Új privát üzeneted érkezett!

na nem 8,2, hanem 7,8, de még abba is beleesel. Ezt találtam:

"Akkor pozitív az eredmény, ha: 1.) 75 g glükózterhelés esetén, ha az éhgyomri és/vagy a kétórás vércukorszint a 7,8 mmol/l-t eléri vagy meghaladja.

2.) 50 g glükózterhelés esetén, ha az egyórás vércukorérték magasabb, mint 11 mmol/l.

3.) Ha az egyórás vércukorérték eléri vagy meghaladja éhgyomorra a 7,8 mmol/l-t, háromórás 100 g-os cukorterheléses teszt végzése javasolt. Amennyiben két vagy több érték eléri, vagy meghaladja éhgyomorra az 5,8 mmol/l-t, egy óra múlva a 10,6 mmol/l-t és három óra múlva a 8,1 mmol/l-t, úgy a terhességi cukorbetegség igazoltnak tekinthető.

nyusziful76
 
 


Nekem védőnéni aszonta, hogy 6,8 felett ismétlés, és diéta, és diabetológia :cry: :cry: :cry: már próbáltam hívni de nem veszi fel. Majd megírom mit mondott. Enikővel 24 hetesen 7,0 volt a terhelés utáni, és azt is megismételtették :?
Vendég
 


Elértem a védőnőt, azt mondta hogy a 7,8 a legeslegfelső határ, afölött egyenes és azonnali az út a diabétesz gondozóba, 6,8-7,8 ig ismétlés, tehát nekem 4 hét múlva újabb cukorterhelés, és ha az is magasabb (6,8 feletti) akkor nekem is diabétesz gondozó és napi 200grammos diéta ami a szénhidrátot illeti. Addig is csoki, cukrosüdcsi kizárva, kenyér, tészta mérsékelve, napi ötszöri kis mennyiségű étkezés.
Vendég
 

 
 

Áfonya!

Hát ez nem valami jól hangzik. :? Most egy kicsit én is aggódom az eredményem miatt. Én holnap megyek védőnőhöz, de nem tudom, hogy addigra megmondják-e az eredményt. Még a dokit fel kell hívnom, mert neki fogják ma eljuttatni 15h-ig.

Azt nem is tudtam, hogy ha rossza z eredmény, akkor ismételtetnek. :? Azt gondoltam kis eltérésnél "csak" diétázni kell. Volt cukorbeteg a családban, úgyhogy hajlamom sajnos van rá.

nyusziful

nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Most beszéltem a dokimmal, azt mondta, hogy ő nem bízna benne, hogy a labor tényleg még ma leküldi az eredményt, úgyhogy csak jövő héten megyek érte. Legalább a húsvéti kaja még belefér;o)))

Megkérdeztem a beutalót is. Azt mondta, hogy ők úgy tudják, hogy akit már valahol felvettek még a beutalós rendszer bevezetése előtt, annak nem kell a körzetitől beutalót kérnie. De mondta, hogy ha engem megnyugtat, akkor szerezzek be egyet.

nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Húú,Csibe!Ez aztán a jó hír.Hát akkor mindent bele.A párod egy hős,szeretgesd meg nagyon!És az Erikát,vagy Nyuszifülit tessék ám követni,ne engem.Aztán jövök én is. :wink:

Ja,és ez is szuper,hogy ekkora támogatás lett a gyógyikra.
Meg is írtam a Kaális topicban,had örüljenek ott is a csajok.
Olyan jó dolog jó hír hozójának lenni. :D

Erika!
Már nincs is két hét addig!
Vendég
 


Persze én Áfonyát próbálom követni... :lol:
Vendég
 


Sziasztok

Áfonya
:cry: sajnálom a cukrot
Nekem Ákosnál volt magas, de nekem nem volt ismétlés, hanem egyenes út a klinikán a nőgyógyászati belgyógyászhoz, aki rögtön 180g-os szénhidrát diétára fogott, napi 5x-i étkezés, majd jött még mellé egy idő után a reggeli insulin is,
és már tudom hogy most is ez vár rám, csak most még korábban kellessz mennem terhelésre, de végülis sokszor már most is diétás kajákat eszem,
lehet kapni (igaz nálunk csak rendelésre diabetikus kenyeret, és ennek a szénhidrát tartalma fele a normál kenyérének) 1/2kg 260Ft :cry:
Ja és az enyém sem érte el a 2 órás a 8.00-at
és a diéta alatt is 2 hetente kellett mennem vérvételre (cukor ügyben + belgyógyász) és rögtön még délelőtt meg is volt az eredmény - (igaz a belgyógyász a labor főnöke)

Nyuszifül
reméljük hogy legalább a tiéd kifogástalan lesz!!!!

Nyulasz
igen már nincs 2 hét sem
Te hogy vagy lelkileg?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok,

Lányok az a fránya cukor, vigyázzatok magatokra.
Van egy diabetikus kenyérhez egy speciális liszt, szoktam venni és sütök belőle kenyeret, hazamegyek és majd megnézem mi a pontos neve. Fehér liszthez kell keverni, 7 db kenyér süthető belőle. Ugyanezt a hatást éritek el akkor is, ha minden étkezés után 1 evőkanál búzakorpát esztek, mert megakadályozza a szénhidrát felszívódását.

Ma kideritettem, hogy mit mondott a biológus. Nem 2 db spermát, hanem 2 szalmát fagyasztottak le. Szalmában vannak a spermák. Ezért mondta a drnő, hogy 2 lombikhoz elegendő.
Jövő héten csütörtökön megyek a receptekért.

csibe
csibe32
 
 


Sziasztok!

Voltam a védőnőnél. Mondtam, hogy a cukorterhelésem eredménye csak a jövő héten lesz meg és kérdeztem, hogy bevigyem-e jövő héten, vagy ráér a következő alkalommal (a 31. héten megyek legközelebb). Azt mondta, hogy elég ha akkor viszem :shock: :shock: :shock:

Akkor szerintetek ennek mi értelme van így???? Azért azt hiszem jövő héten elmegyek a dokihoz érte, hogy legalább én lássam az eredményt. Ha gáz van, akkor ő is úgyis továbbküld. Gondolom...

Mondjuk nekem, ha gond van, akkor főleg a csoki-süti lesz az áldozat, mert egyébként nem sok kenyeret eszek, az is főleg barna. Cukros üdítőket évek óta nem iszom, legfeljebb fél évente egy pohárral. Mondjuk a tésztaételeket szeretem...

Csibe! Így sem egészen értem. Akkor ez azt jelenti, hogy azokban találtak valamit. És akkor mire mondta, hogy élettelen?

Nyulasz! Örülök, hogy jobb a kedved, legalábbis úgy tűnik. :lol:

Jeni! Az új gyógyszerárak nektek is jót jelentenek, nem?

Pihi????

Princess!

Mi a helyzet nálatok?

nyusziful76
 
 


Nyuszifül, talált spermát, de nem mozogtak. Én sem értem igazából, hogy mit jelent.
csibe32
 
 


Sziasztok!

Az a helyzet, hogy sajnos nem jelent a gyógyszerár támogatás nekünk semmit, a munkahelyem miatt. :cry:
Egyébbként mit takar ez a változás, anyagilag mennyit jelent?

Jeni99
jeni99
 
 


Sziasztok

Jenni
én sajna nem tudom, hogy mennyivel lesz így olcsóbb! :cry:

Nyuszifül
szerintem a 31. héten már teljesen mindegy hogy mennyi a cukrod!

Csibe
leírnád a pontos receptet is?
:lol: akkor ott több kisfickót is találtak :lol:

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika, diabetikus kenyérpor leírása:

Termék rövid leírása:

Összetétele: vitális gluténliszt, rozsliszt, stabilizátor (guargumi), konyhasó, szárított kovász, antioxidáns (aszkorbinsav) felhasználásával.

Hozzávalók 750 g kenyérhez:
200 g keveréket jól összekeverünk 300g finomliszttel ( BL-55), majd hozzáadunk 5g friss élesztõt, 450 ml vizet. Kenyérsütõ gépben Francia kenyér (kb. 3, 5 órás) programon süssük. Az üstbe elõször a vizet öntsük be, majd a többi hozzávalót.A dagasztás megkezdése után néhány perccel ellenõrizzük, hogy az esetleg az oldalakon maradt-e liszt. Ha igen, mûanyag kanállal toljuk a tésztához.

Én nem teszek bele csak 2,5 dkg élesztőt és olyan, mintha zsemlét ennél.

csibe
csibe32
 
 


Boldog nyulat mindenkinek!

Kép
Vendég
 


Sziasztok,
Merre jártok?

csibe
csibe32
 
 


Sziasztok!

Pénteken korábban elengedtek és annyira hirtelen itthagytam mindent, hogy elmaradt, hogy Boldog Húsvétot kívánjak mindenkinek. Azért remélem mindenkinek jól telt.

A diabetikus kenyér mitől diabetikus? Hogy nincs benne fehérliszt?

Erika! Hát én is pont erre gondoltam, hogy akkor már mit fog rajta nézni??? Mondjuk az AFP eredményemet is most nézte meg... :? Mindegy, szerdán elhozom a dokitól az eredményt és ha eltér, akkor elkezdem a diétát, hogy ha elküldenek másodszorra, akkorra jobb legyen. A Húsvét eléggé aggasztó volt szénhidrát szempontból. :oops: :oops:

Jeni! Hogy érted, hogy a munkahelyed miatt nem jelent semmit a támogatás? Nem vagy bejelentve?

nyusziful76
 
 


Sziasztok

Na végre tudok netezni!

Ákos kicsit tönkre tette a gépet, használat közben ki-be kapcsolgatta, neki nagyon tetszett, de a gépnek nemigazán. Úgyhogy most apjuk mindent felpakolt az asztalra, úgy hogy ne érje el, és mindent újra telepített.

Nyuszifül
és ha nem jó a cukor eredménye, nem is küld belgyógyászhoz vagy dietetikushoz? Hanem csak te magadtól diétázzál?
Ez furi, mert engem rögtön a belgyógászhoz küldött.

Tényleg láttátok tegnap az esti Híradóban az RTL-en, hogy Pesten a 6 PIC-ből, már csak 3-van, és hogy itt is (PIC) megvan hogy 1 évben hány babát lehet így kezelni? Vagyis ha elfogy a lóvé akkor a kórháznak át kell csoportosítania a többi pénzét hogy erre is jusson, és ezt rezzenéstelen arcal mondta el "ágika", húúúúúú én nagyon meg tudnám verni őt is és ott mindenkit, hogy hogy lehetnek ennyire sötétek, úgy látszik, hogy jobb a gyerekeknek is ha nem évvégén születnek meg, főleg nem koraszülötten, mert akkor annyi......................

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!

Ahogy a dokimat ismerem, rá fog nézni a leletre mielőtt odaadja. És akkor gondolom rögtön beutal a következőre, ha nem stimmel az eredmény. Különben is meg akarom kérdezni tőle az ellenanyagot és teljes vérképet, hogy mikor lesz. Hozzá elvileg két hét múlva kellene mennem, úgyhogy legkésőbb akkor foglalkozna vele (27. hét). Van, akinek addig le sem veszik a terheléses cukrot, úgyhogy nem aggódom. Most hétvégén megkérdeztem a sógornőmet (ő is az I-sen szült) és azt mondta, hogy nála is a doki foglalkozott a cukoreredménnyel nem a védőnő.

Mindenesetre ettől a védőnőtől nem sokra számítok az eddigiek alapján. Remélem a szoptatásnál azért aktívabban segít. :roll:

nyusziful76
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
védőnő: ha eddig ilyen "segítőkész volt" akkor szerintem később sem - szoptatás - ne várj segítséget. Nálunk legalábbis nem volt, meg sem kérdezték, hogy hogy megy a szopi. Eszik hízik és kész, esetleg hogy tud-e szopni rendesen vagy valami - semmi nem volt.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Nyuszifül!

Sajnos ráhibáztál! :cry: :cry: :cry:

Jeni99
jeni99
 
 


Sziasztok,

70 %-os támogatottságú hormonkészítmények
egyes hormonkészítmények a 25 %-os támogatási kategóriából átkerültek a 70 %-os kategóriába.

Legújabb információink szerint 2007. április 16-tól érvényesek az új árak.

Az árcsökkenéssel érintett gyógyszerek a következők:


"Az emelt indikációhoz kötött támogatási kategóriába tartozó betegségcsoportok, indikációs területek és a felírásra jogosultak köre

Emelt, indikációhoz kötött támogatással rendelheti
Eü 70 százalékos támogatási kategória

Bizonyítottan meddő nők in vitro fertilizációs kezeléséhez a meddőség kezelésére kijelölt intézmény szülész-nőgyógyász szakorvosa az alábbi gyógyszereket*:

GONAL-F 75 NE (5.5 MCG) POR ÉS OLDÓSZER OLDATOS INJEKCIÓHOZ/POR TART. INJ. ÜVEG
GONAL-F 300 NE/0.5 ML (22 MIKROGRAMM/0.5 ML) OLDATOS INJEKCIÓ ELŐRE TÖLTÖT INJEKCIÓS TOLLBAN
GONAL-F 450 NE/0.75 ML (33 MIKROGRAMM/0.75 ML) OLDATOS INJEKCIÓ ELŐRE TÖLTÖTT INJEKCIÓS TOLLBAN
GONAL-F 900 NE/1.5 ML (66 MIKROGRAMM/1.5 ML) OLDATOS INJEKCIÓ ELŐRE TÖLTÖTT INJEKCIÓS TOLLBAN
LUVERIS 75 NE POR ÉS OLDÓSZER OLDATOS INJEKCIÓHOZ
OVITRELLE 250 MIKROGRAMM/0.5 ML OLDATOS INJEKCIÓ ELŐRETÖLTÖTT FECSKENDŐBEN
MENOPUR injekció 10 porampulla+10 oldószerampulla
MENOPUR injekció 5 porampulla+5 oldószer ampulla
PUREGON 300 NE/0.36ML OLDATOS INJEKCIÓ/ÜVEG 1patron+6tű
FOSTIMON HP 75 NE POR INJEKCIÓ-HOZ 1 porampulla
FOSTIMON HP 75 NE POR INJEKCIÓ-HOZ 10 porampulla
MERIONAL 75 NE POR INJEKCIÓHOZ 10x
MERIONAL 75 NE POR INJEKCIÓHOZ 1x"
csibe32
 
 


Sziasztok!

Jeni! Sajnálom! Tudom, hogy hogy van ez, a családdomban is van ilyen. :(

Csibe! Vajon ki a "bizonyítottan meddő"? Mi van az ismeretlen eredetű meddőséggel? És ha a férfi a bizonyítottan meddő?

Arról már ne is beszéljünk, hogy július 1-től lesz fizetős, ha választott dokinál akarsz szülni. Hát persze, hogy én már júliusban fogok szülni :evil: Legalábbis előbb semmiképpen nem szeretném, hogy manó kibújjon

Erika! Szerencsére a sógórnőm még mindig szoptat, őt fogom megkérni, hogy segítsen, mert az I. klinika csecsemőseiről azt hallottam (többek között tőle is), hogy egyáltalán nem segítenek, csak megjegyzéseket tesznek. Mivel sem anyukám sem anyósom nem szoptatott, ők sem tudnak tanácsot adni. Ha elakadunk, marad a szoptatós liga (nem tudom a pontos nevüket), de interneten is fent vannak. Meg van egy csomó gyerekes barátnőm, van köztük orvos is, úgyhogy megleszek a védőnő nélkül, de egyszerűbb lett volna...

Ma megyek a vércukoreredményemért :roll:

nyusziful76
 
 


Nyuszifül,
www.lll.hu
és én is segítek nagyon szívesen!
A SOTE1en nekem se nagyon segítettek (ott szültem a lányom) de belőlem dőlt a tej, így megoldottuk a kezdeti bénázásokat is. Adnak cukrosteát naponta "malaccuclival", azt öntsd a csapba. A legtöbb dologra meg úgyis magatoknak kell rájönnötök... remélem sikeresen és sokáig szopiztok majd!
Vendég
 


Sziasztok

Nyuszifül
állítólag július 1-el is lesz valószínűleg változás abban hogy a saját dokidnál hogy szülhetsz - hát kiváncsi leszek rá!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a felajánlott segítséget, lehet, hogy fogok vele élni. Én attól tartok, hogy nem fog rendesen beindulni a tejcsi (nagymamám, anyukám sem tudott szoptatni), de azért abban bízom, hogy ma már van egy csomó segítség (leszívó, tea, tanácsadás, ilyesmi).

Képzeljétek, a vércukor eredményem annyira jó lett, hogy még a dokit is meglepte :D 4,8 az éhgyomri és 5,2 a terheléses :shock: Ilyen eredményt még nem terhesen sem tudok produkálni. Mondjuk kicsit készültem rá előtte. :oops: Otthon gyorsan meg is ünnepeltem egy kis maradék húsvéti sütivel. :oops:

Mint kiderült, teljes vérképet is csináltak, pedig nem emlékeztem, hogy ilyen papírom is lett volna. Vasat kell szednem, de ennyi. Az ellenanyagra meg azt mondta a doki, hogy mivel az AFP-vel csináltak, most már elég csak a végén.

Erika! A párommal megbeszéltük, hogy mindegy mi lesz, akkor is ennél a dokinál akarok szülni, ha minden simán fog menni, akkor lehet, hogy a másodiknál majd megelégszem a kijelölt kórházzal (de dokit ott is szeretnék). Csak hát nem mindegy, hogy júliusban még majd mennyit kell félretennünk a szülésre és ez csak akkor fog kiderülni. Sőt még akkor sem, mert ár szempontjából nagyon nem mindegy, hogy sima úton szülsz vagy császárral, esetleg valami komplikációval. Márpedig ez legkorábban a szülésnél derül ki. :? Mindegy, van olyan ismerősöm is, aki a 36. héten még nem tudta hogy hol és kinél fog szülni, mert bezárták a szülészeti osztályt a kórházban.

Bocs, hogy ennyitt írtam mostanában terhességes, babás dolgokról, most már majd visszafogom magam :oops:

nyusziful76
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
nyugodtan írjál bármiről, szerintem senkit nem zavar, engem legalábbis nem :wink: !
Orvos-kórház: max 100.000, ha csak megnem akarod és tudod beszélni a dokival hogy mikor lenne jó szülni. Tudom hogy ez furán - csúnyán hangzik, de szerintem ez a jövő, én úgy vagyok most legalábbis vele, hogy a lényeg hogy saját dokinál szüljek biztonságban egészséges babát.

Sziasztok

Erika

Tényleg tud valaki valamit Pihiről és Princessről????????????????

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok,

Nyuszifül, Erika szeretem olvasgatni a babás, terhesgondozásos írásaitokat, mert legalább így tudom majd, hogy mi fog rám várni, remélhetőleg minél hamarabb :wink: , igaz hozzászólni nem tudok, mert nem vagyok jártas e témában.

Ma megyek Konchoz, kiváncsi vagyok, hogy indulhat-e a stimu, illetve milyen protokollom lesz.

Nyulasz feléd mi zujs?

Princess, Pihi merre jártok? Princess nem most van Angliában 1 hónapig?

csibe
csibe32
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok! Olyan jól esik, hogy aggódtatok értem. Nem, még nem vagyok Angliában. Majd ha befejeztem a disszertációmat, akkor fogok kimenni vizsgázni. Remélem már csak egy-két hónap.

Még nem tudtam mindent visszaolvasni. Hogy vagytok Lányok? Remélem mindenkinél jól alakulnak a dolgok. Sajnos nálunk még tart a ’háború’, nem túl vidám az életünk. Próbálok minél több időt munkával tölteni. Ez talán egy kicsit menekülés is, nem foglalkozom a problémákkal. Próbálok beszélni a párommal, de olyan elutasító lett, azt mondja elege van ebből az egész gyerek témából, várjunk vele, amíg rendeződik a helyzetünk. De ha nem lépünk, akkor nem fog rendeződni, mert ez a kiváltó oka mindennek. Legalábbis szerintem.
Ha szóba hozom a babát, rögtön eltereli a témát, hogy hagyjam békén, mert csak a kudarcára emlékezteti. Azt mondja önző vagyok, és engem már csak a baba érdekel.
Nagyon szeretném, ha elmondanátok a véleményeteket, Ti mit csinálnátok?

Princess
princess
 
 


Princess! De jó hallani felőled! Írtam egy tök hosszút és elszállt. Remélem lesz türelmem leírni mégegyszer..... :evil:
nyusziful76
 
 


Elég nehéz így kívülről és ismeretlenül véleményt mondani, de azért én leírom a magamét.

Szóval én úgy látom, hogy sajnos a párod nagyon rosszul reagáll a helyzetre, de hát ő is csak emberből van. Egy ilyen sokk, sokmindent kihozhat emberekből, amit hagyni kell, hogy egy kicsit letisztuljon. Talán tényleg jobb, ha most a disszertációdra és a vizsgára koncentrálsz és ha túl vagy rajta, akkor gondolod végig mégegyszer a saját érzéseidet is.

Én ha ilyen helyzetben lennék, akkor először arról próbálnék beszélni a párommal, hogy ő hogy érez a saját problémájával kapcsolatban, milyen gondolatai vannak. Annak idején és sokszor elmondtam a páromnak, hogy ez a probléma semmit nem változtat az én érzelmeimen iránta és számomra ez a dolog semmit nem von le az ő emberi értékeiből. Így vagy úgy, de vele szeretném tovább élni az életemet. Ezt mondjuk tényleg így is éreztem, jóformán ez volt az egyedüli dolog, amit tisztán láttam akkor.

Lehet, hogy a párodnak csak idő kell, hozzá, hogy megeméssze a "kudarcát", és helyre tegye magában a dolgokat. De gondolom így vizsgákkal fűszerezve benned is mindenféle érzés kavarog. Viszont szerintem egyikőtöknek sem jó ilyen lelki állapotban erőltetni a dolgokat egyik irányban sem. Az az egy-két hónap SEMMIT nem számít! Utána te is jobban végig tudod gondolni, hogy a párodért hajlandó lennél-e lemondani a gyerekről/terhességről. Szerintem ha elül a vihar, letisztulnak az érzéseitek, akkor lehet beszélni arról, hogy ki, hogyan is képzeli el a jövőt. Ha sikerül olyan megoldást találni, ami mindkettőtöknek jó, akkor egyértelmű, hogy azt kell tennetek, ha viszont nem, akkor szerintem jobb egymást elengedni. :( Kényszerből ezt az utat nem lehet végigjárni, csak ha mindketten akarjátok (akár lombik, akár donor, akár örökbefogadás, akár gyerek nélküli élet).
folyt köv. remélem ez átmegy....

nyusziful76
 
 


Princess tanácsot adni nem tudok, csak azt tudom leirni, hogy ez a téma nálunk milyen hatással volt.
Amikor kiderült az egész, akkor első reakciója az volt, hogy váljunk el, erre én azt mondtam, hogy felejtse el a válást, olyan könnyen nem tud tölem szabadulni :wink: . Ő véresen komolyan gondolta, én pedig viccesre vettem kifelé legalább is ( belül meg úgy összeugrott a gyomrorm, hogycsak na, szerintem utánna 1-2 napig fájt is) Végülis megbeszéltük, hogy ez van ez tény, ezt meg kell tudnunk oldani és kész, ha meg nem sikerül megoldani akkor nem mi leszünk a világon az egyedüliek, akiknek nincs gyerekük.
Elkeztem keresni egy meddőségi központot, mert ahol kezdtük, szerintem nem vettek minket komolyan, így kerültünk a BMC-be, Konchoz, ami idáig úgy tünik, hogy nagyon jó választás volt.
Kivizsgálásos időszakban volt egy pár dolog, ami rosszul esett pl. nem jutott eszébe magától, hogy el kéne kisérni, vagy csak felajánlani, hogy elkisér, ez miatt magamba rágodtam, de neki nem mondtam. Azt tudni kell, hogy az őt érintő vizsgálatokat zokszó nélkül végigcsinálta, igaz néha problémázott azon, hogy nem fér bele a napi rendjében ( férjecském vezető beosztású, vannak olyan tárgyalások, amiket több hónappal ezelött megbeszéltek, és pont bizonyos vizsgálati időpontokra esett), erre azt mondtam, hogy sajnálom, de most nekünk kell alkalmazkodni hozzájuk. És elkezdte átszervezni, az időpontjait, ezen a kollégák annyira meglepődtek, mert ő kb.5 éve nem volt beteg, hogy már igen komoly bajt véltek felfedezni nála, biztos nagy betegsége van, drágám ugye nem reklámozta, hogy milyen irányban vizsgáltatja magát. Egy hete volt nála a biopsia, tegnap volt varratszedésen. Képzeljétek, éjszaka nem tudtunk aludni, elkeztünk beszélgni, és kiderült, hogy most magába azon rág, hogy mi van, ha kettő lombikból nem jönn össze akkor mit csinálunk. Akkor megint egy biopsia vagy donor? Én erre azt válaszoltam, hogy ezen ráérünk majd akkor gondolkodni. Azt nem mondtam el neki, hogy nem mozgó spermákkal nincs nagy esélyünk, ezt azért sem mondtam el mert, szeretnék erről ma beszélni a dokival, hogy mi a véleménye a mi esetünkről, milyen esélyeink vannak.
Párommal nem napi téma a gyerek, sőt nem beszélünk róla feleslegesen, ne úgy gondold, hogy tabútéma, hanem tesszük a dolgunkat és közben mindent megteszünk, hogy sikerüljön( egészségileg, orvosilag). Pl. csütörtökön dokihoz kell menni, ezt tudjuk, és a megbeszélt időpontban megyünk dokihoz.
A történet vége az, hogy eddig is nagyon szerettük egymást, de most még annál is jobban. Nem szabad szerintem, hogy napi téma legyen a gyerkprojekt. Valamilyen szinten ennek az ügynek az irányitását saját kézbe kell venni ( mármint a női félnek), meg kell találni a megfelelő dokit, központot, ahol folyamatos az emberrel a történés, és halad magától a verkli.
Kicsit nagyon hosszúra sikerültem, bocsika.
csibe32
 
 


Azt azért én megmondanám a páromnak (indulatok nélkül), hogy nem tartom fair-nek, hogy hibáztat azért, mert gyereket szeretnék. Ez teljesen természetes és genetikailag/hormonálisan kódolt egy nőnél. Az sokkal furcsább lenne, ha nem így volna....

Ja és az előzmények alapján próbáljátok meg ketten intézni, anyósék kihagyásával. :?

Kitartás kívánok nektek és azt, hogy úgy rendeződjenek a dolgok, ahogy mindkettőtöknek a legjobb!

Bocs, hogy így belemásztam, nem tettem volna, ha nem kéred. Csak egy vélemény volt....

nyusziful

nyusziful76
 
 


Csibe!

A legjobb úton haladtok! :D Ha igazán mindketten akarjátok, akkor így vagy úgy de lesz babátok! És akkor az odáig vezető út már nagyon mindegy lesz! :lol:

Mikor nálunk volt a biopszia, akkor magamban én is rágódtam, rajta, hogy mit is szeretnék jobban, hogy találjanak valamit, vagy, hogy ne, mert én is azt hallottam, hogy előalakokkal sajnos nagyon kevés az esély a sikerre, hormonokkal viszont a lombik miatt teletömnek. Ráadásul, ha fiú a baba, akkor tutira örökli a dolgot (Papp prof szerint). A párom viszont nagyon reménykedett, hogy talán így sikerül, ezért mindenképpen belementem volna, ha találnak valamit. A páromnak ezt nem mondtam, gondoltam a doki majd úgyis mondja, ha nem látja értelmét a további lombikoknak. Mi igyekeztünk mindig csak a következő lépésre koncentrálni és annak a lehetséges kimenetelét (pl. biopsziánál mi van, ha találnak és mi van ha nem) végiggondolni.

Az első inszemnél is kérdeztem a dokit, hogy ha nem sikerül, akkor a gyógyszerrel hogyan tovább? Erre ő azt mondta, hogy ne rohanjunk ennyire előre, arra is gondoljak, hogy sikerülhet is. És lám! :D

nyusziful76
 
 


Szerintem mi is lépésről lépésre haladunk
Én is sokat rágodtam, hogy mit szeretnék jobban, hogy találjanak-e vagy, hogy ne találjanak spermát. Aggaszt, hogy nem mozognak a spermák :oops:
csibe32
 
 


Lassan készülödök, megyek dokibácsihoz.

sziasztok
csibe32
 
 


Csibe!

Hát ezt sajnos vagy szerencsére nem mi döntjük el, hogy melyik úton kell végigmennünk. A sorsunk és az orvosok majd kitatlálják. Ezen szerintem ne rágódj. Gondolj arra, hogy ha sikerül a lombik, akkor micsoda csodababátok lesz! És a párodtól lesz! Ha lett volna rá lehetőségünk, akkor mi is megpróbáltuk volna, bármilyen kicsi az esély. Ha pedig nem sikerülne úgy, akkor legalább megpróbáltátok és nem marad bennetek ott a "mi lett volna ha" és könnyebb lesz elfogadni más lehetőséget.

Nekem borzasztó volt elfogadni, hogy nem én döntök a sorsom felől, vagy legalábbis nagyon korlátozottak a döntési lehetőségeim, mert szeretem kézben tartani a saját dolgaimat és egész eddigi életem során nem volt olyan komoly dolog, amit ne tudtam volna úgy alakítani, ahogyan én szeretném. Hát ez is egy tanulság volt...

bocs, mostmár eldugulok mára. látszik, hogy milyen sokat dolgozom mostanában.... :oops:

nyusziful76
 
 


Sziasztok,
Antaginista protocolom lesz.
Mától Orgametrilt szedek 30-ig. Május 7-én kezdem szurni a Luverist, Puregont. Máj 11-én vérvétel és attól a naptól ezek mellé kapok Orgarutránt 7 napig. Most csak azokat a gyógyszereket irták fel nekem amiknek nem változik az ára. Jövő héten mennem kell a többi receptért is a BMC-be. Kaptam Puregonhoz pent. Tűt külön fogják felirni? Hű de bonyinak tünik most első hallásra. Akkor 11-ig nem is kell majd ellenörzésre mennem? Tele vagyok kérdéssel :oops:

csibe
csibe32
 
 


Sziasztok

Princess
nagyon sajnálom hogy a párod így áll a baba dologhoz.
Végülis azért az is számít hogy mennyi idősek vagytok, mert ügye a végtelenségig várni lehetetlen dolog, főleg ha az ember még azt sem tudja hogy tudnak-e rajta segíteni vagy nem (gyógyszerekkel), vagy más megoldás után kell nézni.
Nekem úgy látszik ezen a téren a párommal nagy nagy szerencsém van, mert ő csak mikor a KRIO-ból kijöttünk akkor tett egy olyan megjegyzést hogy cseréljem le, én meg mondtam neki, hogy még velem is lehetnek problémák, és amúgyis ott van még a műtét. De szerencsére a műtét után is azt mondta hogy gyerek nélkül nem élet az élet. És én mondtam hogy ha lehet akkor előszőr lombik+donor, és ha így sem akkor jöhet az örökbefogadás, mert azért szerintem nem mindegy hogy mi ketten csináljuk végig az egészet, vagy a végén kapunk egyszercsak egy babát. És szerencsénkre mégha csak így is de sikerült. Igaz apjuk ma már azt mondja hogy azért nem teljesen így képzelte az életet, vagyishogy a gyerek ennyire ural mindent, vagyishogy mosmár nem akkor teszünk meg bizonyos dolgokat mikor mi szeretnénk, ill. hogy a lakás úgy néz ki ahogy. De hát ez van, pár év, és azért jobb lesz a helyzet, mert most sajna Ákostól jóformán semmit sem lehet csinálni, mert ha mégis akkor alszik, vagy olyan rendetlenséget és koszt csinál hogy csak na, és mindent lehet előllről kezdeni, na de szerencsére ez az időszak sem tart örökké, és lehet hogy 10-15-20 év múlva vissza sírjuk ezt is, hogy ekkor legalább tudtuk hogy hol van és mit csinál!
na nem is untatok tovább senkit a hülyeségeimmel! Ti biztos ügyesebbek lesztek a gyereknevelésben mint én-mi, mert néha anyukám azt mondja hogy sok mindent megengedünk neki, de hát nem lehet vele örökké veszekedni stb., és végülis akkor semmit sem csinálhatna.

Nyuszifül
én is ilyen cukor értékeket szeretnék! De számomra ez csak hiú ábránd sajnos!

Csibe
én a Puregonon kívűl még nem is hallottam a többi gyógyszerről, igaz ezt sem használtam,
Én csak Suprefactot és Gonal-f-et használtam, plusz amik még kellettek hüvely kúp hogy ne legyen semmilyen fertőzésem a leszíváskor stb.
de ez rengeteg gyogyi, elég volt leírnod. És ezeket mind szúrni kell? Vagy másfélék is?

Sziasztok

Erika

Nyulasz - hogy vagy - cigizel még?????????????

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok,
Erika
Orgametrilen kivül mindent szúrni kell. :( Én is kaptam hüvelykúpokat.
csibe
csibe32
 
 


Sziasztok!

Remélem nem haragszotok rám,hogy csak ilyen ritkán jövök,sokszor csak olvaslak benneteket,aztán mire írnék,már nem is tudom mit akartam,akkor újra elolvasok mindent,majd inkább kikapcsolom a gépet.Totál nem tudok koncentrálni,mondjuk egy hete megint beteg vagyok,de most dolgozom,így még inkább elfáradok.
Princess,annyira szeretnék segíteni,de nem tudom mi lenne a hasznos tanács.Mire gondolt a párod,mikor azt mondta,várjatok míg elrendeződik a helyzetetek?A vizsgáidra gondolt?Olyan nehéz okosat mondani,mi mostanság nem beszélünk a gyerektémáról túl sokszor,a párom nagyon aggódik,hogy mi lesz,ha megint nem lesz semmi nála.Ilyenkor próbálom megnyugtatni,de ennyi.
Van valamilyen időpontotok mostanság valahová?
Lehet,hogy az lenne a jó,ha megbeszélnétek,megcsinálod a vizsgáid,és utána beszéltek a továbbiakról.Akkor ő is tudná,hogy van ideje átgondolni,a dolgokat,és talán így is tenne.Mond el,hogy te nagyon szereted őt,és ezért szeretnél tőle babát,nem azért,mert csak ez az egy számít neked,hogy anya legyél.Mond el neki,hogy te őt szeretnéd megajándékozni egy kis csodával,és őt szeretnéd ezzel boldoggá tenni.Sajnos ilyen nehéz utat szánt nekünk Isten,de akkor ezen kell végigmennünk.Az semmiképp sem jó szerintem,ha csak úgy kerülgetitek a témát,inkább beszéljétek meg,hogy most a vizsgáid végéig akkor ne beszéljetek róla,és akkor a hallgatásod miatt nem azon töri a fejét,hogy biztos te ezen agyalsz,csak már nem akarsz vele beszélni róla.
Lehet,hogy kocsit zavarosnak tűnik amit írtam.
Remélem sikerül átlendülni ezen a mélyponton.

Csibe!
Nagyon szorítok,nagyon jó,hogy már itt tartotok.
A Puregonhoz pent? :shock: A Puregon nem a penben van?Bele kell tölteni?
Mert a Gonal-nal úgy volt,hogy a pen-ben volt az anyag mind,és mindig be kellett állítani,hogy mennyit adagoljon belőle,és a dobozban volt egy rakat tű,és azt csak a végéra fel kellet tekerni,aztán eldobni.
Párod hogy érzi magát?Fáj neki a műtét helye?
Te mered magad szúrni?
Azt mondták,hogy biopsziával is lehet mozgót találni?Bocs,de nem tudom.Nem lehet,hogy így csak mozdulatlan van mindenképp?
Ne félj,a biológusok nagyon ügyesek,ők látják,ha baj van a spermiumokkal,és ha ők azt mondják,hogy jó,akkor az is lesz!

Erika!
Igen,szégyenlem,de dohányzom. :oops: :oops: :oops:
De igérem abbahagyom.

Kismamák!
Erika,Áfonya Nyuszifül!
Pocaklakók jól vannak?

Jeni!
Akkor te fizeted a TB-d?
Attól még neked is olcsóbb lesz a gyogyi!

Pihi!
Merre vagy?
Vendég
 


Köszönjük Nyulasz,
jól vagyunk, remélem a többiek is!
Én is rendszeresen olvasok, de segíteni nem tudok sajnos, csak nagyon nagyon sajnálom hogy ennyire nehéz nektek :( Princessnek sem tudok segíteni, mert ugye nálunk én voltam a hibás fél... de nekem jól esett panaszkodni a férjemnek, mi mindennap beszéltünk a lombikról amit annyira vártunk, számolgattunk, tervezgettünk, de egy nő és egy férfi problémafeldolgozása alapjaiban eltér(het). Meg ugye nemektől függetlenül is mások vagyunk. Másnak én sem beszéltem erről a problémáról, de a férjemmel nagyon sokat. Nekem az segített.
Nyulasz gyógyulgass!!! És pihenj ha tudsz.
Vendég
 


Áfonya!

Örülök,hogy jól vagytok!
Az első lombik elött mi is sokat beszélgettünk a párommal ezekről,mivel folyamatosan mentünk vizsgálatokra,nem is tudtunk volna másképp tenni,de most,hogy parkolópályán vagyunk,most nem sokat beszélünk róla.
Szerintem egy nő könnyebben feldolgozza,ha nála van gond,és az orvoslása is kézzelfoghatóbb,mint a férfiaknál.És legtöbbször egy nő lelkisebb is,több szüksége van arra,hogy beszéljen a dolgokról.Ez láttszik abból is,hogy itt fórumozunk,a férfiak meg inkább hallgatnak az egészről.Persze ez egyénfüggő is.
Nekem is segít,ha beszélünk róla,de ez a várakozás,rosszabb,mint amikor már benne pörögsz a dolgokban,és alakulnak erre vagy arra.
Már lassan kezdek elérni oda,hogy előre nézzek,gondoltam,hogy nem lesz egyszerű,de ennél azért jobbra számítottam.Talán ez a hosszú várakozás nehezíti meg ennyire.Meg az állandó agyalás,a munkahely miatt.Mindennap más dolog tűnik jónak.Hol az irodába mennék,hol maradnék ebben a pozícióban,hol másik munkahelyet keresek...
Na jó,örüljünk annak ami van,szép idő,jön a nyár...aztán majd lesz valami.
Vendég
 


Sziasztok!

Én nem fizetek egy kanyi vasat sem, de januártól kénytelen lennék, és ezért sajnos váltásra kényszerülök. :cry: :cry: :cry:
A vasúton fogok dolgozni, nemsokára kezdődik a tanfolyam, ami majdnem fél évig tart majd. Egy idegen városban fogok élni, a családomtól távol, és csak hétvégente járok haza. :cry: :cry: :cry:

Annyira elegem van már mindenből, hol ezért nem lehet babám, hol azért. Ez az álandó halogatás már az agyamra megy, én már nem igazán tudok pozitívan gondolkodni. Jobban belegondolva ebből a sok adósságból akkor sem tudnánk kilábalni, ha normális munkával rendelkeznénk mind a ketten. :cry: :cry: :cry:


Princess!

Sajnos nem tudok tanácsot adni, mert én is nyakig benne vagyok a gondba.


Nyulasz!

Gyógyulj meg!
Megértelek, a várakozásnál nincs rosszabb!


Sziasztok

Jeni99
jeni99
 
 


Sziasztok

Örülök hogy úgy ahogy de mindenki jól van.

Hát nekem éjjel 2x volt barnás maszatkám. Eddig Harcimókus és mások is azt írták hogy ne ijedjek meg. Szerdán úgyis megyek dokihoz, majd megmondom neki, de azt írták, hogy ha még lenne, ill. ha élénk piros lenne akkor viszont irány a doki.

Jenni
:cry: akkor most a párodtól is külön leszel hétköznaponta? És milyen távol? Milyen csúnya ez az élet!
Remélem azért anyagilag legalább egy kicsit jobb lesz mint most.
És mit fogsz tanulni - csinálni?

Nyulasz
akkor kitartást a leszokáshoz!

Sziasztok

Erika

Nemtudjátok hogy mi lehet Pihivel?

Princess és veled mi van? Hogy álltok?

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!

Igen, távol leszünk egymástól, de ebben az lesz a rossz, hogy ilyen még soha sem volt. Nem aludtunk még külön, csak akkor amikor kórházban voltunk.
Nem tudom még pontosan, de vagy Pécsen, vagy Szombathelyen fogok tanulni, az-az több 100 km-re a páromtól. Ha minden igaz, akkor a vasúton leszek jegykezelő, de abszolút nincs hozzá semmi kedvem. :(
Nézd Erika, anyagilag nem panaszkodnék, csak az a baj, hogy nagy kölcsönünk van, ami 8 év múlva jár le, és ebbe már nem fér bele a lombik!

Jeni99
jeni99
 
 


Era,
én is barnáztam!!! Egyszer a 7. héten, meg egyszer később is (arra nem emlékszem pontosan mikor volt). Tényleg ne ijedj meg, egy kevés barna tök normális.
Vendég
 


Sziasztok

Jenni
és csak a talnulás ideje alatt lesztek ennyire ilyen sokat távol? Vagy majd a munka ideje alatt is.
Sajna nekünk is van kölcsönünk a házon, 10 évre vettük fel, idén nyáron lesz 5 éve :cry: , de úgy látszik hogy nekünk gyerek ügyileg hogy elsőre sikerültek szerencsénk volt!
Azt megkérdezhetem hogy ti hány évesek vagytok?

Áfonya
köszi a nyugtatást!
hát már annyian mondták-írták hogy ne ijedjek meg, hogy ha több nem lesz akkor tényleg nem fogok megijedni! Csak azért fura mert Ákosnál nem volt, pedig akkor 3x3 utrogestant használtam, most meg csak 3x2-öt, és volt aki azt írta hogy ettől is lehet, de hát végülis nekem be volt igérve az UH-on látottak alapján, és ahhoz képest ez még tényleg semmi. De végülis szerdán délután megyek dokihoz, és remélem, hogy minden a legnagyobb rendben lesz!
Legalábbis én mindig azt mondom magamnak hogy a mi pici babánk tök egészséges és nagyon szépen fejlődik, csak valahogy nem vagyok saját magamnak elég meggyőző, vagy nem is tudom. De azért bízom benne hogy olyan szép helyes okos baba mint Ákos, legalábbis ezt szoktam mondogatni neki.

Ja és azt is szoktam mondogatni neki (ne nevessetek ki) hogy ha lehet akkor ha fiú akkor a lányokat szeresse majd, ha pedig lány akkor a fiúkat szeresse majd ha lehetséges!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!

Ez az utolsó mondatod jó!!!Nem nevettem,igazad van.A mai világban...
Biztos minden okés lesz,ha mindenki ezt mondja,biztos az a valami távozik most,amit még láttak a baba mellett.Drukkolok nektek,hogy hamar megnyugodjatok,és ne legyen semmilyen gond! :wink:


Jeni!
Nagyon sajnálom,hogy még egy újabb nehézséggel kell szembenéznetek,tényleg igazságtalan az élet,hogy nem elég a babaprojektel küzdenünk,még több akadályt állít elétek.Remélem találtok valami jobb megoldást,mert a távkapcsolat az nem a legjobb dolog.És akkor máshol is kéne laknod?Mert gondolom ez azt jelentené.Vagy csak a tanulás idejére?
Vendég
 


Sziasztok!

Úgy látom nem túl vidám a hangulat mostanában. De sajnos ez is hozzátartozik a problémánkhoz.

Erika! Mi a helyzet? Nyugalom, nem lesz semmi gond! A barnázás tényleg lehet tök normális, különösen úgy, hogy mondták is neked, hogy előfordulhat. Ráadásul a doki nekem azt mondta annak idején, hogy a 8. hét után 1% alá csökken a vetélés kockázata!!! Tehát az igazán kritikus időszakon túl vagytok. Normális, hogy aggódsz (én minden UH-ra úgy mentem az elején, hogy vajon ott van-e még egyáltalán a babó :? ), de próbáld a jó gondolatokat erősíteni magadban.

Jeni! Csak a tanulás ideje alatt fogtok külön lakni, vagy a munka miatt is?

Nyulasz! Köszi jól vagyunk! Manócska kezd egyértelműen reagálni a külvilágra. Zenére pl. egyértelműen mozogni kezd :D A gépzajokra, vagy ha én megijedek akkor ő is. Azt is jelzi, hogy nem tetszik neki, ahogy éppen ülök/fekszek, úgyhogy kezdi erősen korlátozni a mozgásteremet. :P

Áfonya! Érzed már mocorogni a babát?

nyusziful76
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?