Új privát üzeneted érkezett!

Bazsa! köszi!:) a spontánt sem kell kihagyni hajrá!:)

Zita! köszi! jaaa értem, azt hittem köze van hozzá! tényleg te nem szeded a homeopátiás szereket? én fogom a 36 .héttől...arnica stb....
képzeld engem egész éjjel hagy aludni,nem rugdos abszolút!kis lusti.

Jana! kisfiú lesz! nagyon drukkolok neked!

Melinda! köszi!!!hogy vagytok?? mesélj magatokról!

Holnap vérvétel,remélem nem lettem vérszegényebb!

Ma elkezdtem mosni babaruhákat:)

KépKép
dike
 
 


jana,
igazad van,de akkor spontán szeretném megtudni azt is ha spontán leszek terhes ;-) nem vagyok pesszimista,csak jobb kellemesen meglepödni,mint kellemetlenül... :-)

meli,
aranyos vagy... majd meglátjuk. tényleg az lepne meg ha velem történne meg :-)

dike,
dehogy hagyom ki :-) élvezem én a kapcsolatunkat azért :-)
jó babaruha mosást ;-) micsoda program :-) én is élvezném hidd el. mindet egyesével megszagolnám >:-)
Vendég
 


Melinda
Tényleg de régen írtál, örülök, hogy most jöttél :)
Hogy vagytok? Lelle jó kisbaba? Éjszakák nyugodtak?
Te milyen homeós bogyókat szedtél?
Gondolom csak kinyílik nekem előbb a méhszáj, mert amilyen iszonyatos fájdalmaim voltak :( remélem lesz értelme az ilyen korai fájásoknak, mármint méhszáj szempontjából!

Dike
Jó mosást, vasalást! :) Én már a végére nagyon elfáradtam, mire végeztem, de tök jó volt a babaruhákat rendezgetni :) még nekem is van 2 db kocsikabát, amit ki kell vasalni, de nálam már rendben van pár hete minden, én csak a 33. héten tudtam nekiállni azt hiszem, mert egészen addig mindig mászkáltam valahova.
Neked javasolta valaki a homeós bogyókat? Szóval konkrétan megbeszélted dokival vagy szülésznővel, hogy miket érdemes? Mert én neten néztem, de még nem sikerült megbeszélni a védőnővel, mert állandóan le akar beszélni róla, hogy már most elkezdjem szedni, szerinte csak a 38. héttől kell, de szerintem ez hülyeség.

Na, majd holnap folytatom, mert itt magyaráznak hogy pihenjek! :D

Zita

Kép
zitácska79
 
 

 
 

én nem beszéltem senkivel,meg fogom említeni, de a dokik mindig ellene vannak. nekem másik 2 fórumról írták le a csajok h miket,hogyan,mikor kell szedni...meg nagyon sokan szedték körülöttem,én tuti h fogom,hátha segít!

KépKép
dike
 
 


én azt gondolom,h a homeopátiás cuccokkal nem fogtok ártani senkinek... ha elmentek egy homeopátiás gyógyszertárba,ott biztos,h segitenek a megfelelöt kiválasztani. én nem kérnék rendes orvostól tanácsot csak homeopátiástól. a legtöbb orvos nem hisz ezekben a bogyókban,de nem is nekik kell hinni benn :-)
Vendég
 


sziasztok,

Megkérdeztem a szülésznőt, s ő a cimicifugát és a Caulophyllum-ot javasolta a 37. héttől.

Az én háziorvosom homeopátiás. Tőle tudnék tanácsot kérni, de nem akarom megfertőztetni magam a sok betegtől, nálunk most hányásos-hasmenéses vírus van.

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Sziasztok!

Látom téma a homeopátia. A mi dokink és szülésznőnk a következőket javasolja a 37. héttől:
- Arnica montana 30 CH: 2-3 naponta 1x5 golyó,
- Caulophyllum 5 CH: napi 1x5 golyó,
- Pulsatilla 5 CH: napi 1x5 golyó,

szülésre az előbbiek,

gyermekágyra:
- Arnica montana 30 CH: naponta 3x5 golyó,
- Caulophyllum 30 CH: naponta 3x5 golyó,
- Staphysagria 15 vagy 30 CH: naponta 3x5 golyó,

szoptatáshoz:
Phytolacca 9 CH: szoptatás előtt 10 perccel 5 golyó

Dike, látod, Rubliczky dokiék támogatják a dolgot!

Ebédelek, mosogatok és írok még! Bár nem vagyok a topon, nagyon fáj a fejem ettől a szeles időtől :( Nem is megyek ma sehová, pedig kellene :?

Kép

KépKép
anett_1
 
 


Ismét itt.

Melinda, Lelle baba nagyon szép kislány :D Még hozzál fotókat, olyan jó nézni! Hogy vagytok, hogy telnek a mindennapok? Szülésről mesélsz egy kicsit, ha időd engedi?

Dike, Mariannt baleset érte, operálták a térdét, azért nincs :(
Köszönöm a dicséreteket! :D Nekem is nagyon tetszik a kocsi, amikor élőben megláttam nagyon beleszerettem. Könnyen kezelhető, tágas, tele jó funkciókkal, és nagyon jó minőségű. A CAM és a Neonato "testvérek". A C leányvállalata a N :wink:
A szobácska nagyon szép lett! Én sem szeretem Micimackót, de ezekkel a színekkel, kiegészítőkkel nagyon jó lett! Ti már nagyon jól álltok, tényleg csak egy-két dolog hiányzik, ahogy olvastalak. Én a barátnőmtől kaptam hintőport, alkoholt, gézlapot, steril vattát és K-vitamin ampullákat. Babafürdetőt és popsikrémet meg lehet, hogy megveszem recept nélkül, állítólag nincs nagy különbség.
Ármin méretei teljesen rendben vannak, ne aggódj! Az meg tényleg lehet, hogy nagyjából egyszerre szülünk. :wink:

Zitácska, Neked is köszönöm a dicsiket! Nem tudom, kire hasonlít Minike.... többen mondták, hogy az apukájára, de a szeme az enyém (majd kiderül ez is, a férjem szeme barna az enyém kék), de én ezt nem tudom megállapítani. :oops: Azt szoktam mondani, hogy leginkább magára hasonlít :lol:
A kiságyhoz nincs pelenkázó. A bababútort a férjem készíti el méretre. (Semmi köze az asztalossághoz, de nagyon szeret barkácsolni, fával dolgozni és több szép bútort készített már.) De pont ez a problémám, lassan válogatni, mosni, vasalni szeretném a ruhácskákat, de addig nem tudom elpakolni, amíg nincs kész a bútor. Sürgetni meg nem akarom, mert így is sokat dolgozik:roll: Pedig ha elkészül, akkor is még több hét míg kiszellőzik a pác és a lakk szaga a fából, addig meg nem pakolhatok bele. Muszáj lesz kipakolnom valamelyik szekrényből, csak az a baj, hogy már így sem tudom, mit hova tegyek addig, amíg nem kerülhet a végleges helyére....... :?
Én is kiváltottam a Felicitas csomagot. Képzeld, zöld cumi volt benne!
Nézegettem a vonalzódat.... Olivér?! :D :D :D Nagyon szép nevet választottatok!! Szép nagy baba már, nem csodálom, hogy jó erőseket tud rúgni! Örülök, hogy minden eredményetek jó, a jóslók viszont nem hangzanak túl jól. :( 24 nap?????? Ilyenkor mindig megállapítom, hogy úgy rohan az idő. Pedig ha belegondolok, hogy már én is a 30. héten járok... :oops: Húha!

Bazsa, támogatom a kínait! :wink: Az utolsó leszívás napján én is voltam akupunktúrán, meg előtte fél évig reflexológushoz jártam, így turbóztam (többek között) a szervezetemet.
A lombik tényleg drága "mulatság", nagyon megterhelő anyagilag (is). Én ide le sem merném írni, hogy a hosszú évek során mennyit költöttünk gyógyszerekre, dokikra, vitaminokra, speciális vizsgálatokra, műtétekre, kezelésekre, útiköltségre stb. Sajna milliós nagyságrendű.
Ha nem megy spontán, akkor sikerüljön a lombik! :wink: Nagyon drukkolok!!

Lujzedli, üdv! Ha már a szurikat kezded, akkor nem lesz HSG-d, mert csak a következő ciklusban indulhatnátok.
Pl. a BMC-ben teljesen mindegy kivel van a probléma, a protokoll része volt a HSG (átjárhatósági). Nekem is át kellett esnem rajta anno. Altatás nélkül, a röntgengépbe "bedugva". Utána volt a sikertelen lombikok után/között hysteroscopiám (méhtükrözés) két alkalommal is, azokat viszont altatásban végezték és semmilyen kellemetlenséggel sem járt.
A szuriktól meg ne félj! Lehet, hogy az elsőnél még remegni fog egy kicsit a kezed, de utána már menni fog! :wink: Ha van kedved, gyere és írj többször is! Én régebben már olvastalak a lapalja barátnőkben (Puszit követtem ott), de láttam, hogy már vége lett.... A nyuszidra is emlékszem!

Jana, üdv itt! Sok sikert és egy olyan édes kisbabát kívánok Neked, amilyen az avatarod! Örülök, hogy optimista vagy!! Ahogy a többiek írták, hárman is vagyunk itt, győri kaálisok, akik Boga dokinak köszönhetik a babáikat :wink:

Örülök, hogy kicsit felpörögtek az események és többekért lehet majd izgulni, szorítani :D Bazsa, Zsu, Lujzedli, Jana.......
Babicsek, Szrityi, Csoki
, veletek mizújs?????

Georgia, Te is hamarosan szülsz. Nem kellene végre visszatérned? Május 04-re vagy 07-re vagy kiírva, ugye?

Mi továbbra is jól vagyunk, bár ahogy írtam, ma fáj a fejem és elég nyomi vagyok. Kicsi fiunk is visszafogottabb ma. Bár, ahogy ezt leírtam, eszméletlen buliba kezdett a drága. Felébredt.
Szombaton megyek nődokihoz, akkor csinálja meg a 30. heti uh-t is. Hihetetlen, hogy már itt tartunk! Úgy érzem, hogy annyi minden van még amit el kell intézni, meg kell csinálni szülés előtt........ a hetek meg úúúúgy rohannak, hogy csak. :roll:
Jövő hét hétfőn szülésfelkészítő, kedden szülőszoba látogatás, vérvételekre is biztos mennem kell. Húsvét után meg jön a védőnő "terepszemlére", átbeszélni a kórházi dolgokat, csecsemőápolást stb.
Elkezdtem kismama jógára járni heti egy alkalommal, nagyon jólesik.
Szombaton baráti vacsorán voltunk, vasárnap kirándulás a Bakonyban. Tegnap meg lombikos barátnőmnél jártam látogatóban, akinek tündéri kisfia van. Képzeljetek el egy 2 éves minipasit :D Nem semmi a fiatalember. Tőlük is kaptunk egy zsáknyi szebbnél szebb rucit.

Szép napot!

Kép

KépKép
anett_1
 
 


Zsu, veled együtt számolgattam a napokat a kezdésig.... utána eltűnt a vonalzód, majd tegnap Te magad is :cry: :cry:
Mivel 4 évvel ezelőtt abba a topikba regisztráltam és a mai napig olvasom is, mint "anyatopikomat" (mondjuk ezer éve nem írok oda), így nagyon képben vagyok. Sajnálom, hogy egyesek fordítva ülnek ott a lovon és nem akarják észre venni saját magukat, pedig ha évekkel korábban leírt mondataikat valaki eléjük tenné.... háááááát.
Veletek, "leugatottakkal" nagyon egyetértek és mélységesen sajnálom, hogy eddig fajult a helyzet. Régebben is volt már vita ebből, ennek megoldására jött létre a másik két topik. Sőt, azóta +1. Anno azt tartották szem előtt, hogy ha 1 embert is zavar, akkor.... most meg ez a duma, hogy ha a többséget zavarja, akkor... A tegnapi után ki mer ezek után őszinte véleményt leírni?! Senki.

Sajnálom, hogy így alakult, örülnék ha visszajönnél. Legalább ide, ha már oda nem is. Gondold át, ölellek drága!
Más formában megkereslek, addig is a legjobbakat, sok sikert!

Kép

KépKép
anett_1
 
 


Ma már többet nem írok, velem van tele az oldal :roll: :roll: :roll: :oops: :oops: :oops:

Sziasztok!
anett_1
 
 


Anett! köszi h leírtad a homeopátiás receptet, bár én teljesen máshogy szedtem volna, más, máshogy mondta,meg nem ekkora Ch, hanem 5ch,meg max 9ch. de akkor hallgatok a dokira. adott valami sémát róla, vagy lediktálta???
én jövő hét pénteken megyek hozzá:)
drukk akkor szombatra!!!!!!majd gyere a hírekkel!
Hétfőn találkozunk a szülésfelkészítőn,és másnap szülőszoba látogatás juppppi!
Biztos a bolond időtől vagy nyomott és fáj a fejed!


nekem meg minden nap van előtejem, de csak a bal mellemben:)

amúgy tényleg sok minden el kell még intézni,nekem is van pár gyógyszertári dolog,kórházi dolog amit be kell szerezni,akkor a hivatalból is kikérni a házassági anyak-i kivonatot, meg a szülési pénzt elintézni(amit a városunk ad),de oda olyan lusta vagyok elmenni:)

KépKép
dike
 
 


én nem tudom,h mi történt a topikban zsuval,de georgia is valakik miatt ment el... én anno voltam egy inszemes topikban,mindenki nagyon aranyos volt,csak túl sok volt a rossz hír,és nem bírtam tovább. elég volt a saját kudarcom, és még a másikéba is bele tudtam úgy élni magam,h bögtem állandóan. abba kellett hagynom.de ez más. aztán visszatértem, és itt jó helyen vagyok.
sajnos ilyen fórumokban mindig vannak olyan emberek, akik másokat kritizálnak, ahelyett,hogy egymást segitenénk. mindenki hasonló cipöben jár,mindenkinek szíve-joga eldönteni,hogy milyen kezelést választ,milyen orvost választ,melyik országban teszi ezt meg. nekünk akcepzálni kellene mindenki döntését, támogatni benne és vele együtt hinni benne! én magam nem szivesen adok tanácsot,mert ahhoz nagyon kellene az egészhez érteni és ha nem úgy sülne el a dolog,ahogy kellene,sosem bocsájtanám meg magamnak,hogy én vittem bele az illetöt.
egy fórum arra való,hogy mindenki leírhatja a saját tapasztalatát és az emberek azt csinálnak ezzel az infóval amit akarnak.
nem tudom mi értelme a sértegetésnek, valószinüleg azok az emberek teszik ezt,akik a saját életükkel elégedetlenek és másokon akarják megbosszulni. nem szabad ezzel foglakozni és legfökébb nem szabad magunkra venni!
ugyhogy csajok örülünk hogy itt még ilyen amióta itt vagyok nem történt, és próbáljuk ezt a topikot így megörizni...
ha meg be meri tenni a "betüit" egy olyan személy ide,aki nem megfelelöen viselkedik,akkor én igérem nekek,hogy olyat írok neki,hogy nem jön be többet :-)

georgia és zsu, ha olvassátok e soraimat, kérlek gyertek vissza és örüljetek ennek a pár nagyszerü embernek,akik itt összejöttek...
Vendég
 


Dike, gondolom ez nem szentírás. Amit bemásoltam, az a szülésznő Mariann által összeírt lista. A múlt héten kaptam meg egy kedves ismerősömtől, aki szintén náluk szült 5 hónappal ezelőtt. :wink:
Persze, jövök majd a hírekkel!
Nem tudom, hogy nálunk van-e születési támogatás az önkormányzat részéről, rá kell kérdeznem, mert a neten hiába kerestem korábban, semmit sem találtam erről. Nálatok mennyit adnak?

Jó éjt!
anett_1
 
 


Anett! nálunk egyszeri 70 ezer.

KépKép
dike
 
 


Szia Anett,
elolvastam a soraidat és gondoltam reagálok rá. Nyilván kell, hogy az ember optimista legyen, különben fabatkát sem ér az egész. Ahogy olvasom Ti is Boga doki segítségével várhatjátok a "kis Csodátokat" :). Örülök annak, hogy tudhatom jó kezekben vagyok nála és bízhatok abban, hogy egyszer nekünk is megadatik, hogy a kezünkben tarthassuk a mi kis csodánkat......

ahogy írod én is úgy gondolom, hogy egy lombikprogramban való részvétel iszonyúan nagy költségekkel jár. de az én szemem előtt is csak az lebeg, hogy A Gyerkőc minden pénznél többet ér . így ha kell, akkor én is képes vagyok jópár dologról lemondani annak érdekében, hogy megteremtsük az anyagi feltételeket a programban való részvételhez.

Bazsa, a véleményeddel a fórumozással kapcsolatosan maradéktalanul egyetértek. nyilván szűrni kell a hozzászólások sokaságából , mert valljuk be őszintén, azért találunk néha örületes butaságokat is. ha pedig az ember talál olyan bejegyzést ami kicsit felkelti az érdeklődését, nyilván ha módja és lehetősége van rá szakember tanácsát kéri.

leírom Nektek az egyik kis vicces kalandomat. biztosan Ti is ismeritek azt a szokást, hogy a laptető azt jelenti, abban a hónapban babás lesz, aki megszerezte. nos egy másik fórumban történt velem az az eset, hogy vígan csevegtem, mert jó volt a társaság. úgy esett a dolog, hogy valahogy sok esetben nekem jutott a laptető. hát képzeljétek kaptam olyat, hogy én akarattal csinálom ezt, hogy miden laptetőt begyűjtsek. és megdöbbentően tragikus az volt, hogy a másik fórumozó ezt komolyan is gondolta. eszem állt meg. kellett, hogy kicsit észre térítsem, hogy ez csak egy játék. :) de nagyon rosszul esett a megszólásom. komoly felnőtt nőtől.... hihetetlen. na ezen oknál fogva az én szűrőm is elég élesre van állítva :) :lol:
jana73
Ácsteszér
 
 


Egy "lányt" kerestem vagyis írtam neki privit azért jöttem csak a topikba. láttam mindenki lelép kilép stb. Azt hiszem itt már senki nem a régi mármint a kezdés akik még akár tavaly ilyenkor itt voltak már azok sincsenek itt. Mint ahogy én sem.
Viszont bízom benne, hogy az "alapítók" nélkül is menni fog ez a topik, igaz én sem voltam itt a kezdetektől.........
Egy két embert tudom miért lépet le-ki ki miatt és miért, ki mit gondol a másikról stb. Szerintem evvel ne nagyon fogalkozzatok, hiszen egy totál új társaság van már akik közül én is nagyon keveset ismerek és ők sem ismernek engem.
További nagyon jó beszélgetéseket és vitamentes topikot kívánok!!!!!!

