Új privát üzeneted érkezett!

Era, nagyon szépek vagytok, édesek ezek a gyerkők. Hogy álltok a tesó féltékenységgel, mert ahogy ott fogja az első képen a kezében, hát az zseniális.
Nálunk még mindig nincs eldöntve a mikor legyen kistesó kérdés, de majd tőled kérek tapasztalatokat a kis korkülönbségről.
Vendég
 


Szerintetek normális dolog, hogy akit az ember a világon a legjobban szeret, az hozza ki a legjobban,a sodrából is. Évek óta problémás, hiperaktív gerekekkel (is) foglalkozom de sosem voltam olyan dühös mint amikor Hanga levág egy hisztit. Nem lehet mellőle elmozdulni, vísít, ha nem engedem hogy leborítsa a frissen vasalt ruhakupacot, ha nem adom oda neki a telefonom miközben beszélek, ha beteszem 2 percre a járókába és sorolhatnám. És közben meg szörnyen szégyenlem magam, hogy ilyen kevés türelmem van pont a saját gyerekem hisztijéhez, miközben évek óta "csiszolgatok" más gyerekeket.
Bocs a kirohanásomért, de ma már együtt bőgtem vele.
Vendég
 


Ez tök normális Hajni :!: :!: Legalábbis szerintem.. :roll:
Doo írta h mi ezt a "sorsot érdemeltük" és én ezzel maximálisan egyetértek..tuti nem véletlen h nekünk "ilyen" gyerkőcünk van..
Én sejtem is h miért őt "kaptam"..hát előtte elég kényelmes életem volt, bár hozzáteszem mindenért meg kellett küzdenem (pl. melóhely, páromra rátalálni, stb-stb...)de elég sokszor volt h unatkoztam..remélem értitek mire gondolok, persze megcsináltam én mindent amit kellett (házimunka) de emellett sok-sok szabadidőm is volt..és ezt forgatta fel Kevin teljesen..mert mellette aztán mindent lehet, de unatkozni nem :roll: :roll:
És őszinte leszek nekem sokszor azért eszembe jut a régi kis kényelmes életem, amikor csak úgy punnyadtunk a tévé előtt meg ilyenek..amikor ilyenekről "mélázgatok" rendesen lelkiismeretfurdancsom van, de mit csináljak azért nem tudom kitörölni a fejemből az "előtte lévő" 29 évet..
Úgyhogy nem vagy egyedül Hajni ilyen téren (sem):!: :!:

Ráadásul én világéletemben az a típus voltam: akinek mindent-máris-azonnal kell valami..soha nem szerettem várni semmire-senkire..nem szerettem egy helyben ülni sem, tehát azt szerettem ha zajlik körülöttem az élet..és túlzottan türelmesnek sem tartanám magamat..és hát Kevin sokszor kihoz a sodromból az biztos..de muszáj tartanom magam...nem akarok kiabálni rá..úgysem érek el vele semmit, mert ha nyavalyogni akar úgyis fog..de azért így is biztos érzi rajtam sokszor a feszkót..mert ők mindent-mindent megéreznek sajna :cry:
Hát nekem ez a véleményem :roll: :roll:
Vendég
 

 
 

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.29 22:04-kor.
Vendég
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.29 22:04-kor.
Vendég
 


jaj de szép ez a Kevin gyerek (is)! :D timcsi, nem engeditek lejjebb a kiságyat, ha már mindig így áll benne? v ezt nem lehet? mienk olyan h három szintre lehet helyezni. háááát, a középső szinten kb 2-3 hétig volt a matrac :shock: különben mindig eszemben van h egy hónapja még h csodálkoztál h enyém már miket tud, aztán tessék, Kevin sem váratott meg nagyon!! :lol:
kicsit úgy hangozhatott, mintha büntetésnek gondolnám a többemberes babókat?! remélem, nem, mert nem is így gondoltam!!:roll: :oops: :shock:

hajni, sztem tök nóóóórmális h így érzel!!! azért a munkahelyeden gondolom egy-egy órát voltál egy gyerekkel, ill több különbözővel sem a nap 24 órájában!!! azért ez nem uaz! nem csoda h pl apák is sokkal nyugisabban tudnak gyerkővel jópofizni, ha olyan kedvük van és idejük is éppen - mert ő nincs vele egész nap. ezeket a dolgokat én is csak most értem meg igazán. korábban nekem sem volt vili h a sógornőm pl egy számomra viszonylag kis v közepes nyügi miatt miért van kiakadva a lányára - hát nyilván azért, mert neki aznap már a sokadik ilyet kellett meghallgatnia ÉS lekezelnie vhogyan. szal nincs szünet, meg szabi, meg ilyenek. nem tudsz egy kicsit elszabadulni otthonról? sztem ez a karácsonyi időszak nem könnyű amúgy sem - nagy lehet a hajtás, még nagyobb a teher sok anyán... :roll: küldök neked az éteren keresztül sok-sok energiát és lélelk-simit! :)
Vendég
 


Sziasztok,

Nagyon édesek a gyermekek!

Kevin tényleg nagyon ügyes!

Képzeljétek ma du 2,5 órát aludt a Marci, nem ébredt meg, így én is majd 2 órát aludtam. Persze halálra rémülten rohantam a szobájába, hogy vajon mi van vele :) Háát ilyen még soha nem volt, olyan meg végképp nem hogy én is aludtam!
Azért így már értem miért nem értette senki, hogy én mit szenvedek annyit a Marci nem alvásai miatt. Legtöbb gyerkőc nap mint nap ennyit alszik, azok a pihent anyukák... :twisted: :twisted:

Ti nem tudtok neten rendelni ezt azt karácsonyra, bevásárlás... Ebben az egyben jó budapest, én rengeteg dolgot intézzek így. Szinte csak a piacra járunk.

Puszi és nyugodalmas éjszakát mindenkinek
kpetro78
 
 


kata, egészségedre a szunyát! :D mostanában én is rendszeresen alszom Vikóval, mert tök fáradt vagyok :roll: :oops: pedig csináltattam egy vérképet és teljesen okés minden (koleszterinemet leszámítva :? )
sztem nemcsak a bevásárlás strapás (legalábbis azt nekem többi családtag intézi), inkább a lakás rendberakása - lenne, ha rá tudnám szánni magam, Viktória is engedné, plusz nem esne az eső az ablakpucihoz... :roll: :oops:
te nem csinálsz egy jó kis vonit?
Vendég
 


Köszi, a megnyugtató szavakat és hogy nem fokoztátok bennem a bűntudatot. Így is van éppen elég. Igen, mikor már lehiggadok én is tudom, hogy a saját gyerek 24 órás "munka" így sokkal nehezebb mindenre higgadtan reagálni. Pedig nem mondhatnám hogy sokat hisztis, de ha az akkor nagyon az és akkor mindenért vísít. Azt már látom, hogy nem lesz egy akaratgyenge gyermek, úgyhogy fel kell kötnöm a gatyót ( bár én is nagyon hisztis voltam, úgyhogy max visszakapom). Pedig még csak most nyíladozik a saját akarat, hol vagyunk még attól mikor a boltban földhöz vágja magát a gumicukorért. :roll:
DE ne csak panaszkodjak, mert a legfontosabb, hogy nagyon imádom és mikor újra előkerül Bűbáj Hanga akkor meg elönt a lelkiismeretfurdalás, hogy nekem sincs mindig jó kedvem és ha Ő rossz paszban van miért nem tudom kicsit jobban tolerálni.
És még egy utolsó vallomás a hülyeségeim sorából: én otthagyni sem tudom senkire. Úgy értem lenne kire, csak nem tudom kiadni a kezemből. Ez az ambivalencia is kicsit megnehezíti a dolgom, mert időnként érzem, hogy nagyon ki kéne kapcsolódni, de NEM TUDOM otthagyni senkire. Azt hiszem egy kicsit kisajátítottam vagy rátelepedtem, nem tudom, de ha nincs velem az is nagyon rossz. Pedig tülekednének érte a nagyik, de egyelőre hiába :oops: . Ennyit a gyagyáimról.
Képzeljétek, Hangi időnként elfelejt kapaszkodni és néhány mp.-ig megáll egyedül, aztán vagy borul és elkapom vagy visszafog. Már úgy várom hogy járjon!

Timcsi, Kevin nagyon édes és szép, és imádom a teli szájas mosolyát. Nyugodtan tegyél képeket, azt sosem unjuk meg.
Egyetértek Dooval, ágyat azonnal leengedni :D !

Kata, jó is egy kis nappali alvás, használd ki mert 1-2 hónap és már alig alszik napközben.
Karácsony már fejben nagyjából megvan ki mit kap, valószínűleg a hétvégén bevásárolunk. A héten kocsicsere zajlott náluk, úgyhogy az ajándékvásárlás eddig háttérbe szorult. Eddig nem igazán szerettem a Karácsonyt, de most Hangi miatt már nagyon várom. Vele már egész más lesz, így megint lesz értelme egy kis színháznak.
Vendég
 


Boldog "hófordulót" Hanginak :lol: :lol: :lol: !
Sok-sok puszit küldök innen neki :lol: :lol: !

Le fogjuk engedni a kiságyat persze (szerintem pont ma), csak melózott a párom, én meg béna vagyok az ilyen dolgokhoz :roll:

Nappali alvás :?: :!: Hát nekem ez sosem ment :cry: Kevin előtt sem igazán szerettem/tudtam aludni nappal, még egy átbulizott éjszaka után is keveset aludtam..és hiába voltam rom fáradt főleg az elején a félórás alvásai alatt nem is tudtam volna akármennyire szerettem volna..mert mire elaludtam volna ő fel is kelt :roll: :roll:
Nekem ezért is fontos az éjszakai alvás, már ha Kevin úrfi engedi...
Meg azt is biztos "mondtam" már nektek h erős gyógyszereket szedek aminek mellékhatása az álmatlanság, úgyhogy erre külön Frontin-t kell szednem..emiatt sem vagyok totál kipihent..mert ez meg kábaságot okoz..ördögi kör :evil: :evil: :evil:
De persze örülök, hogy ti (legalább) tudtok pihenni :lol:

Ja és én sem bánom, hogy Kevin van :!: Lehet úgy tűnt amiket írtam, de persze ő az életem/életünk értelme és akármilyen nyügi is, imádjuk, ő ilyen és kész, ha a feneket a földhöz verem sem tudom megváltoztatni, nem én irányítom őt, ő irányít bennünket, de még az is lehet, hogy ez is változni fog idővel.. :roll:
Vendég
 


Ja és még valami..míg mi itt "elégedetlenkedünk" a kevés alvások miatt az egyik barátnőm most vizsgáltatta ki az 1 éves gyerkőcét, mert túl sokat alszik szerinte/szerintük.. :roll: 3.5 órát délután, aztán az esti sétánál kb. 1-1.5 órát, utána éjszaka kb. 22.30-9.30-ig, azt hitte vashiányos, mert állítólag ez okozhat ilyet, de kiderült határértéken van és emiatt nem igazán lehet.. :roll: szóval ami nekünk probléma, a másik embernek meg pont az ellenkezője az :roll: :roll: :roll:
Vendég
 


Egy utolsó vonipróba
Vendég
 


Nem hiszem el, mégsem vagyok reménytelen, csak nem másoltam ki az egész kódot, csak amit én fontosnak tartottam belőle. :D :oops:
Vendég
 


Hoppá, mindig rá kell kattintani az aláírás hozzáadására vagy azt lehet valahogy véglegesíteni?

Más... Timcsi, 1 évesen szerintem is rengeteg ennyi nappali alvás, én is biztos aggódnék miatta.
Egyébként meg nem értetünk félre, egyértelmű hogy mindannyian imádjuk a gyerekünket, és ha időnként (vagy gyakran :D ) ki is borít, akkor is a Ő a legjobb dolog ami történt velünk az életben.
Köszönjük a gratulát, röpül az idő, nemsokára sütjük a tortát. Na jó, inkább csak rendeljük :D
Vendég
 


hé, de a vonid nem jelzi h ma van a hóforduló :shock: ma van? mert akkor Istenke éltesse Hangit! és az anyukáját is, aki a világra hozta :D :D
na látod h megy ez a vonalzó dolog!!! ügyes vagy :D lehet véglegesíteni.
Vendég
 


Igazából holnap lesz de így ma is jól esett, és az sem 2 napig "ünnepeltek" minket. :D :D
Hogy lehet véglegesíteni?
Ma délelőtt Hangaszálam másfél órát aludt. Ha tudtam volna, hogy nem csak fél óra lesz elővettem volna a vasalnivalókat, ehelyett pedig itt töltöttem az időt. :oops: A kupac pedig csak nő és nő....
Vendég
 


Az első mondat így hangzott volna: ... de ma is jól esett, és az sem baj, ha 2 napig... Így összekúszálni egymondatot :oops:
Vendég
 


Ne is említsd a vasalnivalót...én is mindig így járok, nem merek neki kezdeni, mert fél óránál többre nem számítok, mármint alvás téren, aztán meg ilyenkor szokott "belehúzni" és egy jót szunyálni..
Ma pl. kivételesen aludt délelőtt-délután is 1.5-1.5 órát, de ettől függetlenül volt nyünyiben részünk, és a tápit csak nem akarja "gyűrni" magába... :cry: Nem tudom mit kellene tenni, pedig már váltottunk, tettünk bele gyümilét és mégsem, egyre kevesebbet eszik belőle..A foga miatt lenne ilyen rossz étvágya??Pedig a súlya szerintem jó, mondjuk ez majd nemsokára kiderül a 8 hós kontrollon..
Vendég
 


timcsi, hidd el h jól vannak ők összerakva és annyit esznek, amennyire szükségük van!! a lényeg h jön-megy, csinálja, amit egy közel 8 hósnak csinálni kell és slussz! h ezt menny kajával fedezi az az ő "magánügye" - ahogy egy ismerősöm találóan megfogalmazta. :wink:
Vendég
 


Nagyon durva ébresztésünk volt, riasztott a légzésfigyelő. Úgy megijedtem, kezem-lábam remegett, a szívem a torkomban dobogott végül kiderült, hogy csak az elem merül és az jelzett.
Azt hiszem bébitaxit veszünk Karácsonyra, hátha az majd tavasszal jobban bejön neki mint az ősellenség, a babakocsi.
Timcsi, Kevin csak a tápszert nem eszi vagy a szilárdat se nagyon? Arra gondoltam, ha cumisüvegből issza talán meg lehetne próbálni másból adni neki, hátha az újdonság ereje miatt így többet enne. Mondjuk csőrös pohár, pohár vagy ez a sportkupakos üveg. Bár a csőrös pohárral mi még nem igazán boldogulunk, mert szuper csöpögésmentes Mam-os poharat vettem, de az annyira csöpögésmentes, hogy tényleg alig jön belőle. Hiába teszem a szájába, műanyag, mint a játékai és csak rágcsálja, nem szívja meg. Ha meg kiveszem a szelepet, akkor ömlik és csak kortyonként tudom önteni a szájába. Igaz, a vizet így szoktam adni neki, mert másképp nem issza meg. Vagy, ha csak azt szeretnéd, hogy legyen meg a napi tápszeradagja esetleg a főzeléket is lehetne vele dúsítani. A barátnőmnek pedig azt javasolta az orvos, mikor nem evett, hogy cukrozza meg a tápszert. Bár ha szilárdból eleget eszik, akkor nagyon ne izgulj rajta.
Doo, Te a sinlacon kívűl tudsz valami tejmentes kajszit, mert úgy látom Hangi eléggé kezdi unni, teljes joggal, mert 5 hónap alatt azért elég sokat megevett belőle. Így nem tudom mit lehetne 10óraikra adni. A főzelék az oké, azt lehet variálni, de ha én délelőtt, délután csak gyümit adnék neki, lehet hogy rám borítaná az etetőszékét. Persze a többieket is kérdezem, csak tudom hogy Viki is tejérzékeny.
Tegnap olvastam Ranschburgot a szep. szor.-ról. 2-3 éves korig eltart...áááááááááá!!! Mostmár kezd annyira anyás lenni, hogy este csak engem fogad el. Pedig imádja Apát, de este ha felsír csak az én kezemben csendesedik el. Igaz ez jó jó érzés hogy így kötődik, erre vágytam, DE NAPKÖZBEN NE ÜVÖLSÖN MERT ELMOZDULOK MELLŐLE.
Vendég
 


Hahó, hol van mundenki? Már megint egyedül maradtam? :idea: :!: :shock:
Vendég
 


Nem vagy egyedül..de ismét "kikészítős" korszakát éli :cry:
Nagyon szomi is vagyok, mert úgy látom az (annyira várt) mászós korszak nála nem jól sül el..legalábbis egyenlőre..ugyanis szinte mindig sírdogálva mászkál utánam, hang nélkül szinte soha és szerintem azért, mert állandóan állna, ha tehetné. Mert ha sikerül felállnia vigyorog 1000-rel, meg büszke, csak hát ott kell lenni mellette , hogy ne koppanjon, ha elfárad...Így szinte most szó szerint 1 perc nyugtom sincs tőle..Visszasírom az előtte lévő korszakot, amikor betettem a kiságyba és el volt (egy ideig legalábbis), mostmár ott sem lehet hagyni, mert addig csimpaszkodik, míg fel nem áll. Most még annyit tehetek h veszek neki járókát, hátha abban jobban el lesz, meg kipróbáljuk a bébikompot, hátha az leköti egy kicsit..Mert ez így borzasztó, hogy egy lépést sem lehet nélküle tenni, eddig azért reggel rendbe tudtam magam tenni, meg is tudtam kajszizni, meg ilyen apróságok de most ha kihúzom a lábam megy a nyügi.. :cry:
Amúgy aludni jól alszik nappal és éjszaka is (1x sem kel fel), de azt hozzáteszem, hogy egyre később alszik el, eddig kb. 21-21.30-kor aztán ez tolódott 22-re, tegnapelőtt 22.30, tegnap meg 23-kor aludt el végre :roll: De reggel ugyanúgy kel fel, tehát nem alszik tovább...
Ez nem nálunk az aktuális helyzet :roll: :roll:
Vendég
 


Ja és tápit váltottunk megint..most banános Humana-t kap, hát ez sem igazán jött be..vagyis ugyanúgy sz.rakodva eszi..Kipróbáltuk amit írtál a csőrös poharat is, meg a cukrozást is, egyik sem vált be... :cry:
Vendég
 


Sziasztok!

No meg vagyok én is ,csak mire írásra kerül a sor, addigra hívnak az életkéim...
talán most egy percre még jut időm:-))
Tim-csi, te kis telhetetlen :lol: ez szupi, hogy alszik!!! Most mi nem alszunk:-))) Barni náthás lett, Balázs elkapta, plusz én is. Ugyhogy ma remélem egyszerre le tudom őket nyomni, és egy félórát én is tudok aludni velük..-)
Hajni, én úgy gondolom, hogy a lehető legjobbkor jött a kistesó. Nagyon örülök, hogy későn gondoltam meg magam, és már akkor útban volt:-))) (mint BArni is:-)))) szóval olyan hogy féltékenyég??? ááá , semmi. Imádja, nagyon oda van érte, segítőkész, és türelmes. Ha szoptatok, és inni kér, soha nem hisztizik , ha mondom, "mindjárt, csak a Babi befejezi a szopizást" szóval egy tündemény, de mondjuk Barnika egy jó alap is volt egy kistesóhoz, mert nyugis, elég szófogadó gyerek is. Mindíg mondtam, hogy nála a rosszaság éjszaka jön ki:-))
Na megyek, míg alszik a pici rendet rakunk Barnival.
pusszancs

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Tim-csi, még valami, nem próbáltad a babataxit?? NEkünk az vált be, ő mindent későn kezdett, 9 hósan kezdett el mászni, aztán 11és fél hósan elindult, de én soha nem mentem úgyszolván utána, a taxit tologatva közlekedett. Én nem vagyok kompárti, ugyhogy ez Bazsinál is kimarad:-)
na mostmár tényleg megyek:-))))

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Tudom, hogy telhetetlen vagyok..vagy inkább örök elégedetlen :?: :!: :roll:
De nekem inkább az a problémám, ha az egyik jól alakul, a másik nem..tehát vagy nem alszik jól és amiatt nyűgös..vagy ha jól alszik akkor nem eszik jól, tehát amiatt..most meg h álldogál meg amiatt..
Ja és amikor feláll a kiságyban az csak egy ideig jó neki, mert egy az h elfárad a másik az h nyújtja a karját h vegyük ki..pedig ő nem volt ölbe-baba eddig, most meg "olyan" lett..
Majd látjuk h mi válik be neki(járóka, komp)..egyenlőre várom h utalják a GYED-et, de nem kapkodják el...
A bébitaxi amúgy drága volt?
A járókát én azért tartanám most célszerűnek, mert abba majd fel tud kapaszkodni és nem üti be a fejét, ha lehuppan..legalábbis én így tudom elképzelni..
Vendég
 


Amúgy a bébitaxi miben másabb, mint a komp?
Nem igazán láttam még azért kérdezem..
Nem ugyanaz a funkciója?
Vendég
 


Timcsi, a Brendon honlapján nézdd meg a bébitaxikat, árakkal együtt vannak. Mi ma megyünk megvenni, ugyan karácsonyi ajándék lesz de biztos kipróbáltatjuk vele, úgyhogy majd írom a tapasztalatokat. Sajnálom, hogy így el vagy keseredve.
Nem is írtad, hogy Kevin mászik, vagy elkerülte a figyelmem. Ezt a sírva követést Hangi kerek 8 hónaposan kezdte el, tehát kb. abba az időbe mint most Ti vagytok. Szerintem nagyon életkori sajátosság, ezen ne szomorkodj, erősen kötődik és fél egyedül. De erről Doo gondolom regényt tudna írni, úgyhogy meghagyom neki :D . Szóval én mostmár úgy csinálom, hogy ha csak pillanatra megyek ki a szobából akkor annyi időt azért hagyom sírni, ha visszajöttem megvigasztalom. De ha egyszerűbb, ha egy másik helységbe van dolgom, felkapom és viszem, így nem hergeli bele magát a sírásba és akkor újra könnyebben le tudom tenni. Egyébként a lakás minden részén van egy kosár játékokkal és azt adom neki ahol éppen vagyunk. (A játékok alatt egyébként azt kell érteni, hogy fakanál, habverő, billentyűzet, bankkártya, szóval nagyon civilizált gyerkőc :D ) Vagy ha csak kis időre megyek ki a szobából, az ajtó mögül egy kicsit kukucsolok vele és mikor eltűnök azt hiszi még mindig játszom és várja hogy előbukkanjak. Szóval én ilyenekkel terelem el a figyelmét, de tudom, hogy ezt igazából csak az idő fogja megoldani. Én sem vagyok komp-párti, de beleszólni sem akarok, tudom, hogy egy idő múlva az ember mindet kipróbál. Az állásból visszülés még néhány hét és utána nem fog hozzá igényelni, hogy Te ültesd le, úgyhoz ehhez pedig kitartás, tényleg mindig a nyomában kell lenni eleinte.
És örülj az alvásnak, sokan irigyelnek érte.
Era akkor nagy szerencséd van a kisfiaddal, az ismerőseim többségében féltékenységről panaszkodnak.
Most mennem kell, mert Életem mindig ott van ahol nem kéne.
Vendég
 


Sziasztok,

Timi, tényleg ne légy elégedetlen, gondolj arra, hogy ha elalszik akkor nyugi és CSEND lesz :D Marcikával is így van, pedig sztem ő már nem többemberes (kb másfél), vagy én nőttem fel a feladathoz.

Voltunk csípő szűrésen, ok, csak a fütyikéje nincs rendben :( Egy évesen "rendbe teszi" a doki bácsi. Az apuka kész van :?
Timi. a bébikompot nem ajánlja az ortopédia, bár az én unokaöcséimnek volt, és semmi bajuk... Olvass utána a neten.

Olyan izgalmas olvasni, hogy a babáitok mennyit ügyesednek nap mint nap! Bébitaxiról beszámolni :!: , bár nekünk még hónapokra van.

Marcinak mostanában kezd véletlenül sikerülni a hasról hátra, elég nagyokat koppan a pici feje :( Próbálok mosolyogni...

Marci ma 5 hónapos, 1 hetes, 1 napos (by Hajni76)
kpetro78
 
 


Az a baj Kevinnel, hogy ő mostanában akkor is "nyüszít" ha egy légtérben vagyok vele..már arra is gondolok, hogy fájhat valamilye..mert oké h nyügi volt ő eddig, de most nagyon-nagyon az...
A foga gyötörné :?:
Fájd.csillapítóhoz meg nem akarom hozzászokatni.
Nah majd holnap kiderül megvesszük a cuccokat neki....ráutalták a lóvét végre, úgyhogy lehet költeni :lol:
Amúgy főleg akkor sír jobban, amikor mászik, hogy ez miért lehet??
Gondolatolvasó akarok lenni :!: :!: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Gondolatolvasó, ez aranyos, nem vagy vele egyedül.
Pici lánykám itt ül mellettem a bébutaxijában és sikongat örömében. Hajtani még nem tudja, talán majd ráérez, bár szerintem még pár centi hiányzik hozzá. Délután bevásárlóközpontban voltunk, ott is béreltünk egy kölyöktaxit és imádtam, hogy egész úton gagyarászott és visongatott. Mindenki megmosolyogta aki mellett elmentünk. Ja, és úgy integetett kifelé, mint egy mennyasszony az esküvőjén. :D . Ez b.kocsival sosem lett volna így.
Kata, jó a vonalzód :wink:
Még jövök, de készülni kell a fürdéshez.
Vendég
 


Ma egydül fürdettem, etettem, altatattam :D
20,15kor készen is voltam. Elpakoltam, kaját elkészítettem, és pihizem. Kedves Apa karácsonyi koncerten. És még ő nyafogott, hogy nincs kedve menni... Különben ma Marci is extra nyügi volt :( De most csend van :wink: Ki tudja meddig :) talán reggelig :roll:

Ezt a babataxit meglestem a brandonhonlapon. Olyan mint a lábbal hajtható műanyag motorok, nem? Mert akkor a Hangi már marha ügyes :D Ha nem akkor is :D

Jó lenne ha valaki itt lenne....
Puszi
kpetro78
 
 


én itt vagyok:-))) de api már zavargászik.
Ja és nyöszizik a pici. Már kajabál , mennem kell.
jóéjt

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Kata, ügyi vagy, hogy egyedül fürdettél, csak szervezés kérdése és kiderül nem is kellennek ehhez a pasik :D :D . Ez persze nem igaz mert én szeretem a közös esti ceremóinákat, de ha másképp alakul, mi nők mindent megoldunk egyedül is :D .
A taxiból ezt vettük: Biemme Turbo Travel, mert ennek volt oldalsó pereme. Még nem tudja hajtani, főleg mert ott a lábtartója, de majd egy pár hét múlva levesszük és újra megpróbáljuk vele. Addig én vagyok a lába :D . Amikor reggel rendet próbálok tenni az általában azzal jár hogy egyik helyiségből a másikba jövök- megyek pakolok és Hangival ez a legnehezebb, mert így sosem ér utol, vagy mire utolér már mennék is tovább. Ezt eddig csak úgy tudtam megoldani, hogy vittem a kezemben magammal, de 9 és fél kilóval ez már nagyon nehéz. Na, ebből az egészből azt akartam kihámozni, hogy erre szerintem jó lesz a taxi, mert csak tolom mindenhová magammal, így nem marad le és nem is cipelem. Este legalábbis így csináltuk és élvezte. Túl sokat nem akarom használni egy nap hogy ne szálljon el az újdonság varázsa. Na, mostmár nem áradozok többet a taxiról.
Marci, nagyon ügyi hogy megfordult. :lol: És NEM VÉLETLENÜL sikerül neki. Anya, tessék jobban elismerni az ügyeskedést és nem a véletlenre fogni. :lol:
Timcsi, sajnálom, hogy a mászás nem hozta meg neked azt a megváltást amit ígértem. Az a legrosszabb, ha az embernek valamivel szemben nagy elvárásai vannak és mégsem úgy sül el. Akkor még plusszban ott a csalódás is. Mászás közben nem azért sír, mert megy utánad és nem ér elég gyorsan utol, vagy akkor is sír ha másfelé megy? De ha azt mondod, nyűgösebb mint eddig az tényleg lehet a fogától :( . Nem látszik neki valahol? Kitartás, minden rossz korszak véget ér.
Sajna a jók is véget érnek :( . Én az ébredés nélkül végigaludt ájszakákat sírom vissza :cry: . Azért nem olyan vészes a helyzet, szerencsére percek alatt visszaalszik, de akkor is jobb volt előtte.
Meg az jó volt mikor CSENDBEN mászott utánam, ha kijöttem, most nem ez van, ehhez kell alkalmazkodni. (sokszor nem könnyű)
Doo???!!!
Era, nem győzől meg arról, hogy könnyű a két pici gyerkőccel, ha mindig elszólítanak minkor nekünk írsz :lol: :lol:
Vendég
 


Vagyok én is, csak tegnap céges buli volt, így elment az egész nap szinte, mert délelőtt rohangáltunk a járóka+komp után, utána meg készülődtem a bulira+gyerkőcöt láttam el, nem ragozom szóval nem volt egy "átlagos" nap..Annyira nem volt jó amúgy, persze jó volt látni a többieket, de vágytam haza (máskor meg fordítva van, ha otthon vagyok "mehetnékem" van) és 22-kor el is jöttem, mert féltem h nem lesz jó éjszakánk..Ugyanis 1x már kimozdultunk így este a párommal még a nyáron és persze extra sz.r éjszakánk volt, mintha direkt csinálta volna, nehogy tudjunk pihenni :roll: De most jó fiú volt és aludt végig :lol: Meg persze nem volt semmi gond itthon, csak én hiszem azt hogy megáll nélkülem az élet :roll:
Tegnap amúgy volt amikor elvolt mászás közben :lol: szerintem is gyorsabban akar menni azért nyüszizik :lol: vagy arra is gondoltam még, hogy látja, ahogy mi megyünk és ő is azt szeretné :?: Mert annyira nézi ahogy lépkedünk, hogy már ez is megfordult a fejemben..olyan kis okosak amúgy, ki tudja mi minden járhat a kis fejükben :roll:
A komp úgy néz ki tetszik neki, bár túl sok ideig nincs el benne, de azt én sem akarom, hogy sokáig benne legyen, de a járóka 2.-jára sem jött be neki :cry: azt hittem, hogy tetszeni fog neki, ahogy felkapaszkodik, de csak álldogál sírva és sokszor kicsúszik a lába alatta.. :cry: Még azt megpróbáljuk, hogy aláteszünk valamit, hogy stabilabban álljon, de ha az sem jön be, lehet visszavisszük, hátha becserélik valamire (bizományiba vettük, még jó, hogy nem újat drágán :roll: )
Bébitaxi amúgy nem volt, de ha lesz valószínűleg arra cserélném be...
Ja és sokan mondják h nyügik mostanában a babók, esetleg a hidegfrontot éreznék meg :?: :roll:
Vendég
 


Timcsi, nem jött be a járóka? Sajnálom, én még alig hallottam szülőt akik tudták volna használni, pedig sokszor tényleg segítség lenne.
Azt hogy értetted, hogy teszel alá valamit, csúszásgátlóra gondoltál?
Mert én találtam olyan zoknit, aminek nemcsak pöttyökben, volt gumis a talpa, hanem az egész, olyan cipőtalpszerűen. Ez nekünk nagy segítség volt mikor még nehezebben ment az állás, mert amúgy a laminált parkettán mindig lement angol spárgába. Mostmár egyre több ideig megáll egyedül, olyan kis cuki ahogy hősködik és elengedi a kapaszkodóját.
Most, hogy már alszik Kevin éjjel menjetek sokat bulizni, társaságba töltődni!!!
Nálunk most az esti fektetésnél az van, hogy jobb, ha az apja teszi le aludni. Ha én teszem le és kijövök, azonnal áll fel és sír, ha az apja teszi le marad és alszik. MIÉRT??? Férjem szerint azért mert, hozzám erősebben kötődik és rosszabbul esik neki ha én hagyom ott. Nem tudom, Őt is annyira imádja, de az biztos hogy este hamarabb megnyugszik nálam ha nyűgi van.
Többiek? Mindenki ránkunt?
Vendég
 


nem untam rátok! :D olvasok, csak most annyi minden dolgom is van, meg van egy kis gáz is megint Viktória székletével és a bőrével :cry: :cry: lányok, én már komolyan alig tudom h mit egyek... (mert ugye szoptatom) :roll: :evil: :cry: néha úúúúúúgy elegem van... és nincs emgoldás, mert ha enne többet, az is gáz. pl az almát tuti nem bírja! úgy értem, tiszta piros lesz arca, miután almát adok neki. és nem tudom h mitől nem lesz gond :shock: :cry: már mindent írok, amit ő eszik és amit én. most a sertésre gyanakszom (mármint amit én ettem). de csak ritkán eszem, picit, mert unom folyton a csirkét krumplival v rizzsel. de lehet h marad csak az. nem akarlak benneteket is a kesergésemmel untatni.
Vendég
 


Jaj, dehogy untatsz, sajnálom, hogy ez a helyzet :( . Minden tiszteletem a tiéd ezért a kemény diétáért amit csinálsz, én tuti nem bírtam volna. Gasztroenteorologusnál voltatok, nem lehetne valahogy kiderítenni mire allargiás? Bár, hülye kérdés, ha lehetne már biztos megtetted volna. Az almában sok a pektin, talán arra érzékeny? Ha időd engedi, azért írj, hogy, hogy vagytok.
Vendég
 


Amikor szoptattam én is bajban voltam mit ehetek és mit nem..ráadásul mindenki mást mondott..védőnő, gyerekdoki, barátnők...Főleg, hogy Kevin hasfájós volt problémát okozott eldönteni és volt olyan, hogy én is alig mertem enni :roll:
Így együttérzek veled Doo maximálisan!

A bulin hallottam, hogy az Aloe Vera-gél állítólag jó hatással van a nyűgös csecsemőkre..szerintetek ez igaz?Egyáltalán lehet(ne) adni nekik? :roll:

Hajni
A bulizásra meg visszatérve, hát valahogy nem igazán vágyom, vagyis hol igen-hol nem..de inkább örülök, hogy végre tudunk egy picit pihenni, így ha lehet ki is használom a nyugis éjszakákat..ki tudja meddig fog tartani.. :roll:
Ja és igen csúszásgátlóra gondoltam a járókában, de ezt azóta megoldottuk és egy fokkal jobban bejön neki..de azért így sem lett a kedvenc..de a kis cipője az igen, azzal elbír szórakozni egy jó ideig, húzza-nyúzza össze-vissza :lol: :lol:
Vendég
 


A bulizással totál így vagyok, sokszor oooolyan társaságigényem lenne, de este meg örülök ha mehetek aludni. Ha mégis elígérkezünk, hogy felmegyünk még indulás előtt be kell kávéznom.
A kezembe munka óta nem volt izületi gyull., de most megint előjött, valószínüleg Hangacipeléstől. Most jól jött a taxija, ezzel könnyebb ide-oda hurcolnom a lakásba.
Ma voltam a gyerekpszichiátrián (maszek ügyben, nem Hangit vittem :D ) és azt mondta a főorvosnő, látja hogy a bizalom és a kötődés már teljesen megvan, úgyhogy ne aggódjak ez csak egy korszak, túl leszünk rajta. (mármint a sírva követés a lakásban)
Erről a gélről nem is hallottam.
Vendég
 


Ja, Timcsi áruld el a titkot amitől Kevin jobban elviseli a járókát. Nincsenek nagy igényeim, de az olyan jó lenne, ha nem üvöltené végig azokat a bizonyos 5 perceket amikor muszáj otthagynom.
Vendég
 


Sziasztok!

Nehéz napjaink vannak, Zsombor beteg. Megy a hasa és többször hányt is. Ráadásul én meg vagyok fázva.

Kata, Doo: kérdeztétek az evést. Nos naponta ötször eszik a fiatalúr ( vagyis csak míg beteg nem lett, mert most sokkal rosszabb a helyzet). 4x tápszer ami kb.500-600 ml/nap és egyszer főzelék 1/2 bébiétel. Szerintem ez nagyon kevés, ráadásul elég nehéz belediktálni. Már születése óta ilyen étvágytalan.

Kata: milyen homeo segítet?

Doo, a segítség: anyukám hetente egy fél délután, anyósom pedig kéthetente. Ők másik városban laknak.

Timi: mi 3 hós korától adtunk Zsombornak aloe vera gélt, mert semmi nem segített a hasfájásán. Ettől elmúlt. Naponta egy kiskanállal lehetett adni.

Kép
anido
 
 


Sziasztok,

Örülök, hogy Kevin baba végre alszik éjjel :D Minél többet eljársz otthonról, annál jobban belerázódsz :D Persze én sem megyek el sok este, de néha azért igen, elindulni a legnehezebb :lol:

Ma voltunk fodrásznál a Marcival és a sógornőmmel. Úgy volt viszük az ő kislányát is, de a kis tücsök "lemondta" - 2,5 éves. Nagyon jól viselte, de itthon azért megkaptam :D Így sok sok hét után újra előkerült a hordozókendő, most az újdonság ereje hatott, így befejezhettem a vacsora főzést :D

Hajni, az enyém is könnyebb fekszik le az apjával. Én nem is igazán szerettem este lefektetni, lehet ezt is érzi.

Anido, Zsombi "kéri" a kaját csak nem eszik nagy mennyiséget? Marci négyszer eszik, és az ötszörit mi azért hagytuk abba, mert egyre kevesebbet kezdett enni. Nem akarok beleszólni,de szerintem nem szabad "belediktálni". Inkább próbáld kivárni, amíg igazán éhes nem lesz. Én volt hogy 6 órát "vártam" rá. Bár minden gyermek más, de hátha megoldódik nálad is. Homeopátiában a Marci alkati szere segített az alvási zűrökön, meg a náthájára használtunk. Ja, és a az erős hidegfontra is van egy szerünk. Az egyik barátnőmnek a Vibrucil (nem biztos az írás) kúp jött be fogzásra, azt még nem próbáltam. Homeopatához nem tudsz eljutni?

Sok puszi
kpetro78
 
 


Sziasztok!

Zsombinak jobbulást és persze az anyukájának is :wink: .
Valami vírus?

Tegnap megint le tudtam fektetni sírás nélkül, csak nagyon fáradtan kell hozzá leraknom. De legalább megmutattam az apjának, hogy azért még nekem is megy ez. :D
Tegnap levittem a szemetett és kicsit sokáig maradtam (beszélgettem a szomszéd lánnyal) és mire felmentem Hanga már az Apja ölében hurcoltatta magát. Állítólag állt az ajtó előtt és sírt :cry: . Lányok én ooooolyan rövid pórázon vagyok!!! Ha rosszabb napja van bigyókának, még vele egy szobában se mehetk bárhová. Sőt leginkább meg se mozdulhatok! Vagyishogy ezzel próbálkozik, de úgy érzem szeparáció ide vagy oda, ez már túlzás. Szerintetek mennyire szabad hagyni, hogy magához kössön? Néha nagyon idegölő, hogy még egy papírzsepiért is csak üvöltések árán tudok menni, és ha felveszem vigasztalni, úgy szorítja a nyakamat, mintha farkasok közül szabadítottam volna ki.
Ha ott ülök mellette nagyon nyugodt, önállóan játszik, nem a szórakoztatás kell neki, csak a jelenlét. De az szerintem túlzottan. Én rontottam el, hogy mindig viszem magammal ha sír?
Vendég
 


hajni, sztem nem rontottál el semmit. én is viszem enyémet mindenhova; ha sír, akkor meg főleg. de ő ennyire nem szep.szo-s - lehet h csak egyelőre :roll: mindegy, csak azt akarom mondani h sztem ez habitus kérdése. vszeg bmit csinálnál, ilyen lenne. különben ezen a kukuccsolós megtréfáláson jót mosolyogtam - én is csináltam ezt vhogy "ösztönösen". milyen találékony az ember, ha rászorul! :wink: :roll:

Zsombinak jobbulást! és neked is, anido! én örülnék, ha enyém fél üveg bébiételt megenne! :wink: tegnap 4 :!: kanál meggyes rizst sikerült belediktálnom :roll: ma meg egy karika sütőtököt megevett - az nekünk nagyon jó!! a tápi mennyiségről nem tudok nyilatkozni.
Vendég
 


Köszi Doo, jó ezt hallani hogy nem én rontottam el. Főleg azt, hogy kár szigorkodni, mert attól nem lesz jobb. Marad a hurcolás. Az esetek többségében már nem is akadok fenn ezen a helyzeten, asszem, már megszoktam és tudom is kezelni, de az ilyen extra nyunyi napok mint a mai feladják a leckét. Ma attól is zokogott ha felálltam.
Meggyes rizs, jól hangzik, Te csináltad? Ha igen, megírnád, hogy csinálod a rizst, előbb darálod és főzöd, vagy előbb főzöd és turmixolod?
Vendég
 


úgy nézem Apát mint egy félistent
Kép

kis kígyóbűvölőm
Kép
Vendég
 


Hú, megint annyi mindent írtatok..csak győzzem követni :lol: :lol:
Csodállak benneteket, hogy tudtok "kotyvasztani :lol: " a babók mellett..nekem ez nem igazán jön össze..na jó hazudok, mert most is csinálhatnék éppen, de itt lógok a neten :lol: De nálunk anyu oldja meg ezt a feladatot, vagy marad a bolti cucc...
Doo
Te azt tudod kb. mennyit szopcsizik a kislányod? Szoktad mérni?
Csak azért kérdezem, mert én annak idején, mindig mértem, mivel sokat sírt és nem tudtam amiatt-e, hogy éhes, és kiderült, hogy az volt, tehát nagyon hamar pótolnunk kellett :cry: Utána meg jöttek a gyógyszerek, így a szopcsinak annyi lett :cry:

Anido
Szerintem annyira rosszul nem eszik Zsombi :!: Én mindenhol azt hallom, ha hozzátápi mellett kb. 400 ml a tápi mennyiség..Az egyik tápinkra rá is van írva..Mondjuk én 2x adok neki mást, tehát napi 2x kap tápit, de szerintem akkor sem eszik nagyon keveset..

A barátnőm kisfia pl. 1 évesen 2x kb. 110-130 ml-t eszik "csak" és a többit üvegesből pótolja, azt eszi jobban (akárcsak Kevin).. Bár most nem panaszkodok rá, mert tegnap 350 ml-t nyomott be :roll: igaz nem egyszerre, de ennyivel tettem le..aludt is 22-től 7.20-ig aztán mellettem 9.30-ig, csak néztem, mi lett vele :roll:
Akkor jól hallottam az Aloe-ról, hogy jó hatással lehet a babókra, lehet ki kellene próbálni.. :roll:
Vendég
 


Nagyon édes Hangi :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol:

Kata
Nem is tudtam, hogy ti is homeóztatok...Sok mindenkitől hallom ezt is, hogy kipróbálja..lehet nekünk is ki kellene...Csak én annyira félek h az ellenkező hatást váltja ki nála?
Vagy ott kivizsgálják? Hogy működik? Még soha nem voltam "ilyen" helyen...

Hajni
Veled meg (ismét) együttérzek, mert tudom milyen rossz, ha egy lépést sem enged a gyerkőc nélkülünk..én tegnap egy picit hagytam nyüszögni a járókában és így egyre jobban bírja, bár azért a komp még mindig jobban bejön..de ma ismét eltudott játszani egyedül is a szőnyegen..Isten tartsa meg jó szokását
:lol: :lol: :lol: !!De ő is nagyon ingadozó, van amikor csak ölben lenne el..(ezt a nagymamának köszönhetjük, ő "kapatta" el)..addig soha nem volt "ölbe-baba" de most sokszor csimpaszkodik ránk... :cry: Én meg majd megszakadok a súlya alatt..ráadásul az ízületi betegségemnek pont nem tesz jót...
Vendég
 


Gyors leszek..csak eszembe jutott még valami...

Anido
A Vitacolan-t nem próbáltad? Én úgy veszem észre jobb az étvágya, mióta adom neki..
De nálunk is változó nagyon mikor-mennyit eszik, tudom, hogy neki már 4 óránként kellene ennie, de ő általában 3 óráként szokott enni, de van, hogy 2.5 órára éhes..mint ahogy most is..14.30-kor evett (tejdarát), aludt több, mint 1 órát..Sírva kelt fel, éhes volt :roll:
Tényleg te darát nem adhatsz még neki? Hátha jobban laktatná...

Ja és Hajni
Engem az "borít" ki, h ő egyedül nem hajlandó aludni, "csak" éjszaka, meg a szokásos félórájában, utána mellé kell feküdni és úgy alszik tovább/többet..Tudom, hogy én rontom el, de ha csak így hajlandó jobban aludni, nem nagyon tudok mit tenni..mert így legalább alszik..
Próbáltam többször is kiosonni, de mivel ébren alvó egyből felkel, ha megérzi h kimászok mellőle..csak ha nagyon beájul, akkor nem veszi észre..de ez meg sajna ritkán van.. :cry: így fekszek vele..
Ő így "mutatja" ki a ragaszkodását, vagyis szerintem..Bár jobban örülnék neki, ha leszokna róla, de még nem tudtam rajta változtatni..hátha majd nagyobb lesz..vagy nem?! :roll:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: