Új privát üzeneted érkezett!

Jaj, Norka!!!!!!!!!!!
Ne erts felre! Egyaltalan nem zavar a "kioktatasod". En most pont ugy allok, ahogy irtad - tudom, hogy jot akarsz, de mindig van egy DE, amit mondok. Es irtam, hogy nem szemrehanyas, inkabb amolyan eszrevetel, es inkabb amolyan tudakozodas feloled. Egyaltalan nem bantani akartalak ezzel - ezt irtam is. Ma reggel az uzenet elkuldese utan olvastam toled egy masik uzenetete egy masik topicban, ahol sokkal felszabadultabbnak tuntel, mint itt nalunk. Ismerosebb a tarsasag, azert? Kép Ne haragudj ram, es surun nezz be hozzank, megha nem akarsz fuggo lenni, akkor is!!!!!!!! Kellenek akkor is a tanacsok, ha neha ugy tunik nem fogadjuk meg. Engem sajnos nagyon behatarol az anyagi dolog. Nem is tudod, mennyire. Szamolom, mennyi inszemet tudok meg majd kifizetni. Es nem adok addig senkinek egy fillert se, amig nem kapok en is cserebe valamit. Aprosag, csak adjak Kép
Ne menj el!!!

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszi, egymásba futottunk... Kép

Persze hogy felszabadultabb vagyok, hiszen régóta írok oda. Ennyi. Kép Nem vagyok ám egy merev típus.

Az anyagi dolog részén először meghökkentem. Aztán valami olyasmit olvastam ki belőle, hogy úgy gondolkozol, hogy a Kaáli fizetős, és az nem megy. (Jól gondolom, ugye?) Pedig-pedig: ha összeadod, hogy itt a Szabolcsban mennyit költesz szurikra, amott meg csak a Closty+repesztő+inszem árát fizeted, akkor szerintem majdnem balanszban vagy... tulajdonképpen csak annyit akarnék kinyögni, hogy nagyon nem értem, hogy miért ad M. (és V.is) annyi hormont olyan nőknek, akiknek nincs pl. PCO-juk! (Egyébként se kellene, mert sok helyen már metformint adnak a PCO-s nőknek, ami a cukor-inzulinnavalyájukat teszi rendbe, és attól pé-jük is könnyebben van, de ezt se alkalmazzák ezen a helyen). Tudod, én azt gondolom már utólag, hogy a sok hormon nem feltétlenül hasznos a női szervezetnek, dehát a futószalag technika miatt ezen nem lelkiznek sokat. Én csak erre akartam ám kilyukadni. Kép

Norka
s_norka
 
 


Babszi,

miközben most szedtem be a száraz ruhát, még eszembe jutott valami.
Te túlvagy már azon a sémán, hogy: Closty+ amikor már 19-20 mm-es a tüsző akkor repesztő szuri+ utána és utána napokon terminált együttlét+ végül progeszterontámogatás 2 hétig majd teszt? Ez a legolcsóbb házilagos módszer, és mégis sokaknak bejön gondos orvosi kontroll mellett, ha mindent kivizsgáltak és minden OK (átjárhatóság, sperma stb.). Az inszem nem tud ennél sokkal többet!
s_norka
 
 

 
 

a closty recept nelkul is kaphato, vagy csak recepttel??? En meg azt nem szedtem. Eloszor idozitett egyuttlet volt csak tuszorepesztovel. Eslo inszemnel kaptam ket erlelo szurit, tuszorepesztot, ennyi. Erre is csak egy 18.2-es tuszo volt. Masodik inszemnel (most) nem kaptam gyogyszert, mert nagyon szepen nekiindult ket tuszom - abbol gyogyszer nelkul lett legalabb 19.5-es, majd repeszto, es inszem. Termeszetesen utro-t es duphastont kaptam utana, mint az elejen te is. Ezen kivul Elevitet szedek, de azt most mar 2 honapja, es amikor megjon, akkor sem hagyom abba a szedeset. Az atjarhatosagin azt mondtak, hogy gyonyoruen atjarhato vagyok mind a ket oldalon, es a parom eddig mindig kivalo anyagot adott le. Ez a closty erdekelne, mert nekem csak 1 tuszom erik meg az egyuttletre, es azon gondolkodtam, hogy akkor nagyobb esely lenne, ha tobb is beerne. Vagy ez is egy eroszak?

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Az anyagiak ugy erintenek, hogy ezt a honapot annyibol megusztam, hogy nem adtak hormonos szurit, csak a repesztot. Es az inszem igy "ingyen" volt. Halapenzt ugy gondolom, nem adok olyan dologert, amit nem tudtak veghezvinni, megha nem az o hibajuk, akkor sem. En ugy gondolom, hogy akkor adok halapenzt, ha lesz miert halalkodni - akkor fizetnem meg a Kaalis inszem arat mondjuk. Azt hiszem, ha "magatol" is erik a tuszo, akkor en nem esek a PCO kategoriaba - ugye??
Szoval nekem gaz az anyagi resze, de meg elgondolkodom ezen. Az iranyitottan is gondolkodtam, de a clostyt meg nem ismerem.
Az inszem nem arra van, hogy tulajdonkeppen sporoljanak az uttal a spermaknak? Vagy ez csak le van egyszerusitve?
Azt hiszem tulsagosan akarom. Soha nem gondoltam volna, hogy ezzel gondom lesz. Mindig attol feltem, jaj, nehogy teherbe essek. Es most tessek...

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszikám!

Picit csodálkozom, mert a Closty az egy mondhatni népgyógyászati peteérés-csináló tabletta, nem meddőségi nőgyógyászok is bátran használják. Kép De ez nem hormon, mint az injekció, hanem az agyalapi mirigyre hat, és ugye tudjuk, hogy az agy vezérli a hormonális folyamatokat. Viszonylag "felhasználóbarát", hiszen annyi, hogy 5 napig kell szedni ciklus elején (1 vagy 2 szemet), aztán dolgozzanak a petefészkek. A hátránya, hogy 3 cikluson keresztül javasolt csak adni, utána pihenő kell mindenképp (bár az a tapasztalat, hogy a nem PCO-sok még Closty szedés után is 1-2 hónapig szépen időre ovulálnak, tehát "utóhatása" van); illetve hajlamos a nyálkahártyát vékonyítani (ezért javasolt a progeszteron támogatás is), nem utolsósorban (bár ez inkább a PCO-sokra jellemző) ha nem repesztik meg időben, könnyen cisztává fajulhat. A protokoll szerint a doki felírja (csak receptre van), beszeded a 2. vagy 3. naptól, aztán elég a 11-12.nap UH-ra menni és időben repeszteni. Pár száz Ft egy hónapra... és igen, a jól stimulálható nőknél rendszerint több petét érlel (2-3). De ez nem olyan erőszak, mintha közvetlenül hormonokat kapsz... sőt, ha szépen ovulálsz mindig, elég csak máshavonta szedni a gyógyit, hiszen szerintem most is a hormonozás utóhatásaként lett két tüsződ.
Ezt fel tudja vállalni egy akármelyik, nem meddőségiben dolgozó, lelkiismeretes nődoki, a lényeg, hogy legyen UH a rendelőjében!

Én azért pártolom inkább ezt, mert "nem akkora a tét", mintha meddőségibe jársz inszemezni, nincs visszaszámlálás, mennyi van hátra a hatból, olcsóbb, kisebb a pszichés teher. Arról nem is beszélve, hogy sokkal jobb teherbe esni ágyban, mint azon a navalyás széken. Kép A Szabolcsban végülis a lényeg megtörtént: ki vagytok vizsgálva. Tulajdonképpen eddigi ismeretek alapján nincs akadálya a spontán babaáldásnak!
Gondold meg, mert Dodo is teljesen ezt az utat járta be, és neki végülis így sikerült, miután otthagyta a meddőségit! Kép

Az inszemnek annyi picuri előnye van csak, hogy valóban tisztított spermát raknak a méhszájadhoz, így rövidebb a katonák útja. De kb. ennyi. Miután a párod eredményei tökéletesek, ennek nem sok jelentősége van véleményem szerint!

Ha úgy érzed, hogy túlságosan rákattantál a témára, akkor meg pláne ajánlom ezt a lightosabb útvonalat... Kép Hidd el nem beszélek hülyeséget, aztán vagy megfogadod, vagy nem, én mindenesetre kívánom, hogy mielőbb 2 csíkos teszt boldog tulaja legyél, és ne kelljen feleslegesen kacskaringós utat bejárnod! Kép

Norka
s_norka
 
 


GyJudit Kép én a helyedben azonnal táppénzre mennék. És nagyon gratulálok a két petezsákhoz. Szép pocakosodást kívánok nektek!

Norka Kép nagyon örülök annak amit írtál, én is ki vagyok bukva ezen, a 22. héten volt 5 kg rajtam, nem is mérem magam különösebben, csak a terhesgondozáson. Pedig én is odafigyelek mindenre, de istenem, nem fogom megtagadni magamtól néha a sütit, csokit vagy édességet, amikor még mindig alig eszem, de legalább nem vaggyok válogatós?! Ráérek fogyókúrázni majd a szülés után. A 30. héten 9 kiló pedig szerintem nagyon szép, 12-14 kg a minimum hízás a könyvek szerint, abba meg bőven benne leszel Kép

Kisegér Kép most már látlak Kép

Verona Kép már betöltötted a 12. hetet? Gratulálok! Mi a 16. héten voltunk 4D-s UH-on a babával. Mivel nagyon aggódósak voltunk, mindig úgy csináltam az UH vizsgálatokat, hogy felváltva max 2 hetente lássuk a babát. Mivel az első 4 hetes időszak pont a 14-18. hét közé esett, ezért a 16. héten (még nem betöltött) elmentünk 4D-s UH-ra, hogy ne aggódjak már annyit Kép. És akkor nekünk már látták a kiskukiját. Legközelebb a hivatalos UH-okon csak a 22. héten látszott rendesen. Én biztosan elmennék a helyedben, mert egy előgenetikai szűrést is adnak, engem nagyon megnyugtatott. Hát, most aztán választhatsz KépKépKépKépKépKépKépKépKép Azóta már nem járok stikába UH-ra, csak ami muszáj. Ez volt nekünk a 18, 21, 22 és a következő a 26 lesz. Szép pocakosodást neked! Most már duplázza magát a baba (kb a 16. hétre már 12-13 cm az ülőmagassága) nagyon hamar, készülj fel. Kép

Drukkok minden topiklakónak Kép

Puszi
Noémi és Dani baba
23+6
Vendég
 


Noémi köszönjük szépen. Kép Tudnál valami tanácsot adni hányinger, hányás ügyben? Ez a negyedik nap és hajnali 3-tól este 11-ig hányingerrel, időnként hányással küzdök. Lassan már semmi erőm nincs. Fogytam 1,5 kg-t ez idő alatt. Mit lehet tenni ilyenkor?
Judit
gyjudit
 
 


