Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Kriszti! A leteperés már nálunk is mûködött a félidõben, jelenleg(29.nap) már pihenõt adtam a férjemnek, igy is elég nyúzott már!
Ancsi! Akik véletlenül lesznek terhesek, azoknak nem mindig(!) van, csak pont akkor(!) peteérés.A mázlisták!
És én sem akarok terhes lenni!!!!(Vajon bejön?)
A tesztcsinálásomig még 5-öt kell aludnom, addig lehet, hogy idegbeteg leszek!
Mindenkinek jó várakozást! Netti
Netti
 


Még eszembe jutot, hogy peteérést-,és megtapadást elõsegítõ a málnalevél is.Több "fûben-fában" könyv is ajánlja! Állítólag naponta egy csészével kell inni.Hallotta már valaki?
Üdv: Netti
Netti
 


Kedves Netti!
Málnalevél????
Ez új...
Szerintem az lenne a legjobb, ha kimennénk az udvarra, az erdõbe és begyûjtenénk egy kockás plédbe az összes fellelhetõ növényt, beletennénk egy hatalmas bográcsba és fõznénk belõle egy kis teácskát...
A férjeink pedig nyugodtan pihenhetnének, mert akkor már szinte férfi sem kellene hozzá..Kép

Szóval mindenki kiáltsa hangosan:
NEM AKAROK TERHES LENNI!!!!

A jövõ hónapban ez a topic kiürül....KépKép

Ancsi
Ancsi
 

 
 

Hello Csajszik!

Malnalevelrol nem hallottam ,de en szedtem a Closti-t ,ugyhogy NEM AKAROK TERHES LENNI! A jovo honapban mar nem lesz idonk ennyit irkalni szaladgalunk a w.c-re.

Ancsi!

En nem akarom pasi nelkul ugyhogy level johet pasi marad!

Netti! Az en ferjem mar kezd lerazni engem, azt hiszem lazabban kell venni mert elszaladnak elolunk!

Pusszz!

Kriszti
kriszti
 


Sziasztok!
Kedves Netti!
Én kb. 3 napig éreztem a középidoben a pocakomat. Eloször csak húzódott, aztán olyan volt mint egy enyhe menstruációs fájdalom, és kifejezetten a bal oldalamon éreztem. Azt halottam, azért van ez a fájdalom mert az ovulációkor keletkezo folyadék irritálja a méhet (vagy a petevezetéket?). Remélem 5 nap múlva jó hireket hallunk toled!
Én úgy tudtam, hogy a málnalevél teát a kismamák isszák az utolsó hetekben, hogy könnyebben meginduljon a szülés, de majd utánna nézek!
Na, jó akkor ÉN SEM AKAROK TERHES LENNI! SOT: LEVETNÉM MAGAM A KÜSZÖBROL HA AZ LENNÉK! Remélem ez most beválik!
Sziasztok: Szonja
Névtelen
 


Csak csatlakozni tudok az elöttem szólókhoz. Az elõbb találkoztam egy ismerösömmel. Nekik is akkor jöttek össze az ikreik, mikor úgy döntöttek, hogy ha nem eröltetik a kistestvért (már volt egy lányuk), hanem vesznek egy kutyát.
Én is eldöntöttem, hogy (ha már engem választottak) részt veszek egy továbbképzésben, és most nem akarok terhes lenni (kutyám már van, de ha kell veszek egy papagájt!).
Remélem ránk is igaz Murphy törvénye!!!

Állitólag 25 év felett nö az ikerszülés esélye.
Én egy picurral is beérném, csak jönne már!
Még egy hét bizonytalanság!

Ancsi, remélem igazad lesz és a jövõ hónapban mindenki jó hírekrõl tud majd beszámolni!

Orsi
Orsi
 


Kedves Netti!

A tesztet ne siesd el de azonnal irj ha van eredmeny!

Azt hiszem itt sok kismama lesz ha senki sem akar teherbe esni.Nekem ma kezdodott a kozepidosfajdalom de remelem NEM LESZEK TERHES!
A homerozes nekem eddig mukodik reggel leesett 4 tizedet.

Minden kozepidosnek kivanom,hogy NE ESSENEK TEHERBE!!

udv Kriszti
kriszti
 


Moncsi!

Te azonos vagy azzal a Moncsival aki a `terhesseg magzat...`topicban irt?
kriszti
 


Szija lányok!

Két napig nem olvaslak titeket és vagy 30 hozzászólás is összegyûlt. Nagyon felpörgött a topic! Kép
A "Névtelen"-eknek(pl. Szonja, Melinda) javaslom, hogy a hozzászólástokok után irjátok be az "Azonosító" mezõbe a neveketekt, az "e-mail" és a "jelszó" mezõket nem kell kitölteni (és a "Névtelen küldemény" kockát is üresen kell hagyni. Ha így külditek el a hozzászólásotokat, a "Névtelen" helyett a nevetek fog láccódni.

Netti! Nekem a 23.napon ment fel a hõm, szóval már 7 napja, és azt tapasztalom, hogy egyre feljebb megy. Ma már 36,9 volt.
Hát persze, hogy elkezdtem a visszaszámolást. én a 7vége felé tesztelek, de jobb lenne, ha a jövõ 7ig kibirnám. Te 7végén fox? Hogy birod ki addig?
A beágyazódás után télleg picit mégfeljebb megy a a hõmérséklet?

Viráganya! Szerinted hány darab magas hõs nap után csináljak tesztet? Ha már 10 napja magas a hõm, akkor már mutathat valós eredményt szerinted a teszt?
Nagyon szoritok nektek!!!!

Rudi! A Medi-lab tesztet javasolnám nektek, olcsó (500Ft), nagyon eccerû megcsinálni, és szerintem elég megbizható. Az orvosi rendelõkben is ilyet használnak.

Krisz! Hogy birod ki, hogy ne tesztelj???

Niki! Nem hinném, hogy a 3naponkénti akció vezet csak eredményre. Akkor biztos igaz, ha hajszál pontban akkor történik a dolog, mikor ovuláció van, dehát ezt télleg nehéz elcsipni.
Egyébként a múltkor én úgy lettem terhes, hogy naponta akcióba léptünk középidõben Kép
Az egyik doki azt mondja, hogy az lenne a legjobb, ha a ovuláció elõtt 5 napig pihentetnék az akciózást. De ezt teljesiteni, csak úgy lehet, ha valakinek röntgen szeme van és magába lát, hogy van-e pont akkor kiszabadult érett petesejtje.Kép
A mostani ciklusban csak kétnaponta próbálkoztunk.
De hogy tényleg hány naponta optimális...hát biztos azon múlik, hogy milyen a férfi spermája. Mert ha folyamatosan sok jó minõségû spermium termelõdik, akkor lehet sûrûbben, de ha lassabb az utánpótlás és a mennyisége is kevéske és a mozgékonyságuk sem egy futóbajnokéhoz hasonlít, akkor tényleg jobb ritkábban, hogy legyen idõ megfelelõ mennyiségnek összegyûlnie. Dehát ezt nehéz igy megállapitani, pláne, hogy egyik férfire sincs ráirva, hogy milyenek a spermái :-)))

Szijasztok, Lara
Lara
 


Köszönöm Lara a tippet, most kipróbálom!
Szonja
Szonja
 


Szonja :-))))))))))))))))))))))))
szivesen Kép
Lara
 


Kedves Orsi!

En egy szimplaval is beerem (mar van ketto)szerintem te is.Azt hallottam,hogy a Closti is noveli az eselyt ikrekre.Talan arra vagysz?

A homerozes szerintetek mukodik ,en meg csak most kezdtem.

Kriszti
kriszti
 


Én nem az a Moncsi vagyok, mert én csak ide írok!
Lara a homérsékletre visszatérve, nekem a 29-ik napon is 37 volt kereken. A 30-ik napra (tegnap) visszaesett 36,5-6-ra és ma reggel is ott volt.
Én úgy tudom, hogy az ovuláció után kb. 10 napig marad a magas homérséklet és ha terhes leszel, akkor marad is a hoemelkedés.

Moncsi
Moncsi
 


Sziasztok!
Én is régen jelentkeztem már, de azért olvastam a hozzászólásokat. Mindenkinek nagyon drukkolok. Utoljára akkor írtam, mikor a múlt hét elött egy kicsit vérezgetni kezdtem. Tegnap elmentem az orvoshoz (ekkorra rendelt vissza - nem is mertem elöbb elmenni, csak nagyon vigyáztam magamra), és azt mondta meg van. Meg is néztük hüvelyi ultrahanggal és már látszott is. Még csak 6 mm, de én nagyon örülök neki, és remélem, hogy nem lesz semmi baja. Bár azt modnják, hogy az elsö három hónap az a legkritikusabb, úgyhogy még mindig nem dölhetek hátra.
Egyébként mi a kétnaponta való akciózást gyakoroltuk, pontosan azért, amit az Ancsi leírt. Mellette én höméröztem is, méghozzá a hüvelyben és ott is rendesen lehetett követni, mikor ment fel a hömérsékletem.
Üdv

Tünde
tunde
 


Moncsi!
Az ovulácitól számitva neked akkor 10 nap telt el, vagy mennyi? Mert ha a 30. napon esett le a hõd, akkor hanyadikán emelkedett meg?
Lehet, hogy rosszul gondolom, de úgy olvastam, hogy az ovuláció után 14 nap múlva jön meg a menstruáció. Ez 13-14 magas hõs napot jelent...
Ezért gondolom, hogy a 10.napon végzett teszt még nem biztos, hogy valós eredményt mutathat...
Szija, Lara
Lara
 


Tünde!
NAgyon örülök, hogy rendben vagytok! Jó ilyen pozitiv dolgokról olvasni. Nagyon vigyázz magatokra! A doki mit mondott, mi volt ez a vérezgetés???

Szija, Lara
Lara
 


Tunde! Gratulalok ,vigyazz nagyon magatokra!

Moncsi,Lara! Szerintem ez a homerozes csak kikeszit en ebben a honapban meg csinalom azutan abbahagyom,talan akkor nem gorcsolok ennyire.
naltok bevalik??

Lanyok! hetfoig nem leszek net kozelben,de hetfon reggel benezek,mindenkire gondolok!

Udv Kriszti
kriszti
 


Szia Lara!
Azt mondta, hogy ez elo szokott fordulni az ilyen az elso honapban. Megkérdeztem az anyut is. Az öcsémmel, akit már 35 évesen szült, neki az első három hónapban volt egy kis vérzése. Nem is tudta, hogy terhes. Csak utána derült ki.
Én is ebben reménykedtem, hogy csak nincs akkora gond (végül is egyáltalán nem volt normális menstruációs vérzés, csak úgy jövögetett és csak 4 napig tartott a nálam normális 6-7 nap helyett).
Üdv
Tünde
Tunde
 


Lara!

Mi azért nem naponta akciózunk, mert kiderült, hogy kiskedvesem szaunázik edzések után hetente 2x. Véletlenül kérdeztem rá egy hónapja, hogy "ugye nem szaunázol, mert az is árthat !" Válasz: Nem kapcsolta össze, hogy ha a forró fürdőtől el van tiltva, akkor a szauna is gond lehet... Szegénykém ezt végig sem gondolta. Pedig annyira igyekszik Ő is, és tényleg nagyon szeretné, egyszerűen eszébe sem jutott. Ergo tuti, hogy nincs annyi jó sejtecskéje, ami a napihoz elég lenne, ezért kétnaponta gyömöszöljük egymást. Persze gyorsan leállt a szaunával, de egy spermium teljes érése 3 hónap, ugyhogy még két hónap, mire a "jóformája" visszatér..

ÉN SEM AKAROK TERHES LENNI, csatlakozom az előttem szólókhoz. Ennek bizonyítása végett megfogadom, hogy két napig nem nézek bele a Babautónév könyvbe. Asszem meggyőztem mindenkit.

Niki
Niki
 


Asszem nem maradhatok ki. NEM AKAROK TERHES LENNI!
Lányok, ha ez mindenkinek bejön, akkor ez a topic tönkre fog menni :-))))
Szijasztok, Lara
Lara
 


Szijasztok!
Hozzászólni meg felfelejtettem, a nagy kiabálásban :-)) nos.

Kriszti! Tény és való, hogy ez a hõméricskélés csak az idegesitésre való. Amig nem ment fel a hõmérsékletem, netuddmeg mit éltem át...nem kivánom senkinek...
De igy utólag jó, hogy mértem, mert tudom, hogy kb. mikortól mutathat eredményt a teszt. A könyvek azt irják, hogy a megtermékenyités után 7 nap múlva történik a beágyazódás. Szóval ha nekem összejött, akkor ma van a beágyazódásKép A tesztekre az van ráirva, hogy a beágyazódás után 2-3 nappal lehet elvégezni. Tehát 7+3=10. Talán a 10.napon már látni fogok valamit, ez pedig péntek. Szóval ha nem mértem volna a hõmet, fogalmam se lenne, hogy hol tartok most. Pénteken v.szombat reggel kiderül, hogy mija helyzet :-))))attól függ, hogy meddig birom tesztelés nélkül.
Persze lehet, hogy ez az egész amit most én itt leirtam csak az én fantáziám szüleménye...

Tünde! Igen a könyvek is irnak ilyenrõl, hogy nem ritka ilyenkor a vérezgetés. Azért az jó, hogy igy zárult és nem úgy ahogy nekem 2 hónappal ezelõtt Kép

Niki! Még jó, hogy eszedbe jutott rákérdezni a szaunára!!! De azért ne adjátok fel, nem hiszem, hogy a szauna az összes életképes spermiumot tönkretett!

Szijasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok!
Idáig azt hittem, hogy csak én akarom nagyon görcsösen a babát, de úgy tűnik, hogy nem. Én egy hónapig hőmérőztem azt is abbahagytam ebben a hónapban és tesztet is csak nagy ritkán szoktam csinálni! Igaz orvosnál már párszor jártunk a férjemmel és ő meg tudta nekem mondani a peteérés időpontját. Ezért tartom feleslegesnek a hőmérőzést, meg azért is mert úgy jobban arra koncentrálok és lassan bedilizek! Amúgy nekem is ezen a héten van a peteérésem, de most nem akarom tudni, hogy kb. mikor. Megbeszéltük a férjemmel, hogy holnaptól kétnaponta akciózunk és jól jegyezzem meg ezt a hetet mert most fog megfoganni a mi kisbabánk. Bár úgy lenne, jó, hogy ő legalább optimista. De azért NEM AKAKROK TEHERBE ESNI!!!!!!!!!!!!!
ÉS AZT SEM AKAROM, HOGY TI TEHERBE ESSETEK!!!!!!!
Sziasztok
Szabina
 


Sziasztok, csajok! Ma olyan szép minden! Olyan tavaszi a hangulatom! Látszik, milyen sokat írtatok (írtunk) ma...délután felugrott a barátnom 7 hetes kisfiával. A karomba vettem, elaludt, majd elkezdte szopni a nyakam...olyan édes volt! Virág le sem vette róla a szemét. Barátnom azt mondta, hogy most biztos elkezd majd mozgolódni a testem, mert megérezte a vágyamat (ja, a tudatalatti...Kép ).
A legfontosabb: ÉN SEM AKAROK! MÉG CSAK AZ KÉNE!

Egy kis poén: van egy szuper jó fej kolléganom, köztudottan nagyon ért a természetgyógyászathoz (mindenki hozzá megy kuncsorogni, ha valami baja van). Ma megkérdeztem a fagyöngyteáról. Azt mondta, nagyon hasznos, kiváló strsszoldó, lazító. De a peteérést serkento hatásáról nem tudott. Aztán egy kicsit elgondolkodott, és azt mondta: "Te, várjál csak! Épp most mondta az apukám, hogy most már jól van, de nagyon izegnek a tökei!" (bocs, tényleg így mondta...) Lehet, hogy a bácsinak is peteérése lett? Kép
Sziasztok, nekem ma este nyugi van. De holnap!! Kép
Viráganya
Viráganya
 


Kedves Lara!

A hőmérőzésben még nem vagyok teljesen otthon, nem is régóta mérem, csak pár napja. Azt viszont tudom, hogy 20-ik napom volt az ovulációm, a 28-ik naptól mérem a hőmérsékletemet,ami 36,9 volt és 29-ik napon pedig már 37. A 30-ik napra esett vissza 36,5-re és ma reggel is annyi volt. Szóval én már itt megdöntöttem az állításodat, mert akkor nekem ovulációtól számítva 9 napig lehetett magas a hőm. Én is meg vártam azt a 10 napot (7 nap beágyazódás + 3 napos teszt).Ezért csináltam meg a tesztet tegnap, ami sajnos negatív lett.
Ha még pénteken is magasan lesz a hőmérsékleted, akkor jó esélyekkel indulhatsz.
Tündének gratulálok!

Üdv.:
Moncsi
Moncsi
 


Sziasztok!
Na,jó,ha ezen múlik:ÉN SEM AKAROK TERHES LENNI!!!
Puszi nektek:Mariann
Névtelen
 


Tünde, olyan jó, hogy újra írtál, méghozzá jó híreket, komolyan aggódtam, miért némultál el, épp fel akartam tenni itt a kérdést, hogy mi van veled. Amúgy ismeros az aggodalom, hogy minden rendben-e és így marad-e a bébivel, én is ugyanígy vagyok vele, bár most már (végre) lassan közelít a 12. hét vége.
Niki, hát lehet, hogy akkor ez a szauna a magyarázat az eddigiekre! Mindent bele!

Cili
Cili2
 


Sziasztok!
Mindenkinek szorítok, aki a héten van a "toppon"!
Nem tudom, miért csak a peteéréssel vagyunk elfoglalva, szerintem a spermáknak is drukkolni kell: "Ússsszatok fiúk"!
Én is beállok a NEM AKAROK TERHES LENNI táborba.
A fagyöngy teával óvatosan! A gyógynövényboltos lebeszélt róla, hogy ne igyam, ha nem magas a vérnyomásom. Utánanéztem a Képes Gyógynövénykaluzban: "...vérnyomáscsökkento, daganatellenes és immunstimuláns hatású gyógyszrek eloállítására használják."
Tünde, Neked gratulálok, nagyon vigyázz Magatokra!
Mónika
Mónika
 


Kedves Kriszti!
Én is bérném egy babával (csak jönne már), de nálunk minden esély megvan az ikrekre is. Mindkét családban a nagyszülöknél volt ikerszülés (egypetéjû) és azt olvastam, hogy általában egy generációt kihagy az öröklödéskor.

A forró fürdöhöz visszatérve a negyedóra egyfolytában számít, vagy pl. 3-szor 5 perc is ugyanolyan hatással van a spermiumokra?

Tünde én is gratulálok! Szeretném megkérdezni, hogy még dolgozol-e illetve meddig fogsz dolgozni?
Sziasztok!
Orsi
Orsi
 


Lányok!

Szerintetek hol a legjobb a homérozést végezni (rendesen hónaljban, szájban vagy hüvelyben)?
Ha a hüvelyben végzed, akkor ott lényegesen magasabb a homérséklet, igaz?

Moncsi
Moncsi
 


Sziasztok !

Hát én egy kicsit el vagyok kenődve. Nekem a hétvége körül kellett lennie a peteérésnek, de még a héten sem adom fel.
Csa tudjátok van egy olyan érzésem, hogy megint nem sikerült. Pedig mi mindent megteszünk. Szedem a clostiybegitetet is. Hát kíváncsi vagyok.
Remélem ti szerencsésebbek lesztek. Bocs, hogy ilyen negatív vagyok, de hát ti ismeritek ezt az érzést. Aki nem szeretne terhes lenni annak bezzeg elsőre sikerül.
Nekem jövőhét szombaton kell, hogy megjöjjön. Sajnos szerintem meg is fog.

Hát ennyi röviden !
Írjatok nekem valami vidám dolgot!

Mindenkit puszil : Király Kati
Király Kati
 


Sziasztok,jó reggelt!
Moncsi!
Neken Mr.Spock azt írta,hogy mindig szájban kell a hot mérni.Egyébként nekem olyan menstruációs naptáram van,amelynek a kitöltési útmutatójában is ez van.
Sziasztok!Mariann
Névtelen
 


Kedves Marianna!

Köszönöm szépen a választ! Mindneki így tudja?

Moncsi
Moncsi
 


Kedves Kati!

Ne légy elkettyenve, mert nincs miért. Még meg sem kellett jönnie, addig miért stresszeled magad? Inkább nézz ki az ablakon, itt Budaörsön 7ágra sugárzo napsütés van, és 10 fok. Szép a tavasz, menj el a pároddal a hétvégén sétálni, és különben is csajok, szerintem mindenki ruccanjon ki ebben a gyönyörü idöben, ha már úgysem akarunk terhesek lenni. Élvezzük a szép idöt, csináljunk programokat a családdal, merthát valamivel el kell ütni az idöt, ha már nem akarunk terhesek lenni. Lelkileg is hangolódjunk le a terhesség gondolatáról, és minden mással foglalkozzunk, ami éppen eszünkbe jut. Kép Persze azért (csak ugy megszokásbol) akciozzunk kétnaponta, Kép Kép Kép de tényleg nem a baba miatt, csak mert annyira hozzászoktunk már. Aztán majd kiderül a többi. Egyszóval, kedves Kati, fel a fejjel.

Pusz mindenkinek,

Niki
Niki
 


Moncsi, én is úgy gondolom.

Niki
Niki
 


Sziasztok Lányok!
Mennyi hozzászólás, mióta nem voltam! Kép

Egyre inkább NEM AKAROK TERHES LENNIIIII!!!

Tünde neked gratula a kis picurhoz! Kép

Nekem a középidõs fájdalom annyit tesz, hogy azt érzem, mintha egy képlékeny pingponglabda lenne oldalt, ami mindjárt kipukkan. Fájdalmat nem szoktam érezni, mensi elõtt sem.
A magas hõs napok pedig 14 napig tartanak.

Kedves Lara!
Én úgy tudom, hogy a beágyazódás a megtermékenyítés utáni 4. napon van, innentõl kezdve kissé magasabb a hõ, mint egyébként szokott.
Én mint írtam, a tavalyi terhességemnél lázasnak éreztem magam, pedig akkor még nem is hõmérõztem.
Persze ez sincs mindenkinél egyformán.
Mindenesetre, ha a 'mensi napján' még mindig magasabb, akkor már van remény! Kép

Kedves Viráganya!
A poén nagyon tetszett! Kép
Ja, és még mindig HAJRÁ!
bocsi, hiszen Te sem akarsz terhes lenni...

Moncsi drága, ne szomorkodj,hiszen NEM AKARSZ TERHES LENNI, ugye?? Kép

Ancsi
Ancsi
 


Kedves Ancsi!

Hát persz, hogy nem akarok az lenni. Ki akar? Te ismersz valakit, aki áldott állapotba akar kerülni?
Én ma vagyok a 32-ik napon, nagyon feszülnek már a melleim, nagyon éhes vagyok állandóan, egyfolytában tudnék enni, azonkívül fáradékony is vagyok és nagyon nyügos. Ez mind szép és jó lenne, csak én mens. elott is ilyen vagyok. Sajnos... De azért még reménykedek!
Ancsi Te azt írtad, hogy akkor menstruációig magasnak kellene lenni a homérsékeltnek, akkor nekem miért esett ennyire vissza?

Moncsi
Moncsi
 


Kedves Orsi!

Még dolgozom, és ha birom, és a babával nincs most már gond, akkor dolgozni is fogok. Végül is az irodai munka annyira nem megterhelo, kivéve a kicsit stresszesebb idoszakokat. De most egész nyugi van.
Azért a multkor, amikor reggel jottek azok a rossz jelek, bejottem ugyan dolgozni, de aztán az itteni jo tanácsokat megfogadva gyorsan hazamentem és pihentem. De remélem, több ilyen nem lesz.

Bár mindenki azt mondja, hogy fontos az egészséges életmod (én is közéjük tartozom, és nem iszom, nem nagyon kávézom, nem dohányzom), de esetleg nem árt egy-egy átdorbézolt éjszaka. Nekem ugyanis ha minden igaz pont szilveszter utáni napon jött össze a dolog. Vagy lehet, hogy akkor spermák jobbak, feltöltodnek?
Mindenesetre mindenkinek kívánok sok sok ilyen kis uszo erodöt.

üdv

Tünde
Tünde
 


Szijasztok!

Moncsi! Én ezt irtam két napja:
"Lehet, hogy rosszul gondolom, de úgy olvastam, hogy az ovuláció után 14 nap múlva jön meg a
menstruáció. Ez 13-14 magas hõs napot jelent..."
Tehát ez nem az én "állításom" én ezt OLVASTAM, méghozzá a Terhesség hétrõl hétre cimû könyvben, és ez a 2. vagy 3. héthez van írva.
Bár gondolom, ez mindenkinél másképp alakul, mert a könyvek általában az arany középutat írják. Nincs olyan ember, akinél minden a könyvek szerint történik.

Egyébként a hõmérséklet mérést, én is úgy tudom, hogy a szájban érdemes végezni, méghozzá a nyelv alatt (Mariann, ezt tényleg Mr.Spock is megerõsítette :-))

Ancsi! A megtermékenyülés után a 4.napon már beágyazódik?
Jajistenem, már asse tom, hogy is van ez. Én szintén azt OLVASTAM, a feljebb említett könyvben IS, hogy megtermékenyítés után, kb. 3-4 nap alatt a petesejt elkezd lefelé vándorolni a petevezetéken, miközben osztódik. A 4.nap környékén leérkezik a méhûrbe és kb. 3 napig ott szabadon úszkál, lebeg és a méhûr által termelt "tejjel" táplálkozik. A 7. nap végére mélyen beágyazódik a megvastagodott méhnyálkahártyába.
Tulajdonképpen ezzel fejezõdik be a fogamzás.

Viráganya! Nagyon szorítok nektek! Hanyadik napon tartassz???

Szijasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok csajok!

Mindenkinek azt kívánom, amit magatoknak kívántok!

Netti!

Már csak pár nap és tesztelhetsz! Nagyon szorítok és várom a jó híreket! Idegbeteg azért ne legyél, mert sokan nem örülnének neki. (Férj, család, és mi sem)

Ancsi!

Remélem, azért a topic nem ürül ki teljesen. Nagyon hiányoznátok!

Kriszti!

Én sem szeretném a férjem nélkül! A hőmérőzés nekem sem igazán jött be. Lehet, hogy nem is volt peteérésem? A hőmérsékletem csak pár tizedes eltéréseket mutat. Lehetnek olyan kivételek, akiknek máshogy alakul a hőmérsékleti görbéjük.
Vagy ebben az esetben a kivétel nem erősíti a szabályt?
Ezek alapján én már teljesen felkészültem a menstruációra, mert biztos, hogy nem vagyok állapotos.

Orsi!
Próbáld meg egy kicsit másképp nézni a dolgokat. Már csak egy hét és biztosat tudsz!!!

Tünde!
Gratulálok és szívből örülök a jó híreknek!!!!!!!!!
Bizzál abban, hogy semmi baj nem lesz, és akkor így is fog történni.Vigyázz magatokra!!!

Niki!

Azért csak próbálkozzatok tovább, hátha van néhány sejtecske, akik túlélték a szaunát. (Ahogy Lara is írta)

Lara!

Már hamarosan itt a várva várt hétvége!
Nagyon várom a kedvező híreket!!!
Most megpróbálom azonosítóval küldeni a levelet.

Viráganya!

Nem irigykedtél egy kicsit a barátnődre a baba miatt? Jut eszembe, neked ott van a gyönyörű Virág. Biztos vagyok benne, hogy hamarosan egy kistestvér érkezéséről számolhatsz be Neki!

Moncsi!

Tudom milyen rossz, mikor a teszt negatív, de a reményt nem szabad feladni!!!!!!!!

Király Kati!

Nem szabad ennyire pesszimistának lenned. örülj a gyönyörű tavaszi időnek és biztosan összejön, ha nem ebben a hónapban, akkor a következőben!

Üdv Mindenkinek: Melinda
Melinda19
 


Sziasztok!

Sikerült elküldenem az azonosítóval!!
Kösz az ötletet Lara!!!

Azt hiszem egy kicsit hosszúra sikerült BOCSI!

Üdv.: Melinda
Melinda19
 


Sziasztok!
Én is most vagyok a ciklusom közepén vagyis ezen a héten. De a múlt hónapban ilyenkor már volt tojásfehérje szerű hüvelyváladékom. Vajon most miért nincs? Lehet, hogy nem is ért meg a petesejt és nem is fog? Tegnap vettem fagyöngy teáz, de mire megcsináltam úgy döntöttem, hogy nem iszom meg. Egy kicsit félek tőle, mert nem túl sok jó hírrel számoltatok be róla. A gyógynövényes könyv se írt róla olyan dolgokat ami a megtermékenyítéssel lenne kapcsolatban. Tehát valami mással kellene próbálkoznom. Jó lenne ha ez a hét mindannyiunknak emlékezetes lenne és el tudnánk mondani, hogy mosz fogant meg a kisbabánk. Drukkolok mindannyiótoknak, szép az idő, tele vagyok optimizmussal és életkedvvel, MOST SIKERÜLNIE KELL!!!
Szabina
Szabina
Szabina
 


Kedves Szonja, köszi hogy valaszoltal.
Ma csinaltak vervizsgalatot, hetfön kell visszamennem. Utana minden masnap ultrahangra. Furcsa, nekem egy olyan tünetem sem volt mind neked, es eddig nagyon könnyen lettem terhes.
De most mar 35 eves vagyok, igy mokazasra nincs sok idö. Kivanom Neked es a többieknek is, hogy minnel elöbb legyen positiv eredmenyetek. Ha erdekel, majd beszamolok, hogy mi törtenik egy ilyen vizsgalaton. En igen izgatott vagyok.

Anna
Névtelen
 


Anna!
Milyen vizsgálatokról beszélsz?Lehet,hogy lemaradtam valamirol?
Mariann
Mariann
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek köszönöm a biztató szavakat, hasonló jókat kívánok Nektek!
Lara, bocsánat, akkor biztos figyelmetlen voltam!
Ma mennyi volt a hőmérsékleted? Még mindig magas?

Üdv.:
Moncsi
Moncsi
 


Sziasztok Lányok!
Tegnap is írtam hozzászólást, de nem ment át,
valami gond lehetett a rendszerrel...Kép

Moncsi!
A hõnek 'igazság szerint' tényleg fenn kellene maradnia a mensiig, normál esetben.
A hõmérsékleti görbémmel eddig minden oké volt, egyedül a múlt hónapban volt kissé laposabb.
(lehet, hogy nem volt peteérésem és azért nem sikerült??)
Most már kellene lennie 'tojásfehérje' váladéknak, de még nincs. Kép Miért?
Az ovuláció kb. 9-10-e körül lesz, még semmi elõjel. Kép

Kedves Lara!
Ez a szabadon úszkálás az én olvasmányaimból kimaradt, csak annyit olvastam, hogy a megtermékenyült petesejt a méh felszínén megemészt mindent, majd elsüpped, mint vasgolyó az iszapban.

Melinda19!
Szerintem egyáltalán nem baj, ha kiürül ez a topic, majd nyitunk egy kismamás topicot és ott újra találkozunk, beszámolunk, kinek mekkora már a kis ebihala. Kép

Ancsi
Ancsi
 


Sziasztok Lányok!

Most azért írok, mert ismét fejlemény van a homérsékletemmel, ma ismét felment és 36,8 van. Értitek ezt? Mi lehet a magyarázat?

Moncsi
moncsi
 


Sziasztok!
Kedves Anna! Természetesen érdekel, hogy mi történik veled! Mint ahogy mindenki érdekel aki ide ir!
Képzeljétek, olyan fura dolog történt velem: azt álmodtam, hogy szédülök és amikor felébredtem tényleg szédültem, majd fogmosás közben nagyon eros hányingerem lett... A hom. is felment a tegnapi 36,8-ról 37,1-re. Az idojárásra fogom a dolgot, de azért egy kicsit reménykedem is (igaz, még csak a 26-ik napnál tartok)
Sziasztok: Szonja
Szonja
 


Sziasztok!
Én ma reggelt tapasztaltam a tojásfehérjéhez hasonlító hüvelyváladékot. Tegnap este akcióztunk a férjemmel, remélem most sikerült. A hüvelyváladék észlelésétől kb. hány napra lehet az ovuláció? Nektek hogy szokott ez lenni?
Szabina
 


Szija lányok!

Holnap reggel teszt!!!Nemtom hogy fogok aludni éccaka...Ma reggeli hõm:37 fok.
Tegnap este is megmértem a hõmet, bár tudom, hogy az esti hõmérséklet semmit nem jelent, de szerintetek normális, ha 37,5 volt??? beteg nem vagyok, semmi bajom...dehogy ilyen magas...

Lányok! Az a tojásfehérje szerû valami, az méhnyaknyák és nem hüvelyváladék, én úgy tudom...

Ancsi! Bocs a "szabadon úszkál"-ásért, tegnap utánanéztem, és nem úszkál, hanem vándorol a méhûrben.
Azt viszont nem értem, hogy "a megtermékenyült
petesejt a méh felszínén megemészt mindent"
hogy hogy megemészt???? bár lehet, hogy ez azt jeleni, más nyelven, hogy a méhûr által termelt tejjel táplálkozik, csak ahol ezt te olvastad, igy irta le.

Moncsi! Nem lehet, hogy amikor a 36,5-öt mérted, akkor valahogy rosszul mérted???
Hány napja késik már? Én a helyedben lassan elgondolkodnék egy másik teszten...

Szonja! Hát ezek a jelek tényleg bizakodásra adnak okot, dehát ha úgy nézem, hogy már a 26.napnál tartassz, nemsokára úgyis kiderül!!

Szijasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok,
Mar ket levelet irtam, ideje, hogy bemutatkozzam.
Anna, 35, 1 spontan veteles szeptemberben, megprobal terhes lenni, nem megy.
Szonja, ha felment a höd, az nagyon jo jel, hogy szedülsz az is. Egy esetleges terhessegi görbe igy nezhet ki: Peteeres utan: 36,7 36, 7, 36,7, 36,8, 36,8, 36,9, 37,0 37,1....ha 13-14. naptol 37,3 felett van, az majden biztos. Tehat a lenyege az, hogy nem eleg, hogy peteeres utan megemelkedik, hanem utana is emelkednie kell egy darabig.
Mariann
A vetelesem utan 21 napos ciklusaim vannak, ami igen zavaro, ha az ember terhes akar lenni.
Azt mar kideritettek, hogy az ösztrogen szintem nagyon alacsony, ami gatolja a peteerest. Ennek ellenere nekem megis volt, de ahol nincs ösztrogen, ott nincs progreszteron sem, igy a masodik resze a ciklusnak csak 11 napos, ami nem eleg semmire. Ezt vizsgaljak es megpedig ugy, hogy minden masnap vert vesznek es ultrahanggal megnezik mi törtenik bennem.

Szabina
Van meg kb 3-4, de inkabb 3 napod. Siess!

Üdvözlök mindenkit, Anna
Névtelen
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: