Új privát üzeneted érkezett!

Lányooook! Mi a csodaaa??? :shock: Mindenkinek ugyanaz a baja????? Nem ér rólam másolni!!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


No, most látni igazán, hogy kivel mi a helyzet!!!! Köszi Tobi!!!! Nagyon szupi lesz!!!! :wink:
Gyertek Lányok mindannyian a táblába!!!
Vendég
 


Mo. nem is tudom .....lehet, hogy a topik címe miatt egyezik az alapbaj :roll: , ha már itt tartunk ki másol kit ?:D :D

Kép

csibe
csibe32
 
 

 
 

Csibe! :oops: 8) :D
Vendég
 


Szép estét lányok!

Tobi
szuper a tábla:)

Törpe

Kép
törpehzs
 
 


Hali Lányok,
Háát, csajok itt mindenki utánozza egymást, ilyet ... :)

Törpe,
már Te is benn vagy a táblicskuban, de még szenvedek vele egy sort, hogy normálisan olvasható legyen :wink: :lol:
holnap újra gyüvök :P

Jó éjszakát! :D

KépKép
tobi
 
 


Sziasztok!!!!!

Üdv az újaknak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép?
hát én már napok óta mondom apjuknak hogy segítsen, vagy írja le lépésről lépésre, de eddig semmi, de azért még nyúzom a nyakát egy darabig!!!!!

Mo
ugyanaz a baj???????????
hááááát ki hallott még ilyet????????????????????!!!!!!!!!!!?????????????

Sziasztok

Erika

Ui: mindenkinek kitartást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! és meg lesz az eredménye!!!!

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Hát a férjemnél tegnap volt biopszia!!! Hát fájdalmas volt, totál be volt tojva és jogosan! mondta, hogy 2 szúrást kapott a herékbe, nagyon fájt neki, és mindent érzett! minimum 2 napig jegelni kell! és majd dec. 6.-án (mikulás!!! :D ) lesz eredménye a biopsziának! de mi meg majd dec. 4.-n megyünk a kaáliba konzultálni, lehet előtte fel kellene hívni Szűcs dokit, hogy mi van, hogy lombik lesz vagy inszem!? még semmit nem tudunk!

mororo!
nektek mikor volt konzultáció? és meddig kell szedni a hormonokat, és mikor lesz a beültetés? ez mennyi időt vesz igénybe?

üdv.!
kjaja
 
 


Kjaja!
Sajnálom a párodat:(
Kitartás neki!

Nálunk ilyen gond nem volt, gerincbe kapta az érzéstlenítést, az sem fájt neki, és végig nem érzett semmit!
Igaz az éjszaka az nem volt jó, mert akkor ment ki az érzéstelenítés, és a lábában ez fura fájós érzést okozott!
De reggelre minden renben volt.

Pont tegnap néztük, hogy semmi nyoma nem maradt, nem lehet megtalálni a vágást:) :wink:

Törpe

Kép
törpehzs
 
 


Kjaja,
hogy-hogy olyan későn? Mi már aznap megtudtuk az eredményt!

Ha minden rendben van nálad és megvan az összes vizsgálatod, akkor következő ciklussal már kezdhettek is!
Gondolom azt még nem tudod, hogy milyen protokolod lesz, ugye?

Törpe

Kép
törpehzs
 
 


Kjaja,
sajnálom, hogy fájt szegénynek :(
Nálunk apust altatták és 1 napig nem kelhetett föl, de semmit nem érzett az egészből. És kb. mi is 2 hét múlva tudtuk meg az eredményt.
Kitartás Neked és a Párodnak is!

KépKép
tobi
 
 


Szia törpehzs!

hát a férjemnek, csak helyi érzéstelenítés volt! és ezért érzett mindent, mert nem akarta a gerincbe! de az a tudat, amikor magadat is nyugtatod, hogy nincs semmi baj, mert majd betojsz az izgalomtól, és kint a folyosón hallod, hogy a párod felkiált fájdalmában! hát nem kívánom senkinek!

hát a doki mondta, hogy majd 2 hét múlva menjünk vissza és akkor megmondja az eredményt! hát nem tom, mert előtte jó lenne tudni, hogy van e valami, mert akkor már tudjuk mondani a kaáliba, hogy találtak e valamit és szerintem ez is segít, hogy saját vagy donor lesz! meg akkor ha esetleg találtak, akkor lombik lesz! ugye?!

nekem még milyen vizsgálat kell? mert volt hiv teszt, hepatitisz b, c! clamidia és citológia! mi kell még?

nem tudom milyen protokoll lesz! de a hosszú protokoll, ha esetleg az lesz mennyi idő? menstruációm megjön, utána mennem egyből mennem kell szurikért és utána mennyi idő míg beültetik? csak azért érdekel, hogy sokáig elhúzódik, vagy rövid lesz?

előre is köszi a segítségedet! :)
kjaja
 
 


köszi Tobi!

és ha esetleg találnak spermiumot, azt lefagyasztják ugye? de hogy és hol? és mennyibe kerül?
kjaja
 
 


Kjaja,
kicsinálta a műtétet? és hol?

Találnak spermiumot, maradjunk ennyiben. Idegtépő a várakozás, tudom. :evil:
Mi a Krionál fagyasztottuk. Nézd meg a honlapjukat.
http://www.krio.hu
Hát már nem tudom mennyit fizettünk talán 50e ft-ot és évente van tárolási díj kb. 20e. De ezeket csak talánra írnám, nem bizti.

Nekem is long protokoll lesz januártól :wink:

KépKép
tobi
 
 


Tobi!

Debrecenben csinálták, és Dr. Szűcs Miklós!

a long protokoll mit jelent? mennyi idő, stb.... mindent írj le, ha megkérhetlek!

előtte milyen vizsgálataid voltak?

ksözi!
kjaja
 
 


Kjaja!
Az első szuritól a hCG vérvételig pont egy hónap. Nektek a Kaáliban fagyasztanák, az kb 20E Ft.

Tobi, Kjaja mindkettőtöknél furcsállom a kései eredményhirdetést, hiszen aznap kiderül, hogy lehet e fagyasztani.. :shock:
mazsi02
 
 


Kjaja!
Az borzalmas lehetett, én akkor is bőgtem amikor betolták a műtőbe, de ha még azt is hallanom kellett volna, hogy üvölt, akkor biztos megőrültem volna :(

A Bmc-ben csináltatnak HSG-t is.

Huuu a hosszút nem ismerem.
Itt az ismertető, ami a lombikbaba.hu oldalon van:

Short
A ciklus 1.v.2. napjától 6. napig (6 nap) ½ amp (0,1 mg) Decapeptyl / nap. A ciklus 3. napjától 50-100 NE Puregon/nap (kb. 8 napig). hCG tüszõrepesztõ.
vagy
Egyes intézetekben Marvelon fogamzásgátlót kell szedni a short protokoll elõtt. A Decapeptyl helyett pedig 4 napig Suprefact (1/2 ml) injekció. A stimuláció 2. napjától 75-150NE Gonal –F. hCG tüszõrepesztõ.

Long
Elõkészítõ szakasz:
A ciklus 20-23. napjától kezdve napi 1 ampulla Decapeptyl 0,1 mg-os injekciót kell bõr alá (kar, comb, has) beadni. (illetve a ciklus hossza mínusz 5. napon kezdeni).
Menses 1. napján UH, E2, LH kontroll (amennyiben nincs ciszta és LH < 2,0 indulhat a stimuláció)
Stimuláció: 200 NE Puregon/nap 3 napig
&nbsp ; 150 NE Puregon/nap 2 napig
Közben a Decapeptyl csökkenthet&otilde; &frac12; amp-ra.
A stimuláció 5. napján UH, E2, LH kontroll &agrave; ett&otilde;l függ a Puregon további adagja.
A stimuláció 10. napján hCG tüsz&otilde;repeszt&otilde;.

Antagonista
Menses 2-3 napján kezd&otilde;dik a stimuláció 200 NE Puregon / nap
A Puregon adás 5-6 napján UH, E2, LH kontroll.
Ha a legnagyobb tüsz&otilde; elérte a 14 mm-t vagy az LH a kezdeti érték 2x-re emelkedett, akkor kezdik adni az Orgalutrant (0,25 mg/nap sc.) addig amíg a legnagyobb tüsz&otilde; eléri a 17-20 mm-t. Természetesen a Puregont folytatni kell.
2-3 naponta UH, E2, LH kontroll
Ha a legnagyobb tüsz&otilde; elérte a kívánt méretet &agrave; hCG tüsz&otilde;repeszt&otilde;
El&otilde;nye: rövidebb – kevesebb gyógyszer &agrave; olcsóbb, kisebb az OHSS rizikója, nincs ösztrogén hiányos tünet


Szükséges injekciók száma (átlag)
Short:
kb. 10 nap Decapeptyl
kb. 10 nap hMG/FSH
1 db hCG
Összesen: 21 db

Long:
kb. 20 nap Decapeptyl (Suprefact)
kb. 10 nap hMG/FSH
1 db hCG
Összesen: 31 db

Antagonista:
Kb. 10 nap hMG/FSH
Kb. 5 nap antagonista
1 db hCG
Összesen: 16 db

Természetesen mindenki másképp reagál, ezért megtörténhet, hogy egyénekt&otilde;l függ&otilde;en hosszabb vagy rövidebb stimulációra van szükség. Ugyanez vonatkozik a szükséges injekciók számára is.

Megjegyzés:
hMG = Human menopausalis gonadotropin
FSH = Folliculus stimuláló hormon
hCG = human chorialis gonadotropin
Természetesen ezekt&otilde;l lehet eltérés intézményenként!

AMIRE ÜGYELNI KELL, HOGY A KÉT KOMPONENS&Ucirc; (POR+OLDÓSZER) INJEKCIÓK BEADÁSA MEGFELEL&Otilde;EN TÖRTÉNJEN!!! TÖBB HELYEN (ÜGYELET, HÁZI ORVOS, OTTHONI BEADÁS ESETÉN) EL&Otilde;FORDULT, HOGY A PÁCIENS NEM KAPTA MEG CSAK AZ OLDÓSZERT, ÍGY AZ EGÉSZ STIMULÁCIÓ KÁRBA VESZETT, VAGY A HCG INJEKCIÓNÁL SZINTÉN CSAK AZ OLDÓSZERT ADTÁK BE NEKI, ÍGY NEM

ÉRTEK MEG A TÜSZ&Otilde;I.

EZEKRE KIFEJEZETTEN FIGYELJÜNK


Remélem ez segít!


Jah! Igen! Nekünk azt mondták meg aznap, hogy találtak, a két hét az a tenyésztés eredménye volt!

A lefagyasztást a BMC-ben csinálták, és ott 30eFt volt!

Törpe

Kép
törpehzs
 
 


Kjaja, férjed haza is engedték aznap?

Kép
kata05
 
 


Törpe!
Nektek aznap azt mondták, hogy vannak fejlett, kiúszott spermuimok? Mit tenyésztettek? Bocsi, de ezt nem értem, és érdekelne.
mazsi02
 
 


És hány perces a biopszia?

Kép
kata05
 
 


Kép :)

Íme a tábla, még nem az igazi de alakul. :wink:

KépKép
tobi
 
 


Kata!

igen, hazaengedték! a beavatkozás 10-15 perc! csak utána sokáig kell pihenni és jegelni!
kjaja
 
 


Sziasztok,
Nekünk lokálba csinálták a biopsiát János Kh urológiáján. Párom nem panaszkodott, gyakorkatilag csak a kikinálkozó fonalakat nem birta, de amikor megvolt a varrat szedés, utánna teljesen jó volt. Műtét után kb. 2 órával tudtuk, hogy mennyit szalmát tudtzak lefagyasztani.

Kép

csibe
csibe32
 
 


Csibe, lokál=helyi érzéstelenítés? Tehát nem altatták?

Kép
kata05
 
 


Mazsi!
A BMC-ben aznap megmondták, hogy mennyit találtak, mennyit fagyasztottak le.
De a szövetet még vizsgálják,azt értékelik, és az alapján meg tudják mondani , hogy lehet e még javítani a dolgokon!

Nekünk úgy magyarázta a doki, hogy 1-10 skálán értékelik, s a 5-9ig értéknél gyógyszeres kezeléssel lehet még javítani a dolgon, 10-nél meg ugye nem is kell! Ez nem azt jelenti, hogy ki is jönnek maguktól:) csak azt, hogy esetleges második biopszia estére jobb eredményt lehet elérni.... Gondolom ez nem hangzik túl szakszerűen, de mi így fogtuk akkor az adást!:)

Törpe

Kép
törpehzs
 
 


Sziasztok!

Bella! Sajnálom! :( :( :( :(

Kata! A te vizsgálataid leginkább attól függenek, hogy mi lesz a biopszia eredménye. Az időzítés miatt ne aggódj, mikor meglesz a biopszia eredménye, azt akár befaxolhatod a Káliba és telefonon is egyeztethetsz a dokival, hogy akkor hogyan tovább, milyen papírok kellenek még. De az első konzultáció után biztos megbeszéltek egy újabb találkát.

Süni! Üdv köztünk.

Akkor legyen a táblában egy baba is :wink:

név: Nyuszifül
kor: 31
tartózkodási hely: Budapest
intézmény, orvos: Bp-i Káli, Kovács Péter
probléma: azoospermia
hányadik beavatkozás: 1 sikeres donorinszemináció
baba: 2007. július, kislány

nyusziful76
 
 


Tobi!
Szuper a tábla!! :lol:

Törpe

Kép
törpehzs
 
 


Nyuszifül, ezt nem nekem írtad?! :roll: Mi BMC-be járunk Konczhoz!

Kép
kata05
 
 


Süni!
Akartam írni, de most látom, hogy lemaradt!
Kép

Törpe

Kép
törpehzs
 
 


bocs Kata :oops: :oops: :oops: Kjaja-t akartam írni.

nyusziful76
 
 


Sziasztok

Kjaja
sajnálom a párod, nálunk apjuknak is helyi érzéstelenítés volt csak, szerencsére kibírta, neki az egészben a legutálatosabb a műtét utáni fecskealsó használata volt, nálunk még többet kellett várni az eredményre - már nem is tudom hogy hány hetet - de az bizti hogy idegtépő várakozás volt, de mi ez idő alatt megpróbáltunk mindenre felkészülni lelkiekben, már amennyire lehet ilyenkor :cry:
én amúgy mondtam enyimnek a kistesó előtt, hogy mi lenne ha megnézettnénk mégegyszer a kissrácokat biopsziával (hátha van változás) - erre apjuk azt felelte, hogy ő mégegyszer nem fekszik kés alá, ő elfogadta a tényt és kész, és zárjam le én is a dolgot, ha ő letudta, akkor nekem is le kell tudnom,
De én azért még néha reménykedem az Isteni csodában! Csak az a baj hogy 2 csoda egyszerre nem fog bekövetkezni!

Tobi
mint Nyuszifül is írta, nem tudom hogy mi is bekerülhetnénk-e a táblázatba?
Név: Erika
Inétzet/Orvos: Kaáli Intézet/Dr. Krizsa Ferenc
Lombik oka: azoospermia/1 petevezetéket kivettek+ a másik is használhatatlan
Lombik/Inszem: mindkét gyerkőc elsőre (vagyis 1-ső, és 2. lombik is sikeres)
2006.01.26. Nagy Ákos Bence
2007.10.24. Nagy Áron Domonkos

Kissrácok - spermák: nekem 1x egy ismerős nagyon jól utána nézett és elmondta, hogy valahogy úgy van, hogy a biopsziánál is kb. a kissrácoknak 10 lépcsős fejlődésen kell végigmenniük és kb. az 5.-6.-tól lehet őket felhasználni, sajnos nálunk igen korán megálltak a fejlődésben, de sajna okot nem tudtak rá mondani (Professzor sem), úgyhogy szegényeknek nem könnyű már az elején sem az életnek :cry:

Sziasztok

Erika

MINDENKINEK KITARTÁS, MERT MEGLESSZ A GYÜMÖLCSE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia Erika!

köszönöm a bíztatást! nekem is ezt mondta a párom, hogy ha találtak valamit, akkor úgy tegyék el meg használják fel, hogy többet nem csináltat biopsziát! amit amúgy meg is értem!!! de nem tom, hogy nekünk, hogy lesz a kaáli! mert nem tom, hogy nálam van e valami baj vagy ha van, akkor lombik vagy inszem lesz! még semmit nem tudok, de már nagyon várom a dec 4.-ét, akkor fogunk konzultálni?
hát neked meg gratula, ahogy olvastam mind a kettő elsőnek sikerült! nagyon szerencsések vagytok, remélem másoknak is lesz ekkora szerencséje!
megkérdezhetem, hogy mennyibe került az egész (mármint egy lombik ára most mennyi?!) és mennyi időt vett igénybe!

köszi!
kjaja
 
 


sehol senki!?
kjaja
 
 


Sziasztok

Kjaja
remélem, hogy Ti itt mindannyian előbb - utóbb olyan szerencsések lesztik mint MI!
lombik ára: nekünk kb. mindkettő olyan 150-160 ezer volt, persze ez attól is függ, hogy a szervezeted hogy reagál a gyogyikra, nekem pl. sok Gonal-f kellett (nekem mindkétszer csak ez került min. 100.000Ft-ba)
hogy mennyi időbe telt? a gondok kiderülülésétől számítíva?
nekünk ebben is szerencsénk volt
- szeptember 1-jén elmentünk nőgyogyihoz hogy nem jön össze a baba
- szeptember közepén apjuk már ment is dokihoz
- októberben műtét - biopszia
- november-ben eredmény hirdetés :cry: + nekem HSG
- december elején Kaáli
- márciusban nekem lapar + hisztero műtét
- májusban már lombikoztunk is = Nagy Ákos Bence
- majd következő év december ismét Kaáli
- januárban ismét lombik kezdés = Nagy Áron Domonkos

Tudom sokan telhetetlennek gondolnak, de én úgy végig csinálnám mégegyszer, de apjuk már nem akarja :cry: !

Sziasztok

Erika

Ui: Mégegyszer Mindenkinek Kitartás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
erika13
 
 


Kjaja
én vagyok!
csak közben munka is!
Ahogy hallgatom a beszámolókat, mi igen szerencsések vagyunk!
Páromnak annyira nem volt borzalmas érzés, hogy ő azt mondta bármikor aláveti magát!
Tényleg rohamosan gyógyult, és nyoma sincs a dolognak :roll:
Örülök, hogy nem vették el a kedvét! :wink:

Erika,
Valahol mélyen mindenki a csodában reménykedik. Minden hónapban reménykedek, hátha egy kis kósza betalál :lol: :oops:

Törpe

Kép
törpehzs
 
 


Törpe, ez aranyos.... Egy kis kósza, mi??
mazsi02
 
 


Erika, Nyuszifül
már benne is vagytok a táblicskuban, majd felteszem :lol:

Természetesen, aki szeretne szerepelni benne szívesen beleírom. :wink: :lol:
Még beszerzek egy programot, hogy normálisabban fel tudjam őket tenni, holnap megyünk is a telepítő programért :D

Húúú, nem is mondom apusnak, hogy milyen biopsziás híreket olvastam. Már így is eléggé libabőrös a háta tőle ha rá gondol.

Törpe,
szerintem Mindannyian reménykedünk a csodában :roll: :wink:

Kjaja,
én is bekkukantgatok, ha néznék, hogy mennyit ki-be ugrálok a netre, hááát nem tudom mit mondanának

KépKép
tobi
 
 


:lol: Mazsi :lol: igen annyi elég lenne! :lol:

Tobi!
Én is csak azt mondtam el neki biopszia előtt, amit jónak láttam! Bizonyos eseteket ügyesen elhallgattam:)
Szerencsére neki minden sokkal jobb lett, mint amit hallott róla!:)

Erika,
Szerintem nem vagy telhetetlen!
bár én azt gondolom, hogy én 2 gyerekkel még jól meglennék, de lehet hárommal már küzdelmes lenne :wink:
Nekem még nincs tapasztalatom, de Te már tudod, hogy beleférne még egy is! Ez azért szuper! :lol:

Törpe

Kép
törpehzs
 
 


Sziasztok!

Hú akkor eddig szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hogy megúsztuk a biopsziát! :wink:

Erika,
Talán azért is vágnál bele biztosan a harmadikba is, mert az első kettő baba elsőre összejött. Szerencsés vagy! :D
De azért a férjedet is megértem valahol.
Lehet, hogy majd még egy pár év múlve rá tudod venni a férjedet! :wink:
Vendég
 


Erika, Nyuszifül
Régóta szeretném kérdezni Töletek.
Mivel donoros a babátok Ti, hogy kezelitek azt a helyzetet, amikor pl. olyanok jönnek hozzátok, akik nem tudják az igazat és azt mondják, hogy pl. gyerek szeme, szája...stb olyan mint az apjáé. Vagy akár a Ti szátokból hangzik el az hangzik el, na olyan vagy mint apád. Ezeket a dolgokat, hogy kezelitek?
Én hajlanék a donoros megoldásra, de ezek a dolgok amiket pl.-ént leírtam nektek, egy kicsit rossz érzést kelltenek bennem, mert nem tudom, hogy a másik fél, hogy éli meg illetve az anyuka, hogy éli meg. Hozzáteszem a döntést a páromra bizom majd. Ha Ő úgy dönt, hogy belevág újból a biopsiába, akkor én nem beszélem le róla, de ha azt mondja, hogy donorral folytassuk arra is igent mondok majd. Lassan ennek is el kell dölnie majd, hogy hogyan tovább.

Kép

csibe
csibe32
 
 


Sziasztok! Köszi az üdvözlést!
Kjaja, sajnálom a párod. Férjemnek is a János kh-ban csinálták és aznap megvolt az eredmény. Nagyon bátor volt. Állítólag amennyit tudott, nézett is a műtétből. Az utána következő 2 nap volt picit rossz. Szintén helyi érzéstelenítést kapott.
Nálunk is gyorsan zajlottak az események. Biopszia volt tavaly december közepén, nekem long protokollal beültetés február elején. Úgyhogy nem panaszkodhatok. Meg is őrültem volna, ha 2 hetet kellett volna várni a férjem eredményére. Azt mondta, hogy megcsináltatná még1x, ha szükséges lenne. Remélem, hogy nem kerül rás sor! Egyébként csak akkor mennék bele, ha párhuzamosan engem is stimulálnának, és nem kellene a kiskatonákat lefagyasztani, hanem rögtön biopszia után lenne a megtermékenyítés.

Csibe, én is kezdek barátkozni a donor gondolatával, de azért a 4 fagyibabánkat mindenképpen "haza hozzuk" :wink:
süni76
 
 


Csibe!
Én úgy érzem, hogy nekünk teljesen sikerült megbékélnünk a helyzettel. Még terhesség alatt voltak bennem kételyek, hogy milyen lesz a babánk, tudni fogom-e szeretni és a férjem tudni fogja-e szeretni, de ez az első mosollyal teljesen megszünt. Ez most csöpögősen hangzik, pedig nem annak szánom. A kislányunk hasfájós volt és az első 6-8 héten nagyon sokat sírt és nem tudtunk vele mit kezdeni. Az elég szörnyű időszak volt érzelmileg, mert nagyon vártuk, de mégis úgy éreztem, hogy nyakamba kaptam egy üvöltő csomagot. De aztán elkezdett mosolyogni, elmúlt a hasfájás és az, hogy ő donorbaba csak egy olyan téma maradt, minthogy kék szeme van és szőke haja. És nem is tabutéma, szoktunk róla beszélni. Imádjuk mindketten, illetve a egész család. A férjem szüleit (ők is tudják mi a helyzet) le sem lehet vakarni a gyerekről, ha a közelében vannak. :P

A mi ismerőseink közül egyébként sokan tudják, mi a helyzet, ők egyáltalán nem találgatják kire hasonlít (mert rám egyébként csak olyan dolgokban, ami külső szem számára nem tűnik fel, pl. ugyanott vannak a forgói a hajában +a keze, lába). Aki nem tud róla és találgat, az rendszerint arra jut, hogy a férjemre hasonlít. :lol: :lol: Aki pedig azt mondja, hogy egyikőnkre sem hasonlít igazán (ez egyébként így van), annak azt szoktuk mondani, hogy önmagára hasonlít leginkább és mosolygunk:wink: Van aki, azt mondja, hogy az én anyukámra hasonlít. Egyébként én már mondtam a kislányunknak, hogy olyan szép sűrű sötét szempillád van, mint apádnak. Ez egyébként igaz is. A férjem is hallotta. Szerintem, ha ti el tudjátok fogadni a helyzetet, akkor nem fog benneteket zavarni, hogy a szomszéd néni találgatja,hogy kire hasonlít. Vér szerinti gyereknél is van olyan, hogy nem hasonlít a szülőkre, ott is találgatnak és valakit úgyis bele fognak látni. Az senkiben nem merül fel, hogy ne a miénk lenne.

Egy kismama egyébként annyi kéretlen tanácsot kap ismerősöktől és vadidegenektől, aminél jobb ha csak mosolyog egyet és tovább megy, hogy ez a kire hasonlít dolog csak csepp a tengerben. Én úgy fogom fel, hogy olyan szempontból szerencséje van a gyerekünknek, hogy nem akarjuk ráhúzni, hogy ő ilyen vagy olyan, hanem igyekszünk elfogadni olyannak amilyen. Szokásaiban és gondolkodásában úgyis ránk fog hasonlítani, mert mi neveljük.

hát erről hirtelen ennyit sikerült.... :oops:

nyusziful76
 
 


ja Csibe, ha nem lett volna érthető, szerintem ezt nem nagyon kell kezelni. ha a tiétek lenne és valaki azt mondaná, hogy olyan a szeme, mint az apjáé, a férjed nyilván örülne neki. s hidd el, ha donorbabátok lesz és ugyanezt mondja valaki, a férjed ugyanúgy fog neki örülni. :lol:

nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Ez a donor kérdés elég érdekes! Mikor közölték a hírt velünk, hogy nincs, összeomlottunk! Mire a Bartók Béla útról hazaértünk addigra párom közölte, ha kell donoros babánk lesz, DE lesz! Én persze teljesen öszeomolva, mikor inkább őt kellett volna támogatnom! Nos lassan 3 hónap eltelt azóta, és már én is teljes mértékben megbarátkoztam a gondolattal, de persze azért még ott van a remény (meg a májusi, szeptemberi + teszt a fiókban) a sajátra!

Tobi, szép lesz a tábla!

Nyuszifül, babáról képet kapunk?

Süni, hajrá 4 fagyibaba! mikor mentek érte?

Szerintetek, ha idén megcsináltatjuk az összes vizsgálatot, és van sperma, akkor mikor indulhat a Bmc-be a lombik?

Kép
kata05
 
 


Nyuszifül, köszi a választ. Érdekes érzés, az ember tudja, hogy donor spermával nagyobb az esélye a babára, de ennek ennek ellenére mégis rossz érzésem van e témában. Nagyon örülnék a babának, de bennem motoszkélna az is, hogy a párom mit érezhet.

Tobi tényleg jó sikerült a tábla :wink: Olvasom a táblában, hogy Te is január közepén kezdesz :wink:

Süni, hajrá fagyibabák :wink: Természetesnek tartom, hogy nem hagyod ott a fagyi babákat. Nekünk annó a 2. lombiknál felajánlották, hogy a meglévő petesejtek felét sajáttal, a másik felét donorral termékenyitik meg. Ez egy köztes megoldás lett volna, ha belemegyünk. Végülis mi az elején rááltunk, hogy oké legyen így, a leszívás napján viszakoztunk. Párom is belemenne a biopsiába, mert neki sincs rossz emléke ezzel kapcsolatban, ő inkább az eredményesség, esélyek miatt esett gondolkodóba.

Kata,Kjaja ha meg van az összes eredményetek és azokkal minden rendben, akkor a következő hónapban indukhattok. Legalább is idáig nekünk így volt.

Mororó veletek ma a helyzet? Biopsia mikor lesz?

Kép

csibe
csibe32
 
 


Kata! Természetes, hogy amíg van esélyetek sajátra, addig azzal kell próbálkozni. De az azért szerintem megnyugtató lehet, ha úgy érzitek, hogy a donort is el tudjátok fogadni, mert akkor így vagy úgy, lesz babátok!!!!

Csibe! Természetes, hogy vannak benned kételyek, szerintem mindenkiben lennének hasonló helyzetben. Egyikőnk sem így képzelte a családalapítást, de ha már ez jutott nekünk, akkor ebből kell kihozni a legjobbat. Én sem mondom, hogy nem lesznek olyan helyzetek, ami kellemetlenséget okoz, biztosan lesznek, még sok-sok év múlva is, de attól függetlenül szerintem megéri. Nem tudja mit veszít, aki emiatt nem vállal gyereket! A kislányunk most kezd el engem megkülönböztetni a többi "nagy embertől". Néha rámnéz, azt mondja az édibédi hangján, hogy GÁÁ és elmosolyodik. Meg nagyokat sikongat ha meglát:wink: A férjemmel meg minden este nagy pancsolásokat rendeznek és hétvégén reggelente magunk közé vesszük az ágyunkba és ott dögönyözzük. Szerinted gondolunk ilyenkor arra, hogy ki a genetikai apja....NEM!!! De én is végigmentem azokon a lelki dolgokon, amikről írsz, úgyhogy tökéletesen megértelek. És ahogy írtam, még a terhesség alatt is nagyon sok kérdés, kétely volt bennem.

Remélem Erika is leírja, hogy Ők hogyan élik meg, de azért az sokat elárul, hogy testvért is vállaltak...

nyusziful76
 
 


Kata! Képet privátban küldök.

Először egyébként én is összeomlottam, dolgozni sem mentem másnap. És nekem is lelkiismeretfurdalásom volt, hogy én vagyok öszeomolva, ahelyett, hogy a páromat támogatnám. Aztán rájöttem, hogy ha őt támogatni akarom, akkor előbb magamban kell helyretenni a dolgokat. Minket is veszteség ér ám egy ilyen helyzetben azzal, hogy lehet, hogy nem attól a férfitől születik gyermekünk, akitől szeretnénk, sőt, egy vadidegentől. Ezt egy nőnek is fel kell dolgoznia. És segíteni csak akkor tud az ember, ha önmagában már nagyjából rendet tett. Ha te nem fogadod el, nem hiszel benne, akkor nem tudsz segíteni másnak sem, hogy elfogadja. És nagyon-nagyon sokat kell beszélgetni róla, akkor is ha az elején nehéz. Minél többet beszéltek róla, annál könnyebb lesz, legalábbis nálunk így volt. Annál szerintem nincs rosszabb, ha nem beszélnek róla és csak találgatsz, hogy mit gondol a másik.

Na jó, abbahagyom...bocs, hogy ilyen terjengős vagyok mostanában.

nyusziful76
 
 


Nyuszifül, gyönyörű a pici!!!

Kép
kata05
 
 


Nyuszifül én is ,én is kérem a képet :wink:

Kép

csibe
csibe32
 
 


Nyuszifül,
én is, én is ....... :lol:
olyan jó olvasni, amiket írsz, sok erőt ad nekem/nekünk. Amíg az ember nem rak odabenn rendet, addig sajna csak egy helyben toporog.
puszi

Van ám már babás tábla is, rakom hamarosan :wink:

KépKép
tobi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?