Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!!!!!
friss képek a blogomba!!!!!!

Csip megjöt igen,.,,.........és még meg is jöhet párszor hogy tavasztól mehessek lovagolni de ha jön a baba akkor jöjjön!!!!!!!!

Hú Nika szuperek az edények!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeanner üdv itt is!!!!!!!!!!!!:):):)

Cham minden elismerésem a tiéd.....ahogy olvasom hogy ma "csak" agyat boncoltál.....hú én tuti rókakomát az agyra tettem volna:):):):)

Kati én tapasztaltam az indított szülést és a magától indulót......az indított brutálisan fájt..:(:(
ha kapsz oxyt kérhetsz EDÁT is hogy kibírd:):)

Virág én Máténál kaptam csak oxyt de majdnem az elejétől...hát egybefolyó brutál erős fályásokat csinált:(:(

Mona köszi::)
ha ilyen van hogy elkezdesz szédülni akkor mindíg igyál hideg vizet.........nekem ez mindíg bevált:):)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mona, örülök, hogy jöttél egy kicsit, annyit jártál a fejemben, hogy vajon mi lehet Veletek! Ez a pulzus dolog elég ijesztően hangzik, mindenképp konzultálj erről az orvosoddal. Én ilyet nem tapasztaltam, de ha Pedinél is volt, akkor biztos nem jelent rosszat. Puszi!!!!!!!!!!!

Mia, most kapsz tőlem egy ejnye-bejnyét!!!!!!!!!!!!!!!! Meg egy irgum-burgumot is!!!!!!!!!! :P Nem szabad ennyit autókázni és zötykölődni egy 34 hetes kismaminak!!!!!!!!!!!!! Vigyázz magadra!

Rita, nem biztos az, hogy nem hat Rád a melegfront. Én is a hidegre voltam inkább érzékeny, Bence is egy hidegfront előtti napon született, míg Gergőt pont egy melegfront hozta ki. Azt hiszem örök story lesz a családunkban az, hogy november 14-én majdnem 20 fok volt amikor megszültem Őt. :wink:

Bete, nagyon igazad van Lexi szobatisztaságával kapcsolatban. Ezt tényleg nem lehet erőltetni, csak a gyerek dönti el, hogy mikor hagyja el végleg a pelust. Erről tudnék regélni... Bence későn lett szobatiszta, de egyik napról a másikra és nem csak nappalra, hanem éjszakára is!

Kati, még azt akartam délután írni, hogy én is úgy hallottam/ olvastam, hogy az indított szülések brutálisabbak és sajnos sokkal többször végződnek császármetszéssel, mint a magától beindult szülések, hisz itt minden mesterségesen zajlik. A fájások generálása, a burokrepesztés és esetleg a kézzel tágítás.
Ha Bogi és a Te egészséged nem indokolja, én nem lennék a helyedben az indított szülés pártján.
(De gondolom mindent az orvosodra bízol, hisz nagyon jó szakember.)

Jeanner, üdv. és gyere ha tudsz. Én egy kicsit "ismerem" a Veled történteket és Csip-ről is tudok pár dolgot, mert zugolvasója voltam egy időben az elköltözött topikotoknak. :wink: 8) 8) 8) 8)

Nálunk szerencsére ma minden rendben volt Bencussal, nem volt se láza, se hőemelkedése. Holnap már egy kicsit kiviszem majd a levegőre is. Szombat óta bent vagyunk a házban, Gergőt sem tudtam kivinni. Bár kétszer voltam boltban ez idő alatt (kocsival), de nagyon vágyom egy kis friss levegőre.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Nita, most néztem meg a blogodat, annyira édes pofik a Fiacskáid!!!!!! Mindjárt megzabálom Őket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jaj, ha belegondolok, hogy egy év múlva már az én gyerkőckéim is így fognak rosszalkodni!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 

 
 

köszi Virág:):)
hála egyre többet eljátszanak de azért még sok a civakodás:):)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita azt hiszem kezet fogok veled :(:) megjött piri koma pedig a gyerek ma egy gólyát csinált az oviban és hazahoztuk kitettük a falra :)

Kati: holnap megyek :)engem indítottak de nekem nem volt kellemes élmény.Bár ez csak a dokin múlt.amúgy szerintem nem annyira gond:) én zselét kaptam amitől kemény fájásaim voltak (gép szerint) én alig éreztem:):):):)ja és az oxyt is kaptam attól is csak a gép szerint voltak fájásaim de amikor nem kaptam nem volt semmi sem :) Gergő nem nagyon akart megszületni:) igaz én megbeszéltem vele hogy jan 21 előtt nehogy kibújjon :)nem akartam Bak babát:)

chamo: jó hogy jöttél :) az már kevésbé hogy így el vagy havazva :( de majd amikor ráérsz majd jössz.néha tégy egy kis helyzetjelentést :)

Csillag: még nem tudom :)

Jeanner: én olvastam a babád elvesztését egy másik topikban ahol nócikával is beszélgettek.Őt ismerem egy másik topikból és érdekelt hogy mi van velük és Regi babával.Sajnálom de hála istennek jól veszed a dolgokat és előre nézel helyes.hamarosan jön az a baba :):):)

én is tettem blogba friss képeket :)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika nekem tegnap jött meg...de olyan kínok között.....talán tini koromba voltam ilyen rosszul:(:(
de ma már kutya bajom:):)

olyan helyes Gergő:):)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Brutál c@r éjszakám volt. :cry: :cry: :cry:
Már a Barátok közt szünetében felmentem, mert nagyon álmos voltam. Aztán egyszer csak egy iszonyú erős szúrásra ébredtem a hüvelyemnél. Visszaaludtam, majd újra szúrás. Aztán fent voltam 11kor, 2kor, 4kor, és végül 6kor kikeltem az ágyból, mert csak egy szenvedés volt az egész. Csontfájdalmaim voltak. Először csak a farcsontom fájt jobb majd baloldalon, aztán meg már az egész lábam hosszában éreztem. Ha a fáradtságon álmosságon múlt volna, akkor még maradtam volna ágyban, de hiába, mert a fájdalomtól úgysem tudtam volna aludni. A picur is többször fent volt. Még jó, hogy ma megyünk dokihoz, illetve nst-re, utána viszont vmi baci szűrést csinál még a dokim, lehet ez a strepto?!

Csillag! Nagyon örülök, hogy Bence jól van és végre levegőre tudtok menni! Én sem sokat voltam kint az utóbbi pár napban, annyira hideg volt kint. De majd mától megint lehet nagyokat sétálni (már nem nekem, mert én már nem tudok nagyot sétálni). Mondjuk a bacik miatt meg nem nagyon örülök a jó időnek!

Beze! Én is azt mondom, hogy a pelust a gyerek dönti el, szóval "okosan" cselekszel, hogy nem erőlteted. Várom majd a fotókat a szülinapról! :wink:

Nita! Sajnálom, hogy rosszul voltál, nekem aztán igazán ismerős. Nálam alig volt olyan, hogy ne lettem volna rosszul, mikor megjött.

Nika! Nálad pedig sajnálom pirit! :( Úgy szurkoltam Nektek!
pedi
Kalocsa
 
 


Nita! Tényleg zabálni valóak ezek a srácok, mondjuk én mindig is oda voltam Mátétól, és Barni is nagyon szép! Gratulálok hozzájuk!
pedi
Kalocsa
 
 


jó reggelt!!!

pedi: annyira sajnálom, hogy ilyen éjszakád volt! én le sem merem írni, hogy 10-től negyed 8-ig aludtam. csontfájdalomra bejött, hogy egy kispárna van a lábam között. :shock: :shock: :shock:
furi, de használ.
kivi vagyok, hogy mit fog mutatni neked a gép. hányra mentek? igen, streptot vesz le a dokid. nekem is levette a múlt héten.

csillag: dejó, hogy bencus gyógyul! jó lesz ma sétálni egyet. én is készülök egy rövidre, bár kedden is mire anyósékhoz éretm, annyira szúrt lent, pedi csak 300m körüli táv. de hátha tágulgatok kicsit tőle.

nita: a srácok fantasztikusak!! benne van mindkettőnek a hülyeség a szemében... :lol: :lol: :lol:

nika: gyere gyorsan a hírekkel, hogy mit fogsz dolgozni. drukkolok nagyon!!! te nem mész el középidőben egy uhu-ra, hogy megérik-e a petécskéd rendesen???

mona: te dolgozol még? gyere sűrűbben, napközben is dumálgatni, helyzetjelenteni!!! pulzust sajnálom! dokihoz drukk.

dike: veled mizu? veled álmodtam!!!! 8) 8)

cham: hát! le a kalappal előtted! gyerekeid nem sínylik ezt meg??? kitartást kívánok!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a fogadtatást :)

Mona, ez a kombi teszt volt?

Nita, nem lehet, h azért fáj, mert késett? Vagy nem is késett? Pedig visszaolvastam, de valahol elvesztettem a fonalat... akkor most ti is babát szeretnétek? :) ennek örülök :)

Nika, köszönöm szépen a biztató szavakat, én is ebben bízom :) Amúgy tudom jól, hogy aki a múlt fájdalmaiban dagonyázik, az elsüllyed végül a bánat mocsarába, de aki előre tekint, az halad is :) a vágyai felé :) én is így teszek :D

Csillagvirág, mi még beszélgettünk is anno, de már nem tudom, melyik topikban... :S Örülök, hogy Bence jobban van :)

Beze, mizújs veletek? :) Marci baba? :)

Pedi, ez a strepto nem veszélyes? Le vagyok maradva, remélem semmi baj nincs veletek...

És akkor most én egy kicsit :) Zöld utat kaptunk a babára, ámbár mondta a doki, hogy hát így nagyobb az esélye az újabb vetélésnek, aztán mosolyogva hozzátette, hogy de legalább megúszom a hormonvizsgálatot :D ő is feleslegesnek tartja, csak ugye meg kell csinálni, de mondta, hogy szépek a görbéim, szabályos a ciklusom, igyam a teákat, esetleg szedjem a premenst és ennyi... :) valószínűleg a hormonvizsgálat előtt újra babát várunk majd :) (vagy ki tudja a családi helyzet most eléggé a feje tetejére állt... :? )

Csajok, pár kérdés:

Mi az a burokrepesztés? Az nagyon fáj? Miért csinálják?

Szedte már valaki a premenst? Bevált?

Köszönöm előre is a válaszokat :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Pedi, jaj Szegénykém, de sajnálom a car éjszakádat! Drukkolok nagyon, hogy minden tökéletes legyen a mai doki vizitnél!

Jeanner, szerintem itt beszélgettünk, csak aztán átmentél a másik topikba. :wink:
A burokrepesztést szülés közben csinálják. Nekem mindkét szülésnél volt ilyen, mert fájásokkal indultak, de a magzatvíz nem folyt el. Azzal, hogy a doki megrepeszti a burkot, egy kicsit gyorsítja a szülést. Ilyenkor kijön a magzatvíz és a baba feje nagyobb nyomást gyakorol a méhszájra, ezáltal jobban, gyorsabban tágul.
Egyébként nem fáj, nálam úgy csinálták, hogy egy görbe ollóval megcsípte az orvosom a burkot és egy ágytálba engedte a vizet.
Amúgy meg hajrá BABA!!!!!!!!!!!!!! Drukkolok, hogy újra átélhesd a várandósság mámorító érzését és, hogy ezúttal minden a nagykönyv szerint alakuljon!

Nika, nagyon cuki Gergő! A fürdőszobás kép egyszerűen CSÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚCS!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Jujj, ez nem hangzik túl biztatóan... :? de akkor ha magzatvíz elfolyik, akkor minden ok, ugye? :D

Hát, nekünk már ez a hónap is élesben ment, de nem sok reményt fűzök hozzá... igazából nem nagyon izgultunk rá a témára, talán a férjem egy kicsit, én most úgy vagyok vele, hogy majd tudja a baba, mikor akar jönni ... :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok!

Virág: okés,értettem és tanultam belőle elhiheted :!: szerintem ez a keményedés egy jel volt,hogy nekem már nem az autóban a helyem,hanem otthon :!:
Hogy vagytok?Bence gyógyulgat?
A héten Tomit sem vittem oviba,megint folyik az orra,azt mondta a doki jól tettük hogy nem vittük közösségbe,még az elején jár nincs benne annyira ebben a nyavajában :!:

Pedi:sajnálom a rossz éjszakádat :!:

Jeanner:hú,ne haragudj én még nem is köszöntöttelek :!:
Üdv.köztünk :wink:

Bogiról tud valaki valamit?nagyon eltűnt :roll:

Este Lili jó nagyot rúgott apa és Tomi kezébe :lol: olyan jó volt,produkálta magát nagyon :D
Vendég
 


Nita: most néztem meg a blogodat :D Hát annyira édesek a fiúk,látszik hogy kis huncutok :wink: Barni is már milyen nagy :wink:
Vendég
 


Köszi csajok! Amióta fent vagyok jobb amúgy, cska a jobb farpofámon érzem, mintha kiakadt volna a helyéből. :roll:

Kati! Én már ősidők óta úgy alszom, hogy a szopipárna hosszában a lábaim közt van, de ez most olyan érzés volt, mintha elfeküdtem volna. Amúgy nekem is nagyon közel vannak anyósék, és régebben még mondtam is Zolinak, hogy bárcsak messzebb laknának, hogy nagyobb sétákat tegyek, most viszont szuper jó, hogy ennyire közel, mert annyi séta nekem is éppen elég.
Örülök, hogy Te legalább jót aludtál! Délre megyünk ma.

Jeanner! Szerintem nem szabad rosszra gondolni, csak szabad utat engedni az érzelmeknek! :wink: Drukkolok nagyon Nektek, és meglátod, hamarosan ott lapul majd a babuci a pociban. A mai szűrés nem azért van, mert bacis vagyok, mármint remélem. Szekszárdon szokás ilyet levenni, de ezek szerint Szolnokon is, ha Katinak is volt ilyen, meg ugye Győrben is, mert csináltak ilyet Ritának is. Viszont pl itt Kalocsán nem csinálják. A védőnő mondta, hogy Ő nagyon örül neki, mert ha van is vmi probléma, akkor most még ki tudnak kezelni szülésig.

Csillag! Nektek milyen éjszakátok volt?

Na, majd du-án jövök a hírekkel! Szorítsatok!
pedi
Kalocsa
 
 


Mia! Tényleg nem kellene már ennyit utazni. Csak mondjuk gondolom, Te sem számítottál erre, mert eddig nem volt ilyen. Sajnálom, hogy Tomi taknyos, remélem nem keveredik bele jobban.

Nika! Tényleg nagyon vagány az a fürdőszobás kép! A többi meg olyan Gergős, imádom, ahogy vigyorog, annyira aranyos!
pedi
Kalocsa
 
 


Na, pedi, ez szupi, akkor hajrá szűrés! :D de bizti nem lesz semmi baj :) csak persze jobb tudni, nehogy szülés után derüljön ki, h hoppá...

Jó veletek beszélgetni, okosodok folyamatosan :) Akkor ilyet, ha nem akarnak csinálni majd én is csináltatok :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


pedi: nagyon várlak a hírekkel majd.

strepto szűrés: a dokim leveszi, mert itt le kell, de ő általában ad antibiotikumot szülés közben, mivel nekem is levették a múlt héten, aminek a jövő héten eredménye lesz. és mi van, ha majd csak 3 hét múlva fogok megszülni???? mi van, ha az alatt szedem össze a sztreptot??? ő mindenkit strepto pozitivnak kezel, persze egy iránymutatás, ha már most pozi lenne. ha nem, akkor persze nem olyan dózisban adja, de ha közben fertőződök, akkor a babának igen nagy baja lehetne.
gondolom ez megint orvos függő és megosztja a véleményeket!!! én sem örültem neki, hogy bogi antibigyóval kezdi az életét, de a dokimra bíztam magam, nem én vagyok neki az első szülő nője és nem bogi az első baba, aki a kezei között születik.

lányok! úgy emlékszem, egyszer már kérdeztem és kaptam is választ, de nem emlékszek és még tanácstalan vagyok, hogy magamnak pakoljak-e hazajövős cuccot? vagy amiben bemegyek az jó hazajönni is? mondjuk, ha folyik a magzatvíz, akkor kilőve, de ti, hogy csináltátok?

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


jeanner: szuper, hogy így állsz hozzá! vizsgáid sikerültek?

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Szija Kati :)

Minden vizsgám meglett! :) (na jó, fizika nem, de azt nem is erőltettem..) jövő héttől új félév! :(

Jól vagytok?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Kati: én abban jöttem haza,amiben bementem...és a többi szobatársam is :!: de úgy is csinálhatod,hogy majd apa beviszi a ruháidat mikor jöttök haza és így nem kell annyi cuccal bemenned!

Te 50-es badyt vettél?ha igen hány darabot?

Pedi:én is várlak a hírekkel :!:
Vendég
 


jeanner: gratulálok és kitartás az új félévhez!!!! nehéz lesz?

köszi, mi jól! már várjuk nagyon a kiscsajt! most feltűnően jól az elmúlt pár napban. remélem még nem a vihar előtti csend! megcéloztam a 14-e, valentin napot, de már azt szeretném, ha minél tovább maradna, mert jobb neki bent!!! de jól érzi magát, úgy tűnik.

én most megyek a városba ezt-azt intézni. postára csekkeket fizetni :twisted: , meg okmányirodába átjelenteni vállalkozást stb-t.
főzni majd csak délután fogok. egy kis zöldborsófőzeléket és szójafasírtot készülök csinálni.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!
Pedi drága sajnálom ezt a rossz éjszakát:(:(
reméljük a mai már jobb lesz:)
nekem ilyen nem volt de a vesémmel annál több gond volt...a 36.héten zokogva kellett bemennem a kórházba úgy görcsölt a vesém:(:(

egyszer remélem élőben is megismered Mátét és Barnit:):)

Kati én is mindíg így alidtam hogy valami volt a lábam között:):)ez olyannnyira bevált hogy a mai napig sokszor így tudok aludni:):)

Jeanner igazából nem késett...nekem soha nem volt 28 napos ciklusom..lehet a gyógyszer hiánya miatt görcsöltem ennyire.....általában 30 naposak a ciklusaim ez most 32-re sikeredett..de nem érdekel redszeres legyen ez a lényeg!

Mia köszi!.bizony Barni is nagyin huncutkodik már:):)imád motorozni mint a Máté:):)
tavasszal beindul a hadd el hadd!!!!!!!:):)

Kati neked a hazajövős cuccot külön készítsd ki a párodnak és mikor megy értetek beviszi.......a babának ugyan így:):)

szerintem ez a nyugalom nálad a vihar előtti csend...nekem is Barni egy ilyen nyugodt csendes időszak után jött:):):)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kati, te februárban szülsz??? Miért emlékeztem én márciusra (a vonalzóid még mindig le vannak idebenn tiltva :( )

Nita, akkor majd tudnak versenyezni! :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Jeanner hajajj:):)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nita: ne ijesztgess!!!! még nem akarok szülni!!!!!!! annyira jól érzem magam, de tényleg!!! semmi fájdalom, semmi nyomás, semmi görcs. este és reggel volt egy-egy keményedés, pedig a héten teljesen leálltam a magnéziumról is. már csak vasat szedek és amint sikerül vennem málnalevél teát, sztem a hét vége felé elkezdem inni.
most kezdek főzni. meg felporszívózok és lehet, hogy még egy nagy fürdő takarítást is beütemezek.

jeanner: igen, én februárban szülök, ha minden igaz. a hivatalos az febr 21, az uh-os az febr 28, de a dokim azt mondta, nem engedi átvinni márciusra, mivel bizonytalan a fogantatás ideje. jövő héttől már kétszer kell mennem nst-re és mindig nézi majd a lepényemet is, hogy mennyire tudja bogit ellátni.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati, akkor ez már a finish!!!! Nagyon izgi, jajj :)

És akkor mi lesz? Beindítja 28án a szülést?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Kati nem ijesztgetlek..ezzel nem arra utaltam hogy azonnal szűlni fogsz.....én is a 38.héten szültem...addig tartott a csend:):)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nita, oké a 38. hét!!!!!!!!

jeanner: szerinte elindul bogi tutira, de ha már napok óta szenvednék, akkor igen indítana is. persze csak ha a baba is és a méhszáj is úgy áll, vagy a lepény indokolja.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati, rendes doki akkor... :) hanyadik hétben vagy? (tudom, h idióta kérdés, de tényleg nem látom a vonalzók 85%-át :( )

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Kati ugye nem haragszol?:) :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nita: miért???????? dehogy!!!!!! rád???????

jeanner: 36+3nál vagyok ma.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


hát az "ijesztgetésért"?:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nita: ugyan már!!!!!!! titkon azért reménykedek, hogy már nem annyira sokáig hordom, hanem egyszer csak megindul!!! :wink: :wink: :wink:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Megvolt a mai vizsgálatsorozat. NST-re nem kaptam értékelést, de a doki szerint jó. Vizsgálat is volt 2111 a méhszájam. Hát nem túl biztató, ebből a héten tuti nem lesz semmi. Csak akkor minek szenvedek annyit a görcsöktől, tegnap is fél órát, szinte folyamatosan. :cry: Ráadásul a baba feje, még eléggé fent van. Mondjuk Reginél is így volt, az utolsó órákban küzdöttünk vele nagyon, hogy lejjebb jöjjön. UH+Flow. Lepény továbbra is III. fokban érett, terhességi kornak megfelelő. Magzatvíz mennyisége átlagos. BPD is teljesen a középátlag. 92 mm. AC = 364 mm, súlybecslés 3683 g (+-200g) Lepényáramlás jó. Hát ennyi, egyébként az uh-on a doki nagyon arrogáns volt velem. Annyira lekezelően beszélt, hogy többször mély levegőt kellett vennem, hogy ne sírjam el magam. Azt ecsetelte, hogy teljesen felesleges ez a vizsgálat. Holott más kórházakban ha III a méhlepény, heti kétszer csinálják a 38. héttől.

Szóval nem lett valami jó kedvem a mai naptól.
Péntek, szombat a dokim se lesz, úgyhogy azt mondta, akkor ne szüljek, aztán vasárnaptól már jöhetek. Bár csak így lenne, de nem sok esélyt látok rá.

Csillagvirág
20 fok volt? Nem is emlékszem. Hányadik hét/napra született Gergő? Nálam is esedékes, hogy ráhúzok. Néhány nappal még nem is lenne gond, de egy hetet nem szeretnék.
Jön a jó idő lehet nagyokat sétálni, jót is tesz a gyerkőcőknek a jó kis hegyi levegő. A hétvégén mi is kimozdulunk. Arra gondoltam vasárnap, lesétálunk anyuékhoz a Regivel, meg fel is. Már 10 fokot mondanak, csak ne essen az eső.

Pedi
Tegnap hidegfront volt, azért érezhetted az izületeid. Nekem is fájt, meg görcsölt mindenem. Nekem reggel még a combom fájt, sántikáltam, aztán a vizsgálatok után meg 3 órát sétáltam, talpon voltam, és most fitt vagyok, semmim se fáj.

Kati
Még a végén, mégis beelőzől.
Vendég
 


Sziasztok!

Ma délután megyek Gergővel bőrgyógyászhoz. :? Tegnap vettem észre, hogy az egyik alkarján van egy hámló rózsaszínes kiütés vagy valami. Van egy sanda gyanúm, hogy valamilyen ekcéma lesz. :? :? :? Valószínűleg megint kifogtam a "tutit". Nem elég, hogy Bencusomnak is extra érzékeny fehér bőre van... Mondjuk Gergőé nem olyan fehér, neki "csak" rettenetesen száraz. :? Majd meglátjuk mit mondanak rá.

Tegnap beszélgettetek arról, hogy általában van hasonlóság anya és lánya szülései között. Ez rám nem igaz. Anyu mindhármunkkal többet szenvedett, mint és a fiúkkal. Gergő születése óta gyakran emlegeti, hogy nem is tudja, hogy hogy lehet ilyen rövid idő alatt megszülni egy gyereket. :D :D :D :D :D :D :D :D

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


virág, mi volt a trükk? :D :D

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Rita, az a 2111-es méhszájérték nem hangzik rosszul (szerintem).
Gergő 40+2 napnál született, pedig én is tudom, hogy nem foganhatott félidő után. Annak a ciklusomnak a 13. napján voltunk utoljára együtt a Férjemmel, a teszt is hamar (26. napon) pozitív lett és a 12. heti uh-n is nagyobb volt az átlagnál. Ezekből én is arra tippeltem, hogy hamarabb születik majd meg, de Ő másképp döntött.

Az uh-s doki megjegyzése tényleg elég bántó lehhetett, de legalább nyugodt lehetsz afelől, hogy odabent minden OK. Engem nem is néztek ebben a korban, a 32. heti volt az utolsó uh-m.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Jeanner, nem volt trükk, egyszerűen könnyen és viszonylag gyorsan tágultam. :D Bencével itthon vajúdtam kb 8 órát, de annyira nem volt fájdalmas, hogy abban sem voltam biztos, hogy ez már a szülés. Mivel azonban nagyon szabályosan jöttek a fájások, bementünk a kórházba és másfél óra múlva a kezemben volt a kisfiam.
Gergőnél az egész szülés másfél óra volt. :D

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Ez durva!!!! Én is ilyet akarok!!!!!!! :D

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Jeanner, meghiszem azt! :D :D :D :D :D :D
Bencénél az az utolsó másfél óra volt, ami nagyon fájt, Gergőnél viszont csak 35 perc. Úgyhogy tényleg szerencsés vagyok! :D :D :D :D :D

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Rita, még Neked akartam mondani, hogy Gergő születése előtti napon nagyon-nagyon lement a feje. alig tudtam menni, úgy éreztem, hogy félig kilóg...
A szülés napján délelőtt pedig az nst-n már teljesen lent középen találták meg a szívhangot. Ott mondta is a szülésznő, hogy teljesen beékelődött.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Csillagvirág
Az uh-ot csak azért csinálják, mert így nézik a lepényáramlást, és akkor már a méreteket is megnézik. Ha még ajánlja a doki ezt a vizsgálatot, akkor mindenképpen szerdára, vagy péntekre kérem magam, mert akkor a Mika van, ő nagyon korrekt.
2 nap ráhúzással én is kiegyeznék. Szóval azért jövő hét péntekig, de legalább vasárnapig bújjon ki, mert utána már biztos parázni fogok. Egyébként már bánom, hogy az 5. napon próbálkoztunk, és ráadásul állítólag a Jónás napokon még valószínűbb a fogantatás. Csak ha így van, akkor már 41 hetes leszek hétfőn. Szóval csak ezért aggaszt az elszámolás, mert a 41. hét után már a babával több gond lehet. Szóval gyakorlatilag jan. 31 és február 9. között bármelyik nap szóba jöhet, kiírt dátumnak. De azt is tudom, hogy a február 9-re kevés az esély. Mivel tuti, hogy nem a 14. napon volt peteérésem. 3 és fél napig tartott a menzeszem, ilyenkor (korábbi tapasztalatok alapján) csak 21-22 napos a ciklusom. És nekem is előbb lett pozitív a teszt, mint Reginél. A dokim meg elejétől fogva egy-két héttel idősebbnek látta. Az uh-on is mindig nagyobb valamennyivel, csak nagyon széles a megadott intervallum, szóval abból egy hetes eltérést nem lehet megállapítani.
Még akartam kérdezni.....csak szita az agyam....milyen homeopátiás bogyókat szedtél szülés előtt, és milyen adagolásban?

A másik forúmon, irják a csajok, hogy a tonik is jó, a szülés megindítására, mármint valamit segíthet. Tudtok erről valamit? Mondjuk egy próbát megér, amúgy is szeretem.
Vendég
 


csillag: drukkolok a tuti ellen!!!!! reméljük csak valami ártalmatlan dolog!!! de neked tényleg extrémen "nebántsvirág" fiaid vannak, mármint "bőrileg". :lol: :lol: :lol:

brita: be tutira nem előzlek!!! én a jövő hét végénél semmiképpen nem szülök hamarabb!!!!!! de te IGEN!!!!!!!! sajnálom a pokróc dokit!!!!

enyém gyerek ma annyira ficánka, hogy már régen nem éreztem ekkora dübörgést bentről. :lol: :lol: :lol:

pedi, gyere, kíváncsi vagyok, mit mondott a doki!!!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Rita, én végső elkeseredésemben ittam tonikot 2-3 nappal kiírt dátum előtt, de semmi nem történt tőle.
homeopátiás bogyókból a Caulophyllum 15 ch-t és a Cimicifuga 15 CH-t lehet "enni" úgy szülésindítás céljából, hogy 2 órán keresztül félóránként váltani a két bogyót. Mindegyikből 5-5 golyócskát. (Tehát indításnak 5 gyolyó Caulo..., fél óra múlva 5 golyó Cimic... fél óra múlva 5 golyó Caulo... majd megint Cimici...) De ezt csak a betöltött 40. héttől ajánlják. Előtte én csak a Caulophyllum 5 CH-t szopogattam reggel és este 5 golyót.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Nita: köszike a te fiaid is zabálni valóak :)::) nagyon édesek :)

na voltam bent a kht-ben.dajka leszek még nem tudom melyik oviban :) ez négy órás munka szóval kb 4000-el kapok többet mint most hogy nem dolgozom :)de ki tudja mi lehet belőle ha jól beválik az ember :)
ma üzemorvosnál voltam meg tűdőszűrésen.majd holnap vissza a kht-be a papírokat visszavinni és hétfőn 8-ra kell mennem a városi központi oviba.akkor mondják majd meg melyik oviba tesznek.Remélem ide pálfalvára mert nem lesz kedvem sokat buszozni :) és persze a telefonálást is csinálom majd délutánonként:)

csajok semmi gond :) nem sajnálom annyira pirit:) majd elkezdek dolgozni és összejön majd mint csucsunak :) meg Gergő is úgy jött össze elkezdtem suliba járni és két hónap múlva már terhes voltam :)


Kati: én úgy vagyok vele hogy nem feccölök bele nagy energiár hogy legyen e gyerek vagy sem.itt van Gergő ha jön a tesó jön de ezért én most nem megyek el mindenféle vizsgálatokra.Ezért nem is lomboz úgy le ha megjön piri.Bár tudat alatt nagyon nagyon szeretnék még babázni.

csillag: köszike az nekem is nagyon tettszik :)bár én tudjátok nagyon elfogult vagyok Gergővel kapcsolatban :):):):)Én Gergőmnek is olyan a bőre:( a drága babet ami állítólag jó rá nem tudom megfizetni mástól meg nem tud olyan jól elmúlni.mi kaptunk egy szteroidos kenyőcsöt,és amikor látom hogy jön ki neki akkor frissen nagyon piros akkor kenem neki két napig és elmúlik.

jeanner: szupiiii akkor hajrá babára fel :):):):)

nekünk is van valami szűrés bacira a 36. hét környékén :)

nika70
Salgótarján
 
 


Kati
Azért írtam, mert nem biztos, hogy jövő hétvégéig kibújik Zalán baba. Pedig, akkor már nagyon ráhúzok. De majd ráérek akkor lerágni a tíz körmöm, és aggódni.

Csillagvirág
Caulophyllum 15-öst vettem én is. Gondoltam a hétvégén elkezdem, még szombaton egyeztetek a szülésznővel. Csak beszereztem már, mert hétvégén nehéz patikát vadászni.
Meg Arnicát (Ch30) vettem még, azt szedtem a gátsebre (tényleg használt), állítólag már a szülés alatt érdemes szedegetni.
A Caulophyllumból napi egyszeri 5 golyót írnak a 40. hét előtt. Lehet péntek este elkezdem, csak apránként.

Nika
Szuper lesz a munka.
Vendég
 


Még ezt találtam....
-Nehezen táguló méhszáj esetén: 45 percenként Chamomilla Ch 30
Nem is tudtam, hogy ez is jó szüléskor. Szinte egy bontatlan dobozom van, szóval akkor ezt is használhatom. Azt tudtam, hogy nyugtató hatása van, szóval ártani nem árthat.
Vendég
 


Sziasztok!

Zsani, hajrá baba!!! Nagyon drukkolok! A burokrepesztés nem fáj, Lexinél volt nekem is.
Köszi, jók vagyunk, Marcus is ügyesedik, ma már 2x átfordult hasról-hátra, a héten ez már egyszer sikerült, szóval erős nagyfiam van.

Csillag, ez tuti ekcéma, de már vannak nem szteroidos kenőcsök is, Lexit azzal kenem, gyógyszertáti, és szépen rendbe hozza.
Holnap kapjuk az első oltást.
:(

Pedi, várlak a hírekkel! Sajnálom a rossz éjszakát. :( Nem kérdezted, de azért leírom, hogy ma Marcus szopi után rögtön elaludt, nem volt vele gond. :)
Nekem is levette a dokim a streptot, még 35 hetesen.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


beze: gratulálok az erős marcihoz!!!!! ez nagyon szép teljesítmény ám ennyi idősen!!!!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?