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Sziasztok,

Anett
Nekem a szülésznő felváltva javasolta ezt a két féle homeós bogyót, amit írtam. Az árnikát a szülést követően sebgyógyulásra javasolta.
Nagyon ügyes férjed van! Enyém is nagyon jó asztalos, ács, kőműves, s még sorolhatnám! :lol: de mostanában egyre kevesebb ideje van, s eszünkbe sem jutott így, hogy kiságyat fabrikáljon.
Én is kipakoltam az egyik szekrényből, s most ott vannak a babaruhák. Aztán majd ha átkerül a saját szobájába, akkor pedig ott pakolunk ki egy szekrényből :) nálunk már 3 éve be van rendezve minden, s így ő birtokba veszi majd azokat a szekrényeket szép sorjában! Nem lesz külön baba szekrény, hely sincs neki.
Én a babaruhákat először kikás pvc zsákba raktam, cipzárazhatóba, miután kimostam, levasaltam őket. Egy jó tanács, időben állj neki mosni, vasalni, mert rájössz, hogy később sem időd, sem energiád sem lesz nagyon :) én utólag rájöttem :lol: Bár én is pont szüléselőkészítőre jártam, s azért csúsztam meg az előkészületekkel.
Nem tudom mi történt a másik topicban, de sajnálom, hogy Zsuzsi törölte magát. Szép sorjában mindenki lelép, más ostoba emberek miatt :(

Dike
Nálunk tuti nincs semmilyen önkormányzati támogatás szüléskor, de nem is érdekel.... úgysem adnának szinte semmit sem, ez csak falu..... de azért 70 e ft nem kevés, mindenképpen igényeld meg!

Jana
Biztosan sikerül a lombik neked is! :) :wink: S jó a pozitív hozzáállás! :) nagyon drukkolok! Mikor is kezditek?

Zita

Kép
zitácska79
 
 


jana,
vicces volt a sztorid :-) magára vessen az,aki az ilyet komolyan veszi :-) én is voltam laptetü és mégsincs még babám :-) nem vagyok babonás...

az önkormányzati támogatást én is meg fogom érdeklödni,ha aktuális lesz, annál rosszabbat,mint h nem jár nem tudnak mondani. ha meg adják,akkor miért ne... bár elöször egy gyerek kéne :-)

egyre közelebb kerülök a ciklushoz, és annyira izguloooook :-)
Vendég
 


Vérkép jó a hemoglobin 106 volt 24 hetesen most 113 tehát kicsit jobb, de örülök h nem rosszabb!!!:)))

Ma is vasaltam egy adag babaruhát, és szépen behajtogattam, akasztottam a szekrénybe:)

KépKép
dike
 
 


8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára esthajnalcsillag 2011.04.15 18:48-kor.
esthajnalcsillag
 
 


sziasztok!

én ma voltam először fogorvosnál, a fogkövemet kell majd leszedni húsvét után kedden, de egy rossz fogam sincs!

Bazsa! izgi! drukkolok!

Zita hogy vagy?

KépKép
dike
 
 


Dike

Köszi szépen megvagyok, szombat óta szerencsére nem voltak jósló fájásaim, remélem nem is lesznek. Nehezen alszok, óránként, fél óránként felébredek, hogy wc-re kell menni. Így egész nap nyomi vagyok, mert nappal meg nem hagy aludni, amint rájön, hogy aludnék nekiáll rugdosni. Úgyhogy már jobb lenne, ha kint lenne, főleg hogy imádja a hólyagomat :lol: De vannak jobb napjaim is, szerencsére.

Látom elszórakoztatod magad a rucikkal :) majd ha elkészülsz fényképzed le a ruhákat! :)

Én most már sokat pihenek, nálunk már minden készen áll!

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Sziasztok!

Vissza jottem de a sajat nevemen nem engedte a gep :( !!
De megoldottuk a Zitaval :D :D koszi rendes vagy.
Anyossomek itt vannak, minden klassz, segit nekem mindenben, es finom retest is csinaltmmmmmmmmmmm.
Mindenkit puszilok, majd holnap jovok es reagalok, visszaolvasok.
Udv az ujaknak.

Pusszancs holnap jovok :D :D !!
GEORGIA
Vendég
 


Sziasztok!

Georgia, úúúúúúgy örülök hogy visszajöttél!:) Vonalzót is tegyél fel!! Holnap jövök, de ezért érdemes volt benéznem!

Reggel Forma-1, 9:45-re meg a nőgyógyászhoz megyek.

Jó éjt és hétvégét mindenkinek!

Kép

KépKép
anett_1
 
 


Anet

Megprobalom a vonalzot!
Puszi!
Vendég
 


Nemsikerult :( :( !!

Kesobb megint megprobalom.
Vendég
 


Sziasztok,

Georgia
örülök, hogy összehoztuk a visszatérésedet :)
Hány nappal is jársz előttem? Ha gondolod csinálhatok neked vonalzót, ha nem megy.
De próbáld meg itt mégegyszer: http://lilypie.com/Pregnancy_step1.php

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Georgia
A végén a "forum signatures" sorból az UBB Code and BB Code-ot kell kiválasztani.

Zita

Kép
zitácska79
 
 


csinaltam
Vendég
 


szia drága Georgia,

nagyon jó döntés volt, örülök neked :-)
bocs,tegnap nem vettelek a skype-on észre,majd kereslek még...
igyál addig sok almalevet :-)
Vendég
 


BAZSA

Drukkolok a menszeszhez, mihamarabb kezdhessetek :D :D !!
Sajnos almaleven nincs itthon de szerencsere anelkul is erzem a mozgasat a bebinek!! :D :D

Zita

Kuldtem emailt neked.

Anett

Vasarnap varlak!!

Pusszancs!!
Georgia
Vendég
 


Georgia
Gondoltam, s igazam lett :lol: nem nekem küldted a mail-t, hanem arra a mail címre, amit neked hoztam létre, még jó hogy megnéztem :D

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Georgia kész a vonalzód! elküldtem mail címedre, amit be kell illesztened a profilodba!

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Anett! mit csináltál ma a nőgyógyásznál, vagy ügyel,és most van a nagy uh?gyere majd a hírekkel!

én még a forma 1et nézem ágyban fekve:)

Georgia! nagyon nagyon örülök h visszatértél, így többet tudhatok rólad,mert én olyan keveset msnezem:) szupi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

h vagy??? hány hetes is vagy pontosan?

tegnap többször keményedtem,nem volt kellemes. holnap szülésfelkészítő!:)

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!!

Zita

BOLDOGSAGOS SZULETESNAPOT!!!!!!!!!!!!!!
Megcsinaltam a vonalzot de szerintem nem engedi valamiert :cry: :oops: !!
Vendég
 


Megint csinaltam.
Nemtom sikerult e.
Vendég
 


Sikerult!!!!!!!!!!!!

Dike

37+4 vagyok
Eleg jol vagyok, de nembannam mar tul lennek a szulesen.
Holnap erezd magad jol!!

Anett

Merre vagy?
Varunk am :D :D !!

Zita

Koszi a segitswegedet!!
Vendég
 


jó reggelt csajok,

georgia, nem kaptam mailt, biztos nekem küldted?

zita, szülinap?? ohhh akkor nagyon sok boldogot :-)



én meg épp fözök, spárgát eszünk hollandaise ( na ki jutott erröl eszembe??? :-) ) szósszal. én sonkát eszem hozzá, a páromnak pedig husi husi husi :-)

mindenkinke jó étvágyat az ebédhez :-)
Vendég
 


Bazsa! köszi,nektek is jó étvágyat!

Georgia! aztaaa mindjárt kibújik a drágaság! én ekkor szeretnék szülni,mint ahogy most te állsz:)

Zita!itt is sok boldog születésnapot kívánok!

KépKép
dike
 
 


Bazsa

Nem neked irtam az emailt, hanem Zitanak.

Gyerekek idonkent ma jon valami ki valami viz szeru.
Varom a szulesznoket, megvizsgalnak.
Lehet magzatviz.
Majd irok ha elmentek.
Ha nem irok, mennem kell a korhazba.
Puszi!
Vendég
 


Sziasztok,

Georgia, Bazsa, Dike
Köszönöm szépen a szülinapi jókívánságokat! :)

Georgia
Lehet már ma meglesz a picur :) jajj de jó :) szerintem biztosan a magzatvíz szivárog, tök jó :) de tartanék már ott, ahol te.

Én szerdán megyek dokihoz, meg NST-re, holnap meg védőnőhöz. Remélem most már nyílik majd a méhszáj, már sokszor nagyon nehéz :( Tegnap megint voltak jósló fájásaim, másfél órán keresztül megint, az utolsó után rögtön be is aludtam. Mi lesz majd szüléskor??? :roll: ott is bealszok? :roll:

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Most mentek el a szulesznok.
Kaptam kulonleges betetet a fehernemube be raktam, ha jon megint valami azt a betetet bele kell egy kisdobozos gezbe amit hozza kaptam, es ha zold lessz a szine, akkor megint kell telefonalnom, es mennem kell a korhazba.
Ha nem lessz zold szinu, akkor minden oke, akkor csutortokon megyek kontrolra.

Majd jelentkezem!
Puszi mindenkinek!
Vendég
 


georgia,

és azt mit jelent ha zöld lesz? mi az?
Vendég
 


sziasztok!

jöttem csatlakozni én is :) Pici lányunkat 1 éve barkácsolták össze a pesti Kaáliban nekünk, szóval most nosztalgikus időszakban vagyok :) amúgy 4 inszem után a 3. lombikból lett, sajna közben volt egy anygyalkánk is, aki most lenne 1 éves :cry:

Van itt olyan, aki már második babára hajt? Mi szeretnénk minél elöbb kistesót, mert nálunk 3 baba van betervezve. Persze nem bánnám, ha a következő magától jönne :wink: A dokinénik azt mondta, nincs időkorlát, amit minimum várni kéne, de jó lenne tapasztalatot hallani.

zöld magzatvíz: nekem volt, általában túlhordásra jellemző (mi 3 nappal csúsztunk túl). ha a baba bőre már hámlik odabent, a kis hámlások úszkálnak a vízben, ő meg lenyeli, a bélrendszere kakivá alakítja, ezt üríti, és ez festi zöldre a magzatvizet. Ilyenkor már nem érzik jól magukat bent, és van egy időkorlát, amin belül mindenképp ki kell szedni, de nem emlékszem, mennyi. Viszont a zöld magzatvíz automatikusan szoros megfigyelést igényel, én emiatt folyamatosan ctgn voltam kb az utsó 5 percig. Ahányszor lecsúszott, befutott a szülésznő :lol: Ez a zöld mekónium ürül belőlük születés után is, magzatszuroknak is hívják, ami találó, mert lehetetlen levakarni róluk ezt a kakit :o

túlhordás-előbbszülésről:
engem azzal nyugtattak, mikor már nagyon kint akartam tudni, hogy az éleslátás az utolsó hetek oxigénhiányos állapotában fejlődik. Így valamivel könnyebb volt türelmesnek lenni. No nem sokkal :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Georgia! huhuuu drukkkk de izgi,gyere amint tudsz vmit!

Rekuja! üdv itt,én nem tudok tapasztalatot mondani, jó lenne ha a 2. nekünk is sikerülne természetes úton.drukk nektek is!

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

A magzatvizem nem zold, a betet zoldul, ha magzatviz folyik, ez ilyen kontrol betetnek hivjak.
Szoval azt kaptam 1 dbot tisztasagi betet helyett.
2 ora mulva kell megneznem.
Ha a betet feher szinu lessz, akkor csak folyasom van, ha zold, akkor magzatviz folyik. Amugy a betet kremszinu,es abbol lessz vagy feher, vagy zold szin.
De nem zold a magzatviz, hanem a betet igy reagal.
Szoval nekem zold lett a betetem, de nem budos.
A szulesznot hivtam, es az a magzatvizem, 4 orankent lazamat kell mernem.
Holnap reggelig ha fajasom van szolnom kell nekik.
Ha nincs fajas, csak a magzatviz folyik, akkor holnap reggel jon a szuleszno, es bemegyunk a korhazba.
Falyasom nincs, kicsit a derekam faj, de ha beindul ejszaka irok nektek.
Kicsit felek, de ugyis jo lessz minden.
Gondoljatok ram!
Puszi mindenkinek!
Vendég
 


jajj georgia,ne félj minden rendben lesz,
nagyon izgulok én is,sokat gondolok rád,majd álmodok is biztos veled!
ha közben menned kell,sok sikert és egy egészséges babát kívánok neked...
jajjj csajok,nagyon rámtört ezzel a vágy megint, és annyira szeretném én is átélni egy baba születését... anmnyira szép lehet...
potyognak a könnyeim...
anyai ösztön :-)
georgia mindenképpen ott leszek veled lélekben... ügyes legyél...
Vendég
 


Szia!

Georgia, hajjajj.... visszatértél, elkészült a vonalzód, de lehet hogy máris le kell cserélni????!!!! :lol: :lol: :lol: :wink: Nem semmi! Nagyon-nagyon drukkolok Nektek, várom a híreket!! Jajj, de jó! :D Lehet, hogy holnap már babás híreket olvasunk? Gondolok Rád, puszi!

Zitácska, a Te férjecskéd is nagyon ügyes lehet! :wink: Az enyém is ma a bababútorokkal foglalatoskodott. Én válogattam, szortíroztam, de elpakolni tényleg nem tudom, szóval törpölök egyelőre :? A mosást/vasalást húsvét utáni héten kezdem el, de addigra valami megoldást kell találnom. Nem szeretném későbbre halasztani, mert bármi lehet, én is biztos lassulok majd, meg különben is azt szeretem, ha időben kész van minden :D
Örülök, hogy nálatok már minden rendben!
Ez már neked is nagyon a vége, kitartás! Pihenj, pihenj és pihenj! Bár ma ünnepeltetek! :wink: Hogy sikerült?
Hol a vonalzód? Nem látom csak a linket.

Dike, jó hogy adja a város azt a pénzt! Én megkérdeztem a védőnőt, itt sajnos nem adnak. Azt mondta, hogy szegény önkormányzatunk van :? Megyeszékhelység ide vagy oda, ez van.
Gratulálok a vérvételes eredményedhez, meg a jó fogakhoz!
Nem, lehet félreérthető volt, de szombat reggel voltam dokinál, a szokott helyen a magánrendelőjében. Mariannra rákérdeztem, 2-3 hét múlva talán már lesz! A lényeg, mire szülünk, addigra visszatér! :D :wink:

Bazsa, aranyos vagy! Én biztosra veszem, hogy lesz babád! :wink:

Jana, ez a laptető dolog egy nagyon-nagyon buta babona.... ha meg valaki még komolyan is veszi és ügyet csinál ebből.... hááát, több mint érdekes. :roll:
Te csak optimistán tovább előre! :wink:

Rekuja, üdv köztünk! Nekem sincs tapasztalatom, első babánkat várjuk. Gratulálok a kislányodhoz, nagyon aranyos ! :D

Tegnap reggel voltam dokinál, minden rendben van, méhszáj zárt. Minikénk fejvégű, koránál kb. 1-2 héttel nagyobb. A gép 1840 grammra számolta a súlyát, a doki szerint 1600-1800 gramm lehet a tényleges. Megdicsérte, hogy szép nagy baba :D
Kicsit csalódott voltam, mert a 30. heti uh-t is megcsinálta, ami kb. 3-4 perc volt összesen, meg a labor beutalóimat sem kaptam meg. Külön menjek be értük a jövő héten :evil:
Legközelebb már NST-re kell mennem, május 24-én! Itt tartunk. Holnap töltjük a 30. hetet.
A hétvége gyorsan eltelt, sokat voltam itthon, de "lefoglaltam magam" házimunkával :wink:


Jó éjt!

Kép

KépKép
anett_1
 
 


sziasztok,

Georgia
Nagyon drukkolok! Biztosan ma már megszülsz :)
Nálunk, Győrben, ha szivárog a magzatvíz, akkor már mindenképpen be kell menni a szülészetre, nem szabad nagyon várni, nem kell várni a fájásokra.

Rekuja
Üdv, itt köztünk! Mi is első babánkat várjuk, így nem tudok nyilatkozni. S nálunk, ha zöld lesz a baba kakijától a magzatvíz, akkor azonnal császár van.....

Anett
Nem igazán ünnepeltük meg a szülinapomat. Már nagyon nehéz lenne ünnepelgetni. Kaptam jégkrémet :) Jól behűtöttük, s berúgtunk tőle :D majd a képből érteni fogod :lol: http://www.google.hu/imgres?imgurl=http ... m=1&itbs=1
Egyébként csoki-vaníliás és mandula darabok vannak benne, de nagyon jópofa, megtetszett a lidl újságból, s férjem valamit sumákolt pénteken, hogy neki mennie kell vásárolni. Nem is értettem, hogy miért, mert minden van itthon, de neki állítólag kellett tej :D s ezzel a jégkrémmel lepett meg sz.napomra! :)
Nem tudom, hogy miért nem látszik a vonalzóm, én látom :)

Bazsa, Jana
Nektek pedig mindig csak ezt tudom írni, hogy drukkolok, s gyertek mindig a fejleményekkel! :)

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Már csak 19 napom van! :D

Bár már jó lenne megszülni, éjszaka óránként fent vagyok, s éjjel 2-től általában fél 4-ig fent is vagyok, akkor szokott rugdosni. Már nehezen is vezetek, de még szerdán egyedül megyek NST-re, aztán már egyedül nem vállalom be.

Védőnő ezeket javasolta:
2 héttel szülés előtt, felváltva naponta
- caulophillum 15 ch 5 golyó
- cimicifuga 15 ch 5 golyó

Szülés előtti héten:
árnica 15 ch napi 5 golyó
Szülés után 2*5 golyó naponta 2 hétig

D. Staphis agria 9 ch sebgyógyulásra 2*5 golyó/nap

de én nem ezt fogom tartani, mert én már megvettem múlt héten, mert itt a faluban mindenre várni kell :?

Hanem amit a szülésznő mondott:
mától kezdem heti 2-szer caulophillum-cimicifuga felváltva

jövő héttől naponta felváltva egyik nap az egyiket, másik nap a másikat
caulophillum 5 ch 5 golyó
cimicifuga 5 ch 5 golyó

Én mindenből 5 ch-sat vettem, persze mindenki mást mondott, valaki azt hogy ebbne kevesebb a hatóanyag, valaki pedig hogy ebben van több :? jó hogy mindenki ilyen szuperül ért hozzá :?

Zita

Kép
zitácska79
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?