Norka!
Tenyleg nem ismertem a clostyt, de ra fogok kerdezni a dokinal, illetve ha lehet, javasolni fogom a szurik helyett. Nekem tenyleg eleg lenne az, hisz ernek a tuszok, csak 1 eri el a "felnott-kort". Az elozo nogyogyaszom viszont nem nyerte el abszolut a tetszesemet - olyan rideg volt, hogy csuda, es igen hamar beutalt a Szabolcs utcaba. Csinaltatott vervizsgalatot annak idejen, es mindenaron dietaztatni akart (ram ferne, de!) semmi bajom a cukrommal. Ezt az a lelet is bizonyitotta, amivel o mindenaron diabeteszhez akart kuldeni, ahaziorvos is megnezte, ellenorizte, es a Szabolcsban is csinaltak terheleses cukorvizsgalatot, ami boven benne van a jo tartomanyban. Ezen kivul azt mondta, hogy a p3-as leletemet tulreagalom, ahelyett, hogy elmagyarazta volna, hogy mi az a p3. Mindegy. Otthagytam. Nala M. is sokkal jobb, mert megtalaltuk a hangot...stb. Tudom, mi a bajotok vele, es figyelemmel is kiserem ezt a dolgot, nem felejtem.
Szoval ez van. Nagyon koszonom a tanacsokat, mindig meg fogom hallgatni. Kép Ezt a clostyt megkerdezem, nagyon erdekel.
Babszi

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok!

babszi én a Kaáliba járok és ahogy Norka írta vele pont úgy zajlik minden!
nekem 1 tüszőm volt régen...miután a kaáliba megcsináltak minden vizsgáklatot akkor írták fel a clo-it. a 3 napon kell lekzdeni szedni 5 napon keresztül napi 1-et. A 9-10-11 valaelyik napjn el kell menni uh-ra ott megnézik hogy hány tüszőt látnaknekem kb 3 szoktak találni mert a cl ra beindul a szervezetem, mekkorákat és kiszámolják, hogy ebből kb hány lesz jó. mehnézik, hogy a mny-hány mm-es. és felírnak egy repesztő szurit amit a megadott időben be kell adatnom.

Azért írtam még kedden neked, hogy én már szinte tudom mikor lesz a köv inszem, mert ezek alapján nagyon jól kiszámolható.
Norkának abben is igaza van hogy ez lesz a 3. hónapap és után 1-2 hónap szüntete kell-fogok tartani, ha nem sikerülne, de sikerülni fogKép
pbj12
 
 


Sziasztok
Tudnátok segiteni:3.napi: FSH 6.6 U,L LH 8.8 U,L
Prolactin 507 mU,L
A többi az jó szerintem, a kérdésem az lenne ez a Prolactin és az LH nem magas? És az FSH Lh aránya? Azt olvaszam ez PCO-ra utalhat?Légyszi segitsetek, egy barátnőmnek kéne. Mindenkinek mielőbbi babásodást.
Fotel
fotel
 
 


Koszi Pbj!
Mindenkeppen meg fogom kerdezni a dokit. Nekem annyibol macerasabb a dolog, hogy tobbszor kell Uh-ra menni. Ezt a tablettasat megkerdezem, es erosen gondolkodom az iranyitott hazaseleten, foleg ha megszerzem ezt a gyogyszert Kép "Megszerzem" Kép
Szamolgatassal en is tudom mikor lesz az inszem, de csak akkor szamolhatok, ha mar megjott, de meg nem jelentkezik. Azt is szamolgatom - 15-ig megjon Kép Szerintem. Kép
Tenyleg jo ez a chat, mert annyi mindenben tanacsot tudunk egymasnak adni, vagy az is neha eleg, ha batoritjuk a masikat, de hatranya is van - a fuggoseg. Neha magamon is erzem, hogy fuggo vagyok, mert legalabb olyan gyakran nezem, mint az emileket.
Legyen szep napotok!

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Fotel!
Ebben EN nem tudok segiteni, de ha Norka benez, o biztosan tud!
Veled mi a helyzet?

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok
Helyzet velem:Hormonjaim rendben, peteérés van, párommal minden rendben, Pct-teszten nem találtak mozgó spermiumot.Petevezeték átjárhatóságim lesz jövő héten. Utána inszeminácio .2 éve próbálkozunk.Voltam terhes 5 éve az előző kapcsolatomban, de sajnos az a baba a 6 .héten elment.Ennyi röviden. A barátnőmék 4 éve próbálkoznak,ő most kezdte a vizsgálatokat.
Remélem norka tud segiteni, én azt tanácsoltam neki,váltson orvost, mert 21.napi progira beutalót sem adott neki.
Fotel
fotel
 
 


Sziasztok!
S_Norka! Írtad, hogy a clostit pár ciklusig ajánlatos csak szedni a káros hatásai miatt. Nos, én másfél éve szedem minden ciklusban, és a nyálkahártyám a doki szavaival élve: gyönyörű vastagKép Nekem egyáltalán nem volt peteérésem előtte, a mensim 30-40 napot késett. Amióta szedem, olyan pontos, mint a déli gyors.
Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy kimondottan szuper a szervezetnek, ha szedi, mert melyik gyógyszer előnyös ugyebár.Kép Csak azért írtam le, hogy , akivel tovább szedeti a doki, az se aggódjon túlzottan. Kép
Egyébként inszem után 8. napon vagyok, jövőhéten kéne tesztet csinálnom, mert túrázni kéne mennem, de ha pozitív, akkor túra storno..Félek megcsinálni, most nagyon pozitív vagyok, de mi van, ha a teszt nem lesz az....
Drukkoljatok!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


MágnesKép
Én nagyo szorítok neked!!! hányadik inszem volt?
pbj12
 
 


Fotel!
A barátnőd hormonlelete alapján enyhe PCO-s. De ennyiből nem lehet megmondani semmit biztosra, mert igazából ezt csak az támasztja alá, ha BIZONYÍTOTTAN nincsen rendszeres pé-je (vagy csak későn, elnyúló ciklusokkal) és/vagy apró cisztákat mutat az ultrahang a petefészekben. Ha ez bebizonyosodik, akkor itt a baj. Viszont akkor a következő lépés az lenne, hogy legalább 3 pontos cukor-és inzulinmérést végezzenek rajta, mert a PCO-sok nagy többségénél a hormonban való kavarodásokat inzulinrezisztencia okozza. De erről később, ha valóban erről van szó. (Metformint kell rá szedni, egyelőre sajnos kevés doki alkalmazza és ismeri el.) Én a helyében, ha már 4 év eltelt, húznék Kovács Péterhez a Kaáliba, ő jól kezeli a PCO-sokat!!!

Babszi, te viszont szöget ütöttél a fejembe, tudod? Neked a hormonképed TELJESEN jó volt? (Gondolok itt elsősorban arra, hogy LH:FSH ideális aránya 0,8:1 de max. 1:1, TSH rendben, prolaktin rendben, tesztoszteron rendben). Csak mert akinek határon mozognak a cukorértékei + súlyfeleslege is van, az mindig nagyon-nagyon gyanús, és pont ezt magyarázom, hogy úgy tűnik, a Szabolcsban (kivizsgálásban) ezt nagyon nem veszik komolyan!! Többek közt a PCO-soknál sem figyelnek erre, ami nagy baj, mert a PCO mögött általában a következő szokott lenni: 1. a cukorértékek ugyan jók, de az inzulinszint elég magas (az éhgyomri is minimum 9-10 mIU/L), súlyfelesleg, nem jó hormonértékek vannak - inzulinrezisztencia VAGY 2. csökkent glükóztolerancia, ami azt jelenti, hogy a terheléses vércukor érték 7,5 körül vagy afölött van már. Ilyenkor szinte mindig valami zavar van az endokrin működésben, ami áttétesen a hormonháztartás kiegyensúlyozatlanságára is kihat, de ez épp elég ahhoz, hogy ne sikerüljön a terhesség. A PCO-soknál ezért írják fel újabban a metformin nevű gyógyszert, mert az rendbe teszi ezeket a dolgokat.

Babszi, szokj hozzá, hogy már függő vagy. Kép

Norka
s_norka
 
 


Norka!

Leleteim:
FSH 7.0
LH 4.5
Prolaktin 13.5
ösztradiol: 0.100
Testosteron 0.72
DHEA-S 3.33
SHBG 16.7 Ez alacsony.
FAI 4.32
Glükóz-plazm 4.8 terhelesesen
Inzulin 25.7, ami 0.7-tel magasabb a megengedettnel
Ilyen leleteim vannak keznel. Remelem rosszat nem lehet kiolvasni beloluk.
Nagyon nagyon kivancsian varom mit mondasz!!!

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Te Babszi, nagyon magas az inzulinszinted (összehasonlításképp: nekem éhgyomorra 9, terhelés után 33 volt, és már erre is metformint kaptam)... Kép Éhgyomorra nem szabadna többnek lenni 10-11-nél, ezt nem mondták neked? Vagy ez nem éhgyomri? Ez a ref.tartomány a "normál", napközbeni (nem éhgyomri) értékekre vonatkozik! De ha a cukrod is a határon van, vagy gyanakodtak rá, akkor ezen nincs is mit csodálkozni! (inzulinrezisztencia)
Ráadásul fura nekem, hogy az SHBG és tesztoszteron szinted is alsó határon van, és ha jól emlékszem, neked a TSH értékeiddel is problémáztak egyszer. Mindig szépek voltak maguktól a ciklusaid, rendes peteéréssel, 12-14 napos magas hővel mensi előtt, barnázás nélkül??

Nem szeretnéd megírni ezeket a leleteket a lentebbi PCO-s topikba, mit szólnak ehhez a doktorlányok? (Kavicska, Rambóka)

Nézd meg ezt a táblát, itt az inzulinszintre vonatkozó infó: http://www.infertility.hu/hormontabla.htm
s_norka
 
 


Bocsi, ha nem éhgyomri inzulin, akkor természetesen csak vaklárma!
s_norka
 
 


nem ehgyomri, ez is a terhelesesnel volt, de rendesen megijesztesz

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


A cukorral az elso doki "bajlodott", a haziorvos es M szerint rendben van, es terhelesesen is megneztek. (azt lattad) De meg el is pirultam, ugy izgulok emiatt.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Megirnam a doktorlanyoknak, de nem ismerem oket. Felhatalmazhatlak erre teged, hogy atmasold?

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Pbj12!
Köszi a drukkolást, rám fér Kép
Ez volt a hatodik, de ha az összeset nézem, akkor a kilencedik. Szóval én már túl vagyok mindenen, reményen, örömön, vetélésen, depresszión, most megint a remény van napirenden..Kép
Nem tudjátok, hogy a lombikprogramot hogyan kell elkezdeni?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes! mivel uj vagy mint felhasznalo, nem is gondoltam volna, hogy tenyleg ennyi dolgon mentel keresztul Kép Mit mond a doki, mi a baj? Hova jarsz?

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszikám, nyugodj meg kérlek, csak vaklárma volt!!!! Az inzulinoddal semmi baj, azt hittem, éhgyomorra nézték neked (mint pl. nekem)! Ennyinek kell lennie terhelésesen (30-ig jó)! Kép

Meg azon is gondolkoztam ma este, hogy hát sántítana is az összefüggés PCO ügyben, ugyanis nekik épphogy magasabb a tesztoszteron szintjük és az SHBG szintjük is ( a kettő összefügg). Nálad meg fordítva, de ez nem jelez bajt. Talán csak annyi, hogy lehet, hogy picit alacsonyabb a libidód, mint kellene? Kép Persze ettől még lehet gyereket csinálni. Kép

Hát akkor veled tényleg semmi komoly, mindenesetre én megpróbálnám ezt, hogy Closty+repiszuri+ házi akció, esetleg önmegtámogatásként félidőig cickafarkfű utána palástfű tea, sokkal barátságosabb, kevesebb stresszel jár, talán nem görcsölsz rá annyira az ügyre és összejön a babó!
s_norka
 
 


norkaKép
Ezt a 2 teát már én is hallottam, de nem tudod, hogy ezek úgy igazibol hogy tudnak segíteni?
mágnesKép
Húúú nem lettem volna a helyedben, nagyon ügyes kis csajszi vagy, hogy minden rossz ellenére összeszedted magad. Kitartás tuti hogy sikerülni fog!!
Én tudom és érzem, hogy akik ide írogatnak, azok egyszer a saját babájukat fogják majd ringatni!!!Kép
pbj12
 
 


Babszi!
Bizony mi már 2 éve próbálkozunk, a vetélés miatt volt fél év kihagyás. Először az én pete(nem)érésemmel volt gond, ezt már helyreraktuk. Pajzsmirigybeteg is vagyok, de pár hónapja olyan az eredményem, mint az a nagy könyvben meg van írva.. A párom kisfickói kevesek, és lassúak, de ez is hónapfüggő. A doki azt mondta, legutóbb, hogy nem érti miért nem akar ez összejönni, hiszen mindkettőnk eredménye szuper volt..Ezért mondta a lombikot, de én még nem akarom, nem vagyok rá felkészülve.
Pbj12!
köszi a bíztatást, én is tudom, hogy sikerülni fog, mert , ha valamit a fejembe veszek, azt tüzön vizen...Kép
Ma vettem egy tesztet, de eldugattam sógornőmmel, nehogy idő előtt megcsináljam... Még csak jövőhéten csütörtökön kéne megjönnie..nem emlékszem, hogy amikor terhes lettem, éreztem-e ilyenkor már valamit.. Mert most semmi..
Hétvégére mindenkinek jó kikapcsolódást! Felejtsetek el minden rosszat, és menjetek el kirándulni! Kellemes ünnepeket és sok locsolótKép

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Jajj babszi!
Elfelejtettem a kérdésedre válaszolni. A pesti 2. számúra járok Dr. G-hezKép Eddig egy inszemért sem kellett fizetnem, és azt mondta ezután sem kell. Örülök neki, bár nem a pénzen múlik..Kép
Ti hova jártok?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Norka!

Ugy vartam a valaszodat, mintha az orvosi elott ulnek, es nem jonnek, nem szolitanak Kép Huuuuu, egy nagy ko a szivemrol. Cickateat iszom, a palastfu-rol nem hallottam még. A clostyt feltetlen megkerdezem - azt csak a nogyogyasz irhatja fel, ugye? Kedden beugrom hozza megbeszelni - sajnos ma husveti elokeszuletek vannak, kulonben elmentem volna mar ma hozza. Most fog megjonni, de mar nem erdekel. En is ujabb remenyekkel nezek a kovetkezo honap ele, es az inszemet is majd meglatom. Lehet tenyleg nem gorcsolok majd vele - plane ha pont hetvegere esne. Azt nem szeretnem kifizetni. Egy a baj ezzel - olyan erzes, mintha lemaradnek valamirol, vagy nem tennek meg mindent, hogy gyerek legyen. Ti olyan erosek voltatok ebben! Persze EROSEN gondolkodom rajta, es nagyon biztat a closty-s dolog. A masik az, hogy a Kaaliban amugy is ki kellene hagyni minden inszem kozott egy honapot - igaz? Szoval jovo heten dontok, ha beszeltem a dokival a clostyrol. Ugy orulok neked Norka!!!! Komolyan! Kép Kép Kép Kép

Magnes!
Szabolcs utca, M doki. Nalatok mi a menete az inszemnek? Injekcio vagy closty? Kitartast!

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Kedves lányok, Babszika!

Én nagyon racionális gondolkozású vagyok! 2 éve én sem hittem a gyógynövényekben - jöjjön csak a sok gyógyszer, hormon ezerrel! Így gondolkoztam. Azóta egy kicsit alázatosabb lettem ám! Nálam az az alaptétel, hogy a szervezetünk egy természetes egész, valami nem működik benne jól, amiért nem esünk egyből teherbe! De annak oka van... (és nagyon sokszor pszichés görcs, pl. ti tudtátok, hogy a HSG sokszor azért ad álpozitív eredményt, mert a görcs hatására képes elzáródni a petevezető??) Na már most, ezt a kicsit rosszul működő rendszert, ami néha csak lazításra szorulna, pici támogatásra, nem biztos, hogy jó bombázni hormonokkal... ezzel az idegölő feszültséggel, amivel jár az inszem és a lombik is... értitek ugye, amit mondani szeretnék? Kép A Szabolcs u-nak is a legnagyobb baja, hogy ész nélkül hormonoznak szinte, és nagyon fehérköpenyes, kórházszagú az egész, plusz 2 napos bejárkálás, várakozások, brrrr.... csoda-e, ha az agy ellenkezik, mert agyonstresszeled magad? Gondoljatok egy kicsit bele!! A teherbeesés az esetek 90%-ban a befogadásról szól... nem a görcsről.

A gyógynövényekről. Van egy lány, Almodo, ő az, aki teljesen felnyitotta a szemem, és azóta az eredmények és tapasztalatok is önmagukért beszélnek. Õ PCO-s lány, ismerte az inzulinrezisztencia dolgot is. Én csak vajákosnak hívtam őt, mert ahelyett, hogy elment volna ilyen helyekre a bajával, ügyes érzékkel inkább a Kaálit választotta (Kovács Peti), akiről tudni való volt, hogy metforminoz. DE: ezen kívül ő mindent összeolvasott a szakirodalomban (angolt is), és rájött, hogy a metformin alapanyagát tartalmazza a kecskeruta fű teája, illetve a barátcserje nagyon sokban segít az enyhe hormonális és cikluszavarokon! Ezért ő elkezdte szedni a Premens tablettát, ami jelenleg itthon a legnagyobb dózisban tartalmazza ezt a hatóanyagot, mármint a barátcserjét, patikában kapható vény nélkül. Én kicsit szkeptikus voltam, de azóta sok PCO-s lányon látom, hogy megszűntek a barnázásaik mensi előtt, a PMS tünetek szintén megszűntek, a prolaktin normalizálódott, az egész ciklus sokkal kiegyensúlyozottabb lett, szép hosszú luteális fázissal! A dokik persze röhögnek ezen... a Premens igazából javasolt mindenkinek, akinek van egy kis ciklusbaja, tehát nem csak PCO-soknak.
Tudom, hogy vannak PCO-sok, akiknek nem írták fel még a metformint, de isszák a kecskerutát, és segít. Ugyanígy, mivel az elhízás sokszor összefügg a magasabb inzulinszintekkel, a szénhidrát szegény diéta is nagyon sokszor spontán ciklusokat kreál!

És akkor a javasolt teák: a kecskeruta ösztrogénhatású (ciklus első fele), de nem javallott ezt a második felében inni; a palástfű pedig sárgatest-harmonizáló hatású (progeszteron), ezért a ciklus második felében kell azt inni. Sőt, bemásolok egy tippet, ezt a múlt héten kaptam:

"Fitoösztrogén tea: 100g cickafarkfű, 60g komló, 100g édeskömény. (én utóbbit
meg szoktam törni vagy ledarálni, mert a magokat főzni szokás, mert nagyok
és kemények, a többit meg forrázni)
1 evőkanálnyit forrázunk, 15 percig állni hagyjuk, szűrjük, mézzel
édesítjük, naponta kétszer étk után fogyasztjuk ciklus első nem vérző
napjától a közepéig.
Fitoprogeszteron tea: 100g palástfű, 100g apróbojtorján, 50g rozmaringlevél,
100g körömvirág.
Előzővel azonos módon készítjük és fogyasztjuk a ciklus felétől."

Ezeken kívül, rengeteget segíthet még a reflexológia-talpmasszázs és a napi rendszerességgel végzett (és jól végzett) Aviva-torna is!

Lányok, talán meglepődtök most rajtam. De rengeteget "okosodtam" már, és bizony teljesen visszafordultam a természet irányába. Én tudom, hogy miután megszületett Bogi és befejeztem a szoptatást, a metforminom mellett semmi egyebet nem fogok tenni, csak ezeket. Bízom benne, hogy pár hónap alatt úgy fogok működni, ahogy kell! Ha végképp nagyon nem lesz peteérésem, akkor is csak maximum Clostyt fogok elfogadni, de hormont soha többé...

Babszikám! Tudnod kell, hogy a meddőségi dokik nagy többsége hormonmániás. Lehet, hogy M.a korábbi protokollt fogja ezután is erőltetni, sőt, meg is magyarázza a dolgot. De egyvalamit ne felejts el: ő férfi, orvos, és nem az ő testével történnek a dolgok. Az ő kétségbe vonható (...) sikerrátája áll szemben a természet törvényeivel... a döntés igenis a te kezedben van, és abban, hogy miben hiszel!
s_norka
 
 


Én is a Kovács Péterhez járok a KaálibaKép Kicsit fura, mert nem rossz pasi...tudom az embernek nem erre kéne-kell gondolni, de nekem pl még sose volt ilyen fiatal dokimKép
pbj12
 
 


Sziasztok!
Tegnap irtam hosszu valaszt, es elszallt; nem is lehetett belepni. Merges voltam nagyon Kép

Norka!
En a homeopatiaban nem hiszek, de a gyogynovenyekben igen. Az okat csak annyiban tudom magyarazni, hogy van a csaladban homeopatias, aki vegigszenved minden egyes megfazast, es dupla vagy tripla annyi ideig beteg, mintha a megfelelo gyogyszereket beszedne. Lehet nincs igazam ebben, es biztos lehetne vitazni ezen olyannal, aki ezt a gyogymodot elorebb gondolja, mint a gyogyszereket. Azt tudni kell, hogy en soha nem kapkodtam semmilyen gyogyszert be ész nelkul. Mindig meggondolom mivel fertozom a szervezetem. A hormonos gyogyszerektol irtozom. Amikor inszemre kerult a sor, akkor en azt hittem, ez igy van rendjen, el kell viselni a hormonos szurikat. Ezert latod, milyen jo, hogy koztunk vagy!!!! Felnyitod a szemunket Kép Kép
A cickafarkteat en is iszom elso feleben a ciklusnak, es most bezsongtam a palastfu-tol. Biztos, hogy beszerzem, es azt iszom a masodik feleben.
A closty-rol annyit, hogy persze, M megmagyarazhatja a maga igazat, de en ugy gondolom, hogy nem lesz semmi baj. Tudom, hogy regebb ota ismered, mint en, es nem is akarom vedeni - nem is tehetem meg, hiszen volt dolgod vele. De velem rendes, es segitokesz. Utobbi inszemnel nem tomott meg hormonos szurival, szoval nem zarkozhat annyira el ettol sem. Nekem o lett a nogyogyaszom is, tehat igy fordulok majd hozza, es majd megirom mit szolt. En is kivancsi vagyok, hogy beleegyezik-e, de ha nem, legalabb lesz ok jobban elgondolkodni a valtason. Tudod, nekem nagyon fontos, hogy megertsen a doki, es eddig odafigyelt ram - legalabbis en ugy ereztem. Es mindig elerem telefonon, barmikor keresem. Ez azert fontos, mert en minden telefonhivas elott gorcsolok egy sort azon is, hogy hivhatom-e, mit mondjak, hogyan mondjam. De eddig nagyon kozvetlen volt a telefonban, es minden kerdest megvalaszolt. Szoval ezt nem vedelembol mondom, hanem mert egyenlore nem tunt fel semmi vele kapcsolatban, ami nem tetszett volna. Miota "figyelmeztettetek", nagyito alatt van Kép Szoval ez a closty dolog egyfajta teszt lesz felé. Kép
Nagyon nagyon koszonom, hogy a sziveden viseled a sorsomat!!! Sajnos tegnap sokkal jobban sikerult megfogalmaznom, amiket akartam; ma mar nem olyan jo. De a lenyeg azt hiszem benne van. Kép
Koszonom!!

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok!
Segítsetek nekem gyorsan! Ma nem bírtam tovább, és csináltam egy tesztet. 5 percet kellett várni rá, én nem vártam ki az ötöt, kidobtam a kukába, mivel negatív lett.Aztán kis idő múlva valami miatt kivettem a kukából, és két csík volt rajta.. Most akkor mi van????? Tiszta dilemmában vagyok, adjatok valami támpontot, mert begolyózok holnapig!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia! Hallottam mar ilyenrol, de sajnos EN nem bizom benne. Az enyem is nagyon halvanyan mutatott csikot - valotlanul. Eros volt rajta a csik? Mert akkor egeszen mas a helyzet Kép

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszi!
A csík halvány volt, de az előző terhességemnél is az volt. Azt mondják itt páran, hogy a csík nem jelenik meg csak úgy.. Meg fogok őrülni holnap reggelig!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes!
Drukkolok neked, hogy igazi, hamisitatlan ket csikod legyen Kép Kép Kép Ahogy tudsz valamit, ird meg!!!

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok!
Babszi: Ma csináltam egy másik tesztet. 8 perc múlva ugyanúgy 2 csík volt rajta! Szerinted?
Nem merem a dokit felhívni, mert ilyenkor még szerintem nem tudnak terhességet kimutatni, csak vérből. Nem? Tiszta ideg vagyok!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes, milyen teszttel csináltad? két különbözővel? Van olyan teszt (sajnos már nem emlékszem, melyik), amelyik elég hamar átitatódik, és téves pozitív eredményt mutat már 1-2 perccel az időlimit letelte után. Ez azt jelenti, hogy a hcg-vel átitatott tesztcsíkról átmegy a másikra is a hcg a nedvesség hatására, és akkor kirajzolódik ott is a csík. A legjobb, ha elmész a Kaáliba egy vérvételre, az a tuti. Ha még most elmész, holnap reggelre megvan az eredmény-úgy tudom. de előtte telefonálj oda, kérdezz rá. 202-28-02, 202-23-88, 202-22-96
kisegér
 
 


Vagy SZTK-ban vizeletbol. Mit gondolsz Egérke? Irjal am Mágnes, mit csinaltal!!! Drukkolok!

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok!
Két különböző tesztet csináltam. A Kaáliba nem hinném, hogy fogadnának, mert nem oda járok..Az sztk-ra gondoltam én is, de szerintem ott is napokat kell várni az eredményre. A gond az, hogy még csak csütörtökön kellene megjönnie, de muszáj volt tesztet csinálnom, mert holnap túrázni kéne mennem...Szóval 4 hetes terhességgel lehet, hogy elzavarnának a sunyiba...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes, akkor tegyél még egy próbát. A Kaáliban egyébként bárkinek megcsinálják, önköltségre (4.500 Ft), ha odamész holnap fél 8-ra, akkor 9-kor van eredmény, és még dönthetsz a túra felől. DE: én igazán két tesztben bízom meg, az egyik a belemártós Medilab, a másik pedig a Clearblue. Ne az állítólagos érzékenységet nézd, hanem a minőséget, márpedig ezek a legjobbak. Nekem a Medilab már a 12.napon mutatta a terhességet, elég egyértelműen. Tehát dönthetsz úgy is, hogy ezt a kettőt beszerzed most patikában, és holnap reggel megcsinálod őket, elég megbízhatóak. Ha két csíkosak, akkor szerintem ne menj túrázni... Kép

Norka
s_norka
 
 


Norka!
Köszi a tanácsot, két teszt után nem akarok újabbakat csinálni .(Azt hiszem félek az eredménytől). A túrát mindenképp kihagyom, biztos ami biztos. Most várakozó állásponton vagyok, holnaputánra elválik, hogy mi a helyzet...Kép
Az a fura, hogy teljesen nyugodt vagyok. Valahogy úgy érzem, hogy most sikerülni fog, persze nem akarom beleélni magamKép

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Az előbb azt írtad, hogy nem bírod ki másnapig és tiszta ideg vagy, most meg mindegyik variációt elveted, mert félsz az eredménytől... az észjárásod mindenesetre koraterhes nőre vall! Kép Kép
s_norka
 
 


Norka!
Szóval, ha terhes leszek, elhülyülök??KépLehet, hogy a gyerek az iq-mat is leszívja..Kép
Eldöntöttem, hogy várok. Ma kéne megjönnie, de valahogy úgy érzem nem fog. A mellem iszonyúan feszül, nem lehet hozzáérni, úgy fáj.
Ha nem jön meg hétvégén, akkor hétfőn irány a doki! Minél hamarabb megyek, annál jobb, mert pajzsmirigyes vagyok, és ilyenkor a hormonjaim összezavarodnak, nagyobb dózis gyógyszer kell.
Szóval jövő héten minden kiderül.
Majd tudósítokKép

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes! Gondolok rad, hogy minden rendben legyen veletek!

Norka!
Voltam dokinal. Igazat kell felig adnom neked - sehogy nem akarta a gyogyszert adni, es meg is magyarazta miert. Masreszt - egyelore - neki is igaza van. Mert nemcsak ezt a gyogyszert, hanem semmilyet nem akar adni, mert rendesen nonek a tuszoim - most, 5. nap is van egy 11-es, es a mehnyalka 7.2-es. Elmult ciklusban sem adott semmit, es most sem fog azt mondta. Nem akarja tulstimulalni a petefeszket, mert ha 3-4-5 tuszo is erik, akkor ikerterhesseg lesz, ami nem termeszetes modon tortenik. Ha tulstimulalnak vkit, az inszemet meg sem csinalja emiatt. Egy, maximum ketto tuszo erjen, az a jo. Nekem nagyon szepen minden honapban erik egy tuszo, ne kavarjunk be semmivel. Ha megis kell stimulalni, legfeljebb egy injekcio lesz, de "korszerubb", mint a closty. Ezt mondta.
Abban ugy erzem igaza van, hogy nekem minden ciklusom rendben volt/van, magatol megerik a tuszom, nem tudom erdemes lenne-e bekavarni. Elbizonytalanitott, ahogy megjosoltad.

Iszom a cickafarkfu-t, citromfut; 14. naptol a palastfuvet. Megvettem azt is Kép

B.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszi,

remélem nem értettél félre! Én abszolút a természetesség híve vagyok, én azt mondom, hagyni kell a petefészkeket békén!! De ha mégis megsegítésre van szükség, én szükségtelennek érzem a hormonos stimulálást, legyen elég maximum a Closty. De hogy miért lenne az FSH tartalmú injekció "korszerűbb", mint a Closty... Kép Hááát.... talán 1 ampulla még elmegy... de gondolom, érzed, hogy most mit gondolok magamban. Egy kolléganőmmel azt csinálta, hogy neki mindig a 15-16.napon volt pé-je (ezt belőtte magától), és a 7.napi ellenőrzésen persze nem látott még domináns tüszőt. Elkezdte tömni Puregonnal, ennek eredményeként lett 2 tüszője a 15.napon... és lett belőle egy biokémiai terhesség. Nem vagyok híve a szuriknak.
Viszont felmerül a kérdés, ha rendben ovulálsz, miért stimulált 2 ciklussal ezelőtt?

Azért az jó, hogy így bizakodsz, így tovább és csak igyad a teákat. Kép

Norka
s_norka
 
 


Teljesen igazad van, nem tudom miert stimulalt akkor, ha most kiderul, hogy nem kell. De ezt ÉN mentegetve ÕT a cickafark-ra fogom Kép Kép Kép mert azota iszom. De persze lehet, hogy naiv vagyok megint.
Ezek a kerdesek bennem is felmerultek, es hidd el, nagyito alatt tartom "draga" M-em Kép Kép Kép

Azt viszont sehogy nem ertem, hogyha van pé-m, idoben, meg minden - meg is reped, a parom rendben leadja az anyagot - az is kivalo, akkor mi a baj? Mert ha nem erne a tuszo, vagy nem repedne, vagy... akkor lenne ok. De igy??? Tenyleg lelekben nincs rendben a dolog? Sokszor merul fel bennem, hogy nem felek-e tulsagosan a nagy valtozastol - testi es lelki, eletmod, stb. Es nem tiltakozik-e a tudatalatti ellene, es ezert nem sikerul. Holott annyira szeretnem ezeket a valtozasokat.
Nem baj, hogy irogatok neked? De ugy orulok, mikor valaszolsz!

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Dehogy baj, hogy írogatsz. Egyébként majd leesik a fejem, 3 órát aludtam (terhesség vége fele sehogy se jó már), tanulni is kéne... Kép

Ne mentegesd nekem M.t, neki már úgyis annyi énnálam... Kép Kép

Babszi, ezt csak az égiek tudják. Én azt is tudom, hogy nekem is csak akkor sikerült, amikor már elindítottam az örökbefogadást... bár nálam nem volt ismeretlen eredetű a dolog, de jelentős mértékben közrejátszott a pszichés faktor, a görcs. Éppen ezért nem tartom célravezetőnek az inszemezést sem, a már fentebb leírtak miatt.

Szendi doki, akihez jártam analízisre, sokkal mélyebbre is visszavezet esetleges lelki problémákat, mint a terhesség tudattalan blokkolása. Keményen hangzik, de nálam (és a legtöbbeknél) párkapcsolati problémák, önelfogadási problémák stb. merülnek fel... nekem ezt meg kellett dolgozni. Sokáig eszköznek akartam a terhességet ahhoz, hogy eljöhessek az utált munkahelyemről, illetve a páromtól több gyengédséget, figyelmet csikarjak ki ezáltal. Ez az igazság... ehhez képest láthatod, mekkora alázatnak kellett bennem kialakulnia ahhoz, hogy azt mondjam: már pocakosnak sem muszáj lennem, csak legyen egy kis ember, akit szerethetek!

Gondold át, hogy maga az inszemezés mennyiben segít neked, és mennyiben árt! Nekem nagyon megterhelő volt.

N.
s_norka
 
 


Még nem dontottem el, hogy art vagy hasznal az inszem. Egyelore lelkes vagyok, de erzem, hogy faradok. Neha azt mondom onzo modon, hogy nyaralni akarok, es nem idegeskedni az inszemmel - ha kozben osszejon, annak orulnek a legjobban. Neha viszon tolyan, mintha lemaradnek valamirol. Jovore elsos osztalyom lesz, es rettenetesen felek tole, mi lesz, hogy lesz - plane, ha bekovetkezik a terhesseg. Talalkoztam az ovisokkal - leendo elsosokkel, es van okom felni toluk Kép Tehat amit irtal, az nagyon hasonlo cipo ahhoz, amiben en jarok - bar nem tetszik annyira. A munkahelyrol is eljonnek mar; magam fele kovetelem a gyereket; a csalad elvarja mar a terhesseget... szoval psziches dolgok is vannak. De legjobban azt hiszem azert szeretnem (ismet onzo modon), hogy legyen aki feltetel nelkul szeret, es akit en is szerethetek.
Szoval nem tudom, hogy onzo vagyok, vagy ez termeszetes, esetlkeg pont ezeken a dolgokon kellene tuljutni ahhoz, hogy befogadhassam... Nem tudom.
Az inszem stresszes, az biztos - az a ket het akarhogy vesszuk, egy merő stressz. Csak erre gondolunk, csak ezzel ebredunk. De ha nem tennem, azt hiszem akkor is ezzel kelnek.
Onzo vagyok?

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: