Új privát üzeneted érkezett!

Lilith!

Őszinte részvétem nagyon sajnálom ami veletek történt.
Vigyázz nagyon a picire.

Mindenkinek jó éjt.

Sziasztok

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Sziasztok

Halott vagyok net nélkül:-((( nem jó a gépünk:-( kaptam még egy percet itt tesóméknál, ugyhogy csak beköszönök,
no meg kiváncsi voltam, hogy megszültél e már Manó:-))))))
látom nem iparkodik.
Tegnap voltam dokinál, sajna magas a vérnyomim, kaptam gyógyit. Egyébként minden okés. Holnap indulunk Zalakarosra, egy hét pihi, ha minden jól megy, és utána végigolvaslak benneteket!!!
Legyetek rosszak, pihenjetek sokat, és nem megszülni amíg nem leszek gépközelben!!!!:-))))
Era
barnusanyus
 
 


Sziasztok,
megszületett ede baba! 2620g 50cm.
császárral született, elvékonyodott az előző műtét heggje, és a doki nem engedte tovább

Gratula itt is Szirmi családnak!!!

(kép a fogamzás/ hömérőzés topikban)

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 

 
 

Sziasztok!

Gratulálunk mi is a Szirmi családnak. Hány hetesen született a baba? Mert tudtom szerint, mióta itt vagyok, nem hallottam semmit róluk.

Manó, a svédcsepből egy evőkanállal kell tenni egy csésze teához, vagy más folyadékhoz. Reggel és este kell inni belőle. De ez egyéb problémára is jó, például általános erősitő, torokfájás, külsőleg sebekre, fájdalomcsillapitásra stb. (gyógynövényüzletünk is van, úgyhogy nem hasból beszélek)

Ma annyira hideg lett, hogy már már sapkát akartam tenni. SZerencsére, hogy autóval voltunk vásárolni, egyébként ki se mentme volna. Jankának is a reggeltől folyik az orra, pedig nem vagyunk szokva ilyesmihez. Pocaklakó is kegyetlenül gyakorolta a "lábtornáját", folyton nyomkodta a hasfalamat.

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!

Micsoda hír! Szirom, nem szép beelőzni :lol: Azért nagy nagy gratula Edéhez!

Szirom 2 nappal járt mögöttem, úgyhogy épp 37 hetes.

Sikee!

És hányadik héttől lehet inni? Én már ihatom?

Csikken!

Köszi a hírt amúgy, Szirom ígért sms-t, de nem írt, biztos nagyon hirtelen jött.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, és ÉÉÉÉÉÉn is szülni szeretnék! :lol: :lol: :lol: Mondjuk nem most, mert holnap vidéken a dokim, de utána 8) :oops:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Gratula Sziromnak a kisbabához, kissé irigylem.(te is Manó?), a héten szült az uncsitesóm is, pedig 15-re volt kiírva, és úgy érezte, hogy tovább fog benn maradni, lehet , hogy az én megérzésem se lesz helytálló, és tovább benn marad a kicsi Milu :evil:

A tragédia miatt részvétem. Szerintem (saját tapasztalat) idő kell, ahhoz, hogy az ember pozítivan tudjon gondolni ...)Ezt most hülyén fogalmaztam, de remlélem érthető volt.

Én azt hittem, hogy a túl érzékeny idő a 2. harmadra jellemző, erre :cry: kb. 1 hete újabban, elsírom magam megint a filmeken vagy egy dalon. Pl: volt a fekete szépség film , egyik kedvenc könyvem volt, gyerekként:-)De máson nem szerencsére.

Ja és naivan azt hittem, hogy megúszom a csíkokat, erre a héten kijött gyorsan 4-5 db(de szerintem jönnek még :lol: )

További jó hétvégét.

Kép
mona1978
 
 


Sziasztok!

Lilith,fogadd őszinte részvétem!Igazán sajnálom!Vigyázz nagyon magatokra!

Szirom,nektek meg nagy-nagy gratula!Jó egészséget,sok tejcsit és mielőbbi felépülést.
Mik nem töténnek míg nem vagyok!Megindultak a topikbabák,hű de izgi!Mondjuk az én én időm még messze van,de csak hozzátok képest!
Múlt héten nagyjából bevásároltunk,meg előszedtük Lizi holmijait,már ami használható lesz kisfiúnak!
Jövő héten nekiugrom a lakásnak ablakpucolástól kezdve....Bár nem fogok haladni tuti,mert ugye eléggé öregasszonyos lettem,meg Lizim beteg nem megy oviba...azért próbálkozom.Muszáj.Vmelyik nap azt álmodtam szülök,de azon aggódtam közben,hogy még a babaruhák sincsenek kimosva :shock: Persze nevünk sincs még,aszonta a jóapjuk,hogy van még idő :roll: Na ha rajtam múlik,Barnabás vagy Dénes lesz asszem,esetleg Bertold.
Iwiwen én is vagyok: Szőnyiné U Judit
Csíkjaim még nincsenek,bár Lizivel 3 nappal a szülés előtt lettek.
Viszont képzeljétek a fenekem és a lágyékhajlataim iszonyú visszeresek lettek,fáj,mint a fene.Meg jó ronda!
Csajszik nem tud valaki vmi jó módszert hogyan lennének szép fehérek Lizimról maradt ruhácskák amik megsárgultak a dobozban?
Szopi témáról annyit,hogy tényleg van aki ha megfeszül sem tud,de van aki tudna csak épp helyes információ és szakszerű segítség hiánya miatt mégsem sikerül!Mi is megszenvedtünk annó,nekem tök lapi volt a bimbóm,nem volt mit bekapnia,sebesedés stb...aztán 2,5 évig szopiztunk!Egy ismerősöm viszont már 5-6 hetesen elkezdte baracklevezni stb. a gyereket,5 hónaposan már nem volt teje,akkor meg tehéntejet adott a babának! :shock: Na ettől a falnak megyek!Viszont a barátosném kisfiát a kórházban cumisüvegezték,nem is akart szopizni sosem,viszont fejte anyuci rendszeresen és 6 hónapos koráig fenn tudta tartani,persze tápit is kapott.A mi gyerekorvosunk-védőnőnk is olyan,hogy 6 hetes kortól már rámparancsoltak,hogy mostmá aztán kezdjek el a szopi mellé mást is adni.Eleinte tiltakoztam,később hazudtam nekik.Ja és tudták,hogy gyerekápoló vagyok....na mindegy.
Na nemtom mit akartam még...
Talán csak annyit én is bőgőzök mindenen áááááá.
Meg bocs,nemtom ki írta,de tök igaza van....Nem szabad előre beleélni magunkat semmibe,mert ha nem úgy alakul,tuti depi a vége.Én annó elterveztem,hogy édibédi,mosolygós gyerekem lesz,aztán egy ordítógépet kaptam helyette,ami előtte meg em fordult a fejemben.Hát kiakadtam rendesen,de szerencsére volt segítségem!Meg kellett tanulno őt elfogadni ilyennek....mai napig sokat sír-hisztizik.De így imádom ahogy van!
Na tényleg lépek,bocs a regényért!
Ja és üdv. az újaknak!

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Bejelöltem az iwiwen akit tudtam! :wink:

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Hatalmas gratula Sziromnak és Edének! Remélem jól vannak mindketten. Azt hittem Manó te leszel az első! :)

Bőgés: én már azon is sírok, ha a férjem később jön haza, mint vártam. Legyen az akár csak egy óra... Úgyhogy kész röhej, ahogy kisbaba módjára folyton gördül le a szám sarka.

Bútorokat bepakoltuk már, nagyon szépek lettek, holnap nekilátunk mosni, úgyhogy hamarosan alakul a dolog! Majd teszek fel képet.

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!!

Gratula Sziromnak!!! :) De jó neki, hogy már túl van a szülésen... :) Szeretek terhes lenni és nagyon jó lesz ha már itt lesz a baba, de azért ez a szülés téma... kicsit para... DE JÓ NEKIK MÁR !!! :D Még 1x gratula!!!!

Tegnap olyan rossz napom volt... :( minden, de MINDEN idegesített... Nektek is vannak ilyen napjaitok?? Komolyan olyan voltam mint Dulifuli... mindent kritizáltam. Még magamat is utáltam tegnap... :evil:

És hogy a mai nap jól folytatódjon, indulnom kellene a védőnőhöz... ehhez az aranyos, kedves, semmire sem jó védőnőhöz... megint megmérjük a súlyomat, a pocakméretemet és megnézi, hogy vizesedik a bokám.... hogy minek kell ez, mikor már hetente a dokimhoz is kell járnom??? :shock:

Na jó, mára befejezem a morgolódást, ez a tegnapi nap kiváltsága volt :)

Viszont képzeljétek el, tegnap a barátnőm kifestette a babaszobát. Jobban mondva ki volt festve, de állati aranyos figurákat rajzolt a falra :)

Haladunk!!! :)

Húúú... és tényleg igaz, hogy nagyon izgi, hogy lassan megkezdődik a babaeső!!! :) :) :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Lefényképeztem a falakat :)

Kép

Kép


Kép

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok!

Mona!

Kissé? :lol: Éjjel már mindenem fáj, a csípám már görcsöl szinte, fáj a bal bokám és a bal csuklóm is, bár ez utóbbi nem tudom miért. Én nem emlékszem hogy a lányommal ilyen nehezen bírtam volna a végét. Egyik oldalamról a másikra fordulni is kihívás. nappal jobba, akkor tulajdonképp elvagyok. De bíztatom magam hogy max 2,5 hét.
Meg őszintén szólva azért az is bennem van hogy jó lenne már épen és egészségesen a kezemben tartani:) A magzavízvétel azért nem szűr mindent és ici picit félek is ettől :oops:

Sírás: Én a lányommal sokkal érzékenyeb voltam. Vele állandó volt a sírás, meg hisztis s írás, könnyen felhúztam magam.

Most ez annyiar nem jellemző, talán 1x volt, ja, meg egyszer egy nő olyan bunkó volt a postán, az nagyon rosszul esett, hát akkor majdnem sírtam az utcán, alig bírtam törölgetni annyira hogy enm legyen belőle feltünő sírás. De kb ennyivel megúsztam. A lányommal zokogva mentem be a kórházba is :roll: Lehet azért lett ő is hisztis.

Lizóka-Jutka!

na az engem is érdekelne, nekem is elszineződött néhány fehér darab, főleg a kissapkák, én nem tudtam kiszedni.
Az elvárásokkal meg úgy van ahogy írod. Én is úgy jártam, vártam egy cuki öltöztető bbaát, aki aranyos, nevet, gütyög, meg főleg alszik-eszik. kaptam egy ordiba gépet :lol: Aki még most is az. Én is nehezen bírkóztam meg vele. Néha még most is felhúz, de azért már nagyjából nem tud. A férjem viszont még most is ugrik a hisztijére. :roll:
Én elfogadtam, a férjem szerint pár atyai pofon hiányzik neki :shock: És meg van győződve róla hogy a tesó is ilyen lesz, szóval legalább negatív meglepetés nem fogja érni :D

Az milyen hülyeség már baracklevezni, ha nincs szopi akkor szigorúan HA táp minimum 4 hónapos korig. Utána lehet hozzátápi, tehéntej meg 1 éves kor után.

Név: Ha csak rajtunk múlna ugye :lol: Anyukám vigyáz 4 éve egy Dinire:) egész megszerettem a nevét, pedig először fura volt. Ha neked is Bertoldod lesz akkor már ketten leszünka topikban:) Nálunk már tul képp tuti. Férjednek melyik tetszik a 3-ból? Mondjuk mi s csak pár hete döntöttük el, talán 36. hét körül, mondtam neki hogy most már nyilatkozzom hogy az általam felsoroltból meliyk lesz neki elfogadható.

Lafie!

Köszi a táblázatot. Nálunk annyi a változá shogy Benedek bizto snem lesz, egyenlőre ugye Bertold Olivér, de végüli smindegy, maradhat. De jó benne látni már az első babát:)

Aki nem ír régóta velük valyon mi lehet?

Numato ír az ikres topikba, egyedül őt láttam.

Viki!

Én is azt hittem :lol: Bár +-2 hét mindíg benne van. Lehet még más is beelőz. Bár túlhordásom ugye nem lesz, legalább ennyi. Kezdek beletörödni hogy marad még 2,5 hetet :lol:

Viszont ma a diabéteszről legalább elengedtek, azt mondták szigorú diéta, mert 8 alatt van a cukrom most már mindíg, ez határeset, de erre a hátralévő 2 hétre már jó lesz így, nem tesznek inzulinra mert semmi értelme. Szóval oda nem kell mennem többet. persze jobb lenna ha 7 alatt lenne, de ezek szerint annyira nem gáz.

Babuci!

Fal szuper és egyedi:)

Látom nálatok már tuti a Hanna, átfestés kizárva:)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


A csípőm görcsöl pesrze, nem a csipám :lol: :lol: :lol:
Egyedül a hasam nem görcsöl, egy kóbor jóslóm sincs:( Nem akarok megint 0-ról indulni pedig:(

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

:) Ha kislány, akkor tuti Hanna :) Ha mégis kisfiú lenne, akkor Barnabás lesz, ugyhogy mondtam a barátnőmnek, hogy nem lesz akkora meló átfesteni, mert csak más színnel kell átírni és a H-t B-re, az első n-t pedig r-re és rögtön HaNna-ból BaRna lesz :D :D :D

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Jahra! Itt a kép az új gelérialépcsőről és az új falszínről, bár a képen kicsit élénkebbnek tűnik a szín, amúgy okkersebb ennél. A kupit nem nézni a lépcső alatt!! Oda jön még egy beépített szekrény, csak kicsit lassú az asztalosunk, örülök ha nov. közepére elkészül mindent. Fent lesz a kiságy a galérián melletünk.
Kép [/url]

Kép
Kép
tusimi
 
 


Kicsit eltűntem, mert múlt hét kedd óta nem dolgozom, így helyette lótok-futok, vásárolok, amíg még bírom. Az intenzív pihenést novemberre tervezem, akkor már nem vagyok hajlandó semmit sem intézni, max. babaruhákat vasalgatni, képeket rendezgetni a falon, veletek netezni és más hasonló -szellemileg és fizikailag megterhelő - feladatokat végrehajtani.
Sikee! Üdv közöttünk! Megnéztem a képeket, jó a cipője a lányodnak :D :D

Gratula Sziromnak! Én is azt hittem Manó lesz az első, valahol már számítottam is rá, hogy időközben megszült, erre látom még minidg itt virgonckodik közöttünk... :wink:
Babuci! Szuperek a figurák a falon! Nagyon ügyes a barátnőd! Grafikus, vagy csak egyszerűen ilyen klasszul fest? A Hanna felirat meg maga a csúcs, látszik mennyire várjátok a picit!

Lilith! Megrendülve olvastam, amit apukádról írtál. Igaz csak néhány nap telt el, de remélem egy picit már könnyebb és jobban vagytok.

Nálunk anyu még 16 éves koromban meghalt, a férjemnek pedig mindkét szülője évekkel ezelőtt meghalt. Sajnos dédszülő sincs már... így elég kis családba születik a kislányunk. Egy szem nagypapa van még versenyben az én apukám, neki viszont két éve volt egy agyi infarktusa, és azóta nem tud beszélni. Szellemileg tiszta, jön-megy, gondoskodik magáról, de annyit nem tud nekem mondani, hogy "hogy vagy kislányom"... Viszont a babának nagyon örül. Én komolyan mondom, hogy abban bízom, hogy a picivel újra megtanul majd néhány kifejezést. Egy gyereknek muszáj beszélni, nem lehet csak hümmögni. Rá is fogom bízni, amint lehet így legalább érzi hogy fontos és szükség van rá, és én tényleg bízom benne, hogy a gyerekkel újra visszajön neki néhány dolog.

Lányok teszek fel pocakos képet, ez két hete készült, 32 hetesen:
Kép

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok csajok

Engem am megint teljesen megijesztettek ma voltam uh-án és szerdán megint kell mennem azt mondta a dokim a héten eldőlik mi lesz mert az áramlási viszonyokra csak kielégítőt írtak nagyon ideges vagyok hogy akkor most koraszülés lesz és mai becslés alapján méga súly is csak 2164 gramm hát eléggé ki vagyok szorítsatok nekem még jó lenne két hetet kihúzni akkor olyan 2500 gramm körül lennénk az már jó lenne.
Még egy kérdés ti melyik légzésfigyelőről mit halottatok melyik lehet jobb angelcare,vagy a baby controll?

Kép
Kép
eszter26
 
 


Eszter!

Drukkolunk:( De nem csak a súly számít, hiába kicsike (talán tényleg nem tud jól fejlődni bent valami miatt) azért csak közel 36 hetes a tüdeje és a fontos szervei, nem lesz baj!

Férjem unokatesója 12 éve 800 vagy 900 gr-al született, már nem si emlékszem pontosan, de 30. hétre, amikor már nagyobbnak kellett volna lennie ugye, csak nem tudott fejlődni bent, de a szervei érettsége abszolút korának megfelelőek voltak és nem is lett baja.

Úgyhogy erre gondolj, hogy nem annyira koraszülött ő már, ha úgy is alakul, legfeljebb picike súlyú.

Nekem személy szerint baby controllom volt, mi meg voltunk vele elégedve, merem ajánlani, de mostanában úgy látom az angelcare a felkapottabb, sokan azt használják, biztos az is nagyon jó. Árban egyformák ugye.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Most írok először, ezért ne haragudjatok, ha esetleg olyan témákat is érintek, amiről már beszélgetettek.

Először is Eszternek szeretném írni, hogy ne aggódjon. Nekem azt mondta a védőnőm, hogyha a fej és a mellkas körfogat érinti a 9 cm-t (BPD, THQ), akkor a baba tüdeje valószínűleg van olyan fejlett, hogy egyedül tud lélegezni. Mekkorák ezek az adataid?

Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de úgy látom, hogy itt a fórumon többen vagyunk közel egy idősek. Éreztetek már valamit? Jóslófájásokat, keményedéseket? Én még semmit nem éreztem, a méhszájam is zárt, csak a külső nyílt egy ujjnyira. C-3100 van a kiskönyvemben. A héten kell mennem az első NST-re, kíváncsi leszek.
Most elsőre ennyi, írjatok, ha lesz időtök!

Anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Jó olvasni, hogy nem én vagyok az egyedüli új a "csapatban". :lol: Üdv Anita, most jövök rá én is, hogy elég sokan vagyunk kb egyidősek.....Ami a jóslófájásokat illeti, az első gyerekemmel nem is tudtam, mi az, nem hogy még kemélnyedések legyenek. Csak nagyon a vége fele, de akkor sem volt teljesen egyértelmű. A szülés is annyira váratlanul ért, hogy nem is volt időm meggondolni a dolgot. :D :roll: :wink: Most viszont, már a 24. héttől görcsöltem, és most is, ha sokat állok lábon, esetleg jobban elfáradok, érzem, hogy van hasam. Sőt, most a Nospa-t is kell szednem.... Úgyhogy ne aggódj, szerintem az első szülésnél még normális, hogy ne érezz semmi fájást, lehet csak később. De ez nem törvény, csak általam levont következtetés.

Tényleg 27-en vagytok? Mármint a listáról itélve. Hamarosan tényleg beindul a babaeső.

Babuci, tényleg nagyon jól néz ki a babaszoba fala!!!!! Ügyes a barátnőd! Gratula neki! Nálunk mivel nincs hely külön babaszobára, az egyik sarokban alakitottam ki a "babasarkat", és a falra én festettem (rásikeritettem, mert nincs nagy festői tapasztalatom :lol: ) egy Micimackót és egy gombaházat.

Eszter, mi is drukkolunk, hogy minden rendben legyen a babával. Manó nagyon jól megfogalmazta, hogy 36 hetesen már nem számit koraszülöttnek. Én is olvastam valahol, hogy a 36.hét után, ha megszületne, már életben maradna, és nem szabad összetéveszteni a koraszülöttet a kisebb súlyú újszülöttel, habár mindkettő bisonyos foku különlegesebb ellátásra szorul. Na sok duma szegénység, a lényeg, hogy ne aggódj!!!!! :wink:
Tusimi, jó a pocakoskép! Remélem apukád tényleg reagálni fog a babára, és valami pozoti változás lesz észlelthető az állapotában.

A tegnap szinte egész nap a kertből gyüjtögettük össze a virágokat, mármint azokat, amelyeket fagyveszély fenyeget. Az éjjel szerencsére mégsem volt akkora fagy, de jobb, ha biztonságban tudjuk őket.

Engem is néha elfog a sirás olyan semmiségekért, hogy máskor talán fel sem venném. Emlékszem, hogy Jankával is még a szülészeten is fogott a bőgés, mivel annyira pocsékok voltak az ápolónők. Annyira robotmunkát végeznek, hogy már csak az sirnivaló volt. Talána szülés maga nem esett annyira rosszul mint a bánásmód. Ez az állami szülészeten volt, most máshova készülök szülni, remélem minden rendben lesz.

Most megyek aludni, mert itt ismét elmúlt éjfél, sőt, nálunk már 1 óra lett. És amennyire holdkóros éjjeleim vannak mostanában, hamarosan ébredek WC-t látogatni, utána meg nehéz a visszaalvás, utána ébredés Janka miatt, utána ismét Wc....stb. stb

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Hű, most látom, mekkora regény sikeredett, bocsi!

Találtam képet a "babasarokról" Kép

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!

Ha még valakit kihagytam a táblából, írjon nekem privit és nyugodtan szidjon le, mert sajna ilyen dinka vagyok! Nem volt szándékos!!! :oops:
Én is azt szeretném, hogy minél többen legyünk benne és sorra jöjjenek a bébik...
Vendég
 


Sziasztok!
Jó sokáig eltüntem, de azért hogy nem írtam folyamatosan olvastam az infókat.

Üdvözlet az újaknak.

Lilith! Én is szeretnék csatlakozni az előttem szólókhoz, és sajnálom, hogy apud már nem gyönyörködhet az unokájában. Nem könnyű egy családtag elvesztése, főleg nem egy szülőé. Nem tudjuk, hogy mi miért van, de kívánom, hogy ez a pici babó nagyon sok erőt, és örömöt adjon az életetekben, és remélhetőleg enyhíti majd a fájdalmatokat.

Szirom családnak GRATULAAAAAAAAA!
De jó nekik, hogy már túl vannak rajta. Ha jól látom én vagyok az 5. a táblázatban. Már én is számolom vissza a napokat.
Bár még maradjon bent egy kicsit, mert hozzánk is a héten jön a festő haverunk, és még a kiságy is anyukáméknál van.
Szóval van még mit tenni-venni

A babaszobák, és sarkok nagyon aranyosak. Nálunk a falon nem lesz minta, mert egyikőnk sem egy Picasso, na meg ezzel már nem akarom húzni az időt. Így is hallgattam eleget a férjemtől, hogy miért most jut eszembe a festés amikor a nyáron tettük be a bútorokat a szobába és akkor simán kifesthettük volna. .....Mindennek megvan a maga ideje. De azért mici mackós függönyünk lesz. :-)

Lányok Nektek nem zsibbad a kézfejetek? Nekem annyira, hogy alig bírok megfogni egy bögrét. Tegnap mondtam is a védőnénimnek, és ő erre jól letolt hogy a vizesedés miatt van, meg azért mert biztos sutyiban eszem sós dolgokat. :-) Az igazat megvallva valóban néha benyomok egy kis mogyit, meg pisztáciát, de mértékkel csak pár szemet. Ezután csak szülés után szabad ilyeneket egyek. :-(

Azért túlzásba most már ne vigyétek a munkát. Ablakot meg nem nagyon kéne pucolni az utolsó napokban. Bár nálunk is kellene.

Na most mennem kell, mert ki kell teregetnem a babarucikat.
Október 1 óta itthon vagyok, de pihenni még nem volt időm. Szerintem már nem is nagyon fogok szusszanni szülés előtt, mert még elég hosszú az elintézni való listánk.
Na üdv mindenkinek, és szép napot.



Kép
szdona
 
 


Sziasztok

Remélem nem lesz gond.
Anika a Bpd-énk még csak 83 mm de más a fejforma azt mondta a doki mert az OFD meg 107 mm,THQ nekem soha sem mértek.
FL:69 mm,AC:294 mm,HC:298 mm
Kicsit izgulok de remélem nem lesz gond amikor 30 hetesen bent feküdtem a kórházban kaptam egy tüdőérlelő injekciót,úgyhogy remélem azzal nem lesz gond.
Holnap jövök ha nem fognak bent ma megpróbálok mindent elintézni.
Köszi csajok mindenkinek.

Kép
Kép
eszter26
 
 


Ja én is nagy gratula Sziromnak!

Kép
Kép
eszter26
 
 


Sziasztok!

Hogy én milyen rosszul aludtam csajok... :( Hajnal fél 2-től fent voltam és olyan fél 6 körül sikerült kb másfél órára visszaaludnom... ez ugye most már nem lesz mindig így? :shock:

Tegnap elkezdtem inni a málnalevél teát... hát mit ne mondjak, nem a finomsága miatt fogom inni :D

Ahogy nézem, holnap már nekem is ki kell, hogy írja a vonalzó, hogy Anyának már nagy pocakja van!!! De jó!!! :) Ez az idő is eljött!! :) :) :)

Tusimi! Barátném nem grafikus, csak ilyen ügyes :) Még ő is meglepődött, hogy ilyen szépen sikerült neki :)
Egyébként nagyon szép pocakod van! :)

Eszter! Ne legyél ideges, egyáltalán nem olyan kicsike ez a baba. Már a 36. héten vagy, ha még 1 hetet kihúzol már nem is számít koraszülöttnek. Ráadásul tényleg vannak sokkal kisebb súllyal született babák és ők is szépen megnőnek itt kint. A cégnél a titkárnőnk 30. hétre szült 1300 g-mal és már otthon vannak és szépen fejlőnek, ugyhogy no para! Valami miatt nem tud rendesen fejlődni bent, de majd kint megnő!!

Anika, Sikee! Persze hogy közel egyidősek vagyunk mind, hiszen a topik neve is magába foglalja, hogy mind novemberi babáknak készülnek! :)

Sikee! Ügyes nagyon a micimackód meg a gombaházad! :)
Tényleg Te festetted? Nagyon ügyes vagy!!

Lányok nem tudom, hogy érdekel-e valakit, de most Bp-en a Kleopátra házban a 4D UH most akciós. Mi 2x voltunk a terhességem alatt, akkor 13000 Ft + képek. Most 10000 Ft-ban benne van a DVD + vizsgálat + kép. Mi pénteken elmegyünk megint. Kérdeztem a nőcit (mert sms-t kaptam tőlük, hogy akció van) hogy érdemes-e még elmenni megnézni így a 36. hét környékén és mondta, hogy persze, ilyenkor meg szokták nézni a köldökzsinórt, az áramlást, lemérik a babát, megmérik a vállszélességet (ugye szülés miatt fontos) , a súlyt, az agyvizet, magzatvizet, stb... szóval megint jól átvizsgálják. Én ugye a tavalyi vetélésem után (16.heti) alig vártam most, hogy menjünk, mert itt legalább jól átvizsgálták a babát, nem úgy mint a SOTE II-n... mind1, csak azért írtam, hogyha valakit érdekel, akkor most lehet akciósan menni :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok lányok!Lilith öszinte részvétem! Szirom gratula a picihez,jo egészséget,és sok tejcit kivánok! :D Hát elkezdödött amit mindenki várt már,a babaeső,hajrá!! :D Már mi is mindent megvettünk a picinek,készen állnak a dolgok az érkezéséhez :) .habár még nekem is van hátra egy kis idöm de már szeretnék túl lenni a szülésen.Nekem is minden bajom van,fáj mindenem,nem jo sehogy se fekve,se állva,stb.Szörnyü.Nagyon szépek a babaszobák! :)

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Sziasztok mindenkinek!


Bocs,hogy mar reg irtam de rengeteg a tennivalonk,keszulodik a lakas,meglett a baba-butor,megcsinaltak a lepcsonket a hetvegen.Most meg epp tolmacskodom,mert vannak itt osztrak csaladi barataink es a csaladban csak en beszelek(mar amennyire beszelek) nemetul.
Sikee,orulok,hogy van meg Erdelybol kismama a forumon,en is Erdelyben lakom,Parajdon,biztos hallottal rola,ott van a Sobanya.
Sziromnak es Edenek egy nagy-nagy gratula!
En nem gorcsolgetek,de mehosszehuzodasokat meg mindig eleg gyakran erzek,azt mondta a doki,hogy a 36. het vegeig meg szedjem a MagneB6-ot meg a nyugtatot,aztan hagyjam abba.Tegnap voltam a csaladorvosomnal,azt mondta,mult hethez kepest,ment lennebb a feje a kicsikemnek,most is eppen mozgolodik,olyan deformalodott hasam lesz neha,hogy nevetseges. De remelem,meg legalabb egy masfel hetet kibirunk.
A reggel arra ebredtem,hogy faj a jobb mandulam,igy C-vitamin kuran vagyok,mezes,citromos forro teat iszom,remelem,nem betegszem le,mire be kell menni a korhazba :(
Nektek is kidugja a konyoket,sarkat,vagy valamilyet,mert en neha meg tudom fogni ,annyira kidudoritja valamelyik vegtagjat :D
Probalok kuldeni kepeket Kép Kép Kép

Kép
agizsuzsi
 
 


En semmi szin alatt nem erzem ugy,hogy 40 hetig tudom hordani,orulok,ha legalabb 37 hetig birnam. Amugy semmi bajom,csak a mehosszehuzodasok miatt aggodom,bar azt mondta a doki,hogy ezek csak gyengek lehetnek,mert teljesen zart a mehszaj.Mondtam is neki,hogy nem gorcsol,nem faj,csak kellemetlen kisse. Hajnalban en is megszoktam latogatni a mosdot,de aztan visszaalszom konnyen,bar mar nem tudok olyan koran elaludni este mint azelott.Szerintem,most keszit fel minket a baboca az ejjelezesre,mit szoltok? :lol:
Kivancsi vagyok,hogy ki lesz a kovetkezo a tablazatbol.. :D
Nekem nem a kezem zsibbad,hanem a labfejeim,ha tobb idot vagyok egy helyben.
Most lassan megyek,mert meg van egy kis dolgom.Sziasztok

Kép
agizsuzsi
 
 


Tusimi,nagyon jo a lepcso,meg a falszin is,nekunk is valami ilyesmi szinu a nappalink Kép

Csak a konyhabutor marad jovore,mert arra mar nem maradt keret,meg meg a tetoterben is butorokat kell csinaltassunk a gardrobba,haloszobaba,stb, de majd jovore.. Orulok,hogy ennyire is megsikerult csinalni a lakast,hisz tavaly juniusban fogtunk neki de rengeteget dolgoztunk rajta es foleg a ferjemmel ketten.Egesz telen a tetoteret csinaltuk,szigeteles,gipszkartonozas,festes,burkolas,ugyhogy minden ilyesmivel temaban vagyok rendesen. :lol:

Kép
agizsuzsi
 
 


Sziasztok

A gyerekszobák nagyon tetszenek(én is akartam festeni, mert szeretek, csak mivel nem régen fejeztük be, már nem éreztem magamban elég erőt hozzá) :) Jók a pocis képek is.
Mi pont ma fogunk csinálni képet és én is felrakom meg a szobát is :lol:

Egy 2 kg -os baba, már nem olyan vészes súlyú, ahogy a többeik írták a lényeg, hogy a tüdő fejlett legyen.(van ismerősőm, aki 700grammal született!)6éve

Én se érzem a fájásokat, viszont, ha egy picit többet állok, az összes vérlezúdul a kézfejembe. Ijesztő. Az esti alvás, már egyre kevesebb, és azok is megszakításokkal(tegnap kb. 5 és fél órát aludtam kétszer megszakítva ) :evil: Ja és 2 hete fáj a torkom jobb oldalt és fülem is, ma nézték meg, de nincs gyulladás, így inkább nem írnak fel semmit.Illetve 3 napja megint minden este ég gyomrom, mindegy, hogy mit eszek :lol: Amúgy én is jól vagyok.

A táblázat alapján Driennel egy napon fog megszületni a kicsi Milánunk. Kíváncsi vagyok :lol:

Kép
mona1978
 
 


Sziasztok

Üdv az újaknak! :)

Eszti, szerintem se lehet már semmi gond, inkább kint legyen ha nem jók az áramlások mint bent, mert azért azt jobban tudják ellenőrizni.

Nekem múlt héten volt 65 az FL, tehát kisebb a tiédnél és semmit nem mondtak rá, lehet kicsit túl is aggodalmaskodik a dokid, persze feltétlen az ő szava a mérvadó.

Ágizsuzsi, én is meg tudom fogni neki a sarkát, meg nem tudom milyét. Olyan édes :)
Szerintetek nem gond, hogy állandóan mozog? Komolyan. Nem is csodálom, hogy a CTGn 160-180 között volt a szivfrekvenciája.
Rolinak 120-140 közötti volt.

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Úgy látom a házfelújítással stb. nem vagyok egyedül. Szinte mindenkinél ég a munka, szépülnek a szobácskák, lakások! :)

Ezek a falirajzok igazán irigylésre méltóak! Én régebben hobbi szinten sokat rajzolgattam, de ilyen kis csodafigurák festését nem merném felvállalni.

Lilith! Őszinte részvétem, kívánom, hogy a kis bébike kárpótoljon Téged bőségesen minden fájdalomért!!!!

Sziromnak és Edének nagy-nagy gratula! :D :D :D

Én tegnap voltam az első ctg-n, teljesen normális volt, Annácska úgy aludt mint a bunda, fel nem lehetett ébreszteni. Utána viszont az UH igencsak felébresztette, a vizsgálat alatt úgy "járt" a pocim, hogy csak úgy nevettük a dokival és a párommal.

Sajnos a Crohn betegség továbbra is nagyon aktív és a megemelt gyógyszerek és a gyulladás miatt azt javasolta a doki, hogy mérlegeljem azt, hogy a 37.hét után ha nyílna a méhszáj megindítja a szülést, ha nem, akkor pedig megcsászározna, mert félti a bébit is és engem is. Azt mondta nem szeretné, hogy bármelyikünkkel komplikációk lépjenek fel, tudja, hogy ez nehéz döntés, kérte, hogy konzultáljak erről a gasztros dokimal is.

Háát, én elsőre rávágtam, hogy ígérem nagyon vigyázok, sokat pihizek, de én nem szeretnék előbb szülni, mint ahogy az magától jön!!! Úgyis rendszeresen figyeli az eredményeinket, és ha minden rendben akkor én ezt semmiképp nem szeretném. Azt mondta jövő szerdán találkozunk legközelebb, addig is gondolkozzak még a dolgon...

Eszméletlenül bízom a dokiban, tudom, hogy csakúgy nem mondana ilyet és azt is tudom, hogy a véreredményem is elég ilyesztő ennyi gyogyi mellett, egyszerűen nem tudom jól gondolom e, hogy mindezek ellenére, ha minden rendben azért mégsem kellene korábban világra jönnie az én kis manócskámnak!

Tusimi, Agizsuzsi nagyon helyes, formás pocitok van!!! :) :)

Eszter! Engem is azzal biztatott a doki, hogy 37.héttől már nem koraszülött a baba, addigra már a tüdeje is rendben kifejlődik! Drukkolok Nektek!!

Minden kismaminak szép pocakos napokat és sok átaludt éjjeli órákat kívánok! :)

Kép
bvica
 
 


Bvica!

Ne hülyéskedej, ilyen estben szerinte nem kérdéses hogy a dokira kell hallgatni! Ha nem is a 37. héten, de a 38. betöltött héten én biztos megcsináltattam. Annak a kismanónak egészségesen van rád szüksége, ez nem játék. De ha annyira rosszak az eredményeid a 37. hét sem gáz, látod, Sziromnál sem gondolkodtak egy cseppet sem. Pedig 36+6 napos volt ha jól számolom. Aki nagyon erős cukros annak is betöltött 38. héten szoktak császározni. Sőt, bármilyen egészségügyi problémánál, ahol programozott császár van, pl szem miatt ott sem szokták megvárni hogy elinduljon, hanem előbbre teszik a császárt.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Megcsináltatnám, nem megcsináltattam természetesen :oops:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


ja, tényleg, akkor most Anna?:) Mert a vonalzón Laura van:)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Eszter én is csak csatlakozni tudok a többiekhez, semmi probléma nem lesz a babával már kint! Engem a 36. hét betöltése után leállítanak a izomlazítóról, görcsoldóról meg a magneB6-ról, tehát utána már jöhet a baba! Én már azért is hálás vagyok, hogy még mindig bent van. A te babócáddal sem lesz semmi baj! Szurkolunk nektek!

Lányok nagyon szépek a pocakok!Nekem most elkezdett egy picit növögetni,de még nincs róla képem.
Nekem is rengeteget mozog a baba, és a tegnapi uh-n kiderült, hogy sajnos most éppen harántfekvéses. Remélem azért befordul még a helyére.

Alvással nekem nincs problémám , csak a cukor miatt folyton szomjazom, ergó rengeteget iszom és pisilek! De ha kibírom, hogy ne igyak, akkor tök jót alszom :).

Vica: Milyen problémák léphetnek fel a babánál meg Nálad? Sajnos nem ismerem ezt a betegséget.

Kép
vargaviki
 
 


Viki!

Már rég akarom kérdezni, van már fejlemény név ügyben? :D Hogy melyik felé húz a szívetek?

Lehet majd jól meglep a babád és ha leállsz a gyógyszerekkel is bent marad :lol: Emlékszem mikro Emmát vártam is volt egy lány az akkori topikban aki már félidőtől szigorú fekvésen és hatalmas adag magnéziumon volt, aggódtak hogy legalább a 36. hétig bent maradjon. Aztán túlhordta 2 nappal :o

De a 34. hét is tényleg már szép, már enyi idős babákkal sem szokott gond lenni.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Lányok nektek szimmetrikusan fekszik-mozog a babátok? Nekem hetek-hónapok óta "jobbos", de csak most tudatosult bennem, hogy vajon ez így teljesen rendben van -e. A bal oldalam szinte üres, komolyan mondom, tök puha ha megnyomom, a jobb oldalon meg sokszor szabályosan ki akar jönni a gyermek. Néha nagyon durván nyomakszik, rendesen meg lehet markolni a nemtudommiét. A legutolsó UH szerint fejfekvéses, de jobbra néz kifliben, és én úgy érzem, hogy húzódik-nyomódik is jobbra. Épp ezért a jobb oldalamom szinte nem is tudok feküdni, lehet ezért sem alszom túl jól mostanában, mert elzsibbadok az állandó bal oldalon fekvéstől.
Nálatok hogy van ez?

Kép
Kép
tusimi
 
 


Ágizsuzsi!
Tényleg ugyanolyan a falaink színe, hiába, jó ízlésetek van! :D

Kép
Kép
tusimi
 
 


Nekem nem egy örökmozgó a kiscsajszi... mozog és tudtomra adja, hogy itt van, de nem állandóan mozog. És nekem inkább az ellentábor, nekem "balos" a nő :D Úgy érzem az egész hasamban, de ha valami inger éri, akkor balra húz :)

Tusimi lehet, hogy a te babádat idegesíti a hangos szívdobogásod, az enyém meg egy anyámasszony katonája és idehúz inkább a zajba :D

Eddig a 8 hónap alatt végig fejfekvéses volt, remélem nem most gondolja meg magát és fordul át. Majd pénteken kiderül, de ha lehet, akkor szeretnék rendesen szülni. Bár akkor sem esem kétségbe ha császár lesz, de jó lenne rendesen szülni.

Bvica! Tényleg ne hülyéskedj! Ha 37. hét után szülsz, már egyáltalán nem számít koraszülésnek!! Legalább hamarabb meg is láthatod a manócskát :) Nekem teljesen zárt a méhszáj és elvileg semmi nem indokolja, hogy hamarabb jöjjön, de én kiegyezem egy 38-39. heti szüléssel :)
Ha a dokid azt mondja, akkor hallgass rá!!

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Babuci!
Pont ittam mikor olvastam a válaszod, fél is nyeltem rögtön :D :D :D
Elgondolkodtattál a szívdobogásom keltette zajjal kapcsolatban... de az lehet, hogy csak politikai irányultságát akarja íly módon jelezni felém...
... és mint egy végszóra megint megjelent egy öklömnyi dudor a jobb oldalalom, bocsi föl kell állnom.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Szia Tusimi!

