Új privát üzeneted érkezett!

@mrshope:


Köszönöm, köszönjük. Okosabbak lettünk, és így tudom, hogy merre induljak neki szeptemberben ha addig nem jön össze a baba. Jóéjt csajok :)

Lilypie First Birthday tickers
cseniko
 
 


@bikbok:
Köszi az infót az összetevôkrôl, kicsit kínai ez nekem...vagyis vietnámi :-D
mrshope
Budapest
 
 


@bikbok:
Sajnos nem tudom hogy kell privit írni, de szívesen ajánlom: Dr. Skriba Eszter magánrendelèsère járok, nem olcsó, viszont csak jókat tudok róla mondani. :-)

CSENIKO: Nálam pajzsmirigy alulmûködèst mutatott ki a 3.cn vèrvètel, ami miatt nem lehet kisbabánk, amig gyógyszerrel nem tornázom vissza az èrtèkemet a normálba. Ez olyan dolog, hogyha túl vagy a vizsgálatokon, ès találnak valamit, mindenki azt mondja: "de jó, hogy elmentèl, okos voltál." Ha nem lenne semmi bajom, akkor meg az lenne: "látod, hogy minden ok?! Ne görcsölj!" Na ezzel csak azt akarom mondani, hogy mi is várhattunk volna mèg, mert 8. ciklus óta próbálkozunk, de nem lett volna sikerünk továbbra se. Ezt mindenki maga èrzi, hogy mikor szánja rá az idôt, csak a megèrzèseidre hallgass. :-) Sok sikert addig is, mindent bele! :-)
mrshope
Budapest
 
 

 
 

Elkezdett görcsölgetni,meg szúrkálni a jobb petefészkemnél...
Hogy ez mi a fene...

Mi majd májusban megyünk vissza a dokihoz,ha addig nem jön össze.

Mrshope: Egyetértek veled,ez tipikus,de ha minden negatív akkor lehet kicsit megnyugszik az ember.Viszint ha "baj" van legalább tudja az ember és tudják kezelni.

Lilypie First Birthday tickers
krystin
Budapest XXI. kerület
 
 


@krystin:
Így van! Nagyon boldog vagyok, hogy nem vártunk, ès már lassan 2 hete szedem a gyógyszert, ami minden nappal közelebb hozza nekünk a babahírt :-) Már ettôl is sokkal nyugodtabb vagyok, mint a vizsgálatok elôtt. :-)
mrshope
Budapest
 
 


Pont azt nézem,hogy a womanlogos telefonos ciklusvezetős appommal szemben(ami múlthét szombatra írta),a ciklus .hu mára teszi a mensimet.
Ami azért érdekes mert mindkettőbe be vannak vezetve visszamenőleg a mensik.
Majd mérek még folyton hőt,ha nem jön meg csütörtökön vagy pénteken tesztelek.
De szerintem ebből nem lesz baby,mert akkor már pozinak kellett volna lennie a tesztnek,túl rég volt ovu.

Lilypie First Birthday tickers
krystin
Budapest XXI. kerület
 
 


@mrshope:
Hát igen tudom hogy jobb minnél hamarabb a kivizsgálást elkezdeni. De azért várok, mert mivel pcos jeleket látott nálam a doki, így mondta hogy próbáljak életmód váltást, gyógyszereket és d vitamint. Ezt én kiegészíteni cickafark és palástfű teával, illetve E vitaminnal mostantól (a fórumok csajok tanácsára). Ha nem sikerül ebben a ciklusban a baba, akkor következő ciklustól barátcserjézek is. Így ezekkel várok nyár végéig és ha addig nem sikerül, kezdem a kivizsgálást.

Csajok, ti mikortól fogyasztjátok a cickafarkfüvet? A mensi első napjától vagy a mensi utántól? Napi 1x vagy 2x?

Lilypie First Birthday tickers
cseniko
 
 


Én mensi elsőnapjától ittam.
Változó volt a mennyiség,2hónapig napi egyet,most napi 2-t ittam márc 15ig.

Lilypie First Birthday tickers
krystin
Budapest XXI. kerület
 
 


@krystin:
Lehet az a teszt még pozitív ne add fel. :) Volt itt egy lány a csoport megalakulásakor neki egy hét késés után lett csak pozitív a tesztje de ha jól emlékszem az se volt olyan erős. Szóval amíg nincs mensi van remény.:)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@mrshope:Koszi, hogy leirtad ezt a sok infot. Ahogy latom sokaknak fogsz segiteni ezzel h osszeszedted a lepeseket. :) Tetszik nagyon a hozzaallasod :) Sajnos en is ismerek egy olyan part, akik boldogok voltak, osszehazasodtak, de nem jott a baba. A fiu nem ment el semmilyen vizsgalatra, a lanynak rossz dokija volt es nem valtott volna mert bizott benne nagyon. Telt mult az ido de a baba csak nem jott elkezdtek egymast hibaztatni, megromlott a kapcsolat, es a vegen el is valtak. :( Szoval ez sajnos egy elo pelda arra, h egy prevencios vizsgalat, vagy utana jaras mennyire hatekony lehet, hiszen egy pici tabletta segithet a probleman. En is ezen a parton vagyok. :) Remeljuk lassan meg is lesz az eredmenye <3 Nagyon ugyesek vagytok !!! <3

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@cseniko: Nekem Kiscsillag azt javasolta, h cickafark teat mensi elso napjatol igyam este reggel. Korabban en megvarta mig elmulik a mensim es csak utana ittam napi egyszer reggel. Ez lesz a harmadik ciklusunk, ugy hogy ha most nem jonne a babo, akkor szunetelunk a teakkal. Azt hiszem 3 honap utan kell 1 honap pihi veluk.
6 cn

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@mrshope:


Szerintemisérdemes ezeket a vizsgálatokat megcsináltatni, ha egy ideje nemsikerüla baba. Én félév próbálkozás után kezdtem utánajárniadolgoknak, bár kicsit lassabban haladok, mint te. Mert meghalt az orvosom,akielkezdte a vizsgálatsorozatot. Mindig előjött egy nagy ciszta,ami a mensivel általában el is tűnt. Szerencsére 3 hónapja nincs ciszta és a ciklusom is rendeződni látszik.
A lépések közül az átjárhatósági még hiányzik, aférjem21-én megy vizsgálatra.:)

Cseniko:
Én magántanfolyamon tanultam az avivát, 3 órásvoltés 15e-t fizettem.


kolibri25
 
 


Bocsi a sokegybeírásért, de nemjó a space gombom...
kolibri25
 
 


@bikbok:


igen, csináltam lh tesztet. A 15. ciklusnapon volt pozitív délután, aztán másnap reggel is még pozitív volt. A fertility friend szerint három nappal a pozitív ovuteszt után volt ovum. A ciklus.hu szerint pozitív ovuteszt utáni napon. 

A korábbi ciklusaimban is a pozitív ovuteszt utáni napra húzta az ovut. És helyes is lehetett, mivel rá 14-15 napra meg is jött a mensim mindig. 
szóval ha a ciklus.hu-nak hiszek, akkor ma a 9. dpo-n vagyok. Ha viszont a fertilitynek, akkor a 7. dpo-n vagyok. 





7. vagy 9. dpo 

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


ja! 

a reggeli tesztem totál negatív, még szellemcsík sincs rajta. A hőm 37,1.

Little! veled mizu? van valamilyen tüneted? Nekem csak a mellem nőtt egy kosárméretet, olyan jó telt, tegnap óta picit érzékeny is nyomásra. MÁs nincs, semmi hasszúrka.

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Kolibri25, Latkafr köszi a tanácsot. Én is megakarom tanulni az avivát csoportos oktatásban 8 ezerért találtam oktatót. A teát akkor mensi alatt is iszom, reggel este. Hátha segít.

Lilypie First Birthday tickers
cseniko
 
 


Sziasztok lányok!

Caroline, sajnálom hogy nega dehát tudjuk hogy még nagyon korai.. Egy kosárméret?? mondjuk az elég jó jel :D Bár nekem nőne annyit rámférne :D
Nálam se nagyon semmi.. Mondhatnám hogy álmos vagyok de az azért van mert nem jól aludtam. Vagy hogy tegnap éreztem pár apróbb szúrást görcsöcskét, de ilyeneket emlékszem, szeptemberi ciklusban is éreztem és nem volt baba... szóval egyet lehet tenni, várni :D

Az AVIVA-t én a Toth Juli féle tanfolyamon tanultam 10.000 ft  4 órás csoportos tanfolyam meg aztán tart gyakorló órákat is!

www.avivastudio.hu


Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@cseniko:Biztosan jót tesz a teakúra a ciklusunknak :) és ha az rendben akkor egyre közelebb a baba is. Minden büdi korttyal :) Nekem eddig 26 napos ciklusaim voltak, amik okésnak mondható, de jobban szerettem volna én is ha klasszikus 28 napos a ciklusom. Az első tea szeánsz óta már 28 napos ciklussal büszkélkedhetem, és a luteális fázisom is 14 nap körül van, ami azért fontos lehet babó szempontjából is. :)
kolibri25 : Vicces, mikor vacakol a technika és nem engedelmeskedik :) Én egy azerty-s laptopról, vagy egy  azerty-s pc-ről, vagy telóról szoktam írni, kisebb-nagyobb sikerrel helyesen :) 



(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@littlebiscuit:


na jóóóó, lehet nem egy egész kosárméretet, de határozottan nőtt, teltebb lett fölül is, A sok szoptatástól nekem már szinte csak alul volt valamike. :) MInt egy kis kiürült tejeszacsi, de most.... :)  sokkal jobb

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Állítólag sokkal szebbek a nők terhesség alatt a hormonoktól :) Nem tudom, hogy ez így van-e Caroline, meg tudod erősíteni? Teltebbek a keblek, dúsabb fényesebb a haj, lényegésben minden sokkal szebb :) Igaz ez?

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


igen, határozottan. Picit féltékeny típus vagyok, és ha nagyon csini nő van a férjem társaságában, jobban kinyitom a szemem, persze megbízok a férjemben és minden ok ilyen helyzetben is, de értitek.... na és megfigyeltem, hogy ha kimama van a társaságban, akkor is ugyanezt érzem :) nem a slampos kismamákra gondolok, hanem azokra, akik akkor is odafigyelnek az öltözködésre, hajra, sminkre... Szóval igen, a kismamák valahogy olyan szépek, én is mindig nagyon nőcisnek éreztem magam, és büszkének. 

A hajam nem változott, de az arcom valahogy kevésbé tűnt ráncosnak :) az amúgy pici cicim is teltebb lett.

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@caroline4: Tökéletesen megértelek :) Az egészséges féltékenység nagyon is jót tud tenni egy kapcsolatnak :) Nálam ez abban manifesztálódik, hogy sokkal jobban adok magamra, ahogy te is mondod. :) Nem szeretnék én is "lecsúszni" csak azért mert már házas vagyok, vagy majd ha babánk lesz, akkor arra hivatkozni, hogy "oh, hát a gyerek mellett nincs időm rá". Persze lényegesen nehezebb kivitelezni a dolgokat ezt aláirom, de szerintem ezeket  igen is meg lehet oldani, ha akarja az ember és persze van partnere benne. Itt félelmetes milyen furék a nők. Tiniként slamposak és már-már visszataszitóak. Huszas éveikben nagyon keresik magukat, de láthatóan nem találják :) Harmincsasok olyanok mint az avokádó :) só lime és zöldégek nélkül felejthetők, de 40 nél valami történik velük. Én nem tudom mi, de sportosak, egészséges barnék, divatosak, és életerősek, mellesleg annyira jól néznek ki és igényesek, hogy már én megforulok az utcán utánunk :)

Szóval legyen kismama, vagy átlagos nőci azért magunknak is jó odafigyelni a külsőnkre, plusz szerintem fontos azért is, hogy mikor jön haza a férjem, ne egy kócos, teljesen otthonkás nő várja hanem, azért illatos, takaros menyecske :)  LittleBiscuit, neked mi a taktikád? Úgy értem, te is home office-os vagy. Nálad van valamilyen titkos "legényfogó "rutin?


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Óh ez jó téma..
Én megtehetem hogy egész nap és minden nap leggingsben meg mackó kapucnis pulcsiban nyomom. De csak heti 1-2 nap van ilyen, igyekszem gyakran okot találni a kimozdulásra, ebédidőben pl leugrom a boltba pár dolgot venni, igy dobok egy kis alapozót piirositot meg spirált, meg felöltözöm (persze nem irodás style-ba de legalább egy farmer.. ). Ez kell mert ha nem, 'elkallódva' érzi magát az ember.
Plusz, ami már nem a párkapcsolati oldal, hanem csak önérzet, nem dolgozom pizsiben! Sokan ezt kérdezik, jajj d ejó neked akkor akár 9-ig is alhatsz aztán ahogy kikelsz az ágyból még pizsiben reggelizel és közben már dolgozol - NEM. Nekem kell a külön választás a munka és a nem munka élettér közt ..
Szóval abszolut egyetértek hogy oda kell figyelni magunkra bármi is van..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Én bevallom, hogy az elején totál ellustultam :) Élveztem, hogy miután elinditottam a férjem melóba (reggeli, vasalás, bucsu puszi) azután ott volt az egész nap :) Hát volt, hogy pizsiben melóztam, kócosan, plusz ott volt a kötetlen munkaidő csábitása, hogy csak egy csipet FB, meg az emailek, meg jaj csak ezt a videot nezem meg..stb :) aztán arra lettem figyelmes, hogy elúszott a napom, plusz nem is hittem el, hogy én vagyok az aki a tükörből visszanéz :) Teljes szétcsúszás. Szóval ez tartott kb másfél hétig :) és visszavette újra a hatalmat a rendszeresség, a rutin és az az örök igazság, hogy mindennek meg van a maga helye és ideje :) Most rohanok meg elkésem a fodrásztól :)

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Kismamákból is van sok féle, nekem nagyon tetszik az a típusú nő,aki csinos tud maradni és ma már a divat is meg tudja engedni hogy akár sportosan akár elegánsan, de jól nézzenek ki a nők a 9 hónap alatt, már nem kell kantáros sátrakban járni :) viszont van az a típus is, akitől engem pl kiráz a hideg, amikor valaki abszolút nem tiszteli a saját állapotát és köldökig érő dekoltázsban, meg zsebkendőnyi miniszoknyában nyomul, pedig már nagy a pocakja. Valahogy az meg nem odaillő nekem. Szülés után meg nyilván egyéni (és ezt a részét végképp nem tudhatom, csak látom ismeretségi körben), hogy ki hogyan tartja karban magát, de több olyan leányzót ismerek aki pici baba mellett is képes hajat mosni, felöltözni, esetleg még szempillaspirál is kerül rá. Van azonban 1-2 olyan aki zsíros hajjal, hálóingben nyomul délután 5kor és mindenre az a válasz, hogy a gyerek mellett nincs rá ideje. Pedig a baba cukin elvan egyedül, menne a házimunka is stb, de valahogy anyu kihúzta a mártír kártyát.
Kíváncsi vagyok én hogyan fogok kinézni, meg menedzselni ezt az egészet, de jelenleg ezt tapasztalom másokkal kapcs.

bikbok
 
 



(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@bikbok:Mártir kártya :) ez tetszik :) Szállóige gyanús :) Nah megyek tényleg. Sziasztok szép délutánt!


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@latkafr: :D    jó fodrászolást!

bikbok
 
 


Hát szerintem a home office-olásról könyvet lehetne írni :D
Mondjuk, munka típus kérdése is, mert mondjuk lehet az amit az ember ilyen hobbiszinten vagy kiegészitésként csinál és azzal tuti baromira nehéz.. És van a 'rendes' meló, munkaidővel meg feladatokkal.
Én eleinte lekiismeretfurdalással küszködtem. Hogy talán igy 'rosszabb' munkát végzek, meg sokat 'lógok'. Valóban gyakran csinálok házimunkákat napközben 'szünet' gyanánt, de ugyanezt az irodában elfészbúkozza az ember vagy elmegy kávézni csevegni..
Néha pozitivan fogom ezt fel hogy előnyei vannak (mint a képen :D, amikor párom hazaér és már csillog villog a lakás, mosás letudva ..) vagy ha az itteni barátnőimet nézem (már aki olyan szerencsés hogy van munkája mert kevesen vannak igy), 11-12 órájukba telik a munkahelyre való eljutással együtt a munkanapjuk...
Aztán van amikor egész nap egy conference call-om se volt, nem beszéltem senkivel, fél 6-kor kikapcsolom a gépem és a kanapén a kezemben a szártfónnal jön a gondolat MICSODA UNALOM AZ ÉLETEM :D Ilyen is van.
Persz epróbálok mindig kitalálni valamit, pl igen rendszerető vagyok és gyakran élem ki magam a gardrób rendbeszedésével, vagy pl most jön a terasz kicsinositása időszak, vagy egyszerűen 'beauty' estét csapok. De előfordul hogy nagyon hiányzik a munkába járás, hogy csinosan felöltözzek és kirúzsozva elinduljak munkába. Néha bemegyek párommal az irodába (mert egy multinál dolgozunk), dehát én a magyarhoz tartozom és itt olyan kivülállónak érzem magam - igy nem túl gyakran van ez.
Nahát tömören ez a home work lélektana :D

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit:Haha, én is most tettem rendbe a teraszunk fodrász elött :) Szépen lesöpörtem és le karschereztem, ragyognak a székek és az asztal is. Meglocsoltam a kinti virágokat is, süt a nap 20 fok van kb szóval teljes az idill :) Meló nálam úgy alakult, hogy általában reggel 8:30 olyan 11:00 ig, majd 14:00 től 16:30 ig vagyok elérhető. A callokat letudom délelött, akkor megy a nagy okoskodás/okosítás, a produktív munka meg délutánra marad, de nem panaszkodom, mert azért valóban jut idő itt is, mondjuk ki-kiszökni boltba, vagy pakolni picit  :) A munkaba járás és maga a közös reggeli rutin nekem is hiányzik :( Mi annó dolgoztunk egy multinál :) és jaj nagyon élveztük. :) Együtt jöttünk, együtt mentünk :) Bár általában rám kellett várni esténként, mert én a belső pénzügyün dolgoztam ott meg sokkal nagyobb a hajtás mint más support részen, de így vagy úgy azért nekem is megkellett vívnom a saját kis démonaimmal, hogy tudjam, hogy egyáltalán nem kevesebb az, amit most csinálok, itthonról, mint mikor fizikailag is ott tipegtem az irodában, csak más, ezt meg el kell fogadni, annak minden előnyével és hátrányával :)


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Lányok, és a Pasik hogy vannak a baba projekttel? Mennyit észlelnek belőle, hogy "projekt" van, mennyire lelkesek, mennyire dühíti esetleg őket, hogy negatív hónap volt megint stb?
bikbok
 
 


Latkafr, nem könnyű, megvannak az árnyoldalai bőven, dehát mit tegyünk :) próbáljuk a jó oldalát is megtalálni..

Bikbok,
Ez jó téma.
Nálunk párom eleinte próbálta nagyon lazán felfogni meg olyan könnyednek tűnni. De szerintem igenis izgatott volt már az elején is. Aztán ahogy jött november és december a tesztelések aztán egy kudarc, kettő, látta a fájdalmaim,mind lelki mind fizikai és nem tudott igazán segiteni 'csak' azzal hogy velem van, ez nehéz időszak volt neki is.
Aztán jött a január, a vizsgálatok ideje. Ott kapcsolati szinten jól voltunk úgy értem, az intimitás sokkal szebb volt mivel pihenős ciklus volt és nem 'kellett' a babáért együttlenni vagyis nem az volt a háttércél ..
Február kudarcánál azt mondta, most ugysem koncentráltunk annyira meg nem voltunk igazán sokat együtt a 'fontos héten' és hogy adjunk magunknak egy következő hónapot, utána akár elmehetünk valami klinikára inszeminációra vagy lombikra is ő benne van. Na itt mondtam azért álljunk meg, fél éve próbálkozunk és ebből volt 2 elindult valami tehát azért nem hinném hogy meddők vagyunk, felesleges rögtön inszeminációra rohanni.. Engedjük ezt el, én is alábbhagyom a 'görcsölést' (de utálom már ezt a szót :D ), kerülöm a hőmérőzást meg a beleélést az ovu és a nem várt közti időszakban. És szerintem jönni fog hamar.
Látom hogy nagyon várja ő is és izgul (már tegnap mondta ahogy koreste majdnem elaludtam a kanapén hogy talán azért mert ....). Hát nálunk ilyen a helyzet :)

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


amugy ha ujra kezdhetném, nem igy csinálnám. Mert mi kitűztük a tavaly szeptembert a kezdésnek. És már hónapokkal előre készültem rá hogy na, hamarosan kezdődik és már mire kezdődött türelmetlen voltam. Ha ujra kezdhetném, akkor azt javasolnám a páromnak hogy csináljunk egy ilyen 'átmeneti állapotot' azaz már mondjuk nyáron elkezdeni nem védekezni de nem is próbálkozni.
Mert bárki bármit is mond, a próbálkozás hónapjaiban valami, ha csak egy hajszálnyi is, megváltozik az együttlétekben. Mert tudjuk hogy cél van mögötte. Persze ugyanugy jó, de mégis, - legalábbis én ezt tapasztaltam és most januárban hogy szünet volt még világossá vált, ránktesz egy görcsöt.. És nemcsak a nőkre - sőt.. az együttlétek tekintetében a nőnek nincs 'küldetése', de a férfinak muszáj hogy ehm na értitek.
Szóval jobb élmény lehet az amikor a 'becsúszott de nem bánjuk' esete van, dejó is lehet :)

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@bikbok:
Nekem a párom nagyon elszomorodott, mert ő biztos volt benne hogy sikeres lesz a hónap. Egyre jobban vágyik már rá ő is, sokat tervezget, gyerek szoba, kiságy, baba kocsi stb.

Csajok, ha nem jön meg teljesen, hanem a sok barna mellett van csak egy kis vér, akkor az nem számít mensinek, mit jelent? Lesz így peteérésem? Hogy számolják a ciklus napokat?

Lilypie First Birthday tickers
cseniko
 
 


@littlebiscuit:


Ismerős az érzés, ezért is kezdtünk el próbálkozni március elején és lám "becsúszott de nem bánjuk".
Augusztusban amikor újra elkezdtük a baba projektet akkor nem volt ugyan olyan az együttlét mint előtte. Meg az ember így is úgy is rágörcsöl a témára.

@bikbok:


Nálunk a párom tök nyitott mindenre néha még ő mondta hogy gyere mert most kell együtt lennünk. Simán szedi a vitaminokat stb stb. Most is úgy óv mindentől hogy csak na. Folyton kérdezi, hogy mit ennék kívánok-e valamit, Tök cuki tőle. :)


Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


Nálunk egyenlőre (lekopogom) tényleg elég idilli a várakozás. Valószínű, mert ez lesz csak a 3, ciklusunk :) Mivel én úgy érzem, hogy egyáltalán nem hajt a tatár minket, és kifejezetten figyelek, hogy az ilyen negaív és sürgető megjegyzéseket és rosszindulatú szándékokat ignoráljam, így nem is stresszelek/ünk azon, ha negatív a teszt. Amúgy meg tényleg nagyon kezdők voltunk a baba projectben és valóban kell legalább 2-3 ciklus szerintem ahhoz, hogy kitanuljuk annak minden csinját-binját, így nálunk még nyugalom van :) Mivel a férjem tényleg elég spirituális beálítottságú, úgy van vele, hogy jön a baba ha szeretne. Ő amúgy is kos, így tiszteletben tartja, a babóca döntését, hogy mikor szeretne hozzán jönni, nem sürgeti, de nagyon várja :) Amit viszont nem mond, de én látom rajta, hogy egyre jobban zavarja, hogy a FB-on (amit eddig sem kedvelt túlzottan :) ) egyre több olyan nagyon távoli ismerőst látunk babával a képen, hogy nyílván rosszul esik neki, hogy mi még nem tartunk ott, pláne, hogy vannak igazi Darwin-dijas ismerősök is, akik meg tényleg babagyárat üzelemtetnek és ilyenkor látom, hogy nehezebb neki is pozitívnak maradnia és valóban van 2 perc szomorkodás, de aztán átlendülünk együtt ezen is :) Amúgy meg nagy fun neki ez a baba project élvezi, mint valami játékot, mindig együtt tesztelünk, rámír napközben, hogy Latka ezt meg azt ne felejtsd el bevenni, kéri, hogy mutassam meg a görbémet :) Szóval persze mindenki elkeseredik szerintem olykor, de fontos, hogy ilyenkor mi is legyünk a férjeink/kedvesünk mellett, hogy ők is érezzék, hogy velük vagyunk és semmiképp sem szabad hagyni szerintem, hogy kudarcként éljék meg a negatív tesztet, hiszen az csak egy teszt. Nem ítélet, vagy átok, pusztán egy aktuális helyzetjelentés, ami orvosolható, kezelhető.  Ez pl nekem erőt ad ahhoz, hogy ne sajnáltassam magam egy-egy negatív tesztért, hanem menjünk együtt tovább előre és megtegyük a következő szükséges lépést együtt :) hisz ez közös projekt, közös öröm és olykor közös szomorkodás is, de lényegében ilyen az élet :)

cseniko: Szerintem, ha látsz benne piros vért, az már mensinek minősülhet. Ha csak barnás akkor az csak előörs szerintem. Nőgyogyid mit mondott?

6 cn


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@ritus922: Édes a párod nagyon. :) Valóban eddig nem volt nagy hangsúly az apukákon sajnos. Mi időnkben (mikor mi születtünk 80'as években) még az apás szülés sem volt divat, most meg olyanokról olvasok itt is, hogy valóban nem csak az anyának kell felkészülnie az anyaságra, hanem a terhesség alatt igen is az apa napról napra apukává érik :) A babóca születésénél, meg lassan tényleg közhely, de nagyon is igaz, hogy valóban egy igazi család születik :) 


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@latkafr:


Nem megyek dokihoz még, csak akkor ha ez a barnázás továbbtart egy hétnél, mert úgy olvastam hogy akkor már nem jót jelent. 
Én is így gondolom, csak kellett a megerősítés, köszönöm. 
Azért reagálok erre ilyen hülyen, mert szinte sose volt barnázásom, csak icipici mensi után fél napig.


Köszönöm a gyors választ!


2.cn


Lilypie First Birthday tickers
cseniko
 
 


Palástfű: http://timcsigyogynoveny.blogspot.fr/2011/12/palastfu.html
Cickafarkfű: http://timcsigyogynoveny.blogspot.fr/2011/12/cickafarkfu.html

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Csajok, tudom, hogy már sokszor témáztunk a vitaminokról, és én is hosszan írtam róla a diéta kapcsán, hogy színesen kell/ene táplálkoznunk. :) Nos az egyik ismerősöm otthon csinál egy edzőtermet és most oda posztolt baromi jó kis összefoglalót :) Megosztom, mert én hiszek benne, plusz tudom, hogy ez LittleBiscuit egyik kedvenc topikja is :) 




"A zöldségek és gyümölcsök színüket a növényi festékanyagoknak köszönhetik, amelyek azonban nemcsak színt adnak az adott növénynek, hanem antioxidáns, betegséget megelőző és egészségmegőrző szerepet is betöltenek. Minél élénkebb egy zöldség vagy gyümölcs színe, annál több színanyagot találhatunk benne. Tehát minél színesebbé tesszük étrendünket, annál több jótékony, segítő anyagot veszünk magunkhoz, így annál inkább védjük magunkat.

PIROS:
A piros zöldségek és gyümölcsök likopin és antocián nevű vegyi anyagokat tartalmaznak, amelyek fontos szerepet játszanak a húgyvezeték normális működésében, a memória működésében, a szív egészségében és a rák megelőzésében. (piros alma, vérnarancs, cseresznye, tőzegáfonya, piros szőlő, piros grépfrút, piros körte, gránátalma, málna, földieper, görögdinnye, cékla, piros paprika, retek, cikóriasaláta, vöröshagyma, piros krumpli, rebarbara, és paradicsom)

RGA:
A sárga és narancssárga zöldségek és gyümölcsök nagyon erős antioxidánsok. Ezek a gyümölcsök és zöldségek rengeteg C-vitamint tartalmaznak. A sárga és narancssárga zöldségek és gyümölcsök karotinoidokat és bioflavonoidokat tartalmaznak. A sárga és narancssárga zöldségek és gyümölcsök erősítik az immunrendszert, a szívet és a látást, és csökkentik a rák kialakulásának kockázatát. (sárga alma, sárgabarack, sárgadinnye, perui földicseresznye, sárga füge, grépfrút, sárga kivi, citrom, mangó, nektarin, narancs, papaya, barack, sárga körte, datolyaszilva, ananász, mandarin, sárgahúsú görögdinnye, sárga cékla, pézsmatök, sárgarépa, sárga paprika, sárgahúsú burgonya, tök, karórépa, sonkatök, csemegekukorica, édesburgonya, sárga paradicsom, sütőtök.)

ZÖLD:
A zöld gyümölcsök és zöldségek lutein és indol nevű vegyi anyagokat tartalmaznak, amelyek elősegítik a látást, felveszik a harcot a rákos sejtekkel, és kalciumot is tartalmaznak, ami erősíti a csontokat. (avokádó, zöld alma, fehér szőlő, sárgadinnye, kivi, zöld citrom, zöld körte, articsóka, rukola, spárga, brokkoli és változatai, bimbós kel, kínai kel, zöldbab, fejes káposzta, zeller, egymagvú tök, uborka, endíviasaláta, leveles zöldségek, póréhagyma, fejes saláta, zöldhagyma, bámia, zöldborsó, zöldpaprika, hüvelyes borsó, cukorborsó, spenót, vízitorma és cukkini)

KÉK / LILA:
A kék és lila zöldségek és gyümölcsök jótékony hatásúak az öregedés folyamatában, a húgyvezeték működésében, a memória működésében, és olyan antioxidánsokat tartalmaznak, amelyek állítólag megelőzik bizonyos ráktípusok kialakulását. A kék és lila zöldségekben és növényekben található antocián és fenol nevű vegyi anyagoknak öregedésgátló hatást tulajdonítanak. (szeder, áfonya, fekete ribizli, aszalt szilva, fekete bodza, lila füge, kékszőlő, szilva, mazsola, lila spárga, vöröskáposzta, lila répa, padlizsán, lila endíviasaláta, lila paprika, lila krumpli, feketegyökér)

Itt egészíteném ki a fehér színnel

FEHÉR:
A fehér zöldségek és gyümölcsök allicin nevű vegyi anyagot tartalmaznak, segítenek megőrizni a szív egészségét, csökkentik a rák kialakulásának kockázatát, és megőrzik a koleszterin ideális szintjét, nem engedik, hogy túl magasra emelkedjen. (banán, barna körte, datolya, fehér húsú nektarin, fehér húsú barack, karfiol, fokhagyma, gyömbér, csicsóka, mexikói karalábé, karalábé, gomba, hagyma, paszternák, burgonya (fehér húsú), mogyoróhagyma, tarlórépa, kukorica)"

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@latkafr:


Ez nagyon jó, sok hasznos dolog van itt leírva. Köszönjük ezt a kis összefoglalót! :)

Lilypie First Birthday tickers
cseniko
 
 


@latkafr:


ez tényleg nagyon szuper, köszönet érte :) én amúgy imádom eleve ha szép színes az ételünk, valahogy számít a vizualitás és jobban is esik ha szép. Hát ha még ennyit számít az egészségben! Nekem már kisgyerekként csak zöldséget adtak pl rágcsának, mai napig előbb eszek meg egy répát, mint csokit.

Az én Férjem lelkes nagyon, már kis sztorijai vannak, miket fognak együtt csinálni a gyerkőccel. Ő is nagyon figyelmes, nem emelhetek, óv a stressztől stb. Nekünk ugye már van elő történetünk, ami őrülten megerősített minket együtt. Sokat tanultunk egymásról és szerencsére nem vette el a kedvet. Az együttlétekre nálunk még nem nyomta rá a bélyegét ez. Remélem nem is fogja.
bikbok
 
 


Sziasztok, gondoltam benézek, és rengeteg ismerős nevet látok :D Caroline szorítok, ismét! ;)
kisbogika
 
 


@ritus922:


és Te hogy vagy ma, minden jól halad? :)
bikbok
 
 


@krystin:


hogy telt a nap? Holnap tesztelés?
bikbok
 
 


@cseniko:
nem akarlak ijesztgetni,sem diagnosztizálni, de nekem ugyanígy volt több mint fél évig minden mensi, és sárgatest elégtelenséget állapitottak meg nálam.kb 3-4 napig barnáztam, aztán 1 nap barnázás egy pici vérrel aztán megint 1-2 nap barna.Utrogestan és E vitamin kúrával, most normál vérzésem van. De!!! az én dokim azt mondta hogy néha előfordul hogy valamiért(pl stressz) hormon ingadozás lép fel és csak akkor érdemes komolyan foglakozni vele ha több ciklusban előfordul. remélem tudtam segíteni :)
bunny88
 
 


Bikbok:Köszönöm kérdésed,még semmi.
Holnap délután tuti ellövöm a tesztet.
Ugyanúgy görcsölgetek néha.
A ciklus .hu mostanra írta a mensit, azt néztem hogy a dec elejei mensim jött meg 31.napra és ott is jelöltem elötte 3 napig görcsölést.
Remélem azért pozi lesz a teszt.

Ma nem voltam túl aktív,elég sűrű az életünk.

Az én férjem is mindig kérdezgeti hogy mi van éppen,ha látja az ovuteszt csomagolását kérdezi,hogy milyen lett.
Érdeklődő ő is.
Én inkább fogom fel kudarcnak ha nem sikerül,ő lazábban veszi,de azért mondogatja mindig mikor nem sikerül hogy a következő hónapban jobban ráfekszünk a dologra,de legtöbbször a műszakozásom miatt nem úgy jönnek ki a dolgok mint kéne.Muszájból meg nem állunk neki.

30.cn 17.dpo

Lilypie First Birthday tickers
krystin
Budapest XXI. kerület
 
 


@bikbok:


Köszönöm a kérdésedet. Jó vagyok bár elég erős hányingerem van napközben. Enni is alig tudok, ha kajára gondolok rögtön elkap a hányinger. Ma hívom fel a dokit hogy két hét múlva tudjak hozzá menni.

Csajok ma teszteltem újra. Nem lett erősebb az előzőnél, de hamarabb megjelent a második csík. Kb fél perccel később jelent meg a kontrol csík után. Nem csak megfelelő szögben és fényben látszódott mint a keddi teszten. Plusz száradás után is sokkal rózsaszínesebb mint a keddi volt.

Ez itt száradás előtt a mai: (kb 3 perc után)



Ez pedig a kettő együtt:




Többiek hogy vagytok? :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


Jó reggelt!

Reggeli hőm a szokásos 37,1. Tesztem negatív. Tünetek: teltebb, fogásra, nyomásra èrzèkeny cicik.

Kisbogika! Ari vagy, köszike.


8-10 dpo valamelyikèn vagyok.

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 



Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?