Új privát üzeneted érkezett!

Hát igen a kis korkülönbség jobb nekem egy 4,5 évvel fiatalabb öcsém van nem annyira jó nem is vagyunk beszélőviszonyban igaz nem a kor miatt :):):):):)

Nekem tegnap az ügyeleten telt az éjszakám.Sad Annyira begörcsölt a hasam olyan volt mintha mensim lenne pedig jövő kedden kéne megjönnie és egyre jobban görcsölt meg minden kijüött belőlem. Szóval persze mikor nem ha 4 után amikor már csak ügyelet van szóval irány a kórház ott felküldtek a nőgyógyihoz és azt mondta miután megvizsgált hogy valószínűleg tüszőrepedés mondtam neki hogy én még sosem éreztem ilyet azt mondta erre viccesen hogy vakbélgyulladásunk is csak egyszer van szóval van ilyen és hogy van aki ennél sokkal rosszabban éli meg magát a tüszőrepedést mint én. szóval kaptam algó-nospa koktélt és benttartottak éjszakára. Végre aludhattam volna de pesrze ugyanúgy felébredtem 3 óránként mindtah itthon lettem volna meg persze Gege is meg apa is nagyon hiányzott ő sem tudott aludni:)

Szóval most nem tudom mi van de akármi is lehet ez még szerintem :)

Zsebi halkan gratula és a többieknek is sok +++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Ha meg nem akkor jövő hónapban amúgy is kislányt mond a jónás :):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Ja elfelejtettem újaknak üdv és nekik is ment a pozitivitás:):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


lányok merre vagytok,eltűntetek!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Sziasztok!

Zsebi! Gratulálok! Szurkolok, hogy így is maradjon! :D

Amint láttam, elég sok kérdést intéztetek felém, megpróbálok rá válaszolni:

Szóval, mi három hónapja próbálkozunk, de "technikai akadályok" miatt, ez volt az igazi első olyan hónap, amikor mindent meg tudtunk tenni az ügy érdekében.

Closty-t azért szedek, mert a hormonháztartásom édesapám halála óta teljesen meg van hülyülve, ezért volt, hogy megjött, volt, hogy nem. Volt, hogy egy hétig tartott, volt, hogy két napig sem, sajna fel is szedtem jó pár kilót (bár sosem voltam modell alkat). Így a doki két évig fogamzás gátlót szedetett velem (még milyen jó, mert közben rájöttem, hogy aktuális párom nem az igazi!!!!), aztán meg elkezdtük a clost-t. Hála Istennek jól reagáltam rá.

Páromat már kivizsgálták, és egy kis vitamin hiányon kívül semmi baja!

Izgatottan várom a jövő hetet, hátha ez volt a szerencsés hónapunk! :lol: :D

Kép
anda81
 
 


Ja, és Kőbányán lakom 8)

Kép
anda81
 
 


Zsebi: Könnyesek a szemeim!Halkan gratulálok,de ne félj!Pénteken is zebrás lesz a teszted!Olyan jó! :D :D :D :D

Datolya: Nem hiszem,h terhes lennék,mert mensi reggelén csináltam tesztet-én türelmetlen- és neg.lett!

Virág: Látod mi drukkoltunk és el is tűntek a ciszták! :D Igazad lehet,már én is gondoltam rá,hogy nincs hova beágyazódnia a csöppségünknek,mert rövidek a mensijeim:(Ilyenkor mit tud csinálni a doki?

Nika: Akcióban dús éjszakád volt!Te aztán szerencsés vagy,h így megérzed a tüszőrepit! :D :?

Kép

Kép
melcsi82
 
 


anda kicsit messze laksz tőlem,de csak kicsit :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska:

Igen, de nem olyan borzasztóan nagy a távolság!

Tényleg! Többiek merre laktok? Mit dolgoztok? :roll:

Kép
anda81
 
 


Nika, sajnálom a kórházi éjszakát! Talán mégis szerencsésebb, ha az ember lánya nem érzi a tüszőrepit! :roll:

Virág, december elején kaptam rubeola elleni védőoltást, így "türelmesen" kivárjuk az áprilist. Na meg nem szeretném, ha Nitácska egyedül lenne áprilisban zebra nélkül és szomorkodna :wink: .

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Egy kérdés, kedves tapasztaltabb "lakótársak":

Áprilisban petevezető átjárhatósági tesztem lesz (hacsak pocaklakó, addigra nem foglalja el az őt megillető helyet!). A kérdésem az, hogy mire számítsak? Egy kicsit félek tőle, de tudom, hogy meg kell csinálni (már csak a saját megnyugtatásomra is!)

Kép
anda81
 
 


Sajnos a petevezető átjárhatóságiról nem tudok semmit. De más topicokba néztem, van akinek fáj nagyon, de a többségnek nem.
Amúgy van egy hülye kérdésem. Akinek van ovuja, attól még el lehet záródva a petevezetője? De ha igen, akkor a peték nem jönnének ki a vezetőből és cisztát okoznának nem?

Kép
p__lilla
 
 


Jó, a kérdés, de nem tudom rá a választ!
A closty-val biztosan van ovulációm, ezt az első hónapban ellenőrizték. A jobb oldali petefészekben a 12. napon egy 18 és egy 20 mm-es peték voltak. A dokim azt mondta, hogy az átjárhatóságit, mindenképp meg kell csinálni, ha addig nem esem teherbe.

Kép
anda81
 
 


Zsebi!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Nagyon gratula! Csak optimistán! Ott igen is egy erős babának kell kapaszkodnia! Próbálj meg magnézium pezsgőtablettát inni a görcsök ellen. Nekem is voltak elég sokáig, aztán elmúltak egyik napról a másikra!

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Anda, két ismerősömnek is végeztek átjárhatósági vizsgálatot, mindkettejüknek kiderült,hogy átjárhatók a petevezetők. Egyikük semmit nem érzett vizsgálat közben, másikukat pedig a végére öt műtőssegéd fogta le úgy fájt neki.
Azt hiszem ettől nem lettél okosabb. :wink:

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Datolya!
Köszi, a felvilágosítást!
Remélem én sem fogok sok mindent érezni belőle! Majd szurkoljatok! :wink:

Kép
anda81
 
 


Sziasztok :P

Köszönöm szépen a halk gratulációkat,s remélem,hogy igazatok lesz,s tényleg ott lesz az a két csíkocska :D

Nati!
Csak pénteken tesztelek újra.Remélem,azért ide is sűrűn benézel :!:

Nika!
Sajnálom a kórházi éjszakát :cry: ,de szerencse,hogy minden rendben van.Nagyon szorítok,hogy sikeres legyen ez a hónap :!: :!:

Anda!
Bízzunk benne,hogy nem lesz szükség az átjárhatósági vizsgálatra,mert áprilisra babás leszel :!: Izgulok jövő héten érted!!
Amúgy mi Pestszentimrén lakunk,s könyvelőként dolgozom,ha éppen nem a kislányommal vagyok :P

Gyurmi!
Köszi a tippet!

Szép napot Mindenkinek!
zsebi79
 
 


Anda : Én Kaposváron lakom,a Hanna elött vegyész laboráns voltam,most Gyesen vagyok!Azért szeretnénk gyorsan babát,h ne kelljen visszamenni dolgozni,hanem egyszerre mind a 2 picur meglegyen!Remélem addig babás leszel és nem lesz rá szükséged :D
Lilla: Szerintem attól még lehet ovu,ha nem átjárható a petevez.,csak nem tud megtermékenyülni és továbbjutni a méhbe!
Én kérdeztem a dokimat erről az átjárhatóságról,de azt mondta,h ezzel még várjunk! :?
Virág: Szerinted jó az,ha iszoma palástfűteát?Attól vastagabb lehet a nyálkahártyám,ha esetleg ez lenne a baj?!

Kép

Kép
melcsi82
 
 


sziasztok lányok.nagyon drukkolok mindenkinek amihez kell a szerencse.++++++++++ :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nika: hogy vagy? Reméljük tényleg csak az ovut érezted.

Anda: drukk nektek. Azért milyen az élet, hogy a fogigátló szedése alatt jöttél rá, hogy nem is igazi aki melletted van. A mostani pároddal biztos szerencsésebb leszel. És reméljük jövőhéten tesztelsz egy + at :) Én Vácon lakok, és most gyeden vagyok a fiammal.
Én kétszer átestem már a petevezető átjárhatóságin.
Tapasztalatom: 10-15 perc az egész eljárás. Egy katéteren keresztül a méhszájon át felnyomnak egy kontraszt anyagot és röntgennel nézik a folyadék útját. Ha nincs nagy letapadás akkor szerintem annyira nem fáj. Max egy erős mensis görcsöt érzel. Ha letapadás van akkor fájdalmasabb lehet. Mikor viszont a kontraszt anyag távozik pár óra múlva akkor nagyon fogsz görcsölni. Én menni alig bírtam. Általában egy délután kell bent feküdni a kórházba, utána mehetsz haza. Szerintem másnap még ne menj melózni, mert még akkor is lehetnek görcseid, és olyankor jobb otthon.
Ja és a fiamnál a hsg után a 2, hónapban babás lettem. Most októberben csinálták meg és még sajna nincs baba :(

Melcsi: nem tudom mit tud rá adni. Egyik topikba olvastam, hogy egy lány utrogestant kapott, mert vékony volt a mhny-ája. Én is akartam kérdezni ezt a dokitól, de mivel nekem helyreállt, így nem kérdeztem meg. Én ittam a palástfű teát, állítólag az is segít, bár nincs rá bizonyíték.

Datolya: ennyi időt kell várni az oltás miatt? :( De utána hama a pocakodba lesz a baba! Mindjárt vége a februárnak, a március meg hamar elszáll ;)

Lilla: ha el van záródva a petevezető akkor tényleg nem tud kijönni a pete. Viszont elsorvadni eltud. A ciszta a ki nem szabadult petéből alakul ki.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Köszi Virág a segítséget!Eléggé elvagyok keseredve,h nem jön össze már tavaly április óta,mondjuk csak 1-2 hónapja mozdultunk rá úgy igazán a témára!Csak én azt hittem,h hamar összejön,mint a Hannánál! :cry: Ebbe hónapba elmegyek a dokihoz,aztán mondom neki,hogy induljunk már el valamerre :!: :evil:

Egyébként tiszta takony lettem tegnap,még jó hogy akkor,amikor bejelentik,hogy vége az influenza járványnak :? 2 napja alig alszom,de nem akarok gyógyszereket szedni!

Babásodjatok csajok :wink:

Kép

Kép
melcsi82
 
 


Melcsi sosem volt még ilyen hogy éreztem volna nekem csak mensi első napján fáj a hasam de nem ennyire:)Mostmár különben jól vagyok a neten utána olvastam minden 5. nő megérzi ezt még a doki is mondta hogy van aki el is ájul annyira fáj neki.

nika70
Salgótarján
 
 


Melcsi: jobbulást neked. És tényleg ideje lesz meglátogatnotok a dokit. Nekem a fiam másfél év alatt jött össze. Azt mondták a második baba pikk-pakk összejön. Na ez a 11. ciklusom és semmi. Na de majd MOSt :)

Nika: ugye azért együtt tudtatok lenni apával? Nekem az első gyógyszeres hónapban fájt annyira a hasam, hogy fájdalomcsillapítókon éltem. Apára rá se tudtam gondolni. Mondtam is a dokinak, hogy milyen fájásaim voltak és azt mondta akkor kellett volna együtt lennünk, mert tuti repedtek a tüszők. Na de a fájdalomtól mozdulni se bírtam.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Viri: nem voltunk együtt mert most baromira nem vagyok kívános:) meg ki tudja lehet nem is az volt csak esetleg felfáztam és azért vagy ki tudja de ma ettem az ebédet és émelygett a hasam sokat járok pisilni is passz ha nem jön meg a jövő héten lehet csinálok egy tesztet is :) ki tudja:) :wink:

nika70
Salgótarján
 
 


Nika: akkor lehet babás vagy :) Drukkkkk!!!!!! Ha sokat jársz pisilni az jó jel. Én is azt hittem felfáztam és közbe pedig már pocakos voltam a fiammal. ;) Úgyhogy szerintem te vagy a következő kismami :)

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Viri
És neked átjárhatók voltak a petevezetőid? Akkor hogyhogy utána hamar babás lettél? Akkor nem azon múlt.
De ha elsorvad, akkor ugyanolyan hőgörbét produkál? Én ezt nem értem.
Hogyan tetted be a fertis görbét így? Én is tudni akarom!
Drukk a mai hancúrhoz. Tuti sikerül. Bíztatók amiket a doki mondott!

Melcsi
A palástfű állítólag jó a méhnyálkahártya növelésre. Nekem Leo ajánlotta, és erősebb is lett a mensim tőle. Tehát valószínű vastagabb is lett. Na meg a mostani tovább is tartott.

Nika
Lehet tényleg babás vagy, és a beágyazódás volt az a fájdalom.

Kép
p__lilla
 
 


Köszi Lilla,akkor inni fogom a 14. naptól :D
Egyébként nekem minden hónapban nagyon feszül a mellem félidőtől-szurkál a hasam-sokat pisilek, ebben a hónapban meg ráadásul ugyanúgy undorodtam a hústól,mint amikor a Hannával voltam várandós :arrow: aztán mensi:(
De azért szurkolok Nika :D

Kép

Kép
melcsi82
 
 


Lilla
Ha elsorvad a petevezető, vagy nem átjárható attól még van peteérés és ovu. Így a görbe szép lehet. Persze a petesejt nem juthat célba.

Kép
Kép
nati80
 
 


Rubeola oltás
Én is megkaptam december elején, de nekem azt mondták nem kell várni utána, hiszen 1-2 hét múlva már hat és a babának gondot nem okoz.
Bár ha jól számolom lassan letelik nekem is a 3 hónap.

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati
Hát az elég baj. De nekem nincs ilyen gondom. Remélem. Csak azért nem jött össze eddig, mert abba a 80%-ba estünk, amikor minden ok és nem sikerül.

Melcsi
A mellfeszülés nekem is van félidőtől. Neked Hanna előtt is volt ilyen? Attól félek, hogy lehet, hogy egy kicsit magas a prolaktinszintem. De még nem voltam hormonvizsgálaton, úgyhogy nem tudom. Te voltál már ilyenen? Most elkezdtem szedni a premenst, állítólag az egy kicsit leviszi ezt a szintet. Majd kiderül. Aztán lehet nincs semmi bajom, csak már annyira szeretnék babát, hogy mindent kipróbálok. Ez zavarja meg a ciklusomat tuti. Most már iszom a málnalevelet is pé-ig.
De arra vigyázz, hogy a palástfüvet csak akkor kezd el inni, amikor már tuti megvolt az ovud. Múlt hónapban úgy jártam, hogy elkezdtem inni, másnap, mikor már egy kicsit feljebb ment a hőm, és nem repedt meg a tüszőm. Eltolódott 2-3 napot, így elsiettük a dolgokat. :lol:
Mondjuk a mensid tényleg rövid volt. Nekem most 6 nap, pedig inkább csak 4-5 szokott lenni.

Viri
Hogy kell betenni a fertis hőt?????

Kép
p__lilla
 
 


Lilla: átjárható volt mindkét oldal, mindkétszer. Bár az első alkalommal bal oldalt kicsit le volt tapadva. Lehet ez a kis löket kellett hozzá. Most nem jött be.

Fertis hő: először a fertibe bemész és a chartos oldalra ahol a naptár és a görbe is van. Ott a naptár felett van egy olyan szöveg, hogy „Home page setup” arra katt. Bejön egy új oldal és ott a Your Charting Home Page Web Address alatt van a http://www.fertilityfriend.com.... Ezt kell bemásolni ide a bnetre az aláíráshoz.
Az oldalon be lehet állítani, hogy lássák mikor voltál apával - Publish Intercourse Data ezt be kell x-elni ha akarod, hogy lássák, meg én be x-szeltem a Add Charting Ticker és így van vonalzóm is a görbe felett. Ha beállítottad a dolgokat akkor save setting.
Aztán a képernyő alján van olyan, hogy Selected Charts: itt hozzá tudsz adni, vagy elvenni ciklusokat, attól függ te mit akarsz megjeleníteni. Én csak a februárt hagytam.

Jó munkát ;)

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Köszi Viri!
mostantól nap mint nap meg tudja nézni bárki a görbémet, már akit érdekel. Azért elég jól alakul szerintem.

Kép
Kép
nati80
 
 


Viri
Köszi, sikerült, de nekem nem enged 3 félét berakni aláírásba. Sajnos a vonalzóm ki kellett venni. Miért lehet ez?

Kép
p__lilla
 
 


Lilla: nem tudom miért nem működik neked. Próbáld meg esetleg úgy, hogy nem a hagysz szünetet a vonalzók alatt.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Hali lányok!

Köszi a bíztatást! Remélem erre a hercehurcára nem lesz szükség! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Majd jövő héten meglátjuk... (a hasam görcsölget, de talán ez még nem jelent semmit)

Mindenkinek jó éjszakát és szép álmokat!

Kép
anda81
 
 


Anda: most nézem a vonalzód. Utólag BOLDOG Szülinapot neked!!! :)

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Viri!
Köszönöm szépen!
Időlegesen a szülinapos vonalzót levettem,hogy a tesztelős látszódjon! Ezzel is szugerállva azt a ++++++++++++++ jelet! :D

Kép
anda81
 
 


Köszi csajok úgy legyen :):):):):))

nika70
Salgótarján
 
 


Nati, én Priorix oltóanyagot kaptam, aminek a tájékoztatójában a következő szerepel:
"Terhességet vállalni a vakcinációt követően három hónapon belül nem szabad." Erre az ÁNTSZ-ben a hölgy akitől az oltóanyagot kaptam külön felhívta a figyelmemet, bár ő 3-5 hónapot mondott. Ha eddig nem estél teherbe lassan letelik a három hónap és már semmi gond nem lesz. Bár az is lehet, hogy te másféle oltóanyagot kaptál.

Zsebi, csinálsz még egy tesztet?

Akinek esélyes, annak drukkolok (bocs, hogy most nem vagyok képes név szreint követni :oops: )!

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Datolya

Én nem tudom milyet kaptam, mert nem én vettem, hanem a családtervezőben adták be. Szóval a nevét nem láttam.

Lilla

Nekem se akarta betenni, de kivettem a kihagyott sorokat az aláírásból és úgy már engedte.

Anda

Drukk hegyek mennek!!!!

Kép
Kép
nati80
 
 


Lilla: Hanna előtt is ugyanígy fájt a cicim+minden,de amikor babás lettem még jobban feszült a mellem!Én nézettem hormont és minden rendben a prolaktin szintemmel(pedig akkor is nagyon feszült a cicim)!Én azt hallottam akinél a prolaktin magas,annak tej nszokott jönni a ciciből :?: :!: Ok!Figyelek,h csak ovu után igyam:)
Most egy kicsit barnázgatok,nem tudom miért?!

Kép

Kép
melcsi82
 
 


Hát csajok egyenlőre negatív a teszt pedig hányinger erőssen megvan meg a szédülés gyakori pisi de még csak kedden kéne megjönnie szerintem nem elég a hcg még a vizeletben ezért nem mutat ki semmit meg hát egy noname 500 ft-os tesztet csináltam de a jövő héten ha nem jön meg akkor új tesztet csinálok de én nagyon úgy gondolom hogy annak már pozitívnak kéne lennie. na majd meglátjuk.

Zsebi megcsináltad a tesztet újra:

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok :P

Melcsi!
Én is úgy gondolom,hogy érdemes lenne meglátogatnod a dokidat,bár szerintem semmi gond nincs,hiszen nem próbálkoztok még olyan régen.Meglátod hamarosan kismami leszel :!: :!: :!:Ez a "tej folyik a ciciből,ha magas a prolactin szint"sajnos nem minden esetben igaz.Ezt csak onnan tudom,hogy az első babánál nekem is ez volt a gond,s nem volt semmi jele.Jobban vagy már?

Lilla!
Szerintem egy vérvételt megér,hátha tényleg magas a prolactinod,s ezért nem jött még össze a baba.Mi másfél évig próbálkoztunk az előző terhességem előtt,s csak a prolactin volt a baj.Kaptam gyógyszert,s rá 3 hónapra terhes lettem :P


Nika!
Egy kicsit korán csináltad azt a fránya tesztet :!: A jövő hét végén már pozitívat fogsz tesztelni :wink:

Én még nem csináltam újabb tesztet,úgy gondoltam még várok egy pár napot.Valószínűleg vasárnap tesztelek még egyet.Amúgy folyton hányingerem van mindentől,alig bírok enni valamit,borzasztóan érzékenyek a melleim,s ráadásul írtóra fáj a torkom :cry:

Lányok!
Nagyon úgy néz ki,hogy én elindítottam a sort,úgyhogy tessék engem követni :D :D
zsebi79
 
 


zsebi én is szeretném ha így lenne bízok benne:)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Jövök hozzátok, mert mi is ápr. körül tervezzük a 3. babát késziteni.
Sajna ma tudtam meg, hogy elvetéltem, de ezzel nem akarok elkeseriteni senkit.
Szedek folsavat és 3 napja elevitet. LH-tesztet használ vki?
Enci
encike 2
 
 


Sziasztok Lányok!

Nati
Köszönöm a bíztatást, remélem jövő héten már én is +++++++ tesztről számolhatok be.

Nika
Drukkolok,hogy a jövő heti teszt már + legyen!

Zsebi
Drukkolok, hogy a vasárnapi teszt is egy nagy + legyen!

Encike
Sajnálom, de bízom benne, hogy legközelebb sikerülni fog! Sok mindenről hallottam már, de azt nem tudom mi az az LH teszt :oops: :oops: :oops:

Kép
anda81
 
 


Az LH teszt az ovuteszt. Én már csináltam egy hónapban. Mit szeretnél tudni róla? Hátha tudok segíteni.

Kép
p__lilla
 
 


Lányok!
Annyi mindent olvastam már itt össze, hogy kezdek bepánikolni!
4.hónapja szedem a closty-t, de a dokim, csak az első hónapnál kérte az UH vizsgálatot! Mióta szedem a mensim első napja nagyon görcsösre sikeredik. Mit csináljak? Menjek el a dokihoz és kérjek UH vizsgálatot?

Kép
anda81
 
 


Szia Lilla!

Én már teljesen bekavarodtam itt a sok rövidítésben!

Szóval, ovu teszt. Akkor az kb. ugyanúgy működik, mint a terhességi teszt, csak a ciklus felénél csinálod. Ugye?

Kép
anda81
 
 


Anda
hasonló a két teszt, de nem ugyanaz. Az ovuteszt az LH hormont mutatja ki a délutáni pisiből, ami pedig ha +, akkor 1-2 napon belül ovu van. A terhesteszt a hcg hormont mutatja ki amit a sárgatest? termel ha a sejt beágyazódott, ha nem akkor a sárgatest elhal és megjön a piri.

Kép
Kép
nati80
 
 


Ok-Ok értem már!

Szerinted kérjek UH vizsgálatot? Negyedik hónapja szedem ezt a nyanvadt closty-t, de csak egyszer kellett UH-ra mennem. Itt meg azt olvasom, hogy van aki havonta jár UH-ra!!

Kép
anda81
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: