Új privát üzeneted érkezett!

Most olvastam egy másik topicban, hogy Bambika tegnap szült! Mindjárt felrakom a táblit az adatokkal!
sirkici
 
 


Akkor ime a tábla:

Kép Kép

És gratula nekik, sok egészséget, tejcit kivánok!
sirkici
 
 


Sirki: 38+4! Ma szültem! :D

Hát nagy jóstehetség már nem kell ahhoz, hogy ti lányok (Sirki, Bíbi anyu) hamarosan szültök.... :lol: :lol: :lol: súlycsökkenés nálam sem volt. Csak szülés után....

Máig nem tudni, mi a szülés beindulásának pontos oka...Fura nem? Pedig miket tud már az orvostudomány? SZerveket transzpantál, sőt növeszt (lásd egér hátára növesztett fül....) Ezt meg nem tudják....Elvileg a baba dönt, valami olyan anyagot bocsát ki a szervezetéből, amelynek hatására a terhességi hormonok aránya, összetétele az anyukákban megváltoznak. Aztán ki tudja...
jaimee1
 
 

 
 

Te jó ég, jól túlhordta..... :shock: Ráadásul sima szülés volt! :D
Gratula nekik!!! Sok tejcsit és minden jót kívánunk!
jaimee1
 
 


Jaaaaj, kaptunk mi is üzit.

Május 2-án 20 óra 25-kor megszületett Gergő, 3650g és 54 cm. A 41. héten indítással. Jól vagyunk. Bambika
Bocsi, 7 40 kor itt volt az sms-t, csak még nem néztem meg. :oops: :oops:
jaimee1
 
 


Jaimee,
de jó volt neked, én is benne lennék ma a szülésben! :lol:
Én is pont ezen gondolkoztam a múltkor, olvastam egy cikket, hogy mi inditja be a szülést, de ugyanoda jutottam, mint előtte, hogy semmiből sem lehet meghatározni, hogy mi inditja el igazán, és főleg nem, hogy mikor. Tényleg érdekes, hogy mennyi mindent tudnak, és egy ilyen "egyszerű" dolgot, a világ legtermészetesebb dolgát pedig nem tudják megfejteni... :D
Tényleg, holnap anyák napja! Neked már az ünnep! :lol:
sirkici
 
 


Mindenkinek boldog anyák napját! :D
sirkici
 
 


Már 10 nap alatt vagyok! :lol: elméletileg
sirkici
 
 


MINDEN ANYUCINAK NAGYON SOK BOLDOG ANYÁKNAPJÁT KÍVÁNOK!!!!!

Kép

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Sziasztok!!!


Bambika: SZÍVBŐL GRATULÁLOK A KICSIFIAD ÉRKEZÉSÉHEZ!!! NAGYON SOK EGÉSZSÉGET ÉS TEJCSIT KÍVÁNOK!!!



Először is BOLDOG ANYUCI NAPOT MINDEN ANYUKÁNAK!!! ( kicsit megkésve :oops: )


Nagyon szupi volt a hétvégénk, találtunk a net-en szállást Répáshutától 1 km.re. Gyönyörű helyen, modern kis szobákkal, kajával, egész olcsón. Bejártunk Egert, Lillafüredet, Bélapátfalvát, Szilvásváradot, kicsit erdőt néztünk, szóval klassz volt!!!!!

Íme:

Zolcsika reggel a szálláson
Kép

Egerben:

Kép

Ez volt a ház:

Kép

Anya szépség királynője :wink:

Kép

A kis versenyző Lillafüreden:

Kép


Egy hátulütője van az utazásnak: Zozit annyira kizökkentette az egész, hogy újra csak a pelusba hajlandó pisikilni, kakilni :? Egyszerűen letagadja, hogy kell, aztán meg bepisil. Lehet hideg van, ezért kívánja vissza a pelust. Ha ráül a bilire, akkor csinál is bele, de magától nem kéri :evil:

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 



Judy: Tüncsike is rászokott az ujjacskára :roll: Cumit csak a kenguruban kedveli :lol: Akkor is én tartom neki.
Gyönyörű a Barbika, szépen fejlődik :wink:

Mirci: csinicsinicsinike vagy :!: :wink:

Jaimee: aztán nagyon jó kedved volt így fájások között :wink: :lol: Rékuci még mindig egy tünemény :wink: :D
Csak almát adod neki? Hozzá tápi nem kell? Én most érzem azt, hogy homeós bogyókat kéne keresnem, mert már estére kissé megapad a tejcsi. Hiába, Tüncsike egyre többet kér :wink: 8)

Kép


Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Olik,
de jó is volt nektek, nagyon szép helyen voltatok! Szépek a képek, főleg az utolsó tetszik, olyan aranyosak a tesók! :D

Végre hazaértem a ctg-ről, már azt hittem sosem leszek kész, mindig bement valaki előttem, le se sz....k, hogy már nem birom annyit várakozni, egész nap fájdogálok, de ahhoz képest a gép alig mutatott méhaktivitást, még 25-öset sem, bár az elején volt egy 75-ös. Babucim végre egyszer nem aludt a ctg alatt, dehát gondolom neki is elege volt már a várakozásból. Holnap még megyünk uh-ra, kiváncsi vagyok mi lesz?!

Bibi,
nálatok mi a helyzet???

Kép
sirkici
 
 


Bambika, hatalmas nagy gratula a kisfiadhoz, sok örömöt kívánok Nektek egymásban!!!

Olik, de nagyon szépek a gyerekek, nekem is az utolsó kép a legszebb!

Sirkici, akkor szép hosszú napotok volt... Én is kiváncsi vagyok az UH-tokra, hányra mész?

NST: hát, fel se rakom, olyan nagy csend van nálunk is fájás ügyben, egy darab volt, de el sem érte a 40-et. :?
Volt Uh meg vizsgálat is, Csiribébi tényleg szépen növöget, minden oké vele, azt mondja a doki, nem lesz 4 kg-os baba, de teljesen jók az értékei :lol:

Egyebek, amiknek utána kell néznem, már nem emlékszem, hogyisvanez: koponya a bemenet felett mozgatható ( akkor ez azt jelenti szerintem hogy nincs még beékelődve ?), uterus fundusa PX/3, C: 2000 .

Hát ennyi.
Vendég
 


Sziasztok!

Bambika, gratulálok a kisfiadhoz!!!!!


Sirki, már csak 10 nap se!!!!!! Nem semmi!!!

Bíbi, neked sincs már sok!!!!
Drukk nektek!!!

Én nagyon várom a holnapot! Izgi lesz!
Pusza mindenkinek!

Kép
Kép
gabi82
 
 


Bíbi: Igen, nincs még beékelődve. Szülés közben még beékelődhet. A fundus a méhed alja (vagyis a teteje, ha rádnézünk), azt mutatja. A C pedig a méhszáj, már egy picit nyitva van, de ez normális. Nekem hét után már nem néztek méhszájat, mert mindegy volt...Ha meg azt mondta volna, hogy picit nyitva vagyok, biztosan kiver a para. :D Végül szülni mentem 1 ujjnyira nyitva.

4 kg-os ne is legyen! :D

Sirki: Hű, nálatok még ilyenkor van UH? Dejó!

Olik: Akkor jót pihentetek, gyönyörűek a képek. Hogy mi mióta sóvárgunk Eger után....1000 éve akarunk oda menni.

A tejcsi este a legkevesebb. Én mindig úgy csináltam, hogy ha úgy éreztem, hogy fogy a tejem, akkor ittam szopis teát, másrészt gyakrabban mellre tettem Rékát. Ez mindig hatott. Több lett a tej. Nem tápszerezünk, anyatejen van csak és marad is most már remélem végig (6 hóig), de mivel van allergia a családban (általam) ezért folytatom 1 éves koráig.

Bambiéknál lassan családegyesítés lesz! :D
jaimee1
 
 


Bíbi_: .33. hét után...ez lemaradt

Betsy, mizu nálatok? Hogy van Bence baba?
jaimee1
 
 


Olik: Utólag is boldog hófordulót nektek! HIhetetlen, hogy már 4 hónapos TÜndi!
jaimee1
 
 


Bíbi anyu: Egy korrekció, a c:2000 csak azt jelenti, hogy megrövidült a méhszáj, nincs nyitva semmi. Bocsi. :oops: :oops:

Hogy vagytok, lányok???

Omnia? Dóri fotók???
jaimee1
 
 



Sziasztok!

Jaimee: 1 éves korig csak szopi? ( gondolom félreértettem, mert főzelék stb, meg nem is lesz elég :wink: ) Köszike, már 4 hós, nagy csaj már 8)

Bíbi: Még azért maradhat odabent a bébike, addig beékelődik :D

Sirki: mi volt uh-n?


Pát fotó tegnapról: ( ebben a gyerekben van kis zenei véna, vajon kibe ütött? :roll: :wink: )


Kép Kép

Hónapok óta két fa darabbal( egy fűzős játék amúgy) hegedül, minden nap nézünk hegedűs bácsit a mezzo-n és abból leste el, hogy hogyan kell. Mondtam már a páromnak, hogy vegyünk neki egy kicsit, mert nagyon érdekli. Hát tessék: egész délután fűrészelte, nem akart megválni tőle ( közben kapott egy motort is, meg egy nagyobb motort az utcára, de csak hegedült és hegedült :roll: ) A tv-ben meg ment a zenekar :lol: :lol:


Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Olik: Ja, persze, 6 hónapos korától kap főzit, úgy értettem, hogy cicit IS kap. Nem választom el, ha ő továbbra is cicifüggő marad.

Hát sejtelmem sincs, kire üthet Zozi, nagy talány ez.... :lol: Jaj, nagyon aranyos!!!!! Nem semmi tehetség lehet, ha már most ilyen érdeklődő. :D
jaimee1
 
 


Gabi, drukk Neked is a mai Uhra, várjuk a híreket! :lol:

Olik, ez az elmélyült kis hegedűspalánta tényleg nem semmi!:lol:

Jaimee, köszi megint a felvilágosítást, visszamenőleg már csak azt nem értem, a légzésfigyelőt hova kell a konnektorba bedugni? :lol: :lol: :lol: :lol:
( Ez nagyon tetszett, mintha magamat látnám! )

Nálam meg végre mintha fájdogálna valami, ideje is volt, már mindenki lassan az agyamra ment ezekkel a jóslófájásokra vonatkozó kérdésekkel, hiába mondtam, hogy NINCS és KÉSZ ! :lol:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a gratulációkat! Még sajnos nem volt időm mindent visszolvasni, hogy mi történt veletek.

Bambikának sok boldogságot kisfia születéséhez, és sok tejcsit kívánok.

Szüléstörténetemet pár nap múlva írom.
Gondolom Jaimee tájékoztatott titeket, arról, hogy mi történt valünk. Vagyis csak velem.
Kórházból hazajöttünk, és nem volt elég a tejem a kisasszonynak. Mire elég lett volna, addigra begyuladt a cicim, és 5 napon keresztül 38,8 és 39,2 között mozgott a lázam. Lázcsillapító levitte 3-4 órára,de utána ismét. Semicilint kell szednem a gyulladás miatt. Már 3 napja lázmentes vagyok, újra szopizunk. De sajnos a láz miatt ismét nagyon kevés a tejem. 2 ciciből 30-50 gr-t tud leszívni egy szopinál. Emiatt sajnos pótlást kell kapnia. :? Klárika nagyon aranyos, ügyes kislány. eszik, iszik, alszik. A pocakjáért rettenetesen tud sírni. Fürcsizni nagyon szeret, de öltözni nem. Éjszaka csak egyszer ébred. 4-6 órát alszik folyamatosan.
Én még sajnos mindig nem vagyok a toppon. Szüléskori vérveszteségemet, vérszegénységemet megfejeltem az 5 napos lázzal, és a napi 8 Algopirynnel. Szóval közérzetem, mint a mosott ... :cry: Ma megyek a doki bácsihoz, hogy nézze meg a cicimet, mert még a kórházban nőtt benne egy nagy diónyi csomó, amiről senki nem tudja mitől és mi az. Én úgy látom, hogy a masszírozás ás gyulladásgátló hatására csökken a mérete. Remélem ő is úgy látja, és nem kell felvágnia egy sebésznek. Mert már más nem is hiányozna nekünk. :cry: Ettől a csomótól, mivel ez a legjobb helyen, a bimbóudvarban van, Klárika nem is tudta rendesen bekapni a cicimet. Most már egy sajátos technikával ez is sikerül.
Szóval lányok, az itthon töltött 2 hét számomra rémálom volt, de ezért a csodaszép gyerekért bármikor végigcsinálnám újra!

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Gabi, Mirci,
hirek???

Olik,
nem semmi a művészúr! Látszik, hogy mennyire szereti a zenét, a múltkor a zongorával, most a hegedű..., hát az biztos, hogy van benne zenei hajlam! :lol:

Szóval nem lettem sokkal okosabb a mai uh után sem, esetleg még jobban haragszok az orvosokra. Méreteket már megint nem tudok pontosan, de nagy az eltérés a szülés ideje a mensi szerint és az uh alapján becsült között. A mensi szerint ugyebár ma 39+0, az uh szerint pedig 36+2. Három hét eltérés nagyon sok, ezen a dokim is nagyon csodálkozott, plusz még a súlyára is először 3853 gramot mért, másodszorra is lemérte, mert ekkora eltérés van, és a baba pedig ahhoz képest túl nagy, akkor csak 100 grammal mért kevesebbet, igy lett belőle 3753 g. Azt mondta, hogy majd meglátjuk, hogy kifér-e? Ha nem, akkor szülés közben döntenek a császárról. Szóval egy kisség ideges vagyok mostmár tőlük. Nem értem, eddig majdnem napra pontosan stimmelt minden, most meg a 36. héten is, meg most is ekkora eltérések vannak. Apa szerint már akkora a baba, hogy nem lehet rendesen megmérni, ezért van ez, de emigy minden rendben. Remélem igaza van, de létezik, hogy ekkorát téved az uh? A többi ok, fejvégű, magzatviz normális, a lepény a bal hátsó falon tapad, és a méhlepény érettsége II/III fokú. Na, ezt tudja valaki, hogy mit jelent? Nem kellene már teljesen III fokúnak lennie??? Azután még elküldött ctg-re is megint, arra meg a labor eredményemre is azt mondta, hogy jó, és ennyi. Kérdeztem, hogy ha jövő keddig semmi, akkor mi legyen, erre mondta, hogy akkor várjak csütörtökig, ha addig se semmi, akkor csütörtökön menjek hozzá, meg előtte ctg-re!
Jóslók nekem szerintem vannak, de nem fentről indulnak, hanem alul szurkál nagyon, már alig birok felkelni ülő vagy fekvő helyzetből, de semmi több. Nem kellene már komolyabb fájásoknak lennie, ha tényleg közel a szülés?

Bocs, hogy ilyen hosszú lettem, meg hogy ennyi kérdésem van! :oops:

Chris,
sajnálom, hogy igy jártál, :( s drukk, hogy minden rendben legyen azzal a csomóval, és csökkenjen a mérete. De biztos minden rendben lesz!
Várjuk a szüléstörténetet!
sirkici
 
 


Sirki: Nyugi. A lepényt osztályozzák, ahogy öregszik. 0, I, II, III-as fokban érett. Nincs olyan, hogy III-as fokúnak KELL lennie a lepénynek, mire szülsz. Van aki egyes lepénnyel szül, mások hármassal. Tök mindegy, amíg a baba kap elég kaját. A lepény dolga az, hogy öregedjen, tehát nem gond, ha vénül. Nekem a 30. héten már kettes volt, 37. héten 3-as és remekül helytállt. Hogy fiatalka, az csak jó, max. Niki tovább marad benn, mert kap elég kajcsit. :)

Az Uhra én nem sokat adok súly tekintetében, a dokim sem. Jó lenne, ha a dokid nem paráztatna ilyenekkel, hogy meglátjuk kifér e.... :twisted:

Fájások akkor vannak, ha tényleg szülsz. Én nem is jóslóztam nagyon, csak keményedtem. Ennek ellenére jól tágultam.

Kérdezz csak nyugodtan.

De jó, most már tényleg minden perces vagy! :D

Chris: Az a csomó a tejpangástól van, nem? Ill. a gyulladástól. Műteni bizti nem kell. :)
jaimee1
 
 


Sirki: Mekkora a buksija, mért most ilyeneket? Mert hogy kifér nem fér ki inkább attól függ, nem a súlytól.
jaimee1
 
 


Na, hogy tele legyen velem az oldal... :oops: :oops: :oops:
képzeljétek, séta közben elhagytuk a cuminkat. Már tűvé tettem mindent a kocsiban, semmi.... :shock: :shock: Van másik, nem is arról van szó, csak ez olyan parajelenség, mert világosan emlékszem, hogy a kocsiban volt még amikor utoljára láttam. Vagy Réka hajította ki és nem vettem észre vagy diffundált. :D

Bíbi anyu: de jó neked, még csak most fáj valami? :D

Sirki/Bíbi anyu: Frontokat figyeljétek, akkor sok baba elindul.

Na befogom, megyek vacsit főzni, míg alszik Popim.
jaimee1
 
 


Jaimee,
de jó, hogy ilyen gyorsan reagáltál, köszi!
A lepény nekem a 32. héten volt I-es, most meg II/III, akkor ez elvileg jó, ugye? Tehát majdcsak lassan szülök már! Szóval akkor a fájások sem mérvadóak, ez is megnyugtató! Szerintem is jó lenne, ha nem paráztatna a doki, dehát ezek már csak ilyenek, most megpróbálom megbeszélni Niki babával, hogy bújjon ki jövő keddig, de nemtudom mennyire hallgat rám... :D Adatokat mért, de nem irták rá a papiromra, igy nemtudom őket, csak annyit mondott, amikor nézte ezt a nagy eltérést, hogy a feje kicsi, a hasa pedig nagy, ez miatt jött ki ez a hülye érték. Na, most szerintem akkor csak kifér, mert én is erre gondolok, hogy ha a feje kijön meg a válla, akkor már akármekkora is a hasa, stb. az már kijön!
sirkici
 
 


Jaimee,
de jó, hogy ilyen gyorsan reagáltál, köszi!
A lepény nekem a 32. héten volt I-es, most meg II/III, akkor ez elvileg jó, ugye? Tehát majdcsak lassan szülök már! Szóval akkor a fájások sem mérvadóak, ez is megnyugtató! Szerintem is jó lenne, ha nem paráztatna a doki, dehát ezek már csak ilyenek, most megpróbálom megbeszélni Niki babával, hogy bújjon ki jövő keddig, de nemtudom mennyire hallgat rám... :D Adatokat mért, de nem irták rá a papiromra, igy nemtudom őket, csak annyit mondott, amikor nézte ezt a nagy eltérést, hogy a feje kicsi, a hasa pedig nagy, ez miatt jött ki ez a hülye érték. Na, most szerintem akkor csak kifér, mert én is erre gondolok, hogy ha a feje kijön meg a válla, akkor már akármekkora is a hasa, stb. az már kijön!
sirkici
 
 


Kissé lassú a net, azért ment el kétszer, bocsi! :oops: :)
sirkici
 
 


Na visszanéztem két kavarás között.

Akkor kijön az a maga útján. :) Igen, Apa is mindig azt mondta UH-n, hogy úristen, hatalmas pocakja van Rékának, naaagy kerek. :shock: :shock: :D :D Engem ez nem érdekelt, csak a fejét figyeltem, hogy 10 centi alatt maradjon, kiférjen.
jaimee1
 
 


Na, ez nem semmi! Sirki, tényleg jól beparáztatnak itt a végére, de szerintem is ez így hülyeség, ezzel a súly dologgal jól mellé is szoktak lőni, bár ez a 3 hét eltérés is elég fura így...szóval szerintem le a dokikkal, bízz magatokban ( szerintem belül Te is érzed, hogy minden oké, nem?) és nyugi!

Cristell, drukkolok, most már múljon el ez a sok rémálom, és tényleg felhők nélkül tudjatok már örülni egymásnak Klárikával!

Jaimee: képzeld, már nem fáj... :roll: :D

Ez a cumi rejtély érdekes, szerintem Rékababa simán eldobta! :lol: :lol:
Vendég
 


Áh, cumi megvan. :oops: :oops: Réka pulcsijának kapucnijában ráleltem. Hogy hogy került oda, miért nem vettem észre és hasonlók.....nos ilyeneket ne kérdezzetek! :oops: :D
jaimee1
 
 


Na, akkor mégsem olyan nagy gengszter (még)! :lol:

Megint hallottam valamit: Ti szedtetek ilyen homeos bogyókat, mint a cimicifuga és a caullophyllum? Érdemes? Hogy kell, mire jó, jó?
Vendég
 


Ma kifőztem a cuccokat...lett veszteség is, a kiskanalak nem bírták... :lol:
Vendég
 


Bíb anyui: Milyen kanalak voltak azok? :shock: :shock:
Homeos cuccot nem szedtem. Ezeket még az életben nem hallottam.

Lesz szülésznőd is, Bíbi anyu?

Örülök, hogy már nem fáj, ha fájnál az már nem jósló lenne, hanem szülési. :D

Nóri: Nagyon el vagy tűnve.... :(

Gabi:??
jaimee1
 
 


Köszi csajok, mostmár nyugodtabb vagyok, minden rendben lesz, mostmár csak azon parázok, hogy időre jöjjön! :oops: :D

Jaimee,
a cumira nekem is az volt a tippem, hogy Réka eldobta, de ezek szerint még nem annyira huncut! :wink: :lol:

Bibi,
a kiskanalak műanyagok voltak? Mert a barátnőm is kifőzte azokat is, meg a játékokat is (ilyen rágható valamik), és azok eldeformálódtak, meg ilyenek! :)
sirkici
 
 


DM-es Babylove kanalak voltak...bár apának így nagyon tetszenek, azt mondja, igazi formatervezettek! :D
Kép

Jaimee, tudom, tudom, hogy kéne, de nem lesz szülésznőm. Szóval ilyen választott nem lesz, azt se tudom, hogy kéne kerítenem egyet gyorsan. Akit ismerek, az nagyon aranyos, ő csinálja a kórházban az NST-ket, de azt mondta, hogy csak ezzel foglakozik...

Gabi, mi hír???

Nórit pont tegnap kerestem én is a szomszédban, eredménytelenül.

Sirkici: örülök, hogy megnyugodtál!
Vendég
 


Bibi,
:D , igen, én is pont erre gondoltam, hogy valami ilyesmik lettek a kanalak, de végül is igaza van apának, nem rosszak igy sem, legalább egyediek! :wink: :lol:
sirkici
 
 


Gabi, Mirci,
mi hir???
sirkici
 
 


Helló!
Minden ok lett. Nyakiredő 1,9mm. Hossza 68,9mm. Fejkörfogat 2,3mm.
Csináltunk videót. Rúgdalózott és boxolt!!!! Olyan jó volt. hazafelé majdnem elbőgtem magam a videón. Abból szedtem ki képeket:

Kép Kép Kép

Sirki, berakod az egyiket mellém?

Az avatart ti mivel kicsinyítettétek le 10 Kbyte alá?

Kép
Kép
gabi82
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulációkat,tegnap jöhettünk haza a kórházból.Még minden tiszta káosz itthon.
Szülésről reggel kaptam méhszájérlelő tablettát, egésznap fájogattam, de du 5-kor még nem tágultam semmit,elmentem zuhanyozni onnan már csak nehezen tudtam kijönni.Befeküdtem az ágyamba bal oldalamra ahogy az orvos tanácsolta.Nedegy 8-kor elfolyt a magzatvíz, doki megvizsgált 6 cm.A fájások alatt nagy és után is nagyon alacsonyra esett a baba szívhangja, gyors orvosi tanácskozás a fejem felett, mi legyen műtét vagy gyorsítás nagyon meg voltam ilyedve.Közben hívtam apát végre elérkezett a mi időnk is,de mire odaért már sajnos nem engedték be. Szerencsére nem történt nagy baj, nyakára volt tekeredve a köldökzsinór és a magzatvízbe is belekakilt már.
Gátvédelem volt, de a keze a feje mellett volt így repedések keletkeztek amit 6 öltéssel összevarrt az orvos.
Gergő igazi cicihuszár egésznap szopizna, tejci van bőven.

Még egy kép és valamikor megpróbálok képbekerülni

Kép

KépKépKép
bambika
 
 


Van két keze, két lába. :)
Védőnő máj.19-én
Uh máj.27-én
Afp máj.30-án.

Sűrűsődnek az események. És mehetek úszni. Totál zárt a méhszájam.
És az én picurom fejjel lefelé van. A doki alig tudta megnézni a nyaki redőt. De nem bántuk, mert addig is jó volt mozizni. Eléggé be van húzódva alulra, szerintem azért szokott fájni a pocim, ha sokat ülök.
De lassan tényleg elhiszem, hogy anyuka leszek. :) Ezt nem is hiszem el még teljesen.
Bocsi, lehet kicsit sok lettem, de annyira örülök.

Kép
Kép
gabi82
 
 


Bambika, Gergő nagyon édi!!!

Kép
Kép
gabi82
 
 


Sziasztok,

Bambika: gratulálok Gergbő babához!

Chris: mielőbbi gyógyulást! Örülök, hogy Klárika ilyen jó baba!

Lányok: bocsi de szülés előtti témákhoz nem tudok hozzászólni tapasztalat híján. Lényeg, hogy bébik tudják nagyon jól mikor kell kibújni, úgyhogy bízzátok rájuk a dolgot.

Nálam semmi extra hír. Jól vagyunk, minden rendben velünk. Esküvői izgalmak már vannak hiszen jövő szombat a nagy nap!

puszi mindenkinek

Kép
Kép
mirci74
 
 


Gabi,
teljesen jók az eredményeid, szuper, örülök nektek! :D
Beirtam, hogy mikor hova kell menned, de a képet te mondd meg, hogy melyiket rakjam be melléd?!
Milyen képnézegető progit használsz? Bármelyikben lehet kicsinyiteni, elvileg!

Bambika,
de jó, hogy jöttél! Hát jól elhúzták a dokik nálad a szülést, de a lényeg, hogy a végére minden rendben, jó, hogy Gergő szépen szopizik és hogy van elég tejcid! Várunk vissza!
Ja, és Gergő baba nagyon aranyos, be is tettem egyenlőre róla ezt a képet a tábliba! :D

Mirci,
de jó lesz neked 10 nap múlva... :lol:
sirkici
 
 


Gabi,
valószinűleg azért nem birsz ülni, mert lent van, sőt, ez biztos is, nekem is ez volt a gondom! :)
sirkici
 
 


Sziasztok!

Christell: sajnálom, hogy ennyire keményen alakul az eleje!! Kitartást!!Nagyon meg tudlak érteni, mert én szintén tejlázat kaptam és semicilineztem 2 hétig...Baromira fájt a bal mellem. Szerencsére a csomókat homeós bogyókkal, sok-sok-sok borogatással és fejéssel eltűntettem....

Bambi: nagyon gratulálok a bébkikéd megérkezéséhez!!! Gyönyörű babádnak sok tejcit kívánok, Neked meg gyors felépülést!

Rólunk: Alexike 7200 gr volt hétfőn, rettentően produkálja magát..CSak úgy zeng tőle a ház....Egész nap teljes hangerővel kiabál, beszél, nevet, sikít, berreg és persze fújja a nyálát, gargalizál...Annyira édes vele...Gurulunk, viszont még nem tud egyedül ülni...Fogacskák még nincsenek.. Alexi keményen elutasítja már a cicit, hiába szeretném szoptatni, szóval mostanság anyatejet csak úgy hajlandó elfogadni, ha én lefejem és belekeverem a főzelékbe, vagy a rizspépbe.... :shock: :?

Elnézést, hogy gyors bejelentkezés volt, de mindig van valami rohanás....Ma fogorvosnál voltam...

Puszi mindenkinek!!!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Sirki, az első képet légyszi... :)

Heni, Alexi nagyon ari lehet! :)

Kép
Kép
gabi82
 
 


Gabi,
betettem!

Hol van mindenki elveszve??? Betsy, Judy, Omnia, stb. hol vagytok???

Tábla:
Kép
sirkici
 
 


Sziasztok!

Bocsi a betolakodásért, de hátha érdekel titeket is:

Milyen homeopátiás szereket tarts otthon?

Ha bízol a homeopátiában, ideje hogy feltöltsd otthoni gyógyszerkészletedet a legnélkülözhetetlenebb szerekkel. Állítsd össze magadnak saját homeopátiás egészségügyi csomagodat, amelyhez bármikor fordulhatsz, ha panaszod van.

Szerek, minden esetre

Fehér hunyor (veratrum album) - Hányingerre, hányásra alkalmazhatod 9CH-s potenciáját akár óránként is.

Szépia (sepia) - PMS esetén a menstruációt megelőző egy hétben kezdd el szedni 15CH-ból napi egyet.

Sisakvirág (aconitum) - Migrénre vagy erős fejfájásra 30CH-ból napi 6 adag ajánlott a tünetek enyhüléséig.

Növényi szén (carbo vegetabilis) - Gyomorrontás, puffadás esetén 15 percenként a tünetek megszűnéséig 30CH-s potenciál ajánlott.

Nadragulya (belladonna) - Fogfájásra, lázra 5 percenkén a 15CH potenciál ajánlott.

Aloe vera és grafit (graphites)- Az előbbi hasmenésre az utóbbi székrekedés kezelésére szolgál. 9 CH potenciából napi kétszer öt golyócska ajánlott.

Higany (hydragyrum metallicum) - Gombás fertőzésekre, maximum 5 napig szedhető 5Ch-s potenciával 4 óránként egy adag.

Hogyan adagold?

A homeopátiás szerek erősségét potenciákkal fejezik ki. Az egyik legelterjedtebb a C-potencia. Ezen belül 5CH, 9CH, 15CH, 30CH-jú potenciát különböztethetünk meg. Legmagasabb a 200CH-s potenciál, amely csak orvosi konzultáció esetén alkalmazható. Az alacsony potenciákat (5CH) napi 2-4 alkalommal akut helyi és fizikális tünetek kezelésére ajánlott fogyasztani, a közepes potenciájú szereket (9CH) napi egyszer-kétszer helyi, és az egész szervezetet érintő tünetek orvoslására ajánlják, a magas (15 - 30 CH) számozású szereket napi vagy heti egyszer és a rendkívül magas (200CH-s) szereket pedig kéthetente vagy havonta egyszer krónikus fizikai, idegrendszeri és magatartásbeli tünetek esetén ajánlott adagolni. Egy másik skála a D-potencia számokon alapszik ebben a D2, D4, D6, az 5CH-nak, a D12, D15 a 9 CH-nak, és a D30-as a 15CH-nak felel meg.

Mik azok a komplexek?

A legtöbb homeopátiás szert sajnos csak a specializálódott gyógyszertátakban kaphatod meg, mivel itt a gyógyszerészeknek van ehhez szükséges végzettsége. Ám az úgynevezett komplexeket, mint amilyen például az influenza szezonban különösen hasznos Oscilococcium, minden patikában vásárolhatsz. Ezek a komplexek egyszerre több hatóanyagot tartalmaznak, és általánosságban kezelnek egy problémát - szedésükhöz nem kell pontosan behatárolni a tünetek típusait. Az okosan összeállított komplex készítmények az allergia, torokgyulladás, rekedtség, influenza, stressz, köhögés és utazási betegség ellen kaphatók.

Műtét, fogorvos előtt...

Számos homeopátiás készítmény megelőzésre is alkalmas. Ilyenek az immunrendszert erősítő hatóanyagúak, mint pl: az echinacea, vagy a nyugtató jellegűek, mint az ignatia. A fájdalomcsillapító, allergiakezelésre alkalmazott, vagy utazási betegség esetén segítségül hívott készítményeket is szedheted megelőzés céljából. Egy fogorvosi kezelés, egy hosszú utazás vagy a várható allergiás időszak előtt kezdd el 3-5 nappal közepes potenciálban adagolni magadnak napi kétszer az adott szert. Majd az esemény napján és az az előtti napon kis potenciálban napi 3-4-szer szedd! Ezzel erősen csökkentheted azt a stresszt (pl.: fájdalom, sérülés, vérzés), amit szervezetednek majd el kell szenvednie. Tervezett műtét előtt kérd homeopátiás szakember segítségét, ezek a szerek még az esetleges lelki traumát is tompíthatják.

Gyerekek kezelése

A homeopátiában nem tesznek különbséget a gyermekek és a felnőttek kezelése között. A homeopátiás kezelés akár újszülött kortól elkezdhető. Az alkalmazott potenciál erősségét nem az életkor, hanem a betegség súlyossága, intenzitása, akut vagy krónikus mivolta határozza meg. A gyerekek rendkívül jól reagálnak a homeopátiás kezelésre, mert az ő szervezetüket még nem befolyásolta olyan nagymértékben a hagyományos medicina. A szervezet öngyógyító folyamatait egy szemfüles szülő, könnyedén észreveheti a csemete viselkedéséből. A gyógyszert nem lehet túladagolni, ám hatásos kisebbeknél (0-4 éves korig) a golyócskákat egy kisebb műanyag kanálban vízzel feloldva beadni.

Mire figyelj?

Ha golyócskákat szedsz, a nyelved alá öntsd őket, és várd meg míg a szád nyálkahártyáján keresztül felszívódnak. A gyógyszer bevétele előtt és után 20-20 perccel ne fogyassz ételt, italt, valamint a gyógyszer szedése napján mellőzd a mentolos vagy erős aromájú anyagokat, mint a fogkrém, rágó, kávé, vagy tea. Ne érjenek a golyócskák se a kezedhez, se fémkanálhoz, mert rezgésük megváltozhat ettől, így hatékonyságuk is csökken. A napi adag általában 5 golyócska.

babszika
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?