Új privát üzeneted érkezett!

csige laptető:) most te jössz:)

puszedli december 22-én kell mennem.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


csige gratula a laptetőhöz!!!!!!
remélem lassan én is csatlakozom a babásokhoz!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hát igen!!!Nagyon gyorsan telik az idő!!!

Csige!
Mi legutóbb 10 ezret fizettünk,de kérünk egészségpénztárra számlát és ha nagyon kell a pénz beküldöm :wink:

Én amióta ennyire érzem a babát tiszta zizzent vagyok....na de majd csak hozzászokom :wink:

annus11
 
 

 
 

anus fog a babó mégerősebbeket is rugni.... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Puszedli tudom, hogy Gabinak a 4., de mégis olyan furcsa 10 hetesen az ekkora poci. És még mekkora lesz. De ahogy elnézlek Puszedli nem vagy egy vastaghús amúgy sem.

Annus igaz milyen jó érzés, amikor rugdos, még akkor is ha kissé nagyokat.?

timejka
 
 


annnál tényleg nincs jobb mikor érzed a babát rugdosni vagy mozgolódni.... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Puszedli, en Szentes helyett, mindenkepp Kecskemetre mennek... minden ismeros oda jar, sok a tragedia Szentesen, Kecson nagyon alaposak! Igaz, hogy tenyleg 12e...!

Gabi, van kulonbseg terhesseg es terhesseg kozott?? :) Te mint tapasztalt... volt hogy jobban rosszul voltal, jobban rugdosott stb. ?

Ram tort tegnap a migren, egesz este hanytam es majd szetrobbant a fejem... reg voltam ilyen szarul :cry:
Baba mellett milyen fajdalomcsillapitot lehet szedni? (mert nehogy ettol ne legyen..... muszaj volt bevennem egyet) :shock:
Vendég
 


Aranyeső: ne aggódj emiatt, nyugodtan vehetsz be gyógyszert amég nem tudod hogy terhes vagy. Eleinte én is így túlparáztam a dolgot, de mondták hogy felesleges. Amég nem tudod hogy terhes vagy, addig mindent lehet :lol:
Hát tegnap apjuk olyan hisztis picsa volt, lehet a front miatt. Pedig nincs is rosszabb amikor egy férfi hisztizik. Le is tettem az esti együttlétről, bár nem engedtem magam felbosszantani. Úgy voltam vele, hogy majd kipiheni magát és olyan jó volt, hogy nem volt nagy veszekedés a vége. Este azért odasímultam hozzá és hát egy kis összebújás lett a vége, ami fergetegesre sikeredett :oops: még azt is elfeljtettem, hogy fáradt vagyok :lol:
Gabi: teljesen igazad van pocaknövesztést illetően, én is hallottam már, hogy minél többedik baba, annál hamarabb látszik. Azért hiába nyeri vissza az ember az alakját a szülés után, azért a hasizmok és a has soha nem lesz a régi kivéve ha nem Rubint Réka vagy :lol: Egyébként a végkifejlett poci is nagyobb lesz szerinted? Pldául a harmadik gyerkőcnél nagyobb pocid volt mint az elsőnél a terhesség végére?
Egyébként nekem gyengék a hasimaim nagyon, emelett vékony vagyok és nincs pocim sem. Nekem is látszott már a 7 hetes terhesség a nyáron. Az látta már aki ismer, hogy ott bizony van valami. Szóval nekem tuti, hogy nagyon korán látszódni fog. Jaj már olyan jó lenne ha sikerülne. Azért a tegnapi együttlét után reménykedem egy kicsit, mert ha ettől nem akkor semmitől :lol: Nem tudom ma még próbálkozzunk e, ha szerda éjjel volt pém és csütörtök reggelre mult el a hasfájásom?!

KépKép
csige-bige
 
 


Halihó!

Timejka: hát igen, febr.-ban sikerült 7-8 kg-tól megszabadulnom, szóval nem kezdtem túl súllyal a várandósságot.

Aranyeső: még Bcs.-ra is tudunk menni, ott 10 e. Az nem is rossz ötlet EP-re számlát kérni. Kecskemétre meg ha mennénk, ott elfogadják az üdülési csekket is.

És sajnálom a migrént, én is utálom. És ahogy csige is mondta, míg nem tudom, hogy terhes vagy, addig bevehetsz bármit.

Annus: tök jó, h már mozgolódik a kicsi, én is nagyon várom már! Jó lenne, ha karácsonykor meglepne!

Gabi gondolom, hogy várod már nagyon az UH-t! és nagyon boldog névnapot!

pusz, szép napot!

végre péntek!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.12.12 08:49-kor.
Vendég
 


Gabi: Tényleg jó a kérdés amit a többiek írtak. Hallottam már én is hogy az első babánál mindig nagyobb illetve hamarabb látszika 2-3-4 baba. Ezést is látszódik nekem már most ennyire. De a végkifejlet is nagyobbodik?? Szóval hülyén tettem fela kérdést de szerintem érted. Tehát a 3gyereknél volt a legnagyobb a pocid?, És az is igaz , hogy az első baba utána második súlya nagyobb lesz ileltev nálad is igy volt, hogy a gyerekek számával a súlyúk is nőtt??

Kép
csucsu05
 
 


Elnézést, hogy belebeszélek, de én is nagyon migrénes vagyok. Van egy gyógyszer, amit a patikában ajánlottak (nem minden patikus ismeri!!), Paramax Rapid a neve. Kb.300 Ft és a papírján is rajta van, hogy "terhesen is szedhető". Én is mindig ezen paráztam, de van olyan migrén, amit egész egyszerűen nem lehet elviselni! Akár 1/2 szemmel is próbálkozhattok, ha nem erős a fájdalom.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok
Köszönöm a névnapi köszöntőt.

Hát lányok én sose voltam hányós fajta így ez abszolút kimaradt a terhességekből. Amiben különböztek az talán az hogy a lányokkal az édeset kívántam és sosem akartam együtt lenni a párommal mert nem kívántam, nem őt hanem a sexet. Aztán A fiúnál meg a savanyút kívántam . Ien minden tehességemnél nagyobb volt a hasam. És nálunk bejött az is hogy a a gyerekek súlya is egyre nagyobb volt. Betti 3350, Norbi 3600, és Réka 4000, úgy hogy most is nagyobbra számítok.
Mostani terhességem talán annyiban másabb hogy most többször volt hányingerem, de ezt is megtudom számolni az egy kezemen, kb 5 ször.
Majd mindjárt keresek képet a harmadik szülés előtti napról.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Én is sok boldog névnapot kívánok neked.
Hú Gabi akkor most giga béby lesz nálatok, ha tartjátok a ezt a növekedési skálát :lol: Várjuk a képet.

KépKép
csige-bige
 
 


Ilyen voltam a 37. héten a harmadikkal
Kép

ez pedig szülés előtt 1 nappal. 40+4


Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Na mégegyszer, kicsi lett
Kép Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Húúúú, mekkora poci. Így már érthető hogy ilyen korán látszik a hasad. És lehet hogy most még ezt is felülmúlod majd???!! :lol:
Szülés után a hasadon a bőrön nem látszott meg, hogy ilyen nagy pocid volt terhesen, nem nyúlt meg nagyon? Bocsi a kérdésért, de érzéseim szerint ha babás leszek akkor nekem is gigapocim lesz a gyenge hasizmaim miatt :wink:

KépKép
csige-bige
 
 


[color=violet]Isten eltesse a Gabriel[/color]lakat!!!!

Nekem is ezt volt az elso reakciom..... Huuuuuha, mekkora a pocid! :D
Azert 4 kilo folott egy babat megszulni fajdalmasabb... :?:
A vajudasi ido kozott is volt kulonbseg, mert ugye az elso a leghosszabb, utana mar "rutinos" az ember 8) es azt mondjak, hogy hipp-hopp mar kint is vannak :!: :wink:

Koszonom az infot babaimado, letesztelem... ugyanis nekem mindig van a taskamban Cataflam, Flector por... stb. sajnos csak a lorugasok segitenek... :cry: Olyankor elni sincs kedvem, nemhogy szex!!

Puszedli, jaja, Gyula (ott is 12 ezer, es gyonyoru varos!!!), v. Bekescsaba is eselyes lehet, bar a Csabai korhazban jartam mar nem 1 szivdogleszto latvany, de Csaban meg azt hiszem 2 maganrendeloben is csinaljak! Nagy a valasztek! :lol:
Vendég
 


Gabi :shock: :shock:
Én mostanában elrettenek ezektől a nagy pociktól 8) Én már most megkaptam h bálna vagyok...apcim meg tegnap utánozott hogy szoktam menni...pedig én nem érzékelem,de szerinte mint vmi ősember :lol: kinyomom a hasamat...pedig dehogy nyomom,csak ott van és ennyi! :lol: Ja és az előszobában van egy keskenyebb rész,már néztem nehogy beszoruljak egyszercsak 8)

Ja a hét elején felszedtem fél kilót%Tökre örültem,erre ma 1 kilóval kevesebb...így sikerült fél kilót fogynom.És még mindig nem vagyok a kiindulási súlynál :roll: Amit amúgy nem bánok,csak a baba vegye el ami kell neki és kész!Ja étvágyam még mindig nincs...néha megkívánok vmit de ennyi...


És végül a babagyártók :lol: Kinek kell drukkolni leghamarabb???Mikorra várható a következő + teszt?????Jézuskának már üzentem hogy babákat csomagoljon az idén :wink:

annus11
 
 


Abszolút nem nyúlt meg a bőr, annyi hogy a terhességi csíkok ugye megmaradtak, csak halványodtam.
Az első szülésem volt a legnehezebb, de időben nem volt annyira vészes 6,5 óra. Norbi 3,5 óra, Réka 3 óra alatt lett meg és ő volt a legkönnyebb.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Annus annyian megbámultak, hogy sokszor már azért nem mentem utcára mert idegesített. Én is voltam így hogy azt hittem elférek a két szék között és beszorultam:)
Hát kiváncsi vagyok most mekkora lesz a hasam, és mekkor a gyerek.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Az tök jó Gabi. Bevallom őszintén, hogy én tartok kicsit a nagy pocitól. Annyira nehezen tudom magamat elképzelni hatalmas pocival. Természetesen biztos más lesz ha terhes leszek, mert szép lassan fog növögetni és nem egyik napról a másikra lesz hatalmas. Az időből leszűrve Gabi, akkor Picurka úgy fog jönni mint a gyorsvonat majd most :lol: De legalább nem lesz nehéz szülésed.
Annus: szerintem a kismamáknak alapban megváltozik a testartásuk, de legfőképp a járásuk. Ha esetleg beszorulnál a folyosón, bátran hívj, megyek segítek :lol: Szerintem nincs nagy pocid, nagyon csini kismama vagy.

KépKép
csige-bige
 
 


Csige!
Nem is mostanra értettem a beszorulást,hanem mondjuk úgy a 39.héten :lol:
A konyhában pl már vannak dolgok amikét nem tudok odanyúlni...alapból alacsony vagyok,így is a felső polcot max pipiskedve érem el,de levenni már nem tudok semmit.Ehhez jön a poci...azt hiszem hogy a mosogatást hamarosan végleg abbahagyom :lol: :lol:

annus11
 
 


Tényleg nagy pocival hogy lehet mosogatni, cipőt felhúzni, körmöt festeni, cipőfűzőt bekötni, vasalni?? Az ember oda se fér :lol: Ja, az epilálásról ne is beszéljünk :lol: Úgy tűnik sok feladat alól ki lehet bújni akkor :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


gabi nemsemmi milyen szép nagy pocid volt :shock: :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


A mosogatást szerintem nem is nagyon fogod bánni!Én azt utálom a legjobban !

Nekem ma megjött úgyhogy követem Csucsut! :(

Kép

Kép
syl100
 
 


Sajnálom Sly, pedig már nagyon Te vagy a soros :wink:

KépKép
csige-bige
 
 


syl sajnálom pirit!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Gabi: Boldog Névnapot!! :)

A képek magukért beszéltek szép nagy pocid volt. Én a lányommal a savanyúságot kívántam de irtó nagy mértékben.
Kiváncsi vagyok mekorra lesz a baba suly. Követi e a statisztikát.

Syl: :(

Csige: Én A terhességem utolsó idejáben főzni alig bírtam. Na nem azért mert lusta voltam hanem a elektromos begyújtású gázrózsákat mindig megnyomtam a hasammal :) Na meg nem tudtam úgy oda éllni, hogy ne lérjena a pocim a gázhoz. és az nem volt jó. Vagy oldalról kavargattam a kaját:) Néha nagyon vicces helyztekbe keveredtem:)

Kép
csucsu05
 
 


gabi Boldog Névnapot!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Gabi:Boldog névnapot itt is!!! :D

Kép

Kép
syl100
 
 


Ja igen,Gabi boldog névnapot! :wink: Csak 3szor akartam már írni ma...na de az agyam kihagy néha :oops:

annus11
 
 


No igen, ahogy no a has, egyre nehezebben mennek a rutin dolgok.... de a kismamak feltalaljak magukat! 8) (nem hiaba a no az esz, a ferfi az ero... :roll: )
Terhesseg idejen igencsak megvaltozik a testtartas, mert elol jokora "terhet" cipelsz, es nincs mivel kiegyensulyozni, valaki a dereka miatt nem tud a 3. trim.tol labra sem allni...
Meglett a 21. napi vervetelem eredmenye, a doki azt mondta, hogy ennel jobbat kivanni sem tudnek! Oke, a progi 29.7...
Most jott el a pillanat, hogy nincs tobb teszteles, homero, szamolgatas.... januartol csak spontan elvezzuk az eletet! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Gabi: szép nagy pocid volt!

Lányok, én mázlista vagyok, szerencsére a férjem mosogat 90%-ban:).

Én nem kívánom az édeset, pedig nagy csokis voltam, a savanyút annál inkább, főleg a savanyú káposztát magában! nyamm! meg az ubi mellé!

további szép szombatot!
Vendég
 


Úristen Gabi nem semmi volt a pocid! A gyerekeid se voltak a kicsik, főleg az én 2730 g-ros Bencémhez. Igaz 36. hétre született.

Én tök jól bírtam végig. Egyébként érdekes ez a "ősember" menés meg ilyenek, mert emlékszem azt néztem én is, amikor nem voltam terhes, hogy miért így mennek a kismamák. Szerintem nem is érzik. Kb. 35 hetesen készült rólam egy fénykép, amíg nem láttam meg a képet azt mondtam, hogy nem is vagyok olyan nagy. Na aztán előhívattam a fényképet, a fejem mint egy disznó, főleg, hogy lehajtottam a fejem még nagyobbnak látszott a tokácskám.
Szóval szerintem a kismamák nem érzik annyira, hogy máshogy mennek, mozognak a nagy pocak miatt, de nem ez számít, hanem az, hogy a babácska ott ficeg édesanya pocijába.

És most karácsonykor mindenkinek megadja a Jézuska a babát!

timejka
 
 


Hát legyen igazad Timejka, hozza meg mindenkinek a Jézuska a babát :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok.
Megmaradt utrogestánt keresek megvételre sürgősen. Köszönöm.
szkatica@citromail.hu
ducimami
 
 


Timejka: úgy legyen:)

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok

Köszönöm a névnapi köszöntőt.
duci mami nekem sajnos nincsen, csak annyi van amennyit a héten el is használok. Vizsont mikor nekem sürgősen kellett mikor terhes lettem és nem volt itthon a dokihoz meg még nem mentem, akkor elmentem a patikába, és elmondtam hogy mi a helyzet. Nagyon rendesek voltak mert adtak recept nélkül, és a receptet utológa kellett bevinnem. Próbáld meg. te is.

Nálunk minden ok, apával bejglit sütünk életünkben először, remélem finom lesz.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi: Ha közösen csináljátok akkor tutti finom lesz:) Miylet csináltok??
Mi annyira nem szeretjük kivéve a gesztenyéset. De egy szeletért nem sütök. Majd veszek készen.
Sütni és zserbót fogok és méteres tortát meg valami sósat.

Kép
csucsu05
 
 


Hát sok sikert a sütéshez Gabi, azért az nem egyszerű művelet. Ez tipikusan az a süti, amit a nagymamák és a dédik tudnak profin művelni, szinte a vérükben van. :lol: egyszer én is csináltam, mert a férjem nagyon szereti. Hát a tészta isteni lett, nem repedt szét, nagyon szép volt, egészen addig amég meg nem szegtük. Ugyanis akkor jött a meglepi. Sajnos kevés mákot tettem bele, így nem csíkok voltak benne, hanem pöttyös lett mint a dalmata kutya, de szó szerint úgy nézett ki. Hát nézett is a párom. Azért elfogyott, mert nagyon fincsi lett a tésztája, még ha a mák kevés is volt benne. Mióta kiköltöztünk az új házba sokat sütök. Olyan jó a szép nagy konyhában sütögetni. Valamit mindig mókolok.
Én megvagyok. Tegnap éjjel azért még rágyúrtunk a férjemmel a babadologra. Fél kettőkór ért haza éjszaka és hát én már aludtam és semmi kedvem nem volt hozzá. De hát belegondoltam, hogy mi van akkor ha pont akkor fogan meg és pont akkor aktuális mi pedig nem ragadjuk meg a lehetőséget, szóval összebújtunk :lol: :oops: Ma vagyok a 19. napon. Hétfőn reggel, az az egy hét mulva, ha addig nem kezdek barnázni, akkor tesztelek egyet. Már annyira várom. Tegnap ahogy otthon sütögettem, úgy belenyilalt az oldalam, olyan görcsös volt, fura érzés lehetett. Lehet hogy már ismét elkezdem kreálni magamnak a tüneteket :shock:

KépKép
csige-bige
 
 


sziasztok szerintetek clostit meg utrot házidokival fel lehet iratni vagy?vagy csak nőgyógyásszal? :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mivel ez nem általános gyógyszer szerintem csak nőgyógyásszal lehet.

Kép
csucsu05
 
 


köszi!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


De kérdezz rá a dokidnál. Most voltál dokinál Nita akkor nem írt fel gyógyszert??

Kép
csucsu05
 
 


a szülésznőmnél voltam.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska: nekem felírták az ügyeleten az utrót. Igaz nem kaptam rá tb támogatás, teljes áron vettem meg, de felírták. Mondjuk kicsit hisztizni kellett érte. Szerintem egy próbát megér.

KépKép
csige-bige
 
 


köszi neked is csige!asszem holnap inkább elmegyek a dokimhoz feliratni.....csak annyira elegem van már a mászkálásból....3 napja jövök megyek folyamatosan...... :?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nIta: miért nem szólsz a szülésznődnek irassa fel és kérd meg szépen, hogy küldje el a receptet postát. 1nap alatt ide ér .

Kép
csucsu05
 
 


már probáltam egyszer és a doki azt mondta csak személyesen adja oda! :? :x

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: Akkor nincs más mint elmenni hozzá.
Irasd fel és neegy havi adagot. nekem is 3havit irt fel a dokim. Max megmarad ha terhes leszel.

Kép
csucsu05
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?