Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Szisza, szuper a hír !!! Remélem, hogy nálad is hatni fog az avandamet, és beállít rendszeres mensire ! Tudod, én három hónapig szedtem, utána visszaállított a merckforminra (3x850 mg) az első hónap furi volt, 34 napra jött meg, de ez a hónap jobbnak ígérkezik. Szerintem tegnap (13 cn) volt pé-m, de olyan erős, hogy szabályosan görcsölgetett az alhasam, szurkált, ilyet én még nem éreztem... :shock: és persze nyák is volt. Mára elmúlt a szurkálás, még reggel egy kicsit ovlt, de mostanra semmi. Szóval remélem, hogy tényleg az volt.....

Kár hogy nem jöttél oda hozzánk, jó lett volna megismerni téged is !

Rejoka, Kavics, többi öreg motoros, merre vagytok ? Kukkantsatok be lécci, meséljetek, mi van veletek ?
zsizsik
 
 


fúúú lányok, köszi a bíztatást!
ugye, hogy minek nem tud örülni az ember lánya? Már egy ciklus is haladás!

Gondoltam végre én is dicsekszem valamivel.

Zsizsik ezek jó hírek, akkor lesz eksön, nem? És mostmár te is hamarosan babásodsz!


Sajnos egy kicsit gyáva nyúl vagyok, furcsa volt "élőben" a szitu...majd legközelebb!

pusszantok mindenkit, és jólesik, hogy így együtt, velem örültök! :lol: :lol: :lol:
szisza30
 
 


Szisza,

hát, eksön az volt.... :oops: oszt majd meglássuk, mit hoz a hónap.... :lol: 8) meg persze még lesz is, biztos, ami biztos....

Bizony lehet ám örülni egy mensinek, egy pé-nek, ami más lánynak természetes, az nekünk akár több hónapnyi javulás eredménye. Azt soha nem szabad elfelejteni, hogy ez egy betegség, de alattomos betegség. Ugyanis az embernek nincs betegségtudata, nem fáj, nem bizsereg, ha nem akarnánk gyereket ilyen elszántan, akár egész életünkben ellennénk hosszabb-rövidebb mensi nélküli időszakokkal, túlsúllyal, patikkal, ráfognánk, hogy "ilyen fajták" vagyunk, aztán kb. 50 évesen diabéteszesekké válnánk és nem értenénk, miért. Én találkoztam olyan nőval, aki 50 éves volt, pattanásos, mint egy tini, és mikor megkérdeztem ,hogy nem cisztásak-e a petefészkei, szégyenlősen elfodult, hogy honnan a fenéből tudom én ezt. Remélem, azóta már ő is rátalált az "igaz" útra....
Szóval ezzel a litánivál csak azt szerettem volna mondani, hogy tényleg minden kis apró javulásnak örülni kell, és biztatni a saját testünket, hogy gyógyuljon csak tovább, ettől is még jobban javulni fog ! És előbb-utóbb tényleg mindenkinek lesz kisbabája, én tudom !
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
zsizsik
 
 

 
 

Lafi,
nem azért írtam. Eszembe sincs megsértődni :lol: csak nem értettem, miért nem láttam. Beenek is csak 1-2 hónapja küldtem meg az adataimat.
Csak ne aggódj, tényleg ne naponta nézegesd a csíkokat! A babó tuti ott van :D

Backa,
elfogadnám a görbédet :wink:

Rambóka,
ez azt jelenti, hogy nekem a megyeiben vagy a 400ágyasban is fizetnem kell majd a vérvételért? Eddig nem került semmibe :roll:

Zsizsik,
az avandamet előtt is 3*850-et szedél? Megírnád, miért is kellett nálad avandametre váltani? Már nem emlékszem, hogy nem jött-e meg vagy az inzulinod nem volt jó?!

Kép
wandrea
 
 


Lafika!engem is javits légyszi a táblában....örökre!Köszi!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Ez a cikk jelent meg a mai Heves Megyei Hírlapban :evil:
http://www.hevesmegyeihirlap.hu/index.p ... 4&c=596274
Próbálom megszerezni az újságírónő címét...
lyutka
 
 


Sziasztok!

Huh….túl vagyok ezen a napon is :) Reggel „meglátogattam” a nőgyógyászom, UH-n nem látott még domináns tüszőt, sem cisztákat (!). Levette a rákszűrésre a törleteket, megkaptam a 3. napi eredményeket. Utána irány Pozsony a Centrum. Ott sajnálkoztak a januári vetélés miatt (kémiai terhesség), megkukkolták a hormoneredményeket és hihetetlenül örültek nekik :) Ugy néz ki akár a köv. ciklusban mehet a lombik, azonban nekem tanári feladataim miatt nem jó, tehát majd júliusban. Az ACTH-val elküldtek az endokrinológushoz, de mint kiderült ez csak mérési hiba. De képzeljétek megnéztek UH-n a centrumban is, szerintük tipikus policisztás petefészkeim vannak. Akkor a nőgyógyi vak??? :o
Mutitom az eredményeimet (igaz már dec.ben is ilyen szupik voltal) De azért érdekel a véleményetek:
LH 3,4 mU/ml
FSH 4,7 mU/ml
Estradiol 59 pmol/l (102 volt, ez azt mondják még jobb lett)
Progesteron 0,90 nmol/l ez jó???????????
PRL 14,4 ng/ml határ: 1,2 – 29,9
Testosteron 2,82 nmol/l határ 0,45 – 3,75
Kortizol 348,3 nmol/l határ reggel 240 - 618
Sajnos a mértékegységek néhol mások mint a ferti hormontáblában, ezért nehezen tudom összehasonlitani. Vélemény??? Én úgy ítélem meg, hogy OK :)

És sorry ha hosszú voltam :)
Szisza!
Grat a menzihez!

Ó…micsoda szép görbék :) Én Backáéba bele is szerettem :)

Lafi!tesztelj 3 naponta....erősödni fog!!!

Kandi!
Nálad, mizu? Hogy birod metformin nélkül??
Vendég
 


lyutka!!!!!!!!!!
Ez elképesztő!!!!!
Sírni volna kedvem! És Heves megye szerte persze simán megjelenik! Ezeket nem lehet perelni?????????
Az agyam elhajítom!!! :( :cry: :twisted:
Vendég
 


Igen! Az! Nagyon elkeseredtem, kíváncsi vagyok, honnan szedte az infókat a csaj...
lyutka
 
 


Sziasztok!

Ginuska :D

Hogy vak-e a nőgyógyász ez valóban egy igen jó kérdés!
Nekem volt egy pco-s uh képem 2001-ben, amire azt mondta a nőgyógyász, hogy nincs semmi jelentősége az én koromban. Írt fel valami gyógyszert (7-10 napig kellett szednem már nem emlékszem), és azt mondta ettől el fog múlni. Látszólag így is volt. Mivel az 1 hónappal későbbi uh-n "nem látszott".
Aztán teltek az évek, több uh., ezeken semmi jel. És egyszer csak megint pco. Megismételtettem az uh-t (jelzem ugyanaz a hölgy csinálta), a leletemen nincs feltüntetve semmi pco-ra utaló dolog. Mire rákérdeztem, azt mondta, hogy "azok nem tünnek el".
Aztán kerestem egy normális dokit, aki megcsinált egy rendes uh-t, megmutogatta a cisztáimat rendesen és ekkor szerepelt a leletemen is.

És akkor jön a kérdés: 2007-től policisztásak a petefészkeim vagy már 2001-től (ill. előtte)?
Szóval marad a megválaszolatlan kérdés, vak volt az a jó néhány ultrahangos vagy figyelmetlen vagy csak egyszerűen nem is nézte?

Plusz párosul a dologhoz, hogy senkinek nem jutott eszébe, hogy elküldjön inzulin-vizsgálatra ill. endokrinológiára. Ha ti nem vagytok, akkor most a nőgyógyászom javaslatára szedném a Diane 35-öt és hagytam volna magam megműteni.


Bocsi a zord hangvételért és egy kicsit hosszú is lett, de nem tudom magam túltenni ezen a helyzeten.
:oops:

"az élet utat tör magának"
dera
 
 


Szióka!

Lafi NAGY-NAGY GRATULA A ZEBRÁHOZ, annyira örülök neki :)

Hogy velem mi van nem tudom, lehet holnap tesztelek egyet, az orvosom nem érem el... az előb mértem egy hőt 37.2 volt, lehet beteg leszek vagy mi.. de ez mind1 is

Lényeg hogy új zebra van :)

puszi csajok

tyche
 
 
 


Még valami!

Ti szoktatok használni valamit pé kimutatására vagy csak progi ellenőrzésre jártok. Mert sajnos nem sikerült normális dokit találnom még, aki foglalkozna velem hozzáértően. Így csak annyit tudok, hogy a ciszták ott vannak. Azt sem tudom van-e pé-m.

A mensim ugyan normális időben jön, de a hőgörbém teljes káosz (pedig mindig ugyanabban az időben mérem).

Bocsika, ha túl sokat (vagy butaságot) kérdezek, de ti sokkal jobban értetek ehhez az egészhez, mint a dokim. Ő inkább csak találgat. És ha kérdezek tőle valamit, akkor csak keresi a szavakat.
Kicsit úgy érzem, magamra maradtam ezzel az egésszel. :oops:

"az élet utat tör magának"
dera
 
 


A lényeget meg elfelejtettem:

Lafi :D

Hatalmas gratuláció!!!!

Kép

"az élet utat tör magának"
dera
 
 


Wandrea,

augusztustól novemberig szedtem 3x1 merckformint(3x850 mg) naponta, és folyamatosan csak romlott minden, kívűl és belül egyaránt. (egyébként ezt is érdekes lenne megtudni, vajon okozthatta a romlást). Novemberben már csomókban hullott a hajam, ölni tudtam volna az étkezések után a csokiért, és 44-48 napokra jött meg. Csináltattam terheléses inzulin vizsgálatot, és a terheléses 102 lett ! Dr Tűű dobott egy hátast, és azonnal leállított a merckforminról és már aznap estétől átállított az avandametre.
Az indok: valószínűleg túl régóta fennáll nálam a pcos, és a sima merckformint hatástalan, meg kell indítani a folyamatot avandával, ami metformin és roziglitazon keveréke, a hatásmechanizmusa egészen más, mint a sima metforminé. A roziglitazon a sejten belül fejti ki a hatását, - ezért is tilos a szedése alatt gyereket vállalni. (nincs még kellő tapasztalat a használatával kapcsolatban, de a kísérletek alapján nem javasolt) Már az első hónapban sokkal jobb lett minden, három hónapig kellett szedjem és végig 30 napokra jött meg. A 3. hónap végén a terheléses inzulin 69 lett, ami dr Tűű szerint óriási javulás ! Na, és akkor végre engedélyt kaptam a gyógyszer visszaállításra - tehát azóta megint merckformin, ez most a második ciklus vele, az első rögtön 34 napos lett..... hát nem voltam túl boldog... :roll: csak merem remélni, hogy tovább javulok, de talán igen, talán azt érzem, hogy jobb egy kicsit megint minden.
Na, ez jó hosszú lett, bocs. :oops:
Rettentően kíváncsi vagyok, hogy a többieknek (Norka, Sziszi ) hogyan válik be az avandamet, nekem egészen biztos, hogy sokat segített ! Bár fogyni nem tudtam vele, de ezt írják is a tájékoztatóban.


Dera, szia, én még nem találkoztam veled itt a topicban !
Szerintem biztos, hogy már 2001-ben is cisztásak lehettek a petefészkeid, ha a dokinő már akkor is látta őket ! Olyan gyógyszer tudomásom szerint nincs, ami 7-10 nap szedés után elmúlasztja , mivel a ciszták okozatai a kiváltó magas inzulinszintnek, pár nap alatt nem tudnak elmúlni !
Nem egyedülálló, hogy sok Uh után sem szól senki arról, hogy esetleg ciszták vannak a petefészkekben, szerintem ezzel szinte mindannyian így voltunk/vagyunk. Sajnos az sem furcsa, hogy nem küldtek el téged sem endokrinológushoz, sem inzulin vizsgálatra, ha olvasod a topicot, láthattad, hogy állandóan ezzel kínlódunk, egy csomó orvosnak dunsztja nincs arról, mi a fene ez a pcos.
A Diane egyébként - ha jól tudom - éppen hogy jó fogigátló, ezt szokták adni az olyan pcos-eknek akik nem akarnak gyereket.
A peteérés megfigyelésére a hőmérőzés jó megoldás, illetve a hüvelyi nyák figyelése, ami félidő táján - tehát peteéréskor - tojásfehérje-szerüvé válik, ez jelzi a közelgő peteérést. A módszert Billings-módszernek hívják, utána tudsz nézni a neten.
Van még olyan hogy LH teszt, ami szintén a peteérést hivatott jelezni, de van már rá több példa is - igaz Lafika ? :wink: :D - hogy nem mindig megbízható. Ezt egyébként DM-ben vagy patikában tudod megvásárolni, olyan mint a terhességi teszt.

Na most eldugulok, velem van tele topic. :oops: Csak rám jött a szómenés.
zsizsik
 
 


Zsizsik :D

Köszönöm szépen az infót! :D

"az élet utat tör magának"
dera
 
 


Ez a cikk fertelmes! Ráadásul ezt a sok butaságot orvosok mondták??
És ilyen módszerekkel "gyógyítanak"? Lyutka! Remélem sikerül megtalálnod az újságíró címét, nagyon fontos lenne egy helyreigazító cikk.
A legrosszabb, hogy baba reményében egy csomó nô fog kés alá feküdni, plusz olyan gyógyszereket beszedni, amik csak még jobban rontják az amúgy sem rózsás helyzetüket!!

Dera!
Szerintem a progi nézés a biztos vagy az ultrahangos cikluskövetés.
Vannak más módszerek pl.: LH teszt, PG53, nyák figyelgetés, de szerintem ezek akkor jók, ha az ember egészséges. Én sokat kísérletezgettem, olvasgattam, az anovulációs görbémbe peteérést láttam és megmondhatom nem ez a megoldás. Lépj a tettek mezejére! Ha tudsz keress másik dokit, aki neked jobban tud segíteni.

Szisza! Nagyon átérzem a boldogságodat! Múlt héten nekem is megjött, ráadásul 29napra! Gratulálok!!

Lona
lona1
 
 


Zsizsik!
Bocsi nem akartalak ismételni... egyszerre írtunk.
Rövidülô ciklust kívánok!

Lona
lona1
 
 


Jó estét !

Úgy tűnik mostanában nagyon le vagyok maradva, nem tudom követni az eseményeket :?

Gyönyörűek a görbék, remélem babaeső lesz májusban.
Tudjátok, a májusi "baba"eső aranya ér :lol:

Mindenkinek drukkolok, amihez kell :wink:

Puszi !

mniki
 
 


hali, írtam az újságírónak... :lol: elememben vagyok, sokat fogalmaztam ma. lépek is. jó sokat írtatok. fáradt vagyok. levonatoztam me szegedre oda-vissza...fárasztó volt.

ja, lafi. ha volt két csík, akkor ott is van. és no para!!!
dimet
 
 


dera!

hát én is fel vagyok ezen háborodva. Csak tudod az a furi, hogy ez a fazon "képben" van: IR, hormonok, lh/fsh arány. De nem tudja megkülönböztetni a tüszőket a cisztáktól????? Vagy nem is vak??? :o

De az bizti, már nem vagyok tipikus PCOs, mert a hormonjaim nem oly rosszak. Én most abban bízom, hogy ilyen hormonszintekkel a lombiknak végre sima ügynek kell lennie. 2 éve nagyon nem akart indulni a stimu :(
Vendég
 


Sziasztok!

Csipi!

Isten mentsen a professzorságtól! (Tudod a prof mindig az, aki már tanítani se tudja! :twisted: )
Sajnos saját káromon tanultam meg én is, h. figyelni kell, mert szeretik ellinkelni az inzulint! Azóta figyelek. De legutóbb azért így is kimaradt az éhomi érték! :evil:

Szisza!

Nekem kezd az lenni a véleményem, h. mivel az IR hátterében is többféle receptor génhiba állhat, a megoldás is többféle lehet. (Persze az lenne az igazi, ha mindenkinél ki lehetne vizsgálni, h. melyik receptoron van bibi és azt célzott génterápiával lehetne kezelni, de ezen a ponton beleér a kezem a bilibe! :? )
Lehet, h. a többségnek elég a metformin, de egyeseknek, akik sok-sok hónapja szedik eredménytelenül, érdemes átmenetileg Avandametre váltani.
(Itt szeretném felhívni a figyelmet arra a tényre, h. azért a többség teherbeesik a metformin szedése mellett, tehát nem érdemes mindenkinek Avandametért elrohanni, főleg mert amellett egyenlőre nem célszerű teherbeesni! :!: )

Tükörvíz!

Csak megerősíteni tudom a hosszútávú párkapcsolatról felállított hipotézisedet, nálunk 13/1 az arány. Én azt szoktam mondani, h. amelyik pasi ennyi ideig el bírt viselni, az megérdemli, h. hozzámenjek! :lol: Apám tavaly csak annyit kérdezett a páromtól a leánykérésnél, h. „Jól meggondoltad?” :lol:

Zsizsik!

A metforminos recept mellé írass egy Viagrásat is! :wink:
A lábaddal meg szorgalmasan gyógytornázzál, mert hogy fogsz így rohangászni a gyerek után????? :lol:

Wandrea!

Egyszer a dokinál, aki kiírja a labort, utána a laborban (?), majd újra a dokinál a receptért v. véleményért. (Ha jól tudom. De még így is olcsóbb, mintha egy magánrendelésen fizetnél ki 5-6000-t a Diane receptért! :twisted: )

Kandika!

Mi a baj????? :shock: :shock: :shock:

Dimet!

Beelőztél. Én is éppen klaviatúrát akartam ragadni cikk ügyben.

Tyche!

Hát igen, szerintem is beteg leszel. :wink: A TBC végülis okoz folyamatos hőemelkedést, de azért azt hiszem arra kevesebb az esélyed!


Ginuska!

Én komolyan nem értelek téged! Mi a fityfenének lombikozol????? Spontán teherbe tudsz esni, javulnak a hormonjaid. Akkor minek akarod megint szétrombolni a beálló hormonegyensúlyodat külsőleg bevitt hormonokkal?????
Azthiszem egyszer már végigvettük, h. eddig mindig belenyúltál hormonokkal a metformin hatásába, most amikor végre hagytad hatni, teherbeestél. Az, h. nem maradt meg, szerintem csak és kizárólag az elégtelen proginak tulajdonítható. Most végre jók a hormonjaid, kezdessz rendbejönni, Szerintem nem kéne megint kierőszakolt PÉ-re hajtani, és azt remélni, h. egy mesterségesen hízlalt méhnyálkahártya befogadóbb lesz, mint egy spontán kialakuló, PÉ-vel szimultán fejlődő! :evil:
De a te dolgod!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Zsizsik,
köszi a részletes beszámolót :D azért kérdeztem, mert én is feltettem magamnak a kérdést, hogy elég-e a merckformin. Terhelésesen februárban voltam utoljára: éhgyomri: 10.10, 60perces 84, 120perces 22.8. Ez nagyon gáz? Nem értek hozzá. (Előtte alapból volt 30 és két órával később is 85 illetve 104.)
Arra gondoltam, talán növelném az adagot :oops:
Csak nem tudom, nincs-e olyan, hogy egy idő után még többre van szüksége a szervezetnek?! És akkor már nincs magasabb dózis... :roll:
A 34 nap nem is olyan rossz a 44-hez képest! :D és bizti még javul is a dolog. Gondolod, a merckformintól hullott a hajad? nekem is hullik, de azt hittem, a pajzsmirigytől. Azért nagy felindulásomban a hátul majdnem derékig érő hajamat levágattam csurira :shock: :lol:

Lyutka,
ez a cikk tényleg durva! :twisted:

Rambóka,
a vizitdíjak ok, csak azt hittem, már a tb-s is ilyen drága!
Szerinted, ha szeretnék egy terheléses inzulint kérni, menjek vissza a Ruzsához vagy a pm-es Mezősi is megcsinálja?! Tudod, Ruzsánál voltam eddig a pco miatt, de ahogy kiderült a krónikus pm gyulladás, Mezősihez mentem. Nem gáz, visszamenni a Ruzsához ezek után? :oops:
Gergő olyan édes, nagyon szép kék szemei vannak! :D És azok a fogak...

Lafi,
ment pü 8)

Kép
wandrea
 
 


Lányok! Összeállt az egyik diétás csapat az NLC-n és még van függőben 1-2 fő, de felesleges egymásra várnotok! Itt is vannak páran érdeklődők, és vártok egymásra.
Szerintem mindenki, akit érdekel a csoportos PCOS tanácsadás, az jelentkezzen be ezzel a kéréssel, és bizonyára visszahívást fog kapni, hogy mikor mehet. Így is, úgy is sorstársakkal fog találkozni!
Ja, azt ne felejtsétek el, hogy előtte min. 48 órával vissza kell küldeni Andinak a honlapon levő cuccokat kitöltve.
(Lafi csak neked írom kicsivel, hogy az NLC-ről Epre is akarna menni, de neki már terhesdiéta lesz, esetleg nem akarsz csatlakozni hozzá?)

Ginuska, a hormonjaid teljesen tökéletesek. :shock:

Kandi, mi történt??

Szisza, de jó neked, hogy mensizel! :D Háromból kettőnek bejönni látszik az Avandamet. Énvelem nemtom mi van, nyák ezerrel, de nem érzek pé-t. Most megfogadtam, nem szedek be progit 50 napig, lássuk mire jutunk. :? Kardomba dőlök, ha ez sem segít. Muszáj segítenie!
Vendég
 


Jó éjt!

most nem tudok mindenre reagálni, majd holnap.
Táblát javítom, de Bee gyere már vissza kérlek, és nem csak a tábla miatt!!!!
Mi van veled????????????????????????????????

Kavics???????????????????

Kandi???????????Mi történt??????????????Imádlak!!!!!!!!!!!!

Wandrea, oké megvannak az adatok!!!!!!!!!!!!!!

Norka, ha baba van, érdekelne!!!!
Vendég
 


Ja és elmentem végül mégis Hcgre és progira, holnap lesz eredmény!!!!!!!!!!!

Kincsem, akkora egy hülye vagyok, Amikor írtam a táblát mindenkit egyesével szépen átnéztem, átellenőriztem, amúgy Kandi és Bee le a kalappal piszok pepecs munka, és Téged elszúrtalak.................
hidd el, nem direkt, és pláne nem Téged drága Kincsem!!!!!!!!!!!
Ne harizz, plíz!
Nagyon hülye vagyok pedig 1000x átnéztem de észrevettem és holnap javítva felkerül!

És a táblát nem én csinálom, csak ha van változás, berakom, amíg Bee nem jön vissza. Merthogy Lara és Nóra1 nem volt fent, amikor változás állt be az életükben!Ezért rakom fel, ha van valami!
Vendég
 


Sziasztok!

Lafi ma reggeli tesztje! (másfajta mint a múltkori, az tescos volt, ez MediLab)

Kép

Lafi, én most már nem csak halkan GRATULÁLOK!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Jó reggelt! :D

Jó sokat írtatok, nem is bírok mindenre reagálni! :oops:

Lafi!
Hú, de király, hogy voltál vérvételen! :D Mikor lesz eredmény??? (bár nem kétséges, de azért jó a biztos tudat, hogy minden oké! :wink: )

Rambóka!
Megnéztem Gergőt a másikon...Csak a szokásosat tudom írni: meg kell zabálni! :D
A hosszútávú kapcsolathoz : mi is 12 év után házasodtunk össze, augusztusban lesz 4 éve! Jól megfontoltuk! :wink: :lol:
Amit Ginuskának írtál, engem is erősen elgondolkodtatott! Megszállottan hittem a lombikban, de ez az érzés rendesen múlóban van...A kivizsgálásokon minden rendben volt (semmi fertőzés, gyulladás, immunológiai kórság!), akkor mi okozta a vetéléseket??? Mondjuk szerintem ezek nem is vetélések, inkább biokémiai terhességek voltak. (Az elsőnél összvissz 20 volt a hcg-m, mikor mérték, a másodiknál nem mérték, de egysze sem volt erős csík a tesztjeimen) Rengeteg lombikos beavatkozás végződik így, csak arra tudok gondolni, hogy ezek a kierőszakolt terhességek nem mindig akarnak megmaradni...Lehet, hogy hülyeség... :oops:

Ginuska!
A fentiek ellenére csütörtökön megyek a Kaáliba megbeszélésre! :oops:
Ez a vak nőgyógyász! :roll: Most akkor mi van? :shock:
Nekem azt mondták, hogy "már nem tipikusan pco-sak a petefészkeim" De hogy ez mit jelent pontosabban, azt nem kötötték az orromra! :? Szóval nem tudom, vannak-e ciszták...
Azért nagyon drukkolok, hogy beelőzd a lombikot! Júliusig van még időd! :wink: :)

Bemásolom a decemberi hormonjaimat! Szerintetek???
2006.12.23. 3.napi vérvétel
fsh 6,0 U/l
lh 2,0 U/l
Prol 184,0 mU/l ref:23,4-634,5
Estr 104,0 pmol/l
inz 24,4 mU/l ref:2,8-24,9
tsh 1,412 mU/l ref 0,350-4,940
na meg a mai hőjelentés! :D (progi nélkül (!!!) még sosem ment fel ennyire !)

Kép

Kép Kép
backa
 
 


Lafi!

Szuper!!! :D :D :D

Kép Kép
backa
 
 


Lafi :lol: :lol: :lol:
Kétség nem férhet ahhoz, hogy bekaptad a legyet :lol: :lol: :lol:
Gondolom 9 után lesz eredmény, csak hamar el tudd érni a dokit, mert ilyenkor nem olyan egyszerű.
Úgy örülök !!!
Mi volt az állásinterjún ?

Backa, háááát ez a görbécske nagyon ígéretes, hamarosan tesztelhetsz :wink:

mniki
 
 


Jó reggelt! :)

Lafi kedves, ez a teszt...! Tankönyvbe illő! :lol: Szóval most már kétség sincs arról. hogy nem vagy egyedül. :)

Backa, te mikor akarsz tesztelni? A görbéd több, mint bíztató! (Nagyon szurkolok neked!)

Niki, olyan jót mosolyogtam azon a kifejezéseden, hogy "májusi babaeső"! Klassz lenne! :wink:

Rambóka, ugyehogyugye, már ami a PCOS nők hosszútávú kapcsolatait illeti!? :wink:
Lassan össze kéne állítani egy kritérium(?)rendszert, ami minket, PCOS-okat jellemez. Úgymint: kiemelkedő intelligencia (khm-khm), gyönyörűséges gyermekek, hosszútávú kapcsolatok... :lol: Várom a további ötleteket. 8)

Ginuska, júliusig még egy csomó idő van! :wink:

Dimet, helyes, hogy írtál az újságírónak. Kíváncsi leszek, mik lesznek a fejlemények. Majd tudósíts! :)
Amúgy pedig nálunk (Szegeden) jártál? Hát, vonattal sem leányálom. Főként hogy IC már nincs (ha jók az infóim).

Tyche, jelentsél a teszteredményről. Addig is kezem-lábam keresztben...! :wink: (Jééé, mennyi csajszi van tesztelés-közelben, ígéretes előjelekkel... Merugyi' a májusi babaeső... :wink: )

Kandika, mit jelent az a mondatod? :cry: Ugye nem akarsz itthagyni minket???

Lyutka, az a cikk vérlázító volt! Orvos szájából ilyen össze-visszaság...! Áááá! :evil:

Dera, a lényeg a lényeg: megtaláltad a helyes utat a PCOS kezelésében. Reméljük, az internet segítségével egyre több hasonló problémákkal küzdő nő jut el idáig, hogy nem hiszi el az orvosok minden szavát. :twisted:

Zsizsik, hasszúrkálós PÉ??? :D Hajrá apával akkor! Mennek feléd is a drukkok!

Na és akkor magamról! Dobjak egy görbét? :lol:
Hihi, még csak egy árva pöttyöcske van rajta (36,5), mert mától én is hőmérőzöm, úgyhogy megkíméllek titeket MÉG a hőgörbémtől. :lol:

(...vagyok...)

Tükörvíz

Kép
tukorviz
 
 


Sziasztok!

Ti hol szoktátok mérni az ébredési hőtöket?
Ha hüvelyben mérem le kell vonni 0,4-et és az írjam be a grafikonba?


Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!!!
lecso
 
 


Mniki!
Hát, nem is tudom, reménykedjek-e! :roll:

Tükörvíz!
Köszi! :)
Nem tudom, mikor kéne tesztelnem...Szerinted? Ez a 9. dpo. Gondolkodtam a 12-en, de asszem az még elég korai lenne. Igencsak unom a nega teszteket! :?
A pco-s jellemzéseddel csak egyetérteni tudok! :wink: :lol:

Kandika!
Tényleg! Most mi van???? :shock: Nehogy eltűnj! :(

Kép Kép
backa
 
 


Lecso!
Hüvelyben mérem, és be is írom úgy, ahogy van. Az érték maga igazából nem számít, csak relatíve! :wink: Tehát a program az emelkedést-csökkenést veszi figyelembe.

Kép Kép
backa
 
 


jam, írtam...de ti is írhattok, hátha hatásosabb lesz a dolog, és esetleg el lehet indítani vmit vele :)

lafi, annyira örülök. annyira tuti a teszt. légyszííííí ne csinálj többet... :) ne gondolkozz, csak terheskedj ügyesen!!!!!

tükörvíz, jam, szegeden :) ic meg úgy van, hogy a vonat egyik fele ic, másik fele sima vonat :lol: logika van ám.....

na, tanulok tovább. közeleg a vég napja :lol: de taliztam a vizsga elnökömmel. szimpi volt. és még a babáról is kérdezgetett :)

zsizsik, majd hétvégén felhívlak dumcsira!!! addig is szexistenősködj :lol: ...szegény férjeink, ha tudnák ennyire ki vannak teregetve :)

ja, tábla: babafalva szerint ma 26+0 vagyok/unk...hogy telik az időőőőő.......holnap elmegyke már terheléses cukorra. jaj, remélem minden rendben lesz. inzulint is nézetek. csak kíváncsiság.
rakok fel egy 18. hetes uh képet, aki nem volt a találkán lássa :)


ja, szegediek. jokaliza tudja, mert voltam már ott vele. a vitéz utcában van egy pizzéria, ott egy kiszedős salátabár. friss sali. ha még ott laknánk szegeden, minden nap azt ennék!!!! menjetek :) tegnap is képes voltam két adagot felcipelni pestre. :)
dimet
 
 


Kép
dimet
 
 


Kép
dimet
 
 


ez meg a pocakom, másfél hete...azóta megint nőtt....
dimet
 
 


Lafim, van már rerdmény?!

Dimet, én is írtam a főszerkesztőnek! Kíváncsi vagyok reagálnak-e...

Kandika, ugye nem akarsz itthagyni minket?!

Tyche, teszteltél?!

Niki, a májusi babaeső nekem is nagyon tetszett! :lol:

Backa, nagyon klassz a görbéd! Alig várom a tesztedet!

Ginuska, júliusig még 2 hónap, hátha nem is lesz szükség arra a lombikra! Sikerült már spontán!

Bee???? Mamint???? Kavics???

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Dimet!
De édes!!! :) Tök jó ez a kép! Tisztára kivehető! A pocid is szép! :)

Anyoooka!
És a Te görbéd???
Hú, már a 10. dpo! Te mikor tesztelsz???

Kép Kép
backa
 
 


Backa, szerintem várj még a teszttel! Ha a hőd így marad, úgyis tudod, hogy nincs gond. És nem lesz gond! :wink:

Dimet, édesen szopizza az ujját a picid! :) És a pocid is nagyon szép! :D
Egyébként ez az új szegedi máv-rendszer kabaréba illő. Igaz, hogy sűrűbben járnak a vonatok, de nincs már gyorsított IC, csak a gyorsvonathoz csatlakoztatnak egy IC-szerelvényt, amin utazhatsz drágapézééé', ugyan olyan lassan. :lol: Komolyan vicces! :twisted:
Abba a pizzériában és salátbárban még nem voltam (gondolom, a Don Quijote az), de szemben, a Mata Hariban annál többször! Indonéz kaják vannak, a sült rizs és sült tészta nagyon fini (ropogós káposztával és csirkemellel)! :wink: Amúgy kár, hogy messze van, és kiesik jóformán a belvárosból, ahol dolgozom. De egyszer majd kipróbálom, ha már ennyire jó, hogy képes vagy felcipelni Bp-re. :D
Jó tanulást neked! Kitartást hozzá. (Nem irigyellek emiatt.)

Tükörvíz

Kép
tukorviz
 
 


Csak gyors:

Krizsa doki azt mondta, hogy 2 in 1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
És tuttttttttttttttttttttttttttti

És min 12 hétig ajánlja a 3*850 metet!Szedem is, mert nem akarom, hogy megint magas legyen az inzulin.
Vendég
 


Backa, mutizok egy görbét - ki kéne vasalni kicsit :lol: Tesztnek nem látom értelmét, mert 4 nappal pé előtt voltunk együtt apával.

Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Lafikám, nagyon örülök és még egyszer gratulálok !!

Dimet, csini a pocid, Zsuzsi-fotó pedig szenzációs !!!

Backa, nem kérdés, hogy reménykedhetsz-e ! Hétfőnél hamarabb ne tesztelj :!:

mniki
 
 


Végre egy szindróma, ami jóóóóóó!!!!!!!!!!!

Most már elhiszem!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Lafi, éljen-éljen-éljen!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Sziasztok!

Teljesen elámultam, hogy a dokik hol látják, hol nem a petefészek cisztákat!!! Ilyen létezik??? Na, persze ha eszmbe jut, hogy valakinek még a petefészkét se találták...bocsi, most nem jut eszembe kinek, csak az eset...Nekem tini korom óta cisztás a petefészkem, akkora fekete pöttyöket mutogatnak mindig! Persze most már azt sem értem, hogy mi a különbség a ciszta vs. tüsző között, mert eddig azt hittem, hogy sok megnőtt, de meg nem érett tüsző a ciszta, amit mutizgatnak állandóan....valaki...lécci...felvilágosítana???

Dimet!

Te jártál Szegeden :shock: :shock: :shock: ????? És nem szóltál???? Amúgy szép a pocód és a babód is :D :D !!!


Lenne egy SOS kérdésem!!! Létezik, hogy a metformintól fáradékony (nagyon!), aluszékony és dekoncentrált vagyok???? Mint aki nem aludt eleget?! A folyamatos hányinger az oké, de ez a kimerült állapot?!?!, ezt nem értem. Lehet, hogy éppen teszem tönkre a szervezetem? Mert nekem ugyan volt IR meg cukormérésem, de azt nem az a doki kérte, aki felírta a Meforalt és csak az LH/FSH-ra is megkaptam, és mellesleg nem volt gáz se a cukrom, se az inzulinom...szóval? Mi a véleményetek? Ez normális??????


Gy***
jokaliza
 
 


Jokaliza, én ugyanígy voltam mikor elkezdtem szedni - sőt most is mikor elkezdtem emelni. Nem tudtam normálisan aludni, és egy-másfél hétig olyan voltam mint egy zombi, mellette még ingerült is. Kandika tanácsolta hogy igyak sokat-sokat és nekem bevált, javult a helyzet.

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Lafi, ez jó :lol: :lol: :lol:

Anyoo, a görbéd szépséges, ki tudja, hogy apa kiskatonái meddig élnek.. szóval remény azért van :wink:

Szisza, olvastam, hogy nem nagyon "barátkoztál" a talin. Nagyon kár, mert szívesen megismertelek volna, de majd legközelebb !!!
Örülök, hogy neked is bejön az Avandamet !!

Zsizsik :D
szerintem Te nem jössz Szovátára, ide a rozsdás bökőt :wink: Komolyan úgy érzem, hogy ez lesz a Te hónapod !
a "hát eksön az volt"-ból arra következetetek, hogy nem volt rossz hétvégéd :lol:

Ginuska, szerintem inkább a központi UH-nak kell hinni. Sajnos sok nőgyógyász vak :evil:
Szuper, hogy a hormonjaid rendben vannak ! Lehet a júliusi lombikra nem is lesz szükség :wink:

Rambóka, pár napja kérdeztél a párom után. Majd küldök pü-t, össze fogok szedni minden eredményt, mert most már én is nagyon kíváncsi vagyok mikor mi történt :wink:

Wandrea, az eredményeid nem jók, de a korábbihoz képest javuló tendenciát mutat és ez számít ! Tehát jó úton haladsz, a következő ellenőrzéskor ha az éhgyomri lemegy 10 alá, az lesz az igazi !!!!
Nekem a dokim mindig azt mondja, ha az éhgyomri javul, akkor semmi ok az aggodalomra ! Remélem kicsit megnyugtattalak !

mniki
 
 


Anyoo!

Köszi, remélem is, hogy ez van...mondjuk az alvással nincs gond és én már 3 hónapja szedem!!! :? Attól még lehet, hogy ilyen a hatása? De eddig nem vettem észre....??????

Gy***
jokaliza
 
 


Lafi!
Éljen!!! :D Ha Krizsa mondta, akkor az úgy is van! :D
Megnyugodtál, ugye? :)

Tükörvíz!
Várok. Asszem. Mondom most, amikor még viszonylag nyugis vagyok! Nézz majd meg pár nap múlva! :roll:

Anyooo!
Hát, úgy hallani, sokáig elficánkolnak ám bennünk! Négy nap simán beleférhet! :wink: A görbéd egyáltalán nem rossz! Lényeg, hogy szépen fenn eszetlenkedik! :lol: Majd a + teszt után kivasalja a progi! :wink:

Mniki!
Akkor reménykedek... :lol: Bár cseppet sem vagyok magabiztos... :wink:
A hétfőn gondolkodtam én is, talán még az is korai. Majd a hőm eldönti, kell-e egyáltalán... :wink:

Jokaliza!
Létezik, bizony! Anno nekem senki nem mondta, hogy fokozatosan álljak rá a szerre :lol: és bizony megviselt. De mivel rá volt írva a betegtájékoztatóra, hogy mik a mellékhatások, szépen elviseltem. Aztán egy évvel később, az adagemeléskor megint szar volt, de túléltem. :?
Úgy tudom, hogy a met a pco gyógyszere akkor is, ha nincs IR. Nem, lányok???

Kép Kép
backa
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?