Az én kisfiam is állandóan jobbra "húz".Van úgy, hogy már kellemetlen a dolog, simogatom, hogy hagyja abba de tojik rám.De viszont ha az apukája teszi oda akkor egyből elveszi ami épp ott van.
Azt hiszem ők már most ismerkednek egymással :D
Látom "szomorú" sorsom,két fiúval :D

További szép napot

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Tusimi! :D

Lehet, hogy szólni kellene tudósoknak, hogy ezt vizsgálják meg, lehet, hogy az ember már ilyenkor eldönti, hogy melyik oldalon áll :D :D :D

Na jó, csak viccelek... ha a szülei nem politizálnak, ő se folyjon bele... én inkább a szívdobogásos történetre szavazok, az kedvesebb :D

Napok óta nem vagyok önmagam, nyűglődöm csak... lehet, hogy a hidegfrontot érzem?? Ti hogy álltok kedv terén csajok?

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok!

Sikee és Ágizsuzsi! Tartózkodási helynek Dunaújvárost írtam, mert itt fogok szülni, de a férjem temesvári és úgy döntöttünk, hogy én költözöm.

Eszter, szerintem semmi gond nem lesz, szorítok! Úgy olvastam valahol, hogy azok a babák, akik elérik az egy kilót már koraszülött klinikán több odafigyeléssel életben maradnak. A Te babád pedig ennél már sokkal nagyobb. A védőnőm azt mondta, hogy a körzetben én vagyok a következő, aki szülni fog, de a múlt héten egy kisbaba világrajött a 32. héten, 1,7 kilóval és állítólag ők is jól vannak.

A babaszobák nagyon szépek. Sajnos nekünk nem lett ennyire gyerekszoba jellegű, mert az elején velünk lesz egy légtérben, a "szobáját" csak boltívek választják el a miénktől és bárhogy is szeretném nem lesz típikus babaszoba. Egy idő után külön szobában lesz, majd azt szépen megcsináljuk. Néhány dekorációs elemmel azonban feldobnám a "szobáját", de teljesen tanácstalan vagyok. Az egyik kisszekrényre vettem egy szivacs állatfigurát és ráragasztottam.

Táblázat: Szdona, ha én is szerepelnék benne, de nem szerepelek, mert későn kapcsolódtam be a fórumba, akkor én lennék az 5. :)

Szirom babája miért született egy picivel korábban?

Nekem azt mondták az ultrahangon, hogy a baba adatai egy 2 héttel idősebb babának felelnek meg, úgyhogy nem aggódom már többé azon, hogy mikor születik meg. Hamarosan töltöm a 37. hetet.

A jóslófájásokról még annyit, hogy én is úgy hallottam, hogy sok mindenkinek nincsen, de állítólag hasznos, mert felkészíti a méhet a szülésre.

Én nem vizesedem egyáltalán, de valószínű azért, mert még mindig járok majdnem minden nap úszni 1000 métert. Amint nyílik a méhszáj nem megyek többet, de nagyon élvezem, remélem járhatok még egy darabig.

sziasztok, Anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Kép
Vendég
 


Manó: Még mindig nem tudjuk , hogy mi legyen a neve! Egyszerűen fogalmam sincs! Mi elég becézős család vagyunk, úgyhogy már most rengeteg neve van ebből a két névből adódóan, úgyhogy egyszerűen nem tudom. Sajnos várandósságom alatt a döntésképességem rohamosan csökkent... :)

Anita nagyon irígyellek az úszásért!

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Ágizsuzsi, Parajdon van egy jó imerősöm, együtt jártunk a fősulira, de ő aztán otthagyta. Szekeres Anna, panziójuk is van. Valószinű ismered, mert nem olyan nagy Parajd.
Valamikor én is azt hittem, hogy a terhesség utolsó heteiben készül fel az anyuka az éjjelezésekre, de utólag kiderült, hogy össze sem lehet hasonlitani azt, amikor nagy pocakkal éjjelezel, és nem tudsz aludni azzal, amikor már aludnál, de a baba nem hagyja. :roll: :lol: :lol: Bár ne igy lenne nálatok, de nekem ez a tapasztalatom. Habár most már én is jobban szeretném, ha a baba kint lenne, ,ert igy legalább külső segitségre számithatok legalább a férjem részéről. :D

Babuci, úgy látszik valami volt az éjjel 2 és 6 között. :lol: :lol: Mert én meg éppen forditva aludtam, vagyis csak 2 után aludtam el valamikor és hajnali fél 6-kor már ébren is voltam. Utána megébredt Janka és aludtam volna, de 8 körül volt hajlandó visszaaludni, addig csak forgolódott. Majd sikerült aludnom még szinte fél 11-ig, de már teljesen felborult a napom, amikor igy alszunk. :? :shock:

Anika, az jó, hogy visszajösztök Temesvárra. De miért nem maradhattok ott? Vagy csak a közös döntés alapján született az elhatározás?

Bvica, én is egy véleményen vagyok a többiekkel. Bizzál az orvosodban. Nem tudom mennyire súlyos az a betegség, de az orvos sem hiába ajánl korábbi szülést. Viszont neked is igazat adok egy részből, mert ha a helyedben lennék, valószinű, hogy én is hajlanék a természetes szülés beindulására......halgass a belső hangodra!!!!

Vargaviki, még van ideje a babának befordulni a helyére. Beszélgess vele, lehet nagyobb hatással lesz rá. :D De az se keseritsen el túlságosan, ha nem fordulna be, mert hallottam, nem is egy, olyan esetet hogy lábfekvéssel is normálisan született, vagyis nem császároztak. Irigylésre méltó vagy, hogy az alvással nincsenek gondjaid..... 8) :o

Tusimi, én nem vettem észre, hogy különösebben valamelyik oldalam fele húzna a baba, viszont annyit mocorkál, hogy néha (mostanában mind gyakrabban) teljesen deformált a pocakom. Annyit érzek, hogy a lábai a bal oldalamon vannak, és néha tényleg annyira kinyomja a talpát, vagy mijét, hogy ha nem is lehet megfogni, de látni lehet a kis csücsköket, meg a hasfalam is rendesen érzi.... :? :shock: :roll:

Akkor most húzok aludni, hátha jobb éjjelünk lesz mint a tegnap.

Jó éjt mindenkinek!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: