hasamban, mintha valami húrt megpendítenének, és elkezdett folyni a magzatvíz. Megrepedt a burok, irány a szülőszoba. Aztán a magzatvíz egyfolytában spriccelt, ami nem jelentett jót, mert a baba túl fent volt, nem akart lejjebb jönni. Ez volt 6 órakor. Ja és akkor gyorsan volt egy kis beöntés, isteni volt, két fájás között egy cső a fenekemben, na nem részletezem... :lol: :oops:
Sajnos bekötötték az oxitocint, amit már utólag megbántam, és ennél a szülésnél nem fogom engedni, de akkor nem igazán tudtam, hogy mi a jó és mi nem. Szóval elkezdtek orbitális fájásaim lenni, 5-4-3-2 percesek, majd a végén 1 percesek.
Közben egyfolytában NST-ztek, ami szörnyű volt, mert feküdnöm kellett, és úgy majdnem megdöglöttem a fájásoktól. Ahogy jött a fájás, oldalra kellett fordulnom, ami azt eredményezte, hogy kezdhették előről az NST-t.... Mivel hordozható nem volt.
Egyébként labdán ültem, ami nagyon jó volt, sajnos csak ennyi volt az alternatív szülés kelléke, mert ülve sokkal jobban viseltem a fájásokat, mint fekve. Közben már annyira fáradt és kába voltam, hogy sokszor majdnem elaludtam, aztán mindig eszembe jutott, hogy hoppá szülnöm kell, ébresztő! :-)
Majd úgy fél 8 tájban éreztem, hogy talán most jött el a pillanat a tolófájásokhoz, és jól éreztem, mert a doki bácsi megvizsgált, leparancsolt a labdáról, fekvés az ágyra. Ja persze előtte azt akarták, hogy pisiljek, marha jókat kérnek, nem ment, ezért kaptam egy aranyos katétert. Mondhatom életem legszebb élménye volt. :?
Aztán három tolófájás után, némi könyökös rásegítéssel, 20:10-kor meglett a kislányom. A tolófájás a világ legszebb, legeuforikusabb élménye, soha ilyen csodálatosat még nem éreztem. Közben vágtak gátat, de észre se vettem, és utána minden fájdalom megszűnt, hihetetlen volt! És akkor odahozták a kis drágámat, rámnézett, de olyan hálás tekintete volt, hogy egyből elsírtam magam. Csodálatos érzés volt megtekinteni a lányomat, és akkor azt mondtam, hogy bármikor jöhet a következő bébi. Semmire nem emlékeztem a fájdalomból, csak arra a csodára, amit a kislányom jelentett.
Szóval senki ne parázzon a szüléstől, én leginkább attól féltem, hogy majd nem tudom, hogy mikor kell menni, vagy nem veszem észre, hogy fájásaim vannak, de így végül is nem kellett ettől tartanom, pedig azért jobb szerettem volna úgy "rohanni" a kórházba, és megszülni pikk-pakk; de így is életem legszebb élménye volt.
Összesen 11 órán keresztül tartott, de megérte. :) Majd meglátjátok, hogy milyen fantasztikus élmény.
Aki azt mondja, hogy neki annyira szörnyű volt, hogy többször nem akar szülni, ott elég nagy baj van az agyban... szerintem. Aki igazán akar gyereket, és képes feláldozni magát a világ legszebb élményéért, annak megszépülnek a rossz emlékek, ez tuti.

Na most befejezem, majd estefelé még írok.
Amúgy vérzés nincs szerencsére, talán csak tényleg ez a mensi dolog játszott közbe.

További szép napot mindenkinek!

Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Pati,
Kép
Vendég
 


Kata, köszönjük a sztorit, gyönyorűen írtad le. :D :D
Vajon hogyan lehet megtiltani az orvosnak, hogy méhszájvizsgálatnál feszegessen is? Van arról tapasztalatotok, hogy a méhszájvizsgálat "alapon" nem kéne fájjon?
Mert nekem is az volt a legborzalmasabb élményem.

Meg érdekelne még más tapasztalata a beöntésről. Na attól félek, pedig fogok kérni 2.-szorra.

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Panda, köszi.
Azt olvastam valahol, hogy 10. héttől csökken és már kezdtem reménykedni. Pech. :?


Bébihancúr????? Érzed?

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Pati,
Szerintem ha a méhszájat piszkálják az fáj nekem egyszer csíptették vagy mit csináltak hát imádkoztam hogy legyek ezen túl annyira fájt :(
Ma még nem éreztem mondjuk reggel óta takarítok nem is figyelgettem. Holnap jön a családom itt töltik a hétvégét már nagyon várom őket :D
Vendég
 


Panda, drukk neked holnapra!!!!Amúgy ez genetikai uhu???Vagy csak olyan kíváncsi vagyok uhu???Genetikai hol lesz?
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: